PDA

View Full Version : Bu bir hatamı yoksa şans mı?

Onurap
15.Kasım.2006, 04:33
Oyunda zarete yi gördüm bir katar takımı almış 16 milyon euro civarı bende transferin son günlerinde öylesine bi teklif yaptım 4.7 milyon istediler çok şaşırdım ve aldım doğru düzgün pazarlık bile yapmadım ki daha ucuza bile alırdım.Hemde taksitle aldım.Yani bi kulübün bu kadar para verdiği oyuncuyu bu fiyata satması gerçekçimi sizce :)

ss

http://img114.imageshack.us/img114/9190/fdfou9.jpg

Lionel Andres Messi
15.Kasım.2006, 04:41
bende şaşırdım onur ama tam bilmiorum oyun hatası da oalbilir.hiç rastlamamıştım.
iyi kazık atmışın::icon_wink:

Deza
15.Kasım.2006, 04:54
4.7 Milyonu pesin verip de ayrica 6 veya 12 aylik taksit de ödeme yapmadin dimi? Yani mesela 20 milyona aldin, 4.7 si pesin 15.3 de 12 aylik taksit.
Böyle degilse durum pek gercekci degil. Tabi kulub ekonomik krize girmis olabilir ama sanmam. Oyun hatasidir ozaman.

Onurap
15.Kasım.2006, 04:55
4.7 Milyonu pesin verip de ayrica 6 veya 12 aylik taksit de ödeme yapmadin dimi? Yani mesela 20 milyona aldin, 4.7 si pesin 15.3 de 12 aylik taksit.
Böyle degilse durum pek gercekci degil. Tabi kulub ekonomik krize girmis olabilir ama sanmam. Oyun hatasidir ozaman.

Toplam 4.7 milyon euro

DisCo
15.Kasım.2006, 05:52
Oyuna Galatasaray ile başlamıştım. O zaman 3.5 alıyordum ancak kontenjan yoktu. Galatasaray'dan kovulunca 6 maçlık bir Derby Country maceram oldu. Sonra istifa edip Tottenham geçtim ama Derby'de iken 4.1 mn anlaşmayı yapmıştım. Bu oyuncunun sonradan fiyatı düşüyor. Oyun hatası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Baptista'yı 1 mn altı fiyata alabilecekken sözleşmeyi kabul ettiremedim. O sürede de oyuncu takımıyla problemliydi teklifi yaptım kabul ettiler.

http://img248.imageshack.us/img248/1566/dscze2.jpg

kral_67
15.Kasım.2006, 05:54
işin içine taksit girince herkesin nevri dönüyor yahu :D

eXcitinG
15.Kasım.2006, 05:55
Evet oyunda Zarate yi değerinin çok aLtında aLabiLiyorsunuz.Yani arkadaşında aLdığı düşük değer gibi.Bu hata oLabiLirde oLmayabiLirde.Sonuçta oynadığı takım çok düşük ve büyük Avrupa kLüpLerinden tekLif geLince hemen satıyorLar.Ve size geLdikten sonra Zarate kariyerine daha büyük kLüpte devam ettireceği için mutLu oLdu şekLinde mesaj geLiyor.Hata oLarak ta aLgıLayabiLinir, oLmayarakta.Nereden bakıLdığına bağLı :)

Universal
15.Kasım.2006, 06:07
Doğal bir olay, transferin son günü rakip takım satmak için her türlü teklifi kabul edeceğini gösteriyor.

a.arıcı-11
15.Kasım.2006, 21:09
belki takım iflas etmiştir:D:D:D 2007 de west hamın başına gelmişti bikere ben tevezle mascheranoyu 30 milyona almıştım athleticoya

BASQUE
15.Kasım.2006, 21:17
İlginç bir olay.Oyun hatası bence..

RoNNiE91
15.Kasım.2006, 23:49
Coşkun abinin dediği gibi bence de bu bir hata değil.Gerçekte de böyle şeyler olmuyor mu?Yüksek fiyata aldığımız oyuncular daha az bir parayla takımdan ayrılmıyorlar mı?Bence bu oyunun bir gerçekçiliği.

El Comandante
15.Kasım.2006, 23:54
Zarate oyunda cok iyi bir forvet,iyi transfer (::)

Konu hakkinda bir bilgim yok,hic basima gelmedi böyle bisey.

poggerpohl
16.Kasım.2006, 01:34
Fenerbahçe de Deivid'i 6M $'a almış yanılmıyorsam. Ama biz oyunda bedavaya satmaya çalışmıyor muyuz? :)

LaKe
16.Kasım.2006, 03:36
Bana bu kar - zarar değilde sezon çok ilginç geldi. Gerçekciliğe kesinlikle aykırı bu bence. Neden derseniz açıklayayım; 2007-2008 sezonunda Al-Sadd 16,75 MN Euro gibi bir fiyata adamı alıyor ve YİNE 2007-2008 sezonunda, bırakın seneyi daha takıma geleli 3-4 ay olmuş bir adamı 4,7 MN Euro'ya satıyorlar.

BlackEagle19o3
16.Kasım.2006, 04:12
Madem bu kadar ucuza gelyir ben de deneyeceğim Beşiktaş'a getirmeye...

Onurap
16.Kasım.2006, 05:53
Madem bu kadar ucuza gelyir ben de deneyeceğim Beşiktaş'a getirmeye...

transferin son günlerde teklif yap yoksa diğer takımlarla anlaşabiliyor :icon_smile: çünkü ben aldıktan sonra bir sürü takım ilgilenmeye başlamıştı Bu arada adam süper gerçekten.

Bana bu kar - zarar değilde sezon çok ilginç geldi. Gerçekciliğe kesinlikle aykırı bu bence. Neden derseniz açıklayayım; 2007-2008 sezonunda Al-Sadd 16,75 MN Euro gibi bir fiyata adamı alıyor ve YİNE 2007-2008 sezonunda, bırakın seneyi daha takıma geleli 3-4 ay olmuş bir adamı 4,7 MN Euro'ya satıyorlar.

Benide şaşırtam o zaten :)

ogcj_me
16.Kasım.2006, 06:16
bu tip hatalar insanı oyundan soğutuyor

semih88
16.Kasım.2006, 09:36
ya bu hata mata değil normal olabilir böle şeyler

DisCo
16.Kasım.2006, 13:06
Olaya çok farklı yönlerden bakabiliriz ancak emin olun oyun hatası olarak bakamayız.

All Sadd klübüne teklifi yapıyorsunuz. Oyuncunun alış fiyatı ne olduğu önemli değil. Büyük ihtimalle yaptığımız bu teklifi yönetim geri çevrilemez diyerek duruma el koyuyor ve menajere söz hakkı bırakmadan anlaşmayı kabul ediyor.

Şayet Robbie Keane 7 MN Tottenham gelmiş. Ben oyuncuyu 20 mn satış yapmak üzereyken yönetim 10.5 mn geri çevrilemez dedi ve oyuncuyu hiç karla satamadım. Bunun gibi bir durum oluşuyor ve oyun hatası değildir.

aLchoLic
16.Kasım.2006, 14:47
ßencede Oyun hatası deiLdir zTn adam katar Liginde Oynuor :D Katar Liginde Oynayan Bi FutboLcudan Kar Yapmayı Bekleyemessiniz HeraLde :)

OMANA
16.Kasım.2006, 22:00
şöylede düşünebiliriz..

burada bu kadarucuz aoyuncunun gitmesi aslında çok ta normal deil sonuçta 16 küsür milyona aldığı oyuncuyu hiçbir takım bunun 4 te bir fiyatına 3 ay sonra satmak istemez...

yalnız birde bunun oyuncu boyutu var oyuncuya yapılan teklif daha yüksek bir ligden gelmişse veyaçok daha iyi bir takımdan gelmişse oyuncu gitmeyi çok istiyor sa takımıda onu tutamaz...

ama oyun içinde bu kadar ayrıntılı düşünen bir yapay zeka varmı tabii bu da tartışılabilir..

arkadaşlar bazı şeyleri sürekli hata diye eleştirmektense bunlarıda biraz fırsat olarakgörmek lazım..

zarate yi alama onu alama bunu alama sonra 2 sezona sıkılır insan,özellikle küçük takımlarla oynarken o kadar zor oluyorki, takımdaki oyuncularınız bile sizinle sözleşme yapmıyor,iyi oyuncular süreklibaşka takımlara transfer olmak istiyor.paranız yok oyuncu almanız zor..

..bunuda bir oyun içindeki güzellik olarak düşünün...

altug_
20.Kasım.2006, 10:36
Beyler bu adamı her klube alabilirsiniz ve istediğiniz rakama bende az önce OFTAŞspor'la 24 ay taksit 4.7 m önerdim hemen kabul ettiler ama o kadar param yok haha bakalım nolcak adamda 2.800 dolar aylık ücreti kabul ediyor mutlaka her takıma deneyin =)

tenten1985
20.Kasım.2006, 12:38
gerçekçi oalrak yaptılarsa mükemmel dicek bişey yok 2008-2009 da neler olur kim bilir ozman

Cengo
02.Aralık.2006, 08:37
Siz teklif yapında huzursuz olur oyuncu, Katar liginin reputationı yetmiyor olduğundan dolayı satmak zorunda kalıyorlardır.
Katar Ligi hep oyuncuları pahalı alır, genelde de ilerideki yaşlarda alabiliyorlar.Tabi ki ellerinden pahalı olarak çıkaramayacaklardır oynatamama durumu dolayısı ile..

myeren
16.Aralık.2006, 18:31
ilginç fm de axes bonus ve carfinansa peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyolar demekki

kaydırı kuppak
17.Aralık.2006, 00:18
valla adam hayrını göremenişse ucuza satar:d

myeren
18.Aralık.2006, 08:34
alabilirsin artık fmde hile dede hilesiz oyunun kurdu olduğum için ihtimalleri söyleyim
1- Klüp parasal sıkıntıda olup alacaklılar klübe el koymuş olabilir böyle olunca çok pahalı futbolcuları bile ilginç fiyatlara satabiliyorlar.

2- Büyük bi ihtimalle baktınmı bilmiyorum aldığın oyuncunun yeteneği ve potansiye küçük bir takımda oynadığı için düşmüş aslın kötü bir oyuncunun kalan göstermelik oyuncu özellikleri seni yanıltmış tır oyuncunun yeteneğine ve ptansiyeline bak fm modifierle felan 16 milyon euroluk bir oyuncunun yeteneği 150-170 potansiyeli 160-180 civarında olmalıdır

3- Bakmadım ama oyuncunun yaşı ilerlemişse ucuza satılır mesela maldini, cafu felan gibi oyuncular çok çok ucuz yaşı nedeniyle

başka ihtimal aklıma gelmiyo belkide bir hata
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
birde benimde başıma geldi böyle bir olay fenerbahçe ile sezonun 2. yarısında olur ya belki alırım diye r.madrid den marcelo ya 8 mn ytl teklif ettim real 10 mn istedi 11 mn ytl m vardı kabul ettim marcelo kadroya bile girememekten bıkmış olmalıki benim teklifimi kabul etti gerçi adam anahtar oyuncu olarak haftada 60.000 ytl verdim realde 2.300 mü ne kazanıyodu ilginç bir şekilde sezon sonuna transfer ettim hatta ss de göstermek isterdim ama bilgisayar kritik bi hatadan dolayı format yeni save mave hiç bişe kalmadı

miharbi
21.Aralık.2006, 04:27
Ya oyuncu büyük külüplerden teklif aldığı için kendi klübüne rest çekiyor da ucuza geliyor yada oyunun HATA sı.

Sir FRD
21.Aralık.2006, 07:58
Bu adamı hep bu fiyata satıyorlar

Altaylee1914
22.Aralık.2006, 01:54
hep bu fiyata satıyorlar bende blackburn e o fiyata aldım

texas41
27.Aralık.2006, 17:13
konuyla alakası yok ama profilmdeki tanınmışlık neye göre artıyo.bi de niye brezilya da bu kadar tanınyo olarak başlıyoz anlamadım....

Wesley Sneijder
28.Aralık.2006, 01:24
Ben de Man City oyunumda oldukça ucuza almıştım. Al-Sadd takımının satmaya bu kadar hevesli olması da ilginç.

huseyin91
28.Aralık.2006, 01:50
valla aynı sey bende beckhamda da oldu bayern münichle 4milyon euroya aldım beckhamı.

Knightmare
29.Aralık.2006, 14:40
konuyla alakası yok ama profilmdeki tanınmışlık neye göre artıyo.bi de niye brezilya da bu kadar tanınyo olarak başlıyoz anlamadım....

Brezilya'da tanınıyor olarak başlamıyorsun...o profilindeki senin ülke hakkındaki bilgi seviyeni gösteriyor. Türk uyruğunu seçtiğinde profilinde Brezilya, Türkiye birde yanlış hatırlamıyorsam Çek Cumhuriyeti çıkıyordu. Nedenini tam bilmiyorum ama belkide türk takımlarının Brezilyalı oyunculara fazlaca yönelmesinden dolayı olabilir.

Şu Zarate konusuna gelecek olursak...Bana kalırsa çok saçma o kadar düşük bonservise alınabiliyor olması. hangi ligte olursa olsun bir takımın yeni - üstelik 16 mn gibi çook yüksek bir bedel karşılığı - aldığı oyuncuyu bu bedelin 1/4 üne satması saçmalıktan başka birşey değil, hiç gerçekçi değil, mümkün değil gerçek hayatta...
ama oyun bu... madem açığı var kullanıcaz, her takıma bir Zarate kampanyası başlamıştır :D

Onurap
30.Aralık.2006, 00:53
Bu arada kulüp finansal olarak çok zengin bi kulüp zarate gerçekte reddedilemeyecek teklif yaptıkları için bir çok avrupa kulübünün barcelona bile teklifini geri çevirp al-sadd seçmiş yıllık ne kadar alacağı bile saklı tutuluyor.

texas41
30.Aralık.2006, 16:29
saol şimdi oldu..zarate konusuda ben daha ucuza aldım aslında takıma da daha yeni gelmiş hangi klüp olursa olsun gitmemesi lazım diğer topçularda ole oluyo ama daha 12 gunde takımını bırakıyo bi garip vaka..

Melanconia
30.Aralık.2006, 17:50
Bizde dnedik şimdi 4,6 yı kabul ettiler ilk gördüğümde sözleşmesinde serbest kalma maddesi vardır diye düşündük ama yeni oyun açıp baktık öyle bir maddede yok ilginç bir durum

World Hollow o1
30.Aralık.2006, 18:12
bu tip hatalar insanı oyundan soğutuyor

Bak bu oyunu gorunce oyundan sogudum Ugur derın dondurucu gıbı oldum..:p

arkadasım oyuncu fıyatı dusuk satıldı dıye oyundan mı soguyorsun yapma Allah askına.. :)

ilginç fm de axes bonus ve carfinansa peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyolar demekki

Onlara 12 ay taksıt mevcut degıl ama suan kampanyada olan kartlarda 12 ay taksıt mevcut. :p

Akbank, Asyafinans HCBS

zzzeeeggg
30.Aralık.2006, 18:51
ya ben bu oyuncu 3 milyon pounda newcastle aldım. Direk geldiği gibi kendi ligimde oynayan antreman tesisi yüksek olan Derby kiralık verdim Ca'sı 1 puan bile yükselmedi :(((

davidvilla
02.Ocak.2007, 18:43
o oyuncu gercek değil matrix o almayın onu :)

Parma Maniac
02.Ocak.2007, 20:42
Olay saçma, şöyle saçma, eğer o Arap takımı 16.5'a aldıktan 2-3 yıl sonra 4.5'a satsaydı normal olabilirdi.. Fakat 2-3 ay sonra satması ve direk 12 milyon patlamaları mantıklı değil..

BlueSoul
15.Ocak.2007, 06:15
ben 3.1 m' sterline aldım saool güzel tüyo oldu :D

SAİT71
17.Ocak.2007, 08:05
üstelik çokta gol atan bi oyuncu :D

bozoo1903
20.Ocak.2007, 21:15
torinonun başındayım şuan.ilk sezonum. konuyu okuyunca bende teklif yaptım.arkadaşın dediği gibi 16.75 m€'ya alınmış.teklif yaptım 6m€ istediler.Transfer PAzarlık aşamasında :D:D