PDA

View Full Version : İnönü'den Nağmeler...

Universal
01.Kasım.2006, 03:32
Amacım siyaset yapmak değil. Sadece şu günlerde kaybettiğimiz nazik siyasetmişimiz bir tebessüm ile anmak:

GÖREMEZSİNİZ TABİİ

Kendisini sinema çıkışında yakalayan bir gazeteci sorar:

- Sayın İnönü, sizi bu sıralar sinema salonlarında göremiyoruz pek?

- Tabii göremezsiniz sinema salonları karanlık oluyor.

ÖLÜRÜM YOLUNA

Seçmenlerden biri seçim otobüsünün önüne atılır ve Erdal Bey’e hitaben "Ölürüm yoluna" diye haykırır.

Erdal Bey cevap verir: Dur, ölme. Bir oy bir oydur.

BİRBİRİMİZİ YİYECEĞİZ

SHP genel başkanlığı döneminde diğer sol parti liderleri ve bürokratlarla bir restorana gider. Garsonun "Bir şey almak ister misiniz, efendim" sorusu üzerine "Teşekkürler biz birbirimizi yiyeceğiz" yanıtını verir.

KARAYALÇIN YAPAR

Kars ve Van mitinglerinden Ankara’ya dönüyordu. Sivas üzerinde uçağın pilotu, "Efendim Ankara semaları kapalı. Kirli bulutlar var. İnişimiz çok güç olabilir" dedi. Ön koltukta gazete okuyan İnönü’nün cevabı ise şöyle oldu:

- Hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Ankara Belediye Başkanı Murat Karayalçın çok çalışkandır. O kirli bulutları hemen temizler.

BEN KEDİ MİYİM?

İnönü gençlik yıllarında evinde otururken mutfaktan bir çığlık duydu. Eşi Sevinç Hanım "Erdal koş fare var" diye bağırıyordu. İnönü istifini bozmadı ve eşine öyle seslendi:

- Ne yapayım Sevinç. Ben kedi miyim?

NECCAR BEY

İnönü, İzmir’e mitinge gidiyordu. Uçakta İzmir milletvekili Neccar Türkcan, yanına gelerek "Efendim İzmir’de vurucu bir konuşma yapmalısınız. Yumruğunuzu da kürsüye vurun. Nasıl iktidara geleceğimizi sert bir üslupla anlatın lütfen" dedi. İnönü ise şu cevabı verdi:

- Peki ben anlatırım, sonra sözü size bırakırım. Vuruculuğu ve diğer işlemleri siz yaparsınız

El Barto
01.Kasım.2006, 03:36
Allah rahmet eylesin çok hoşgörülü bir insandı.

ChAoS
01.Kasım.2006, 05:34
Allah rahmet eylesin. Esprili ve olda birlik adına canı gönülden çalışan bir kişiydi ama olmadı .

RoNNiE91
02.Kasım.2006, 00:59
Allah rahmet eylesin.Neşeli ve sıcak kanlı biriydi.

El Comandante
02.Kasım.2006, 01:04
Allah rahmet eylesin,mekani cennet olsun.Duydugum ve bildigim kadariyla cok esprili,zeki,hosgörülü biriymis.

DeNiZ_1903
02.Kasım.2006, 01:10
Annem ve babamın nikahında vardı :( Çok üzüldüler :( Allah Rahmet Eylesin ...

canavar20
03.Kasım.2006, 02:38
Allah rahmet eylesin. Ruhu şad olsun.

uAmurat91
03.Kasım.2006, 02:41
Murat Karayalçın, siyaset yok ?

Yapmayın arkadaşlar. :)

anil luque
03.Kasım.2006, 05:57
Allah gani gani rahmet eylesin babamdan dinlediğim kadarıyla çok iyi bir siyasetçi ve onun da ötesinde çok iyi,sevecen bir insanmış.. bu arada sinema ve garson olaylarını çok beğendim :D

Universal
03.Kasım.2006, 06:46
Murat Karayalçın, siyaset yok ?

Yapmayın arkadaşlar. :)

Latife adam hakk-ı rahmetine kavuşmuş. Artık siyasetimi kalmış. Parti dahılmış...

gezenti
03.Kasım.2006, 23:05
Sol kesimden (partilerden) sevdiğim (aslında leyle zanaları meclise sokmasaydı ilk defa başlangıcını yaptırmasaydı tam süper olucaktı ama olsun genede esprili birisiymiş.)2 kişiden biriydi.Tabi birincisi Ecevitti.Ama bu saatten söylenicek tek bir şey var.Allah Rahmet Eylesin...

the_imam912
05.Kasım.2006, 03:14
Allah rahmet eylesin.

ThersoN
06.Kasım.2006, 05:46
Allah rahmet eylesin.