PDA

View Full Version : Football Manager 2008 İle Gelen Teknik Değişiklikler

RaSenGan
17.Ekim.2006, 22:40
Maç motoru çok çok hızlanmış.

_LeGolaS_
17.Ekim.2006, 22:41
Maç motorunda süre yavaşlamış...

Emurafu
18.Ekim.2006, 00:18
Maç içersinde maçı durdurmadan oyuncu degiştirme imkanı sunulmuş...

nekop
18.Ekim.2006, 23:15
Fm 2006'nın verdiği zevk Fm 2007'de yapıldığı gibi itinayla azaltılmış...(biraz kişisel oldu)

Erdenay
19.Ekim.2006, 01:45
Durdurmadan oyuncu değiştrebiliyorsun..Bu çok güzel

sivaslizoro
19.Ekim.2006, 02:48
ben oyunu daha almadım yenilik sunamıcam sizeeee :D:D:D

Ralph
19.Ekim.2006, 04:01
Bazı yeniliklerden dikkatimi çekenler:

-Offside hatalarında oyuncular yan hakemin yanına koşturuyorlar.

-Gol olduğunda , gol sevincinde oyuncuların tepkisi daha değişik.

-Sezon başında takımın kaptanı ve 2. kaptanı belirleniyor.

-Alt yapıdan gelen oyuncuların 3D görüntüye sahip olmaları.

-Yine sezon başında bütçeyle ilgili birkaç seçim yapılabiliyor.(Bunu daha tam olarak çözebilmiş değilim)

Şimdilik bunları gördüm , gördükçe yazarım.:)

BlackEagle19o3
19.Ekim.2006, 04:21
Bunlar harika haberler İlhan abi:)Hele de bnm pc için:p

BeeTLeJuiCe
19.Ekim.2006, 05:37
-Alt yapıdan gelen oyuncuların 3D görüntüye sahip olmaları.

-Yine sezon başında bütçeyle ilgili birkaç seçim yapılabiliyor.(Bunu daha tam olarak çözebilmiş değilim)

alt yapıdaki her oyununcunun resmi fecegen deil. Sadece regen oyuncularınki facegen ayrıca oyuncu yaslandıkca resim değişiyor

Sezon başında yonetim sana 3 yada 4 secenek sunuyo lig için şampiyon mu olacaksıın, avrupa kupalarımı, orta sıralar mı gibisinden sende ordan yapabileceğini seçiyorsun ve yonetim sana ona göre bir bütçe veriyo. ;)

makalele81
19.Ekim.2006, 09:33
Maç öncesi,maç hakkında tahmin ve analiz ekranı gelmiş,bu özellik güzel ama oyunu 2020lere kadar oynayan herkes için ileride sürekli mouse tıklatmak bir nevi işkenceye dönüşebilir..

amorti
19.Ekim.2006, 12:09
Sahsi fikrime gore mac motoru tam bir fiyasko!
* Mac motorunda genellikle gordugumuz hareketlerin cogu fizik kanunlarina aykiri.. Adam topa abaniyor.. 2007 de fezaya gitmesi gereken sut 90 a asiliyor.. ( gollerin hepsi de 90 a yapisiyor nedense!) Ya da rakip penalti atiyor top ust direkten sekip gol cizgisine geri donuyo.. Kalecim ise sabit duruyor ve topa hamle yapmayarak rakibe golu atmasi icin resmen izin veriyor! Ve daha birsuru benzer sacmalik...

* Oyunculara ne kadar pres ve benzeri rakibe yonelik baski talimatlari versem de herkes aheste bir sekilde elini kolunu sallaya sallaya top suruyor bir allahin kulu da topa ya da rakibe basmiyor...

* 45+ ve 90+ larda yedigim goller ile fmden hic baymadigim kadar cabuk baydim!

Butun bunlar sahsi fikrim olmakla birlikte fm2008 macerama hollanda 2.lig takimlarindan "go ahead eagles" ile baslamis olmamin da bu yasadigim acayipliklerle dogrudan olmasa da etkisi olabilecegini dusunmekteyim...

Ayrica oyuna 2d ozelligi katildigindan beri savundugum bir teorimin her yeni fm de daha bir pekismesi de canimi sikan ayri bir konu... (oyunu 2d olarak takip ederken oynanan oyun ile sadece commentary olarak oynanan oyun arasinda ayni oyuncular ve taktik olmasina ragmen daglar kadar fark olabilmesi!)

Ralph
19.Ekim.2006, 16:50
Penaltılarda hiç direkten dönmezdi.:) Ya da bana hiç denk gelmemişti.Artık döüyor.Yenilik sayılırsa.....

canavar20
19.Ekim.2006, 17:49
Ya bende bişey merak ettim genelde 70. DK de oyuncu değiştiririm hani maçta devam ediyo ya tam o esnada 5 kere denedim 4'ünde gol oldu. :S Nasıl anlamadım gerçekten bende oyunu durduruyom o esnada tesadüf mü ?

DeNiZ_1903
19.Ekim.2006, 18:03
Vallahi benim en çok hoşuma giden dil sorunun kalkması :)

shadowrefree
19.Ekim.2006, 18:12
Ayrica oyuna 2d ozelligi katildigindan beri savundugum bir teorimin her yeni fm de daha bir pekismesi de canimi sikan ayri bir konu... (oyunu 2d olarak takip ederken oynanan oyun ile sadece commentary olarak oynanan oyun arasinda ayni oyuncular ve taktik olmasina ragmen daglar kadar fark olabilmesi!)

evet buna bende katılıyorum...yenik duruma düştüğümde uzuzn süre 2d de gol atamazsam commentary e geçiorum takımın performansı genellikle artıyor...iki highlights mod arasında fark war...bende senin gibi bunu savunanlardanım...

eXcitinG
19.Ekim.2006, 18:16
Bir böLümde arkadaşımızın birisi beLirtmişti.Ayrıca Sigames de artık korsan oyunLarda bariz çıLdırtıcı oLayLar oLacağının sinyaLini vermişti.Ben orjinaL iLe oynuyorum ve bu dedikLerinize hiç rastLamadım.

Benim gözüme çarpan ve hoş oLan bir özeLLik.Lig istatistikLerinde ve goL kraLLığı,asist kraLLığı,en çok maça çıkan oyuncuLar vs bir tabLoda topLanmış.Hepsini bir böLümde görebiLmek çok hoş.

shadowrefree
19.Ekim.2006, 18:24
Bir böLümde arkadaşımızın birisi beLirtmişti.Ayrıca Sigames de artık korsan oyunLarda bariz çıLdırtıcı oLayLar oLacağının sinyaLini vermişti.Ben orjinaL iLe oynuyorum ve bu dedikLerinize hiç rastLamadım.

Benim gözüme çarpan ve hoş oLan bir özeLLik.Lig istatistikLerinde ve goL kraLLığı,asist kraLLığı,en çok maça çıkan oyuncuLar vs bir tabLoda topLanmış.Hepsini bir böLümde görebiLmek çok hoş.

inş bende bu sene ilk defa orjinal oynuyacağım oyun elime gelirse...

evet dediğin gibi bir arada olması çok güzel olmuş...zaten ben en son fm2006 yı oynadığım için fm2008 bana çok çok değişik geliyor...daha neler keşfedicez bakalım...

ugurbeckham
19.Ekim.2006, 18:34
den gelmiştir sana yoksa hep gol olmuyor

Professeur
19.Ekim.2006, 19:40
Bir de bir şey dikkatimi çekti oyuncular düdükten sonra topa vurursa sarı kart yiyiyor.Bu da hoş olmuş.

RoNNiE91
19.Ekim.2006, 22:48
* Unicode sorunu aşıldığından artık bilgisayarınızın dil ayarları ile oynama problemi ortadan kalkmış durumda. Artık bilgisayarınızın dilini İngilizce'ye çevirmek zorunda kalmayacaksınız.

* FM 2008; FM 2007 oyununa göre daha hızlı oynanabilen bir oyun.

* Maç içersinde maçı durdurmadan oyuncu degiştirme imkanı sunulmuş...

Bu 3 özellik çok iyi olmuş.

Ronaldinho_99
20.Ekim.2006, 00:00
Eğer bir milli takım başındaysak yılın futbolcusu seçiminde oy kullanabiliyoruz. 3 oy hakkımız oluyor ve birinci seçimimiz 5, ikinci 3, üçüncü de 1 puan değerinde oluyor. Sanırım 35 kişilik bi liste içinden üç futbolcu seçebiliyoruz.

M.Scofield
20.Ekim.2006, 01:22
Eski oyunlarda dk 90 olduğunda çoğu kez kaç dk uzatma verildiğini göremezdik FM8 de uzatmada Dk'nın altında yazıyo

Rodrigo Tello
20.Ekim.2006, 02:18
Bir degişiklik daha..

Oyuncu kırmızı kart aldıysa Haberler kısmından secenek veriyo uyarı veya para cezasını ordan veriyoruz.Oyuncunun profiline girip ugrasmak yok güzel bir yenilik :)

Sir FRD
20.Ekim.2006, 02:52
ayrıca oyunculara sebepsiz yere ceza veremiyoruz

Ralph
20.Ekim.2006, 21:24

Bu özellik benimde gerçekten çok hoşuma gitti.Göze hoş geliyor.

kazma
27.Ekim.2006, 22:56
ya bnde hiç hızlı değil oyun valla fm 07 daha hızlıydı...

Ilhan
18.Ekim.2007, 15:47
* Unicode sorunu aşıldığından artık bilgisayarınızın dil ayarları ile oynama problemi ortadan kalkmış durumda. Artık bilgisayarınızın dilini İngilizce'ye çevirmek zorunda kalmayacaksınız.

* FM 2008; FM 2007 oyununa göre daha hızlı oynanabilen bir oyun.

* Online oyun oynanırken de artık beklemek yok. Çok daha hızlı.

* Maç içersinde maçı durdurmadan oyuncu degiştirme imkanı sunulmuş...

Bunun gibi gördüğünüz teknik yenilikleri burada paylaşın, ilk mesaja ekleyelim ve görelim.