PDA

View Full Version : TSL 22. Hafta | Konyaspor - Galatasaray

Pages : [1] 2

BlackEagle19o3
13.Şubat.2007, 00:18
Konya kendi sahasında iyi oynayan ve stada azımsanmayacak derecede seyirci çeken bir anadolu takımı.İyi de transferleri var.Bu maçı kazanacaklardır diye tahmin ediyorum...Gs zaten Leverkusen maçı yorgunu olacak;)

Fernando Gago
13.Şubat.2007, 00:42
Avrupa maçı nedeniyle takım yorgun olacak Galatasaray bu maçta puan kaybedebilir

goosfraba
12.Şubat.2008, 13:26
[CENTER]http://img507.imageshack.us/img507/1797/knyady4.jpg

Maç hakkında ki yorumlarınızı buradan yapabilirsiniz.

RaSenGan
12.Şubat.2008, 13:42
Leverkusen maçında yorulcak futbolcularımız.Bu maçta çok iyi oyun beklemiyorum.Ama yinede kazanırız maçı.Lincoln oynar inş.

DisCo
13.Şubat.2008, 14:03
Aslında korktuğum bir deplasman ancak Konya maçı kilit kısım olarak görüyorum. Çünkü Galatasaray zorlu bir viraja giricek. Bu maçta kayıp yaşanır ve üstüne Fenerbahçe kupa mağlubiyeti gelirse devamıda çorap söküğü gibi gelir. O açıdan bu maçın kazanılması gerekir. Eldeki geniş kadro ile bu maça daha zinde bir takım çıkarılabilir.

yunusgs
13.Şubat.2008, 18:17
Maç yorgunluğu bir bahane olmamalı maç bugün oynanacak PERŞEMBE,CUMA,CUMARTESİ takıma dinlenecek 3 gün hatta Pazar da var 4 bu maçı ne olursa olsun almalıyız İngilizler de 3 gün de bir maç yapıyor ama hiç yorulduk demiyorlar bu maçı kazanırız 1-0 olsun bizim olsun.

El Comandante
13.Şubat.2008, 18:22
Daha Leverkusen maci var,ne bu hiz ? :) Eskiden Avrupa maclari oldugu zaman TSL maclarinin konulari acilmiyordu,kurallarda bir degisiklik mi oldu ?

El Barto
13.Şubat.2008, 19:27
Galatasaray Avrupa maçı olsa bile bu maçta puan kaybetmez. İlk yarıdaki gibi yarım düzine atamasada kazanacaklardır. :) Yeni transferi bu maçta seyredebiliriz umarım...

a.arıcı-11
14.Şubat.2008, 14:30
zor bi deplasman leverkusen maçında o kadar baskılı futbol ve çok yoruldular umarım gs puan kaybeder gsnin geniş bi kadrosu var ama yarısı sakat veya cezalı yani ellerindeki 11 in pek yedeği yok hala sadece lincoln ve yeni trasnfer eklendi sanırsam

deniz.91
14.Şubat.2008, 14:40
Zor bir maç ama gsnin puan kaybedeceğini sanmıyorum

Emurafu
14.Şubat.2008, 15:34
Galatasaray bu mücadelesi ile kolay kolay yenilmez..Heleki Anadolu takımlarına...Konya bizi yenmesi için baskıdan cıkması üstelik iyi pas yapması lazım...Song gelince maçlara göre Emre ile degişmeli oynamalı..Bu maçta yorgun olan biri yerine Barusso oynarmı bilemem..Lincoln ilkonbirde olacak galiba kalli dün ipucu verdi..Zor maç olacak..1-0 olsun bizim olsun:)..

PesimiSTyLa
14.Şubat.2008, 15:45
Konyaspor zor deplasman fakat baskılı futbolumuzla bu macı alırız;) yorgun olacaklarını sanmıyorum. zaten 2. yarı hep baskılı oynadık ve hiç yorgunluk yasamadık. Barusso, song veya Lincoln oynar mı bilinmez ama eger bu kadro bu oyuna devam ederse 3 ünün de yedek kulübesinde oturmasına razıyım ;)

Onurap
14.Şubat.2008, 16:38
Konya zor bir deplasman.Fakat bu formumuz karşısında dayanacağını sanmıyorum :)

TürkuAz
14.Şubat.2008, 17:18
Konyaspor sıradan Anadolu takımlarından birisi. Bana göre fazla abartıyorsunuz. Formdayız, takım olarak süper mücadele ediyoruz. Maçı alırız..

El Comandante
14.Şubat.2008, 18:06
Cok formdayiz,inanilmaz bir mücadele var takimda.Konya deplasmaninda puan birakmayiz. ;)

Emurafu
15.Şubat.2008, 16:36
Lincoln,Song(İstanbula gelmedi) konya maçı kadrosuna alınmıyorlar...Adnan sezgin Gstvde söyledi..

Song biraz kapris yapıyor..Bütün afrikalı oyuncular takımlarına gittiler..Song hala gelecek..Lincoln zaten bugün cift kale maçta oynamadı..Kosu yaptı.

Bu arada ideal ilkonbir belli olmaya basladı..Kalli kolay kolay bu kadroyu bozmaz..

Vlla bu kadro benim çok hosuma hgidiyor...Bu gençler oynayalı beri oynanan oyundan zevk alıyorum..Konya`da mac gunu yogun kar yagisi bekleniyormus.

Onurap
15.Şubat.2008, 17:08
Lincoln ün oynamasının sebebi ne acaba?Leverkusen maçındaki olay mı?

El Comandante
15.Şubat.2008, 17:13
Lincoln olayi cok uzadi gercekten de.Kimse Galatasaray´dan büyük degildir,gerekirse 11 Türk futbolcuyla devam ederiz sezon sonuna kadar.

Emurafu
15.Şubat.2008, 17:15
Lincoln’ün üzerine titriyoruz"

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, UEFA Kupası’ndaki Bayer 04 Leverkusen maçında oyuna geç alınmasına tepki gösteren Casio Lincoln’ün kendileri için çok önemli bir isim olduğunu söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen Ahmed Barusso’nun imza töreninde basın mensuplarına açıklama yapan Adnan Sezgin, dünkü çalışmada sakatlık yaşayan Lincoln’ün bugün takımdan ayrı olarak kondisyoner Cevat Güler yönetiminde çalıştığını belirtirken, yaşanan sıkıntıların ise futbolun içinde olabileceğini ifade etti.

Hiçbir futbolcunun son dakikalarda oyuna girmeyi ya da ilk 11’de oynayabilecek seviyede olduğuna inandığı dönemde oynamamayı istemeyeceğini dile getiren Sezgin, "Bunlar doğaldır, ancak tepkinin de ölçüsü vardır. Disiplin sınırları dışına çıkıldığında değerlendirilir. Lincoln, bizim yatırım yaptığımız ve üzerine titrediğimiz bir futbolcu" dedi.

"KAYBETMEK DEĞİL, KAZANMAK İSTİYORUZ"
Lincoln’ün, Konyaspor maçında takımda olmayacağını, ancak daha sonraki maçlarda takıma katkı sağlaması için özel bir antrenman sürecinden geçtiğini anlatan Sezgin, "Biz bu kadar önemli bir değerin, takımımıza nasıl daha fazla katkı yapmasını sağlayabiliriz, onu düşünüyoruz. Kondisyon seviyesinin yükseltilmesine çalışıyoruz. Ona ihtiyacımız var. Takım olarak 3 kulvarda birden mücadele ediyoruz. Oyuncumuzu kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplantı çıkışında basın mensuplarının, Lincoln’ün neden Konyaspor maçı kadrosunda olmayacağı şeklindeki soruları üzerine, "Sadece kondisyon olarak hazır değil. Başka bir şey yok" cevabını verdi.

Lincoln asla ve asla göz ardı edilmemesi gereken bir yetenek, burası gerçek, elbet uygun olursa oynatılacaktır, kaldı ki şuanki tempoyla oynayan takıma lincoln ayak uyduramaz bence.Konya maçına gelecek olursak ise çarşamba günkü oyunu oynayalım yeter.. Konya çok iyi transferler yaptı bunuda göz ardı etmeyelim.

Maksic
15.Şubat.2008, 20:05
Galatasaray'ımız bu maçı alır ama hava büyük ihtimal kar yağışlı olucak bu ne kadar Konyaspor'a avantaj getirecek görüceğiz Lincoln yine yedekte kalır bence ama gol atan kazanır bana göre

Emurafu
15.Şubat.2008, 22:19
Galatasaray'ımız bu maçı alır ama hava büyük ihtimal kar yağışlı olucak bu ne kadar Konyaspor'a avantaj getirecek görüceğiz Lincoln yine yedekte kalır bence ama gol atan kazanır bana göreLincoln Konya'ya götürülmüyor..Yukarda koydum:)

TürkuAz
15.Şubat.2008, 22:24
Lincoln bu takımdan gider. Baran'ın dediği gibi kimse Galatasaray'dan büyük değildir. Kaprisleri geçmez burada..

Maksic
15.Şubat.2008, 22:50
Lincoln Konya'ya götürülmüyor..Yukarda koydum:)

İsabet olmuş o zaman onsuz da maçlar kazanıyoruz zaten Lincoln takımda kalır 1 yıl daha Gs yönetimi şans verir vermezse zarar ettiklerinin resmidir zaten onun için kalır bir yıl daha

Onurap
16.Şubat.2008, 00:06
Feldkamp ilk geldiği gün demişti lincoln almakla büyük risk aldık diye ozamanlar herkesin tepkisini çekmişti ama şimdi ne kadar haklı olduğu anlaşılıyor.Kalli nin gözünde yıldız oyuncu yaşlı oyuncu yok çünkü sadece iyi oynayan oyuncu oynayabilir isim önemli değil.

Emurafu
16.Şubat.2008, 00:35
İsteyen katılır isteyen katılmaz:)

Lincoln bu takımın herşeyi değildir. Lincoln olmadan bu takımın neler yapabildiğini hepimiz gördük, görmeye devam edeceğiz... Kendimi Lincoln’ün yerine şöyle koyuyorum. Evet ben mesleğimde şuana kadar iyi bir yere gelmiş bir insanım. Çok becerikliyim diyelim. İşimi en iyi şekilde yapıyorum. Ve bunu gören başka bir firma bana iş teklifinde bulunuyor. Oraya gidiyorum. Oradada çalışkan insanlar var... Ve ben orada kendimi ispatlamam gerekir. İspatlayamazsam maalesef sonum kötü olacaktır.

Yani Lincoln evet iyi bir futbolcu ama burasıda Galatasaray. Nice başarılara imza atmış, nice büyük futbolcular yetiştirmiş Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. Çark şuana kadar çok şükür kusursuz işlemektedir. Çünkü çark onunlada, onsuzda takır takır işliyor.

Ben şuan; Yıllık 4 Milyon Euro değil, Yıllık 100 bin dolar’a oynayan, Uğur Uçar, Mehmet Topal ve Arda Turan’ı düşünüyorum... Serkan Çalık’ı düşünüyorum ben. Yüreğini sahaya koyan futbolcuyu. İnşallah gün gelir Lincoln’de iyi bir form tutar işte o zamanda benim gözümde bu saydıklarım kadar değerli olur.

ordulu5252
16.Şubat.2008, 00:37
Lincoln kaprisli oyuncu Kalli ise sert disiplinli hoca Lincoln ile araları bozuk Lincoln'nun form seviyesi vasat ama Kalli'nin takım kadrosuna alması gerekti Kalli bu aralar kafasının,kendi istediğinin dediğine gidiyor.İnatçılığa,keçiliğe gerek yok....

DisCo
16.Şubat.2008, 00:47
Arkadaşlar Lincoln'de şöyle birşey görüyorum. Ona gösterilen sevginin karşılığını vermek istiyor. Zorunluluk olduğu zaman birşeyleri yapamazsınız. Lincoln çalım atmak istiyor birşeyler yapmaya çalışıyor ancak bunu gerçekleştiremiyor. Kafasının rahatlatılması gerekir. Kezman olayının farklı bir kopyasını Lincoln'de görüyoruz.

Çok süper oyuncu veya değil ama biz kaliteli oyuncu olduğunu biliyoruz. Sadece biraz sabır diyorum.

ordulu5252
16.Şubat.2008, 00:51
Lincoln'nun bu maça alınmaması Lincol'de ya büyük bi moral çöküklüğü olmuştur ya da hırs basmıştır....
Kalli Lincoln ile özel bir konuşma yapmış acaba ne konuşması yaptı???UEFA maçına hazır ol demişte olabilir......

Roberto Baggio
16.Şubat.2008, 01:01
Eğer Leverkusen maçı için kadroya alınmadıysa tamam fakat onun dışında bişeyse Lincoln işi yalan olur ...

ordulu5252
16.Şubat.2008, 01:07
Ben öyle zanediyorum Galatasaray taraftarı için belkide Leverkusen maçına hazırlanmış olabilir burda bilinmesi gereken Kalli ile ne konuştu?Yarın basına açıklama yapmalı Kalli bu konu hakkında bütün Galatasaraylı taraftarlar bekliyor haberleri......

Emurafu
16.Şubat.2008, 14:03
Konya maçında kar bekleniyor

Konyaspor ile Galatasarayımız arasında pazar günü yapılacak maçın başlayacağı saatlerde kar yağışı beklenirken, sıcaklığın eksi 6 dereceye kadar düşeceği bildirildi.

Konya Meteoroloji Bölge Müdürü Ertuğrul Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkeyi etkisi altına alacak yağışlı hava kütlesinin Konya'da da hafta sonu kendisini göstereceğini söyledi. Hafta sonunda kar yağışı beklendiğini ve sıcaklıkların düşeceğini belirten Şen, ''Kar yağışı Cumartesi (yarın) öğle saatlerinde başlayacak. Pazartesi sabahına kadar sürmesi bekleniyor. Konyaspor-Galatasaray maçının kar yağışı altında oynanacağını tahmin ediyoruz'' dedi. Pazar günü rüzgarın hızının 30-35 kilometre civarında olacağını dile getiren Şen, ''Sıcaklıklar da çok düşecek. Maç saatinde sıcaklığın eksi 6 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Pazartesi gecesi ve sabahında sıcaklık eksi 12 derece civarında olacak'' diye konuştu.

Kaynak: AA

gerrrard
16.Şubat.2008, 14:10
Kar varsa bizimkiler atamaz. Uğursuzluk getiriyor artık. :)

El Comandante
16.Şubat.2008, 14:16
Kar,yagmur,camur engelleyemez bizi.Konya´yi devirecegiz. (:

Genclerden olusan,son saniyeye kadar mücadele eden bir kadromuz var.Hava sartlari fazla etkilemez bizi.

Emurafu
16.Şubat.2008, 14:24
Aslında kar olması daha iyi..Çünkü bizim takım pres yapıyor böyle rakibi daha iyi bozarız..Sadece pas alıs verişlerinde sorun olur..Ceyhun,Murat hacıoglu,Veysel bu kadar birsey yapamazlar..

DisCo
16.Şubat.2008, 14:43
Arkadaşlar hani her maçı havada alırız yorumları yapmıyoruz. Gönlümüz elbette takımımızdan yana ve performansa göre rakibide bilerek zor geçer diyoruz veya kazanırız diyoruz. Ancak Fenerbahçe galip gelince artık kötü oyundu, kardı kıştı işi arka planda kalıyor. Mutlak kazanmamız lazım. Umarım galip geliriz.

Emurafu
16.Şubat.2008, 17:32
Barusso Konya'ya götürüldü..

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de yarın Konyaspor ile yapacağı karşılaşma için Konya'ya geldi. Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'in de yer aldığı Galatasaray kafilesi, Konya Atatürk Havaalanı'nda kalabalık taraftar grubunca karşılandı. Taraftarlar tek tek futbolculara yönelik tezahürat yaptı.

Galatasaray'da, kondisyon eksiği olduğu gerekçesiyle Lincoln'ün yanı sıra Afrika Uluslar Kupası maçları sonrası dün İstanbul'a dönen Song, sakatlığı süren Hasan ve Mehmet Güven ile Okan ve Sabri'nin yer almadığı kafilede yeni transfer Barusso ilgi odağı oldu. Kafile, taraftarların araçlarıyla yaptığı konvoy eşliğinde Rixos Otel'e gitti.

Kaynak : AA

Barusso böyle havalarda çok iş yapar..Zaten en önemli özelligi top kapması ve mücadeleci yönü...2.yarı ortahasamız oyundan düsünce Topal'a destek amacı ile oyuna girebilir..Heleki 1-0 önde isek:)

anil luque
16.Şubat.2008, 18:16
ligin ilk yarısında oynanan maçta gs'nin 6-0 gibi ezici bir farkla galip gelmesi konyasporl topçuları motive edebilir hırslanabilirler ama tabi ki bir ihtimal.. bence konya gs'den puan koparacaktır

GeNç KaRTaL
16.Şubat.2008, 21:37
Galatasaray'ın mücadeleci bir yapıya bürünmüş olması çok büyük bir avantaj.Büyük-küçük fark etmeden iyi oyun oynuyorlar.Ama belli dakikakalardan sonra muhakkak düşüş olacaktır.Çünkü Leverkusen karşısında takım çok büyük efor sarfetti.Birde hava şartları ve zemini işin içine katarsak Galatasaray'ın işini zorlaştırıyor..

Konya'da tehlikeli isimler mevcut.Ceyhun,Tehoue,Murat Hacıoğlu..

Galatasaray maçın başlarında yine gol/goller bulmazsa Konya bu maçtan puan/puanlar alabilir..

Emurafu
16.Şubat.2008, 21:44
Maç günü kar yagısı bekleniyor..Ceyhun,Murat agır zeminde etkili olamazlar bence..Zaten Galatasaray pres yapacak işleri zor...Batista gibi oyuncular yarın iyi iş yapar:)
Konyasporda:Kaue,Ömer,Washington yok.

yunusgs
17.Şubat.2008, 12:22
Kaue,Ömer,Washington gibi isimlerin olmaması bizim için çok iyi olacak bu maçı alırız kar da yağsa tabi Adler gibi bir kaleci olmadığı sürece :p

Emurafu
17.Şubat.2008, 12:24
Konya'da kar 35 cm olmuş:(...Sehir merkezine ulasım zormuş..Üstelik kar yagısı hala devam ediyormuş..
İşin en komik yani;Federasyonda kırmızı toplar yokmuş..İnsallah maç ertelenir yine gözlerim bozulmasın..Maçta top arıyom:D
Şaka Maka Maç harbiden ertelenebilir..

Orduda kar 15 cm yagmaya devam ediyor.Bakalım Ordu maçı ertelenecekmi..Maça gidemiyomya:(

RaSenGan
17.Şubat.2008, 12:29
Maç olursa çok zor şartlarda olucak.Federasyonda başka herhangi bir renk top yok mu siyah fln (: Maçı kazanırız gibi geliyo bana.Konya zaten iyi oynayamıyor.Birde kar olunca çok zorlanırlar.Bizde 1-2 golle kazanırız maçı.

Emurafu
17.Şubat.2008, 12:44
http://img441.imageshack.us/img441/8651/haber1sq8.jpg

Kar'dan dolayı millet önünü göremiyormuş:)..Normalde kurallara göre maç ertesi güne ertelenebiliyor..Bizimde Uefa maçımız var bakalım neler olacak.

a.arıcı-11
17.Şubat.2008, 12:54
maçın erteleneceğini sanmıyorum dünkü maçta harbiden topu aramktan maçı seyredemedim:) bide üstüne bjkliler beyaz ağırlıklı bir forma giymiş sahada rüştü ankaralırdan başka kimse yok gibiydi sanki:)
bence bu sahada çok pozisyon olmaz gol olursada uzaktan yerden gelen kaygan zeminde seken toplar gol olur skoru kaleciler ve uzaktan füzeciler tayin eder ceyhuna dikkat...

top olayı ise tam bi fiyasko diyorum

YusufT
17.Şubat.2008, 13:37
ne bicim federasyon yaa.. bi kirmizi topu bile yok :D

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 13:37
a.arıcı-11 ;

Dünki maçta sahadaki kar kalınlığı 2-3 cm idi.

Konyada şu anda 40 cm'e yakın kar varmış ve stadda herhangi bir temizleme çalışması yokmuş.Kar yağışı da hızla devam ediyormuş.

Ayrıca TFF'ye göre belirlenen toplar içerisinde kırmızı top yokmuş.Bu yüzden mecburiyetten sarı-eflatun topla oynanıyormuş.

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 13:50
Konya Stadı karlar altında maç iptal edilicek bence

El Barto
17.Şubat.2008, 13:52
Maçı erteleyecekler sanırım. Konya'da dün geceden beri kar yağıyormuş ve kar kalınlığı oldukça fazlaymış sanırım. Zaten dünkü Beşiktaş maçındaki gibi top gözükmeyecekse hiç oynamasınlar. :D

Burak Duran
17.Şubat.2008, 14:40
mac %80 ertelenicek sahada 40cm kar var ve yagis hala suruyormus

DisCo
17.Şubat.2008, 14:57
Saha temizleme çalışması yokmuş demek olmaz. Sahayı oynanır hale getirmek zorundalar. Belirli aralıklarla temizleme yapılıyordur. Yoğun kar yağışı maç esnasına kadar devam eder veya temizlenen saha maç oynanırken kullanılmaz hale gelirse maç ertelenir.

Emurafu
17.Şubat.2008, 14:59
Saha temizlemesi varmış ama kar devam ediyormuş..Maç ertelenirse mecburen haftaya carsamba olur..Bizim uefa kupası maçı olmasa iyi olurdu..

SaRPeR1903
17.Şubat.2008, 15:04
Konya Şekerspor vs maçları iptal edilmiş.Bu maçta iptal olabilir ..

Emurafu
17.Şubat.2008, 15:07
Konya Şeker maçı baska sahada oynanıyor..Bu maçla ölçü olmaz bence..

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_aa_konya001.jpg

ntv de konya ya canlı bağlantı yaptılar..Konya da sahanın içinde 15-20 cm kar var paf maçı büyük ihtimal iptal edilebilirmiş A takım da ertelenebilirmiş son kararı hakem verecekmiş.

Maç yarın'a ertelenirse hiç ertelenmesin bizim maçımız var..

ordulu5252
17.Şubat.2008, 15:15
Bu maç %100 oynanacak.Kar temizleme çalışma devam ediyor.....Maç saatine kadar stat temizlenir maç saatindede hakem oynu 15 dakikada bir durdurup sahayı temizletir.
Galatasaray için çok zorlu deplasman....

DisCo
17.Şubat.2008, 15:17
İnşallah ertelenmez. Kendimizi hazırladık maç var diye. Onun haricinde ertelenmesi puan kaybına yol açabilir. Yağdıkça sahayı temizlerlerse sorun olmaz. Maç saatine kadar durabilir.

ordulu5252
17.Şubat.2008, 15:22
Son kararı maçın başlamasına 2 saat kala hakem Barış Şimşek verecek....
Şuan 30 kişilik bir temizleme görevlileri sahayı temizliyorlarmış....Maç saatine kadar stat aralıklarla temizleniyormuş...Şuanlık Maçın iptal olması gibi bir durum yokmuş

Emurafu
17.Şubat.2008, 15:23
Bu maç %100 oynanacak.Kar temizleme çalışma devam ediyor.....Maç saatine kadar stat temizlenir maç saatindede hakem oynu 15 dakikada bir durdurup sahayı temizletir.
Galatasaray için çok zorlu deplasman....Temizliyorlar ama kar yagmaya devam ediyor:)

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 15:28
2 Makinayla temizliyorlardı en son o sahanın o şekilde temizlenmesi çok çok zor

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 15:33
Temizlenir ama kar yağmasa temizlenir.

Bir yandan temizliyorlar bir yandan yağıyor :)

ordulu5252
17.Şubat.2008, 15:36
Deiğim gibi yağsada bişe farketmez sonuçta statı temizliyorlar....Maç saatindede oyundurdurulur temizlenir......

Emurafu
17.Şubat.2008, 15:44
Sürekli maç dururmu:9

Adna polat:Bu havada bu zeminde maç oynanması zor dedi..Üstelik istanbulada gelemiyorlarmış..

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 15:55
Bence maç ertelenecek.Bu iyi mi olur kötü mü olur Galatasaray için kestiremiyorum.Avrupa maçı iiçin iyi olabilir aslında ama sonra bu maçı araya sıkıştıracakları için kötü olabilir.Maç bugün oynanırsada 2 takımda zorluk çeker..

2 Makinayla temizliyorlardı en son o sahanın o şekilde temizlenmesi çok çok zor

Belediyeden bir kaç araç istenmiş..

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 16:14
Galatasaraylı bir yönetici konuşuyor şimdi.

Maçın oynanması çok zor diyor.

Emurafu
17.Şubat.2008, 16:15
Olaya bakınya Tam komedi..Belediyede ne kadar makine varsa stadyumda:n:

http://www.konyaspor.org.tr/resize.php?image=ksdoc/6220.jpg&max_width=420&max_height=900

http://www.konyaspor.org.tr/resize.php?image=ksdoc/6221.jpg&max_width=420&max_height=900

http://www.konyaspor.org.tr/resize.php?image=ksdoc/6222.jpg&max_width=420&max_height=900

http://www.konyaspor.org.tr/resize.php?image=ksdoc/6223.jpg&max_width=420&max_height=900

http://www.konyaspor.org.tr/resize.php?image=ksdoc/6224.jpg&max_width=420&max_height=900

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5CKonyaspor%20-%20Galatasaray%20ma%E7%FD%20ertelenebilir%5C03.jpg

http://image.haber3.com/haber/151209.jpg

http://image.haber3.com/haber/151211.jpg

http://image.haber3.com/haber/151212.jpg

Adnan polat suan stadyumda calısmaları izliyormuş..Yüzde 90 bu maç ertelenir deniliyor..Kar sürekli yagıyor..Bu zeminde nasıl futbol oynanacak..Avrupa maçıda var..

Haldun üstünel Ntv'de konusdu:maçın oynanması çokzordedi..yarın oynatmak isterlerse kabul etmicez dedi..Etmesinler tabi Önemli avrupa maçımız var..

uA konyalı Arkadasların verdigi bilgi:Son bilgileri vereyim ve gideyim.Kar yağışı devam ediyor.16:00’da aynı sahada oynanması gereken PAF maçı ertelendi.Temizlenmeyen alanlarda 50 cm’nin üzerinde kar var.Stadın temizlenen bölümlerinin üzerine kar yağmaya devam ettiği için etkin temizlik yapılamıyor.
Saygılar...

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 16:27
Maçı yarına ertelenirse oynanmaz falan dedi G.Saraylı yönetici Avrupa maçı olduğu için.

Bakalım ne olacak.Maçı zorla oynatacaklar galiba :)

Emurafu
17.Şubat.2008, 16:29
Futbolcu saglıgı düsünülmeli:)..Olaya bak maç oynanırsa top sorunu var birde..Gözlerim bozulacak.
Bu havada hakem bile hata yapabilir..

Ankaragücü-Trabzon maçı oynanıyor hava cok kotu cok sağlam kar yağıtyor ama sonuçta stadı temizlemişler.Turuncu top da bulmuşlar sorunsuz oynanıyor.Maç oynanmaz ise tek suçlu konya yönetimidir.Kar yagacagı belli idi adamlar önlem almamıs:(

goosfraba
17.Şubat.2008, 16:33
Bu maç ertelenmeli..Çok önemli bir avrupa maçımız var..Futbolcu saglıgı düsünülmeli:)..
Olaya bak maç oynanırsa top sorunu var birde..Gözlerim bozulacak.
Bu havada hakem bile hata yapabilir..

Merakla bekliyoruz:)

Koskoca Konyaspor'da kırmızı top bulunmayacak mı yahu ? :) Biraz daha uğraşılırsa saha oynanılacak duruma gelir.

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 16:34
Umut Kırmızı top yasak galiba.

TFF'ye göre oynanabilir toplar arasındaki en renkli top Sarı-Eflatun olan dün akşamda BJK maçında izlediğimiz top:)

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 16:35
Nike modellerinde kırmızı top yok oynanırsa yine sarı-mor topla oynanacak.Nike ile sözleşme olduğu için başka markalarla oynayamayız sanırım

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 16:40
Evet bugün NTV'de de söylediler bu konuyu.

Farklı topla oynanması yasakmış.

Anlamadım ama yani oynansa nolur ki:p

Emurafu
17.Şubat.2008, 16:42
Kayseri-Gaziantep Maçıda Oynanıyor.Millet önlemini almış..

Stadyumun içinde kar kalınlıgı 50 cm.Birde stadyum Traktör girmiş o zemin ne hale gelmiş..Graider falan sokmuşlar sanki yol calısması...O zeminde top oynanmaz..Üstelik sürekli kar yagıyor..

goosfraba
17.Şubat.2008, 16:48
Umut Kırmızı top yasak galiba.

TFF'ye göre oynanabilir toplar arasındaki en renkli top Sarı-Eflatun olan dün akşamda BJK maçında izlediğimiz top:)

Nike modellerinde kırmızı top yok oynanırsa yine sarı-mor topla oynanacak.Nike ile sözleşme olduğu için başka markalarla oynayamayız sanırım

Evet bugün NTV'de de söylediler bu konuyu.

Farklı topla oynanması yasakmış.

Anlamadım ama yani oynansa nolur ki:p

Saçma bir karar ama.

Kayseri-Gaziantep Maçıda Oynanıyor.Millet önlemini almış..

Stadyumun içinde kar kalınlıgı 50 cm.Birde stadyum Traktör girmiş o zemin ne hale gelmiş..Graider falan sokmuşlar sanki yol calısması...O zeminde top oynanmaz..Üstelik sürekli kar yagıyor..

Traktör, Graider falan girmişse çim ve benzeri şey kalmaz sanırım. Neyse oynansında..

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 16:51
Nike markalı topları kırmızıya boyasınlar.O da mı olmuyormuş?

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 16:54
Şuan oynanan Ankaragücü-Trabzonspor maçında turuncu adidas topla oynanıyor :icon_eek:O zaman fedarasyon özel izin filan almış olmalı

Nedvedmania
17.Şubat.2008, 17:00
ohooo temizlense bile saha diye birşey kalmaz ortada .

Sekopej
17.Şubat.2008, 17:04
Hakem maçı iptal edemez, hava şartları nedeniyle yarına erteleyebilir. Yani hakem yarına ertelerse maçı tepki göstermeye gerek yok, çünkü onun yapabileceği birşey yok.

Eğer yarın da hava şartları nedeniyle maç oynanamayacak durumdaysa hakem maçın tarihini federasyon belirleyecek diyerek maçı oynatmaz.

Avrupa maçı olduğu için yarın oynanması zor maçın, federasyonun hemen toplanıp ileri bir tarihe maçı ertelemesi gerekir, işi hakeme bırakmadan.

Emurafu
17.Şubat.2008, 17:09
Yarın'a ertelenirse Galatasaray yöneticiler kabul etmiyoruz dediler..Persembe günü kritik maçımız var dediler..

Konya yönetiminin sucu tamamen..Kayseri ve Ankarada maçlar sorunsuz oynanıyor..Kar yagacagı belli önlem almamıslar.

http://img126.imageshack.us/img126/6702/incelenenw1.gif

http://img403.imageshack.us/img403/9782/19335367hw0.png (http://imageshack.us)

Kar yagısı metorolijiye göre yarında devam edecekmiş..Kar boyu dize yaklasdı..

YusufT
17.Şubat.2008, 17:11
Benim bildigim kadar Nike'nin kirmizi renk topu var, cünkü bizde var yaani :D

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 17:15
Yarın'a ertelenirse Galatasaray yöneticiler kabul etmiyoruz dediler..Persembe günü kritik maçımız var dediler..

Böyle şey mi olur ya nasıl kabul etmiyorlar karar çıksında görelim kim kabul ediyor etmiyor

DisCo
17.Şubat.2008, 17:20
Konya'nın sorumsuzluğu olayı bu boyuta getirdi. Gerekli önlemleri almaları gerekiyordu. Zaten maç saatinde çok müthiş yağış olursa ertelenirdi ama olacağını sanmıyorum. Devre arasında bir temizlik daha yapılır maç tamamlanırdı.

Onurap
17.Şubat.2008, 17:23
Bu maç ertelenir bence..

Emurafu
17.Şubat.2008, 17:30
Denizcim etmezler tabi..Konyalıların yaptıgı büyük hata var..Diger stadyumlar önlemlerini almıslar..Ayrıca leverkusen maçı çok krtik maç neden pazartesi günü oynasınlar..Haldun üstünel bugun insallah oynanır dedi yarın'a ertelenirse kabul etmeyecegiz dedi..

Buyrun Arkadaslar videolu izeyin:)
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=33989

Fıratcan Alçınkaya
17.Şubat.2008, 17:34
GS bir şekilde kazanır...

El Comandante
17.Şubat.2008, 17:35
Böyle şey mi olur ya nasıl kabul etmiyorlar karar çıksında görelim kim kabul ediyor etmiyor

Etmeyecekler tabi,Persembe günü cok önemli bir Uefa Kupasi macimiz var.Bizim icin hayati önem tasiyan bir mac bu.Konya macini ileri bir tarihe ertelerler olur biter.Ama yarina ertelerlerse yönetim bunu kabul etmez.TFFnin bunu düsünmesi gerekiyor.

anilton
17.Şubat.2008, 17:47
Etmeyecekler tabi,Persembe günü cok önemli bir Uefa Kupasi macimiz var.Bizim icin hayati önem tasiyan bir mac bu.Konya macini ileri bir tarihe ertelerler olur biter.Ama yarina ertelerlerse yönetim bunu kabul etmez.TFFnin bunu düsünmesi gerekiyor.

Çarşamba oynasanız tamam diyecemde,maç Perşembe yarın oynansa bile arada üç gün var...

Biz 3 Kasım'da Fb ile oynadık 6 Kasım'da İngiltere'de Liverpool'la...

Emurafu
17.Şubat.2008, 17:56
KAR TEMİZLİĞİNE TARAFTAR DESTEĞİ!..

Konyaspor yönetimi, Galatasaray maçı öncesinde kar temizliği için saha içine yaklaşık 200 taraftar aldı.

Konya’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken, Konya Atatürk Stadı’ndaki yeşil saha beyaza büründü. Sabahın erken saatlerinden itibaren kar temizleme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

4 kepçe ve iki kamyon ile çok sayıda görevli yoğun şekilde çalışıyor. Konyaspor yönetimi, sahadaki karın temizlenmesi için gençlerden oluşan yaklaşık 200 taraftarı saha içine aldı. Taraftarlar hızlı şekilde kar temizlemeye çalışıyor.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ve kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel, statta inceleme yaptı. Sezgin, "Maç oynanır mı" şeklindeki bir soru üzerine, "Bilmiyorum, bekliyoruz. Temizlemeye çalışıyorlar ama çok zor" dedi.

Bu arada PAF takımları arasındaki maç, yoğun kar ağışı nedeniyle yarın 13.30’a ertelendi.

ligtv.com.tr

http://www.youtube.com/watch?v=MQo61uSR4iU

T_A_N_E_R
17.Şubat.2008, 18:05
oynanmasin bence, sakatlanma riski baya fazla ve persembe onemli bi macimiz var, ertelensin bi kac hafta sonr yada bi kac ay sonra oynansin .....

Emurafu
17.Şubat.2008, 18:09
Zemin şuna şantiye gibi:n:

Hakem çıktı topu attı top sekti:D..Ancak bir açıklamada yapmadı ve yarım saat 45 dakika sonra bir kez daha sahaya çıkıp kontrol edeceğini söyledi..Son kontrol 45 dakika sonra

Çalısmaya devam:D

Hakem kesin federasyonla irtibata geçeçek..Talimatlara göre 2 saat önceden kesin karar verilir diyor adnan sezgin Hakem 45 dakka sonra bakacaz diyor ben anlamadım bu işi federasyon biraz zorlama yapdı gibi geliyor bana...

Adnan Sezgin konuşuyor şu an:’Bu sahada futbol oynanmaz.’

Futbolcu saglıgını düsünen yok..Sakatlık olmasa bari..

YusufT
17.Şubat.2008, 18:13
Konyaspor taraftarindan örnek davranis :)

Sekopej
17.Şubat.2008, 18:17
Kabul etmeme gibi bir durum söz konusu değil, hakem maçı yarına erteler ya da oynatır, başka seçenek yok.

Yarın oynanmamasını istiyorsa da federasyona başvurur Galatasaray, hakemin yapacağı birşey yok. Ayrıca 3 gün ara var, 3 gün ara ile Fenerbahçe de Beşiktaş da Galatasaray da ilk devre maç yaptılar.

Bence hakem maçı oynatacak, oynatmamaya niyeti olsa tekrar kontrol edeceğim demezdi.

Emurafu
17.Şubat.2008, 18:21
Adnan sezgin:Yarın'a ertelenirse yinede oynarız dedi..Zaten yollar kapalı istanbula gelemiyorlarki:).

Hakem kararını vermedi bu ilginç..Kurallara göre vermesi gerekirdi.2.kontrol bekleniyor..Şimdi federasyonla kesin konusma yapıyordur bekliyoruz..

Bence bu maçı oynatacaklar..

"Bu şartlarda zor"
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Konya'ya maçı oyanamak için geldiklerini ancak futbolcu sağlığının da düşünülmesi gerektiğini söyledi. Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz maçı oynamak için burdayız ancak zeminin bu şekilde olması futbol oynanamayacağını gösteriyor. Burda futbolcu sağlığını da düşünmek lazım ayrıca bizim de özel bir durumumuz var. Şu an karayollar ve Konya Havaalanı kapalı, verilecek karara göre kendimize yeniden bir program yapmamız gerekiyor. Avrupa müsabakaları Milli maç niteliğinde, bizim özel bir ricamız yok, sadaece prosedür uygulansın. Verilecek her karara saygılıyız, yalnız saha şartları da ortada. Biz maçı oynamak istemiyoruz gibi bir görüş ortaya çıkmasın ama şartlar belli. Takımımız da maç oynanacakmış gibi sahaya geliyor."
17.02.2008

Kaynak : Sporx.com

Eger maç oynanırsa;

Kişisel görüsüm;Güclü ortasaha ile cıkmamız lazım..Çünkü gol yersek cevirmek zor gol atan büyük avantaj yakalar..Güclü bir ortasaha ile cıkarsak ilerde çok top kaparız hızlı cıkarak gol atabiliriz..Bu yüzden barusso oynamalı..

Barusso-Topal-Barış
---------Arda-------

Böyle bir ortasaha iyi olur..Ayagını yere saglam basan,Fizik gücü iiyi olan bir ortasaha sart:)

yunusgs
17.Şubat.2008, 18:26
Bu maçın oynanması lazım mutlaka yoksa Leverkusen maçı için iyi olmaz Yarın oynarsa sadece Salı ve Çarşamba kalacak geriye bence bu akşam oynanır.

Emurafu
17.Şubat.2008, 18:35
Arkadaslar son durum buyrun..Hakem topu kontrol etti.Zemin ana bana günü:D

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber.aspx?r=1&hid=33996

Kırmızı toplarda gelmiş..Hadi gözümüz aydın:n:

KaF KeF
17.Şubat.2008, 19:03
Hakem:Bu şartlarda Oynamak zor..İçerde kararımızı açıklayacağız..

DisCo
17.Şubat.2008, 19:05
Pc başındayım Lig tv'ye bakmıyorum ama Emurafu bize maşallah dakika dakika görüntülü haber geçiyor. :icon_smile: Ne oldu maç oynanacak mı?

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 19:05
Bu şartlarda zor dedi hakem.

İçeride karar vereceklermiş.

G.Saray yönetimi baskı yapıyor tahminime göre maçın oynanması yönünde.

200 küsür taraftar maçtan önce sahaya girmiş temizlemişler.Ama yine de saha kötü.Oynanır bence.

KaF KeF
17.Şubat.2008, 19:08
Bence ERtelenir maç.Ve Ertelenmesi LaZım...

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:09
10 Dakika sonra karar geliyormuş.

YusufT
17.Şubat.2008, 19:12
ne bicim saha bee.. Burda bile kar yokken :S

Onurap
Maç yarına ertelendi.

KaF KeF
Yarına Ertelendi!!

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:13
Yarına ertelendi hemen itiraz etmemiz lazım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hiç mi düşünmüyorlar ya Perşembe günü o kadar önemli bir maça çıkacağımızı hiç değilse başka bir zaman hafta içine alınsın maç.

M.Scofield
17.Şubat.2008, 19:17
yarın sanki hava çok güzel olacak

LaigLeNoiR
17.Şubat.2008, 19:18
Maç yarına ertelendi.Stadda tepki var.

G.Saraylı oyuncular sahada ısınmaya başladı anlayamadık durumu :)

DisCo
17.Şubat.2008, 19:19
Bu maç oynanır. Bekleyelim bakalım.

anilton
17.Şubat.2008, 19:20
Yarına ertelendi hemen itiraz etmemiz lazım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hiç mi düşünmüyorlar ya Perşembe günü o kadar önemli bir maça çıkacağımızı hiç değilse başka bir zaman hafta içine alınsın maç.

Arada üç gün var.Biz ile 3 Kasım'da F.Bahçe oynadık,6 Kasım'da İngiltere'de Liverpool'la.G.Saray'ın hava ve saha şartları uygun olursa yarın oynamaması için hiç bir sebep yok bence...

El Comandante
Maca önlem almiyorlar,sonra da yarina erteliyorlar.Belliydi kar yagacagi,Konya yönetimi,Federasyon bisey yapamiyormu ki ?

Yaziklar olsun Federasyon geldigi gibi olay cikardi.TFF istifa !

yunusgs
Olmaz ya gerçekten çok saçma bu maçın yarın oynanmaması lazım mutlaka başka bir zamana alınması lazım zaten bu kadar saçma bir karar olmaz sanki bilmiyorlar Perşembe günü ne kadar önemli bir maç oynayacağımızı!

Sekopej
Arkadaşlar hakem başka zamana erteleyemez, hakem ya oynatır ya da yarına erteler. Sonrasına federasyon karar verir ama arada 3 gün olduğu için eğer yarın saha temiz olursa maç oynanır.

Emurafu
17.Şubat.2008, 19:23
Galatasaray yönetimi çok kızgın..Biz istanbula gidip leverkusen maçına hazırlanacagız diyorlar..Kritik maçımız var diyorlar..

Bizim oyuncular top oynuyorlar:D

1 hafta önceden belliydi böyle olucağı niye önlem alınmaz..Yarın çok farklı olmaz olan Bizim takıma olacak..Bunun sakatlıgı var,O zeminin yorgunlugu var..Ne zaman istanbula gidilecek..Yollar zaten kapalı..

Barış şimsek 3 kere kontol etmesi skandal...Kurallara göre 2 saat önceden kararı vermek zorundadır..Kesin federasyonla görüsme yaptılar..

Yarında kar olursa bizim takım istanbula gelemesse neolacak(Zaten yagıs sürecekmiş)

KaF KeF
Stad'ı Muşamba ile kapatsın bugün..YArın için iyi olur bence...

El Comandante
Yarin cok mu temiz olacak sanki ? Göstermelik temizlik yapti Konya bugün,diger günlerde akillari neredeymis TFF ile Konyanin ?

Yaziklar olsun gercekten,bu maci bu hallere getirenlere !

M.Scofield
17.Şubat.2008, 19:24
maçın ileri bi tarihe ertelenmesi lazım

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:25
Gerçekten Baran abime katılıyorum yazıklar olsun Uefadan elenirsek tek sorumlu TFF!

El Comandante
17.Şubat.2008, 19:25
Stad'ı Muşamba ile kapatsın bugün..YArın için iyi olur bence...

Peki önceden Brandayi koymak akillarina gelmemis mi ? 1 hafta önceden belliydi böyle olacagi.Sivasspor-Fb macinda Sivas sahasina branda koydu,gül gibi oynadilar.

Simdi o zorlu zeminde maci oyna,sonra iskence gibi yol,futbolcular bitkin olacaklar.Bunun antremani,Almanyaya gidilmesi var.1 antremanla Leverkusen macina cikacagiz.

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:29
Bence çıkmamalıyız kesinlikle itiraz edip maçı daha ileri bir tarihe almalı Federasyon.

Emurafu
17.Şubat.2008, 19:30
Arkadaslar yarın kar yagarsa Takım istanbula nasıl gelecek..Ordan direk Almanyaya hgideriz bari:)

Adnan Sezgin Gstvde konusuyor:Oynamak istiyorduk..Neden önceden söylemiyorlar..neden önceden karar verilmiyor diyor..

Nedvedmania
17.Şubat.2008, 19:31
Tebrikler yeni TFF :mad:

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:32
Emrah abi Adnan Sezginin bence hemen itirazda bulunması lazım maçtan önce maç oynatılmazsa itirazda bulunacağız demişti.

Emurafu
17.Şubat.2008, 19:35
Yunus itiraz etmişler cevap bekleniyomuş...
Leverkusen maçını cumartesi oynadı ve beklemeye geçti..
Pazartesi maç oynanacak ve o gece istanbula geleceksin Salı günü tek antreman yapıp çarşamba Almanyaya gideceksin ve paldır küldür maça çıkacaksın öyle mi..

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:37
Evet Emrah abi sağol itiraz bilgisi için bu kadar sık maç yapılmaz saçmalık kesinlikle itirazın kabul edilmesi lazım.

Nedvedmania
17.Şubat.2008, 19:37
Maç yarın 13 de oynanıcakmış :mad:

Fernando Gago
17.Şubat.2008, 19:38

Adnan Sezgin:"Maç yarın saat 13te oynanacak" ;)

Sekopej
17.Şubat.2008, 19:39
Yahu federasyon yarın toplanıp maçı ertelerse ne diyeceksiniz? Önceden temizleediği için Konyaspor'a tepki gösterin de federasyonun suçunu ben anlayamadım. Büyük bir olasılıkla Konyaspor da itiraz etmeyeceği için yarın oynanacak maç da ertelenir.

Federasyona neden tepki gösteriyorsunuz, ben anlayamadım, açıklayabilir misiniz?

M.Scofield
17.Şubat.2008, 19:39
13' kadar ne değişcek acaba

Nedvedmania
17.Şubat.2008, 19:40
Adnan sezgin istemiş 1 de oynanmasını NTV de demiş

YusufT
17.Şubat.2008, 19:41
tüh beee.. maca hazirlanmistim.. cips, cola mola hazirdi :D

B.Leverkusen macini hangi kanal veriyor?

World Hollow o1
17.Şubat.2008, 19:42
Saat 13:00 'da Paf takımın maçı olucakmış..

KaF KeF
Yine D-Smart galiba...

anilton
Adnan sezgin istemiş 1 de oynanmasını NTV de demiş

O zaman Adnan Sezgin istifa...:D

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:43
Yarın oynanmaması lazım Pazartesi maç Pazartesi akşamı İstanbuldayız.Salı günü yorgun argın 1 antrenman sonra Çarşamba Almanyaya uç.Perşembe yorgun bir şekilde maça çık Federasyon maçı ertelemeli yarından daha sonraki bir tarihe sanki çok zor Eskiden maçlar sürekli ertelenirdi bu sene ilk olacak o da aleyhimize daha sonraki bir zaman ertelenmesi lazım.

Nedvedmania
17.Şubat.2008, 19:44
serkan abi bu Federasyona tepkimizin sebebi şu:

Maçı ertelemek kimin elinde Federasyonun onlarda yarına erteliyor başka kime kızıcaz.

Bu olanlardan mutlaka federasyonun haberi vardır. Onlarda toplanıp bu kararı vermiştir.

Bu karar sadece galatasaray için değil türkiye için zararlı.

Ya yedek kadroyla çıkıp puan kaybederiz. Yada as kadroyla çıkıp burda puan lırız ama avrupadan eleniriz.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Leverkusen maçını normal kanal verir. D smart veremez d smart sadece samiyendeki maçları veriyor

Konya'da son durum
Konyaspor yönetimi, Galatasaray maçı öncesinde kar temizliği için saha içine yaklaşık 200 taraftar aldı. Konya'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken, Konya Atatürk Stadı'ndaki yeşil saha beyaza büründü. Sabahın erken saatlerinden itibaren kar temizleme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

4 kepçe ve iki kamyon ile çok sayıda görevli yoğun şekilde çalışıyor. Konyaspor yönetimi, sahadaki karın temizlenmesi için gençlerden oluşan yaklaşık 200 taraftarı saha içine aldı. Taraftarlar hızlı şekilde kar temizlemeye çalışıyor(helal olsun :D). Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ve kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel, statta inceleme yaptı. Sezgin, ''Maç oynanır mı'' şeklindeki bir soru üzerine, ''Bilmiyorum, bekliyoruz. Temizlemeye çalışıyorlar ama çok zor'' dedi.

Bu arada PAF takımları arasındaki maç, yoğun kar ağışı nedeniyle yarın 13.30'a ertelendi.

G.SARAY YARIN OYNANMASINI İSTEMİYOR...

Kar yağışı nedeniyle Konyaspor - Galatasaray maçı bugün oynanmazsa, karşılaşmanın yarına ertelenmesi bekleniyor. Ancak sarı-kırmızılılar perşembe günü deplasmandaki Leverkusen maçını ve sıkışık maç trafiğini düşünürek maçın yarın oynanmasını istemiyor. Galatasaray yönetimi maçın bugün oynanmaması durumunda ileri bir tarihe ertelenmesini isteyecek.

17.02.2008

Kaynak : DHA ve AA

Sekopej
17.Şubat.2008, 19:45
Ben de diyorum ki federasyonun yapacağı birşey yok, eğer saha şartları uygun değilse maçı hakem erteleyebilir, daha sonra federasyon toplanır ve kararı verir. Ama ilk olarak maçı hakem ertesi güne erteler. Federasyon bugün birşey yapamazdı.

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:46
Hem ligde hem de Avrupada iddaalı olan bir takımın önüne taş koymak olur bu karar.Maç yarın oynanırsa,çünkü 2sinden birinden zarar göreceğiz ya ligde ya da Uefada.

El Comandante
17.Şubat.2008, 19:46
Yahu federasyon yarın toplanıp maçı ertelerse ne diyeceksiniz? Önceden temizleediği için Konyaspor'a tepki gösterin de federasyonun suçunu ben anlayamadım. Büyük bir olasılıkla Konyaspor da itiraz etmeyeceği için yarın oynanacak maç da ertelenir.

Federasyona neden tepki gösteriyorsunuz, ben anlayamadım, açıklayabilir misiniz?

Bu Federasyon bu olacaklari bilmiyormuydu,önlem alamazlarmiydi ?
Kaldi ki Persembe günü Leverkusen macimiz var.Simdi diyeceksin 3 günde mac oynanilir,ne olmus ki.
Bunun istanbula dönmesi var,futbolcular o agir zeminden sonra yorgun olacaklar,ve iskence gibi yolda iyice bitkinlesecekler.Sali günü antreman yaparlar,Carsamba günü Almanyaya ucacaklar mecburen.Persembe günü de mac var zaten.
1 günlük antremanla Uefa kupasinda hayati bir maca cikiyoruz.Tff bunlari bilmiyor mu ? Neden ileri bir tarihe erteleyemiyor ?

Emurafu
17.Şubat.2008, 19:48
Adnan sezgin sadece saati söyledi..Olnarda oynanısn istemişler.

Maç saati belli oldu!
Turkcell Süper Lig'de 22. haftada Galatasaray ile Konyaspor arasında bu akşam saat 19:00'da oynanması gereken karşılaşma olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Maçın hakemi Barış Şimşek, Konya Atatürk Stadı'nda yaptığı son incelemelerin ardından bu karara vardı.
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin Konyaspor - Galatasaray maçının yarın saat 13:00'te oynanacağını açıkladı.

Yanlız yarında kar bekleniyor.İnsallah takım mahsur kalmaz....Tabi bu sefer branda ile örterler...1 haftadır kar geliyor deniliyor haberleri yok..
Yarın Konyaya fark atmak farz oldu:)

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 19:49
Maçın yarına ertelenmesinide federasyona mal ettiniz ya.Bravo valla size.Hatta ileri gidip olası Leverkusen mağlubiyetini bile federasyona mal edenler var..

Serkan abi o kadar açıklama yaptı.Prosedür böyle.Zaten maç ertelenecek diyede bir durum yok.Yarın büyük ihtimal oynanır maç.He Leverkusen'ede yenilinir ve elenilirse suçu önce başkalarında değil kolay golleri atamayıp turu 2.maça bırakan Gs'li oyuncularda bulunmalı..

DisCo
Bugün ayın 17'si ve maç yarına ertelendi.

Galatasaray Leverkusen ile 21'inde oynayacak.

Maçın ertelenmesi demek Galatasaray'ın yarında Konya'da olması demektir. Bu maç yoğun kar yağışından oynanmazsa İstanbul'a dönüş konusunda da problem olacaktır. Tam olmasada günün büyük bir bölümü yolda geçeceği düşünülürse 19'unda takım İstanbulda olacaktır. Almanya'ya maç günü gitmeyeceğine göre geriye kalıyor sadece 1 gün.

Önlemleri almıyorsunuz sonrada önemli bir maçı olan takımı bu hallere düşürüyorsunuz. Ben 3 günde 1 maç yapacağız derdinde değilim. Galatasaray veya başka takım olsun. Yeri gelirse 2 günde 1 maç yapar. Derdim daha yeni göreve gelmiş bir ekibin sorumsuzluğu ve bir takımın böyle süründürülmesidir.

Oyuncular bu maça motive olmuştu. Şimdi herşey alt üst oldu. Yarın oynanmazsa bir daha aynısı olacak. Takım yollarda sürünecek. Üstüne Leverkusen maçına doğru düzgün çalışmadan gidecektir. Acemiliklerine yazıklar olsun.

Sekopej
Yahu anlamak mı istemiyorsunuz ya saha temizlenmiş olsaydı o zaman maç oynanacaktı, buna hakem karar verir, sahayı temizlemeyenleri suçlayın o zaman.

Federasyonun yönetim kurulu ne ara toplanacak da karar verecek, yağış dün başladı, bu maç haricinde de ertelenen olmadı, demek ki temizlenebiliyomuş. Suçu temizleyemeyenlerde bulun, ben hala diyorum yarın sabah federasyon toplanır, 2 kulüp de ertelenmesini istiyorsa zaten erteler ve bir sorun kalmaz.

Onurap
17.Şubat.2008, 19:50
Ben de diyorum ki federasyonun yapacağı birşey yok, eğer saha şartları uygun değilse maçı hakem erteleyebilir, daha sonra federasyon toplanır ve kararı verir. Ama ilk olarak maçı hakem ertesi güne erteler. Federasyon bugün birşey yapamazdı.

aynı şartlar fenerbahcede olsa ulusoy başkan olsa tepkiniz ne olurdu acaba?

Bu maçın ileri tarihe ertelenmesi lazım...

anilton
17.Şubat.2008, 19:51
Hem ligde hem de Avrupada iddaalı olan bir takımın önüne taş koymak olur bu karar.Maç yarın oynanırsa,çünkü 2sinden birinden zarar göreceğiz ya ligde ya da Uefada.

Ne alakası var yaa.G.Saray çok büyük takım.Hiç bişey olmaz,gününde ve formda olursa bu kadroyla çıkar Konya'yı da yener,Leverkusen'ide...

Emurafu
17.Şubat.2008, 19:52
Yanlız yanış bir uygulama var.

Kurallara göre karar 2 saat önceden verilmesi gerekirmiş..Hakem ise 3 kere kontrol etti yani yanlış uygulama(karar acıklanmadan öncede yazdım bunu)..Kesin federasyonla irtibata gecti.

El Comandante
17.Şubat.2008, 19:53
Mutlaka ileri bir tarihe ertelenmesi lazim.Anlamayiz kurallar falan.Bu takim 1 antremanla mi Leverkusen önüne cikacak ?
Eskiden maclar ertelendiginde ileri tarihlere erteleniyordu,bu yarina erteleme kurali yeni mi cikti ?

Sekopej
17.Şubat.2008, 19:54
aynı şartlar fenerbahcede olsa ulusoy başkan olsa tepkiniz ne olurdu acaba?

Bu maçın ileri tarihe ertelenmesi lazım...

Hiçbirşey çünkü maçı hakem erteliyor, yarın ki maç için tekrar söylüyorum, 2 takım da isterse ertelenir. Zaten bugün Galatasaray'ın dönme ihtimali yok, belki yarın da dönemez belli değil.

Yarın oynanacak maçı 2 taraf istemesine rağmen ertelemezse o zaman tepki gösterirsiniz federasyona.

yunusgs
17.Şubat.2008, 19:56
Evet ya 1 antrenmanla mı çıkacağız Leverkusen karşısına ya.

Sekopej
17.Şubat.2008, 19:56
Mutlaka ileri bir tarihe ertelenmesi lazim.Anlamayiz kurallar falan.Bu takim 1 antremanla mi Leverkusen önüne cikacak ?
Eskiden maclar ertelendiginde ileri tarihlere erteleniyordu,bu yarina erteleme kurali yeni mi cikti ?

Hayır bu yıllardır böyle. Hakem maça çıkar eğer hava şartları nedeniyle maç oynanamayacaksa maçı ertesi güne erteler. Eğer ertesi günde şartlar müsait değilse maçı iptal eder ve maçın oynanacağı tarihi federasyon belirler.

Prosedür böyledir ve yıllardır da böyle.

El Comandante
17.Şubat.2008, 19:57
Ortada 2 taraf ister istemez durumu yokki.100 kere dedik,bizim Persembe günü hayati bir Uefa macimiz var.Ya tamam ya devam maci.Ülke puanlari icin,takim icin cok önemli bir mac bu.Afersiniz ama bir Konya icin de bu macin önüne engel koyulmasi Tffnin hatasi olur.Bu mac mutlaka ileri bir tarihe ertelenmeli.

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:00
Evet ya hala aklım almıyor nasıl bir karardır bu eğer Federasyon maçı yarın daha sonraki bir zamana ertelemezse kesinlikle eleniriz.

Roberto Baggio
17.Şubat.2008, 20:03
Federasyon ilk icraatı ile rengini belli etti arkadaşlar...

anilton
17.Şubat.2008, 20:05
Federasyon ilk icraatı ile rengini belli etti arkadaşlar...

Yapmayın Allah aşkına yaaa...

DisCo
17.Şubat.2008, 20:05
:icon_smile::icon_smile:

Şimdi bütün sorumluluk Konyaspor kulübündedir. Kar yağacağını bilmelerine rağmen önlem almadılar.

Ancak güldüğüm kısım bu değil. Sorumluluk Konya'da olsada yaptırım gücü federasyondur.

Galatasaray yönetimi irtibata geçiyor. Geçmese dahi göz var nizam var. Hiç mi haberleri olmuyor bu durumdan. Hala ses seda yok ve hakem çıkıp kuralı uygulayarak maçı erteletiyor.

Sorumluluğunu yapmayan Konyaspor'a bir ceza gelecek mi? Gelmeyecektir.
Federasyon durumlar buraya gelmeden gerekli uyarıyı yapabilirmiydi. Yapmadı.
Olaylar yine buraya gelmeden maçı erteleyebilirmiydi. Çünkü ortada önlem almayan bir Konya yönetimi var. Ertelemedi.
Galatasaray yönetimi ulaşmasına rağmen ses seda çıkmayan neresi federasyon.

Şimdi bu işin sorumlusu kim?

Emurafu
17.Şubat.2008, 20:06
G.Saray'dan karara tepki

Konyaspor'la oynayacağı Turkcell Süper Lig 22. hafta karşılaşmasının, hava ve saha şartları nedeniyle Pazartesi saat 13.00'e ertelenmesi Galatasaray cephesinde tepkiyle karşılandı

Hafta içerisinde Bayer Leverkusen'le deplasmanda UEFA Kupası rövanş mücadelesine çıkacak olan Galatasaray'da, Konyaspor karşılaşmasının yarına ertelenmesi tepki yarattı.

Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel, TFF'den cesur bir karar almasını beklediklerini ancak TFF'nin topu karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek'e attığını belirttiği açıklamasında, "Son derece acemice davrandılar" dedi.

Galatasaray yönetiminden gelen tepkilerin videoları az sonra Ligtv.com.tr'de olacak...

Roberto Baggio
17.Şubat.2008, 20:06
Federasyon saat 17:00 ye kadar kulübümüzü aramamış dünden beri suç kimde şimdi burda?

Onurap
17.Şubat.2008, 20:08
Büyük ayıp gerçekten!

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 20:08
Arkadaşlar şok bir gelişme var.Federasyondan bir yönetici ile hakem Barış Şimşek'in telefon konuşmasında federasyon yöneticisi ne olursa olsun bu maç bugün veya yarın oynanmalı ve Galatasaray Leverkusen maçına yorgun çıkmalı demiş.Birazdan ajanslara düşer bu haber.Bomba etkisi yaratacak bu konuşma..

Onurap
17.Şubat.2008, 20:09
Doğruysa yuh artık!

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:12
Bencede oynanacaksada bugün mutlaka oynanmalıydı artık geçti Daha sonraki bir zaman ertelenmeli.

Sekopej
17.Şubat.2008, 20:16
Artık herşey konuşulur, herkes birşey iddia eder, ohoo işimiz var.

Şunu da hatırlatayım, şimdiki başkanı Özhan Canaydın Kulüpler Briliği Başkanı olarak önermişti. O nedenle federasyon şu takımı tutuyor, buna haksızlık yapıyor vs saçma oluyor bence.

Bugün saha temizlense maç oynansa Galatasaray yine gidemeyecekti İstanbul'a. 1 değil 2 antreman yapmış olacaktı, çok şey mi değişecekti?

Elenirse suçu federasyona atmasın hiç, ilk maçta federasyon kaçırmadı o golleri.:)

Emurafu
17.Şubat.2008, 20:17
Ertelenen Maç ertesi gün oynanmak zorunda degil

Buyrun kurallar !!!!

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU RESMİ SİTESİNDEN ALINMISDIR

MÜSABAKALARIN ERTELENMESİ:[/B]
MADDE 19: Müsabakaların belirlenen sahalarda, ilan ve tebliğ olunan saatlerde başlaması şarttır. Müsabakalar elverişsiz hava koşulları dışında, ancak zorlayıcı sebeplerle başka bir güne bırakılabilir. Bu takdirde erteleme sebebinin Federasyon tarafından kabulü zorunludur. Ertelemeyi gerektiren zorunlu sebeplerin bulunup bulunmadığının takdiri müsabakanın hakemine aittir. Takımların anlaşması ile müsabakalar ertelenemez.

ERTELENEN MÜSABAKALAR:
MADDE 20: Her ne sebeple olursa olsun ertelenen müsabakalar, Federasyonca uygun görülen bir tarihte oynatılır.
Erteleme müsabakalarına, ancak erteleme tarihinde oynama hakkı olan futbolcular katılır. Erteleme tarihinde cezalı olup da, müsabakanın oynanacağı tarihte cezası sona eren futbolcular müsabakalara katılabilirler. Ancak, ertelenen müsabakaların, erteleme tarihindeki müsabakaya katılmaya hakkı olan futbolcu sonradan men cezası almış ise müsabakaya katılama

El Comandante
17.Şubat.2008, 20:17
Galatasaray - Konyaspor maçı hakem kararı ile ertelendi. Konya’da tüm gün süren yağışa rağmen çalışmalar da devam etti fakat, son ana kadar saha çizgilerinin kömürle gözükür hale getirilme çalışmaları bile başlamamıştı. Barış Şimşek’in saat 18.00’de sahaya gelerek polis koruması altında yaptığı son kontrolde de, henüz çalışmalar bitirilmemişti. Soyunma odasına geçen Şimşek, kararını bir süre sonra açıkladı.

Maçı yarına erteleyen Şimşek, bu kararı sonrasında açıklamalarda buludu ve şunları söyledi;
"Maçı erteledik. Pazartesi günü federasyonun belirleneceği bir saatte oynanacak. Zemin futbol oynamaya elverişli değildi. Sporcu sağlığını düşünerek böyle bir karar verdik. Kar yağışı sürüyordu ve çalışmalar da ağır ilerlerdiği için böyle bir karara vardık."

Öte yandan önce saat 10.00’da yapılacak olan Eşgüdüm toplantısı sonrasında maçın saatinin açıklanacağı belirtilmesine karşın daha sonra yapılan açıklamada maçın 13.00’te oynanacağı belirtildi.

SEZGİN: "ÇOK İLGİNÇ ŞEYLER OLDU"
Erteleme kararı sonrasında Galatasaray cephesinden öfke yükselirken, sarı kırmızılı ekibin Futbol A.Ş. Sorumlusu Adnan Sezgin, gün içinde federasyonla aralarında ilginç diyaloglar geçtiğini belirtti.

Karar öncesinde federasyondan bir tepki beklediklerini ifade eden Sezgin; "Talimat gereği hakem müsabakayı bir sonraki güne erteler. Bu maçın böyle olacağını öğlen saatlerinden itibaren biz federasyona ulaştırdık. Burada sonuçta temsilciler ve gözlemciler var. Çok ilginç şeyler oldu. Bize fedrasyondan ’Orada kar yağışı durmuş’ gibi haberler geldi." dedi.

Maçın başlama kararı için sadece oyun alanının değil, diğer alanlara da bakılması gerektiğini ifade eden Sezgin; "Zemin buz içinde. Sonuçta kar altında maçlar oynanır ama en azından çizgiler gözükür" diye konuştu.

Leverkusen maçı öncesindeki kaygılarını da dile getiren Sezgin, "Bu karar hakeme bırakılmamalıydı. Avrupa Kupası maçımız var. Bu tür maçlar, takımlar için önemlidir ve bu maçları oynayacak takımlara da kolaylık sağlamak Türk futbolu adına gereklidir. Ayrıca futbolcuların sağlığı da önemli. Burada yeneriz veya yeniliriz, her sonuç olabilir. Biz futbolun doğruları adına uğraşıyoruz ve bu doğrular adına isteklerimizi ilettik" ifadelerini kullandı.

-POLAT: "KARAR HAKEME BIRAKILMAMALIYDI"-
Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat ise kararın hakeme bırakılmasının yanlış olduğunu kaydetti ve İstanbul’a dönüşlerinin gecikmesi konusu üzerinde durdu.
Kararın geç alındığını ifade eden Polat, "Biz saat 14.00 gibi federasona müracaat ettik ve bu maçın oynanamayacağını söyledik. Ama federasyon yetkilileri saat 17.00’ye kadar bize bir cevap vermediler. Neden cevap vermediklerini onlara sormak gerek. Saat 17.00’de de hakem sahaya çıktı ve konu hakemlerin taktirine bırakıldı. Son 2 saat içinde de zaten hakemler karar veriyor. Bizim istemediğimiz şey; bu kararın hakemlere bırakılmasıydı. Barış bey de sonuçta bu kararı verdi" dedi.

Konuyu federasyonda sadece Lütfi Arıboğan’a ilettiklerini ve aralarında bir tartışma olmadığını da kaydeden Polat, "Türkiye’de her şey polemik olduğu için bu da polemik haline getirilebilir" diye konuştu.

Konya’dan hem karayolu hem de havayolu ile çıkma şansları olmadığını ifade eden Polat, "Sonuçta maç oynansa bile ancak 24 saat sonra İstanbul’da olacağız. Salı günü havalimanı açılınca İstanbul’a gideriz ama çarşamba da Almanya yolculuğumuz var. Biz Leverkusen maçı öncesinde takımımızın bir hazırlık dönemi gerçirmesini de istiyorduk. Bu yüzden de kararın erken alınmasını istedik. Yetki sonuçta federasyonun ve topu hakeme attılar. Hakem de doğru kararı verdi. Maç yaın da oynanamazsa ileriki bir tarihe ertelenecek. Ama sonuçta Leverkusen maçı için handikapa girmiş olacağız. Buradan Ankara 2 saat, Antalya ise daha uzak 6 saat.. Karayolları yetkililerimize güveniyoruz, o yollar açılır ve gideriz diye düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

-ÜSTÜNEL DE ÖFKELİ: "ACEMİCE"-
Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel de federasyonu eleşltiriken, "Federasyon cesur olamadı. Topu hakeme atarak çok acemice bir harekette bulundular. Hafta içinde çok önemli bir maçımız var. Bu maç öncesinde da dikkatli karar verilmesi gerekiyordu. Sonuçta bu maçın bir hazırlık dönemi de olacak" ifadelerini kullandı

Sekopej
17.Şubat.2008, 20:18
Ama şunu da ekleyeyim maçın ertelenmesi en doğru olanı. Ülke çıkarları herşeyin önünde gelir.:)

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:19
Ertelenen Maç ertesi gün oynanmak zorunda degil !!!!

Buyrun kurallar !!!!

Evet kurallar söylüyor bunu rezillik bu kurallardan sonra tüm suçlu TFFdir.

DisCo
17.Şubat.2008, 20:21
Arkadaşlar şok bir gelişme var.Federasyondan bir yönetici ile hakem Barış Şimşek'in telefon konuşmasında federasyon yöneticisi ne olursa olsun bu maç bugün veya yarın oynanmalı ve Galatasaray Leverkusen maçına yorgun çıkmalı demiş.Birazdan ajanslara düşer bu haber.Bomba etkisi yaratacak bu konuşma..

Mesajının devamın gizlediğin kısmı gördüm. Şunu söyleyeyim.

Bu sitede bütün herkes renge göre konuşuyor.

A federasyonu Feneri yaktı. Ver veriştir.
B federasyonu Bjk'yi yaktı Ver veriştir.
Karşı takıma yapılınca art niyet aramayın.(Gerçi ben bu olayda art niyet aramıyorum ama isyan etmekte hakkım.) Lafını dahi etmeyin.

Bu iyimserliğiniz ve yapıcı bir arada tutucu tavrı ben her zaman beklerim.

Biz Avrupa'da yenilince bile federasyon istifa diyenlerden değiliz. Başarılar gelir geçer asaletin bize yeter diyoruz.

Konuya tepkimiz ise açıkça ortada. Bir yanlış var ve federasyon en üst kurul olarak sessiz kalarak ne yapmaya çalışıyor.

El Comandante
17.Şubat.2008, 20:21
Artık herşey konuşulur, herkes birşey iddia eder, ohoo işimiz var.

Şunu da hatırlatayım, şimdiki başkanı Özhan Canaydın Kulüpler Briliği Başkanı olarak önermişti. O nedenle federasyon şu takımı tutuyor, buna haksızlık yapıyor vs saçma oluyor bence.

Bugün saha temizlense maç oynansa Galatasaray yine gidemeyecekti İstanbul'a. 1 değil 2 antreman yapmış olacaktı, çok şey mi değişecekti?

Elenirse suçu federasyona atmasın hiç, ilk maçta federasyon kaçırmadı o golleri.:)

Bakin simdi ilk macta golleri kacirdik falan ama bu bizim sikayette bulunmamiza engel bir durum mu ? Suclu durumuna mi düsüyoruz bir de.Vallahi anlamiyorum bu yazilanlari.Bu takim oraya antreman yapmamis,bitkin bir sekilde gidecek.Nasil olur da Tffyi savunursunuz ?

ordulu5252
17.Şubat.2008, 20:22
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_de_HaldunUstunel001.jpg

G.Saray'dan karara tepki

Konyaspor'la oynayacağı Turkcell Süper Lig 22. hafta karşılaşmasının, hava ve saha şartları nedeniyle Pazartesi saat 13.00'e ertelenmesi Galatasaray cephesinde tepkiyle karşılandı.
Hafta içerisinde Bayer Leverkusen'le deplasmanda UEFA Kupası rövanş mücadelesine çıkacak olan Galatasaray'da, Konyaspor karşılaşmasının yarına ertelenmesi tepki yarattı.

Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel, TFF'den cesur bir karar almasını beklediklerini ancak TFF'nin topu karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek'e attığını belirttiği açıklamasında, "Son derece acemice davrandılar" dedi.
Galatasaray yönetiminden gelen tepkilerin videoları az sonra

Galatasary'ın bu tepkiside bencede normal Galatasary'ın hafta içinde daha önemli bir maçı olacak eğer galatasaray bu maçta yenilgi ile ayrılırsa bunun hesabını kim verecek?

http://www.meteoroloji.gov.tr/FTPDATA/analiz/harita/haritatahmingun1.gif

Yarınki Konyada hava durumuna baktığımız zaman daha fazla kar yağacak...Bugün normalde Galatasaray maç oynayabilirdi fakat tamamen Konyalı yöneticilerin sorumsuzluğu....
İşallah hafta içinde oynanacak Leverkusen maçında Galatasaray kötü bir sonuçla dönmez bundan sonra işler karışabilir

Emurafu
Bir hakemin 3 kere kontrol etmesi yasak.Üstelik 2 saat önceden karar acıklaması gerekir..Barış şimsek ilk cıktıgında kontrol etti gitti..Ardından Tff ile telefon baglantısı kurdu bu kesin..Son bir daha cıktı..Yogun telefon görüsmeleri oldu buna eminim ben bile ilkdefa bu kadar kızdım..

Roberto Baggio
Diyelim Konya maçında puan kaybettik ve Leverkusen maçında elendik ne olacak çekelim mi takımı ligden ne yapalım?

Sekopej
17.Şubat.2008, 20:23
Emrah hava şartları dışında oluşan durumlarda diyor senin verdiğinde, Adnan Sezgin de demiş, talimatlar gereği hakem maçı yarına erteledi diye.

Adnan Polat da bu konuda polemikler oluşturulmasın demiş, tartışma yaşamadık diye de eklemiş. Yani o dedi, bu baskı yaptı vs gibi şeyleri dikkate almayın diyor kısaca.

Bakalım neler olacak?

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 20:25
Hocam tamam yanlış kararlar alınabilinirde herşeyde kasıt aramakta saçmalıktır.Daha federasyon seçileli kaç gün oldu adamları Gs'nin önünü kesmeleriyle suçluyorsunuz.Yarın maç ertelenirsede hiç bişi olmamış gibi doğru olan buydu denilecek.

Yoksa bende maçın ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum ama ertelenmezsede olası Leverkusen yenilgisini federasyona mal etmek saçma..

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:26
Umarım oynanmaz bu maç yarın eğer oynanırsa 2 kulvarda da fazlasıyla zarar göreceğiz.

Sekopej
17.Şubat.2008, 20:29
Bakin simdi ilk macta golleri kacirdik falan ama bu bizim sikayette bulunmamiza engel bir durum mu ? Suclu durumuna mi düsüyoruz bir de.Vallahi anlamiyorum bu yazilanlari.Bu takim oraya antreman yapmamis,bitkin bir sekilde gidecek.Nasil olur da Tffyi savunursunuz ?

Ben federasyonu niye savunayım yahu, sadece seçileli daha 3 gün olmuş ve burada yok rengini belli etti, bize karşı vs mesajlarına sinirlendim sadece.

Nasıl siz şu anda bu duruma sinirlenebiliyorsanız ben de sizin yazdıklarınıza sinirlenebilirim, bu çok normaldir.

Tekrarlayayım maç bugün oynansa da Galatasaray ancak yarın gidebilecekti İstanbul'a. Yani yarın oynanacak maç ertelenirse pek değişen birşey olmayacak.

Neyse mesajlarınızda daha sakin olursanız sevinirim, her mesaja cevap verecekmiş gibi hissediyorum kendimi çünkü.:p Siz sakin mesajlar atın, ortam gerilmeden tartışmaya devam edelim.:)

DisCo
17.Şubat.2008, 20:29
Umarım oynanmaz bu maç yarın eğer oynanırsa 2 kulvarda da fazlasıyla zarar göreceğiz.

Deseler ki Galatasaray Leverkusen'i eledi. Konya maçıda yarın oynanacak ama Galatasaray onuda kazanacak deseler. Bu uygulama yanlıştır. Hafta içi maç olmasaydı. Hakem P.tesi sonra salı sonra çarşamba diye erteleye erteleye gitseydi. Bunu yarın başka takımada yapacaklar.

Emurafu
17.Şubat.2008, 20:30
Konyaspor-Galatasaray maçı yarın 13.00’te başlayacak
Konyaspor ile Galatasaray arasında bugün saat 19.00’da oynanması gereken Turkcell Süper Ligi karşılaşması, saha koşullarının elverişsizliği nedeniyle hakem Barış Şimşek tarafından yarına ertelendi. Konya Atatürk Stadı’nda yarın oynanacak maçın başlama saati 13.00 olarak belirlendi.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=3278

Konyada yarın yogun tibi bekleniyor..Üstelik -10 derece soguk:)
Beni düsündüren takım insallah mahsur kalmaz...

ordulu5252
17.Şubat.2008, 20:32
FELDKAMDA SAHAYI İNCELEDİ...
Maçın hakemi 16.30'da sahaya çıkarak kar temizleme çalışmalarının devam ettiği sahanın durumunu inceledi. Ardından yarım saat sonra tekrar sahayı kontrol eden maçın hakemi, sahada top sektirerek, maçın oynanıp oynanamayacağını kontrol etti.

Daha sonra stada gelen Galatasaray kafilesinden Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, teknik heyet ve yöneticiler de sahada bir süre inceleme yaptı. Yaklaşık 20 dakika sonra tekrar sahaya gelerek inceleme yapan Teknik Direktör Feldkamp, Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir süre görüştü. Son olarak saat 18.00'de sahaya yeniden çıkan maçın hakemi Barış Şimşek, sahayı tekrar kontrol ettikten sonra maçın olumsuz hava koşulları nedeniyle yarına ertelendiğini bildirdi.

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:32
İnşallah Kalmaz Ama Federasyonun Yaptığı Büyük Bir Haksızlık Tebrik Etmek Lazım Onları Tipi Bekleniyor Yarın Ve Maç Yarın Oynanacak.

ordulu5252
17.Şubat.2008, 20:39
Bugün oynansaydı maç yarınkinden daha az kar yağmış olacaktı ve hava koşuları daha iyi durumda olcaktı..Maç geç bir saatede alınabilir akşama zaten hava yarın daha kötü olacak.....
Sıcaklık yarın dahada düşecek.....

Emurafu
17.Şubat.2008, 20:41
Sn. Canaydın nerelerde yahu? Ne maçlara gelir, ne bir açıklama yapar! Ancak klübler birliğ toplantısını kaçırmaz, Federasyon seçimlerinde en önde gider...Kendi takımı ne yapar ne eder haberi yok! Böyle bir başkan olabilir mi??? İnanılır gibi değil vallahi billahi!!!

Bütün yük Adnan Polat'ta:)

yunusgs
17.Şubat.2008, 20:48
Adnan Polattan başka Adnan Sezgin var Haldun Üstünel var Galatasaray SK nerede asıl herkes birlik olmalı bu maç oynanmamalı diye.

ordulu5252
17.Şubat.2008, 20:55
İl KONYA

SON
DURUM 17.02.2008 Pazar
19:20Sıcaklık (ºC)-5http://www.meteoroloji.gov.tr/2006/tahmin/resim/Db/70.gifNem (%)92Basınç (hPa)1011 HAFİF KARLIGörüş (km)2Rüzgar (km/sa)Kuzeybatıdan 25

İŞTE ARKADAŞLAR SON DURUM
Konyada saat 19:20 de hafif kar yağıyor hava sıcaklığı ise -5 derece...Şuanda oynanabilir durumda

http://www.meteoroloji.gov.tr/2006/tahmin/resim/Db/40.gif

Fıratcan Alçınkaya
17.Şubat.2008, 21:02
bizde FB maçını 3gün ara ile oynadık L'Pool ileri tarihe ertelenmedi avrupa maçı vr diye ileri tarihe alınırsa açıkca taraf tutulur... Bu arada karı federasyon yağdırdı...

DisCo
17.Şubat.2008, 21:02
Hava durumuna da el attık. :D

Emurafu
17.Şubat.2008, 21:18
Ömer üründül:Bu durum galatasaray aleyhine..İdman programları aksıyacak diyor..Trt 1 izleyin..

Arkadaslar Şu kural herseyi açıklıyor !!!

’’7. FMT’nin 16/b maddesine göre; elverişsiz hava şartlarından dolayı müsabaka saatinden 2 (iki) saat öncesine kadar maçın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermek Federasyona, müsabakanın başlamasına iki saat ve daha az bir zaman kaldıktan sonra müsabakayı bir sonraki gün maç saatine erteleme görevi hakeme aittir.’’

Bu durumda Adnan Polat’ın yapmış olduğu açıklama herseyı ortaya koyuyor. Adnan Polat ne demişti : Biz federasyona saat 2’den beri ulaşmaya çalışıyoruz 5’e kadar ulaşamadık hiç bir olumlu hareketlerini görmedik.Bu durumda eğer federasyon istemiş olsaydı bu maç’ı öğle saatlerinde başka birgün oynanmak üzere ertelerdi.Bazı arkadaşlarında söylediği gibi topu hakem’e atarak aradan sıyrılmıştır.

Kulüpümüzün ve Taraftarımızın bu durumdan dolayı ne kadar etkilendiği ortadadır.Ki hersey burada bitmiyor.Yarın kar yağışı devam edecek bu takım ne zaman,nereye ve nasıl hareket edecek bu meçhul yani kocaman bir soru işareti.Desek ki Yarın Konya’dan uçakla Almanya’ya hareket etsinler ne yazık ki mümkün değil uçak seferleri iptal.Kara yolu ile İstanbul’a geçsinler yarın desek karayollarının halide ortada tüm kanallarda herkez izlemiştir yollarda mahsur kalanların halini.

Yarın da Konya da hava sıcaklığının -8 civarında olacağı tahmin ediliyor bu da gösteriyor ki bu maç yarında oynanmayacak.

Maçın hakemide 3 kere zemini kontrol etti..Kurallara aykırı bu 2 saat kala acıklamak zorundasın..Bizim yönetim neden erkenden söylemediler diyorlar..Ondan kızgınlar..

a.arıcı-11
17.Şubat.2008, 21:23
yuh be kardeşim dakka bir gol bir hemen fedarasyon rengini belli etti diyorsunuz abartmayın beyler her şey açık net zaten maç sırf gs 3 gün arayla maç oynayacak diye ertelenseydi bjk takımına haksızlık olurdu

yarın gs iki maçınıda alsın herşey sütliman olur biz çok gördük böylelerini

Emurafu
17.Şubat.2008, 21:42
Arkadasım beşiktas ile bizim durum birmi??

Beşiktas zaten istanbulda idi..Havalarda malumdu rahat rahat idmanlarını yaptılar..Biz su durumda en fazla 1 idman yapacagız...

Ulasım yok ulasım..Bütün yollar kapalı..Konyada mahsur kaldık..sanırım iyi dinlemedin..Adnan sezgin diyorki hangi ara istanbula gidecez diyor..Antalya veya Adana üzerinden insallah gideriz diyor..İdman programında aksamalar olacak..Üstelik takımın 1 günü yollarda geçecek yorgun ve bitkin olacaklar..Zeminde agır olacak..Biz bunu konusuyoruz..

PesimiSTyLa
17.Şubat.2008, 21:43
kimse takmasın yarın cıkarız oynarız sonra da persembe günü almanya da turlarız ;) içiniz rahat olsun ;;)

IcedEarth
17.Şubat.2008, 21:47
Federasyon ilk icraatını yaptı. Leverkusen yönetimi bize zarar vermek istese daha iyisini yapamazdı.

gerrrard
17.Şubat.2008, 22:04
Her zaman niye acaba aynı şeyler oluyor.

Burak Duran
17.Şubat.2008, 22:21
ya mantiksizliga bak bu kadar olmaz yani...yarin mac oynanamazsa ki oynanmasi cok guc mac oynanirsa en iyi ihtimalle saat 18gibi ucaga binerler ki hava buna izin verirmi oda mechul Galatasarayin 3 gunu var demisler ptesi gece istanbula varirlar sali adamlar hemen idmana bile ciksa carsamba almanyaya gecmeleri lazim persembe almanyada idman yapilir yani topu topu maca 1 gun hazirlanilacak. TFF pazar gunu ulke capinda kar yagisi oldugunu bildigi halde ne diye maci ctesi ye almadilar? Galatasarayin butun gun ugraslarina niye cevap verip 3ten once maci ertelemediler? amac ne? Cikar ne? niye illa hakeme biraktilar kendileri niye ertelemediler saat 11de 40cm kar vardi sahada helal olsun tff baltala

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 23:02
Galatasaray'ın orada mahsur kalması hikaye.Benim ablam bu akşam Konya'dan Antalya'ya yola çıktı.Benim ablam Konya'dan Antalya'ya Allah izin verirse gelebiliyor, koskoca Galatasaray takımı Konya'da mahsur kalıyor.Çok abartıyorsun Emrah abi..

Ayrıca yorgundu,idman yapamamaktı bunlar bahane olmamalı Galatasaray için.Çıkıp Konya'yıda,Leverkusen'ide yenebilecek bir takım..

Emurafu
17.Şubat.2008, 23:05
Şemsi abarttıgım birsey yok..Adnan sezgin bizzat kendisi dedi..Ligtv video alanında izle..Adnan sezgin Adana ve Antalyaya geçme ihtimalimiz var dedi.Ayrıca İnternet sitelerindede yazıyor..Hava yolları ve Karayolları ulasımı zormuş..Yarında tibi bekleniyor..İnsallah maç bitince hemen istanbula ulasırız..

Yarın zemin beyaz ve buzlu olacak.Farklı şey beklemeyin..

Ayak burkulma adele sakatlıkları olabilir..Dikkat etmemiz lazım..

Kesinlikle güclü ortasaha ile cıkmalıyız..

Barusso-Topal-Barış
-------Arda-----------

Böyle bir ortasaha çok iyi olur..İlerde sürekli top kaparız.Rakibi hataya zorlarız.Rakibi oynatmayız..Kaptıgımız toplarla hızlı cıkarsak ogl bulabiliriz..İlerleyen dakikalarda forveti üçleriz uzunları oyunaalırız doldur bosalt oynarız tabi skora göre.Bu maçta barusso oynamalı..Onu fizik yapısına ihtiyacımız var..Daha yeni geldi ama olsun..Rakibi bozsun yeter..
Oyuncular illaki leverkusen maçını düsünecektir..Eger erken gol atarsak yapamadıgımız idmanı ozaman yaparız..

yunusgs
17.Şubat.2008, 23:09
Evet Barusso oynamalı yoksa Ayhan Mayhan dayanamaz bu havalara.

GeNç KaRTaL
17.Şubat.2008, 23:17
O zaman Adnan Sezgin abartıyor.Antalya'ya otobüsle gelsinler.Burada havalar iyi.4 saatlik yolculuk herhalde fazla yormaz ekibi.Oradanda İstanbul'a giderler uçakla.En fazla 2 saat.Hatta Antalya'da antreman yapıp Almanya'ya da gidilebilinir.Fenerbahçe'nin Sivas maçından önce yaptığı gibi..

Emurafu
17.Şubat.2008, 23:21
Yunus hatta skora göre Arda çıkar Ayhan girer..Hem Arda dinlemiş olur..Hemde ortasaha'yı güclendiririz..

ordulu5252
18.Şubat.2008, 00:08
Galatasaray'ı bu dönem zor bir kulvar bekliyordu UEFA-LİG-KUPA maçlar tff bu kulvarı dahada zorlaştırdı onlara burdan teşekkür ediyoruz.....
Yarınki hava daha soğuk olacağından belki Kalli ilk onbirde değişiklik yapabilir ama bugünkü antreman anlaşıldıki Galatasary maça 4-4-2 sistemi ile çıkacak işte:
.....................ORKUN.....................
UĞUR......EMRE...SERVET.....VOLKAN
SERKAN....BARIŞ......AYHAN...ARDA..
.........HAKAN........NONDA...............

Burak Duran
18.Şubat.2008, 00:31
O zaman Adnan Sezgin abartıyor.Antalya'ya otobüsle gelsinler.Burada havalar iyi.4 saatlik yolculuk herhalde fazla yormaz ekibi.Oradanda İstanbul'a giderler uçakla.En fazla 2 saat.Hatta Antalya'da antreman yapıp Almanya'ya da gidilebilinir.Fenerbahçe'nin Sivas maçından önce yaptığı gibi..

adnan sezgin antalyaya gecebiliriz dedi diyor zaten yukarda ama 4 saatlik yolculuk yormaz demek ne kolay yarin en iyi ihtimalle galatasaray kafilesi en iyi gece yarisi istanbulda olabilir. bu olay bjk ye olsaydi neler derdiniz kim bilir.. tff bu maci ertelese ne olurdu? yada ctesi ogleden sonraya alsaydi ne olurdu? meteoroloji bas bas bagirdi ama ipleyen yok.. yarin o sahada mac oynaninca bakalim sakatlik olacak mi? insallah yarin cikariz aslanlar gibi yener geceriz leverkusenide eleriz tff belki bizi durduramayacagini anlar insallah

GeNç KaRTaL
18.Şubat.2008, 00:53
Tamam maçın ertelenmesini istemek en doğal hakkınız.Çünkü çok önemli bir maça çıkacaksanız.Buna bir şey diyen yok ama olayları çok abartanlar var.Yok Konya'da mahsur kalınmışta,yok federasyon rengini belli etmişte.Sizin başkanınızın başkanlık yaptığı kulüpler birliği oybirliğiyle seçmedi mi yeni federasyon başkanını? Daha ne konuşuluyor ki..

Bize olsa ne yapardınız demişsin.Bize olsa bizde sesimizi çıkarırdık ama sanmıyorum aklı başında bir Beşiktaşlının yeni gelmiş bir federasyonun bizi engellediğini söyleyeceğini.Hadi Ulusoy yönetimi olsa bir nebze haklı olabilirsiniz..

Ayrıca işin kolay tarafıda var.Antalya'ya gidilir.4 saatlik yol.Çok fazla takımı etkilemez kanımca.Leverkusen maçının hazırlıklarıda burada yapılabilinir.İstanbul'a gitmek şart değildir herhalde.Burada havalarda iyi.

Fernando Gago
18.Şubat.2008, 00:56
Bence federasyon daha ileri bir tarihe ertelemeliydi.Konyada kar hala devam ediyor Gece boyunca şiddetli bir şekilde yağacak yarın değişen ne olacak ki ?

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 01:01
Bence federasyon daha ileri bir tarihe ertelemeliydi.Konyada kar hala devam ediyor Gece boyunca şiddetli bir şekilde yağacak yarın değişen ne olacak ki ?

Aynen katılıyorum. Kar devam ediyor, yarın ne degişecek ? sanırım biraz da konyaspor umursamamış. uzun bi süre hiç dokunulmamış sahaya kar 40cm olmuş temizlemeye calışıyorsun. yarın da pek birsey degişecegini sanmıyorum. artık karar alındı umarım 2 takımda da bir sakatlık olmaz ve kazanan biz oluruz:)

ordulu5252
18.Şubat.2008, 01:12
Sivasspor Fenerbahçe maçı öncesi o kadar önlemler almışlardı sahaya muşamba sermişlerdi bunlarda tık yok işlerine geliyor sanki...Çıkarları ne ise BENCE burada asıl suç Tff'nin maçın başlamasına 3 saat kala belirtilmiş adamlar cevabı maç başlamasına 1 saat kala vermiş o da cevap:HAKEM BİLİR.....
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
<H1 style="MARGIN-TOP: 0px; MARGIN-BOTTOM: 0px; COLOR: #000">TFF doğruyu mu yaptı?

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:OShR9go8ndf-NM:http://image.haber3.com/haber/50464.jpg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://image.haber3.com/haber/50464.jpg&imgrefurl=http://www.spor3.com/haber.php%3Fhaber_id%3D203991&h=225&w=300&sz=12&hl=tr&start=2&tbnid=OShR9go8ndf-NM:&tbnh=87&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Derman%2Btoro%25C4%259Flu%26gbv%3D2%26 hl%3Dtr%26sa%3DG)
G.Saray yönetiminden Futbol Federasyonu'na tepki var, peki Toroğlu'na göre kim haklı? Perşembe günü Leverkusen ile karşılaşacak olan G.Saray'ın Konyaspor maçı ileri bir tarihe mi ertelenmeliydi? Kararı hakeme bırakan TFF doğru mu yaptı?
Erman Hocadan ilginç açıklama:

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=34015

</H1>

DisCo
18.Şubat.2008, 01:23
Federasyon geldiği gibi işini yapsın bizde eleştirmeyelim. Sinan Engin güllük gülistanlık havada ortada hiç birşey yokken maç ertelense iyi olurdu diye açıklama yapmıştı. Oyuncular kaldıramıyor dendi. Fazla uzak değil Liverpool maçı öncesi Fenerbahçe karşılaşmasındaydı. Kaç kişi bu adam ne diyor diye birşey söyledi.

Bizimkisi ağır zemin, herşeye odaklanmış oyuncuların motivesini boz ve yarını muamma olan bir maç için beklet. Sonra yollarda sürünsünler. Ardından doğru Avrupa maçına. Bunların yaşanması zorunluluk olsaydı anlardık. Ancak göz göre göre yapılmasına sesimizi çıkarıyoruz.

Fenerbahçe'ye Sevilla maçı öncesi yapılsaydı. Yine sesler yükselirdi. İlerlememiz istenmiyor diye.

Bizde bu federasyon ne yapmaya çalışıyor diyoruz. Düşünüyorum düşünüyorum bu olaya bir açıklama getiremiyorum. Açıklama getiremeyen biride önümüzü kesmeye mi çalışıyorlar demiş. Takımın mağdur edildiği bir gerçektir. Biz öyle yada böyle yorumlar getiriyoruz. Dediklerimize biraz inanarak yazalım. Olay kendi takımınızın başına gelseydi bunları demeyecektiniz. Şimdi de demeyin lütfen.

Emurafu
18.Şubat.2008, 01:31
Leverkusen maçı ile aynı saatte olsun:)..Nasıl olsa 2 ilkonbir cıkaracak kadromuz var..:n:
Şaka bir yana maç oynanacak gibi..

ordulu5252
18.Şubat.2008, 01:33
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_fn_Konya_GS_Kar01.jpg
Lider kara saplandı !..

KALLİ YEDEKLERLE ÇIKAR MI?
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp’ın, Konyaspor karşısında Hakan Şükür’ü dinlendirmesi bekleniyor. Forvette Nonda’ya görev vermesine kesin gözüyle bakılan Kalli’nin, Kongolu futbolcuya partner olarak Ümit Karan veya Serkan Çalık’ı tercih edeceği belirtildi. Ayrıca Kalli'nin Leverkusen maçına sadece 3 gün kalmasından dolayı Konyaspor karşısına yedeklerden kurulu sürpriz bir kadroyla çıkması da muhtemel.

MUHTEMEL 11'LER ŞÖYLE:

KONYASPOR: Oğuzhan, Milos, Ömer, Erkan, Koray, Erman, Mustafa, Ceyhun, Batista, Theoue, Veysel
.......................OĞUZHAN................
MİLOS....ÖMER......ERKAN....KORAY....
ERMAN..MUSTAFA...CEYHUN..BATİSTA
...................VEYSEL........................
...................THEOUE.......................

GALATASARAY: Orkun, Uğur, Servet, Emre, Hakan Balta, Barış, Ayhan, M. Topal, Arda, Nonda, Ümit(Hakan)
.............ORKUN............
UĞUR....SERVET...EMRE....HAKAN...
BARIŞ....AYHAN...TOPAL....ARDA....
.....NONDA.......ÜMİT(HAKAN)...........

Emurafu
18.Şubat.2008, 01:40
uA'da konyada oturan bir abimiz bunları yazdı:Kar muhabbetine son noktayı koyayım.Stadın karşısında oturuyorum ve kar yağmıyor.Dondurucu bir soğuk var.Eğer saha temizlenmediyse yarın muhtemelen üzeri buz olacak.Sahanın üstünde branda yok.Zaten gerek de yok.Yarın top sahada seker ama futbolcular da krampon yerine paten takarlarsa iyi olur.

DisCo
18.Şubat.2008, 01:53
uA'da konyada oturan bir abimiz bunları yazdı:Kar muhabbetine son noktayı koyayım.Stadın karşısında oturuyorum ve kar yağmıyor.Dondurucu bir soğuk var.Eğer saha temizlenmediyse yarın muhtemelen üzeri buz olacak.Sahanın üstünde branda yok.Zaten gerek de yok.Yarın top sahada seker ama futbolcular da krampon yerine paten takarlarsa iyi olur.

Oynansında maç ertelenmesini istemiyorum. Tabi ertelenmesini istemiyorum deyince o halde federasyona niye laf ediyosun denebilir. Ben ertelenmesini istemiyorum ama federasyonun yaptığıda iş değil. Önlem alma, üzerine yarına devret. Yarında aynı hava var hala önlem alma. :icon_smile:

ordulu5252
18.Şubat.2008, 01:59
Artık bu konu hakkında konusmayalım....
Maç yorumlarına geçelim....Bundan sonrası TFF ye kalmış iş.Biz başımızı yastığa koyduğumuz zaman rahat uyıcaz peqi onlar biz nasıl hata yaptık die düşünecekler....
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://image.haber3.com/haber/94752.jpg
KRAL HAKAN ŞÜKÜRDEN AÇIKLAMA:'Zeminde bir şey yoktu'

Konyaspor-Galatasaray karşılaşmasının ertelenmesiyle birlikte, karla kaplı sahada antrenman yapan sarı kırmızılı futbolcular, stadyumdan ayrılırken saha durumu ve erteleme kararı ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Sarı kırmızılı futbolcu Barış Özbek, "Sahanın durumu kötüydü. Zaten bu karşılaşma bugün oynanamızdı. Yarın bu maçı oynayacağımıza inanıyorum. Sahada kayarak ayaklarımızı burkabilirdik. Maçın ertelenmesi iyi oldu" dedi. Galatasaray kalecisi Orkun da, "Bu zeminde çimenle temas yok. Kar tamamen temizlenmediği için kalanlar da buz olmuş. Zaten bu sahada futbol olmazdı, olsa olsa dövüş olurdu" derken, kaptan Hakan Şükür ise, "Nesi vardı zeminin? Zeminde bir şey yoktu" dedi.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://image.haber3.com/haber/151209.jpg

http://image.haber3.com/haber/151210.jpg

http://image.haber3.com/haber/151211.jpg

http://image.haber3.com/haber/151212.jpg

http://image.haber3.com/haber/151234.jpg

http://image.haber3.com/haber/151231.jpg

http://image.haber3.com/haber/151230.jpg

http://image.haber3.com/haber/151229.jpg
İşte taraftarlar kar temizleme işlerine yardım ediyorlar...Acaba bu kadar temizleme görevlisi bu saate kadar be yapıyordu???
Vatandaşlarımızada Konyalı yöneticilerin teşekkür etmesi gerek o kadar yardım etmişler:D

Emurafu
18.Şubat.2008, 02:51
Barış Özbek:Sahanın durumu kötüydü. Zaten bu karşılaşma bugün oynanamızdı. Yarın bu maçı oynayacağımıza inanıyorum. Sahada kayarak ayaklarımızı burkabilirdik. Maçın ertelenmesi iyi oldu" dedi
Orkun:"Bu zeminde çimenle temas yok. Kar tamamen temizlenmediği için kalanlar da buz olmuş. Zaten bu sahada futbol olmazdı, olsa olsa dövüş olurdu

Yarın zemin daha kötü olacak:(..Orkun ve Barış'ın dedigi kar buz tutmuş olacak..Saha zemini tam bir buz hokeyi sahasına benzeyecek::icon_eek:

DisCo
18.Şubat.2008, 02:56
Galatasaray orta sahada basan kadrosuyla bu maçta zorlansada kazanacaktır diye düşünüyorum. Yeterki yakaladığımızı atalım. Özellikle M. Topal uzaktan gol atabilir. Kaleyi bol bol yoklarsa iyi olur. Onun haricinde zemin iyi olmazsa havadan toplarla Hakan'a gönderip onun servisleriyle yine gol pozisyonuna girebiliriz. Alternatif çok sadece Leverkusen maçı gibi şans bizden uzak olursa o zaman yapacak birşey yoktur.

kral_67
18.Şubat.2008, 03:06
yabacak bişey yok oynanır derse hakem oynayacaz...güçlü bir ortasaha bence barusso-m.topal ve barış muhakkak olmalı uzakdan şutlar çok önemli birde hakan şükür şişirme toplar için lazım...

EreN
18.Şubat.2008, 03:26
Haddimizi aşmadan, FORUM KURALLARINI unutmadan yorum yaparsak çok daha güzel olur...
http://forum.turksportal.net/vb/announcement.php?f=392 (http://forum.turksportal.net/vb/announcement.php?f=392)

DisCo
18.Şubat.2008, 03:38
Bu arada Lincoln'ün gelmemesi iyi olmuş bu zeminde kesin sezonu kapatırdı.

LaigLeNoiR
18.Şubat.2008, 04:07
200 e yakın taraftarın çilesi ne idi ?

O kadar saat uğraştılar temizlemek için sahayı sonunda ne oldu.Maç ertelendi ve kar hala yağıyor.Onların temizliği güme gitti.Yarın sabah 6-7 'de başlamaları lazım temizliğe 13.00'a kadar anca biter çalışmalar.

Bence bu maç yarın da oynanmayacak.Ertelenecek.

perpetua
18.Şubat.2008, 07:17
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=476945

Her seyde bir hayir vardir.. :)

DisCo
18.Şubat.2008, 07:25
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=476945

Her seyde bir hayir vardir.. :)

Güzel bir yazı olmuş ve ortamın içinde gibi hissettirdi.

yunusgs
18.Şubat.2008, 11:27
Kötü haberler var:

Maç oynanacak mı?

Turkcell Süper Lig'de 22. haftanın kapanış maçında Konyaspor ile Galatasaray kozlarını paylaşacak. Konya Atatürk Stadı'nda saat 13:00'da başlayacak mücadelenin hakemi Barış Şimşek. Bu zorlu karşılaşma Lig TV'den naklen yayınlanacak.
Dün 19.00'da oynanması gereken karşılaşma yoğun kar yağışı ve zeminin karla kaplı olmasından dolayı bugüne ertelenmişti. Bugün maçın oynanıp oynanmayacağına hakem Barış Şimşek karar verecek. Karar anında Sporx'te olacak. Konya'da şu an hava dünkü durumdan farksız, zemin de aynı şekilde. Meraklı bekleyiş sürüyor...

Galatasaray'ı konuk edecek olan Konyaspor, sarı-kırmızılı takımı yenerek, 4 maçtır sürdürdüğü mağlubiyet serisine son vermek, Galatasaray ise maç fazlasıyla liderliğe yükselen Fenerbahçe'den liderliği geri almak istiyor. Konyaspor ile Galatasaray arasında yapılacak maçın başlayacağı saatlerde kar yağışı beklenirken, sıcaklığın eksi 6 dereceye kadar düşeceği bildirildi.

KAYNAK:Sporx.com

Konya'dan çıkış yok

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konyaspor - G.Saray maçının ertelenmesi Sarı-Kırmızılı ekibin çilesini daha artırdı. G.Saray bugün Konya'dan elverişsiz koşullar nedeniyle hava yoluyla ayrılamayabilir. Bu durumda tek seçenek en az 2.5-3 saat süren Konya-Ankara karayolunu kullanıp, Başkent'ten uçakla İstanbul'a gitmek. Ancak kapalı olan bu karayolunun da kardan temizlenmesi şart.

Kar yağışı devam edecek

Tüm bu şartlar gözönünde tutulduğunda G.Saray'ın bugün Konya'dan ayrılabilmesi zor gibi görünüyor. Konya'da kar yağışının bugün de devam edecek olması bu ihtimali güçlendiriyor. Cimbom'un yarın İstanbul'a dönmesi ise Leverkusen maçı için sadece tek bir özel çalışma yapılabileceği anlamına geliyor. Çarşamba günü Almanya'ya gidecek olan Sarı-Kırmızılılar'ın işi iyice zorlaştı.

18.02.2008

Kaynak : Takvim

YusufT
18.Şubat.2008, 11:58
Galatasaray maci alir, Istanbul'a gider antremanini yapar, Almanayada Leverkusen'i eler :)

ordulu5252
18.Şubat.2008, 11:59
http://www.milliyet.com.tr/sabitimg/07/images/cat_sondakika.gif

Konyaspor- Galatasaray maçı oynanacak...

TURKCELL Super Lig'in 22'nci haftasının dün Büyük Şehir Stadında oynanması gereken Konyaspor- Galatasaray maçı, hava şartları nedeniyle bugüne ertelenmişti. Kar temizleme çalışmalarının sürdüğü stadta, A takımları ile aynı sahadaki Paf Takımı maçının oynanmasına karar verildi. Böylece, A takımı maçının da oynanacağı belirtildi.
Saha zeminin elverişsizliği nedeniyle hakem Barış Şimşek tarafından bugün saat 13.00'da ertelenen Konyaspor- Galatasaray maçının oynanacağı belirtildi. Aynı sahada maç yapacak olan Paf takımını yönetecek hakem Mehmet Himyeri, yaptığı saha kontrolü sonunda, maçın oynanmasına karar verdi. A takımı maçının da saat 13.00'da oyananacağı öğrenildi. Saat 10.00'da başlayan Paf takımı maçına kadar 4 iş makinası, 3 kamyon ve yaklaşık 40 işçi, saha da kar temizleme çalışması yaptı.

anilton
18.Şubat.2008, 13:09
KONYASPOR
Oğuzhan
Erkan
Ömer
Burak
Koray
Sedat
Mustafa
Ceyhun
Batista
Veysel
Sabin

GALATASARAY
Orkun
Uğur
Emre
Sevret
Volkan
Barış
Ayhan
Mehmet Topal
Arda
Ümit Karan
Hakan Şükür

18.02.2008

Kaynak : Sporx.com

yunusgs
18.Şubat.2008, 13:14
Kadroda beğenmediğim tek nokta Karan-Nonda değişikliği olmalıydı ve Ayhan-Barrusso da olabilirdi.

Emurafu
18.Şubat.2008, 13:21
İlk onbir belli oldu !!!

---------Orkun-------------
-Ugur--Emre--Servet--Volkan--
--Barış--Topal--Ayhan--Arda----
-------Hakan--Karan-------

İlkonbir güzel...Zemini gördünüzmü..Çim denen birsey yok..Zemin bembeyaz ve buz tutmuş..Buz hokeyi zemini gibi..

yunusgs
18.Şubat.2008, 13:30
Umarım sakatlık falan olmaz bu zeminde.

Lucas Neill
18.Şubat.2008, 13:32
Kadroda beğenmediğim tek nokta Karan-Nonda değişikliği olmalıydı ve Ayhan-Barrusso da olabilirdi.

Ayhan'ın yerine Barusso saçma olurdu adam daha yeni geldi ve takımla bi kaç idmana çıktı verimli olamazdı bu maçta ama ilerleyen dakikalarda oyuna girmesi iyi olur.

yunusgs
18.Şubat.2008, 13:50
Emrah abinin dediği gibi güçlü adamlara ihtiyacımız var bu tip zeminlerde bence Barrusso ve Nonda olmalıydı.

EreN
18.Şubat.2008, 13:57
Aksine ben barusso , carlos gibi çok güçlü adamların böyle zeminlerde kolay ısınabileceğini düşünmüyorum.

eXcitinG
18.Şubat.2008, 14:02
Amerikan Buz Hokeyi maçı izLeyeceğiz birazdan. Ne biçim bir iştir anLamadım. ErteLe bir kaç hafta sonraya ne oLur ki sanki.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:02
siftahi yaptik daha isinirken mehmet topal kayip direge vurdu dizinde siddetli agrilar varmis ama maca baslayacak bakalim durumu ne olcak.. 24 saat makinelerin calistigi buzlu bir zemin anca boyle olur insallah kimse sakatlanmazda leverkusen macina tam kadro ile cikariz federasyona tesekkurler icratlara iyi basladilar hayirlisi.. kulupler birligi secti diye federasyonun her dedigini helal miu dicez ilk sacma hareketlerini yaptilar umarim devami gelmez gelirse ortalik karisir...

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:03
SAHANIN SON HALİ:

http://img222.imageshack.us/img222/9789/newsmansetresimfnkonyasxv1.jpg (http://imageshack.us)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Amerikan Buz Hokeyi maçı izLeyeceğiz birazdan. Ne biçim bir iştir anLamadım. ErteLe bir kaç hafta sonraya ne oLur ki sanki.

Aynen katılıyorum Hayrettin abi sana niye erteliyorsun ki 1 sonraki güne.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Konyasporun vuruşuyla başladı.Başarılar Galatasarayımıza.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:09
topu goremiyorum ya ne akla hizmet sari topla oynaniyor yahu

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:10
Eskiden ne güzel kırmızı top vardı şimdi sarı gözükmüyor ki.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:12
futbolcular sari topu istemis kirmizi top varken bununla oynanirma

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:14
Tabi futbolcular kendilerini düşünüyorlar seyircileri düşünen kim.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:18
ah ah klasik hakan hareketi nonda yi oynat be kalli

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:19
Ahhh Hakan ahhh.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hep söylüyorum Hakan artık yeter hep kaçırıyorsun Nondayı 88 de alır artık.

Universal
18.Şubat.2008, 14:24
Memleketime güveniyorum. İkinci yarıda ilk galibiyetimiz olacak. İkinci yarı hiç puan alamadık. G.Saray'ı yenerek alırız.

Maçta herkes güneş gözlüğü takıyor. Baya güzel oldu. :D

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 14:26
Ugur sakatlandı. Bravo federasyon aglayarak cıkıyo adam yazıklar olsun !! :@

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:27
Uğur gitti kayıp bir :mad:

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:28
Federasyonu alkışlamak lazım yazıklar olsun be yazıklar olsun :mad:

Burak Duran
helal olsun mtopaldan sonra ugurda sakatlandi yuru be federasyon basarilarin devamini dilerim.. ya bu maci kaybedin rahatlasinlar ama yeterki sakatlik olmasin fazla

yunusgs
Serkan girdi Barış zannedersem sağ bek olacak.

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 14:30
Uğur sakalandıktan sonra kalktı kendisini denedi ama olmadı. Yerine Serkan girdi. Büyük bir kayıp.:(

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:34
baris simsek en son 22 aralikta super ligde bir mac yonetmis oda ilginc bir durum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ah ah sansizlik be direkten dondu gol gelecek insallah

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:37
İnşallah Burak abi atacağız o golü Federasyona.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:39
galibiyet umrumda degil 1.5 sakatla atlatsak iyi olur bu maci baska kimse sakatlanmasin puan kaybi olsun sorun degil

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 14:41
Hakan Şükür müthiş vurdu direkten döndü sonrasında Servet vurdu kaleci Oğuzhan iyi çıkardı.

eXcitinG
18.Şubat.2008, 14:41
Bu maç ne oLursa oLsun dün oynanmadıysa bu günde oynanmamaLıydı. En azından GaLatasarayın Avrupa maçı oLacağı düşünüLmeLiydi. BöyLe durumLarda takımLarımızı korumayacaksak bırakaLım Avrupada hiç oynamayaLım daha iyi.

yunusgs
18.Şubat.2008, 14:42
Aynen katılıyorum Hayrettin abi Federasyon hiç düşünmüyor bunları.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 14:44
ya su is cok mu zor pazar cok kar yagcakmis meteoroloji dedi galatasarayin macini ctesi oglen oynatalim aksamina istanbula donsunler bunu dusunmek cok mu zor acaba?

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 14:45
Hayrettin abi iki federasyon arasında ki fark hemen belli oluyor. Almanya federasyonu Leverkusen maçını cumartesi günü bizim federasyon pazartesi günü oynatıyor. onu geçtim pazar bile olması enteresan. fanatiklik felan anlaşılmasın sakın ama Beşiktaş'ın avrupa kupası maçı yok Cumartesi günü maç oynuyor gerçekten ilginç.

anilton
18.Şubat.2008, 14:54
Bizim konumuz 3 ve 6 Kasım mevzusu değil ki o zaman kar mı vardı hayır bizde Pazar oynamaya razıydık ama kar var ertelenmesi lazım daha sonraki bir tarihe.

O konuya bişey demiyorum zaten.Beşiktaş'ın maçı yok neden Cumartesi oynuyor dedi arkadaş.Ona istinaden yazdım...

yunusgs
Ahhh Hakan ahhh gene kaçırdı.

Burak Duran
susmicaksin ozaman kardesim soyliceksin kabullendin mi tepene cikarlar ayrica fener maciniz ctesiydi sl macida sali ve siz istanbuldaydiniz yani bi yere donmeniz gerekmiyordu

JunkChorn
İki gündür sürekli başlığı dikkatle takip ediyorum.Burada bir haksızlık olduğu aşikar.Bunu takım ayrımı yapmadan herkes kabul etmeli.Ancak ben federasyon tarafından bilerek yapıldığını zannetmiyorum.Ama suçluda federasyondur ona da itirazım yok.

Bu maçta ki kaybedilecek puan bence hiç mesele değil,telafi edilir.Önümüz Euro 2008 oraya hazırlanan bir çok oyuncu var takımda bunlar geri plana düşecek sakatlık yaşamasın yeter.

yunusgs
Devre arası 0-0.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Umarım 2.yarı Nonda girer Ümit ve Hakan,Hakan çok kaçırdı Ümit ise etkisizdi.

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 14:58
İlk yarı bitti spiker cile bitti diyor. Futbolcular düşerken artıstik sekilde cok degişik düşme pozisyonlarında düşüyorlarmış. Hay Allahım güler misin aglar mısın.

gerrrard
18.Şubat.2008, 14:58
Şimdiden sakatlık. Batista resmen Uğur'un bileğini kırdı. Zor iyileşir artık. Off Off ! ! !

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 14:59
Yunus hava ve zemin oyuncuları çok etkiliyor. Arda çok etkisiz kaldı. Ben Barusso'nun oyuna girmesini bekliyorum.

kral_67
18.Şubat.2008, 15:01
43. dakikada konyaspor pozisyonu ilk pozisyon veysel topu alırken emreye açık faul daha sonra ceyhun un sabine attığı pas iki adım ofsayt...

ikinci yarı nonda girmesi lazım...

Burak Duran
18.Şubat.2008, 15:02
arda yerine barusso girmeli arda sakatlancak diye cok korkuyorum.. hakan yerinede nonda girsin

yunusgs
18.Şubat.2008, 15:02
Tam da form tutmuşken Uğurun sakatlağı çok kötü oldu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Aynen Katılıyorum Hakan-Nonda ?-Barrusso değişiklikleri olmalı.

gerrrard
18.Şubat.2008, 15:04
Yok yok bu gidişle çok gazi veririz biz burda.

DisCo
18.Şubat.2008, 15:07
Maç dan dun topa vurmalarla başladı.

Kralımız Hakan Şükür golcülüğünü gösterip karşı karşıya atsaydı. Şuan takım rahat şekilde oynayacaktı.

Fenerbahçe , Leverkusen şimdide Konya maçı... Kırılmadık rekor bırakmayan Hakan Şükür'ün kıramadığı bir rekoru ben size söyliyim. Şu topun dibine girerek bir gol atarsan rekor kıracaksın. Hemde bu 3 maçta bize avantaj sağlamış olacaktın. Şimdi şunu merak ediyorum. İnsan maçtan sonra pozisyon analizi yapmaz mı? Şu şekilde vursaydım. Şunu yapsaydım. Bak bir daha olursa böyle yapcam diye. Sadece topun dibine girceksin olay bu.

Batista'ya ne söylemeli bilmiyorum. Futbol kuralları içinde sert girersinde bodoslama dalmak ne oluyor anladım. Sadece Uğur'un pozisyonu için konuşmuyorum. Her topa dalıyor. Bu güzel birşey ama kurallar çerçevesinde sert oynamak vardır. Birde kontrolsüz girmek vardır. İki oyuncu diz dize çarpışırsa bunun acısı anlatılmaz arkadaşlar. Yaşamak lazım yaşadım ve biliyorum. Batista'ya hakem uyarı vermezse ikinci yarı sakatlar artabilir.

Maçın devamında oyuncular sahaya yavaş yavaş ısındılar. Pozisyonlarımız var. Tabi Konya'nın da net bir pozisyonu var. Bakalım 2. yarı neler getirecek. Bence Nonda'yı oyuna almalıdır.

Son olarak maçın çekimi berbat. Lig tv yer kameralarını galiba kurmadı. Hadi dün traktör felan geçiyordu diye kurmadılar ki zaten maçta oynanmadı. Şimdi niye kurmamışlar. Hemde liderin maçında.

gerrrard
18.Şubat.2008, 15:14
2. yarıda Batista şimdide Ümit'i biçti. Olmuyor ama.

yunusgs
18.Şubat.2008, 15:16
Hakem nasıl göz yumuyor anlamadım.

World Hollow o1
18.Şubat.2008, 15:17
2. yarıda Batista şimdide Ümit'i biçti. Olmuyor ama.

Adam sıze bılemıs kendısını baksana Allah ne verdıyse gırıyor :D :n:

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 15:18
Uğur'un Leverkusen maçında oynaması zormuş.:(

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 15:26
Ohh be bu gol iyi oldu aslanım ümit.

Bu arada lig radyo spikerinin dedigine göre hakem kötü bi yönetim gösteriyormuş. tabi macı izlemediğim için ben görmedim spiker diyor.

gerrrard
18.Şubat.2008, 15:27
Süper attı Ümit. Ah bide Leverkusen'e atsa. Adam harbi zoru seviyor yahu

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 15:28
Ümit Karan Barış'ın asistiyle golünü attı. Çok güzel bir ataktı orta sahadan Arda ile başladı atak. daha sonra arda Ümit Karan'a verdi. Ümit Karan sağ taraftaki Barış'a pasını aktardı. Barış yerden Ümit'in önüne yuvarladı. Ümit Yerden güzel bir vuruşla topu köşeye gönderdi.

Burak Duran
18.Şubat.2008, 15:31
gol kacirma rekoruna dogru hizla gidiyoruz su sahada ben olsam batistayi bicmistim ne kadar terbiyesiz bir adam ya

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 15:42
Batista bu seferde Barış'ı biçti. Ama hakem sarı kartı Koray'a gösterdi.

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 15:45
Bu zeminde bile bu kadar pozisyon bulmamız iyi ama atamıyoruz. Gol kacırma rekoru kırıyoruz.

El Comandante
18.Şubat.2008, 16:11
Konya´yi yenmemiz,liderligimizi devam etmemiz sevindirici ama ben hala üzüntülüyüm.Ugur ve Topal sakatlandi bu macta.Yani Tff bunlari düsünmeliydi,önümüzde cok önemli bir Leverkusen maci vardi,erteleseydi maci kötü mü olurdu ?

Neyse,engellere inat yola devam ediyoruz. (:

RaSenGan
18.Şubat.2008, 16:12
Kazanmamız iyi oldu.Zemin zaten kötü.1-0 olsun bizim olsun.Ümit Karan'ı hala çözemedim :)

Sekopej
Yahu Batista'nın sert girip Uğur'u sakatlamasını bile federasyona bağlayanlara sadece gülüyorum.:n:

Saha güzel olsa Batista o şekilde sert girmeyecek miydi? Servet sert girdi güzel zeminde ve formda Semih'i sakatladı. Belki Kezman'dan formayı bir daha alamayacak Semih, orada sert girmek normal oluyor da Batista sert girip Uğur'u sakatladı diye suç federasyonun olacak ilginç!!! Batista doğru yaptı demiyorum ha, bu tür sert giren, sakatlamaya dönelik hareket yapanlara izin verilmemeli.

O kadar isyan ettiler, bence Leverkusen'i de eleyecek Galatasaray ve o kadar isyan boşuna olacak. Maçta Konyaspor birşey yapamadı, Galatasaray istediği gibi oynadı, pozisyonlara da girdi ve birini de değerlendi 3 puanı alarak lider olarak haftayı kapattı. Tebrikler...

Emurafu
Arda'nı sarı kart cezalısı olmasına üzülmedim..Umarım Topal'da,Ugur'da sorun yoktur..İki oyuncuda sistemin en önemli oyuncuları..

Batista en az 5 kere sert müdahale yaptı hakem tek sarı cıkarmadı...Her pozisyonda batista biçerek geliyor..

Umarım istanbula sag salim geliriz..Spiker bile dedi biz acaba nasıl istanbula gidecez diyorlar..Federasyon düsünsün artık..

Mümkünse bu maçta o kötü oynadı bu kötü oynadı elestirmeyelim..Buzda dans bitti:D

Galatasaray tek idman yapıp Almanyaya gidecekmiş...

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 16:15
Uğur'un Leverkusen maçında oynamasının zor olduğu söyleniyor.

gerrrard
18.Şubat.2008, 16:18
Mehmet Topal yine sahanın her zamanki gibi en iyi oyuncusuydu. En iyi oyuncularından biri demiyorum en iyi OYUNCUSU diyorum. Bu adam gerçektende muhteşem bi libero yahu. Biraz daha tecrübelensin Türkiye'mizin en iyi liberosu olur.

Uğur'un sakatlanması ise çok kötü olur. Leverkusen maçında oynayamayacak. Batista resmen ayağını kırdı. Çok kötü bir sahne olmuştu. Topal ise umarım birşey olmaz o adama şuan o adam bizim en iyi oyuncumuz ve Leverkusen maçında en çok güvendiğim adam olacak.

Emurafu
18.Şubat.2008, 16:18
Uğurun Dizinde Kırık Şüphesi Varmış. Eğer Kırıksa 8-9 Hafta Yokmuş..Genç bir çocugu bitirdiler..

Onurap
18.Şubat.2008, 16:19
uğur sahalardan 8-10 hafta uzak kalabilirmiş kırık varsa dizinde.

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 16:20
Kazanmak o bu önemli degil.Kazandık diye yönetimin susmaması lazım. Oynattılar macı 2 oyuncumuz dizinden sakatlandı. 2 sakatlık galibiyetten daaha önemli. Sakatlık federasyona mı baglanır vs vs ?? Elbette baglanır. sen buz pistinde mac oynamaya izin verirsen, o sahada sakatlanan oyuncuların hesabını vermek zorundasın. 3 puan önemli degil, önemli olan 2 oyuncumuzun sakatlanmış olması hem de dizden. Diz sakatlıkları en tehlikeli saakatlıklar. Umarım tehlikeli bir durum yoktur ortada.

Emurafu
18.Şubat.2008, 16:23
Ligtv bahri havadır söyledi:

Ugur'un dizinde kırık varmış:(:(...
Mehmet topal:Yan baglarında esneme varmış..
Bitirdiler gençleri..

gerrrard
18.Şubat.2008, 16:24
Arkadaşlar Topal gerçektende sakatlandı mı ? Onunla ilgili kimse açıklama yapmamış. Yani durumu pek vahim görünmüyordu sahadan çıkarken. Bilgisi olan ?

ordulu5252
18.Şubat.2008, 16:24
ŞANSSIZLKIK+ŞANS=ŞANS
Hakan Şükür o kadar gol kaçırdıkı tam net 4 pozisyonu var tam maç gidiyor dedim sahneye maçın yıldızı çıktı ÜMİT KARAN.....

MAÇDA DAKİKA 93
Konuyasporlu oyuncu topu aldı vurdu tam top gol olcakken sahneye yine ÜMİT KARAN çıktı Ve top Ümite vurarak korner oldu hakemde maçı bitiren düdüğü çaldı....

MAÇIN YILDIZI
Maçın yıldızı ÜMİT KARAN hem gol attı hem orta sahaya yardım etti hem pres yaptı hem defansa yardım etti.....

Sekopej
18.Şubat.2008, 16:27
Kazanmak o bu önemli degil.Kazandık diye yönetimin susmaması lazım. Oynattılar macı 2 oyuncumuz dizinden sakatlandı. 2 sakatlık galibiyetten daaha önemli. Sakatlık federasyona mı baglanır vs vs ?? Elbette baglanır. sen buz pistinde mac oynamaya izin verirsen, o sahada sakatlanan oyuncuların hesabını vermek zorundasın. 3 puan önemli degil, önemli olan 2 oyuncumuzun sakatlanmış olması hem de dizden. Diz sakatlıkları en tehlikeli saakatlıklar. Umarım tehlikeli bir durum yoktur ortada.

İnşallah tehlikeli bir durum yoktur, cevap hakkı sanırım bana doğuyor. Kayıp düşüp sakatlananlar bir nebze ama dün Ankara'da oynanan Trabzon maçında zemin daha buzluydu ve karlıydı, o maçı da sakatlık olabilir diye oynatmasaydı o zaman federasyon?

Uğur'a üzüldüm ama saha düzgün olsa da Batista bugün birilerini sakatlayabilirdi? O zaman ben de eski federasyonu suçuluyorum neden Servet'in Fenerbahçe maçında oynamasına izin verdiler ve Semih'i sakatladı? Bu dediğim ne kadar mantıksız geliyor değil mi?

Federasyon maçı cumartesi koyabilirdi ama maçı pazara koyan bu federasyon değil, 15 gün önce neredeyse belli oluyor bu tarihler, o nedenle Ulusoy federasyonuna yüklenin maç neden pazar diyorsanız.:)

Burak Duran
18.Şubat.2008, 16:27
ugur sezonu kapamis hayirli olsun serkan sen gulmeye devam et saha yuzunden futbolcular kaydi ve dizleri carpisti izledin mi maci ya konusuyorsun
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
mac tarihini degistirme federasyonun yetkisindedir bilincsizce yorumlar yapmayin 15gun once belli oluyor Allahin emri mi bu? ctesiye alinamiyor mu komik yani

Aşk-ı Şehir
18.Şubat.2008, 16:31
Buyrun burdan yakın. Zaten 1 sağ bekimiz vardı adam gibi oda gitti. İnşallah Barusso denildiği gibi sağ bek oynayabiliyodur.

Sekopej
18.Şubat.2008, 16:32
ugur sezonu kapamis hayirli olsun serkan sen gulmeye devam et saha yuzunden futbolcular kaydi ve dizleri carpisti izledin mi maci ya konusuyorsun

Evet izledim maçı, Batista'nın o hareketini ve diğer sert girdiği hareketleri de gördüm. Zamanında bilerek Rıdvan'ın ayağını kırmadılar mı? Yani sakatlık olacaksa her şartta olur.

Formda genç bir oyuncunun sakatlanması tabii ki üzücü bir durum ama düzgün sahada da oyuncular sakatlanabiliyor, Batista yine birini sakatlardı diyorum. Her buzlu sahada maç oynanmayacaksa maçlar nasıl oynanacak diyorum?

Maç cumartesi olsa, saha önceden temizlense ve bugünkü hale gelmiş olsa ve yine aynı sakatlık olsa, suç yine mi federasyonun olacaktı? Şanssızlık bence.

Ayrıca zor şartlarda alınmış galibiyete de gölge düşürmeyelim, oyuncuların hakkını verelim.

ordulu5252
Konyalı oyuncularında tebrik etmek lazım çok sert oynadılar oyuncularımız ayaklarını yerden kestiler....Bu kadar sert ve açık futbola rağmen atak yapmakta zorlandılar oynun belirli bölümlerinde çıktılar...

DisCo
İnşallah tehlikeli bir durum yoktur, cevap hakkı sanırım bana doğuyor. Kayıp düşüp sakatlananlar bir nebze ama dün Ankara'da oynanan Trabzon maçında zemin daha buzluydu ve karlıydı, o maçı da sakatlık olabilir diye oynatmasaydı o zaman federasyon?

Uğur'a üzüldüm ama saha düzgün olsa da Batista bugün birilerini sakatlayabilirdi? O zaman ben de eski federasyonu suçuluyorum neden Servet'in Fenerbahçe maçında oynamasına izin verdiler ve Semih'i sakatladı? Bu dediğim ne kadar mantıksız geliyor değil mi?

Bu dediklerine inanarak söylüyorsan zaten pek diyecek birşey bulamıyorum. Maçın gününde önlem alınmaması yanlış, hakemin tavrı yanlış, federasyonun sessiz kalması yanlış, şartların ne olduğu bilinmeden maçı ertesi güne ertelemek yanlış, heleki bu takımlardan birinin Avrupa maçı varsa yanlış, yanlış yanlış yanlış

Şimdi milyonlarca yanlış yapılmış ve Trabzon maçıyla aynı mı bu?

Birde üstüne Batista tabiri caizse biçerdöver çıktı. Şansımıza bak diyoruz.

El Comandante
18.Şubat.2008, 16:33
Yaziklar olsun Batista´ya,kiniyoruz onu buradan.Eski bir Galatasarayli futbolcu Galatasaray düsmani gibi oynadi,futbol oynasin,iyi oynasin sözümüz olmaz ama adam maca futbolcularimizi sakatlama parolasiyla girmisti,nitekim de basarili oldu.

Bu macin bu hallere getiren Federasyondur,Konya yönetimidir.Onlarda cok büyük suc var.

Onurap
18.Şubat.2008, 16:34
Buyrun burdan yakın. Zaten 1 sağ bekimiz vardı adam gibi oda gitti. İnşallah Barusso denildiği gibi sağ bek oynayabiliyodur.

İnşallah yoksa iş yaş.

ordulu5252
18.Şubat.2008, 16:34
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ap_AdnanPolat-AdnanSezgin002.jpg

"Hiç merak etmesinler"

Konyaspor maçından sonra LİG TV'ye konuşan Adnan Sezgin "Bizi bu koşullara zorlayanlar hiç merak etmesin biz Leverkusen'i yenerek turu geçeceğiz ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz" açıklamasını yaparak Federasyon'a bir mesaj gönderdi.
Konyaspor maçında galip geldiklerinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Sezgin İstanbul'a nasıl döneceklerini de paylaştı. B.Leverkusen maçı için hazırlıklarında geç kalmamak isteyen G.Saray'da Sezgin karayoluyla Ankara'ya gideceklerini ve oradan duruma göre en erken şekilde uçakla İstanbul'a ulaşacaklarını söyledi.

Adnan Sezgin maçta sakatlanan Uğur'un sakatlığının ciddi olduğunu ve net bilginin İstanbul'a döndükten sonra verileceğini kaydetti

PesimiSTyLa
18.Şubat.2008, 16:35
olan olmuş federasyon kına yaksın... Ugur sezonu katmış . Bi gencin yıkılışı BRAVO !!

Burak Duran
18.Şubat.2008, 16:36
Evet izledim maçı, Batista'nın o hareketini ve diğer sert girdiği hareketleri de gördüm. Zamanında bilerek Rıdvan'ın ayağını kırmadılar mı? Yani sakatlık olacaksa her şartta olur.

Formda genç bir oyuncunun sakatlanması tabii ki üzücü bir durum ama düzgün sahada da oyuncular sakatlanabiliyor, Batista yine birini sakatlardı diyorum. Her buzlu sahada maç oynanmayacaksa maçlar nasıl oynanacak diyorum?

Maç cumartesi olsa, saha önceden temizlense ve bugünkü hale gelmiş olsa ve yine aynı sakatlık olsa, suç yine mi federasyonun olacaktı? Şanssızlık bence.

Ayrıca zor şartlarda alınmış galibiyete de gölge düşürmeyelim, oyuncuların hakkını verelim.

avrupa maci var avrupa hani lig degil avrupa turkiyenin temsil edildigi yer bilmem anliyormusunuz her buzlu sahada oynatilmaz demiyoruz ama onumuzde bir mac var ve bu maci oynatmicaksin kardesim bu hangi takimin maci olursa olsun avrupa maci varsa oynatmicaksin. yine ayni sakatlik olmazdi batista diger pozisyonlarda bicti ama farkindaysan o pozisyonda hakem faulu konya lehine verdi orda zemin yuzunden iki futbolcu kaydi ve dizleri ccarpisti yani batista orda bisi yapamazdi... biraz gercekleri gorun istediginiz federasyon geldi diye boyle yapmayin

DisCo
18.Şubat.2008, 16:37
Sağlık Raporu: Uğur Uçar ve Mehmet Topal

Karşılaşmada sakatlanarak oyundan çıkan Uğur Uçar ve Mehmet Topal'ın diz bölgelerindeki sakatlıklar Galatasaray'ın İstanbul'a dönüşünde çekilecek olan MR'lar netincesinde netlik kazanacaktır.

Resmi sitede bu açıklama var. Sezonu kapattığından eminmisiniz.

Sekopej
18.Şubat.2008, 16:37
Bu dediklerine inanarak söylüyorsan zaten pek diyecek birşey bulamıyorum. Maçın gününde önlem alınmaması yanlış, hakemin tavrı yanlış, federasyonun sessiz kalması yanlış, şartların ne olduğu bilinmeden maçı ertesi güne ertelemek yanlış, heleki bu takımlardan birinin Avrupa maçı varsa yanlış, yanlış yanlış yanlış

Şimdi milyonlarca yanlış yapılmış ve Trabzon maçıyla aynı mı bu?

Birde üstüne Batista tabiri caizse biçerdöver çıktı. Şansımıza bak diyoruz.

Bir öncemi mesajımda yazdım maç cumartesi oynansaydı aynı şartlarda(saha ve hava) ve aynı sakatlık olsaydı ne diyecektiniz?

Burak o zaman Galatasaray ilk açıklandığında itiraz etseydi. Leverkusen maçları 3 aydır belli tarihi, maçımızı cumartesi koyun diyebilirdi Ulusoy federasyonuna. Son güne kadar neden bekledi?

Neyse ben son kez tebrik ediyorum, sizi de anlıyorum ama fanatikliği biraz kenara bırakabilsek daha hoş olur, belki aynı durumda Fenerbahçe olsa ben de çok kızgın olurdum, bu şekilde eleştirilerde bulunurdum, bilemem.

Ve konuyu daha da baltalamak istemiyorum.:p

El Comandante
18.Şubat.2008, 16:39
Ugur Ucar tam da kendini göstermisti,beklenen patlamayi yapmisti.Süper bir sag bek geliyor dedik.Adami sakatladilar ya,bu sirf Galatasaray icin degil Milli takim icin de kayip.Böylesine hem defans hem ofansi cok iyi yapan bir bek kolay kolay yetismez.

Adnan Polat cok iyi konusmus,helal olsun.

kral_67
"Bizi bu koşullara zorlayanlar hiç merak etmesin biz Leverkusen'i yenerek turu geçeceğiz ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz"

başka söze gerek yok...

Burak Duran
ya macin pazar oynanmasina soz yok allah allah anlamak istemiyorsunuz galiba normal sartlarda macin pazar olmasi iyi ama bu hava kosullarinda ctesi kar yagisi yoksa ctesiye alicaksin aylardan once muneccim mi yonetim bilsin
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Sağlık Raporu: Uğur Uçar ve Mehmet Topal

Karşılaşmada sakatlanarak oyundan çıkan Uğur Uçar ve Mehmet Topal'ın diz bölgelerindeki sakatlıklar Galatasaray'ın İstanbul'a dönüşünde çekilecek olan MR'lar netincesinde netlik kazanacaktır.

Resmi sitede bu açıklama var. Sezonu kapattığından eminmisiniz.

kalli acikladi

DisCo
18.Şubat.2008, 16:41
Bir öncemi mesajımda yazdım maç cumartesi oynansaydı aynı şartlarda(saha ve hava) ve aynı sakatlık olsaydı ne diyecektiniz?

belki aynı durumda Fenerbahçe olsa ben de çok kızgın olurdum, bu şekilde eleştirilerde bulunurdum, bilemem.

Kesinlikle olurdun. Galatasaray maça çıksaydı ve hepsi sakatlansaydı. Sadece şansımıza isyan ederdik. Ancak federasyonun yanlışlarından oluşan bir tablo bu. Yanlışında ısrarcı olmasından kaynaklandı. Dini karıştırmak istemem neticede istenmeyen konuşmalar olabilir ama kadere inanan birisi olarak bu sakatlıklar olacaktı.

Benim beklediğim yeni gelen federasyonun net bir tavırla sorunu çözmesi biz burdayız demesi gerekirdi. Yanlış üstüne ısrarla yanlış yapmamasıydı.

Emurafu
18.Şubat.2008, 16:42
Adnan Sezgin:Karayolu ile Ankaraya gidiyoruz.Umarım yollar açıktır dedi..Ankarada ucak bulursak istanbula gelecez dedi..1 günde idman yaparız.Dogru maça..

Avrupa maçı olan bütün takımlar çoktan maçlarını yaptı..Bizde çile çekiyoruz.

Batista 1 degilki maç içersinde 5 tane kayarak sert müdahale yaptı..Hele Karan'a yaptıgı hariket net sarı hakem Hiç kart cıkarmadı ilginç...

Ugur şimdi otobüse bindirildi..Dizi boydan boya tamponlu..Özel korumalık var..İki kişinin kucagında otobüse bindirildi..

En önemli ve sistemin kilit oyuncuları sakatlandı..Sag bek sorunu var..Umarım sabri sag bek'e mont edilmez..İnsallah barış oynar..