PDA

View Full Version : [TSL] Ankaragücü Araştırması FM2008 - 8.0.2

extensor
11.Mart.2007, 03:58
kaç kez oldu söylüyorum bilmiyorum ama bu serkan kırıntılı sevdasının mantığı nedir milli takımada çağırıldığı içinmi böyle yapılıyor

allah aşkın her hafta hatalı gol yenirmi yani managerlik tabiriyle her hafta 5 alınırmı buyrun şimdide kaleden kaleye gol yedi ceza sahası dışında ne yapıyor acaba

bu bir değil arkadaşlar bin oldu buadamın ca 110 u pa 120 i geçmezzzz

El Comandante
11.Mart.2007, 04:01
Sinana katiliyorum ben.
Serkan Kirintili cok hatali goller yiyiyor.Dün de öyle bir gol yedi ki evlere senlik.Bu adam birakin Milli takim kalecisi olmayi,ligin iyi takimlarinda bile oynamayi haketmiyor.

krapinovic
11.Mart.2007, 07:18
Ben maalesef katılmıyorum bu yorumlara... Serkan o derece kötü bir kaleci değil, ama Ankaragücü defansı yol geçen hanı gibi... Bence sorun kalecide değil, stoperlerde ve takımın savunma anlayışında...

extensor
11.Mart.2007, 11:14
Ben maalesef katılmıyorum bu yorumlara... Serkan o derece kötü bir kaleci değil, ama Ankaragücü defansı yol geçen hanı gibi... Bence sorun kalecide değil, stoperlerde ve takımın savunma anlayışında...

haklısın savunmada berbat ama mesela serkanı bir maçta izlersin 10 tane yüzde yüzlük top çıkarır ama bir tanede yüzde yüzlük hata yapar 4 maçın üçündede yüz de yüzlük hatadan kaynaklanan golü yer
bence kurtardığı toplarla iyi kaleci olmaz yaptığı hatalardan dolayı güvensiz kaleci olur

hamidou,serkan kırıntılı,tolga zengin, özgür özden, bunlar kesinlikle kötü kaleciler bana göre

üstelik geçen yıl sedatlı emre güngörlü abdulrahmanlı savunmada da serkan yine aptal saptal goller yiyiyordu

fenerbahce_1907
15.Mart.2007, 06:27
haklısın savunmada berbat ama mesela serkanı bir maçta izlersin 10 tane yüzde yüzlük top çıkarır ama bir tanede yüzde yüzlük hata yapar 4 maçın üçündede yüz de yüzlük hatadan kaynaklanan golü yer
bence kurtardığı toplarla iyi kaleci olmaz yaptığı hatalardan dolayı güvensiz kaleci olur

hamidou,serkan kırıntılı,tolga zengin, özgür özden, bunlar kesinlikle kötü kaleciler bana göre

üstelik geçen yıl sedatlı emre güngörlü abdulrahmanlı savunmada da serkan yine aptal saptal goller yiyiyordu

Kesinlikle katılıyorum,bu kadar kalitesiz bir kaleci oyunda inanılmaz abartılı olmuş,Türkiye liginde hangi takımla oynadıysam bu adama bir türlü gol atamıyorum.

bjk_melo_151
15.Mart.2007, 15:51
Serdar Kulbilge'den,Hakan Arıkan'dan,Orkun Usak'tan çok iyi kaleci.

midfielder1912
15.Mart.2007, 20:05
serkan 2003 te ki avrupa gencler şampiyonasında da ukrayna maçında aliev den çok bomba goller yemeyi başarmıştı,garip bir konsantrasyon sorunu var elemanda, ama o zamandan bu yana geliştirdiği yönleride var ama milli takım seviyesinde bir kaleci olduğunu düşünmüyorum.

EL-Hadji
15.Mart.2007, 20:39
Bence de Serkan Kırıntılı' nın ca' sı 118-120 arasında olmalıdır. Burada yazılanlar kadar da rezalet bir kaleci değil. Serkan çok şanslı bir kaleci. Kendisi çok genç yaşta Adanspor formasıyla A kategorsinde forma giyme şansını yakaladı. Fena maçlar da çıkarmadı ama gidiş hatı pek iyi değil. Mental sıkıntıları olduğu çok belli. Sivas maçında yediği golde kalecilik hatasından ziyade konsantrasyon hatasının olduğunu düşünüyorum.

EL-Hadji
15.Mart.2007, 21:06
Bu arada Serkan' a gol atamamanızın en büyük sebebi Ani çıkış ve refleks özelliklerinin sırasıyla 13 ve 14 olmasıdır. Bu yüzden Serkan karşı karşıya ve arkaya atılan toplarda kolay kolay gol yemez.

extensor
15.Mart.2007, 21:06
serkan 2003 te ki avrupa gencler şampiyonasında da ukrayna maçında aliev den çok bomba goller yemeyi başarmıştı,garip bir konsantrasyon sorunu var elemanda, ama o zamandan bu yana geliştirdiği yönleride var ama milli takım seviyesinde bir kaleci olduğunu düşünmüyorum.

aliev in golünü bende hatırlıyorum nasıl birşey di o öyle

neyse onu bırakalımda her hafta izleyelim göreceksiniz her hafta çok saçma goller yiyiyor geçen sene kezmandan kapalı köşeden bir gol yemişti sezonun son maçı

bence çok kalitesiz bir kaleci

onurphaned
15.Mart.2007, 22:38
Serkan'ın kendine aşırı güveni olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle konsantrasyonu düşük ve akıl almaz goller yiyor. Ama kalitesiz olduğunu da düşünmüyorum.

LaigLeNoiR
21.Mart.2007, 05:43
Murat Duruer'i fazla izleyen varmı canlı veya tv'den çok merak ediyorum özelliklerini.

Oyun içerisinde 1-2 seneye dünyanın yıldızı oluyor neredeyse.Her türlü özelliği çok yüksek oluyor.Bu ismi çok merak ettim gerçekte nasıl performansı var diye.

extensor
21.Mart.2007, 05:49
bence -8 olur bir iki maçını izledim

LaigLeNoiR
21.Mart.2007, 05:51
Tamam Sinan -8 verelim ama ne yapıyor yani özelliği nedir ne yapar bu adam nasıl -8'i hak eder ? Onu merak ediyorum.

extensor
21.Mart.2007, 05:54
benim izlediğim maçlarda ml aml gibi oynadı mc de hiç izlemedim iyi orta atıyor teknik kapasitesi yüksek bundan başka bişeyde söyleyebilecek kadar izlemedim

LaigLeNoiR
21.Mart.2007, 06:03
E tamam Sinan bu kadar izlemişsin ve bu kadarcıkla bir oyuncuya -8 mi verelim diyorsun ?

extensor
21.Mart.2007, 07:17
bir iki arkadaşında (bilgisine güvendiğim) önemli telkinleri oldu dikkat et çok ii oyuncu olacak diyenler oldu ve benim izlediğim kadarıyla sağlam bir kumaşı var

Fietra 10
21.Mart.2007, 07:40
Murat Duruer çok kolay adam geçebiliyor ve sert ortaları tehlikeli oluyor..eksiklikeri ise bir kanat oyuncusuna göre bence yeterince hızlı ve çevik değil..

onurphaned
21.Mart.2007, 23:30
Murat'ı Sivasspor-Ankaragücü maçında seyretmiştim.

Oyunu çok rahat ve basit oynadı. Baskı geldiği zaman asla panik yapmadı. Tam tersine kendinden emin davrandı ve Abdurrahman'ı birkaç pozisyonda zor durumda bırakmıştı. Tekniği gayet güzel. Akıllı orta kesiyor. Biraz ağır, hızlı değil. İstese hızlı olabilir ama buna hiç gerek duymuyor, sanırım bu tarzda oynamaya alışmış. Sol kanatta oynadı. Maç içinde beke yaklaştığını gözlemledim. Bayağı geriden çıktı ataklara. Taktik gereği olabilir. Adam geçme yeteneği var. Pasları olumlu. Pek hırslı görmedim kendisini, pek çalışkan olduğunu söyleyemem.

Tek maça göre izlenimlerim bunlar.

Fietra 10
22.Mart.2007, 01:32
biraz Erhan Küçük'e benziyor oyun stili..

YusufT
22.Mart.2007, 01:35
G.Emreciksinin home rep'i artmali

EL-Hadji
22.Mart.2007, 02:21
Evet Bolu araştırmasında adından çok söz ettiğim isimlerden biri de milli takıma çağrılmış. Bu çoculta çok iş var. Gökhan Emreciksin.

LaigLeNoiR
22.Mart.2007, 03:11
Burak abi görüyorsun değilmi Gökhanı:)

Gerçekten insan gururlanıyor yahu.Önceden gördüğü şeyleri zamanla herkesin görmesiyle...

YusufT
22.Mart.2007, 05:45
Bende Gökhani cok begendim Ankaragücünde oynadigi futbolla. adam gecmeyi iyi beceriyor ve cok hizli. ama genelde hiziyla degilde calim atarak geciyor bunuda tespit ettim. ayrica bitirilicik 12 gecmez diye düsünüyorum. dribbling 15 verebilir. pace 15, acclerationda 15-17 olabilir bence.

EL-Hadji
22.Mart.2007, 05:48
Burak abi görüyorsun değilmi Gökhanı:)

Gerçekten insan gururlanıyor yahu.Önceden gördüğü şeyleri zamanla herkesin görmesiyle...

Evet kardeşim gururlanıyoruz. Sanki akrabadan biri milli takıma çıkmış gibi. Gökhan özellikle teknik olarak Yusuf' u andırıyor. Rahat adam geçebiliyor bindirmeleri güzel. İşte Lig A' da ki üst düzey oyuncuların TSL' deki oyunculardan pek bir eksiği yok her zaman savunduğumuz şeydi. İşte bir G. Gönül , bir Giray Kaçar ve şimdi de Gökhan Emreciksin.

goodnightkiss
25.Mart.2007, 20:35
manchester city alt yapına davet edilip cok begelinen abdulkadir kayali ne oldu acaba? kendisin gecen bi kac macta ankaragucu kadrosunda görmüştüm yanılmıyorumsam. sanırım a takımda oynamaya baslayacak yavas yavas.. belirgin özellikleri hakkında bilgisi olan arkadaslar varmı?. son olarak eğer sölendiği kadar yetenekliyse bidaki oyunda -8 hakedebilir. (tabi kendisine bağlı)
ekşi sözlüktede bi ropartaj entry si var arkadaşın:)
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=abdulkadir+kayali

midfielder1912
26.Mart.2007, 01:08
Evet kardeşim gururlanıyoruz. Sanki akrabadan biri milli takıma çıkmış gibi. Gökhan özellikle teknik olarak Yusuf' u andırıyor. Rahat adam geçebiliyor bindirmeleri güzel. İşte Lig A' da ki üst düzey oyuncuların TSL' deki oyunculardan pek bir eksiği yok her zaman savunduğumuz şeydi. İşte bir G. Gönül , bir Giray Kaçar ve şimdi de Gökhan Emreciksin.

artı murat sözgelmez, yaşına rağmen mohammed ali kurtuluş, liste uzar gider... ama tam tersi örneklerde mevcut ilk akla gelenlerden Taner Demirbaş, Yunus Altun gibi...

extensor
26.Mart.2007, 02:19
yunus altunu en son gördüğümde yokları oynuyordu şuan şekerde

Han12
26.Mart.2007, 08:01
Taner Demirbaş bir türlü istediği şansı bulamadı süper ligde eğer şans verilseydi çok başarılı olacağına inanıyorum keza aynı şey Taner Gülleri için de geçerli...

EL-Hadji
27.Mart.2007, 03:29
artı murat sözgelmez, yaşına rağmen mohammed ali kurtuluş, liste uzar gider... ama tam tersi örneklerde mevcut ilk akla gelenlerden Taner Demirbaş, Yunus Altun gibi...

Taner Demirbaş' a doğru düzgün şans verilmedi. Taner çok değişik bir oyuncu. Çok duygusal bir yapısı var yurdum insanı. Ve sivrilen çok belirgin bir özelliği yok. Ama Gökhan , Giray gibi adamların belirgin özellikleri var. Mesela Gaziantep BŞB' den Hakan Albayrak ve Osman Fırat bu ikisi de seneye büyük ihtimal süper ligde olacaklar. Özellikle Hakan Albayrak çok etkili.

licentia
08.Mayıs.2007, 02:29
Su aralar U-17 Avrupa sampiyonasini takip ediyorum da Abdulkadir Kayali icin neler dusunuluyor cok merak ediyorum.

extensor
08.Mayıs.2007, 02:42
abdulkadir kayalı ismini çok duymaya başladım nedir ne değildir izleyen varsa birşeyler daha duymak isterim

licentia
08.Mayıs.2007, 03:21
Yanilmiyorsam bu sene 17 yasinda olmasina ragmen Ankaragucu'nun A takiminda oynama firsati buldu. Gecen sene Manchester City tarafindan denenip begenildi ama anlasma saglanamadi. Steven Gerard hayrani ve oyun stili de andirmiyor degil. Su anda U-17 milli takimin kaptani. Mevki olarak:

MC: 20
DMC: 15

Su ana kadar -7 PA verilmesine hayret ediyorum turnuva sonu daha detayli degerlendirip fikirlerimi sunucam.

YusufT
10.Mayıs.2007, 21:11
Yanilmiyorsun. Turnuvanin en iyi performans gösteren oyuncularinda biri.

heimdall
11.Mayıs.2007, 18:23
yeri değil biliyorum ama turnuvayı nereden takip edebilirim?

YusufT
12.Mayıs.2007, 16:47
Eurosport kanalindan yada internetten.

licentia
15.Mayıs.2007, 07:29
Abdulkadir Kayali icin 100 CA ve PA olarak da -9 cok ciddi bi sekilde dusunulmeli gelecek sene daha henuz 17 yasinda olmasina ragmen Anakaragucu'nde forma giymesini bekliyorum tabi eger Avrupa'dan Man City gibi bi takim kapmaz ise.

perpetua
15.Mayıs.2007, 10:17
Abdulkadir Kayali icin 100 CA ve PA olarak da -9 cok ciddi bi sekilde dusunulmeli gelecek sene daha henuz 17 yasinda olmasina ragmen Anakaragucu'nde forma giymesini bekliyorum tabi eger Avrupa'dan Man City gibi bi takim kapmaz ise.

Butun U17 milli takimi -9'mu yapsak acaba.. :p

licentia
15.Mayıs.2007, 11:31
Butun U17 milli takimi -9'mu yapsak acaba.. :p

Valla siz bilirsiniz :icon_razz:

Bence su anda bu yas grubunda -9 PA hak eden 2 oyuncu var biri Gokhan Tore digeri ise Abdulkadir Kayali, bu ikisi Batuhan Karadeniz'den daha cok hak ediyor -9'u. Sakat olmasa ve turnuvada oynama firsati olsaydi Turkiye'nin Bojan'i ve belki de kupayi kaldirmamiza sebep olup bu degeri hak ettigini Cem Sultan'da gosterebilirdi ama sans iste.

extensor
15.Mayıs.2007, 22:48
beyler unutmayınki bizim u bilmemkaç yaş altılar her turnuvada mütiş işler yaparlar her turnuvada başarılı olurlar 3-5 yaş büyüyünce %75 i kaybolur biz gençlerimize sahip çıkamayan bir ülkeyiz
bakınız bizim kemalli selçuklu milli takımımız ümit milli maçlarda queresmalı c.ronaldolu portekizi iç dış yendi ama şimdi ronaldo qeresma nerde kemal selçuk nerde ben o maçlarda kemalin ortalığı dağıttığını hatırlıyorum arkadaşlar

krapinovic
15.Mayıs.2007, 23:25
beyler unutmayınki bizim u bilmemkaç yaş altılar her turnuvada mütiş işler yaparlar her turnuvada başarılı olurlar 3-5 yaş büyüyünce %75 i kaybolur biz gençlerimize sahip çıkamayan bir ülkeyiz
bakınız bizim kemalli selçuklu milli takımımız ümit milli maçlarda queresmalı c.ronaldolu portekizi iç dış yendi ama şimdi ronaldo qeresma nerde kemal selçuk nerde ben o maçlarda kemalin ortalığı dağıttığını hatırlıyorum arkadaşlar

iyi işte, maksat "bu adamda gelecek var, üzerinde durursanız adam olur!" demek değil mi?... o zaman hakedene verelim -9'u felan...

ama, burası Türkiye, bunların hepsi bi kaç sene sonra ortadan kaybolur diye vermezsek, o zaman hata yapmış oluruz...

unutmayalım ki, bizim yönlendireceğimiz bir oyun için yapıyoruz...

extensor
16.Mayıs.2007, 06:47
ama alparslan ben oyunu 10 küsür sene oynuyorum 5-6 sene sonra oyunda bir motor arabası 140-150 arası türk adam oluyor si nın kırıterlerine göre neredeyse bütün gençler pa larına ulaşıyorlar ama bizim ülkemizde öyle değilki
benim oyunda gökhan zanlar milanlara transfer oldu serkan krıntılılar vs hepsi avrupaya aktı gerçekte olacak şeymidir bu

bizim türklerde profesyonallik namına hiç birşey yokki ona bakılırsa sergen yalçına 185 pa verelim ne olacak yani ama hayatı boyunca 145 leri bile aşamadıki karaktersiz adamın tekiydi her zaman 3 senede bir oynardı sonra ben alexten daha iyi futbolcuyum derdi. ama alex şimdi şampiyonlar ligi çeyrek finali oynarken sen ne oynuyorsun bir bak aranızda 3-4 yaş var yani onu bırak kral bugün senden 3 yaş büyük şampiyonluk golünü atıyor sen takımını satıyorsun işte bizde genelde kral tarzı bulunmuyorda sergen tarzı bulunuyor ibrahim akınlar hasan özerler az futbolcumuydu fatih tekke müthiş bir pa sı vardı ümit karan gibi bir striker varmıdır avrupada vieri vardı zamanında ama noldu yada ne oluyor ancak bu kadar oluyor daha fazla ilerletemiyoruz aziz yıldırım 3 sene bağırdı yabancı kuralı kalksin diye onun için kaldırdılar gibi birşey noldu sonra selçuk şahini kestide noldu yerine yabancı maldonadoyu aldıda noldu 11 türkle galatasaray şampişyon olmadımı? türk futbolcusunu aşağılayan ben değilim türk futbolcuları ya kendilerini aşağılıyorlar yada onlarıyönetenlere kendilerini aşağılatıyorlar bugün bir servet izliyoruz sene başında 4-5 maç yapmadığı hata yoktu 4. hafta manisa maçında topu ıskaladıda galatasaray holoskonun ayağından golü yedi sonra ard arda oynatılınca gördük tomastan lucianodan daha iyi futbolcu olduğunu bugün uğur uçar ı mehmet topalı gördük bağıra bağıra anırta anırta geldiler buralara ben kemalinde ne büyük yetenekleri olduğunu biliyorum oynat 20 maç üst üste mehmet topal gibi olmazsa ben futbol yorumlamayı bırakırım selçuğun denizinde yeteneklerini biliyorum şurda kalecilik yeteneklerini beğenmesemde orkunun ve aykutun hatasından kaybedilen 2 maçı var galatasarayın 50 maçta sadece iki maç ama şimdi yabancı kaleci arıyorlar bu adamlar daha ne yapabilirdi diye düşünen de yok

ee böyle sistemde böyle notlar verirsen israilli araştırmacılara dönersin tabiki
kesinlikle katılımıyorum dün izlediğim 11 futbolcudan en fazla 3 ü hayatları boyunca 150 ca lara ulaşırlar ama yeteneksizliklerinden demiyorum bunu ha türk futbol sisteminden diyorum aziz yıldırım gibiler yüzünden diyorum

licentia
20.Mayıs.2007, 02:50
Uefa'nin resmi sitesi tarafindan belirlenen U-17 turnuvasinda gelecegi en parlak 10 oyuncusu listesine Abdulkadir Kayali da girdi. Iste listenin linki:

http://www.uefa.com/competitions/under17/news/kind=1/newsid=697438.html

YusufT
20.Mayıs.2007, 08:24
Sirbistanli Aleksic'te var :)

Artik bir artis beklenir..

EL-Hadji
20.Mayıs.2007, 09:30
ama alparslan ben oyunu 10 küsür sene oynuyorum 5-6 sene sonra oyunda bir motor arabası 140-150 arası türk adam oluyor si nın kırıterlerine göre neredeyse bütün gençler pa larına ulaşıyorlar ama bizim ülkemizde öyle değilki
benim oyunda gökhan zanlar milanlara transfer oldu serkan krıntılılar vs hepsi avrupaya aktı gerçekte olacak şeymidir bu

bizim türklerde profesyonallik namına hiç birşey yokki ona bakılırsa sergen yalçına 185 pa verelim ne olacak yani ama hayatı boyunca 145 leri bile aşamadıki karaktersiz adamın tekiydi her zaman 3 senede bir oynardı sonra ben alexten daha iyi futbolcuyum derdi. ama alex şimdi şampiyonlar ligi çeyrek finali oynarken sen ne oynuyorsun bir bak aranızda 3-4 yaş var yani onu bırak kral bugün senden 3 yaş büyük şampiyonluk golünü atıyor sen takımını satıyorsun işte bizde genelde kral tarzı bulunmuyorda sergen tarzı bulunuyor ibrahim akınlar hasan özerler az futbolcumuydu fatih tekke müthiş bir pa sı vardı ümit karan gibi bir striker varmıdır avrupada vieri vardı zamanında ama noldu yada ne oluyor ancak bu kadar oluyor daha fazla ilerletemiyoruz aziz yıldırım 3 sene bağırdı yabancı kuralı kalksin diye onun için kaldırdılar gibi birşey noldu sonra selçuk şahini kestide noldu yerine yabancı maldonadoyu aldıda noldu 11 türkle galatasaray şampişyon olmadımı? türk futbolcusunu aşağılayan ben değilim türk futbolcuları ya kendilerini aşağılıyorlar yada onlarıyönetenlere kendilerini aşağılatıyorlar bugün bir servet izliyoruz sene başında 4-5 maç yapmadığı hata yoktu 4. hafta manisa maçında topu ıskaladıda galatasaray holoskonun ayağından golü yedi sonra ard arda oynatılınca gördük tomastan lucianodan daha iyi futbolcu olduğunu bugün uğur uçar ı mehmet topalı gördük bağıra bağıra anırta anırta geldiler buralara ben kemalinde ne büyük yetenekleri olduğunu biliyorum oynat 20 maç üst üste mehmet topal gibi olmazsa ben futbol yorumlamayı bırakırım selçuğun denizinde yeteneklerini biliyorum şurda kalecilik yeteneklerini beğenmesemde orkunun ve aykutun hatasından kaybedilen 2 maçı var galatasarayın 50 maçta sadece iki maç ama şimdi yabancı kaleci arıyorlar bu adamlar daha ne yapabilirdi diye düşünen de yok

ee böyle sistemde böyle notlar verirsen israilli araştırmacılara dönersin tabiki
kesinlikle katılımıyorum dün izlediğim 11 futbolcudan en fazla 3 ü hayatları boyunca 150 ca lara ulaşırlar ama yeteneksizliklerinden demiyorum bunu ha türk futbol sisteminden diyorum aziz yıldırım gibiler yüzünden diyorum

Kesinlikle doğrusun Sinan normalde kısmen katılırdım ama bu sefer tamamen katılıyorum kesinlikle istisnasız. Altına imzamı atarım.

krapinovic
20.Mayıs.2007, 11:30
Bi dakka, burda Türk futbolunu mu yoksa FM oyununu mu tartışıyoruz?...

Türk futbolu ise amenna, söylediklerinde haklısın. Bizde profesyonellik de sıfırdır, sportmenlik de sıfırdır... Bizim futbolcuların işini iyi yapma, oynadığı oyunda kariyer yapma, oynadığı futboldan zevk alma ve zevk verme diye bir kaygısı yoktur. Tek amaç, 3 büyüklere kapağı atıp erken yaşta emekli olduktan sonra para sıkıntısı çekmemektir... Haliyle yöneticiler de ileriyi düşünmez, kulüp başkanlarımız spor adamı değil, tüccardır... Teknik hocalarımızın maksadı futbolda bir oyun tarzı kurmak onu geliştirmek değildir, hadi onu geçtim güzel futbol oynatmak bile değildir... Tek amaç, işinden olmamak için maçı kaybetmemektir, kazanmak bile lazım değildir...

Ama biz oyundan bahsediyoruz, oyunda herşey gerçekteki gibi başlar, ama ona bizler yön veriyoruz... Benim bahsettiğim şey budur...

Her026
20.Mayıs.2007, 18:48
Burda oyuncuları biz yönetiyoruz.Yani oyuncuların bir özel hayatı yok.Aynen gerçek hayattaki gibi aktaramazsın.Belki Sergen çalışsaydı olurdu ama oyunda sen çalıştıracaksın ki olacak.

RIDVAN TLM
20.Mayıs.2007, 19:17
iyi işte, maksat "bu adamda gelecek var, üzerinde durursanız adam olur!" demek değil mi?... o zaman hakedene verelim -9'u felan...

ama, burası Türkiye, bunların hepsi bi kaç sene sonra ortadan kaybolur diye vermezsek, o zaman hata yapmış oluruz...

unutmayalım ki, bizim yönlendireceğimiz bir oyun için yapıyoruz...

işte bu suan hak edıyosa verılmelı-9 ama ne olsa 1-2 seneye kaybolur deyıp vermessenız yanlıs olur

EL-Hadji
20.Mayıs.2007, 22:26
işte bu suan hak edıyosa verılmelı-9 ama ne olsa 1-2 seneye kaybolur deyıp vermessenız yanlıs olur

niye yanlış olur. Hangi türk futbolcusu 170 ca ya ulaşmıştır. 1-2 si hariç

RIDVAN TLM
20.Mayıs.2007, 23:14
niye yanlış olur. Hangi türk futbolcusu 170 ca ya ulaşmıştır. 1-2 si hariç

cogu futbolcumuz kısılıksız olduklarından 170lere ulasamadı bazılarıda ulastı nıhat gıbı ...... futbolcuların kısılıgı hakkında kısıtlı bılgıye sahıp oldugunuzu varsayarsak -9 hak edene verılmelı......ankaragucu sen mı arastırıyosun abı?

Her026
20.Mayıs.2007, 23:17
Burada oyuncuları kişilikleriyle mi değerlendiriyorsunuz ? Pa'dan kasıt kendini geliştirebileceği son nokta değil mi? Oyuncu yeteneğe sahipse bence pa verilmelidir.Kişiliğin oyunla alakası yok kanımca.

RIDVAN TLM
20.Mayıs.2007, 23:24
bende bunu demek ıstedım....kısılıgın oyunla ılgısı yok hak edıyosa verılmelı pa....

Her026
21.Mayıs.2007, 02:07
O zaman bu düşünceyle Sergen'e parlak zamanında işte ca diyelim ki 140 pa -3,-4 verilmeli.

Prowler84
22.Mayıs.2007, 23:10
Bu pa işi sıktı artık bi orta yol bulunmalı belli bir standarta oturtmalı.Tabi bu standart SI kriterleri olursa yanmışız demektir :p
Oyuncular daha iyi arastırılmalı ve çifte standart uygulanmamalı.Abdulkadir Gs forması giyseydi -7 pa ya mı sahip olurdu acaba ? -8 olacagına bahse girebilirim.Abdulkadir izledigim ve röportajından anlayabildigim kadarıyla en kötü ihtimalle Süper Lig için iyi bir oyuncu olabilecek düşünce ve futbol olgunlugunda -8 hiç düşünülmeden verilir zaten FM2009da.Fakat -9 vermek öyle kolay olmaz iyi düşünülmeli zaten cok yetenekli gördügümüz birçok oyuncuya hemen -9 vermek dogru olmaz.-8 bu çok yetenekli gençlerin çogu için uygundur.Gelişim süreçlerine göre sonradan yeni degerlendirmeler yapılır.

EL-Hadji
30.Mayıs.2007, 20:12
cogu futbolcumuz kısılıksız olduklarından 170lere ulasamadı bazılarıda ulastı nıhat gıbı ...... futbolcuların kısılıgı hakkında kısıtlı bılgıye sahıp oldugunuzu varsayarsak -9 hak edene verılmelı......ankaragucu sen mı arastırıyosun abı?

Futbolcuların kişiliğiyle ilgili kısıtlı bilgiye sahip olabiliriz ama burada kişiliğinden ziyade profesyonelliği bizim için önemli.

Burada oyuncuları kişilikleriyle mi değerlendiriyorsunuz ? Pa'dan kasıt kendini geliştirebileceği son nokta değil mi? Oyuncu yeteneğe sahipse bence pa verilmelidir.Kişiliğin oyunla alakası yok kanımca.

Oyuncuları kişilikleriyle değerlendirmiyoruz ama kişiliik diye değerlendirdiğiniz şey profesyonelliğin içine giriyor. Bu da oyun person data bölümünde yer alıyor. Oyuncunun kendine ne kadar iyi bakabildiği ne kadar uzun süre kariyerini sürdürebileceği. Örneğin Hakan Şükür kendine çok iyi bakan model prof bir isim. Bir de Sergen' e bakın. Bizim türk futbolcular kendilerini çok birşey zannediyorlar bu yüzden sahada çalışmak yerine internette veya barlarda kız kovalıyorlar bu yüzden o dediğiniz pa' lara hiç bir zaman ulaşamıyorlar.

Her026
31.Mayıs.2007, 05:27
Tamam oyuncuya o zaman -8 veya -9 verilip Professonialismin düşürülmesi gerekir.Sizin mantığınıza göre.

Kafkafxer
02.Haziran.2007, 23:30
Bebbe Cape Verde'ye karşı Kamerun formasıyla oynadığı için, Türk statüsünde oynama hakkını kaybetmiş.

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&Kategori=spor&ArticleID=761924&Date=02.06.2008

bjk_melo_151
03.Haziran.2007, 01:13
iyi o zaman Hamit,Halil,Yıldıray diğer Almanya'da oynayan oyuncular da Türkiye milli takımında oynadılar diye Alman vatandaşlığından çıkarılsın.

BeeTLeJuiCe
03.Haziran.2007, 01:16
O oyuncular o ülkede doğdular.
Bebbe, futbolcular için özel olarak çıkarılan bir yasayı kullanarak 2 sene içinde Türk Vatandaşı oldu ama Milli takımında oynayarak bu yasanın dışına çıktı ve bu hakkı kaybettiler.

licentia
03.Haziran.2007, 01:36
Bebbe'nin Turk vatandasligini kaybetdigini sanmiyorum ama Turk statusunde oynama hakkini kaybedip kaybetmedigini daha henuz bilemeyiz Milliyet ole salamasyon haber yapomis iste koesyi doldurmak icin TFF'nin resmi sitesi ne dicek ona bakmak lazim ole kafana gore olmuyo bi isler.

Biliyorsunuzdur Almanya'da dogan oyuncularimiz artik Turk milli takiminda sectigi takdirde 23 yasinda Alman vatandasligindan cikariliyorlar bu da oyuna ilerde nasil yansitilicak cok merak ediyorum dogrusu.

midfielder1912
16.Haziran.2007, 19:07
Ankaragücü: Burak Özsaraç(Konyaspor) , Yusuf Soysal (Kayseri Erciyesspor)

kazmavs
21.Haziran.2007, 23:54
abdulkadir kayalı hakkında hiç konuşuldumu bilmiyorum ama bu adam u-17'de en iyi ilk 11e girmiş ve bu 11 arasında en dşük pa'ya sahip oyuncuhani en düşük 150 filan olsa neyse ama bu 11e giremeyip 170in üzerinde pa'sı olan oyuncu varken bu adam nası 120 pa'larda sürünüyo anlamıyorum türkiyede yada üç büyükler dışında bir takımda oynadıgı içinmi???

heimdall
23.Haziran.2007, 17:56
konuşuldu.

kazmavs
24.Haziran.2007, 10:45
konuşuldu.

evet şimdi okudum oyuncunun potansiyeli var ama türkiyede potensiyeline ulaşılamaz diyerek gercek potansiyeli verilmemiş tahmin verilmiş

Jhemre
07.Temmuz.2007, 22:31
Abdülkadir Kayalı tek idolünün Steven Gerrard olduğunu belirtmiş. (Kaynak: FourFourTwo Haziran 2008)

EL-Hadji
10.Temmuz.2007, 07:04
Gökhan Emreciksinin ca sının biraz daha artması kanaatindeyim. Çok çok yetenekli bir oyuncu.

extensor
10.Temmuz.2007, 07:04
katılıyorum 125 civarı olmalı

EL-Hadji
20.Temmuz.2007, 11:32
katılıyorum 125 civarı olmalı

Evet o civarlar yeterli olacaktır. Teknik, orta yapma, vision gibi sivrilmesi gereken özelliklerini daha belirgin hale getirmek için bu ca yeterli olacaktır.

extensor
05.Ağustos.2007, 09:03
Tamam oyuncuya o zaman -8 veya -9 verilip Professonialismin düşürülmesi gerekir.Sizin mantığınıza göre.

arkadaşım tam olarak profesiyonalizm o anlamada gelmiyorki

profesyonalizm belli bir yaştan sonra ca sında ne kadar hızlı düşüşler yaşadığıyla ilgili

örnek hakan 30 yaşında gelir 160-170 calara sonra futbolu bırakana kadar devamlı düşer 37 e kadar 128 e düşmüştür (yani 7 yılda 30-40 ca kaybetmiştir buda yılda 3-5 ca kaybetmesi demek neden çünkü çok profesyonal bülent gibi)
ama mesela sergen atıyorum 29 yaşıında beşiktaşla ulaşmış 150 calara yaşı 34 olmuş şu anki ca sı 100 ün altında yani senede nerden baksan 10 ca nın üstünde düşüş yaşamış) ancak benim dediğim bu değil

profesyonallik belli yaştan sonra önemli

benim dediğim genç yaştayken pa sına ulaşma azmi
bakın ardaya pa sına ulaşmak için devamlı üstüne koyuyor

bakın faruk bayara kaybetti kendini adam gaziantepin banko sol bekiyken istanbula gelmek için (barlara ortama gelmek için) kasımpaşaya gitti küme düştü.

yani anlatmak istediğim bir oyuncunun (genç) pa sına ulaşmak için azmini değerlendiren bir karakter özelliğide yokki fm de

aslında fm de bir sürü yanlış var ama saat olmuş 02 bir ay sonra bütler var kalmışım 5 tane dersten bu gece türev uygulamaları çalışmam lazımm püfff hayatmı bu :D

LaigLeNoiR
10.Ağustos.2007, 19:16
2008-2009 sezonunda Ankaragücülü futbolcuların giyeceği formaların numaraları şöyle:

Serkan Kırıntılı 1
Yusuf Soysal 64
Bayram Olgun 22
El Yasa Süme 3
Tolga Doğantez 5
Rıdvan Okuş 14
Burak Özsaraç 2
İlkem Özkaynak 39
Gökhan Emreciksin 7
Tevfik Altındağ 17
İbrahim Ege 25
Onur Acar 6
Cem Can 8
Burak Karaduman 38
Mert Erdoğan 20
Abdulkadir Kayalı 58
Murat Erdoğan 33
Murat Duruer 11
Jaba 9
Mehmet Yılmaz 10
Moine Caabani 55
Barboros Barut 23
Mustafa Aydın 28
Emre Hamzaoğlu 61
Çağrı Yasan 19
Metin Akan 21
Leo İglesias 27

10.08.2008

Kaynak : AA

BaTTuHaNs
12.Ağustos.2007, 16:46
Daha önce de birçok dünyaca ünlü kulübü peşine takan Ankaragücü'nün 17 yaşındaki yıldız adayı Abdülkadir Kayalı'yı İngiliz devi Chelsea'nin de transfer etmek istediği kaydedildi!(Gazete Haberi)

Kusura bakmayın ama ne yapmak istediğinizi anlamıorum Türklerin Çoğunluğu Böyle Diye Bu Adamın Yeteneklerini mi Düşüreceğiz?Belkide Sizin Yüzünüzden Bu OYuncu keşfedilemyecek veya İyi Kluplerde İyi Eğitim alamayacak Arkadaslar Sizin Göreviniz Oyuncun Yeteneğini Yargılayıp Ona Göre Ona Bi Puan vermek değil mi? Biz Zaten Oyunda Bu tür oyuncuları en iyi şekilde geliştirerek Başarıya ulaşmıyacak mıyız? Türk Futbolu Üzerine Bazı Savlar yaratıp Bizi Oyundaki Haklarımızdan Mahrum Edemessiniz!!! ve Şimdi Biliyorumki Hepiniz Bana Kızıcaksınız Bu Bizim İşimiz Diceksiniz Çünkü Bu Sitenin Geneli Böyle Objektif Olup Kendini Geliştirmenin En İyi Yolunun Eleştiriyi Dinleme Olduğunu Bilmiyor... (Yetkililer)

extensor
12.Ağustos.2007, 16:56
:D isaac promisede chelsea alt yapısından çıkmıştı. Kimse abdulkadirin yeeneklerini inkar etmedi.
Bir bekle bakalım 09 nasıl olacak beğenmezsen yaparsın eleştirini

BaTTuHaNs
12.Ağustos.2007, 17:28
Ben abdulkadir chealseanin alt yapısındanmı cıktı dedim ??? Ayrıca öle bile olsa İsaac Promise kötü Bi oyuncumu sence?

extensor
12.Ağustos.2007, 17:39
Ben abdulkadir chealseanin alt yapısındanmı cıktı dedim ??? Ayrıca öle bile olsa İsaac Promise kötü Bi oyuncumu sence?

chelsea abdulkadiri 11 için mi alacak 1. takımdamı oynatacak rotasyonmu olacak
alt yapıya atmayacakmı arkadaşım
promiseyide alt yapıya atmamışmı zamanında

nolmuş promiseye gençlerbirliğinin rotasyon trabzonsporun yedek forveti olmuş
promise iyi oyuncu değil bence
son vuruşları soğukkanlılığı çok düşük
youla kadar bile etmez

midfielder1912
13.Ağustos.2007, 02:30
Ankaragucu nde Brezilya 1. Lig takımlarından Atletico Paranense'de oynayan 22 yaşındaki defans oyuncusu Dos Santos ile anlaşma sağlandığı bildirildi.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Id 316696

extensor
31.Ağustos.2007, 10:46
Ankaragücü kaleye ekramy'i almış hayrett :D

Ilhan
31.Ağustos.2007, 20:41
chelsea abdulkadiri 11 için mi alacak 1. takımdamı oynatacak rotasyonmu olacak
alt yapıya atmayacakmı arkadaşım
promiseyide alt yapıya atmamışmı zamanında

nolmuş promiseye gençlerbirliğinin rotasyon trabzonsporun yedek forveti olmuş
promise iyi oyuncu değil bence
son vuruşları soğukkanlılığı çok düşük
youla kadar bile etmez

Henüz Trabzon'daki konumu belli değil, adam şehre ayak basmadan bu yorumu yapmak doğru olmaz.

Isaac bence Türkiye'nin denge özelliği en iyi forveti.

Cengo
31.Ağustos.2007, 22:33
Promise Nijerya'dan gelmedi mi, Chelsea altyapısı nereden çıktı?

extensor
01.Eylül.2007, 00:45
Promise'nin Chelsea'nin alt yapısından çıktığını duymuştum.

licentia
01.Eylül.2007, 02:01
Isaac Promise Chelsea alt yapisindan yetisme degil ama Manchester United tarafindan denenmisligi var. Kendisi Genclerbirligi'ne gelmeden once Nijerya'da oynuyodu ve o zamanlar yasitlari arasinda Chelsea de oynayan Mikel ile birlikte ulkesinin gelecegi en parlak oyuncularindan biri olarak aniliyordu ama simdilik o beklentileri pek verebilmis degil olsaydi bu sene Trabzonspor'a degil Manchester United'a transfer olmasi gerekirdi.

Buyuk kulup aldi diye ila yildiz oyuncu olucak denmez ama Abdulkadir daha 16-17 yasinda TSL'de forma giymeye baslamis, U-17 kaptani olmus, takimda en cok goze batan isimlerden biri olmus ise dikkat edilmesi gereken bi isim ve rahat bi sekilde -8 PA hakeder su anda.

Premier Ligi ekiplerinin de yakindan ilgileniyor olmasi da onun icin kotu bi referans sayilmaz bence.

OMANA
01.Eylül.2007, 19:09
gökhan emreciksin sezonaharika başladı ankaragücü kazanamadı ama gökhan gerçekten kalite bi adam ...

OMANA
01.Eylül.2007, 19:33
igençlerbirliği ankarada en çok oyuncu yetiştirip satan klüp olarak bilinir ama Şu dönemde ankaragücü çok daha iyi genç yetenekler kattı kadrosuna...

84 doğumlu gökhan emreciksin için çok genç diyremeyiz ama biz hep 17 yaşındayken yıldız adayı olup 24 ünde ikinci ligde sürünen çok oyuncu gördük gökhan ise tam tersi gençliğinde yanlış araştırmadıysam milli takım tecrübesi olmamış..ancak 1 kez özel maça çağrıldı o da geçen marttaki A milli takıma ...sözleşmesi 2010 yılıdnda bitiyormuş...bu yıl çıkışını sürdürürse 2010 da bedava gidecek olmasıda düşünülürse 2009 tranfer sezonunda muhtemelen satılacaktır..ve çok alacak takım olduğunuı düşünüyorum...

88 doğumlu murat duruer ise FM araştırmacılarımız tarafından kalitesi farkedilmiş bir yetenek...82 defa milli takımlarda boy göstermiş bir oyuncuyu farketmese ayıp olurdu zaten .... 2012 ye kadar sözleşmesi varmış .... maçta da çok iyi değildi bence ama olacak...

gelelim en çok tartışılan oyuncu 1991 doğumlu Abdulrahman KAYALI ankaragücü açısından fen büyük tehlike bu sene bitecek olan sözleşmesi...bu çocuğa sırf bu yüzden bile yedek bekletebilirler.....bir kaç hafta sonra da belki sözleşme imzalamaya razı edebilirler en büyük avantajları ise oyuncunun ankaragücünde adeta büyümesi tan 8 yıldır ankaragücündeki 17 yaşındaki bir oyuncu için ne demek olduğunu anlayın ama para göz ana babalar ve menejerler aklıma geldikçe çok zor ankaragücünün bu oyuncuyu elinde tutması
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
özür dilerim abdurrahman değil abdülkadir kayalı olacak

Vieri
15.Şubat.2008, 02:28
Ankaragücü oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

extensor
16.Şubat.2008, 03:12
GENEL YORUMUM

BANA GÖRE :

Serkan kırıntılı bu ligin en kötü kalecilerinden dir ne zaman görsem hatalı bir gol yer ca 125değil 110 seviyelirindedir ve 125 i geçemeyeceğini düşünüyorum
diawara 1 yıldır futbol oynamıyor hala 125 te kalmış 110 seviyelerine düşürülmüş olması gerekli
agustine 35 yaşlarında sene başından beri yedek neden alındığı hiç belli değil muhtemelen kontejyan doldurmak için ankatragücünün her sene klasikleşen yanlış transfer yapma tutkularından bir tanesi 100 seviyelerinde ca sı olduğunu düşünüyorum
mustafa özkan keza sene başından beri yedek 100 seviyelerine düştüğünü düşünüyorum

bunca hata nın yanında gözüme murat duruerin -8 lik pa sı çarptı bu güzel işte

extensor
21.Nisan.2008, 01:29
serkan kırıntılı yine saçma sapan goller yedi 3 goldede hatası var

YusufT
21.Nisan.2008, 10:37
Serkan iyi kaleci, ama tek kötü yani..kendini süperman sanmasidir..