PDA

View Full Version : [TSL] Ankaraspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

goodnightkiss
12.Mart.2007, 21:42
Tevfik köse İle ilgili Bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba? yani bu oyuncunun tekniksel ve fiziksel özellikleri nasıldır acaba? Saygılar

bjk_melo_151
13.Mart.2007, 20:48
en yakın zamanda koyacağım profilini.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img521.imageshack.us/img521/9499/tevfikksepositionstj1.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/6375/tevfikkseprofileul7.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/9646/tevfikkseprofilefutureyd0.jpg

goodnightkiss
14.Mart.2007, 06:02
Teşekkürler Bjk Melo. Bunlar Oyunun Cıkardıgı Random özellikler mi yoksa Senin İzlenimlerin mi ?

bjk_melo_151
14.Mart.2007, 16:23
evet benim izlenimlerim

goodnightkiss
14.Mart.2007, 20:13
teşekkürler melo

LaigLeNoiR
16.Mart.2007, 06:40
Tita gerçekten günden güne daha da batıyor bence.Çok kötü oynuyor.Sol Kanatta görev aldı G.Saray maçında ancak ben hiçbir olumlu hareketini göremedim.

İnanılmaz derecede pas hatası yapıyor.Ayağına hiç hakim değil.

extensor
16.Mart.2007, 11:19
kanat oyuncusu değilim diye bağırıyor çünkü
ama gerçektende 2 senedir devamlı düşüş içerisinde

EL-Hadji
17.Mart.2007, 02:16
Bu arada Dün Murat Tosun oyunda olduğu dakikalarda AMR gibi oynadı.

The Dark Lord
20.Mart.2007, 09:50
Saffet Susic den sonra Ankaraspor

Arkadaşlar saffet susic yönetiminde izlediğim ankaraspor karaman la izlediğim ankarasporla fazla farklılıklar içermiyor... oyun anlayışı daha atak olmuş olduğunu fark ettim daha fazla kanat kullanma eğilimindeler. özer ve tita nin üzerinde fazlaca duruyor susic. Galatasaray maçında tirbünden gördüğüm kadarıyla karaman dan daha fazla oyun içinde ve oyunculara nerdeyse adımlarını anlatıyor. ankarasporda bi panik havası var harika bi kadro var ama başarı yok. ahmet gökçek basksıı teknik heyet ve futbolcular üzerindeki baskısı sahaya da yansıyor...

Potansiyel yıldızlara gelirsek..

Özer ; Maç içinde çok istekli biraz agresif. sürekli bişyler yapmaya çalışıyo defansınada yardım ediyor. firikik yeteneği hiç olmamasına rağmen firikik atmaya çalışıyo... Çalım atma tekniği gerçekdn iyi top la sağa sola iyi dönüyor ve pas odakları %95 şaşmadan gidiyor.

Murat Tosun; Bu adamı henüz takıma monta eden hoca gelmedi ankaraspor a :D hikmet hoca forvet oynattı susic GS maçında sağ kanattda görev verdi. Şimdi bu adamın bilekleri acayip ince ve bilek hareketleriyle çalım atabiliyor uzaktan şu attığını daha görmedim. orta desen sürekli bel hizasında sert ortalar yapıyor. bitirici vuruşlarını sölersek daha hiç bi vuruşu bitirdiğini görmedim... bence bu oyuncu kanatda oynatılmalı hafifde süratı var tam bir amr olur...

Hürriyet: adam tam bi ankarasporlumu desem ne desem... adam maça dmc de çıkıyor ama destek vermediği tek yer kale oluyor. her yere koşuyor her yere gidiyor ve gerçekden ne zaman oynasa çok yararlı oluyor... bi tek top dağıtmada bi kaç eskiği var kesinlikle extra çalım denemiyor...

Kaleci Sencky: Arkadaşlar bu kaleci dünyada neden tanınmadı anlamadım adam gerçekden çok iyi bir kaleci. Sezon başında bjk maçında elinden bi top kaçırdı falan ama şu anda g.antep manisa ve kasımpaşa maçında rakipler ilk yarıda ankaraya fark atmasını engelliyen kişi oldu.. güzel bi degaj yeteneği var. defansla türkçe bile konuşuyor...

Murat Akyüz; Cihan Haspolatlı 2

Arkadaşlar şimdilik bu kadar araştırmalarım devam ediyor ankaranın Yenikent ASAŞ Stadyumunda yaptığı her maçta VIP deyim gelmek istiyen arkadaşlar misafirim olabilirler...

extensor
20.Mart.2007, 13:37
ankaralı olsam koşa koşa gelirdim
hürriyet için çok doğru şeyler söylemişsin ama yaratıcılığı olmayan ileri oynayamayan oyun kuramayan çalışkan bir orta saha oyuncusu adem de öyle hamiltonda
tita özer murat tosun gibi oyuncularda bileklerine hakim markajdan kurtulamayan zayıf kantlara gidip top alabilen orta yapan oyuncular

mehmet yıldız de nigris : araya atılan toplara koşamayan topla dribling yapamayan kontra atak yapamayan hava hakimiyetleri yüksek oyuncular

emre aşık tayfun türkmen : stoperleri ağır ilk müdahalede ya faukl yapıp ya fiziği ile rakibi bozup top çalan oyuncular arkaya adam kaçırmaya müsait çalım yemeye müsait hava hakimiyetleri iyi hücüma çıktıklarında gol atabilen stoperler

nitekim bütün mevkii oyuncuları birbirine benziyor mesela amc si olmayan bir takım ve 4-4-2 ataking ten başka bir stile uymayacak bir takım fm de pas odağını iki kanada birden yapıp atak oyuncu kullanıp atakoyuncunun kafasına top şişirip hücum yapabilen ve savunmasını geride kuran defansif ortasahaları ile savunması arasındaki mesafeyi kısa tutarak savunma yapmak zorunda olan bir takım çünkü başka şansları yok

neticesinde demek istediğim; bir çok mevkide ve bölgede tek düze oyunculardan kurulu ve hep aynı sistemde oynamak zorunda olan bir takım bu yüzden de ne kadar başarılı futbolculara sahip olursa olsun rakipler oyun stillerini bildiği için oyununu rakibe kabullendirmesse başarılı olamayan bir takım

Han12
20.Mart.2007, 17:23
Hürriyet: adam tam bi ankarasporlumu desem ne desem... adam maça dmc de çıkıyor ama destek vermediği tek yer kale oluyor. her yere koşuyor her yere gidiyor ve gerçekden ne zaman oynasa çok yararlı oluyor... bi tek top dağıtmada bi kaç eskiği var kesinlikle extra çalım denemiyor...

Kaleci Sencky: Arkadaşlar bu kaleci dünyada neden tanınmadı anlamadım adam gerçekden çok iyi bir kaleci. Sezon başında bjk maçında elinden bi top kaçırdı falan ama şu anda g.antep manisa ve kasımpaşa maçında rakipler ilk yarıda ankaraya fark atmasını engelliyen kişi oldu.. güzel bi degaj yeteneği var. defansla türkçe bile konuşuyor...

Diğer iki topçuyla ilgili yorumuna bişey demiyeceğim çok da izlemedim...

Hürriyet'in teknik kapasitesi çok zayıf, hızı da vasat, ayrıca kusra bakmayın ama sert ve kural dışı oyun oynuyo hakemlere çok itiraz ediyor, seyrettiğim her maçında en azından bir ya da iki tane kasti tekme atıyor...

Senecky ise hiç bir özelliği olmayan sıradan bir kaleci bence son bir iki performansından ziyade bütün sezona yayılan performansını baktığımız da öyle herhangi bir Türk süper lig kalecisinin üstünde bir meziyetinin olmadığını görebiliiriz bence

midfielder1912
20.Mart.2007, 21:46
senecky konusunda özetlerden izlediğim kadarıyla vasat bir arkadaş gibi geldi bana, ligin vasat kalecileri arasında bence...

extensor
21.Mart.2007, 05:26
senecky bencede vasat ama özetler kesin bilgileri vermez

LaigLeNoiR
21.Mart.2007, 05:29
kanat oyuncusu değilim diye bağırıyor çünkü
ama gerçektende 2 senedir devamlı düşüş içerisinde

Sinan Tita maç içerisinde Sağda,Solda,Ortada hatta forvette bile oynuyor.Yani hocası onu serbest bırakmış gibi.

Ancak Tita hiç bir yerde başarılı olamıyor.Özellikle passing değeri oldukça düşürülmeli.

extensor
21.Mart.2007, 05:48
contra atağa dayalı takımlarda forvet oynamalı o ya sağ kanada yada sol kanada geçip orta atmak zorunda kalıyor 2 pivot santrafaorla oynadııkları için tita etkisiz kalıyor bence

The Dark Lord
22.Mart.2007, 08:30
Arkadaşlar senecky hakkında bi gün gelin misafirim olun ankaraspor idamnına gidelim sonra bi maçını VIP den izliyelim full olarak o zaman kalecinin defansla ilişkisini kıritik kurtarışlarını görün. 1-0 lık vestel manisa 2-0 kasımpaşa maçlarında rakipler ilk yarı farka gidiyordu hele kayseri maçında 3-0 değilde 8-0 olmasına tek engeldi...

midfielder1912
01.Haziran.2007, 04:29
Ankaraspor Erhan ile imzaladı[/URL][/B]

Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaraspor, savunma oyuncusu Erhan Güven ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Sıhhıye’deki kulüp binasında gerçekleştirilen törende, geçen sezon Gençlerbirliği’nde forma giyen 26 yaşındaki savunma oyuncusu Erhan Güven, kendisini 2 yıllığına mavi-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Her026
11.Haziran.2007, 18:37
Tevfik Köse Leverkusenden mi kiralık ?

halil85
11.Haziran.2007, 18:49
Tevfik Köse Leverkusenden mi kiralık ?

Evet, bu sezon Leverkusen'den kiralık olarak oynadı

midfielder1912
16.Haziran.2007, 20:13
AYKUT KOCAMAN TAKIMIN YENİ HOCASI OLDU...

Erhan Güven (G.birliği) takımın ilk dış transferi oldu...

geçtiğimiz sezon Ankaraspor’da kiralık oynayan Emre Aşık ve Orhan Ak’ın kulüplerine geri döneceklerini, sözleşmeleri biten Erhan Albayrak ve Tayfun Türkmen ile sözleşme uzatılmayacağını, Ramazan Kurşunlu, Murat Akyüz, Fırat Akkoyun ve Hamilton Calheiros’dan ise kendilerine kulüp bulmalarının istendiğini açıkladı.

midfielder1912
28.Haziran.2007, 05:20
Halilcim ankaragücü ne transferi nedeniyle sende olamaya bilir ama Mehmet Yılmaz ı tekrar gözden geçirirsen çok sevinirim... 2 senelik durgunluktan (uzun sakatlıklar yaşadı) sonra harika bir ikinci yarı geçirdi, en azından hala süper lig seviyesinde geçerli bir oyuncu olmaya devam edeceğini gösterdi...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
fiziksel özellikleri başta olmak üzere bazı özelliklerinde 1-2 puanlık artışlar olabilir gibime geliyor...

extensor
28.Haziran.2007, 06:30
mehmet yıldız zaten her daim yetenekli bir oyuncu olmuştur. ama şansızlıklar sakatlıklar adamın yakasını bırakmadı gençliğinde yükselemedi şimdi olgunluğunda tekrar asıldı bu işe
bende mehmet yıldızın ligin kaliteli santraforlarından biri olduğunu düşünüyorum

halil85
29.Haziran.2007, 03:46
Halilcim ankaragücü ne transferi nedeniyle sende olamaya bilir ama Mehmet Yılmaz ı tekrar gözden geçirirsen çok sevinirim... 2 senelik durgunluktan (uzun sakatlıklar yaşadı) sonra harika bir ikinci yarı geçirdi, en azından hala süper lig seviyesinde geçerli bir oyuncu olmaya devam edeceğini gösterdi...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
fiziksel özellikleri başta olmak üzere bazı özelliklerinde 1-2 puanlık artışlar olabilir gibime geliyor...

Erolcum seninle aynı fikirdeyim,Mehmet Yılmaz'ın özelliklerinde yükseltme yapmıştım

midfielder1912
30.Haziran.2007, 18:24
eline sağlık hacım... yapacağını tahmin etmiştim zaten de yine de bazen gözden kaçabiliyor hatırlatayım dedim, eywallah...

halil85
01.Temmuz.2007, 07:26
Tesekkür ederim..., mutlaka oluyor gözden kaçan birbirimize yardım ettikce daha güzel bir database ortaya çıkıyor

Vieri
15.Şubat.2008, 02:30
Ankaraspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

bjk_melo_151
15.Şubat.2008, 11:24
Eren Aydın'ın ve Gökhan Tokgöz'ün yetenek değerlerinin çoğu boştu.Umarım güncellenir.Böyle hoş olmamış.

extensor
16.Şubat.2008, 02:09
Genel YORUMUM

BANA GÖRE :

hikmet karamanın pa sı 140 i geçer
necanın pa sı 140 olamaz 130 u geçmez ca sıda 125 ten 120 e düşer
batak 120 değil 110 olmalı
özer hurmacı mrc değil amrl olmalı
murat tosun amr oyuncusu değil
Ve genel olarak ilk dönem performansından sonra ca lar düşürülmüş ancak pa lar hala çok yüksek muhammed hanefi sevdası hala geçmemiş

licentia
17.Şubat.2008, 23:25
Genel YORUMUM

BANA GÖRE :

hikmet karamanın pa sı 140 i geçer
necanın pa sı 140 olamaz 130 u geçmez ca sıda 125 ten 120 e düşer
batak 120 değil 110 olmalı
özer hurmacı mrc değil amrl olmalı
murat tosun amr oyuncusu değil
Ve genel olarak ilk dönem performansından sonra ca lar düşürülmüş ancak pa lar hala çok yüksek muhammed hanefi sevdası hala geçmemiş

Ozer Hurmaci hakkinda bundan onceki topikde uzun uzun konusuldu pozisyon olark cok dogru apildi bi kere :) Ozer hakkinda kisa capta bi arastirma yap bakalim kendisi ne demis mevkisi hakkinda ole milletin kafasina gore mevki verilemez bi oyuncuya hele ki oyuncun tah kendisi bu konu ile ilgili olaya bi yorum getirdi ise.

YusufT
18.Şubat.2008, 09:38
Ozer Hurmaci hakkinda bundan onceki topikde uzun uzun konusuldu pozisyon olark cok dogru apildi bi kere :) Ozer hakkinda kisa capta bi arastirma yap bakalim kendisi ne demis mevkisi hakkinda ole milletin kafasina gore mevki verilemez bi oyuncuya hele ki oyuncun tah kendisi bu konu ile ilgili olaya bi yorum getirdi ise.

Özer'in ortasahada oynamadigi yer yok ve Özer'in gercek mevkisi MC'dir.

midfielder1912
18.Şubat.2008, 13:10
"murat tosun amr oyuncusu değil" murat ın ankarada genelde forvet olduğunu biliyoruz ama oyuncunun geçmişte oynadığı mevkinin de sağ kanat olduğunu göz ardı etmemek lazım...

murat almanyadan ilk ksk ye geldi ve ksk de genelde sağ kanatta çok nadirde forvet (dolaşan forvet ya da free) oynadı.

bjk_melo_151
18.Şubat.2008, 17:10
Ankaraspor formasıyla da sağda oynuyor.

extensor
22.Şubat.2008, 14:12
özer hurmacının mc oynaması = serdar özkan arda turan gökdeniz karadenizin mc oynaması gibi olur

20 üzerinden 15 yapılabilir en fazla (özer savunma özelliği çok kötü olan bir oyuncu iken mc de iyi oynayabileceğini sanmıyorum ki bir futbolcunun nerede oynadığını kendisi değil ondan daha iyi bilen antrenörü belirler nitekim türk futbolcuları nerede daha iyi oynayabileceğini bilemez klasik türk mantalitesi her yerde oynarım der

Han12
22.Şubat.2008, 16:51
Ben birşey soracam ismini hatırlayamadım ama dereağzında seyretmiştim Altay'ın altyapısından transfer edilen bir futbolcu vardı Ankaraspor PAF'ın da oynayan gerçekten bir sınıf üstündeydi diğer futbolcuların... Adı'nı söyleyebilirmisiniz bana teşekkürler...

licentia
22.Şubat.2008, 18:02
Altay'dan alinan oyuncunun adi Umit Sozen.

Extensor alakasi bile yok senin dedigine ile ilgili bak demek ki hala eski topikleri okumamayi israr ediyorsun. Olayi sana anlatigim Ozer Hurmaci futbol hayatina bir MC olarak baslamis bunu interview'larda bir cok yerde kendisi bellirtiyor. Almanya'da oynarken hocalari onu hep MC olarak oynatmis. O zamanlar idolu Zidane kendisinin hedefi de oyunu iki yonlu oynayabilen modern bi orta saha oyuncusu olabilmek. Gene en son verdigi interview'da kendisini kanat'da rahat hisetmedigini en verimli oldugu yerin orta saha'nin ortasi oldugunu ve asil mevkisinin de bu oldugunu belirtmisti ama sen israrli olmaz diyorsun.

Ayrica klasik Turk futbolcusu mentalitesi demisin guldurme insani Ozer Almanya'da cok iyi bi egitim almis birisi Gymnasium mezunu, Fransizca, Almanca, Ingilizce, Turkce, ve yanilmiyorsam Latince ya da Yunanca biliyor kendisi. F\utbolcu olmasa su anda istedigi universitede okuyordu Almanya'da yani ole bos bos konusucak biri degil. Uguru Ucar nasil oyunda naturel mevkisi DC ise Ozer'in de MC yani tartisilmasi bile cok gereksiz bi konu su asamada.

YusufT
22.Şubat.2008, 18:08

Extensor alakasi bile yok senin dedigine ile ilgili bak demek ki hala eski topikleri okumamayi israr ediyorsun. Olayi sana anlatigim Ozer Hurmaci futbol hayatina bir MC olarak baslamis bunu interview'larda bir cok yerde kendisi bellirtiyor. Almanya'da oynarken hocalari onu hep MC olarak oynatmis. O zamanlar idolu Zidane kendisinin hedefi de oyunu iki yonlu oynayabilen modern bi orta saha oyuncusu olabilmek. Gene en son verdigi interview'da kendisini kanat'da rahat hisetmedigini en verimli oldugu yerin orta saha'nin ortasi oldugunu ve asil mevkisinin de bu oldugunu belirtmisti ama sen israrli olmaz diyorsun.

Ayrica klasik Turk futbolcusu mentalitesi demisin guldurme insani Ozer Almanya'da cok iyi bi egitim almis birisi Gymnasium mezunu, Fransizca, Almanca, Ingilizce, Turkce, ve yanilmiyorsam Latince ya da Yunanca biliyor kendisi. F\utbolcu olmasa su anda istedigi universitede okuyordu Almanya'da yani ole bos bos konusucak biri degil. Uguru Ucar nasil oyunda naturel mevkisi DC ise Ozer'in de MC yani tartisilmasi bile cok gereksiz bi konu su asamada.

aynen. Özer simdi istedigi yerde ve istedigi seyi okuyabilirdi. Ama futbolcu olarakta iyi oyuncu. Alt yapisi en azindan saglam.

extensor
22.Şubat.2008, 18:46

özerin almanya doğumlu olduğunu ve bu kadar kültürlü olduğunu bilmiyordum ortaya attığım cahil futbolcudur nerede oynatığını bilmez tezide çürümüş oldu
ancak serdar özkanıda hatırlıyorum daha 17 yaşında parlayacağım diyen bir gençti mc oynuyordu emre belezoğluna benzetmiştim genç ama sogukkanlı top yapmasını biliyor demiştim sonra lig a da samsunda falan izledim beş on kez nitekim bu yıl beşiktaşta oynadı ilk üç maç mc oynayacağını sanmıştım sonra gördümki driblingleri ve ortaları iyi tam bir kanat oyuncusu ve ertuğrul sağlam dediki banane 10 yıldır mc oynuyorsan sen aslında kanatta daha iyi oynarsın ve gördükki adam kanatta daha iyi oynuyor

ve ben defalarca izlediğim özer hurmacı içinde böyle düşünüyorum oyunun iki yönünüde kullanıyor demişsin özer oyunun defansif yönünü kullanmak bir yana dursun çogu akını kesmek için oralı bile olmuyor arda turan a oyun stili çok benziyor ama arda ondan defansif artıları daha fazla olduğu için kaliteli yani düşün ki arda bile ondan daha çok savunmaya yardım ediyor

Han12
23.Şubat.2008, 12:09
Bir sorum daha var soru yağmuruna tuttum kusra bakmayın...
Ankaraspor'un son iç saha maçlarına baktığım zaman 1000-2000 arası bir grup tribünlerde "Ankara! Ankara!" diye bağırıyor, bunlar kimdir nedir diye merak ettim teşekkürler...

licentia
23.Şubat.2008, 20:19
Han12 arastirma ile alakasi olmayan sorular soruyosun...

YusufT
23.Şubat.2008, 22:02
De Nigris'in heading en az 18 olmali diye düsünüyorum.

krapinovic
24.Şubat.2008, 01:19
De Nigris'in 802'deki hali benim elimden çıktı, yani Ankaraspor Araştırmacısı yapmadı...

Heading 16 idi ve TSL için çok çok iyi bir değer diye düşünüyorum. Bunun dışında bazı özelliklerinde ufak yükseltmeler yaptım ve CA'sı da biraz arttırıldı. Oyun içinde sürekli oynatılırsa yaşına rağmen iyi bir gelişme gösteriyor. Sonuçta yeterli diye düşünüyorum...

YusufT
24.Şubat.2008, 11:35
Ben 17-18 uygun olur diye düsünüyorum.

Han12
24.Şubat.2008, 12:17

Yo hayır var... Seyirci sayıları filan da giriliyor araştırmanın bir parçası olarak sorum da sonuçta ortalama seyirci sayısını etkileyebilir...

extensor
24.Şubat.2008, 15:28

sorar sormaz illa araştırma ile ilgili konuşacak diye bir kaidemi var maaşlı elemanmı bu adam her şeyi bilecekte bildiklerini mi yazacak bilmediklerini de bilenlere soruyor asıl sizin gibilerin amaçlarını anlamıyorum

şu sorunun kime ne zararı var

Han12
19.Nisan.2008, 00:43
Ümit Sözen'de AMC de olmalı ve -8 verilebilir diye düşünüyorum ne diyorsunuz

YusufT
19.Nisan.2008, 02:27
Ümit Sözen'e söyle AMRLC verilse olmazmi?

Han12
19.Nisan.2008, 13:19
Ümit Sözen'e söyle AMRLC verilse olmazmi? eet ya da en azından AMRC