PDA

View Full Version : Özyer: Şampiyon olmamız zor

eGowiCh
06.Ocak.2007, 05:33
Özyer: Şampiyon olmamız zor
NTV'ye konuşan Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, ilk yarıyı lider bitirmelerine rağmen, şampiyonluk şanslarını 'zor' olarak niteledi.

http://www.ntvspor.net/Images/24350.jpg

Beko Basketbol Ligi'nde ilk yarının son haftasında Efes Pilsen'e yenilmesine rağmen, 15 maçlık periyodu zirvede tamamlayan Galatasaray'da, başantrenör Murat Özyer, ilk yarı performanslarını NTV'ye değerlendirdi.

Son Periyot programında Ender Bilgin ve Kaan Kural'ın sorularını yanıtlayan genç çalıştırıcı, 72-59 mağlup oldukları Efes Pilsen maçı ile ilgili değerlendirmesinde, rakibin sertliğine direnemediklerini söyledi. Tufan ve Hüseyin'in yokluğunun kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Özyer, oyun planını iyi uygulayamadıklarını vurguladı.

"BİZİM İÇİN DE SÜRPİZ OLDU"
Ligin ilk yarısını değerlendiren Özyer, sezona Türkiye Kupası'nda elenmenin moral bozukluğuyla başlamalarına rağmen, lider bitirdiklerini hatırlattı.

Buna karşın liderliğin prestij dışında önemli bir getirisinin olmadığını savunan Murat Özyer, "Şu an ligin zirvesinde olmak çok önemli değil. Bunun prestij dışında büyük bir getirisi olduğunu düşünmüyorum. En azından play-off'ta oynayacağımız rakiplere karşı bir beraberlik elde etmek istiyoruz. ULEB Cup'ta da mücadele ediyoruz ama Avrupa’da tanınan bir klüp değiliz. Bu sene alacağımız başarı önümüzdeki yıllarda basketbol şubesinin önünü açacaktır" dedi.

İlk yarıyı lider bitirmelerinin kendisi için de süpriz olduğunu söyleyen Özyer, "Basketbol kamuoyu bizi şampiyonluk adayı olarak gösteriyor ama, ben bunun zor olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluk için gereken bazı şeyler var. Şampiyon olacak takımın Telekom maçının son anlarında yaptığımız gibi basit hataları yapmaması gerekiyor. Henüz şampiyon bir takım gibi oynamıyoruz. Play off'a kadar avantajlı bir konum elde etmek istiyoruz" diye konuştu.

Şampiyonluk yolunda taraftara çok ihtiyaçları olduğunu belirten genç teknik adam, "Taraftarımızın desteği beni şampiyonluk için cesaretlendiriyor" dedi.

Özyer, "Oyak Renault, Türk Telekom ve Fenerbahçe maçlarında çok büyük taraftar desteği vardı. İlk kez bir deplasman maçında Efes Pilsen karşısında taraftarımız müthiş bir destek verdi. Bu destek beni şampiyonluk için biraz daha cesaretlendiriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

NTVSpor

uAburak89
06.Ocak.2007, 05:39
Çok mantıklı açıklamalar.. Fazla iddialı olmaya gerek yok, şimdilik.. ;)

PesimiSTyLa
06.Ocak.2007, 05:48
Doğru acıklamalar. Sonuçta tamamiyle yeni kurulmuş bir takım ilk yarıda cok buyuk istekle mücadele ettiler ve ligi en tepede bitirdiler. 2. yarı da bu sekil oynarlarsa olmaz diye birsey yok yalnız Play-Off larda tecrube de önemli yer tutuyor. Takımımıza güvenimiz tam ;;)

LaigLeNoiR
06.Ocak.2007, 06:28
Bence Galatasaray ile Beşiktaş final oynayacak bu sene.

Galatasaray'ı ben iddalı görüyorum.

Emurafu
06.Ocak.2007, 07:02
Play offlar daha önemli..Play offlar basalsın bir tur geçilsin ozaman görürüz:)
Önemli olan play offlar için ligi iyi yerde bitirmek..Play offda iyi ahava yakalarsa devamı gelir..

Bu takım hem yeni kuruldu 3 sene önce küme düsüyorduk:(Son maçı yenilsek 2.ligde idik..
İşini bilen Ahmet dedayır geldi nerelere geldik onu unutmayın..

Sanırım final oynayan takımlar Eurolige gidiyor:)

LaigLeNoiR
06.Ocak.2007, 07:10
Emrah Galatasaray'In küme düşeceği sezonu konuşmayalım bence :) Hiç hoş olaylar olmamıştı.Sana hatırlatırım :)

fenerbahce_1907
06.Ocak.2007, 07:16
Play offlar daha önemli..Play offlar basalsın bir tur geçilsin ozaman görürüz:)
Önemli olan play offlar için ligi iyi yerde bitirmek..Play offda iyi ahava yakalarsa devamı gelir..

Bu takım hem yeni kuruldu 3 sene önce küme düsüyorduk:(Son maçı yenilsek 2.ligde idik..
İşini bilen Ahmet dedayır geldi nerelere geldik onu unutmayın..

Sanırım final oynayan takımlar Eurolige gidiyor:)

Eurolige anlaşmayla gidiliyordu sanırım.Fenerbahce ve Efes bu sene final oynamasa bile yine Eurolige gidicek.Uleb cup kazanırsanız Eurolige gidebilrsnz.

anilton
06.Ocak.2007, 07:23
Bu sene gerçekten iyi bir lig oluyor...

Bende Beşiktaş ve G.Saray'ı favori görüyorum...

Sekopej
06.Ocak.2007, 09:13
Şimdiden konuşmak erken. Murat Özyer'i beğeniyordum ama son Fenerbahçe maçında yaptıklarından sonra büyük bir koç olacağını sanmıyorum. Dediklerine katılıyorum, şampiyon olmaları çok zor.

Aşk-ı Şehir
06.Ocak.2007, 16:09
Her şampiyonluk zordur ;)