PDA

View Full Version : Mizah Bölümü

IcedEarth
06.Şubat.2007, 04:26
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Benim mizah bölümünde kapatılan konuyla ilgili bi eleştirim olacak.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55795
Burada sadece 1 kişi eleştiriyor. Ondan sonra bir yöneticimiz geliyor ve konuyu kapıyor. Mizah bölümünde açılan konuların yarısından fazlası kapatılıyor. Bir paylaşım yapıyoruz, fakat çok ciddiye alınıyor. Bu kadar ciddi olacaksak Mizah bölümü neden var? Ayıp bir şey değil ki paylaştığım. Fatih Sultan Mehmet'e hakaret mi ettim sanki.
Böyle durumlar olunca paylaşım yapma isteği azalıyor insanın. Yöneticilerimizin biraz daha dikkat etmesini rica ediyorum bu ve bu gibi konularda.

World Hollow o1
06.Şubat.2007, 05:38
Bencede cok haklı herkes ona guluyor bir kişi çıkıyor diyor kınıyorum, sonra konu kapatılıyor...

Mağdem paylasım alanı orası zaten agır bır sey olsaydı ekleyen kısı bunun agırlıgını bılır ve eklemezdı..

yunusgs
06.Şubat.2007, 05:44
Bencede konuda zaten eğlenme amaçlı hakaret yok.

Ilhan
06.Şubat.2007, 05:50
Kapanması doğru. Fatih Sultan Mehmet tarihimizin en önemli liderlerinden. Adını ne olursa olsun bu tip mizahlarda kullanmak yanlıştır. Burasının facebook olmadığını da bilelim. Facebookta bana bin kere forwardlanmıştır bu mesaj. Gerek yok yani.

DisCo
06.Şubat.2007, 06:01
Karışmak bana düşer mi bilmem. Burada konu Fatih Sultan Mehmet ve eğer o zaman msn olsaydı nasıl olurdu diye mizahı yapılmış.

Kilitleniyor. Sebeb böyle önemli biriyle ilgili mizah yapılmaz. En azından bu sitede yapılmaz anlamını çıkarıyoruz.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55164

Bu bağlantıya tıkladığımızda ise konu Osmanlıca ve şimdiki filmler o zaman çekilseydi isimleri ne olurdu diye mizah yapılmış.

Kitlenmemiş. Osmanlıca bizim için önemli birşey değil mi?

İki kısıma baktığımızda araçlar aynı olmasada amaçlar aynıdır. Zaten önemli olanda amaçtır. Biri kapatılırken diğeri kapatılmıyorsa takdir sizlerin.

Osmanlıca film isimleri konusunu açan arkadaşımız yanlış anlamasın. Sadece örneklemek amacıyla kendisi konu içine girmiştir. Gerçi baksaydım daha çok bulurdum böyle şeylerde ilk olarak senin konunu gördüm.

Mirza
06.Şubat.2007, 06:38
Disco'cuğum söz konusu konu'da kilitlendi.

Bölüm yönetici arkadaşlarımızın gözlerinden kaçmış heralde. Sizlerde böyle konuları gördüğünüz vakitlerde uyarı butonuna basarak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler

Konu mizahlık değil bizler mizahlığız. Konuya 3 yönetici mesaj yazmış, bunlardan bir tanesi de benim. (: Alla alla çok tuhaf.

DisCo
06.Şubat.2007, 06:44

Kilitlenmesi için söylememiştim. Şunu belirtmek için söyledim. Bir arkadaşımız dedi diye konu kilitlendi. Şimdide ben dedim diye öbür konuda kilitlendi. Mizah bölümünde hangi konu kilitlenir hangisi kilitlenmez ile ilgili bir sistemi var mı yoksa duygusal mı davranıyoruz. Bana göre ayıp sana göre komedi başkasına göre dram?

Mirza
06.Şubat.2007, 06:48
Bizim korkumuz şudur Disco'cuğum :

Forumdaki kullanıcı arkadaşlarımız yaş olarak bu tarz konulara fazlasıyla mizahi yaklaşıp abuk subuk mesajlar yazabilir. Bu tarz mesajlar forumda tartışmalara hatta kutuplaştırmalara kadar gider.
Hem milli değerlerle ilgili konuları bence mizah bölümüne açmamak lazım. Misal :
Fatih Sultan Mehmet'i seven var sevmeyen var. Sevmeyen konuda aşırıya kaçacak ve diğer tarafı sinirlendirecek bu da forumda ateşli tartışmalara yol açacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

DisCo
06.Şubat.2007, 06:56
Yazdıklarımın yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Çünkü bakınca sorun çıkarıyormuşum gibi görünüyor. Mizah bölümüne taş çatlasa 2 kere girmişimdir. Forumda yer alan birisi olarak fikir belirttim.

Konunun kilitlendiğini söyleyince yazdığım mesajın yanlış anlaşıldığına karar getirdim ve açıklayıcı olması adına diğer mesajı attım. Ama Sizinde mesajınızı değiştiğinizi gördüm. Bölüm modları tarafından atlanmış kısmını ekleyince benim sorum olan kurallar neye göre işleniyora cevap almış oldum. Ancak ben mesajımı düzenleyemediğim için açıkladığınız birşeyi tekrar sormuş gibi oldum. Neyse gerekli açıklamalar yapıldı. En azından ben tatmin oldum.

ibo
06.Şubat.2007, 08:38
Öncelikle şunu belirteyim o konu bir arkadaş şikayetçi olduğu için değil ben konuyu yeni gördüğüm için kilitlenmiştir. Hangi konuyu kilitleyip hangi konuyu kilitlemem gerektiğine konuda ki mesajlara göre karar vermiyorum.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul gibi bir şehri fethetmiş, orta çağın sona ermesini ve yeni çağ'ın başlamasını sağlamış bir padişahtır. Böylesine büyük bir sultan'ın günümüz gençliğine "Fatih Sultan Mehmed'in Msn'i" diye mizahi bir yaklaşımla tanıtılması çok yanlıştır. Özellikle forumun yaş ortalamasının çok düşük olması, küçük kardeşlerimizin kafasında Fatih Sultan Mehmed'in saygınlığını yitirmesine sebep olur. Hepimiz geçtik çocukluk dönemlerinden o yıllarda ilk izlenim çok önemlidir. Bir kişiyi kafanda ilk olarak nasıl canladırırsak bir daha ömür boyu hep öyle hatırlarız.

Bu konuya uygun çok güzel bir söz var. "Geçmişine taş atanın , geleceğine gülle atarlar." Biz böyle geçmişimize mizahi konularla taş atarsak, Gençliğe çağ atlatmış bir Sultan'ı gençlerin gözünde böyle küçültürsek vay halimize. Mizah dahi olsa Geçmiş gençlere msn kadar basit gösterilmemeli. Son olarak Atatürk'ün sözü : "Geçmişini bilmeyen milletler, yok olmaya mahkumdur."

Bahadır Akdeniz
06.Şubat.2007, 09:05
Yönetici arkadaşım;

Benim yüzümden tartışma çıkmış galiba, en sevmediğim şeydir bu. Normalde ben forumlarda kimin ne paylaştığı ile hiç ilgilenmem ve forumlardaki üyelerin ne şekilde düşündüğü ya da ne şekilde yaşadığıda umrumda bile olmaz. Ben sadece mesajların içinde Fatih Sultan Mehmet yazısını görünce ve bir oyun sitesinde bu ne alaka acaba diye düşünmüştüm ve girip bakmıştım. Peygamber efendimizin bile karikatürlerinin çizildiği bir dönemde, bir Türk genci Fatih Sultan Mehmet ile alay etmiş çokmu? Herneyse ben artık hiçbirşeye karışmıyorum. Bu sitedeki tek görevim bundan sonra grafikerliktir ve grafik ofisinden başka hiçbiryere yorum yazmayacağım. Eğer konu benden dolayı kapandı ise açılabilir. Ben şikayetimi geri alıyorum.

Mirza
06.Şubat.2007, 15:49
Kimse için o konu kilitlenmedi, kilitlenme sebebi sizin şikayet etmeniz de değil. Konudaki yazıları okudunuz mu anlarsınız. Kilitli.