PDA

View Full Version : Northampton

Burak Duran
31.Ocak.2006, 16:33
İşim gücüm yok gittim northamptonı aldım. bilmeyenler için ingiltere 2.lig takımı bize göre 4. lig falan oluyor. adamlarla öle bi form yakaladım ki daha ilk maçta mansfieldı 8-0 yendim şu anda 14. hafta ve 14 te 14 yaptım. andy kirk 35 gol attı. oyunu açtığımda adamın finishingi 13tü şimdi 20. gelişmeleri buraya yazmaya devam edicem bu arada league cupta liverpoolu eledim :)

Vale
31.Ocak.2006, 17:20
ya nası böle kötü takımlarla oynuyosunuz ben hiç zevk almıyorum.Hani tamam kalkıpta Chelsea,Real Madrid almakta çok zevkli değilde orta karar takımlarla oynamak cok daha ii sanki

zeffix
31.Ocak.2006, 17:22
bravo hurmet
nerden buldun o takımı ya
14 haftada finishing in 13 ten 20 ye çıkması müthiş bi şey antreman programı filan kullanıyo musun?
premier lige kadar arkandayız

siraragorn67
31.Ocak.2006, 18:43
evet kardes lütfen bu olayı acıklarmısın nasıl 13 den 20 olur finishing

Kerim Kerimov
31.Ocak.2006, 19:50
ya nası böle kötü takımlarla oynuyosunuz ben hiç zevk almıyorum.Hani tamam kalkıpta Chelsea,Real Madrid almakta çok zevkli değilde orta karar takımlarla oynamak cok daha ii sanki

Bence o kadar ön yargı ile yaklaşma olaya. Küçük kulüplerle oynamak da çok zevkli. Kendin yapıyorsun herşeyi 0 dan başlayarak. Oyunculara verdiğin £1K maaş'ın bile değerini öğreniyorsun bu şekilde.

RoCCo_42
31.Ocak.2006, 19:59
Bence o kadar ön yargı ile yaklaşma olaya. Küçük kulüplerle oynamak da çok zevkli. Kendin yapıyorsun herşeyi 0 dan başlayarak. Oyunculara verdiğin £1K maaş'ın bile değerini öğreniyorsun bu şekilde.

katılıyorum mesela düsünki 3.ligden aldıgın takımda ronaldinho yu yönetiorsun müthis bir olay bence bu.

caglar0016
31.Ocak.2006, 22:44
katılıyorum mesela düsünki 3.ligden aldıgın takımda ronaldinho yu yönetiorsun müthis bir olay bence bu.

arkadaşlar yavaş yavaş atalım ama bi oyle bişi olsa ufff!!

RoCCo_42
31.Ocak.2006, 22:58
arkadaşlar yavaş yavaş atalım ama bi oyle bişi olsa ufff!!

Arkadasım bi kere beni tanımadan etmeden atıyorsun deme.beni bu forumda bilen bilior bilen birine sor bi arastir kim atıyor kim atmıyor sana ispatlarım burada gülünç duruma düşersin daha dün kayıt olan üyelerle beni karistirma.Ha eger kendin zamanında salladıysan benide kendin gibi yapdım sanma.

Saygılar...

siraragorn67
31.Ocak.2006, 23:25
evet arkadasım bu forumda kimse kimseye sallıyorsun diyemez fikrini söyle ama millite camur atma arkadasım düsünceyede saygılı ol

emirduman
31.Ocak.2006, 23:30
Kötü takım almak kesinlike çok zevkli birşey, benim kötü takımlardaki favorim Tampere United'dır mesela...

Kötü takımlarla oynaması aşırı zevkli oluyor, ben her yeni FM kariyerime kötü bir takım ilen başlarım...

Burak Duran
31.Ocak.2006, 23:39
valla vieri antreman prog kullanıyorum... ilk sezon bitti 46 maçta 39 galibiyet 5 beraberlik 2 mağl. league 1e çiktım ve serkan gedik arkdaşımız takıma katıldı... league 1de 4 maç yaptım daha 3 galibiyuet 1 beraberlik serkan 5 gol kirk ise 3 gol attı kısmet bakalım bu sezon napıcaz :)

feritbozoglu
31.Ocak.2006, 23:39
Evet arkadaşlar bende conference(Amatör Küme) den aldım york city muhteşem zevkli Haftalık transfer vs gibi şeyleri bırakın yapmayı hayal bile edemiyorsunuz vede bi oyuncunun ozelliği 10 bile olsa adam gozunuze yıldız gibi geliyo.Bakalım hedefim Real Madrid inş ulaşırız.Çıktık yola...

Burak Duran
31.Ocak.2006, 23:42
aha league 1de ilk mağl. tattım :) 2-0 deplasmanda kısmet deilmiş :)

Cristiano Ronaldo
31.Ocak.2006, 23:52
Kötü ya da düşük performansları olan takımları yönetmek zevkli, diyen arkadaşlara kesinlikle katılıyorum..

Hayır, olmaz! "Ben kötü takım yönetmem. Ben elit takımları yönetirim!" diyen arkadaşlara da şu yönden katılırım, büyük takımları normal bir kadroyla alırsınız, seneler geçer bir bakmışsınız takımınızdaki tüm oyuncular dünya starı. Büyük takım yönetmenin böyle bir avantajı var..

Neyse.. Konuya dönelim. Ben bir anımı yazmak istiyorum..

Ben bir keresinde daha önceden hiç yönetmemiş olduğum Everton ile başlayayım dedim. Aslında yaptığım yerli transferler sonucunda iyi bir başlangıç yapıp, orta sıralarda yer alırım düşüncesiyle lige başlamıştım.

Lig başladı, ilk 2-3 maç pek iç açıcı oynamadım açıkçası. Neyse dedim, lig uzun maraton, olacak artık.. İlerleyen haftalarda birkaç galibiyet alınca sevinmeye başladım. Ama sevincim pek fazla sürmedi, arka arkaya gelen başarısız sonuçlarla bıkmaya başladım. Ama olsun dedim, yenilmenin de ayrı bir zevki var.. Sonuna kadar pes etmeyecektim. Ligin sonu yaklaşmaya başlamıştı ara transferlerde yaptığım iyi bir transferle arka arkaya 3-4 hafta kazandım. Ligin sonu geldiğinde ise 15. sıradaydım (yanlış hatırlamıyorsam) ve ben buna hiç üzülüp, sinirlenmedim. Sonuçta orta düzey bir takım almıştım ve ilk sezon için pek fazla birşey beklemem doğru olmazdı.

İşte arkadaşlar küçük takımlarla oynamanın böyle bir avantajı da var. Her ne kadarda puan kaybetseniz de üzülüp, sinirlenmiyorsunuz. Ayrıca aldığınız bir galibiyet bile size o kadar haz veriyor ki.. Hem daha sonraki yıllarda performansınız gittikçe iyileşiyor ve siz de elit klüpler arasına giriyorsunuz..

Kısacası hurmet arkadaşım, senin sonuna kadar arkandayız. Umarım ilerde Northampton seçkin klüpler arasına girer, kazanmadığın kupa kalmaz ve istediğin tüm oyuncuları takımına dahil edersin..

Okuduğunuz için teşekkür ederim, biraz uzun oldu..

Burak Duran
31.Ocak.2006, 23:59
saol cronaldo... görcez bakalım ne olucak elimden geldiğince kasıcam bide şimdi genoayı aldım ikisini birden götürcem :)

senderson
01.Şubat.2006, 11:16
ben İngilterede yöneteceğim tek takım Barnet'tir.Forvet hattı iyi özellikle Grazioli ve Strevens...

Burak Duran
01.Şubat.2006, 11:30
evet son gelişmeler league 1de 2. olup INCLye çıkmış bulunmaktayım... sezon içindeki transferlerim: montolivo kiralık gary kenneth ve peter crouch kiralık... busezon için baya kasma gerek çünkü PLden düşen takımlar wigan-newcastle ve aston villa bakalım çıkabilicekmiyim bi pl çıkıyım takımı alt üst edicem... bu arada gol krallığı: kirk:45 serkan:27 gol toplam 88golüm var

Kerim Kerimov
01.Şubat.2006, 12:47
Bi de "kötü takım" tabirini kullanmayalım bence. O takımlar kendi liglerinde kötü olmayabilir, bence "kötü takım" yerine "küçük takım" denmeli. ;)

tombul taho
01.Şubat.2006, 14:01
özellikle bu takımların bütçesi de çok düşük olduğundan adamlarınızı ona göre seçiyorsunuz ve bu sizi oyuncu arayışlarına sürüklüyor.

büyük takımlarda olsanız scoutlarınıza görev vererek araştırırsınız oyuncularınızı ama ben şahsen küçük takım aldığımda kendim oyuncuları araştırıyorum. çünkü kendiniz keşfettiğiniz zaman işte bunu BEN keşfettim benim oyuncum diyebiliyosunuz. tabii fiyatı da düşük olunca hemen kapıyorsunuz.

ayrıca küçük takımlarda cash (nakit) fazla olmadığından genelde hep kiralama yöntemine gitmeniz sizin ve kasanızın açısından daha faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Cristiano Ronaldo
01.Şubat.2006, 14:12
Bi de "kötü takım" tabirini kullanmayalım bence. O takımlar kendi liglerinde kötü olmayabilir, bence "kötü takım" yerine "küçük takım" denmeli. ;)

Aslında "kötü takım" derken, "küçük takım" demek aklıma bir türlü gelmemişti. O yüzden bu tabiri kullandım. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim..

Burak Duran
01.Şubat.2006, 14:24
ve hüsran ligden çıkamadım 7. bitirdim olmadı kısmet deilmiş ama bütçem arttı ve transfer zamanı bakalım bu sene sonunda neler olucak off off PL hayali suya düştü

the_dunker
01.Şubat.2006, 14:28
üzülme ... :D dediğin fgibi güçlü takımlar varmış...çıkman çok büyük başarı olurdu zaten.. o yüzden sabırlı olup... önümüzdeki sezon için takımını geliştirmelisin...

Selman Ozturk
01.Şubat.2006, 16:46
ve hüsran ligden çıkamadım 7. bitirdim olmadı kısmet deilmiş ama bütçem arttı ve transfer zamanı bakalım bu sene sonunda neler olucak off off PL hayali suya düştü

Şimdi bi kere umutsuzluğa kapılmayacaz.Önümüzde elemeler var . Bunlardan en iyi neticeleri almaya bakıp hedeflediğimiz yere ulaşacaz..4-4-2 olsun 3-5-2 olsun hangisi olursa olsun Hakan her zaman benim oyuncumdur...Kesinlikle önümüzdeki kalan bütün maçları kazanmalıyız...Herkes elinden geleni yapacak...Yok ben oynayamadım öyle oldu böyle oldu anlamam arkadaş...Hepimiz umudumuzu yitirmeyip hedeflerimize ulaşacaz...

(Fatih Terim'den alıntıdır) :D

Arkadaşım senin durumunu Fatih Hoca'nın yukarıdaki sözleri en iyi şekilde özetliyor...Umarım bu cümleler önündeki sezon için motive etmiştir seni..:D :D

Burak Duran
01.Şubat.2006, 16:51
hahah saol bayyaaa motive oldum... bu sezon kesin ıkarım artık 14 mata 13 galibiyet 1 beraberlik... takıma yeni kattıklarım nuri şahin ve killy ayrıca inanlmaz ama newcastle dyeri kiraladım.. bu sezon şampiyon olup PLye çıkarım artık. hepsi senin sayende demirhanbey çok motive ediciydi :D

Selman Ozturk
01.Şubat.2006, 17:11
hahah saol bayyaaa motive oldum... bu sezon kesin ıkarım artık 14 mata 13 galibiyet 1 beraberlik... takıma yeni kattıklarım nuri şahin ve killy ayrıca inanlmaz ama newcastle dyeri kiraladım.. bu sezon şampiyon olup PLye çıkarım artık. hepsi senin sayende demirhanbey çok motive ediciydi :D

Bişey değil dostum ayrıca yenildiğin maçlardan sonra da ben Fatih Hoca'dan alıntı yapar buraya yazarım...Kesin şampiyonsun bu sene Fatih Hoca her zaman yanında :D:D:D

Burak Duran
01.Şubat.2006, 18:00
veeeeeee şampiyonluk garantilendi artık PLdeyim inanılmaz bişey bu -3 günde takımı lig2den alıp PLye ıkardım acayip transfer lazım takıma... bu arada birazcık oynamayı bırakıp genoayı serie a ya çıkarmam lazım :) bu arada kirk toplam 115 gol attı 3 sezonda :D

transfer teklifleri yağıyor... Man utd. milan galatasaray arsenal ve inter istiyor ama takımımı bırakmıcam şampiyonlar ligi şampiyonu olana kadar burdayım

ve inanılmaz birşey oldu durduk yere takımdan kovuldum. yeni bir teknik irektmr istiyorlarmış yani işsizkldım o kadar tekifi de geri çevirdikten sonra ama allahtan man.utd hala boştaydı ve onlara baş vuruda bulundum cvbı bekliyorum

man utd kabul etmedi veee kariyerimi boşta devam ediyordum kiii çok sevgili newcastle bana kapılarını açtı şimdi sıra onlarla tarih yazmaya veee ilk maçımda eski takımım northamptonla :D

PL şampiyonu oldum ve istifa ettim oyunuda ve emekliye ayrıldım eveeet bu northampton yolculuğu bitti 4senede lig2den PLye çıktım bide bi kere FA cup aldım uefada çeyrek finale çıktım bunuda yazmayı unutmak olmaz. sonunda sebep yokken kovuldum newcastle a geçtim Plyi aldım emekli işte 5 yıllık kariyer :)

Mesajlarını birleştirdim.
Cristiano Ronaldo

kbk
03.Şubat.2006, 17:38
valla bravo iyi güzel yapmıssın küçük klüplerin tadı başka oluyo ben de bi kez dedimki mevcut managerlere hiç dokunmayım boş klüplere başvurayım dedim konyayla samsun boştu konya kabul etti ama zor oluyo yaw başlarda ligden düşmemeye çalışıyodum çimdi orta sıralardayım bu arada oyuncu arama yeteneği gelişiyo böyle kulüplerde mesela harchester diye takım buldum dehşet futbolcuları var ama alamıyorum ve uydurma oyuncu değiller her oyunda çıkıyolar şaşırdım gerçekten