PDA

View Full Version : Üçlü savunma sevenler (Sevmeyenler de bakabilir)

ForeverSuperior
05.Ocak.2007, 02:03
Diziliş:

http://img296.imageshack.us/img296/6387/dizilisdv2.jpg

Takım komutları:

http://img46.imageshack.us/img46/6329/tkkomutru0.jpg

Evet arkadaşlar iki resmi foruma aktardıktan sonra önemli kısımları açıklayayım.

Kaleci (GK): Pek pozisyon vermeyeceğimiz için Volkan Demirel, Orkun Uşak ayarında bir kaleci işimizi görecektir.

Stoperler (D C): Sağ ve Sol stoperler markaj ile görevlendirilmiştir. Markaj özelliği yüksek iki stoper oyuncuyu sağ ve sol mevkilere yerleştirin. Ortadaki stoper ise alan savunması yapacaktır. Lugano tarzı bir stoper işinizi görür.

Arka Kanatlar (WB): En önemli mevkiler diyebilirim. Hem ofansif hemde defansif özellikleri iyi olan oyuncular gereklidir. Vederson, Sabri gibi. Ayrıca kanatları tek başlarına idare edecekleri için dayanıklılık özelliklerinin yüksek olması gerekir.

Ortasaha (M C): Sağdaki oyuncu klasik bir M C oyuncusu soldaki ise DM olması gerekir.

Oyun Kurucu (AM C): Alex, Lincoln, Riquelme tarzında yaratıcılıkları yüksek oyuncular gerekir.

Forvetler (ST): Forvet tercihi sizlere kalmış ancak size Falcao tarzı forvetler öneririm.

Daha önce uyguladığım 4-2-3-1 taktiği körelince farklı bir sistem denedim. Üçlü savunmayı ben de sevmezdim ancak denemenizde fayda var. Karşınızdaki takımlar size karşı bırakın gol atmayı, pozisyon bile zor bulacaklar. Üçlü savunma daha sağlamdır aslında. Kanat oyuncularınız tek başına yükü kaldırabiliyorsa üçlü savunma oynamamak için hiç bir nedeniniz yok. Hiçbir takıma pozisyon vermeyeceğiniz anlaşılmasın. Kalburüstü takımlara karşı elbette pozisyon vereceksiniz. Chelsea ile oynadığım CL Grup maçlarının ikisinde de 1-1 berabere kaldım. Öne geçtikten sonra son dakikalarda golleri yedik.Taktiğiniz takıma hemen oturmayabilir. Sabırlı olun.

Taktikle sezon başından beri aldığım sonuçlar:

http://img516.imageshack.us/img516/5420/sonuclarjs4.jpg

Not: 2-2 lik Bremen ve 2-0 lık Kırıkkale maçlarında tatildeydim. :)

Taktik indir (http://rapidshare.com/files/81483895/3-4-1-2___Fenerbah_e__A__287_u_2010_.tac.html)

Ayrıca eklemede bulunayım. CL'de gruptan çıktım. Önce Fiorentina'yı, çeyrek finalde Chelsea'yi, yarı finalde Monaco'yu eledim. Finalde ise Milan'ı yenerek şampiyon oldum. Tabi bunda Kaka vs oyuncuların sakat olması benim için büyük bi avantajdı. :)

GebzeLi1907
06.Ocak.2007, 07:38
BaşLık Ayşe'lerde tadabiLir Kıvamında oLmuş :)

eLine sağLık Kardeş..

KorcanK
28.Ocak.2007, 17:43
WBler Ibrahim Uzulmez Serdar Kurtulus Olabilirmi? Yeni Taktik Ariyordum Deneyecem.. Ama Sol Kanattan Korkuyorum Ibo Yaslandi Kosamiyo :D

sonOsmanLI
30.Ocak.2007, 07:35
teşekkürler denemek gerek

ForeverSuperior
01.Şubat.2007, 01:31
WBler Ibrahim Uzulmez Serdar Kurtulus Olabilirmi? Yeni Taktik Ariyordum Deneyecem.. Ama Sol Kanattan Korkuyorum Ibo Yaslandi Kosamiyo :D

Yaşlandıysa tavsiye etmem. Kanadı tek başına idare edeceği için yorulup oyundan düşecektir. Carlinhos, Guilherme. Bunlara bi bak. Brezilyalı solbekler. ;;)

burak52
09.Şubat.2007, 16:36
arkadaş süpersin saol bu taktik süper tek sorun biraz fazla gol yiyorsun ben galatasarayla şu an hiç yenilmedim bu taktikle

kazmavs
10.Şubat.2007, 04:45
3lü savunmalarda cok gol yenir ama sen nadir olarak 2 ve 1 gol yemişsin ve geneldede hiç gol yemememişsin şu sampiyonlar liginin diger turlarının sonuclarınıda atsan cok güzel olcak

ForeverSuperior
10.Şubat.2007, 18:21
o kariyeri ben çoktan kapattım. Savunma üçlüsünde Samba-Lugano-Gioda vardı. Oyuncularım kaliteliydi. Forvet arkasına CSKA nın Ramonu almıştım. Forvette İlhan ve Falcao vardı. Kanatlarda da Vederson ve Gökhan Gönül.

Alicanfmfan
04.Mart.2007, 03:23
Sevdigim tarz ama bu taktikte bek ler çok önemli galiba onlar ne kadar iyiyse takımında o kadar iyi işliyor

Trabzonspor
04.Mart.2007, 16:19
bu taktık ıse yarıo arada bende denıyorum zorlu deplasmanlarda

ultraslanharun
19.Mart.2007, 23:23
barceleno için sizce güzel taktik mi ona gör kullancam

aykut_gencfb
27.Haziran.2007, 06:01
güsell bişe gibi çok saol ilk maçımı 4-0 kazandm bu taktikle

Atasagun
29.Haziran.2007, 01:44
Arkadaşımız, oyundaki hazır oyuncu pozisyonlarını seçerek , taktiği hazırlamış. Sadece wb oyuncularının mentalitelerini biraz daha atak yapmış. Defansın göbeğindeki ni de stoper olarak ayarlamış aslında sweeper ayarını seçse daha iyi olur gibime geliyor.
Bir diziliş yapılıp, oyundaki hazır oyuncu pozisyonu ayarıyla da güzel taktik hazırlanabileceğinin iyi bir örneği olmuş, ellerine sağlık,

Orta saha oyuncuları topu hucüma göbekten taşıyacaklar, arapası veremeyip sıkıştıkları anda kanattan bindirmeye gelen oyuncuya pas atarak, ortayla pozisyon aranacak, kanat oyuncuları bindirme mantığıyla geldiği için bol bol korner kazanacaksınız ve serbest oynayan oyun kurucu seçilmiş kaliteli bir amc'ye de çok fazla faul yapacaklar, bu yüzden takımınıza göre iyi ayarladığınız korner ve serbest vuruşlarla çok gol atarsınız, nerden mi biliyorum, çünkü bir çok kez aynı dizilişi kullanmışlığım var.
AMC yi oyun kurucu seçmeyi unutmayın,
Hiç bir dizilişte bu dizilişteki kadar hücum heyecanı duymamıştım, hücum sıkıştığı anda bindirmeye gelen kanat oyuncusuna top çıkarıldığında "yap bi sağlam orta" diye heyecanlanacaksınız emin olun.
Taktik Fenerbahçe de hazırlanmış ve böyle üst düzey takımlar için birebir şiddetle tavsiye ederim..
Rakip te şut atacak, fakat kaleyi tutma oranı sizden az olacak ve sizin şut oranınız hemen hemen her maçta daha fazla olacak, tabii iyi bir oyun kurucu AMC niz varsa, ve çoğu maçta istatistikleriniz rakiplerinizden iyi olacak...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bir de şunu belirtmeyi unutmuşum, forvet oyuncularına Hold Up Ball seçeneğini işaretlemeniz önemli. Böylece zaten 1 kişi eksik olan hücum gücümüz, ileri uç elemanlarının top saklayıp yardım gelmesiyle telafi edilebiliyor ve taktik çok daha etkili oluyor

ForeverFener
19.Nisan.2008, 02:15
Kardeş çok pozisyon veriyor musun ? Ve oyunu Milan a karşı bile oyunu domine edebildin mi ? Bide şl maçlarından istatistik içeren ss ler koyabilir misin :)