PDA

View Full Version : Crash Dumps hatası çözümü (1. mesajı okuyun)

Aydin
26.Ocak.2007, 08:08
Bu illet hastalıktan kurtulmanın yolu:

- 8.0.1 yamasını yüklemeniz gerekli. Zaten sanırım sadece 8.0 versiyonunda bu hata çıkıyor. (eğer 801 versiyonunda da bu hatayı alıyorsanız aşağıdakini yapmanız yeterli)

- yükledikten sonra, belgelerim\sports interactive\football manager 2008 klasöründeki "crash dumps" klasörünü silin.

yapılacaklar bu kadar.

ben test ettim. 5 aralık 2009 da almıştım hatayı. şu an 11 nisan 2010'dayım. şu zamana kadar bir hata almadım.

GebzeLi1907
26.Ocak.2007, 08:31
yaLnız ben bi skinden doLayı yaşamıştım bu sorunu 8.01 de Sildim o KLasörü fakat her oyuna girdiğimde tekrar oLuşturuLuyodu bi çaresini buLamamıştım bazı durumLar için geçerLi oLmayabiLr bu durum

Aydin
26.Ocak.2007, 09:26
evet ben de tam emin değilim, belki sonradan tekrar çıkabilir. ama gözlemlediğim kadarıyla sürekli 5 aralık 2009 tarihinde veriyormuş hatayı. bu işlemi yapınca hata almadım. bakalım artık gittiği yere kadar.

fenerbahce_1907
26.Ocak.2007, 10:17
Fm 07 de tatile cıkıyordum ben hata verilen tarihlerde ve bi daha hata vermiyordu.08 dede oluyormu bilmiyorum bu sene hiç başıma gelmedi ama ama 07 de işe yarıyordu.

Aydin
26.Ocak.2007, 10:21
2008'de tatile çıkınca hata veriyor. 5 aralıktan sonra hiçbir türlü ilerleme olmuyordu.

Universal
26.Ocak.2007, 19:25
Teşekkürler Aydın abi; ama farkettiğim bir nokta var. Sigames yetkilileri bu hatanın çözümü olmadığını söylemişti. Ben öyle hatırlıyorum. 2008'de hiç karşılaşmadım bu hata ile.

Aydin
26.Ocak.2007, 22:01
şöyle diyebilirim. kısa vadede çözüm getiriyor. şu an 2010 senesine geldim tam bir sene bitirdim ve hatayla karşılaşmadım. ben de 2007 de 2022'ye gelmiştim karşılaşmamıştım. 2008'de görünce araştırayım dedim. böyle bir çözüm gördüm. denedim oldu ve buraya da yazayım dedim.

a.arıcı-11
31.Ocak.2007, 16:38
çok teşşekürler bu hata yüzünden,
fenerden-reale
psvden-milana atladığım gül gibi kariyerlerim gitmişti tekrar teşekkürler

UlquioRRa
31.Ocak.2007, 19:21
Bu hata Turksportal SK'da çok çıkıyor. 2008'de şuana kadar 3 kere geldi bu hata ve hepsi Turksportal SK oyunundayken ve 2 hata dün, 1 hata bugün geldi. O çözümü deniyeceğim. İnşAllah yararlı olur.

DisCo
31.Ocak.2007, 20:28
Ben daha önce hiç karşılaşmadım. Bilgilendirme için teşekkürler.

TheTrooper
31.Ocak.2007, 21:39
O klasörü silince sorun çözülmüyor.Tek sorun Skin.2 kere aynı skinle hatayı aldım.skini değiştirince almamaya başladım.

fm26mer
31.Ocak.2007, 22:45
bunun Skinle hiç bi alakası yok kanaatindeyim.

GebzeLi1907
31.Ocak.2007, 23:31
Ben bi skini yükLedim ardından begenmeyip siLdim Sonrasında bu hatayLa karşıLaştım o yüzden skine bağLadım.tatiLe gitme durumum falan yoktu arkadaşLarın bahsettiği gibi..

arneas
03.Mart.2007, 18:24
oyunu orjinal olanda da mı çıkıyor bu
orjinal oyunda çıkmıyor diye biliyorum

shadowrefree
03.Mart.2007, 23:47
ben 2021 yılındayım Allah nazardan saklasın başıma daha hiç gelmedi...:D

gelenlere geçmiş olsun...:D

askoyunusu
08.Nisan.2007, 17:28
Ya benim başıma dün akşam geldi 30 nisan 2008 de önceden hiç gelmiyordu. sizin dediğinizi yaptım klasörü silip oyuna griyorum ama tekrar veriyo hatayı lütfen yardım :(

serdar42serdar
10.Nisan.2007, 02:36
arkadaşlar derdimiz ortak crash dump hatası.

bende çok şükür böyle bi durum yoktu su an oyunumda 8.0 ve 8.2 kayıtlı .
fm 2008 data edıtorden 8.02 de bazı duzenlemeler yaptım yenı database li bu paketı yenı bır oyun acıp denemek ıstedım fakat tam takım secıp baslıcagımda verıtabanları yuklenırken bu hatayı verdı.16 saat ugrasıp harıka bır sekılde edıtledıgım oyunumu oynayamamanın acısını ve huznunu yasıyorum.

benim dusuncem bu hata kesınlıkle oyunun datasıyla ılgılı.

sormak istedıgım daha once 8.02 versıyonuna data editör ile düzenleme yapıp normal oynayabilen varmı yoksa herkesde crash dumps uyarısı veriormu ?

not:aynı sekılde 8.0 default data edıtor duzenlemesınden sonrada verdıydı bu hatayı.

yardım ve öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

cengavs
06.Haziran.2007, 03:21
peki bir şey soracağım da 8.0.1 yüklemessek nasıl çözeceğiz

Ouzy
06.Haziran.2007, 08:30
Ben 8.0.2 versiyonunda data editör ile datada değişiklik yapıp oyun açtığımda normal olarak devam edebildim ve bir sorun çıkmadı.. Crush dump hatasıyla da daha önce hiç karşılaşmadım..

Bende de hiçbir sorun yok. Hatta bir keresinde İsviçre Ligi'ne tüm iyi takımları koyup Dünya Ligi gibi birşey yapmıştım ve yine bir sorun olmamıştı.

El Barto
09.Haziran.2007, 05:15
İllegal içerik ile ilgili yardımcı olamıyoruz.

Crocodile1963
09.Haziran.2007, 20:37
Ben FM 2008 8.02 versiyonunda oynuyordum. Orjinal skin hiç değiştirmedim ancak Turksportal Masaüstü Yazılımını yükledikten sonra oyuncu profillerine girince bu hatayı vermeye başladı. Daha önce hiç olmuyordu.

blue_Boy
10.Haziran.2007, 18:00
ben crash dumps dosyasını sildim sonrada cache dosyasını sildim düzeldi belki sizinde düzelir :s

nikootinn
11.Haziran.2007, 16:43
ben crash dumps dosyasını sildim sonrada cache dosyasını sildim düzeldi belki sizinde düzelir :s

8.02 de verdi hatayı bende dediğini yaptım artık sorun yok teşekkürler :)

Derken .... yine crash dump hatası geldi...

Selman Ozturk
11.Haziran.2007, 23:50
Bu hata icin haftalardir herseyi deniyorum.Ben henuz karsilasmadim fakat cok fazla uyemiz bu hatadan sikayetci. Butun yamalari ve eklentileri tek tek yukleyerek denedim ve su sonuca vardim: FMModifier, FmGenieScout gibi ek programlarla cok fazla oynarsaniz, ozellikle FmModifier ile COK SIK degisiklik yapip Save'lerseniz bu hatayi veriyor. Su an icin ilk izlenimim bu.

Guven05
17.Haziran.2007, 03:07
hiç bir ek kullanmıyordum fakat yinede hata alıyordum.

Kayıtlı oyunumu kopyaladım ve oyunu sildim. Başka bir Football Manager 2008 yükledim ve kayıtlı oyunumla şuanda oyunuma devam edebiliyorum. Yani sizde başka biryerden yüklerseniz sorununuz düzelebilir. ;)

bySilver
18.Haziran.2007, 00:56
Crash Dumps hatasını aLınca birde sistem geri yükLeme yapmayı deneyin ?

fatihktl
18.Haziran.2007, 22:36
Merhaba. Ben de dediğiniz gibi klasöru sildim fakat hatayı almaya devam ediyorum. Aldığım tarih sizinkiyle aynı 5 Aralık 2009

Oyunuma kaldığım yerden devam edebilmek için ne yapmam gerekiyor :S

bySilver
19.Haziran.2007, 22:44
dediğim gibi sistem geri yükLeme yap.

fatihktl
20.Haziran.2007, 04:42
dediğim gibi sistem geri yükLeme yap.

Geri yuklemeyi bırak, format bile attım; fakat degişen bir sey yok. Hala hatayı alıyorum :uzgun::s7:

bySilver
20.Haziran.2007, 04:49
Geri yuklemeyi bırak, format bile attım; fakat degişen bir sey yok. Hala hatayı alıyorum :uzgun::s7:

Kardeş hatayı aLman doğal her zaman aLabiLirsin bu hatayı. Bizim ki sadece bir anLık bir çözüm

fatihktl
20.Haziran.2007, 05:14
Kardeş hatayı aLman doğal her zaman aLabiLirsin bu hatayı. Bizim ki sadece bir anLık bir çözüm

Hayır çözemedimki. 5 Aralık tarihini gecemedim henuz. Her seyi denedim olmuyo :(:confused:

bySilver
20.Haziran.2007, 05:35
Hayır çözemedimki. 5 Aralık tarihini gecemedim henuz. Her seyi denedim olmuyo :(:confused:

Başka bir fikrim yok daha fazLa yardımcı oLamayacağım.

fatihktl
20.Haziran.2007, 11:08
Başka bir fikrim yok daha fazLa yardımcı oLamayacağım.

Tmm tesekkurler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oynadığım iki kariyerde de aynı hatayı aldım. Acaba oyuna yeniden başlasam bu tarihe gelince tekrar hata alır mıyım. Boş yere zaman harcamak istemiyorum. Hatayı alacaksam oynamayacagım çunku:confused::confused:

overkill
22.Haziran.2007, 05:57
-ben de aynı hatayı alıyorum ve şuanki çözümüm her hafta oyunumu kaydediyorum, ama 8,01 versiyonunu deneyeceğim.

Selman Ozturk
23.Haziran.2007, 02:44
Tmm tesekkurler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oynadığım iki kariyerde de aynı hatayı aldım. Acaba oyuna yeniden başlasam bu tarihe gelince tekrar hata alır mıyım. Boş yere zaman harcamak istemiyorum. Hatayı alacaksam oynamayacagım çunku:confused::confused:

Oyununuzda 8.0.2 resmi datasi kurulu mu?

fatihktl
23.Haziran.2007, 05:13
Oyununuzda 8.0.2 resmi datasi kurulu mu?

Evet ilkin 8.0.1'i kurup Crash Dumps klasörunu silip denedim ardından 8.0.2yi kurup denedim fakat olmadı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oyuna yeniden başlarsam aynı hatayı alır mıyım http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon5.gif

Selman Ozturk
25.Haziran.2007, 01:44
Evet ilkin 8.0.1'i kurup Crash Dumps klasörunu silip denedim ardından 8.0.2yi kurup denedim fakat olmadı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oyuna yeniden başlarsam aynı hatayı alır mıyım http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon5.gif

8.0.2 datasi ile yeni bir kariyere baslarsaniz hatayi alma olasiliginiz oldukca duser.Eger 8.0.2 versiyonunda da ayni hatayi alirsaniz lutfen bilgisayari kaldirip camdan asagi atiniz :) Saka bir yana 8.0.2 ile yeni kariyere baslamayi deneyin. Muhtemelen cozulecektir. Ayrica Modifier gibi ek programlari cok siklikla kullanmamanizi tavsiye ediyorum.

smnfrh
25.Haziran.2007, 02:06
Arkadaslar bosuna ugrasmayin bu hatayi duzeltemezsiniz... Ben aylar oncesinden orjinal olarak aldim ve kurdum 1 sezon kadar gittim hata aldim ve olabilir belki benden kaynaklanmistir dedim. Islerimden dolayida acikcasi cok uzulmedim savemin gitmesine. Turksportal in TR yamayi bizlere sunmasi ile birlikte yeniden ve TR dil desteginin rahatligi ile buyuk zevkle oyunu kurdum. Bende gereksiz yamalar vs. yuklemedigim gibi tek yukledigim o an icin 8.0.2 ydi ama oyunun daha basinda 3. macimdan itibaren hatayi aldim buna ragmen birkac mac daha ilerleme firsati buldum ve daha sonrasinda oyun ilerlemedi. Bende yamadan kaynaklanabilecegini dusundugum icin 8.0.1i kurdum ve oynamaya basladim ama bu daha kotuydu cunku ilk lig macinda hatayi aldim ilerleyemedim. Bende ilk oynadigimda yamasiz sezon gitmeme guvenerek hic bir guncellestirme olmadan basladim ama ondada 3 ay ilerledikten sonra hatayi aldim ve ilerleyemedim. Nette aramadigim site ulasmadigim bilgi denemedigim birsey kalmadi nerdeyse hala olmuyor hata aliyorum ve artik bu oyun benim icin bitti. Cunku FM2007 yi sadece ve sadece TR klavye destegi olmadigi icin hic kurmamis buyuk umutla FM2008 i beklemistim ama sonuc husran.

Bundan sonra tek managerlik oyunu benim icin CM 03-04 dür...

FM2006 dan sonra bekledigim 2 yila mi yanayim verdigim parayami aciyayim yoksa bu lanet olasi FM serisine bulastigimami...

Lanet Olsun Yaptiklari ve Yapacaklari ise. Birde yillardir TR dil mevcut degil icinde sirf onun icin orjinal oyun aliyordum ki bundan sonra kopyasini bile sokmam eve. Lanet olsun...

fatihktl
25.Haziran.2007, 02:28
8.0.2 datasi ile yeni bir kariyere baslarsaniz hatayi alma olasiliginiz oldukca duser.Eger 8.0.2 versiyonunda da ayni hatayi alirsaniz lutfen bilgisayari kaldirip camdan asagi atiniz :) Saka bir yana 8.0.2 ile yeni kariyere baslamayi deneyin. Muhtemelen cozulecektir. Ayrica Modifier gibi ek programlari cok siklikla kullanmamanizi tavsiye ediyorum.

Yine olmazsa pencereden aşağı atmayı dusunuyorum :P ilginiz için tesekkur ederim. Bir de o şekilde deneyecegim.

Ouzy
27.Haziran.2007, 04:49
İşte hata.:( 8.0.2 yüklü falan ama Turksportal Masaüstü Yazılımı'nı yükledikten sonra böyle bir hata almaya başladım. Aylardır oynuyorum 8.0.1 yüklü iken de aylarca oynadım ama böyle birşeyle hiç karşılaşmamıştım.:(

http://img410.imageshack.us/img410/3619/fm2kd9.jpg (http://imageshack.us)
http://img410.imageshack.us/img410/3619/fm2kd9.d09715c5b5.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=410&i=fm2kd9.jpg)

Oğuzcan
08.Temmuz.2007, 21:08
YAA yemin ederim adamı herşeyden soğtuyorlar ya bune ya her oyunda bir problem her oyunda bir sorun oyunmu oyunyoruz çilemi çekiyoruz belli değil.Madem sorunlu oyun çıkarmasınlar piyasaya

carizzmafb
11.Temmuz.2007, 03:21
8.0.2 de oynuorum..aksam oyundayken pc dondu bnde resetledım..tarıhle ılgılı bı sorun yok yanı..ama tekrar actıımda crush dump hatasını verdı bnde oyunu sılıp tekrar kurdum ama duzelmedı sora yenı oyun actım daha dorusu acamadım yenı oyunu kurarken yıne bu hatayı verdı..cozumu yokmu bunun :( eylule kdr oynayamıcakmıyım ?????

shakan
15.Temmuz.2007, 19:26
OLMAZ OLAMAZ FM BUNU BANA YAPAMAZ

Benim bu neredeyse 6. takımım herseferinde aynı hatayı veriyo lanet olsun bu seri bitti artık 2009 serisine bakalım oda yakında cıkar bunun şahsen bir çözümü yokk...

İllegal içerik ile ilgili soru sormuyor, yardım beklemiyor, yardım etmiyoruz.

Turksportal Interactive Yönetimi

ahp_2006
18.Temmuz.2007, 00:49
değerli arkadaşlar FM2008 v8.0.2 Geliştirme Paketi (http://www.turksportal.net/dosya/fm/28781/bilgi/) sadece bunu yükledim ve bu pakete bağlı olarak veritabanı güncelleştirmeyi yükledim ve crash dumps çıkmadı çok rahatım.Ama ilkinde skin,logolar,antreman sistemi,taktik gibi yamaları yükledim dedim dört dörtlük bir oyun oldu dedim lige başladım 5 maç geçti karşımda bir hata oyun gitti.Ama şimdi böyle bir şey yok.bana göre acaba bazı yamalarda hatalar olablir mi?

cagri99
20.Temmuz.2007, 05:10
ya peki bu 8.01 i yükledikten sonra save li oyunlarımız oynanıyorumu lütfen acil cevap

berkgerrard
20.Temmuz.2007, 07:53
8.02 yamasını yükledim ama hala crash dumps hatası veriyor napabilirim ?

El Barto
20.Temmuz.2007, 07:56
ya peki bu 8.01 i yükledikten sonra save li oyunlarımız oynanıyorumu lütfen acil cevap

yeri burası değil ancak oynanıyor.

8.02 yamasını yükledim ama hala crash dumps hatası veriyor napabilirim ?

Arkadaşım maalesef bir çözümü yok bunun neden kaynaklanıyor bir bilgimde yok. Bilinen bütün çözümler bu konu altında.

iboz
20.Temmuz.2007, 22:41
bu crash dump hatası ne illet bişey ise nerede çıkacağı belli değil denemediğm yöntem kalmadı yinede çaresi yok gibi birşey ne orjinal oyun kar etti ne de korsan umarım bu hatalar fm 2009 çıkacaksa orada düzeltilir.

belki çözümdür diye
-işletim sistemini ingilizce yaptım fiyasko
-tüm eklentileri sildim yine fiyasko
-yamaları update yaptım yine aynı yine aynı

hata bende hata genelde oyuncu hakkında antranör rapor verince çıkıyor bu hata sizde nasıl bir hata var anlamadım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

değerli arkadaşlar FM2008 v8.0.2 Geliştirme Paketi (http://www.turksportal.net/dosya/fm/28781/bilgi/) sadece bunu yükledim ve bu pakete bağlı olarak veritabanı güncelleştirmeyi yükledim ve crash dumps çıkmadı çok rahatım.Ama ilkinde skin,logolar,antreman sistemi,taktik gibi yamaları yükledim dedim dört dörtlük bir oyun oldu dedim lige başladım 5 maç geçti karşımda bir hata oyun gitti.Ama şimdi böyle bir şey yok.bana göre acaba bazı yamalarda hatalar olablir mi?

zaten hata oyunda çıkmıyor kolay kolay hata gözlemci veya antranöründen bir rapor istediğinde o raporu görmeye çalıştığında çıkıyo. problemde bu bence.

SiR ToMaSRoSiCkY1
21.Temmuz.2007, 23:08
İşte hata.:( 8.0.2 yüklü falan ama Turksportal Masaüstü Yazılımı'nı yükledikten sonra böyle bir hata almaya başladım. Aylardır oynuyorum 8.0.1 yüklü iken de aylarca oynadım ama böyle birşeyle hiç karşılaşmamıştım.:(

http://img410.imageshack.us/img410/3619/fm2kd9.d09715c5b5.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=410&i=fm2kd9.jpg)

Turksportal Masaüstü test edilmiş ve denenmiştir.Hiç bir sorunla karşılaşılmamıştır.Bu hatadan kurtulmak için bilgisayarınıza format atıp yeniden yüklemeniz gerekir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bu crash dump hatası ne illet bişey ise nerede çıkacağı belli değil denemediğm yöntem kalmadı yinede çaresi yok gibi birşey ne orjinal oyun kar etti ne de korsan umarım bu hatalar fm 2009 çıkacaksa orada düzeltilir.

belki çözümdür diye
-işletim sistemini ingilizce yaptım fiyasko
-tüm eklentileri sildim yine fiyasko
-yamaları update yaptım yine aynı yine aynı

hata bende hata genelde oyuncu hakkında antranör rapor verince çıkıyor bu hata sizde nasıl bir hata var anlamadım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

zaten hata oyunda çıkmıyor kolay kolay hata gözlemci veya antranöründen bir rapor istediğinde o raporu görmeye çalıştığında çıkıyo. problemde bu bence.

Bu sorundan kurtulabilmenin tek yolu bilgisayarınıza format atıp yeniden oyunu kurmaktır.

Saivet
22.Temmuz.2007, 06:19
arkadaş bu crash dumps nasıl bir şeydir mrak ettim, bende hiç olmuyor da..

FM'yi Torrent yardımıyla yüklemiştim, hiç patch yüklemedim TurkSportal Türkçeleştirme haricinde
hala 8.0.0 kullanıyorum... FM Genie Scout programını deli gibi kullanıyorum kurcalıyorum...
Ama FM Modifier i bir kere bile açmadım kurcalamadım... Yukarıdkai mesajları okudum da, bu sonucu çıkardım. Bu Modifier sıkıntılı bir şey galiba.

SiR ToMaSRoSiCkY1
22.Temmuz.2007, 15:29
arkadaş bu crash dumps nasıl bir şeydir mrak ettim, bende hiç olmuyor da..

FM'yi Torrent yardımıyla yüklemiştim, hiç patch yüklemedim TurkSportal Türkçeleştirme haricinde
hala 8.0.0 kullanıyorum... FM Genie Scout programını deli gibi kullanıyorum kurcalıyorum...
Ama FM Modifier i bir kere bile açmadım kurcalamadım... Yukarıdkai mesajları okudum da, bu sonucu çıkardım. Bu Modifier sıkıntılı bir şey galiba.

Yok arkadaşım.Tek Fm Modifierden kaynaklanan bir hata değil açıklanan.Oyun esnasında bilgisayarda oluşmuş problemler,patch,logo,forma paketi,skinden bile kanaklandığı söyleniyor.

Saivet
23.Temmuz.2007, 07:00
10 civarı kariyerim vardı, epeydir kullanmadıklarım... onları tek tek açtım dün, galiba sorunun aynını yaşadım.. eski bir Fenerbahçe kariyerim, epeydir oynamıyordum, oyunda 2 hafta ilerledim ve bir anda oyundan atıldım oyun kapandı..
Galiba haklısın, neyden kaynaklacağını çözmek zor.

SiR ToMaSRoSiCkY1
23.Temmuz.2007, 16:06
10 civarı kariyerim vardı, epeydir kullanmadıklarım... onları tek tek açtım dün, galiba sorunun aynını yaşadım.. eski bir Fenerbahçe kariyerim, epeydir oynamıyordum, oyunda 2 hafta ilerledim ve bir anda oyundan atıldım oyun kapandı..
Galiba haklısın, neyden kaynaklacağını çözmek zor.

Senin oyunların yanmış arkadaşım.Bir format atıp oyununuzu kurduğunuz zaman oyun düzelecek hata vermiyecektir.

cess41
28.Temmuz.2007, 08:02
Valla ne yaparsam yapayım,ne denersem deneyeyim bu hatayı çözemedim.Bazı arkadaşlarda olmuyo ama çoğu arkadaşta bu hata meydana geliyor.8.0.0'ı da oynasamy,amalarıda kursam,update de etsem hiçbir faydası olmadı.İnsanı oyundan soğutuyolar.2 senelik kariyer için oyun oynamaya,zamanı boşa harcamaya bile değmez...2009'dan hiçbir yenilik istemiyorum,bu sorunu çözsünler yeter.:mad:

xltentenxl
28.Temmuz.2007, 09:28
valla bende neredeyse 11 senedir oynuyorum ilk kez bu hatayı gördüm... kurulum dosyasını arkadasın lap top a kopyaladım... bi turlu oyuna baslıyamıyorum... devamlı crash dumbs cıkıyor... keske sizler gibi belrli gun ve haftalarda cıksa...:):)

daredewil35
28.Temmuz.2007, 19:59
valla bende neredeyse 11 senedir oynuyorum ilk kez bu hatayı gördüm... kurulum dosyasını arkadasın lap top a kopyaladım... bi turlu oyuna baslıyamıyorum... devamlı crash dumbs cıkıyor... keske sizler gibi belrli gun ve haftalarda cıksa...:):)
arkadaşım aynı şekilde benimkide hatalıydı ama şunları yaptım düzeldi:
Bilgisayarım>C>Documents and Settings>kullanıcı adın>Application Data>Sports Interactive> buraya girdim daha sonra içindeki cache klasörünü sildim oyun açıldı:D

cess41
29.Temmuz.2007, 04:42
Ben cache diye bi klasör bulamıyorum yaw :S

SiR ToMaSRoSiCkY1
29.Temmuz.2007, 15:05
Ben cache diye bi klasör bulamıyorum yaw :S

Arkadaşım Denetim Masası---Klasör Seçenekleri---Görünüm---Gizli dosya ve klasörleri göster---Uygula diyip çıkıyorsun.

Sonrada
C:\Documents and Settings\Admin\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2008 burada.

cess41
29.Temmuz.2007, 17:05
Eyvallah Kardeş,sağolasın...

leonidas11
29.Temmuz.2007, 22:42
ya beyler bende 8.0.1 yamasını yüklemiiyo hata veriyo ne ya***am bende oyunu bırakmak üzereyim

infernus
29.Temmuz.2007, 23:38
8.0.2 yamasını kaç kez yüklediğim yada kaç kez format atıp oyunu yeniden kurduğumu hatırlamıyorum.Sürekli aynı hatayı vermeye devam ediyor.Sonunda CD'yi savurup bir köşeye attım ve Fm 2009 çıkana kadar oynamamaya karar verdim.Sanırım en iyisini yaptım :)

SiR ToMaSRoSiCkY1
29.Temmuz.2007, 23:42
8.0.2 yamasını kaç kez yüklediğim yada kaç kez format atıp oyunu yeniden kurduğumu hatırlamıyorum.Sürekli aynı hatayı vermeye devam ediyor.Sonunda CD'yi savurup bir köşeye attım ve Fm 2009 çıkana kadar oynamamaya karar verdim.Sanırım en iyisini yaptım :)

Oynamamana gerek yok.Kısa yolu bilgisayarına format atmaktır.

MERTCEVHER
30.Temmuz.2007, 17:23
bu hatayı 30 kasım 2008 de alıorum ve hep aynı zamanda bir gün bile ilerletemedim oyunu tatile gidiorum olmuoo format attım gene olmadıı çıldırrtıı wallaa...

SiR ToMaSRoSiCkY1
30.Temmuz.2007, 17:50
bu hatayı 30 kasım 2008 de alıorum ve hep aynı zamanda bir gün bile ilerletemedim oyunu tatile gidiorum olmuoo format attım gene olmadıı çıldırrtıı wallaa...

Arkadaşım bilgisayara format atınca sorun ortadan kalkıyor.Garanti.Sen eğer bazı dosyalarını kurtardıysan format atarken ondan olmuştur.Yoksa tıkır tıkır çalışır.

cess41
30.Temmuz.2007, 18:24
Valla cache dosyasınıda sildim,crash dump dosyasınıda lanet olsun düzelmiyo.Save li oyun kesin gitti inşallah yeni kariyerde problem çıkmaz.Çıkarsa da bırakıcam 2008'i , 2009'u bekliycem.Bir oyun yapıyolar kendileri bile çözümünü bulamıyor,ilginç yani :s

SiR ToMaSRoSiCkY1
30.Temmuz.2007, 18:44
Valla cache dosyasınıda sildim,crash dump dosyasınıda lanet olsun düzelmiyo.Save li oyun kesin gitti inşallah yeni kariyerde problem çıkmaz.Çıkarsa da bırakıcam 2008'i , 2009'u bekliycem.Bir oyun yapıyolar kendileri bile çözümünü bulamıyor,ilginç yani :s

Cache ile crash dumps arasında bir sorun yok ki.Bilgisayarın yaptığı hatadan dolayı oluyor.Oyun bozuluyor.Format atarsan biter sroun.

cess41
30.Temmuz.2007, 21:26
Yok bazı arkadaşlar bu dosyaları silince,bide tatile gidince çözüldü sorun diyorlarda o bakımdan dedim ;)

rizayyash
01.Ağustos.2007, 01:36
8 aydır oyunu oynuyorum hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım.. ki bir çok takımla oyun açmıştım.. son açtığım 2 takımdada 20 temmuz 2007 de kaldım.. bunun kesin bi sebebini bulan veya bi çözüm üreten yokmu? oyun çöpemi gidiyo yoksa? format attığı halde düzelmeyenler var!!! sorun nerde?:s7:

LaZz_61
01.Ağustos.2007, 02:46
İllegal İçerik ile ilgili paylaşım yok....

C.rack ve Muhteviyatı
- Turksportal, SIGames' in Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi' dir. Forumlarımızda c.rack veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek yasaktır.

Turksportal Yönetimi

El Barto
01.Ağustos.2007, 02:47
crash dumps hatası neden kaynaklanıyor kesin çözümü nedir bunlarla ilgili kesin birşey söylemek zor. Sinir bozucu bir hata oldugu kesin. Ve çözümsüz gibi.

ugurmurat
01.Ağustos.2007, 02:57
ilk mesajım inşallah faydalı olur
regedite girip key current user-software-sport ınteractive
anahtarını silip programı kapattım ve
oyuna girdim ondan sonra bu hatayı bir daha almadım
sorunu çözemeyen arkadalşlar deneyebilir.

SiR ToMaSRoSiCkY1
01.Ağustos.2007, 04:02
ilk mesajım inşallah faydalı olur
regedite girip key current user-software-sport ınteractive
anahtarını silip programı kapattım ve
oyuna girdim ondan sonra bu hatayı bir daha almadım
sorunu çözemeyen arkadalşlar deneyebilir.

Resmi sitede yaptığım araştırmaya göre bu geçici.Bu hatadan kurtulmak için format şart.

gurkano
02.Ağustos.2007, 18:39
Artık FM 2009' u bekleyeceğiz. Şunun şurasında 2 ay kaldı. :(
İnşallah FM 2009' da böyle saçmalıklar yaşamayız. Biz FM için CM'den vazgeçtik...

Gencbesiktasli
09.Ağustos.2007, 22:57
Arkadaslar ne denerseniz deneyin bu hatanın elle tutulur bir cözümü yok gibi görünüyor tamam football manager oyunları managerlerlik oyunlarının en begenileni olabilir ama her yeni surumunde hata veriyor Ben Fm 2007 de oyun hatası yuzunden nice emekler harcadıgım oyunumu bir daha oynamadım aynı sorun Fm 2008 de var artık su sorunlara bir yardımcı olmalılar hersey para icin yapılmasın biraz da olsa biz oynuyanlarında dusunulmemesi gerekiyor umarım sizde benimle aynı fikirdesinizdir... Oyununda hata olmayanlara oyunlarında kolay gelsin iyi oyunlar....

ecmelefo
12.Ağustos.2007, 00:19
abi ben 0.01 yamasını bulamıoyurum direk o2 yükledim 5 aralıkta kaldı yardım ederseniz simdiden saolın

SiR ToMaSRoSiCkY1
12.Ağustos.2007, 00:33
abi ben 0.01 yamasını bulamıoyurum direk o2 yükledim 5 aralıkta kaldı yardım ederseniz simdiden saolın

Bilgisayarına format atarak kurtulursun.

fatihktl
18.Ağustos.2007, 22:16
yine aldım hatayı. yazık... onca saat oyun basında kalmamıza, o kadar uğraşa karşılık böyle bi hata alıyoruz. fm2oo8 benim için bitti..

ahmet1731
20.Ağustos.2007, 22:18
nie böle bi hata olua anlamadım bnde 5 aralıktaaydım banada oldu ilerlermio :icon_mad:.Çok sinir bozucu :icon_frown:.düzeltilsin bu.:mad:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
fm 2005 tede böle hata verio du okadar uğrastığım boşa gidiodu

berkay92
22.Ağustos.2007, 02:39
yha bendede çıkmıştı o klasörü sildim ancak bu sefer 18 haziran 2008 de oyun yanıt vermiyor durumuna geçiyo bunun bir çözümü warmı acaba

fatihktl
22.Ağustos.2007, 06:57
yok.. hiçbir çözümü yok...

Selman Ozturk
22.Ağustos.2007, 13:40
yok.. hiçbir çözümü yok...

Bu konu altında 189374234. kez tekrar edilen cümle :n:

kazmavs
23.Ağustos.2007, 12:57
ya bi oyun 3 kere formatlayıp denememe ragmen crash dumps verirmi hemde orjinal oyun yokmudur bunun bi cözümü

Selman Ozturk
23.Ağustos.2007, 13:01
ya bi oyun 3 kere formatlayıp denememe ragmen crash dumps verirmi hemde orjinal oyun yokmudur bunun bi cözümü

Maalesef...

cavanar99
01.Eylül.2007, 18:35
arkadaşlar bu hatadan kurtulmanın yolu herkesde farklı oluyor. Ben cache dosyasını ve crash dumps dosyasını silip kendim crash dumps dosyası oluşturdum ve bi daha hata gelmedi. İsterseniz bi deneyin...

uaeren1905
01.Eylül.2007, 20:35
arkadaşlar bu hatadan kurtulmanın yolu herkesde farklı oluyor. Ben cache dosyasını ve crash dumps dosyasını silip kendim crash dumps dosyası oluşturdum ve bi daha hata gelmedi. İsterseniz bi deneyin...

Malesef İşe Yaramadı :(:(:(

berkay92
02.Eylül.2007, 09:59
ben 18 haziranda kaldıımda beşiktaşdaydım sonra kayseride oyun açtın gene aynı tarihte aynı hatayı werdi
crash dumps dosyasını sildiim halde kendiliinden oluşup gene o hata çıkıyor hiç bir çözümü yok diosunuz ne yapalım 2009u bekliyecez galiba :(

concordant
05.Eylül.2007, 01:38
arkadaslar bide şunu deneyin hatadan kurtulmak için..hata çoğunlukla haberlerde gönderilen bi mesajdan geliyor sizin oyuncunuzla ilgilenildiğini belirten bi mesaj bizde ellerinizi çekin yada dinleye biliriz cevabı veriyoruz bu mesaja cevap vermeyin hep es geçin zorunlu mesaj değil takvim ilerliyor biz bi kaç arkadaş bunu denedik ve ondan sonra hataya rastlamadık..

Oğuzcan
06.Eylül.2007, 02:25
Bunun işe yarıcağını zannetmiyorum ama sen kurtulmuşun senin adına sevindim bende hep 5veya9 - aralıkda geliyor 2009 da geldi bu hata save mii kopyalayıp cafedeki pc de devam ettim şimdi 2013 aralıkdayım yine geldi bu hata en iyisi 2009 u beklemek çocuk oyunca değilki bu format at oyna format at oyna...Böyle olucaksa 08 hiç oynamam daha iyi..

kazmavs
06.Eylül.2007, 03:35
arkadaslar bide şunu deneyin hatadan kurtulmak için..hata çoğunlukla haberlerde gönderilen bi mesajdan geliyor sizin oyuncunuzla ilgilenildiğini belirten bi mesaj bizde ellerinizi çekin yada dinleye biliriz cevabı veriyoruz bu mesaja cevap vermeyin hep es geçin zorunlu mesaj değil takvim ilerliyor biz bi kaç arkadaş bunu denedik ve ondan sonra hataya rastlamadık..

ben tatile gidiyorum haliyle hiç birinede cvp vermiyorum ama yinede geliyor

yusuf326
10.Eylül.2007, 20:54
Durun ARTIK Oyunu silmeye SONNN (vallaha sırf sizler için siteye girdim bu yazıyı yazıyorum çünkü aynı hatayı bende cektimde :) ) herneyse konumuza dönelim bu zıkkım crush dumps hatası benimde basımın belasıydı oyunu sildim yükledim yok format atıp tekrar yükledim yok dedim artık fm oynayamacam ama o save li dosya bi kenarda duruodu . O arada teyzeoglu msn ye girdi dediki yusuf dedi fm hata verio pc ye bi bağlan da bak neyse sorununu hallettim soran o oynamaya basladı yeni bi oyunla dedim beim su oyunu denesene bi belki sende acılır. Tamam dedi yolladım. İçimden b.. acılır sen bekle demezmi Kırıkkale sporla Konyaya 3 tane attım diye oyun acılımıs hatavermeden ilerlemiş ve mac yapmıs Alllahhhhhhhh kalktım göbek attım sevincimden o kadar kariyer tekrar devam edecekti . Crush dumps hatasının bnm pc 5 Aralık 2009 saat 19,45 de vermişti suan 2010 nisan ayındayım tıq yok devam uefa kupasında man. city yarı final büyük ihtimal beni eleyecek ama devam edelim :) . Yani kısacası ark. bu hatayı alan ark. oyunu baska bi pc ye yollayıp denesinler. Mesela bu sitede aynı hatayı alan iki ark. msn de konussunlar denesinler dosya msn den cok yavas gidio onun için bi siteye upload edin oradan birbirinize linki verin belki olur Benim diyeceklerim bu kadar inş. hepiniznki acılır

Bekq
11.Eylül.2007, 03:12
Durun ARTIK Oyunu silmeye SONNN (vallaha sırf sizler için siteye girdim bu yazıyı yazıyorum çünkü aynı hatayı bende cektimde :) ) herneyse konumuza dönelim bu zıkkım crush dumps hatası benimde basımın belasıydı oyunu sildim yükledim yok format atıp tekrar yükledim yok dedim artık fm oynayamacam ama o save li dosya bi kenarda duruodu . O arada teyzeoglu msn ye girdi dediki yusuf dedi fm hata verio pc ye bi bağlan da bak neyse sorununu hallettim soran o oynamaya basladı yeni bi oyunla dedim beim su oyunu denesene bi belki sende acılır. Tamam dedi yolladım. İçimden b.. acılır sen bekle demezmi Kırıkkale sporla Konyaya 3 tane attım diye oyun acılımıs hatavermeden ilerlemiş ve mac yapmıs Alllahhhhhhhh kalktım göbek attım sevincimden o kadar kariyer tekrar devam edecekti . Crush dumps hatasının bnm pc 5 Aralık 2009 saat 19,45 de vermişti suan 2010 nisan ayındayım tıq yok devam uefa kupasında man. city yarı final büyük ihtimal beni eleyecek ama devam edelim :) . Yani kısacası ark. bu hatayı alan ark. oyunu baska bi pc ye yollayıp denesinler. Mesela bu sitede aynı hatayı alan iki ark. msn de konussunlar denesinler dosya msn den cok yavas gidio onun için bi siteye upload edin oradan birbirinize linki verin belki olur Benim diyeceklerim bu kadar inş. hepiniznki acılır
Yalnız sen bundan sonra o save'i oynamak için teyzeoğlunamı gitçen.:D

gookhan
12.Eylül.2007, 05:54

malesef olmadi :/

drengin
12.Eylül.2007, 17:41
arkadaşlar olmuyor olmuyor
bende üç tane pc var olmuyo(flash la talıyorum save game leri)
sil yükle olmuy

bu sorunu kim yaptıysa allah onu bildiği gibi yapsın

Bekq
13.Eylül.2007, 01:39
Bende 1 kere gelmedi böyle bir hata.Acaba acayiplip bendemi,sizdemi?

bySilver
13.Eylül.2007, 01:57
Modifier editor iLe fazLa oynadıgın zaman hata geLiyor biLiyorum :)

ftahtakale
21.Eylül.2007, 23:08
Bu illet hastalıktan kurtulmanın yolu:

- 8.0.1 yamasını yüklemeniz gerekli. Zaten sanırım sadece 8.0 versiyonunda bu hata çıkıyor. (eğer 801 versiyonunda da bu hatayı alıyorsanız aşağıdakini yapmanız yeterli)

- yükledikten sonra, belgelerim\sports interactive\football manager 2008 klasöründeki "crash dumps" klasörünü silin.

yapılacaklar bu kadar.

ben test ettim. 5 aralık 2009 da almıştım hatayı. şu an 11 nisan 2010'dayım. şu zamana kadar bir hata almadım.

Arkadas bende crash dumps hatası verdi ve oy un kapandı sizinde dediginiz gibi 8.0.1 yamasını yukledim pc ye ve bana bu sefer oyun acıldıktan sonra su hatayı verdi " Korsana Karsı Uyalım Uymanayanları Uyaralım" Diyo o hatasa CD takın diyo cd taktıgımda aynı hatayı veriyo bu hatayı nasıl duzetebilirim ...

GReeN BeReT
21.Eylül.2007, 23:13
Arkadas bende crash dumps hatası verdi ve oy un kapandı sizinde dediginiz gibi 8.0.1 yamasını yukledim pc ye ve bana bu sefer oyun acıldıktan sonra su hatayı verdi " Korsana Karsı Uyalım Uymanayanları Uyaralım" Diyo o hatasa CD takın diyo cd taktıgımda aynı hatayı veriyo bu hatayı nasıl duzetebilirim ...
İllegal içerik hakkında paylaşım yasaktır.

caner_58
29.Eylül.2007, 04:52
teşekkürler bu hata yüzünden cok save giitti
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
oyun 2009 aralık 5 de hata veriyodu

caner_58
29.Eylül.2007, 05:46
olmadı denedşm

levcel
29.Eylül.2007, 21:59
ya bunun bi çözümü yokmu yaa

1 yıl bekliyoruz oyun türkçeleşsin diye ve sonundaa :(

şimdi 2009'u mu beklicez bir yıl

BESIMULGEN
04.Ekim.2007, 20:28
Arkadaşlar anlaşılan bu sorun herkesde farklı tarihlerde farklı zamanlarda farklı şekillerde olabiliyor bende 18 haziran 2008 tarihnde saat 21.45 e gelince takılıyor ben bu >Fm2008 oyunu ilk çıktığında alıp oyunamaya başladım ozaman böyle bir hata vermiyordu ama arkadaşım bir gün bize geldi ve bu oyunun datası ile oynadı takımlara transfer felan yaptık ve bu oyuna tekrar açıp başladığımda oyun 18 haziran 2008 de takıldı aslında hata tamamiyle bizle kanaklanıyor halbuki o settings dataya girmesek böyle bir sorun olmuyacaktı. sonuç şuki arkadaşlar zamanınızı boşa harcamayım bu aaltta yazdıklarım bana çözüm getirmedi sizede getirmez
1) 10 kez oyunu yükledim en başından tekrar başladım. ama her seferinde 18 haziran 2008 tarihde takıldı
2) 2 kez format attım oyunu tekrar yükledim ama gene aynı tarihte 18 haziran 2008 tarihinde takıldı.
3) oyunu yükledim save dosyasını yükledim takrar açtım kayıtlı oyunun gene 18 haziran 2008 tarihnde takıldı.
4) 1 saatten beridir sizlerin yapmış olduğu ve yazmış olduğu işlemleri yaptım ama gene aynı hatayı verdi 18 haziran 2008 de takıldı
kısacası şunu ifade etmek isitoyrum ki arkadaşlar değil bunları yapmak bunların feriştahını bile bulsanız yapsanız sizde benim gibi bu oyundan mahrum kalacaksınız ondan dolayı siz siz olun birdaha bu oyunu alırsanız datasıyla oynamayın ayarlarını fazla kurcalamayın artık sizde benim gibi fm 2009 bekleyin herkese iyi günler....

alierennet
05.Ekim.2007, 22:21
Arkadaşlar bende de aynısı oluyordu. Mart 2009'a geldiğimde crash dump hatası alıyordum. Her yolu denedim olmuyordu sonunda yardımcı program kullanmadım yama falan yüklemedim sadece genie scout kullanıyorum ve sırayla 8,01 ve 02 güncellemelerini yaptım 2012 yılına geldim allah nazardan saklalsın henüz o hatayı almadım. Sanırım crash dump hatasını alanlar fm modifier kullandıkları için alıyorlar. Bu belki bir fikir olabilir birde modifier kullanmadan deneyin.

mustafad1903
08.Ekim.2007, 00:25
bende 8.0.2 de hata cıktı 1 sezon sonra 2008 hazıranda hata cıktı

caner_58
12.Ekim.2007, 23:40
ben düzelttim hatayı 5 aralık olayını daha cıkarmı bilemem

biran
15.Ekim.2007, 06:29
Arkadaşlar merhaba..lütfen bana yardım edin.bende çıkan hatayı yazıyorum ve neden acaba diye sizlere soruyorum.

Football Manager 2008 is running dangerously low on memory.Please quit and free up some memory...LÜTFEN YARDIM EDİN...

RauL
19.Ekim.2007, 01:31
Bu hata antrenörden bir futbolcu için Rapor istediğinizde, o raporu görüntülemek istediğinizde karşınıza çıkıyor. Yada futbolcunun profilindeki Antrenör Raporları'na tıkladığınızda çıkıyor.. Ben 2012 yılındayım şu anda. Raporu görüntüle demediğiniz sürece bu hatayla karşılaşmadan oynayabiliyorsunuz..

ahmetlik0519
23.Ekim.2007, 20:43
bunun tr yama ile bi ilgisi varmı.korkum fm 09 da çıkar diye

scar face
28.Ekim.2007, 06:08
Ve Crash Dumps benım basıma da bela oldu artık fm 09u beklicez kariyer keyfimizde yarım kaldı:(

jumanji_949
31.Ekim.2007, 09:00
slm arkadaslar ben bu hatayla hep karsılastım. en son bugun. fm 2008 (8.0.2) yeni oyun actım belkı hata cıkmaz dıye ama daha ılk hazırlık macın da hata karsıma cıktı. ben ken dım caresini buldum sizede soylemek istedim. ilk actıgım da trksprtal masaüstü yazılımıyla oyuna giriyordum. hemen macta hata verip atıyodu. bende trksprtl masaüstünü kullanmadan deneyim dedim ve hic bir sorun cıkmadı az önce macı bitirdim ister seniz deneyin dille alakalı bi sorun olabilir. deneyen arkiler lütfen cevap yazsın

jumanji_949
31.Ekim.2007, 12:31
slm arkadaslar ben bu hatayla hep karsılastım. en son bugun. fm 2008 (8.0.2) yeni oyun actım belkı hata cıkmaz dıye ama daha ılk hazırlık macın da hata karsıma cıktı. ben ken dım caresini buldum sizede soylemek istedim. ilk actıgım da trksprtal masaüstü yazılımıyla oyuna giriyordum. hemen macta hata verip atıyodu. bende trksprtl masaüstünü kullanmadan deneyim dedim ve hic bir sorun cıkmadı az önce macı bitirdim ister seniz deneyin dille alakalı bi sorun olabilir. deneyen arkiler lütfen cevap yazsın

eklemek istedigim 2 sey var trksprtal masaüstü yazılımını kullanmadıgınızda maclarda bazen ileri gidemiyosunuz onun icin ingilizce spiker yüklemeniz gerekli C:\Program Files\Sport Interactive\Football Manager 2008\data icine atıyosunuz.
2)C\Document & Settings\SISTEM\Application Data\ Sports Interactive\Football Manager 2008 in icinde cache dosyasını siliyorsunuz... bende sorun halloldu.sizde deneyin

matador069
13.Kasım.2007, 02:47
malesef olmadı bende.denedim ama sonuç aynı tarih için aynı.

matador069
13.Kasım.2007, 08:35
Bir arkadaşımdan emekli ol tavsiyesi aldım denedim o tarihi sorunsuz geçti ama malesef yeni oyuncu açıp aynı takımı yeniden almanız gerekiyor ki buda managerlik kariyerinin 1 yılı şimdiden heba oldu demek çünkü bende hatayı mayısta verdi.

dds
04.Aralık.2007, 21:54
Tmm tesekkurler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Maalesef evet.:icon_frown: Bu 3. oynayışım 3üde aynı yerde aynı hatayı veriyor yaaaa

myeren
06.Aralık.2007, 04:28
Bu Hatanın Çözümü Bu Değil Biraz Araştırın Appcompat.txt ile ilgili bir hata buda Microsoft'un Sasser virüslerinden kaynaklanıyo Microsoftun bu konuyla ilgili çıkardığı yamaları yükleyin ve Windows güncelleştirmelerini yapın yinede geçmiyorsa format bir çözümdür ancak Sasser virüsü Bazı Durumlarda Format Atılsa dahi kendini türetiyo yani en kesin çözüm yeni bir hard disk bu konuda yapılmış en iyi açıklama budur bence zira bu hatadan kurtulmak için herşeyi denedim ram bile değiştirdim ama ne fayda yeni hard disc alacam yakında :D

HackerAmca
06.Aralık.2007, 22:03
güzelmiş
walla

yigitomic
08.Aralık.2007, 01:42
CRASH DUMPS HATA ÇÖZÜMÜ : Oyununuzu açın saveli,sonra optionstan preferences ve display sounds,ordan çözünürlüğü 1152*862 yapın comfim deyin bu kadar

salomondiaz
01.Ocak.2008, 06:29
bende bu hatayı herhangi bir oyuncu hakkında antrenör raporu istediğimde alıyorum kimseden bişey istemeye de gelmiyor anam :) sizce ben cok şey mi istiyorum :)

salomondiaz
01.Ocak.2008, 06:42
valla arkadaşlar bu zıkkım hatanın bi çözümü herhalde yok bulan varsa helal olsun haa bilipte paylaşmıyorsa yazıklar olsun :) neyse bence bu hatalar kendiliğinden çıkıyor ortaya bende daha önce benim oyuıncularla ilgilenen kulüp haberlerini yalanlamak veya doğrulamak için oradaki 3 şıktan birine bastığımda .exe hatası verip oyun kapanıyordu sonra bu sorun kendiliğinden kalktı ortadan şimdi de oyuncular hakkında rapor istediğimde hata vermeye başladı bi süre rapor istemeyeceğim bakalım nasıl olacakkkk
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya bnm oyunun ayarlar kısmında ekran çözünürlük ayarı yok yaff
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
kendi oyuncularımın antrenmanlardaki gelişimlerini görmek için şu anki nitelik değişikliklerini göster diyorum ama hiç bir şey değişmiyorrr normal mi acabaa

berat87
01.Ocak.2008, 16:10
cd istemez dimi

kralarthur14
01.Ocak.2008, 18:05
ben tam maca baslarken alıyodum sonra bu klasoru sıLdım duzeldı

Orhan Aker
03.Ocak.2008, 16:43
valla aynı hata bende de çıktı belgelerimde çıkan crash dumps dosyasını masaüstüne kesip aldım oyuna 1 sezon sorunsuz devam ettim ondan sonra yine verdi aynı hatayı yine aynı yöntemi kullandım şuan 3 .sezona girmek üzereyim daha almadım crush dumps dosyasını kesip masaüstüne alın eğer yine hatayı alırsanız eskisini silip yeni oluşan dosyayı masaüstüne alın.Zor şartlarda çaılışıyoruz :D çok zor

Cm1914
18.Ocak.2008, 13:47
Bilgisayarınıza Unlockeri İndirin Ve Kurun

C:\Documents and Settings\KullanıcıAdınız\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\Crash dumps
Klasörüne gelin sağ tıklayın unlockere tıklayın eyLem yok yazan yeri siL yapın Ok diyin sonra oyuna girin dewam edin bu size 3-4 ay gider oyunu 1 ay geçtikten sonra kaydedin kesin çözüm değil ama genede idare eder

kadirkltv
28.Ocak.2008, 09:03

onuda yaptım ama olmadı

icewolfe
30.Ocak.2008, 22:52
ben şöyle bi sorunum var maç içindeyken atıyor bi hata veriyor tamam tamam dedikten sonra tekrar giriyior ama maç içinde 5 kez yapıyor bunu nasıl çözümleriz

Pentagram_15
31.Ocak.2008, 00:49
Hatanın ne olduğunu belirtirsen tam olarak daha kesin cevaplar bulabiliriz bir de kullandığın skin veya grafik dosyalarında sorun olabilir.

emre45
01.Şubat.2008, 01:44
bende bir kere bu crash dumps hatası çıktı şu an yeni bir kariyer açtım acaba bunda da hata verir mi yani kesin olarak hata veriyorsa boşuna oynamıyayım.

mustiUA
14.Şubat.2008, 17:15
bu hata bendede oldu ve hiçbir şekilde engelleyemedim 8.0.1 de olmuyomuş galiba ama ben onu indirmemiştim 8.0.2 de yolda galiba artık onu bekliyorum çıksın indirecem şimdi 8.0.1 i indirmeye gerek yok galiba

Trabzonspor
19.Şubat.2008, 11:47
aynı sorun bendede olsutu ewet 5 aralık 2009 da oldu bu sorun bı cozum bulamadım artık 3 üncü oyunu oynarken aynı soreun olunca bıktım ve oyunu sıldım sevdıgım bı oyunu bırakmanın eşiğine geldım işallah sizin verdıgınız bılgıden sonra duzelır ve bende eskısı gıbı kafam rahat oyun oynarım

Estranged
19.Şubat.2008, 13:33
Bende crash dumps hatasi verdiginde `saveli oyun adi(backup)` diye bi yazi cikiyor ve bikac gun onceden baslatiyor.sonra da bi sorun olmuyor.bu nasil oluyor bir bilginiz ya da fikriniz var mi?

3842
21.Şubat.2008, 22:20
Bana 2008'de Lig başlamadan 2 hafta önce , Respond To Transfer request bölümüne girerken çıktı ... Dosyayı sildim ... Deneyeceğim , yine çıkarsa 8 .02'yi indirecem artık ... Bu arada Temadan kaynaklandığını düşünmüyorum , Çünkü oyunun orjinal yamasını kullanıyorum ve çıksaydı daha önce çıkardı ... Bu arada nasıl oluyoda boş bir dosya sorun yaratıyor :D

Sheriff
22.Nisan.2008, 16:34
Ben 8.0.2 versiyonunda data editör ile datada değişiklik yapıp oyun açtığımda normal olarak devam edebildim ve bir sorun çıkmadı.. Crush dump hatasıyla da daha önce hiç karşılaşmadım..

akcakil
24.Nisan.2008, 17:59
arkadaşlar 5 aralık 2009 da bende de aynı sorunu verdi kayıtlı oyunumu yedekleyip oyunu silip tekrar yükledikten sonra 0.1 yamasını yükledim kayıtlı oyunumu tekrar games e atıp açtığımda hata vermedi ve sorunsuz oyunuma devam ediyorum bu şekilde yaparsanız düzelir iyi oyunlar..

pendiklee
25.Nisan.2008, 13:21
Arkadaşlar benim oyunum orjinal oyun ve 8.0.2 yaması kurulu. 2007'de hiç böyle hata olmamıştı ama 2008'i yüklediğimde ilk aldığım takımla başıma geldi bu olay. Allah'tan erken gelmiştide fazla ilerlememiştim ne yaptıysam bir türlü sorunu çözemedim tatile çıktım crash dumps dosyasını sildim ama bir türlü sorunu çözemedim. Eski oyunumu kapatıp yeni oyunla başladım, şu anda 2012'deyim ve crush dumps hatası nadirde olsa ara ara karşıma çıkıyor ama bu sefer çözümü var. Oyunda su anda otomatik kaydet seçeneği aktif ve bu hatayı alınca yaptığım şey hatayı verdiği yerde bir günlük tatile çıkmak böylece sorun ortadan kalkıyor ama dediğim gibi ara arada olsa bu hata karşıma çıkıyor ve bende her defasında bir günlük tatile çıkıyorum.

umutyuku
20.Haziran.2009, 16:56
ya ben bu yamayı yuledıkten sonra benden cd istiyor ama ben cd ile yuklememıstım oyunu :S

BeeTLeJuiCe
20.Haziran.2009, 17:01
ya ben bu yamayı yuledıkten sonra benden cd istiyor ama ben cd ile yuklememıstım oyunu :S

Hangi yamadan bahsediyorsun?
Crash Dump konusu ile alakası nedir?
cd ile yükledin ama orjinal cd mi?

ahtamara
30.Haziran.2009, 00:50
Arkadaşlar şöyle bir örnekleme yapmak istiyorum benim durumumda olanlar için. Eğer crash dumps hatası oyunu açmanızı engelliyorsa:

Desktop bilgisayarımda fm 2009 u çok rahat şekilde oynarken bir türlü laptopımda bu oyunu oynayamadım. Kurmak için neler denemedim ama hep aynı sorun crash dumps. Oyun açılmıyordu. Bende şöyle bir çözüm düşündüm. Fm i çalıştırabildiğim desktopımın bütün fm dosyalarını bir dvd ye attım. program files, belgelerim ve application data içindeki bütün fm klasörlerini dvd ye kopyaladım. Laptoptan fm i tamamen kaldırdım ve dvd ye kopyaladığım tüm dosyları yerlerine kopyalayıp yapıştırdım. Şu an oyunu hatasız oynayabiliyorum. Hiç açamayan arkadaşlar için çözüm olabilir. Bilgisayarında fm kurulu bir arkadaşınızdan kopyalayabilir veya bir başka bilgisayara kurup çalıştırıp kopyasını alıp kendi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Sevgiler...

shadowsluck007
30.Haziran.2009, 01:24
Sonunda bendede oldu hayirli olsun.Anladigim kadariyla bunun bir cozumu yok

pessy
27.Ağustos.2009, 00:12
arkadaşlar oyunu oynarken virüs programınızı devre dışı bırakın ben bu çözümü kullanıyorum ve bu çözümü buldumdan beri böle bişi olmadı

supreme07
08.Eylül.2009, 03:40
crash dumps hatasının şimdi kesin bir çözümü yokmu arkadaşlar ben bişey anlamadım yaa :(

aykfb
16.Eylül.2009, 20:12
beyler her kafadan bi ses cıkmasın lütfenn..efed bu sorun yasanıoo bendede 5 aralık 2009 da crash dumps hatasını verdi.. ve nasıl düselticem bu hatayı vermemesi icin ne yabmalıyım gzll bi sekilde anlatırsanız sevinirim..