PDA

View Full Version : Piramitin Gölgesi

Flawless Victory
04.Ocak.2007, 19:40
Çılgın Menajer Emrah Gürbüz yine iş başında... Taktikleriyle dünyayı sallayan ve son olarak Liverpool'da görülen Sir, bu gün İnter Milan ile sözleşme imzalayarak çalışmalara başladı. Basını yine atlatan Sir, takımla ilk antrenmanında, görenleri hayrete düşüren bir taktik çalışması yaptırdı. İlk antrenmanın basına açık olmasını fırsat bilen Sir Gürbüz, yine uçuk fikirlerini sergilemekten çekinmedi. Başarılı teknik adam İnter gibi ofansif bir takımı antrenmanda aşırı defansif 5-4-1 taktiğine göre çalıştırdı. Kimi spor yazarları bu taktiğe 9-0-1, yani kısaca 901 demeye başladı. Sir, gazetecilerin meraktan elindeki mikrofonları yediğini görünce onlara doğru yaklaştı ve sorularınız varsa cevaplayabilirim dedi. Sir, bu kısa basın toplantısında şunları söyledi :

Sir :

"Az önce yeni takımımla çalışmalara başladık. Yeni sezon için bütün rakiplerimize başarılar diliyorum. Sizinle de iyi anlaşacağımızı umuyorum. Sorularınız varsa cevaplayabilirim"

"Ee hadi! Hiç sorusu olan yok mu?"

Basından bir arkadaş :

"(Basının dili tutulmuştur). Eee şey.. Sayın Gürbüz, az önce oynattığınız sistem sizin İnter'de uygulamayı düşündüğünüz sistem miydi?"

Sir :

"Eveet! Buna niye bu kadar şaşırdınız ki?"

Basın :

"Sir, İnter çok iyi forvetlerden oluşan bir takım ve bu güne kadar hep hücum futbolu oynadılar. Ancak görüyoruz ki siz defans yaptırıyorsunuz.."

Sir :

"Defans yaptığımızı da kim söyledi? Daha bir maç bile yapmadık. Bu sistemi yeni geliştirdim. Defansif gibi görünen ama her maçı alacağımız sistemdir kendileri. Zaten hazırlık maçlarında ne demek istediğimi anlayacaksınız."

Taktik ismi : Piramitin Gölgesi
Anlayış : Defansif hücum futbolu
Hücum yönü : Ortadan
Takım felsefesi : Atamayana atarları rakibe uygulamak
Birincil hedefler : Gol yememek, maçların hepsini kazanmak, yüksek pas oranı,
İkincil hedefler : Her kulvarda şampiyonluk, taraftarın beğenisini kazanmak (pp)
Takım taktiği :

http://img217.imageshack.us/img217/3406/taktik2cd0.jpg

PİRAMİTİN GÖLGESİ - BÖLÜM 1 (GÜN DOĞUYOR)

"İnter oynadığı ilk 3 hazırlık maçının ilkinde 0-0 berabere kaldı, diğer iki maçı 0-2 ve 0-3 kazandı. Sir Gürbüz, bu maçlarda takımı gol yemeyince basın tarafından daha da dikkatle izlenmeye başlandı. Sir'ün yeni sisteminde orta saha oyuncularının inanılmaz iyi bir pas yüzdesiyle ve müthiş bir pas sayısıyla oynaması ise hâlâ basın tarafından şüpheyle bakılmakta. Daha ikinci maçında Sir Gürbüz bir rekora imza attı. Defansif orta saha Dacourt, Mons maçında tam 123 pas atarak müthiş bir rekor kırarken, bu paslardan 118 isabet bulması da Sir Gürbüz'ün yüzünü gülümseten etmenlerden biri oldu. Orta saha oyuncularının (ama bence bu oyuncular savunmada oynuyor) bu kadar pas yaptığı bir sistem daha hatırlamıyorum. Bakalım zaman neler gösterecek. Sir sanırım, dikkat ve şüpheyle izlendiğinin farkında, ne yaptığını biliyor."

Lucas Consenetti - La Gazzetta Dello Sport

Hazırlık Maçları

Sparta Prag -İnter :

http://img218.imageshack.us/img218/5509/spartainterli0.jpg

Mons - İnter :

http://img124.imageshack.us/img124/3816/monsintermn2.jpg

Montpellier Herault SC - İnter :

http://img151.imageshack.us/img151/585/montpellierinterdh5.jpg

:::SİR, SİZLERİ PİRAMİTİN GÖLGESİNE ÇAĞIRIYOR, HAYATI ve FIRINDA YANMIŞ TAVUĞUN BUDUNU PAYLAŞMAK İÇİN... SÜRECEK...:::

BASQUE
04.Ocak.2007, 20:11
iLK mesajın benden emrah başarılar dilerim...

...........................10UR................... .....

uAsamet91
04.Ocak.2007, 20:22
Başarılar.İlginç bir taktik:)

KaF KeF
04.Ocak.2007, 20:24
başarular...

King_Theoden
04.Ocak.2007, 20:25
İşte beklenen kariyer kariyer hikayelerinde ilk okuduğum kariyer emrahınkiydi çok eğlenceli geçecek eminim .

yunusgs
04.Ocak.2007, 20:43
Başarılar dilerim Emrah abi.

aliihsandikmen
04.Ocak.2007, 22:55
Başarılar dilerim Sir Gürbüz. Her zamanki gibi yine takipçiniz...

IcedEarth
05.Ocak.2007, 00:49
Abi bu taktikle gol yollarında sıkıntı yaşarsın gibime geliyor. Umarım yaşamazsın. Kolay gelsin.

Wesley Sneijder
05.Ocak.2007, 01:08
Milan ve Juventus'a başarılar...

GebzeLi1907
05.Ocak.2007, 01:12
BaşarıLar DiLerim

gerrrard
05.Ocak.2007, 01:19
Efsane kaçıncı kez geri döndü bende sayamadım. Ama önemli olan dönmek. Efsane geri döndü. İşte aradığım kariyer. Takipçinim Emrah abi

RoNNiE91
05.Ocak.2007, 03:00
Başarılar dilerim arkadaşım.Değişik bir taktik seçmişsin.

Flawless Victory
05.Ocak.2007, 03:39
Milan ve Juventus'a başarılar...

Yerim onları. :)

IcedEarth
05.Ocak.2007, 03:46
Yerim onları. :)
Afiyet olsun abi :zuhaha

Wesley Sneijder
05.Ocak.2007, 04:58
Dikkat et boğazına kaçmasın. ;)

deniz.91
05.Ocak.2007, 06:00
başarılare dilerim taktik çok değişik bişeye benziyor:)

cemil kaya
05.Ocak.2007, 06:06
başarılar emrah kariyerin uzun olması dileğiyle

southmaster07
05.Ocak.2007, 18:49
bir inter fan ı olarak takip edeceğim başarılar

Flawless Victory
05.Ocak.2007, 19:19
İNTER'DEN İKİ MÜTHİŞ TRANSFER

İnter takımının patronu Sir Emrah Gürbüz takıma gelir gelmez yaptığı radikal hamlelerle bütün ilgiyi üzerine çekmişken şimdi de yaptığı flaş transferlerle adından söz ettiriyor. Fransa'ya giden Sir, takımlarına Sebastien Squillaci için 21 milyon TL ve Kim Kallström için de 18 milyon TL ödeyerek, bu yıldız oyuncularla el sıkıştı ve bu iki oyuncuya da imza attırdı. Bu flaş transferler dünya basınında geniş yer buldu. Kallström ve Squillaci'nin beraberce çıktıkları ilk maçta İnter, Sir Gürbüz'ün Piramitin Gölgesi taktiğiyle ilk mağlubiyetini aldı ve böylece Piramitin Gölgesi'nin de açıkları olduğu görüldü. Sir Gürbüz bu durumu şöyle özetliyordu:

Sir --> "Bnei Yehuda'ya kaybettiğimiz maçta, biliyorsunuz iki yeni oyuncumuzun ilk performanslarını görmeye çalıştık. Bu maçta Kallström bir gol atarak bizi sevindirdi ama genel anlamda iki oyuncunun da henüz hazır olmadığını biliyoruz. Bu tür karşılaşmalar eksiklerimizi görme açısında son derece önemli. Aslında aklınızdan geçenleri biliyorum ama şunu biliniz ki taktiğimde hiçbir açık yoktur. Sadece taktiği başarıya ulaştıracak etmenlerden birinde bir eksiklik vardır, o da oyuncuları doğru yerde oynatmak konusunda. Piramitin uç kısmı için şu anda en iyi alternatif Stankovic görünüyor. Bu mevkide tek sürekli performansı o gösterdi. Ancak Stankovic'in yeteneklerini sergileyebilmesi için arkasında oynayan üçlünün çok daha fazla çalışması gerekecek. Bizim Kallström'ü bu üçlü içinde denememiz bir hata olarak görülmemeli, çünkü biz bu hazırlık maçlarını zaten, neyin yanlış olduğunu görmek için yapıyoruz. Yani deneme yanılma yoluyla sonuca gideceğiz. Şu ana kadar performansıyla beni etkileyen Stankovic, Solari, Vieira'nın bu başarılarını devam ettirmelerini diliyorum. Taktiğimiz son M.Haifa maçında tam anlamıyla uygulanmıştır. Rakibi 70 dakika ezdik ve son dakikalarda hücum oynayarak maçı kazandık. İşte benim taktiğim! Şu ana kadar 6 hazırlık maçı ve bunları ardarda oynamamız neticesinde birçok oyuncum çok yorgun, ayrıca yoğun bir antrenman programımız olduğu için Yehuda maçındaki sonuç bence dikkate alınmamalı. Lige hazırız ve artık, iki hafta sonra oynayacağımız Roma maçını düşünüyoruz. Lige Süper Kupayı alarak girmek istiyoruz."

Sonraki maçlar :
Roma (Süper Kupa)
Juventus
Udinese

http://img524.imageshack.us/img524/3537/scashdodinterzp2.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/182/bneiyehinterhe0.jpg
http://img122.imageshack.us/img122/3323/haifainterxa5.jpg

altiner93
05.Ocak.2007, 19:23
Biraz geç olsada başarılar.

Flawless Victory
06.Ocak.2007, 06:13
İnter Köşeyi Dönemedi!

Chelsea klübü İnter'in başarılı sağ beki Maicon'a tam 60 milyon TL'lik bir teklif yaptı ancak transfer, Maicon'un Chelsea ile anlaşamamasından dolayı suya düştü. Transfer gerçekleşmese de Sir Gürbüz bu büyük transfer kabiliyetinden dolayı gazetelerde günün manşetiydi. Kulislerde, Zanetti'nin bu transferi dört gözle beklediği dedikodusu İnter klübünde kısa süreli bir gerginlik yarattı. Gazetemizin Zanetti'ye yönelttiği soruyu Zanetti şu şekilde yanıtladı :

"Ya artık bu dedikodular sıkmaya başladı beni. Bu İtalyan medyası bir, Türk medyası 2 zaten. Böyle birşeyi nasıl düşünüebilirim, çok çirkin bir dedikodu. Benim birşey ispatlama gibi bir çabam yok ki bu yaştan sonra bir kıskançlık, çekememezlik içine nasıl girerim? Maicon benim en yakın arkadaşım (!), onunla çok iyi anlaşıyoruz. Sanırım bu dedikodular İbo'nun işi. :) Tabi ki şaka yaptım İbo'yu da çok severim. Ben takımımdaki her arkadaşımdan memnunum. Kimsenin takımdan ayrılmasını istemiyorum."

Kahraman Sir Gürbüz!!! İnter Şampiyon!
(La Gazetta Della Sport)

İtalya Süper Kupası'nda Roma ile karşılaşan İnter sahadan 1-0 galip ayrılarak Süper Kupa'yı kazandı. Karşılaşmada, Sir Gürbüz yeni çılgın taktiğini ilk kez bir resmi maçta deneme fırsatı buldu. Roma takımı İnter kalesinde tek bir gol pozisyonu bile bulamazken, Perrotta kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Roma'nın tek gol girişimi De Rossi'nin 35 metreden attığı cılız şuttu. İnter ise farklı bitirebileceği karşılaşmada İbrahimovic'ten yeterince faydalanamayınca farkı açamadı. Kim Kallström, çıktığı ilk resmi maçta 30 metreden attığı muhteşem golle takımına kupayı getiren isim oldu.

İnter; ligde ise, oynadığı Juventus maçından Stankovic'in golüyle yine 1-0 galip ayrıldı ve ligde sezonun ilk galibiyetini Juventus gibi güçlü bir rakibi karşısında almış oldu. Juventus Nedved ile İnter'i zorladı ancak çok az sayıda gol pozisyonu bulabildi, bunlardan biri Julio Cesar'ın muhteşem bir refleksle çıkardığıydı. Maçı İnter 1-0 kazanarak ilk 3 puanını aldı.

İkinci hafta ise İnter, Udinese ile yine Guiseppe Maezza'da karşılaştı ve rakibini İbrahimovic ve Cordoba'nın golleriyle 2-0 mağlup etti.

Son Maçlar :

İnter - Roma : 1-0 (Süper Kupa)
İnter - Juventus : 1-0 (Lig)
İnter Udinese : 2-0 (Lig)

Sıradaki Maç :

Catania - İnter

Altaylee1914
06.Ocak.2007, 06:41
İnter ile yenilmek imkansız ötesi her mevkii de ikişer yıldız

tombul taho
06.Ocak.2007, 07:20
Emrah'ın kariyerleri her zaman çok zevkli olmuştur. Özellikle (yanılmıyorsam) Chemrah TV'nin yeniden kurulmasını istiyorum ben Emrahçım! :) Kariyerini takip edenlerden biri de ben olacağım. Bu kariyerinde bol şanslar. Ayrıca bir dip not:

Cevat Kelle'ye dikkat et. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz biliyorsun. :) Serkan'ı yaktı bi de seni yakmasın.

daedalus
06.Ocak.2007, 19:38
İlginç bir taktik. Uzun vadede sonuçlarını merak ediyorum.

Başarılar diliyorum.

King_Theoden
06.Ocak.2007, 20:09
Mafya elinden uzak, saha içi futbolcu kavgalarına karşı, soyunma odasında teknik direktör-futbolcu şiddetine aykırı bir kariyer istiyoruz.

Emurafu
06.Ocak.2007, 20:09
Emrah abi Cevat Kelle'yide Yer:n:

Flawless Victory
07.Ocak.2007, 05:01
Emrah abi Cevat Kelle'yide Yer:n:

Puahaha. :n: :k:

İntersiz Bir Şampiyonlar Ligi Çok Yalnız Olacak

CHEMrah TV - Tribün Özel

Stadyum'da kereviz, bir stadyumu sevmeyiz! Bu yüzden, Tribün programıyla karşınızdayız sevgili futbol ve Seray Severler... Ben yorumcunuz Ömer Üründül ve değerli konuk sunucu hocamızzz Serdoğan.. Yok yav şaşırdım..

Ömer Üründül : Muahahaaa.. :n:

Özür dilerim sevgili seyirciler. Baştan alayım, ben Hakan Arıkan.. Üff.. Yine şaşırdım ya neyse hocam biz hemen İtalya'ya bağlanalım, çünkü Lazio - İnter maçı az önce bitti biz hemen sıcağı sıcağına değerlendirmeleri alalım. Bu arada biz de kendimize gelmiş oluruz. Hemen Hamdi'ye bağlanıyoruz. Evet Hamdi bize neler aktaracaksın.

Ee.. Serdoğan! Yayında mıyız? (Kameramana sorar) Eee, şey! Evet sevgili seyirciler az önce hakem elindeki son düdüğü de çaldırdı.. :n: :k: Ya özür dilerim.. Serdoğan bana da bulaştırdın bu şaşırma hastalığını ya. :) Evet sevgili seyirciler maç az önce bitti ve İnter takımı çok önemli bir 3 puan aldı. Bu maça kadar, iki takım ligin ilk iki sırasını paylaşıyorlardı ancak İnter'in deplasmanda aldığı bu galibiyet sonrasında Lazio puan tablosunda 3. sıraya geriledi. Maça Lazio Pandev ile çok hızlı başladı ama Sir Gürbüz'ün yaptığı bir taktik değişiklik vardı ki, bu dakikada Lazio adına herşeyi altüst etti. Zanetti'yi sağ kanatta bekletip, hiç ileri çıkarmayınca Lazio takımı, Manfredini ile etkili olduğu kanatta zayıflamaya başladı. İşte bu dakikadan sonra İnter akınları başladı. Stankovic ve Kallströmle etkili olan İnter ilk yarıda gol bulamadı. İkinci yarıya da kontrollü başlayan İnter, bir kontra atakta İbrahimovic'i topla buluşturdu. Son günlerin formda ismi İbrahimovic, rakip yarısahadan aldğı topu üstün adam geçme kabiliyetiyle iki kişinin arasından sürerek rakip kaleye ilerledi. Kalecinin açıldığını gören İbrahimovic kaleciyi de geçerek topu boş kaleye yuvarladı. İşte bu şapka ve hatta kimi genç kızlarca atkı çıkarılabilecek golle İnter Lazio'yu deplasmanda devirmiş oldu. Şimdi isterseniz maçtan hemen sonra oyuncularla yaptığımız röportajları izleyelim.

Ladesma - Lazio : "Aslında bu gün kötü oynamadık, İnter de iyi oynamadı ama niye böyle bir sonuç oldu hâlâ anlayabilmiş değilim. Bu maçı kazansaydık lider olacaktık ama kısmet değilmiş. Daha çok maç var, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İnter'e başarılar."

Pandev - Lazio : "Ya şimdi İnter'i tebrik etmekten başka yapacak birşey yok yani. Yalnız şunu söylemek istiyorum, Materazzi'nin bana attığı yumruğu Güney Kore'den görmüşler ama hakem görmedi. Maç bitmeseydi beni, attığı tekmelerle öldürecekti herhalde."

Materazzi - İnter : "Bu gün gerçekten harika oynadık, arkadaşlarımı kutluyorum. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim. Pandev'in bana attığı kafayı, bizim memleketten görmüşler, az önce akrabalar aradı ama hakem malesef görmedi. Olsun, ne yapalım. Bunlar futbolda olan şeyler."

Cambiasso - İnter : "Teşekkür ederim. Yok, fazla birşeyim yok. Bir gerilme oldu galiba kaslarda ama önemli değil. Şimdi, bu gün gerçekten iyi oynadık, belki çok fazla pozisyon bulamadık ama kazanmayı bildik. Sezon başındaki Roma maçına bakamayacağımıza göre ilerideki maçlara bakıyoruz artık."

Evet sevgili seyirciler, futbolcuların görüşleri böyleydi. İşte bir maç daha böyle sonuçlanmış oldu. Eğer sorunuz yoksa ben sözlerimi noktalamak istiyorum. Serdoğan!

Evet Hamdi'ye teşekkür ediyoruz ve şimdi başka önemli bir başlığa geçiyoruz. Sevgili seyirciler bu gün, İnter teknik direktörü Sir Emrah Gürbüz, haftalar önce oynanan Empoli maçındaki tartışmalı, verilmeyen penaltı iddialı pozisyon hakkında yaptığı yorumdan dolayı federasyon tarafından kınandı. Sir, bu pozisyonda kural ihlali başta olmak üzere, kural hatası, yanlış karar, doğru yapanı da engelleme gibi birçok hata bulunduğunu ve maçın tekrar edilmesi gerektiğini belirtti. Zaten toplantı halinde olan fedesaryon da hemen, yeniden toplanmış gibi yaparak bir taşla iki kuş vurdu ve Sir Gürbüz'ü kınayan bir açıklama yayınladı, açıklama şöyle :

"3 Ekim tarihinde oynanan Empoli - İnter maçında, tartışmalara yol açtığı iddia edilen pozisyon hakkında, İnter klübü teknik direktöü Emrah Gürbüz'ün açıklamalarında tesbit edilen, "zaman aşımına uğramış maç hakkında yorum yapmak, taraftarı isyana teşvik, devlet büyüklerine hakarete teşebbüse tahrik" konularında; federasyonumuzun iç tüzüğünün müsvettesinde geçen, 37 sayılı yasanın 8/C bendinde yer alan kısmına aykırı davranışta bulunmak ve alenen, yok yere fedesayon toplantısının uzamasına yol açmak sebepleriyle birlikte, federasyon binamıza gazetecilerin girmesine ortam hazırlamak gibi aykırı davranışlardan ötürü kınanmasına karar verilmiş; tekrarı halinde 1 ay hak mahrumiyeti verileceği gibi, diğer haklarından mahrum edilebilmesi için vatandaşlıktan çıkarılması konusunda federasyonumuzun avukatları aracılığıyla dava açılmasına, sözlü sataşmaların ve federasyonumuzun 857 sayılı yasasının 1/3 = 0.333 (devirli) bendinde geçen hükümleri birbirinden ayrılmaksızın cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Evet gerçekten uzun bir yazıydı, biz de burda beklerken Ömer Üründül uyuya kalmış. Hocam uyanır mısınız! Evet şimdi bu olayı biraz daha yakından inceleyelim. Haftalar öncesine gidelim ve o tartışmalı pozisyonu izleyelim :

http://img114.imageshack.us/img114/7910/penaltycopyqo7.jpg

Evet tekrar birlikteyiz. Bu pozisyonun çok fazla büyütülmemesi gerek, sonuçta hakemler de insan (!), onlar da hata yapacaktır. Ve geçiyoruz İnter'in ilk yarı karnesine... İlk yarıda İnter ligde fırtına gibi eserken şampiyonlar liginde başarılı olamadı. G. Rangers, Sporting CP ve Sevilla ile aynı grupta mücadele eden İnter, son iki maça girilirken son sırada bulunuyordu. Sezon başında çekilen kur'anın zor olduğu kabul edilmişti, fakat bu kadar da zor geçeceği tahmin edilemezdi. İki maç kala 4. sırada bulunan İnter, tekrar Piramitin Gölgesi taktiğine dönünce, sırasıyla Sporting'i deplasmanda 3-1, G. Rangers'ı da Guiseppe Maezza'da 2-0 mağlup ederek UEFA kupasına katılma hakkı elde etti, gruptaki son maçlarında Sevilla ile Sporting berabere kalsaydı İnter takımı Şampiyonlar Ligi'nde 2. tura yükselecekti ama olmadı. Grubun en büyük sürprizi ise Sevilla'nın Avrupa kupalarına veda etmesi oldu. İnter artık UEFA kupasında yoluna devam edecekken, Rangers ve Sporting, Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura yükseldiler.

İnter takımı ligde de zirvede bulunuyor ve şu ana kadar 15 maçta 35 puan topladı. Bu maçlarda İnter'in sadece 3 gol yemesi, Sir Gürbüz'ün taktiğinin dünyada yankı bulmasını sağladı. Ligde İnter'in en iyi oyuncuları Maxwell ve Kallström olurken, İbrahimovic de son haftalardaki performansıyla güven verdi. En az faydalanılan oyuncu Suazo olurken, taraftarlar Kallström transferinin isabetinden dolayı Sir Gürbüz'ü tebrik ettiler. İlk yarının en iyisi Maxwell'in bazı istatistiklerini şu anda ekranda görüyoruz. Sevgili seyirciler bir programın daha sonuna geldik, şimdilik iyi akşamlar diliyoruz, haftaya yine sizlerle İnter'i enine boyuna konuşmaya devam edeceğiz. O zamana kadar Essienkalın!

Serie A Puan Durumu :

http://img520.imageshack.us/img520/300/tablolc7.jpg

Maxwell'in İstatistikleri :

http://img222.imageshack.us/img222/5364/maxwellnf3.jpg

Şampiyonlar Ligi H Grubu :

http://img222.imageshack.us/img222/1161/slil7.jpg (http://imageshack.us)

:.:.:SÜRECEK.:.:.:

Aykan19o3
07.Ocak.2007, 05:11
Şampiyonlar Ligi şanssızlık olmuş..

Başarılar

World Hollow o1
07.Ocak.2007, 05:13
Abı senın bu Mac ıcınde konusmaların cok guzel oluyor, yanılmıyorsam gecen senede boyle bır karıyer yazmıstım A.Madrid ile.. :)

Basarılar..:p

Flawless Victory
07.Ocak.2007, 05:17
Abı senın bu Mac ıcınde konusmaların cok guzel oluyor, yanılmıyorsam gecen senede boyle bır karıyer yazmıstım A.Madrid ile.. :)

Basarılar..:p

Evet yanılmıyorsun. :) İlk kariyerimi Atletico ile yazmıştım. :)

Sekopej
07.Ocak.2007, 05:42
Emrah yine süprsin, aldığın cezaya da üzüldüm.:p

Artık UEFA'da kupayı almalısın, başarılar.:)

daedalus
07.Ocak.2007, 06:01
keyifli bir kariyer oluyor.

ŞL çok şanssızlık olmuş...

15 maçta 3 gol... Taktik tutmuş görünüyor...

yunusgs
07.Ocak.2007, 06:07
Süper gidiyorsun Emrah abi tebrikler.

Flawless Victory
07.Ocak.2007, 06:08
Herşey çok iyi giderken bir Palermo maçında Vieira'nın topu kaptırması sonucunda gol yiyince takım altüst oldu. Ondan sonraki 5-6 maçlık seride rakip 5 penaltı kazandı rakipler bunlardan sadece 1'ini kaleci kurtardı. Dolayısıyla, defans oyuncularım penaltı yapıp beni üzmeselerdi şu anda hâlâ şampiyonlar liginde olabilirdim. Buna karşılık ben hiç penaltı kazanamadım. Ayrıca Glaskow'un 3 gol atıp 3 maçı da 1-0 kazanarak tur atlaması da bana çok koydu doğrusu. :) Ama neyseki son maçta derslerini verdi İnter. :) Bundan sonra hedef UEFA şampiyonluğu!

Kariyerimi beğendiğinize sevindim. Bir önceki yazı iki saatlik bir emeğin ürünüdür. :) Bundan sonraki hikayelerimiz 2006 Atletico kariyerimdeki tarzda devam edecektir. Beni izlemeye devam edin. :)

southmaster07
07.Ocak.2007, 23:43
abi şampiyonlar ligi için gerçekten üzüldüm ama güveniyoprum uefa inter in...

kolay gelsin beşarılar..

gerrrard
08.Ocak.2007, 02:07
Emrah abi en büyük hedefin UEFA ve arkasından Süper kupa olmalı. Umarım bunuda başarırsın

Flawless Victory
08.Ocak.2007, 03:10
Ya zaten iki senedir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğum yok hiçbir takımla. :) Ama her gittiğim takımda UEFA'yı alıyorum. Benim kaderim UEFA kupası. :)

gerrrard
08.Ocak.2007, 03:28
Ooo o zaman çok rahat alırsın Emrah abi. Hiç kasmadan. :)

Flawless Victory
08.Ocak.2007, 04:48
2. sıradaki Fiorentina'ya, yani eski takımıma 2-0 yenildim. Kalas forvetlerim çok kaçırıyor ya. Bu İbrahimovic'i satacağım ya sinir etti beni. :) Liderlik Fiorentina'ya geçti malesef. :(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Büyük Derbi İnter'in!!!

İnter ile Milan'ın karşılaştığı maçta İnter takımı, iki oyuncusu sakatlanmışken ve Stankovicsiz, 10 kişiyle ezeli rakibi Milan'ı son dakikalarda, Adriano'nun kullandığı serbest vuruştan gelen topa Cambiasso'nun yaptığı kafa vuruşuyla gelen güzel golle 1-0 mağlup etti ve ligin ilk yarısının son maçını da kayıpsız atlatmış oldu. Şimdi bakalım ara transfer döneminde neler yaşanacak. Çok büyük sürprizler olabilir!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İtalya Kupası'nın ilk maçında deplamanda (!) Milan ile karşılaşan İnter takımı sahadan 0-0 beraberlikle ayrıldı. Bu sonuç çok tehlikeli, eğer Milan ikinci maçta bir gol atarsa İnter'in işi zora girebilir.

UEFA Kupası kuraları çekildi. Kurada İnter ile AEK eşleşirken, bu turu geçecek olan takım, Hamburg-Tolouse (nasıl yazılıyorsa artık :)) eşleşmesinde tur atlayacak olan takımla eşleşecek. İnter için olumlu bir kura olduğu söylenebilir.

İnter takımı derbilerde, şu ana kadar hiç mağlubiyet almazken, son Milan beraberliği hariç hepsini kazandı.

SON TRANSFERLER

Gidenler :

Ivan Cordoba, 26 Milyon TL'ye, Juventus'a (muhteşem başarı)
César, % 60 maaş ödemesiyle, Cagliari'ye, kiralık olarak

Gelenler :

İnter muhteşem bir transfer yaptı. Villarreal'in 21 yaşındaki yıldızı Matias Fernandez'i tam 34 milyon TL ödeyerek transfer etti. Fernandez, Kim Kallström ile rotasyonlu oynayacak. Fernandez, özellikle ofansif oyunculardan Solari'nin gönderilme olasılığı, Figo'nun sezon sonu futbolu bırakacak olması ve Jimenez'in kira döneminin bitecek olması dolayısıyla transfer edilmiştir. Sir Gürbüz, Carlos Vela ile Fernandez arasında kalmıştı ancak Vela'nın faydalı olabilmesi için zamana ihtiyacı olduğu göz önünde bulundurularak, hemen fayda sağlayabilecek Fernandez transfer edilmiştir. Diğer transferler ise şöyle :

Piatti, 3 milyon TL
Thiago, 3.9 milyon TL, Barcelona'dan

southmaster07
08.Ocak.2007, 22:47
abi bende 5-4-1 ile oynuyorum ve ibrahimovic harika sende nasıl değil anlamadım ama bende de adriano kötüydü sattım :)

Flawless Victory
09.Ocak.2007, 01:36
Son alınan birkaç skor :

Juventus - İnter : 0-1
Roma - İnter : 0-3
İnter - Milan : 0-1 (İnter İtalya kupasından elendi)

Vee işte en flaş skor! UEFA Kupası'nda Hamburg ile İnter karşı karşıya geldi. Almanya'daki bu ilk maçta İnter, 3 kez öne geçmesine rağmen Guerrero'nun 4 golü engel olamadı ve maçı HSV 4-3 kazandı. Ancak bu muhteşem maçın skorundan çok oynanan güzel futbol konuşuluyor. İkinci maçta Sir Gürbüz Guerrero'ya özel önlem alacak. İnter'e ikinci maçta 1-0'lık bir galibiyet bile yetiyor. Ligde ise 26 hafta geride kaldı ve son durum şöyle :

26. Hafta Puan Durumu

İnter 61 P
Lazio 54 P
Fiorentina 51 P
Milan 50 P

Sir Gürbüz Piramit'in Gölgesi'nin başarılı olduğunu, bu nedenle bu sezonluk bu taktiğe ara verdiğini açıkladı. Klasik 4-4-2 ile bu sezonda lig şampiyonluğu ipini göğüslemek istediğini belirtti.

Adriano ve İbrahimovic şu anda harika oynuyor. En iyi iki forvetim. Suazo sezon sonunda yolcu, Cruz da öyle. Crespo zaten kiralıktı. Yani kısacası sezon sonunda bir süperstar daha alabilirim. :)

Veee mutlu son!!! İnter, 4-3'lük mağlubiyetin rövanşında, Guiseppe Maezza stadında Hamburg'u 4-2 yenerek tur atladı. Bu maç da ilk maç kadar güzeldi ve Adriano ile İbrahimovic'in 2'şer golüyle İnter tur atladı. Skor 4-0 iken Hamburg'un 80 ve 85. dakikalarda 2 gol bulması Sir Gürbüz'ü biraz endişelendirse de İnter kazanmayı bildi. Hem de eze eze yendi! Sıradaki rakip CSKA Moskova-Shaktar maçı galibi olacak. Şimdi lige dönüyoruz.

Wesley Sneijder
09.Ocak.2007, 04:11
İtalya Kupası'nda boğazına kaçmış. :) 1-0. O maça senin için üzüldüm, Inter için sevindim... Neyse, iyi gidiyorsun.

Flawless Victory
09.Ocak.2007, 05:29
UEFA Kupası'nda Müthiş Eşleşme!

UEFA Kupası çeyrek finalinde Shakhtar karşılaşan İnter, ilk maçta deplasmanda 1-0 mağlup oldu ama ikinci maçı 1-0 kazanınca maç uzatmalara gitti. Normal sürede Shakhtar takımı 10 kişi kalırken, İnter uzatmalarda rakip kaleye yüklendikçe yüklendi ama gol olmadı. Penaltı vuruşlarına giden karşılaşmada İnter rakibini mağlup etti ve yarı finale yükseldi. Yarı final karşılaşmalarında İnter, Fenerbahçe ile eşleşti. Bu ilginç eşleşmenin sonucu ne olacak bilinmez ama güzel iki maç olacağı kesin. Diğer eşleşme ise şöyle :

UEFA Kupası Yarı Final Eşleşmeleri :

Tottenham - Roma
İnter - Fenerbahçe

Serie A'da 32. Hafta Sonuçlandı (Son 6 hafta):

İnter 74 P
Lazio 64 P
Roma 62 P
Milan 60 P

Gol Krallığı :

İbrahimovic 20 gol
Pandev 18 gol

southmaster07
09.Ocak.2007, 05:32
en sevdiğim takım fener sonra inter şansa bak yensende sevinirim yenilsende abi :D

Sekopej
10.Ocak.2007, 01:10
Fenerbahçe turu geçen taraf olacaktır.:p

Flawless Victory
10.Ocak.2007, 02:38
UEFA Kupası Yarı Finali İlk Maç Sonuçları

İnter 2-0 Fenerbahçe (Goller : Adriano, Suazo. Suazo'nun sezondaki ilk golü)
Tottenham 0-1 Roma

UEFA Kupasında İnter ile Fenerbahçe Giuseppe Meazza'da karşılaştı. Fenerbahçe'nin varlık gösteremediği karşılaşmayı İnter, Adriano ve Suazo'nun golleriyle kazandı ve büyük bir avantaj yakaladı. Bu maçta Roberto Carlos cezalı olduğu için oynayamadı. Fenerbahçe hiç de zayıf bir takım değildi. Kadrosunda Felipe (GS'ın eski oyuncusu, Rodrigo Palacio, Mousouffa (nasıl yazılıyor ki :)) gibi yıldızlar var ve ikinci maç hiç de kolay olmayacak. Fenerbahçe'de Felipe ilk maçta sarı kart gördüğü için cezalı duruma düştü. İnter'de ise ilk maçta cezası nedeniyle oynayamayan Vieira ikinci maçta oynayabilecek.

İnter ligde ise Lazio'ya kendi evinde, Vagner Love'un golüyle 1-0 mağlup oldu ve sezonun bitmesine 4 hafta kala puan farkı 7'ye düştü. Son 4 maçtan ikisini Fiorentina ve Milan ile oynayacak olan İnter'in maçların yarısını kazanması şampiyonluk için yeterli olacak.

yunusgs
10.Ocak.2007, 03:48
Tebrikler Emrah abi.

Flawless Victory
10.Ocak.2007, 04:20
ŞAMPİYON İNTER! EN BÜYÜK İNTER!!!

İnter takımı kendi sahasında Atalanta'yı, sezon başından beri suskun olan golcüsü Suazo'nun attığı gol ile yenip 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Suazo önce UEFA'da finali, şimdi de ligde şampiyonluğu getiren birer gol attı. Şimdi tek hedef kaldı, o da UEFA'yı Milano'ya getirmek! İnter taraftarları Milano caddelerinde şampiyonluk kutlamalarına başladı bile. Taraftarlar Sir Gürbüz'e şarkılar söylüyorlar. Milano bayram yeri gibi ve İnter teknik adamı Sir Gürbüz kalan iki lig maçında gençlere şans vereceğini açıkladı. Şimdi UEFA finaline gidiyoruz!

Sezon'un Maçı :

İnter - Roma (UEFA Kupası Finali)

Sonuç az sonra... Haydi İnter!

RoNNiE91
10.Ocak.2007, 04:28
Maçı bekliyoruz.

yunusgs
10.Ocak.2007, 04:55
Roma 1-3 İnter bence sonuç bu başarılar Emrah abi maçta

Flawless Victory
10.Ocak.2007, 05:17
:*:*:*:*İNTER ROMA'YI YAKTI!!!:*:*:*:*:
:::4-0:::

İnter UEFA şampiyonu oldu!!! Sir Gürbüz sevinçten uçuyor. Onun ilk sezonunda, hem İtalya hem de UEFA şampiyonu oldular. Maça Adriano'nun füzesiyle neredeyse 1-0 önde başlayan İnter Roma'ya maç boyunca sadece bir pozisyon verdi. 50. dakikada Maxwell'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Adriano'nun gole çevirmesiyle İnter farkı ikiye çıkardı. İşte bu dakikalarda Totti'nin sakatlanarak oyundan alınması, İnter'in Roma'yı yakması için son adımdı. 72 ve 75. dakikalarda İbrahimovic'in iki harika golüyle İnter Roma'yı eze eze yendi ve UEFA Kupasını Milano'ya getirdi. Milano'da büyük kutlamalar var. 10 gün içinde hem İtalya hem de UEFA şmapiyonu oluşları, İnter taraftarını tam anlamıyla kendinden geçirirken, taraftarlar bu başarılarda en büyük payın Sir Emrah Gürbüz'e ait olduğunu belirttiler. İbrahimovic de Sir Gürbüz için, "son günlerde sayın hocamızın yaptığı beni basında öven açıklamaları beni gerçekten kamçıladı. Bu kupalar ona armağan olsun" dedi.

Sir Gürbüz de "çok çalıştık, çok zorlandık ama hedeflerimize bir bir ulaştık. Şampiyonlar Ligi'nden elenmemiz kötü bir olaydı ama bizi kendimize getirdi. Fenerbahçe'yi de kutluyorum, Fatih hoca çok iyi bir kadro kurmuş. Fenerbahçe'nin Fatih Terim'i takımın başına getirmesi çok büyük bir transfer bence. Bunları şunun için söylüyorum, Fenerbahçe gerçekten Avrupa'da karşılaştığımız rakiplerimiz içinde en iyi futbolu oynayan ekipti. Ben de buradan bütün oyuncularımı alınlarından öpüyorum, onlar herşeyi hakediyor. Bu galibiyet sevgilime armağan olsun. Şu an çok uzaklarda benden ama bir gün kavuşacağız. Çok duyguluyum, ıhı ıhı!!!"

Ayrıca İnter'in bu kupa zaferi sonrasında kasasına giren para miktarı 27 milyon TL'dir. Sezon sonu bitiyor ve yeni transfer dönemi başlıyor. İnter takımı River Plate'ten Augusto Fernandez'i transfer etti. Scout'ların ısrarla önerdiği oyuncudan; Suazo, Crespo, Cruz gibi forvetlerin takımdan ayrılacak olmasından dolayı çok şey bekliyoruz. Yeni transfer döneminde çok yüksek bir transfer bütçesi bekliyoruz.

Sezon istatistikleri yarın sizlerle...

Sekopej
10.Ocak.2007, 05:23
Tebrikler Emrah. Farklı kazanmak ayrı bir keyif katmıştır, yeni sezonu ve varsa yenilikleri bekliyoruz.:p

Flawless Victory
10.Ocak.2007, 05:56
İnter, Şampiyonlar Ligi ile birlikte son olarak 55 milyon TL'yi daha kasasına koydu.

Solari, Da Court satılacaklar listesine konuldu.

İnter gözünü Toni Kroos'a dikti! Bu yıldız adayını almak için Sir Gürbüz kesenin ağzını açacağını söyledi. Bakalım transfer döneminde ne gibi gelişmeler yaşanacak. İnter takımı dünyanın birçok yerinden Scoutlarıyla oyuncu arıyor. Bir yandan da transfer listesine konmuş oyuncularla görüşüyor. Transfer dönemiyle birlikte Giuseppe Meazza'ya yeni bir yıldız gelecektir! Bu yıldızı biraz merak edin bakalım. :)

37 milyon TL değerindeki Stankovic'e Arsenal, 22 milyon TL teklif yaptı ancak İnter bunu kabul etmeyerek 55 milyon TL istedi. Birçok oyuncusunun büyük klüplerce izlendiği İnter takımı bol miktarda para kazanabilir. Bekleyip göreceğiz.

IcedEarth
10.Ocak.2007, 06:07
En az 1 tane süper star almazsan külahları değiştiririz Emrah Abi :zuhaha

Flawless Victory
10.Ocak.2007, 07:54
Evet sonunda sevgili başkanımız sesimizi duydu ve transfer bütçesini açıkladı. Bol kârlı bir sezonun ardından beklediğimiz kadar yüksek bir miktar olan 178 milyon TL yeni transfer bütçemiz! Transfer bütçesinin bu kadar yüksek olmasında Serie A TV yayın haklarından gelen 145 milyon TL'nin etkisi büyük. İnter gözünü şimdi süperstarlara dikti. Hedefteki isimler sır gibi saklanıyor ama Sir Gürbüz taraftarlara şunu söylüyor : "İnter takımına yakışanı yapacağız".

Arkadaşlar Valencia Burdisso'ya 79 milyon TL verdi. Bu adam bu kadar eder mi? Satmalı mıyım sizce? Satarsam transfer bütçem 250 milyon TL oluyor. Kimleri önerirsiniz? Bir de Toni Kroos'a Bayern 50 milyon TL + sonraki satıştan % 30 istiyor, bu kadar eder mi? Bu üçünü istiyorum. :p

Rodrigo Tello
10.Ocak.2007, 19:10
Transfer bütçen oldukca iyi,Burdisso'ya iyi para vermişler bence sat daha iyilerini bulursun daha az maliyetle..

tombul taho
10.Ocak.2007, 19:44
Emrah kardeşim o kadar para veriliyorsa mutlaka değerlendir bu fırsatı çünkü unutma bu fırsat bir daha eline geçmeyebilir. Ayrıca sen Inter'sin sonuçta sana gelmeyecek oyuncuların ben aklına yani... mutlaka o sattıklarından çok daha iyi oyuncular bulacaksındır ki zaten yığınla transfer bütçen olacak alamayacağın oyuncu olmayacak. ikisini de sat gitsin bence...

yunusgs
10.Ocak.2007, 20:39
Mutlaka sat abi daha iyisini al.

Wesley Sneijder
11.Ocak.2007, 00:53
Burdisso'yu sat, Kroos'u alma. Pandev alınmadıysa onu al.

anil luque
11.Ocak.2007, 00:59
Burdisso'ya o kadar para verildiyse kesinlikle sat emrah abi 79 milyon ytl ne demek yav her neyse kupa için de tebrikler :) burdisso'yu satarsan kroos'a o parayı gönül rahatlığıyla ver bence haydan gelen huya gider hesabı :P

Flawless Victory
11.Ocak.2007, 03:14
Eve yeni geldim de şimdi yazdıklarınıza baktım. Kroos'un özellikleri iyi değil o kadar ama potansiyeli yüksek diyor scoutlar, ayrıca FM 2007'den de biliyordum. Burdisso'ya Valencia'nın yaptığı teklifi kabul ettim de şimdi şöyle birşey var. Hani o kadar para teklif edince insan "bu adam acaba çok mu iyi" diye düşünüyor. Ne yapacağımı şaşırdım ya. :) Ama şimdi sattım gitti. Bir de Maxwell'e Real Madrid 79 milyon TL verdi ama Maxwell çok iyi ya. Satmaya gönlüm razı olmuyor. Sonra, paraya ihtiyacım yok ki niye satayım değil mi? Hem defansif hem de ofansif yönü iyi adamın. Fizik gücü de iyi üstelik. Ya Silva'ya 90 milyon TL + Stankovic'i verdim vermiyorlar, daha ne istiyorlar anlamadım ki çorabımı da vereyim bari. :n: :k: Arkadaşlar klüp binasına giremiyorum yav, binanın önü böyle 2 metre para olmuş. :n:

Bana özellikle AMC, MC olmak üzere, AMR, MR mevkilerine oyuncu önerir misiniz arkadaşlar?

Bir de Micah Richards 74 milyon TL eder mi? Dolar değil, TL olarak.

İnter 24 yaşındaki Cristian Pander'i ücretsiz olarak aldı.

anil luque
11.Ocak.2007, 03:57
binanın önü para olmuş zuhaha :D emrah abi kariyerlerin süper yav.. her neyse bence madem paranla dövüyorsun milleti richards'a ver süper bir oyuncu denedim de biliyorum :) ama chivu samuel cordoba varken?? yine de al sen :D

tombul taho
11.Ocak.2007, 04:05
Arkadaşlar klüp binasına giremiyorum yav, binanın önü böyle 2 metre para olmuş. :n:
emrah koparttın beni.. evde sessizlik vardı bir de yarılınca bizimkiler de şaşırdılar nooldular falan diyolar. bi daha böyle şeyler yaparken haber ver yahu.. :zuhaha :n:

deniz.91
11.Ocak.2007, 04:20
abi süper kariyer gidiyor snn tv programlarını daha sıklıkla bekliyoruz ama:) amr olarak jesus navası alabilrisn amc ise reauelme süpper

Rodrigo Tello
11.Ocak.2007, 04:29
Süper gidiyosun :)

Para olayıda bir hayli komik :D

AmR Jo**uin iyi olur..

Bu arada yeni sezonda taktigini degiştircekmisin yoksa aynı TT ile devammı ?

Flawless Victory
11.Ocak.2007, 19:19
TRANSFER DÖNEMİ SONA ERDİ

Gelenler :

Elano / 49 milyon TL / AM RC, FR
Augusto Fernandez / 12.5 milyon TL / AM RC
Tevfik Köse / 1.1 milyon TL / FC
Micah Richards / 57 milyon TL / D RC, DM
Enrico Alfonso / 2.6 milyon TL / GK
Andrea Luci / Bedava
Cristian Pander / Bedava / D/WB L
Toni Croos / 19.75 milyon TL + % 40 pay / AMC (yıldız adayı)

Yılın transferi, Micah Richards! İlk maçta Juventus'a gol attı.

Gidenler :

Attila Filkor / 2 milyon TL
Dacourt / Serbest
Cruz / Serbest
Figo / Futbolu bıraktı, jübile yapmayacağım. :)
Burdisso / 60 milyon TL / Milan'a

Bekleneni veremeyen Burdisso, rekor bir fiyata satıldı.

Not : İnter devre arasında gelmek üzere Gerard Pique ile anlaşmak üzere.

Not : Şu anda İnter'in kalan transfer bütçesi 110 milyon TL'dir. Devre arasında Stankovic-Jo**uin takası olabilir.

İNTER'DE NİKAH TÖRENİ

Damat : Fernandez (Ferit)
Gelin : Elano (Emine)
Şahitler : Bozacı, Şıracı
Nikah memuru : Samuel (Samet)

Samet : "Eveeet, hazır mıyız? Peki! Hayırlı bir iş için burda toplanmış bulunuyoruz. Sevgili Ferit Kaleyişaşırmaz ile Emine Golyemez evlenmek için bana başvurdular ve ben de Federasyonun bana verdiği yetkiyle sizlere soruyorum. Siz, Ferit Kaleyişaşırmaz, Emine Golyemezi; hastalıkta-sağlıkta, çim sahada-toprak sahada, ısıtmalı sahada-ısıtmasız sahada karılığa, şey pardon, takım arkadaşı olarak kabul ediyor musunuz?

Ferit : "Nevet"

Samet : "Peki siz, Emine Golyemez, Ferit Kaleyişaşırmaz'ı kocalığa, üff şey pardon ya, takım arkadaşı olarak kabul ediyor musunuz?

Emine : "Ay evet"

Samet : "Allah cezanı versin, şey yani, Allah bir topla oynatsın sizi inşallah. Ben de federasyonun ve federasyon binasının güvenlik görevlilerinin bana verdiği yetkiye dayanarak, öylece uyuyorum.. Şey yani, sizleri takım arkadaşı ilan ediyorum. Tüm İnter cuuuamiyasına ve adında i,n,t,e,r harfleri olan bütün klüplere hayırlı olsun. Gelini, şey yani, arkadaşını ister öp, ister vur, ister öldür. :n: Ula Emine şaka bi yana, bize pahalıya patladın be. Bu sezon en az 25 gol atmazsan valla boşarım sizi. Hadi ben kaçtım, bizim hanım geç kalırsam kızıyor da. :n: :k:

yunusgs
12.Ocak.2007, 02:54
Tebrikler Emrah abi süper yazıyorsun okurken koptum :zuhaha

deniz.91
12.Ocak.2007, 03:24
yazı çok hoş gerçekten transferlerde süper ötesi

anil luque
12.Ocak.2007, 04:12
emrah abi 10 numarasın yav Emine golyemez :D:D bu arada tevfik köse inter'de oynayacak kadar iyi bir oyuncu mu??

Flawless Victory
12.Ocak.2007, 05:11
Tevfik Köse'yi FM 2007'den biliyordum da o zaman iyiydi. Şimdi de iyidir inşallah. :D Ya sonuçta genç oyuncu. Zarar etmeyiz. En kötü ihtimal, aldığım fiyata satarım. :)

İnter Sezona Kupayla Başladı

İnter takımı İtalya Süper Kupası'nda Juventus ile karşı karşıya geldi. Bu muhteşem maçı İnter İbrahimovic'in hat-trick'iyle 4-3 kazandı ve bu kupayı üst üste 4. kez kazanmış oldu. Juventus kalecisi Buffon, son dakikalarda hücuma çıkınca kale boş kaldı ve topla buluşan İbrahimovic tam "70" metreden attığı golle takımına kupayı getirdi. İbrahimovic bu golden sonra dakikalarca ayakta alkışlandı!

Avrupa Süper Kupası Barcelona'nın

İnter takımı Ayrupa Süper Kupası maçında Barcelona'ya (Messi'ye) 3-1 yenilerek kupayı kaybetti. Barcelona ile hiç kapanmayacak bir intikam yarası açılmış oldu.

Sekopej
12.Ocak.2007, 05:14
Barcelona'dan alacağın intikamı beklemeye başladık. Şl finalinde neden olmasın?.:p

Ayrıca Tevfik Köse iş görür, arada oynat onu da.

Flawless Victory
12.Ocak.2007, 05:54
Valencia Silva için 90 milyon TL + Maxwell + Maicon'u istiyor. Sizce bu şekilde kzk mı yerim yoksa uygun bir fiyat mı? Bu arada Manchester Pique'yi satmaktan vazgeçti, beni de sinir etti. :D İnşallah karşıma çıkarlar. :) Şimdi Benfica maçı var, bir kaza olmaz inşallah. Gerçi Şampiyonlar Ligi'inde UEFA'ya gitmek çok kârlı oluyor. Çünkü geçen sezon öyle oldu ve 27 milyon TL ekstradan para girdi kasama. Ben de iyice tüccar oldum ha, taraftar şampiyonluk bekler, ben para. :n: Köse'yi oynatmam zor, bu kadar forvet varken de İtalya kupasında oynatabilirim.

IcedEarth
12.Ocak.2007, 06:03
Bence verme Silva için o kadar. Bizim arkadaş Barcelona'ya aldı. Verilen paranın hakkını vermiyor bence.

Flawless Victory
12.Ocak.2007, 06:30
Neyse şimdilik vazgeçtim Silva'dan. Messi'yi istedim Barca hiç oralı bile olmuyor. :)

İNTER'DEN HARİKA BAŞLANGIÇ : 6-0

İnter Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında deplasmanda Benfica ile karşılaştı. Maçın 2. dakikasında Zoro, 4. dakikasında Vieira kırmızı kart görünce iki takım da 10 kişi kaldı. Ancak bu durum maçta çok sayıda pozisyonun olmasını sağladı. Adriano ve Kallström'ün muhteşem oyunuyla İnter, rakibini adeta sahaya gömdü. Hatta Benficalı taraftarlar hakemin bir an önce maçı bitirmesi için dua ediyorlardı.

İnter ligde yine 10 lişiyle Lazio ile deplasmanda berabere kaldı.

tombul taho
12.Ocak.2007, 06:32
Bizim arkadaş Barcelona'ya aldı. Verilen paranın hakkını vermiyor bence.
Bu söz açıkçası çok hoşuma gitti. Gerçek hayattaymışgibi bir yorum oldu çünkü. İşte Football Manager'ın en büyük etkisi diyebilirim. :)

TürkuAz
12.Ocak.2007, 06:35
Bu söz açıkçası çok hoşuma gitti. Gerçek hayattaymışgibi bir yorum oldu çünkü. İşte Football Manager'ın en büyük etkisi diyebilirim. :)
Kesinlikle katılıyorum.. (:

Flawless Victory
12.Ocak.2007, 07:24
Ee artık FM bir yaşam biçimi oldu. Onun için çok daha çarpıcı yorumlar görebiliriz fm severlerden. :) Zaten şimdi bütün arkadaşlara 256 ram öneriyorum, ram'inizi düşürün diyorum. Yoksa bu fm esir eder valla. :n:

La Gazetta Della Sport : Messi uçuyor mu?

Son günlerde gazetelerde Messi'nin uçtuğuna dair yazılar çıkmaya başladı. Messi'nin bu sezonki performansı gerçekten inanılmaz. Her maçta rakiplerini eziyor adeta. Özellikle LGDS yazarlarından Martin Pignatelli'nin Messi uçuyor mu adlı köşe yazısında şöyle deniyor :

"Bu Messi çok tuhaf bir şekilde durdurulamıyor. Yoksa Messi uçuyor mu? Öyle ya uçmasaydı en azından faulle durdurulabilirdi. Ancak şimdi faul bile yapamıyorsunuz. Yoksa bu SI Games'in oyunu mu? Maç motoru iki boyutlu, nasıl olsa bunlar uçtuğunu anlamaz diyip böyle bir oyun mu tertiplediler, ne dersiniz? Bir gerçek var ki Messi artık transfer döneminin en önemli ismi. Sir Gürbüz onu almak için pantolonumu bile satarım diyor ya bence şimdiden bizim gazeteye ilân versin, ancak alıcı çıkar. Ben onun yerinde olsam, bütün takımı satar Messi'yi alır karşılıklı tavla oynardım. Çünkü ancak bu şekilde transfer edilebilir."

Sampdoria - İnter : 0-3
Empoli - İnter : 0-3
İnter - Bordeaux (ŞL) : 1-0

cemil kaya
12.Ocak.2007, 09:36
eğlenceli bir kariyer başarılar

Rodrigo Tello
12.Ocak.2007, 19:34
Güzel gidiyosun,Messi'yi almak cok zor umarım alırsın :)

Flawless Victory
12.Ocak.2007, 19:54
Sezon başlayalı 8 hafta oldu ve 7. kırmızı kartımı gördüm. Anlayamıyorum bu adamlar niye kart görüyor ya. :( Ligde liderin 5 puan gerisindeyim ve üstümde 7 takım var. Top kapma en az seviyede olmasına rağmen özellikle Cambiasso ve Vieira olmak üzere oyuncularım hep kırmızı kart görüyor. Üstelik şampiyonlar liginde defansif ortasaha olmadan 3 maç oynamak zorundayım. Yeni sezonda kötü gidiyor işler. Bu kırmızı kart görme sorununu çözmem lazım. Gerçi hakemlerde de var. İnter'e karşı bir oyun oynanıyor. :) Çünkü her kırmızı karttan sonra spiker, İnterli oyuncular itiraz ediyor, hatalı bir karar falan diyor. Bu kadar hata olur mu kardeşim.

Kursa gidiyorum şimdi, akşama kariyere devam. :)

IcedEarth
12.Ocak.2007, 20:14
Oyunun zayıf yanı seni de vurdu demek. 2 tane önemli oyuncu çok kart görüyor. Ne yaparsan yap engelleyemiyorsun bunu. Galatasaray kariyerimde Lincoln ve Lindeorth önce UEFA finalini, bir yıl sonra da Şampiyonlar Ligi finalini kaçırmışlardı kartlar dolayısıyla. Yapabileceğin tek şey, rotasyonunu iyi oluşturmak.

yunusgs
12.Ocak.2007, 21:17
Tebrikler Emrah abi güzel gidiyorsun.

southmaster07
13.Ocak.2007, 02:03
69M € minimum teklif sınırı vardı messi ye.. inter le teklif ettim.. takım çok başarılı olmasına rağmen (önceki senden şampiyonlar ligi zaferi) adam bir türlü gelmiyo deli oldum...

gerçekten alması çok zor..

Flawless Victory
13.Ocak.2007, 02:13
Para sorun değil de bazen klübü önce kabul ediyor, sonra vazgeçiyor. Sonra da diyorum bundan sonra siz teklif edeceksiniz. Bir daha teklif yapmam o oyuncuya. :D Şimdi oyuna devam edeyim bakayım. Sabah seansında ligde 8. idik ama liderle aramızda 5 puan vardı. Elano harika bir transfer oldu doğrusu. Hemen her maçta gol atıyor. Samet'in dediği gibi pahalıya patladı ama para sorun değil, nasıl olsa şampiyonlar ligi gelirleri vs. var. Ayrıca daha genç oyuncularımdan sattığım olmadı. Onlardan da iyi para kazanırım diyorum, göreceğiz. :)

İnter 16. hafta itibariyle liderliği yakaladı ve şu anda ligin zirvesinde bulunuyor. Bu süre zarfında Roma'yı 3-0, Milan'ı da 2-1 mağlup etti.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

GEÇEN SEZONUN İSTATİSTİKLERİ VE BİLGİLENDİRMELER

http://img204.imageshack.us/img204/7347/rekorlardo2.jpg

Gol kralı : Ibrahimovic (22)
Ligde sezonunu en iyi kalecisi : Julio Cesar
Ligde yılın ikinci en iyi defans oyuncusu : Maicon
Ligde yılın ikinci en iyi oyuncusu : Dejan Stankovic
Yılın menajeri : Sir Emrah Gürbüz (öhö öhö) :D
Yılın hakemi : Dommenico Messina
Yılın takımı : Maicon, Stankovic, Ibrahimovic
En çok forma giyen : Julio Cesar
En çok şut çeken : Ibrahimovic
En çok maç kurtaran : Adriano
En kritik görev : Julio Cesar (kaleci)
En iyi maç : İnter 4-0 Roma (UEFA Finali)
En büyük başarı : UEFA Kupasının alınması
En büyük hüsran : Şampiyonlar Ligi'nden elenme
En kritik karar : Maxwell'i satmamak
En iyi transfer : Matias Fernandez (35 milyon TL), Elano (50 milyon TL)
En iyi satış : Burdisso (60 milyon TL)
Potansiyel yıldız : Augusto Fernandez, Toni Croos
En başarısız teklif : Silva
Yakın hedef : Her yıl bir yıldız transfer etmek
Uzak hedef : Messi'yi transfer etmek
En iyi pas oranı : Cambiasso
En çok top kesme : Chivu
En çok kafa vuruşu isabeti : Samuel
Hücuma en iyi çıkan : Maxwell
Skora en çok katkı yapan ortasaha : Stankovic, Kallström
Kendini en çok geliştiren : Kallström
En çok transfer teklifi alan : Maxwell
En yüksek fiyatlı teklif alan : Maxwell (105 milyon TL, Barcelona)
En istikrarlı : Julio Cesar
En çalışkan : Adriano, Ibrahimovic, Julio Cesar
En disiplinli : Maxwell, Matias Fernandez
Kendini daha fazla geliştirmesi beklenen : Matias Fernandez, Augusto Fernandez, Toni Croos
İskelet oyuncular : Ibrahimovic, Stankovic, Vieira, Squillaci, Maicon, Chivu, Elano
En iyi anlaşanlar : Maicon-Stankovic
Anlaşamayanlar : Matias Fernandez-Chivu

Yapılan yeni transferler (takıma devre arasında katılanlar) :

Johnny Gowdy / 4.4 milyon TL + % 40 pay / Arsenal'den
Gyan Asamoah / 26 milyon TL + % 30 pay / Udinese'den

Sezon sonunda takıma katılacak FREE transferler :

Assimiou Toure / yaş 22 / Leverkusen / Alman pasaportlu / Togolu
Sergio Sanchez / yaş 21 / Espanyol / İspanyol
Andrea Russoto / yaş 20 / Treviso / İtalyan
Gerard Pique / yaş 22 / Man. United / İspanyol (muhteşem transfer)
Paulinho Betanin / yaş 23 / Livorno / İtalyan pasaportlu / Brezilyalı
Manuel Fischer / yaş 19 / Stuttgart / Alman
Filipe / yaş 23 / Deportivo / İtalyan pasaportlu / Brezilyalı
Preston Edwards / yaş 19 / Millwall / İngiliz
Charles-André Doudin / yaş 22 / La Chaux-de-Fonds / İsviçreli
Carlos Saez / yaş 19 / Rayo / İspanyol

Sergio Avila / (AB vatandaşı olmadığı için transfer iptal olacak)
Ricardo Douglas Packer / yaş 21 / (AB vatandaşı olmadığı transfer iptal olacak)
Timothee Atouba / yaş 26 / (AB vatandaşı olmadığı için transfer iptal olacak)

Not : Pique, Filipe dışındaki oyuncular -büyük ihtimal- takıma katılır katılmaz satılacak ve para kazanılacak. Bir nevi ticaret :)

Bu sezonun son puan cetveli :

http://img256.imageshack.us/img256/4462/tablote6.jpg

Lig istatistikleri :

http://img204.imageshack.us/img204/1795/yeniistatistikce7.jpg

Şampiyonlar Ligi :

http://img339.imageshack.us/img339/3214/ampiyonlarligicp0.jpg

İnter Şampiyonlar Ligi'nde Benfica'ya kendi sahasında yenilince grupta liderlik şansını kaybetti ve diğer grubun lideri Valencia ile eşleşti. İlk maç Giuseppe Meazza'da oynanacak. Ligde ise ilk yarının sonlarına doğru liderliği alan İnter, bir ara farkı 4 puana çıkardıysa da, bu sezon transfere 300 milyon TL'ye yakın para harcayan Milan farkı 1 puana indirmeyi başardı. İnter'in önünde 6-7 maçlık kolay bir seri var. Bu maçların tamamını kazanırsa şampiyonluk yolu İnter'e açılacak. Son Juventus maçında berabere kalan İnter, 10 gün içinde 3 kez karşılaştığı Lazio'yu 2 kez yendi ve hem İtalya Kupası'nda tur atladı hem de Lazio ile ligde arayı birkaç puan daha açtı.

anil luque
15.Ocak.2007, 00:46
süper gidiyorsun emrah abi :) bu arada asamoah'a biraz fazla vermemiş misin??

yunusgs
15.Ocak.2007, 03:40
Mükemmel transferler Emrah abi süper gidiyorsun ayrıca tebrikler.

Flawless Victory
15.Ocak.2007, 04:35
süper gidiyorsun emrah abi :) bu arada asamoah'a biraz fazla vermemiş misin??

En az teklifi yapan bendim, diğerlerini kabul etmedi Gyan.. Bir de özellikleri çok iyi yani. Az önce de Messina'yı 4-0 yendim 2-3 gol attı. Tam bakmadım. :D

Mükemmel transferler Emrah abi süper gidiyorsun ayrıca tebrikler.

Teşekkür ederim.

İnter ligde puan farkını 5'e çıkarttı. Son 3 haftadır Lazio ve Milan'ın sürekli kaybetmesinden dolayı Juventus ikinci oldu.

BlueSoul
15.Ocak.2007, 05:37
Eğer senin piramidin atak ise, kii attığın gollerden belli oluyor, bence bu konuda fm saçmalamış ki niye diyeceksin, benimde tam tersi durumum söz konusu 2 dc ve bir dm ile oynatıyorum takımıı gol atıyorum ama bir elin bir yada iki parmağı kadar :D aynı şekilde gol yememde çok zor oluyor :D tabii oyunculara atadığım geri oklarda etkili fakat kenel görüntü olarak sonderece saçma bi görüntü oluşuyor.

Flawless Victory
15.Ocak.2007, 06:10
Aslında takım iyiyse taktiğin bir önemi yok FM'de. Bu durum FM 2005'ten sonra hep böyle oldu. FM 2006 ile birlikte oyun çok değişti. FM 2005 çok zordu ve çok zevkliydi. Geçen sezon oynadığım HSV maçını hatırlarsınız, o turun ilk maçında deplasmanda karşılaştım. Rakip dökülüyordu ama Guerrero 4 gol attı 4-3 kazandılar. 3 kere öne geçtim kazanamadım. Yani taktik falan çoğu zaman hikaye. Defans yapınca daha çok pozisyona giriyorsun. Tabi saçmalık yani.

BlueSoul
15.Ocak.2007, 07:11
takımı iyi yapanda genelde taktik oluyor oyuncu tek başına çıkıp oynamıyor, taktiğe alışması keyfinin iyi olması ooooo ama taktik bence fazlasıyla önemli, şu an oynuyorum manchesteri aldım. maçlarım çekişmeli gidiyor ara ara puan kaybediyordum. biraz düzenleme ile muhteşem oldu bu geçe oynadığım en az 10 maçtır beraberlik dahi yok tam gaz devam, turnuvaya hazırlıyorum taktiğimi. :)

Flawless Victory
15.Ocak.2007, 19:53
Benim ne çılgın taktiklerle oynadığımı forumdan arkadaşlar bilir ve hiçbirinde gol sıkıntısı çekmedim. Tek tük maçlarda sıkıntı oluyordu, onlarda da son dakikalarda hücum futboluna dönüp maçı kazanıyordum. Gerçekten takımınız iyiyse, hele de formda bir kaliteli forvetiniz varsa (Ör: Eto'o) bir şekilde kazanıyorsunuz.

SİR GÜRBÜZ, SİR ALEX FERGUSON'U NAKAVT ETTİ!

Dün foruma girilemiyordu, onun için oyun biraz ilerledi ve şimdi size gelişmeleri aktaracağım.

İnter ligde hâlâ lider ama ligin bitmesine 4 hafta kala Juventus, Milan, İnter 73'er puanla zirvede bulunuyorlar. Müthiş bir şampiyonluk mücadelesi yaşanıyor, Lazio bu mücadeleden son haftalarda koptu. Bu süreçte İnter, Milan ve Roma ile berabere kaldı. Sezonun flaş takımı Juventus haftalardır kaybetmiyor. İnter'in 23 maçlık yenilmezlik serisi  Palermo tarafından sonlandırılırken, Siena deplasmanına Maicon'dan yoksun çıkan İnter'in teknik patronu Sir Gürbüz sağ kanatta Micah Richards'ı oynatınca 4-2'lik bir yenilgi aldı ve altın değerinde bir 3 puanı kaybetmiş oldu. Otoriteler Milan'a çok şans vermese de sonuçta 3 takım da aynı puanda. İnter'de İbrahimovic 27 golle gol krallığında zirvede ve şu anda ligin en değerli oyuncusu. Juventus'ta Almiron, Milan'da ise Kaka son haftalarda takımlarını sırtlayan oyunculardı.

Şampiyonlar liginde İnter Valencia ile karşılaşmıştı ve kendi sahasında 2-1 ve yine deplasmanda 2-1 kazanarak tur atlamış ve Celtic'e rakip olmuştu. Rahat geçmesi beklenen İnter, Celtic'i 3-0 ve 4-0'lık skorlarla geçmesini bildi. İşte bu andan itibaren kâbus başlıyordu, çünkü yarı finaldeki rakip Manchester United'tı. İlk maçta Giuseppe Meazza'da rakibini bozguna uğratan İnter maçı 2-0 kazanmıştı ama İnter takımında bu skorun yeterli olmayacağı düşüncesi hakimdi. Nitekim, deplasmandaki maçta çok zorlandı İnter. Maça iki forvetle başlayan İnter ilk yarıda çok zorlanmadı ancak, İbrahimovic'in kötü performansı her geçen dakika takımı etkiliyordu. Buna karşın, ligde bir varlık gösteremeyen ama Şampiyonlar Ligi'nde fırtına gibi esen Adriano çok iyi oynuyordu ve tek başına Man. United savunmasını silkeliyordu. Derken, ikinci yarıya Manchester United çok başarılı bir hamleyle "4" forvetle başlıyordu. Ancak İnter de bir hamle yapmış ve İbrahimovic'in yerine Kallström oyuna girmişti. Artık İnter tek forvetti ve işte kâbus bu dakikada (45) başladı. Manchester United bu dakikadan sonra İnter kalesine tam 30 şut attı ve maç boyunca da 35 şut atmış oldu. Her saniyesi heyecan dolu olan, eziyet çekilen bir maçtı. Tevez, Rooney, Ronaldo ve diğer Man. United hücum oyuncuları İnter kalesini dakikada bir bombaladılar. Ancak işte bu anda sezonun en iyi oyununu oynayan iki oyuncu sahneye çıktı. Tur gitti denilirken, Richards ve Julio Cesar, gerçekten inanılmaz bir performans ortaya koydular. Julio Cesar tam "20" kurtarış yaparak bir rekora imza attı, Richards da "14" top kesme ile maça damgasını vurdu. Sir Gürbüz bir ara saha kenarında elindeki not defterini yemeye başlamıştı. İnter o kadar iyi bir savunma anlayışı ortaya koydu ki Piramitin Gölgesi artık dünyaca kabul edildi. Bu öyle bir maçtı ki maçtan sonra tüm İngiliz seyirciler iki takımı da dakikalarca ayakta alkışladı. Sir Gürbüz, maçtan sonra, İnterli oyuncular tarafından havaya fırlatıldı ve dünya basını adeta şampiyonu ilân etti : İNTER! İNTER! İNTER!!!

Evet arkadaşlar gerçekten inanılmaz bir maçtı. FM'de senelerdir oynadığım en zor maçlardan biriydi. Rakip o kadar pozisyona girdi ki artık sayamadım. Maç "yarım saatte" bitti ama ben de bittim yani. Düşünün saat gecenin 2'si ve ben gol yememek için çırpınıyorum. Hatta maç oynanırken söylediğim bazı cümlelere ben bile şimdi gülüyorum. :) Onları sizinle paylaşayım. Bazıları bizimkileri uykudan uyandırdı. :n: Nerdeyse klavyenin tuşlarını çayla kırt kırt yiyecektim. :n: :k:

Sir Gürbüz'den İnciler :

- Vur be şu topa!
- Oynayın ulaaaaaaaaaaan!
- Yeme ulaaaaaaaaaan!
- Hakem bitir maçı yav, sinir oldum!
- Richards vur kafayı, olmadı bi daha vur! Uff!
- Hadi kart görmeyin yav ilk yarıda! Tüh ulan yine kart gördü yav!
- Tevez'e bak ya 5 kişiyi çalımladı!
- Ulan İbo Tevez kadar olamıyosun, adam seni beline geliyor!
- Adriano! Rakip yarı alanda kaptı topu! Sür topu, kimse yok beee! Hadi at golü, sezonun en iyi golü olacak! Onu da çalımla, vur be hadi vuuuuuuuuur! Tüh be atamadı yine!
- Maxwell geç onu, yap ortanı! Vur be kafayı! Yuh be onu da kaçırdı! Yav bir gol atsanız maç bitecek ha! Ben mi gelip atacam!
- Rooonnnneeeeyy'i tutuuuuuuuuun! Aha vurdu topa, gol mü! Üff nasıl çıkardı onu kaleci yav, aslan kalecim!
- Julio Cesar hadi onu da kurtaaaar! Üff yine çıkardı!
- Vurdurmayın beeee! Gol işte! Tamam gitti tur! Zaten yedek oyuncu yok, yoksa çıkaracağım da sizi oyundan!
- Ronaldo manyak ettin Maxwell'i! Yav bir kere çalım yeme be! Kesin kırmızı görecek zaten sarı kartı var!
- Hakem bitirsene yav, yoksa ben bitecem! Bittiiiiiii! Finaldeyim! Artık kupayı alamasam da gam yemem! Yav herbir Man. United'lıdan 3'er tane görüyom, yok böyle birşey! :n: :k:

wolfson
17.Ocak.2007, 02:03
Taktiği süper devam et başarılarına...

yunusgs
17.Ocak.2007, 02:59
Anlatım süper Emrah abi tebrikler.

Flawless Victory
17.Ocak.2007, 07:49
İNTER ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU OLDU!

Şampiyonlar Ligi finalinde Chelsea ile karşılaşan İnter rakibini bozguna uğrattı ve büyük bir başarıya ulaşarak Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Yarı finalde Manchester'ı zar zor geçebilen İnter, finalde Chelsea'yi İbrahimovic'in 35 metreden attığı iki müthiş golle yıktı, skor 3-0... Sir Gürbüz bu maçla birlikte teknik adamlık kariyerindeki en büyük başarıya ulaşmış oldu. Daha önce arşivinde Atletico Madrid ve Fiorentina ile UEFA kupası bulunan başarılı teknik adamın artık Şampiyonlar Ligi kupası da var. Bu başarı, onu Türk teknik adamlar arasında ilk sıraya yükseltti. İtalya Ligi'nin ise en iyi 10. teknik adamı oldu ama Sir, burada kalmayacağını her fırsatta gösteriyor. Sezonun ilk yarısında başarılı olamayan Adriano ikinci yarıda muhteşem bir başarı gösterdi. Şampiyonlar Ligi'nde 8 gol atıp en skorer ikinci oyuncu oldu. Birinci ise 9 golle Tevez oldu.

İNTER İKİNCİ KEZ İTALYA ŞAMPİYONU!

Ligde Juventus ve Milanla birlikte son 4 haftaya 73'er puanla giren İnter, rakiplerinin puan kaybetmesi sonucunda 37. hafta mücadelesinde Fiorentina'yı 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilân etti. Bu maçta yine Adriano şov vardı. Elano ise haftalardır süren suskunluğunu, attığı muhteşem frikik golüyle bitirirken, şampiyonluğu getiren isimlerden biri oldu. İbrahimovic 28 golle, İtalya Serie A'nın gol kralı oldu. Tüm istatistiklerde İnterli oyuncular ilk sırada yer alırken, Sir Emrah Gürbüz ikinci kez "en iyi menajer" seçildi (ceketimizi atsak en iyi seçiliyoruz :n:). Tüm istatistikler yarın sizlerle.

İTALYA KUPASI BU KEZ İNTER'İN

Geçen sezon şanssız bir şekilde elenen İnter bu kez Juventus'u finalde 4-0 yenerek kupaya uzandı ve böylece İnter bu sezonu 4 kupayla kapamış oldu. Galibiyet gelirlerinin yanı sıra oyuncuların değerleri de arttı. Ancak bu, takıma olumsuz da yansıdı. Oyuncularla yeni sözleşmeler imzalanması gerekiyor. Stankovicle yeni sözleşme imzalandı.

Transfer sezonu başladı ve bedelsiz alınan oyuncular takıma katıldı ama tuhaf bir durum oluştu. AB statüsünde olmayan oyuncuların transferi iptal olmadı ve bu oyuncular takıma katıldı (Ör : Atouba vs.). Sanırım İtalya Ligi'nde AB dışından da transfer yapılabilecek artık. Ohh be rahatladım valla. :D

2009 TRANSFER BÜTÇESİ : 223 milyon TL
KALAN BÜTÇE : 169 milyon TL

Gelen Oyuncular (ücretli) (daha geniş bilgi yarın) :

Velaso (DM) / 35 milyon TL / Sporting CP (yaşlanan Cambiasso ve Vieira alternatifi)

Vailatti (MR) / 33 milyon TL / Torino (Stankovic'in zaman zaman aksaması nedeniyle alternatif)

Transferinde aşama kaydedilen oyuncular :

Daniel Alves / Sevilla / istenen fiyat : 100 milyon TL / yapılan teklif : 80 milyon TL + Asamoah / cevap bekleniyor...

Vicente / Valencia / istenen fiyat : 71 milyon TL / yapılan teklif 71 milyon TL (transfer büyük olasılıkla gerçekleşecek)

Messi / Barcelona / istenen fiyat : belli değil / kabul edilmeyen son teklif : 132 milyon TL + Stankovic + Atouba + Sergio Sanchez

C. Ronaldo / Man. United / istenen fiyat : belli değil / kabul edilmeyen son teklif : 122 milyon TL

Ronaldinho / Barcelona / istenen fiyat : belli değil / kabul edilmeyen son teklif : 110 milyon TL + Maxwell + Stankovic

De Silvestri (DR) / Lazio / istenen fiyat : belli değil / kabul edilmeyen son teklif : 46 milyon TL

Başkan Matias Fernandez'in bu seneki performansını beğenmediğini söyledi ve ayrıca Toni Kroos'un çok başarısız olduğunu belirtti. Toni Werder Bremen'e kiralandı.

yunusgs
17.Ocak.2007, 19:26
Tebrikler Emrah abi şampiyonluklar süper abi transfer de Messiye rekor ücret teklif etmişsin :D

tombul taho
17.Ocak.2007, 19:31
Emrah sen bu Messi'yi al sana helal olsun! Sanırım en büyük transfer olur şu anda TSI'da yer alan kariyerlerdeki. ;)

Flawless Victory
17.Ocak.2007, 19:51
Abi almaya alırım da paranın hepsini vermeyim diyorum. :D Sonra bir oyuncu sakatlanır makatlanır :D da transfer yapamayız. Ondan sonra masamı satıp para kazanırım herhalde. Ya da küçük bir masa alırım, onu yetiştirip yıldız (ofis masası) yaparım. Öyle satarım para kazanırım. Puahaha. :n: :k: Hadi neyse paranın hepsini vereyim de alayım Messi'yi. Sonuçta oyun yani, Messili oynamak da büyük zevk olur hani. :D Durun alayım da geleyim hemşoyu. :D

King_Theoden
17.Ocak.2007, 20:33
Bu ne be kardeşim Ben Kayderi 8 mn avro transfer bütçesi verdi die göbek atcaktım nerdeyse Emrah efendi neredeyse tuvalet kağıdı kullanmıyo nerden geliyo bu kadar para açıkla bakalım eski mafya günlerinden zulaya attıklarınımı kullanıyosun?

Flawless Victory
17.Ocak.2007, 21:45
La Gazetta Della Sport : İnanılmaz Transfer!

http://img84.imageshack.us/img84/1579/messika9.jpg

Veeee süperstar Messi İnter'de!!! Barcelona ile 2 aydır süren transfer pazarlıkları, İnter'in son 163 milyon TL'lik restiyle bitti ve İnter Yüzyılın transferini yaptı. Hem kendi hem de dünya rekorunu kırdı. Barcelona'nın Cech'e teklif etmeyi düşündüğü 155 milyon TL'den bile daha fazla olan bu teklif karşısında Barcelonalı yöneticiler çaresiz kaldı. Barcelonalı taraftarların yoğun tepkilerine rağmen Barcelona yönetimi parayı tercih etti. Messi de, İnter bana daha fazla değer veriyor, burada 1 dakika bile kalmam diyip resti çekince transfer gerçekleşti. İnter son olarak Cristian Vieri için 88 milyon TL'lik bir ödeme yapmıştı ve Messi, Vieri teklifini neredeyse ikiye katladı. Ayrıca bu transferle birlikte İnter, sezon başına transfere harcanan en yüksek miktar olan 177 milyon TL'lik rakamı da egale etti. İnter 200 milyon TL'nin üzerinde bir para harcadı. Amerikan borsalarını bile sarsan bu transferin imza törenini yerli ve yabancı 856 basın mensubu izledi. Şimdi toplantı sonrası yapılan açıklamaları izleyelim :

Sir Gürbüz --> Messi transferiyle uzun süredir ilgileniyorduk. Kanatlardaki yaratıcı oyuncu eksikliğini Vicente, Daniel Alves, Silva, Messi gibi oyunculardan birini alarak çözmeyi planlıyorduk ama her seferinde red cevabı aldık. Bunun üzerine başkanla bir görüşme yaptım ve transfer bütçesinin tamamını kullanabilmek için izin istedim. Başkanımız da sağolsun çok anlayışlıydı ve hatta şu sözü söyledi;

- Messi'yi mi alacaksın?
- Alo! kızım özel uçağımı hazırlayın, İspanya'ya gideceğiz!
- Emrah sanırım yeterli bir cevap senin için?
-- Başkan ne diyeceğimi bilemiyorum, çok teşekkür ederim. :0:

İbrahimovic --> Messi bizi uçurur ya.. İnterle birlikte yeniden parlayacak. Bu sene şampiyonlar liginde çok zorlandık ama artık Messi var..

İnter bu transferle dünya basınının bir numaralı gündem maddesi oldu. Transfer bütçesi kalmayan İnter'in ve özellikle de Sir Gürbüz'ün artık başarılı olmaktan başka çaresi yok.

Not : Transfer bütçesinin bu kadar yüksek olmasının temel sebebi İnter'in büyük klüp olması sayesinde TV gelirlerinde büyük pay almasıdır. Lig TV haklarından yılda 145, Şampiyonlar Ligi TV haklarından 45 milyon TL. Bunun yanısıra Şampiyonlar Ligi ve UEFA galibiyetleri ve özellikle şampiyonluklarından + en az 60 milyon TL aldı. Transfer gelirleri de buna eklenince (Ör: Burdisso, Milan'a 60 milyon TL'ye satıldı) bu transfer bütçesi gayet normal. Ayrıca Milan bir sezonda 300 milyon TL harcamaktadır. İnter 200 olmasın mı? :D Fiorentina bile 120-130 harcıyor.

Not : Bu transferin yankılarına devam edeceğiz. Şimdi geçen sezonun istatistiklerini verelim.

İNTER SERİE A'DA İKİNCİ KEZ ŞAMPİYON OLURKEN "EN"LER ŞÖYLE OLUŞTU

http://img148.imageshack.us/img148/5196/tabloac3.jpg

Gol kralı : Ibrahimovic ( 28 gol )
Ligde sezonunu en iyi kalecisi : Julio Cesar (7.00 P, ikinci kez)
Ligde yılın ikinci en iyi defans oyuncusu : Maicon (7.25 P, ikinci kez)
Ligde yılın en iyi oyuncusu : Adriano ( 7.23 P)
Ligin en iyi genç oyuncusu : Micah Richards (7.27 P)
Ligde yılın en iyi yabancı oyuncusu : Dejan Stankovic (7.19, ikinci kez), Elano (7.25, ikinci en iyi), Matias Fernandez (7.17, üçüncü en iyi)
Yılın menajeri : Sir Emrah Gürbüz (öhö öhö "2") :n:
Yılın hakemi : Dommenico Messina (ikinci kez)
Yılın takımı : Julio Cesar, Micah Richards, Maicon (ikinci kez), Maxwell, Matias Fernandez, Stankovic, Ibrahimovic (ikinci kez), Adriano
Sezonun golü : Adriano (birinci), Elano (ikinci)
En çok şut çeken : Ibrahimovic
En çok maç kurtaran : Ibrahimovic
En kritik görev : Elano (MC, MR, ST ihtiyaçlarını karşıladı, iyi bir alternatif oldu)
En iyi maç : İnter 4-3 Juventus (İtalya Süper Kupası)
En büyük başarı : Şampiyonlar Ligi Kupası'nın alınması
En büyük hüsran : Siena 4-2 İnter (takım uzun süre baskı altında kaldı)
En kritik karar : Stankovic'i yedeğe çekip Elano'yu as oynatmak
En iyi transfer : Messi (163 milyon TL), Velaso (50 milyon TL)
En iyi satış : Burdisso (60 milyon TL)
Potansiyel yıldız : Augusto Fernandez, Toni Croos
En başarısız teklif : De Silvestri (46 milyon TL)
Yakın hedef : Borçların altından kalkmak :n:
Uzak hedef : Messi'yi transfer etmek gerçekleşti, artık yeni hedef Lucas..
En iyi pas oranı : Vieira (% 88)
En çok top kesme : Micah Richards
En çok kafa vuruşu isabeti : Squillaci
Hücuma en iyi çıkan : Elano
Skora en çok katkı yapan ortasaha : Kallström (muhteşem goller), Matias Fernandez
Kendini en çok geliştiren : Gyan Asamoah, Kallström
En çok transfer teklifi alan : Maxwell, Kroos (kiralık), Maicon
En yüksek fiyatlı teklif alan : Maxwell (105 milyon TL, Barcelona)
En istikrarlı : Julio Cesar
En çalışkan : Adriano, Ibrahimovic, Julio Cesar, Micah Richards
En disiplinli : Maxwell, Vieira, Julio Cesar
Kendini daha fazla geliştirmesi beklenen : Matias Fernandez, Augusto Fernandez, Micah Richards
İskelet oyuncular : Ibrahimovic, Stankovic, Vieira, Squillaci, Maicon, Chivu, Richards, Adriano, Messi
En iyi anlaşanlar : Cambiasso-Kallström
Anlaşamayanlar : Matias Fernandez-Chivu
Ligde galibiyet alamadan ligden düşen takım : Piacenza

Transferler (Tamamı)

Gelenler (ücretsiz) :

Assimiou Toure / yaş 22 / Leverkusen / Alman pasaportlu / Togolu
Sergio Sanchez / yaş 21 / Espanyol / İspanyol
Andrea Russoto / yaş 20 / Treviso / İtalyan
Gerard Pique / yaş 22 / Man. United / İspanyol (muhteşem transfer)
Paulinho Betanin / yaş 23 / Livorno / İtalyan pasaportlu / Brezilyalı
Manuel Fischer / yaş 19 / Stuttgart / Alman
Filipe / yaş 23 / Deportivo / İtalyan pasaportlu / Brezilyalı
Preston Edwards / yaş 19 / Millwall / İngiliz
Charles-André Doudin / yaş 22 / La Chaux-de-Fonds / İsviçreli
Carlos Saez / yaş 19 / Rayo / İspanyol
Ricardo Douglas Packer / yaş 21 /
Timothee Atouba / yaş 26 /

Not : Oyuncuların büyük kısmı satılacak, böylece Messi'den yediğimiz kazığın acısı azaltılacaktır. :n: :k:

Gelenler (ücretli) :

Velaso (DM) / 33.5 milyon TL / Sporting CP (yaşlanan Cambiasso ve Vieira alternatifi)
Vailatti (MR) / 36 milyon TL / Torino (Stankovic'in zaman zaman aksaması nedeniyle alternatif)
Messi (AM RLC) / 163 milyon TL / Barcelona / (Sırf şanımız yürüsün diye) :n:

Bonservis paylaşımından :

Acquafresca / 2.7 milyon TL / Cagliari

Gidenler :

Squeira / 1.8 milyon TL / Udinese'ye
Andreolli / 9.75 milyon / Roma'ya
Damian / 625 bin TL / Messina'ya
Rincon / 1.4 milyon TL / Bari'ye
Nelson Rivas / 2 milyon TL / Fiorentina'ya
Attila Filkor / 2 milyon TL / Salernitana'ya
Nossa / 1.2 milyon TL / Venezia'ya

Bi daha not : Transfer bütçesinin tamamı bitmiştir. Ayrıca genç oyunculardan çok fazla para kazanılamamaktadır, bu nedenle.. :D Yani batabilir klüp. :D Transferlerden bazıları, geçen sezondan arta kalan bütçeyle yapılmıştır (Ör : Veloso).

::Artık bütün gözler Messi'de. Bakalım Messi yeni takımıyla neler yapacak. Sürecek...::

tombul taho
17.Ocak.2007, 23:24
kusura bakmayın forum kurallarına da aykırı biliyorum ama yazmam lazım yoksa dayanamicam yani:
"ooooohaa!" :D :D

sonunda aldı adam yaaa.. helal olsun Emrah! öyle sanıyorum ki şuanda forumlarımızda bir ilki gerçekleştirdin. bu kadar iyi transfer yapan birini daha evel görmediydim ben. gözümden kaçmış da olabilir ama günümüz transfer borsasında Messi gibi kaliteli bir futbolcuyu kadrosuna dahil edebilmek güven, özveri ve tecrübe isteyen bir iştir bence... :n: ayrıca para isteyen bir iş olduğunu da unutmamak lazım...

Inter taraftarı ve TSI üyeleri seninle gurur duyuyor... sölediğim gibi ayakta alkışlıyorum...

(ı) (/f)(w)(/h)

Flawless Victory
17.Ocak.2007, 23:48
kusura bakmayın forum kurallarına da aykırı biliyorum ama yazmam lazım yoksa dayanamicam yani:
"ooooohaa!" :D :D

sonunda aldı adam yaaa.. helal olsun Emrah! öyle sanıyorum ki şuanda forumlarımızda bir ilki gerçekleştirdin. bu kadar iyi transfer yapan birini daha evel görmediydim ben. gözümden kaçmış da olabilir ama günümüz transfer borsasında Messi gibi kaliteli bir futbolcuyu kadrosuna dahil edebilmek güven, özveri ve tecrübe isteyen bir iştir bence... :n: ayrıca para isteyen bir iş olduğunu da unutmamak lazım...

Inter taraftarı ve TSI üyeleri seninle gurur duyuyor... sölediğim gibi ayakta alkışlıyorum...

(ı) (/f)(w)(/h)

Teşekkür ederim, ilk kez ohaaaya sevindim. :n: :k: Ben de inanamıyorum am aldım adamı. :D Dur bi daha bakayım gerçekten almış mıyım.. :n: 163 milyon TL verdik ama az buz bi para değil. Herhalde bir sonraki transfer döneminde bütçe vermez yönetim. :) Messi ilk iki hazırlık maçında iki asist yaptı. Şimdi size iki soru??

1. Messi'ye hangi oyuncu komutlarını vermeliyim? Bana yardımcı olur musunuz? (havaya bak :) adamı almış bir de taktik soruyor :D)

2. Messi kaç gol ve asist yaparsa başarılı sayılabilir?

Giden oyuncular :

Luci / 4 milyon TL + % 50 pay / Palermo'a

tombul taho
18.Ocak.2007, 00:38
öncelikle bence free oyuncu olmalı.. yani serbest oyuncu ve atak oyuncu olmalı.. daha rahat oynayacağını düşünüyorum.

ikinci soruna gelirsek eğer barcelona'daki performansını sürdürürse formun koruyor demektir ama barcelona'daki performansını geçerse işte o zmn başarılı sayılır. ama tabii bir de italya ve ispanya ligi ayrımı var. yani birinde estetik futbol öbüründe katı savunmalı sert futbol var.

ShevAnil
18.Ocak.2007, 00:49
Süper Transfer Kardeş Ben 2010 Sezonundayım 57 Milyon Euro'da Serbest Kalıyor Messi..
Real Madrid'e Denedim alamadım Arsenal'e Denedim Alamadım Sözleşmeyi Kabul ettiremedim Gerçekten Süper Transferde O Paraya ne Takımlar Kurulurdu :D

Rodrigo Tello
18.Ocak.2007, 01:02
Messi'yi almak gerçekten zordur,ama başarmıssın kutlarım :)

Messi bu takımı ucurur..

Flawless Victory
18.Ocak.2007, 02:11
Messi'yi sağ kanatta free olarak oynattım ve ilk maçı Juventusla oynanan İtalya Süper Kupası idi. İnter 3-2 öndeyken Messi 89. dakikada kendi yarısahasından aldığı topla koştu koştu ve rakip kaleciyle karşı karşıya kaldı. Kalecinin üstünden aşırtma atarak harika bir gol attı. Neredeyse 80 metre sürdü ya topu. :D Bu Messi'ye belki çok para verdim ama inanın değiyor. Çalımları şahane ya. Meğer ben oyundan hiç zevk almıyormuşum. :) Eğer Messi'yi alacak paranız varsa hiç düşünmeyin alın derim. Pahalıymış falan önemli değil. Savunmanız aksasa bile savunma oyuncusu yerine Messi'yi alın, çünkü zaten yediğinizden çok atıyorsunuz.

İnter İtalya Süper Kupası'nda Juventus'u 4-2 yendi ve kupaya Sir Gürbüz yönetiminde 3., ardarda 5. kez ulaştı. Böylece sezona, her zamanki gibi güzel bir başlangıç yapılmış oldu.

tombul taho
18.Ocak.2007, 02:51
eee boşuna Messi'yi al diye böğürmedim burada yani... :)

Flawless Victory
18.Ocak.2007, 03:23
İNTER AVRUPA SÜPER KUPASINI İKİNCİ KEZ ALDI!

UEFA şampiyonu Porto ile karşılaşan İnter, rakibine pozisyon bile vermedi ve Kallström ile Messi'nin golleriyle maçı kazandı. Kallström 3 maçtır uzaktan müthiş goller atıyor ve Velaso ile çok iyi anlaşıyor. Cambiasso şimdilik yedeğe çekildi. Vieira'nın hali içler acısı.. Takım şu anda harika oynuyor ama Velaso'nun çok çabuk yorulması dikkat çekiyor. Ne kadar yetenekli olursa olsun antrenmanlarda kondisyon çalışması gerekecek. Ligde Avellino'yu 1-3'le geçen İnter yoluna emin adımlarla devam ediyor..

tombul taho
18.Ocak.2007, 03:28
yine Messi yine Messi yine Messi.... daha başka bişe sölemicem... :D

Flawless Victory
18.Ocak.2007, 04:10
Solda mı sağda mı oynatmalıyım? Sağda bu performansı gösterdi ama 15 dk solda oynattım daha etkili oldu sanki. Bi solda deneyim bakiim. Tabi Messi oynayınca savunma açık veriyor ve Ibrahimovic henüz gol atamadı. Adriano süper ama. Her maç 2-3 atıyor. Süper şut çekiyor ya bu adam.

Sırada derbi maçı var. Juventus - İnter... Delle Alpi stadından mutlaka galibiyetle dönmeliyiz. Takım formda ama Juventus güçlü bir takım. Fernandez yerine Stankovicle başlayabilirim. Çünkü daha defansif Stankovic. Bakalım sonuç ne olacak.. Şimdi milli maçlar oynanıyor, zaten bu milli maç haftalarına da kılım. :) Bari bir milli takım bulayım kendime de bekleme olmasın. :)

anil luque
18.Ocak.2007, 05:01
emrah abi bu nedir yaa şuan monitörün önünde saygıyla eğiliyorum abi :D:D tebrikler abi devam inşallah!!

Flawless Victory
18.Ocak.2007, 05:06
Sağol kardeş, görevimiz para harcamak. :D

Juventus 2-2 İnter... Adriano'nun 2 golü İnter'e yetmedi. Messi'yi artık sol kanatta deneyeceğim. Sağda da Stankovic veya Elano oynayacak. Bakalım yeni sistem nasıl sonuç verecek.

gerrrard
18.Ocak.2007, 05:26
İşte Emrah abi ya işte bu ya. Messey!!! :D

Wesley Sneijder
18.Ocak.2007, 05:40
Milan'a Messi'yi alamadığımdan o parayla Silva-Sergio Ramos-Agüero üçlüsünü getirdim.(Fabregas geliyordu, iptal ettim transferi)
Yalnız gerçekten Messi sözleşmeyi kabul ettiği için şanslısın.

Ayrıca sonraki hedefin Fabregas olabilir bence.

Flawless Victory
18.Ocak.2007, 06:16
Fabregas iyi bir oyuncu da Lucas 1-2 sezon içinde çok çok iyi olacak. Bazı özellikleri var ki tam bana göre. Mesela Cesaret, Top kapma 20... Lucas'a 100 milyon TL istediler vermedim. Gelecek yıl kaleye yeni bir oyuncu alacağım. Kafamda Handanovic var. Bildiğim kadarıyla çok iyi bir kaleci. Yaşı şu anda 24-25 gibi birşey.

Şampiyonlar Ligi :

1. İnter
2. Tottenham
3. Beşiktaş
4. Steaua

İnter ilk maçında deplasmanda Tottenham ile 1-1 berabere kaldı.

anil luque
18.Ocak.2007, 21:31
Beşiktaş'ım ezer geçer seni emrah abi her güzel şeyin bir sonu vardır kusura bakma :D:D çok rahat çıkarsın gruptan Beşiktaş'ın arkasında :D kaleci olarak akinfeev'e bak..

yunusgs
19.Ocak.2007, 01:55
Çağrı abiye oha konusunda katılıyorum :D Bence ligde 50 gol 100 asist falan yaparsa başarılı saylır Emrah abi :zuhaha

Flawless Victory
19.Ocak.2007, 03:41
Malesef öyle pek gollü asistli oynamıyor Messi ama ortalama 7.60 puanı var. Çok iyi oynuyor da sanırım ya yanlış yerde oynatıyorum ya da oyuncu komutları hatalı. Kemal Sunal'ın dediği gibi "kitaba bakmalı, var bi b..." :n: :k:

Sekopej
19.Ocak.2007, 04:56
Messi faydalı olmaz, o kadar parayı boşuna vermişsin. Bence sat onu Chelsea'ye fazla zarar etmeden.:D

Wesley Sneijder
19.Ocak.2007, 04:59
Emrah Abi Piramit taktiğinden vazgeçmişsindir herhalde, paylaşır mısın o taktiği?

Turnuva için saklıyorsan ÖM'den atar mısın, ben OKS sebebiyle turnuvaya giremeyeceğim.

YusufT
19.Ocak.2007, 04:59
Süpersin yine Emrah abi.

KaF KeF
19.Ocak.2007, 05:03
Abi banada atabilirmisin taktiği?

Flawless Victory
19.Ocak.2007, 06:41
Emrah Abi Piramit taktiğinden vazgeçmişsindir herhalde, paylaşır mısın o taktiği?

Turnuva için saklıyorsan ÖM'den atar mısın, ben OKS sebebiyle turnuvaya giremeyeceğim.

Öyle bedava olur mu? Biraz elinizi cebinize atın bakim. :D Taktiği yakında taktik alanına ekleyeceğim. Yarın eklerim herhalde. İsteyen modifiye edip kullanabilir. Turnuvalarda çok faydalı olur. Ben turnuvalara teknik sebeplerden dolayı katılamadım için paylaşacağım, yoksa paylaşmazdım. :)

Abi banada atabilirmisin taktiği?

Yarın dediğim gibi taktiği indirebileceksiniz.

Aslında Piramitin Gölgesi'nden yana bir sorunum yok da Messi, Adriano, Ibrahimovic, Fernandez'li bir takımı bu sistemle oynatmak tuhaf oluyor. Gol yemiyorum ama 5-0 kazanabileceğim bir maçı 1-0 kazanmak iyi olmuyor. Sonuçta eğlenmek için oynuyorum. Nasıl olsa taktik başarıya ulaştı. Şimdi size çok ilginç bir ss veriyorum. Adriano bu sezon inanılmaz oynuyor ve ligde sezonun ilk 9 haftasında 16 gol attı. Toplamda ise 13 maçta tam 22 gol attı. Böyle giderse ligde 40 gol atabilir. :) Üstelik Ibrahimovic henüz sahneye çıkmadı. Evet lafı uzatmadan konuya gireyim. Son Cagliari lig maçını İnter, Adriano'nun 5 golüyle 5-0 kazandı. Buraya kadar herşey normal. Ama Adriano bu maçta sadece ve sadece "1" pas yaptı. 5 gol atan bir oyuncunun 90 dakikada tek pas yapması çok ilginç ve çok büyük bir hata SI Games için. Paslar konusunda hâlâ bir gelişme yaşanmadı oyunda ve bu tür hataları çok görüyorum. Bir keresinde de Ibrahimovic 75. dakikaya kadar hiç pas yapmamıştı. :D

http://img80.imageshack.us/img80/4392/adrianolb5.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/8489/tablowq6.jpg

Wesley Sneijder
19.Ocak.2007, 14:52
Sağol abi de Pazar günü ekleseydin de rahat rahat oynayabilseydik keşke. :) Neyse sağol.

anil luque
19.Ocak.2007, 18:21
emrah abi adriano sakatlanır bak görürsün yarı yolda bırakır seni alkole başlar :D:D şaka bir yana süper oynuyor adam yav biraz bencilmiş ama :D

Flawless Victory
19.Ocak.2007, 19:03
Ya zaten bu gün ekleyeceğim taktiği. :) Mesajı saat 00:28'de yazınca yanlış bir anlam çıkmış. :D Yarın değil yani bu gün ekleyeceğim ama akşama ancak. Çünkü şimdi kursa gidiyorum, akşama dönücem.

Bir de Adriano sakatlanırsa kum gibi forvet var, sıkıntı yaşamam. :D Daha Elano ve Ibrahimovic yok sahnede, dikkatinizi çekerim. :n: Çekebildiysem ne mutlu bana. :n: :k:

yunusgs
19.Ocak.2007, 21:21
Tebrikler abi süper gidiyorsun.

Wesley Sneijder
19.Ocak.2007, 23:58
Ekle artık abi, bekliyoruz. :D

Flawless Victory
20.Ocak.2007, 03:50
Taktiği ekledim ama sanırım onaylanması gerekiyor. Gündüz dersim olduğu için akşama ekleyebildim. :) Taktiği ekledim de taktik ekleme kuralları değişmiş. O yüzden silinecek galiba. :) Ben yine de detaylı bilgi verdim ama kurallara uygun eklememişim. O kadar yazıyı kim tekrar yazacak yav. :)

Wesley Sneijder
20.Ocak.2007, 04:37
Neyse, bekliyoruz... Şubat tatilinde senin taktiğini deneriz artık. :)

Flawless Victory
20.Ocak.2007, 06:13
İnter Şampiyonlar Ligi'ni Bu Kez Zirvede Bitirdi

Sir Gürbüz'ün İlk iki yılında sırasıyla 3. ve 2. olan İnter bu kez Şampiyonlar Ligi'nde grubunu lider bitirdi. 5 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Son maçında da Beşiktaş'ı deplasmanda 4-0 mağlup etti.

http://img338.imageshack.us/img338/2252/sligilt3.jpg

Ligde ise Milan ile deplasmanda karşılaşan İnter, rakibinin 3 kez öne geçtiği maçtan 1 puanı kopararak üst üste 23. maçında kaybetmemiş oldu. Ligde Palermo ile puan farkını bir ara 7'ye çıkaran İnter, son iki beraberlik sonrasında 3 puan önde bulunuyor. Puan durumu şöyle :

İnter34 P
Palermo 31 P
Fiorentina 28 P
Milan 27 P
Juventus 27 P
Lazio 26 P

İNTER KLÜP DÜNYA ŞAMPİYONASI'NDA FİNALDE
Kaizer Chiefs 0 - 2 İnter

İnter şampiyonanın yarı finalinde Kazier Chiefs ile karşılaştı ve ilk yarıda çok zorlandığı, hatta rakibin 1 penaltı kaçırdığı maçı ikinci yarıda Adriano'nun düşürülmesiyle kazanılan frikiği Matias Fernandez'in gole çevirmesiyle kazandı. Bu faul pozisyonunda Kaizer takımı 10 kişi kaldı. İkinci gol ise tam bir şaheserdi. Messi sağ kanatta rakiplerini bir bir geçti ve Ibrahimovic'e attığı pasla İnter'i rahatlatan golün asistini yapmış oldu. İnter böylece finale yükselmiş oldu.

http://img134.imageshack.us/img134/966/cwchj6.jpg

İtalya Basını : Fernandez Ligin En İyilerinden Birisi

Ligde 7 ve toplamda 18 maçta 10 asist yapan Matias Fernandez, yeteneğiyle dikkat çekiyor. İnter bu aralar hep Messi transferiyle anılırken, sol kanatta çok iyi işler yapan Fernandez unutuluyor. Aslında Fernandez bu ligin yıldızlarından birisi. Geçen sezon kendini çok gösteremeyen oyuncu bu yıl çok iyi bir performans gösteriyor. Bitiriciliği çok iyi olan oyuncu, girdiği gol pozisyonlarından boş dönmüyor. Fernandez'in sadece performansı değil, mevcut potansiyeli ve yeteneğinin de Messi'den aşağı kalır yanı yok. Messi kadar oyunun içinde görünmüyor ama skora direkt etki eden bir oyuncu. Messi ile aynı anda oynatılması sakıncalı görülüyor ama şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Önümüzdeki yıllarda İnter'i uçuracak bir oyuncu olarak görülüyor.

Not : Oyuncu iki sezon önce Villarreal takımından 35 milyon TL'ye alınmıştı.

2007-08 --> 6.95 ortalama puan
2008-09 --> 7.17 ortalama puan
2009-10 --> 7.38 ortalama puan (bu sezon)

http://img135.imageshack.us/img135/9452/mfxq8.jpg

anil luque
21.Ocak.2007, 01:19
mati fernandez süper olmus gercekten italya basını haklı :D:D

Sekopej
21.Ocak.2007, 01:24
Kupa hayırlı olsun ama bu kesmez bizi, ŞL bekliyoruz.:p

Flawless Victory
21.Ocak.2007, 02:45
ZİRVEDE İKİ TAKIM

http://img162.imageshack.us/img162/7854/tabloqo0.jpg

İnter bu sezon gerçekten harika gidiyor. Bunda Messi'nin de payı var tabi. Ligin ilk yarısı tamamlandı ve İnter takımı Palermo'nun 6 puan önünde lider durumda. Sıradaki maç Giuseppe Meazza stadında Palermo ile ve İnter bu maçı kazanırsa fark 9'a çıkacak. Palermo'da Amauri'nin olmaması İnter için büyük avantaj. Devre arası transfer dönemi tamamlanmak üzere ve İnter taraftarlar ve başkanın, alınmasından rahatsız olduğu Vailatti'yi, baskılara dayanamayarak sattı. Üstelik 33 milyon TL'ye alınan Vailatti, 53 milyon TL + % 25 pay ile Roma'ya satıldı. İnter'in, sezon sonunda takıma katılmak üzere ücretsiz olarak anlaştığı oyuncular ise şöyle :

Omar Benzerga / ücretsiz
Cesare Bovo / ücretsiz
Fernando Forestieri / ücretsiz
Alberto Bueno / ücretsiz
Emiliano Insua / ücretsiz
Julio Baptista / ücretsiz
Okaka / ücretsiz
Adel Taarabt / ücretsiz
Antoino Valencia / ücretsiz

Transferi AB vatandaşı olmadıkları için gerçekleşmeyecek olanlar :

Cesar Villaluz
Gerardo Bruna

yunusgs
21.Ocak.2007, 03:11
Matias Fernandez süper abi Club World Champions kupası süper abi tebrikler.Ligde mükemmel.

Flawless Victory
21.Ocak.2007, 04:50
İnter 3-1 Palermo... Bu skorla birlikte İnter farkı 9'a çıkardı.. Ayrıca İtalya Kupas'nda Catania'yı 3-1 ve 0-2'lik skorlarla yenerek tur atladı ve bir sonraki turda Fiorentina ile eşleşti.

Şampiyonlar Ligi'nde ise İnter, Süper Kupa'da yendiği Porto ile eşleşti. İyi sayılabilecek bir kura olsa da yine de dikkatli olmak gerekir.

anil luque
21.Ocak.2007, 18:00
bahane kabul etmiyoruz kardeşim ŞL getir bize porto'yu yenemiyorsan bırak bu oyunu hele bu kadroyla :D:D gerçekten süper gidiyorsun emrah abi zevkle takip ediyorum şahsen..

Flawless Victory
21.Ocak.2007, 18:44
İnter İtalya Kupası'ndan elendi. Kendi sahasında 1-0 yendiği Fiorentina ile deplasmanda karşılaşan İnter sahadan 2-0 yenik ayrıldı ve kupadan elendi. Ibrahimovic sakat, Adriano formsuz, Elano isteksiz, Messi yalnız, Fernandez amaçsız, Gyan milli takımda, Velaso yorgun, Cambiasso kırgın, Vieira yaşlı, Croos kirada, Maicon hırssız, Maxwell sevgilisinden ayrı, Richards damsız, Julio Cesar gamsız olunca yenilgi kaçınılmaz oldu. :n: :k: Gitti milyon dolarlar sevgili seyirciler. :D En az 12 milyon TL püf diye uçtu. Ligde ise İnter takımı Milan'ın tam 12 puan önünde lider durumda. Palermo'nun 1 maçı eksik, eğer o maçı kazanmazsa fark 12'ye çıkmış olacak. Bu arada İnter derbi maçında Juventus'u, Michael Owen'un muhteşem oyununa rağmen 1-0 mağlup etmeyi başardı.

uAburak89
21.Ocak.2007, 18:50
Ibrahimovic sakat, Adriano formsuz, Elano isteksiz, Messi yalnız, Fernandez amaçsız, Gyan milli takımda, Velaso yorgun, Cambiasso kırgın, Vieira yaşlı, Croos kirada, Maicon hırssız, Maxwell sevgilisinden ayrı, Richards damsız, Julio Cesar gamsız

emrah44 farkı böyle birşey işte, yerlerdeyim.. :d

yunusgs
21.Ocak.2007, 19:11
Ibrahimovic sakat, Adriano formsuz, Elano isteksiz, Messi yalnız, Fernandez amaçsız, Gyan milli takımda, Velaso yorgun, Cambiasso kırgın, Vieira yaşlı, Croos kirada, Maicon hırssız, Maxwell sevgilisinden ayrı, Richards damsız, Julio Cesar gamsız olunca yenilgi kaçınılmaz oldu. :n: :k:

İşte Emrah abi be :p Mükemmel sözler şair olacak adamsın abi süperdi gülmekten öldüm :zuhaha

deniz.91
21.Ocak.2007, 21:35
Abi maytias gerçektende süper diğer beleşlerde iyi nerde beleş oraya yerleş:zuhaha

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 01:16
Evet Matias iyi ama daha tam performans alamadım. Gelecek sezon daha iyi olacak.

İnter takımının tam 33 maçlık yenilmezlik serisine Sampdoria son verdi. İnter Sampdoria maçında hiçbir varlık gösteremedi ve maçı 2-0 kaybetti.

Şampiyonlar Ligi'nde ise İnter, Porto'yu 1-4 ve 1-0 yenerek tur atladı. Sıradaki rakibimizi merakla bekliyoruz. Geçen sezon İnter'in finalde yendiği Chelsea takımı HSV'ye elendi. Sıradaki rakibimiz büyük olasılıkla çok güçlü bir takım olacak. Bu sezon Valencia çok formda ve inşallah finale kadar bize denk gelmez. :)

BOJAN İNTER'DE

Sezon başında Messi için Barcelona'ya büyük paralar ödeyen İnter, Barcelona'ya büyük bir darbe vurdu ve Bojan'ı bedelsiz olarak transfer etti. Bojan sezon sonunda takıma katılacak. Ayrıca sözleşmesi bitmek üzere olan diğer Barcelonalı oyuncular Dos Santos, Gui Assulin İnter'in teklifini kabul etmedi.

İNTER'İN RAKİBİ TOTTENHAM

İnter Porto'yu geçtikten sonra çeyrek finalde, aynı grupta mücadele verdiği Tottenham ile eşleşti. İnter yine 4 ayağı üzerine düştü ve nispeten daha kolay bir rakiple eşleşmiş oldu.

İNTER'DE GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ OYUNCUYU SÖYLEYİN

İnter'in, her sezon bir yıldız transferi yapma politikası sebebiyle oyuncu önermenizi istiyorum. Ben bir türlü karar veremedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Tevez, Rooney, C.Ronaldo, Ronaldinho vs... Ancak oyunda 3. sezonda olduğumu unutmayınız. Kaka'yı alsam taraftarlar tepki gösterir mi acaba? :) Şu anda 27 yaşında. Sizce hangi oyuncu daha faydalı olur? Önereceğiniz oyuncunun mevkisi farketmez.

Wesley Sneijder
22.Ocak.2007, 01:45
Fabregas diyorum başka bir şey demiyorum. Rüya takım olur.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Taktik işi ne oldu bu arada? :D

yunusgs
22.Ocak.2007, 02:41
Bojan transferi süper abi bence C.Ronaldo.

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 03:55
Fabregas aklıma gelmemişti bak. :) Ama tüm önerileri değerlendireceğim. Fabregas'ı almak Messi'den daha zor ama denenebilir. Ligin bitmesine 9 hafta var ve İnter 11 puanla zirvede bulunuyor.

Bu arada taktiği dün ekledim ama onaylanmadı.

Wesley Sneijder
22.Ocak.2007, 04:42
190M$ teklif ettim ben Milan oyunumda ve kabul edildi. Başka teklif kabul ettiremedim, ettirsem alacaktım zaten.

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 05:09
Ben Messi'yi 163 milyon TL'ye aldım ve Fabregas'ı da bu paraya alırım diye düşünüyorum ama Fabregas gelmek ister mi bilmem. Deneyeceğiz artık. Az önce Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Tottenham'ı 2-0 mağlup ettim, deplasmanda daha defansif çıkabilirim. Bir sonraki turdaki muhtemel rakipler : Milan, R.Madrid, Barcelona, M.United. :D Messi haftalardır ne bir gol attı, ne bir asist yaptı. Forvetler çok formsuz ama 70-80. dk'lar arasında bir gol atıp kazanıyorum. Son maçların çoğunu Maxwell ve Richards kazandırdı. :)

Wesley Sneijder
22.Ocak.2007, 05:21
Taktiği 1 maç için denedim. Kıtalararası Kulüpler Şampiyonası'nda yarı finalde New York'u 4-1 yendim -ki bu taktik oldukça defansif-. Finalde Boca'ya karşı da bu taktikle çıkacağım. Bakalım n'olacak? Ama taktik güzel gibi.

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 06:10
Her taktik zaman zaman aksar ama bu taktikten değil de oyuncuların form durumlarından kaynaklanır. Bu yüzden taktikte ısrarcı olursanuz faydalı olacaktır.

Veee İnter Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid ile eşleşti. Bu yarı final mücadelesinden çok, Sir Gürbüz'ün Atletico Madrid serüveninde Real Madrid ile yaşadığı rekabet konuşuluyor. İspanyol basını Sir Gürbüz'ün intikam peşinde olduğunu yazıyor. Sir Gürbüz de "Real Madrid'i istiyordum, şimdi geçmişe dönmenin tam zamanı" gibi manidar ve İspanyol basınını doğrular nitelikte bir açıklama yapınca rekabet ortamı iyice kızışmış oldu.

İnter az sonra ikinci Milan ile ligin 33 hafta maçına çıkacak. İki takım arasında 11 puanlık fark korunuyor ve İnter eğer bu maçı kaybetmezse kalan haftalar şampiyonluğun geri sayımından başka birşey olmayacak. Milan'da Kaka, İnter'de ise Messi formda.. Bakalım iki yıldızın kapışmasını kim kazanacak. Messi son Lazio deplasmanında 93. dakikada 60 metre top sürerek topu doksana çakmıştı. Kaka da son haftaları hiç boş geçmedi. Bakalım yıldızlar geçidi, ortalığı ne kadar aydınlatacak...

Oghuse
22.Ocak.2007, 06:20
Milan'la berabere bile kalsan şampiyon olursun..Herhalde.. :n:
Bu arada kariyer süper gidiyor..

FaLconi
22.Ocak.2007, 06:47
Çok güzel kariyer başarılarının devamını diliyorum.. Bence yıldız oyunculardan ziyade orta düzey ama geleceği parlak Kaka,C.Ronaldo,Salih Amidzic gibi oyuncuları al :)

Flawless Victory
22.Ocak.2007, 06:50
Teşekkür ederim. Gelecek derken? Kaka 27 yaşında. :D Sonra Kaka, CR yıldız değil mi? :)

Şimdi Milan maçına gidiyoruz, başarılar dileyin bana. :)

İNTER SONUNDA GÜLDÜ (ÇOKLU ANLAM)

1. anlam : İnter ligin bitmesine 3 hafta kala puan farkını 11'e çıkararak şampiyonluğunu ilân etti.

2. anlam : Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'i kendi sahasında 2-0, deplasmanda 1-0 yenerek finale yükseldi. Veee finaldeki rakip, Süper Kupa'yı bizden çalan Barcelona oldu. Muhteşem bir maç olacak. Messi eski takımına karşı oynayacak. Aslında Real Madrid'i 2-0 yenmişti İnter ama stadın elektrikleri üst üste defalarca kesilince maç tekrar tekrar oynandı. Son maçta :D İnter takımı yine kazandı ve Messi'nin güzel golüyle finale çıktı.

3. anlam : Bu gün tam 6 kere elektrik kesildi. bunların 4'ünde ev sahibi sinirlendi, geri kalanlar da deplasmandakiler (komşular) sinirlendi. O kadar çok Real Madrid maçı oynadık ki artık gözümüz kapalı bu takımı yeneriz yani. :D

İnter'in 20 yaş altı takımı 102 puanla namağlup şampiyon oldu. Üstelik 130 gol attı. Bu gollerin 53'ü geleceğin yıldızı olarak gösterilen Balotelli'den geldi. Balotelli'nin şu andaki değeri 15 milyon TL ve oyuncu 19 yaşında. Eğer bu performansına devam ederse Gyan satılıp Balotelli oynatılabilir.

Bu arada daha önce belirttiğim amaçlarla alacağımız yıldız oyuncu önerilerinizi bekliyorum.

Wesley Sneijder
23.Ocak.2007, 02:35
Milan'a başarılar. Milan karşısında Inter'i tutmam imkansız, beni affet. :D

Flawless Victory
23.Ocak.2007, 03:12
İNTER İKİNCİ KEZ ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONU!!!

İnter, final maçında Barcelona ile karşılaştı. Maçın ilk yarısında ardarda gelişen Barcelona atakları vardı. Messi eski takımına karşı harika oynadı ama sahanın yıldızı Ibrahimovic oldu. Ibrahimovic ile iki kez öne geçen İnter, Barcelona'nın gollerine engel olamadı ve maçın normal süresi 2-2 sona erdi. Uzatmalarda Barcelona'da Ronaldinho oyundan alınınca oyunun kaderi değişti. Adriano oyundan alınırken yerine Elano girdi ve Elano uzatmaların ilk yarısında Ibrahimovic'in asistinde İnter'i 3-2 öne geçirdi. Uzatmalar İnter'in hakimiyeti ile geçemesine rağmen, Barcelonalı oyuncular İnter kalesini uzaktan sık sık yokladılar. Geçen yılki finalde olduğu gibi yine Richards muhteşem bir performansla Barcelonalı oyunculara geçit vermedi, işte bu dakikalarda Ibrahimovic bir kez daha sahneye çıktı ve İnter'i 4-2'lik galibiyete taşıdı. Bu muhteşem maçı İnter kazandı ve Sir Gürbüz İnter'in başında 3. büyük Avrupa zaferine ulaşmış oldu (1 UEFA, 2 Şampiyonlar Ligi). Ayrıca Sir Gürbüz teknik direktörler sıralamasında da 19. sıraya yerleşti.

Not : 163 milyon dolar gibi dünya borsalarını sarsan bir ücretle transfer edilen süperstar Messi, hem Serie A'nın hem de Şampiyonlar Ligi'nin en değerli oyuncusu seçildi. Şimdi Messi'nin bu ödüller sonunda yaptığı açıklamaları izliyoruz :

"Barcelona'dan hüzünlü bir şekilde ayrılsam da, ben dünyanın en büyük klübüne geldiğime inanıyorum. Ligin ilk yarısında bir dönem uyum sorunu yaşadım ama şu anda çok mutluyum ve bu ödülleri hocam Sir Emrah Gürbüz'e armağan ediyorum. Beni istediğim mevkide oynattığı için ayrıca teşekkür ederim."

Sir Gürbüz transfer politikası ile ilgili çok önemli şeyler söyledi, şimdi o açıklamaları izliyoruz :

"Artık İnter takımı daha büyük hedefler peşinde koşmalıdır. Bundan sonra altyapıya daha fazla yatırım yapacağız. Bunun için öncelikle genç tesislerimizi geliştireceğiz. Letonya'da bir futbol okulu açacağız. Ayrıca Aksaray'da bir kafede dar alanda kısa paslaşmalar yapacağız. Daha sonraki aşamalarda da kanalizasyon futboluna ağırlık verip, altyapıdan yıldızlar çıkaracağız. :D Şaka bir yana, bir ay sonra taraftarın gönlündeki futbolcuyu getireceğiz"

Basın : "Hocam kim bu futbolcu?"

Sir Gürbüz : "Gelince görürsünüz"

Milan'a başarılar. Milan karşısında Inter'i tutmam imkansız, beni affet. :D

Milan birazcık geride kaldı. :D Artık seneye inşallah.

FaLconi
23.Ocak.2007, 03:22
Daniel Alves,Silva,Kaka Leite,Ronaldinho gibi değerde az(:D) yetenekte yüksek oyunculara yönelmeni tavsiye ediyorum :)

Flawless Victory
23.Ocak.2007, 22:29
TARAFTARIN GÖNLÜNDEKİ İSİMLER GELDİ

İnter Daniel Alves ve Lucas'ı aldı!!! Messi transferiyle dikkatleri üzerine çeken İnter, iki süperstarı daha kadrosuna kattı. Fabregas'a teklif götüren İnter, Arsenal'in 326 milyon TL istemesi üzerine bu transfer çıkmaza girdi ve Liverpool'dan Lucas'ı 79 milyon TL + % 50 pay ve Daniel Alves'i 75 milyon TL'ye transfer etti. Bu iki sansasyonel transferle dikkatler ikinci kez İnter'e çevrildi. Sir Gürbüz şu anda eksiğimiz yok dese de İnter takımına yakın bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre İnter bir büyük transfer daha yapabilir. Ücretsiz aldığı oyuncuları teker teker satarak 100 milyon TL'lik bir bütçe elde eden İnter'in, bu iki büyük transferden geriye kalan 100 milyon TL ile birlikte şu anda 200 milyon Türk Lirası bulunuyor. Sir Gürbüz "forvet bölgesine kesinlikle transfer yapmayacağız. Adriano, Ibrahimovic, Baptista, Bojan, Elano gibi çok çok iyi forvetlerimiz varken bu mevkiye başka oyuncu alamayız. Ancak Sol kanatta bir eksiklik hissediyorum. Belki bu bölgeye bir transfer düşünebiliriz." şeklinde bir açıklama yaptı. Geçen sezon Messi transferi nedeniyle iptal olan Vicente transferi konusundaki bir soruya ise "daha genç bir oyuncu düşünüyorum" açıklamasını yaptı. İnter'in yaptığı transferler ve gönderdiği oyuncular az sonra sizlerle...

İNTER 6. KEZ İTALYA SÜPER KUPASINI ALDI

İnter İtalya Süper Kupası'nda Milan ile karşılaştı. Geçtiğimiz sezon Serie A ve Şampiyonlar Ligi'nin en değerli oyuncusu Messi'nin 1 gol ve 1 asistlik performansıyla Milan'ı 2-0 deviren İnter, Sir Gürbüz yönetiminde 4., toplamda ise 6. kez İtalya Süper Kupası'nı almış oldu. Lige de Ascoli galibiyeti ile başlayan İnter'de şu an için herşey iyi gidiyor. Geçtiğimiz sezonun istatistikleri ve gelecek sezonun hedefleri az sonra açıklanacaktır.

TürkuAz
23.Ocak.2007, 22:39
İkisi de müthiş oyuncular. Gerçekten rüya gibi takım oldu..

Tebrikler.

sitte
23.Ocak.2007, 22:41
Oyunun8.01i var mı bu sitede?

FaLconi
23.Ocak.2007, 23:35
Daniel Alves gelmiş.. Başarılı transfer bravo.. Diğerini tanımıorum :P.. Şaka bi yana transferler mükemmel.. Sol kanada da Silva,Matias Fernandez gibi oyuncuları istioruz taraftar grubu olaraktan :D..

Flawless Victory
24.Ocak.2007, 00:43
GEÇEN SEZONUN İSTATİSTİKLERİ, TRANSFERLER

Gelenler :

Omar Benzerga / ücretsiz
Cesare Bovo / ücretsiz
Fernando Forestieri / ücretsiz
Alberto Bueno / ücretsiz (satılacak)
Emiliano Insua / ücretsiz (satılacak)
Julio Baptista / ücretsiz (satılacak)
Okaka / ücretsiz
Adel Taarabt / ücretsiz (satılacak)
Antoino Valencia / ücretsiz (satılacak)
Bojan / ücretsiz
Nigel de Jong / ücretsiz (satıldı)
Abou Diaby / ücretsiz
Thomas Damm / 40 bin TL
Lucas / 79 milyon TL + % 50 pay
Daniel Alves / 75 milyon TL

Gidenler :

Sergio Sanchez / 7 milyon TL
Manuel Fischer / 6 milyon TL
Andrea Russotto / 19 milyon TL
Patrick Vieira / ücretsiz / Siena
David Suazo / ücretsiz / Bolton
Nigel de Jong / 10 milyon TL
Thiago / 8.75 milyon TL
Stefano Botta / 4 milyon TL
Gyan Asamoah / 44 milyon TL / Roma'ya
Francesco Biagini / 2.4 milyon TL
Hafner / 2.7 milyon TL
Esteban Cambiasso / 23.5 milyon TL / Milan'a
Maicon / 32 milyon TL / Juventus'a

+ 44 tane genç oyuncu ücretsiz olarak takımdan ayrılmıştır.

İSTATİSTİKLER

http://img136.imageshack.us/img136/7154/tablows0.jpg

Gol kralı : Adriano ( 32 gol )
Ligde sezonunu en iyi kalecisi : Julio Cesar (7.08 P, üçüncü kez)
Ligde yılın en iyi defans oyuncusu : Maicon (7.22 P, ilk kez)
Ligde yılın en iyi oyuncusu : Messi ( 7.31 P, ilk kez)
Ligin en iyi genç oyuncusu : Edison Cavani (7.11 P, Palermo'dan)
Ligde yılın en iyi yabancı oyuncusu : Zlatan Ibrahimovic (7.03 P)
Yılın menajeri : Sir Emrah Gürbüz (öhö öhö "3") :n:
Yılın hakemi : Tziano Pieri (ilk kez)
Yılın takımı : Julio Cesar (ikinci kez), Micah Richards (ikinci kez), Maicon (üçüncü kez), Maxwell (ikinci kez), Kallström (ilk kez), Messi (ilk kez), Ibrahimovic (üçüncü kez), Adriano (ikinci kez)
Sezonun golü : Cani (Sampdoria)
En çok şut çeken : Adriano (ilk kez)
En çok maç kurtaran : Adriano
En kritik görev : Micah Richards (savunmanın bütün yükünü sırtladı, en önemli maçlarda en iyi performansı gösterdi)
En iyi maç : İnter 2-0 Real Madrid (Şampiyonlar Ligi)
En büyük başarı : Dünya Klüpler Şampiyonu
En büyük hüsran : Sampdoria 2-0 İnter (33 maçlık yenilmezlik serisi sona erdi)
En kritik karar : Piqué'ye en kritik anlarda güvenmek ve başarılı olması.
En iyi transfer : Daniel Alves, Lucas
En iyi satış : Gyan Asamoah (44 milyon TL + % 40 pay)
Potansiyel yıldız : Augusto Fernandez, Toni Croos, Piatti, Bojan
En başarısız teklif : Fabregas (185 milyon TL)
Yakın hedef : Yeni bir yenilmezlik serisi (33 maçlık rekoru egale etmek)
Uzak hedef : Lucas transferi gerçekleşti, yeni hedef Fabregas.
En iyi pas oranı : Cambiasso (% 87, eskisi : Vieira % 88)
En çok top kesme : Micah Richards (ikinci kez), Maicon
En çok kafa vuruşu isabeti : Micah Richards
Hücuma en iyi çıkan : Messi
Skora en çok katkı yapan ortasaha : Kallström (muhteşem goller, ikinci kez), Messi
Kendini en çok geliştiren : Piatti, Augusto Fernandez, Matias Fernandez
En çok transfer teklifi alan : Maicon, Piatti (kiralık), Maicon
En yüksek fiyatlı teklif alan : Gyan Asamoah (44 milyon TL)
En istikrarlı : Micah Richards
En çalışkan : Adriano, Maicon, Julio Cesar, Micah Richards, Messi
En disiplinli : Maxwell, Veloso, Julio Cesar, Micah Richards
Kendini daha fazla geliştirmesi beklenen : Augusto Fernandez, Toni Croos, Piatti
İskelet oyuncular : Ibrahimovic, Messi, Vieira, Squillaci, Chivu, Richards, Adriano, Daniel Alves, Lucas
En iyi anlaşanlar : Maicon-Messi
Anlaşamayanlar : Cambiasso-Kallström
En az galibiyetle ligden düşen takım : Avellino ( 1 ), daha önce 0 (Piacenza)

yunusgs
24.Ocak.2007, 04:23
Şu öhö öhö kısmına bayılıyorum Emrah abi :p:D Tebrikler abi şampiyonluk güzel transferler harika eee bize de yeni sezonda başarılar demek kalıyor :p

FaLconi
24.Ocak.2007, 05:39
Çok başarılısın emrah.. Tebrikler.. öhö öhö :D
Bu arada sol kanada Silva dan daha iyi bi isim düşünemiyorum..

Flawless Victory
25.Ocak.2007, 00:53
|:::ARJANTİN AYAKTA:::|

Arjantin Sir Gürbüz'ü karşılıyor... Sir Gürbüz, dünya klasmanında 11. sıraya kadar gerileyen, 2010 Dünya Kupası'nda gruptan çıkamayan Arjantin milli takımıyla el sıkıştı. Arjantinli taraftarlar Sir Gürbüz'ü Boenos Aires hava limanında karşıladılar. Boenos Aires hava limanı büyük izdiham yaşadı. Hatta 3 taraftar ezildi, 5 taraftar ağzındaki sakızı ezdi. Sir Gürbüz yaptığı açıklamada "Hedefimiz öncelikle Copa Amerika ama sonraki hedefimiz de Dünya Kupası'nı kaldırmak ve dünya klasmanında tekrar zirveye çıkmak" dedi. "Neden bir Avrupa takımı değil de Güney Amerika takımı?" şeklindeki bir soruya da Sir Gürbüz, "Ben İnter'e Arjantin futbolunu aşılıyorum, çünkü bana göre dünyanın en güzel futbolu. Kendi futbol anlayışımın temelini oluşturan bir milli takımı çalıştırmak da benim için çok güzel bir duygu. Arjantinli taraftarlar merak etmesin, Arjantin eski ihtişamlı günlerine dönecektir" şeklinde cevap verdi.

İLK HAZIRLIK MAÇI KİMİNLE OLMALIDIR?

Sizce Arjantin ile ilk hazırlık maçını kiminle yapmalıyım? Avrupa takımlarının eleme maçları olduğu için uygun değiller. Avrupa kıtası dışında hangi takımla maç ayarlayayım? Orta düzey takımlar olsun. Takımı tanıyabilmem için çok büyük takımlarla şu aşamada maç yapmamam gerek.

FaLconi
25.Ocak.2007, 01:06
Papua Yeni Gine

yunusgs
25.Ocak.2007, 02:39
Brezilya :zuhaha

Wesley Sneijder
25.Ocak.2007, 02:53
Ben Arjantin'in başına geçtiğimde ilk maç Brezilya ileydi. (şansa bak) Ama şansım yaver gitmişti ve Brezilya'yı 5-0 yenmiştim. Bence Fildişi Sahili ile oyna.

Flawless Victory
25.Ocak.2007, 02:53
Yok daha neler.. :D İlk maçta kovulayım değil mi.. :n:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yunus'a yazmıştım. :)

FaLconi
25.Ocak.2007, 03:22
Emrah Silva noldu ? :D

Flawless Victory
25.Ocak.2007, 03:39
Silva'dan şimdilik vazgeçtim. Çünkü takım iyi gidiyor. Eğer ilkyarı karnem iyi olmazsa bir transfer daha yapabilirim. Sol tarafa Neri Cardozo'yu düşünüyorum. Sizce nasıl bir oyuncu?

FaLconi
25.Ocak.2007, 04:05
Silva'dan şimdilik vazgeçtim. Çünkü takım iyi gidiyor. Eğer ilkyarı karnem iyi olmazsa bir transfer daha yapabilirim. Sol tarafa Neri Cardozo'yu düşünüyorum. Sizce nasıl bir oyuncu?

açık söyleyeyim benim oyunumda berbat bi oyuncu.. G.Antep e bile almam o derece.. Ama senin oyununda nasıl bilemicem.. Bence sen Silva yı al..

Flawless Victory
25.Ocak.2007, 04:24
Aggression özelliği 13'ün altında olan oyuncular oyunda pek görünmüyor. Sadece yetenekliyse yetenekleriyle ön plana çıkıyor. Onlar da her maç işlemiyor. Silva'nın bu özelliği şu anda 8.. Yani mücadeleci bir oyuncu değil. Cristiano Ronaldo'nun ki de düşük mesela.. Ama Messi'nin bu özelliği 15.. Oyuncu alırken bu özelliğe dikkat edin. O yüzden Silva'yı düşünmüyorum. Bu açıdan baktığımızda Cardozo daha sürekli oynar diye düşünüyorum.

yunusgs
25.Ocak.2007, 05:24
Emrah abi Brezilya da ısrarcıyım güzel bir DERBİ olsun :D

FaLconi
25.Ocak.2007, 05:29
Bence Cardozo yerine Arjen Robben veya Kader Keita daha iyi olur..

Flawless Victory
25.Ocak.2007, 19:38
Sergio Ramos'a teklif götürdüm ama 140 milyon TL + Maxwell + Augusto Fernandez'e hayır dediler. Ben de vazgeçtim. Maicon'u satmak büyük bir hataydı. Daniel Alves DR mevkiinde iyi oynayamıyor. Onun için şimdilik orada Cesare Bovo'yu oynatarak sorunu çözdüm ama zaman zaman aksamalar oluyor. Juventus'a verdiğim Maicon çok iyi oynuyor. Ayrıca Vailatti ve Gyan'ı sattığım Roma da şu anda ligde lider. :D Belki çok para kazandık ama artık akıllandım. Kendi ligimden bir takıma oyuncu satmayacağım. Sonra çok güçleniyorlar. Benim yedek oyuncularım, rakip takımlarda yıldız oluyor ne hikmetse. :)

Adriano ve Ibrahimovic tam formda değilller şu anda. O yüzden Bojan ve Elano'yu zaman zaman oynatıp skoru değiştirmeye çalışıyorum. Bir gol kısırlığı var şimdilik ama ligde 10 maçta yalnızca 2 gol yedik. Ligin yeni ekibi Ravenna'ya yenilmemiz ise şok etkisi yarattı. Ayrıca Julio Baptista'yı Lazio'ya 10 milyon TL'ye sattık.

Julio Baptista / 10 milyon TL / Lazio'ya

Arjantin'in takviminde uygun bir tarih olmadığı için hazırlık maçı ayarlayamadık. Ancak daha önceden ayarlanmış olan Meksika ve Fildişi Sahilleri maçları var. Bakalım o maçlardan ne tür sonuçlar alacağız. Sizler de kendi oyununuzda takımınızda bulunan Arjantinlileri, milli takıma almam için bana önerebilirsiniz. :)

FaLconi
25.Ocak.2007, 21:02
Messi yi al Arjantin e :D

Ayrıca Daniel Alves nasıl oynayamaz DR.. Adamın Tackling 18,Marking 17,Dribbling 17,Technique 18,Positioning 19,Concentration 16..Bir DR için başka ne lazım ki ?
Emrah bence biraz daha şans ver Alves e..
Bu arada kötü sonuçlara rağmen arkandayız güveniyoruz sana :)

yunusgs
25.Ocak.2007, 21:07
Kadroya Coloccini Ustari gibi isimleri al abi :D

Flawless Victory
26.Ocak.2007, 00:10
Daniel Alves MR olarak daha iyi oynuyor. Bilmiyorum artık nedense Alves'in DR oynadığı maçlarda hep gol yiyorum o kanattan. Ve Alves de 6 ile oynuyor çoğu zaman. MR oynayınca da başka bir sorun çıkıyor o da Matias Fernandez kadro dışı kalıyor malesef. Bakalım yeni bir formül bulacağız artık. Coloccini alınabilir aslında ama Ustari'yi alırsam iki yetenekli kaleci oluyor, takımda huzursuzluk çıkabilir. Ben kaleci mevkiinde rotasyon yapmam. Defansta da öyle.. Hep aynı oyuncuları oynatırım. Onun için gerek yok o oyunculara şimdilik. Ancak Coloccini hatırladığım kadarıyla DR oynayabiliyor. İyi bir savunma hattı olabilir. :) Ramos'u alabilseydim çok daha iyi olacaktı ama vermiyorlar. Çok para istiyorlar.

Şimdi Arjantin-Meksika maçına gidiyorum. Bakalım bu kadroyla neler yapabiliyorum. :D

FaLconi
26.Ocak.2007, 03:18
Daniel Alves + Para kabul etmiolar mı ramos a ??
Bu arada başarılar milli takımda..

CeSC FaBReGaS
26.Ocak.2007, 03:42
Bence Neri Cardozo çok güzel bir kanat oyuncusu kesinlikle yararlı olur.

Oghuse
26.Ocak.2007, 03:46
DR için Rafinha denenebilir.Ayrıca Elano'yu AMC mevkinde oynatırsan çok iyi verim alabilirsin..

Flawless Victory
26.Ocak.2007, 18:37
Cardozo'yu düşünüyorum almayı ama alırsam ilk yarıda oynadığım sistemde değişikliğe gitmem lazım. Messi şu anda sol kanatta oynuyor ve 13 maçta 9 asist yaptı. Cardozo'yu da sol kanata düşünüyordum.

Ben genelde defansta kısa oyuncuları tercih etmediğim için Rafinha'yı düşünmüyorum. Aslında her oyunda Zaccardo'yu alıp sorunu çözerdim ama Real Madrid aldı malesef. Bovo da fena oynamıyor şimdilik. 200 milyon TL param var ama bir yıldız almak çok zor yine de. Çünkü mesela Fabregas'a 326 milyon TL istediler en son. Ramos'a da 180 milyon TL teklif ettim kabul etmediler. Ne kadar tok satıcı var ya. :D Elano gerçekten çok özel bir oyuncu. Aslında oynattığım her mevkiide iyi oynadı. AMC olarak da oynattım geçen sezon, gayet başarılıydı. Transfer sezonuna 1 ay var. Artık taraftarın gönlündeki diğer yıldızları da getiririz. :D Stankovic'i belki satarım. Daniel Alves geldiğinden beri gün yüzü göremedi adam. :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bir de ek yapayım. Kallström gerçekten kendini çok geliştirdi, özellikleri çok iyi ama nedense çok verimsiz oynuyor. İyi oynadığında 40 metreden gol atıyor ama sonra 5 maç sahada görünmüyor. Onun için onu satabilirim. Ayrıca Maxwell'i de Real Madrid istiyor, belki devre arasında iyi bir paraya satarım. Nasıl olsa Pander ve Chivu, DL mevkiinde oynayabiliyor. ML mevkiinde de Maxwell olduğu için Matias Fernandez kadro dışı kalıyordu. Böylece Matias tekrar kadroya girecek.

Milli maçlar (hazırlık maçları) :

Arjantin 3-1 Meksika
Arjantin 1-0 Fildişi Sahilleri

Copa Amerika grupları belli oldu :

Arjantin
Paraguay
Şili
Venezüela

Brezilya'nın grubu çok daha zor, onun için iyi bir kura denilebilir. Sezon sonunda Copa Amerika heyacanını birlikte yaşayacağız.

yunusgs
26.Ocak.2007, 21:26
Merakla transfer dönemini ve sezon sonunu bekliyoruz Emrah abi.:D

Flawless Victory
27.Ocak.2007, 02:33
YILDIZLAR GEÇİDİ SON TRANSFERLE GÖZ KAMAŞTIRDI

http://img402.imageshack.us/img402/2703/silvatz3.jpg

Kallström, Matias Fernandez, Micah Richards, Messi, Bojan, Daniel Alves, Lucas veee sonunda Silvaaa! Valencia'nın süperstarı Silva Milano'da yine 100'lerce basın mensubu önünde 3.5 yıllık sözleşmeye imza attı. İnter başkanı Moratti'nin "bu sezon transferi kapattık" demesine rağmen, çok kısa bir süre içinde İspanya'da Valencialı yöneticilerle anlaşan Sir Emrah Gürbüz bu transferi 115 milyon TL + % 50 pay, yani toplamda 172 milyon TL'lik bu teklifle İnter dünya borsalarını bir kez daha sarstı ve hem kendi hem de dünya rekorunu bir kez daha egale etti. Daha önceki rekor transfer ücreti, Messi için ödenen 163 milyon TL idi.

Miguel Velosu'nun zaman zaman aksaması ve ortasahanın ortasındaki yaratıcı oyuncu eksikliği sebepleriyle İnter yıldız oyuncu transferi için düğmeye basmıştı. Fabregas'a yapılan 188 milyon TL + Kallström + Augusto Fernandez + Emiliano Insua + % 50 pay, yani toplamda 330 milyon TL'lik teklif kabul edilmeyince Silva transfer edildi. Fabregas'a yapılan bu teklif hem bir dünya rekoruydu hem de reddedilen en büyük teklif olarak tarihe geçmiş oldu.

İnter, her transfer döneminde birçok oyuncuyu ücretsiz olarak transfer edip onları hemen satarak büyük paralar kazanıyor. Bu oyuncuları transfer ederken oyunculara teklif yaparken, imzalama ücreti çok düşük tutuluyor. Böylece oyuncudan elde edilecek gelir maksimum oluyor. Şu anda İnter'in satmaya çok yakın olduğu oyuncular; Abou Diaby, Kallström, Augusto Fernandez. Bu oyunculardan da büyük paralar kazanması olasıdır. İnter'in bu transfer döneminde ücretsiz olarak kadrosuna kattığı oyuncular aşağıdadır. Bu oyuncular sezon sonunda takıma katıldıklarında 3-5 denmeyip satılacaktır.

Gelenler (ücretsiz) :

Scott Sinclair / ücretsiz
Joris Delle / ücretsiz
Moussa Dembele / ücretsiz
Jonathan Evans / ücretsiz
Diego Capel / ücretsiz

Gelenler (ücretli) :

Silva / 115 milyon TL + % 50 pay / Valencia'dan

Gönderilenler :

Coelho / 3.5 milyon TL
Antonio Valencia / 9.5 milyon TL

İtalya Kupası'nda Napoli'yi iki maçta da 1-0 yenerek geçen İnter, ligde de harika gidiyor. Messi'nin tam anlamıyla yıldızlaştığı sezonda İnter lider durumda. Messi 18 maçta tam 14 asist yaptı. İşte ligdeki son puan durumu :

http://img177.imageshack.us/img177/9997/tabloax5.jpg

DeNiZ_1903
27.Ocak.2007, 02:53
Silva çok iyi transfer olmuş , Emrah abi :D

yunusgs
27.Ocak.2007, 03:38
Silva harika transfer muhteşem bir para tebrikler Emrah abi :h:

Flawless Victory
27.Ocak.2007, 04:56
Gönderilen oyuncular :

Abou Diaby / 33 milyon TL / Lazio'ya
Augusto Fernandez / 19 milyon TL / Lazio'ya

Silva ikinci maçında 1 gol, bir asiste ulaştı. Deplasmanda Roma'yı Adriano ile 2-0 yendik ve çok önemli bir 3 puan almış olduk. Teşekkürler... Ama Fabregas'ta gözüm kaldı ya. :)

yunusgs
27.Ocak.2007, 05:45
Boşver Fabregası Emrah abi :zuhaha

Lionel Andres Messi
27.Ocak.2007, 06:55
messi ve silva.birbirinin kopyası yetenekte isimler oyunda.solda silva sağda messi.artık düşünemiyorum.en iyi 2 oyuncu diyebilirim.

interle sıkılmadan bu kadar ilerlemek tam bir başarı.

ever banegayı deneyebilirsin.fabregas yerine tabi alma imkanın varsa.valencialı sunny e mutlaka göz at.

Flawless Victory
27.Ocak.2007, 06:56
Vailatti'yi Roma'ya satmıştım ama sonraki satıştan % 25 pay alacaktım ve Vailatti 73 milyon TL'ye Arsenal'e transfer olunca havadan 18 milyon TL geldi. :D Ay lov dis geym bea. :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İnterle sıkılmıyorum çünkü uzak hedefe ulaşmadım daha. Her mevkide dünyanın en iyisini getirmek...

FaLconi
27.Ocak.2007, 07:04
Mükemmelsin..

Wesley Sneijder
27.Ocak.2007, 16:10
Ben de Milan oyunumdan Fabregas'ı getiremediğim için sıkıldım Emrah Abi. :D Artık sonraki sezona alırsın.

Flawless Victory
27.Ocak.2007, 20:03
Fabregas'ı bir şekilde alırım da bir oyuncu için 340 milyon TL verilmez ya. Artık biraz para biriktirip düğünümü yapacağım. :n: :k:

Arjantin 5-2 Avusturya

Arjantin 3. hazırlık maçından da galibiyetle ayrıldı. Avusturya önünde bir ara 5-0 öne geçen Arjantin'de teknik adam Sir Gürbüz as oyuncuları çıkarınca Avusturya 2 gol buldu. Ancak, otoriteler maçın 5-0'da bittiğini belirtiyorlar. Arjantin'in bu galibiyetinden sonra Portekiz ve Fransa hazırlık maçı teklifi yaptı. Sir Gürbüz bu teklife olumlu yanıt verdi.

İtalya Kupası İnter'e Haram

İnter İtaya Kupası'nda bu kez Roma'ya iki maçta da 1-0 yenilerek elendi. İlk maçı kendi sahasında kaybeden İnter ikinci maça çıkacağız zaman kadrosundaki 4 oyuncu hariç hepsi milli takımda olunca 16-17 yaşlarındaki oyuncularla maça çıkmak zorunda kaldı ve sonuçta da Roma maçı yine kazandı. Anlaşıldı ki İtalya Kupası İnter'e haram.

FaLconi
28.Ocak.2007, 04:03
Puu.. Yazıklar olsun.. Koskoca İnter git Roma'ya yenil.. Cık cık cık..

Flawless Victory
28.Ocak.2007, 04:59
Bu İtalya Kupası çok tuhaf ya. Boşver zaten ilgilenmiyorum. :D

Arkadaşlar Messi ligdeki 25. asistini yaptı. Yani tam anlamıyla coştu. Daha 8 hafta var. Takımda tutamayacağım adamı, teklif üstüne teklif gelecek. Biraz yedeğe çekeceğim. :n: :k:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kariyerimiz devam etmeyecek malesef. Dersleri baya aksattım. Bir müddet kampa girmem lazım. Onun için sezon bittiğinde son istatistikleri ve değerlendirmeleri içeren uzunca bir yazı ile karşınızda olacağım. Ondan sonra aranızdan bir süreliğine ayrılacağım. Zaten başarıdan başarıya koştuk kariyerimizde. Ligde Milan'ın 13 puan önünde zirvedeyim şu anda. Ve şimdi Milan derbisi var, kazanırsam şampiyonluğu haftalar öncesinden ilân edebilirim bile.

yunusgs
28.Ocak.2007, 05:48
Olsun Emrah abi biz bekleriz ne kadar uzak kalacaksın 1 hafta 1 ay ya da evlenene kadar mı :zuhaha

Flawless Victory
28.Ocak.2007, 07:41
Tam tersi evlenince artık giremem internete falan. Kız bırakmaz artık internette vakit geçirmeme. :D Ama Allah söyletti bak. Evleneceğim valla. :n:

yunusgs
28.Ocak.2007, 21:15
Hayırlı olsun diyelim nikah şahidin tüm TÜRKSPORTAL :zuhaha

Flawless Victory
28.Ocak.2007, 22:11
Hııı.. Nikâh şekerimiz de FM Modifier olur.. :D

King_Theoden
29.Ocak.2007, 00:00
Eğer özel hayat ve sağlık sorunları nedeniyle takımı bırakacaksan Koltuğa talibim böle pişmiş aş her zaman denk gelmez. :-)))

yunusgs
29.Ocak.2007, 00:36
Bende teknik direktör yardımcılığına talibim :p

BASQUE
29.Ocak.2007, 02:13
Güzel devamını dilerim..

Ilhan
29.Ocak.2007, 02:45
Emrahcığım nasıl bir diziliş kullanıyorsun? 4-4-2 mi, 4-1-2-1-2 mi?

Flawless Victory
29.Ocak.2007, 07:28
Akşam evde olmadığım ve cepten girdiğim MSN Messenger'dan da cevap yazamadığım için :p sizlere cevabımı şimdi yazabiliyorum, herkesten özür dilerim.

Öncelikle koltuğuma talip olanları bir güzel kınıyorum. :p Ben gidince yerime oğlum geçecek, her ne kadar şu anda oğlum olmasa da... Bekleriz işimiz ne.. :p Saltanat henüz kaldırılmadı. :p

İlhan, diziliş olarak ilk sezonumda 5-4-1'i kullanıyordum ve başarılı olmama rağmen artistlik yapıp 4-4-2'ye döndüm. FM'nin en iyi taktiği diyebileceğim olan mükemmele yakın, Toutatis taktiğinin modifiye edilmiş halini kullanıyorum. Markajın kullanılmadığı, 4'lü savunma blokunun çakılı oynadığı, çift DM ile oynanan, kanat oyuncularına (Messi, Daniel Alves) yeterince özgürlüğün verildiği, oyuncuların top sürmesi komutunu içeren, uzaktan şuta dayalı, genelde kontra ataklarla skoru değiştiren şeklinde tanımlayabileceğim bir taktik kullanıyorum. Aslında benim kendi taktiğime çok benzeyen bir taktik olduğu için kafam yatmıştı başlarda ama özellikle FM 2007'de gördüğüm büyük yenilmezlik serileri sayesinde bende bağımlılık yapan bir taktik oldu. Kendi futbol anlayışıma göre şekillendirdim ve sonuçta büyük bir taktik çıktı ortaya. Turnuvalarda bu taktiğin kaybetmesi oldukça zor. Aslında, taktiği bu kadar başarılı yapan şey, oyuncu markajı kullanmaması. Oyuncu markajı hem sık sık kart görülmesine sebep oluyor hem de oyuncuların ofansif verimliliğini düşürüyor. Ben bunu FM 2006'da anlamıştım. FM 2005'te tam tersiydi, yani markaj uygulayan kazanıyordu. Amma yazdım ha, inceleme gibi oldu. :) Diyeceksiniz ki her takıma uyar mı? Kesinlikle uyar.. Çünkü klasik 4-4-2 sistemi. Zaten iş sistemden çok öncelikle oyuncu ve sonra takım komutlarında bitiyor. Markaj uygulamayın derken takım komutlarındaki sıkı markaj seçeneğinden bahsetmiyorum. O açık kalsın, ben oyuncu komutlarında markaj uygulamayın diyorum. Kısaca (!) böyle taktiğim.

mc_eagle
01.Şubat.2007, 01:28
devamını bekliyoruz takipçinim

Flawless Victory
01.Şubat.2007, 07:03
Kariyere devam edemeyeceğim malesef. Son sezonu devam ettirmedim. Şampiyonlar Ligi bir ihtimal benimdi ama Lig Şampiyonluğu garanti gibi birşeydi. Belki ileride daha orjinal bir hikaye ile başka bir kariyerde görüşürüz. Şu anda hayatımda bir dalgalanma var, dalgalar dağılınca yeni bir kariyer açarım uzun soluklu. Zaten çok kalamam böyle. :)

Konuyu kilitleyebilirsiniz.

eXcitinG
01.Şubat.2007, 17:06
Ne güzeL gidiyordun yahu. Diğer kariyerLerini bekLeyeceğiz artık.

yunusgs
01.Şubat.2007, 18:57
Yapma be Emrah abi forumdaki en zevkli geçen kariyerlerden birisiydi sağlık olsun yeni kariyerlerini bekliyoruz.

Flawless Victory
02.Şubat.2007, 00:58
1-2 hafta sonra çok özel bir kariyerle burada olacağım. Bir senaryomuz olacak. Böyle kuru kuru iyi olmuyor. Hazır kariyeri bitirmişken fikirlerinizi alayım. Yeni kariyer senaryomuzun konusu ne olsun? Mafya, aşk vs. bana konu başlığı verin bir film senaryosu yapalım. :) Ayrıca takım da önerebilirsiniz. Birkaç gün içinde ram ekletiyorum. 256 mb ram ile kariyer yapmak işkence oluyordu. Bundan sonra belki hergün iki yazı ekerim. Değişik grafik çalışmaları olur. Vidyo görüntüleri olur. Yeter ki ram gelsin. Önereceğiniz takımlar mümkünse 1. lig takımları olsun. İspanya Ligi'ni düşünüyorum. Belki bir Barca kariyeri yaparız. Gerçi kariyer derken, benim oyunumda ikinci bir takımım olmadı şimdiye kadar. Hep ilk takımımda kaldım.

Bir de eskisi gibi katılım olmuyor kariyer konularına onun için yeni yazı eklemek için birinin cevap yazmasını bekliyorum saatlerce. Bu olmasa daha güzel olacak ya..

Smeudreant
02.Şubat.2007, 01:17
@emrah44
Söylediklerine aynen katılıyorum. Yazı eklemek için saatler birilerinin cevap yazmasını bekliyorum hatta bazen öyle anlar oluyorki cevap yazılana kadar ben 1 sezonu nerdeyse tamamlamış oluyorum :)

Flawless Victory
02.Şubat.2007, 01:30
Eskiden isteyen istediği kadar cevap yazabiliyordu ama şimdi sınır var. Bence sınır konmamalı ama ardarda 3 mesaj atan uyarılmalı. İlk iki mesaj serbest olmalıdır. Tamamen serbest olması da sakıncalı oluyor. Sırf kendi konusu üstlere gelsin diye mesaj yazanlar vardı. Çünkü farklı zamanlarda iki yazı eklemek istesek biri cevap yazmamışsa mesaj birleştiriliyor. Zaman kavramı ortadan kalkıyor. İlk mesajımda sezon başındaki transferleri anlatmışım, ikinci mesajım da devre arası transferlerini ve bu iki mesaj birleşmiş. :) 256 mb ram olması beni biraz kurtarıyor işte. Bilgisayar yavaşladığı için biri cevap yazıyor o arada. :n:

mc_eagle
02.Şubat.2007, 02:03
emrah44 e aynen katılıyorum ne yazıkki böle bir durum var

yunusgs
02.Şubat.2007, 02:35
Senaryonun konusu hırsızlık olsun abi :p

Flawless Victory
02.Şubat.2007, 02:38
Top mu çalsın futbolcular? :n: :k:

Lionel Andres Messi
02.Şubat.2007, 03:07
hırsızlık olsun istiyorsan interle devam etmek mantıklıydı:p

ama barça düşünüyorsan şey olsun konusu ronaldinho kötü yola düşüyor eski günlerine dönmek için yardım bekliyor falan.brezilya mafyaları ronaldinhonun peşini bırakmıyor.ronaldinho esrarkeş oluyor:icon_smile:.sen ona yardım edip kurtarıyorsun sonra ronaldinho eski günlerine dönüyor ve barçada şamp. ligi ve la ligayı kazanıyor.olmazsa başka bulcam:icon_biggrin:

Flawless Victory
02.Şubat.2007, 06:07
Kötü yol derken esrarkeş olmasın da mesela gece alemlerine dalmış olsun. :) O gece alemlerinde bazı olaylar olur, onunla ilgili bir senaryo güzel olur. :D

anil luque
02.Şubat.2007, 07:12
abi topçular barda olay cıkarsınlar mekanı yakıp yıksınlar devran gbi :D:D

yunusgs
02.Şubat.2007, 18:12
3.Dünya Savaşı Çıksın Ronaldinho İngiltereye Fransaya karşı ordular hazırlasın üstlerine yürüsün :p

Flawless Victory
02.Şubat.2007, 21:27
Gerekeni yapacağız. :) Taraftarın gönlündeki senaryoyu getireceğiz. :p Kariyerimi takip eden arkadaşlara teşekkür ederim. Ram gelince yeni kariyere devam ederiz.