PDA

View Full Version : Orjinal Football Manager - Dijital Lisans

perpetua
24.Ekim.2006, 02:43
Az once SI forumlarinda dolanirken sevindirici bir haber ile karsilastim.

Marc Duffy'ye gore Football Manager bir kac hafta icinde (yama ciktigi zaman) dijital lisans ile satisa cikartilacak. Yani oyunu bilgisayariniza SI Games'den indirebileceksiniz ve internet uzerinden satin alabileceksiniz. Fiyat ve diger detaylar konusunda simdilik herhangi bir bilgi mevcut degil.

Bu ozellikle orjinal oyun almak isteyen ancak bulundugu yerde oyun satilmadigi icin veya postada oyunun kaybolmasindan endise duyanlar icin iyi bir secenek olacaktir.

SI Games bu konuda daha fazla bilgi verdikce bu konu altinda bilgiler guncellenecektir.

El Barto
24.Ekim.2006, 02:47
Henüz almamış olmak iyi ozaman elbette fiyatı görene kadar. :)

perpetua
24.Ekim.2006, 03:32
Henüz almamış olmak iyi ozaman elbette fiyatı görene kadar. :)

Fiyat acisindan en azindan Turkiye'de dukkandan almaktan daha ucuz olacaktir.

Benzer bir sistemi ABD'de kullaniyorlar ve fiyat $29.99. Yani yaklasik 40YTL.

Yanilmiyorsam dukkanlarda 90-100 YTL civarinda satiliyor Turkiye'de.

El Barto
24.Ekim.2006, 03:44
Daha uygun olacaksa yararlanmak lazım. Abi gelişmelerden bizleride haberdar edersen seviniriz. :)

Universal
24.Ekim.2006, 03:50
Fiyat acisindan en azindan Turkiye'de dukkandan almaktan daha ucuz olacaktir.

Benzer bir sistemi ABD'de kullaniyorlar ve fiyat $29.99. Yani yaklasik 40YTL.

Yanilmiyorsam dukkanlarda 90-100 YTL civarinda satiliyor Turkiye'de.

Türkiye'den ucuz olacaktır. Ama boyuttu ne olur? Birde Türkiye'de daha dükkanlarda yok. 2006 ise 77 YTL civarında satılıyor.

perpetua
24.Ekim.2006, 03:58
Türkiye'den ucuz olacaktır. Ama boyuttu ne olur? Birde Türkiye'de daha dükkanlarda yok. 2006 ise 77 YTL civarında satılıyor.

Gecen sene ABD'de cikartilan WWSM 2007 312MB buyuklugunde idi.

tombul taho
24.Ekim.2006, 04:27
Bubüyük ihtimalle dahaucuz ve daha iyi olacak bizim gibi orjinal almakta zorluk çekenler açısından. En azından ARal İthalat oyunun bu kadar çok takipçisi olduğunu görecek ve ecbur onlar da fiyatta indirime gidecekler büyük ihtimalle. SI Games'in böyle bi karar vermiş olması gerçekten sevindirici bir olay.

perpetua
24.Ekim.2006, 04:57
Coskun:

Hatta su anda senin resmini koydugun WWSM ve Futbol Manager oyunlari indirilebiliyor ve satin alinabiliyor. Ancak satin alirken WWSM oyununu almak isteyenin IP adresinin kuzey Amerika'da, Futbol Manager oyununu satin almak isteyenin IP adresinin de guney Amerika'da olmasi onkosulu var.

Bunun nedeni de ozellikle bu ulkelere gore fiyatlandirma politikasi izlendigi icin.

eser360
24.Ekim.2006, 05:57
Muhtemelen fiyat yarı yarıya düşecektir. Özellikle Türkiyede satışların büyük oranda artacağından hiç şüphem yok.

Universal
24.Ekim.2006, 06:12
Sistemleri çok akıllıca abi... Türkiye içinde bir fiyat belirler mi yoksa, genel mi tutarlar. Bari dijital satın alımda türkiyede patlama olursa, bir takıkm şeylerinde farkına varırlar.

Türkiye'yi ayrı tutmazlar. Güney Avrupa olarak geçebiliriz veya balkan ülkesi olarak. Sonuçta PC Oyunları için doğru bir yatırım yeri değil Türkiye...

YusufT
24.Ekim.2006, 16:03
Sizin icin sevindim. Benim icin fark etmez

juricevic
24.Ekim.2006, 16:32
Ben de şöyle bir kaygı oluştu: Lisanssız oyunu silip tekrardan kurmam gerekti ve eski oyunun ayarları aynen kaldı. (Daha doğrusu denetim masasından kaldıramadım direk program filesdaki klasoru sildim) Bu lisanslı oyunu da alır yüklersem şayet eski lisanssız oyunun ayarları mı geçerli kalır ? Çünkü Lisanssız oyunu silemiyorum bilgisayardan.

Gerçekten çok iyi düşünmüş SI ve çok uçuk bir fiyat koymadıkları sürece bu yöntemle satın almaya kararlıyım.

kral_67
24.Ekim.2006, 22:02
gayet iyi olmuş ödeme seçenekleride geniş olursa çok daha iyi olur...

ogcj_me
25.Ekim.2006, 03:23
Of superr !
Iste bu
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
gerci orjinal cd ve kabin tadi ayri olmuyor degil

SkyJacker
25.Ekim.2006, 05:57
Arkadaşlar hadi diyelim aldık internetten 40 ytl ve civarına . Biz iki arkadaş olarak almayı düşünüyoruz . O yüzden 2 bilgisayarada kurulcak mecburen , serial sorunu falan yaşanır mı ?

GebzeLi1907
25.Ekim.2006, 06:12
Arkadaşlar hadi diyelim aldık internetten 40 ytl ve civarına . Biz iki arkadaş olarak almayı düşünüyoruz . O yüzden 2 bilgisayarada kurulcak mecburen , serial sorunu falan yaşanır mı ?

OrjinaL Oyunu 2 biLgisayara Kuramazsınz.

Ilhan
25.Ekim.2006, 06:12
Zaten biliyorduk, duyurdular ve daha iyi oldu.

ayseeg
27.Ekim.2006, 22:18
bu şekilde daha çok kullanıcıya hitap edebilirler... si games ticari zekasını yönlendirmesini çok iyi biliyor

rameryem
28.Ekim.2006, 00:38
bende dijital lisans almayı düşünüyorum türkiyedeki satışları arttıracaktır

BeaT
28.Ekim.2006, 04:34
uygun bır fıyat olursa neden olmasın

kumralyakisikli
29.Ekim.2006, 17:21
Ben 5mblik programı ındırdım almaya çalıştım fakat seganın sayfası açılıyor ve hata veriyor yanı şu anda trden bu oyunu satın almaya olanak verılmemış ama hıdeip gibi bır programla ip numaramızı saklasak olurmu dıye düşünmüyor deılım ılk defa bır oyunu orjınal almayı bu kadar çok kafama koydum ınşallah olanak sağlarlar da alırım

fokocaman
29.Ekim.2006, 23:07
Aynı sekılde bende almak ıstedım.. seganın ana sayfasına yonlendırıyor .. ordanda ıp numaramız turkiyeden cıkınca kusura bakmayın sıze hızmet veremıyoruz felan dıyor.. bu sorunu nasıl asıcaz bende cozemedım belkı senın dedıgın gıbı hıdeıp programıyla olur belkı sen bı dene bakalım olursa bende denerım...

perpetua
30.Ekim.2006, 04:17
Ben 5mblik programı ındırdım almaya çalıştım fakat seganın sayfası açılıyor ve hata veriyor yanı şu anda trden bu oyunu satın almaya olanak verılmemış ama hıdeip gibi bır programla ip numaramızı saklasak olurmu dıye düşünmüyor deılım ılk defa bır oyunu orjınal almayı bu kadar çok kafama koydum ınşallah olanak sağlarlar da alırım

Aynı sekılde bende almak ıstedım.. seganın ana sayfasına yonlendırıyor .. ordanda ıp numaramız turkiyeden cıkınca kusura bakmayın sıze hızmet veremıyoruz felan dıyor.. bu sorunu nasıl asıcaz bende cozemedım belkı senın dedıgın gıbı hıdeıp programıyla olur belkı sen bı dene bakalım olursa bende denerım...

1-2 hafta daha sabredin. Su anda satisa cikartilmis dijital lisansli oyunlar sadece Kuzey ve Guney Amerika icin hazirlanmis Worldwide Soccer Manager ve Futbol Manager oyunlari.

FM 2008'in yamasi ile beraber Football Manager dijital lisans ile satisa baslanilacak ve anladigim kadari ile bu oyun her yerden satin alinabilecek.

kumralyakisikli
30.Ekim.2006, 07:00
1-2 hafta daha sabredin. Su anda satisa cikartilmis dijital lisansli oyunlar sadece Kuzey ve Guney Amerika icin hazirlanmis Worldwide Soccer Manager ve Futbol Manager oyunlari.

FM 2008'in yamasi ile beraber Football Manager dijital lisans ile satisa baslanilacak ve anladigim kadari ile bu oyun her yerden satin alinabilecek.

inşallah dediğin gibi olur üstadım

tenten1985
05.Kasım.2006, 00:32
peşin fiyatına taksitle olursa düşünebilirim :)

ahuserkan
07.Aralık.2006, 16:05
arkadaşlar bu olay artık yürürlüğe girdi mi ? yoksa hala kullanılmıyor mu ? bana nerden nasıl indirildiğine dahi bilgi verirseniz sevinirim.umarım oluyodur ve hemen satın alırım :D şimdiden teşekkürler...

from_edi
18.Aralık.2006, 05:46
evet tam olarak ne aşamada acaba ?

joelrifkin
25.Ocak.2007, 01:53
ne asamada

Ouzy
27.Mayıs.2007, 01:58
İşimiz yaş o zaman. Hem çıkartılmasını bekleyelim, hem de ucuz olmasını:uzgun:

Burçak
24.Haziran.2007, 19:45
saol eline sağlık

sanalkaos
08.Temmuz.2007, 20:08
Fm 2009 a artık.

sardokar
19.Şubat.2008, 10:59

Bu mesat atıldığında 10/2007 imiş hala bir haraket yok

perpetua
19.Şubat.2008, 14:54
SI'in hala cikartmasi bekleniyor.

Ozellikle bu yol ile cok para kazanabilecekleri goz onunde tutulursa oldukca uzuntu verici bir durum hala cikmamamis olmasi. Ancak saniyorum ki oyunu satan dukkanlarin internet uzerinden satis konusunda itirazlari var ve bunlari her iki tarafi memnun edecek sekilde ortadan kaldirmadan dijital lisans ile oyunun cikmasini beklemeye devam edecegiz.