PDA

View Full Version : FM 2008'de bekleyip de bulamadıklarınız!!!

B Ercan1905
06.Ekim.2006, 19:23
Arkadaşlar fm 2008 çıkmadan çnce bir çok orumlar yapıldı. İşte bu özellik olsa iyi olur şurası şöyle olsu iyi olur felan felan .

Aslında ben çıkarken maç motoru değişcek deyince daha değişik bişeyler olacaksanmıştım ama .... öyle olmadı yani değişiklik var da benim beklediğim kadar değil...

Şimdi sizde buraya beklediğiniz ama oyunda bulamadığınız özellikleri yazınız!!!!:director:

RoNNiE91
06.Ekim.2006, 19:44
Yedek kulübesinde futbolcuların yanında bir de menejer ikonu bulunmalıydı.Üzerine tıkladığımızda soyadımızın çıktığı top şeklindeki adamlar.Futbolcu gibi.Önemli pozisyon kaçtığında kulübeden fırlamaları gibi.Bence bu zor bişiy değil.Isınan oyuncu yapabiliyorlarsa bunu da yapabilirlerdi.

GeNç KaRTaL
07.Ekim.2006, 00:50
Yedek kulübesinde futbolcuların yanında bir de menejer ikonu bulunmalıydı.Üzerine tıkladığımızda soyadımızın çıktığı top şeklindeki adamlar.Futbolcu gibi.Önemli pozisyon kaçtığında kulübeden fırlamaları gibi.Bence bu zor bişiy değil.Isınan oyuncu yapabiliyorlarsa bunu da yapabilirlerdi.

Konuya girerken aynısını yazacaktım.Saha kenarına gelip uyarılarda falan bulunma olsa.Çokda zor olmasa gerek.

Varonil
07.Ekim.2006, 00:54
Benim beklediğim gibi açıkcası.Öyle çok büyük yenilikler yapmazlardı zaten maç motorunda

CWArAgOrN
07.Ekim.2006, 09:55
Her zamanki gibi detayları daha da genişletmişler fakat beni düşündüren türkçe çalışmaları nasıl olucak acaba tamamını tr yapabiliceklermi

Onur123
10.Ekim.2006, 19:34
Ya sizde de oldu mu bilmiyorum ama çok rahat gol yiyorum?? Hemde çok çok rahat Luke Moore Wan der Sarı çalımlayarak gol attıı!Hem de adam arkadan koştu Wander Sar topa daha yakınken adam kaptı Van der Sarı geçip attı :S Fm 2007 de yoktu böle bişi :S

Ralph
10.Ekim.2006, 19:39
Arkadaşlar fm 2008 çıkmadan çnce bir çok orumlar yapıldı. İşte bu özellik olsa iyi olur şurası şöyle olsu iyi olur felan felan .

Aslında ben çıkarken maç motoru değişcek deyince daha değişik bişeyler olacaksanmıştım ama .... öyle olmadı yani değişiklik var da benim beklediğim kadar değil...

Şimdi sizde buraya beklediğiniz ama oyunda bulamadığınız özellikleri yazınız!!!!:director:

Maç motorunda büyük değişiklik olduğuna inanıyorum.Bence olabileceğinin en iyisi şu an için.Zaten ben 3D olmasını istemeyenlerdenim.:)

shadowrefree
11.Ekim.2006, 07:30
benim kullandığım kornerlerde de sürekli faul yapıyor benim elemanlar...baya golüm bu sebeple iptal edildi...

MaTRaKaN
11.Ekim.2006, 16:47
Çok fazla goller oluyor.Chelsea 6-4 Derby Her vurduğumuz gol giriyo nasıl iş anlamadım :confused:

myeren
13.Ekim.2006, 03:09
ben oyuncu değişmeden önce oyuncuları ısınmaya göndermek oyun oynarken girecek oyuncunun sahayı turlaması ve ısınmasını isterdim bide taraftar olsa süper olacaktı saha yine boş yine boş onun dışınca maç motoru iyi 2 boyuta göre güzel yani

Ralph
13.Ekim.2006, 05:11
Çok fazla goller oluyor.Chelsea 6-4 Derby Her vurduğumuz gol giriyo nasıl iş anlamadım :confused:

Bunlar olağan şeyler. ;)

ogcj_me
13.Ekim.2006, 07:31
beyler
bi sacma sapan kosan 3D oyunculari yonetmek var
birde yuvarlakda olsa gercekci hareketler yapan oyunculari yonetmek var

Melekovic
13.Ekim.2006, 07:37
beyler
bi sacma sapan kosan 3D oyunculari yonetmek var
birde yuvarlakda olsa gercekci hareketler yapan oyunculari yonetmek var

Doğru söylüyorsun.Mesela Total Club manager diye bir oyun vardır.Işıklandırmasına seyirci girişlerinie kadar stad yaparsın.3 boyutlu görürsün.Maç motoru 3 boyutludur ama 3 boyutlu maç motorunda oynayınca en kötü takıma karşıda oynasan maç yüzde 90 0-0 biter o yüzden yazıyla olan seçeneğiyle oynamak zorunda kalırsın.Senelerdir bu soruna bir çözüm getiremediler.O yüzden gerçekçi olması ve mantıksızlıklar oluşmaması açısından FM'yi ve 2d maç motorunu tercih ederim.2008'de de doğru hamleyi yapmışlar.Oyundaki kusurlar anında çıkacak yamalarla çözümlenir.

King_91
13.Ekim.2006, 08:08
bence gayet guzeldi yalnız macı gosteren bolum biraz kuculmus sanki eski boyutu daha guzeldi ama temayla duzelir o da kanımca bence oyun bu haliyle bile cok guzel

sivaslizoro
13.Ekim.2006, 18:01
valla 2007 deki kart ve sakatlık sorunu düzeltildiyse dahada bişi istemiom :D:D:D

mozar
17.Ekim.2006, 19:49
Datalar gene tutturulamamış maalesef. 3 büyüklerin hepsini aynı kalitede yapın demiyorum elbette ama çok iyi bir çıkış yapan S. Özkanın datalar geçen senekiyle aynı dururken, İ. Akın ve Burak Yılmaz haklı olarak biraz düşürülürken, Fenerdeki G. Gürsoy ve G. Gönül, C. Kazım neredeyse wonderkid olmuşlar. İ. Parlak Beşiktaştaki bütün forvetlerden, Can Arat ile Yasin Çakmak ise Toraman-G. Zan ikilisinden daha iyi.

Fb datalarını hazırlkayanlar için söylüyorum, Appiaha, Alexe, Kezmana, R. Carlosa hatta S. Kubilgeye istediğiniz kadar abanın, iyi oyuncular yani hakkınızdır ama bu saydıklarım bir yerden sonra göze batıyor. Hayır takım 8-9 tane yabancıyla oynuyor, ne zaman görüldü bu genç adamlardaki cevher merak ediyorum.

SAİT71
17.Ekim.2006, 20:03
Ayrıca temayı beğenmedim. Fm serilerindeki gibi olsa daha iyi olurdu.Oyuncu puanlarındaki renklerde iyi olmamış. Turuncu renkler daha iyiydi.

shadowrefree
17.Ekim.2006, 22:13
ben en son fm2006 oynamıştım...orada oyuncular için basın açıklaması yapabilyordun...ama demodandır belki ama fm2008 de göremedim...

sivaslizoro
17.Ekim.2006, 22:25
eğer fenerii abarttılarsa çok iyi :D:D:D

sardokar
17.Ekim.2006, 22:37
eğer fenerii abarttılarsa çok iyi :D:D:D

evet feneri abartmaları lazım abartmadan bir şey yok çünkü :D:D:D

Elano11
17.Ekim.2006, 22:58
Ne zaman sahayı ve futbolcuları 3 boyutlu olarak izleyebileceğiz sahadaki yuvarlaklardan bıktım :)

shadowrefree
17.Ekim.2006, 23:15
Ne zaman sahayı ve futbolcuları 3 boyutlu olarak izleyebileceğiz sahadaki yuvarlaklardan bıktım :)

bana kalırsa yuvarlak oyuncular fm serisinin geleneği...böyle olması daha güzel bana kalırsa...

sardokar
17.Ekim.2006, 23:31
gelenek görenek diye yediniz canım oyunu be.Hiç uğraşmasınlar aslında yapsınlar yeni transfer datalarını yayınlasınlar internetten millet indirsin.her sene aynı oyun nasıl olsa :(

Elano11
17.Ekim.2006, 23:40
bana kalırsa yuvarlak oyuncular fm serisinin geleneği...böyle olması daha güzel bana kalırsa...

Haklı olabilirsin ama insan birde 3 boyutlu denemek istiyor

shadowrefree
17.Ekim.2006, 23:44
Haklı olabilirsin ama insan birde 3 boyutlu denemek istiyor

tabikide ama o zaman oyunun kapladığı alan artacak...sistem gerenksinimi artıcak...şimdi oynayan arkadaşlardan bir kısmı oynayamaz herhalde öle olursa...ama yinede görmekde fayda war...

Elano11
17.Ekim.2006, 23:48
Çok öncelerden oynadığım bir Menejerlik oyunu vardı o 3 boyutluydu ama saçmaydı tabi biraz adam top sürerken top sanki arkasından geliyor gibiydi geliştirilmesi lazım böyle şeylerin hemde baya bir geliştirilmesi lazım tabi o zamanda dediğin gibi kapladığı alan ve sistem gereksinimleri artacaktır

sardokar
18.Ekim.2006, 00:15
yaparsın iki seçenekli isteyen 2d oynar isteyen 3d bu kadar basit.Eski maç motoru zaten çok fazla alan kaplamaz.Olmadı sığdıramadın koy dvdye sat.Hem yenilik isteyenlerin hemde eski stilden memnun olanları memnun edicek çözüm.

xuq
23.Ekim.2006, 11:35
transfer bütceleri cok düsük.galatasarayla 1 sezon oynadım lig sampiyonlugu+türkiye kupasını aldım ama transfer bütcesi taleplerinde yönetim hic bir zaman ok demedi.ac milanla oynuorum simdide onunda bütcesi 16m cok düsük bence

amorti
23.Ekim.2006, 14:09
yaparsın iki seçenekli isteyen 2d oynar isteyen 3d bu kadar basit.Eski maç motoru zaten çok fazla alan kaplamaz.Olmadı sığdıramadın koy dvdye sat.Hem yenilik isteyenlerin hemde eski stilden memnun olanları memnun edicek çözüm.

Cogunluk ne isterse onu yapacaklardir tabii ki de...Sigames'in hic de oturup iki farkli versiyon kasacagini sanmiyorum.Maliyetiydi gelistirilmesiydi birsuru degisiklik... Pratikte pek de mantikli degil..;)

sardokar
23.Ekim.2006, 16:31
Cogunluk ne isterse onu yapacaklardir tabii ki de...Sigames'in hic de oturup iki farkli versiyon kasacagini sanmiyorum.Maliyetiydi gelistirilmesiydi birsuru degisiklik... Pratikte pek de mantikli degil..;)

Yanlışın var iki farklı versiyon olmuyacakki.Her sene zaten aynı şekilde geliyor maç ekranı bunun üzerinde uğraşıp vakit kaybetmelerine gerenk yok,kaldiki üzerinde uğraşsada çok bir değişiklik sağlanamıyor.
+Şuanki maç motorunun artık ne kadar başarısız olduğunu son versiyondada gördük.
Sadece 3d versiyona kasıcak ve 2d versiyonunu en son versiyonun motorunu kullanarak devam edicek.

Vassili Zaitsev
24.Ekim.2006, 03:22
Arkadaşlar size şunu söyleyim. Patchler çıkmadan bu oyundan zevk alamayacağımız anlaşıl. FM 2007 de de böyleydi, bütün FM serilerindede. arip garip işler oluyordu patchler çıksın bu oyun müthiş olacak.

ChAoS
24.Ekim.2006, 03:26
*Oyuncu puanlarını 100 üzerinden verebilirlerdi .

*Taktik kısmında oyuncuları istediğimiz yere çekebilsek daha iyi olabilirdi.

Fıratcan Alçınkaya
24.Ekim.2006, 03:39
bir oyuncuyu pro evolution soccer'de olduğu gibi 1değil 2yere ok ile yönlendirebilirdi... msla tek dmc veya tek mc yi hem sağa he sola gönderebilirdik ok ile.. veya bir beki hem ileri hem geri ayarlayabilkirdik...

RoNNiE91
24.Ekim.2006, 05:02
Şampiyonlar Ligi ve UEFA'da grup seçimlerine katılamıyoruz galiba.Ya da ben katılamadım.Eğer izleme yoksa kötü oldu.Canlı canlı kurayı çekmek daha heyecanlı oluyordu :)

Mydo84
24.Ekim.2006, 20:50
Arkadaşlar oyun taktiksel anlamda artık yetmiyor.Ben FM2007'de taktik anlamda değişiklik beklerken bu oyunda bile olmaması benim için en büyük hayal kırıklığı.Ben işin medyaya demeç vermesinde ekstra değişik konularında eklenmesinde değilim.

Taktiksel anlamda eklentiler bekliyorum ve oyun bu konuda bana göre eksik kalıyor.Aradığımı bulamadım oyunda.

kral_67
24.Ekim.2006, 22:00
bence bir oyuncuya hem ofansif hemde defansif olarak 2 yönlü taktik verebilmeliyiz yada toplu olarak, topsuz olarak...
birde hakemler bazı kararlarını yan hakeme danışarak değiştirebilmeli...

shamur1
25.Ekim.2006, 22:17
Transfer bütçesi oLayı bence 2007 e göre dha gercekcı oLmuş hem ne kadar bekLıyorsunuzkı ? Madem gerçek oyun ıstıyoruz dıyorsunuz örnek verecek oLursak Gs bu sene baya Para harcadı .. doğaL olarakta transfer bütçesi azaLdı .. normaL yanı verilen rakam gerçekciLik bu sonucta cok para harcayan kLube 50 m euro transfer butcesı verıLmesı ne kadar gerçekci oLurkı ?

Ayrıca sıze bu konu başLığı aLtından bır soru yöneLtecem .. Ben yıLlardır managerLık oynarım ama bu top şekLındekı oyuncuLar yuzunden oynadığım maçları sadece spiker eşLiğinde takip ederim macı ızLemem yanı . Benım daha çok hoşuma gıdıyor kucuk top gıbı oyuncuları ızLemektense sadece spikeri takıp edıyorum daha heycan verıyor bana .. acaba skor olarak yansırmı yenmek yada yeniLmek tarzından ? spikerı takıp etmemın macı ızlememenın cokmu zararı oLur ?

fmhastasi
26.Ekim.2006, 00:34
ben skini hic begenmedim.tek hayal krikligim bu oldu.

DragonFever
26.Ekim.2006, 01:29
- Türkiye ligi çok dengesiz olmuş. Özellikle fenerbahçeye acayip abanılmış. İlhan parlak BJK deki tüm forvetlerden iyi mesela benim gözlemlediğime göre.
- Belki taktiktendir bilmiyorum ama kornerlerde korneri kullanan takım çok fazla faul yapıyor goller sayılmıyor.
- Kaleciler çok abartı olmuş. En kötü kaleci bile bazen 8, 9 ile oynayıp maçın yıldızı olabiliyor.

Benim şu ana kadar gözlemlediklerim bu kadar. Sanırım patch gelene kadar adam gibi oynayamayacağız oyunu.

uAsamet91
26.Ekim.2006, 20:36
çok kötü çok

_LeGolaS_
26.Ekim.2006, 20:56
Çok kötü olmuş oyun. Açasım gelmiyor oyunu. İnşallah patchle düzelir.

fmhastasi
26.Ekim.2006, 23:22
trabzonspor ve galatasaray verilen cezalar oyunda yok cok kötüü buu!!

wwhirlwind
27.Ekim.2006, 00:29
herşey gusel olmus fm 2007 den daha da gelismis her sene oldugu gibi :)

olmayan nick
27.Ekim.2006, 20:30
oyuncu ratinglerine 2007 deki kadar abanılmamış misal 3-4 gol attığında bütün oyuncular 8-9 hatta 10 oynarken şimdi barcelonada(hani bi oyuna alışmak için açıverdim) hazırlık maçında 7 gol atınca kimse 10 oynamadı acaba yanılıyor muyum yoksa gerçekten puanlar daha az mı veriliyor??

kaydırı kuppak
28.Ekim.2006, 02:10
bence taraftar gözükmeliydi ve saha içinde kavga olmalıydı yabancı maddeler sahaya atılıp maç ertelenebilirdi

Daha Güsel Olurdu

BeaT
28.Ekim.2006, 04:40
benim beklemeyipte bulduklarım var guzel olmuş yanı

mustinimo
03.Kasım.2006, 00:02
amma abartanlar olmuş yok çök kötü yok oynanmaz. ben başka bi oyunumu oynuyorum acaba :S

DisCo
03.Kasım.2006, 07:01
Türkiye ligi bence de dengesiz olmuş Galatasaray ile başladım. Gerçek gücü yansıtılmamış en kötü takıma karşı bile kazanamıyorum.

Maçlarda çok gol oluyor. 4-0 öne geçtiğim maçtan bile emin olamıyorum. Şuan adını hatırlamıyorum ama eski bir menajerlik oyunu vardı. Cm de oynadım. Fm serilerinide oynadım. Hiçbirinde acaba bu maçı kazanacakmıyım düşüncesi bu kadar aklımda olmadı. Chealse ile oynarsınız anlarım. En kötü takıma karşı bile emin olamıyorum.

Birde şundan şikayetçeyim. Bir transfer yapacaksınız. Adamın fiyatı 12 milyon dolar diyelim. Sizde de 5 milyon dolar var. Yönetim bir anda size 7 milyon dolar bulamayabilir anlarım. Arjantinli bir genç forveti alacam adını şimdi hatırlayamadım. Adamın değeri 11.5 ama soruşturunca 3 milyon istiyorlar ve ısrar ediyorlar. Bende de 2.3 var. Şimdi koskoca klup bu kadar az parayı bulamıyor mu 3 milyona tamamlasın. Sözleşmede %50 veriyorum ne yaptıysam alamadım adamı. Klüpten transfer bütçesi istemenin yanında böyle az miktarlarda tek tranfer için para isteme olmalıydı. Çok acısını çekiyorum. Oyuncuları sattım savdım Wagner Love alacaktım. Yine az bi miktar yüzünden kaçırdım.

GebzeLi1907
03.Kasım.2006, 07:04
ArkdaşLar Ben ŞöyLe bi özeLLik İstiyorum asLnda BeLLi Bir süre oyunda oynadıktan Sonra Biz MenejerLer kendimize Favori PersoneL Favori KLup ekleyebiLeLim GüseL oLmaz mı ?

Fıratcan Alçınkaya
03.Kasım.2006, 07:56
Bu genelde oyuna başladığımda 3-4sene sonra felan olurdu... Ama 2oo8'de sadece 1sezon sonra gerçekleşti çok astronomik transferler yaıyorlar takımlar...Kallström' 27mpound Mertesacker 24mpound Milan aldı. Rossi 30mpound v daha bir çok sırıtıcak kadar fazla biraz abartı gibi geldi bana daha 1sezon geçmişken bu kadar büyük sayı olrak fazla gitme gelme olmamalıydı...

mgokalparslan
03.Kasım.2006, 08:52
Bu genelde oyuna başladığımda 3-4sene sonra felan olurdu... Ama 2oo8'de sadece 1sezon sonra gerçekleşti çok astronomik transferler yaıyorlar takımlar...Kallström' 27mpound Mertesacker 24mpound Milan aldı. Rossi 30mpound v daha bir çok sırıtıcak kadar fazla biraz abartı gibi geldi bana daha 1sezon geçmişken bu kadar büyük sayı olrak fazla gitme gelme olmamalıydı...

evet bence de özellikle vailatti diye bir mrlc var hep 1-2 sezon sonra 30 milyon euro civarı bir paraya transfer oluyor aynı şekilde montolivo da öyle

panzer1789
03.Kasım.2006, 18:52
Maç motoro gelişti diyo ben farkedemedim kaydetme süresi kısaltıldı diyo öyle bi şey yok 2007 de oyun kurmak daha kısaydı 2008 de süre iki katına çıkmış
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
galatasarayın trabsfer bütçesi bu kadar az mı

BASQUE
03.Kasım.2006, 20:24
Bence yaptıkları skin biraz kötü olmuş yoksa oyun çok iyi..

panzer1789
03.Kasım.2006, 22:12
skin kötü çok

_LeGolaS_
18.Ekim.2007, 15:51
Arkadaşlar tema düzeltilir ama datalara biraz daha önem vermek lazım. Biliyorum herkes bu işi layıkıyla yapmaya çalışıyor ama türkiye liglerine biraz daha gayret edelim. Ben Chelsea veya Atletico' yu aldığımda oyuncular gerçekte nasılsa oyunda da aynılar, Türkiye liginde ise çok fazla farklılıklar olabiliyor.

Emeğe Saygı....