PDA

View Full Version : Tekir Şampiyon Taktik

yorukefe
13.Aralık.2006, 20:11
Son göz bebeğim olan bu çalışmayı sizlere sunmaktan dolayı çok mutluyum.Yiğenim bile bu taktiği beyendiğine göre artık yayınlanacak kıvama gelmiş demektir :D
Taktiğimizin amacı güzel futbol bol gol, Rıdvan'nın oyun tarzını çok seven biri olarak taktiğimde bir Rıdvan yerine 2 Rıdvan tarzı futbolcu ile sonuca gitmeye çalıştım.
En önemli özelliği ilerde oynayan klit oyuncuları yani amr vede aml mevki, rakip dc vede mc oyuncularının tam ortasında, bunun avantajı şu klit oyuncularınız daha serbest daha etkili olması.4 lü savunma için göbekten yani aralardan 3 adam (AMR-AML-FC) sokan ender dizilişlerden biri.Tam bir 4-4-2 düşmanı,

Taktiğin Genel Görünümü

http://img187.imageshack.us/img187/183/dizilismi2.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=dizilismi2.jpg)

Kadro:

GK: Serkan Kırıntılı - Reflex - Elle Kontrol - İletişim - Pozisyon alma - Zıplama ön planda
DR: Ömer Aysan Barış - Standart beck
DL: Hayrettin Yerlikaya - Standart beck
DC: Gustavo Cabral - Hız ön planda Kilit oyuncu
DC: Zoro - Hız ön planda Kilit oyuncu
MC: Hüseyin Cimsir - Boy ön planda
MC: Ricardo Faty - Boy ön planda
AMR: Yattara - Hız - Top Sürme ön planda Kilit oyuncu
AML: Nicolae Mitea - Hız - Top Sürme ön planda Kilit oyuncu
AMC: Gözdeniz Karadeniz - Standart AMC
FC: Eddie Johnson - Hız ön planda Kilit oyuncu

Öneriler :

1- Taktikte atak oyuncu seçili değil sadece atak oyuncunun koşu yol seçili, yapmanız gereken AMR vede AML mevkisinde oynayan oyuncuları atak oyuncu bölümünde belirtmeniz. FC mevkinde oynayan oyuncuyu kesinlikle atak oyuncu olarak belirtmiyoruz.
2- 4-1 ile başlayan taktiklerde etkili değil, bu tarz dizilişlerle yani atıyorum 4-1-2-2-1 gibi çıkan rakiplere karşı bir taktik geliştirmenizde fayda var.
3- Ben hiç defans yapmadım, yani skor koruma amacı hiç gütmedim taktiğin etkisini ölçmek için, nasıl başladıysa öğle bitti maçlar. Sizler böğle yapmayın tabi 2 - 0 öne geçtiyseniz defans taktiğinizi kullanın yada bu benim verdiğim taktikten defans taktiği oluşturun.
4- Milli maç aralarında yedek takımı hazır tutmak için hazırlık maçları yapın.
5- Oyuncu rotasyonu ilerde size çok fayda saglar yaparsanız iyi olur.
6- Diğelim rakip takımdan ilerde oynayan oyuncular hariç biri sarı kart gördü, sizde ozaman ilerde oynayan teknik oyunculardan (ona en yakın olanını mesela) o sarı kart gören kişiye adam adama markaj verirseniz o oyuncuyu oyundan arttırabilirsiniz.
7- Buzlu vede balçık zeminde top kapmayı biraz sertleştirin.
8- Defans oyuncunuzun hızlanması 10-11 gibi ise ozaman defans çizgisini 9-10 gibi yapın.
9- Dc lere adam markaj seçili, onu görüp birinin ismini vererek adam markajı yaptırmayın.

Puan cetveli :

http://img176.imageshack.us/img176/7428/puancetvelisy5.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=puancetvelisy5.jpg)

Mac Sonucları :

http://img258.imageshack.us/img258/5569/sonuclar1gt5.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=sonuclar1gt5.jpg)http://img258.imageshack.us/img258/3189/sonuclar2tw3.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=sonuclar2tw3.jpg)http://img176.imageshack.us/img176/3215/sonuclar3qa3.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=sonuclar3qa3.jpg)

Unutamadığım Maç :

http://img176.imageshack.us/img176/1494/bayerbw8.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=bayerbw8.jpg)

Öz eleştiri : Taktiğim geride çok boş alan bırakıyor ama geride boş alan bırakmasın diye yaptığım taktiklerde de arkaya adam kaçırıyor ;) . Avrupada başarı gelmedi, Porto ya gücümüz yetmedi, bizim ligimiz için kadrom zaten iyi olduğunda çok zorlanmadan şampiyon oldu.Dediğim gibi avrupada başarı gelmedi ama bu oyuna devam etmiş olsam, birkaç iyi transferle oda gelebilir gibi geliyor bana...

Bakalım sevecekmisiniz çalışmamı, iyi eğlenceler...

Buradan indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/76758261/Tekir_Sampiyon_Taktik__Trabzonspor__Eki_2007_.tac. html

Wesley Sneijder
14.Aralık.2006, 03:38
Deneyeceğim, sağol.

KaF KeF
14.Aralık.2006, 03:48
denemkten zarar gelmez...

OMANA
14.Aralık.2006, 21:04
açıkçası bunca yıldır FM oynarım bu tarz bi taktik hiç kullanmadım.hucum yönü maşallah çokgüçlü..genede küçük takımlarla oynadığım için bende biraz sorun yaratabilir ama yinede deneyeceğim..en azından hucum hucum diyen bir taktik..rakibi ön alanda bozan bir taktik.bu yüzden sevdim ben bu taktiği

sağol

yorukefe
14.Aralık.2006, 22:46
Taktik kornerden çok gol atıyor ama verilmiyordu, sanırım onun nedenini buldum, birde çok sarı kart görüyordu onunda nedenini buldum gibi son olarakta biraz daha küçük takımlara uysun diye bir iki değişiklik yaptım.
Linki yeniliyorum arkadaşlar...

Varonil
15.Aralık.2006, 01:11
Deneyelim bakalım....

RoNNiE91
15.Aralık.2006, 05:47
Bir deneyelim.SS'ler herşeyi açıklıyor.

imparator_cenk
18.Aralık.2006, 08:54
Gerçekten işe yarıyor,emeğine sağlık.

futbolog37
27.Aralık.2006, 21:21
Elerine sağlık kardeş.taktiği Beşiktaş ile denedim.İlk iki sezonda şampiyon oldum ve Türkiye Kupasını aldım.Avrupada yarı finale kadar çıkabildim(Hiç Transfer yapmadan!!!!)

yorukefe
28.Aralık.2006, 07:08
Elerine sağlık kardeş.taktiği Beşiktaş ile denedim.İlk iki sezonda şampiyon oldum ve Türkiye Kupasını aldım.Avrupada yarı finale kadar çıkabildim(Hiç Transfer yapmadan!!!!)

Taktik tek başına yeterli değildir, doğru zamanda doğru kararlar almak çok önemli, sen bunu iyi yapmışsın. İyi oyunlar :)

Onurap
28.Aralık.2006, 18:51
Taktik güzel ama uzun ön libero bulmak zor.

futbolog37
28.Aralık.2006, 23:34
Libero mevkiinde çoğu zaman MC 'leri oynattım.Hugain'i forvetin arkasına koyup ileri ok çıkarttım.Golleri sıraladı.Bobo'ya iş düşmedi nerdeyse hiç.Delgado ile İbrahim Akın çok iyi oynadılar AMC 'de.Şimdi Pablo Piatti'yi aldım.Harikalar yaratıyor genç yaşına rağmen.

yorukefe
29.Aralık.2006, 04:59
Taktik güzel ama uzun ön libero bulmak zor.

Sadece tavsiye olarak düşün şart değil inan. Tavsiye etmemin nedenini de açıklıyım, bu iki mc defansa yardım ediyor vede çok fazla kademeye giriyor. Oyuncular kısa olursa yerden gelen topları çok iyi keserler, uzun olursa hem yerden hemde havadan kesebilirler. Kısa oyuncun var ise sorun olmaz okadar ama uzun olursa mükemmel olur. Duran toplarda bile senin avantajına yani nerden baksan + ları baya var.Unutmadan uzun vadede düşününce söğlede yapabilirsin iyi bir defans oyuncusu genc bulursun ( mesela top kapma 13, pas 12, yaratıcılık 12, kafa 10, zıplama 11, pozisyon alma 12-13 gibi) o oyuncuya yeni mevkide mc verirsen 1 senede bilemedin 2 senede o mevkide problemin kalmaz.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Libero mevkiinde çoğu zaman MC 'leri oynattım.Hugain'i forvetin arkasına koyup ileri ok çıkarttım.Golleri sıraladı.Bobo'ya iş düşmedi nerdeyse hiç.Delgado ile İbrahim Akın çok iyi oynadılar AMC 'de.Şimdi Pablo Piatti'yi aldım.Harikalar yaratıyor genç yaşına rağmen.

Düşüncen çok güzel fakat işte burda fark ortaya çıkıyor, mesela ben amc mevkinde oynayan oyuncuların topu alıp, forvet oyuncumuzunda perdesinden faydalanıp rakip defansı yarmasını çok seviyorum. Gol olmasada büssürü duran top kazandırıyo ;;). Tabi çokta sakatlıklar oluyo ama olsun gülü seven dikenine katlanır.

mgokalparslan
30.Aralık.2006, 04:05
taktik gerçekten çok güzel eğer iyi amc leriniz varsa gerçekten çok iyi sonuçlar alabiliyorsunuz ben torino ile ilk sezonda transfer yapmadan 7. oldum. recoba ve rosina çok iyi ratinglerle oynadılar aldığım tek oyuncu aaritalo ydu

yorukefe
30.Aralık.2006, 05:44
taktik gerçekten çok güzel eğer iyi amc leriniz varsa gerçekten çok iyi sonuçlar alabiliyorsunuz ben torino ile ilk sezonda transfer yapmadan 7. oldum. recoba ve rosina çok iyi ratinglerle oynadılar aldığım tek oyuncu aaritalo ydu

Forvet oyuncusu AML vede AMR mevkindeki oyuncularla oyumlu olmalı, mesela reboba biraz yavaş oyuncu ama topu aldımı ondan topu almak çok zor, topla beraber hızlanan iyi bir oyuncu onu mutlaka merkezde oynatmakta fayda var, diğelim kenarda oynatıyorsun ozaman forvetinde ona uygun olursa iş görür, uygun forvetten kastım, örneğin aml - amr le mevkindeki oyuncuların First Touch vede tekniği düşük ama çok hızlı oyuncular olsun ok, ozaman forvetininde hızlı olmasında fayda var nedenide söğliyim, yapay zeka ben atak oyuncu olarak kenardakileri ( amr - aml ) seçmeme ragmen, forvet oyuncuyuda atak oyuncu kabul ediyor, hatta zaman zaman forvet alanına giren amc yide forvet sayıyo, o bölgeye kim girerse o şekilde değerlendiriyo. Oyüzden taktikte koşu yoluna dedinmi, o bölgeye giren oyuncunun genelde koşu yoluna atılıyor toplar.Sadece aml vede amr oyuncularının koşu yoluna atılmıyor toplar.
Diğerlim amr vede aml oyuncuların tekniği vede First Touch değerleri yüksek olsun, ozaman fc oyuncunda buna uygun olmalı yani, defans oyuncularıyla top savası verirken topun kendinde kalmasını sağlamalı. Bu durumda topu ayağa oynamakta fayda var.
İyi oyunlar.

mgokalparslan
30.Aralık.2006, 18:22
Forvet oyuncusu AML vede AMR mevkindeki oyuncularla oyumlu olmalı, mesela reboba biraz yavaş oyuncu ama topu aldımı ondan topu almak çok zor, topla beraber hızlanan iyi bir oyuncu onu mutlaka merkezde oynatmakta fayda var, diğelim kenarda oynatıyorsun ozaman forvetinde ona uygun olursa iş görür, uygun forvetten kastım, örneğin aml - amr le mevkindeki oyuncuların First Touch vede tekniği düşük ama çok hızlı oyuncular olsun ok, ozaman forvetininde hızlı olmasında fayda var nedenide söğliyim, yapay zeka ben atak oyuncu olarak kenardakileri ( amr - aml ) seçmeme ragmen, forvet oyuncuyuda atak oyuncu kabul ediyor, hatta zaman zaman forvet alanına giren amc yide forvet sayıyo, o bölgeye kim girerse o şekilde değerlendiriyo. Oyüzden taktikte koşu yoluna dedinmi, o bölgeye giren oyuncunun genelde koşu yoluna atılıyor toplar.Sadece aml vede amr oyuncularının koşu yoluna atılmıyor toplar.
Diğerlim amr vede aml oyuncuların tekniği vede First Touch değerleri yüksek olsun, ozaman fc oyuncunda buna uygun olmalı yani, defans oyuncularıyla top savası verirken topun kendinde kalmasını sağlamalı. Bu durumda topu ayağa oynamakta fayda var.
İyi oyunlar.
evet zaten oyuncularım genelde hızlı forvette di michele yi kullanıyordum pozisyonu am/fc recoba yı tam ortada oynattım aaritalo yu solda rosina yı sağda oynattım bazen de rosina ortada recoba solda oynattım gerçekten iyi verim aldım

Onurap
02.Ocak.2007, 06:17
Taktik hakkındaki yorumlarım:

Gerçekten çok güzel tek forvet olmasına rağmen bol hücüm zengiliği var gs ile 10 maç denedim 8 kazandım 2 berabere kaldım.

ön liberoların oyuna katılım güzel.

Rakibi ortadan deliyor.

Kanat yok gibi gözüküyor fakat gerektiğinde amrl ler kanada yayılıyor.

ön liberolar defanstan oldukça top çıkarıyorlar takım savunması güzel.

Forvette bende zarate dehşet performans gösteriyor bu taktikle en iyi oyuncu modeli sanırsam.

Bol şut atılıyor amr de sabri oynuyordu çoştu resmen bir sürü uzaktan gol attı.

Sonuç olarak teşekkürler :)

yorukefe
02.Ocak.2007, 06:31
Taktik hakkındaki yorumlarım:

Gerçekten çok güzel tek forvet olmasına rağmen bol hücüm zengiliği var gs ile 10 maç denedim 8 kazandım 2 berabere kaldım.

ön liberoların oyuna katılım güzel.

Rakibi ortadan deliyor.

Kanat yok gibi gözüküyor fakat gerektiğinde amrl ler kanada yayılıyor.

ön liberolar defanstan oldukça top çıkarıyorlar takım savunması güzel.

Forvette bende zarate dehşet performans gösteriyor bu taktikle en iyi oyuncu modeli sanırsam.

Bol şut atılıyor amr de sabri oynuyordu çoştu resmen bir sürü uzaktan gol attı.

Sonuç olarak teşekkürler :)

Kayserispor'a dikkat et, o takım maçlarda DMC mevkinde bir oyuncu oynatıyor, normalde fazla işe yaramayan dmc senin amc mevkinde oyuncun olduğundan işe yarar hale geliyor. Sıkıntı çekebilirsin o tarz taktikle oynayan takımlara karşı.;;)

emrec15
27.Ocak.2007, 19:05
çok işe yarıyor arkadaşlr ben manisayla fiorentina yaptım :) çok iyi oynuyor takım :)

Ve maç sonucu Vestel Manisaspor 2 - 2 Fiorentina :)

sitte
14.Şubat.2007, 06:25
peki bunu nereye atıcaz indirip?

Exellence1905
12.Nisan.2007, 09:02
galatsarayda 2. mc olarak kimi oynatabilirim taktik çok güzel olmuş

yorukefe
12.Nisan.2007, 18:03
oyun kurulu değil üzgünüm, türk oyuncu sıkıntısı çok kötü değil o mevkide, iyi kötü 1 oyuncu türk olarak değerlendirebilirsin. Hatta trabzonsporda biri vardı adı aklıma gelmiyor şimdi, genç bir oyuncu (21-24) arasıydı sanırım, hatta ismi ferhat diye başlıyor olabilir ama emin değilim :) . O oyuncu bide yanına yabancı oyuncu gerçekten işe yarar.

Dikkat ettiyseniz ziko bu formatta oynatıyor şuanda, mc den biri geride iken diğeri çıkıyor. Fenerde mesela son chealse maçında maldonado çakılı oynadı mehmet ileri süpriz çıkışlar yaptı alex te geriye gelip top alarak amc mevkinde oynadı. Devid soldaydı Kazımıda sağda denedi, Semihte tek forvetti...

howarda3
12.Nisan.2007, 20:00
Ferhat Çökmüş

Oli
16.Nisan.2007, 21:08
Hucum yonu guzel bir taktik dmc lerin oyuna katılısı cok guzel gol yollarında genelde fazla sıkıntı cekilmiyor ofansif oyuncuları yuksek fiyata satmak isteyenler kesinlikle deneyebilir. Ufak takımlar için cok da iyi bir taktik deil cunku taktik de amrlc lerin iyi olması ve top kaybetmemesi gerekiyor fazla cunku bu topların %80 i kendi kalemizde tehlike oluyor. Ben kasımpasa da denedim Moritz , Escudero ve Bilal Kısa yı oynattım Escudero sag da Mortiz gobekde Bilal solda Forvet agouda idi. Kasımpaşa ile su anda 3 tane save li oyunum var. 2 sinde forumdakı taktikleri deniyorum 1 inde ise kendi taktigim ile oynuyorum. bu taktigi kendi sahamdaki maclar da denedim fb , gs, bjk haric kalan 14 mac da 11 galibiyet 3 yenilgi oldukca iyi bir sonucdu deplasman da sadece 3 macda denedim 3 unde de yenilince deplasman için farklı bir taktik geliştirdim. Kendi sahanızda ve sizden daha zayıf veya sizden cok guclu olmayan takımlara karsı oldukca iyi sonuclar alınıyor ama guclu rakiplere ve savunma iyi yapıp da arkadasın dediği gibi dmc li takımlara karsı cok zorlanılıyor.

yorukefe
03.Temmuz.2007, 00:18
2008 ilk ciktiginda hazirladim hangi sürüm inan hatırlamıyorum

cenkov
03.Temmuz.2007, 03:19
8.0 dır o zaman

R00T3RR00R
03.Temmuz.2007, 04:05
Rıdvan tarzı oyuncu nasıl oluyor onu anlamadım ? Şuan aktif olarak futbol hayatına devam edenlerden örnek verirsen daha iyi olur.

yorukefe
03.Temmuz.2007, 14:52
Barcelona da Messi (ismi yanlis yazmis olabilirim) bak o futbolcu Ridvan gibi oynuyor, kafasini bir eğiyor kaldirdiğinda ceza sahasinin icinde oluyor. Başka örnek isimler istersen verebilirim...

howarda3
03.Temmuz.2007, 23:40
Benim 11 şöyle;

Rooney

Matias Fernandez-Julio Baptista-Cesar Villaluz

Hargreaves-Veloso

P.Evra-Ferdinand-Samba-Daniel Alves

Akinfeev

bu takımla bu taktikle Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilirmiyim?

sysRq
04.Temmuz.2007, 12:51
Kaptırdığım her top kaleme şut olarak geri geliyor.. Atak gücü iyi ama kontrolsüz. 4-3 kazanmaktansa 0-0 berabere kalmayı tercih ederim. Yinede teşekkürler. Zayıf rakiplere karşı belki avaraj taktiği olabilir benim için.

yorukefe
05.Temmuz.2007, 22:19
İlk fırsatta son patch neyse ona uyarlıycam, taktigi hazırladıgım zamanki ile suanki maç motoru arasında fark olabilir...

yorukefe
23.Şubat.2008, 22:15
Oyun şuanda yüklü değil ama yinede iyi kötü tarif edeyim. Masaüstünde belgelerime gir, orada spor la başlayan bir klasör olucak, oyunun klasörü oraya gir, fm 2008 olması lazım, 2007 yüklü değilse direk gerekli yere yöneledebilir tam hatırlamıyorum. FM2008 olan kısma gir orada tactic diye birşey olucak onun içine taşı. Oyunu aç vede taktik kısmında tekir taktik diye görünmesi lazım. Dilim döndüğünce anlattım, umarım işe yarar...

MaTRaKaN
24.Şubat.2008, 12:57
Taktiğini İndirip deniyeceğim.Yorumları en geç 3 saatte yazarım.Deniyeceğim takım Arsenal ve verciyon 8.0.2
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Heralde 802 de işe yaramıyor 4 maç yaptım 4 tane yenilgi aldım

Her026
03.Mayıs.2008, 00:04
Taktik 8.0.1 için mi?