PDA

View Full Version : Fm 2008 Oyununda Çıkan Hataların Çözümleri

Memedov
03.Kasım.2006, 08:01
FM 2008 ile ilgili bir kaç tane benzer hata belirledik ve onların çözümlenmesi veya sorunlarınızı teşhis edip, çözmeniz için bilgilerle yardım etmek için bu başlığı aciyorum.

Baska sorunlariniz olur ise bu baslik altinda dile getirebilirsiniz.

Microsoft Windows Vista Post Installation

Oyunu çalıştırmak için Fm 2008 kısayolunu bulamıyorum?

Microsoft Windows Vista ve bu windows için oyunlar daha önceki Windows'lardan farklı bir yükleme ele alıyorlar. Oyun bilgisi Vista için yeni olan Oyun Explorerda depolanıyor.

Başlangıç menüsü veya masaüstündü herhangi bir oyun kısayolunun bulunmamamsı tamamen normaldir.

Fm 2008 kısayolunu bulmak için Oyun Explorerı çalıştırman gerekmektedir.

Çünkü, Vistanın çeşitli versiyonları var, Vista home, Premium, Ultimate gibi. Bu yüzden Oyun Explorerları farklı yerlerde bulunabilir.(Aynı zamanda Explorerın yeri klasik Başlangıç menüsü kullanıp kullanmadığınada dayanır)

Genelde Şöyledir.

-Başlat - oyunlar

-Başlat - bütün programlar - oyunlar - Oyun Explorer

Alternatif olarak Oyun explorerı böyle de araştırabilirsin:

-Başlat - Araştır - yaz" "
-"Oyun Explorerı" seçin eğer gözükürse ve o açılmalı.

Manuel olarakda Fm 2008i default olarak sisteminde nereye yüklediysen oradanda açabilirsin. O yerde
- C:/Program Files/Sports Interactive/Football Manager 2008/

Football manager 2008 klasörünün içerisinde "fm.exe" veya sadece "fm" dosyasını görebilirsin.

"Fm.exe" ye sağ tıkla ve çıkan menüden "kısayol oluştur"u seç,

Bu, "fm.exe ye kısayol" veya "kısayol fm" diye bir kısayol oluşturacak.

Bu dosyayı bilgisayarında istediğin yere koyabilirsin, mesela masaüstüne ve çift tıklayarak oyunu açabilirsin..

----------------------------------------------------------------

Oyunu kuramiyorum ve Windows XP 64bit kullanıyorum

Bu da bilinen bir problem. Eğer bu sorunu yaşıyorsun bu talimatları takip et.

- Bir adet kalıco dosya oluştur mesela, C:/FM2008
-CD deki bütün içeriği buraya kopyala
-Bu bitince Bu yere git.
- "C:/FM2008/Disk1/InstData/Windows/VM/"
-Burada "setup.exe" yi bulacaksın
-Sağ tıkla ve açılan menüden "özellikler"i seç.
-Bir pencere açılacak. "Uyumluluk"yi seç
-"Bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır"ı seç ve "Windows Xp"yi seç, uygun seçeneklerden

------------------------------------------------

Oyun yükleniyor, ama sonra splash görüntüler geçmiyor.

Bu da yine ortak bir konu ve çoğu durumda graphic card sürücüleri güncellenerek çözülüyor.

Dxdiag sonuçlarına bakarak sürücünün tarihini görebilirsin.

Dxdiag analiz penceresi kişisel olmayan bilgisayar bilgilerini örneğin hangi sistemi kullandığın, ne kadar belleğin var
makinende hangi sürücüler var ve bunun gibi teknik bilgiler. Seninle veya bilgisayarla alakalı bize Herhangi bir kişisel bilgi sağlamaz.

Dxdiag.txt dosyasını alabilmek için bu aşamaları takip edin.

1. Başlangıcı seçin.
2. Çalıştırı seçin(Bu "araştırma kutusu" Vista için)
3. Kutuya "dxdiag" yazın.
4. "OK" veya "TAMAM"ı seçin.

Bu noktada dxdiag analis kutusu açılacak. Sistemi analiz ederken kısa bir süre alacak ve bu ilerleme barında gösterilecek.

Bu tamamlandığında, "Bütün bilgileri kaydet"i seçin ve bu bilgileri seçtiğiniz yere dxdiag.txt gibi bir dosyaya kaydetebilirsiniz.

Dosyayı makinede bi yere kaydein ki bu bilgileri tekrar oradan alabilesiniz.

İlgilendiğimiz bilgiler, grafik kartının sürücüsü, tarihi ve üreticisi.

Genel olarak grafik kartları ATI, Nvidia ve bütünleşik Intel çip setlilerden oluşuyor.

Bunların web siteleri son sürücü güncellemelerini size gösterecek ekran kartları için.

Download ATI Graphics Card Drivers

Download Intel Integrated Graphics Chipsets Drivers

Download Nvidia Drivers

Not: Dizüstü firmaları ekran kartları için kendi versiyonlarını kullanabiliyorlar. Eğer laptop kullanıyorsanız, üretici firmanın web sitesini gezerek sürücü güncellemelerini oradan takip edebilirsiniz tabii bunun için laptop model numarası gerekli olacak.

Lütfen sürücüyü nasıl güncelleyeceğinizi özel web sitelerdeki bilgileri takip ederek yapınız. Eğer gerçekten sıkışıp bir şey yapamadıysanız ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, lütfen bizlere dxdiag bilgilerini kopyala yapıştır yaparak bi başlık altında gönderiniz forumlarda tabii ki.

------------------------------------------

Oyun yükleniyor ama siyah ekran çıkıyor.

lütfen aşağıdaki başlığı takip edin.

------------------------------------------------------

Installer çalışmıyor ve/veya Java hatası alıyorum.

Bazı durumlarda Jacanın normal varsiyonunu sistemden silmeniz ve "Sun"dan Javanın son versiyonunu yüklemeniz tavsiye edilir. Nasıl yapılacağı aşağıda.

Silmek için,

1. Başlangıç menüsünü tıklayın
2. Özellikler sonra da Denetim masası
3. Program ekle-kaldırı çift tıklayın
4." Program ekle kaldırda" "Java runtime envirenment"ı bulana kadar tarayın
5. Kaldırmak için "uninstall"ı tıklayın
6.Kaldırmak için onay istediğinde tamamı tıklayın

Java Runtime Envirenment (JRE) yi yüklemek için

1. Sun's Java download sayfdasından javanın son sürümünü indirin
2. 2 kere tıklayarak inen dosyayı yükleyin ve bu işlemleri yapın.

Java SDK yı silmek

1.Eğer Java Sdk yüklüyse bu da bazı problemlere neden olabilir.
2. Bu durumda üstteki adımı yapın.
3. Yine Program ekle kaldırdan Javayla başlayan herşeyi kaldırın.
4.Bu şu demek, adım 1ile birleşmiş bu adımla artık hiç bir yüklü Java kalmamıştır
5.Artık FM2008 yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Son Java SDKyı yüklemek.

Kemal Arkadasimiza Turkce ceviriden dolayi Tesekkur ederiz..

Ahmet_77
03.Kasım.2006, 19:00
Teşekkürler Mehmet & Kemal...

Aykan19o3
04.Kasım.2006, 05:30
Arkadaşlar ben oyunu küçük ekranda oynarken oyunun ekranı aniden kapandı.

oyunun ikonuna tıkladığım zaman ise FM 2008 is already running yazıyor

oyuna yeniden dönmek için ne yapmalıyım?

knsyr
04.Kasım.2006, 06:43
ctrl+alt+delete komutuyla görev yöneticisini aç football manager 08 i görüyorsan geçiş yap de eğer görmüyorsan işlemlere gelip fm08.exe yi seçili yap sonrada geçiş yap de

mangamali
04.Kasım.2006, 23:18
yaaa arkadaşlar graphics yok şimdi tam olarak napcamm

Ahmet_77
04.Kasım.2006, 23:26
Graphics'i kendin oluşturabilirsin...

DeNiZ_1903
19.Kasım.2006, 01:28
Ya ben normal oynuyorum oyunu ama bir sürü yama yükledim sonra oyun siyah ekranda kalmaya başladı ama yüklemeden önce çalışıyordu ...

Ahmet_77
15.Aralık.2006, 03:28
Yüklediğin yamaları sil belki düzelir..

MeMo
15.Aralık.2006, 03:56
maç esnasında array access out of bounds diyor nedeni nedir?

Ahmet_77
15.Aralık.2006, 04:08
O bazen bendede diyor ama oyun devam ediyor Tamam'a basınca.

MeMo
15.Aralık.2006, 04:18
O bazen bendede diyor ama oyun devam ediyor Tamam'a basınca.

Orayı biliyorumda bas bas elim yoruluyor :)

Memedov
15.Aralık.2006, 07:22
maç esnasında array access out of bounds diyor nedeni nedir?

FM 2007´de ki Kullandığın Türkçe yamadan kaynalanıyor. Spiker sorunudur bu devam´a bastığınız taktirde oyun devam eder bir sorun teşkil etmez..

Türkçe FM 2008 için çalışmalar sürmektedir.

cartersbjk
04.Ocak.2007, 08:34
Ben oyunu yüklüyorum çok güzel çalışıyor 2009 yılının 12. ayında(2 kerede oldu)_??

Applıcation Error
A serrious error was encountered and the application will close. An error file has been genareted in...

C.//Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2008/crash dumps

Ben hiç bişe anlamadım yardımcı olunursa çok sevinirim_??

Memedov
04.Ocak.2007, 09:46
Ben oyunu yüklüyorum çok güzel çalışıyor 2009 yılının 12. ayında(2 kerede oldu)_??

Applıcation Error
A serrious error was encountered and the application will close. An error file has been genareted in...

C.//Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2008/crash dumps

Ben hiç bişe anlamadım yardımcı olunursa çok sevinirim_??

Crash dumps hatası almışsınız bu hatanın çözümü ne yazık ki yok. Yeni bir kariyer açmanız en doğrusu olacaktır.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52608

cartersbjk
05.Ocak.2007, 07:01
2 Kez olmuştu 3.kez yine oldu, oyunu silip tekrar yüklesemde aynı sorun oluyor ilerleyemiyorum ayrıca oyunun 2 sene sonunda tekrar kapanacağını bilerek tekrar kariyer açmak anlamsız gibi.Çözüm olmaması garip! kopya bile aldım yükledim belki olur die ama aynı hata çıkıyor çok ilginç 75 YTL verip oyun alıyoruz problem oluyor.Aral İthalat ile görüşmek lazım...

OnuldinhoHizmet
12.Ocak.2007, 20:54
Mac Farklı Spiker Farklı İlerliyor Bilgisayarı Formatladım oyunu yükledim sorun yok türkçeyi yükledim tekrarladı aynı hatayı ne yapmalıyım

alikaran1905
11.Şubat.2007, 03:09
ya oyuna basladım düzgün bi sekilde ama grafikleri yükleyip data içine attıktan sonra oyun acılmıor... beyaz bir ekran gelio ve öle kalıo... bu neden olabilir acaba yardım edebilirmisiniz

cihan12345
29.Mart.2007, 21:29
oyunu şimdiye kadar sorunsuz oynuyordum.Fakat 2010 sezonundayken resimde gösterdiğim 'kayıtlı oyun yüklenemiyor' hatasını aldım.Bu sorunu nasıl çözebilirim..?

shadowrefree
31.Mart.2007, 06:25
saveli dosyaların tamiri yok...geçmiş olsun kariyer gitti...yeni kariyer açman gerekiyor...

cihan12345
02.Nisan.2007, 09:32
ya sen 2010 sezonuna kadar gel ondan sonra hata çıksın. Ya gerçekten acı bişi bu

errqud_gfb
04.Nisan.2007, 20:13
"not well-formed (invalid token) at line 1 of last_saved_game.xml" Oyun açılırken bu çıkıyor ve save'li oyunu açamıyorum. Neden olduğunu bilen var mı? Biraz araştırdım çözümünü bulamadım herkes keşke yedeğini alsaydın diyorlar birbirlerine...

cengavs
08.Nisan.2007, 01:11
ben oyunu oynarken oyun aniden kendi kendine kapanıyor yardımlarınızı bekliyorum

guarin14
23.Haziran.2007, 09:43
bn yükledm fakt tam türkçe olmadı haberler fln ingilizce hala nedn olabilir

PHONEX13
23.Haziran.2007, 23:45
Beyler fm 08 yeni yükledim bide sitenin yayınladığı masaüstü fm yi indirdim oynuyorum oyunu bi habere gelnce oyun kapanıyo neden acaba?

PHONEX13
24.Haziran.2007, 00:04
oyun kapanıyor sadece hata vermio
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ama benim aldığım cd tak çalıştır java fln istemio o yüzden olabilirmi?

Vgbnd
24.Haziran.2007, 01:06
Öncelikle teşekkür etmek istiyorum ilgilendiğiniz için.

Benim sorunum şöyle:
Oyunu Masaüstü TM yazılımıyla oynuyorum fakat böyle oynadığımda skin,logo,facepack vs. gibi ekleri çalıştırmıyor,daha doğrusu;örneğin data/skins içine bir skin attığımda ya da graphics içine bir logo pack attığımda oyun açılınca bembeyaz bi ekran geliyor ve yazılar çıkmıyor öyle kalıyor.Fakat skin,logo gibi şeylerin hepsini sildiğimde oyun gayet normal bi şekilde çalışıyor.

Eğer oyunu normal oynarsam yani Yazılımla değilde ingilizce oynarsam skin,logo gibi şeyler çalışıyor sorunusuz.

Acaba bunun nedeni nedir?

nuybuen
24.Haziran.2007, 17:13
ben ounu yükledim ama wrong disk hatası veriyor ne yapmalıyım?:s7:

El Barto
24.Haziran.2007, 17:17
ben ounu yükledim ama wrong disk hatası veriyor ne yapmalıyım?:s7:

Orijinal oyun kullanmalısın.

İllegal içerikle ilgili sorulara cevap vermiyoruz.

C.rack ve Muhteviyatı
- Turksportal, SIGames' in Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi' dir. Forumlarımızda c.rack veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek yasaktır.

nuybuen
24.Haziran.2007, 17:20
Orijinal oyun kullanmalısın.

İllegal içerikle ilgili sorulara cevap vermiyoruz.

C.rack ve Muhteviyatı
- Turksportal, SIGames' in Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi' dir. Forumlarımızda c.rack veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek yasaktır.

tamam tşkler

cellos
24.Haziran.2007, 22:27
Kayıt tam yüklencekken bu hata çıkıyor.

http://img75.imageshack.us/img75/8877/fmhatafc5.png

Oyundaki kaydım bozuldu. Eski kayıtları da açmıyor. Yeni oyun dahi açamıyorumhttp://soccercenter.net/Images/YuzSimgeleri/mad.gif. Sorunun nedeni en son yüklediğim oyundan sonra hemen pc kapamam olduğunu söylediler. Önceleri sadece kayıtlarımı açamayacağımı sanıyordum ama artık yeni oyunda açamıyorum. Yeni oyun açarken ligleri seçtikten sonra başlaya tıkladığımda yukardaki hatyı verip oyundan atıyor. Oyunu nasıl kurtarabilirim?

bySilver
24.Haziran.2007, 22:36
Kayıt tam yüklencekken bu hata çıkıyor.

http://img75.imageshack.us/img75/8877/fmhatafc5.png

Oyundaki kaydım bozuldu. Eski kayıtları da açmıyor. Yeni oyun dahi açamıyorumhttp://soccercenter.net/Images/YuzSimgeleri/mad.gif. Sorunun nedeni en son yüklediğim oyundan sonra hemen pc kapamam olduğunu söylediler. Önceleri sadece kayıtlarımı açamayacağımı sanıyordum ama artık yeni oyunda açamıyorum. Yeni oyun açarken ligleri seçtikten sonra başlaya tıkladığımda yukardaki hatyı verip oyundan atıyor. Oyunu nasıl kurtarabilirim?

Skinden KaynakLanan bir probLem skin değiştirmeyi dene ve ya oyuna yükLediğin Forma, Logo vs. den kaynakLanan bir sorun

cellos
24.Haziran.2007, 22:48
Skinden KaynakLanan bir probLem skin değiştirmeyi dene ve ya oyuna yükLediğin Forma, Logo vs. den kaynakLanan bir sorun
oyuna hiç skin yüklemedim. Bir tane logo paketi yüklemiştim. Ama daha önceleri çalışıyordu. Başka bir yerde aynı isimde birden fazla kullanıcı açtığım söylenmişti. Yeni menejer eklediğim yerden önce "Recent User"a ve sonra clear menu tıklamam söylenmişti. Sanırım bu söylenen liglerin yükelnemsinden sonra karşıma çıkıyor. Ama benim oyunum ligler yüklenirken bu hatayı veriyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

overkill
25.Haziran.2007, 22:17
-Oyunun 8,0,2 versiyonunu yüklediğinizde Crush Dump hatasını artıkı vermiyor ben yükledim ve hata mesajları kayboldu, artık hafta başı oyunu kaydetmekten kurtuldum :)

ogzhnsglk
26.Haziran.2007, 09:23
Oyuna girdiğimde new game e tıklayınca oyun planı açılmadan Football Manager 2000 is running dangerously low on memory.Please quit and free up some memory . FM 2008 has run out of memory and will now out. Yazlıarı çıkıyor Oyunu silmek istediğimde de LaunchAnywhere yazısıyla karşılaşıyorum ne yapmalıyım

scabieschild
26.Haziran.2007, 10:53
Arkadaşlar Ben Fm2008 cdsini koyuyorum o tabi kendiliginden başliyor yüklemeye Installanywhere'yi yüklüyor sonra diyor ki Yükleyiciyi Genişletmek için bir yer seçin bende seciyorum tabi ki , oraya böyle bir klasör çikiyor ''l1214440316'' klasöre bakiyorum setup diye bi dosya var ona basıyorum java benzetici programi yükleme sırasında Windows hatası 193 oluştu diyo anlamadim gitti.Ve Installanywhere'de Hala Yükleyiciyi Genişletmek için bir yer seçin yaziyor secmedigim yer kalmadi.Olmuyoo bana bi yardim edicek Biri var mi yaa? Şimdiden Teşekkür Ederim.Sagolasiniz.

coolh
30.Haziran.2007, 06:03
FM 2007´de ki Kullandığın Türkçe yamadan kaynalanıyor. Spiker sorunudur bu devam´a bastığınız taktirde oyun devam eder bir sorun teşkil etmez..

Türkçe FM 2008 için çalışmalar sürmektedir.
mehmet aynı dert bendede var ve oyundan zevk alamıyoruz acaba 2008 ın turkce yaması hıc bı sekılde yokmu?bu aray acces out of bounds uyarısını gormeden rahatca oyanayabılmek ıcın?

serdarfb
30.Haziran.2007, 06:57
merhabalar ben FM Modifier 2.4 u yukledim ancak oyunu acmamdan sonra programıda acmaya calıstıgımda file access denied dio ona tamam dedikten sonra '' access violation at address 004B952D in module 'FMM 2.2.exe'.Write of address 00000048. '' die bi hata daha verio ve ben programı kullanamıorm yardımcı olursanız sevırım tessekkurler

mytpe
30.Haziran.2007, 17:17
arkadaşlar bu hata yüzünden oyundan soğudum
fm2008de maça başlamak üzereyken oyundan çıkıyo ve couldt not load next fixture die hata veriyo bazen bunu her devam edişimde aynı hatayı veriyo..
lütfen çaresini bilenler yazabilir mi?

emreydgn
01.Temmuz.2007, 09:56
Merhabalar herkese . Belki biraz saçma bir soru olacak ama çıldıracağım heralde artık ! Oyunda menajerimi kurdum takımı ayarladım vs. biraz takıldıktan sonra kaydedip kapadım . Tekrar açtığımda soltaraftaki bölmeler , özellikler vs hiçbiri yok , menajerim açılıyor ama hiç birşey yapamıyorum sadece ileri tuşuna basabiliyorum , kendi kendine ilerliyor . Yardım ederseniz sevinirm .

Selman Ozturk
02.Temmuz.2007, 01:55
Merhabalar herkese . Belki biraz saçma bir soru olacak ama çıldıracağım heralde artık ! Oyunda menajerimi kurdum takımı ayarladım vs. biraz takıldıktan sonra kaydedip kapadım . Tekrar açtığımda soltaraftaki bölmeler , özellikler vs hiçbiri yok , menajerim açılıyor ama hiç birşey yapamıyorum sadece ileri tuşuna basabiliyorum , kendi kendine ilerliyor . Yardım ederseniz sevinirm .

Eger ekranda hicbirsey yoksa muhtemelen skin ile ilgili bir problemdir. Skini degistirip yeniden denemeni tavsiye ederim. Ancak goruntude sorun yok oyun kendi kendine ilerliyor diyorsan AYARLAR > Sureden Sonra Devam Et ozelligini kapatman gerekir.

cagri99
03.Temmuz.2007, 18:08
ya ben su siyah ekran sorunu için javanın en son sürümünü yüklediim:S ama gine siyah ekran var..:S:S:S:S:S:S

World Hollow o1
03.Temmuz.2007, 22:54
Adanaspor u yönetecektim ki birde ne göreyim şanlı Adana'm 13 kişi kalmış

tanıdığım 2 den fazla kişi yok bu bir hatamıdır yoksa benim hatam mıdırı anlamadım gitti yardımcı olursanız sevinirim...

http://img45.imageshack.us/img45/7617/adanasporfa8.jpg

bySilver
04.Temmuz.2007, 00:23
Oyuna başLarken ''Tüm OyuncuLarı Buradan Al'' seçenegi var onu işaretLeyip başLarsanız sorun düzeLecektir :)

xxxsaba96
05.Temmuz.2007, 07:32
Crash dumps hatası almışsınız bu hatanın çözümü ne yazık ki yok. Yeni bir kariyer açmanız en doğrusu olacaktır.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52608

ya aynı sorunu ben de yaşıyorum yani hiç bi zaman 06.12.2009 tarihini oyunda geçemeyecek miyim??:uzgun:

talatgay
05.Temmuz.2007, 08:40
masaüstü 1.6 yı yükledim ve oyunum artık açılmıyor normal reklamları geçtikten sonra yeşil bildimz fm2008in stadyum ara yüz resmi çıkıyor ve orda öylece kalıyor sadece f1 çalışıyor yardım lütfen

Nocna Mora
05.Temmuz.2007, 09:15
Bende TM Masaüstü 1.6 var 8.o.2 yamasıda var ve hiç bir problemim yok allaha şükür :D:D:D logo vs. bir şey de yüklemedim

mussolini
07.Temmuz.2007, 17:38
Mac Farklı Spiker Farklı İlerliyor Bilgisayarı Formatladım oyunu yükledim sorun yok türkçeyi yükledim tekrarladı aynı hatayı ne yapmalıyım
aynı sorunu bende yaşıyorum maç bitiyor ama hala oyna seçeneği çıkyor takım konuşmasına gelemiyorum ilk yarıda bi sorun olmuyo ama ikinci yarıda görüntü ile spiker arasındaki senkron kayıyor bunu çözümünü bilen varsa ne olur yardımcı olsun şimdiden teşekkürler...

GodfatheR
07.Temmuz.2007, 19:13
Turksportal Masaüstü Yazılımını açıyorum ve karşıma bu geliyo anlamadım.Yardım cı olursanız sevinirim.

http://img399.imageshack.us/img399/4810/ntvxz3.png (http://imageshack.us)
http://img399.imageshack.us/img399/4810/ntvxz3.5e718a4840.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=399&i=ntvxz3.png)

mytpe
08.Temmuz.2007, 01:47
:director::director:arkadaşlar bu hata yüzünden oyundan soğudum
fm2008de maça başlamak üzereyken oyundan çıkıyo ve couldt not load next fixture die hata veriyo bazen bunu her devam edişimde aynı hatayı veriyo..
lütfen çaresini bilenler yazabilir mi?:director::director:

KaF KeF
08.Temmuz.2007, 01:49
Skin'i değiştirmeyi denedin mi?

aytek_91
08.Temmuz.2007, 05:35
aynı sorunu bende yaşıyorum maç bitiyor ama hala oyna seçeneği çıkyor takım konuşmasına gelemiyorum ilk yarıda bi sorun olmuyo ama ikinci yarıda görüntü ile spiker arasındaki senkron kayıyor bunu çözümünü bilen varsa ne olur yardımcı olsun şimdiden teşekkürler...

evet arkadaşlar bende de aynı sıkıntı var maçta altta gol yazıyo ben taç atıyorum o sırada birden skor tabelası değişiyor kendi kafasına göre maç bitince de tatile gitmeden maçtan çıkamıyorum hala maç devam ediyor gibi oluyor bunun bir çözümü varsa sevinirim

Dewran12
09.Temmuz.2007, 20:59
Beyler Bna Bi Yardım Edin fm 08 Giremiorum !!! Oyunu Yükledim Ama Açılmıyor!!!! Hiç Bşe Olmuo Açılmıo Oyun Acil Yardımmm!!!!

Mirza
09.Temmuz.2007, 21:26
evet arkadaşlar bende de aynı sıkıntı var maçta altta gol yazıyo ben taç atıyorum o sırada birden skor tabelası değişiyor kendi kafasına göre maç bitince de tatile gitmeden maçtan çıkamıyorum hala maç devam ediyor gibi oluyor bunun bir çözümü varsa sevinirim

Yüklediğiniz herhangi bir yamadan kaynaklanıyor olabilir.

Beyler Bna Bi Yardım Edin fm 08 Giremiorum !!! Oyunu Yükledim Ama Açılmıyor!!!! Hiç Bşe Olmuo Açılmıo Oyun Acil Yardımmm!!!!

Ne hata veriyor ?

Xipe Totec
10.Temmuz.2007, 00:46
http://img411.imageshack.us/img411/442/adszhh8.jpg

Arkadaşlar böyle bir hata alıyorum.. Önceleri bu hatayı oyunu kaldıracağım zaman alırdım java programını kaldırınca sorun çözülürdü.. Şimdi oyunu yükleyeceğim fakat ne kadar uğraşsamda bu hatayı alıyorum.. 1. sayfadaki önerileri defalarca yaptım tekrar tekrar JRE yi indirip kurdum ama yine aynı hata.. Bilgisayara katılımsız xp kurdum bundan kaynaklanma durumu olabilirmi bi aydınlatırsanız sevinirim..

Mirza
10.Temmuz.2007, 01:45
Sadece 1. sayfaya bakma lütfen bu hata çoğu kullanıcı arkadaşımızda olmuş ve bir çok kere çözümü verildi. Biraz konuları araştırabilir misin ?

traptor
10.Temmuz.2007, 02:46
ben de aynı sorunu yaşıyorum devama basamadığım için maç bitince bi günlük tatile çıkmam gerekiyor lütfen birisi yardm etsin ama bence sorun türksportalın masaüstü yazılımından kaynaklanıyor

Xipe Totec
10.Temmuz.2007, 03:00
Sadece 1. sayfaya bakma lütfen bu hata çoğu kullanıcı arkadaşımızda olmuş ve bir çok kere çözümü verildi. Biraz konuları araştırabilir misin ?

Kusura kalma hocam da benim diğer konularda gördüğüm oyunu kaldırırken bu hatanın gelmesi.. Benim sorunum oyunu kurarken bu hatayı almam.. Bununla ilgilide gördüğüm kadarıyla bir tek burada çözüm verilmiş.. Başka bir yerde verildiyse de arama yaptığım zaman bulabildiğim bütün konulara baktım göremedim..

Delirium
10.Temmuz.2007, 03:31
belkide kullandığınz exede sorun var

Mirza
10.Temmuz.2007, 03:35
Exe'de bir problem yok yahu. Programı kaldırırken bir kaç dosya kaldırılamamış problem buradan kaynaklanıyor da o kaldırılmayan dosyaları nasıl temizleyeceğiz onu araştırıyordum bende.

metehan81
11.Temmuz.2007, 19:36
ya hep ayni hata oluyor.bu yuzden oyundan soqudum "kayitli oyun yuklenemiyor" diyor ve bir daha o oyuna giremiyorum yardim edin:(

kaka0606
11.Temmuz.2007, 19:57
Kusura bakmayın benimde bir sorunum var , ger zaman oynadığım bi save dosyam vardı ve geçen açayım dedim , tam yüklenecekken , tam açılacakken , pc masaüstüne atıyor , ve hiç hata vermiyor.Hata verse belki anlanayacağım ama hiç hata veriyor , üstelik oyunda kendilğinden kapanıyor..Sizce sorun nedir? neyden kaynaklanıyor.Çözüme ulaştırmak istiyorum . Kolay değil 2013 yılına kadar getirmiştim.Şimdiden teşekkür ederim.

El Barto
11.Temmuz.2007, 20:05
ya hep ayni hata oluyor.bu yuzden oyundan soqudum "kayitli oyun yuklenemiyor" diyor ve bir daha o oyuna giremiyorum yardim edin:(

Kusura bakmayın benimde bir sorunum var , ger zaman oynadığım bi save dosyam vardı ve geçen açayım dedim , tam yüklenecekken , tam açılacakken , pc masaüstüne atıyor , ve hiç hata vermiyor.Hata verse belki anlanayacağım ama hiç hata veriyor , üstelik oyunda kendilğinden kapanıyor..Sizce sorun nedir? neyden kaynaklanıyor.Çözüme ulaştırmak istiyorum . Kolay değil 2013 yılına kadar getirmiştim.Şimdiden teşekkür ederim.

Sorunlarını yazan arkadaşlar yeni birer oyun açıp dener misiniz? Sorun çıkıyor mu? Çıkmıyorsa kayıtlı oyunlarınız bozulmuştur. Maalesef başka bir kariyere başlamalısınız.

kaka0606
12.Temmuz.2007, 00:36
ama bu sorunda da öyle bişey ki sadece benim pc de çalışmıyor , diğer her pc de çalışıyor neden bende çalışmıyor.

football manager 2008 is running dangerously low on memory.please quit and free up some memory

şu hatayı alıyorum.

Ram1 gb , 100 gb boş hafızam var.

mytpe
15.Temmuz.2007, 20:51
http://img141.imageshack.us/img141/6282/adszwd0.png (http://imageshack.us)
http://img141.imageshack.us/img141/6282/adszwd0.7c7795c9e9.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=141&i=adszwd0.png)

bunun çözümü nedir arkadaşlar
yardım edebilir misiniz

SiR ToMaSRoSiCkY1
15.Temmuz.2007, 21:07
Tam emin olmasamda save game'nde oluşan bir hatadan kaynaklana bilir.Kısacası save gamen'in bozulma olasılığı olabilir.

mytpe
16.Temmuz.2007, 03:04
Tam emin olmasamda save game'nde oluşan bir hatadan kaynaklana bilir.Kısacası save gamen'in bozulma olasılığı olabilir.

düzelir mi peki

El Barto
16.Temmuz.2007, 03:30
Kayıtlı oyun bozulduysa düzelme imkanı yok.

murat777
16.Temmuz.2007, 08:07
oyunu yeni yükledim kurdum yeni oyunkurarken hata gelio 'match manager::load_tactics()could not load tactics' die bi uyari geliyor sonra oyun taklip kaliyo anca ctrlaltdel yapip çikion sonra bidaha giriom oyuna girio ama seçtiğin klübünoyuncularingöstermiyo takim listesinde sonra kaydedipçiktnimda bi daha girmio hiç böylesaçma bisey yani yardim etseniz süper olacak

Raten
16.Temmuz.2007, 08:11
illegal içerikli oyun hakkında bilgi almak yasaktır.

El Barto
16.Temmuz.2007, 14:48
oyunu yeni yükledim kurdum yeni oyunkurarken hata gelio 'match manager::load_tactics()could not load tactics' die bi uyari geliyor sonra oyun taklip kaliyo anca ctrlaltdel yapip çikion sonra bidaha giriom oyuna girio ama seçtiğin klübünoyuncularingöstermiyo takim listesinde sonra kaydedipçiktnimda bi daha girmio hiç böylesaçma bisey yani yardim etseniz süper olacak

Oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denersen yüklemede bazı dosyalar yüklenmemiş olabilir. Birde yeni bir oyun açıp dene önce aynı hatayı alıyorsan sil oyunu tekrar yükle.

ahmet1972
16.Temmuz.2007, 21:49
ya arkiler banada söle bi hata werıo yardımcı oln pls :D not well-formed (invalid token) at line 1 of sound_cache_mode.xml

SAİT71
17.Temmuz.2007, 00:06
Ses dosyasının xml sinde bir sorun var galiba. Emin değilim fakat oyunu yeniden kkurarsan belki düzelir.

murat777
17.Temmuz.2007, 07:58
Oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denersen yüklemede bazı dosyalar yüklenmemiş olabilir. Birde yeni bir oyun açıp dene önce aynı hatayı alıyorsan sil oyunu tekrar yükle.
defalarca denedim ama olmuyor her seferinde ayni hatayi veriyo ve her oyundada takim oyuncularini göstermiyorve kaydetip çiktiktan sonra tekrar kayitli oyuna girilmiyo direk gidio oyun

MaliKaya
17.Temmuz.2007, 18:59
http://img411.imageshack.us/img411/442/adszhh8.jpg

Arkadaşlar böyle bir hata alıyorum.. Önceleri bu hatayı oyunu kaldıracağım zaman alırdım java programını kaldırınca sorun çözülürdü.. Şimdi oyunu yükleyeceğim fakat ne kadar uğraşsamda bu hatayı alıyorum.. 1. sayfadaki önerileri defalarca yaptım tekrar tekrar JRE yi indirip kurdum ama yine aynı hata.. Bilgisayara katılımsız xp kurdum bundan kaynaklanma durumu olabilirmi bi aydınlatırsanız sevinirim..

Kusura kalma hocam da benim diğer konularda gördüğüm oyunu kaldırırken bu hatanın gelmesi.. Benim sorunum oyunu kurarken bu hatayı almam.. Bununla ilgilide gördüğüm kadarıyla bir tek burada çözüm verilmiş.. Başka bir yerde verildiyse de arama yaptığım zaman bulabildiğim bütün konulara baktım göremedim..

belkide kullandığınz exede sorun var

Exe'de bir problem yok yahu. Programı kaldırırken bir kaç dosya kaldırılamamış problem buradan kaynaklanıyor da o kaldırılmayan dosyaları nasıl temizleyeceğiz onu araştırıyordum bende.

Arkadasim fazla arastirma bence.
Oyunu Program Ekle/Kaldır'dan kaldirmadan once Program Files icersindeki Sports Interactive'i ardindan da Documents and Settings teki Ayalari sil, sonrada Program Ekle/Kaldırdan sil.
O zaman oyun saten silinmis sadece listeden kaldirirsin...

eurobest
18.Temmuz.2007, 19:26
aciiiil yarrdım istiyorum Fm 08 oynarken oyun birden çıkıyor veşu yazı yazıyor:

'Football Manager 2008 is running dangerously low on memory.Please quit and free some memory.'(bu 1. çıkan ve bunda bişey olmuyr ama 1dk sonra aşağıdaki yazı çıkıyor ve kapanıyo)

'Football Manager 2008 has run out of memory and will now quit'

lütfen yardım edin eskiden oynuyordum ama şimdi bu yazılar çıkmaya başladı ben bu oyunu çok seviyom yardım edin

ilhanaydogdu
20.Temmuz.2007, 21:25
BEYLER ALLAH RIZASI İÇİN KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM..
spiker farklı maç farklı ilerliyor 30 defa sildim kurdum oyunu olmuyor olmuyor yama yok eklenti yok bişi yok..bazı arkadaşlar da aynı şeyi yazmış nolur bi yardım edin..formatla mı düzelcek tek çözüm bu mudur?:(
çok sağolun şimdiden allah kimseyi fm'siz bırakmasın bu yaz gününde!

villanueva42
21.Temmuz.2007, 03:00
arkadaslar herkese ıyı aksamlar
fm 08 de oyunu kurduktan sonra oyunun ıcıne gırıyorum ama oyun ac dedıgımde dangerous low memory uyarısı verıp benı oyunun dısına atıor
buna sıstemsel bı mudahelede bulunuyorduk
nasıl oluyordu
acıl yardımınıza ıhtıyacım varrrr

kubilayyurt
21.Temmuz.2007, 07:04
http://i38.tinypic.com/f4g2na.jpg

"villanueva42" Arkadaşımla Aynı Sorunu Paylaşıyoruz Heralde Yardımcı Olabılecek Bırılerı Varsa Sevınırız :)

gencfberen
21.Temmuz.2007, 20:08
Reklamlardan sonra oyunu açmıyor..

Yeni cd aldım,Java'nın son versiyonunu yükledim yine olmuyor..

Yardımcı olur musunuz ?

SiR ToMaSRoSiCkY1
21.Temmuz.2007, 22:58
Reklamlardan sonra oyunu açmıyor..

Yeni cd aldım,Java'nın son versiyonunu yükledim yine olmuyor..

Yardımcı olur musunuz ?

1-Oyun kurulumunda bir sorun olmuş olabilir.
2-Oyunun dosyaları bozulma olasılığıda yüksektir.

Benim kendi arkadaşımın bilgisayarında da bu sorun oluşmuştu.Format attığımız zaman böyle bir sorun yoktu.Düzelmişti.Format atmayı deniyebilirsin.Çünkü böyle bir sorun doğal yollarla düzelmiyor diye biliyorum.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://i38.tinypic.com/f4g2na.jpg

"villanueva42" Arkadaşımla Aynı Sorunu Paylaşıyoruz Heralde Yardımcı Olabılecek Bırılerı Varsa Sevınırız :)

Oyunun kapanıyor değil mi?

Büyük olasılıkla oyunun hafızası gitmiştir.Oyunu kaldırıp tekrar kurmanızı tavsiye ediyorum.
Çünkü oyununuzun hafızası gitmiştir.
C:\Documents and Settings\oturum ismi\Application Data
buraya girin, Sports Interactivete klasörünü silin.

İşe yaramaz ise, Oyunu silip baştan kurun.

adrianocem
22.Temmuz.2007, 20:33
ÖnceLikLe herkese seLamLar..Şimdi benim sorunum oyundan hiç bi şekiLde ses geLmiyor yani oyunda ses hiç yok ne yapabiLiriz ? yardımLarnızı bekLiyorum iyi çaLışmaLar

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 20:54
ÖnceLikLe herkese seLamLar..Şimdi benim sorunum oyundan hiç bi şekiLde ses geLmiyor yani oyunda ses hiç yok ne yapabiLiriz ? yardımLarnızı bekLiyorum iyi çaLışmaLar

Arkadaşım ayarlardan kontrol ettin mi?Etmediysen büyük olasılıkla ses dosyaların ya bozuktur yada bozulmuştur.

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 21:21
oyunu netten indirdiysen olabilir

Oyun Çalışmıyor, C.RA.CK Hakkında

Turksportal Forumlarında

ILLEGAL paylaşımlar, Bu konularda Soru Sormak, Sorulmuş Bir Soruya Cevap Vermek

KESİNLİKLE YASAKTIR!

Dikkate etmeyenler hakkında uyarı ve ceza sistemi uygulanacaktır.
Illegal link paylaşımı yapanlar forumdan atılır.

Herkesin Bilgisine!

adrianocem
23.Temmuz.2007, 00:23
Arkadaşım ayarlardan kontrol ettin mi?Etmediysen büyük olasılıkla ses dosyaların ya bozuktur yada bozulmuştur.

ne yapmam gerekir ?

sakary Ali
23.Temmuz.2007, 02:10
seçenekler ayarlardan soldan display-sounds a bas ordan çıkan yerdende play sounds a işte buda ss'i
http://tr-load.com/img/image13/1ecffb95c1.jpg

Raten
23.Temmuz.2007, 09:55
Evet beyler Türksportal Masaüstü çıktığından beri oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum ta ki bu geceye kadar.Şimdi sorunum şu biliyorsunuz oyuna girmeden önce cache dosyasını siliyoruz ve öyle oyuna giriyoruz.Ben cache dosyasını siliyorum,Türksportal Masaüstü yazılımını çalıştırıyorum.Ancak oyun açılırken birden oyundan çıkıyor ve bakıyorum cache dosyası geri gelmiş.Önceden sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum.Cache dosyası hiçbir zaman geri gelmiyordu.Ama şimdi 100 lerce kez denedim ama hepsinde cache dosyası geri geldi kafayı yiyeceğim.Türksportal Masaüstü'nden ''Tamponlanmış Verileri Temizle'' seçeneği açıkken de denedim kapalıyken de YOK YOK YOK.Sizce bu cache dosyasının geri gelmesinin nedeni nedir?ÖNCEDEN HİÇ BÖYLE OLMUYORDU.Lütfen bir yardım edin.:uzgun:

SiR ToMaSRoSiCkY1
23.Temmuz.2007, 16:11
Evet beyler Türksportal Masaüstü çıktığından beri oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum ta ki bu geceye kadar.Şimdi sorunum şu biliyorsunuz oyuna girmeden önce cache dosyasını siliyoruz ve öyle oyuna giriyoruz.Ben cache dosyasını siliyorum,Türksportal Masaüstü yazılımını çalıştırıyorum.Ancak oyun açılırken birden oyundan çıkıyor ve bakıyorum cache dosyası geri gelmiş.Önceden sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum.Cache dosyası hiçbir zaman geri gelmiyordu.Ama şimdi 100 lerce kez denedim ama hepsinde cache dosyası geri geldi kafayı yiyeceğim.Türksportal Masaüstü'nden ''Tamponlanmış Verileri Temizle'' seçeneği açıkken de denedim kapalıyken de YOK YOK YOK.Sizce bu cache dosyasının geri gelmesinin nedeni nedir?ÖNCEDEN HİÇ BÖYLE OLMUYORDU.Lütfen bir yardım edin.:uzgun:

Arkadaşım bildiğim kadarıyla oyun bazı komutlarda cacheyi kendi oluşturuyor.Ben cache dosyasını silmediğim halde sorunsuz oynuyorum.Senin sorunun ne?

adrianocem
23.Temmuz.2007, 19:42
seçenekler ayarlardan soldan display-sounds a bas ordan çıkan yerdende play sounds a işte buda ss'i
http://tr-load.com/img/image13/1ecffb95c1.jpg

dedikLerini yaptım ancak sorun düzeLmiş değiL..:icon_redface:

SiR ToMaSRoSiCkY1
23.Temmuz.2007, 20:03
dedikLerini yaptım ancak sorun düzeLmiş değiL..:icon_redface:

Senin oyunun ses dosyaları bozulmuş.Oyunu sil yeniden kur.

poggerpohl
23.Temmuz.2007, 20:28
spiker farklı maç farklı ilerliyor 30 defa sildim kurdum oyunu olmuyor olmuyor yama yok eklenti yok bişi yok..bazı arkadaşlar da aynı şeyi yazmış nolur bi yardım edin..formatla mı düzelcek tek çözüm bu mudur?:(

:director::director::director:

Aynı hatayı bende de veriyor... Lütfen Yardım edin.... Turksportal Masaüstü'nü

yükledikten sonra ortaya çıktı. İlk yarı her şey normal. Sonra spiker ve oyun kendi

kafasına göre ilerliyor... Yardm edin... :uzgun:

Raten
23.Temmuz.2007, 20:57
Arkadaşım bildiğim kadarıyla oyun bazı komutlarda cacheyi kendi oluşturuyor.Ben cache dosyasını silmediğim halde sorunsuz oynuyorum.Senin sorunun ne?
Kardeşim benim sorunum kısaca şu :
Önceden FM'yi sorunsuz şekilde oynayabiliyordum.Ancak şimdi oyunu Türksportal Masaüstü ile açıyorum.En son reklama kadar geliyor ve daha sonra oyundan atıyor birden.Şimdiden teşekkürler.

MaliKaya
23.Temmuz.2007, 21:19

Aynı hatayı bende de veriyor... Lütfen Yardım edin.... Turksportal Masaüstü'nü

yükledikten sonra ortaya çıktı. İlk yarı her şey normal. Sonra spiker ve oyun kendi

kafasına göre ilerliyor... Yardm edin... :uzgun:

Arkadasim senin sorununu msn de gorustuk ama bu sorunu devam eden arkadaslara yazayim ki, oyunu yuklediginiz CD ya kopyala yapistir seklinde yuklenmis yada baska bir siteden download ederekn oyunu oycalisiyorsunuz dur..
Bu yuzden once oyunu saglam bir CD ile YUKLEYİN sonra butun eklentileri hatasiz yukleyin ve deneyin...

muytti
24.Temmuz.2007, 04:03
Arkadaşlar biliyorum teknik bir sorun değil ama lütfen cevaplayın. :)

ManU'yu çalıştırıyorum,Altidore'yi aldım çalışma izni vermemelerine rağmen kadroma kattım,izni olmadığı için oynatamıyorum adamı ne yapacağım ? Kendiliğinden izin çıkar mı yoksa benim birşeyler yapmam gerekiyor mu ??

Acil cevaplarsanız ..

SiR ToMaSRoSiCkY1
24.Temmuz.2007, 04:15
Arkadaşlar biliyorum teknik bir sorun değil ama lütfen cevaplayın. :)

ManU'yu çalıştırıyorum,Altidore'yi aldım çalışma izni vermemelerine rağmen kadroma kattım,izni olmadığı için oynatamıyorum adamı ne yapacağım ? Kendiliğinden izin çıkar mı yoksa benim birşeyler yapmam gerekiyor mu ??

Acil cevaplarsanız ..

Premier Ligde bir oyuncunun oynayabilmesi için ükesinin Milli Takımının son oynadığı maçların 3'te 2'sinde oynamış olmaları gerekiyor.

Arkadaşım burada belirtilmiş.Bir daha ki sefere gerekli yere açarsan iyi olur.Bknz. Genel Tartışmalar

muytti
24.Temmuz.2007, 04:20
Milli takım olayını biliyorum ama Altidore Amerika Milli Takımının maçlarının çoğunda oynuyor,anlayamıyorum.

El Barto
24.Temmuz.2007, 05:35
Spikerde sorun yaşayan arkadaşlar şimdi iki dosya upload ettim. İlkini yani bunu

http://rapidshare.com/files/131923813/turkish.ltc.html

Program Files => Sport Interactive => FM 2008 => data => languages => Turkish language içine atın.

Bunuda

http://rapidshare.com/files/131924016/english.ltc.html

Program Files => Sport Interactive => FM 2008 => data => languages içine atıp bir deneyin

Raten
24.Temmuz.2007, 06:45
Kardeşim benim sorunum kısaca şu :
Önceden FM'yi sorunsuz şekilde oynayabiliyordum.Ancak şimdi oyunu Türksportal Masaüstü ile açıyorum.En son reklama kadar geliyor ve daha sonra oyundan atıyor birden.Şimdiden teşekkürler.
Yok mu bana yardımcı olabilecek bir babayiğit:icon_sad:
Neyse beyler sorun çözüldü kendi kendine.

aytek_91
24.Temmuz.2007, 21:02
Spikerde sorun yaşayan arkadaşlar şimdi iki dosya upload ettim. İlkini yani bunu

Program Files => Sport Interactive => FM 2008 => data => languages => Turkish language içine atın.

Bunuda

Program Files => Sport Interactive => FM 2008 => data => languages içine atıp bir deneyin

bunları da denedim sonuç aynı

poggerpohl
25.Temmuz.2007, 23:50

Bunuda

malesef bende de işe yaramadı... :uzgun:

ayaz1907
27.Temmuz.2007, 06:00
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=64625

adrianocem
28.Temmuz.2007, 21:06
Tamam O Zaman Oraya Atim

Raten
28.Temmuz.2007, 21:11
@ adrianocem genel tartışmalar bölümünde ilginç görüntüler konusunun altına yazman daha uygun olacaktır ;;)

OZANEFE
28.Temmuz.2007, 21:42
http://img170.imageshack.us/img170/9074/fmxm2.jpg

Arkadaşlar yardım edebilecek olan var mı ? .. Online oyun oynayamıyorum.. Daha önce oynadıgım kişi ile 2-3 günden beri oynayamıyorum ve sorunda bu..

teşekkürler..

Raten
02.Ağustos.2007, 00:50
Beyler oyuna girmek istediğimde şu hata ile karşılaşıyorum.

http://img108.imageshack.us/img108/5915/htaado4.png (http://imageshack.us)
http://img108.imageshack.us/img108/5915/htaado4.b0adf04d84.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=108&i=htaado4.png)

Yardımcı olursanız sevinirim.

SiR ToMaSRoSiCkY1
02.Ağustos.2007, 01:15
Oyunun bozulmuş.Yeniden kurup yükleyebilirsin.O zamanda olmazsa format atabilirsin.

Raten
02.Ağustos.2007, 01:48
Sağol yardımcı olduğun için kötü oldu bu:(

ilker215
10.Ağustos.2007, 00:05
ben fm2008 de 2010 sezonuna geldigimde kayıtlı oyun acılmadı kariyerim gitti bi dahada oyun acamadım oyunusildim tekrar yukledim bu sefer siyah ekran geldi açılmadı oyun javalardandır dedim son surumleri yukledigim halde yine siyah ekran var oyun bir türlü açılmıyor nasıl açıcam oyunu yardım edin ltfn

KaF KeF
10.Ağustos.2007, 00:12
Öncelikle oyunu sorunsuz kurduğunu kontrol ettin mi? Oyunu kurduğunda yerdeki Sports İnteractive dosyasının içinde data yer alıyor. Oradaki bazı dosyaların (graphics) eksik yüklenmesi siyah ekran problemine neden oluyor. Şayet bu konuda eminsen oyunu yönetici modunda çalıştırmayı denermisin. Fm simgesi üzerinde sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır modunu seçmelisin.

ilker215
10.Ağustos.2007, 00:20
graphicslerin eksik yüklenip yüklenmedigini nasıl anlıcam peki ?

kostad89
10.Ağustos.2007, 05:47
sorunu hallettim

muratgoktas
11.Ağustos.2007, 02:27
as oyuncuları lig maçında oynatamıyoruum:(

SiR ToMaSRoSiCkY1
11.Ağustos.2007, 03:17
as oyuncuları lig maçında oynatamıyoruum:(

Eğer Türkiye liginde iseniz as kayıt listesinde kaydetmelisiniz.Biraz daha bilgi verirseniz daha iyi olur.

kelletospa
11.Ağustos.2007, 05:20
arkadaslar ilginiz için simdişden tesekkur ederim benim sorunum su;2011 yılındayım milandan sıkıldım istifa ettim atlatico madride gittim tam heycanımı yakalamısken oyun durup dururken atıyo beni hata da vermiyo bunu cozebilirmisiniz acaba

NoWayOut
16.Ağustos.2007, 05:26
Arkadaşlar ben oyunu yükledim ama siyah ekran çıkıyor.Javanın son sürümünü yükledim ama olmadı acaba son sürümü değil mi.Bana bi link verebilirmisiniz?

kizilejderha121
23.Ağustos.2007, 18:57
benimde sorunum var water skinini yükledim sonra turksportal masaüsünden oyunu açtım reklamları geçince karanlık ekran çıkıyo ana menüye gitmiyor

mehmetcqn
24.Ağustos.2007, 23:08
va beyler ben oyunu daha şimdi yükledim java'larıda yaptım ama oyunu açınca siyah ekran geliyo sonra mecburen çıkıyorum yardım edin lütfen

ogzhnsglk
25.Ağustos.2007, 23:15
Aynı sorun bende de var oyuna girince siyah ekran çıkıyor oyunu bi kaç kere silim c yerine d yede yükledm ama sonuç alamadım ne yapmamız gerekiyor

bySilver
25.Ağustos.2007, 23:27
Vista' da oLuyordu gaLiba o hata Türksportal Masaustu Vistada çaLışmıyor.

ogzhnsglk
25.Ağustos.2007, 23:29
Benim pc XP ve Turksportal masaüstü olmasına rağmen ondan değil normal oyundan giriyorum yine aynı şey siyah ekran oluyor.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yokmu yardım edebilecek birisi

Nedvedmania
30.Ağustos.2007, 01:11
Bu sorun şimdide bende çıkmaya başladı oyundaki reklamlardan sonra siyah ekran çıkıyor bunun sebebi ve çözümü nedir ?

mmeessuuttaabbi
30.Ağustos.2007, 08:37
arkadaşlar masaüstü türkce fm yi yükledim ama oyun türkce olmadı...oyunlara tıklıyorum oyun yok diyo yardımcı olabilir misiniz...vista değil bu arada windows xp kullanıorm

Nedvedmania
30.Ağustos.2007, 21:23
siyah ekranın çözümü oyunu silip baştan yüklemek bende düzeldi :)

kenkay
01.Eylül.2007, 04:17
Arkadaşlar Oyunu Yeni Aldım Fakat sorunum var ve oyundan soğudum artık sorunum oyunun maç esnasında spiker ve oyunun farklı farklı olması oyunda farklı şeyler oluo spiker farklı şeyler anlatıo bu pek önemli bi sorun değilde önemli olan maç bitiminde devam edemiyorum maç biti ve devam tuşu çıkmıo durdur ve oyna gelio yardım edin hatta helpppp yani:s7:

El Barto
01.Eylül.2007, 04:18
Arkadaşlar Oyunu Yeni Aldım Fakat sorunum var ve oyundan soğudum artık sorunum oyunun maç esnasında spiker ve oyunun farklı farklı olması oyunda farklı şeyler oluo spiker farklı şeyler anlatıo bu pek önemli bi sorun değilde önemli olan maç bitiminde devam edemiyorum maç biti ve devam tuşu çıkmıo durdur ve oyna gelio yardım edin hatta helpppp yani:s7:

Şu konuda yazaılanları dener misiniz?

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=64625

kenkay
01.Eylül.2007, 04:30
yani sorun virüsten mi kaynaklanıo fakat bi saniye ben format attığım halde aynı sorun oluo ?

El Barto
01.Eylül.2007, 04:36
Sorun yaşayan arkadaşların bazıları bu yöntemle hallettiklerini söylediler. Ben sadece bunu belirterek verdim linki neden kaynaklandıgı konusunda bir fikrim yok.

aslan1608
01.Eylül.2007, 20:09
mehmet aynı dert bendede var ve oyundan zevk alamıyoruz acaba 2008 ın turkce yaması hıc bı sekılde yokmu?bu aray acces out of bounds uyarısını gormeden rahatca oyanayabılmek ıcın?

http://img71.imageshack.us/img71/6269/adszal8.jpg (http://imageshack.us)

arkadaşlar çoook bunaldım nolur yardım edin, ne yapmam gerekiyo?? :((

xXXx_250
01.Eylül.2007, 23:50
:s7:arkadaşlar 2030 yılındayım ve bütün oyuncuların gecmişleri silindi bu konuda ne yapabilirim???:s7:

http://img58.imageshack.us/img58/5337/adszdn8.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=adszbk4.jpg)

http://img58.imageshack.us/img58/5793/adsz2lz4.th.jpg (http://img381.imageshack.us/my.php?image=adsz2oh6.jpg)
örnegin bu oyuncu 38 yasında ve birsürü kulüpte oynamış
http://img58.imageshack.us/img58/4158/adsz3hj2.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=adsz3qw3.jpg)
işte bu şekilde son oynadıgı sezonun ve bir önceki sezonun istatistikleri görünüyo ama bir önceki sezon oynadıgı kulüple hiçbir alakası yok rastgele yazılmış bi kulüp ismi
http://img381.imageshack.us/img381/6505/adsz4pv2.th.jpg (http://img381.imageshack.us/my.php?image=adsz4sq3.jpg)
göründüğü gibi birsürü takımda oynamış
http://img381.imageshack.us/img381/7219/adsz5wf8.th.jpg (http://img381.imageshack.us/my.php?image=adsz5wf8.jpg)

Bekq
02.Eylül.2007, 01:58
:s7:arkadaşlar 2030 yılındayım ve bütün oyuncuların gecmişleri silindi bu konuda ne yapabilirim???:s7:
Database'den kaynaklıyor olabilir.Oyunun Save'i çok yer kaplamasın diye böyle oluyordur.

sho1907
02.Eylül.2007, 03:49
ben fm2008i kurdum oyun oynanıyor.türkçe masaüstü yazılım paketinide indirdim fakat oyunu nasıl türkçe yapıcam?bana yardımcı olabilirmisinz?

TiRaNTx
02.Eylül.2007, 13:40
benden önce yazdılarmı bilmem fakat 18 yahut 20 yaşında olan bir futbolcunun transfer edileceği zaman antrönör tarafından yaşının gittikçe ilerlemesinden dolayı iyi bir transfer olmayacağı söleniyorsanırım bununda düzeltilmesi gerekir...

pusula16
15.Eylül.2007, 15:02
arkadaşlar graphics dosyalarının hepsini el ile yaptım ama nafile kafayı yicem bi yardımcı olsanı ya ben 9 senedir cm ve fm oynuyorum ama hiçbiri beni bukar delirtmedi şimdiden teşekkürler saygılarımla PUSULA ...

kutsal
15.Eylül.2007, 22:53
arkadaşlar oyunu türkçe yaptım ama editörden bir kaç değişiklik yaptığım zaman oyun ingilizce oluyor...sizce neden böyle yapar.oyun açılırken kendi yaptığım datayı seçtiğimde ing oluyor fakat orjinal datayı açtığımda türkçe....

0601907
15.Eylül.2007, 23:11
arakadaşlar ben masaüstü fm 2008i yükledim oyuna başla deyince oyuna ait uygulama dosyası bulunamadı yazıyo nasıl açacağım

El Barto
15.Eylül.2007, 23:13
arkadaşlar graphics dosyalarının hepsini el ile yaptım ama nafile kafayı yicem bi yardımcı olsanı ya ben 9 senedir cm ve fm oynuyorum ama hiçbiri beni bukar delirtmedi şimdiden teşekkürler saygılarımla PUSULA ...

Dosyaları oluşturup uygun yerlere attıktan sonra cache dosyasını silmelisin.

arkadaşlar oyunu türkçe yaptım ama editörden bir kaç değişiklik yaptığım zaman oyun ingilizce oluyor...sizce neden böyle yapar.oyun açılırken kendi yaptığım datayı seçtiğimde ing oluyor fakat orjinal datayı açtığımda türkçe....

Editlediğiniz db'nin 8.02 oldugundan emin olun.

arakadaşlar ben masaüstü fm 2008i yükledim oyuna başla deyince oyuna ait uygulama dosyası bulunamadı yazıyo nasıl açacağım

Masaüstü yazılımının ayarlarından hedef klasör olarak fm 2008.exe nin bulundugu klasörü seçmen gerekli.

melih02
16.Eylül.2007, 05:29
Selam herkese,

fm de 2020 yılına geldim. oyunda belli bir tarihten sonra daha ileri gitmiyor ve hiçbir hata vermeden beni oyundan atıyor.. Faynı oyunun farklı tariglerdeki save as leri var bi kaçında daha denedim yine aynı tarihte oyundan atılıyorum. Sorun nedir oyun vadesini mi doldurdur. daha ileri gidemiyomuyuz bi bilgisi olan..

senolchenko
22.Eylül.2007, 20:04
Selamlar :
Oyun oynarken Şuan Palermo'yla İkinci Senemdeyim tam oyun oynarken küt oyundan atıyo beni tekrar açıyorum save'lerden devam ediyorum gene atıyo bunun bi çözümü varsa size zahmet bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilirmi şimdiden teşekkürler ...

irfangorker
22.Eylül.2007, 20:20
arkadaslar herkese merhaba.. ben oyunu ilk actigimda hersey normaldi.. kapatip tekrar actigimda ise bi gariplik oldu..
ornegin bir futbolcunun info sayfasina girdigimde ust kisimda futbolcunun ismi altinda ise oynadigi mevki ve takimi yaziyor.. bende ise garip numaralar cikiyor..
oyuncunun mevkisini orda goremiyorum..
bu sorunu nasil cozebilirim.. bilen bi arkadas varsa yardimlarini rica ediyorum..

stalwart88
26.Eylül.2007, 05:17
2010 yılındaym hamburgla oynuyorum ancak oyuna devam et dediğimde tepki gostermiyor diğer hersey normal hatta başka maneger yaratıpta hamburg dan istifa ettiğimde oyun gayet ilerliyor ama ben istifa etmedn devam etmek istiyorum yoksa menejer ekleyerk yine takımn başına geçebilrm ama bunu istemiyorum yardım edebilrseniz cok sevinicem şimdiden teşekkürler.

El Barto
26.Eylül.2007, 05:36
Selam herkese,

fm de 2020 yılına geldim. oyunda belli bir tarihten sonra daha ileri gitmiyor ve hiçbir hata vermeden beni oyundan atıyor.. Faynı oyunun farklı tariglerdeki save as leri var bi kaçında daha denedim yine aynı tarihte oyundan atılıyorum. Sorun nedir oyun vadesini mi doldurdur. daha ileri gidemiyomuyuz bi bilgisi olan..

Oyunun vadesi dolmuyorda kayıtlı dosyanda oluşmuş bir sorundan kaynaklanıyor muhtemelen. Farklı kayıtların varmış ama daha önce oluşmuş bir sorun olabilir kesin birşey söyleyemeyeceğim.

Selamlar :
Oyun oynarken Şuan Palermo'yla İkinci Senemdeyim tam oyun oynarken küt oyundan atıyo beni tekrar açıyorum save'lerden devam ediyorum gene atıyo bunun bi çözümü varsa size zahmet bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilirmi şimdiden teşekkürler ...

Oyundan attığında herhangi bir hata veriyor mu? Veriyorsa bu hatayı yazabilir misin? Birde yeni bir oyun açıp denersen synı sorunla karşılaşıp karşılaşmadıgını görmek adına.

arkadaslar herkese merhaba.. ben oyunu ilk actigimda hersey normaldi.. kapatip tekrar actigimda ise bi gariplik oldu..
ornegin bir futbolcunun info sayfasina girdigimde ust kisimda futbolcunun ismi altinda ise oynadigi mevki ve takimi yaziyor.. bende ise garip numaralar cikiyor..
oyuncunun mevkisini orda goremiyorum..
bu sorunu nasil cozebilirim.. bilen bi arkadas varsa yardimlarini rica ediyorum..

Ayarlar kısmından Görüntü ve ses ayarlarında show unique ID diye birşey olması gerek ondaki tiki kaldır sorunun çözülecek.

2010 yılındaym hamburgla oynuyorum ancak oyuna devam et dediğimde tepki gostermiyor diğer hersey normal hatta başka maneger yaratıpta hamburg dan istifa ettiğimde oyun gayet ilerliyor ama ben istifa etmedn devam etmek istiyorum yoksa menejer ekleyerk yine takımn başına geçebilrm ama bunu istemiyorum yardım edebilrseniz cok sevinicem şimdiden teşekkürler.

Kuvvetle muhtemel kayıtlı oyununda bir sorun var. Oyununa devam etmek istiyorsan başka bir menajer ekle. Yoksa bir çözümü oldugunu sanmıyorum bunun.

beko5252
26.Eylül.2007, 23:42
arkadaşlar 8.0.2 sürüm yamasını yüklediğimizde saveli oyunalrda etkili oluyor mu yoksa yeni oyun mu açmamız lazım

El Barto
26.Eylül.2007, 23:45
arkadaşlar 8.0.2 sürüm yamasını yüklediğimizde saveli oyunalrda etkili oluyor mu yoksa yeni oyun mu açmamız lazım

Yeni oyun açmalısın. Kayıtlı oyunları oynamaya devam edebilirsin ancak 802 olarak değil.

beko5252
26.Eylül.2007, 23:47
teşekkür ederim

semih64
09.Ekim.2007, 06:51
"not well-formed (invalid token) at line 1 of last_saved_game.xml" Oyun açılırken bu çıkıyor ve save'li oyunu açamıyorum. Neden olduğunu bilen var mı? Biraz araştırdım çözümünü bulamadım herkes keşke yedeğini alsaydın diyorlar birbirlerine...

bu hatayı bende alıyorum.güzelim yeni başladığım kariyerim gitme üzere :(:( .

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

adrianoerman16
10.Ekim.2007, 09:01
FM 2008 TSL Servis Paketi 1.1
bunu indirdim oyun bozuldu dbsi bozuldu sanırım we setupda elimde yok su anda oyun acılıo fakat yeni oyuna yada save li oyuna girmior yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler

best of texas and bursaspor...

aGReSiFJoJuK16
10.Ekim.2007, 10:15
ben oyunu yenı yukledım oynuorum ama arkadasın laptopta windows vista(service pack2) var oyunu yukledı ama>> üzgünüz turksportal masaustu 2008 yazılımı sadece windows 2000/xp platformunda calısmaktadır vrde oynamak içincalısmalar surmektedır dıye yazı cıkıo simgayi sag tıklayıp uyumlulugu ayarlasada olmuo nedenı nedır ? yardımcı olursanız cok sevınırız tesekkurler.

lufirago
14.Ekim.2007, 01:08
beyler benm maç yparken altta farklı açklama oyunda farklı görüntüler gösteriyor.nedn olabilr.iyileştrmek içn ne ypmam lazım ?? yardım ltfen

ahmethes
15.Ekim.2007, 04:20
arkadslar bende oyuna girerken aynı hatadan bi girmeden bi de girdikten sonra verıo oyunum türkçeydi artık ingilizce hatada sound la bi seyler yazıo tamda en ii sezonumu geciriodum

bySilver
19.Ekim.2007, 06:15
Turksportal Forumlarında

ILLEGAL paylaşımlar, Bu konularda Soru Sormak, Sorulmuş Bir Soruya Cevap Vermek

KESİNLİKLE YASAKTIR!

Dikkate etmeyenler hakkında uyarı ve ceza sistemi uygulanacaktır.
Illegal link paylaşımı yapanlar forumdan atılır.

Herkesin Bilgisine!

oyunun orjinaL oLmadıgı için öyLe oLuyor

mor_ve_ötesi
19.Ekim.2007, 20:34
arkadaşlar ben oyunu yükledim database i güncelledim yeni oyun açrken bu hatayı veriyor. ne yapmam lazım

http://img339.imageshack.us/img339/7048/adszww2.jpghttp://img339.imageshack.us/img339/adszww2.jpg/1/w570.png

cemcurlu
25.Ekim.2007, 01:58
Arkadaşlar hepinize merhaba.Benim ufak bir problemim var ve eğer bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum.Diğer konuları,sayfaları araştırdım ama bu konuda bilgi bulamadım!Daha önceleri oyun içinde gözüken bazı futbolcu resimleri şimdilerde bakıyorum artık gözükmüyor!
Mesela;Vestel Manisaspor'da bütün futbolcu resimlerinin id'leri doğru,<record from="8832895" to="graphics/pictures/person/8832895/portrait"/> şeklinde XML belgesindeki yazımlar doğru ve V.Manisaspor dosyasındaki bütün futbolcular gözükerken Rafael'in resmi gözükmüyor!Aynı şekilde bu oyun içinde birkaç futbolcuda daha var.
Böyle olan futbolculardan birinin resmini değiştirmiştim ve değiştirdiğim resim oyunda gözüktü ama bunu diğerlerine de uyguladığım halde olmuyor.Bu konuda yardım istiyorum sizlerden.Şimdiden teşekkür ederim.

cemcurlu
25.Ekim.2007, 02:25
Sorunumu hallettim.Bir kez daha deneyip,tekrar cut-out resim yaptım ve ötekisini silip yeni yaptığım resmi koyduğumda düzeldi.Boşu boşuna işgal ettiğim için kusuruma bakmayın.

TSTSTSTSTS6161
20.Kasım.2007, 19:17
yardım arkdaslar lutfen turkısh portal masaustusunu guncelledıgımde bole bı sorunla karsılasıyorum run time error 5 dıye bısı cıkıyo cozemedım durumu yenı versıyonu yuklıyemıyorum o yuzden

janjanman
01.Aralık.2007, 06:57
adanademirsporla oynuyorum süper kariyer oluyordu bissürü harika transfer yapmıştım ama gelgörki oyun buna deymedi oyuncuları kaydetmiştik ilk maça çıkçaktım maçtan önceki gündü takımımı seçmiştim kaydedilmeyen oyuncu yoktu oyundan çıktım sonraki girişimde o da (nooooo) neeeee!!! 5-6 oyunca seçilemez (ineligible) gözüküyor artık ne zaman girsem oyuna öyle , oyunun yedeğini de almamıştım o oyuncular olmadan hiçbişey yapamam napıcam ben şimdi :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused:

sardokar
22.Aralık.2007, 22:09
Bende daha tuhaf bir şey oluyor ilk defa gördüm.Geçen hafta şirketten bir laptop almıştım hafta sonu fm kurayımda oynayım diye niyet ettim.Kurdum 8.02 güncellemesinde kurdum.Ana menü bembeyaz geliyor, menü yazıları birbirine girmiş olarak gözüküyor. Ekran kartı intel'di sürücü eskidir belki diye sürücü güncellemeside yaptım ama bir şey değişmedi.
Sorunla ilgili bilgisi olan varmıdır?

El Barto
22.Aralık.2007, 22:12
Bende daha tuhaf bir şey oluyor ilk defa gördüm.Geçen hafta şirketten bir laptop almıştım hafta sonu fm kurayımda oynayım diye niyet ettim.Kurdum 8.02 güncellemesinde kurdum.Ana menü bembeyaz geliyor, menü yazıları birbirine girmiş olarak gözüküyor. Ekran kartı intel'di sürücü eskidir belki diye sürücü güncellemeside yaptım ama bir şey değişmedi.
Sorunla ilgili bilgisi olan varmıdır?

Oyunun doğru yüklenmemiş olma ihtimali olabilir yada cache klasörü ile alakalı olabilir onu silerek deneme şansınız varsa deneyin. Veya bilgisayarınızın çözünürlüğünü değiştirerek denerseniz çözüm olabilir.

werquast
05.Ocak.2008, 04:40
Arkadaşlar bu hatayı alıyorum ...Lütfen 2 sezon bitirdim tekrar başladım şimdi yine bu hata delireceğim of ya.

v 8.0.2 yüklüdür ayrıca forumdan birinin yüz paketini indirdikten sonra böyle oldu onu sildim ama sorun hala devam ediyor.

http://i39.tinypic.com/241v146.jpg

BeeTLeJuiCe
05.Ocak.2008, 06:21
Arkadaşlar bu hatayı alıyorum ...Lütfen 2 sezon bitirdim tekrar başladım şimdi yine bu hata delireceğim of ya.

v 8.0.2 yüklüdür ayrıca forumdan birinin yüz paketini indirdikten sonra böyle oldu onu sildim ama sorun hala devam ediyor.

http://i39.tinypic.com/241v146.jpg

fm 2009 içinde benzer bir hata var onun çözüm yolunu bir deneyin.

XML parsing hatası yüzünden oyunu oynayamıyorum

Oyunun masaüstü kısayol simgesine;
• Sağa tıklayın
• Özllikler menüsünü açın
• “Hedef” alanına bir boşluk bırakarak --reset_preferences ekleyin. Örneğin;
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
• OK basın ve normal olarak oyunu kısayoldan çalıştırın.

Eğer masaüstünde oyunun kısayolu yoksa kendiniz oluşturarak yazılanları uygulayabilirsiniz.

• Eğer oyunu Steam üzerinden aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
C:/Program Files/Steam/SteamApps/Common/Football Manager 2009/
• Eğer oyunu DVD olarak aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
C:/Program Files/Sports Interactive/Football Manager 2009/

werquast
05.Ocak.2008, 22:59
Arkadaşlar Turksportal Masaüstünden oyuna girmye çalışıourum Bad File or number dior.Fm exe nin oldugu klasoru gsteriorum ama olmuyor?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hatta normal fmexeden oyuna girebiliorum ama turksportaldan giremiorum.

BeeTLeJuiCe
05.Ocak.2008, 23:40
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=60668&page=12
Şu başlıkta sana daha iyi yardımcı olurlar. ;)

pwer94
06.Ocak.2008, 01:56
fm 08 için turksportal masaüstünü kurdum ama oyuna girince oyun ingilizce b program arkadaştada war onun ki full türkçe ama benim ki full ingilizce :icon_sad::icon_sad:

CeLLaRDooR
12.Ocak.2008, 10:16
arkadaşlar ben fm2008i türkçe olarak oynuyordum sonra turksportal masaüstünü kurdum ilk başta ne güzel türkçe oolarak oynadaım ama sonraki girişlerimde hep ing. birtürlü türkçeleştiremiorum. normalde türkçe olmasına rağmen masaüstünü kaldırdığımda bile ing. çalışıyor oyunum. neyden kaynaklandığı hakkında yardımcı olurmusunuz?

gambuk
22.Ocak.2008, 22:56
arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama bi derdim var bnm..editörden oyuncunun özelliklerini 20 yapıorum 17-18 gösterio.delircem bu gidişle..yardımcı olursanız sevinirim...:icon_biggrin:

rkmen
30.Ocak.2008, 00:42
arkadaşlar ben oyunu yükledim database i güncelledim yeni oyun açrken bu hatayı veriyor. ne yapmam lazım

http://img339.imageshack.us/img339/7048/adszww2.jpghttp://img339.imageshack.us/img339/adszww2.jpg/1/w570.png
Bende de aynı sorun var lütfen yardım edin:icon_redface:Kariyerimin tavanındayken bu hatayı vermesi çıldırtıyor beni.Ama ben kulüpten istifa edince oyun aynen devam ediyor.Lütfen yardım!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bende şöyle bir sorun var:
Ben geçmiş bölümümden başarılara gittiğimde saçma sapan rastgele kulüp isimleri yazıyor.Hatta beni oyuncu gösteriyor.Acaba bu neden oluyor?

kalamanky
30.Ocak.2008, 03:10
merhaba arkadaşlar ben konu açamıyorum bu siteye yeni üye oldum derdimi burdan msj atarak anlatmak istiyorum arkadaşlar bende Football Manager 2009 var ama kasıyo pc biraz Football Manager 2008 de var ben 2008 oynamaya devam edebilirim ama kadrolar eski kadro yenilerini arıyorum ama bulamadım bu sitede vardır die düşünüyorum sizler linki biliyosanız ve nasıl kuruluor burdan bana bi anlatırsanız çok minnettar kalırım...Kısacası Football Manager 2008 oynamak istiyorum ama eski kadrolar olmasın yani en son yeni kadrolarla oynasam gzl olur die düşünüyorum milan baroslu kewelll galatasaray gibi bana bu konuda yardım edeck arakdaşları arıyorum lütfen bi yardım şimdiden tşk ederim arkadaşlar...

emre45
01.Şubat.2008, 01:42
arkadaşlar kayıtlı oyunun nasıl yedeğini alabiliriz cevaplarsanız çok sevinirim.

Pentagram_15
01.Şubat.2008, 01:57
Kayıtlı oyun dosyanı koplayalayıp başka bir klasöre alarak.

Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\games klasöründe kayıtlı oyunun ;)

yıldo_23
15.Şubat.2008, 22:41
arkadaşlar ben oyunu sistemden kaldırıp tekrar kurmak istiyorum ama denetim masasından oyunu kaldıramıyorum..FATAL APPLİCATİON ERROR hatası veriyo.hemen altında this application has unexpectedly quit diye bişey yazıyo..

NeFoOo
17.Şubat.2008, 23:28
Fm 08'de 2'li multiplayer oynuyoruz. İlk 2 sezon hiç sorun olmazken 3. sezonda daha önce hiç görmediğimiz bi hata görmeye başladık. Maça normal giriyo, maç devam ederken ekrandaki görüntü ile alttaki spikerin anlatımı uyumsuz oluyo ve altta mesela "Goal for Napoli!" yazarken maç skoru hala 0 - 0 gözüküyo. Ya da görüntüde golü gösterirken alttaki spikerin anlatımı başka şeyler olabiliyo. İlk başta görüntü ile yazının uyumsuz olması dedik ama benmi maç oynanırken diğer arkadaş latest scores'a bakıcna farklı bi skor görüyo ve maç bitince ben benim maçımın skorunu farklı görüyorum, diğer arkadaşım farklı görüyo, ama sonra düzeliyo =/ Sonuçta skorlar aynı oluyosa sorun yok denilebilir ama sanki tatile çıkmış gibi oluyo, oyuna yeterli derecede müdahele edemiyorum ve bu sorun oyunu kuranda değil sadece bende gözüküyo.

Bu tip bi sorun var mı diye aradım ama bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Demiştim ki aynı sorunun çözümü bu başlıtka verilmiş: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=64625

Tekrar teşekkürler.

rokann
02.Mart.2008, 23:45
Arkdşlar ben türkçe yamayı indirdim..masa üstüne cıkarttım sonra setupa tıklıorm ama gerisi gelmio ve üstelik bir hata mesajıda gelmio öle kalıo :S yardım ederseniz sevinirim

burak28
13.Mart.2008, 18:38
slm arkadaşlar bende trabzonsporla bir lige başladım ama 2008 sezonu haziran 26 da tarihine gelince oyun kendi kendine kapanıyor hiç bir hatada vermiyor bi tane daha yeni kariye açtım yine aynı tarihte oyundan atıyor ilerleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

BeeTLeJuiCe
13.Mart.2008, 20:09
O tarihi tatile alarak geçmeye çalış.

egecan_gs
25.Mart.2008, 23:24
mrb arkadaşlar benim sorunum lig fikstürü ile ilgili 2008 yılında lige başlarken birden lig fikstürü kayboldu.Oyun devam edyor ama maç yapmadan sadece oyun ölesine ilerliyor.(v 8.02 ve türkçe masaüstü kurulu):(:( Yrdm ederseniz çok sevinirim.

ferhat kondur
31.Mart.2008, 00:28
selam arkadaşlar data editor programından türkiye ligindeki yabancı oyuncu sınırını kaldırabiliyor muyuz acaba?eğer öyle bir şey varsa lütfen cevaplarınızı bekliyorum...

kor-mc
25.Nisan.2008, 08:19
saol dediklerin işime yaradı:icon_smile:

JFRyan
30.Eylül.2008, 09:44
arkadaşLar database den edit yapcam ama Load dediğim zmn nedense hiç bişe gözükmüo :S bi yardım edin Lütfen !!

emreince
08.Mayıs.2009, 01:58
Arkadaşlar Turksportal Masaüstü 2008 v1.08 indirdim kurdum daha sonra ayarlardanC:\Program Files\Sports Interactive\ olarak gösterdım fakat oyuna basla dedıgımde Oyuna ait uygulama dosyası bulunamadı dıyor.. Nerde hata yapıyorum oyunumunum versiyonu 8.0 ondan mı Turksportal Masaüstü 2008 yaması çalışmıyor lütfen acil yardım edermisiniz?

halilantix06
15.Mayıs.2009, 19:37
Merhaba arkadaşlar;

Ben Etimesgut Şekerspor ile yeni bir sezona başladım, şükür bütün işler yolunda, transferler tam gaz gitti, takımı iyi kurdum ama ligde iki maç yaptıktan sonra 12 oyuncu seçilemez konumuna düştü. Neden acaba? Bu nasıl bir bug? Yoksa bug değilde başka bir şey mi? Şok oldum gerçekten, bu nedir?

erdienise
16.Mayıs.2009, 18:57
arkadaşlar lütfen yardım edin maç farklı spiker farklı ilerlior!... ve bi türlü fm 08 den keyf alamıorum bunun sorunu nedir? kimse bilmior ve arkadaşlar böle bi sorun forma yazdıklarında kimse cvplamıor:(

herqele
21.Mayıs.2009, 17:05
Mrb ArkadaşLar Ben OyunDa 2012 ye Kadar geLdim Ve Bir sorunLa karşıLştım şimdiden yardımLarınız İçin tşq ederim

Hata : not well-formed ( invalid token ) at line 1 of last_saved_game.xml

Şimdiden Teşekkür ederim

qWeRTyScreaM
23.Mayıs.2009, 15:31
Herkese sLm Bn Sorunum kayıtlı oyunu açarken resimdeki hatayı wermesi yardımcı olurmusnz?

http://img190.imageshack.us/img190/9073/adszmza.th.png (http://img190.imageshack.us/my.php?image=adszmza.png)

maNga 33
23.Mayıs.2009, 16:29
bir çözümü yok galiba.....

blackeagle5899
25.Mayıs.2009, 19:26
1-Oyun kurulumunda bir sorun olmuş olabilir.
2-Oyunun dosyaları bozulma olasılığıda yüksektir.

Benim kendi arkadaşımın bilgisayarında da bu sorun oluşmuştu.Format attığımız zaman böyle bir sorun yoktu.Düzelmişti.Format atmayı deniyebilirsin.Çünkü böyle bir sorun doğal yollarla düzelmiyor diye biliyorum.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Oyunun kapanıyor değil mi?

Büyük olasılıkla oyunun hafızası gitmiştir.Oyunu kaldırıp tekrar kurmanızı tavsiye ediyorum.
Çünkü oyununuzun hafızası gitmiştir.
C:\Documents and Settings\oturum ismi\Application Data
buraya girin, Sports Interactivete klasörünü silin.

İşe yaramaz ise, Oyunu silip baştan kurun.

Football Manager 2008 is running dangerously low on memory.Please quit and free up some memory.

SONRADA

Football Manager 2008 has run out of memory and will now quit.

böyle diyor.

Aynen dediğin gibi yaptım ama olmadı yazın ben fm siz ne yaparım lütfen yardım edin aynı hata weriyor:icon_frown:Yardım edin lütfennnnnnnnnnnnnn

blackmask1985
25.Mayıs.2009, 19:35
kardeşim kolay gelsin benim sorunum şu bir ek bütçeyi kullanamıyorum ve çok zengin bir kulüp olmama ragmen çalışan personelime ya da diğer almak istediğim pesronele istediği fiyatları veremiyorum bana bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim yardımın için şimdiden teşekkürler..

blackmask1985
25.Mayıs.2009, 19:46
ya benim çok zengin bir kulüp olmama rağmen personelime ya da diğer alacağım yeni personele istedikleri parayı veremiyorum finans süper olmasına rağmen bana bu konuda yardımcı olun arkadaşlar bana mesaj atarsanız sevinirim...

blackeagle5899
25.Mayıs.2009, 19:48
oyunda ana sayfada bütçen yazıyor onun altında loss/.............. yazıyor ordaki yazan rakamlar kırmızıysa zara dasın demektir öyle olunca veremezsin istedikleri parayı.zara dan kaçmak için gereksiz oyuncuları sat
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
[quote=blackeagle5899;1448486]Football Manager 2008 is running dangerously low on memory.Please quit and free up some memory.

SONRADA

Football Manager 2008 has run out of memory and will now quit.

böyle diyor.

Yardım Edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn FM 08 i özledimmmmmmm

SamJam
28.Mayıs.2009, 20:44
Arkadaşlar Windows 7'de fm sorun yaratıyor mu?

tahaksoy
15.Haziran.2009, 00:39
ya ben anlamadım fm 2008 oyunu açıyorm ekran siyah denilenleri yapıyorum ama yok bişi olmuyor:Stam bi soruna yardım edebilecek var mı acaba:S:S:S

Skay
24.Haziran.2009, 13:28
beyler ben windows vista kullanıyorum Türksportal Masaüstü'nü kullanmak istiyorum nasıl kullanabilirim

bors
12.Ağustos.2009, 18:36
http://img91.imageshack.us/i/adszhky.png/ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg91.imageshack.u s%2Fi%2Fadszhky.png%2F) arkadaslar su hataya yardımcı olabilecek bi arkadas warsa sewinirim..

ShevAnil
12.Ağustos.2009, 19:11
Resim ufak olduğundan birşey anlaşılmıyor.

th3JANISSARY
14.Ağustos.2009, 14:15
Not well-formed(invalid token)at line1 of last_saved_game.xml

hatası ilşe karşılaşıyorum 2dir.
yukarlarda skinden yada forma falan eklemişseniz ondandır onların kaldırın gibi çözümler var ama ben oyuna hiç bir müdahale yapmadım herhangi bi sorunla karşılaşmamak için.
Fm09 teknik sorunlar bölümünde " Not well-formed(invalid token)at line1 of last_saved_game.xml" bu bölümde gizli dosyaları gösteri seçin. sonra settings klasörünü silin gibi bir öneri var. ama ben bahsettikleri yere giriyorum settings dosyası yok.

1.Settings dosyasını görebilmek için ne yapabilirim ?
2.Başka bir çözüm yolu var mı ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bilader senin sorunun türkçe yamadan kaynaklanıyor. :0:

th3JANISSARY
14.Ağustos.2009, 14:26
Mrb ArkadaşLar Ben OyunDa 2012 ye Kadar geLdim Ve Bir sorunLa karşıLştım şimdiden yardımLarınız İçin tşq ederim

Hata : not well-formed ( invalid token ) at line 1 of last_saved_game.xml

Şimdiden Teşekkür ederim

blader sende bizim gibi oyundan cıkar cıkmaz pc ni priğzden fişini çekip-arkadan düğmesine basıp yada rest atıp kapamısın.
fm09 için çözümü var ama fm08 olnı bende arıyorum ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
"Not well-formed(invalid token)at line1 of last_saved_game.xml"
bu hata kac sayfadır dile getiriliyor ancak 1 kişi bile nasıl giderileceği hakkında bir yorum yapmamış.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun...

fm09 için olan çözümü;
Çevirisinden size yarayacaklar:

Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve klasörleri göster seçeneğini aktif hale getirin.

Sonra;

C:\Users\<User Name>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\

kısmına gelin ve buradaki Settings klasörünü silin.

ne yazıkki fm08 kullanıyorum. x) [Marlon King için]

th3JANISSARY
14.Ağustos.2009, 14:37
3.- 4. sınıfa gderken başladım fm ye şmdi 10.snfım daha önceden bu hatayı 1-2 kere aldım ama son 2 günde 2 kez aldım sabah uyanıp pc gecince gece 2-3 gibi cıkınca oyun ilerliyo biraz haliylede içinde bi ton ayar yapmıstım :/ antranör yolladım getirttim antreman programı yaptım tek tek =) transfer gözlemci raporları elime yeni geçtiydi flan filan =) yardım edin yaa

KAYITLI OYUN GİDERSE GİTSİN AMA Bİ DAHA BU SORUNU ALMAYIM LÜTFEN YARDIM EDİN !!

bombabomba
03.Eylül.2009, 19:58
Windows 7 sorun yaratıyor.Sadece language dosyasını atacak şekilde anlatırmısınız türkçe programı açmadan.

oldcity26
19.Ekim.2009, 17:55
Arkadaşlar ben çok güzel bir kariyer yapıyordum... Geçen gece oyunu kaydedip çıktım... Fakat daha sora oyunu açtığımda ilerleyemiyorum... Yani kayıtlı oyun açılıyor ama ''Devam'' tuşuna bastığımda kendi kendine çıkıyor oyundan... Türksportal Masaüstü de yüklü... Oyunu ben internetten indirmiştim... Silip yeniden kurdum fakat yine ilerleyemiyorum oyundan çıkıyor... Hata falanda vermiyor... Sizce neden olabilir yardım ederseniz sevinirim...

goss
27.Ekim.2009, 14:36
[quote=Memedov;948868]FM 2008 ile ilgili bir kaç tane benzer hata belirledik ve onların çözümlenmesi veya sorunlarınızı teşhis edip, çözmeniz için bilgilerle yardım etmek için bu başlığı aciyorum.

Microsoft Windows Vista ve bu windows için oyunlar daha önceki Windows'lardan farklı bir yükleme ele alıyorlar. Oyun bilgisi Vista için yeni olan Oyun Explorerda depolanıyor.

Başlangıç menüsü veya masaüstündü herhangi bir oyun kısayolunun bulunmamamsı tamamen normaldir.

Çünkü, Vistanın çeşitli versiyonları var, Vista home, Premium, Ultimate gibi. Bu yüzden Oyun Explorerları farklı yerlerde bulunabilir.(Aynı zamanda Explorerın yeri klasik Başlangıç menüsü kullanıp kullanmadığınada dayanır)

Genelde Şöyledir.

-Başlat - oyunlar

Manuel olarakda Fm 2008i default olarak sisteminde nereye yüklediysen oradanda açabilirsin. O yerde

Football manager 2008 klasörünün içerisinde "fm.exe" veya sadece "fm" dosyasını görebilirsin.

Bu dosyayı bilgisayarında istediğin yere koyabilirsin, mesela masaüstüne ve çift tıklayarak oyunu açabilirsin..

-Bu bitince Bu yere git.
-"Bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır"ı seç ve "Windows Xp"yi seç, uygun seçeneklerden

Bu da yine ortak bir konu ve çoğu durumda graphic card sürücüleri güncellenerek çözülüyor.

Dxdiag analiz penceresi kişisel olmayan bilgisayar bilgilerini örneğin hangi sistemi kullandığın, ne kadar belleğin var
makinende hangi sürücüler var ve bunun gibi teknik bilgiler. Seninle veya bilgisayarla alakalı bize Herhangi bir kişisel bilgi sağlamaz.

1. Başlangıcı seçin.

Bu noktada dxdiag analis kutusu açılacak. Sistemi analiz ederken kısa bir süre alacak ve bu ilerleme barında gösterilecek.

Bu tamamlandığında, "Bütün bilgileri kaydet"i seçin ve bu bilgileri seçtiğiniz yere dxdiag.txt gibi bir dosyaya kaydetebilirsiniz.

Genel olarak grafik kartları ATI, Nvidia ve bütünleşik Intel çip setlilerden oluşuyor.

Bunların web siteleri son sürücü güncellemelerini size gösterecek ekran kartları için.

Download Nvidia Drivers

Not: Dizüstü firmaları ekran kartları için kendi versiyonlarını kullanabiliyorlar. Eğer laptop kullanıyorsanız, üretici firmanın web sitesini gezerek sürücü güncellemelerini oradan takip edebilirsiniz tabii bunun için laptop model numarası gerekli olacak.

Lütfen sürücüyü nasıl güncelleyeceğinizi özel web sitelerdeki bilgileri takip ederek yapınız. Eğer gerçekten sıkışıp bir şey yapamadıysanız ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, lütfen bizlere dxdiag bilgilerini kopyala yapıştır yaparak bi başlık altında gönderiniz forumlarda tabii ki.

Bazı durumlarda Jacanın normal varsiyonunu sistemden silmeniz ve "Sun"dan Javanın son versiyonunu yüklemeniz tavsiye edilir. Nasıl yapılacağı aşağıda.

Silmek için,

Java SDK yı silmek

4.Bu şu demek, adım 1ile birleşmiş bu adımla artık hiç bir yüklü Java kalmamıştır

Son Java SDKyı yüklemek.

Kemal Arkadasimiza Turkce ceviriden dolayi Tesekkur ederiz..[/

ben de hala devam eden bir java sorunu var.burada java ile yazılan herşeyi yaptım fakat oyun banamısın demedi.

goss
27.Ekim.2009, 16:31
FM 2008 ile ilgili bir kaç tane benzer hata belirledik ve onların çözümlenmesi veya sorunlarınızı teşhis edip, çözmeniz için bilgilerle yardım etmek için bu başlığı aciyorum.

Genelde Şöyledir.

-Başlat - oyunlar

-Bu bitince Bu yere git.

1. Başlangıcı seçin.

Download Nvidia Drivers

Silmek için,

Java SDK yı silmek

Son Java SDKyı yüklemek.

Kemal Arkadasimiza Turkce ceviriden dolayi Tesekkur ederiz..

olmuyor herşeyi yaptım olmuyor.

erdem344
06.Ağustos.2012, 22:54
Beyler dün otururken birden 2008 oynamak istedim.İndirdim oyunu herşey çok güzeldi baya bi oynadım kayıt ettim sonra oyun kendi kendine attı hiçbi hata felan vermdi oyundan attı çıktım bida girdim oyna giriyor ama devam et diyince atıyor tatile git yapıyorum yine atıyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim.