PDA

View Full Version : oyunu acarken sorun olustu

Trabzonspor
25.Kasım.2006, 17:08
arkadasla oyunu kuruyorum ama kapkara bir ekran oluyo oyunu actigim zamn sorunu nasil halledecem acaba ekran kartindfa sorun olabilirmi bi yardim etseniz

DisCo
25.Kasım.2006, 18:40
Örneklersek bilgisayarınız Fifa 2007 gibi yakın zaman oyunlarını çalıştırdıysa ve şimdi bu oyunu çalıştırmıyorsa ekran kartınızda bir problem var demektir. Nedir bu problem oyun ekran kartınızı desteklemiyor olabilir. Bu nedenden dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz. Ekran kartınızı değiştirmeden oynayamazsınız.

Ama bir iki ihtimali değerlendirelim eğer olmazsa dediğim gibi ekran kartını değiştirmek zorunda kalacaksınız. Şayet oyunu mutlaka oynayacam diyorsanız.

Şimdi birkaç şeyi sırayla deneyin eğer olmazsa diğerini deneyin. Dediğim gibi hiçbirinde düzelmezse ekran kartını değiştirmelisiniz.

Aşağıdaki yazı alıntıdır.

Eğer oyunu başlatmak ile ilgili olan sorunlarınızın kaynağı siyah ekransa, problemi çözmek için tema veya tema önbellek klasörlerine bakmak gerekir. Bu problemi çözmek için çeşitli yollar vardır.

1. Temayı orjinale döndürmek

Lütfen "Oyunun orjinal skinine dönmek " dökümanına bakınız.

2. Önbellek klasörünü silmek

Önbellek klasörünü silmeyi deneyebilirsiniz.

Başlat'a tıklayın.
Programs'ı seçin.
Donatılar'ı seçin.
"Windows Explorer"'ı seçin.
v7.0.2'ye göre: Windows: Go C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\ (veya FM'nin yüklendiği yer). Mac: Applications/Football Manager 2008 klasörüne gidin. Daha sonra Data klasörüne girin.
Belgelerime gidin. (Windows: C:\Documents and Settings\\Belgelerim\, Mac: /Documents/), daha sonra Sports Interactive klasörünü ve ondan sonra "Football Manager 2008" klasörünü seçiniz.
Cache isimli klasöre sağ tıklayınız.
"Delete" veya "Sil" i seçiniz.(Mac: "Move to trash").

Oyunu çalıştırmayı deneyiniz.

3. Önbellek seçeneğini kapatmak

Eğer bu problem sürekli tekrarlanmaya devam ederse, oyundaki önbellek seçeneğini tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, yapacağınız bu işlemin oyunun yüklenmesini hatrı sayılır derecede arttırağını göz önünde bulundurun.

Bunu yapmanın en iyi yolu oyundaki "Options" menüsüne girip oradan "Preferences"ı seçmek ve "Display" kısmındaki "Use Skin Cache"'teki işareti kaldırmak ve ardından "Confirm"'e tıklamaktır.

Bu işlemi ayrıca oyuna ayrı bir komut satırı ekleyerek yapabilirsiniz. Bunun için lütfen FM 2008 Komut Satırı Ayarları rehberine bakınız ve --cache_skin seçeneklerine göz gezdiriniz.

4. Hard diskinizdeki hataları kontrol edin

Hard diskinizdeki hatalar, önbelleğin çalışmasını engellemesine veya tam çalıştırmamasına veya optimum seviyeye ulaşamamasına neden olabilir. Hard diskinizi hatalar için kontrol etmeniz tavsiye edilir.

5. Oyunu yeniden yükleyin

Trabzonspor
26.Kasım.2006, 00:17
yardimin icin cok tesekkur edeerim kardesim

ama ben daha once bu oyunu oynadim yenileme programi kurdum ondan sonra calismamaya basladi vede ekran kartinin bu oyunu acmiyacak kadar kotu oldunu sanmiyorum

ekran karti 256 mb saphira readon 9550 ekran karti mevcut ama belki bi sorun olusmus olabilir bilemem ben bilgisayrala cok urasirimda o nedenle servisle bi goruseyim sagol

ayrica yine oyunu kurdugumda data/languages dosyasının ıcınde herhangı dıl de yok anlamadım ve sınır oldum sırf bu nedenle bılgısayarı stacam bu oyunu acmayan pc yı ben napayım