PDA

View Full Version : Fm 2008 - 75 Ytl

ogcj_me
06.Ekim.2006, 05:58
http://www.sendit.com/game/item/6000000004191

Universal
06.Ekim.2006, 06:02
Ucuz. Geçen yıl oyunu sanırım ya 70 YTL yada 77 YTL'ye aldım. Ama euro'nun düşmeside bunda etkili olmuştur. Ama oyun 50 YTL'nin altında satılması gerek. Fifa ve PES bu fiyatta satışaca çıkacak(FİFA çıktı) FM'de piyasada olması için bu fiyatta olması gerekiyor diye düşünüyorum.

canavar20
06.Ekim.2006, 06:09
FM alın FİFA alacağınıza o zaman.:)

El Barto
06.Ekim.2006, 06:58
Gençler FM 65.5 YTL imiş konu buydu sanırım.

Benim içinde biraz pahalı ama bir çaresine bakacağım artık. Bunun için ek bir iş yapıyorum hatta Arefeye kadar part-time mesai. :)

ToRoSKaPLaNı
06.Ekim.2006, 07:02
vallaha benim babamdan aldığım ayda 40 ytl bunun yemesi içmesi sigarası var zaten çok zor yetiştiriyorum parayı sanırım benim için çok pahalı geldi bu oyun maalesef yine korsana yöneleceğim :(

El Barto
06.Ekim.2006, 07:03
İlla mavi birilerini bekleyeceksiniz ha merak etme gelirler şimdi. :)

ChAoS
06.Ekim.2006, 07:07
Sen durup dururken espri yaptığını dile getirince gülsek sevinirsin diye düşündüm
İstersende gülmem ama...
Bi daha espri yaptığınıda belirt tamam mı ?(sorun yaşanıyor sonra)
Sen hassas bir konuyu ağzına sakız yapıp sonrada espri anlayışınıza hayranım gibi konuşmalar yaparsan bu olmaz , kabul görmez .
Birde genelde Espriden sonra gülünür

Espri göreceli bir olaydır . Ben yapılan espriye gülerim sen gülmezsin .

Konunun hassaslığı ve senin buradaki durumun beni düşündürüyo ?

1-Konu neden hassas?
2-Sen buradaki konuyla ilgilenmek yerine bir adet mesajla niye ilgileniyosun?

Düşünüyorum Neden durup dururken yazdığım bir adet mesaja takıldı diye . Arkasında bir eziklikmi var bu işin diye .

goosfraba
06.Ekim.2006, 07:08
Boşverin tartışmayı yahu

RaSenGan
06.Ekim.2006, 07:29
Yine mi kapışma ?

65 YTL'ye belki alabilirim.

Aykan19o3
06.Ekim.2006, 07:48
Belki alırım. Bayramda alacağım paraya bağlı. :)

YusufT
06.Ekim.2006, 09:03
KONUNUN ADI ORJINAL FM 39 AVRO(65.5 YTL)

Tartisma alani degil burasi, gidip MSN'de tartisin ;)

LaigLeNoiR
06.Ekim.2006, 09:18
Arkadaşlar CEZA PUANI yemeden sakinleşemiyor muyuz ???

Konuya dönelim.Konu dışı mesaj yazmayalım.

tenten1985
06.Ekim.2006, 10:17
65 ytkk çok para ya :( gelde 2 ytl ye korsan alma offff

bySilver
06.Ekim.2006, 17:03
valla cok pahalı ha 65 ytl korsan 1 ytl burda hanigisini tercih edersiniz?

Ahmet_77
06.Ekim.2006, 17:33
Geçen Yıla göre daha ucuz.Ama yinede bu fiyat can yakar.Hadi 30 YTL Falan olsa düşünebilirdim ama bu şekilde Korsana yöneliyorum :zuhaha

the_imam912
06.Ekim.2006, 18:34
Fiyat bence pahalı değil.
Tabi pahalı da geçen seneki fiyatlara göre.
Param olmadığı için malesef korsan alıcam :(:icon_sad:

ogcj_me
06.Ekim.2006, 18:40
Ucuz. Geçen yıl oyunu sanırım ya 70 YTL yada 77 YTL'ye aldım. Ama euro'nun düşmeside bunda etkili olmuştur. Ama oyun 50 YTL'nin altında satılması gerek. Fifa ve PES bu fiyatta satışaca çıkacak(FİFA çıktı) FM'de piyasada olması için bu fiyatta olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Merak etme yine 70~77 gibi alirsin :) eger turkiyedeki bir magazadan alirsan
keske amazon turkiyeden siparisleri kesmeseydide(tamamiyle vatandaslarimizin yanlisi) cook ucuza alabilseydik oyunu
eger araliktan itibaren yoklarsaniz CD nin 2. Elini (hic acilmamis bile oluyor) ucuza getirebilirsiniz

Flawless Victory
06.Ekim.2006, 18:46
Ben Malatya'da yaşıyorum. Geçen yıl niyetlendim PES6 alayım dedim. Bir teknoloji mağazasına girdim, bir de ne göreyim? PES6'nın üstünde kaç YTL yazıyordu sizce? tam 140 YTL!!! Ee tabi vazgeçtim. Bir ay sonra başka bir yerde 70 miydi 80 YTL'ye gördüm ama hevesim kırılmıştı bir kere. Şimdi eminim bizim burda FM 2008'i 150'den aşağı satmazlar. :D 2D maç moturu geliştirildi (!) ya! Onun için pahalı olur. :D Allah ıslah etsin bu esnafları. :n: :k:

Universal
06.Ekim.2006, 18:48
vallaha benim babamdan aldığım ayda 40 ytl bunun yemesi içmesi sigarası var zaten çok zor yetiştiriyorum parayı sanırım benim için çok pahalı geldi bu oyun maalesef yine korsana yöneleceğim :(

Sigara'yı kes istersen. =)

Abi ailenden rica et. Oyunu taksit ile alırsın ailene her ay taksiti ödeyebilirsin. Tavsiyemdir.

M.Scofield
06.Ekim.2006, 18:53
bende bu sene orjinal alcam fiyat o kdar da pahalı değil

RaSenGan
06.Ekim.2006, 18:54
Korsan alıcam demeyelim.Kurallara aykırı.

Kredi kartı için annemi ikna edersem alıcam büyük ihtimal.

Flawless Victory
06.Ekim.2006, 18:56
FM'nin orjinali eminim birçoğumuza cazip gelmiyordur. Mesela orjinalinde ekstradan Türkçe dil paketi olsa ve k*r*an cdlerde bu olamasa eminim orjinal cd satışları patlar. Kafayı biraz daha çalıştırmaları lazım. En azından PES gibi online oynanamamalı falan da filan.

Universal
06.Ekim.2006, 18:59
FM'nin orjinali eminim birçoğumuza cazip gelmiyordur. Mesela orjinalinde ekstradan Türkçe dil paketi olsa ve korsan cdlerde bu olamasa eminim orjinal cd satışları patlar. Kafayı biraz daha çalıştırmaları lazım. En azından PES gibi online oynanamamalı falan da filan.

Birde şu açıdan düşünsek. Biz oyunu orjinal alsak, oyun yapımcıları bu ülke oyunu seviyor ve alıyor deyip oyuna Türkçe dilini eklerler.

PES bildiğiniz gibi oyun ülkemizde sattığı için Internet diline Türkçe'yi ekledi. Aynı bu yatırım olur.

Oyuna Microsoft gibi orjinal anahtar uygulaması getirilebilir. Böylece oyun Internet üstünden kontrol edildikten sonra yüklenir.

Flawless Victory
06.Ekim.2006, 19:04
Batuhan hoş diyorsun da. İşte bak PES alınca online oynayabiliyorsun ama FM alınca k*rs*n cd den farklı olarak ne yapabiliyorsun? Aradaki fark açık sanırım. Elbette yani ben gidip şimdi pastaneden 7000 bin tane pasta istesem adam satılıyor diyip bi 7000 daha çıkarır, üstünü süsler falan (burası Türkçe dil paketi oluyor) ama ben diyorum ki benim evde yaptığım pastadan bir farkı olsun, ben mesela fındık bulamadıysam adam içine fındık parçaları atmış olsun. Eğer öyle yapıyorsa ben niye evde yapayım gidip pastaneden alırım. Sonuç olarak aslınsa SI o kadar da sallamıyor bu işi. Onlar için çok önemli bir kitle olduğumuzu sanmıyorum.

Universal
06.Ekim.2006, 19:09
Sonuçta nufüsü 10 milyon olan Danimarka dilini ekleliyor. 10 milyondan kaç kişi bu oyunu alırki? Bizim nüfus 80 milyona dayandı birde bu ülkede orjinal nasıl alınır? Eğer gümrükte vergiler ucuz olsaydı veya SI ülkemizde firma açsaydı oyununu kat kat ucuza alabilirdik. Ama şunu söyleyeyim Ingiltere oyunlar ülkemize göre daha pahalı satılıyor(Tabii Türk parasına indekslersek) Ingilizler için oyunlar ucuz sayılıyor.

Flawless Victory
06.Ekim.2006, 19:15
Peki sence 10 milyonluk Danimarka'nın aldığı kadar orjinal alınmıyor mu bu ülkede. Madem 10 milyonda kaç kişi alır diyorsun. Yani sorun SI'in kafasında. Bizimle alakası yok. Neyse konuya dönelim. :) Ben belki alırım ama önceliğim PES7. :n: :k:

Fernando Gago
06.Ekim.2006, 19:16
Ben geçen sene harçlıklarımdan biriktirim 75 ytlye PES6yı orjinal aldım neden çünkü ONLİNE oynama hevesi vardı sırf bunun için aldım ...
Orjinal alan ile k.san cd alan arasında fark kalmıyor o zamanda diyorsunuz Neden Alim ?

LaKe
06.Ekim.2006, 19:32
Ben siparişi vermiştim geçen hafta. Çıkar çıkmaz elime ulaşır. Fiyat normal gibi gözüküyor. Fakat Fifa ve PES'ten sonra bende birazcık daha ucuz bekliyordum. :)

MaTRaKaN
06.Ekim.2006, 19:45
Elimde nakit para yok.Kredi kartıyla alırız artık:D

tenten1985
06.Ekim.2006, 19:56
Birde şu açıdan düşünsek. Biz oyunu orjinal alsak, oyun yapımcıları bu ülke oyunu seviyor ve alıyor deyip oyuna Türkçe dilini eklerler.

PES bildiğiniz gibi oyun ülkemizde sattığı için Internet diline Türkçe'yi ekledi. Aynı bu yatırım olur.

Oyuna Microsoft gibi orjinal anahtar uygulaması getirilebilir. Böylece oyun Internet üstünden kontrol edildikten sonra yüklenir.

:) saçmaladın bence :) interneti olmayıpta bu oyunu oynayansayıısı daha çok bu imkansız

Universal
06.Ekim.2006, 20:11
:) saçmaladın bence :) interneti olmayıpta bu oyunu oynayansayıısı daha çok bu imkansız

Şaçmaladın diyorsunda... Bunu nereden biliyorsun? Orjinal alan kişilere ben bakıyorum.Orjinal alan çoğu kişinin(&90) mutlaka interneti vardır.

Ben siparişi vermiştim geçen hafta. Çıkar çıkmaz elime ulaşır. Fiyat normal gibi gözüküyor. Fakat Fifa ve PES'ten sonra bende birazcık daha ucuz bekliyordum. :)

Nereden verdin? Banada söyleyebilir misin? Bu arada Fifa ve PES 50 YTL. Bana göre ucuz. Geçen yıl 70 YTLdi.

tenten1985
06.Ekim.2006, 20:40
Şaçmaladın diyorsunda... Bunu nereden biliyorsun? Orjinal alan kişilere ben bakıyorum.Orjinal alan çoğu kişinin(&90) mutlaka interneti vardır.

Nereden verdin? Banada söyleyebilir misin? Bu arada Fifa ve PES 50 YTL. Bana göre ucuz. Geçen yıl 70 YTLdi.

Bana mantıksız geliyo böyle bişey uygun olsa mutlaka akıl etmişlerdir ozman fifada aynı şeyi yaparlardı.

Flawless Victory
06.Ekim.2006, 20:49
Batuhan PES 50 YTL mi? Vay be.. Aldım gitti. :D

Universal
06.Ekim.2006, 21:20
Bana mantıksız geliyo böyle bişey uygun olsa mutlaka akıl etmişlerdir ozman fifada aynı şeyi yaparlardı.

Türkiye'de artık Internet'e girilmeyen yer yok. Ama bununda bir ayarı vardır.

Batuhan PES 50 YTL mi? Vay be.. Aldım gitti. :D

İstanbulda Nezih diye bir kitapevi var. Orada sorduğumda Fifa 49 YTL satıldığı için PES'te ofiyata satılır dedi. Rekabet yüzünden.

byunuss1
06.Ekim.2006, 21:26
korsan cd cilik olmasa biz napardık :D

ogcj_me
06.Ekim.2006, 21:36
en guvenilir firma olan sendit den verebilirsin
bu yaz kuzenime kapiya teslim 2 tane xbox 360 oyunu getirttik
musteri hizmetleri cok genis
teslimat 1 saat bile gecikse bilgi alabiliyorsun
66 YtL me acimasam alirdim

the_imam912
06.Ekim.2006, 22:00
Ben babama.
''Baba 70 YTL'ye oyun cd si alcam.Kredi kartıyla taksit oluyomuş''
Desem babam beni kovalar :n:

Ralph
06.Ekim.2006, 22:32
Bu ne ya!Altın herlade bunun kabı.Bu sene almayı planlıyordum orjinal ama bu fiyat ne :(

rameryem
06.Ekim.2006, 22:53
bencede pahalı ama almayı düşünüyorum aral.com dan sipariş verebiliyormuyuz

ChAoS
06.Ekim.2006, 22:57
Bu parayla bir ay geçinen aile var .

YusufT
06.Ekim.2006, 23:01
Finlandiyada 50 euro= 97 ytl

Universal
06.Ekim.2006, 23:07
Çoşkun, Fifa zaten 49 YTL İstanbul'da. O yüzden sorun yok. Normal bir fiyata satılıyor. Zaten az kaldı. Umarım oyun çıktığı gün piyasada bulunur.

El Comandante
06.Ekim.2006, 23:13
39 € burada.Alacagim ciktigi gün ;)

GeNç KaRTaL
07.Ekim.2006, 01:02
Açıkcası çok pahalı benim için.

ToRoSKaPLaNı
07.Ekim.2006, 01:08
Sigara'yı kes istersen. =)

Abi ailenden rica et. Oyunu taksit ile alırsın ailene her ay taksiti ödeyebilirsin. Tavsiyemdir.

ailemden istesem başından def eder beni bir oyun için bu kadar verilir mi biz bu parayı ağaçtan mı topluyoruz diye

Fietra 10
07.Ekim.2006, 07:31
adaletsizliğe bak oyun Trabzona geliyor 110 Milyon gibi i fiyata en azından İstanbul'dan ucuz olmalı, ekonomi farkı..bide bunun Teknosa'ya gelmesini bekleyeceğiz..en garanti yer orası..

ogcj_me
07.Ekim.2006, 15:30
adaletsizliğe bak oyun Trabzona geliyor 110 Milyon gibi i fiyata en azından İstanbul'dan ucuz olmalı, ekonomi farkı..bide bunun Teknosa'ya gelmesini bekleyeceğiz..en garanti yer orası..
teknosa kazik
en iyisi sendit

Ralph
07.Ekim.2006, 16:08
Bir oyuna bu kadar para veremem.Saçmalık olur.Üzgünüm beni aşıyor.:( Okadar almak istiyordum bu sene ...

eXcitinG
07.Ekim.2006, 16:17
Eh o kadar çaLışıyoruz bu kadar para veremeyeceksek te yakayım kendimi.Ben aLıcam.

YusufT
07.Ekim.2006, 16:22
Gazete dagtiyorum, 60-90 euro arasinda para geliyor her ay. Oyunda 50 euro olunca, elime 10 euro kaliyor..

Vieri
07.Ekim.2006, 17:57
Ne yazık ki fiyatlar o kadar yüksek ki, burada en kazançlı distribütörler.. bunu firmaya belirtmemize rağmen herhangi bi çözüm getirmediler. Fiyatlar bu kadar yüksek olunca insanlarımız kopya yazılımlara yöneliyor ki bir öğrencinin bir oyuna Türkiye sınırları içerisinde 120 ytl vermesi imkansız (orta kesim bir aile için bu söylediklerim)

Oyunda Türkçe dilinin olmaması, fiyatların yüksek olması (distribütör karları & vergiler), Türkiye liglerinin araştırmasının yetersiz olması veya yapımcı firmanın İngiltere dışındaki liglere çok fazla önem vermemesi, oyunu orjinal olarak satın almak istesek bile satın almanın çok zor olması (oyunun Türkiye'ye çok geç gelmesi bandrol işlemleri, yurt dışından siparişi sonrası uzun süre kargo beklenmesi veya kargonun kaybolması) ve bunlara benzer bir çok sebep bu oyunun Türkiye'de orjinal olarak yaygınlaşmasını engelliyor. Buna bizler resmi araştırma sitesi hüviyetini kullanarak çözüm getirme çabasında olsak bile yeterli özen yaratıcı firma tarafından getirilmemekte. Bu yüzden her yıl orjinal oyun alın sözlerimi bu yıl söylemiyorum

Xipe Totec
07.Ekim.2006, 18:09
valla 40-50 ytl bile bi nevi.. şimdiye kadar korsan alıyodum niyetlendik bu sene orjinal alalım die yine aştı bizi.. bayramdan sonra bakacaz artık bi çaresine:)

murat taşlı
07.Ekim.2006, 18:40
şu zamanda çok para.

Universal
07.Ekim.2006, 18:51
Ne yazık ki fiyatlar o kadar yüksek ki, burada en kazançlı distribütörler.. bunu firmaya belirtmemize rağmen herhangi bi çözüm getirmediler. Fiyatlar bu kadar yüksek olunca insanlarımız kopya yazılımlara yöneliyor ki bir öğrencinin bir oyuna Türkiye sınırları içerisinde 120 ytl vermesi imkansız (orta kesim bir aile için bu söylediklerim)

Oyunda Türkçe dilinin olmaması, fiyatların yüksek olması (distribütör karları & vergiler), Türkiye liglerinin araştırmasının yetersiz olması veya yapımcı firmanın İngiltere dışındaki liglere çok fazla önem vermemesi, oyunu orjinal olarak satın almak istesek bile satın almanın çok zor olması (oyunun Türkiye'ye çok geç gelmesi bandrol işlemleri, yurt dışından siparişi sonrası uzun süre kargo beklenmesi veya kargonun kaybolması) ve bunlara benzer bir çok sebep bu oyunun Türkiye'de orjinal olarak yaygınlaşmasını engelliyor. Buna bizler resmi araştırma sitesi hüviyetini kullanarak çözüm getirme çabasında olsak bile yeterli özen yaratıcı firma tarafından getirilmemekte. Bu yüzden her yıl orjinal oyun alın sözlerimi bu yıl söylemiyorum

Mustafa abi sonuçta, Fifa, NBA ve PES gibi oyunların yapımı FM'den daha zor. Sonuçta 3D şeklinde bir grafik ayarlıyorlar ve bir maç robotu kullanıyorlar. Bunların masrafı çok yüksek ama oyun ilk kez 50 YTL'nin altında satışa çıktı. FM'de de aynı fiyat olması gerekmez mi? Sonuçta yapılan masraf daha az.

Vieri
07.Ekim.2006, 21:27
bunu bu şekilde değerlendirmemek lazım, SI'ın ve SEGA'nın bu oyuna harcadığı maliyetlerde yıllığa vurduğun zaman hiçte küçümsenmeyecek oranda

bide EA ile kıyaslarsanız EA'in futbol basketbol vb. oyunlarına Türkiye pazarında verdiği değer SEGA'nın FM ile Türkiye pazarına göre çok daha fazla buda oyun fiyatları üzerinde etkiye sahip.

eXcitinG
07.Ekim.2006, 21:39
Fiyatın yüksek oLmasına hadi biraz toLerans tanıyabiLiriz.Bir emek var harcanan giderLer vs araştırma için yapıLanLar düşünüLecek oLursa bir noktada peki tamam diyebiLiriz.ÖyLe bir noktada ki oyun Türkiye açısından paranız oLsa biLe oyuna uLaşmak için beLki ayLar bekLemek zorunda kaLdığınız zamanLar OLuyor.Yani bu işe biLe çözüm buLma gereği duymazLarken biz oyuna Türkçe diL desteğini ekLenmesini istiyoruz.En azından oyunu temin edebiLme durumunu biraz düzeLtse Sİgames Dünya üzerinde daha iyi oLur.

Benim düşüncem SİGAMES zaten beLLi noktaLarda ki kitLeLere zaten hizmet veriyor ve o kitLeLere istediği hizmeti verip karşıLığını da aLdığı için diğer böLgeLeri saLLamıyor gibi.

cureshot
07.Ekim.2006, 22:44
bunu bu şekilde değerlendirmemek lazım, SI'ın ve SEGA'nın bu oyuna harcadığı maliyetlerde yıllığa vurduğun zaman hiçte küçümsenmeyecek oranda

bide EA ile kıyaslarsanız EA'in futbol basketbol vb. oyunlarına Türkiye pazarında verdiği değer SEGA'nın FM ile Türkiye pazarına göre çok daha fazla buda oyun fiyatları üzerinde etkiye sahip.

Şimdi SI diyor ki farz-ı misal bu Türkiye'dekiler benim ürettiğim oyunu orjinal almıyorlar. Bu nedenle ben ne diye oyunu herkesin alabileceği bir fiyattan piyasaya süreyim veya Türkçe dil desteği için kendimi kasayım diyorlar. Halbuki oyunu cüzi bir fiyattan verseler (dil desteği olmasa bile) bu oyunu Türkiye'de eminim birçok insan orjinal alır. En azından sizin şu teşvikleriniz sonucu bu siteyi takip edenler alır ama fiyat bu olunca bakın siz bile bir şey diyemiyorsunuz. Bu SI'in yaptığı büyük bir hata bence.

ogcj_me
07.Ekim.2006, 23:25
Şimdi SI diyor ki farz-ı misal bu Türkiye'dekiler benim ürettiğim oyunu orjinal almıyorlar. Bu nedenle ben ne diye oyunu herkesin alabileceği bir fiyattan piyasaya süreyim veya Türkçe dil desteği için kendimi kasayım diyorlar. Halbuki oyunu cüzi bir fiyattan verseler (dil desteği olmasa bile) bu oyunu Türkiye'de eminim birçok insan orjinal alır. En azından sizin şu teşvikleriniz sonucu bu siteyi takip edenler alır ama fiyat bu olunca bakın siz bile bir şey diyemiyorsunuz. Bu SI'in yaptığı büyük bir hata bence.
evet! Sana katiliyorum
bu arada imzandaki kirmizi rossi degil rosso olmali:D

cureshot
07.Ekim.2006, 23:28
evet! Sana katiliyorum
bu arada imzandaki kirmizi rossi degil rosso olmali:D

hayır genç arkadaşım sen yanlış biliyorsun bir araştır istersen. ben 10 yıldır romayı tutarım.:icon_smile:

fmsmyrna
07.Ekim.2006, 23:29
Bu oyunda Türkçe dil seçeneği olsa ben inanıyorumki birçok insan orjinal oyuna yönlenicek.Ama onlarda orjinal oyun alma sayısı artmadan Türkçe'yi katmayı gerekli görmüyorlar bildiğim kadarıyla bu bir kısır döngü oluşturuyor.

ogcj_me
07.Ekim.2006, 23:49
Bu fiyatın içine kargo fiyatı dahil mi?
dahil degil
ben izmir cesmeye xbox oyunu getirttim
5 ytl fark koyuyorlar

Krusty
08.Ekim.2006, 00:19
Hayatta bir oyuna bu kadar para vermem. Neden Türkçe dil paketi eklemiyorlar oyuna? Neden bizi takmıyorlar? Bizi sallamadıkları halde gidipte orjinal alıp hiçte onları mutlu edemem. O paraya ben 50 tane korsan alırım.

ToRoSKaPLaNı
08.Ekim.2006, 00:24
Hayatta bir oyuna bu kadar para vermem. Neden Türkçe dil paketi eklemiyorlar oyuna? Neden bizi takmıyorlar? Bizi sallamadıkları halde gidipte orjinal alıp hiçte onları mutlu edemem. O paraya ben 50 tane korsan alırım.

doğru söze ne denir

ayseeg
08.Ekim.2006, 00:27
bence fena değil değer o fiyata oyun :) ülkemize kar ekleyerek satışa sunmazlar umarım. mecburen usa/ups kargoya yönelmeyelim

Onur123
08.Ekim.2006, 00:36
valla cok pahalı ha 65 ytl korsan 1 ytl burda hanigisini tercih edersiniz?

Nerde ki O korsan :icon_biggrin::)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ama Normal ***** yapanlar bunu da düşürür.Ayrıca Türkçesi içinde Turksportal saolsn bize gerekli yardımı da yapıyor :) :)

Knightmare
08.Ekim.2006, 02:30
fm live da çıkıcak hangisine para yetiştirces yaa oooff

El Barto
08.Ekim.2006, 02:36
Yahu bu Türkçe dil desteği tam bir kısır döngü. Kullanacak olan bizler diyoruz ki Türkçe olsa valla alırım. Ama kraldan çok kralcı bazı arkadaşlarda sen alacaksın ki Türkçe dil desteği olmadan orijinal adamlar bir daha ki sene Türkçe dil desteği koysun.

Türkiye'de istediğin kadar orijinal al Türkçe'nin yapısı çok farklı oldugu için yapımcılar böyle bir külfetin altına girmez bence. Korsanın önüne geçilemedikçe ki geçilmesi neredeyse imkansız orijinal oyun satılmaz. Satılsada hatrı sayılır sayıda olmaz. Zira Türkiye'nin ekonomik durumu bellli.

400 milyon maaş alıp evini geçindirmeye çalışan insanar varken kimse kusura bakmasın ben SI Games para kazanacak diye bir oyuna 65.5 YTL vermem...

LaigLeNoiR
08.Ekim.2006, 02:51
75 YTL'ye kadar oyunu alacağım İstanbul'dan arkadaşlardan isteyeceğim.

Ama 75'in üstünde bir rakam olursa biraz düşünmem gerekecek, PES2008 'de alacağım ayrıca FM LİVE'da çıkacak onu da düşünmek gerekir...

Knightmare
08.Ekim.2006, 03:11
Birazda sallıyoruz bence. Türkçe desteği olsa alırım ederim yaparım diyen çoğu kişi orjinale para vermez kopyası 2 ytl iken. Emeğe saygı olmadıktan sonra ne anlamı varki?

ogcj_me
08.Ekim.2006, 03:34
Şimdi sadece oyunun fiyatı 65.5 YTL diyoruz. Peki kargo fiyatınıda öğrenebilirmisin tam olarak. Ve kaç günde geliyor. Bana göre kargo ile fiyat 100 YTL yi bulur.
en fazla 2 yada en fazla 5 ytl fark ediyor
neden dersen sistem $öyle :
adamlar turkiyeye yollayacaklari cdleri pttye teslim ediyor bu noktaya kadar para gerektirecek bir nokta yok
bundan sonrada pttnin cdyi evimize getirmesi icin 3 ytl gibi ufak bir rakam gerekiyor
pttde bu parayi sendit ten temin edince onlarda hesabimizdan 3ytl aliyor
yani o kadar arastirdim (en guvenilir firmalari)en ucuz kargo dahil 68.5 ytl ye geliyor
ben su an para biriktiriyorum almak icin(vazgectim:))
ama turkce dil secenegi degilde biraz ucuzluk FM nin Turkiyedeki satislarini arttirir

byunuss1
08.Ekim.2006, 09:00
http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24521
burdanda bakabilirsiniz..

Aykan19o3
13.Ekim.2006, 00:39
Ben Aral'dan peşin para ile almayı düşünüyorum :)

Aykan19o3
13.Ekim.2006, 01:26
Aralda fiyat ne kadar olacağından bir bilgin var mı?

Abi ara sıra bakıyorum daha belirtmemişler. Yalnız ben 70 - 80 Milyon'a kadar razıyım :)

ogcj_me
13.Ekim.2006, 01:53
Bence aralı boşverin
Senditin ucuzluğu , kalitesi ve en önemlisi önceki sayfalardada belirttiğim gibi güvencesi , müşteri hizmetleriyle 1 numara
Belkide Araldan daha hızlı yollarlar

SiR ToMaSRoSiCkY1
13.Ekim.2006, 02:01
en iyiside orjinal gider paşa paşa alırım her yerde çıkıyorda D&R de çıkarmı arkadaşlar?

EkReM_GS
13.Ekim.2006, 02:08
en iyiside orjinal gider paşa paşa alırım her yerde çıkıyorda D&R de çıkarmı arkadaşlar?

%1oo çıkar... bende d&r dan alıcam... :)

ogcj_me
13.Ekim.2006, 02:14
Paşa dediğin ayağına gitmez ayağına getirttirir
Benim paşa gibi ayağıma gelecek :D
hem D8Ra daha geç gelebilir yada gelse bile hemen biter
Ayrıca Senditte orjinal

Fıratcan Alçınkaya
13.Ekim.2006, 08:37
Arkadaşım 45YTL dedi doğrumu orj. 45 ytl mi olcak bilgniz varmı?

sivaslizoro
13.Ekim.2006, 17:59
neyse parası hak ediyolar yaw.bayram haşlıklarını harcamayı düşünmüyorum.gidiceği yer belli zaten :D:D:D

mgungor
13.Ekim.2006, 19:07
Şu anda sendit.com da 50 YTL ye geliyor sanırım..

Normal oyun fiyatlarına ve FM nin kalitesine göre uygun fiyat bence..

Fernando Gago
13.Ekim.2006, 19:11
45 50 Ytl civarı ise kesinlikle alırım bu oyunu

canavar20
13.Ekim.2006, 19:16
Şu anda sendit.com da 50 YTL ye geliyor sanırım..

Normal oyun fiyatlarına ve FM nin kalitesine göre uygun fiyat bence..

Aaa bak bu iyi oldu diyecektim sitelere güven olmaz. Ben güvenmiyorum n azından.

barahir
13.Ekim.2006, 21:29
vala isterse 100 milyon olsun.. Hazirana kadar alamayacağım bu oyunu ne de olsa.. Ama Sınavdan sonrada bilmiyorum alırmıyım.. 3 ay sonra 2009 çıkar:D Yani FM 2008 oynamıcam gibi gözüküyo:D

SiR ToMaSRoSiCkY1
14.Ekim.2006, 00:08
vala isterse 100 milyon olsun.. Hazirana kadar alamayacağım bu oyunu ne de olsa.. Ama Sınavdan sonrada bilmiyorum alırmıyım.. 3 ay sonra 2009 çıkar:D Yani FM 2008 oynamıcam gibi gözüküyo:D

abi varya sende :D:D:D(Yorumsuz)

kazma
14.Ekim.2006, 02:24
ya orjinali ne zaman turkiyeye gelir arkadaslar:)

makalele81
14.Ekim.2006, 11:12
Bence fiyat biraz daha makul seviyede olabilirdi..

ibo
15.Ekim.2006, 05:02
Bu yıl bende orjinal alıcam. Yıllardır oynuyoruz bu oyunu ve zevk alıyoruz. Adamların emeklerinin karşılığını vermemek ayıp olur.

Ziya38
15.Ekim.2006, 05:06
Ustalar su sendite ki fiyati birisi euro olarak hesapliyabilirmi?

ibo
15.Ekim.2006, 05:08
Ustalar su sendite ki fiyati birisi euro olarak hesapliyabilirmi?

...edit...

eXcitinG
15.Ekim.2006, 05:35
Tam coşkunLa aLıcaz derken zam yemiş.Yarın daha da zamLanacak.Sitede yazıyor.Tam çıkış tarihinde fiyatı 120 YTL yi buLuyor.FırsatLarı yakaLamışken kaçırmamak gerek.ALternatif çözüm gerek.

Aykan19o3
15.Ekim.2006, 05:47
120 YTL'ye ulaşırsa fiyatı alamam. :(:(

ibo
15.Ekim.2006, 06:00
evet tam bende alacaktım 45 liraya gelecek diye ama koymuşlar zamı :(

shadowrefree
15.Ekim.2006, 06:02
Bu fırsatı kaçırmayın ve senditten ön siprai verin.

Normelde oyun şuan 34.99 İNGİLİZ STERLİNİ,ön sipariş verecekler için bir avantaj yani fırsat oldugu için fiyatı £17.89 çekmişler.Kargo fiyatı ise £1.50

Oyun ile kargonun toplam fiyatı £19.39 yapıyor. Merkez bankasının döviz kurlarına baktım bugun. 1 Amerikan doları 2.4180 Ytl

£19.39 x 2.4180=43.32 YTL yapıyor,

Oyun düz hesap kargo ile 45 YTL ediyor. Kredi kartı olmayanlara diğer ödeme seçenekleri 1-Çek 2- Para Havale 3- Posta Havalesi

Havale ile parayı yolluyacakların için adres

If you are in the UK you can send a postal order, in British Pounds sterling, made payable to Sendit.com.

It should be made out for the amount of the items being purchased, including all postage costs.

Please give us a few days to process your order.

We will contact you and let you know that your items are available. Then you can send payment.

Please write the order number on the back of the postal order, as it will speed up the processing of your order.

Your order number can be found in your confirmation email or by looking at your order history page.

The address to send your payment to is:

Sendit.com
Unit 2
42 The Cutts
Dunmurry
Belfast
Northern Ireland, UK
BT17 9HN

peki bu sendit güvenilir mi?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
az önce siparişi verdim inş bir sorun çıkmaz...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
çıkar çıkmaz bana postalıcaklar mı oyunu mu?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bana 71,735 e mal oldu...zaten alıcaktım zamlanması sorun değil yani...:D

Universal
16.Ekim.2006, 00:18
Bimeks'teki yetkili bana 49 YTL dedi. Buradaki fiyat pahalı eğer böyle çıkacasa...

ogcj_me
16.Ekim.2006, 06:33
rotamiz bimeks hucuum :D
bu arada cumartesi bimeksteyim fiyat ile ilgili bilgiyi buraya yazarim yada o.m. Den sorabilirsiniz

LaigLeNoiR
16.Ekim.2006, 07:08
BİMEKS'e zerre kadar güvenim yok.

Kolpa BİMEKS...

shadowrefree
16.Ekim.2006, 07:22
bana kalırsa yalandır...yabancı sitelerden ucuz olacağını sanmam...çünkü bizim ülkeye girerken baya vergi yiyiyor ürünler...

Universal
17.Ekim.2006, 02:01
Bana verilen bilgi bu ben adamın yabancısıyım. Cuma günü bimeksteyim...

ogcj_me
17.Ekim.2006, 02:34
BİMEKS'e zerre kadar güvenim yok.

Kolpa BİMEKS...

Nedeni nedir acaba?
Guven derken hangi konuda?
Bize acikla ki gitmeyelim bosu bosuna
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
batuhan insallah sallamiyorsundur
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yanliz bimekste daha fm 07 76 ytl
nasil olacak bu?
zaten wi~fi alici alacaktim bimeksten sorarim artik

Elano11
17.Ekim.2006, 22:49
Ben Mac kullanıyorum ne yapmalıyım FM 2008 oynamak için

shadowrefree
17.Ekim.2006, 22:59

PC ye dönmen yeterli...:D

Elano11
17.Ekim.2006, 23:01
Ben diğer tüm serileri oynuyorum Mac'de :D
Fikri olan var mı diye sordum :)

Universal
17.Ekim.2006, 23:03

Oynayabilrisin. PC/MAC yazar cd'nin üstünde... Onu alman gerek.

shadowrefree
17.Ekim.2006, 23:08
Ben diğer tüm serileri oynuyorum Mac'de :D
Fikri olan var mı diye sordum :)

çok meraklısın...:D

BeeTLeJuiCe
17.Ekim.2006, 23:34
Oyun D&R, Bimeks, Teknosa gibi yerlerde çıktımı varmı bilen? Birde fiyat nedir? Haftasonu kısmetse alıcamda. ona göre gidip alayım. :)

shadowrefree
17.Ekim.2006, 23:52
Oyun D&R, Bimeks, Teknosa gibi yerlerde çıktımı varmı bilen? Birde fiyat nedir? Haftasonu kısmetse alıcamda. ona göre gidip alayım. :)

oyun çıkış tarihi 19 ekim yazıyor...Türkiye' yede gelişi 1 haftayı bulur sanırsam...

BeeTLeJuiCe
17.Ekim.2006, 23:57
:) Ben bugünü 19 Ekim sanıyordum. :) Derste falan deftere de hep 19 ekim diye tarih ettık iyimi:) hehe neyse o zaman çıkınca zaten buraya yazarlar ona göre gider alırız. :)

xuq
18.Ekim.2006, 12:19
65ytl oyuna verilir mi yaw cok pahalı ögrenci indirimi yapsınlar:D

Universal
18.Ekim.2006, 23:58

Yarın mağazalara bakacağım. Ama Teknosa artık oyun satmıyor.

Varonil
19.Ekim.2006, 01:07
Bende yarın bakacağım mağazalara.İnşAllah bulurum oyunu. :rolleyes:

Romeo3405
20.Ekim.2006, 10:09
Birde bu fiyyat internetten sipariş için geçerli olan fiyat mağazalara geldiği zaman 100 ytl civarında olacak diye duyum aldım bence fiyatının düşmesi gerekiyor çok pahalı bu fiyat beni zorlar maalesef

ogcj_me
20.Ekim.2006, 23:07
beyler TeknoSA ya gelmiyecekmiş
Bimekse ise 1 ay içinde gelicekmiş
Senditten alıcağım artık

Varonil
20.Ekim.2006, 23:44
Çevredeki birkaç D&R ve Megavizyon'a sordum.En geç 22'si veya 23'ünde gelir dediler.

fmsmyrna
20.Ekim.2006, 23:46
Bende yarın D&R 'a bakmayı düşünüyorum.Bu sene orjinal alabilirim

kumralyakisikli
22.Ekim.2006, 07:16
Arkadaşlar fm 2008 fıyatı 25 avroya düşmüş haberınız olsun bence kaçırılmıyacak bır fırsat bu

kumralyakisikli
22.Ekim.2006, 14:30
Nereden bu fiyat kaynak belirtirmisin?

Bu fiyat amazon ve sendit sitelerinden ama avro değil sterlinmiş :uzgun:

Elano11
22.Ekim.2006, 20:04
Taksim D&R da yok bir haftadır ordayılm yok Cevahirde de yok

sardokar
22.Ekim.2006, 20:23
Alıntı:
sardokar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben burdan ön sipariş verdim fiyat uygun gibi.
http://www.blahdvd.com/Blah/Games_Pr...7-ba8b707503f3
ben bu adres üzerinden sipariş vermiştim ama hala gelmedi.adamlar 5 gün önce mail atmışlardı siparişiniz gönderildi 5 güne kadar gelir diye ama gelen giden yok.Oyunu burdan sipariş eden varmıydı?

kumralyakisikli
22.Ekim.2006, 21:55
Taksim D&R da yok bir haftadır ordayılm yok Cevahirde de yok

Bence eğer ingilizce biliyorsanız yabancı sıtelerden almak daha karlı

ogcj_me
26.Ekim.2006, 22:41
sardokar senin dedigin siteyi ilk defa duydum
ben senditten baska siteye guvenmem
ayrica bosu bosuna almisim cunku hic bir yenilik yok , skin berbat

uaylmz
26.Ekim.2006, 23:15
Arkadaşlar FM 2008 İstanbulda çıkmıştır satışa. Fiyatları nasıl..

İstanbulda çıkmıştır derken mağzalarda mı D&R,TEKNOSA,DARTY e gelmişmidir istinye park a gidip almayı düşünüyorum cevahirde geçen hafta baktım yoktu :icon_redface:

wwhirlwind
27.Ekim.2006, 00:19
ben istanbulda hiçbir yerde gormedim ama nette bir hafta daha geçikecek diye bir yzaı okumustum :)

uaylmz
27.Ekim.2006, 03:21
Bu arada ARAL İTH. yine oyunun satışa çıkacagının bir süre daha uzadıgını yazmış. Yazık kocaman bir firma 26sinda çıkaca diyor,hiç bir aksaklık yok diyor.Şimdi utanmadan birde oyun yine geçicek diyorlar.Yazık bu Türkiyenin bu hallere düşmesine...

Bu yüzden çoğu yerdede göremezsiniz,sonuçta dağıtıcı firma aral...

bunlar böle yapıo insanları zorla korsana teşvik ediyolar türkiyede insanlar işlerini doğru yapsa bu kadar geri kalmazdık avrupaya göre :director:

Varonil
27.Ekim.2006, 05:13
Haydaa ...! Yine mi gecikecek satışa çıkış süresi.Neyse elinde sonunda çıksında ona da razıyım .:)

sardokar
31.Ekim.2006, 17:52
Bu arada ARAL İTH. yine oyunun satışa çıkacagının bir süre daha uzadıgını yazmış. Yazık kocaman bir firma 26sinda çıkaca diyor,hiç bir aksaklık yok diyor.Şimdi utanmadan birde oyun yine geçicek diyorlar.Yazık bu Türkiyenin bu hallere düşmesine...

Bu yüzden çoğu yerdede göremezsiniz,sonuçta dağıtıcı firma aral...

Daha önceki yazılarımdada aralla bu işin(orjinal satımın çoğaltılması)yürümeyeceğini söylemiştim.Olmadı ben bir şirket kurucağım artık :D

shadowrefree
31.Ekim.2006, 19:10
Daha önceki yazılarımdada aralla bu işin(orjinal satımın çoğaltılması)yürümeyeceğini söylemiştim.Olmadı ben bir şirket kurucağım artık :D

abi kurda kurtulalım artık...turksportal ailesine iskonto yaparsın demi...:D

sardokar
31.Ekim.2006, 19:26
ayıpsın size yapmayacamda kime yapacam :)

eXcitinG
06.Kasım.2006, 16:40
Çok pahaLı ya.Avrupadan 40 YTL e aLdık.40 nere 75 nereye.Farka bakarmısın.Bizim üLkemizde ki vergiLer oLdukça doğaLda bir nevi.

sardokar
06.Kasım.2006, 19:02
o ülkelerdede vergi var ama onlarda bizden ucuz.Sadece uk veya amerikayı kastetmiyorum avrupanın birçok ülkesinde bizden ucuz!

kral_67
06.Kasım.2006, 23:49
bizde ki vergi farkı gümrük vergisinden kaynaklanıyor...yoksa diğer vergiler hemen hemen aynı...

Universal
09.Kasım.2006, 05:12
http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForSoftware.aspx?work_no=000000023887 0

67.50 YTL ile alabilrisiniz. Taksit imkanı vardır. Aral Game'den daha ucuz.

Ralph
09.Kasım.2006, 15:53
1 Aya kalmaz bence biraz daha düşer.

Universal
09.Kasım.2006, 17:36
Neden düz değil küsürat var ki fiyatta, kargoda dahilmi bu fiyata...

D&R şiketi İnternet üstünden sattığı ürünleri daha ucuza satıyor. Nedenini bilmiyorum ama Kargo 50 YTL üstündeki alışverişlerde ücretsiz.

ultrafanatik
25.Aralık.2006, 04:06
arkadaşlar.. ben burayı okumadan bir halt işledim. weblebi.com da sipariş verdim 78 kusur milyona.. parası önemli değilde orjinalli değilse yanarım valla.. 2 gun içerisinde posta geldi henuz almadım. yarın inş alıcam inş. da orjinaldir.. ben daha önce orjinal fm almammıştım.. nasıl anlarım ilk bakışta orjinal olup olmadığını.. yardımcı olursanız sevinirim..

Universal
25.Aralık.2006, 04:10
CD Kabı ile gelir, yani orjinal DVD Kapları görmüşündür onun gibi olur, içini açtığında sol tarafta Türkçe anlatım kalvuzu olması gerekir. Ve aldığın cd'nin üstünde oyunun resmi olur, sponsorların logosu vs...

ultrafanatik
25.Aralık.2006, 04:30
Teşekkurler...inş. orjinaldir..

katotti
07.Nisan.2007, 04:29
arkadaşlar nereden alabilrim acaba orjinal fm 2008 i ? ithal eden bir firma war mı

shadowrefree
07.Nisan.2007, 23:19
D&R a baktın mı?

katotti
08.Nisan.2007, 06:47
malesef ya orda yok bulamadım

Universal
18.Ekim.2007, 15:26
Sallamıyorum. Ben duyduğumu yazıyorum...