PDA

View Full Version : Fm 08 Tsl Servis Paketi 1.1

Bahadır Akdeniz
12.Aralık.2006, 22:50
http://img176.imageshack.us/img176/8484/imagesjb8.jpg

Aşağıdaki linke tıklayarak bu yamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28741/bilgi/

1.Turkcell Süper Lig takımlarının tümünün yüz paketleri eklendi. Ayrıca yurt dışında oynayan
bazı ünlü Türk oyuncularının da resimleri eklendi. Resmi eklenen toplam kişi sayısı: 539

2.Kayseri-Kayseri Erciyesspor takımlarının UEFA Kupası sorunu halledildi. Oyundaki skandal hata düzeltildi.

3.Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bütçelerinde iyileştirme yapılarak gerçeğe uygun hale getirildi.

4.Diego Lugano’nun loyality (sadakat) özelliği artırıldı ve favori klüpleri arasına Fenerbahçe eklendi. Böylece sezonun başında yurt dışına transfer olup, Fenerbahçe’den ayrılmayacak.

5.Turkcell Süper Lig’e eklenen yeni ödüller:

*Coca Cola Haftanın Golü ( rep=0 )
*Turkcell Süper Lig Gol Krallığı ( rep=9 )
*Turkcell Süper Lig Asist Krallığı ( rep=7 )

6.Türkiye’ye eklenen yeni medya kuruluşları:

*Fotomaç Gazetesi, Fanatik Gazetesi, Fotogol Gazetesi, Sabah Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Vatan Gazetesi,
*Lig TV, D-Smart, atv, Show TV, Star TV, NTV, CNN TURK, TV8, Sky Turk, TRT 1, Kanal D, Kanal 1,
*ajansspor.com, sporx.com, transfermarkt.de ( kıtasal ), iddia.com, bilyoner.com, livescore.com ( kıtasal ), bwin.com ( kıtasal ), fifa.com ( dünya çapında ), uefa.com ( kıtasal ),
*Four Four Two Türkiye, GOAL, Tam Saha,

7.Telif hakkı problemlerinden dolayı oyunda futbolcuları kapalı olarak görülen; Almanya, Japonya, Çin, Güney Kore, Hollanda gibi milli takımlar aktif hale getirildi. (fake kodlama kullanıldı)

8. Değiştirilen lig ve turnuva isimleri;

*Turkcell Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, Süper Kupa, Fortis Türkiye Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi, Avrupa Süper Kupası, UEFA Kupası, İnter Toto Kupası, Libertadores Kupası, La Liga, T-Mobile Bundesliga, Eredivisie, Kupa Amerika, Barclays Primier League, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası, Avrupa Süper Kupası, Olimpiyat Oyunları,

9. Ligimizdeki takımlarımızın, yabancı dilden dolayı yanlış yazılan isimleri düzeltildi.

Örneğin; Besiktas == Beşiktaş ya da Kasimpasa == Kasımpaşa gibi…

10.Güncellenen son transferler, hoca ve personel değişiklikleri;

*El Saka---Konyaspor---Serbest
*Mateus---Ankaragücü---Serbest
*Mustafa Doğan---Beşiktaş---Serbest
*Kodjo Afonou---Gaziantepspor---Serbest
*Onur İçli---Denizlispor---K.Maraşspor
*Kiki Musampa---Trabzonspor---AZ Alkmar
*Ersen Martin---Trabzonspor---Recreativo Huelva
*Fredrik Risp---Trabzonspor---Serbest
*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (01.07.2008)
*Recep Uçar---İstanbul B.B.---Serbest
*Hasan Vural---Ankaraspor---Serbest
*Kamer Şenel---Ankaraspor---Serbest
*Erhan Aydın---Ankaraspor---Serbest
*Hasan Yurt---Sivasspor---Serbest
*Helmi Mıhcı---Sivasspor---Helmond Sport
*Habib Mohamed---Ankaragücü---Serbest
*Yunus Murat Ceylan---Manisaspor---Gaziantepspor
*Dragan Jeliç---Çaykur Rizespor---Serbest
*Sezgin Bektaş---İstanbulspor---Sivasspor
*Sabri Turgut---Sidespor---Kasımpaşa (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==80, pa==-7)
*Bahadır Sekizkardeş---Aydınspor---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==80, pa== -7)
*Reha Çanakçı---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==75, pa== -7)
*Oktay Gümüş---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==60, pa== 100)
*Durmus Bayram---Schalke---Kayserispor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==100, pa==-7)
*V. Ismael---B.Münih---Hannover 96 (01.01.2008)

*Galatasaray---Ahmet Akcan---Karl-Heinz Feldkamp
*Trabzonspor---Ziya Doğan---Ersun Yenal
*Kemal Özdeş---Manisaspor---Trabzonspor
*Volkan Kazak---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı)
*Murat Ayhan Aydın---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı)
*Fatih Kavlak---Trabzonspor---Serbest
*Konyaspor---Nurullah Sağlam---Ünal Karaman
*Konyaspor---Lütfi Gündüz---Fahrettin Ömerli
*Ankaragücü---Hans Peter Briegel---Hakan Kutlu
*Hakan Çobanoğlu---Serbest---Ankaragücü
*Taşkın Güngör---Ankaragücü---Ankaraspor
*Ankaraspor---Aykut Kocaman---Hikmet Karaman
*Ankaraspor---Fahrudin Omerovic---Taşkın Güngör
*Engin Korukır---Antalyaspor---Ankaraspor
*Bursaspor---Bülent Korkmaz---Samet Aybaba
*Bursaspor---Mehmet Kulaksızoğlu---Adnan Örnek
*Bursaspor---Erol Kolcu---Levent Şahin
*Yaşar Duran---Çanakkale Dardenelspor---Bursaspor
*Gençlerbirliği---Fuat Çapa---Bülent Korkmaz
*Gençlerbirliği---Çelik Okyay---Mehmet Kulaksızoğlu
*Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği
*Salih Sayar---Konyaspor---Gençlerbirliği
*Cengiz Demirel---Serbest---Gençlerbirliği (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı)
*Utku Yörükoğlu---Serbest---Gençlerbirliği (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı)
*Kayserispor---Tolunay Kafkas
*Hamza Hamzaoğlu---Serbest---Çaykur Rizaspor
*Metin Mert---Serbest---Çaykur Rizespor
*Erhan Altın---Çaykur Rizespor---Denizlispor
*Kasımpaşa---Özcan Kadri---Mustafa Sait Yokeş
*Aykut Canik---Serbest---Manisaspor
*O.Marsilya---Emon Albert---Eric Gerets
*Valencia---Sanchez Flores---Ronald Koeman

11.Yeni sezon performansları ve Fatih Terim’in oluşturduğu son A Milli takım aday kadrosu kıstas alınarak, üzerinde çalışılan ve özellikleri güncellenen futbolcular;

*Galatasaray: Servet, H.Şükür, H.Balta, V.Yaman, M.Topal, S.Çalık, B.Özbek, H.Sas, Carrusca, Orkun, O. Buruk, U.Uçar
*Beşiktaş: R.Tello, İ.Kaş, S.Özkan, Nobre, Ricardinho, G.Zan, İ.Toraman, Higuain, K.Avcı, Cisse, İ.Üzülmez, Diatta, Baki, M.Sedef, Batuhan,
*Fenerbahçe: Alex, M.Kezman, Deivid, D.Barış, Semih, G.Gönül, Kemal, Aurellio,V.Demirel, U.Boral,
*Trazonspor: Umut, Erdinç, Ayman, Ceyhun, H.Çimşir, Çağdaş, Jefferson, T.Cora, A.Şahin, T.Seyhan, S.Balcı,
*Kayserispor: G.Ünal, M.Topuz (DR pozisyonu eklendi ), Ragıp, F.Ceylan, A.Turan, Eren Boyraz, T.Bahadır
*Manisaspor: Kalabane, Nizamettin, U.Ceylan, Şener, O.Koç, Holosko, Borbiconi, Zelenka,
*Gaziantepspor: Diawara, De Nigris, Bekir, E.Kılıçarslan, A.Cansun, Ergün, Özgür, A.Bayraktar, Barış D. Zurita, M. Çoğum, M.Polat,
*Ankaraspor: Ö.Hurmacı, E.Aşık, M.Yılmaz, Bilal K. Hamilton, Necati, Senecky, Batak, R.Tunç, M.Tosun, T.Köse, Ediz, T.Türkmen, Tita,
*Ankaragücü: E.Güngör, El Yasa, S.Kırıntılı, Y.Çelik, A.Silva, Kirita, M.Özkan, Sarper,
*Bursaspor: S.Kaloğlu, Vega, H.Tum, E.Korkmaz, S.Yıldırım, V.Şen, V.Acar,
*İstanbul B.B. Spor: Vinicius, Ekrem, Ünal, E.Cicem, G.Kaba, Efe, İ.Şahin, E.Kılıç, Hasagiç, Tjikuzu, A.Güzeldal, İlyas,
*Çaykur Rizespor: D.Gonzales, E.Teber, Kürşat, G.Kök, S.Usta, Emrah, Fahri, Cumhur, Altan, Şadi, Serhat,
*Denizlispor: Kratochvil, Z.Demir, F.Yiğen, F.Egedik, T.Abraham, C.Alberto, J.Cesar, M.Karakoç,
*Gençlerbirliği: M.Nas, B.Eser, Tuna, Eren, E.Özbey, Traore, E.Baytar, K.Seras, Erhan,
*Kasımpaşa: K.Sinouh, F.Akyel, A.Moritz, Coulibaly, Alparslan, Ömer, Barut, Askou, Özgür, Yekta, Erhan, Serdar, Cisse, Tolga,
*Konyaspor: Batista, Kaue, Özden, Washington, Neca, Cabin, M.Abdallah, O. Bahadır, M.Akıncı, E.Sekman, M. Hacıoğlu,
*GOFTAŞ: Sandro, Ferhat, Tozo, R.Biler, B.Kocabey, A.Jeftic, S.Atak, İ.Şahin, K.Bekmezci, S.Esen, H.Aslantaş, O.Sam,
*Sivasspor: M.Yıldız, S.Bayrak, Okorowanta, Akın, Aytaç Ak, Devran, M. Hanifi, İ.Ummak,
*Ü.Özat, Nihat, Hamit Altıntop, H.Yakın, Luis Martinez, Berkant,

12.Pakette birkaç tane sürprizde mevcut.

NOT: Bu servis paketi FM 08 oyununun 8.0 versiyonu (ana versiyon) için yapılmıştır. Herhangi farklı bir versiyonu ile uyumlu değildir. Kayıtlı oyunlarınızda bu paketi kullanamazsınız. Mutlaka yeni bir oyun yaratmanız gerekmektedir. Paketteki dosyalar virüs taramasından geçmiştir. İndireceğiniz dosyanın toplam boyutu 77,8 MB.

Bir kaç ekran görüntüsü;

http://img265.imageshack.us/img265/1058/semihku0.jpg
http://img167.imageshack.us/img167/1520/zanrl2.jpg

http://img167.imageshack.us/img167/1295/baltabs8.jpg

Sekopej
15.Aralık.2006, 20:35
Oluşan bazı aksaklıklar nedeniyle konu onayı biraz gecikti. Anlayışınıza teşekkür ederiz.:)

Ahmet_77
15.Aralık.2006, 20:38
Eline Sağlık.Çok büyük bi pakete benziyor.

narakan1969
15.Aralık.2006, 21:15
Elinize sağlık teşekkürler..

Bahadır Akdeniz
15.Aralık.2006, 21:51
Öncelikle yamayı yayınlayan moderatör arkdaşlara teşekkür ederim. İyi eğlenceler herkese. Yanlız paketi indirecek arkadaşlara bir hatırlatmada bulunayım. Ben bu sitede daha yeniyim. Oyunun yapay zekasını biliyordum ama SI kriterleri diye bir kriterler varmış bundan haberim yoktu. O nedenle oyuncuların ca ve pa değerlerinde biraz tuhaflıklar görürseniz bunu maruz görün. Ben kriterleri tamamen kendi yorumlarıma göre yaptım çünkü SI kriterlerinden haberim yoktu. Mesela datayı açtım ve Nonda'ya 165 pa Hakan Şükür'e de 165 pa verdiklerini ve bu iki oyuncunun denk tutulduğunu gördüm ve bunları düzeltmeye çalıştım. Kriterleri diğer oyunculara girilen değerleri birbirileri ile kıyaslayarak yaptım. Şuna bu girilmişse şuda şudur buda budur falan gibi...Ayrıca takımların ideal onbirlerini ve A Milli takım aday kadrosunu oyuna yansıtabilmek için ca ve pa'lar da mantıklı bir şekilde oynamalar yaptım. 6 sene amatör futbol oynamış biri olarak futbol bilgime güvenebilirsiniz ama bu SI kriterlerine uymamış olabilirim. Bu siteden öğrendiğim bilgiler ışığında yeni bir yama hazırlayacağım. Bitince link verip paylaşırım. Oyunun 8.0.1 versiyonu için olacak bu yama ve çok daha kapsamlı olacak. Şimdi size bu yamada kullanmayı düşündüğüm bir kaç değerleri yazayım. Hep beraber tartışalım ve ortak bir karara varalım;

Ricardinho: ca==140 pa==172
Gökhan Zan: ca==135 pa==165
Bobo: ca==140 pa==160
İbrahim Toraman: ca==127 pa==145
Marcio Nobre: ca==125 pa==140
Koray Avcı: ca==124 pa==136
Federico Higuain ca==120 pa==142
Eduard Cisse: ca==133 pa==146
Serdar Kurtuluş: ca==121 pa==143
Rodrigo Tello: ca==137 pa==153
Batuhan Karadeniz: ca==100 pa==-8

Stephan Appiah: ca==140 pa==170
Tümer Metin: ca==140 pa==158
Deivid: ca== 135 pa==152
Serdar Kulbilge: ca== 122 pa==132
Uğur Boral: ca==132 pa==154
Ali Bilgin: ca==120 pa==136
Deniz Barış: ca==128 pa==142
Colin Kazım: ca==118 pa==-9
Kemal Aslan: ca==110 pa==128
Gökhan Gönül: ca==124 pa==-8
İlhan Parlak: ca==111 pa==-8

Cassio Lincoln: ca==150 pa==168
Ismael Bouzid: ca==120 pa==133
Rigobert Song: ca==135 pa==159
Tobias Linderoth: ca==133 pa==156
Shabani Nonda: ca==128 pa==155
Marcelo Carrusca: ca==115 pa==140
Ümit Karan: ca==146 pa==161
Arda Turan: ca==135 pa==-8
Sabri Sarıoğlu: ca==128 pa==154
Volkan Yaman: ca==125 pa==-7
Orkun Uşak: ca== 119 pa==135
Hakan Şükür: ca==125 pa==180
Ayhan Akman: ca==120 pa==137
Servet Çetin: ca==130 pa==144
Hakan Balta: ca==127 pa==153
Uğur Uçar: ca==118 pa==-7
Mehmet Topal: ca==115 pa==132
Özcan Özgürcan: ca==109 pa==-6
Mehmet Güven: ca==110 pa==126
Serkan Çalık: ca==122 pa==-7
Cafercan Aksu: ca==100 pa==-8
Hasan Şaş: ca==128 pa==162
Aykut Erçetin: ca==115 pa==133
Barış Özbek: ca==110 pa==-6

De Nigris: ca==125 pa==138
Bekir İrtegün: ca==120 pa==147
Zurita: ca==115 pa==130
Armand Deumi: ca==115 pa==126
Mehmet Polat: ca==116 pa==142
Mehmet Çoğum: ca==109 pa==132
Ali Bayraktar: ca==98 pa==142
Erdal Kılıçarslan: ca==108 pa==131
Metin Tuğlu: ca==83 pa==-7
Ali Cansun: ca==100 pa==125

Ayrıca yeni yamadaki yüz çalışmalarına çok daha önem verecem. İlk yamamda aceleye geldi biraz. Yeni formatım aşağıdaki gibi olacak;

http://img525.imageshack.us/img525/688/22uc7.jpg http://img512.imageshack.us/img512/8184/ngrsnl0.jpg

sonOsmanLI
16.Aralık.2006, 00:20
teşekkürler. ca-pa lar da gayet gerçekçi. Emeğine sağlık

TürkuAz
16.Aralık.2006, 00:33
Barış Özbek, Serkan Çalık, Arda Turan ve Kemal Aslan çok düşük olmuş bana göre, geri kalanı oldukça iyi..

myeren
16.Aralık.2006, 01:33
yanlız deivid,alex,lugano,edu,carlos,auerelio ya dikkat semihede tabi örn aurelio ile avrupanın birçok ünlü klübü ilgilenmeli ona hakeza diğerleriylede

RoNNiE91
16.Aralık.2006, 05:19
Ellerine sağlık çok teşekkür ederim.

Bahadır Akdeniz
16.Aralık.2006, 05:33
teşekkürler. ca-pa lar da gayet gerçekçi. Emeğine sağlık

Ellerine sağlık çok teşekkür ederim.

Teşekkürler arkadaşlar. İyi eğlenceler.

Barış Özbek, Serkan Çalık, Arda Turan ve Kemal Aslan çok düşük olmuş bana göre, geri kalanı oldukça iyi..

Barış'ı gelen isteklere göre artırıyorum çünkü çok eleştirildim. Son düşüncem şu yönde; Barış Özbek: ca==115 pa==-7

yanlız deivid,alex,lugano,edu,carlos,auerelio ya dikkat semihede tabi örn aurelio ile avrupanın birçok ünlü klübü ilgilenmeli ona hakeza diğerleriylede

Aurellio'da ve Semih'de ciddi artışlar yapacağım çünkü bu sene patlama yaptı bu iki oyuncu. Lugano, R. Carlos ve Edu zaten iyi yapılmış artırmaya gerek yok. Bir kaç ufak güncelleme ile geçiştireceğim. Ayrıca Gökhan Gönül'e de gereken girdileri yapacağım.

krapinovic
16.Aralık.2006, 06:28
çok emek verdiğin ortada, eline sağlık, teşekkürler...

ayrıca, Gaziantepspor'da baya bi düzeltme de olmuş, buna ayrıca sevindim ilgilendiğin için... galiba bu forumdaki araştırma bölümlerini takip ediyorsun..:)

ama Manisaspor'daki Yunus Murat Ceylan Gaziantepspor'a gelmedi, Antepspor'daki Murat Ceylan altyapıdan yetişmiş bir futbolcudur ve Anteplidir, karıştırılmış galiba...

YusufT
16.Aralık.2006, 07:08
birsey soracam, colin kazim -9, ama baris -6...?

Rais
16.Aralık.2006, 21:13
teşekkürler..

Bahadır Akdeniz
17.Aralık.2006, 03:50
Sitede yaptığım gözlemler, yeni öğrendiğim SI kriterleri ve mail adresime gelen e-postalarda ki aldığım ciddi eleştiriler ve istekler sonucunda, yeni yapacağım yama için, Galatasary'a verdiğim değerleri şu yönde güncelledim arkadaşlar, artık bu son ama gelmeyin üstüme :)

Ismael Bouzid: ca==117 pa==131
Rigobert Song: ca==140 pa==159
Tobias Linderoth: ca==137 pa==156
Shabani Nonda: ca==132 pa==155
Marcelo Carrusca: ca==119 pa==140
Ümit Karan: ca==143 pa==161
Arda Turan: ca==135 pa==-9
Sabri Sarıoğlu: ca==129 pa==152
Orkun Uşak: ca== 127 pa==137
Hakan Şükür: ca==128 pa==175
Ayhan Akman: ca==121 pa==138
Servet Çetin: ca==128 pa==140
Hakan Balta: ca==129 pa==151
Uğur Uçar: ca==122 pa==-7
Mehmet Topal: ca==115 pa==134
Mehmet Güven: ca==112 pa==128
Serkan Çalık: ca==120 pa==-7
Cafercan Aksu: ca==90 pa==-8
Aykut Erçetin: ca==117 pa==135
Barış Özbek: ca==125 pa==-7

Aşağıda, yamada bazı takımlar için güncellenecek bilgiler var. Diğer takımlarıda bitince eklerim. Herhangi bir eksiklik ya da yanlışlığa rastlarsanız yazın, düzenlerim.

TÜRKİYE

*Yıldız Oyuncular: Hamit Altıntop, Nihat Kahveci, Tuncay Şanlı,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Nuri Şahin, Arda Turan, Gökhan Gönül,

GALATASARAY

*Seyrantepe Stadı: City: İstanbul, Owner: Galatasaray, Capacity: 52000, Seating Capacity: 52000, Expansion Capacity: 20000, Pitch Type: Grass, Pitch Length: 114, Pitch Width: 74, State: Very Good, Decay:1, Used by National Team: Major Matches,
Leave Date: 01.07.2009, Move in Date: 01.07.2009

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (01.07.2008) (500000 pound)

*Yıldız Oyuncular: Cassio Lincoln, Ümit Karan, Rigobert Song,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Arda Turan, Barış Özbek, Uğur Uçar,

KAYSERİSPOR

*Yeni stad.

* Tolunay Kafkas---Kayserispor

*Durmus Bayram---Schalke---Kayserispor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==100, pa==-7)

*Savaş Yılmaz---Zeytinburnuspor---Kayserispor

*Yıldız Oyuncular: Mehmet Topuz, Gökhan Ünal, D.Ivankov,

*Potansiyel Genç Oyuncular: F.Cangele, Ali Turan, Kemal Okyay,

GAZİANTEPSPOR

*Mesut Bakkal---Gaziantepspor---Serbest

*Kaba Diawara---Gaziantepspor---Serbest, Kodjo Afonou---Gaziantepspor---Serbest, Mahmut Bezgin---Gaziantepspor---Gaskispor, Muhammet Kaya---Gaziantepspor---Serbest

*Yıldız Oyuncular: Uğur Yıldırım, A. De Nigris, Bekir İrtegün,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Ali Bayraktar, Erdal Kılıçarslan, Ozan Tahtaişleyen,

SİVASSPOR

*Hasan Yurt---Sivasspor---Serbest, Helmi Mıhcı---Sivasspor---Helmond Sport

*Yıldız Oyuncular: Pini Balili, Mehmet Yıldız, M. Ali Kurtuluş,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Yasin Karaca, Mamadou Diallo, B.Okorowanta,

BURSASPOR

*Trainig==16, Youth Setup==14

*Levent Kızıl---İsmail Yazıcı, Bülent Korkmaz---Samet Aybaba, Mehmet Kulaksızoğlu---Adnan Örnek, Erol Kolcu---Levent Şahin, Yaşar Duran---Çanakkale Dardenelspor---Bursaspor, Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği

*Yıldız Oyuncular: Sinan Kaloğlu, Egemen Korkmaz, Renny Vega

*Potansiyel Genç Oyuncular: Sercan Yıldırım, Collins Mbesuma, Fatih Kurtuluş,

TRAZONSPOR

*Ziya Doğan---Ersun Yenal, Kemal Özdeş---Manisaspor---Trabzonspor, Volkan Kazak---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı), Murat Ayhan Aydın---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı), Fatih Kavlak---Trabzonspor---Serbest,

*Ersen Martin---Trabzonspor---Recreativo Huelva, Fredrik Risp---Trabzonspor---Serbest, Kiki Musampa---Trabzonspor---AZ Alkmar,

*Yıldız Oyuncular: Gökdeniz Karadeniz, İbrahima Yattara, Hüseyin Çimşir,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Tayfun Cora, Ufukhan Bayraktar, Ergin Keleş,

DENİZLİSPOR:

*Yıldız Oyuncular: Yusuf Şimşek, Roman Kratochvil, Hasan Yiğit,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Burak Akyıldız, Fatih Yiğen, Gökhan Güney,

MANİSASPOR

*Yıldız Oyuncular: Filip Holosko, Lukas Zelenka, Selçuk İnan,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Sezer Öztürk, Nizamettin Çalışkan, Metin Akan,

ANKARAGÜCÜ

*Hans Peter Briegel---Hakan Kutlu, Hakan Çobanoğlu---Serbest---Ankaragücü,
*İbrahim Said---Ankaragücü---Serbest, Mateus---Ankaragücü---Serbest, Habib Mohamed---Ankaragücü---Serbest,

*Yıldız Oyuncular: Jaba, Serkan Kırıntılı, Gustave Bebbe,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Murat Duruer, Emre Güngör, Yunus Balaban,

GENÇLERBİRLİĞİ

* Fuat Çapa---Bülent Korkmaz, Çelik Okyay---Mehmet Kulaksızoğlu, Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği, Salih Sayar---Konyaspor---Gençlerbirliği,

*Yıldız Oyuncular: Mehmet Çakır, Isaac Promise, Okan Öztürk,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Nikola Petkoviç, Burhan Eser, Kerem Seras,

OFTAŞSPOR

*Yıldız Oyuncular: Mile Sterjovski, Sandro, İlhan Eker,

*Potansiyel Genç Oyuncular: A.Jevtic, Savaş Esen, Bülent Kocabey,

KASIMPAŞA

*Yıldız Oyuncular: Jonathan Tehoue, Fransergio, Khalid Sinouh,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Barut Barbaros, Deniz Aydoğdu, Mamoutou Coulibaly,

-----------------

Ayrıca yüz çalışmalarında bana yardım eden arkadaşım bayram tatili için Türkiye’ye gitti. Kısacası beni sattı. :) O nedenle yüz çalışmalarında gelişme yapmayacam. Aksi halde yetiştiremem yamayı. Kısmetse 1.3 yaması yaparsam orada düzenlerim artık.

çok emek verdiğin ortada, eline sağlık, teşekkürler...

ayrıca, Gaziantepspor'da baya bi düzeltme de olmuş, buna ayrıca sevindim ilgilendiğin için... galiba bu forumdaki araştırma bölümlerini takip ediyorsun..:)

ama Manisaspor'daki Yunus Murat Ceylan Gaziantepspor'a gelmedi, Antepspor'daki Murat Ceylan altyapıdan yetişmiş bir futbolcudur ve Anteplidir, karıştırılmış galiba...

Bu yamayı yaparken bu forumdaki araştırma alanını takip etmiyordum ama yeni yapacağım yama için hepsini tek tek inceledim ve baya bir şeyler öğrendim. Bana çok katkısı oldu. Yeni yapacağım yama çok daha kusursuz olacak. Oralarda yazan her türlü istek ve tartışmaları göz önünde bulunduracağım. Yunus Ceylan olayı talihsizlik oldu. Ben dünya futbolunda ki transferleri www.transfermarkt.de (http://www.transfermarkt.de/) sitesinden takip ediyorum. O site beni yanılttı. Orada öyle bir hata mevcut, girip bakabilirsiniz. Ayrıca senin resmi araştırma alanındaki yazılarını ve tespitlerini okudum ve çok beğendim. Datada Gaziantepspor'u senin eline verseler çok daha kusursuz yapacağına eminim.

birsey soracam, colin kazim -9, ama baris -6...?

Tamamen kendi futbol yorumum bu, tartışılabilir. Sana göre Barış iyidir bana göre Kazım. Şunuda belirteyim; ben Fenerbahçe'li değilim.

TheKadir17
18.Aralık.2006, 00:04
İyi çalışma tebrikler...

licentia
18.Aralık.2006, 16:29
[quote=BHDRAKDNZ;988261]Sitede yaptığım gözlemler, yeni öğrendiğim SI kriterleri ve mail adresime gelen e-postalarda ki aldığım ciddi eleştiriler ve istekler sonucunda, yeni yapacağım yama için, Galatasary'a verdiğim değerleri şu yönde güncelledim arkadaşlar, artık bu son ama gelmeyin üstüme :)

Ismael Bouzid: ca==117 pa==131
Rigobert Song: ca==140 pa==159
Tobias Linderoth: ca==137 pa==156
Shabani Nonda: ca==132 pa==155
Marcelo Carrusca: ca==119 pa==140
Ümit Karan: ca==143 pa==161
Arda Turan: ca==135 pa==-9
Sabri Sarıoğlu: ca==129 pa==152
Orkun Uşak: ca== 127 pa==137
Hakan Şükür: ca==128 pa==175
Ayhan Akman: ca==121 pa==138
Servet Çetin: ca==128 pa==140
Hakan Balta: ca==129 pa==151
Uğur Uçar: ca==122 pa==-7
Mehmet Topal: ca==115 pa==134
Mehmet Güven: ca==112 pa==128
Serkan Çalık: ca==120 pa==-7
Cafercan Aksu: ca==90 pa==-8
Aykut Erçetin: ca==117 pa==135
Barış Özbek: ca==125 pa==-7

Aşağıda, yamada bazı takımlar için güncellenecek bilgiler var. Diğer takımlarıda bitince eklerim. Herhangi bir eksiklik ya da yanlışlığa rastlarsanız yazın, düzenlerim.

TÜRKİYE

GALATASARAY

*Seyrantepe Stadı: City: İstanbul, Owner: Galatasaray, Capacity: 52000, Seating Capacity: 52000, Expansion Capacity: 20000, Pitch Type: Grass, Pitch Length: 114, Pitch Width: 74, State: Very Good, Decay:1, Used by National Team: Major Matches,
Leave Date: 01.07.2009, Move in Date: 01.07.2009

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (01.07.2008) (500000 pound)

*Potansiyel Genç Oyuncular: Arda Turan, Barış Özbek, Uğur Uçar, quote]

Burda bi kac seye deyinmek istiyorum:

Ozer Hurmaci 1.5 milyon avro'ya transfer edilmistir oyunda yani editorden pound ile yapildigi icin 1 milyon pound 1.5 milyon avro'ya esdegerdir. Turkiye liglerinin kontrat tarihleri 31 mayista bitigini dusunerek bu transferin haziranin birinde gerceklesmesi cok daha dogru olur gibi.

Baris gibi CA 125 olan bir oyuncu'nun PA'si -8 olmalidir ki Alman Umit Milli takimina sik sik secilen ve hat da yakinda A milli takimina bile yukselmesi soz konusu bir oyuncudur. Yama da kendisini nasil yaptin veya yapmayi planliyorsun bilmiuyorum ama GS resmi arastirmacisi Perpetua'nin arastirma forumunda Baris icin yaptigi profil ona en uygunu gibi goz atmani tavsiye ederim search yap bulursun. Ayrica CA'si 115 olmali bence.

Carrusca oldugu gibi iyi bence potansiyeli yuksek bi oyuncudur ki arjantinli arastirmacilar ona gore degerler bicmis. Gene Galatasary forumundaki Perpetua'nin bu konudaki yorumlarini dikkatlice okumani tavsiye ederim.

Volkan Yaman'a verilen -7 PA hiuc anlam veremedim yani simdi 110 PA olma ihtimali olan bi oyuncu mu? Orjinalinde olan 142 olmasi gayet dogruy belki 145 olabilir.

Orkun Usak 140 PA olmali bence.

Aykut Ercetin, Servet Cetin, Mehmet Guven, Hakan Balta gibi isimilere hic dokunmasaydin cok daha iyi olur du bence. Ozgurcan Ozcan icin verilen -6 PA cok inanilmaz dusuk Ozgurcan super lig de en azindan iyi bi oyuncu olucak kapasitede yildiz olmasa bile yani -7 gayet uygun bi PA onun icin. Ugur Ucar icin -7 gulunc olmus. Ayhan Akman 140-145 arasi PA hak eden bi isim. Mehmet Topal da ayni Ayhan gibi 140-145 PA hak eden bi isim izlemiyosun maclari sanirim? Acikcasi diger takimlara simdilik bakmadim ama bi cok oyuncuyu cok gereksiz yere kurcalamissin. Yaptigin emege ve calismaya saygi duyuyorum ama bu kadar kurcalamasan daha iyi olurmus gibi geldi bana dogrusu. Yani sonucta bu kadar kurcaladiginda cok fazla kisisel yoruma giriyor ki bole genis kapsamli bir calismayi bence bu bozuyor sen bi kisisin ama bu data arastirmacilarin yapmis oldugu varmis oldugu sonuclar ve basarisiz da sayilmazlar hani o yuzden cok bariz bisey olmadigi surece bu kadar kurcalanmamali bu data. Bu datayi hazirlarken resmi arastirmacilari daha yakindan takip etmeni oneririm onlar bu isi gercekten cok iyi biliyorlar ozellikle Perpetua.

Yanilmiyorsam Galatasaray'in yeni stadinin adi "Aslantepe Ali Sami Yen" olucak oyundai Stadi ya da Stadium gibi ek kelimeler eklenmiyor stad isimlerine. Pitch Length: 114, Pitch Width: 74 bu bilgileri nerden aldigini sorabilirmiyim cunku ben bunu arastirmis bulamamistim dogrusu eger kesin bi kaynak yoksa bos birakmak en dogrusu ki Amsterdam Arena'nin bile bu bilgileri database de bos gorunuyor mesela. Expansion Capacity: 20000 ayni sekilde bu tur bi bilgiye ben hic bi yerde rastlamadim. Capacity: 52000 ben bu rakami 52500'e daha yakin oldugu icin bole yansitilmasi gerektigini dusunuyorum. Ayrica Devay 1 degil 5 olmali.

Oguz Sabanklay 171 cm ve 66 kg olmali ayrica "Runs With Ball Through The Center" ve "Tries Killer Balls Often" PPM leri olmali ki zaten gecen sene yapilan unofficial turksportal update de oleydi.

Ayrica Emre Colak oyunda (senin versiyon degil original de) AML olarak yansitilmis ama bu yanlis kendisi AMC olmali. Ve bunlarda son olarak benim yaptigim Emre Colak ve Cem Sultan:

Cem Sultan:

Positions:

http://img525.imageshack.us/my.php?i...sitionsrq3.png (http://img525.imageshack.us/my.php?image=cemsultanpositionsrq3.png)

Attributes 1:

http://img525.imageshack.us/my.php?i...ibutes1vy4.png (http://img525.imageshack.us/my.php?image=cemsultanattributes1vy4.png)

Attributes 2:

http://img84.imageshack.us/my.php?im...ibutes2wr9.png (http://img84.imageshack.us/my.php?image=cemsultanattributes2wr9.png)

Emre Colak:

Positions:

http://img84.imageshack.us/my.php?im...sitionsas7.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=emrecolakpositionsas7.jpg)

Attributes 1:

http://img259.imageshack.us/my.php?i...ibutes1lt1.jpg (http://img259.imageshack.us/my.php?image=emrecolakattributes1lt1.jpg)

Attributes 2:

http://img218.imageshack.us/my.php?i...ibutes2oe9.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=emrecolakattributes2oe9.jpg)

wolfson
18.Aralık.2006, 20:24
Güzel çalışma ama saçma bir soru sorucam bir oyuncunun ca-pa sını nerden anlıyorsunuz?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
dosyayı indirdim ama kopyalayamıyorum ne yapmam lazım?

Bahadır Akdeniz
19.Aralık.2006, 03:36
Burda bi kac seye deyinmek istiyorum:

Ozer Hurmaci 1.5 milyon avro'ya transfer edilmistir oyunda yani editorden pound ile yapildigi icin 1 milyon pound 1.5 milyon avro'ya esdegerdir. Turkiye liglerinin kontrat tarihleri 31 mayista bitigini dusunerek bu transferin haziranin birinde gerceklesmesi cok daha dogru olur gibi.

Baris gibi CA 125 olan bir oyuncu'nun PA'si -8 olmalidir ki Alman Umit Milli takimina sik sik secilen ve hat da yakinda A milli takimina bile yukselmesi soz konusu bir oyuncudur. Yama da kendisini nasil yaptin veya yapmayi planliyorsun bilmiuyorum ama GS resmi arastirmacisi Perpetua'nin arastirma forumunda Baris icin yaptigi profil ona en uygunu gibi goz atmani tavsiye ederim search yap bulursun. Ayrica CA'si 115 olmali bence.

Carrusca oldugu gibi iyi bence potansiyeli yuksek bi oyuncudur ki arjantinli arastirmacilar ona gore degerler bicmis. Gene Galatasary forumundaki Perpetua'nin bu konudaki yorumlarini dikkatlice okumani tavsiye ederim.

Volkan Yaman'a verilen -7 PA hiuc anlam veremedim yani simdi 110 PA olma ihtimali olan bi oyuncu mu? Orjinalinde olan 142 olmasi gayet dogruy belki 145 olabilir.

Orkun Usak 140 PA olmali bence.

Aykut Ercetin, Servet Cetin, Mehmet Guven, Hakan Balta gibi isimilere hic dokunmasaydin cok daha iyi olur du bence. Ozgurcan Ozcan icin verilen -6 PA cok inanilmaz dusuk Ozgurcan super lig de en azindan iyi bi oyuncu olucak kapasitede yildiz olmasa bile yani -7 gayet uygun bi PA onun icin. Ugur Ucar icin -7 gulunc olmus. Ayhan Akman 140-145 arasi PA hak eden bi isim. Mehmet Topal da ayni Ayhan gibi 140-145 PA hak eden bi isim izlemiyosun maclari sanirim? Acikcasi diger takimlara simdilik bakmadim ama bi cok oyuncuyu cok gereksiz yere kurcalamissin. Yaptigin emege ve calismaya saygi duyuyorum ama bu kadar kurcalamasan daha iyi olurmus gibi geldi bana dogrusu. Yani sonucta bu kadar kurcaladiginda cok fazla kisisel yoruma giriyor ki bole genis kapsamli bir calismayi bence bu bozuyor sen bi kisisin ama bu data arastirmacilarin yapmis oldugu varmis oldugu sonuclar ve basarisiz da sayilmazlar hani o yuzden cok bariz bisey olmadigi surece bu kadar kurcalanmamali bu data. Bu datayi hazirlarken resmi arastirmacilari daha yakindan takip etmeni oneririm onlar bu isi gercekten cok iyi biliyorlar ozellikle Perpetua.

Yanilmiyorsam Galatasaray'in yeni stadinin adi "Aslantepe Ali Sami Yen" olucak oyundai Stadi ya da Stadium gibi ek kelimeler eklenmiyor stad isimlerine. Pitch Length: 114, Pitch Width: 74 bu bilgileri nerden aldigini sorabilirmiyim cunku ben bunu arastirmis bulamamistim dogrusu eger kesin bi kaynak yoksa bos birakmak en dogrusu ki Amsterdam Arena'nin bile bu bilgileri database de bos gorunuyor mesela. Expansion Capacity: 20000 ayni sekilde bu tur bi bilgiye ben hic bi yerde rastlamadim. Capacity: 52000 ben bu rakami 52500'e daha yakin oldugu icin bole yansitilmasi gerektigini dusunuyorum. Ayrica Devay 1 degil 5 olmali.

Oguz Sabanklay 171 cm ve 66 kg olmali ayrica "Runs With Ball Through The Center" ve "Tries Killer Balls Often" PPM leri olmali ki zaten gecen sene yapilan unofficial turksportal update de oleydi.

Ayrica Emre Colak oyunda (senin versiyon degil original de) AML olarak yansitilmis ama bu yanlis kendisi AMC olmali. Ve bunlarda son olarak benim yaptigim Emre Colak ve Cem Sultan:

Özer Hurmacı ile ilgili verdiğin bilgileri aynen not ettim. Düzeltecem.

Barış defterini kapattım. Son zamanlarda hiç bu kadar abartılan bir futbolcuya rastlamamıştım. -8 vermek diğer oyunculara haksızlık olur. Ayrıca bahsettiğin "perpetua" adlı arkadaşın resmi alandaki yazılarını ve tespitlerini okudum ve beğenmedim. O nedenle onu kıstas olarak görmüyorum. Barış'ın ca sını ise GS'de onbirde oynuyor diye yüksek girdim. Yoksa gözümdeki değeri daha düşük.

Carrusca oyunda abartılmış bir oyuncu. Düşüş yapmam lazım. Arjantinli araştırmacılar yanılmışlar.

-7 değerinin 110 pa ya denk geldiğini mi düşünüyorsun? Normalde benim gözümde Volkan Yaman Arda'dan da, Barış'dan da, Serkan Çalık'tan da iyi oyuncudur. Bana kalsa pa sını 155 girerim ama sitede kesin eleştiri gelir hemen bu değeri abartı görürler diye düşürdüm. Ne yazsak beğenilmiyoruz. Sanki ben TSL değilde faklı bir ligi takip ediyormuşum gibi geldi. Bir lig düşün ki; Barış'a -8, Arda'ya -9, İlhan Parlak'a -9 biçsinler, Nonda ile Hakan Şükür'ü denk tutsunlar, Servet beğenilsin vs..

Orkun Uşak ve Özcan Özgürcan TFF 2. Lig'de bile oynamayamazlar. Beğenmiyorum.

Aykut'a dokunmam lazımdı çünkü abartılmış. Özellikle bire birde.

Ben yayınlayacağım yamadaki kullanacağım değerleri buraya yazıyorum. Bu yorumları okuyanlar futbola bakış açımı ve futbol bilgimi az çok kavrarlar. Beğenenler bu yamayı indirir oynar, beğenmeyenler indirmez, oynamaz. Herkesin futbol bilgisi, yorumu ve mantığı kendinedir. 40-50 maç Servet'i ve Orkun'u izleyip bu oyuncuları beğenenleri ben futbol bilgisinde kıstas olarak görmem ve benim için bitmiş demektir.

Verdiğin stad bilgilerinide not ettim.

Oğuz Şabankay Emre Çolak ve Cem Sultan'ı güncelleyeceğim, tüm bilgiler için teşekkürler.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Güzel çalışma ama saçma bir soru sorucam bir oyuncunun ca-pa sını nerden anlıyorsunuz?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Maçları takip ediyoruz kardeşim, gözlem yapıyoruz.

Kopyalayamıyor olamazsın bir daha dene. İndirdiğin klasörde adım adım neler yapacağın yazıyor.

Lucas Neill
19.Aralık.2006, 18:38
[QUOTE=BHDRAKDNZ;989961]Orkun Uşak ve Özcan Özgürcan TFF 2. Lig'de bile oynamayamazlar. Beğenmiyorum.

Sen beğenmiyosun diye kötü mü yapman lazım yamada..

wolfson
19.Aralık.2006, 21:55
.

sorunum war ama ilgilenen yok.Yardım edecel war mı?:smismileyiw2::icon_confused::icon_redface:

Bahadır Akdeniz
20.Aralık.2006, 07:34
Bu yamayı yapmaktan vazgeçtim arkadaşlar duyurulur. Bana bir çok siteden teklif geldi ve kabul ettim. Bir takım kurup beni takım şefi olarak atadılar, saolsunlar. Başka bir sitedende moderatörlük teklifi aldım ve onuda kabul ettim. Zaten bu yama için çok fazla yıpratıcı eleştiri almıştım. Takdir tebrik mesajlarındansa yıpratıcı eleştiriler geldi. O nedenle en iyisi bunu yapmamak. Sonuçta bu yama sizler için yapılıyor. Oynayacak olan kardeşlerim bunu beğenmedikten sonra benimde uğraşmama gerek yok demektir. Belki FM 09 oyunu çıktığında bir tane daha yapabilirim. Öyle bir şey gerçeklerşir ise link verip sizlerle paylaşırım.

sorunum war ama ilgilenen yok.Yardım edecel war mı?:smismileyiw2::icon_confused::icon_redface:

bana msn den yaz halledeyim;

[email protected]

scream_06
21.Aralık.2006, 03:16
herşey güzelde rapid e atmasan flashgetle inmiyor kardeş düzeltirsen çok iyi olur

Jushua
21.Aralık.2006, 03:19
Tebrikler , güzel çalışma olmuş.

licentia
23.Aralık.2006, 03:25
Arkadasim cok yonlu buyuk capda obemli ve iyi bi calisma olmus ama en buyuk elsitiri bence oyuna cok fazla kendi kisisel yorumunlarini eklemis olmandir. Cok fazla oynamissin oyuncularla bu da olayin tadini tuzunu kacirmis bole bi calismada o kadar kisisel yorum olmamali ayrica bi takim bilgiler koymadan once emin olup resmi yerlerden iyicene arasitip almak lazim mesela bi kac kisi ile birlikte calissan resmi arastirma forumundan iyicene takip edip yapsaydin cok super bi calisma olurdu bence. Genede Turksportal bi yama cikarticak olursa isin icine girmelisin ama sen bilirsin.

Bahadır Akdeniz
23.Aralık.2006, 18:19
Arkadasim cok yonlu buyuk capda obemli ve iyi bi calisma olmus ama en buyuk elsitiri bence oyuna cok fazla kendi kisisel yorumunlarini eklemis olmandir. Cok fazla oynamissin oyuncularla bu da olayin tadini tuzunu kacirmis bole bi calismada o kadar kisisel yorum olmamali ayrica bi takim bilgiler koymadan once emin olup resmi yerlerden iyicene arasitip almak lazim mesela bi kac kisi ile birlikte calissan resmi arastirma forumundan iyicene takip edip yapsaydin cok super bi calisma olurdu bence. Genede Turksportal bi yama cikarticak olursa isin icine girmelisin ama sen bilirsin.

Çok fazla yorum eklediğim doğrudur kardeşim, o konuda haklısın ama demek ki kendimce buna gerek gördüm. Normal veritabanını pek fazla beğenmedim ve üstünde oynamalar yaptım. Ben çevremde futboldan çok iyi anlayan birisi olarak tanınırım ve en isabetli tahminler hep benden gelir. Örneğin Yunanistan'ın Avrupa Şampiyonu olduğu sene bunu önceden tahmin etmiştim. Arkadaşlarım ileride teknik direktörlük kurslaraına kayıt olmam için baskı bile yapıyorlar. 6 senede amatör futbol oynadım. Lisede ve üniversite'de okul takımlarında da oynadım aynı zamanda. Yani kısacası futbolun içinde olan biriyim. Bu alt yapıma güvenerek o değerlerle oynadım. Tabi bu herkesin futbola bakış açısına göre tartışılır, görecelidir sonuçta o değerler. Neyse...

Bu sitede bahsettiğin tarzda bir yama yapmayı düşünüyorlarsa bunu yapacak arkadaşlara yardımcı olması için son çıkardığım yamamdaki bilgileri buraya yazayım. Güzel bilgiler var. Özellikle transfer bilgileri işlerine yarayacaktır. Benimde yapılacak bu yamaya böyle bir katkım olsun bari. Bu yamanın linkini ise vermeyecem çünkü transfer olduğum sitenin adına çıkardım, reklam olur şimdi, etik değil bu...

PAKET İÇERİĞİ:

1.Turkcell Süper Lig takımlarının tümünün yüz paketleri eklendi. Ayrıca yurt dışında oynayan
bazı ünlü Türk oyuncularının da resimleri eklendi. Resmi eklenen toplam kişi sayısı: 542

2.Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bütçelerinde iyileştirme yapıldı.

3.Turkcell Süper Lig’e eklenen yeni ödüller:

*Coca Cola Haftanın Golü ( rep=0 )
*Turkcell Süper Lig Gol Krallığı ( rep=9 )
*Turkcell Süper Lig Asist Krallığı ( rep=7 )

4.Türkiye’ye eklenen yeni medya kuruluşları:

*Fotomaç Gazetesi, Fanatik Gazetesi, Fotogol Gazetesi, Sabah Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Vatan Gazetesi,
*Lig TV, D-Smart, atv, Show TV, Star TV, NTV, CNN TURK, TV8, Sky Turk, TRT 1, Kanal D, Kanal 1,
*ajansspor.com, sporx.com, transfermarkt.de ( kıtasal ), iddia.com, bilyoner.com, livescore.com ( kıtasal ), bwin.com ( kıtasal ), fifa.com ( dünya çapında ), uefa.com ( kıtasal ),

5.Telif hakkı problemlerinden dolayı oyunda futbolcuları kapalı olarak görülen; Japonya, Çin, Güney Kore, Hollanda gibi milli takımlar aktif hale getirildi. (fake kodlama kullanıldı)

6. Ligimizdeki takımlarımızın, yabancı dilden dolayı yanlış yazılan isimleri düzeltildi.

7. Değiştirilen lig ve turnuva isimleri;

*Turkcell Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, Süper Kupa, Fortis Türkiye Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi, Avrupa Süper Kupası, UEFA Kupası, Inter Toto Kupası, Libertadores Kupası, La Liga, T-Mobile Bundesliga, Eredivisie, Kupa Amerika, Barclays Premier League, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası, Avrupa Süper Kupası, Olimpiyat Oyunları,

8.Pakette birkaç tane sürprizde mevcut.

TÜRKİYE

*Kaptan: Hakan Şükür

ANKARAGÜCÜ

*Hans Peter Briegel---Hakan Kutlu, Hakan Çobanoğlu---Serbest---Ankaragücü, Taşkın Güngör---Ankaragücü---Ankaraspor, Hakan Keleş---Çanakkale Dardenelspor---Ankaragücü

*İbrahim Said---Ankaragücü---Serbest, Mateus---Ankaragücü---Serbest, Habib Mohamed---Ankaragücü---Serbest,

*Kaptan: Emre Güngör

ANKARASPOR

*Aykut Kocaman---Hikmet Karaman, Fahrudin Omerovic---Taşkın Güngör, Engin Korukır---Antalyaspor---Ankaraspor,

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (31.05.2008, 1000000 pound)

*Kaptan: Stefan Senecky

*Yıldız Oyuncular: Necati Ateş, Emre Aşık, Hamilton,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Özer Hurmacı, Tevfik Köse, Ediz Bahtiyaroğlu,

BEŞİKTAŞ

*Mustafa Doğan---Beşiktaş---Serbest

*Kaptan: İbrahim Üzülmez

*Yıldız Oyuncular: Mathias Delgado, Gökhan Zan, Ricardinho,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Bobo, Serdar Özkan, İbrahim Kaş,

BURSASPOR

*Training==16, Youth Setup==14

*Levent Kızıl---İsmail Yazıcı, Bülent Korkmaz---Samet Aybaba, Mehmet Kulaksızoğlu---Adnan Örnek, Erol Kolcu---Levent Şahin, Yaşar Duran---Çanakkale Dardenelspor---Bursaspor, Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği

*Kaptan: Egemen Korkmaz

ÇAYKUR RİZESPOR

*Hamza Hamzaoğlu---Serbest---Çaykur Rizaspor, Metin Mert---Serbest---Çaykur Rizespor, Erhan Altın---Çaykur Rizespor---Denizlispor

*Dragan Jelic--- Çaykur Rizespor ---Serbest, Bahadır Sekizkardeş---Aydınspor---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==80, pa== -7), Reha Çanakçı---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==75, pa== -7), Oktay Gümüş---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==60, pa== 100)

*Kaptan: Emre Toraman

*Yıldız Oyuncular: David Gonzales, Altan Aksoy, Leandro Chaves,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Ergün Teber, Igor Gal, Mertgül Çapaoğlu,

DENİZLİSPOR:

*Kaptan: Yusuf Şimşek

FENERBAHÇE

*Kaptan: Alex De Souza

*Yıldız Oyuncular: Alex De Souza, Roberto Carlos, Diego Lugano,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Colin Kazım, Gökhan Gönül, Can Arat,

GALATASARAY

*Stad: Aslantepe Ali Sami Yen, Şehir: İstanbul, Sahibi: Galatasaray, Kapasite: 52500, Oturma Kapasitesi: 52500, Zemin: Çim, Statü: Dünya Çapında, Yıpranma: 5, Ulusal Takım Maçları: Üst Düzey Maçlar, Üstü Açılır-Kapanır Çatı, Kullanıma Açılacağı Tarih: 01.07.2009, Alternatif Stad: Ali Sami Yen,

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (31.05.2008, 1000000 pound)

GAZİANTEPSPOR

*Mesut Bakkal---Bünyamin Süral

*Kaba Diawara---Gaziantepspor---Serbest, Kodjo Afonou---Gaziantepspor---Serbest, Mahmut Bezgin---Gaziantepspor---Gaskispor, Muhammet Kaya---Gaziantepspor---Serbest

*Kaptan: Bekir İrtegün

*Potansiyel Genç Oyuncular: Ali Bayraktar, Erdal Kılıçarslan, Ozan Tahtaişleyen,

GENÇLERBİRLİĞİ

*Fuat Çapa---Bülent Korkmaz, Çelik Okyay---Mehmet Kulaksızoğlu, Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği, Salih Sayar---Konyaspor---Gençlerbirliği, Cengiz Demirel---Serbest---Gençlerbirliği (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı)

*Kaptan: Erkan Özbey

İSTANBUL B.B. SPOR

*Kaptan: Mert Korkmaz

*Yıldız Oyuncular: Erman Kılıç, Sergio Orteman, Kenan Hasagiç,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Marcus Vinicius, Gökhan Kaba, Uğur Işıkal,

KASIMPAŞA

*Kasımpaşa---Özcan Kadri---Uğur Tütüneker

*Sabri Turgut---Sidespor---Kasımpaşa (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==80, pa==-7)

*Kaptan: Cihat Aslan

KAYSERİSPOR

*Stad: Kadir Has, Şehir: Kayseri, Sahibi: Kayserispor, Kapasite: 32864, Oturma Kapasitesi: 32864, Zemin: Çim, Statü: Dünya Çapında, Yıpranma:5, Ulusal Takım Maçları: Orta Seviye Maçlar, Zemin Isıtma Sistemi. Kullanıma Açılacağı Tarih: 01.07.2009, Alternatif Stad: Atatürk,

*Kaptan: Mehmet Topuz

*Tolunay Kafkas---Kayserispor

KONYASPOR

*Nurullah Sağlam---Ünal Karaman, Lütfi Gündüz--- Fahrettin Ömerli,

*Kaptan: Ömer Gündostu

*Yıldız Oyuncular: Fernandes Neca, ErmanÖzgür, Murat Hacıoğlu,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Eren Şen, Muhammed Akıncı, Erkan Sekman,

MANİSASPOR

*Kaptan: Uğur İnceman

OFTAŞSPOR

*Kaptan: İlhan Eker

SİVASSPOR

*Hasan Yurt---Sivasspor---Serbest, Helmi Mıhcı---Sivasspor---Helmond Sport, Sezgin Bektaş---İstanbulspor---Sivasspor

*Kaptan: Mehmet Yıldız

TRAZONSPOR

*Ziya Doğan---Ersun Yenal, Kemal Özdeş---Manisaspor---Trabzonspor, Volkan Kazak---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı), Murat Ayhan Aydın---Serbest---Trabzonspor (datada bulunmadığı için sıfırdan yaratıldı), Fatih Kavlak---Trabzonspor---Serbest,

*Ersen Martin---Trabzonspor---Recreativo Huelva, Fredrik Risp---Trabzonspor---Serbest, Kiki Musampa---Trabzonspor---AZ Alkmar,

*Kaptan: Hüseyin Çimşir,

DİĞER

*Valerien Ismael---B.Münih---Hannover 96 (01.01.2008, 1500000 pound)
*Breno Vinicius Borges---Sao Paulo---B.Münih (01.01.2008, 9000000 pound)
*Adriano Leite Ribeiro---Inter---São Paulo (01.01.2008, kiralık )
*Ablin Ekdahl---IF Brommapojkarna---Juventus (01.01.2008, 3000000 pound)
*Real Betis---Héctor Raúl Cúper---Francisco Chaparro Jara
*Celta Vigo---Juan Ramón López Caro---Fernando Vázquez
*Birmingham City---Bruce Steve---Alex McLeish
*İskoçya--- Alex McLeish---Serbest
*Macauley Chrisanthus---Serbest---Hamburg
*Juan Román Riquelme--- Villarreal --- Boca Juniors
*Jonatas Domingos---Espanyol---Flamengo (01.01.2008, kiralık)
*Jaime Lozano---Tigres---Cruz Azul (01.01.2008, 1000000 pound)
*Gastón Fernández---San Lorenzo---Tigres (01.01.2008, 1000000 pound)
*Richard Núñez---Cruz Azul---America (01.01.2008, 1000000 pound)
*Leonardo Henrique Veloso---Atlético Mineiro---Willem II (01.01.2008, 1500000 pound)
*Ricardinho---Beşiktaş---Sporting Lisbon (01.01.2008, serbest)
*Kaká Leite (A.C. Milan) sözleşmesi 2013 yılına uzatıldı.(yıllık 6 milyon avro kazanacak)
*İngiltere---Steve McClaren---Fabio Capello

TheKadir17
29.Aralık.2006, 20:23
Harikasın sen Baha:)

Cengo
31.Aralık.2006, 00:16
Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu Mayıs 2008 içerisinde açılacak, 2009 değil..

Bahadır Akdeniz
31.Aralık.2006, 05:50
Harikasın sen Baha:)

Teşekkürler Kadir kardeşim sende öyle. Maşallah kendi sitelerin dahil tüm sitelerde aktifsin bu arada :)

Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu Mayıs 2008 içerisinde açılacak, 2009 değil..

Artık internetede güven kalmadı desene. Bir çok sitede 2009 yazıyordu. Kayseri'de yaşamadığım için bilemiyorum tam olarak. Uyarın için teşekkürler.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada yeni yamamın bilgilerini güncelledim arkadaşlar, son oluşan durum şu yönde;

1.Turkcell Süper Lig takımlarının tümünün yüz paketleri eklendi. Ayrıca yurt dışında oynayan bazı ünlü Türk oyuncularının da resimleri eklendi. Resmi eklenen toplam kişi sayısı: 542

2.Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bütçelerinde iyileştirme yapıldı.

3.Turkcell Süper Lig’e eklenen yeni ödüller:

*Coca Cola Haftanın Golü ( rep == 0 )
*Turkcell Süper Lig Gol Krallığı ( rep == 9 )
*Turkcell Süper Lig Asist Krallığı ( rep == 7 )

4.Türkiye’ye eklenen yeni medya kuruluşları:

*Lig TV, D-Smart, atv, Show TV, Star TV, NTV, CNN TURK, TV8, Sky Turk,TRT 1, Kanal D, Kanal 1

5.Telif hakkı problemlerinden dolayı oyunda futbolcuları kapalı olarak görülen; Japonya, Çin, Güney Kore, Hollanda gibi milli takımlar aktif hale getirildi. (Fake kodlama kullanıldı)

6.Ligimizdeki takımlarımızın, yabancı dilden dolayı yanlış yazılan isimleri düzeltildi.

7.Değiştirilen lig ve turnuva isimleri;

*Turkcell Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, Süper Kupa, Fortis Türkiye Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi, Avrupa Süper Kupası, UEFA Kupası, Inter Toto Kupası, Libertadores Kupası, La Liga, T-Mobile Bundesliga, Eredivisie, Kupa Amerika, Barclays Premier League, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası, Avrupa Süper Kupası, Olimpiyat Oyunları,

8.Pakette birkaç tane sürprizde mevcut.

TÜRKİYE

ANKARAGÜCÜ

*Tanınmışlık (Reputation) == 4700

*Hans Peter Briegel---Hakan Kutlu, Hakan Çobanoğlu---Serbest---Ankaragücü, Taşkın Güngör---Ankaragücü---Ankaraspor, Hakan Keleş---Çanakkale Dardenelspor---Ankaragücü

*İbrahim Said---Ankaragücü---Serbest, Mateus---Ankaragücü---Serbest, Habib Mohamed---Ankaragücü---Serbest, Emre Güngör---Ankaragücü---Galatasaray (01.01.2008 1000000 dolar), Ahmet Dursun---Ankaragücü---Serbest, Mustafa Özkan---Ankaragücü---Serbest, Kaba Diawara---Serbest---Ankaragücü (01.01.2008), Gediminas Paulauskas---Ekranas---Ankaragücü (01.01.2008)

*Kaptan: Emre Güngör

ANKARASPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 4100

*Aykut Kocaman---Hikmet Karaman, Fahrudin Omerovic---Taşkın Güngör, Engin Korukır---Antalyaspor---Ankaraspor,

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (31.05.2008, 1000000 pound), Mateus---Ankaraspor---Serbest, Fırat Akkoyun---Ankaraspor---Serbest, Haluk Tanrıseven---Ankaraspor---Serbest

*Kaptan: Stefan Senecky

*Yıldız Oyuncular: Necati Ateş, Emre Aşık, Hamilton,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Özer Hurmacı, Tevfik Köse, Ediz Bahtiyaroğlu,

BEŞİKTAŞ

*Tanınmışlık (Reputation) == 7250

*Mustafa Doğan---Beşiktaş---Serbest, Filip Holosko---Manisaspor---Beşiktaş (01.01.2008, 5000000 avro), Burak Yılmaz---Beşiktaş---Manisaspor (01.01.2008, bedelsiz), Mustafa Koray Avcı---Beşiktaş---Manisaspor (01.01.2008, bedelsiz), İbrahim Akın---Beşiktaş---İstanbul B.B.Spor (01.01.2008)

*Kaptan: İbrahim Üzülmez

*Yıldız Oyuncular: Mathias Delgado, Gökhan Zan, Ricardinho,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Bobo, Serdar Özkan, İbrahim Kaş,

BURSASPOR

*Training == 16, Youth Setup == 14

*Ümit Aydın---İstanbulspor---Bursaspor (01.01.2008)

*Kaptan: Egemen Korkmaz

ÇAYKUR RİZESPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 4200

*Hamza Hamzaoğlu---Serbest---Çaykur Rizaspor, Metin Mert---Serbest---Çaykur Rizespor, Erhan Altın---Çaykur Rizespor---Denizlispor

*Dragan Jelic--- Çaykur Rizespor ---Serbest, Bahadır Sekizkardeş---Aydınspor---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==80, pa== -7), Reha Çanakçı---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==75, pa== -7), Oktay Gümüş---Serbest---Çaykur Rizespor (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı. ca==60, pa== 100), Ergün Teber---Çaykur Rizespor---Gençlerbirliği (01.01.2008)

*Kaptan: Emre Toraman

*Yıldız Oyuncular: David Gonzales, Altan Aksoy, Leandro Chaves,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Ergün Teber, Igor Gal, Mertgül Çapaoğlu,

DENİZLİSPOR

*Kaptan: Yusuf Şimşek

FENERBAHÇE

*Tanınmışlık (Reputation) == 7750

*Kaptan: Alex De Souza

*Yıldız Oyuncular: Alex De Souza, Roberto Carlos, Diego Lugano,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Colin Kazım, Gökhan Gönül, Can Arat,

GALATASARAY

*Tanınmışlık (Reputation) == 7800

*Stad: Aslantepe Ali Sami Yen, Şehir: İstanbul, Sahibi: Galatasaray, Kapasite: 52500, Oturma Kapasitesi: 52500, Zemin: Çim, Statü: Dünya Çapında, Yıpranma: 5, Ulusal Takım Maçları: Üst Düzey Maçlar, Üstü Açılır-Kapanır Çatı, Kullanıma Açılacağı Tarih: 01.07.2009, Alternatif Stad: Ali Sami Yen,

*Özer Hurmacı---Ankaraspor---Galatasaray (31.05.2008, 1000000 pound),Emre Güngör---Ankaragücü---Galatasaray (01.01.2008 1000000 dolar)

GAZİANTEPSPOR

*Mesut Bakkal---Bünyamin Süral

*Kaptan: Bekir İrtegün

GENÇLERBİRLİĞİ

*Tanınmışlık (Reputation) == 4800

*Fuat Çapa---Bülent Korkmaz, Çelik Okyay---Mehmet Kulaksızoğlu, Taner Alpak---Bursaspor---Gençlerbirliği, Salih Sayar---Konyaspor---Gençlerbirliği, Cengiz Demirel---Serbest---Gençlerbirliği (datada bulanmadığı için sıfırdan yaratıldı)

*El Saka---Serbest---Gençlerbirliği (01.01.2008), Ergün Teber---Çaykur Rizespor---Gençlerbirliği
(01.01.2008)

*Kaptan: Erkan Özbey

İSTANBUL B.B. SPOR

*İbrahim Akın---Beşiktaş---İstanbul B.B.Spor (01.01.2008)

*Kaptan: Mert Korkmaz

*Yıldız Oyuncular: Erman Kılıç, Sergio Orteman, Kenan Hasagiç,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Marcus Vinicius, Gökhan Kaba, Uğur Işıkal,

KASIMPAŞA

*Tanınmışlık (Reputation) == 3500

*Kasımpaşa---Özcan Kadri---Uğur Tütüneker

*Kaptan: Cihat Aslan

KAYSERİSPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 5700

*Stad: Kadir Has, Şehir: Kayseri, Sahibi: Kayserispor, Kapasite: 32864, Oturma Kapasitesi: 32864, Zemin: Çim, Statü: Dünya Çapında, Yıpranma:5, Ulusal Takım Maçları: Orta Seviye Maçlar, Zemin Isıtma Sistemi. Kullanıma Açılacağı Tarih: 01.07.2008, Alternatif Stad: Atatürk,

*Kaptan: Mehmet Topuz

*Tolunay Kafkas---Kayserispor

KONYASPOR

*Ahmet San---Mustafa Yayla, Nurullah Sağlam---Ünal Karaman, Lütfi Gündüz--- Fahrettin Ömerli,

*Kaptan: Ömer Gündostu

*Yıldız Oyuncular: Fernandes Neca, ErmanÖzgür, Murat Hacıoğlu,

*Potansiyel Genç Oyuncular: Eren Şen, Muhammed Akıncı, Erkan Sekman,

MANİSASPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 4900

*Filip Holosko---Manisaspor---Beşiktaş (01.01.2008, 5000000 avro), Burak Yılmaz---Beşiktaş---Manisaspor (01.01.2008, bedelsiz), Mustafa Koray Avcı---Beşiktaş---Manisaspor (01.01.2008, bedelsiz)

*Kaptan: Uğur İnceman

OFTAŞSPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 3700

*Kaptan: İlhan Eker

SİVASSPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 5000

*Hasan Yurt---Sivasspor---Serbest, Helmi Mıhcı---Sivasspor---Helmond Sport, Sezgin Bektaş---İstanbulspor---Sivasspor, Harun Avgın---Sivasspor---Samsunspor (01.01.2008)

*Kaptan: Mehmet Yıldız

TRAZONSPOR

*Tanınmışlık (Reputation) == 6200

*Kaptan: Hüseyin Çimşir,

DİĞER

*Valerien Ismael---B.Münih---Hannover 96 (01.01.2008, 1500000 pound)
*Breno Vinicius Borges---Sao Paulo---B.Münih (01.01.2008, 9000000 pound)
*Adriano Leite Ribeiro---Inter---São Paulo (01.01.2008, kiralık )
*Ablin Ekdahl---IF Brommapojkarna---Juventus (01.01.2008, 3000000 pound)
*Real Betis---Héctor Raúl Cúper---Francisco Chaparro Jara
*Celta Vigo---Juan Ramón López Caro---Fernando Vázquez
*Birmingham City---Bruce Steve---Alex McLeish
*İskoçya--- Alex McLeish---Serbest
*Macauley Chrisanthus---Serbest---Hamburg
*Juan Román Riquelme--- Villarreal --- Boca Juniors
*Jonatas Domingos---Espanyol---Flamengo (01.01.2008, kiralık)
*Jaime Lozano---Tigres---Cruz Azul (01.01.2008, 1000000 pound)
*Gastón Fernández---San Lorenzo---Tigres (01.01.2008, 1000000 pound)
*Richard Núñez---Cruz Azul---America (01.01.2008, 1000000 pound)
*Leonardo Henrique Veloso---Atlético Mineiro---Willem II (01.01.2008, 1500000 pound)
*Kaká Leite (A.C. Milan) sözleşmesi 2013 yılına uzatıldı.(yıllık 6 milyon avro kazanacak)
*İngiltere---Steve McClaren---Fabio Capello
*İstanbulspor---Naci Şensoy---Olgay Kerimoğlu
*Malatyaspor---Haşim Karadağ---İlhan Kavuk
*Samsunspor---Mazhar Başoğlu---Sezgin Gümüş

bySilver
18.Ocak.2007, 20:31
aynı yamayı baska sitede qordum senden once koymusLar .

Bahadır Akdeniz
20.Ocak.2007, 22:56
Yöneticisi olduğum 3, ilişkim ve bağım olan 4-5 tane sitede benim adıma yayınlandı. Yüksek ihtimalle orada görmüşsündür. Bir iki tanede bizden izin almadan yayınlayan oldu ama şikayet ettik kapattılar konuyu. Bunların dışında bir site ise bilgim yok, araştırayım bir.

bySilver
22.Ocak.2007, 22:31
TrabzonspoR un potansiyeLLerine Barış Memiş ' ide ekLesen ii oLur ;)

Nocna Mora
25.Ocak.2007, 04:35
Ya bırak allah aşkına kendi yorumlarına göre yama hazırlayacaksan o yama kişisel olur yani bende yapabilirim aynı şeyi sende bu zor bir iş değil bu yüzden objektif olsaydın iyi olurdu yorumlarını beğenmedim ayrıca futbolu iyi bilmen herkesi iyi tanıyor olman ve senin iyi bir yama yapıcı olduğun anlamına gelmez

Aşk-ı Şehir
25.Ocak.2007, 19:47
Ya bırak allah aşkına kendi yorumlarına göre yama hazırlayacaksan o yama kişisel olur yani bende yapabilirim aynı şeyi sende bu zor bir iş değil bu yüzden objektif olsaydın iyi olurdu yorumlarını beğenmedim ayrıca futbolu iyi bilmen herkesi iyi tanıyor olman ve senin iyi bir yama yapıcı olduğun anlamına gelmez

Ya Taylan amacın nedir? Abimiz yaptığı yamayı siteye eklemiş ve bunu beğenenler var. Kişisel mişisel farketmez yama yamadır. Kötü bir yama olduğunu nerden çıkardın. Ayrıca sendende bir data çalışması bekliyorum. ;;)

RaSenGan
27.Ocak.2007, 23:08

Taylan sen 12 yaşındasın bu yorumu yaptığın kişi ise 24.Senin yaşının iki katı.Biraz saygılı olman lazım.Ayrıca güzel bir yama olmuş.

demand
28.Ocak.2007, 01:12
8.1 için olsaymıs keske

TheKadir17
28.Ocak.2007, 07:41

Kıskançlık seziyorum:0:
Akıllı ol ve büyüklerine saygılı ol :cool:

Bahadır Akdeniz
28.Ocak.2007, 08:20
Yanlış hatırlamıyorsam bu Taylan kardeşimiz daha öncede araştırma alanında bana böyle densiz yorumlar yazmıştı bende yaşına bağışlamıştım. Huy edinmiş bu işi ama yanlış yapıyor ne diyeyim tekrardan yaşına bağışlayalım.

8.0.1 için olsaydı diyen arkadaşada şunu diyeyim; onun içinde yaptım ve bu sitede yayınladım ama reklam içerdiği için moderator arkadaşlar yayınlamadılar çünkü yeni yamayı kendi sitemizin adına çıkarmıştım. Link isteyenlere ise link vermeyeceğim çünkü reklam olur.

Aydin
03.Şubat.2007, 10:34

terbiyesizleşme. ortada bir emek var. o emeğe saygı duyarak eleştiri yapacaksan eyvallah. herkes yaşın 12 diye fikirlerini fazla ciddiye almadı dikkat edersen. ama bir daha böyle saygısızca mesaj yazarsan işte o zaman ciddiye alırız.

EreN
03.Şubat.2007, 10:48
Yamayı denedim ve gerçekten realiteye çok yaklaşmış.Tebrikler doğrusu.

Bahadır Akdeniz
03.Şubat.2007, 11:25
Teşekkürler arkadaşlar.

Eren; son yaptığım yamam çok daha gerçeğe yaklaştı yakında yayınlarım bu senin indirdiğin en eski hali.

Aras KAFKASLI
08.Şubat.2007, 00:02
Yamanın adı şampiyon fenerbahçe yaması olsaymış. Komik olmuş.

Bahadır Akdeniz
08.Şubat.2007, 11:18
Yamayı ben yaptım ve Fenerbahçeli değilim. Hatta yönetiminden dolayı azda olsa antipati duyduğum bir klüptür.

Genel olarak beğenilen bir çalışma oldu ama senin gibi arada iki üç tane farklı görüş çıktı ki bu da doğaldır.

Sen komik olmayan bir yama yapar koyarsın siteye o zaman herkes bu komik yamayla oynamak zorunda kalmaz. ;)

Emeğe biraz saygınız olsun ;)

uaylmz
08.Şubat.2007, 23:30
gerçektende büyük bir emek emeğine sağlık öncelikle yeni çıkacak yama 8.0.1 üzerinden mi olucak bilgilendiririsen sevinirim saygılar kolay gelsin

KorcanK
22.Mart.2007, 17:14
8.02 icin cikarsa super olur

ByRizeLy
09.Nisan.2007, 07:29
iyi bi çalışma olmus yeni versiyona uyarlanırsa iyi olur

badimadi
12.Nisan.2007, 02:00
peki bu da türkçemi veya en son çıkan 8.2 daha fazla türkçe mi bu konuda beni aydınlatırmısınız?

JoDuFe
24.Haziran.2007, 21:03
tskler dostum. cok ugrasmissin. gayet guzel olmus

xL cReW
26.Haziran.2007, 22:15
ellerine sağlık

mustafatih
02.Temmuz.2007, 19:38
super olmus elıne saglık

oLympos
03.Temmuz.2007, 03:17
Çok emek verilmiş.

Elinize sağlık...

hakdal
06.Temmuz.2007, 00:17
inmiyor ya

Muzynho
07.Temmuz.2007, 21:33
ellerinize sağlık ! Fm sizlerle daha güzel

SAİT71
08.Temmuz.2007, 03:02
Arkadaşlar bende şuan bir veri tabanı hazırlıyorum. Ama eklemeye korkuyorum tepkilerden dolayı.

Yamada da birçok yeni transferleri ekledim. Özellikle Turkcell Süper Lig takımlarının, 2. Ligdeki önemli takımların transferleri ve de Avrupa'daki önemli
transferleri oyuna aktardım. Yeni yapılacak olan stadyumları oyuna ekledim. Tüm takımlarımızın isimlerini düzelttim. Stad ve şehir isimlerini düzelttim.
Türkiyede'ki Kupa ve Lig isimlerini Gerçekteki gibi yaptım.Bir çok kıtadaki Yabancı Kupa ve lig isimlerini Türkçe yaptım. Round[Aşama] isimlerini Türkçe yaptım.
Fenerbahçe,Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin yöneticilerini ekledim. Bir çok futbolcunun isimlerini düzelttim.Ayrıca birde Şöhretler Ligi diye bir data hazırlayacağım. Unutulmayan eski futbolcular ile bir data kuracağım.Geçen 5-6 futbolcu yaptım bir dataya, hagi, taffarel, rıdvan dilmen, Van hoijdonk, Schumaer gibi eski yıldızlardan bir karma yaptım. Yaşlarına felan dokunmadım. Schumaer kalede 53 yaşında ama çok iyi oynadı. Hagi frikikten bir gol attı ki görmeniz lazımdı ve sonradan oyundan atıldı. 44 yaşında Hagi sanırsam. Hoijdonk 37 yaşındaydı. İnanılmaz zevkli oldu arkadaşlar. Bunları gerçeğe uygun bir şekilde yapıp tamamlarsam paylaşacağım. Non player olanları player yapıp oyuncu olarak kulüplere ekliyeceğim...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Az önce gördüm eski yıldızlar yapılmış onun için yapmayacağım. :)

halit4247
08.Temmuz.2007, 08:37
8.0.2 de çalışıyormu bir bilgi verseniz:) şimdiden teşekkürler

kankiesfloo
20.Temmuz.2007, 17:58
aga bu yamada ayrıca yeni transferlerde var mı?(kewell guiza gibi)

thebayezid
30.Temmuz.2007, 01:58
yama baska sitede de var gene de saol

wonderful
02.Ağustos.2007, 22:46
teşekkürler

Ali Apaydın
22.Nisan.2008, 03:14
8.0.2'de çalışmadığına emin misiniz?