PDA

View Full Version : Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Ilhan
22.Aralık.2006, 07:16
Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.

İlgilenen arkadaşlar bilirler, FM 08’de maç motoru büyük değişikliklere uğradı. Önceki maç motorunda bulunan pek çok hata giderildi. Bu hatalardan bildiklerimizi sıralayalım:
- Target Man: Jumping, strength, balance gibi özellikleri üstün olan forvetler target man yapıldığında atılan bütün hava toplarını kazanıyorlardı ve klasik flick-on organizasyonları ile çok rahat gol atılabiliyordu. Ayrıca atılan kafa pasları bazen gerçek dışı biçimde uzak mesafelere hızla ulaşabiliyordu.
- Kırmızı kartlar: Maçın en absürt dakikalarında olmayacak biçimde atılan dirseklerden veya tokatlardan dolayı fazlaca kırmızı kart çıkıyordu.
- Uzun ve direkt pasların isabet yüzdesi oldukça fazlaydı.
- Kaleci ile karşı karşıya pozisyonlar saçma biçimde kaçabiliyordu.

Bunun gibi pek çok şey sayabiliriz aslında. Bunlar SI forumlarında da sıkça dile getirilmiş hatalar zaten. Bu sene bu hataların çoğu giderildi ve maç motoru daha gerçekçi bir görünüme kavuştu. Yine de hatalar var sayabileceğimiz, ancak geçen seneye gore daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Global futbol anlayışının artık 4 savunmalı ve 1 forvetli sistemlere döndüğünü söylemek mümkün. Defans-orta saha arasındaki iyi yardımlaşma, toplu hücum – toplu savunma yani oyunu iki yönlü oynayabilmek artık çok önemli duruma geldi. Rakipler orta sahalarını kalabalık tuttuklarından mecburen siz de kalabalık tutmak zorunda kalıyorsunuz. Doğru yerde doğru biçimde alan daraltmak, enerjiyi ekonomik harcamak glabal futbol anlayışının olmazsa olmazları oldu artık.

Plan-programsız hücum etmek olabildiğince çok forvetle oynayıp hurra hücum etmek artık işe yaramıyor,çünkü artık zayıf takım sayısı çok çok azaldı.
Bu taktikte, yani total dominasyon taktiğinde, gerçek hayattaki Milan’ı göreceksiniz. Kısa paslarla kurulan oyunla topa sahip olacaksınız. Atılan paslarla rakibin başını döndüreceksiniz. Ve sonunda, kilit oyuncularınızla rakibi çözeceksiniz. Beklerin oyuna katılımı maksimum olacak. Savunmayı da katı yapacaksınız. 5’li orta saha bloğunuzu aşmak için rakibiniz didinecek, ancak aşamayacak. Yani total manada rakibi ekarte edeceksiniz. Rakibi DOMINE edeceksiniz.

Gelelim dizilişimize. Ekran resmimiz altta:

http://img227.imageshack.us/img227/4577/dizilily3.jpg (http://imageshack.us)

Gördüğünüz gibi 4-3-3’ün değişik bir türevi bu taktik. İleri 3’ün İkisi kanatlara yayılmış durumda. DR ve DL, aynı zamanda MC’ler hem hücumda hem de savunmada etkin rol üstleniyorlar. O yüzden bu oyuncuların stamina özelliğinin 13 ve üzerinde olmasına özen gösterelim. Ama olmasa da çare yok.
Hangi pozisyonda hangi özellikteki futbolcuları oynatmanız gerektiğini öğrenmek için Rehberler bölümüne bir göz atın. Bir de unutmadan, forvetinizin ya hızı ya da off the ball özelliği iyi olsun mutlaka. Off the ball özelliği iyi ise hıza bakmayın, yani takmayın o kadar. Doğru zamanda doğru yerde olsun yeter.
Bir de, MC oyuncularınız uzaktan çok şut çekecekler. Long shots ve concentration özellikleri iyi olsun. Onun dışında koyun herkesi yerine ve izleyin.

Şimdi gelelim takım komutlarına:

http://img227.imageshack.us/img227/8964/takmkomutlarps5.jpg (http://imageshack.us)

Zaten her oyuncunun bireysel komutlarının hepsi ayarlanmış olduğundan bunlarda önem arzedenler width, tempo ve defensive line. Oyunu dar alana yıkıyoruz. Yavaş tempo ile rakibi uyutup topa sahip oluyoruz, defansı ilerde kurup kordinasyonu koparmıyoruz.

Bu taktikte rakipten daha çok pozisyon bulacağınızdan emin olun. Topa da genelde daha çok sahip olacaksınız. Gerisi artık şansınız. Şans da yanınızda olursa maç kaybetmezsiniz. Ben şu anda Beşiktaş ile kariyer yapıyorum ve 103 maç yenilmedim ligde. Onun dışında Valencia ile denedim ve şampiyonluğa gidiyorum. O da benim şansım. Beşiktaş ile Avrupa’da ŞL’de 1 final, 1 yarı final ve 1 de çeyrek finalim var. Biraz istatistik ekran resimleri koyalım:

http://img146.imageshack.us/img146/2491/88850170yh2.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=88850170yh2.jpg)http://img341.imageshack.us/img341/927/92150223zm8.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=92150223zm8.jpg)
http://img341.imageshack.us/img341/5154/12158084jz7.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=12158084jz7.jpg)http://img341.imageshack.us/img341/46/38581743jb3.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=38581743jb3.jpg)

E linki de verelim artık:

Link (http://rapidshare.com/files/91592703/son_total_dominasyon__Barcelona__Jun_2007_.tac.htm l)

Maç öncesi ve sonrası konuşmalara ve antremanlara da özen gösterin. Sadece bu taktikle de iş bitmez.

Sorusu olan, övmek isteyen, beni seven sevmeyen herkes buyursun, yazsın.

BeeTLeJuiCe
22.Aralık.2006, 07:40
Bu diziliş gerçekten FM2008'in favori dizilişi. Bende bi ara birebir bu dizilişi kullanmıştım. Kendi taktiğime göre konuşayım ara sıra amr-l leri fr-l ye çekip ortaya ok verip daha çok pozisyon buluyordum. Oyuncu komutları uyar ise arkadaşlar deneyebilir diye yazayım dedim :)

Bu taktiğide deneyeceğim. FM2007 için yaptığın taktik çok iyiydi. Sitedeki çoğu kişide kullanmıştı:D Turnuvalarda falan :D bakayım zayıf yanlarını bulmaya çalışayım.

BeaT
22.Aralık.2006, 07:56
güzel ve favori bir taktik az gol yenilip atılan bir taktik deneyecegim teşekkürler

RoNNiE91
22.Aralık.2006, 08:03
Sen foruma koyduğuna göre bir bildiğin vardır İlhan abi.Mutlaka deneyeceğim.

fenerbahce_1907
22.Aralık.2006, 08:24
Teşekkürler İlhan abi güzel bir taktık yapmısın.Fenerbahce ile 3 maç denedim ilk maç deplasmanda Denizlispor'u 3-1 sonra sahamda Rize'yi 2-1,Uefa kupası macında ise deplasmanda Empoli'yi 3-2 y.endım

yorukefe
22.Aralık.2006, 12:18
Paylaşım için teşekkürler,
1- Vermiş olduğun resimlerde 80 vede 90. dakikalar arasında hiç gol yememişssin, rakip toplu hücuma kalktığında da bu taktiğimi kullandın, eğer kullanmadıysan benim asıl merak ettiğim kısım orası.
2- Birde resimdeki şut oranları dikkatimi çekti, çok iyi, bu taktikle birlikte kullandığın antreman programınıda merak ettim.
3- Beklediğim diziliş aslında bu değildi, oyunu gerçekten bilen (Buna maç motoruda dahil) sizlerden 4-4-2 klasik dizilişte bir taktik bekliyordum. Kaç kez 4-4-2 dizilişinde taktik yapmaya kalksam topu kanatlara birtürlü taşıyamadım, yapay zeka bunu çok iyi yapıyor hemde ilerde çok iyi çoğalıyor. Bunu bir istek olarak görürsen sevinirim, birdaha taktik hazırlarmısın bilmem ama olduda hazırlarsan 4-4-2 dizilişinde hazırlarsan çok mutlu olurum.
Taktiğin mutlaka güzeldir ama benim dmc mevkisine takıntım var, fikir edinmek amaçlı indirdim, tekrar teşekkürler...
(Unutmadan, benim hazırladığım taktiklerde ortada oynayan 2li yani mc ler hep sarı kart görüyordu, hermaç biri kesinkes görüyordu, top kapmayı easy yapmama ragmende görüyordu, senin taktiğinde bu hoşuma gitti 3 maç yaptım sadece dmc sarı kart gördü :D)

GeNç KaRTaL
22.Aralık.2006, 16:10
İlhan abim ellerine sağlık çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun.Artık favori taktiğim olacak Fm08'de.:)

Varonil
22.Aralık.2006, 17:45
Ellerine sağlık İlhan Abi.Mutlaka deneyeceğim..

Fernando Gago
22.Aralık.2006, 17:46
Teşekkürler Abi deneyelim

deniz.91
22.Aralık.2006, 18:38
ilhan abi ellerinse sağlık fm07deki taktikler süperdi buda güzeldir eminimki indiriyorum şimdi kayserisporun yapısına uyan bir taktiğe benziyor sen ne düşünüyorsun Kayseriye gider demi:)

El Comandante
22.Aralık.2006, 18:42
Kesinlikle en iyi taktigidir.Mutlaka indirip deneyin ;)

Ben denedim,cok basarili sonuclar aldim bu taktikle,ilhan abi sagolsun.(:

DeNiZ_1903
22.Aralık.2006, 19:04
İlhan abinin tüm taktikleri gibi bu da iyi bir taktiktir eminim , indiriyorum şuan

Ellerine sağlık İlhan abi...

GodfatheR
22.Aralık.2006, 19:13
teşekkürler abi deneyip daha güzel bi yorum yapıcam.

BlackEagle19o3
22.Aralık.2006, 20:50
Ellerine sağlık İlhan abi deneyeceğim:)

Ilhan
23.Aralık.2006, 00:05
Paylaşım için teşekkürler,
1- Vermiş olduğun resimlerde 80 vede 90. dakikalar arasında hiç gol yememişssin, rakip toplu hücuma kalktığında da bu taktiğimi kullandın, eğer kullanmadıysan benim asıl merak ettiğim kısım orası.
2- Birde resimdeki şut oranları dikkatimi çekti, çok iyi, bu taktikle birlikte kullandığın antreman programınıda merak ettim.
3- Beklediğim diziliş aslında bu değildi, oyunu gerçekten bilen (Buna maç motoruda dahil) sizlerden 4-4-2 klasik dizilişte bir taktik bekliyordum. Kaç kez 4-4-2 dizilişinde taktik yapmaya kalksam topu kanatlara birtürlü taşıyamadım, yapay zeka bunu çok iyi yapıyor hemde ilerde çok iyi çoğalıyor. Bunu bir istek olarak görürsen sevinirim, birdaha taktik hazırlarmısın bilmem ama olduda hazırlarsan 4-4-2 dizilişinde hazırlarsan çok mutlu olurum.
Taktiğin mutlaka güzeldir ama benim dmc mevkisine takıntım var, fikir edinmek amaçlı indirdim, tekrar teşekkürler...
(Unutmadan, benim hazırladığım taktiklerde ortada oynayan 2li yani mc ler hep sarı kart görüyordu, hermaç biri kesinkes görüyordu, top kapmayı easy yapmama ragmende görüyordu, senin taktiğinde bu hoşuma gitti 3 maç yaptım sadece dmc sarı kart gördü :D)

Öncelikle teşekkürler yorumun için.

1. Taktik kesinlikle son dakikalarda kapanma taktiği değil. Çok adamla hücum, çok adamla savunma taktiği.

2. Forumda Emrah arkadaşımızın koyduğu antremanı kullanıyorum, önceden kendime ait bir programım vardı ancak o programı hazırlayan arkadaş ince eleyip sık dokumuş.

3. Oyunu kanatlardan oynamak istiyorsanız focus passing'i down both flanks olarak değiştirin. Ayrıca bekleriniz hücuma katkıda bulunsun.

4-4-2 için de birşeyler yapmaya çalışırım elbette. Ancak oyunu domine etmek için defans ile orta saha arasında kordinasyonu sağlayan bir garantör gerek, ki o da bu taktikteki DM. 4-4-2 diamond'lu bişeyler yapabiliriz.

Oyuncularınızın çok sarı kart görmesi yaptığınız team talk'larla, ayrıca oyuncularınızın agression ve dirtiness gibi özellikleri ile de alakalı olabilir, benim taktikle pek bir alaka kuramadım.

Onun dışında da yorum yazan arkadaşların hepsine teşekkürler.

shamur1
23.Aralık.2006, 00:32
Bu başLığı biz atınca bir dünya eleştiri geLmişti taktiği denemektense denemeden oLumsuz yorumLar yazıLmıştı.. Neyse fikirLerini beğenen biri oLarak taktiği inceleyecem.. TeşekkürLer emeğin için..

MeMo
23.Aralık.2006, 00:40
Defans çok açık verebiliyor.Hızlı stoperleriniz yoksa çok çekebilirsiniz.
Ayrıca orta saha oyuncularım ok sarı kart görüyor.Buda top kapma sert olduğundan.

Bu iki gözlemi mi paylaşayım dedim :)

shamur1
23.Aralık.2006, 00:48
Taktiği denemedım ama ofansif anLayıştan dolayıdır bu sorun.. defans önde oLmak zorunda ofansif oynuyorsak.. O yuzden yavaş oyuncularla oLmaz .. HızLı ve pozisyon aLan Dc Ler lazım. Yavas defans oyunculara sahipsek anLayışımızı normaL ve defansımızı biraz daha normal seviyesine çekmeLiyiz.. sarı kart oLayıda top kapması 16-17 oLmayan oyuncuları oynatıyorsan oLabilir top kapması 12 olan bır oyuncuya sert top kap dersen altından kaLkamaz

MeMo
23.Aralık.2006, 00:52
Taktiği denemedım ama ofansif anLayıştan dolayıdır bu sorun.. defans önde oLmak zorunda ofansif oynuyorsak.. O yuzden yavaş oyuncularla oLmaz .. HızLı ve pozisyon aLan Dc Ler lazım. Yavas defans oyunculara sahipsek anLayışımızı normaL ve defansımızı biraz daha normal seviyesine çekmeLiyiz.. sarı kart oLayıda top kapması 16-17 oLmayan oyuncuları oynatıyorsan oLabilir top kapması 12 olan bır oyuncuya sert top kap dersen altından kaLkamaz

Sağolasın da ben çözümleri biliyorum ben taktik de ki bazı prblemleri paylaşayım dedim :)

Sirius James
23.Aralık.2006, 00:59
2007'de internetten indirdiğim tek taktik peluk'unkiydi. Genelde kendi taktiklerimi kullanıyorum ama bunu yine indirip komutları falan inceleyeceğim. Şu andaki takım yapıma pek de uygun olmadığı için kullanmam mantıksız zaten. Göreceğim eksiklikler olursa belirtmeye çalışacağım.

shamur1
23.Aralık.2006, 02:36
Sağolasın da ben çözümleri biliyorum ben taktik de ki bazı prblemleri paylaşayım dedim :)

Senin ztn biLmediğın şey yok maşallah

MeMo
23.Aralık.2006, 02:41
Senin ztn biLmediğın şey yok maşallah

Şimdi durup dururken neden ortamı geriyorsun?Ben kötü bişey mi dedim.Senin dediklerini biliyordum bunu belirttim sadece.

El Barto
23.Aralık.2006, 02:42
İlhan yaparda kötü olur mu yahu ihtimal dahilinde bile değil. :)

Mutlaka deneyeceğim..

shamur1
23.Aralık.2006, 02:51
Şimdi durup dururken neden ortamı geriyorsun?Ben kötü bişey mi dedim.Senin dediklerini biliyordum bunu belirttim sadece.

Benım ortamı germek gibi bir amacım yok. Ben oraya birşey yazmışım sana birşeyleri anLatmak için deiL,fikrimi herkesle payLaştım . sana şunları şunları yapmı dedim ? de yok ben biLiyorum bunları söylemene gerek yoktu havasına giriyorsun? valla ortamı germe havası olan kım belli.. forumda o kadar onLıne durmuyorum ama senın için yazılanlar ve bazı konulardaki yazdıkLarını çok iyi biLiyorum ve ayrıca benim açtığım bir konuyada geLip ki bu konu taktikLe iLgiliydi oraya bile geLip taktik dışı şeyler yazdın . neyse bu msjLar taktiğin dışına çıktı siLinirse sevinirim.

yorukefe
23.Aralık.2006, 04:07
4-4-2 için de birşeyler yapmaya çalışırım elbette. Ancak oyunu domine etmek için defans ile orta saha arasında kordinasyonu sağlayan bir garantör gerek, ki o da bu taktikteki DM. 4-4-2 diamond'lu bişeyler yapabiliriz.

4-4-2 diamon olmaz 4-4-2 klasik lazım :)

Oyuncularınızın çok sarı kart görmesi yaptığınız team talk'larla, ayrıca oyuncularınızın agression ve dirtiness gibi özellikleri ile de alakalı olabilir, benim taktikle pek bir alaka kuramadım.

Hemen açıklıyım, FM 2008 de alan daraltma = faul demek, istersem alex alan daralt diyim oda sarı kart görür, hatta şöğle uç noktadan örnek tüm takıma 0 alan daralt dedim, kaleciye full alan daralt yaptım anında ilk açıkta penaltıyı verdi hakem, daha sonra tüm takıma alan daraltmayı 0 verdim bu seferde sadece 1 tane dc ye alan daralt dedim onun top almaya çalıştığı tüm pozisyonlar faoul oldu.Bu kısım 1. bölüm,
2. bölüm asıl bu kısım taktikle senin taktikle alakalı işte, mesela ben kanatbecklere top sürdürmüyorum ok, hatta ortada oynayana bile top sürdürmüyorum, sadece kanatatak vede forvetlere top sür diyorum.Yapay zeka bunu hemen dikkate alıyor, yani top benim oyuncularımda fazla kalmadığından topu almaya çalışan hep benmişim gibi davranıyor vede basıyor sarıyı. Kısacası isterse imparator Oğuz gelse takımın ortasında oynasa benim taktiğimde kartı yer, şimdi onunla uğraşıyorum, yapay zekayı nasıl kandırıcam ona bakıyorum.

Emre ismini tarattım birşey bulamadım, antreman programının linkini verirmisin yada Emre arkadaşımızın niki hangisi onu söğlersende yeterli...

MeMo
23.Aralık.2006, 04:14
Benım ortamı germek gibi bir amacım yok. Ben oraya birşey yazmışım sana birşeyleri anLatmak için deiL,fikrimi herkesle payLaştım . sana şunları şunları yapmı dedim ? de yok ben biLiyorum bunları söylemene gerek yoktu havasına giriyorsun? valla ortamı germe havası olan kım belli.. forumda o kadar onLıne durmuyorum ama senın için yazılanlar ve bazı konulardaki yazdıkLarını çok iyi biLiyorum ve ayrıca benim açtığım bir konuyada geLip ki bu konu taktikLe iLgiliydi oraya bile geLip taktik dışı şeyler yazdın . neyse bu msjLar taktiğin dışına çıktı siLinirse sevinirim.

Valla yanlış anlama da üstüne yok ben gerek o taktiğin gerek bu konuda kötü niyetli değildim.Ama seni kırdıysam özür dilerim.Bu mesajlar silinebilir.Kusura bakma İlhan abi.

GodfatheR
23.Aralık.2006, 04:22
Taktiği Türk milli takımı üzerinde uyguladım,uygun oyuncularla harika oldu ama Fenerbahçe'ye uymadığı için kullanamıyorum,yinede süper bi taktik İlhan abi döktürmüş

tosunpasa
23.Aralık.2006, 04:50
http://img107.imageshack.us/my.php?image=adsztw5.jpg
Ben Totthenam'ım (: Üstad döktürmüş yine..

rameryem
23.Aralık.2006, 06:36
teşekkürler emeğine sağlık

Ilhan
23.Aralık.2006, 07:19
Defans çok açık verebiliyor.Hızlı stoperleriniz yoksa çok çekebilirsiniz.
Ayrıca orta saha oyuncularım ok sarı kart görüyor.Buda top kapma sert olduğundan.

Bu iki gözlemi mi paylaşayım dedim :)

Peki bundan dolayı gol yedin mi? Veya beklenenin altında bir performans sergiledin mi? Ne gibi pozisyonlarda nasıl açıklar verdi? Ekran görüntüsü ile anlatırsan sevinirim. Bir de mümkünse maçları kaydedim .pkm dosyalarını buraya koyalım.

4-4-2 diamon olmaz 4-4-2 klasik lazım :)

Hemen açıklıyım, FM 2008 de alan daraltma = faul demek, istersem alex alan daralt diyim oda sarı kart görür, hatta şöğle uç noktadan örnek tüm takıma 0 alan daralt dedim, kaleciye full alan daralt yaptım anında ilk açıkta penaltıyı verdi hakem, daha sonra tüm takıma alan daraltmayı 0 verdim bu seferde sadece 1 tane dc ye alan daralt dedim onun top almaya çalıştığı tüm pozisyonlar faoul oldu.Bu kısım 1. bölüm,
2. bölüm asıl bu kısım taktikle senin taktikle alakalı işte, mesela ben kanatbecklere top sürdürmüyorum ok, hatta ortada oynayana bile top sürdürmüyorum, sadece kanatatak vede forvetlere top sür diyorum.Yapay zeka bunu hemen dikkate alıyor, yani top benim oyuncularımda fazla kalmadığından topu almaya çalışan hep benmişim gibi davranıyor vede basıyor sarıyı. Kısacası isterse imparator Oğuz gelse takımın ortasında oynasa benim taktiğimde kartı yer, şimdi onunla uğraşıyorum, yapay zekayı nasıl kandırıcam ona bakıyorum.

Emre ismini tarattım birşey bulamadım, antreman programının linkini verirmisin yada Emre arkadaşımızın niki hangisi onu söğlersende yeterli...

Emurafu nickli arkadaş o. Aratıp bulursun bu forumda.

Onurap
23.Aralık.2006, 07:24
Güzel taktik yalnız sağ mc ne tip bir oyuncu olmalı ben e.banega yı oynatıyorum olur mu?

YusufT
23.Aralık.2006, 07:25
Ilhan abi taktigin yine süper olmus

Ilhan
23.Aralık.2006, 07:29
Güzel taktil yalnız sağ mc ne tiğ bir oyuncu olmalı ben e.banega yı oynatıyorum olur mu?

Olur tabii. Süper bir oyuncu.

shadowrefree
23.Aralık.2006, 07:52
mc leri amc den mi koyalım yoksa bir amc bir dmc mi koyalım?eğer bir amc bir dmc ise hangisi hangi tarafta olmalı?

eXcitinG
23.Aralık.2006, 17:32
İLhanın kuLLandığı diziLiş FM2008 in en iyi diziLişi. Bende aynı diziLişin daha ofansif oLan versiyonunu daha çabuk ve hızLı oynanacak şekiLde kuLLanıyorum. İLhanın taktiği fevkaLade güzeL. Topa sahib oLup, dengeLi ve kontroLLü hücum ediyorsunuz defansta ise aynı şekiLde dengeLi ve kontroLLü bir biçimde rakibinizi karşıLıyorsunuz.

Taktik için teşekkürLer iLhancım.

yorukefe
24.Aralık.2006, 00:08
Emurafu nikli birinin verdiği programı buldum zaten ama onu o hazırlamamış yabancı forumlarda biri hazırlamış oda sunmuş, herneyse galiba aynı antreman programından bassediyoruz...

KaF KeF
24.Aralık.2006, 00:14
Deneyelim abi....

MeMo
24.Aralık.2006, 00:52
Abi bir sroum olacak sağ MC nasıl bir oyuncu olmalı?Oyuncunun defansif özelliği çok önemli mi?

DeNiZ_1903
24.Aralık.2006, 01:05
4-4-2 yide merak ettim onu da indireceğim :)

Ilhan
24.Aralık.2006, 03:38
mc leri amc den mi koyalım yoksa bir amc bir dmc mi koyalım?eğer bir amc bir dmc ise hangisi hangi tarafta olmalı?

Abi bir sroum olacak sağ MC nasıl bir oyuncu olmalı?Oyuncunun defansif özelliği çok önemli mi?

Dikkat ederseniz sağ MC yaratacılık serbestliği daha az bir oyuncu. Tackling ve agression özellikleri yüksek olsun. Diğer AMC tipinde.

Seocu
24.Aralık.2006, 04:12
5'e yakın maç yaptım. Hepsini kaybettim. Taktik güzel ama büyük takımlara karşı işlmiyor bende:(

Ilhan
24.Aralık.2006, 04:16
5'e yakın maç yaptım. Hepsini kaybettim. Taktik güzel ama büyük takımlara karşı işlmiyor bende:(

Ekran görüntüsü, diziliş verirseniz veya maçları kaydedip buraya eklerseniz sevinirim, çünkü başarısızlığınızın sebebine inmemiz gerekebilir.

olympos22
24.Aralık.2006, 04:54
Napoli'yle 3 yıldır hiçbir maçta hiçbir taktikle yenemediğim İnter'i yendim...
tek maçla kalsa iyi, bununla beraber 10 maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik...

eğer takımınızdaki oyuncular taktiğe uygunsa hile gibi bişey bu taktik,
elbette hileyle falan alakası yok ama o kadar işe yarıyor yani,
anlatmak istediğim bu...

neredeyse her maç sonundaki yorumlarda "domination" kelimesi geçiyor,
geçmese bile zaten pas oranlarına bakınca herşey anlaşılıyor
(sürekli %80'lerde)

teşekkürler peluk, takdire övgüye değer bir taktik...

mutlaka bazı eksiklikleri olabilir, taktiği kullanan arkadaşlar; göze çok çarpan ve süreklilik arz eden hataları burada paylaşıp değişik dizilişlerde daha da ilerletilebilir...

Aykan19o3
24.Aralık.2006, 05:41
Abi taktik süper..

Yalnız ben Ajax'ım, gözlemlerime göre senin dediğin gibi ayağa paslarla rakibi çok iyi uyutuyor bu takitk. Ayrıca benim gözüme birşey daha çarptı maç içinde Orta Sahanın ortasında oynayan 2 oyuncu çok şut çekiyor.. Bu şutlar genellikle isabetsiz oluncada ne kadar şut çeksemde etkili olamıyorum?

Bunu engellemek için pratik bir şekilde ne yapmalıyım?

Yardımların için şimdiden çok saol Abi..

Ilhan
24.Aralık.2006, 06:05
Abi taktik süper..

Yalnız ben Ajax'ım, gözlemlerime göre senin dediğin gibi ayağa paslarla rakibi çok iyi uyutuyor bu takitk. Ayrıca benim gözüme birşey daha çarptı maç içinde Orta Sahanın ortasında oynayan 2 oyuncu çok şut çekiyor.. Bu şutlar genellikle isabetsiz oluncada ne kadar şut çeksemde etkili olamıyorum?

Bunu engellemek için pratik bir şekilde ne yapmalıyım?

Yardımların için şimdiden çok saol Abi..

Long shots'ı rarely yapabilirsin ama çok şut iyidir her zaman. Zaten ilk mesajda belirttim.

wolfson
24.Aralık.2006, 20:36
Taktik güzel bir çoğuumuz kullanmış ve beğenmiş benim bi sorum olucak ben bu taktiği hangi takıma kullanabilirim?

Ilhan
24.Aralık.2006, 21:00
Oyuncularının uyduğu her takıma.

wolfson
24.Aralık.2006, 21:19
http://forum.turksportal.net/vb/http://img299.imageshack.us/img299/7141/adszqh0.png[/URL

http://[URL=http://imageshack.us]http://img212.imageshack.us/img212/6922/adszoq0.png (http://imageshack.us)

benim taktiğim ve maçtaki sonucum bu.Nerelere transfer lazım?

Ilhan
24.Aralık.2006, 22:53
Resim gözükmüyor, tekrar upload edersen ve görebilirsem yardımcı olurum.

Wesley Sneijder
25.Aralık.2006, 00:57
Açıkçası bu sefer olmamış İlhan Abi. Yaklaşık 5 maç denedim, hepsini 1-0 aldım ama kurduğum kadroya 1-0 çok az.

Forvete Fred'i koydum(Lyon'daki). Sol kanada van Persie, sağa Palacio. Orta sahada Montolivo ve Fabregas. DM'ye Ever Banega. Defansa Clichy,Toure, Barzagli,Rafinha. Kaleye de Kameni. Bu kadroya 1 çok az bence.

wolfson
25.Aralık.2006, 01:43
Bitiriciliği süper olan bi forvet lazım ben Dean Astın la 4 pozisyon Belamyle 2 pozisyon kaçırdım.
Valencia iyi olabilir nerdeyse oyundaki en iyi forvet(David Villa) onlarda ama biraz defansta sorun war onuda transferlerle halletcez.
.
.
.

Birleştirilen Mesaj:

http://forum.turksportal.net/vb/http://img299.imageshack.us/img299/7141/adszqh0.png[/URL

http://[URL="http://imageshack.us"]http://img212.imageshack.us/img212/6922/adszoq0.png (http://imageshack.us)

benim taktiğim ve maçtaki sonucum bu.Nerelere transfer lazım?

şimdi düzelttim ne yapmam lazım açılarsan sevinirim.:uzgun:
.
.
.

Ilhan
25.Aralık.2006, 05:26
Açıkçası bu sefer olmamış İlhan Abi. Yaklaşık 5 maç denedim, hepsini 1-0 aldım ama kurduğum kadroya 1-0 çok az.

Forvete Fred'i koydum(Lyon'daki). Sol kanada van Persie, sağa Palacio. Orta sahada Montolivo ve Fabregas. DM'ye Ever Banega. Defansa Clichy,Toure, Barzagli,Rafinha. Kaleye de Kameni. Bu kadroya 1 çok az bence.

Daha ne istiyorsun? Hangi amacına ulaşamadın o kadro ile? Günümüz futbolu artık 1-0'lar üzerine kurulu değil mi?

Sir FRD
25.Aralık.2006, 05:41
taktik çok iyi abi teşekkürler.Fildişi ile Afrika Kupasını aldım.Toplamda 33 gol attım 3 gol yedim

El Barto
25.Aralık.2006, 06:22
Taktikte en önemli adam bence forvet. Forvetiniz gol kaçırmazsa her maçı çok kolay kazanabiliyorsunuz. :) Ama kazma tarafına denk gelirseniz işiniz gerçekten zor.

Savunmada pek fazla pozisyon vermiyorsunuz taktikle tabii sağ MC oynayan defansif özellikli futbolcunuzun kalitesine görede değişiyor bu. Diğer MC ise AMC'ye yakın bir oyuncu olabilir. Ben Barcelona ile oynuyorum ve Deco, İniesta, Xavi zaman zaman Dos Santos'u oynattıgım bile oluyor. Kanat adamlarını saymaya gerek dahi duymuyorm. :p

Birde zaman zaman oyun sıkıştığında kanat adamlarınıda forvete sürüp forveti 3lediğimde oluyor. Yada sol MC'yi ileri çıkarıp AMC ve ST yapıyorum maçın gidişatına göre. Zaman zaman sonuc veriyor. Tabii hüsranlarda olmuyor değil. :)

Kısacası büyük bir takımla deneme fırsatım oldu iyi buldugumu söyleyebilirim. En kısa zamanda daha kuvvetsiz ortalama bir takımda da deneyip nacizane yorumlarımı paylaşırım. :)

Ilhan
25.Aralık.2006, 09:22
Bir DM, iki MC, bir de DR almalısın.

Bitiriciliği süper olan bi forvet lazım ben Dean Astın la 4 pozisyon Belamyle 2 pozisyon kaçırdım.
Valencia iyi olabilir nerdeyse oyundaki en iyi forvet(David Villa) onlarda ama biraz defansta sorun war onuda transferlerle halletcez.
.
.
.

Birleştirilen Mesaj:

şimdi düzelttim ne yapmam lazım açılarsan sevinirim.:uzgun:
.
.
.

Estranged
26.Aralık.2006, 00:24
abi bu dosyayi nereye koyacagimi bulamadim.taktik adi gecen her yere koydum ama yine yok :(

QaaN-07
26.Aralık.2006, 01:19
07 de iken çok işime yaramıştı inşallah 08 de de aynı başarıyı yakalarım.
Gökhan Ünal ve Aaritalo'yu bu taktikte target man olarak kullanabilirmiyim..
Bir de takım komutlarında use target man seçeneğini işaretlememişsiniz işaretliyeyim mi

Hrn
26.Aralık.2006, 04:48
Napoliden başka takım seçmem ve bu taktiği napoliye uyguladığımda juventustan fark yedim Torinoda

biraz modifie etmem lazım galiba taktiği

takıma takviye ettiğim oyuncular palacio, dica , radoi, wome

canavar20
26.Aralık.2006, 21:55
Leverkusen ile 5-6 maç oynadık hepsini kazandık. Taktiği anlamak çok kolay hızlı bir forvet işi bitiriyor. Forvette Martins var ve işi rahatlıkla bitiriyor.

yunusgs
26.Aralık.2006, 22:45
Ellerine sağlık İlhan abi teşekkürler.

Rodrigo Tello
27.Aralık.2006, 00:44
Çok Teşekkürler,bende tutmadı macları cok zor kazanıyorum veya berabere bitiyor.Forvetin cok iyi olması gerek.Kısacası taktikte gol sıkıntısı var...

QaaN-07
27.Aralık.2006, 01:08
Ben pek beğenmedim taktiği abi..

Target Man olarak Mame Niang Gökhan Ünal ı denedim takım da iyiydi ama 5 hazırlık maçının 4ünü kaybettim..

Ilhan
27.Aralık.2006, 02:56
Taktikte target man falan yok.

Ilhan
27.Aralık.2006, 02:59
Ayrıca sadece hazırlık maçlarında değil, ligde en az 20 maç deneyin ki adam gibi yorum yapabilin.

El Comandante
27.Aralık.2006, 03:04
Bu taktigi Juventus ve Sevilla´da denedim ve gayet basarili sonuclar aldim.
Juvede oynarken Iaguinta,Sevilla da oynarken Kanoute baya gol atiyorlardi.Mclerde uzun sutu iyi olan adamlar varsa iyi olur,keza mac icinde sIk sIk sut cekiyorlar,yani bunlarin gol olma orani yüksek olur.

Kanatlardaki adamlar hizli,iyi orta acan adamlar olursa asist kralligina oynuyorlar.Bu taktikte kanatlar cok önemli,oyun genelde kanatlardan kuruluyor.

Dmdeki adam bol bol sari kart görüyor,bu da ayri mevzu :)

M.Scofield
27.Aralık.2006, 06:02
dmc:linderhot
mc: ayhan amc: lincoln
mr: Sabri Ml:arda
orta sahayı bu şekilde kursam bu taktikten faydalanabilirmiyim

Ilhan
27.Aralık.2006, 06:26
MR yok, AMR ve AML var. Sabri uyarı mı, uymaz. Sağ MC'de Ayhan sadece yedek olur. Sol MC için Lincoln süper.

CUBISM
29.Aralık.2006, 09:17
Taktigi 1 sene denedim gerektiği kadar uyguladım gs. ligi fenerin arkasında 2. bitirdim. Taktigini gerçekten beyendim ama özellikle orta sahada oynayan 2 mc inanılmaz fazla şut çekiyorlar kaleye ondan o iki adamın uzun şutları 16'nın üzerinde olursa forveti bile geçen oluyor gol krallarığında :) Topa hükmetmek konusunda çoğu maçta daha fazla oluyor ama az olan maçlarda var tabi (TSLigi). Tek beyenmedigim nokta çok az pozisyana giriliyor maçta ve forvet adamınız inanılmaz yanlız kalıyor. Hatta diyorum pozisyona girmesi bile zor oluyor. Kenarlarda çok sağlam iki sağ ve sol açık adamınız yoksa forvet oyuncunuzdan hiç randıman alamıyorsunuz (Tabi özel yetekli oyuncular hariç örn elimde hennry, eto vs. olsa degişir bu). Son soyliyeceğim maçlar genellikle 1 farklı sonuçlarla bitiyor 2 fark attığımı pek hatırlamıyorum ama az gol yiyip bulduğunuzu atarsanız süper bi taktik. Bazı zamanlar kendimi Mircea Lucescu' zannetdiğim oldu :icon_biggrin: Dedigim gibi orta sahada oynayan 2 adam süper şut çekiyorsa sürün 11 i sahaya gerisini düşünmeyin ama şutları kötüyse yandınız posizyona girmeniz oldukça güçleşecek.

Teşekkürler taktik için peluk eline sağlık...

Knightmare
29.Aralık.2006, 12:47
İlhan yaptıysa olmuştur o olmuştur :D sabah olsun bi hayırlısıyla nöbetim bitsin, ilk işim taktiğini denemek olacak.
birde shamur1 nickli arkadaş üşenmemiş burada bile bana laf sokmuş. tebrik ediyorum kendisini, azmini, hırsını ve başarılarının(?) dewamını diliyorum...

kocari
01.Ocak.2007, 02:49
Benim önceki seride uyguladıgım taktik sadece kanatlar forvete gidiyordu . daha sonra buna uyarladım. çok iyiydi güzeldi ama sade deplasmanlarda. takım kendi sahamda çok defansif oluyordu.o yüzden dmc yerine 2 mc yapmak ve kanatlarıda ortaya destek vererek ki bu barcelonanın oyundaki taktigi . Enson odna karar kıldım ve çok mutluyum tek kötü yanı gelene gidene 3 atıyorum ne 2 ne 4 :) .

dr_____dc______dc________dl

______MC______MC________

__<==AMC__AMC___AMC==>__
____________SC____________

Ilhan
01.Ocak.2007, 19:50
E 3 atmanın neresi kötü:) Tek forvetli dizilişlerde takım oyununun önemi çok büyük.

kocari
01.Ocak.2007, 21:47
evet yaw o yüzden ben kanat agırlıklı oynamıyorum ,sanki biraz kopuk duruyorlar kanatta takım. Birde bu seri için savunacağım tek şey bence en iyi taktik diye birşey yok . oyuncular form tutunca tepeliolar hangi taktik olursa olsun. İdman olayı çok önemli .Dediğim gibi taktik 2. plana favorim idman olayı :D iyi bir idman soruları çözüyor

toutatis
03.Ocak.2007, 01:29
10-15 maç denedim taktiği :) Pek verim alamadım. emeğiniz için tşk.ler :)

GReeN BeReT
03.Ocak.2007, 02:42
emeğin için teşekkürler İlhan abi daha bu taktikle 10-11 maç oynadım kayserispor dayım , 8.sıradayım beklediğimin çok üstündeyim

sonOsmanLI
03.Ocak.2007, 07:46
güzel taktik teşekkürler

shadowrefree
04.Ocak.2007, 07:57
emeğin için teşekkürler İlhan abi daha bu taktikle 10-11 maç oynadım kayserispor dayım , 8.sıradayım beklediğimin çok üstündeyim

kayserispordasın birde 8. sıraya ii diyorsun...ilginç!!!

bana kalırsa bu taktik kayseriye oturur ve liderliğe oynar...

Ilhan
05.Ocak.2007, 00:07
İyi bir antreman programı ve bol sayıda koç ile...

GReeN BeReT
05.Ocak.2007, 00:40
sevgili shadowfree bence de haklısın ama herkes iyi menajer olacak diye bir şey yok sonuçta

shadowrefree
05.Ocak.2007, 08:28
sevgili shadowfree bence de haklısın ama herkes iyi menajer olacak diye bir şey yok sonuçta

sende haklısın...

Emurafu
05.Ocak.2007, 09:08
Bu taktigi Fm ligi Turnuvasında Udinsede deniyecem ilhan:)
Çünkü sistem benim adamlara uygun..Udinesede santrafor yok iyi..

Forvet:Pepe yada flores
Kanatlarda:Gyan,Di Natele
Mc:Obodo,G.inler
Dmc:Sivok
DC:Zapata,Felipe
Dl:Lukovic
DR:Pinzi(Bu sistemde bekler önemli oldugu için bindirmesi iyi oldugu onu oynatıcam)

Bakalım nasıl sonuçlar alıcam..18.fm turnuvası için hazırlık yapıyom:)

MoRaNDi
05.Ocak.2007, 10:23
Bende bu taktiği Torino'da denemeyi düşünüyorum. Emeğine sağlık..

GeNç KaRTaL
07.Ocak.2007, 04:29
İlhan abi taktiğini yayınladıktan sonra heveslen bir Roma kariyeri açtım.Hazırlık maçları,Süper kupa maçı(İnter),Ve ligte bir maç yaptım.Açıkcası pek hoşuma gitmeyen yanları oldu taktikte.Yavaş oynuyor olmamız,Oyuncuların bir birlerinden uzak kalmaları(Özellikle ortadan top taşıdığımızda kanattakiler çok uzakta kalıyorlar) Ceza sahasında çoğalamamız,(Bu bir önceki dediğimden kaynaklanıyor).Bunlardan dolayı oynadığım maçlarda aşırı sıkıldım.Golleri ancak yıldız oyuncularımın becerileri ile atıyordum.Ama taktik bu dediklerim dışında mükemmel.Defansif açıdan özellikle.Oyunculara verilen komutlar çok iyi.Dediğim gibi az pozisyon bulmamız bence en büyük sorun.Ki sen bunu zaten açıklamışsın günümüz futbolununda böyle olduğunu demişsin.Ama fmde başarıya ulaşmak için daha göze hoş gelen futboluda tercih edebiliriz.Mesela aynı oyunumda taktiğinin üzerinden 4-2-3-1 dizilişini yaptım ve tempoyu hızlı yaptım.İstediğim pozisyon zenginliği ve başarıları elde ediyorum şu an.Tabii başarımda senin taktiğinin payı çok büyük.Özellikle ayarladığın komutların katkısı..

Bu arada bunu senin taktiğini kötülemek için yazmadım.Sadece görüşlerimi belirttim.Senin beni yanlış anlamayacağınıda çok iyi biliyorum zaten.Ayrıca bu güzel taktiği bizlerle paylaştığın için tekrar teşekkür ediyorum.

Ilhan
07.Ocak.2007, 20:53
İlhan abi taktiğini yayınladıktan sonra heveslen bir Roma kariyeri açtım.Hazırlık maçları,Süper kupa maçı(İnter),Ve ligte bir maç yaptım.Açıkcası pek hoşuma gitmeyen yanları oldu taktikte.Yavaş oynuyor olmamız,Oyuncuların bir birlerinden uzak kalmaları(Özellikle ortadan top taşıdığımızda kanattakiler çok uzakta kalıyorlar) Ceza sahasında çoğalamamız,(Bu bir önceki dediğimden kaynaklanıyor).Bunlardan dolayı oynadığım maçlarda aşırı sıkıldım.Golleri ancak yıldız oyuncularımın becerileri ile atıyordum.Ama taktik bu dediklerim dışında mükemmel.Defansif açıdan özellikle.Oyunculara verilen komutlar çok iyi.Dediğim gibi az pozisyon bulmamız bence en büyük sorun.Ki sen bunu zaten açıklamışsın günümüz futbolununda böyle olduğunu demişsin.Ama fmde başarıya ulaşmak için daha göze hoş gelen futboluda tercih edebiliriz.Mesela aynı oyunumda taktiğinin üzerinden 4-2-3-1 dizilişini yaptım ve tempoyu hızlı yaptım.İstediğim pozisyon zenginliği ve başarıları elde ediyorum şu an.Tabii başarımda senin taktiğinin payı çok büyük.Özellikle ayarladığın komutların katkısı..

Bu arada bunu senin taktiğini kötülemek için yazmadım.Sadece görüşlerimi belirttim.Senin beni yanlış anlamayacağınıda çok iyi biliyorum zaten.Ayrıca bu güzel taktiği bizlerle paylaştığın için tekrar teşekkür ediyorum.

Şemsiciğim öncelikle güzel yorumun ve taktiğe vakit ayıdığın için teşekkürler. Taktikte hücumda da bol pozisyon üretilebiliyor, zaten topa sahip olan tarafsın. Ancak 801'de kalecilerin devleşmesi gibi bir sorun var. 802 çıkınca çok daha iyi anlayabileceksiniz, eminim.

PesimiSTyLa
07.Ocak.2007, 21:08
Bu taktigi 17. FM turnuvası yarı finalde deplasman macı ve Finaldeki 2 macta da uyguladım süper oldu. Takımım Villarealdi. Kendimce birkac degişiklik yaptim.

Mantaliteyi daha ofansif yaptim. Amr ve Aml leri de oyuncu komutlarından mantalitelerini daha ofans agırlıklı yaparak hücüma katkı yapmalarını sagladım. Ortadaki 2 mc den solda olana ileri cıkışları iyi olan biri oldugunnda daha iyi oluyor. sagdaki mc yi de libero gibi kullandım ki zaten öyle . Ayrıca soldaki mc ye de playmaker özelligi verdim. Cok basarılı sonuçlar aldım ve sampiyon oldum. soldaki mc riquelmeydi;;)

Buradaki kıstas amr ve aml iyi olmalı bende Nihat ve Matias Fernandez di ki harika oyuncular. tek forvet olduguna bakmayın sadece forvete indexli bi taktik degil bende soldaki mc de olan riquelme de oldukca gol atıyordu aynı sekilde mati ve nihat da ;;) Kaleye cok sut atıyorsunuz. kısa paslaarla yavas tempoda topun hakimiyeti, dolayısıyla oyunun hakimiyeti sizde oluyor.

Kısacası harika bi taktik benim kendimce yaptigim degişikliklerle Villareale tabiri caizse cuk oturdu :D Herkes denemeli ;;) Sagol İlhan abi ;;)

Onurap
08.Ocak.2007, 01:06
Defansif olarak çok başarılı taktik 14 maçta 1 gol yedim sadece :D Ama ofansif olarak biraz eksik gibi.hızlı forvetiniz varsa iyi işliyor sanırım.

http://img221.imageshack.us/img221/6787/adszdfdho6.jpg (http://imageshack.us)

Ilhan
08.Ocak.2007, 01:39
Bu taktigi 17. FM turnuvası yarı finalde deplasman macı ve Finaldeki 2 macta da uyguladım süper oldu. Takımım Villarealdi. Kendimce birkac degişiklik yaptim.

Mantaliteyi daha ofansif yaptim. Amr ve Aml leri de oyuncu komutlarından mantalitelerini daha ofans agırlıklı yaparak hücüma katkı yapmalarını sagladım. Ortadaki 2 mc den solda olana ileri cıkışları iyi olan biri oldugunnda daha iyi oluyor. sagdaki mc yi de libero gibi kullandım ki zaten öyle . Ayrıca soldaki mc ye de playmaker özelligi verdim. Cok basarılı sonuçlar aldım ve sampiyon oldum. soldaki mc riquelmeydi;;)

Buradaki kıstas amr ve aml iyi olmalı bende Nihat ve Matias Fernandez di ki harika oyuncular. tek forvet olduguna bakmayın sadece forvete indexli bi taktik degil bende soldaki mc de olan riquelme de oldukca gol atıyordu aynı sekilde mati ve nihat da ;;) Kaleye cok sut atıyorsunuz. kısa paslaarla yavas tempoda topun hakimiyeti, dolayısıyla oyunun hakimiyeti sizde oluyor.

Kısacası harika bi taktik benim kendimce yaptigim degişikliklerle Villareale tabiri caizse cuk oturdu :D Herkes denemeli ;;) Sagol İlhan abi ;;)

Öncelikle bu taktikte bu başarıları yakalamış olman harika bir durum. Seni tebrik ederim. Hayrettin abi gibi bir virtüöz'ü saf dışı bırakman çok güzel. Playmaker olayı dışında harika işler yapmışsın. Ancak playmaker'ın oyun varsasyonlarını kısıtlayacağını unutma.

Defansif olarak çok başarılı taktik 14 maçta 1 gol yedim sadece :D Ama ofansif olarak biraz eksik gibi.hızlı forvetiniz varsa iyi işliyor sanırım.

http://img221.imageshack.us/img221/6787/adszdfdho6.jpg (http://imageshack.us)

Mükemmel bir tablo. Tebrikler.

PesimiSTyLa
08.Ocak.2007, 01:49
Öncelikle bu taktikte bu başarıları yakalamış olman harika bir durum. Seni tebrik ederim. Hayrettin abi gibi bir virtüöz'ü saf dışı bırakman çok güzel. Playmaker olayı dışında harika işler yapmışsın. Ancak playmaker'ın oyun varsasyonlarını kısıtlayacağını unutma.

Playmakerı normalde bende vermeyecektim İlhan abi . Ama bi macta deneyeyim dedim Riquelme üzerinde denedim. Yarı finalde Zaragozayı deplasmanda 4-0 yendim. Belki de bu Riquelme nin yeteneklerinden oldu :) Çünkü Kendi kariyerimde playmaker ile olmadı suan playmakersız kullanıyorum . Demek ki o Riuelmeden kaynaklanıyormuş :)

Ilhan
08.Ocak.2007, 02:01
Zaten dünyada sayılıdır Riquelme:)

E Hayrettin abi de anlasın artık bazı şeyleri.:)

PesimiSTyLa
08.Ocak.2007, 02:08
Evet abi riqu Faktörü :)

shadowrefree
08.Ocak.2007, 22:49
peluk 802 çıkınca taktiği modifiye etmen gerekebilir.ben taktiğini beğenerek kullananlardanım defansif açıdan bana kalırsa çok çok ii.hele dc ler hızlı adamlardan oluşuyorsa çok az gol yiyorsunuz.ama dediğin gibi kalecilerin devleşmesi çok gol atmayı engelliyor.inş. 802 de bu sorun çözülür oyun zevki artar.sende böylelikle 2. versiyonu ile taktiği bize sunarsın.:D

Ilhan
09.Ocak.2007, 02:30
peluk 802 çıkınca taktiği modifiye etmen gerekebilir.ben taktiğini beğenerek kullananlardanım defansif açıdan bana kalırsa çok çok ii.hele dc ler hızlı adamlardan oluşuyorsa çok az gol yiyorsunuz.ama dediğin gibi kalecilerin devleşmesi çok gol atmayı engelliyor.inş. 802 de bu sorun çözülür oyun zevki artar.sende böylelikle 2. versiyonu ile taktiği bize sunarsın.:D

Haklısın. 802'de maç motorunda değişimler olacak ama taktiğin genel yapısı aynı kalır. Deneyen, denemeyen herkese teşekkürler.

Emurafu
09.Ocak.2007, 03:17
Bu taktigi Udinesede denedim tuttu gibi...Mentality ofansif yaptım..

GeNç KaRTaL
09.Ocak.2007, 04:02
Benim indirdiğimde mantalite ofansifti zaten..

shadowrefree
09.Ocak.2007, 07:14
evet ofansif saten mentalite...

Emurafu
10.Ocak.2007, 00:14
Daha fazla ofansif yaptım..Defans cizgisi geride yaptım:)Defansı çok cıkarmıyorum..

Ilhan
10.Ocak.2007, 00:29
Daha fazla ofansif yaptım..Defans cizgisi geride yaptım:)Defansı çok cıkarmıyorum..

Daha fazla ofansif yapman ve defans çizgisini daha fazla geri çekmen tamamen birbirine zıt şeyler. Bu forvet ile defans arasındaki boşluğu artırır, rakibin daha rahat pas yapmasını sağlar.

Ayrıca her oyuncunun teker teker mentalite ayarları bulunduğundan takım komutlarında mantalite değiştirmek hiçbirşeye etki etmez.

Onurap
10.Ocak.2007, 00:41
Bence oyunda defansı derinde kurunca aksine daha çok gol yiyoruz en azından normal olmalı.

wolfson
10.Ocak.2007, 01:43
Bence defansı geri çekmeliyiz.Defanslarımız ne kdar hızlı olursa olsun hızı 10 olan birisine geçiliyo geri çektiğimizde ve kalecimiz iyi olduğu taktikde gol yemiyoruz ben böyle düşünüyorum.Ben oyunda en çok gol yememeye çalışıyorum.

erdal12
10.Ocak.2007, 09:02
denemekden zarar gelmez
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bide defansın onunde ıyı oynayamıo oyuncular 3 ortasaha yaparsanız daha ıyı olur bence

Ilhan
10.Ocak.2007, 16:34
3 orta saha yapmanın bence bir mantığı yok. Bir oyuncu oyunu geriden kurup defansın garantörlüğünü yapmalı.

aysem
11.Ocak.2007, 07:38
taktiğini deneme aşamsındayım ilk macımı evertonu 3-1 yendim 2.macımda portmouth 1-0 yenildim bu taktiğe göre forvetin arkadasın anlattıgını hız of on the ball(sanırım) uyan en iyi oyuncu OWEN

Ilhan
11.Ocak.2007, 18:27
Sanırım Newcastle'ı yönetiyorsun.:)

imparator_cenk
11.Ocak.2007, 20:00
Deneyeceğim teşekkürler.

Umarım diğer taktikler gibi,son 5 hafta'ya lider girip son 5 maçı kaybedip,şampiyonluğu bir başka bahar'a bırakmayız.

Ilhan
11.Ocak.2007, 22:47
Deneyeceğim teşekkürler.

Umarım diğer taktikler gibi,son 5 hafta'ya lider girip son 5 maçı kaybedip,şampiyonluğu bir başka bahar'a bırakmayız.

Onun biraz da oyuncu motivasyonu ile alakası olabilir. Kadro rotasyonunu iyi yapıp takım konuşmalarına dikkat etmeliyiz.

Lucas Neill
14.Ocak.2007, 05:38
Abi ilk yarı sonunda Denizlispor'la 17.ciydim...İkinci yarı bu taktikle oynadım 14 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldım 3 büyüklerin hepsini yendim ve ligi 3. bitirdim gerçekten güzel taktik emeğine sağlık...

Ilhan
14.Ocak.2007, 05:41
Abi ilk yarı sonunda Denizlispor'la 17.ciydim...İkinci yarı bu taktikle oynadım 14 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldım 3 büyüklerin hepsini yendim ve ligi 3. bitirdim gerçekten güzel taktik emeğine sağlık...

Bunu duymak çok güzel işte. Ligi domine etmişsin resmen:)

Mark Viduka
22.Ocak.2007, 19:29
4-1-2-1-2 yi de denemenizi tavsiye ederim

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 20:46

Buna tamamen katılıyorum. Kart görme sorunu bu şekilde çözülebilir.

Buna da kısmen katılıyorum. Eğer yetenekli bir bek oyuncunuz varsa top sürmede bir sakınca yok.

Ayrıca şunu belirteyim ki takımınız iyiyse taktik öyle ya da böyle olabilir, çok farketmez. FM'de henüz bir yapay zekâ yok ama şu var mesela. Siz atak türü olarak "iki kanada birden"i seçmişseniz ve oyun içinde bunu "sağ kanattan atak" şeklinde değiştirirseniz, rakip takım, beklerini yer değiştiriyor. Bilmem bunu farkettiniz mi ama.. Yani basit bir mantıkla çalışıyor FM. Ben henüz doruğa ulaştığına inanmıyorum ve isteseler FM 2009 mükemmel olur ama biraz ticari bakıyorlar doğal olarak. 1 yılda yapabilecekleri değişiklikleri 5 yıla yayıyorlar. Neyse.. Ve bir saçmalık daha var ki rakip takım oyun içinde belki de 20 defa diziliş değiştiriyor. Gerçekte böyle birşey sözkonusu olamaz.

İlhan'ın söylediklerine de 1-2 ek yapayım. İlkin oyuncuların kafa vuruşlarının düzelmesi gerçekten güzel bir yenilik. Özellikle kornerden gelen toplarda artık her top kaleyi bulmuyor. Uzaktan olan goller de azaltılmış, bu da güzel olmuş. Hangi taktiği uygularsanız uygulayın "kontra atak" seçeneği mutlaka açık olsun. İlhan sana da öneririm. Senin taktiğin oyunun en iyi "ikinci" dizilişi. Birincisi de klasik 4-4-2.. Bu nedenle bu taktiği geliştirirsen çok başarılı olur. Ve bu taktiğe defans yapmak gerçekten zor arkadaşlar. Barcelona da benzer bir taktikle oynuyor. Hızlı sağ ve sol açıklarınız varsa rakibi dağıtırsınız, tek forvet olduğuna bakmayın. Oyunda en etkili sistem tek forvet.

MaTRaKaN
22.Ocak.2007, 22:07
İlhan abi başka kişiler için taktiğin çok güzel olabilir ama bende tutmadı bi türlü.
12 maçta 8 yenilgi 3 beraberlik 1 galibiyet aldım.Takımım konyaspor diziliş aşağıda şekilde:

.............Cihan veysel........
Kısa Billal..................Erhan Küçük
..........Hasan Ü..Anıl T.........
..............Uğur Kavak.......
Kaue...El Saka...Öksaraç Burak...Hakan A.
.................Odabaşı Ferhat...............

Bu takıma yapılabilecek bişi varmı?

Flawless Victory
23.Ocak.2007, 00:38
Bilal Kısa sol kanatta oynayabiliyor mu ki?

MaTRaKaN
23.Ocak.2007, 00:41
AMLC Oynuyor

MaTRaKaN
23.Ocak.2007, 00:41
AMLC Oynuyor

bjk_melo_151
23.Ocak.2007, 01:48
Kadronu da görsek:)

FaLconi
24.Ocak.2007, 00:17
Güzel taktik.. Ancak taktikle öne geçtiğimde %100 maç çeviriyorlar.. 1-2 gol bulduktan sonra daha az hücum düşünüp nasıl skoru koruyabilirim? Yorumlarını bekliyorum İlhan.. :)

Murderer26
24.Ocak.2007, 10:20
peluk bana 4-1-3-2 lazim Bobo çok gol kaçırıyor. Beşiktaş için 1 tane 4-1-3-2 taktiği yaparmisin. Ayrıca ön libero olarak kimi önerirsin. Ayrıca ben bu taktiği kullanırken sadece taktigi açıp oyuncuları yerleştiriyorum extra birşey yapmama gerek yok değil mi? Ricardinho'yu Satip Kimi Alabilirim. Öncelikle Cesar Delgado'yu Aliyorum O Allah'in Emri :D . Cesar Delgado'ya 2. Sezon 15m'e Filan Gidiyor. Teşekkurler.

shadowrefree
25.Ocak.2007, 00:02
ön libero ever banega ii seçenek...

equinox_cs
26.Ocak.2007, 02:23
Bu taktik gerçekten çok başarılı. Ben arsenalle oynuyorum ilk sene transferlerim veloso, jimmy briand, jeremy menez. bu sene içerisinde şampiyonlar ligi haricinde hüsran yaşamadım. ligde "9" puan farkla şampiyon oldum. ancak (arsenalin geçn yapısına bağlıyorum bunu) şam. liginde çeyrek finalde real madrid'e, her iki statta da ezerek oynamama rağmen, elendim. taktikte ilgimi çeken 2 şey oldu: 1-kanatlarda bulunan van persie ve menez beraber asist kralı oldular2-forvette hiçbir maç yedek bırakmadıgım briand gol kralı oldu (28 gol)Ancak İlhan abi sana bu taktikle ilgili yöneteceğim bir kaç sorum olacak. bu taktikle 1-0 geriye düştüğümüz maçlarda yapacağımız hamleler ne olmalı? bilindiği üzere oyunun yapay zekası bir süre ardından taktiğe önlem alıyor, bu taktik için oluşturdugum takımı bozarak yeni bir taktik mi denemeliyim? öncelikle bu taktikte "şu bölge çok önemlidir!" dediğin mevki neresidir? forvette fc mi st mi, hangisi bu taktik için daha iyi olur?

shamur1
26.Ocak.2007, 06:21
Arsenal ile oynarken de kendi taktiğini yapmalısın bence. Kötü takımların güzel taktiklere ihtiyacı vardır. Tabi göreli bir kavram sonuçta kişiden kişiye değişir

uAsamet91
26.Ocak.2007, 19:49
GüzeL taktik Turnuvada oynadıgım her 3 kişiden 2 si total dominasyon kullandı ama anti totaLi buldum gibi:)

Ilhan
26.Ocak.2007, 23:34
Bu taktik gerçekten çok başarılı. Ben arsenalle oynuyorum ilk sene transferlerim veloso, jimmy briand, jeremy menez. bu sene içerisinde şampiyonlar ligi haricinde hüsran yaşamadım. ligde "9" puan farkla şampiyon oldum. ancak (arsenalin geçn yapısına bağlıyorum bunu) şam. liginde çeyrek finalde real madrid'e, her iki statta da ezerek oynamama rağmen, elendim. taktikte ilgimi çeken 2 şey oldu: 1-kanatlarda bulunan van persie ve menez beraber asist kralı oldular2-forvette hiçbir maç yedek bırakmadıgım briand gol kralı oldu (28 gol)Ancak İlhan abi sana bu taktikle ilgili yöneteceğim bir kaç sorum olacak. bu taktikle 1-0 geriye düştüğümüz maçlarda yapacağımız hamleler ne olmalı? bilindiği üzere oyunun yapay zekası bir süre ardından taktiğe önlem alıyor, bu taktik için oluşturdugum takımı bozarak yeni bir taktik mi denemeliyim? öncelikle bu taktikte "şu bölge çok önemlidir!" dediğin mevki neresidir? forvette fc mi st mi, hangisi bu taktik için daha iyi olur?

Taktiğin en önemli mevkisi diye birşey yok, ancak iki MC ve santraforlarınız son derece önemli. Geriye düştüğünüzde oyun disiplininden ödün vermeyin ancak son dakikalara yaklaşıyorsanız oyunu kanatlara yayın ve tempoyu artırın.

DaHood
31.Ocak.2007, 19:37
abı valla bgne kdr hc ınternetten taktık ındırmemıstım hep kndmınkılerle oynadm bu gn de antreman programı bulmak ıcn grdm bı baktım bu kdr cok ıı yorum fln dayanamadım ındırıorm denıcem ama ynede emeıne sağlık
,

QaaN-07
31.Ocak.2007, 21:52
Abi bu defaki bende tutmadı..

Ilhan
31.Ocak.2007, 23:32
Yakında kanatlardan daha çok atak yapmanızı sağlayacak bir iki yenilikle beraber biraz daha gelişmiş verisyonu yayınlayacağım bu konu üzerinden. Ne açıdan tutmadığını belirtirseniz yardımcı olabilirim.

QaaN-07
03.Şubat.2007, 01:36
Yakında kanatlardan daha çok atak yapmanızı sağlayacak bir iki yenilikle beraber biraz daha gelişmiş verisyonu yayınlayacağım bu konu üzerinden. Ne açıdan tutmadığını belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Gol atamadım bu taktikle
Fenerle ikinci sezondaydım Luis Fabiano forvetteydi gol bulamıyordum beraberlik alıyorum sürekli..

KorcanK
03.Şubat.2007, 18:14
Maclar hep ALT olarak sonuclaniyor yani 2den fazla gol olmuyor.. biraz daha atak yaparsan guzel olur.. avrupa maclari ya berabere ya yenilgi olarak sonuclaniyor.. gol atilmiyor arkadasinda dedigi gibi..

Ilhan
03.Şubat.2007, 18:49
Bu diziliş defansif bir diziliş olduğundan gol atılmaması çok doğal. Bir de 801 maç motorunun hatalarından kaynaklanan bir durum bu. Çok aşırı gol kaçıyor ve bunu engellemenin bir yolu yok. Tek çare 802'yi beklemek.

Alicanfmfan
03.Şubat.2007, 21:05
Ben bu siteye üye oldum gerçekten çok seviyeli bir site öncelikle onun için çok teşekkür ederim size

Taktige gelince mükemmel bir taktik saten geçen sene de arkadaş indirmişti sizin taktigi çok begenmişti buda süper emegine sağlık.Bende

wellcita
03.Şubat.2007, 22:30
ben kullandım bu taktiği ilk başlarda pek iyi değildi ama takım mantalitesini defansif yapınc gayet başarılı oldum seherild unitedı premier lige çıakrdım bu takikle ilerdeki santrforunuz iyi olurs çok gol atılıyo bu taktikle amr aml de iyi olcak tabi benim santrforum billy sharp die bi adamdı sheffilde oynuyo normalde de inanılmnazgolcu 34 maçta 36 gol falan atmıştı kesinlikle tavsiye ederim o adamı da :)

QaaN-07
04.Şubat.2007, 19:56
Bu diziliş defansif bir diziliş olduğundan gol atılmaması çok doğal. Bir de 801 maç motorunun hatalarından kaynaklanan bir durum bu. Çok aşırı gol kaçıyor ve bunu engellemenin bir yolu yok. Tek çare 802'yi beklemek.

Zaten 8.0 kullanıyorum ama bir değişiklik yok
Ligde bile sürekli 0-0 berabere kalıyorum

bjk_melo_151
05.Şubat.2007, 00:22
Oyuncu seçimlerinin de etkisi olabilir.Herşey taktikle olacak diye bir durum söz konusu değildir.

yıldo_23
05.Şubat.2007, 04:36
taktik gerçekten akılcı bi şekilde hazırlanmış.yavaş tempoyla orta sahada genelde kısa paslarla topu biz kullanıyoruz genelde.taktik eleştirebileceği tek şey kapanma derecesi olabilir..orta sahadaki adamların kapanmalarını whole pitch yapıp bütün maç rakibin peşinden koşturma taraftarı değilim..bu atak organizasyonlarının azalmasına neden oluyo(oyunculardaki yorulmadan dolayı) ve rakibe fazla alan bırakılıyo..bence kapanma derecesi 2 veya 3 kademe indirilirse gerçekten daha iyi bi taktik olur derim..

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 21:59
İlhan abi bu taktiği çift forvet nasıl yaparız.Mesela DM oynatmayıp çift forvet yapsak nasıl olur?Başarılı olabilir miyiz?Yani bu taktikle çift forvet mümkün müdür?

Ilhan
07.Şubat.2007, 01:23
DM en önemli mevkilerden biri. DErin koşular yapan forvetlere sıkı markaj uygulayan pozisyon. Onu alıp forvete koyarsanız Total Dominasyon mantalitesi dışına çıkarsınız.

Redrum
07.Şubat.2007, 16:33
Çift forvetli olursa nasıl olur peki abi? mesela ben 4-4-2 her türlü varyasyonu denedim başarılı olamadım. Acaba team instructionstan mı çakmıyorum anlamadım:S

RoNNiE91
07.Şubat.2007, 17:49
Çift forvetli olursa nasıl olur peki abi? mesela ben 4-4-2 her türlü varyasyonu denedim başarılı olamadım. Acaba team instructionstan mı çakmıyorum anlamadım:S

Aynı sorun bende de var.

Addolorato
08.Şubat.2007, 05:15
Ben deportivoyla oynuyorum bu taktikle ligde istediğimi alıyorum 10. sıradayım şu an ama bi eleştirim olucak eğer bu taktikle geriye düşersek maçı çevirmek oldukça zor oluyor

Emurafu
10.Şubat.2007, 23:54
iskenderunspor oyunda yarı pro takım...Bende iskenderun ile yeni kariyer açtım..

Taktikde defans blogunu geride yaptım..Kontra atak isaretledim tempo hızlı yaptım..İskenderunspor playofflarla Lig A cıkardım..

Çok zor gol yiyorum...Kornerden çok gol atıyorum..Savunmamda kafası iyi olan biri var paso gol atıyor...

Yenik duruma düsünce baska bir taktigim var onu uyguluyorum..Bu taktikde yenik duruma düsünce maçı almak biraz zor oluyor...

Ilhan
17.Şubat.2007, 16:16
Arsenalde Tutturamadım ben kadrom da çok iyi.Çok pozisyona giriyorum ama gol olmuyor.

.............Adebayor........
Mutu..................Quresma
......Rosicky..Fabregas...
.............Denilson.......
Guardado...Gallas.....Toure...Sagna
.............Almunia........

Bu çok pozisyona girme ama gol olmama benim suçum değil gerçekten:) Biraz sabrederseniz golleri atmaya başlarsınız, ligde de iyi konuma gelirsiniz.

Biraz ss'lerle durumunuzu koyarsanız sevinirim. Bir de, kaç maç denediniz?

Güzel bir paylaşım olmuş bunun için teşekkür ediyorum.

İlk versiyonunu indirecekken 2. versiyonu gördüm ve indirdim.

Kendi çapımda bilgilerimle değerlendirirsem bir sezon içerisinde bu taktikle gidilmez diye düşünüyorum. Yada sadece deplasmanlarda kullanılabilinir. Çünkü gol atmanız gereken veya maçı 1-0 ardından 2-0 yapıp rahatlayacağınız bir taktik değil diye düşünüyorum.

Şayet tüm sezon kullanacağım diyorsanız özellikle kaleciniz ve FC oynayan oyuncunuz çok iyi olmalıdır.

Taktiği biraz değerlendirirsek top sizde kalıyor ancak topun sizde kalması demek çok süpersiniz demek değildir. Top takımda kalsada kullanamadıktan sonra bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Gol pozisyonuna giriyorsunuz. Ancak yakaladığınızı atmanı gerekiyor. Özellikle yavaş oyun stili ve topun ayakta beklemesi iyi takımlara karşı oynadığınızda kalenize gol olarak yazılıyor.

Son olarak şuna değinmek istiyorum. Paylaşım bir kere güzel bir paylaşım. Ancak biz şunu unutuyoruz. Taktik verildi. Çok başarılı olanda var olamayanda. Peluk arkadaşımız taktiği kusursuz verdi, kadromuzu kurdu. Hatta hepsinden vazgeçip ben size alacağınız kupaları ve lig durumu söyliyim hiç uğraşmayında diyebilir. :icon_smile: Mesajlara bakıyorum olay o konuma gelecek yakında.

Taktiğin değerlendirmesini burda yaptıktan sonra ta oyuncu kısmında kimi oynatayım tarzı sorular yerine taktiğin eksik bulduğumuz yönlerini kendi bilgimizle geliştirip burdan paylaşmalıyız. Mesela benim takımımda yavaş anlayıştan dolayı top kayıpları yaşanıyor. Taktiğe yeni eklemeler yapıp bunu ben düzeltebilirim.

Tekrar teşekkürler.

Öncelikle bu harika yorum için çok teşekkür ederim. Evet, taktik kesinlikle geride olduğun bir maçı çevirme taktiği değil. Nitekim öyle bir taktik yapmayı da planlıyorum. Eğer gerideyseniz ve son 10 dakikaya giriyorsanız bu taktiği kullanmanız işe yaramayabilir. Ancak gol de atabilirsiniz. Benim çevirdiğim maç sayısı çoktur bu taktikle.

Yakında son dakikalar taktiği de yayınlamayı düşünüyorum. 4-2-4 formasyonunda, doldur boşlat mantalitesinde.

shamur1
27.Şubat.2007, 21:02
Takımda 6 oyuncunun alan daraltması yüksek verilmiş. Dikkatimi çeken nokta ise ilk versiyonunda Dmc oyuncuya alan daraltmayı çok vermeyelim ki önündeki 2 Mc'nin kaçırdığı oyuncuları karşılasın demiştin. Ama yeni versiyonu incelediğim de Dmc oyuncunada alan daraltmayı yüksek vermişsin. Bu değişiklikte ki ince nokta nedir ? Alan daraltan takımlar daha defansif bir anlayış içinde olmazlar mı ? Bu nokta çok önemli senin de düşüncelerini merak ediyorum..

Ortadaki 2 dc ye kısa pas vermişsin. Mantaliteleri defansif olduğu için doğrudan pas daha yerinde olmazmıydı ? Sonuçta rakip kaleye yakın oynayan oyuncular için kısa pas daha yerindedir diye düşünüyorum..

Ayrıca takımda sadece Fc oyuncumuzun anlayışı ofansif . Bu bizi gol yollarında zorlamaz mı ?

Son olarak ta Dc - Fb ve Dmc oyuncumuzun da top kapması sert. Belki sen Barcelona ile oynarken upload ettin taktiği ama orta dereceli takımları çalıştırırken bunlara uygun oyuncu bulmak çok zor. O yüzden kendi oyuncularımıza göre top kapma şiddetini ayarlamalıyız. Bazı arkadaşlar taktiğe hiç dokunmadan başarılı olduklarını dile getirmişler bence bunun olması mümkün değil..

Uzun bir yazı oldu. Fikirlerini merak ediyorum .

Uygun bir zamanda bu sorulara cevap alabilmek ümidiyle ..

Ilhan
28.Şubat.2007, 21:03
Takımda 6 oyuncunun alan daraltması yüksek verilmiş. Dikkatimi çeken nokta ise ilk versiyonunda Dmc oyuncuya alan daraltmayı çok vermeyelim ki önündeki 2 Mc'nin kaçırdığı oyuncuları karşılasın demiştin. Ama yeni versiyonu incelediğim de Dmc oyuncunada alan daraltmayı yüksek vermişsin. Bu değişiklikte ki ince nokta nedir ? Alan daraltan takımlar daha defansif bir anlayış içinde olmazlar mı ? Bu nokta çok önemli senin de düşüncelerini merak ediyorum..

Ortadaki 2 dc ye kısa pas vermişsin. Mantaliteleri defansif olduğu için doğrudan pas daha yerinde olmazmıydı ? Sonuçta rakip kaleye yakın oynayan oyuncular için kısa pas daha yerindedir diye düşünüyorum..

Ayrıca takımda sadece Fc oyuncumuzun anlayışı ofansif . Bu bizi gol yollarında zorlamaz mı ?

Son olarak ta Dc - Fb ve Dmc oyuncumuzun da top kapması sert. Belki sen Barcelona ile oynarken upload ettin taktiği ama orta dereceli takımları çalıştırırken bunlara uygun oyuncu bulmak çok zor. O yüzden kendi oyuncularımıza göre top kapma şiddetini ayarlamalıyız. Bazı arkadaşlar taktiğe hiç dokunmadan başarılı olduklarını dile getirmişler bence bunun olması mümkün değil..

Şimdi taktiği 801 beta patch v1'de test ederken DM mevkisindeki oyuncunun az pres yapıp geride kalması daha avantajlı oluyordu. Ancak 801'de maç motoru ile oynamalar yapınca rakibin üzerine giderek alan daraltma orta sahanın her mevkisi için önem kazandı. Bundan dolayı DM'nin çok pres yapması orta sahada pres yapan 3 oyuncu demek. Zaten DM'den önce MC'ler basar rakibe, MC'ler geçilirse DM devreye girer ki bu mantık çerçevesi dahilindedir. Hiçbir şekilde rakibe ortadan hücum ettirmezsiniz.

Bu taktikte genelde rakipler bir süre sonra kanatlardan hücum etmek isteyecektir. Onu da şu şekilde durdurdum: Bekler eski versiyondaki gibi çok closing down yapmayacak. Rakip kanat oyuncusu topla oynamıyorsa sıkı marke edecek, topla oynuyorsa üzerine gelmesini bekleyecek.

Bu yeni versiyon sanırım 802'de de tutuyor. Henüz derin test etme şansım olmadı ama Aygün Werder Bremen ile Everton'lı Hayrettin abiyi oyun olarak ezerek yenmesini bildi.

Yeni versiyon linki:

http://rapidshare.com/files/95158286/def._total__Besiktas__Aug_2016_.tac.html

Şimdi defans oyuncularının top kampasını sert olarak ayarladım çünkü alan daraltmaları düşük, ve rakip üzerilerine geldiğinde bir şekilde topu kapmak zorundalar. Top kapma özellikleri 5 bile olsa bunu yapmak zorundalar. Bu sebepten ötürü defansın ve DM'nin tackling'i hard olmalı. Ki genel istatistikleriniz bakarsanız bir maçta takımınızın maksimum 10 faul yapmış olduğunu görürsünüz.

AMR ve AML'nin mantaliteleri 12. bunun nedeni mantalitenin saha içindeki dizilişi etkilemesi. Mantalite 10 olursa olduğu yerde kaldığını farzedelim. 12'ye çıkarırsak biraz daha ilerde pozisyon alır. 20 yaparsak devamlı ilerde bekler, hiç geri dönmez.

Mantalite aynı zamanda savunmaya ve hücuma ne kadar ağrılık evridğini de gösterir. MC'lerin ikisi de sanırım 12 mantaliteye sahip, ki hem ileri hem geri çalışmalarını sağlar bu. ST 15 mantaliteye sahip ki bu gayet doğal.

Takıma genel manasıyla bakarsanız 7 kişi ile savunma, 5 kişi ile hücum edildiğini görürsünüz ki bu global futbol anlayışına uygundur.

Ortadaki iki DC topu hemen beklere, DM'ye veya yakın bir MC'ye aktarmalı. Bundan dolayı kısa pas vermek uygundur. Direkt yapsam bam güm vururlar, bu da Total Dominasyon mantalitesine aykırı olur.

Arkdaşlar 802'de tutuyor ama gene büyük takımlar küçüklerde ben gene tutturamadım

Şunu bir dene istersen.

Evet ne 8.0.1 de nede 8.0.2 tutmadı bende.Yaptığım çoğu maçları kaybettim.

Şunu bir dene istersen.

Tutmuyor diyorsunuz ama burdan taktiği alıp hiçbişeye ellemeden aynen uyguluyorsanız elbette tutmaz. Sonuçta bu iş oyuncu komutlarında bitiyor. Takımdaki oyuncuların özelliklerine göre. Gerekirse takım komutlarında da takımınızın özelliklerine göre ufak değişikliğe gidilebilir.

Kesinlikle haklısın, ancak şu son linki hiç değiştirmeden deneyin çünkü defans-ofans dengesi son derece iyi.

Ama arkadaş oynamayın dediği için oynamadım ben şahsen mesela önceki taktik ileride defans kurmaydı ama arkadaş ellemeyin demişti yenisi ileride olmuş ellemedim.
Oyunculara komutta verdim ben tutupta uzaktan şutu 18 olan adamı karışık uzaktan şut çekme yapmadım herhalde.
Bunun gibi herşeye bakarak ben zaten denediğim taktiklerde oynuyorum ama olmadı.

Şunu oynamadan dene 802'de. Henüz 802'ye uygun versiyonunu yapmadım, zaten 802 yeni çıktı. Zart diye taktik yapılmaz değil mi? Ben bu taktiği 801'de yaptım. Bir soru sorarken biraz mantık çerçevesinde soralım.

Buffon -
Ilsınho-Kompany-cristito-Chiellini-
Hamsik
Van der Vaart - Anderson
Matiaz Fernandez-Giovinco
Agouda

Bu kadroyla juventus'la oynuyorum bu taktikle 15 maçta 9 galibiyet 5 beraberlik 1 yenilgi 25 gol atılan yenilen 10 gol.
Taktiğin Ahım şahım bi numarasını göremedim açıkçası.:icon_confused:

802'de mi denedin? Bu taktik 801 için yapıldı.

Şimdilik 802 için şu linki dene bakalım. Ayrıca en iyi taktik bütün takımlara uyan optimum taktik demektir. Sen FM 05'teki gibi Diablo Taktik isteyen üyeler gibisin:) Onlar yok artık...

shadowrefree
28.Şubat.2007, 21:16
bu son verdiğin link total dominasyonun 3. versiyonu mu?

801 yüklü bende işe yarar mı?

Ilhan
28.Şubat.2007, 21:36
Zaten 801'de test ettim ancak 802de de gayet başarılı.

C h A o S
01.Mart.2007, 00:10
Şu anda ilk Total Dominasyonu deniyorum ve güzel sonuçlar alıyorum.Takımım Newcatle ve 5/5 gidiyorum. Hazırlık maçlarında da güzel sonuçlar aldım .Güzel taktikmiş.

İşte Tablo:

http://img402.imageshack.us/img402/9396/ssssssssssssssssssssssseq2.jpg (http://imageshack.us)

shamur1
01.Mart.2007, 00:25
Teşekkürler .. Beklediğim cevapları aldım .

8.0.2 de test edecem . Sonuçlarını yazarım ..

Peki bir aralar forumda dönen bir konu vardı. Forvetlere yaratıcılığı az vermek . Bunun için ne düşünüyorsun ?

Uzun şut,Orta yapma, Top sürme'de oyuncu özelliklerine bakıp karar veriyorsak bence yaratıcılık ta yine oyunculara kalmış birşey. Forvette 15 yaratıcılığı olan birine az yaratıcılık vermek ya da yaratıcılığı 9 olan bir forvete yüksek vermek saçma olur bence. Bu taktikte de heralde tek forvet olduğundan fc yaratıcılığı fazlaydı yanılmıyorsam. Bunu standart vermedin dimi ? Belkide o anki forvetinde ki oyuncuya göre yapmışsındır diye düşünüyorum . Birde ben yaratıcılık ile alan daraltma yı birbirine bağdaşlaştırırım. Belki gerçek hayatta bir oyuncu her ikisinide yüksek derecede yapabilir ama bu oyunda ikisini dengelemek gerektiğine inanıyorum .. 15 yaratıcılık verdiysem 5'de alan daraltma vermek gibi..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Şu anda ilk Total Dominasyonu deniyorum ve güzel sonuçlar alıyorum.Takımım Newcatle ve 5/5 gidiyorum. Hazırlık maçlarında da güzel sonuçlar aldım .Güzel taktikmiş.

İşte Tablo:

http://img402.imageshack.us/img402/9396/ssssssssssssssssssssssseq2.jpg (http://imageshack.us)

8.0.1 lemi oynuyorsun yoksa 8.0.2 mi ?

C h A o S
01.Mart.2007, 00:40
8.0.1 lemi oynuyorsun yoksa 8.0.2 mi ?

Şu ana kadar hiç bir güncelleme yapmadım. Yani 8.0.0

shadowrefree
01.Mart.2007, 05:45
3. versiyon mu peki bu taktik?

eXcitinG
01.Mart.2007, 21:29
[quote=peluk;1043117].

Bu yeni versiyon sanırım 802'de de tutuyor. Henüz derin test etme şansım olmadı ama Aygün Werder Bremen ile Everton'lı Hayrettin abiyi oyun olarak ezerek yenmesini bildi.

[quote]

YaLnış biLgi vermeyeLim Lütfen. Oynadığımız versiyon 801 üzerinden yapıLmıs FM LigLeri datasıydı. 802 değiLdi :)

shadowrefree
01.Mart.2007, 22:55
6 502 73 87

ah be çocuğum sen burada bu espritüel tarzınla harcanıyorsun bozuk para gibi...

Ilhan
02.Mart.2007, 00:10
3. versiyon mu peki bu taktik?

Hayır değil. Sadece beklerin closing down'ını biraz kıstım, hepsi bı.

MaTRaKaN
03.Mart.2007, 01:11
İlhan abi hani sen diyosunya taktiğimi 15 maç deneyin.1-2 maç denerseniz verim alamazsınız diye.Bende şöyle bi durum oldu ilk 7 maçımı çok güzel kazandım sonra 2 maç berabere kaldım sonra da 6 maç yenildim.Bunun sebebi ne olabilir?

Ilhan
03.Mart.2007, 02:04
Oyuncularına gerekli motivasyonu takım konuşmaları ile verememen olabilir.

MaTRaKaN
03.Mart.2007, 02:16
Yenebileceğim maçlarda You can win today lafını kullanıyorum.Önemli maçlarda da for the fans.

spiritfall
06.Mart.2007, 12:28
Bu forumdaki ilk mesajım olacak umarım arkası da gelir...

"totaldominasyon"un bir önceki halini işyerinde arsenal ile oynarken kullanmıştım, ilk sezonumu namağlup bitirirken sadece ve sadece 4 maç beraberliğim vardı.Şampiyonlar ligine ise beklenmedik sakatlıklar sebebiyle yarı finalde veda etmiştim.

Bu sistemin en dikkat çekici yanı topla oynama yüzdenize tavan yaptırması.Tabi ki elinizin altındaki oyuncuların sisteme uygunluğu da çok önemli.
Özellikle kanat oyuncularınızı hız ve özel yetenek değerlerinin yüksek olması çok önemli.sol kanadım van persie ve porto'dan sağ kanadım için transfer ettiğim quaresma bu sistemde sezonu 8 küsür ortalamayla kapattılar.
Bir de forvet oyuncunuzun uzun şut ve kafa topu değerleri de başarınızı oldukça fazla etkileyecektir.8.0.1 yamasında oynarken 2. transferim inter'den adriano olmuştu ve en azından 3 maçta bir hat-trick yapıyordu.

Taktiği hazırlayan,emek veren ve bize sunan arkadaşa çok çok teşekkür ederim.

Ilhan
06.Mart.2007, 18:41
Bu forumdaki ilk mesajım olacak umarım arkası da gelir...

"totaldominasyon"un bir önceki halini işyerinde arsenal ile oynarken kullanmıştım, ilk sezonumu namağlup bitirirken sadece ve sadece 4 maç beraberliğim vardı.Şampiyonlar ligine ise beklenmedik sakatlıklar sebebiyle yarı finalde veda etmiştim.

Bu sistemin en dikkat çekici yanı topla oynama yüzdenize tavan yaptırması.Tabi ki elinizin altındaki oyuncuların sisteme uygunluğu da çok önemli.
Özellikle kanat oyuncularınızı hız ve özel yetenek değerlerinin yüksek olması çok önemli.sol kanadım van persie ve porto'dan sağ kanadım için transfer ettiğim quaresma bu sistemde sezonu 8 küsür ortalamayla kapattılar.
Bir de forvet oyuncunuzun uzun şut ve kafa topu değerleri de başarınızı oldukça fazla etkileyecektir.8.0.1 yamasında oynarken 2. transferim inter'den adriano olmuştu ve en azından 3 maçta bir hat-trick yapıyordu.

Taktiği hazırlayan,emek veren ve bize sunan arkadaşa çok çok teşekkür ederim.

Öncelikle ilk mesajınızı bu konuda görmek bana gurur verdi. Ben de zamanında taktik ararken bu forumla tanışmıştım ve bugün bu forumun müdavimi haline geldik:) İşte zaman insanı nereden nereye getiriyor...

Yaptığın analiz gerçekten taktik hakkında doğruları anlatıyor. Peki yapabileceğin bir eleştri var mı?

BeaT
06.Mart.2007, 21:25
ilhan abi ben söyle bir şey soyleyeyim stutgarttla 17.turnuvanın sonlarında kullandım ve basarılıda oldum ama karsı takımda aynı taktıgı kullanıyordu soyle bır elestri soylemek ıstıyorum sankı oyuncular dusuk kalıtede oldugu zaman dusuk bır takımla ornek olarak atalanta livorno gibi takımlarla güzel şeyler yaşayamıyoruz fakat orta ve iyi düzeyli takımlarda bir kaç transferle güzel şeyler yapılabiliyor ama keşke düşük düzeyli takımlardada işleseydi bu taktik.

shadowrefree
07.Mart.2007, 04:41
802 yamasında benim forvet oyuncum 21 maçta 41 gol attı...ama deplasmnada kazanmak iice zorlaşmış...

QaaN-07
08.Mart.2007, 20:00
Bu defakini hiç beğenmedim.
Hiç maç alamıyorum

Omer90
08.Mart.2007, 22:47
öncelikle taktik için teşekkür ederim acaba bu taktik sevilla takımına uyarmı ?

shamur1
08.Mart.2007, 23:17
Taktıkte zaten bu defalık denilecek bir olay yokki. İncelersen yeni bir taktik değil , sadece beklerin alan daraltması azaltılmış ve 2-3 ince nokta daha. Takımına uymamıştır bence.

Ilhan
09.Mart.2007, 00:28
Bu defakini hiç beğenmedim.
Hiç maç alamıyorum

Bence sen yalan söylüyorsun. İki taktiğime de kısa sürelerle bu tarz mesajlar atıyorsun. Sen FM oynamayı biliyor musun?

QaaN-07
09.Mart.2007, 00:33
Niye yalan söyleme gereksiniminde bulunayım?
2006'dan beridir bu oyunu oynuyorum.
2007'de zaten senin taktiğini kullanmıştım başarılı olduğun söylemiştim.
Şimdi Fenerbahçe,Chelsea gibi takımlarda da Eskişehirspor,Şekerspor gibi takımlarda da denedim bu iki taktiği başarılı olamadım.

Ilhan
09.Mart.2007, 01:20
Eleştir, ama yapıcı eleştirmelisin. Biri emek harcayıp birşey sunuyorsa sadece kötü olmuş demek onu üzer. Neresi kötü olmuş, nasıl kötü olmuş, ne yapsam daha iyi olur, bunları yaz ki sinirlenmesin emek sahibi.

QaaN-07
09.Mart.2007, 01:43
Tamam İlhan abi
Olur böyle şeyler kendi adıma özür dilerim ben.
Taktiklerini tekrar deniycem ;)

lepreachun
09.Mart.2007, 04:28
Öncelikle taktiğe çok önem verilmiş bu yüzden tebrik ediyorum.Ancak bu taktiğin ben önceki versiyonlarında da başarılı olamamıştım orta düzey bir takımla.Şimdi de en son berilen def.total versiyonunu kullandım ilk maçımda deplasmanda heerenven e 4-1 yenildim kullanmaya devam edip bilgileri yazacağım..

Takımım Groningen oyunda kullandığım versiyon 8.0.2
KAdrom;

----------------------Costil---------------------
Angulo---Kruiswij---Rusol-------Voboril-
-----------------Ropotan---------------------
---------------Marin----Dica------------------
---A.Jansen-----------------------Pryor----
----------------------Jo-------------------------

takımımda dica nın yerine düşündüğüm isim piatti ancak sakat olduğu için oynatamadım.Sağ mc de sıkıntım var daha defansif bir oyuncu almayı düşünüyorum..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kadroma son olarak takviyeler yaptım ve oynadığım karşılaşmalar ile aldığım sonuçları yazacağım..

Heerenven 4-2 Groningen
Groningen 2-1 Heracles
Groningen 2-0 NEC
Ajax 4-1 Groningen
Groningen 1-0 Excelsior
Az 2-1 Groningen
Palermo 1-0 Groningen
Groningen 1-0 Utrecht
Groningen 2-1 Palermo
De Graafschaap 1-2 Groningen
Groningen 1-2 Twente

Oynadığım karşılaşmalarda skor olarak bazen ezilsem bile rakipten daha çok şut ve de daha isabetli şutlar atıyorum..Ancak rakibin 2 kaleyi bulan şutu gol olunca da bir şey yapamıyorum.Ancak taktikle deplasmanlarda ve de güçlü hücum hattı olan takımlara karşı çaresiz kalabiliyorum.Yapmam gereken neler war başka??

Kadromda değişikliklerde oldu..

----------------------Luciano------------------------
Angulo-----Kruiswijk-------Sankoh------Voboril--------
---------------------Kere-----------------------------
-------------Ropotan------Piatti----------------------
U.Yıldırım-------------------------------Pisiculichi------
-----------------------Jo-----------------------------

Hollanda standartlarında ii bir kadro..ama başarı daha önemli ligde 9. sıradaym

OMANA
10.Mart.2007, 20:19
Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.

İlgilenen arkadaşlar bilirler, FM 08’de maç motoru büyük değişikliklere uğradı. Önceki maç motorunda bulunan pek çok hata giderildi. Bu hatalardan bildiklerimizi sıralayalım:
- Target Man: Jumping, strength, balance gibi özellikleri üstün olan forvetler target man yapıldığında atılan bütün hava toplarını kazanıyorlardı ve klasik flick-on organizasyonları ile çok rahat gol atılabiliyordu. Ayrıca atılan kafa pasları bazen gerçek dışı biçimde uzak mesafelere hızla ulaşabiliyordu.
- Kırmızı kartlar: Maçın en absürt dakikalarında olmayacak biçimde atılan dirseklerden veya tokatlardan dolayı fazlaca kırmızı kart çıkıyordu.
- Uzun ve direkt pasların isabet yüzdesi oldukça fazlaydı.
- Kaleci ile karşı karşıya pozisyonlar saçma biçimde kaçabiliyordu.

Bunun gibi pek çok şey sayabiliriz aslında. Bunlar SI forumlarında da sıkça dile getirilmiş hatalar zaten. Bu sene bu hataların çoğu giderildi ve maç motoru daha gerçekçi bir görünüme kavuştu. Yine de hatalar var sayabileceğimiz, ancak geçen seneye gore daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Global futbol anlayışının artık 4 savunmalı ve 1 forvetli sistemlere döndüğünü söylemek mümkün. Defans-orta saha arasındaki iyi yardımlaşma, toplu hücum – toplu savunma yani oyunu iki yönlü oynayabilmek artık çok önemli duruma geldi. Rakipler orta sahalarını kalabalık tuttuklarından mecburen siz de kalabalık tutmak zorunda kalıyorsunuz. Doğru yerde doğru biçimde alan daraltmak, enerjiyi ekonomik harcamak glabal futbol anlayışının olmazsa olmazları oldu artık.

Plan-programsız hücum etmek olabildiğince çok forvetle oynayıp hurra hücum etmek artık işe yaramıyor,çünkü artık zayıf takım sayısı çok çok azaldı.
Bu taktikte, yani total dominasyon taktiğinde, gerçek hayattaki Milan’ı göreceksiniz. Kısa paslarla kurulan oyunla topa sahip olacaksınız. Atılan paslarla rakibin başını döndüreceksiniz. Ve sonunda, kilit oyuncularınızla rakibi çözeceksiniz. Beklerin oyuna katılımı maksimum olacak. Savunmayı da katı yapacaksınız. 5’li orta saha bloğunuzu aşmak için rakibiniz didinecek, ancak aşamayacak. Yani total manada rakibi ekarte edeceksiniz. Rakibi DOMINE edeceksiniz.

Gelelim dizilişimize. Ekran resmimiz altta:

http://img227.imageshack.us/img227/4577/dizilily3.jpg (http://imageshack.us)

Gördüğünüz gibi 4-3-3’ün değişik bir türevi bu taktik. İleri 3’ün İkisi kanatlara yayılmış durumda. DR ve DL, aynı zamanda MC’ler hem hücumda hem de savunmada etkin rol üstleniyorlar. O yüzden bu oyuncuların stamina özelliğinin 13 ve üzerinde olmasına özen gösterelim. Ama olmasa da çare yok.
Hangi pozisyonda hangi özellikteki futbolcuları oynatmanız gerektiğini öğrenmek için Rehberler bölümüne bir göz atın. Bir de unutmadan, forvetinizin ya hızı ya da off the ball özelliği iyi olsun mutlaka. Off the ball özelliği iyi ise hıza bakmayın, yani takmayın o kadar. Doğru zamanda doğru yerde olsun yeter.
Bir de, MC oyuncularınız uzaktan çok şut çekecekler. Long shots ve concentration özellikleri iyi olsun. Onun dışında koyun herkesi yerine ve izleyin.

Şimdi gelelim takım komutlarına:

http://img227.imageshack.us/img227/8964/takmkomutlarps5.jpg (http://imageshack.us)

Zaten her oyuncunun bireysel komutlarının hepsi ayarlanmış olduğundan bunlarda önem arzedenler width, tempo ve defensive line. Oyunu dar alana yıkıyoruz. Yavaş tempo ile rakibi uyutup topa sahip oluyoruz, defansı ilerde kurup kordinasyonu koparmıyoruz.

Bu taktikte rakipten daha çok pozisyon bulacağınızdan emin olun. Topa da genelde daha çok sahip olacaksınız. Gerisi artık şansınız. Şans da yanınızda olursa maç kaybetmezsiniz. Ben şu anda Beşiktaş ile kariyer yapıyorum ve 103 maç yenilmedim ligde. Onun dışında Valencia ile denedim ve şampiyonluğa gidiyorum. O da benim şansım. Beşiktaş ile Avrupa’da ŞL’de 1 final, 1 yarı final ve 1 de çeyrek finalim var. Biraz istatistik ekran resimleri koyalım:

http://img146.imageshack.us/img146/2491/88850170yh2.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=88850170yh2.jpg)http://img341.imageshack.us/img341/927/92150223zm8.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=92150223zm8.jpg)
http://img341.imageshack.us/img341/5154/12158084jz7.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=12158084jz7.jpg)http://img341.imageshack.us/img341/46/38581743jb3.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=38581743jb3.jpg)

E linki de verelim artık:

Link (http://rapidshare.com/files/91592703/son_total_dominasyon__Barcelona__Jun_2007_.tac.htm l)

Maç öncesi ve sonrası konuşmalara ve antremanlara da özen gösterin. Sadece bu taktikle de iş bitmez.

Sorusu olan, övmek isteyen, beni seven sevmeyen herkes buyursun, yazsın.

ilk önece şunu söyleyeyim ilhan arkadaşım..verdiğin taktiğe az sonra değineceğim ama kurduğun kadro da dikatimi çekti..şöyleki burada taktik paylaşımı yapan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum bizleri bilgilendiriyorlar ama bazen öyle kadrolarla çıkıyorlarki karşımıza zaten aklı başında hangi taktik olursa olsun başarılı olur dersiniz..yani taktiğin öne çıkması için kadronun kalitesi taktiğin önüne geçmemeli..dikkatimi çekti...ne forvetin bobo ne sağ kanat oyuncuların öyle anormal adamlar değiller..tabi kötü futbolcularmı hayır..ellbette iyi oyuncular..ama öyle muhteşem diye bir piattiyi birde ottl sayabilirim..tabi bunu derken forvetine villayı defansa barzagli yi ortaya fabregasları ve benzerlerini alıp sonra iyi taktik yaptım diyenlere kıyasen söylüyorum bunları...

öncelikle taktiğini fenerbahçe ile denedim..kaddrom açıkcası seninkinden biraz daha iyidi..forvet çok önremli olduğu için söyleyeyim..eddie jonsonu kullandım..kanatlarda uğur boral ve mehmet topuzla oynadım..orta ikilim rakitic ve banega (daha ne olsun) defansta ise fenerin bugünkü defansı hiçbir değişiklik yok (zaten rakitce 19 banegaya 9 mlyon dolar..verdikten sonra defansa takviye yapacak parada kalmadı)

aslında kadromu niye saydım insanlar merak edebilirler ilhan ama az önce yukarıda yazdıklarımdan ötürü çok abartılı kadroların taktiğin doğruluğu hakkında iyi bir fikir vermeyeceğini düşünüyoum...

gelelim taktiğe ve sonuçlarına işyerinden yazdığım ve evimde internet bağlantısı şuan olmadığı için maç sonuçlarını ve taktiğin etkilerini gösteremiyorum anlatmakla yeticeğim arkadaşlarımın bana inanacağını düşünüyorum çünkü şuan için başka çarem yok lhan..

herneyse taktiğe geçelim..

lk etapta taktik bana iyi sonuç vermedi ama böyle olacağından zaten emindim..nihayetinde takımın alıştığı sistem olan 4-1-3-2 den dönüş hemen kolay olmadı ..özellikle defansın ileriye çıkmasının zararlarını açıkca gördüm maç motorunda senin bu taktiğinin olmazsa olmazlarından biride hızlı ve pozisyon bilgisi iyi defans oyuncuları eğer böyle defasn oyuncuları yoksa ..bu tip oyuncuları satın alıncaya veya yetiştirinceye kadar bu taktiği askıya almak belki en doğrusu..

ama zamanla sıkıntılı skorlarla maç kazanmaya başladım 3-4 maça toparlandığımı söylemek isterim..
defanstan dmc ye gelirsek zaten burada benim suçum var kadronun bir çoğunu elden çıkarınce işim selçul ile genç ferhat bikmaza kaldı..ama şunu söyleyeyim..defansa yardımı az ve çok genç olmasına karşın ilerleyen yıllarda ferhat bu bölgenin bankosu olacak şuan için hala sabrediyorum param olunca belki iyi bir dmc alırım yada sözleşmesi bitenlerden kaptırırım belki bekliyorum ama dediğim gibi benim kadromda ki DMC zayıflığı taktiği de olumsuz etkiledi hiç şüphesiz..ama şuda bir gerçekki senin taktiğinin en sevdiğim ve üstüne tanımadığım mevzuu uzaktan şutlarla izlenmesi çok zevli maçlar yaratması..özellikle ferhat bu nedenle çok yerinde oldu..gol oluyor olmuyor ama çok keyifli oluyor izlemesi...

dedğim gibi gerek defansın öne çıkması gerekse DMC nin genç ve tecrübesiz olması ilk başlarda kötü etkiledi takımı ve beraberlikler malübiyetler aldım ama şimdilerde toparlandım şu aralar sıkıcı galibiyetler almakla meşgulüm sıkıcı galibiyetlerden kastım 1-0 2-1 gibi ...gerçi artık sadece senin taktiğin değil..günümüz futbolu böyle ...

ileriye gelince rakitic ile banega bu bölge için bulunmaz nimet nimetten ötesi adeta...benim taktik konusunda bir ufak tavsiyem olacak orta saha oyuncuları için örneğin hucum yönü daha kuvvetli olan rakitice ben ön alan çizgisi çektim ve forvet arkasına daha fazla çıkmasını sağladım..hani diyorumya 1-0 dan sıkılınca ..daha fazla gol atmış değilim henüz ama oyuncumun etkinliğinin arttığını söyleyebilirim...

kanatlarda hemen hiç sorunum yok diyeceğim yani ofasif anlamda yok..ama geriye top kaçırdıklarında zor durumda kaldığımı söyleyebilirim..solda roberto carlosun olması rahatlatıyorda..önder turacı bu taktik için biçilmiş kaftan değil açıkcası...

taktiğim herkesin malumu en belrgin noktası topa sahip olma konusunda gerçekten acayip derecede top ayağınıza yapışıyor adeta..bir arkadaş bu taktiği FM nin hilesine benzetmiş yani hile dememiş günahını almayayım ama öylesine etkili sonuç veriyorki hile sanırsınız demiş bende katılıyorum buna..nedir anlamadım maçın büyük çoğunluğunda top sizde kalıyor..aslında içim hep cızzz ediyor bu taktik kadar başarılı top yüzden olacak ama çift forvetle oynayacaksın..şimdilerde onu düşünüyorum..taktik tam br otursun onu bulmaya çalışacağım..bu oranda top sizde kalacak ama çift forvet olacaksınız..ilhan sende bir uğraş sana zahmet oluyormu bakalım...

şimdi özetle iyi ve ktü noktalarını belirteyim kanımca..

öncelikle iyiler..

top ayağınızda çok fazla kalıyor...

çok şut atıyorsunuz..

ilk haftalar geçince (en azından benim takımda) rakip takımı adeta boğuyor bunaltıyorsunuz..

kötü yönlerine gelince..

defansınız çok fazla değil ama yinede önde kurulduğu için muhakkak defans oyuncularınızın pozisyon bilgisi ve çabukluğu iyi olsun yoksa gol yemeniz kaçınılmaz..

iyi şut atıyorsunuz ama çok fazlası gol olmuyor aslında doğru olanıda bu her şut girecek değilya ama gole çok ihtiyacınız varken oyuncunuz güzel bir pas atacak yerde kaleye etkisiz bir vuruş yapınca saç baş yolabilirsiniz..

birde bana göre bir zararı aslında taktiğin getirdiği bir sonuç..tek forvetle oynuyorsunuz oysaki en çok para eden oyuncular forvetler..yani çok fazla forveti parlatıp para kazanmanız zorlaşıyor..tamam durun hemen itiraz etmeyin..kanat adamı da iyi para orta sahada ama ben diyorumki iyi para eden kaliteli forvet sayısı aynı ölçülerdeki kanat oyuncusundan daha fazla..bu yönüyle iyi paraya forvet satıp yerine yine gönderdiğiniz kadar kaliteli ucuz forvet bulabilirsiniz ama türkiyede meslea sağ kanatta mehmet topuzu bir satın yerine ancak yabancı oyuncu bulabilirsiniz..forvet ise maşallah bereketli..

tüm bunların sonucun da taktiği biraz daha geliştirmek için tavsiyelerim ise...

ortada ki MC lerden birine çizgi ile amc görevi vermek fena fikir değil...

kanat adamlarada aynı çizgi çekilebilir...soldaki için sağa veya sağdaki için sola..tabi bu illaki faydalı olur diyemicem ama benim açımdan rakitic için faydalı oldu yaniii....

defanslara kısa çizgiyle geri görevi verin biraz daha gömülsünler...özellikle taktiği ilk denerken..

forvetiniz muhakkak bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle oynamalı..aslında oynamalı derken oynasa size çok faydası olur...tabi finishingi ve sğukkanlılığıda iyi olmalı zaten bu taktik veya başka taktik bu özellikler her forvete lazım..bu taktik için ayırıcı özellik ise benim gördüğüm kadarı ile dayanıklılık...ne kadar iyi olursa o kadar iyi....

ilhan çokk uzadı uykun geldi özür dilerm arkadaşlardan ama burada gerçekten FM yi domine edebilecek bir taktikten bahsediyoruz..ama bir ufak eleştrmide mazur gör..ben daha önce shamur diye bir arkadaşım için de yazmıştım sanada yazmak zorundayım...

takım taktiklerinden elbette bir kısmı diğerlerinden daha efektif daha iyi sonuçlar veriyor...hepsi aynı olsaydı zaten tartik anlayışı olmazdı..ama hiçbr zaman bir taktik diğerlerinden her koşulda daha iyidir..bu sizi ezer geçer..falan...bence bu konuda biraz daha alçak gönüllü olmakta fayda var..çünkü taktik sende yazmışsın sahada dizilişle yok pas verme şut attırma komutu vermeden çok çok daha fazlası..taktiklerin mükemmelliğini belirleyen takımın yapısına uygun olmasından geçer...

benim gördüğüm kadarı ile senin taktik FM de şuana kadar rasladıklarımdan en iyilerinden biri ama muhakkakki taktik konusundaki son nokta değil...

ama şurası muhakkakki sabırlı bir FM sever için harika bir taktik olduğunu belrtmeden geçemeyeceğim.....

shadowrefree
11.Mart.2007, 00:52
zaten ilhan iki maçtır deli gibi eziyor karşı takımı...:D:D:D

duran toplara çare bulmazsa çok da ezecek gibime geliyor...:D

şaka bir yana kariyerimde tek kullandığım taktik total...forvetim deli gol atıyor...tabi kaliteli olmasıda bir avantaj...

ByRizeLy
08.Nisan.2007, 23:10
Bu taktiği denedim bir süre sonra taktik çözülü veriyo ve Akıllı takımlar AMRL nin arkasını iyi kullanıp direk defans ile başbaşa kalıyo .. dediğim ilk başlarda iyi ama çözüldükten sonra bi işe yaramıyo..

baturalp
02.Temmuz.2007, 19:14
abi valla harika ötesi bir taktik olmuş

mustafatih
02.Temmuz.2007, 19:41
cok deıstım ama bundan sasmam

matrockmamy
04.Temmuz.2007, 23:35
bi taktik baki'ye gol attırıyorsa, iyi taktiktir :)

Gangstaa
05.Temmuz.2007, 06:37
arkadaslar bayernle ilk sezon aşagıdakı taktıkle acık ara şampıyon oldum ve kısıtlı kadroyla uefayı aldım.Ama aynı taktıkle 2.sezon ilk yarısı bitti şampıyonlar lıgınde zorla grupdan 2.cıktım.Ligde ise 5.yim liderle arada 9 puan fark var :( resimler aşagıda nasıl bi taktık ve mentalite onerırsınız oyuncularda kalıtelı oyuncular yanı.Veya oyuncu onerılerınız olurmu 20m 25m civari oyuncular.
versiyon 8.0.1
http://img368.imageshack.us/img368/3347/tacticqn3.jpg (http://imageshack.us)
http://img371.imageshack.us/img371/505/tacticteamvs8.jpg (http://imageshack.us)

matrockmamy
06.Temmuz.2007, 01:03
kanatları yanlış yapmışsın bence, ribery ve schweinsteiger (http://forum.turksportal.net/vb/%20) in yerini değiştir:D
ama tabi sadece bununla alakalı değildir. istersen ilk sayfadaki taktiği indir.
uygun oyuncuların var ;)

mehmeto32
06.Temmuz.2007, 01:17
Deneyelim Sagolasın Bejk İle Napcam Bakayım

rooney_1907
06.Temmuz.2007, 02:45
bende arsenalda kulanıyorum süper taktik

DeNiZ_1903
06.Temmuz.2007, 06:23
Her kariyerimde bu taktikleri kullanıyordum bugüne kadar farklı bir taktik keşfettim ama oyun tarzıma uygun olmadığından tekrar bu taktiğe geçiş yaptım , Total Dominasyon Summer'ı da çok merak ediyorum doğrusu , ne zaman çıkar İlhan abi ?

Revolution
06.Temmuz.2007, 06:31
Çok teşekkürler abi..Hemen indiriyorum.

davidvilla
06.Temmuz.2007, 06:50
taktik cok guzel gercekten onceki versiyonu da guzeldi forumda gordugum en başarılı taktik dogrusunu soylemek gerekirse ama buna milan demek pek dogru olmaz:) Cunku Milan 4-1-2-1-2 ile başladı (shevchenkolu donem) ve cok başarılı oldu.Ama en son (gecen sezon yani), 4-1-3-1-1 ile 4-1-2-2-1 i kullandılar bu iki taktik arasındaki farklılık ronaldonun sakatlıkları seedorf ile pato arasındaki secimler etkiledi.Bunlar hep eldeki futbolcuya gore yapılmış dizilişler aslında Fm ile gercek futbol arasındaki fark biraz burada var.Gercek futbolda dizilişler cok cok onemli değildir zira zaten cizgiyi cok kullanan bir oyuncudan gattuso gibi içeriye dogru oynayan bir oyuncu verimi alamazsınız.Daha acık soyleyeyim mesela Arda ve Sabri'yi 4-3-1-2 de kullanırsanız o 4-4-2 diamond gibi bişeye donusur zira bu oyuncular kaleye ortadan gitmeyi fazla sevmezler hep kanatlara kaçar ayakları:)Neyse konuyla alakasız oldu ama taktik için teşekkürler.

Delirium
06.Temmuz.2007, 21:01
bu en iyi taktik şu en iyi taktik lafları da moda olmuş bu oyunda.en iyi taktik diye bişey yok,takıma en uygun taktik vardır..

ayrıca bu da yetmez rakip takıma göre de sürekli değişiklikler yapmak gerekir..

gencerker
10.Temmuz.2007, 18:37
bu en iyi taktik şu en iyi taktik lafları da moda olmuş bu oyunda.en iyi taktik diye bişey yok,takıma en uygun taktik vardır..

ayrıca bu da yetmez rakip takıma göre de sürekli değişiklikler yapmak gerekir..

iyi yorum...

maitapha
16.Temmuz.2007, 20:30
anlaşılan benden başka herkes başarılı olmuş bu taktikle...Juve yi aldım buffon fabio aurelio fazio colloccini salihamidzic makoun banega defour del piero(nedved) camoranesi trezeguet kadrosuyla kovulmayı başardım :)

aslında iyi gidiyodum ama o haftaya kadar lıgde 22 gol atan trezeguet sakatlanınca 5 hafta inanılmaz düşüşe geçtim i**uinta pek etkili olamadı.az gol yiyodum ama kucuk takımlara bile atamıyordum.taktikte en ufak bir değişiklik bile yapmadım antrenmanları da tug 's training ayarladım lıgde 6. ken gelen inter maglubıyetı uzerıne kovuldum cagliariye yeni sezon için yelken actım versiyonum 8.0.2 acaba taktik ondan basarısız olmus olabilir mi?ben beceremedım desem kadro ortada her turlu motivasyon unsurunu medyayı kullandım ama bı turlu olmadı.

kanb313
17.Temmuz.2007, 08:44
Arkadaslar peluk arkadasımızın taktıgınde bıraz oynamalar yaptım örnegın serbest atıslar, kornerler... umarım begenirsinizben cok basarılı oldum her basta en az 3 oluyo peluk arkadasımızın yorumları beklıyorum

http://rapidshare.com/files/130233146/son_total_dominasyon__Juventus__Kas_2009_.tac.html

Clayman
18.Temmuz.2007, 05:30
peluk arkadaşıma öncelikle çok teşekkür ediyorum emeği için. Taktik hakkındaki görüşüme gelirsek...taktik takımımda inanılmaz işe yaradı. Kendisinin önceki sayfalardaki önerisi üzerine Palacio'yu kadroma kattım ve tamamen hayal ettiğim futbol anlayışını ortaya koyuyorum şuan. Takımım Manchester City ve harika gidiyorum. En çok dikkatimi çeken nokta sık sık boşa kaçan adam oluyor ve oyuncular da bu oyunculara topu atıyorlar ve sık sık gol pozisyonuna giriyorum. Daha önce kendi taktiklerimde sağlayamadığım bu olayı şimdi sağladığım için çok mutluyum ve tekrar peluk arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum...

EDIT: Şimdi ufak bir sorunum var. Önceden yazdığım gibi çok sık gol pozisyonuna girip en azından 2-3 tanesini atarken şimdi oyunumda biraz ilerledim ve oyuncularım inanılmaz goller kaçırmaya başladılar. Normalde kaçırmayacakları golleri kaçırmaya başladılar. Antreman programlarını ağır yaptım, ondan olabilir mi ? Yardımlarınızı bekliyorum...

Ozanca06
20.Temmuz.2007, 06:30
Hocam taktik gerçekten çok sağlam olmuş. Denemediğim taktik kalmamıştı, kova oluyordum her sene :D Ama senin taktikle bu sıkıntının da önüne geçtim, arkama yaslanıp maçı izliyorum :) Teşekkürler...

onur_224
21.Temmuz.2007, 22:13
bu taktigi bursaspor denedim 1 ylı: 6 /\ 2 yıl:1 /\ 3 yıl:4 ligi bitirdim taktik çok iyi

en önemligi şunu gördüm aml ve amr ve hızlı ve çevik olması gerekiyor yoksa istenilen sonuc pasları veremiyor bide santfor ilkte 1.75 adam denedim hiç bir vrimlik gösteremedi uzun boylu olan sinan kanoğlu sürdügümde her maç 3 gol bitiyordu

bu taktigi yapana çok teşekkür ediyorum

DoXx
14.Ağustos.2007, 23:41
abi bunu nereye atıcaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
buldum kardesim cok tesekkur ederim

rameryem
16.Ağustos.2007, 06:48
ilhan abinin son taktiğini yeniilediği ağustosda yeni konu olarak açacağım diyordu

yorumsuz1i
18.Ağustos.2007, 18:30
Anlamadığım bir nokta var.Diyelim ki ben iyi bir taktik arıyorum ve taktiklere bakıyorum.İnsanlar taktiklerinin sonuçlarını koymuş.Birinin taktiği dikkate değerden öte olağanüstü bir başarı sağlamış ligi 18. bitirmesi beklenen takımı 6. yapmış.Vay be diyorum müthiş bir olay.Ama bir bakıyorum yine de eleştiri almış yapılan iş çok normal bir şeymiş gibi.Demek ki diyorum çoğu bir takım alıyor ve kullandığı taktikle takımı düşmemeye oynuyorsa uefa ya gönderiyor,ortalama bir takımsa şampiyon yapıyor.O zaman onları deneyeyim diyorum ama bu sefer de kanıt yok.İlginç bir durum.

davidvilla
18.Ağustos.2007, 23:46
18. takımı 6. yapmak gayet başarılı ama bizim dikkat etmemiz gereken bir yer taktik kadar yapılan transferler de onemli.Hatta basit attacking direct bir taktikle 3 4 tane potansiyeli yuksek hızlı adamlarınız varsa bazı başarılar elde edioyorsunuz.O yuzden bence onemli olan alınan sonuclardan cok takımın nasıl oynadıgı.İyi oynayıp belki de 18.takımı şampiyon bile yapabilcek bir taktik yapabilirsin ama savunmada iyi iki oyuncun yoktur her mac 2 3 verdigin pozisyondan gol yersin veya bitirici adamın yoktur tonla gol kaçırırsın kume düşersin.O yuzden bir arkadaş soylemişti.Takıma uygun taktik vardır diye kesinlikle dogru.

yorumsuz1i
19.Ağustos.2007, 00:18
18. takımı 6. yapmak gayet başarılı ama bizim dikkat etmemiz gereken bir yer taktik kadar yapılan transferler de onemli.Hatta basit attacking direct bir taktikle 3 4 tane potansiyeli yuksek hızlı adamlarınız varsa bazı başarılar elde edioyorsunuz.O yuzden bence onemli olan alınan sonuclardan cok takımın nasıl oynadıgı.İyi oynayıp belki de 18.takımı şampiyon bile yapabilcek bir taktik yapabilirsin ama savunmada iyi iki oyuncun yoktur her mac 2 3 verdigin pozisyondan gol yersin veya bitirici adamın yoktur tonla gol kaçırırsın kume düşersin.O yuzden bir arkadaş soylemişti.Takıma uygun taktik vardır diye kesinlikle dogru.

Bunu nasıl yorumlamalıyım bilemedim.Gerçekten önemli olan alınan sonuçlardan çok takımın nasıl oynadığı mı?Kötü oynayıp ta uzun vadede başarılı olan bir taktik ya da takım var mı?Böyle bir şey varsa bile bu şekilde şampiyon olup ta takım çok kötü oynuyor o yüzden sevinmemeliyim diyen var mıdır?Bu durumu idrak edemedim gerçekten.Diğer bir nokta burada kendi taktiğimden bahsetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim taktiğimin en önemli özelliği zaten Tek Kale oyun düzeni kurması.Maç sırasında rakibi ezdiğinizi hissediyorsunuz.Ve maçların neredeyse hepsinde "....... bu fırtınaya daha ne kadar dayanabilecek" yorumu çıkıyor.Böylece takımı başarıya ulaştırmanın tadına varıyorsunuz.

Her026
19.Ağustos.2007, 00:25
Dostum her yerde kendi taktigini ovuyorsun nedense sadece Yozgatta deniyorsun.Ayrıca taktiklerinin hepsini denedim hiç birinde başarılı olamadım.

King_Theoden
19.Ağustos.2007, 00:28
Şimdi arkadaşlar hazırcılıkta bir yere kadar tabi. İlhan bir taktik yapıp koymuş buraya sizlerde indirip deniyorsunuz ama her takımla her rakibe karşı maçın her dakikası aynı taktikle oynayın ortalığı yıkın , Kasımpaşa ile ŞL kupası alın diyen yok:D Bu bir kalıptır indirirsiniz sonra elinizdeki kadroya ve rakiplere göre belli değişiklikler yaparsınız ama hiç ellemeden birde kadroyuda asistana seçtirip oynayın ne zevk alacaksınız merak ediyorum :D
Mesela ben bir taktik atarım sağ kanadımda Kalouda vardır long shootu 19 o komutu sık ayarlamışımdır senin sağ kanat adamının uzun şutu 5 ise adam maç boyu dağa taşa vurur topu senin ataklarında başlamadan biter. O yüzden her maç taktiğinizde ufak revizyonlar yapın bence :D

davidvilla
19.Ağustos.2007, 00:29
Bunu nasıl yorumlamalıyım bilemedim.Gerçekten önemli olan alınan sonuçlardan çok takımın nasıl oynadığı mı?Kötü oynayıp ta uzun vadede başarılı olan bir taktik ya da takım var mı?Böyle bir şey varsa bile bu şekilde şampiyon olup ta takım çok kötü oynuyor o yüzden sevinmemeliyim diyen var mıdır?Bu durumu idrak edemedim gerçekten.Diğer bir nokta burada kendi taktiğimden bahsetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim taktiğimin en önemli özelliği zaten Tek Kale oyun düzeni kurması.Maç sırasında rakibi ezdiğinizi hissediyorsunuz.Ve maçların neredeyse hepsinde "....... bu fırtınaya daha ne kadar dayanabilecek" yorumu çıkıyor.Böylece takımı başarıya ulaştırmanın tadına varıyorsunuz.

Demek istedigim maç sonucları bilmem kaç kere şampiyon olmuş olmak o taktigin iyi oldugu anlamına gelmez.O yuzden taktigi kavramak ona gore futbolcular oynatıp gormek gerekir.Dedigim gibi cok iyi oynarsın 18 mac yarısında son dakika gol yersin.Veya cogunda 10 kişi kalır kaybedersin oyuncuların genc oldugu için.Anlatabiliyorumdur umarım.Senin taktiginle alakalı negatif birşey soylemiyorum kesinlikle.Çok sade bi taktikle süper genc oyuncularla da aynı basarılar yakalanabiliyor.

Ilhan
19.Ağustos.2007, 03:39
Arkadaşlar bu taktiğin 801 versiyonuna göre hazırlanmış hali. Diğer konuda tartışsanız daha iyi.

yorumsuz1i
19.Ağustos.2007, 18:54
Dostum her yerde kendi taktigini ovuyorsun nedense sadece Yozgatta deniyorsun.Ayrıca taktiklerinin hepsini denedim hiç birinde başarılı olamadım.

Aslında haklısın.Ama sebebi yaptığım şeyin haklı olmasını sağlıyor.Ben yaptığım her taktikte taktikle ilgili olan her şeyin ss sini koyuyorum.Kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde.Tabi çoğu bunu yapıyor.Ama çok fazla abartılan taktiklerde bunu göremiyoruz.Taktiğin olağanüstü olduğu sadece söyleniyor.İddia edildiği gibi alınan başarının ss i konulmamış.Kimse de bunu sorgulamıyor.Özet olarak ben iddia ettiğim olağanüstü başarıların resimlerini koyuyorum.Bunu benim dışımda yapan bir kaç tane daha insan var.Mesela bir Konyaspor hatırlıyorum.Arkadaş müthiş bir başarı sağlamış ve kanıtlarını koymuş.Konusuna da yazılar yazmıştım çünkü aldığı başarılar inanılmazdı.İşte ben onun taktiğini indirip denerim.Demek istediğim taktik paylaşımı da böyle olmalı.Şişirilmiş işe yaramayan taktiklerle insanların zamanları çalınmamalı.

MaTRaKaN
19.Ağustos.2007, 19:38
Aslında haklısın.Ama sebebi yaptığım şeyin haklı olmasını sağlıyor.Ben yaptığım her taktikte taktikle ilgili olan her şeyin ss sini koyuyorum.Kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde.Tabi çoğu bunu yapıyor.Ama çok fazla abartılan taktiklerde bunu göremiyoruz.Taktiğin olağanüstü olduğu sadece söyleniyor.İddia edildiği gibi alınan başarının ss i konulmamış.Kimse de bunu sorgulamıyor.Özet olarak ben iddia ettiğim olağanüstü başarıların resimlerini koyuyorum.Bunu benim dışımda yapan bir kaç tane daha insan var.Mesela bir Konyaspor hatırlıyorum.Arkadaş müthiş bir başarı sağlamış ve kanıtlarını koymuş.Konusuna da yazılar yazmıştım çünkü aldığı başarılar inanılmazdı.İşte ben onun taktiğini indirip denerim.Demek istediğim taktik paylaşımı da böyle olmalı.Şişirilmiş işe yaramayan taktiklerle insanların zamanları çalınmamalı.
İlhan bu sitede taktikleriyle ünlü birisi kaç aydır bu sitede taktik yayınlıyor ve ona herkez güveniyor.Yakaladığı başarıları demesi yeter ss'ye gerek yok.

Ilhan
19.Ağustos.2007, 20:53
Off yine mi sen ya? Canımı sıkmayacağım artık, bak bu forumda demirbaş diye tanıdığın herkese beni sorabilirsin,benim abi saydıklarıma da dahil. Yazdığın özel mesajlara yanıt veremiyorum, sadece sana değil kimseye yanıt veremiyorum, bunun için buradan karalama kampanyası başlatmana gerek yok. Belki de daha tecrübesizsin bu hususlarda, gelip burada benim konumda tartışman sadece bana prim yaptırır. Akıl fikir sahibiysen gidip kendi konunla ilgilenirsin.

Soruna gelince, Total'le turnuva maçlarında dizlerini titretmediğim rakip kalmadı. SS paylaşmaya vaktim yok şu anda, evimde mis gibi açmışım Genoa oyunumu, gelmişim 2016 yılına oynuyorum. İstediğin kadar karala, sorun değil, bilen biliyor. Ekstra edebiyata gerek yok. Sadece sabit başlıklara bakıp taktik bilgim konusunda bir izlenim edinebilirsin. Kimseye ispatlayacak birşeyim yok.

Coursa
19.Ağustos.2007, 21:09
Arkadaşlar taktik için tşk ama ben yararlanamadım daha :D

Nereye atıcaz bu dosyayı acaba ben attım bi yerlere ama oyundada bulamadım :D:D

Her026
19.Ağustos.2007, 21:16
İlhan abi taktik bilgine saygı duyuyorum ama Total Dominasyonla başarı sağlayamadım.Bunun nedeni senin taktiği değiştirerek yayınlaman olabilir.Fm 2009 un çıkmasına az kaldı sanırım sen bu taktik değiştirme işini turnuvalar için yapıyordun.Sonuçta herkes herşeyi açıklamaz.2009un çıkmasına az kaldı şu taktiğin gerçek halini atabilirsen sevinirim.Fm 2007 de yüklü bilgisayarımda 2007 taktiğinle inanılmaz başarılar sağlıyorum 2008 dede sağlamak istiyorum.Yayınlarsan sevinirim.

yorumsuz1i
19.Ağustos.2007, 21:52
Off yine mi sen ya? Canımı sıkmayacağım artık, bak bu forumda demirbaş diye tanıdığın herkese beni sorabilirsin,benim abi saydıklarıma da dahil. Yazdığın özel mesajlara yanıt veremiyorum, sadece sana değil kimseye yanıt veremiyorum, bunun için buradan karalama kampanyası başlatmana gerek yok. Belki de daha tecrübesizsin bu hususlarda, gelip burada benim konumda tartışman sadece bana prim yaptırır. Akıl fikir sahibiysen gidip kendi konunla ilgilenirsin.

Soruna gelince, Total'le turnuva maçlarında dizlerini titretmediğim rakip kalmadı. SS paylaşmaya vaktim yok şu anda, evimde mis gibi açmışım Genoa oyunumu, gelmişim 2016 yılına oynuyorum. İstediğin kadar karala, sorun değil, bilen biliyor. Ekstra edebiyata gerek yok. Sadece sabit başlıklara bakıp taktik bilgim konusunda bir izlenim edinebilirsin. Kimseye ispatlayacak birşeyim yok.

Ben direk olarak senin taktiğine bir şey söyledim mi?Yazdıklarım dolaysız olduğu için insanları rahatsız ediyor bunun da farkındayım ama kimseye saygısızlık yapma aşağılama ya da karalama gibi bir niyetim yok bunu iyi bilesin.İkincisi turnuvayı kaç kişi takip ediyor senin taktiğinle ilgili bilgi almak isteyenlerin hepsine turnuva maçlarına bakın mı diyorsun?Site yöneticisi olmak bir insanın taktiğinin mükemmel olması mı demek?Kendin söylemişsin ss paylaşmaya vaktim yok diye.Peki gerçekleştirdiğini iddia eddiği başarıların ss ini koymamanın mazereti zaman olmaması olabilir mi?Bence olamaz.Yahu çok mu zor?Şu Genoa ile tüm sezon yaptığın maçların, puan durumunun yakaladığın başarıların ss ini koymak.Böyle bir şey varsa insan benim gibi iftiharla sunar.Mazeret üretmez.Taktiğinin durumunu çok iyi biliyorum.Gerçekten mükemmel taktik ama belki 1 sezon belki yarım sezon.Daha sonra düzenlemelere gidiyorsun ve ilerleyen yıllarda taktiğin ilk halini kullanmıyorsun.Bütün bunları en ufak art niyet olmadan yazıyorum.Taktiğin başarısını görmeyi istemek çok şey mi?BUnu da neden istiyorum biliyor musun?Benim taktiğimden daha iyisi yapılmış mı?Öğrenmek için.E bu kadar ilgi gören bir taktikte görsel kanıtlar az olunca insan hayal kırıklığına uğruyor.Cevap yazarsan eğer ifadelerin lütfen aşağılayıcı olmasın yukarda olduğu gibi.

Ilhan
20.Ağustos.2007, 00:02
Ben direk olarak senin taktiğine bir şey söyledim mi?Yazdıklarım dolaysız olduğu için insanları rahatsız ediyor bunun da farkındayım ama kimseye saygısızlık yapma aşağılama ya da karalama gibi bir niyetim yok bunu iyi bilesin.İkincisi turnuvayı kaç kişi takip ediyor senin taktiğinle ilgili bilgi almak isteyenlerin hepsine turnuva maçlarına bakın mı diyorsun?Site yöneticisi olmak bir insanın taktiğinin mükemmel olması mı demek?Kendin söylemişsin ss paylaşmaya vaktim yok diye.Peki gerçekleştirdiğini iddia eddiği başarıların ss ini koymamanın mazereti zaman olmaması olabilir mi?Bence olamaz.Yahu çok mu zor?Şu Genoa ile tüm sezon yaptığın maçların, puan durumunun yakaladığın başarıların ss ini koymak.Böyle bir şey varsa insan benim gibi iftiharla sunar.Mazeret üretmez.Taktiğinin durumunu çok iyi biliyorum.Gerçekten mükemmel taktik ama belki 1 sezon belki yarım sezon.Daha sonra düzenlemelere gidiyorsun ve ilerleyen yıllarda taktiğin ilk halini kullanmıyorsun.Bütün bunları en ufak art niyet olmadan yazıyorum.Taktiğin başarısını görmeyi istemek çok şey mi?BUnu da neden istiyorum biliyor musun?Benim taktiğimden daha iyisi yapılmış mı?Öğrenmek için.E bu kadar ilgi gören bir taktikte görsel kanıtlar az olunca insan hayal kırıklığına uğruyor.Cevap yazarsan eğer ifadelerin lütfen aşağılayıcı olmasın yukarda olduğu gibi.

Kesinlikle alakası yok. Önyargılarının esiri olma lütfen, Türk insanının da en büyük sorunu henüz görmediği insanlar hakkında önyargıları olması. Düzenlemelere gittiğim falan yok, gittiğim düzenlemeler aşırı ufak düzenlemeler ki o da kadro rotasyonunun gerektirdikleri. 08'de maalesef plug-play taktik yapmak zordur, ki bu taktik ender plug-play taktiklerdendir. Gerçekten vaktim yok yayınlamaya, benim hayatımda neler yaşadığımı bilmeden oturduğun yerden benim vaktim olup olmadığına karar veremezsin sen.

Sen dolaysız değil dolaylı konuşuyorsun. Adımı veya rumuzumu kullanarak benden SS istedin de sana göstermedim mi daha evvel? Çok unutkan gördüm seni.

Bakın arkadaşlar, buradan benim taktiğime çamur atmayın, gidin kendi taktiğinizi geliştirin, parmaklarınızı yormayın.

Her kim olursanız olun, Total efsanesini bozamazsınız.

Ilhan
20.Ağustos.2007, 00:13
Acaba ben mi salağım, yoksa sen mi çok unutkansın sevgili üyem?

Çok uğraşmama rağmen 8.0.2 için 4-4-2 dizilişiyle iyi bir taktik oluşturamadım son çare olarak burdaki taktiklerin içeriklerine bakıp bir fikir edinerek taktik oluşturacağım.Elinde iyi bir 4-4-2 olan varsa yardımlarını beklerim.

Tespitlerinde çok haklısın.Benim aklıma şöyle bir soru geliyor.Acaba farklı yamalarla mı oynuyoruz.8.0.2 için iki yama çıktı.Ben en son çıkan yama ile oynuyorum.Zannedersem sen de aynı yama ile oynuyorsun.Çok güzel sonuçlar alan diğer arkadaşlar ilk çıkan yama ile oynuyor gibi geliyor..Çünkü kendi taktiğimi defalarca değiştirmeme rağmen Yozgatspor'u ancak üçüncü sezonda 1. Lige çıkarabildim.Üstelik bu taktiği de yani total dominasyonu da kullanmama rağmen
pek işe yaramadı.Bana göre oyunun yapımcıları benim en çok eleştirdiğim ve oyunun gerçekçi olmamasına neden olan kolaylık sorununu tamamen kaldırmış.Ve oyunda başarıları tamamen gerçek hayata endekslemiş.Artık bir taktik yapıp tatile çıkıp döndüğümde 1. sırada bir takım bulamıyorum.Her maçta değişiklikler yapmak gerekiyor.Taktik ekranını su gibi içip takımını ve rakibini çok iyi analiz edip maça ona göre çıkmak gerekiyor.Yoksa benim başıma çok geldi bir maçta 5-0 6-0 gibi fark atıp diğer maçta yenilirsin.Halbuki böyle farklar attığın taktikle diğer yamalarda sezonu çok iyi yerlerde bitiriyordun.Bu yönden doğrusu oyun çok zor ve zevkli hale gelmiş.Ama senin de bahsettiğin gibi bir çok saçmalığı var.Ben son sürümde başarıyı yakalamış arkadaşlardan cevap bekliyorum ama büyük başarılar olmalı.Ve kesinlikle son sürüm olmalı.Şampiyonluğa oynayan bir takımın kendi liginde aldığı iyi sonuçlar bence çok da gerçekçi değil.Ben gerçek başarılardan bahsediyorum.
Son yama ile ilgili aklıma gelen alan daraltma olayı artık küçük takımlarda işe yaramıyor büyük takımlarda denemedi.Halbuki 8.0.1 de en önemli kozlarımdan biri idi.Kornerden çok gol yiyorum ve çok gol atıyorum öyle ki kornerden en çok gol atan takım benim.Tabi bunun için özel komutlar verdim.Özetle hata mı yoksa gerçekte de böyle mi bilmiyorum ama kornerlerden çok gol oluyor.8.0.1 de maçlarda attığım şut genelde 25 in üstünde olurdu.Son yamada bu çok düştü.Aslında düşmesi de gayet güzel ve gerçekçi oldu.Çünkü Yozgatspor'la 2. Ligdeyken Avrupa'nın kalburüstü takımlarına pozisyon vermeden 30 civarında şut ve %60 a %40 topla oynama oranlarım olurdu.Belki yenmek ezmek zevkliydi ama gerçekçilikten yoksunluğu zevksizdi.Son söz olarak bence son yama zorluk derecesi adına gerçekçi olması dolayısıyla çıkan en mükemmel yama.Yapımcıların bazı hataları da gidererek tam kıvamında yeni bir yama çıkarmaları zor olsa da FM 2009 un tadına doyulmayacak gibi.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Total Dominasyon'u yenebilirsiniz. Ama bilinmesi gereken gerçek şudur: Kim olursanız olun, hangi taktiği kullanırsanız kullanın, Total Dominasyon'un büyüklüğü altında ezilirsiniz.

Bu Total Dominasyon insanı deli eder, hasta eder... Rakiplerini FM'den soğutur...

Dünyanın en mükemmel taktiği: Total Dominasyon!!

Kusura bakma ama önceki yamalarda taktikle ilgili bu yazdıkların doğru olabilir ama son sürümde bu taktikte dahil olmak üzere taktiklerin hepsi çuvallıyor.Senden ricam son yama veritabanında bu taktikle oynadığın maçlar bazı maç istatistikleri ve başarılarını gösteren ss ler koyar mısın?Eğer kanıtlarsan yukarda yazdıklarını kabul etmekle birlikte bükemediğimiz bileği öpmesini de biliriz.

Öncelikle böyle yorumlar görmek gayet hoş ve düşüncelerini paylaşman gayet güzel.

Şimdi imzama bakarsan göreceksin ki hiçbir menajer taktiklerini tam olarak paylaşmaz. Ben bugüne kadar bir kişiye taktiğimi tam olarak verdim, o da Aygündür.

Buraya taktiği koyarken biraz değiştiriyorum, kanatlara oklar falan koyuyorum, width'i artırıyorum, DM'ye hold up ball veriyorum falan.

Bunların hepsi arkadaşlarımız denesinler, eksikleri görüp düzeltsinler diye yapılmış şeylerdir. Taktiğin aslı dediğim gibi sadece ben de var ve hakikaten çok emek vererek hazırladım bu taktiği. Kim bilir kaç tane maçı 90 dakika izledim. Kaç tane şey denedim.

Şimdi gelelim başarılara:

Ben Genoa'yım bu arada:

http://img401.imageshack.us/img401/9072/80041206gg1.jpg (http://imageshack.us)

http://img210.imageshack.us/img210/6847/98968500gf5.jpg (http://imageshack.us)

http://img120.imageshack.us/img120/8849/30114096aj3.jpg (http://imageshack.us)

http://img120.imageshack.us/img120/1065/52674098jl6.jpg (http://imageshack.us)

http://img291.imageshack.us/img291/2530/10785608mp8.jpg (http://imageshack.us)

http://img176.imageshack.us/img176/8374/94935531bi5.jpg (http://imageshack.us)

Yeterli midir? Yoksa daha fazlasını ister misiniz? Bu arada bunlar sadece bu sezonki maçlarım.

Öncelikle yorumlarımı dikkate aldığın ve cevap verdiğin için teşekkür ederim.Herkese özellikle soruyorum size de sorayım.Kullandığın veritabanı 8.0.2 nin ilk çıkanı mı yoksa turksportalda da yeni sürüm adıyla çıkan son yama mı?Benim için en önemlisi bu.Eğer en son yamayla bu başarıları elde ettiysen gerçekten helal olsun.Çünkü ben son yamaya uygun taktiği yapmak için yama çıktığından beri büyük uğraş verdim ve ancak bugün iyi bir taktik yapabildim.Onu da biraz sonra yayınlayacağım.

Arkadaşlar çok mu karmaşık sorular soruyorum yoksa sorduğumu anlayıp cevap vermek hiç kimsenin işine gelmiyor mu?Ben sabırla yine soruyorum başarılarıyla övünen arkadaşlar lütfen sorumun cevabını yazsın araya başka laf yorum sokmasın.8.0.2 nin 2 yaması çıktı.İlkindeki en önemli sorun finans sorunuydu.İkinci yama olan turksportalın da 8.0.2 yeni sürüm adı altında yayınladığı yama da ondan bir süre sonra başta finans sorunu olmak üzere bir çok hatayı düzelterek çıktı.Benim sorum şu siz bu başarıları hangisiyle kazandınız.İlk çıkan 8.0.2 mi yoksa ikinci çıkan 8.0.2 yeni sürüm mü?Eğer en son çıkan yama haricindeki yamalarla kazandıysanız bu başarılar benim için çok normal.Mesele son çıkanla başarılı olabilmek.Zaten onla da en sonunda süper bir taktik yaptım ama çok zor oldu.Taktiği de bugün yaptığım için soruyordum sürekli hangi yama ile diye.Yeterince açık olmuştur sanırım.

Ben ne demiştim? Bu taktiğin tam versiyonu değil. Biraz değiştirip yayınlıyorum ben. İstersen asıl versiyonunu sana özelden vereyim.

Yani anlayamıyorum. Taktikle ilişkilendirdiğiniz şeye bakın. Taktik ile oyuncu puanlarının ne alakası var? Bu sorun FM ile alakalı genel bir sorun. Bir forvet oyuncusu çok şut çeker ve gol atamazsa eh artık alsın 6 bir zahmet.

Bende hiç yorulmuyor. Sen ya 800 kullanıyorsun, ya da orta sahanın sağında oynayan oyuncunun stamina özelliği 1.

İşte kilit nokta bu. Bu oyunun hatası ve hatta geçen turnuva maçında rakibe karşı deplasmanda çok üstün oynamama rağmen bu korner hatası ile Bekir İrtegün isimli futbolcudan bir maçta 3 gol yedim. Nefret verici bir durum.

Bak arkadaşım ben sana tam olarak açıklayayım. 802 v1 ile 802 v2 arasında maç motoru açısında hiçbir farklılık yok. Düzelen şeyler oyun içi bir takım hatalar ve durup durup bu soruyu sorman ilgincime gidiyor doğrusu.:) Ama sana belirteyim, yukarıya koyduğum ss'ler, yakalanılan tüm başarılar tamamen 802 v2 ile alınmış. Rahatladın mı:)

http://rapidshare.com/files/104110685/ma_lar.rar.html

Al izle arkadaşım al. Can sıkma yeter ki, izle. Aç klasörü koy 90 dakka izle. Anlamıyorum insanların emek düşmanlığını, kıskançlığını, çekememezliğini.

bence taktigin çok başarılı ilhan abi çok tşk ederim.

Buda bazı sonuçlar
http://img122.imageshack.us/img122/8755/60949819ql8.jpg (http://imageshack.us)

http://img529.imageshack.us/img529/5413/aavr2.jpg (http://imageshack.us)
http://img529.imageshack.us/img529/5413/aavr2.ec81787f80.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=529&i=aavr2.jpg)

http://img239.imageshack.us/img239/8704/adszwe2.jpg (http://imageshack.us)

yorumsuz1i
20.Ağustos.2007, 03:01
Tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum ama bir kaç maçın sonucunu ısıtıp ısıtıp önüme getiriyorsun.Israrla başarılarının olduğu ss ler üzerinde duruyorum bir sonuç çıkmıyor.Lig tablosu şampiyonlar ligi gibi.Bu koydukların sence müthiş şeyler mi?Bence oyuna yeni başlayanlar bile 2 sene sonra bu sonuçları alır.

Ilhan
20.Ağustos.2007, 03:04
Tamam, onları da koyarım. Ama öyle birşey koyacağım ki, bunu sadece bu forumda bir kişi biliyor, ağzınız açık kalacak.

yorumsuz1i
20.Ağustos.2007, 03:31
Tamam, onları da koyarım. Ama öyle birşey koyacağım ki, bunu sadece bu forumda bir kişi biliyor, ağzınız açık kalacak.

Tüm samimiyetimle tekrar ediyorum.Ben sana karşı hiçbir zaman yapamazsın ya da yalan söylüyorsun iddiasında bulunmadım.Sonucu koyarsın biz de deriz ki gerçekten olağanüstü taktikmiş.Bu başarıyı sağlayan hiçbir taktik yapılmadı.Hiç şüphen olmasın deriz yani.

Sekopej
20.Ağustos.2007, 03:42
Tüm samimiyetimle tekrar ediyorum.Ben sana karşı hiçbir zaman yapamazsın ya da yalan söylüyorsun iddiasında bulunmadım.Sonucu koyarsın biz de deriz ki gerçekten olağanüstü taktikmiş.Bu başarıyı sağlayan hiçbir taktik yapılmadı.Hiç şüphen olmasın deriz yani.

Benim bunu demem için İlhan'ın ss koymasına gerek yok. Sözü yeterlidir. Burayı takip edenlerin %90'ı için İlhan'ın sözü yeterlidir. Başarılı oldum diyorsa doğrudur, durduk yere neden yalan söylesin ki?

KaPaLı
20.Ağustos.2007, 04:11
Bu yorumsuz1'i nickli arkadaş bütün taktiklerde aynı şeyi yapıyo İlhan. Ayrıca senin yaptığın Total Dominasyonun gücünü bütün site biliyo turnuvalarda vazgeçilmez oluyo birtek bu arkadaşta beğenmesin yani ne olur.

yorumsuz1i
20.Ağustos.2007, 04:26
Durumu görmek istediğiniz gibi idrak etmeyi tercih ediyorsunuz.Ben hiçbir yazımda taktiği beğenmediğimi söylemedim.Sen peluk'u tanıyorsun ve sözüne güveniyorsun.Beni hiç kimse tanımıyor.Yayınladığım taktiğin yanına kanıtlarını koymassam bana kim inanır.Ben de peluk'u tanımıyorum.Ve önemli bir nokta taktikle ilgili ss konulması siz yöneticilerin taktik yayınlama kuralları arasında yer alıyor.Kuralları yönetici olarak tabi ki sizler koyup değiştireceksiniz.O zaman bu kuralı kaldırın da boşa kürek çekmeyelim.Aslında o kadar boş bir tartışma ki.Ama özetlemek istiyorum.Forumlara ilk takılmaya başladığımda taktiği ve gösterilen ilgiyi görünce açıkçası ss lerin yetersiz olduğunu düşündüm.Başarılarla ilgili daha fazla ss koymasını istedim.İsteğime karşılık verilseydi konu orada kapanırdı.Ama malesef bu noktaya kadar geldi.

Sekopej
20.Ağustos.2007, 04:35
Kurallara aykırı bir konu değil. Açıklamalarıyla, aldığı sonuçlarla konuyu açmış. Burada bir saygınlığa ulaşmış birisi İlhan. Bunu da yalan yanlış konuşarak başarmadı herhalde. Tatile gireli 3 ay geçti, msnde İlhan'ı hiç görmedim, siteye çok uzun aralıklarla uğruyor. Bu dönemde bu taktiğe ss koymakla uğraşacağını sanmıyorum.

Diğer mesajımda da dedim, burada %90 İlhan'ın yalan söylemeyeceğini bildiği için ss koyup koymaması genel için bir sorun olmaz. Herkes bu saygınlığa ulaşsın, biz de ss istemeyelim kimseden, sözüne inanalım.:)

Ilhan
20.Ağustos.2007, 04:38
Ben taktikte kıstas olarak şu kadar kupa aldım'ı koymam arkadaşım. Çünkü bir maçı 500 kere oynayıp her maçı kazanmış gibi de gösterebilir insan kendini. Ben maç ss'i koyarım ki bunu bu konuda da, bu taktiğin 802 konusunda da yaptım. Benim için bir taktiğin güvenilirliği maçta ne kadar çok pozisyona girdiği, şut çektiğidir.

Aykan19o3
21.Ağustos.2007, 07:20
Total Dominasyon Summer 'ı çok merak ediyorum..

Diziliş aynı mı acaba ?

eGowiCh
21.Ağustos.2007, 07:54
Tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum ama bir kaç maçın sonucunu ısıtıp ısıtıp önüme getiriyorsun.Israrla başarılarının olduğu ss ler üzerinde duruyorum bir sonuç çıkmıyor.Lig tablosu şampiyonlar ligi gibi.Bu koydukların sence müthiş şeyler mi?Bence oyuna yeni başlayanlar bile 2 sene sonra bu sonuçları alır.

Ben kendimden örnek vereyim. Total Dominasyon ile Hamburg'u başarıdan başarıya koşturdum kendi oyunumda, ilk 2 sene ligi ilk 5'te bitirdikten sonra 3. senemde Bundesliga şampiyonu oldum ve ertesi sene de Şampiyonlar Ligi'ni aldım. Daha sonra aynı oyunda Man Utd'dan teklif aldım ve Man Utd'ın başına geçtiğimde de 3 sene üst üste şampiyon olmakla kalmayıp Şampiyonlar Ligi, Süper Kupa, FA Cup, Carling Cup gibi alınabilecek tüm kupaları aldım Total Dominasyon'la, hem de hiç zorlanmadan. Taktiğin başarısını tartışmanın anlamı yok o yüzden, sadece 8.02'de bazı eksiklikleri mevcut, onlar tartışılabilir ancak. FM 2007'de de taktik mükemmel işliyordu, İngiltere'de fırtına gibi esmiştim bu taktik sayesinde, bir pivot santrafor alıp iki bir takım oluşturarak.

yorumsuz1i
21.Ağustos.2007, 17:11
Ben kendimden örnek vereyim. Total Dominasyon ile Hamburg'u başarıdan başarıya koşturdum kendi oyunumda, ilk 2 sene ligi ilk 5'te bitirdikten sonra 3. senemde Bundesliga şampiyonu oldum ve ertesi sene de Şampiyonlar Ligi'ni aldım. Daha sonra aynı oyunda Man Utd'dan teklif aldım ve Man Utd'ın başına geçtiğimde de 3 sene üst üste şampiyon olmakla kalmayıp Şampiyonlar Ligi, Süper Kupa, FA Cup, Carling Cup gibi alınabilecek tüm kupaları aldım Total Dominasyon'la, hem de hiç zorlanmadan. Taktiğin başarısını tartışmanın anlamı yok o yüzden, sadece 8.02'de bazı eksiklikleri mevcut, onlar tartışılabilir ancak. FM 2007'de de taktik mükemmel işliyordu, İngiltere'de fırtına gibi esmiştim bu taktik sayesinde, bir pivot santrafor alıp iki bir takım oluşturarak.

Sanırım 8.0.1 de yaptın bunları.Peki 8.0.2 de böyle bir başarı sağlayan var mı?

Ilhan
21.Ağustos.2007, 19:15
Ben göstereceğim başarılarımı, rahat ol sen;)

daradevil
10.Ekim.2007, 17:54
Valla Taktigi denedim Çok işe yaradı 8.0.2 de denedim taktikde kusur yok sadece hangi antraman kullanıyorsun onun hakkında bılgı verırsen sevınırım bence taktik çok iyi tabi karalama yapacak arkadaşlarda olabılır çünki meyve veren ağaç taşlanır misali başarılarının devamını dilerim

dare
18.Ekim.2007, 03:49
ben 8.0.2 de fb ile oynadım 4. oldum ve kovuldum

kokok
18.Ekim.2007, 05:59
Yenik durumlarda maçı çevirmek için tatik üzerinde ne gibi değişiklikler yapmak gerekiyor bilgisi olan var mı arkadaşlar?

RaSenGan
18.Ekim.2007, 06:26
Yenik durumlarda maçı çevirmek için tatik üzerinde ne gibi değişiklikler yapmak gerekiyor bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Tempo arttır.
Daha dar alanda oyna.With'i azalt yani.
Zaman geçirmeyi azalt.

Bunları yaparsan daha çok gol atma şansın olabilir.

nikootinn
18.Ekim.2007, 08:19
zamanı geçirme taktiğini nerden seçebiliriz acaba? bulamadım bi türlü ):

RaSenGan
18.Ekim.2007, 20:35
zamanı geçirme taktiğini nerden seçebiliriz acaba? bulamadım bi türlü ):

Time Wasting var With'in altındaydı sanırım.Onu en aza indirirsen hiç zaman geçirmeden oynar oyuncuların.

Ilhan
20.Ekim.2007, 16:27
Arkadaşlar bu 801 için yapılmış taktik. 802'de kullanırsanız başarılı olamayabilirsiniz.

rooney_1907
29.Ekim.2007, 17:20
eline sağlık çok güzel taktik yapmışsınız

Nocna Mora
30.Ekim.2007, 06:31
bu taktik 8.0.0de sorunsuz çalışırmı? Bu takıma en uygun takım transfersiz hangi takımdır [v8.0.0](oyunum orjinal ama merak ettim:))

BeTa
05.Kasım.2007, 00:10
Taktik güzel bir iki hata dışında oda golü forvet değil orta sahadaki oyuncular atıyor genelde yad kanatlardakiler mesela bende sağ açık yattara sol açık adu var forvette gökhan ünal gökhan ünal atıyor ama aduyla yattara daha çok atıyor bu taktikte forvet defansı dağıtıyor zorluyor kanatlar yada orta saha aatıro mantalite bu sanırım.Ayra kaleciniz uzaktan şut atıyorlar çünkü içeri girmek zor bunun içinde uzaktan yemeyen bi kaleci almanız gerekir:) tavsiyem budur

Ilhan
14.Şubat.2008, 01:05
Arkadaslar taktik üzerinde çok ufak oynamalar yaptim ve Ismail abi ile (puskas) hazirlik maçinda denedim. Ayrica BJK kariyerimde denedim ve basarili oldum.

Link:

http://rapidshare.com/files/91592703/son_total_dominasyon__Barcelona__Jun_2007_.tac.htm l

puskas (Ismail Abi) ile yaptigim maçin ss'leri:

R. Madrid-Barcelona: 0-2

http://img515.imageshack.us/img515/2375/47943712cw6.jpg (http://imageshack.us)

Barcelona-R. Madrid: 2-0

http://img145.imageshack.us/img145/9382/68739818nv6.jpg (http://imageshack.us)

Lucas Neill
14.Şubat.2008, 15:11
Taktiğin ilk hali de çok iyiydi bunu da deneyeceğim.

shadowrefree
14.Şubat.2008, 16:27
taktiğin ilk hali bana kalırsa daha iyi.çünkü ilk versiyonu ile oynadığım maçları kazanmışken.v2 ile oynadığımda 3 berarberlik çıkardım.ilk versiyonda daha çok takım pozisyona girerken defansda da çok iyiydi.ama bunda biraz defans olarak sıkıntı çekiyorum.ligde ilk 17 maç sonunda 9 gol yemiştim.v2 ile oynadığım maçlardan sonra ki 3 maç oluo ilk 17 maç da yediğim kadar yedim nerdeyse...

Ilhan
14.Şubat.2008, 16:36
O biraz da şans ile alakalı bir durum. Taktiğin hiçbir yeri ile oynamadan direkt olarak oyuncuları pozisyonlarına koyup sahaya yerleştirmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle daha iyi sonuçlar alacaksınız, defansif açıdan da.

RoNNiE91
14.Şubat.2008, 19:51
Tekrar teşekkür ederim İlhan abi.İlki zaten başarılıydı.Birde bunu deneyeceğim.Ellerine ve taktik bilgine sağlık :)

shadowrefree
14.Şubat.2008, 21:23
yani ilk halinden daha ii son hali diye anlıorum ben.doğru mu?

Ilhan
15.Şubat.2008, 00:56
Evet, aynen.

shadowrefree
15.Şubat.2008, 02:26
taktiğini dediğin gibi sabırlı bir şekilde denedim ve takımım şu anda her kulvarda istediğim gibi gidiyor.ellerine sağlık.yeni maç motoruda gelsin daha çok izliyecem sanırsam.çalışmalarının takipçisiyim...kolay gelsin...

stewie972
16.Şubat.2008, 13:51
öncelikle teşekkürler peluk. küçük takımlarla oynamayı severim ben. total dominasyonun ilk versiyonunu inegölsporda denemiştim, başarılı olmamaıştım. bu versiyonu ise hull city ile denedim ingiltere ikinci liginde bir takım. tatktigi kullanmaya başlamadan önce durumlar kötüydü, kullanmaya başladım ve yaptıgım ilk 4 maçtan 3ünü kazandım, biri berabere bitti. kadromda öyle pek iyi degil yani güzel bir taktik yapmışşın tebrikler. bu arada ligi 15. olarak bitirdim. kupada karsıma man. utd cıktı ve son dakikada yedigim golle maç 1-0 bitti. nerdeyse manchester i kupanın dışına itecektik.:D

YusufT
16.Şubat.2008, 15:14
Ilhan abi taktiginle 4 mac oynadim. 3 galibiyet 1 yenilgi.
Rostock 1-0
Kerkyra 2-0
Samsunspor 1-0

Barcelona 1-2 yenildim

Ilhan
16.Şubat.2008, 17:37
öncelikle teşekkürler peluk. küçük takımlarla oynamayı severim ben. total dominasyonun ilk versiyonunu inegölsporda denemiştim, başarılı olmamaıştım. bu versiyonu ise hull city ile denedim ingiltere ikinci liginde bir takım. tatktigi kullanmaya başlamadan önce durumlar kötüydü, kullanmaya başladım ve yaptıgım ilk 4 maçtan 3ünü kazandım, biri berabere bitti. kadromda öyle pek iyi degil yani güzel bir taktik yapmışşın tebrikler. bu arada ligi 15. olarak bitirdim. kupada karsıma man. utd cıktı ve son dakikada yedigim golle maç 1-0 bitti. nerdeyse manchester i kupanın dışına itecektik.:D

Bunu duymak çok güzel. Antreman, takım konuşmaları gibi şeyleri doğru yaparsanız iyi sonuçlar alırsınız.

Ilhan abi taktiginle 4 mac oynadim. 3 galibiyet 1 yenilgi.
Rostock 1-0
Kerkyra 2-0
Samsunspor 1-0

Barcelona 1-2 yenildim

Takımın nedir?

YusufT
16.Şubat.2008, 18:22
Takımın nedir?

Takim Galatasaray. Samba, Marvin Angulo ve ömer özcelik'i transfer ettim. Bouzid, Okan ve Carrusca ile yollar ayrildi.

Samba bu arada mutlaka alin. oyunun bence en DC'lerinden biri, fiyati ise gercekten gülünc= 1,5M euro. Angulo ise 180K ve Ömer 100K euro'ya transfer ettim.

Bu kadro ile cikiyorum
----------------------Orkun---------------
Ugur-----Samba------Song------H.Balta---
-----------------Linderoth-------------------
-----------Barusso------Lincoln-------------
H.Sas----------------------------------Arda--------
-------------------Nonda---------------------------

B.Özbek ilk macta galibiyet gölümüzü atti ve sonra sakatlandi, 2 ay yok.

Taktik bence iyi, ama gol yollarinda sikinti cekiyorum. daha 2,6 M euro param var, bir mevkiye transfer ihtiyacim varmi?

Bir mac daha oynadim, Bu sefer Bayern München ile :D 65 dakikdada öne gectim, ama sonra defans 10 dakikada dagildi. 74,77,82 dakikalarda gol yedim.

M.O.S.H
16.Şubat.2008, 18:26
acaba taktigi baska bi linkten indirme sansım warmı rapidshare la ilgili cozemedigim bi sorunm warda premium olmasına ragmen siteden dosya indiremiorm yada bu sayfaya koysanız taktigi gercekten cok ii olr

Ilhan
16.Şubat.2008, 18:43
Takim Galatasaray. Samba, Marvin Angulo ve ömer özcelik'i transfer ettim. Bouzid, Okan ve Carrusca ile yollar ayrildi.

Samba bu arada mutlaka alin. oyunun bence en DC'lerinden biri, fiyati ise gercekten gülünc= 1,5M euro. Angulo ise 180K ve Ömer 100K euro'ya transfer ettim.

Bu kadro ile cikiyorum
----------------------Orkun---------------
Ugur-----Samba------Song------H.Balta---
-----------------Linderoth-------------------
-----------Barusso------Lincoln-------------
H.Sas----------------------------------Arda--------
-------------------Nonda---------------------------

B.Özbek ilk macta galibiyet gölümüzü atti ve sonra sakatlandi, 2 ay yok.

Taktik bence iyi, ama gol yollarinda sikinti cekiyorum. daha 2,6 M euro param var, bir mevkiye transfer ihtiyacim varmi?

Bir mac daha oynadim, Bu sefer Bayern München ile :D 65 dakikdada öne gectim, ama sonra defans 10 dakikada dagildi. 74,77,82 dakikalarda gol yedim.

Nonda o mevkide seni idare eder 1 yıl daha, ancak o mevki için topsuz alanda iyi, hareketli forvetlere ihtiyacın olacak.

acaba taktigi baska bi linkten indirme sansım warmı rapidshare la ilgili cozemedigim bi sorunm warda premium olmasına ragmen siteden dosya indiremiorm yada bu sayfaya koysanız taktigi gercekten cok ii olr

Free'yi kullanarak indirmeyi denediniz ve olmadı mı? Başka bir siteden upload ederim yakında.

M.O.S.H
16.Şubat.2008, 18:54
modemi ac kapa yapmama ragmen ne freeden indirilio nede uye olmama ragmen premium dan sorunu cozemedim surekli upload sayfası cıkıo neyse baska link koyabilirseniz cok ii olr simdiden saolun
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
sorunu cozdum we taktigi indirdim ... taktik bi onceki haliyle cok iyidi bu haliyle eminim dahada iyi olmustur

sitte
16.Şubat.2008, 23:50
Galatasaray'la deneyen var mı?

yasin92
17.Şubat.2008, 00:01
abi bu takitigi milli takimda kullansam ayni etkiyi gosterirmi

Ilhan
17.Şubat.2008, 00:08
Her yerde gösterir, rahat olun.

Onurap
17.Şubat.2008, 00:08
forvette oynayan adamın uzun ve hava kabiliyeti olmasına gerek var mı acaba ben daha çok palacio fc tarzında oyuncu oynatıyorum kısa oluyor bunlar doğal olarak.

Ilhan
17.Şubat.2008, 00:10
Palacio topsuz alanda iyi bir oyuncu. Oynatın, atar leblebi gibi golleri.

Uchiha Itachi
17.Şubat.2008, 00:48
Galatasaray'la deneyen var mı?

Ben denedim kardeş.Sonuç çok iyi.Fb gibi zorlu bir deplasman 3 golle geçtim.Kusursuz bir taktik:icon_wink:

shadowrefree
17.Şubat.2008, 02:14
Palacio topsuz alanda iyi bir oyuncu. Oynatın, atar leblebi gibi golleri.

abicim kariyerde 2019/2020 yılındayım...mikael azinovic diyeli bir siveçli golcüm war...pa sı 197:D
ve ve versiyonun yeni halini ikinci yarı eski halini ilk yarı denedim...dediğin gibi adam leblebi gibi gol attı...koca sezon 74 gol attı yawww...inanılmazzz...helal olsun...

YusufT
17.Şubat.2008, 09:11
abicim kariyerde 2019/2020 yılındayım...mikael azinovic diyeli bir siveçli golcüm war...pa sı 197:D
ve ve versiyonun yeni halini ikinci yarı eski halini ilk yarı denedim...dediğin gibi adam leblebi gibi gol attı...koca sezon 74 gol attı yawww...inanılmazzz...helal olsun...

Tüh bee benim rekoru egale etmisin yaahu :D (62'idi, FM 07, Eddie Johnson feat Ilhan Abinin mükemmel taktigi :D.)
Kanit :D
http://img340.imageshack.us/img340/1132/eddiejohnsonprofilejo7.jpg

G.Ünal yada Miralem Pranjic FC icin uyarmi?

Ilhan
17.Şubat.2008, 12:05
Gökhan Ünal'ı BJK kariyerimde oynattım, gerçekten çok iyi. Ancak 801'de şöyle bir handikap var, "likes to try to beat the offside trap" PPM'ine sahip olan futbolcular maç içinde çok fazla offsayta düşüyorlar. Ancak bende 20 maçta 18 gol atmayı başarmıştı. Dene derim.

MaTRaKaN
17.Şubat.2008, 16:05
Arsenalde Tutturamadım ben kadrom da çok iyi.Çok pozisyona giriyorum ama gol olmuyor.

.............Adebayor........
Mutu..................Quresma
......Rosicky..Fabregas...
.............Denilson.......
Guardado...Gallas.....Toure...Sagna
.............Almunia........

DisCo
17.Şubat.2008, 16:22
Güzel bir paylaşım olmuş bunun için teşekkür ediyorum.

İlk versiyonunu indirecekken 2. versiyonu gördüm ve indirdim.

Kendi çapımda bilgilerimle değerlendirirsem bir sezon içerisinde bu taktikle gidilmez diye düşünüyorum. Yada sadece deplasmanlarda kullanılabilinir. Çünkü gol atmanız gereken veya maçı 1-0 ardından 2-0 yapıp rahatlayacağınız bir taktik değil diye düşünüyorum.

Şayet tüm sezon kullanacağım diyorsanız özellikle kaleciniz ve FC oynayan oyuncunuz çok iyi olmalıdır.

Taktiği biraz değerlendirirsek top sizde kalıyor ancak topun sizde kalması demek çok süpersiniz demek değildir. Top takımda kalsada kullanamadıktan sonra bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Gol pozisyonuna giriyorsunuz. Ancak yakaladığınızı atmanı gerekiyor. Özellikle yavaş oyun stili ve topun ayakta beklemesi iyi takımlara karşı oynadığınızda kalenize gol olarak yazılıyor.

Son olarak şuna değinmek istiyorum. Paylaşım bir kere güzel bir paylaşım. Ancak biz şunu unutuyoruz. Taktik verildi. Çok başarılı olanda var olamayanda. Peluk arkadaşımız taktiği kusursuz verdi, kadromuzu kurdu. Hatta hepsinden vazgeçip ben size alacağınız kupaları ve lig durumu söyliyim hiç uğraşmayında diyebilir. :icon_smile: Mesajlara bakıyorum olay o konuma gelecek yakında.

Taktiğin değerlendirmesini burda yaptıktan sonra ta oyuncu kısmında kimi oynatayım tarzı sorular yerine taktiğin eksik bulduğumuz yönlerini kendi bilgimizle geliştirip burdan paylaşmalıyız. Mesela benim takımımda yavaş anlayıştan dolayı top kayıpları yaşanıyor. Taktiğe yeni eklemeler yapıp bunu ben düzeltebilirim.

Tekrar teşekkürler.

uaylmz
17.Şubat.2008, 18:23
bence iyi taktik deil kullanışsız bu taktiği bi milanda yapamayız ki :S:S

yorumsuz1i
17.Şubat.2008, 18:47
Taktiği daha önce denemiş ve çok memnun kalmıştım.Ama ben tek forvet oynamayı sevmiyorum.O yüzden kendi taktiğimi yaptım.Gerçekten de benim taktiğimden sonraki en iyi taktik diyebilirim.Eline sağlık.

shadowrefree
17.Şubat.2008, 19:01

herkes kullanıp beğeniyorda sen nerden kullanışsız olduğunu çıkardın...dene bakalım milanda kullanışlı mı deil mi die...ondan sonra kullanışsız de...hem ManU ile oynuoyrum...her kupayı silip süpürüyorum...

DisCo
17.Şubat.2008, 19:13
herkes kullanıp beğeniyorda sen nerden kullanışsız olduğunu çıkardın...dene bakalım milanda kullanışlı mı deil mi die...ondan sonra kullanışsız de...hem ManU ile oynuoyrum...her kupayı silip süpürüyorum...

Aslında bu kısımda eleştirebiliriz. Büyük takımlarda daha iyi kullanılabilir. Tabi büyük takımlarda imkanlar bol olduğu için taktik oturtmada zorluk çekmiyoruz. Ama iyi derecede olmayan bir takımda kullandığınızda şansınız çok yaver gitmesi gerekiyor. Onun haricinde fark yemenizi önlüyor.

Ilhan
17.Şubat.2008, 22:18

Şimdi yoruma bakıp çay demle desem hiç de kötü olmaz. Taktiğe uygun oyuncular alacaksın ki taktik çalışsın. Milan'da da denedim, hatta süper tuttu.

shadowrefree
18.Şubat.2008, 01:05
Şimdi yoruma bakıp çay demle desem hiç de kötü olmaz. Taktiğe uygun oyuncular alacaksın ki taktik çalışsın. Milan'da da denedim, hatta süper tuttu.

boşver pelukcum senin ellerin dert görmesin...:D

ilgi çekmek için yazdı herhalde arkadaş...laf olsun torba dolsun...

uaylmz
18.Şubat.2008, 03:40

vallahi haklısın kusura bakma emeğine sağlık sen zaten gereken cevabı güzel bi espiri ile vermişsin ben milanla fm de bi türlü başarılı olamıorum o sırada oyunda çıldırmıştım böle yanlış bi yorum yazdım kusura bakma emeğine saygısızlık ettim ama milanda nasıl tutturdun taktiği anlamadım :D kaka yı nerde oynattın :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

boşver pelukcum senin ellerin dert görmesin...:D

ilgi çekmek için yazdı herhalde arkadaş...laf olsun torba dolsun...

vallahi bende pişman oldum laf olsun torba dolsun deilde :( bi anlık kendime sinirle yazmışım yine ben bir kez daha özür dilerim arkadaştan :o

shadowrefree
18.Şubat.2008, 04:31
kakayı orta sahanın solundaki yerde oynatıcaksın...o bölgedeki adam biraz atak oynuyor...ya da sağ kanatdan da verim alabilirsin...

fm26mer
18.Şubat.2008, 11:14
Bizde deniYelim bakalım sağol teşekkür ederim peluk;)

eglocc
18.Şubat.2008, 16:48
Taktiği denedim Valencia ile ve David Villa çok iyi oynadı. Çok güzel bir taktik daha çok maç deneyip yorum yazmaya devam edeceğim...

116man
18.Şubat.2008, 17:11
Arkadaşlar 8.0.1 de kullanılan taktikler ile 8.0.2 de kullanacağımız taktikler farklımı olacak? Burda yayınlanan total dominasyon taktiği 8.0.2 de işe yarayacakmı?

DisCo
18.Şubat.2008, 17:24
Arkadaşlar 8.0.1 de kullanılan taktikler ile 8.0.2 de kullanacağımız taktikler farklımı olacak? Burda yayınlanan total dominasyon taktiği 8.0.2 de işe yarayacakmı?

8.0.2'de bir maçta denedim. Hani her maçta böyle olacak diye birşey yok onuda belirteyim. Deplasman maçında kullandım. 1-1 bitti. Ancak oyunu öyle bir kitledim ki maç görüntüsü önemli anlar olmasına rağmen ilk 35 dk pozisyon olmadı.

Ilhan
18.Şubat.2008, 17:43

802 maç motorunda değişimler var ancak ufak değişimler bunlar. Taktiği kullanın, sonuçları buraya aktarın, beraber bakalım.

Ilhan
18.Şubat.2008, 19:51
Kornerlerle alakalı özel birşey yapmadım.

KaF KeF
18.Şubat.2008, 20:03
Yenilenmiş derken,Link mi yenilendi yoksa Taktik'de bazı değişiklikler mi oldu?Açıklama yaptıysan kusura bakma abi..

Ilhan
18.Şubat.2008, 20:30
Taktikte değişiklikler oldu. Önceki sayfalara bakabilirsin.

KorcanK
19.Şubat.2008, 01:25
bjk ile 8.02 de basladim ama bildigimiz gibi bjkin 8.02deki durumu cok kotu... butcem 8trilyon transfer konusunda yardim edebilirmisin peluk? sen kimleri aldin ilk sezon?

Ilhan
19.Şubat.2008, 10:51
Valla ben olsam DC mevkisinden Schildenfeld'i satarım, Ricardinho'yu satarım, Cisse'yi de satarım. Gelen para ile bir sağ bek oyuncusu alırım. Sol bek'e Hayrettin'i alırım Sivas'tan. Şu Pablo Piatti'yi alırım. Bir DM alırım, bir de MC alırım. Hatta bir DM, iki tane de MC alırım. Ama dersen ki yetmez bu kadarı, o zaman baklavalı 4-4-2 oynat, sat Rico ile Schildenfeld'i, eksik mevkilere transfer yap.

KorcanK
19.Şubat.2008, 12:20
sol bek tello ve uzulmez yetmez mi sence? ve g.zan ve toraman defansa yeter mi ilk sezon? AML oynatacak kimse yok o bolgeye kimi onerirsin?

ve son olarak DM ve MC tum turk klupleri SIKINTI yasiyor.. bunlari almak sanirim baya bi para eder ki bu para rico ve schili satmakla yetmez diye dusunuyorum eger bildigin ucuz ve verimli oldugunu dusundugun bi adam varsa bu bolgelere yazarmisin ? ve son olarak holosko AMR ceksem forvete Bobo ve Nobre yeter mi cunku 8.01e gore baya dustu ozellikleri.. Cisseye gelince BJKin orta sahadaki en onemli kozu. bu oyuncuyu satipta orta sahaya oyuncu alinca bu orta saha oyuncularinin alisma donemi var.. bunlarada bi cevap versen olurmu zahmet olmazsa :)

bu arada sol bek e hayrettin denemistim sivassporla oynarken 4-4-2yle fena degildi. ama besktas sampiyonlar liginde oynayan bir takim.. bu yuku tasiyabilir mi sence? yinede deneyecem :) saolasin..

celikhalit8
19.Şubat.2008, 15:59
Öncelikle aranızda yeni sayılırım arkadaşlar.. Aslında siteyi uzun zamandır takip ediyordum ama bu yazacağım ilk mesajım olacak.. Böylesine bir sitede emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim..

Ben fm serilerinde daha çok kendi taktiklerimi kullanmayı severim. Şu an Bayern Münih ile Almanyada 4. sezonum içerisindeyim.. İlk dört yıl boyunca 4-1-2-1-2 şeklinde bir taktik kullandım.. Bu taktikle ligde 8 gol yiyerek şampiyon oldum. Bayern'in kadrosu zaten Almanya standartları üzerinde.. Yaptığım takviyelerle de geçen sezon şampiyonlar ligi şampiyonu oldum.. Ancak bu sezonun ikinci yarısında başım sakatlıklardan yana derde girdi.. Takımdaki 5 forvetimden Podolski, Bojan ve Klose sakatlandı.. Elimde sadece Okaka ve bastonlu Toni kaldı.. Bunun üzerine Toni ile maçlara çıkmak istemediğimden aklıma sizin taktiğiniz geldi.. Sakatlarım iyileşene kadar bir ay boyunca bu taktiği deneme fırsatı buldum.. İlk maçımda evimde Milanı 1-0 yendim.. Öyle bir gol attım ki sadece rakip değil ben de uyumuşum.. Golün olduğunu bir kaç saniye sonra anlayabildim :) Bu taktikle çıktığım ikinci maçımda Wolsburg'u evimde yine 1-0 ile geçtim.. Bu maçta Okaka da sakatlandı.. Elimde forbet kalmamasına rağmen ileride oyun kurucularımı ya da Ribery'i oynatmaya başladım.. Köln deplasmanında 2-1 kazandım.. Bu taktikle yediğim tek gol bu oldu.. (4 maçta) O da yayın içinden kullandıkları frikikle geldi.. Son olarakta Dordmund deplasmanında 3-0lık bir galibiyet aldım.. Ancak bu tür galibiyetlere genelde alışkınım.. Az gol yiyen bir takımım vardı. Beni sevindiren bunca aksilk içinde kayıpsız yoluma devam etmek oldu. Ayırıca sizin Mehmet Topuzu oynattığınız mevkide ben Hamiti kullandım.. Hamit ayağı kırıldığı için 5 aylık bir sakatlıktan çıkmıştı ama buna rağmen 4 maçta 3 gol 2 asistle oynadı.. Uzaktan şutları, araya pasları, araya kaçmaları, bitiriciliği ve defansa yardımıyla beni kendisine hayran bıraktı.. Daha önce Hamitten hiç bu kadar verim alamamıştım. Burdan arkadaşlara da tavsiyem olsun.. Ben belki sakatlarımın iyileşmesi ile tekrar eski taktiğime dönebilirim ama özellikle şampiyonlar liginde deplasmanda oynanacak maçlarda kullanabileceğim çok ideal bir taktik gibi geldi bana.. Fazla pozisyon vermeden kazanabiliyorsunuz.. İlerde nerdeyse forvetsiz oynadığımı da belirtmek isterim. Ama forvetlerim iyileştiğinde büyük ihtimal aralarında tercih yapmam çok zor olacak ve ben yine 4-1-2-1-2'e dönecem.. Ayrıca Hamit'in yanında ben Fredy Adu'yu oynatmıştım. Onunda uzaktan şutları ve araya pasları çok etkili olabiliyor ama defans yönü biraz zayıf. Bunun dışında tavsiyelerim ve söyleyebileceklerim bu kadar..

Herkese iyi fmler...

shadowrefree
19.Şubat.2008, 16:33
rakip takım arkaya top attığı için ve defans önde kurulduğu için çok açık veriyor...bunuda hızlı defans oyuncuları ile ya da tackling ve positioning yüksek ve sağlam bir kaleci ile gideribilirsiniz bu zaafı...ya da defans çizgisini deep e doğru yaklaşıtırırsınız...fazla yaklaştırmayın orta alanla olan bağlantı kopmasın...yani ara fazla açılmasın...

Onurap
19.Şubat.2008, 16:42
Taktik güzel.Taktiğin etkisini daha iyi ölçmek için tatile çıktım maçlara hiç dokunmadım 11 hafta sonunda aşağıdaki tablo oluştu.

http://img155.imageshack.us/img155/2534/33975807lt0.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=33975807lt0.jpg)

Kadrom

http://img155.imageshack.us/img155/3218/rtgl2.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=rtgl2.jpg)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Fb kendi sahasında yendim :)

Ilhan
19.Şubat.2008, 20:41
sol bek tello ve uzulmez yetmez mi sence? ve g.zan ve toraman defansa yeter mi ilk sezon? AML oynatacak kimse yok o bolgeye kimi onerirsin?

ve son olarak DM ve MC tum turk klupleri SIKINTI yasiyor.. bunlari almak sanirim baya bi para eder ki bu para rico ve schili satmakla yetmez diye dusunuyorum eger bildigin ucuz ve verimli oldugunu dusundugun bi adam varsa bu bolgelere yazarmisin ? ve son olarak holosko AMR ceksem forvete Bobo ve Nobre yeter mi cunku 8.01e gore baya dustu ozellikleri.. Cisseye gelince BJKin orta sahadaki en onemli kozu. bu oyuncuyu satipta orta sahaya oyuncu alinca bu orta saha oyuncularinin alisma donemi var.. bunlarada bi cevap versen olurmu zahmet olmazsa :)

bu arada sol bek e hayrettin denemistim sivassporla oynarken 4-4-2yle fena degildi. ama besktas sampiyonlar liginde oynayan bir takim.. bu yuku tasiyabilir mi sence? yinede deneyecem :) saolasin..

Tello bir sol bek oyuncusu değil. AML oynar tello. Gerisinde oynatabileceğin Baki ile İ. Üzülmez var. Baki DL'de iyi değil. O yüzden o mevkiye Hayrettin'i al ki İbo'nun özellikleri düştüğünde oynatabileceğin bir isim olsun.

Schildenfeld'i sat derim. Zaten 4 tane DC var. İbrahim Toraman ve Gökhan Zan as oynar, Baki ve İ. Kaş onların yedeği olur. İlk sezon için yeterli bunlar.

DR için sadece Serdar Kurtuluş var. Marvin Angulo iyi ise o mevkiye onu al derim. Eğer o olmazsa Bursa'dan Ömer Aysan var. Antep'te Mehmet Çoğum var. Yani ligi araştır derim sana.

DM için Cisse'yi satmazsan Ricardinho'yu mutlaka sat derim. Yerine Diego Buadenonte (yanlış yazmış olabilirim) veya Pablo Piatti'yi al. Ayrıca başka bir MC de al ama Türk olsun, potansiyeli olsun.

İlhan abi taktiğin gerçekten çok güzel ama her takımın kullanacağı bir taktik değil bence defansı ileride kurduğumuzdan defans oyuncuları çok açık veriyor ve hep gol yiyoruz yani bu taktiği kullanıyorsak hızlı defanslarımızın olması gerekir...

ayrıca bu taktikle galatasaray'a ilk yarı 3 gol atmama rağmenikinci yarı 3 gol yiyerek maçtan bereberlikle ayrıldım.hatta ilk golü yedikten sonra mentaliteyi ultra defansif yapıp yorulan oyuncularımın yerine 2 defans alarak 6-7 li defans yaptım ama sonuç nafile takımım Beşiktaş :D

sen son 10 dakika gol atma taktiği yapacakmışsın birde skoru koruma taktiği yaparsan tam süper olur...

Destan yazdım bu arada ;)

Edit:
Birde kornerlerden çok gol yiyoruz bununla ilgili bir şey yapamaz mıyız?

Taktiğin genel yapısını asla bozmayın. Skoru koruma taktiği de yaparım. Ancak sakın defansı adam doldurmayın:)

Öncelikle aranızda yeni sayılırım arkadaşlar.. Aslında siteyi uzun zamandır takip ediyordum ama bu yazacağım ilk mesajım olacak.. Böylesine bir sitede emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim..

Ben fm serilerinde daha çok kendi taktiklerimi kullanmayı severim. Şu an Bayern Münih ile Almanyada 4. sezonum içerisindeyim.. İlk dört yıl boyunca 4-1-2-1-2 şeklinde bir taktik kullandım.. Bu taktikle ligde 8 gol yiyerek şampiyon oldum. Bayern'in kadrosu zaten Almanya standartları üzerinde.. Yaptığım takviyelerle de geçen sezon şampiyonlar ligi şampiyonu oldum.. Ancak bu sezonun ikinci yarısında başım sakatlıklardan yana derde girdi.. Takımdaki 5 forvetimden Podolski, Bojan ve Klose sakatlandı.. Elimde sadece Okaka ve bastonlu Toni kaldı.. Bunun üzerine Toni ile maçlara çıkmak istemediğimden aklıma sizin taktiğiniz geldi.. Sakatlarım iyileşene kadar bir ay boyunca bu taktiği deneme fırsatı buldum.. İlk maçımda evimde Milanı 1-0 yendim.. Öyle bir gol attım ki sadece rakip değil ben de uyumuşum.. Golün olduğunu bir kaç saniye sonra anlayabildim :) Bu taktikle çıktığım ikinci maçımda Wolsburg'u evimde yine 1-0 ile geçtim.. Bu maçta Okaka da sakatlandı.. Elimde forbet kalmamasına rağmen ileride oyun kurucularımı ya da Ribery'i oynatmaya başladım.. Köln deplasmanında 2-1 kazandım.. Bu taktikle yediğim tek gol bu oldu.. (4 maçta) O da yayın içinden kullandıkları frikikle geldi.. Son olarakta Dordmund deplasmanında 3-0lık bir galibiyet aldım.. Ancak bu tür galibiyetlere genelde alışkınım.. Az gol yiyen bir takımım vardı. Beni sevindiren bunca aksilk içinde kayıpsız yoluma devam etmek oldu. Ayırıca sizin Mehmet Topuzu oynattığınız mevkide ben Hamiti kullandım.. Hamit ayağı kırıldığı için 5 aylık bir sakatlıktan çıkmıştı ama buna rağmen 4 maçta 3 gol 2 asistle oynadı.. Uzaktan şutları, araya pasları, araya kaçmaları, bitiriciliği ve defansa yardımıyla beni kendisine hayran bıraktı.. Daha önce Hamitten hiç bu kadar verim alamamıştım. Burdan arkadaşlara da tavsiyem olsun.. Ben belki sakatlarımın iyileşmesi ile tekrar eski taktiğime dönebilirim ama özellikle şampiyonlar liginde deplasmanda oynanacak maçlarda kullanabileceğim çok ideal bir taktik gibi geldi bana.. Fazla pozisyon vermeden kazanabiliyorsunuz.. İlerde nerdeyse forvetsiz oynadığımı da belirtmek isterim. Ama forvetlerim iyileştiğinde büyük ihtimal aralarında tercih yapmam çok zor olacak ve ben yine 4-1-2-1-2'e dönecem.. Ayrıca Hamit'in yanında ben Fredy Adu'yu oynatmıştım. Onunda uzaktan şutları ve araya pasları çok etkili olabiliyor ama defans yönü biraz zayıf. Bunun dışında tavsiyelerim ve söyleyebileceklerim bu kadar..

Herkese iyi fmler...

Böyle uzun ve güzel yorumları görmek beni mutlu ediyor. Teşekkürler.

rakip takım arkaya top attığı için ve defans önde kurulduğu için çok açık veriyor...bunuda hızlı defans oyuncuları ile ya da tackling ve positioning yüksek ve sağlam bir kaleci ile gideribilirsiniz bu zaafı...ya da defans çizgisini deep e doğru yaklaşıtırırsınız...fazla yaklaştırmayın orta alanla olan bağlantı kopmasın...yani ara fazla açılmasın...

Yeni versiyonda defans çizgisinin geride olması lazım.

Taktik güzel.Taktiğin etkisini daha iyi ölçmek için tatile çıktım maçlara hiç dokunmadım 11 hafta sonunda aşağıdaki tablo oluştu.

http://img155.imageshack.us/img155/2534/33975807lt0.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=33975807lt0.jpg)

Kadrom

http://img155.imageshack.us/img155/3218/rtgl2.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=rtgl2.jpg)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Fb kendi sahasında yendim :)

Demek ki 802'de de tutuyor:)

BlackEagle19o3
23.Şubat.2008, 21:14
efenberg'in belirttiği ilk 2 şık harbiden de fena olmaz İlhan abi:)

Ilhan
23.Şubat.2008, 21:52
1) Skoru koruma taktiği var, yakında yayınlarım.

2) Maçı çevirme taktiğini de yaparım.

3) Taktik zaten 802'de de tutuyor. Arkadaş yukarda örneğini vermiş.

shamur1
23.Şubat.2008, 22:25

MaTRaKaN
24.Şubat.2008, 12:54
Arkdaşlar 802'de tutuyor ama gene büyük takımlar küçüklerde ben gene tutturamadım

Gncl1905
24.Şubat.2008, 14:01
Evet ne 8.0.1 de nede 8.0.2 tutmadı bende.Yaptığım çoğu maçları kaybettim.

shamur1
24.Şubat.2008, 14:10
Tutmuyor diyorsunuz ama burdan taktiği alıp hiçbişeye ellemeden aynen uyguluyorsanız elbette tutmaz. Sonuçta bu iş oyuncu komutlarında bitiyor. Takımdaki oyuncuların özelliklerine göre. Gerekirse takım komutlarında da takımınızın özelliklerine göre ufak değişikliğe gidilebilir.

Gncl1905
24.Şubat.2008, 14:15
Ama arkadaş oynamayın dediği için oynamadım ben şahsen mesela önceki taktik ileride defans kurmaydı ama arkadaş ellemeyin demişti yenisi ileride olmuş ellemedim.
Oyunculara komutta verdim ben tutupta uzaktan şutu 18 olan adamı karışık uzaktan şut çekme yapmadım herhalde.
Bunun gibi herşeye bakarak ben zaten denediğim taktiklerde oynuyorum ama olmadı.

Wesley Sneijder
25.Şubat.2008, 08:23
Deneyelim bakalım yeni Total Dominasyon'u...

pinturicchio68
25.Şubat.2008, 21:57
Buffon -
Ilsınho-Kompany-cristito-Chiellini-
Hamsik
Van der Vaart - Anderson
Matiaz Fernandez-Giovinco
Agouda

Bu kadroyla juventus'la oynuyorum bu taktikle 15 maçta 9 galibiyet 5 beraberlik 1 yenilgi 25 gol atılan yenilen 10 gol.
Taktiğin Ahım şahım bi numarasını göremedim açıkçası.:icon_confused:

davidvilla
19.Ağustos.2008, 18:49
arkadaşlar sakin olalım.Bu bir oyun.