PDA

View Full Version : Kornerler...

eran
05.Şubat.2006, 03:52
Ben şu an oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum.Bilirsiniz ki Alex duran topların ustasıdır.FM 2005'de Alex'in bu özelliğinden yararlanarak kornerleri ona kullandırıp 2-3 kornerde bir gol buluyordum.Tıpke gerçek Fenerbahçe gibi.Ama FM 2006'da kornerleri Alex'e attırmama ve bir çok varyasyon denememe rağmen kornerlerden çok ama çok zor gol buluyorum.Bunun nedenini ve golü nasıl bulabileceğimi bilen var mı???

acivic
05.Şubat.2006, 05:50
Ben şu an oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum.Bilirsiniz ki Alex duran topların ustasıdır.FM 2005'de Alex'in bu özelliğinden yararlanarak kornerleri ona kullandırıp 2-3 kornerde bir gol buluyordum.Tıpke gerçek Fenerbahçe gibi.Ama FM 2006'da kornerleri Alex'e attırmama ve bir çok varyasyon denememe rağmen kornerlerden çok ama çok zor gol buluyorum.Bunun nedenini ve golü nasıl bulabileceğimi bilen var mı???
Nezamandır bende bu sorunla uğraşıyordum. İlk korner golünü bugün attım. Tabii ki Alex en iyisi... Yeni taktiğim: Alex'e ön direk talimatı. Ön direğe 2 en iyi kafa ve zıplama yetenekli, arka direğe 1 oyuncu yerleştirip, 2 oyuncuya ön direk saldırı, 1 oyuncuya da arka direk saldırı talimatı verdim. En iyi şutörümü edge of area ya, 1 oyuncu da kalecinin üzerine...Ancak geride 1 adamın kalması çok fazla kontra yememe neden oldu. fakat ben bu taktiğe geçince rakip de ileride 1 adam bırakıyor. Son adam çok iyi olmalı. Şimdilik kontra gol yemedim, ama 3. maçımda 1 gol atabildim. İyi yanı öndirekten olması. Tabii bunu geliştirebilirsin. Eğer daha etkili bir taktik yakalarsan forumda yayınla lütfen. Fener'in hep aydınlık olsun.

aras886
05.Şubat.2006, 08:06
ya aynı sorunla bende uğraşıyorum insua filan kimse deva olamıyo bu derdime luca toni hakan şükür ümit karan song bi tane kafa golü atamadı iki sezondur bide bnm dikkatimi çeken birşey var ben corner taker a arka direğe kes diorum ama o inatla ceza sahası dışına kesiyo ve bu şekilde çok top kaptırıp çok kontra yiyorum

eXcitinG
05.Şubat.2006, 22:28
evet 2005 e gore kornerLerden goL atmak zorLasti .. ama 2005 te de abartiydi be kardesim her korner goLdu. bu seferde hic atiLmior nasiL is anLamadim:)

kaiserkaan
06.Şubat.2006, 01:31
katılıyorum daha kornerden golüm yok bi açıdanda iyi olmus ama biras seviyesini düşürseler daha bi güsel olurdu ...

eran
06.Şubat.2006, 02:36
Nezamandır bende bu sorunla uğraşıyordum. İlk korner golünü bugün attım. Tabii ki Alex en iyisi... Yeni taktiğim: Alex'e ön direk talimatı. Ön direğe 2 en iyi kafa ve zıplama yetenekli, arka direğe 1 oyuncu yerleştirip, 2 oyuncuya ön direk saldırı, 1 oyuncuya da arka direk saldırı talimatı verdim. En iyi şutörümü edge of area ya, 1 oyuncu da kalecinin üzerine...Ancak geride 1 adamın kalması çok fazla kontra yememe neden oldu. fakat ben bu taktiğe geçince rakip de ileride 1 adam bırakıyor. Son adam çok iyi olmalı. Şimdilik kontra gol yemedim, ama 3. maçımda 1 gol atabildim. İyi yanı öndirekten olması. Tabii bunu geliştirebilirsin. Eğer daha etkili bir taktik yakalarsan forumda yayınla lütfen. Fener'in hep aydınlık olsun.
Eyvallah arkadaşım.Buna yakın bi taktik uyguladım ama tutmadı.Bunu da deniyicem.Umarım tutar.Bu arada gerçekten de korner taktiği verdiğim futbolcular yerini almayabiliyor Genelde ceza sahası dışında duruyorlar ve ortalar da buraya oluyor.İnşallah düzelme olur.

davidbechkam
06.Şubat.2006, 12:37
evet çok zor gol oluyor

cüneyt11
06.Şubat.2006, 17:36

kusura bakma ama.yani sana cevap gibi algılama.

bir gün fenerbahçeli olacaksak.diğer 364 gün galatasaraylı olacağız o zaman.

bak arkadaşım.takım taktiklerinden korner yazan yere tıklayacaksın.orda kornerleri nereye kulandıracağını yazıyo.mesela ön direğe,penaltı çizgisine falan gibi...

onalrı ayarlarsan sorun çözülür.ben şahsen öyle yapıyorum.ok.

evet çok zor gol oluyor

bence hiç de zor değil.

kusura bakmayın arka arkaya gönderiyorum ama mesajlar gitmiyo.arkasından bi tane daha gönderirsem anca ikisi beraber gidiyo.anlamadım gitti.

MESAJLAR BİRLEŞTİRİLMİŞTİR
demirhanbey1984

eran
06.Şubat.2006, 23:13
Cüneyt bir günden anladığın olay buysa sen 365 gün cimbomlu ol.Böyle Fenerlilere ihtiyacımız yok..

Bu arada korner ayarlarını heraslde biliyorum.Ben hangi korner taktiği uygun diye sormuştum.Emek verip bişeyler karalamışsın,yine de sağol..

nekop
06.Şubat.2006, 23:32
nerdeyse ilk cıktıgı günden beri oynuyorum tek korner golüm yokkk

eran
07.Şubat.2006, 20:32
Bu olaya başka alternatif çözümler üretebilecek yok galiba,gerçekten kornerden gol kazanmak çok zor 2006'da.

barahir
07.Şubat.2006, 20:33
abi ben hiç oynamadım takım takır takır atıyo

eran
12.Şubat.2006, 18:17
Arkadaşım korner taktiğini uyguladım ve 6maçta 2 gol buldum.30 maçta 1gole göre bütük başarı.Paylaşımın için teşekkürler...

by_forza
12.Şubat.2006, 18:49
Defansiniza Nicola Legrottia yi alin bende 2 kornerde 1 atiyor.

SuLLeY
12.Şubat.2006, 19:20
ledley king ilk sezonumda 13 gol attı 8 i cornerden ;)

koray_capello
12.Şubat.2006, 19:34
bir tane oyuncuyu kalecinin üstüne yollayın savunmada hızlı defansları bırakın ben genelde sağ bekle sol beki bırakıyorum.4lü defans oynayanlar öyle yapabilir.en iyi hava hakimiyeti olan 2 oyuncunuzu attack ball from deep yapın.yani bunlar penaltı noktasında bekliyorlar topa doğru hareketleniyorlar orta yapıldığında.3 oyuncunuzu ceza sahası dışında bekletin uzaktan iyi vuranlar veya hızlı dm ler kontrayı kesmek için.1 oyuncu zaten korneri kullanıyor geriye kalan 2 kişiyi korneri kullananın yanına kısa opsiyon için gönderin.ama kornerleri kısa kullanmayın kornerleri 6 pas alanına ayarlayın.yani o gönderdiğiniz 2 kişi orda sadece beklesinler.onlar orda bekleyince rakip takımın 2 adamıda oraya geliyor burda amaç zaten onları buraya çekerek ceza sahası içindeki savunmacıları azaltmak.ben bu taktikle kornerden çok gol atıyorum.hatta son dakkalarda kornerlerden attığım gollerle çok maç kazandım.roma yı çalıştırıyorum uzun boylu bir forvet olmadığından savunmadan mexes ile chivu yu ileri yolluyorum.siz uzun santraforlarınızı kullanarak daha da başarılı olabilirsiniz.

ridvanu
13.Şubat.2006, 14:55
evet eskiden kolaydı kornerden gol atmak
top kornere çıkınca aha penaltı diyodum
ama artık çok zor

acivic
13.Şubat.2006, 15:03
Eran kardeşimin açtığı bu güzel konuya, diğer arkadaşlar ne yazık ki farklı biçimde yaklaşmışlar. Görüyorum ki, bizden başka hemen herkes başarılı. Ancak kimse taktiğini paylaşmamış. Hatta konu, oyuncu önermeye kadar yayılmış.
Sulley ve by forza nın, FM2006 için çok yüksek korner golü ortalamaları var. Eğer taktik ve talimat dokumanlarını bizlerle paylaşırlarsa, bu güzel konu da hakettiği değere ulaşmış olur.
Koray capello nun taktiği, bu konuda iyi bir örnek, teşekkür ederim.
Esen kalın.

abi ben hiç oynamadım takım takır takır atıyo
Abi keşke şu taktiğini verseydin.

ledley king ilk sezonumda 13 gol attı 8 i cornerden ;)
Bu bir FM2006 rekoru. Taktik dokuman ını bizlerle paylaşırsan sevinirim.

Arkadaşım korner taktiğini uyguladım ve 6maçta 2 gol buldum.30 maçta 1gole göre büyük başarı.Paylaşımın için teşekkürler...
Beğendiğine sevindim. Ben ısrarla bu taktiğe devam ediyorum. Ön direk dışındaki tüm talimatlar etkisiz kaldı. 6 pas a atınca, rakip kaleci topları armut gibi topluyor. Geniş bir istatistik tutuyorum. İleride bunu da forum da arkadaşlarla paylaşacağım. FM siz kalmayın.

comandante
18.Şubat.2006, 00:37
ya bu daha çok yeni oyunun gerçekçiliğinden kaynaklanıyor.eski oyunda çok gol oluyordu kornerden.hele çıkan patchlerden birini yüklemediyseniz çok gol atarsınız.ama bu oyun öyle değil.

eXcitinG
19.Şubat.2006, 17:26
Yok ya oLmuor 3 sezonda sadece 4 tane atabiLdim herseyi denedim gene yoq.

acivic
19.Şubat.2006, 19:18
Evet, korner golleri artık çok zorlaştı. Ancak 3 sezonda 4 gol çok az. Ben 3. sezonun 4. haftasındayım. 100+ maç oynadım, 3,4 maçta bir gol atıyorum. Bu konu ile ilgili, geniş bir istatistik tutuyorum. En yararlı olanı ön direk. Bence uygulamalısın. Esen kal.

koray_capello
19.Şubat.2006, 20:49

buda gerçekten çok düşük aklım almıyor.ya zaten iyi bi oyuncu korner kullansa içerde de uzun ve iyi hava hakimiyeti olan defans veya santrafor lar olsa en az senede 5-10 tane gol atman lazım.
3 senede 4 gol baya az..:eek:

eran
21.Şubat.2006, 19:59
buda gerçekten çok düşük aklım almıyor.ya zaten iyi bi oyuncu korner kullansa içerde de uzun ve iyi hava hakimiyeti olan defans veya santrafor lar olsa en az senede 5-10 tane gol atman lazım.
3 senede 4 gol baya az..:eek:
Arkadaşım bizim de isyanımız bu.Takımın boy ortalamsı 1.60 olsa bile daha fazla gol atılır.Sorun o arkadaşta değil,oyunda olabilir.Ama dediğim taktikle gol sayımda bir artış oldu.deneyin derim...

c.di.palermo
24.Şubat.2006, 00:58
Ya bu kornerler harbi fm 2006 da çok zor ya.

eran
24.Şubat.2006, 01:09
İlk mesajının bu konuya gelmesi olayın ciddiyetinin hangi boyutta olduğuna dair küçük bir kanıt.Aramıza hoşgeldin arkadaşım...

mesutbaba
26.Şubat.2006, 17:20
ben kornerlerden rahat gol atıyorum güclü ve uzun boylu bi forvetiniz varsa rahat atarsınız...bence

eran
26.Şubat.2006, 22:56
ben kornerlerden rahat gol atıyorum güclü ve uzun boylu bi forvetiniz varsa rahat atarsınız...bence
Bu yeterli diyorsan ben de maalesef hayır derim.2metrelik adamlarla denedim.Headingi 20 olan adamları denedim.Ama ama ama....

acivic
27.Şubat.2006, 03:57
İşte 2.5 sezonun istatistik bilgileri...
Taktiğini daha önce verdiğim Near Post: 11 gol/42 maç (26%).
Far Post: 18 gol/56 maç (32%).
Penaltı Area: Etkisiz.
6 Yard Box: Etkisiz. (Rakip kaleciye avantaj sağlıyor.)
Short Option: Sakın kullanmayın. Tek bir gol bile atamadım. Alex gibi (20) bir kornerci bile etkili atışlar yapamadı.
Korner kullandığınız direğe; en iyi 3 heading+jumping+positioning özelliği olan adamlarınıza, attack talimatı verin. FM siz kalmayın. Esen Kalın.

eran
27.Şubat.2006, 06:56
İşte 2.5 sezonun istatistik bilgileri...
Taktiğini daha önce verdiğim Near Post: 11 gol/42 maç (26%).
Far Post: 18 gol/56 maç (32%).
Penaltı Area: Etkisiz.
6 Yard Box: Etkisiz. (Rakip kaleciye avantaj sağlıyor.)
Short Option: Sakın kullanmayın. Tek bir gol bile atamadım. Alex gibi (20) bir kornerci bile etkili atışlar yapamadı.
Korner kullandığınız direğe; en iyi 3 heading+jumping+positioning özelliği olan adamlarınıza, attack talimatı verin. FM siz kalmayın. Esen Kalın.
Mükemmel bir paylaşımdı arkadaşım.Emeğine sağlık.6.03'le beraber biraz daha düzelme olmuş korner olayında.İndirmenizi tavsiye ederim...

acivic
27.Şubat.2006, 18:29
:)
Mükemmel bir paylaşımdı arkadaşım.Emeğine sağlık.6.03'le beraber biraz daha düzelme olmuş korner olayında.İndirmenizi tavsiye ederim...
Sen de SAĞOL ARKADAŞ! Ne iyi ettin de bu konuyu açtın. Sayende akıllı bir dost kazandım. 6.0.3 tavsiyen için de ayrıca teşekkür ederim. Son taktik dokumanda farkettiğin gibi, Far Post biraz daha etkili. Ancak, senin de bildiğin gibi; en etkili taktikler, araştırmalarımız ve deneme-yanılma metodu sonucu, ulaştığımız ve kadro durumumuza göre yarattığımız taktiklerdir. Bir başka konuda buluşmak üzere Esen Kal, FM siz Kalma.

TüMeR_yAğıZ
28.Şubat.2006, 00:10
korner ayarlarında tüm takım kornerlerini bir noktaya yönlendirin mixed yapmayın.oyuncularıda(heading iyi olanları) o noktaya doğru yönlendirin,heading düşük olanları ise ters istikamate yönlendirin.her maç ya golünüz olur,yada yüzde yüz gollük pozisyonlarınız.

streetfox
28.Şubat.2006, 21:04
abi bırınız su kornerlerde goooolll olucak sekılde acıklayın nolurya kısa ve net cvp la:)

Gravity
06.Mart.2006, 15:28
Basitçe kendi kullandığım korner taktiğini paylaşayım. Kornerleri tarafına göre iyi korner kullanan ama ters ayaklı oyunculara attırın. Yani sağ taraftan atılıyorsa sol ayaklı bir oyuncu, sol taraftan atılıyorsa sağ ayaklı bir oyuncuyu kullanın. Bu şekilde kavisli ortalarla kalecileri biraz olsun ekarte etmiş olursunuz. Her zaman Far Post kullanın, kötü bir atış olsa bile en kötü ön direğe düşer ve az da olsa bir şansınız olmasını sağlar. Near Post'a bir tane Heading'i 14'den yüksek bir adamı yönlendirin, oraya atak yapsın. Kafa vuruşlarında en iyi ikinci olan adamınıza kaleciyle uğraş komutu verin. En iyi kafacınızı korneri kullandığınız yere yönlendirin, oraya atak yapsın. Yine ortalama kafa vuruşları yapan iki adamınızı penaltı noktasının oralara yönlendirin, üzerlerine oyuncu çeksinler. Log Shot'u iyi olan bir oyuncunuzu Far Post'a gönderin, uzaklaştırılan toplarda çok işe yarıor. Özellikle kişisel özelliklerinde Tries First Time Shots varsa bol gol gelecektir. Ben bu şekilde 2, 3 maçta bir gol buluyorum ki diğer oyunculara göre oldukça iyi bir oran.

nekop
06.Mart.2006, 19:40
abi ben 2 gün önceye kadar fm 2006da kornerden atılmıs golüm yoktu ama saolsun ronaldinho sayesinde 2 günde 3 tane korner golü attım(silvinho,tevez,puyol)bu ronaldinho büyük adam:)

S3rhaTorres
13.Aralık.2006, 11:08
ßence Kornerleri Ters Ayaklı AdamLara Attırın Alex'e Mesela attırmayın Çünkü AMC oynuyor Adam AMLC olsaydı Tamam Derdim Ama Mesela Olcan adın Mehmet Yozgatlı Sağdan ise Korner Sol ayaklı adam Soldan ise Sağ Ayaklı Adama Attırın...Şuan Oynadığım Kulüßümde De ßöyle Hadi Selamun Aleyküm

mustafa-393
29.Ocak.2007, 19:43
abi ya nasıl kornerden gol atıyoruz açıklarsanız sevinirim

sambik
01.Şubat.2007, 16:00
aRkadasLar cok guzeL bı konu walla.Ya aRkadasLar 2008 yılındayım ve golum yok daha kornerden.kullanan oyuncularda hep ıyı zelenka-luque(bu arada arkadasLar newcastlede kı Luque yı kesın aLın derım sol acık tarafına adam mukemmel)ceza sahası ıcınde carew ondan sonra hakan sukur cisse gıbı oycularım oLmasına rahmen cogu arkadasLarın DedıkLerı gıbı 2005 de 4 tane de 2 tane atıyordum..

razorspawn23
07.Şubat.2007, 18:58
fabio grosso ilee iş çözülürr

ManUTD66
07.Şubat.2007, 22:53
bende de aynı sorun var arkadaşlar kornerden bi türlü gol atamıyorum

mami_LEE
07.Şubat.2007, 23:00
benim de dikkatimi çekti o. fm5 de iyi gol atardık kornerden. cheslea yim lampard kullanıyo. ceza sahasında ; crouch , drogba , terry , ballack gibi kafa ustaları bi türlü gol atamıyorum. frikiklerde öle frikikten gol atmakta kolay değil fm5 kadar. fm6 da sağ ayaklı oyuncunun frikik golü attığını görmedim ikinci senedeyim chelsea de.5 frikik golü gördüm 4 ünü de solak oyuncular attı. yossi benayoun( 3) , kevin kilbane( 1). enteresandır. bi tek lampard attı sağ ak olarak o da 20 m. den :p

aligulecyuz
07.Şubat.2007, 23:03
arkadaslar cornerleri beckhama çektirin sahsen ben öyle yaptırıyorum takımım takır takır atıyo suan atlet. madridi yönetiyorum ve basarılıyım corner açısından

puskas
06.Mayıs.2007, 18:21
yakın direğe kesin yobo çok gol atıyor

saintsailor
29.Mayıs.2007, 23:29
belki inanmıcaksınız ama ben semih şentürk ü oynattığım her maçta kornerden gol atıyor.Ayar: Ön direk