PDA

View Full Version : Devler, Arda için sıraya girdi

Emurafu
13.Aralık.2006, 02:58
Cim Bom'un genç yeteneği Arda Turan, yine Avrupa devlerinin gözdesi haline geldi.

Cim Bom’un genç yeteneği Arda Turan, yine Avrupa devlerinin gözdesi haline geldi. İngiliz medyası, 20 yaşındaki oyuncuyu Newcastle United ile Middlesbrough’nun istediğini duyurdu. İspanyol basını ise Sarı-Kırmızılı futbolcuyu Sevilla ve Espanyol’un transfer listesine aldığını yazdı. Haberin devamında Galatasaray Yönetimi’nin Arda için 7 milyon Euro’dan aşağı kesinlikle inmeyeceği vurgulandı. Yıldız oyuncuyu geçen sezon Inter bir süre takibe almıştı

Kaynak:Fanatik.

"Arda sezon sonuna kadar kalmak istiyor"

Menajer Ahmet Bulut, Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan'ın sezon bitmeden önce Galatasaray'dan ayrılmak istemediğini açıkladı.

İngiltere'nin "skysports.com" adlı internet sitesine açıklamalar yapan Bulut, Arda'ya İngiliz kulüplerinden tekliflerin olduğunu belirterek, "Kendisiyle hangi kulüplerin ilgilendiğini açıklamak istemiyorum, ama Middlesbrough ve Newcastle kulüplerinden bir teklif yok. Ayrıca Galatasaray şu an ligde ikinci sırada ve liderlik mücadelesi veriyor. Arda'nın Ocak ayındaki transfer döneminde ayrılacağını düşünmüyorum. Kendisi sezon sonuna kadar Galatasaray'da kalmak istiyor" ifadesini kullandı.

Arda'nın, İngiltere'de oynamak istemediğini de vurgulayan Ahmet Bulut, "Arda, İngiltere'de forma giyen Tuncay ve Emre ile sık sık görüşüyor. İngiliz futbolu hakkında bilgisi var. Televizyondan da Premier Ligi takip ediyor" dedi.

Kaynak: DHA

MeMo
13.Aralık.2006, 03:06
Arda? 7 milyon Euro?

Fernando Gago
13.Aralık.2006, 03:09
Arda'nun bu hali 7 milyon euro etmez ...

Emurafu
13.Aralık.2006, 03:39
Barcelona 2.baskanı 2 gün önce NTV de bir acıklama yaptı...Türk gençleri çok yetenekli Özellikle Galatasarayda Suan Çok iyi gençler var dedi..Hemen tekrar cevap verdi kimseye talip degiliz dedi...

7 Milyon istemek Gayet dogal..Mesela Fenerbahce de Appiah içinde cok para istedi istedikleri parayı vermedikleri için satmadı..Aynısı bunu içinde gecerli..Oyüzden abartılan birsey yok..

Zaten Para olayıda yalandır...

Arda zaten yeni sözlesme uzattı..Maası da 500.000 ne cıktı...

RaSenGan
13.Aralık.2006, 03:42
Geçen hafta 10 Mn Euro'ydu.Şimdi 7.Her hafta düşüyo :)

GeNç KaRTaL
13.Aralık.2006, 03:46
Gitsin artık Arda.Orada kendisini daha iyi geliştirir.Pişme dönemini Galatasaray'da devam ettirirse diğer sönen yıldızlarımız gibi olabilir sonu.Gitsin bi İngiliz kulübüne kendini kurtarsın..

Emurafu
13.Aralık.2006, 04:11
Şemsi Ardanın yapısı da Tam premier lige göre;
Bir Liverpool maçı hatırlıyorum:)

Dur semsi nereye gidiyor en az 2 senesi daha var...Sanki oynatmıyormusuz...gibi konusmussun..Onu oynatılmayan diger gençler için söyle...Ozaman diger gençlerde gitsin...Medya adam gibi haber yaparsa birsey olmaz..1 gol at kral ol:)
Aslında Forma sansı bulamayan bütün Türkler avrupaya gitse.

GeNç KaRTaL
13.Aralık.2006, 04:16
Abi oynatma ile alakası yok.Bizim ülkemizde topmu oynanıyor Allah aşkına.Gitsin erkenden adam gibi top oynanan bir yere.

Onurap
13.Aralık.2006, 04:20
Bence ispanya ligi arda için daha uygun.Türkiyede kalırsa gelişim göstereceğini düşünmüyorum ama avrupaya giderse iyi bir gelişim gösterebilir çünkü yeteneği var..

PesimiSTyLa
Gitsin artık Arda.Orada kendisini daha iyi geliştirir.Pişme dönemini Galatasaray'da devam ettirirse diğer sönen yıldızlarımız gibi olabilir sonu.Gitsin bi İngiliz kulübüne kendini kurtarsın..

Naaptin yau karıştırdın galiba gencleri öldüren GS degil :) GS nin işi genc oyuncu piyasaya sürmek :) Referansa gerek yok sanırım ;)

Arda nın kendini geliştirebilecegi yegane yer Galatasaraydır ;;)

yunusgs
Bence de daha gitmemeli en az 1 2 sene sonra gitmeli.

GeNç KaRTaL
13.Aralık.2006, 04:38
Benim demek istediğim Türkiye'de daha fazla kendisini geliştiremeyeceğidir.Galatasaray ile alakası yok bu işin.

Mantıken düşünürsek 2 gol yedikten sonra maçı Galatasaray'ın hükmetmesine izin veren İBB'ye karşı oynayarak mı daha iyi geliştirir bir oyuncu kendisini yoksa sürekli yüksek tempoda oynanan,mücadele oranı yüksek olan herhangi bir İngiltere lig maçındamı daha iyi geliştirir?

Tabii ben Galatasaray'lı olmadığım için böyle rahatça düşünebiliyorum.Çünkü kimse Arda gibi bir oyuncuyu kaybetmek istemez.

Rodrigo Tello
13.Aralık.2006, 04:47
İngiltere'de yapamaz bence,Ama İspanya olabilir..

Aşk-ı Şehir
13.Aralık.2006, 04:50
Şemsinin dediği bir mana'da doğru çünkü Arda'nın futbol stili Türk futbolundaki stile benzemiyor. Arda çalımları seven, öldürücü paslar atan, adam eksilten bir yapıya sahip. Ve fazla da koşmuyor. Ama bizim futbolumuz koşmaya dayalı bü yüzden Şemsi bir bakıma haklı. Tabi ki gitmesini bende istemem.

RoNNiE91
13.Aralık.2006, 05:01
İngiltere için çok genç.Sevilla gibi bir takımda da banko oynayamaz.Espanyol belki ama 7 milyon fazla bir rakam şuan Arda için.

World Hollow o1
13.Aralık.2006, 05:02
Devler deyince bende dedim heralde, Real madrid , Chelsea , Juve falan meğersem sevilla falanmış...:D

uAburak89
13.Aralık.2006, 05:08
Sevilla da kendi çapında bir dev Serhat.. :D

Arda daha çok genç, en az 2 sene daha Galatasaray'da kalmalı.. Bence Avrupa da orta sınıf bir takımda rahat oynayabilir 2 sene içinde kendisini geliştirirse..

Ayrıca şu anda hiç bir Avrupalı kulüp 7 milyon euro vermez, en fazla 5..

Fıratcan Alçınkaya
13.Aralık.2006, 06:09
Middlesbrough v Newcastle mi devler yahu ??

Arda iyi oyuncu Premier Ligde görmek isterim umarım transfer olur...

Emurafu
13.Aralık.2006, 07:32
Turkish starlet staying put
But Turan does want to move to England

Turan: No move, yet

Arda Turan will not be leaving Galatasaray before next summer, his agent has told skysports.com.

The 20-year-old, who is seen as one of Turkey’s best young prospects, was linked with Premier League clubs Middlesbrough and Newcastle.

However, the Turkish international will be staying put - his agent Ahmet Bulut has explained.

"We know of some interest, but he will not be leaving the club before the European finals," Bulut told skysports.com.

Bulut admitted there was interest from England, but he said there had been nothing from the North East.

"I do not want to say which clubs want him, but from what I know there is nothing from either of these clubs [Middlesbrough and Newcastle].

"He will not leave in January as Galatasaray are involved in the title race as they are currently second and are playing well."

Prem appeal

Bulut admitted that Turan does want to play in England and has talked about the prospect with international team-mates Emre and Tuncay Sanli - who are coincidentally plying their trades in the North East for Newcastle and Middlesbrough respectively.

"Of course he knows all about England, he has talked with Emre and Tuncay about this," he continued.

"He has also seen it on television as the Premier League is huge over here."

Turan has been labelled Turkey’s answer to Wayne Rooney and also likened to former Gala legend Gheorghe Hagi - but Bulut feels he is more of a winger.

"I would not say he is like a Hagi - but I would class him more like a Laudrup," he added.

http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_2967628,00.html

Del Piero_10
13.Aralık.2006, 08:04
Vay Arda yeni Laudrup olmuş :)

Hatırlamayanlar için
http://www.youtube.com/watch?v=xvfPkmKnaBQ

jarosik_61
13.Aralık.2006, 20:02
arda okadar etmez oparayı ardaya verecek takım yok.arda sıradan bir futbolcu ankaraspordaki özer hurmacı ardadan daha iyi bence

Sir FRD
13.Aralık.2006, 21:22
Arda önce tek top oynamayı öğrensin sonra gider

Bence Arda Avrupa'da oynayacak kadar iyi değil çünkü

1-Hızlı oynayan bir oyuncu değil tempoyu düşürüyor

2-Çalım yeteneği de bence o kadar fazla değil çünkü hiç bir maçta adamı geçip de ceza sahasına girdiğini görmedim

3-Yeterince hızlı değil

4-Topu ayağında fazla tutuyor

Bunlar şuan aklıma gelenler.Tamam Arda ligimiz de çok iyi oynuyor da büyütmeyelim.Bu haliyle Avrupa'da oynayamaz

nekop
13.Aralık.2006, 21:48
Vay Arda yeni Laudrup olmuş :)

Hatırlamayanlar için
http://www.youtube.com/watch?v=xvfPkmKnaBQ

Arda Laudrup'un tek bacağı olamaz.

canavar20
13.Aralık.2006, 22:02
İnanmıyorum , ArdA kötü oynur falan dediğimi sanmayın çok kaliteli bir oyuncu ve o takımlarda oynayabilir. Ancak medya atıp tutuyor.

GeNç KaRTaL
13.Aralık.2006, 22:02
Arda önce tek top oynamayı öğrensin sonra gider

Bence Arda Avrupa'da oynayacak kadar iyi değil çünkü

1-Hızlı oynayan bir oyuncu değil tempoyu düşürüyor

2-Çalım yeteneği de bence o kadar fazla değil çünkü hiç bir maçta adamı geçip de ceza sahasına girdiğini görmedim

3-Yeterince hızlı değil

4-Topu ayağında fazla tutuyor

Bunlar şuan aklıma gelenler.Tamam Arda ligimiz de çok iyi oynuyor da büyütmeyelim.Bu haliyle Avrupa'da oynayamaz

Bu özellikler kendisinde şu an mevcut olmayabilir ama bunuda Türkiye liginde oynayarak geliştirmez bence.Avrupa'ya gittiğinde daha çok çalışıp bu özelliklere sahip olabilir.Çünkü bu potansiyel Arda'da mevcut.

El Comandante
13.Aralık.2006, 22:12
Arda`yi yerin dibine sokmusuz yine.Cekememezlik hat safhada ...

Arda Türkiyede top teknigi en iyi olan oyunculardan biridir.Yukarida birisi gelmis demis ki Arda iyi calim atamiyor.Gs-Bjk maclarini bir daha izlesin sadece,ozaman anlar calim atiyomu atamiyomu ;)

Arda cok yönlü bir futbolcudur,beklerde oynar,sag acik,sol acik,10 numara oynar.Yani Türkiyede gelecegi en acik futbolcudur su anda.

Arda orada krallar gibi oynar da,simdi zamani degil.Kulübümüze daha cok katkida bulunmasi gerekiyor.

Emurafu
13.Aralık.2006, 22:25
Su yorumları Adil biçimde yazsak..Semih konusu acılınca neler yazılmısdı...Ardayı iyice yerin dibine sokmussunuz..7m veren verir..Tıpkı Fenebahcenin diger oyuncular için istedigi gibi..Mesela Appiah eskiden o para ederdi ama şimdi etmiyor..onun gibi birsey yani...Her kulüb bu tür oyuncuları için belli para ister..Biz gülerek karsılıyoruz ama Avrupa bizim dedigimiz gibi karsılamıyor..

Ayrıca Ardanın stili de Çok farklı..
Barcelona 2.baskanı arda hakkında neler demişdi..hatırlatırım..

Sir FRD
13.Aralık.2006, 22:26
Arda`yi yerin dibine sokmusuz yine.Cekememezlik hat safhada ...

Arda Türkiyede top teknigi en iyi olan oyunculardan biridir.Yukarida birisi gelmis demis ki Arda iyi calim atamiyor.Gs-Bjk maclarini bir daha izlesin sadece,ozaman anlar calim atiyomu atamiyomu ;)

Arda cok yönlü bir futbolcudur,beklerde oynar,sag acik,sol acik,10 numara oynar.Yani Türkiyede gelecegi en acik futbolcudur su anda.

Arda orada krallar gibi oynar da,simdi zamani degil.Kulübümüze daha cok katkida bulunmasi gerekiyor.

oynar oynar

carrusca'nın da top tekniği çok iyi tek başına bu yetmiyor.Arda yavaş oynuyor tabi.Bu güne kadar çalım atmadan pas attığını gördün mü?İngiltere'den takımlar istiyormuş.İngiltere'de çalım futbolu oynanmıyor takım oyunu oynanıyor.Daha hızlı oynayabilcekse gitsin İspanya'da oynar

PesimiSTyLa
13.Aralık.2006, 22:39
Valla 7 mn nasıl etmez diyorsunuz hayret ... Adam daha 20 yasında... Bedavaya mı verecegiz adamı... 7 mn az bnce 20 den asagı verilmesin... Biz avrupadan en dandik adamı almaya calışınca 20 mn € fln normal oluyor da biz isteyince mi abes oluyor ?

Arda heryerde pasa pasa oynar , Tr de yatişmiş son yıllardaki en buyuk yetenek biraz adil olun Allah askına :) Arda calım atamıyormuş :rolleyes: Hadi şut desen anlarım da calım ne alaka adamın işi calım atmak ... Her futbolcuyu cok rahat calımlar hemde yuruyerek 20 mn € da eder !

Sir FRD
13.Aralık.2006, 22:42
Valla 7 mn nasıl etmez diyorsunuz hayret ... Adam daha 20 yasında... Bedavaya mı verecegiz adamı... 7 mn az bnce 20 den asagı verilmesin... Biz avrupadan en dandik adamı almaya calışınca 20 mn € fln normal oluyor da biz isteyince mi abes oluyor ?

Arda heryerde pasa pasa oynar , Tr de yatişmiş son yıllardaki en buyuk yetenek biraz adil olun Allah askına :) Arda calım atamıyormuş :rolleyes: Hadi şut desen anlarım da calım ne alaka adamın işi calım atmak ... Her futbolcuyu cok rahat calımlar hemde yuruyerek 20 mn € da eder !

yav adam korner çizgisine doğru çalım atıyor.Dünyadaki kanatlara bak hepsi kanattan ceza sahasına dalıyo bizimki gidiyo korner direğine bu adam nerde oynayacak biraz mantıklı olun.Ama potansiyel tabi ki var.Yeteneksiz felan da demiyorum.Ama bu mantıkla olmaz!

PesimiSTyLa
13.Aralık.2006, 22:54
Aynı arda dan bahsedıyoruz dimi ?? Su videoyu izleyin ... Sonuna kdr izlersniz videonun sonunda neler yaptigini görmüş olurz ;;) BJK li 4-5 futbolcu arasında dikkat !

zIf62joh26E

Sir FRD
13.Aralık.2006, 23:22
bu vidyoda benim dediklerimin aksini kanıtlayacak birşey yok

yavaş oynuyor demiştim yavaş oynuyor çok duruyor

italya maçında bir hücum dışında yine hep topu korner direğine doğru sürüyor

bir kere bile tek top oynamıyor

bakın arkadaşlar ben Arda'yı aşağılamıyorum.Kusurlarını belirtiyorum.Bu şekilde Avrupa'da oynayamaz diyorum.Siz bana yok çekememezlik yok heryerde oynar Bjk maçı felan diyorsunuz.

Emurafu
13.Aralık.2006, 23:25
Bir kere Bu adam 20 yasında...25 veya 26 yasında degil..Yası daha genc bunu unutmayın..Sanki yaşı fazlamış gibi konusuyoruz..

Sir FRD
13.Aralık.2006, 23:29
siz de o zaman 20 yaşındaymış gibi davranın adamı dünya starı zannetmeyin

PesimiSTyLa
13.Aralık.2006, 23:37
siz de o zaman 20 yaşındaymış gibi davranın adamı dünya starı zannetmeyin

Valla henüz dünya starı degil de star oldugu kesin... öyle yada böyle her futbolcunun eksik yönleri var hiç kimse mükemmel degil.

Ama ardanın eksik yönü calım derseniz dur orda derim çünkü Arda gibi calım atan klas futbolcular 2 elin parmaklarını gecmez ;;) Bu sekilde de Avrupa deil uzayda bile paşa paşa oynar ;;)

Emurafu
13.Aralık.2006, 23:47
Rıdvan dilmenin norveç macında dedigi gibi Hadi Olum sen gecersin onları..:):)

Bahadır Akdeniz
13.Aralık.2006, 23:49
Türk futbolu adına iyi bir gelişme. Yurt dışında oynayan yerli oyuncu sayımız artarsa bu milli takımada başarı olarak döner. Bence Türk futbolu gelecek 10 yıla damga vuracak. Çok iyi gelişmeler yaşanıyor. Önümüzdeki Euro 2008'de süpriz yapabiliriz.

TürkuAz
14.Aralık.2006, 00:21
arda okadar etmez oparayı ardaya verecek takım yok.arda sıradan bir futbolcu ankaraspordaki özer hurmacı ardadan daha iyi bence

"Yuh" demek istiyorum.

fmsmyrna
14.Aralık.2006, 00:26
Bence hemen gitmeli eğer iyi bir kariyer istiyorsa şimdiden gitmeli çoğu türk oyuncusu geç gittiği için sonrada pişman oluyor zaten

TürkuAz
14.Aralık.2006, 00:29
Serdar Özkan'a da örnek olur hani.. (:

Fıratcan Alçınkaya
14.Aralık.2006, 02:49
aman dur hiç değilse kafa atmıyo s.özkan :n:

deniz.91
14.Aralık.2006, 07:00
türk futbolcular için ispanya ve almanya ideal bence ancak arda 10 mn eder 7 az

a.arıcı-11
14.Aralık.2006, 15:55
arkadaşlar bırakın ardayı şuan türkiyede roberto carlos ve appiah(ama ilk geldiği sezon gibi oynarsa)dışında hiç bir futbolcuya ingilterede top bile toplatmazlar alex dahil...

çünkü adamlar orda takım oyunu oynarlar gereksiz çalımı hiç biri sevmez ki arda bunu çok yapıyo
atatürk ben sporcunun zeki çevik ve aynı anda ahlaklısnı severim demiş ardanın çevikliğine diyecek lafımız yok ama topu kanttan alıpta korner bayrağına doğru kafasını kaldırıp kimseye bakmadan çalım yapan kişinin futbol zekası tartışılır takımı yenilince ahlakını biraz bozuyo ama genede sivil hayyatta iyi birine benziyo

ama bence ispanya yada almanyaya gitmeli eğer giderse

ForsakeN
14.Aralık.2006, 16:01
Geçen sezonun ilk devresindekiyle şuanki Arda arasında dağlar kadar fark var.Biraz havalandı sanki.

Emurafu
14.Aralık.2006, 21:01
Arda nın havalandıgı falan yok...Ufak tefek davranısları tabiki degisecek..Masum bakıslı olmayacak ya...

Bu aralar Lincoln yoklugunda bütün yük Ardanın üstünde Ondan biraz yorgun düsdü..Arda kac haftadır solda oynamıyor..Forvet arkası oynuyor..

Ayrıca arda takımda sevilen biri çünkü baya esprili:):)
Ben ne havalanan oyuncu biliyom saydırmayın:D:D

OMANA
15.Aralık.2006, 00:59
Arda turan avrupanın iyi klüplerinde oynayacaksa fiziğini geliştirmesi şart.teknik kapasitesi, topla oynama becersi gayet iyi biçok oyuncuya nasip olmayan yetenekleri var...

MeMo
15.Aralık.2006, 01:52
Arda bu fizikle avrupada zor oynar.Çok iyi bir yeteneği var ama geliştirmesi lazım kendini.

Bu arada Arda bu sezon ne yapmış doğru düzgün Avrupa'ya gönderiyorsunuz?

PesimiSTyLa
15.Aralık.2006, 02:02
Yau fizik diyorsunuz adam bu yastan sonra süt mü içecek cocuk :D

Emre nin , Nihat ın fizikleri mi var ? Harika oynuyorlar..

Sir FRD
15.Aralık.2006, 02:07
Fizik demek boy pos demek mi?

Ayakta durabilmek demek.Emre ve Nihat bire bir mücadelelerde kolay kolay düşmüyorlar

PesimiSTyLa
15.Aralık.2006, 02:14
Fizik demek boy pos demek mi?

Ayakta durabilmek demek.Emre ve Nihat bire bir mücadelelerde kolay kolay düşmüyorlar

Ayakta durabilmek ?? O denge , dayanıklık olmuyor mu ???

Amma uzadı bu konu tmm arda hatta GS de bile oynamamalı . Milli takıma da alınmamalı. Hatta futbolu bırakmalı !

Emurafu
15.Aralık.2006, 02:18
Arkadaslar Lütfen düzgün yorum yapalım..Semih,Serdar özkan veya Gökhan için aynı haberler cıksaydı Yazılacak yorumları biliyorum..Hatta Gecenlerde semih Hakkında neler yazıldı..Yorumları renklere göre yapmayalım..

Hem Arda suanda hiç bir yere gitmiyor..Onu isteyen takımlara sorun..Yok fizikmiş falan geciniz bunları..Acaba isteyen takımlar sizin gibi düsünüyormu..

Barcelona 2.baskanı 4 gün Önce NTV ye nededi hatırlatırım:)

Arda bu sene daha cok forvet arkası oynuyor çÜnkü lincoln sakat...Takımda bütün yük ardanın üstünde..O yüzden oda yogun düsdü..

Arkadaslar hemen bence Ardayı isteyen takımı uyarın...Sakın almasınlar:D:D...Baksanıza adamın herseyini biliyorsunuz...

PesimiSTyLa
15.Aralık.2006, 02:24
Arkadaslar Lütfen düzgün yorum yapalım..Semih,Serdar özkan veya Gökhan için aynı haberler cıksaydı Yazılacak yorumları biliyorum..Hatta Gecenlerde semih Hakkında neler yazıldı..Yorumları renklere göre yapmayalım..

Hem Arda suanda hiç bir yere gitmiyor..Onu isteyen takımlara sorun..Yok fizikmiş falan geciniz bunları..Acaba isteyen takımlar sizin gibi düsünüyormu..

Barcelona 2.baskanı 4 gün Önce NTV ye nededi hatırlatırım:)

Arda bu sene daha cok forvet arkası oynuyor çÜnkü lincoln sakat...Takımda bütün yük ardanın üstünde..O yüzden oda yogun düsdü..

Ah abi aynen öyle valla..

erdemzorer10
15.Aralık.2006, 02:28
neden renklere göre yorum yapılıyor anlam veremiyorum...arda Türk futbolunun gelecekteki en iyi yeteneklerinden biridir..ve bunu da kanıtlamıştır...

bu yılki futbolunun geçen senekinden sönük olması kallinin isteğidir..arda ya geçen seneki kadar çalım atmasını yasaklamıştır ve onu daha bi kollektif oyuna dahil etmiştir..son performansına gelmek gerekirse dün ilk 60 dk nın en iyisiydi diyebilirim..

Fıratcan Alçınkaya
15.Aralık.2006, 02:37
Bizim ülkemizde açan çiçeklerin üzerine branda çekiyolar güneş ışığı almasın diye... Aynısınıda burdaki bazı yorumlarda görüyorum.. Arda yetenektir Avrupa da İngiltere de nden oynamasın çok mu süper İngiltere deki oyuncular sanki(hepsi) yoo değil önüne gelen oynuyor orda... Kendi oyuncularımızı biz oralara yakıştırmassak elin adamları hiç yakıştırmaz...

Rodrigo Tello
15.Aralık.2006, 02:37
Oy Oy Oy mevzuya bak tüm avrupa klupleri Arda'nın peşinde...

Barca'damı istiyomuş Ardayı ?

GeNç KaRTaL
15.Aralık.2006, 02:42
Yanlış anlaşılma olmasın.Arda'nın kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.Hatta önceki mesajlarımdada şimdiden gitmesi gerektiğini savundum.Neyse o başka konu.

Bazı arkadaşlar fizikten bahsetmiş.Tepkiler gelmiş renge göre yorum yapılıyor denilmiş.

Peki bunun nedeni ne olabilir? Eğer böyleyse arkadaşların dediği doğru olmuyor mu? Yorum yaparken daha mantıklı şeyler yazarsak daha iyi olur sanki.

Arda forvet arkası oynadığı için Türkiye liginde yorgun düşüyorsa Avrupa'da nasıl oynayacak o zaman Emrah abi? Sadece merak ettim.

PesimiSTyLa
15.Aralık.2006, 02:45
Oy Oy Oy mevzuya bak tüm avrupa klupleri Arda'nın peşinde...

Barca'damı istiyomuş Ardayı ?

İsteyemez mi?? Son günlerde gündemi takip etmedin heralde ?? Barca 2. baskanı NTV ye röportaj yaptı bakabilirsin ;)

Sir FRD
15.Aralık.2006, 02:46
ingiltere'nin gerektirdiği fizik gücü Arda'da varmı?

Adamlar 2 günde bir maça çıkıyor 90 dk oynuyor banamısın demiyorlar.

Arda Lincoln olmayınca sorumluluğu arttı yorulmuş.

Enerjisi bitmeyen ve güçlü fizikli Tuncay bile zor ayak uydurmuşken siz Arda oynar diyorsunuz!

Sekopej
15.Aralık.2006, 02:50
Tartışmayı daha keyifli hale getirmek için, renklere göre yorum yapmadığımızı göstermek için Galatasaraylı arkadaşlardan Arda eleştirisi bekliyorum. Herhalde her yönüyle süper bir oyuncu değil Arda? Eksiklikleri mutlaka var, Galatasaraylı arkadaşlar bir Arda eleştirisi yapabilirler mi? (Olumlu ve olumsuz)

Galatasaraylı olmayanlar Arda iyi lafınakarşı çıkıyor, olanlar da kötü lafına. Şimdi 2 taraf da 2 yönden Arda'yı eleştirsinler ve yazsınlar, tartışma öyle devam etsin. Şimdi olduğu gibi iyi, hayır kötü, herkes ister, kimse istemez tarzında devam edecekse konuyu kapatacağım.:)

PesimiSTyLa
15.Aralık.2006, 02:54
Arda şut atamıyor, Rakibe baskı uygulamıyor bnce elestrilmesi gereken yönleri bunlar.. Ama calım atamıyor, yanlıs calım atıyor denilirse valla sabaha kadar tartısabilirim:)

Emurafu
15.Aralık.2006, 02:55
Yanlış anlaşılma olmasın.Arda'nın kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.Hatta önceki mesajlarımdada şimdiden gitmesi gerektiğini savundum.Neyse o başka konu.

Bazı arkadaşlar fizikten bahsetmiş.Tepkiler gelmiş renge göre yorum yapılıyor denilmiş.

Peki bunun nedeni ne olabilir? Eğer böyleyse arkadaşların dediği doğru olmuyor mu? Yorum yaparken daha mantıklı şeyler yazarsak daha iyi olur sanki.

Arda forvet arkası oynadığı için Türkiye liginde yorgun düşüyorsa Avrupa'da nasıl oynayacak o zaman Emrah abi? Sadece merak ettim.
Yorgun düserken Öyle yogun degil..Suanda 20 yasında ve kendini sorumlu tutuyor..Çünkü çok sey bekleniyor ondan..
Bu arada Ardanın gercek yeri sol kana veya sag kanat..Aslında Arda Çok yönlü bir oyuncu..Ne bilim Avrupaya yakıstırmamak hosuma gitmesi..Bunları bırakalım İsteyen takımlara soralım..Acaba onlar ne konusuyor bizim oyuncularımız hakkında..Bütün Yabancı hocalar Türkiyede Çok iyi gençler var diyor..Biz malesef bunları hiç bir takıma yakıstıramıyoruz..Zamanında emre belözoglu haberi olsaydı biz onada aynısını derdik..İtalyada ne işi var derdik..

Barcelona 2.baskanı NTV ye Galatasayda Çok iyi gençler var dedi.Ama hiçbirine suan için talip degiliz dedi..

Bence yabancı forumlara takılıp onlara soralım neler düsünüyorlar..Yabancı dili çok iyi olan biri varsa sordun:)

Rodrigo Tello
15.Aralık.2006, 02:55
İsteyemez mi?? Son günlerde gündemi takip etmedin heralde ?? Barca 2. baskanı NTV ye röportaj yaptı bakabilirsin ;)

İster canım niye istemesin..

Barca alır o zaman 20 Mn £'ya güzel olur.. :icon_smile:

uAburak89
15.Aralık.2006, 02:57
Arda tekniği sağlam, topla birlikte süratli, kalabalık arasına girip çıkabilen bir oyuncu.. Bunlar iyi özellikleri..

Bunun yanında bazen çalım olayını fazla abartabiliyor, duran topları daha etkili kullanabilir o konuda da biraz zayıf, sert şutlar atamıyor ve şut çekmek onun için en son tercih.. Aynı zamanda hassas bir genç oyuncu..

Henüz çok genç ve zamanla gerekse fizik gerek teknik gerekse mental açıdan kendini geliştirme şansı var.. En az 2 sene daha Galatasaray'da kalıp kendini geliştirdikten sonra Avrupa yolu sonuna kadar açıktır bence.. :)

Emurafu
15.Aralık.2006, 03:00
Arda en az önümüzdeki 2 yıl Türkiyede...Zaten Arda 20 yasında Arkadaslar bırakında..Bunları 3 sene sonra konusalım...

Zayıf yönlerine gelirsek..Baskı yapamıyor,Sutları zayıf, 90 dakikayı zaman zaman Zor getiren bir futbolcu....
iyi yönleri daha çok bence...

Del Piero_10
15.Aralık.2006, 03:04
Galatasaray'a ilk geldiğinde Arda'dan çok umutluydum ama o zamandan bugüne kendini hiç geliştiremediği için hayalkırıklığı oldu.

Eğer şimdiki forumunu katlayamazsa en fazla Tuncay'ın takım arkadaşı olur.

GeNç KaRTaL
15.Aralık.2006, 03:07
Arda Çok yetenekli bir oyuncu.Bunu kimse inkar edemez herhalde.Ama eksikleri çok.Zaten eksikliklerinin olması çok normal.Önemli olan kendisini geliştirerek bu eksikliklerini kapatabilmesi.

Bence bundan sonra Türkiye top oynayarak kendisini geliştiremez.Avrupa'ya erken giderek kendisini daha iyi geliştirme şansı bulabilir.Sezon sonu gidebilir.Hatta Avrupa şampiyonasında iyi bir performans gösterirse büyük ihtimal giderde.

Emurafu
15.Aralık.2006, 03:12
Arda Çok yetenekli bir oyuncu.Bunu kimse inkar edemez herhalde.Ama eksikleri çok.Zaten eksikliklerinin olması çok normal.Önemli olan kendisini geliştirerek bu eksikliklerini kapatabilmesi.

Bence bundan sonra Türkiye top oynayarak kendisini geliştiremez.Avrupa'ya erken giderek kendisini daha iyi geliştirme şansı bulabilir.Sezon sonu gidebilir.Hatta Avrupa şampiyonasında iyi bir performans gösterirse büyük ihtimal giderde.
Aynen katılıyorum...

Semsi Mehmet Aurellio büyük ihtimal sözlesme uzatmayacak niyemi;Çünkü EURO 2008 en cok degerini katlayacak oyuncumuz Olacak...

Arda,Gökhan gönül,Semih,serdar özkan gibi oyuncular içinde iyi bir vitrin olacak...

Bence bu tunuvadan sonra en az 3 oyuncumuz Avrupaya gidecek...

Neyse konu dagılmasın:):)

Sir FRD
15.Aralık.2006, 03:13
bende böyle diyorum.Arda yeteneksiz bişey olmaz demiyorum.Şu anki futboluyla bişey olmaz diyorum.

Onurap
15.Aralık.2006, 19:31
bende böyle diyorum.Arda yeteneksiz bişey olmaz demiyorum.Şu anki futboluyla bişey olmaz diyorum.

Bence biraz renkli pencereden bakıyorsun olaya tabiki ardanın eksikleri var ama; bunlar ondan avrupada bir şey olmaz anlamına gelmiyor.

Liverpool da ingiliz takımıydı geçen sene arda nın nasıl oynağını hepimiz gördük.

*-İyi sut atamıyor,yavaş oynuyor,dayanıklılık, iyi orta yapamıyor (oynadığı kanatlada ilgili bu solda oynadığı için ters ayakla orta yapmak zorunda kalıyor)

*- Mükemmel teknik , Adam eksiltme , arapas, oyun zekası

Ardanın sıradanlaşması veya öyle gözükmesi bence feldkamp yüzünden yeteneklerini iyi kullanmayınca sıradan gibi gözüküyor.Ayrıca medyanında kasıtlı olarak ardayı yere vurma çabası olduğunu düşünüyorum.Örneğin bosna maçında takımın bütün tehlikeli ataklarında arda'nın payı vardı goldede.Ama açın bakın fotomaçı fanatik veya diğer gazateleri arda 5 puan ve vasatın üzerine çıkamamış ve bir yığın eleştiri bulursunuz ki buldum :) Arda eksiklerini rahatlıkla kapatacak yetenekteki futbolcu ama ben bunun türkiyedeki eğitim ve uygulamalarla mümkün olacağını sanmıyorum.Örneğin premier ligde iskoçya irlanda gibi yerlerden alınan genç oyunculara bakın doğru futbolu bilmeyen genç kişileri ne kadar iyi hale getiriyolar.

Sirius James
17.Aralık.2006, 16:12
Öncelikle madem Galatasaraylılardan Arda için yorum istendi, ben de yapayım yorum.

Arda ne potansiyeliyle ne de şimdiki özellikleriyle İngiltere'yi hakeden bir oyuncu değil. En fazla İspanya, Almanya veya Fransa tarzı bir yer derim ben. Bu saatten sonra fiziksel özelliklerini falan geliştiremez boyu uzamayacağına göre. Ayakta kalabilmesi için biraz kilo alması gerekir, o zaman hızı azalır(ki zaten hiç de hızlı değil.), hızlı olabilmesi için de biraz kilo vermesi gerekir, o zaman da her pozisyonda yere düşer. 60. dakikadan sonra oynayamamasını saymıyorum bile(Hoş bana kalsa hiç oynatmam.)

Arkadaşların dediği gibi değil durum bence. Arda orta falan yapamıyor. Ne bu sene ne de geçen sene birkaç orta dışında doğru düzgün ortalar yapmadı. Kornerleri en fazla ön direğe kaldırabiliyor, bazen de hiç kaldıramıyor. Geçen maç Servet Arda'ya niye kızdı? Geçen sene olimpiyat stadındaki PSV maçında 2. golü niye yedik? Arda kornerleri ön direğe kullandı da kontratak yedik çünkü.

Takımı feci şekilde yavaşlatıyor. Arda'nın bir kere kontraatağa pas vermeden, hızlıca top sürerek çıktığı maçı gösterin bana. Gösteremezsiniz çünkü yok. Önce 20 metre gidiyor, yoruluyor, topu durduruyor. Ya yan pas atıyor ya da geri pas veriyor. Neresi iyi ki bu futbolcunun? Hızlı değil, fiziği iyi değil, ortaları iyi değil, şutları hiç iyi değil. Sadece adam geçiyor, ki Türkiye liginde karşısında sağlam bir adam olsa hiçbir şey yapamaz(Fenerbahçe maçında gördük.) Bence takıma yarardan çok zararı var.

İyi bir transfer teklifi gelirse hemen satma taraftarıyım. Malum ileride daha da kötü oynayacak her medya balonu gibi. Fiyatı falan düşecek. Carrusca'yı Arda'ya her zaman tercih ederim. Adam 3-4 maç üstüste oynadı mı ki Arda'nın ondan daha iyi olduğuna karar getirebiliyorsunuz. Arda'nın fiziği çok mu iyi ki Carrusca'nın fiziği kötü diyorsunuz. Arda'nın tekniği olağanüstü mü ki Carrusca'dan daha teknik denilebiliyor. Bu sene Denizlispor'a attığı gol ne? Geçen sene Liverpool maçında çektiği şutlar ne? Geçen sene Bursaspor maçında yaptığı ortalar ne? Carrusca ofansif anlamda hiçbir zaman kötü performans göstermemiştir benim için, defansif anlamda iyi değildir evet ama maç eksiğinden de olabilir bunlar. Arda'nın defansif yönü çok mu iyi diyebiliriz ki? Neyse, dediğim gibi Arda bir an önce satılsın, hatta mümkünse yanında promosyon olarak Sabri'yi de göndersinler bedavaya.

Oghuse
17.Aralık.2006, 17:23
Arda'nın şu anki performansıyla savunulacak hiç bir yanı yok.Biraz çabuk şımardı.Ancak iyi performans gösterdiği dönemde Arda bir çok takımın takibindeydi bu Arda'nın iyi bir futbolcu olduğunu gösterir.Ancak şu an Avrupa'ya giderse başarı gösterebileceğini sanmıyorum mutlaka kendisini geliştirmesi ve bir takım hareketlerini bırakması gerekir.

Sir FRD
17.Aralık.2006, 19:29
Bence biraz renkli pencereden bakıyorsun olaya tabiki ardanın eksikleri var ama; bunlar ondan avrupada bir şey olmaz anlamına gelmiyor.

Liverpool da ingiliz takımıydı geçen sene arda nın nasıl oynağını hepimiz gördük.

*-İyi sut atamıyor,yavaş oynuyor,dayanıklılık, iyi orta yapamıyor (oynadığı kanatlada ilgili bu solda oynadığı için ters ayakla orta yapmak zorunda kalıyor)

*- Mükemmel teknik , Adam eksiltme , arapas, oyun zekası

Ardanın sıradanlaşması veya öyle gözükmesi bence feldkamp yüzünden yeteneklerini iyi kullanmayınca sıradan gibi gözüküyor.Ayrıca medyanında kasıtlı olarak ardayı yere vurma çabası olduğunu düşünüyorum.Örneğin bosna maçında takımın bütün tehlikeli ataklarında arda'nın payı vardı goldede.Ama açın bakın fotomaçı fanatik veya diğer gazateleri arda 5 puan ve vasatın üzerine çıkamamış ve bir yığın eleştiri bulursunuz ki buldum :) Arda eksiklerini rahatlıkla kapatacak yetenekteki futbolcu ama ben bunun türkiyedeki eğitim ve uygulamalarla mümkün olacağını sanmıyorum.Örneğin premier ligde iskoçya irlanda gibi yerlerden alınan genç oyunculara bakın doğru futbolu bilmeyen genç kişileri ne kadar iyi hale getiriyolar.

onların genç oyuncuları alem felan yapmıyorlar gece gündüz çalışıyorlar.Beslenmelerine kadar dikkat ediyor adamlar.Arda her atakta payı varmış gibi durur çünkü topu alır rakip savunma yerleşipte başına 2-3 kişi üşüşmeden pas vermez.Bu da takıma ne kadar katkı sağlar tartışılır

ForsakeN
18.Aralık.2006, 00:40
Arda nın havalandıgı falan yok...Ufak tefek davranısları tabiki degisecek..Masum bakıslı olmayacak ya...

Davranışları fazlasıyla değişti. Son Sivas maçında gördük ki burnu havada..Servet'e Kalli'ye yaptıkları hiç hoş değildi.