PDA

View Full Version : Dosya indiremiyorum

Fernando Gago
01.Mart.2007, 06:32
Bende de farklı sorun var heralde bi türlü indiremiyorum

http://img128.imageshack.us/img128/6921/adszgt7.jpg (http://imageshack.us)

World Hollow o1
01.Mart.2007, 16:39
O sorunun aynısı bende var, fakat ben başka arkadaşımın kullanıcı adınla deneyince kabul ediyor.

Bthn1905
23.Mart.2007, 17:11
İnmemesi normal çünk yukarıda da belirttim 2 tuk ile düzelecek bir olay değil, biraz zaman alacak.

2008 dosyalarını indirebilmen gerekir, eğer onlarda bir sorun varsa ilgilenelim.

ben 2008 dosyalarınıda indiremiyorum :confused:

Fernando Gago
23.Mart.2007, 17:52
Benim üyelikte aktivasyon sorunu var heralde Admin veya Üst yöneticiler yeni bir aktivasyon gönderebilir mi ? Sorun böyle çözülür sanırım ...

DisCo
23.Mart.2007, 18:05
Sanırım genel bir problem çünkü kimse indiremiyor.

Sekopej
23.Mart.2007, 19:32
Sunucularımız yurt dışından Türkiye'ye taşınıyor. Bu süreçte bazı sıkıntılar olabilir, dosya indirememenizin sebebi bu. Sunucular Türkiye'ye geldiğinde eskisinden daha hızlı ve sorunsuz şekilde dosyaları indirebilirsiniz.

Fernando Gago sana aktivasyon maili gönderdim.

Fernando Gago
23.Mart.2007, 19:53
Sunucularımız yurt dışından Türkiye'ye taşınıyor. Bu süreçte bazı sıkıntılar olabilir, dosya indirememenizin sebebi bu. Sunucular Türkiye'ye geldiğinde eskisinden daha hızlı ve sorunsuz şekilde dosyaları indirebilirsiniz.

Fernando Gago sana aktivasyon maili gönderdim.

Çok saol Serkan Abi benim sorunum halloldu ...

Universal
26.Mart.2007, 06:04
http://www.turksportal.net/dosya/fm/28781/bilgi/

Bu linkde bulunan dosyayı indiremiyorum. Dosya yeni olmasına rağmen, Not Found hatası veriyor. Eğer elinde olan bana bir upload sitesine yükleyip özel mesaj yolu ile atabilir mi?

Sekopej
26.Mart.2007, 06:08
Batuhan 2 mesaj üstte neden indiremedin yazıyor. Yeni veya eski olması önemli değil.:)

Nedvedmania
15.Şubat.2008, 00:29
Ana siteden hiçbir dosyayı indiremiyorum."Dosyayı indiremiyorsanız okuyunuz" adlı bölümdeki yazıyı okudum.10 dan geriye sayımdan sonra adres çubuğunun altında çıkması gereken yazı tam çıkıcakken sayfa değişip sayfa görüntüleme hatası çıkıyor.Bu nedenle ordaki talimatlatı uygulayamıyorum

Mozilla Firefox kullanıyorum

Bu sorunu nasıl giderebilirim ?

Saygılar...

Vieri
15.Şubat.2008, 00:42
merhaba sorunu hangi dosyayı indirirken yaşıyorsun?

Nedvedmania
15.Şubat.2008, 00:45
Merhaba Mustafa Abi .Malesef bütün dosyalarda aynı sorun oluyor.2005 yılından 2008 dosyalarına kadar hepsi.

Mirza
15.Şubat.2008, 00:49
Mozilla Firefox'dan kaynaklı problem çıkıyordu böyle ara ara. Karmaşık karmaşık harfler vs. vs. çıkıyor sn bittikten sonra.

Nedvedmania
15.Şubat.2008, 00:51
Hayır harflerle ilgili bir problem yok Explorer'de de denedim fakat aynı hata çıkıyor.

Vieri
15.Şubat.2008, 01:20
son eklenen dosyalar sorun yok gibi kontrol ettim

Fıratcan Alçınkaya
15.Şubat.2008, 01:25
http://www.turksportal.net/dosya/fm/28497/bilgi/

Operadan denedim olmadı çok çok uzun zamandır siteden dosya indiremiyorum....

Vieri
15.Şubat.2008, 09:15
evet bir çok dosyamız sunucu transferinden sonra düzenlemeyi beklediği için ilgili dosya şu anda gerekli ayarlar yapılmadığı için çalışmamakta ve link kırık. Bir çok 2007 ye ait dosyada aynı problem yaşanmakta.

El Comandante
15.Şubat.2008, 18:17
Mozilla Firefox'dan kaynaklı problem çıkıyordu böyle ara ara. Karmaşık karmaşık harfler vs. vs. çıkıyor sn bittikten sonra.

Bu problem önceden basima gelmisti.Mozilla´dan dosya indirdigimde,dosya inmedi.Yeni sayfa cikti,karmasik harfler falan vardi.IE den denedigimde bu sorunla karsilasmadim.

Dün Mozilladan denedim bir daha ve sorunun gittigini farkettim.Baya dosya indirdim,hic sorunla falan karsilasmadim.

RaSenGan
15.Şubat.2008, 18:45
Bende Mozilla Firefox'tan giriyorum nete.İndirdim dosya bir sorun olmadı.

Sekopej
15.Şubat.2008, 18:46
2008 dosyalarında bu sorun yok arkadaşlar. Yakın zamanda dosyaları attığımız sunucular değişti, yedekleri mevcut fakat her doya için yedeği bulup tek tek linkini değiştirmek pek kolay bir iş değil.

Ben elimde olanları değiştirmeye başladım, tamamladığımda bu konudan size bildiririm ve hala sorunlu olan dosyalar varsa onlar için de başka şeyler düşünürüz.

Nedvedmania
15.Şubat.2008, 19:10
Bende hala inmiyor :(

Sekopej
15.Şubat.2008, 19:19
Bende hala inmiyor :(

İnmemesi normal çünk yukarıda da belirttim 2 tuk ile düzelecek bir olay değil, biraz zaman alacak.

2008 dosyalarını indirebilmen gerekir, eğer onlarda bir sorun varsa ilgilenelim.

Universal
15.Şubat.2008, 20:50
Turksportal Yönetimine tavsiyede bulunacam. 2008 haricinde ki bütün dosyaların kaldırılmasını talep ediyorum. Şuan sadece 2008 dosyaları inmekte olduğunu belirttiniz. Bu yüzden eski dosyalar gereksiz duruyor ve üyeler bunları indirmeye çalışırken vakit kaybı yaşıyorlar. Bunlar siteye eklendikçe yeniden açılmasını talep ediyorum.

Sekopej
15.Şubat.2008, 20:54
Ama hepsi sorunlu değil, içersinde inen dosyalar da var. O konuları kaldırmak için, çalışıp çalışmadığını kontrol edene kadar, aynı kontrolü yapıp linki de gerekirse değiştirmek daha mantıklı. Hem kontrol için sonra da değiştirmek için aynı işlemi 2 kere yapmaya gerek yok.:)

Nedvedmania
15.Şubat.2008, 22:54
Evet geniş kapsamlı bir kontrol dahilinde eskiler silinip çalışanlar tekrar konulursa bizde hangisinin çalıştığı anlıyabiliriz.

Universal
15.Şubat.2008, 23:11
Ama hepsi sorunlu değil, içersinde inen dosyalar da var. O konuları kaldırmak için, çalışıp çalışmadığını kontrol edene kadar, aynı kontrolü yapıp linki de gerekirse değiştirmek daha mantıklı. Hem kontrol için sonra da değiştirmek için aynı işlemi 2 kere yapmaya gerek yok.:)

Daha önce karşılaşmadım veya karşıma çıktı; ama farketmedim. Sitede uyarı butonu var mı? Yani hatalı veya inmeyen dosyaları yazabileceğimiz bir sistem. Eğer yok ise böyle bir sistemin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Mirza
15.Şubat.2008, 23:20
Kırık linkler zaten buraya bildiriliyor. Öyle bir sistemin olduğunu varsayarsak kullanıcılar yine kırık linkleri buraya yazacaktır.
Kırık link'i bildirdim niye düzelmedi, şu dosyayı indiremediğimi bildirmiştim niye çözüm bulunmadı vs. vs. gibi mesaj sayıları artacaktır. Kırık linkleri düzeltmek bu kadar kolay bir iş değil arkadaşlar. Inanın ben de öğrenmeden önce kolay zannederdim.

Universal
15.Şubat.2008, 23:26
Ben zaten biliyorum Özkan abi kolay olmadığını, zaten bunları öneri olarak yazdım. Yanıtlarınız için teşekkürler. ;)

Mirza
15.Şubat.2008, 23:40
Rica ederim Batucuğum. Dosya işleriyle Sekopej ilgileniyor bilginiz olsun arkadaşlar. Sorulacak her soruya en güzel cevabı verecek arkadaşımızdır.

DisCo
16.Şubat.2008, 00:06
Aslında dosya yükleme işleriyle ilgili kaç kişi emek veriyor bilmiyorum. Ancak bu ekip artırılamaz mı? En azından dosya yüklemelerde veya bu tarz problemlerde hızlı bir çalışma ile sorunlar halledilebilir. Dediğim gibi sadece dosya işleri uğraşacak bir ekip.

Nedvedmania
16.Şubat.2008, 00:11
evet demin tekrar denedim 2008 dosyaları indirilebiliyor. Fakat sizinde dediğiniz gibi eski dosyalarda problem var.

Sekopej
16.Şubat.2008, 00:34
Mustafa abi çoğu yama ile ilgilenmiş, ben de bugün 20'ye yakın dosyayı düzelttim. İndiremediğiniz dosyaları buradan veya özel mesaj atarak belirtirseniz, en azından tüm dosyalar düzelene kadar önce sizin verdiğiniz linki düzeltebiliriz.