PDA

View Full Version : Ulusoy: Bırakacağım

nerazzuri
11.Ekim.2006, 22:35
Ulusoy: Bırakacağım.
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, görev süresi dolduktan sonra bir daha aday olmayacağını açıkladı.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, başkanlık koltuğunu ilk seçimde bırakacağını söyledi. Haksız yere eleştirildiğini vurgulayan Ulusoy, "Biz doğru işler yaptık. Türk futboluna fayda sağlamaktan başka bir şey yapmadık. Fakat yapılan eleştiriler çok haksız. Yıllarca ailemi, çocuklarımı ihmal ettim. Karşılığında ise hep eleştiri aldım. Şayet erken genel kurul kararı gibi bir şey ortaya çıkarsa kesinlikle aday olmayacağım. Görev sürem dolduğu andan itibaren de federasyon başkanlığını bırakacağım" diye konuştu.

Ligde yapılan her hakem hatasının kendisinden bilinmesinden şikayetçi olan Ulusoy, "Benim en büyük zevkim futbol. Ama Türkiye'de anormal komplo teorileri ortaya atılıyor. Bu sezon en büyük keyfim olan maç izlemeyi bırakıp hakemleri takip ediyorum. Çünkü en küçük bir hata yapsalar bizden biliyorlar" dedi.

Trabzon-Sivasspor maçındaki olaylardan sonra bordo-mavili kulübün takındığı tavra çok kırıldığını vurgulayan Haluk Ulusoy, yöneticilerin kendi hatalarını kapatmak için federasyona yüklendiğini savundu.

TRABZONSPOR'A KIRGIN
Ulusoy, "O maçı evde Affan Keçeci ile birlikte izliyorduk. Hakem soyunma odasına gitti. Sonra da çıkmadı, maçı tatil etti. Maçın hakemi Bülent Demirlek'i aramak aklımdan bile geçmedi. Temsilcileri dinleyene kadar, Trabzonspor'un hükmen mağlup olacağını düşünüyordum. Ama temsilcileri dinledikten sonra fikrim değişti ve maçı tekrar kararı verdik. Verdiğimiz karar doğruydu. Fakat Trabzonsporluların tavrı beni çok kırdı. Benim memleketim, toprağım Trabzon. Ben adaletli davranmak zorundayım. Kimseye haksızlık yapmadım" dedi.

Haluk Ulusoy, A Milli Takım'ın EURO 2008 finallerine gideceğine de yürekten inandığını söyledi. Başkan Ulusoy, görev süresi içinde 2016 Avrupa Şampiyonası'nın evsahipliğini Türkiye'ye aldırmaya çalışacağını ve bu konuda yeni UEFA Başkanı Michel Platini ile olumlu görüşmeler yaptığını da belirtti.

GeNç KaRTaL
11.Ekim.2006, 22:45
Serkan bu konu açıldı.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52176

Mirza
11.Ekim.2006, 23:19
Anlamıyorum konuyu açmadan önce bakmıyor musunuz foruma ?