PDA

View Full Version : System does not meet minimum requirements Hatası ve Bir Detay

DisCo
02.Kasım.2006, 01:27
Arkadaşlar,

Oyunu doğru bir şekilde kuruyorsunuz. Oyun simgesi üstüne tıkladığınızda system does not meet minimum requirements hatası veriyor ve oyuna giremiyoruz.

Bilindiği üzere oyunlar piyasaya sürülürken belirli bilgisayar özelliklerinde çalışma koşulu taşıyor. Fm2008 adlı oyununda hangi özelliklerde çalıştığı açıklanmış ve sitemizde bunlara ulaşabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili bir başlık açılmış ve sistemin oyunu kaldırmadığına dair bir açıklama getirilmişti. Bu doğru bir teşhiş olsada yeterli midir bu kısım hakkında bilgi vermek amacıyla yardımcı olmak istedim.

Bir çok arkadaşımız kendi bilgisayar özelliklerini bilmiyor. Bu sebeblede oyunun yüklenebilmesi için gerekli koşulların, kendi bilgisayarında mevcut olup olmadığı konusunda bilgisizdir.

Ben oyunu yükledim. Bu hatayla karşılaştım. İngilizcem olmadığı için tam anlamadıysam da system does not kısmı durumu az çok anlamamı sağladı. Hemen oyunun çalışması için gerekli özelliklere baktım ve benim bilgisayarım bu koşullara uyuyordu. Bir türlü oyuna giremedim. Defalarca sildim yeniden yükledim. Hep aynı hatayı verdi.

Bu kadar silip yükleme sonunda oyunu yeniden kurdum. Oyun simgesi üzerinde sağ tıkladım. Özeliklere girdim.

Özelliklere tıkladıktan sonra açılan kısımda Uyumluluk bölümüne girdim. Karşımıza gelen kısımda Uyumluluk Modu aktif değilse yanındaki kutucuğu işaretleyip aktif hale getirin ve Windows NT yapın. Eğer aktif ise aktifliğini kaldırın. Oyun çalışır.

Tabi önemle belirtiyorum. Bilgisayarınızın özellikleri oyunun çalışması için yeterli değilse bu söylediğim olay oyunu oynamanızı sağlamayacaktır. Ancak bilgisayarınız oyunu kaldıracak özellikteyse ve bu hatayla karşılaşıyorsanız bu dediğim yolu deneyerek oyuna girebilirsiniz.

rameryem
02.Kasım.2006, 04:28
aynı sorun bende vardı hatta konu olarak açtım konu kilitlendi aktifliği kaldırdım oyun açıldı teşekkür ederim

perpetua
02.Kasım.2006, 04:38
Bu sorunla karsilasanlar acaba Vista'mi kullaniyor?

KaF KeF
01.Aralık.2006, 01:20
bende açılmadı..Ben Vista kullanıyorum O Yüzden olabilir mi?

muratali
21.Haziran.2007, 20:14
düne kadar fm 2008i bilgisayarımda rahatlıkla oynuyordum.bugun bu hata karsıma çıktı.Windows NT seçeneği benim sorunumu çözmedi.

DisCo
21.Haziran.2007, 20:19
İşletim sisteminiz nedir ve dün itibariyle işletim sisteminizde bir değişiklik yaptınız mı?

muratali
21.Haziran.2007, 20:46
evet dün xp sp2yi tekrar yükledim bilgisayarıma.driverlarımı iyice tanıttığımı düşünüyorum.sorunun java kaynaklı olması mümkün mü?

yani sp2 kullanıyodum tekrar sp2 yukledim

Vieri
21.Haziran.2007, 20:48
Hatanın ne olduğunu belirtmezsen yardımcı olmamız zor

muratali
21.Haziran.2007, 20:51
http://img410.imageshack.us/img410/2010/adszhf2.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=adszhf2.jpg)

tam olarak bu hata.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama şunuda belirtmek isterim.oyun yüklendikten sonra oyuna girdi ve yeni oyun ekranı geldi. 8.0.2 güncellemesini yaptım ve hata raporu aldım.sonra bilgisayarı yeniden baslattım simdi de bu hatayı alıyorum.

Vieri
21.Haziran.2007, 21:01
update yaparken bir sorun olmuş belli ki oyunu kökten kaldırıp tekrar kurmayı dener misin

DisCo
21.Haziran.2007, 21:04
Vieri'nin dediğini yapmadan önce fm iconunda sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluğu kontrol edebilirmisin.

muratali
21.Haziran.2007, 21:18
disco ordaki butun uyumluluk modları denedim ama değişen bişey olmadı.
uninstall etmek için girdiğimde lax hatası alıyorum.

http://www.hizliresim.com/2008/6/21/1711.jpg

DisCo
21.Haziran.2007, 21:37
Tüm dosyaları normal silme işlemi ile sil. Daha sonra başlat/çalıştır yap. Açılan kısıma regedit yazdıktan sonra Hkey_current_user/Software/Sports İnteractive gel ve sağ tık yapıp sil. Daha sonra yeniden kur.

muratali
21.Haziran.2007, 21:47
çok sağol abi hemen deniyorum.

Hkey local machine olmasın o. current userda ole bi dosya bulamıyorum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
malesef aynen devam ediyor sorun.

can777
21.Haziran.2007, 23:48
aynı sorun bir tane daha oyun açık olduğunda da çıkıyor bilginiz olsun ..

muratali
22.Haziran.2007, 00:54
maalesef format atıp yeni bi xp surumu yukledim.yine basarılı olamadım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Find the location where you installed Football Manager 2008 to. Rightclick the .exe file, and set it to run as Administrator and set compatibility
mode to Windows 2000 or Windows XP (Windows 98-mode returned an "System does not meet the system requirements"-error when starting the game)

çözüm sanırsam bu ama run as administrator kısmını anlıyamıyorum bi bakarmısınız?

DisCo
22.Haziran.2007, 04:30
Farklı çalıştır ile yönetici modunda denemenizi söylüyoruz. Uyumluluk modunu XP yaptıktan sonra tekrar denermisiniz.

muratali
22.Haziran.2007, 08:15
uyumluluk modunu xp yapıyorum ama yonetici olarak nasıl çalıştıracagım hakkında bi bilgim yok.sag tıklıyorum farklı calıstır diyorum administrator sifresi soruyor.tek kullanıcı var bilgisayarda windows kurarkende parola olusturmam istenmedi.sifre kısmına ne yazcagım hakkında hicbir bilgim yok

http://www.hizliresim.com/2008/6/22/154.jpg

can777
22.Haziran.2007, 19:02
boş bırakmayı dene ya da aklına gelen şifreleri denemelisin ...

DisCo
22.Haziran.2007, 20:09
Şimdi herşeyi başa alırsak oyunu daha önce oynadığın için bilgisayarın oyunu kaldırmama gibi bir durumu yok. Oyunu sorunsuz yüklediğine göre XP için uyumluluk

http://img242.imageshack.us/img242/1627/67700202vw8.jpg

bu şekilde olmalıdır.

Vista için ise

http://img293.imageshack.us/img293/4180/21888753yf5.jpg

bu şekilde olmalıdır.

İlk mesajımda da söylediğim gibi

Özelliklere tıkladıktan sonra açılan kısımda Uyumluluk bölümüne girdim. Karşımıza gelen kısımda Uyumluluk Modu aktif değilse yanındaki kutucuğu işaretleyip aktif hale getirin ve işletim sisteminize uygun sistemi seçin. Eğer aktif ise aktifliğini kaldırın. Oyun çalışır.

muratali
23.Haziran.2007, 09:57
aktifligi kaldırdım ve calıstı.ama aktif deilkende hata veriyodu.gercekten ilginc.ama cok saolun.tesekkurler.

DisCo
23.Haziran.2007, 10:45
Sorunun çözüldüğüne sevindim.