PDA

View Full Version : "Çalışma İzni" Problemi Çözümleri

Rodrigo Tello
11.Kasım.2006, 00:18
Özellikle ingilterede oynayanlar için çalışma izni problemi çok önemlidir, çok büyük yetenekler bulursunuz ama bir türlü çalışma izni alamaz alsa bile, EU Passaport'uyla yani, sınırlı izinle turist olarak gelir sadece hazırlık maçlarında oynar. Peki nasıl olacak bu iş?

1- Aynen avrupa liglerinde olduğu gibi FM, oyun içine bir ip ucu koymuş. "Bağlı Klüp" !
2- Öncelikle takımımıza bağlı kluplerin sözleşmelerine bakıyoruz. Kiralık oyuncu gönderme, birinci opsiyon olma gibi özelliklerin yanında şu seçenek te olması lazım: "...... takımında 3 yıl oynayan oyuncular, avrupa vatandaşı statüsü alırlar" Eğer bu seçenek varsa 16-18 yaş arası yeteneklerimizi bu takımlara gönderiyoruz, 3- 3 yıl oynuyorlar ve tam verimli çağlarında çalışma iznini alıyorlar.
4- Çalışma izni alabilecek durumdaki oyuncularınızla sözleşme yeniliyoruz, veeeee o artık 2 uyruklu, bir uyruğu doğum yeri ve diğer uyruğu ingiltere oluyor.. Ayrıca ingilterede 5 yıl oynayan oyuncu ingiltere vatandaşı sayılır.

İkinci Yol:
1- Öncelikle 17 yaşından küçük, gelecek vaad eden genç yeteneğimize "Genç" statüsüyle imza attırıyoruz.
2- 17 yaşına gelene kadar alt yapıda bekletiyoruz, 17 yaşına gelince yeni sözleşme gerekecek.
3- Yeni sözleşme yani profesyonelliğe atılan ilk adımı atarken, "Gelecek Vaad Eden" statüsüyle yeni sözleşme imzalıyoruz.
4- O artık kulübünüzün alt yapısından yetişmiş bir oyuncu
NOT: alt yapınızdayken milli takıma çağırılan oyuncular da, çalışma izni alabilirler. ama sözleşme yenilemeyi unutmuyoruz

Üçüncü Yol:
1- Transfer yaparken, alacağımız oyuncunun Profiline bakıyoruz. Genç,21 Yaş altı yada asıl milli takım kadrosunda oynamış mı?
2- Eğer herhangi birinde oynamamışsa, Birinci ve ikinci yöntemleri deniyoruz.
3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz
4- Eğer 21 yaşından küçükse ve en az bir milli takım forması giymişse, bir ümit alıyoruz. Zaten eğer gerçekten yetenekse mutlaka çalışma iznini alacaktır.

Şunu unutmayın, kadronuzdaki oyuncu çalışma izni alamadan milli takım kadrosuna çağırılabilir, bu durumda hemen sözleşmesini yeniliyouz. Eğer Çalışma izni almışsa sözleşme yenilediğinizde kadronuza dahil olacaktır. Ve tabi 18 yaş altı genç yetenekler, profesyonel sözleşmeyi takımınızda yaparlarsa onlar artık sizin oyuncunuzdur unutmayın, genç değil gelecek vaad eden yada kadro oyuncusu olarak imza attırailirsiniz.

Not: Alıntıdır.

poggerpohl
11.Kasım.2006, 01:50
3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz

ahuhauuha. =) Neyse teşekkürler.

Lucas Neill
11.Kasım.2006, 02:01
Teşekkürler verdiğin bilgiler için..

gungorbdk
11.Kasım.2006, 04:23
Genç takımda oynamak için bizim rakipler yaşlarını küçülttürüyorlar. Acaba bizde bunda 21 yaşındakileri 20 yapıp alsak, olmaz mı? :) :D Bence 2009'da böyle bir seçenek eklesinler. Olmuyor böyle! :D

tenten1985
13.Kasım.2006, 01:02
Bu sorunu CM 4 te yaşıyordumm

BASQUE
27.Kasım.2006, 01:52
Saol welet işime yarayacak.

trpeace
28.Kasım.2006, 01:02
sağlam taktikler :)

aysem
05.Aralık.2006, 08:40
saol welet

zzzeeeggg
02.Ocak.2007, 03:34
yaşı 17-18 olan ümit milli olan bir futbolcu özellikle Pa'sı 180 olan futbolcuya izin çıkartamıyorum. Bırakın izni oyuncuyu kulube bile getiremiyorum.

wellcita
12.Ocak.2007, 20:41
ben 30 yaşında bi adam aldım adam geldi ama çalışma izni yok oynatamıyorum 1 aydır oturuyor adam ben onu şimd hiç onynatamıycakmıyım izin çıkmıyomu yani?

Memedov
12.Ocak.2007, 21:02
ben 30 yaşında bi adam aldım adam geldi ama çalışma izni yok oynatamıyorum 1 aydır oturuyor adam ben onu şimd hiç onynatamıycakmıyım izin çıkmıyomu yani?

Ara dönem yani ilk yarı bittiğinde izin çıkacaktır. Biraz sabır gerekiyor.. (:

wellcita
12.Ocak.2007, 21:36

biraz değil baya sabır lazımmış yaf :) cevabın için saol teşekkürler :)

OnuldinhoHizmet
12.Ocak.2007, 23:51
ben daha böyle bir sorunla karşılaşmadım gende tşk

BeaT
13.Ocak.2007, 20:35
saol işime yaradı.

wolfson
18.Ocak.2007, 17:15
Son gün oyuncuyu aldım sayenda saol...

Quantin
07.Nisan.2007, 05:47
Portsmouthta birsürü yetenek buldum hatta bilinenler bile defalarca denedm birakin almayı ben daha sözleşme imzatıp kadroma alamadık ki, transfer erteleniyor ondan sonra iptal oluyor deli olmak üzeriyim.

anil luque
08.Nisan.2007, 02:03
sırf bu ıllet yuzunden ınostroza'yı everton'a alamadım ve sonunda barcaya gıttı yılın oyuncusu oldu..! :)

wolfson
08.Nisan.2007, 02:29

Mehmet abi dikkatimi çekti belirtmek istiyorum:Ben David Montoya diye bi oyuncu buldum iyi bi oyuncu özellikleri filan...İşte bu oyucuyu alalı yaklaşık15 ay oldu ne bi izin var ne de bir gelişme...
Bu arada bu oyuncuyu öneriyorumda :D.Bunu kesin bir çözümü wardır yukarıda ki açıklamayı okumadım şimdi okucam ben yine de belirteyim.

Circass
08.Nisan.2007, 16:10
ne yazi ayzmisin be hala okunuyor.. Alinti Yaaprken kimden oldguunu da yazin yahu :)

Since-1907
09.Mayıs.2007, 01:26
sağolun bilgiler için..

qawsedrftgyhuj
11.Haziran.2007, 06:24
konuyla ilgili burayı buldum arkadaşlar man. city ile oynuyorum vidal arturoyu bile çalışma izni sebebiyle kadroma katamadım. asıl merak ettigim husus ise pilot takımlarımın arasında 3yıl oynayan futbolcu vs. seçenegi olan kulüp yok. bende yönetimden pilot kulüp bulmasını istedim onlarda gidip bu secenek olmayan kulupleri bulup getiriyolar bu 2.sezonum ve ben ayda bir kontrol edip yeniden pilot kulüp istiyorum ve hala bana dandik dundik takımlar getiriyolar. buna bi çözüm varmı arkadaşlar oyun içerisinde.

Nocna Mora
13.Haziran.2007, 18:57
Bilgiler için teşekkürler...

thebayezid
29.Temmuz.2007, 23:36
bilgiler
guzel
yararlı
ise yarıyor
saol
saol
saol
.
.
.

Ahmet Karaca
02.Ağustos.2007, 01:02
ben watford u birince lige çıkardım ıkechukwu uche alıyodum adam sözleşmeyi kabul ediyo ama çalışma izni alamıyo ayrıca 15 kere milli takımda oynamıs ne yapmam lazım

SiR ToMaSRoSiCkY1
02.Ağustos.2007, 01:24
ben watford u birince lige çıkardım ıkechukwu uche alıyodum adam sözleşmeyi kabul ediyo ama çalışma izni alamıyo ayrıca 15 kere milli takımda oynamıs ne yapmam lazım

Arkadaşım düzenli her maç milli takımda forma giymesi gerekir.

akrepveumut
30.Nisan.2008, 18:42
Mehmet abi dikkatimi çekti belirtmek istiyorum:Ben David Montoya diye bi oyuncu buldum iyi bi oyuncu özellikleri filan...İşte bu oyucuyu alalı yaklaşık15 ay oldu ne bi izin var ne de bir gelişme...
Bu arada bu oyuncuyu öneriyorumda :D.Bunu kesin bir çözümü wardır yukarıda ki açıklamayı okumadım şimdi okucam ben yine de belirteyim.

aynısı bende var adam özellikleri süper oldugu halde yedek duruyor

freek
11.Haziran.2009, 19:27
benimde benzer bir problemim var. Uğur Uçar'ı celtic'e getirdim fakat aylardır yedekte çalışma izni alamamış durumda, eğer yeni sözleşme önereceksem opsiyonları neler olmalı?

maniac61
27.Temmuz.2009, 16:02
Çok TeŞekkürLer .. :)

therome3131
06.Ağustos.2009, 02:10
benim anlayamadığım konu bazı adam izin alıyor kriterlere uymadığı halde bazıları uyduğu halde alamıyor izin ben ingiltere coco cola 2 oynuyorum calışma izni yüzünden cok kaliteli takım kalitesinden yüksek oyuncuları alamıyorum.. belcikadan klup bulamıyorum yollamak için ne yapmalıyım... bide ben sunderland oynarken rus forvet Roman Pavlyuçenko (http://tr.wikipedia.org/wiki/Roman_Pavlyu%C3%A7enko) alamadım chelsea geçtim onda istedim ve ona calışma izni verdiler bana vermediler cok saçma değil mi?? açıklarsanız sevinirim

eagaoglu
17.Eylül.2009, 04:41
ben cesar delgado ezequiel garay. aldım chelsea.ye .1senedir adamlar oturuyor çalışma izinleri olmadığından ne yapmalyım??