PDA

View Full Version : Yıllardır Süren Yanlışlar 2008'de Bitirildi mi?

OMANA
26.Ekim.2006, 22:43
sevgili futbol menejer oynayan arkadaşlarım. bu oyunu çok seviyoruz.hayatımızın bir parçası oldu . futbol menejer öyle bir oyunki piyasadaki onun rakipleri arasında yanına yaklaşanı yok.fifanın çıkartığı fifa menejeri bu oyunun yanında tam bir hezimet kalıyor.ne olduğu belli olmayan taktik sistemi, saçma sapan transfer uygulamaları,5 yaşında bir çocuğun bile şampiyon yapabileceği kadar kolay ve sıradan bir oyun...ve lakin çok sevdiğimiz futbol menejerin diğer rakipleriyle kıyaslanmayacak kadar üstün yönleri hepimizin malumu ancakl bu kadar sevmemize rağmen bu oyununda belli bazı yanlışları mevcut kanımca,zaten iyi yönlerini söylemek değil.eksik yönlerini ortaya koymak, daha kaliteli bir oyuna ulaşmamaız yolunda fayda sağlar.

turksportal ailesinin oyunun üreticileriyle diyalog halinde olması,belli ölçüde bizim taleplerimizi onlara ulaştırma gücünün olmasıda bizim için ayrıcalıklı ve büyük bir şans bu sebeple turksportal kurucuları ve yöneticilerine minnettarım.

biraz uzun bir girişle birlikte asıl üzerinde durmak istediğim konuya gelelim.bence futbol menejer oyunumuzda bazı yanlışlar yıllardan beri tekrar edilmekte bazı eksiklikler ise malesef artmakta.bu konuda benim gördüklerimi sizlerle paylaşacağım.sizin bulduklarınızı ise bu başlıkla paylaşmanızı istiyorum.
yaklaşık 2004-2005,2005-2006,2006-2007,2007-2008,ve en son 2008-2009 futbol sezonlarını futbol menejer oyunlarını oynayarak geçirdim ve geçiyiyorum . Futbol menejerde benim düzelme görmediğim tekrarlanan yanlışları birkaç başlıkta sizlerle paylaşayım..

1- futbolcu yetenek değerleri

Futbol menejerin beni büyüleyen yanlarından biri oyunda yıldız adayı oyuncuları tespit etmedeki hünerleri idi.bir zamanlar FM de ucuza aldığımız ama sonradan milyon dolarlara sattığımız oyuncular aynı şekilde gerçektede sonradan büyük çıkış yaptılar ve milyon dolarlara tranfer oldular.bu durum beni oyunun yapımcıları ve araştırmacılarının futbol bilgilerine hayranlık ve saygı duymama yol açmıştır.ancak bu konuda özellikle son bir iki yılda gerileme var.elbette bu yazdıklarıma karşı delil bi kaç münferit örnek verebilirsiniz ama bence özellikle türkiye ligi konusunda bir hayli yanlış yapıldı ve bu yanlışlarda devam ediyor.sizlere canlı bir iki örnek sunayım.

SEMİH ŞENTÜRK: semih bu sene olduğu gibi geçen yılda fenerde oynaması çok tartışılmıştı. sonradan girdiği her maçta gol atan bu süper adamın bir ara kiralanması gündeme gelince anadolu kulüplerinden istemeyen kalmamıştı. semihin çok creatif bir oyuncu olmadığı 2-3 kişiyi çalımlayarak gol atamayacağı bir gerçek olsada kimse golü sezme ve bitiricilik konusundaki hünerini inkar edemez. gelelim bizim futbol menejere, bu oyunda semih bir yıl bile vasat oyuncu sınıfını aşamamıştır.OKAN YILMAZ, SİNAN KALOĞLU ve hatta ikinci ligden FATİH ŞEN bile semihten çok daha iyidir bizim futbol menejere göre, kardeşim 3 maçta gol attı diye gökhan güleçi yıldız yapan Futbol menejer nasıl olur semihi göremez..semih bence burada sadece bir örnek..diğer örnekleri isimleriyle geçelim.

örneğin 2007 futbol menejerde Mehmet YILDIZın haline ve değerlerine bakın allah aşkına tamam bu sene takımının lider olmasıyla ünü biraz daha arttıda geçen senede bu adamı 3 büyükler iastiyordu.bırakın geçen yılı.mehmet yıldız sivası birinci lige taşıyan adamlardan biri bu kötü değerleri hiç hakediyormu..

antalya sporlu biri fenere giden ali bilgin diğeride galatasaraya giden volkan yaman fm ye göre bunlar 3. sınır oyuncuydu.ya özer hurmacı fmciler bu adamı rezalet değerlerde gösteriyorlardı.son yıllarda futbol menejer türkiye liginin hangi yıldızlarını yakalamayı becerdi..gökhan ünalla mehmet topuz mu..bu adamların becerisini sağır sultan duydu..fm duymuş başarımı..

birde haketmedikleri halde hala iyi oyuncu diye iki üç senedir FM de boy gösterenler var.en başta serkan balcı..bu adamın enerjisine diyecek bi lafım yok ama kimse bu adamın iyi orta açtığı palavrasını söylemesin. bu adamın yıldız falan olduğunu hiç söylemesin.FM ye göre fenerin sol bekinin değişmezi olacak bu arkadaşımızı fenerbahçe sözleşme imzalamadan bıraktı.trabzon spordaki hali de meydanda.artık kabul et FM SERKAN BALCI dan yıldız olmaz.

yine şişirilenlerden biride YASİN KARACA kim olduğu ne olduğu belirsiz.türkiye liginde bi kere birinci ligde rizespora gitti sanırım ikinci ligde telekomda yuvarlandı.bi kaç ümit milli olmuşluğuda yok değil ama yok kardeşim bu adam yıldız mıldız değil...

ha bide okan koç var yetenekleri vardı.ama kendi kendini bitirdi.beşiktaş ankaragücü falan derken şimdi nerde olduğunu bile bilmiyorum.bu adam artık bitti..ama FM nin hezimetlerinden biri olduğu kesin.

velevki yanlış anlaşılmakta istemiyorum.elbetteki FM nin yıldız dediği herzaman yıldız olacak haliyok onlarında hata payı olacak ama beni kızdıran noktası yanlışlarında ısrar etmeleri.kardeşim kabul edin artık SEMİH ŞENTÜRK anadoludan hangi takıma gitse gol krallığının ilk adayıdır ve YASİN KARACA genç bir yetenk falan değildir. bir sene yanılabilirsin ama 3 sezon aynı yanlışın tekrarlanmasına kızıyorum ben....

Bu yazdıklarım sadece türkiye liginde gördüklerim zaten planladığımı kat kat aştığım ve artık sizleri sıkmaya başladığım bu uzun yazı içerisine avrupa liglerine iişkin gördüklerimi koymayayım...

2- TAKTİK SİSTEMİ

futbol menejerlikte ustalaşmış arkadaşların bir birinden kaliteli taktik varyasyonlarını TURKSPORTALIN hizmetleriyle görüyorum.gerçekten süper taktikler hazırlamış arkadaşlar.biraz sabırlı olanlar için hepsi çok kıymetli ama bu konuda FM nin bir kusuru olduğu artık aşikar.arkadaşlar artık modern fuTbolda taktik varyasyonlar kadar önem arzeden bir husus var.oda Alan daratmanın futboldaki yeri.

artık klasik 4-4-2 ler 3-5-2 ler Kalmadı.futbolda yeteniğn yanında fizik güç o derece önem kazandıki artık savunmanızıda hucumunuzuda takım halinde yapmanız ve alan daratmanız gerekli eğer oyunu 70-80 metrede oynuyorsanız yani orta sahanız hatta forvetiniz defansınıza yardıma gelmiyosa 5 li defans oynasanız bile iyi defans yapan takım değilsiniz. sözün özü artık modern futbol demek dar alanda takım halinde savunma takım halinde hucum yapmak demek...

ama FM bu konuyu hala klasik 4-4-2 lerle 3-5-2 lerle geçiştirme peinde.muhakkak taktik versiyonların içerisine bualan daratma ve oyunu toplu savunma toplu hucuma çevirmek zorundaki FM nin çağdaş furbolu takip ettiği imajına inanabileyim.elbette taktik versiyonlar için de "topun arkasaında kal,pres yap, geniş ve veya dar oyna" gibi alan daratmaya bir nebze serzenişte bulunan seçimler mevcut ama artık FM şunu iyi bilmeliki klasik taktik varyasyonlarla bu işi modern futbol formasyonuna uyduramaz.

ANTREMAN:

efendim bir diğer eksiklik futbol menejerin antrreman uygulamasında. tonla para verip onca antrenör kiralıyoruz, buı konuda haklarını yemeyim son 1-2 yıl içinde gelistirmeleri gayet iyi oldu.ama artık sadece ben sorunca karşıma bi liste veren asistan menejer istemiyorum.adam gibi bir asistant menejer yani gerektiğinde maç öncesi verdiğim kötü taktikten dolayı beni uyaracak veya kötü bir taktik ve oyuncuseçiminden dolayı kaybedilen bir maçtansonra beni eleştirecek gerekirse benimle kavga edecek adam gibi yardımcı antrenörlerim olmalı.açıkcası FM nin antrenörleri tıpkı bizim milli takımdaki Fatih TERİM hocanın antrenörleri gibi etkisiz pasif takım üzerinene söz söylemeye cesaret edemeyen, sorunca konuşan türdeler.düşünsenize dostlar tam kritik bir maçınız öncesinde sizi hatanın kıyısından döndüren veya kaybedilen maçtan sonra ben ona deimştim böyle takım çıkarılmaz diyebilen çok iyi cesaretli bir antröner olsa FM de ne kadar güzel olurdu....

SON BAŞLIK: FM NİN GİDEREK FİFA MENEJGERE BENZEME TEHLİKESİ

evet içimize bu korku düştü.bende bu korku var bilmiyorum diğer arkadaşlarda varmı.son yıllarda FM ye getirilen özellikler sanki oyunu FM likten çıkarıp, biraz daha o iğrrenç bilgisayarıma dahi yüklemek istemediğim fifa managere benzetmeye başladı. eğer 3 boyutlu maç motoru eklenirseki.bu yönde söylentiler ayyuka çıktı.bu oyun bütün güzelliğini kaybeder.son yıllarda eklenen özellikler daha iyi bir taktik beceri daha iyi bir sistem daha yetenekli oyuncular platformundan çıkıp, prim verme 3 boyutlu resimler yükleme, 3-5 gerekli gereksiz sürekli aynı soruları içeren medya sohpetleri gibi değişiklikleri görüyoruz.FM nin bu değişikliklerle daha ne kadar sürdürür kendini bilemem ama artık taktik varyasyon sisteminde,antreman sisteminde,oyuncu geliştirmede,yetenek avcılığında dişe dokunur gelişmeler göstermesi lazım.oyun öyle bir hale geldiki.önceki yıllarda eklenen süper değişikliklerle oyun tazeliğini ve heyecanını 1 yıl boyunca sürdürebiliyorken.şimdi 3-5 gazete yorumu yok prim sistemi gibi değişikliklerle kendini tekarar eden oyun konumuna düşme tehlikesiyle karşı karşı karşıyA....

arkadaşlar bu kadar uzun bir yazı bendeki aylarca içimde biriktirdiklerimin bir sonucu.zaten yazının burasına kadar gelmişseniz en az benim kadar büyük bir FM hayranısınız demektir. Günlerini uykusuz bilgisayar başında geçirmiş bir FM hayranı olarak bu sevgilimin daha iyi olması içindi yukarıda yazdıklarınm.

FM bu yukarıda yazdıklarım eksikliklerine rağmen kesinlikle benim için bir vazgeçilmez bir tutku...

bu oyunun türkçeleştirilmesini sağlayan,oyun üreticileriyle bağlantıya geçebilen ve bizlerin dertlerini en yertkili ağızlara kadar ulaştırlabilen.bu formu açarak bizleri özgür bir tarışma platformu sunan TURKSPORTALA sonsuz sevgi saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum..

SAYGILARIMLA

kazma
26.Ekim.2006, 23:25
1.fm asla fifa managere donmez2.semih cok cok kaliteli bir oyuncu degildir vasat bir oyuncudur3.yasin karacayi hic ciplak gozle izledinmide yorum yapiosun4.cok biliosan editorden kendin yap datani kardesim

OMANA
27.Ekim.2006, 00:06
sayın yönetici kardeşim

artvinli olarak bursanın biz artvinlilerde olan yeri bambaşkadır.onlaca akrabamız orada yaşar ve belkide artvindeki kadar bir artvinlide bursadadır.

yıllar önceydi.bursasppora baliçin ilk geldiği sezondu amcamla bursasporun avrupa kupası maçına gittik gerçekten çok uzun bir zaman önceydi..(10-12 yıl öncesi) o maçtaki onlarca kaçan gol muhteşem futbol ama intertoto dan hüzünlü ayrılış.hangi takımla oynamıştık tam hatırlayamıyorum ama trübünlerdeki hep bir ağızdan yeri göğü inleten "ŞEN OLA BURSA ŞEN OLA" tezahuratıyla maçın bitişiyle birlikte intertotodan çıkamamanın verdiği hüzünle gözyaşlarıma hakim olamayışımı hatırlıyorum o zman teksassa hayran kalmıştım..

sevgili yönetici kardeşim bir filozof "benimle aynı şeyleri düşünenden korkarım " demiş..elbette yazıma katılmadığın yönlerin olması çok doğal ama dikkatealıp okumanda ayrı bir incelik..

diğer arkadaşlarında FM de gördüğü eksiklikleri yazıp paylaşırlarsa daha iyi bir FM nasıl olur buna ullaşmada bir adım olur...

ilginize ve özgür tartışma platformunuza teşekkür...

Memedov
27.Ekim.2006, 00:24
Beyler sakin olun, bir konuyuda karistirmayin. Yok biz karistirmadan yapamiyoruz diyorsaniz devam edin, bizde gerekeni yapalim.

wwhirlwind
27.Ekim.2006, 00:25
yaklaşık 2004-2005,2005-2006,2006-2007,2007-2008,ve en son 2008-2009 futbol sezonlarını futbol menejer oyunlarını oynayarak geçirdim ve geçiyiyorum .

kardes yazını okudum bana gore dogru olan yerlerde war yanlıs olan yerlerde war ama ben hiç 2008-2009 sezonunun oyununu oynamadım acaba sen nereden buldun link filan war mı ???

OMANA
27.Ekim.2006, 00:34
evet haklısın wwhirlwind

yanlış yazmışım yanlışımiçin özür düzeltiğin için teşekkür ederim

GeNç KaRTaL
27.Ekim.2006, 00:53
Araştırma için dediklerine katılmıyorum.Çünkü Türksportal çalışanları ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar ama işte görevini yapmayan,kendini bu işi vermeyen üstlerdeki bazı kişiler yüzünden sorunlar oluşuyor.

Taktiksel bölümde dediklerine katılıyorum.Modern futbolun gerekleri oyunda hala tam olarak ağırlığını koymuş değil.Ama fm 2008 daha gerçekçi olması yönünde bayağı yol kat etti.Oyuncular bir robot gibi değilde daha gerçekçi hareket ediyorlar.İlerleyen yıllarda daha iyi bir maç motoru bizi bekliyor.

Fm nin Fİfa nın managerlik oyununa benzediği görüşünüde katılmıyorum.Si games böyle bir hataya düşmez.Amaçları daha gerçekçi bir oyun simülasyonu yaratmak.Mesela ben bir Fm 2010 için şimdiden heyecanlanıyorum.Merak ediyorum o zaman nasıl olacak diye.Çünkü Fm nin her geçen seride daha bir oyun olduğunu ve seriler ilerledikçe oyunun daha iyi olacağına inanıyorum.

krapinovic
27.Ekim.2006, 01:06
Futbolcu özelliklerinde sinir eden yerler, aslında Turksportal'ın güncelleme yamalarıyla düzelebilir, zannedersem "elhadji v3" kullanmamışsın...

ayrıca antrenman ve özellikle taktik konularında arkadaşa katılıyorum... oyunun bu kısımlarınnda daha fazla seçenek olmalı, sahada belli noktaları kullnmak yerine sahanın tamamı üzerinde etkili olan genellenmiş seçenekler olmalı...

Sekopej
27.Ekim.2006, 01:25
Öncelikle böyle uzun bir yazıyı yazıp bizimle paylaşman samimiyetini gösteriyor. (Bu arada ben de Artvinliyim. Şavşat'tan:))

Yazdığın yazıda katıldığım ve katılmadığım noktalar mevcut. Araştırma ve oyuncu özelliklerine hiç girmiyorum. Onu zaten her yerde tartışıyoruz.

Oyuna eklenen veya eklenecek özellikler konusunda her sene yenilikler geliyor. Şu anda ellerinde olan yenilikler de vardır muhtemelen ama ilerleyen serilerde de kullanmak için hepsini oyuna aktarmıyorlar.

Fifa'nın oyununa benzemez asla, korkma. 3 boyut maç motoru da FM'de olmaz. O konuda da rahat olabilirsin.

Taktik oluşturma konusunda kesinlikle katılıyorum. Belli kalıplar üzerinden taktik oluşturmak yerine daha fazla seçenekli, yeni taktik deyip, dizilişinden komutlarına kadar sıfırdan yapabileceğimiz bir sistem olursa iyi olur.

Zamanla daha gerçekçi olması için yeni özellikler eklenecektir. Artık beklentimiz fazla olduğu için hayal kırıklığına uğramak normaldir.

OMANA
27.Ekim.2006, 01:32
sevgili genç kartal kardeşim

bi yanlış anlama olmuşsa düzelteyim.yazımda FM, fifa menejere benzeyen bir oyun demedim git gide yapılan değikliklerle onu benzemeye başlamasından korkuyorum dedim.zaten o konuya lişkinde, konu başlığımı FM nin fifa managere benzeme tehlikesi olarak yazdım...

FM nin fifa managere benzemesi bu oyunun sonu olur zaten böyle olmasından endişelendiğim için zaten bu konuyu gündeme getirdim.

ilgin için teşekkür ederim.

kazma
27.Ekim.2006, 01:42
ya bnce artk oyunculara sadece blli yerlerde değil heryerde gorev verebilmeliyiz okları istedgimiz yerlere uzatabilmeliyiz....

ogcj_me
27.Ekim.2006, 02:00
http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon1.gif Yıllardır Süren Yanlışlar 2008'de Bitirildi mi?
.

SON BAŞLIK: FM NİN GİDEREK FİFA MENEJGERE BENZEME TEHLİKESİ

evet içimize bu korku düştü.bende bu korku var bilmiyorum diğer arkadaşlarda varmı.son yıllarda FM ye getirilen özellikler sanki oyunu FM likten çıkarıp, biraz daha o iğrrenç bilgisayarıma dahi yüklemek istemediğim fifa managere benzetmeye başladı. eğer 3 boyutlu maç motoru eklenirseki.bu yönde söylentiler ayyuka çıktı.bu oyun bütün güzelliğini kaybeder.son yıllarda eklenen özellikler daha iyi bir taktik beceri daha iyi bir sistem daha yetenekli oyuncular platformundan çıkıp, prim verme 3 boyutlu resimler yükleme, 3-5 gerekli gereksiz sürekli aynı soruları içeren medya sohpetleri gibi değişiklikleri görüyoruz.FM nin bu değişikliklerle daha ne kadar sürdürür kendini bilemem ama artık taktik varyasyon sisteminde,antreman sisteminde,oyuncu geliştirmede,yetenek avcılığında dişe dokunur gelişmeler göstermesi lazım.oyun öyle bir hale geldiki.önceki yıllarda eklenen süper değişikliklerle oyun tazeliğini ve heyecanını 1 yıl boyunca sürdürebiliyorken.şimdi 3-5 gazete yorumu yok prim sistemi gibi değişikliklerle kendini tekarar eden oyun konumuna düşme tehlikesiyle karşı karşı karşıyA....

Bunlar çok doğru
ancak maçtaki futbolcular Winning Elevendaki veya PES teki gibi doğru düzgün oynarsa sorun olmaz

anil luque
27.Ekim.2006, 03:19
bence fm kesinlikle fifa manager'e dönüşmez, dönüşemezz.. fm aayrı bir dünya :) ayrıca hataların giderek minimuma indirileceğini ümit ediorum

perpetua
29.Ekim.2006, 02:13
örneğin 2007 futbol menejerde Mehmet YILDIZın haline ve değerlerine bakın allah aşkına tamam bu sene takımının lider olmasıyla ünü biraz daha arttıda geçen senede bu adamı 3 büyükler iastiyordu.bırakın geçen yılı.mehmet yıldız sivası birinci lige taşıyan adamlardan biri bu kötü değerleri hiç hakediyormu..

Su anda oynadigim oyunda Mehmet Yildiz'in 11 lig macinda 10 golu ve 5 asisti var. Yani Mehmet hic de zayif yapilmamis. Sadece kuvvetli olan ozellikleri ile zayif olan ozellikleri arasinda ayirim yapilmis. Hatta bence bitiriciligi de bir miktar daha dusmeli ki gol istatistigi bu kadar yuksek ve abartili olmasin.

yine şişirilenlerden biride YASİN KARACA kim olduğu ne olduğu belirsiz.türkiye liginde bi kere birinci ligde rizespora gitti sanırım ikinci ligde telekomda yuvarlandı.bi kaç ümit milli olmuşluğuda yok değil ama yok kardeşim bu adam yıldız mıldız değil...

Yasin gelmeden once Belcika arastirmacilari tarafindan sisirilmisti. Yanilmiyorsam 2-3 sene once PA'si 160 idi. CA'da yine yanilmiyorsam 117 seviyesinde idi. CA su anda 105, PA ise 130. Gecen sene de Yunanistan ikinci liginde oynadi ve bu oyuncu uzerindeki son degisiklikleri Yunan arastirmacilar yapti.

ha bide okan koç var yetenekleri vardı.ama kendi kendini bitirdi.beşiktaş ankaragücü falan derken şimdi nerde olduğunu bile bilmiyorum.bu adam artık bitti..ama FM nin hezimetlerinden biri olduğu kesin.

Su anda Manisaspor'da oynuyor. 20-21 yaslarina geldikten sonra, futbolu gerileyen bir cok oyuncumuzdan birisi kendisi.

Semih Senturk konusuna da ozel olarak deginmek istiyorum. Semih caliskan, golu koklayan ve pozisyona girmesini bilen bir oyuncu bana gore. Ancak Semih hic bir zaman ustun teknik ozellikleri olan veya fiziki olarak cok ust duzey bir oyuncu olmadi ve bundan sonra da olmayacak. En son surumde ortaya konulan Semih ayrica TSL takimlarinin yarsindan fazlasinda takimin yildiz oyuncusu olabilecek kalitede ve bu sayede gol kralligina oynayabilecek seviyede.

Oyuncu ozelliklerine bakarken, bir cok ozelligin yuksek olmasini isteme veya onemli ozelliklere yeterince deger vermeme gibi bir sorun gozlemliyorum ben FM oyuncularinda. Ozellikleri zayif olarak dusunulen oyuncular cikip 11 macta 10 gol atabiliyor. Veya Semih Senturk cikip 6 macta 5 gol atmis bir sekilde Fenerbahce'ya katki saglayabiliyor. Yani oyun bu oyunculari yeterince iyi buluyor ve oyuncular performanslari ile yeterince basarili oluyor bu begenilmeyen, zayif ozelliklerle. Ancak bir cok FM severin gozu doymadigi icin daha ust seviyede oyuncular isteniyor.

Bence ilk amac, reaksiyon vermeden once bir oyuncunun neden beklediginizden zayif yapildigini ogrenmek olmalidir. Emin olun ki eger arastirmacilar bir oyuncuyu belli bir sekilde degerlendiriyorsa, bunun arkasinda yatan bir neden vardir. Bu nedene katilirsiniz, katilmazsiniz o ayri. Sizler belli bir dusunce yolunun en son noktasini, yani oyuncularin CA/PA ve ozelliklerini gozlemiyorsunuz. Bazi degerleri farkli bir dusunce yolundan gecerek farkli bir sekilde gormeniz de cok dogal. Bu konuda yapilabilecek tek sey ozelliklerin yuksek veya dusuk oldugu sonucuna vardiran dusunce yollarinin karsilastirilmasidir.

Mesela, Semih'in hizi neden bu kadar az yapilmis diye bir soru sorulup, Semih'in hizi ile ekarte ettigi rakipleri siralamak da mumkun bir elestiri olarak.

RoNNiE91
29.Ekim.2006, 03:25
Ayrıca Fifa Manager'da futboldan çok birçok şey var.Evlenebiliyorsun,çocuğun oluyor.Hatta ileride torunun bile olabiliyor.Araba,ev,havuz,sauna gibi yerler alıyorsun.Hatta ve hatta arabanın markasını bile seçebiliyorsun.Bu gibi şeyler FM'ye aktarsalar nasıl olur bilemem belki daha güzel olur ama Anıl'ın dediği gibi FM'nin dünyası apayrı.Ben Fifa Manager'da oynadım FM'de ama Fifa Manager oynarken sanki kendimi başka biryerde,yabancı bir yerde hissettim.Yani o güveni vermedi bana Fifa Manager.