PDA

View Full Version : [TSL] Bursaspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

eXcitinG
24.Şubat.2007, 17:07
Vega da dün yakın mesafeden çıkardığı bir top iLe refLeks konusunda ciddi anLamda biraz daha iLeride geLişim göstermesi gerektiğini gösterdi :D

Gerçi tek maçLık yapmıyorum bunu Copa america da böyLe çıkardığı topLar vardı. Bence Vega çok iyi bir kaLeci tek zaafı yan topLar ve gereksiz ani çıkışLarı.

puskas
24.Şubat.2007, 17:28
Katılıyorum abi,birde degaj problemi var biraz bazen attıgı toplar kısa düşüyor,dün öyle yaptı bir kere,GS maçındada aynı şekilde, o yüzden ayak güçünü biraz düşürür refklesi 1 puan artırabiliriz.

evet coskun o zaman daha iyi bi vega olur.hem zaten iyi bi kaleci.

extensor
25.Şubat.2007, 15:40
mr yi bırak o adam kocaelideyken amr bile oynuyordu gerçekten ciddiyim sen en iyisi d den bir amr ye kadar ver :D

HortLak11
04.Mart.2007, 15:13
Tumun Her Maçta kaleciyi zor durumda bırakacak kafa şutları oluyor.Son izlediğin Sivas maçında ilk yarıda bir kafa attı ki kaleci 3 hamlede tuttu.Pozisyon Almasıda Bence +2 fln artmalı çünkü aniden yher değiştirip gol atabiliyor?

EL-Hadji
17.Mart.2007, 19:53
Coşkun en çalışkan araştırmacılardan birisin ve bu forumda takımından bizi haberdar ediyorsun. Öncelikle teşekkürler. Yalnız Mustafa Sarp' ın özellikleri bence biraz şişkin. Senin kadar izleyemedim Sarp' ı ama bana biraz öyle geldi. Bu arada M. Sarp' ı geçen sene erciyesten beri beğenirim.

OMANA
17.Mart.2007, 20:10
coşkun bu gökhan kaya yolspordan alınan...

yolspor hangsi coşkun ...ben samsundayken Tanju yu yetiştiren samsunda benim eksi kurumum Karayollarnın kurduğu Yolspormu..merak ettim..

bide veli ye iyice ısınmaya başladım...ne diyorsun bu çocukta gelecek varmı...ilerki yamalarda bir artış olabilirmi veya gerekirmi diye sorayım...

bjk_melo_151
17.Mart.2007, 20:27
Ben ona Türk Lampard diyorum:) çok çalışkan bir oyuncu

goodnightkiss
19.Mart.2007, 20:07
eren albayrak ın pa sı -8 olamazmıydı acaba.

midfielder1912
20.Mart.2007, 23:37
mustafa sarp benim de dikkatimi çekti, oyun içinde devamlılığı olan konsantrasyonu üst düzeyde bir oyuncu ancak teknik kapasitesinin oyundaki kadar yüksek olduğunu, mental olarakta çok üst düzeyde bir oyuncu olduğunu sanmıyorum.

LaigLeNoiR
21.Mart.2007, 05:39
Kankam tekrar tekrar söylüyorum Bursaspor araştırman mükkemmel.Oyun içinde de gerçeğe çok yakın bir Bursaspor var.

Mustafa Sarp konusunda arkandayım.Bencede çok uygun bir M.Sarp olmuş.Erciyes de olsun Bursa'da olsun hep yüksek performans gösteriyor.

Sadece şunu soracağım yabancı forvetler Zuniga ve Tum için yeni datada ne gibi değişiklikler yapmayı düşünüyorsun ?

EL-Hadji
22.Mart.2007, 22:04
Yanlız yanlış anlaşılma olmasın biz Mustafa Sarp' a kötü oyuncu demedik ki. Geçen sene erciyes' in en iyilerindendi. Bu sene de iyi durumda. Zaten milli takıma da çağrıldı dün. Benim sorum tekniğinin yüksek olmasıyla ilgiliydi. Ama coşkun benden çok seretmiştir lafım yok.

extensor
27.Mart.2007, 03:41
ziya doğan romashenko yu dagöndermiş :D savunma yapmıyor koşmuyor diyedir :D

coşkun röpörtajlar çok güzel saol kardeşim

Onurap
01.Nisan.2007, 04:35
Güzel bir araştırma olmuş tebrikler..V.şen pek iyi olmamış birde mustafa sarpın tekniği düşebilir..

YusufT
01.Nisan.2007, 06:00
Sercan ile Fatih Bursaspor ile yeni kontrat imzalamayı red ettiler. Büyük olasılık seneye yolcular..

Bu arada Sercan ameliyat oldu..

Coskun abi vallaa, bilmem ama gari garip seyler duydum.. Bu ikili Man City'ye veya Galatasaray'a transfer olacak diyorlar :confused:

ayrica Gerets Serkan'i almak istiyormus?

Bu arada röpörtajlarin süper, eline saglik. Bide Sercaninkini yapsan :icon_razz:

ve Mustafa Sarp'in favoured personnellerinede Ümit Karan ve Erman Özgürüde eklersin artik.

Han12
01.Nisan.2007, 07:52
Benim oynadığım bir oyunda Tum bi sezonda 30 lig maçında 30 civarı gol attı özellikleri olarak değil ama performans olarak bence gereğinden fazla başarılı olmuş (özellikleri uygun göründü) Bizim Sarıyerli Mustafa'nın sahadan sildiği bir oyuncunun TSL'de 30 gol atması bana çok mantıklı gelmedi ama tabi denk gelmiştir bilemicem diğer oyunlarda nası performans gösterio 8.0.2 patchle merak ettim... birkaç kişi yorum yaparsa sevinirim

Lionel Andres Messi
06.Nisan.2007, 05:29
sercan yıldırımın bir röportajında kafa vuruşlarında eksik olduğunu söylemişti oyun başında zıplama 13 kafa 14 olmuş şimdi böyleyse ilerde çok uçuk kaçık rakamlara ulaşabilir.zıplama 11 kafa 12 olabilir.o yaştaki bir çocuk için iyi bir puan olur bence.

birde -9 p.a.lık bir potansiyeli olan sercan neden daha fazla forma giymiyor.her maç sonradan da olsa forma giymesi gerekiyor.harcanıp gitmez inşallah.

licentia
06.Nisan.2007, 08:17
Ziplama zaten oyun icersinde boy ile alakali olan bi ozellik ole su kadar dussun su kadar artsin la karar verilmiyor ve kafa vuruslarini da etkilemiyor... sonucta bi oyuncu 17 ile cok iyi sicrar ama heading 10 ise pek basarili olamaz.

EL-Hadji
06.Nisan.2007, 11:00
Sıçrama boy ile alakalı ama Henry
Adriano gibi 188 boyundaki opyuncuların değelerine bakarsanız 9 ve 12 gibi aslında tamamıylen boya bağlı olmadığını görürsünüz ki bu da çok doğrudur. Gerçekte baktığınız zaman İbrahimovic 188 boya sahipti Edu kaç bilmiyorum ama en fazla o da 187 olsun. Ama İBo' ya bir tane kafa topu vermemişti. Zaten oyunda da karşılaşsalar böyle bir durum olaacak. Oyuncu bodoslama çok uzun diye de sıçramayı şişirmemek lazım.

Lionel Andres Messi
06.Nisan.2007, 17:46
Nerede söylediğini bilmiyorum.Hiç duymadım ama bu konuda iyi kendisi. Sırf özel olarak antreman sonrası kafa vuruşları çalıştıgını biliyorum.İlk prof.oldugu Süper ligte attıgı golde kafa ile.İzlemeni tavsiye ederim.

Neden oynamıyor,çünkü 2 hafta önce oynadıgı maçta sakatlandı ve ameliyat oldu. O yüzden oynamıyor.yoksa merak etme Süperligte oynuyor.Sonradan oyuna girsede. Biraz daha araştırma yap bursa hakkında derim.. O harcarsa kendini harcar.Çünkü facebooka takılmalar,poker oynamalar falan sık sık ismini duyurmaya başladı.Sorumsuz bir prof. Sercan.Onun hakkında benım kafamda da soru işaretleri oluşmaya başladı..
four four two dergisinde okudum.özel antrman yaptığını bende duymuştum.ilk golünü kafayla atmış olabilir.mesela agüeroda bu sezonun ilk bölümünde 7 tane kafa golü attı ama kafa vuruşu oyunda 12.

kafa toplarında sıkıntı yaşıyorum diye yazıodu.deiştirip deiştirmemk beni ilgilendirmez.karar sizin.oyunda yüksek çıksa üzülmem zaten bilhassa sevinirim çünkü türkiyenin genç yeteneği.ben sadece aklıma takılan bir şeyi sordum.

son olarak geçmiş olsun bilseydim sormazdım.

extensor
07.Nisan.2007, 00:43
bursasporda tum gibi sinan kaloğlu gibi çok üst seviyede forvetler olduğu için ve onların yedekleride mbsuma ve eser yağmur gibi kaliteli ydekler olduğu için sercan forma bulamadı
ki ben bu 4 forvetin arkasında hiç forma bulamayacağını beklerken o bir çok maça çıktı ve başarılı oldu

OMANA
07.Nisan.2007, 17:18
dünkü maçta ozanın kaliteli şutlarını seyrettim.bursapsoru istememe rağmen fazla seyredemiyorum o yüzden coşkuna sorayım..ozan bu merinostan gelen ozan galiba coşkun...dünkü maçta güzel şutlar çıkardı...

bir maçlık tesadüfi şutlarmı yoksa bizim göremediğimiz daha öncede böyle vuruşları varmı bu çocuğun çoşkuncuğum ne diyorsun...

bjk_melo_151
08.Nisan.2007, 17:42
Ronald Gutiérrez
http://img151.imageshack.us/img151/3526/ronaldgutirrezprofilehv2.th.jpg (http://img151.imageshack.us/my.php?image=ronaldgutirrezprofilehv2.jpg)http://img404.imageshack.us/img404/6271/ronaldgutirrezpositionshm8.th.jpg (http://img404.imageshack.us/my.php?image=ronaldgutirrezpositionshm8.jpg)http://img518.imageshack.us/img518/3597/ronaldgutirrezgeniesrepww0.th.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=ronaldgutirrezgeniesrepww0.jpg)

heimdall
08.Nisan.2007, 21:59
kendi yaptığı profili koymuş

bjk_melo_151
09.Nisan.2007, 16:29
Benim yaptığım profil.Üzerinde değişiklik yaptım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yapılmış olduğunu sanmıyorum 8.0.2'den aldığım resimler...
http://img383.imageshack.us/img383/3301/gutierrez3ll2.th.jpg (http://img383.imageshack.us/my.php?image=gutierrez3ll2.jpg)http://img230.imageshack.us/img230/3972/gutierrez1pj8.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=gutierrez1pj8.jpg)http://img398.imageshack.us/img398/5879/gutierrez2fx5.th.jpg (http://img398.imageshack.us/my.php?image=gutierrez2fx5.jpg)

Han12
09.Nisan.2007, 23:51
Birşey sormak istiyorum Bursaspor'un seyirci sayısı çok başarılı bir şekilde İlk 3te (gerçekte olduğu gibi) acaba bu bursa'nın diğer takımlarının gereğinden fazla seyircisi olması manasına gelebilir mi? (çünkü tahminimce bursa şehrinin attractionı yükseltildi... İnegöl olunca konu hava hoş ama seneye Oyak Renault ve Merinos gibi takımlar olursa ikinci ligde bir problem çıkabilir diye düşünüyorum)

BlackEagle19o3
10.Nisan.2007, 01:36
G Şimdi yeni stad yapılsın ilk 2.ye girer çok rahat.Her ma

İlk 2 imkansız en fazla 3. olabilir ortalamada.Beşiktaş seyircisi takımını asla yalnız bırakmaz.Fb zaten 30000'i geçik ortalama ile oynuyor;)

extensor
11.Nisan.2007, 11:22
neden ? yedek kaldı diyeyse hemen düşünme çünkü önündeki futbolcular henüz kesemeyeci kadar kaliteli

licentia
11.Nisan.2007, 13:42
Sercan Yıldırımın Pasını seneye -8'e düşürmeyi planlıyorum..

Bence'de bu kadar aceleci olmaya gerek yok daha 18 yasinda su anda bu oyunculari kesemiyo olmasi CA ile alakali ve bu genc yasta o kadar da iyi olmamasi normel. Bursaspor cok saglam bi takim yani Sercan'in isi de kolay degil mesela bi Gokhan Unal 22'sinden sonra parladi ama Sercan daha 17-18 de A takimda oynamaya basladi. Ama 1-2 seneye kadar Bursaspor'da banko olmaz ise eger dusurmeyi dusunebilirsin. Yani surada Ilhan Parlak 21-22 yasinda -9 PA oluyorsa gencecik Sercan cok rahat olur. Son zamanlarda yanlis yollara sapiyosa da kendini kurtarma sansi var daha profestyonel futboldaki ilk senesi ve ilk senesi icin oldukca basarili sayilir bence ozellikle yasi icin. genc yeteneklerimizi bu katar kolay harcamayalim bakiniz Israil arastirmacisi zirt pirt yok Chelsea ilgilendi yok bilmem ne de denendi diye onune gelene -9 PA veriyor...

eXcitinG
11.Nisan.2007, 21:26
Samet hoca yereL tv de bir programda Sercan, Fatih i ve Yaser i pek sevmediği tam beLLi etmedi ama gösterdi. Hepsinin çaLışmamasından yakındı, dedikLerimi yapmıyorLar ve bir iLerLeme kaydedemiyorLar şekiLde birşeyLer söyLedi. BöyLe yaparLarsa kendiLerine ederLer cinsinden birşeyLerde ekLedi.

Yani samet hoca sen adamLarı aLışık oLmadığı mevki dışında bir yerde oynatmaya çaLışırsan adamLar istemez tabi. İstemek zorunda da değiLLer. Daha yaşLarı kaç. İLk önce verim aLabiLecekLeri bir mevki de adamLarı yetiştir de ondan sonra adamLarı başka mevkiLerde verim aLabiLirmiyim diye uğraş. Burda kaybeden ne Sercan, ne Fatih ne de Yaser dir. Kaybeden Türk futboLu ve Samet hoca oLuyor.

YusufT
11.Nisan.2007, 21:42
Zaten Sercanin akli avrupada kalmis, Fatih'te artik Besiktas'tasa gidebilir( kardeside orda oynuyor).

eXcitinG
11.Nisan.2007, 22:05
Sercanın Avrupa ya gitmesi için bizim fırınLı bir deyimimiz var onu yapması gerek. İLk etap da yurtiçinde kendisini kanıtLamaLı, birşeyLer yapmaLı ki ondan sonra. Henüz o seviye de değiL Sercan.

Lionel Andres Messi
12.Nisan.2007, 02:23
Sercan Yıldırımın Pasını seneye -8'e düşürmeyi planlıyorum..
yani ne kadar doğru olur bilmiyorum ama oyunda rastladım bir kaç 90 lı oyuncuya.tam reel p.a. vermişler.145,150 gibi mesela

aynısını sercana yapılabilir diyorum.mesela 160 uygun bir değer.

Şimdi bilmediğiniz bazı şeyler var. Öğrendiğim yakın bir bilgide Samet Aybaba Sercan ve Fatihi pek sevmiyormuş. Tabi orası işin ayrı tarafı. Fakat sözleşme yenilemediler. O yüzden gidebilirler. Onun haricinde bu oyuncunun bazı problemleri var. Tabiki hemen düşrecem demedim sadece düşünüyorum dedim. Bakalım sene sonuna kadar izlemeye devam biz. Gerçi skaat şuan. Hatta -8 olan Fatihi -9 yapmayı düşünüyorum. Adam sürekli oynuyor daha 17 yasında A2 Mili takıma çağrıldı..

fatih sanıyorum barış memiş gibi sağ kanat birisi.hiç izlemedim ama barış gibi gibi olduğunu düşünüyorsan -9 vermelisin abi.

licentia
12.Nisan.2007, 03:08
Iki tane -9 neden olmasin? Eger hak ediyorlarsa bu performansi gosteriyorlarsa vermelisin bence daha U-19 oyunculari 17-18 yasindalar A takimda oynuyorlar ve oldukca da bsarili sayilirlar ozellikle de yaslari icin. Sercan su anda Avrupaya gitse zaten direk oynucak hali yok mesela reserve takimlari ya da paf da oynar tabi Juve veya Man U gibi takimlara giderse. Baskalari yapabilir ama bence 21 yasina kadar hic bi oyuncuya set PA verilmemeli. Eger Samet Aybaba gercekten farkli mevkilerde deneyip oyunculari kusturuyorsa gercekten yazik ve bu durumda ayrilmakta hakli olurlar.

YusufT
16.Nisan.2007, 06:02
Sercan, Tottenhamin Akatemisine katilabilir..

evet Sercan suan Avrupada direk 11'de oynayamaz ama en azindan ordaki futbol egitimini görebilir..buda cok faydali olacaktir..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sercan iyi dribbling yapan, hizli, fizigide yasina göre iyi olan oyuncu..

Sercan'i o kadar takim istememis daha önce, o zamanlar verilseydi(.. 1M euroda fena para degi)l suan belki bi takimin A takimda oynayabilirdi..

EL-Hadji
17.Nisan.2007, 03:01
Geçen Coşkunla msn' de türk futbolcularının tembelliğinden bahsettik. Gerçekten bizim oyuncularımızın teknik ve fiziksel özellikleri diğer Avrupa ülkelerinden pek geride değil ama çalışkan ve zihinsel özellikler olarak onların çok gerisindeyiz. Genç bir oyuncu 4-5 iyi oynadıktan sonra hemen şımarıp havaya giriyor ve antrenmanlarda hocalarını sallamamaya başlayabiliyor. Ardından karşı cinsin ilgisi, aldığı fazla paralar bindikleri lüks otomobillerle buldumcuk oluyorlar. Eğer yanlarında onlara abilik yaapbilecek birileri de olmayınca kendilerini geliştirmeye çalışmıyorlar. Zaten doğrudan vergilerin düşük olduğu ülkemizde sporcu vergilerinin de düşük olduğunu hesaba katarsak ülke dışına çıkmayı düşünmüyorlar. Bu çalışma bu memlekette bana yeter diyip kendilerini geliştirmiyorlar. Bu yüzden her genç milli takımlarda başarılı olan oyunculara -8, -9 ları vermek bizim ülkemiz için yanlış olur.

Coşkun' la en son Sercan' ın doğru düzgün çalışmadığı ve havaya girdiği konusunda konuşmuştuk. Eğer böyle ise kendine yazık eder ve beni haklı çıkarır. Türk futbolcuları zaten altyapıda doğru düzgün eğitilmediği için bir de kendileri ekstara çalışma yapmayınca iyice sınırlı kalıyorlar.

extensor
17.Nisan.2007, 22:51
bu konuya istinaden
geçen günler trabzon araştırmasına uzuuun bir yazı yazdım kimse okumadı okuyanda anlamak istemedi konu sapmaya başladı ve beni adamlar ülke düşmanı ilan etmeye başladı

halbuki demek istediğim şundna ibaret 50 yıllık profesyonal futbol ligimizden neden bir tane yıldız çıkmıyor

bu yazımda öyle art niyet arandıki herkes hakan şükürleri emreleri tugayları nihatları gözüme sokmaya çalıştı

peki gerçekten bizim hangi futbolcumuz benim dediğim kriterlerde avrupada başarılı oldu
benim dediğim kriter ya orta sıra avrupa takımlarının starı olmak
yada elit kuluplerin (mancester barcelona real ) ilk 11 futbolcusu olmaktı

bakın dünyanın her ülkesinden böyle adamlar göreceksiniz milanda gürcü arsenalde isviçreli mancesterde galli daha öncesinde trinidand tobagolu vs vs
çok bulursunuz ama bir tane türk niye çıkmıyor

ve ben o yazılarımda şöyle bir kriter koymuştum türk futbol tarihinde hiç bir türk oyuncu gerçek hayatla karşılaştırıldığında FM de 165 ca ları geçemedi

bir iki örnekle anlattığım şeyi dahada açayım;

mesele sergen yalçın bu adamın pa sı 185 olur oyunla kıyaslarsak ama bütün futbol hayatı boyunca 145 i geçememiştir
neden geçememiştir bir irdeleyelim
1ırkımızın genel özelliklerinden etkilendi ( ne oldum delisi olmak )

2ülkemizin maddi yetersizliklerinden etkilendi (futbolcu olmadan önce hayatındaki maddi imkanlarla futbolcu olduktan sonra herşeyin birden değişmesi durumu)

bu durum bir ingiltere fransa almanya isviçre italya ligleri için geçerli değildir bu
ülkelerde çocuklar doğumlarından iş sahipleri olana kadar maddi refahla yaşarlar zaten zengin olduklarından futbolcu oluca zenginliklerine zenginlik katarlar ve bundan etkilenmezler

3 ülkemizin manevi bozukluklarından (futbolcu olmadan önce onu hiç kimse tanımazken futbolcu olduktan sonra ilah gibi görülmesi)

burda bizim ülkemize has bir özellik belki ne oldum delisi olmaya hakkı oluyor futbolcularımızın. avrupada bir insan ünlü birini görse yada bırakın avrupayı kültürlü veya kültürlü olmayıda bırakın kendine saygısı olan insan gururu olan bir insan karşısında ünlü birisini görse bu kadar sevgi gösterisinde bulunurmu türkiyedeki gibi her yerde imza istenilirmi avrupada istenilmez herhalde sen kimsinki senden imza alayım demek daha makul
yada yeni transferleri hava alanında karşılamak kadar kendi kişiliğinize hakaret ettiğiniz bir eylem varmıdır

3- ülkemizde bulunan toplumsal baskının dinimiz ve metropol kentlerimizde zıt olması
mesela atıyorum sergen yalçın kütahyalı bir futbolcu olsun galatasraya geliyor alt yapıda oynuyor vs çıkıyor bir gol atıyor bütün kızlar peşinde
ama adam kütahyada kız görmemiş
ülkemizin doğu kesimlerinde bir çok şehirde genel ev bile yokken istanbulda izmirde eskişehirde avrupa gibi yaşam şekilleri görüyorsunuz
şimdi kütahyadan gelen sergene annesi hep dinimizin gereği zina yapmamalısın derken sergen kendisini, posterlerini duvarlarına yapıştıran güzel kızlar arasında buluyor ve onu denetleyen kimse yok ve isteğini yapacak kadar parası var ve ergenliğinden beri sabırsızlıkla beklettiği içgüdüsü var
hal böyle olunca iki ayrı noktada kalan futbolcu kendini kaybedebiliyor

4-toplumumuzun çabuk sevip çabuk bıkma özelliklerinden
bir maçta aydın yılmaz olursunuz diğer maçta aydın yılmaz kim olursunuz
necati ateş burak yılmaz ibrahim akın gibi gençler bu bunalımları yaşamışlardır

5-basınımızın karalama kampanyaları ve başarılı insanların paşasından tutma olayı
senelerdir hakan şüküre yapılanlar geçen yıl şımardı şımardı diye tutturduğumuz arda turana yapılanlar hep bu adamların pa larına ulaşmalarını engelleyici şeyler

5-futbol sahalarımızın berbat olması ve futbolcunun kendini geliştirememesi
örneğin ankara kuluplerinde bir gencin kendi futbolunu ilerletmesi imkansızdır
bakın özer hurmacı 2 senedir hiç üzerine koyamadı nasıl koysun onun gibi teknik bir adam o zeminde o topu nasıl sürecekte nasıl çalım atacak
isaac promise star olacaktı sözde 3 senedir hala aynı
mesela rıdvan dilmen 180 üstü pa sı olmasına rağmen adam bu berbat zeminlerden ve toplumsal baskıdan(evliyken başka bir kadına aşık olmuştu) dolayı 140-150 ca ları geçemedi

örnekler ve sebepler çoğaltılır ancak futbol tarihimizi oyunla kıyaslarsak çok 180 pa lık futbolcularımız 150 ca ları geçemeden futbolu bırakmak zorunda kaldığını görürsünüz

türk futbol tarihinde hiç bir oyuncu 165 ca yı geçememiştir

arda turan ve tuncay şanlıya bu konuda güvensemde onun dışında kimseye öyle 17-18 yaşlarında -9 ları vermemek lazım
futbolcularımızın belki gerçekten -9 luk yeteneği vardır örneğin batuhan gibi ama o -9 luk pa ya ulaşması çok zordur türkiyede

saygılar...

onurphaned
18.Nisan.2007, 03:31
2. maddeye tam katılmamakla birlikte paralelinde düşündüğümü söyleyebilirim. Onun dışında diğer söylediklerine katılıyorum.

Bugün Avrupa'da birçok Afrikalı, Brezilyalı ve Arjantinli oyuncu yokluktan gelip dünyalar kadar para kazanıyorlar. Avrupa futboluna da damga vuruyorlar. Tabi aynı parayı Avrupa'da kazanıp harcamak ayrı, Türkiye'de kazanıp harcamak apayrı. Dediğin gibi Avrupa'da herkesin refah durumu iyi olduğu için sosyoekonomik olarak toplumdan çok ayrı ve üst bir statüde olmuyorsun. Ama Türkiye'de bu paraları kazanan oyuncular, yurtdışına gitseler formayı çok zor kapacaklarını ve bu paranın aynısını kazanamayıp üstüne de %25 fazla vergi vereceğini bildiği için geliştirmek zorunda hissetmez kendini. Bekârsa da zaten dilini bilmediği ülkedeki kızları parasıyla, arabasıyla, villasıyla tavlayamaz.

Paranın yüzü sıcaktır, herkes üstünde kolay kolay oturamaz. Sadece futbolcularımız değil toplumumuz zaten paranın üstünde oturmasını pek bilmez. Bu durum bize özgü müdür, pek tabi değildir.

Han12
18.Nisan.2007, 19:51
Extensor'a cevaben:
Evet bence de haklısın birçok söylediğinde fakat işte oyunda İsrail'li topçulara bile sürü sepet -9 PA verilirken oyun ilerleyince biraz Türk futbolu çok çok gerilere düşüyor gün geçtikçe Uzun kariyer yapan arkadaşlar ancak en aşşaı 5-6 kulüp (genelde 4 büyükler artı kayseri belki manisa oluyor bu) youth facilities'i çok çok iyi hale getirdikten sonra yetenekli gençler çıkmaya başlıyor altyapılardan ama arada 3-4 belki de 5 senelik bi jenerasyon kaybolup gidiyor yani aslında belki söylediklerin doğru ama işte o zamanda çok ezilme oluyor hele yabancılar altyapılarındaki bütün topçulara -8leri yığarken şu konuyla paralel bence bu:
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=57826

kusra bakmayın direk Bursasporla alakası yok ama bence Sercan'ın PA'sı düşürülebilir ama gene de biraz bonkör davranmalıyız gibi geliyor bana...

bjk_melo_151
18.Nisan.2007, 21:21
Han12 sana katılıyorum.Çünkü 20'sinde bile değiller ve görme olanağımız yok tam kapasitelerini bilmeden yargılamak bence saçma olur.

extensor
19.Nisan.2007, 01:37
benim 11 senelik bir oyunum var gallerle israili her iki maçtada yendim adamların hepsi 150 üstü ca lara sahiptiler ama oynayamıyorlardı
(6. ve 7. sezonlarımda galatasaraydan istifa edince iki sene galler serüveni yaşamıştım grupta 3. oldum vedünya kupasına gidemedim israil ise 6. oldu )
yani israil ülke olarak hiç gelişmiyor ama oyuncuları gelişiyor

bide israil oyunda da ayrıcalıklı bir ülke kötü kelimeler kullanmak istemiyorum ama herkesin desteklediği bir fasulye israil (fasulyeler sırıklara tutunarak büyür)

israile biz hakaret ederken kendimizide israil gibi yapmak kendimizede hakaret olmazmı

kötüyü değil doğruyu örnek almak lazım
bakın ingilizler kendi liglerini ne kadar gerçekçi yapıyorlar

Crocodile1963
02.Mayıs.2007, 19:28
Sercan Yıldırım sözleşmesini 2011 yılına kadar uzattı.
Aynı şartlar F.Serkan Kurtuluş kabul etmedi. Serkan'ın 1 yıllık sözleşmesi devam ediyor.

Crocodile1963
07.Mayıs.2007, 02:55
FM 2008'de 2010 yılına geldim başarılarım ve paramda var ama ne hikmetse Bursaspor'a yeni bir stad yaptıramadım. Bu olayı çözebilen var mı ?

mgokalparslan
07.Mayıs.2007, 03:09
FM 2008'de 2010 yılına geldim başarılarım ve paramda var ama ne hikmetse Bursaspor'a yeni bir stad yaptıramadım. Bu olayı çözebilen var mı ?

aslında bu sorunun yeri genel tartışmalar ama cevaplayayım.yeni bir stad yaptırmak için en az bir 15-20 yıl oynamak lazım ve kulübe gerçekten başarılar kazandirmak lazım.ayrıca finansının çok iyi olması lazım nerden baksan yaklaşık 1 milyar euro luk bir kulüp değerinin olması lazım onun için daha çok oynaman gerekiyor.senin dediğin şartlarda en fazla stadın kapasitesini artırırlar.

Crocodile1963
07.Mayıs.2007, 03:46
Sanırım düşüncelerimi yanlış ifade etmişim. "Stadyumun kapasitesini arttıramadım." Bunu belirtmek istemiştim.

heimdall
11.Mayıs.2007, 18:21
şu anki stadın kapasitesi yettiğindendir. ortalama seyirci sayısını, stadın şu anki kapasitesini ve ne kadar paran olduğunu yazarsan daha net bi cevap alabilrisin

PesimiSTyLa
12.Mayıs.2007, 09:59
Garip bir durum var. Süper lig de genelde düşmemeye oynayan Bursa fm2008 de yenilmesi cok cok cok zorlastırılmış bir takım. Heleki deplasmanda yenmek neredeyse imkansıza yakın. Bursa neymiş de haberimiz yokmuş. Bence üstünde daha iyi durulmalı, düşünülmeli. Keza gercekten yenmek cok zor..

licentia
12.Mayıs.2007, 10:21
Deplasman maclari bu oyunda disardan gelen takim icin genelde zordur zaten. Ayrica Bursaspor aslinda oldukca kaliteli (ozellikle yerli ve yabancisi ile TSL icin) bi takim ama sene de bilmem kac TD degistirince istikrar oturmayinca gercek hayatda gostermesi gereken performansi veya olmasi gereken noktada olmayabiliyor.

Coskun burada isini en iyi sekilde yapan arastirmacilardan hatda yaptiklarini burada yaziyor, burdakilerden fikir aliyor, son dataya kadar durmadan degisiklikler yapiyor istersen goz at eski topiklere bi bak (bu topik yeterli olmadiysa).

Oyundaki TD (AI veya insan) Bursaspor'un kadrosundan sonuna kadar faydalana biliyorsa ve Bursa iyi yerlere geliyorsa burada suc arastirmayi yapan arkadasimiz Coskun'un mudur? Bu bi oyun sonucta hersey mukkemel olamaz...

OMANA
12.Mayıs.2007, 19:49
Garip bir durum var. Süper lig de genelde düşmemeye oynayan Bursa fm2008 de yenilmesi cok cok cok zorlastırılmış bir takım. Heleki deplasmanda yenmek neredeyse imkansıza yakın. Bursa neymiş de haberimiz yokmuş. Bence üstünde daha iyi durulmalı, düşünülmeli. Keza gercekten yenmek cok zor..

1- FM de sadece bursasporu değil bir çok takımı deplasmanda yenmek zorlaştırılmış durumda.. o kadar takımla oynadım bursaspor için özel bir zorluk göremedim...

2- Bursaspor için eğer son iki yılı göz önüne alırsan düşmeye oynayan bir ekip ama buesaspor tarihine bakarsan...bursaspor bir asansör takım değildir dostum...süper ligin en güçlü takımlarından biridir.

3- unutmaki Bursaspor bu kötü sezonunda bile fenerbahçeye 1 puan vermiştir. Galatasaray ve beşiktaş 1-0 la zor bela geçtiler bursasyı ...neymiş te haberimiz yokmuş diyorsun ya kardeş...ne olduğu konusunda ..bursaposrun evinde oynarken kaç bin seyirciyle nasıl bir atmosferde oynadığı...ve geçmişte evinde fenerbahçeye galatasaraya nasıl farklı skorlarla galip geldiğini bilsen böyle yazmazdın diye düşünüyorum...

4- Bursaspor FM deki en iyi takibi yapılan takımlardan biri sen FM de 3-5 maç bursayı yenemedin diye...bu forumlarda gördüğüm en başarılı takım araştırmacılardan birinin emeğini gölgeler şekilde konuşman dooğru değil sevgili dostum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
[quote=CoşkuN ÖzdemiR;1108914]FM 2009da biraz düşüş olacak. Aslında Licenta nin dedikleri gibi takım kaliteli ama TD değişimi olumsuz etkiledi. Yoksa iyi oyunculara sahip bir takım Bursaspor. FM 2009 için yeni CA-PA değerlerini koyuyorum..
Görüşlerinizi bekliyorum.
/quote]

coşkun mustafa sarp bi 130 olur diye düşünoydum.125 demişin çok öneml bir fark yok gerçi..

volkan şenin set pieces rakamlarını biraz daha yüksek bekliyorumdum..özellikle free kick eğer yalnış okumadıysam 6 yazıyor..daha yüksek olabilirdi sanki..

veli acar 115 pa bimiyorum kardeş ya adam bu sene bursaporun hemen her maçında oynadı sanırım tamam çok etkili değildi ama 115 pa bana biraz az geldi..

bu yukardaki yazdığım üç beş ekleme dışında çalışmanı beğendiğimi ve
önümüzdeki sene bursasoor ile oynamak için can attığımı söyleybilirim..

Crocodile1963
12.Mayıs.2007, 22:22
Ömer Erdoğan'ın CA 108 çok az olmuş bence. Bu sene nerdeyese her maç oynadı ve Egemenle birlikte çok iyi bir ikili oluşturmuşlardı. Daha da arttırılabilir.
Volkan Bekiroğlu çok ciddi bir sakatlık geçirdi. En son Ankara maçında 90 dk.yı tamamladı. Geçen sene 34 maçın 32'sinde oynamış etkili bir performans sergilemişti. Onun da biraz daha yüksek olabilirdi.
Veli Acar, Cihan'dan kesinlikle yüksek olmalı. Keza Bekir Ozan'da aynı şekilde.
Bursaspor'da bence en düşük CA'yı Cihan hakediyor.
Çalışman için teşekkürler. Ama daha eksik yanları bana göre var.

licentia
14.Mayıs.2007, 14:35
Coskun Muhammet Demir icin yapmis oldugun profil bana biraz abartili geldi sonucta U-17 takimda gol atmis olsa da sadece 2 maca cikmis olan ve Batuhan'nin formsuzluguna ragmen pek forma sansi bulamayan baska bi yedek olan Ozturk Karatas'in ardinda bekleyen birisi olarak bu kadar yuksek CA ve iyi degerlere sahip olmasi beni cok sasirti. Belki sen uzun suredir takip ediyosundur bizim goremedigimiz cok seyi gormusundur ama ben genede bi soriyim dedim.

Ilk basta ozellikle dikkatimi ceken creativity/vision icin 14 vermis olman daha 16 yasinda bi oyuncu da bu kadar yuksekse ilerde bizim de bi Zidane'imiz olucak demektir bu. Arda icin bile 12 verilirken bi de yasitlarina gore bu konuda en iyi degeri hak eden Emre Colak'a bile 12 verilirken Muhammet'e 14 verilmesi cok sasirtici. CA icin de merak ettigim bu yastakiler icin acaba ne verilicegi U-17'de yedegin yedegi olan Muhammet'e 83 veriliyorsa diger oyunculara kac verilicek acaba? Bi de flair icin vermis oldugun 15 baya yuksek bi deger, mesela bi Holosko'dan yuksek midir Muhammet'in flair veya bence 17-18 hak eden bi Emre Colak'a yakinmidir?

Tamam Muhammet belli ki baya gelecek vaad eden bi isim Avrupa'dan bile takip ediliyor ozellikle ingiltereden takip ediliyor olmasi cok iyi bi haber ama full profil vericek kadardir takip ediyormusun Muhammet'i merak ettim. Yanlis anlama ama bazi degerleri yuksek buldugum icin ve ozellikle kendi acimdan U-17 gordugum ile konusuyorum o yuzden merak ettim yoksa baska bisey degil sen evet de bende tamam derim.

licentia
14.Mayıs.2007, 17:10
Haklisin 1-2 tane sonradan girdigi maclara bakarak bi oyuncu yargilanamaz zaten bende ole bisey yapmiyorum tanimiyorum pek de Muhammet'i ama su asamada onun onunde oynadigi kategoride 1-2 hatda 3 oyuncu varken verilen CA onlara dusuk Muhammet'e daha yuksek olursa haksizlik olur. Tabi Muhammet bu oyunculardan 1 yas kucuk ki bu yaslarda bi yil cok sey degistrebilir ama genel anlamda CA olarak onlarin arkasinda olmasi gerekir. Ozellikle Ozturk Karatas da oldukca iyi bi gelecegi olan bi genc mesela ve takimda TD onu tercih etti. Su anda durumlari nedir bilemiyorum ama son yamada 66 CA alan Cem Sultan ve Emre Colak var ki Cem sakat olmasa idi turnuvada U-17 de banko en onemli 3-4 isimden biri idi.

Galatasaray topigine bakarsan bu yaslardaki oyuncularin CA'leri hakkinda genel bi yorum yaptim ozellikle Almanya arastirmasindaki basarili genclerimize verilen degerler hakkinda oraya bakarsan demek istedigimi daha iyi anlarsin. Tabi su asamada bu yaslardaki oyuncular icin dusunulen standard CA'ler nedir bilemiyorum ama bu tur onemli turnuvalarda yasitlari arasinda kendi kategorisinde bi oyuncunun asil yuzu ortaya cikar bence yani genc bi yetenek orada gosterir kendisini. Muhammet zaten buyuk olasilikla seneyede bu turnuvada yerini alabilicek daha ust bi kategoriye cekilmezse ama su asamada onun onunde baskalari varsa o da one gore bi deger almali yani sadece Bursaspor'a gore yapilmamali.

Dusunun Alman arastirmacisi 17 yasinda olmasina ragmen Kon II de basari ile forma giyen A takima yukselmesi an meselesi olan ve Alman gencler liginde gol krali olan ayni zamanda U-19 milli takima kadar yukselen Taner Yalcin'a 72 CA ve -8 PA veriyor ama israrla Felix Kroos icin sirf Toni Kroos'un kardesi ve medya da hakkinda ondan bile iyi olabilir haberleri cikti diye -9 PA vermekte teredut bile etmiyor... Simdi ben demiyorum onlar boyle yapti siz de ona gore yapin elbette onlardan size ne ama iste durum ve vaziyet boyle insan sinir olmadan duramiyor :icon_biggrin: Herkez hak ettigini alsin biz de rahat rahat oyunu oynuyalim. Dengesizlik haksizlik olmasin.

Crocodile1963
15.Mayıs.2007, 00:16
Tecrübeli defans oyuncumuz Ömer Erdoğan ile 2 yıllık anlaşma sağlandı.Sözleşmesi bu yıl sona eren Ömer Erdoğan ile yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmaya varıldı. Ömer Erdoğan yaptığı açıklamada “ Çok sevdiğim Bursaspor`da iki yıl daha oynayacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Görüşmelerde hem ben hem de başkanımız fedakârlıkta bulunarak Bursaspor`a imza atmamı sağladı. Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzde ki yıl çok daha başarılı bir Ömer Erdoğan izletip, kurulacak olan güçlü kadro ile ligde iyi işler yapacağız” dedi.

extensor
17.Mayıs.2007, 00:50
ewet beyler girmeyin bu arada ömerin takımda kalmasını bursa adına üzücü buluyorum alttan bir sürü genç yetenek geliyor ve yabancılarda kaliteli ama kadroda bazı öyle futbolular varki ismail güldüren gibi ömer erdoğan gibi yeni trasnfer romashenko gibi takımın ca ortalamsını aşağı çekiyorlar kaliteli yabancılarla kaliteli gençleri birleştirmek bir kaçtanede kaliteli tecrübeli türk oyuncuyla durumu perkinleştirmek gerek ama bu adamlar kaldıkça gençler kendilerine yer bulamıyor senenin ilk dönemi pancu yüzünden ikinci döenemi romaschenko yüzünden sercana bir türlü şans tanınamadı ve transferlerin devamlı aynı bölgelere yapılmasıda yanlış

coşkun benim gözlemlediğim kadarıyla bazı futbolcuların ca ları genel bursa ca sının çok altında kalıyor

Crocodile1963
17.Mayıs.2007, 23:07
Başkan Yazıcı, Erzurumspor`dan Halil Zeybek ve Altay`dan İbrahim Öztürk ile anlaşma yapıldığını açıkladı.

Halil Zeybek: Erzurumsporlu Forvet. Bu sezon 15 golü var.
İbrahim Öztürk ise Altay'da bu sezon 27 maçta forma giydi.

Crocodile1963
20.Mayıs.2007, 19:41
Bursasporla anlaşma sağlayan İbrahim Öztürk ile yapılan ropörtajdan bir kesit

BEN DE SÜPER OLDUM
Giresunsporlu Emrah Kiraz transferinde pürüz çıkınca apar topar Yeşil Beyazlı renklere bağlanan Altaylı İbrahim Öztürk, Bursaspor'a gelmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. "Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Bursaspor'a faydalı olmak için çok çalışacağım. İsteyen birkaç kulüp vardı ancak, en ciddi teklif Bursaspor'dan gelince hiç düşünmeden kabul ettim" dedi. Şu ana kadar Kayserispor, Karaman, Kırıkkale ve Altay'da forma giydiğini belirten İbrahim sözlerini şöyle sürdürdü:

FUTBOLA GEÇ BAŞLADIM

"İlk kez Süper Lig'de futbol oynayacağım. Bu benim için ayrı bir heyecan. 22 yaşında profesyonel olmuş bir futbolcuyum. Futbola herkes gibi çok küçük yaşta değil geç başladım. Kendime güvenim sonsuz. Geçtiğimiz sezon Altay'da büyük tecrübe kazandım. Sakatlığım hariç 25 maçta görev yaptım. Bursaspor'da işimin kolay olmadığını biliyorum fakat hırsımla forma savaşında iddialıyım."

HAVA TOPLARINDA İYİYİM

Özelliklerinden de bahseden İbrahim, "1.85 boyundayım ve hava toplarında iyiyim. Çabukluğum ve kesiciliğim en önemli artılarım. Samet Aybaba ile şu ana kadar hiç karşılaşmadım. Antrenmanda onun gözüne girerek formayı kapmak istiyorum. Başkanımız İbrahim Yazıcı ile yaptığımız görüşmede kaliteli bir kadro kurulacağını söyledi. Böyle bir ekibin içinde yer almak beni mutlu ediyor. Açıkçası Atatürk Stadı'na ayak basacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

LaigLeNoiR
21.Mayıs.2007, 23:13
Kanka, Giresunspor'dan EMRAH KİRAZ'la ilgili bir haber vardı.Yeni bir gelişme biliyormusun alındı mı ne oldu ?

Crocodile1963
21.Mayıs.2007, 23:52
Emrah Kiraz transferi gerçekleşmedi. Sanırım Trabzonspor renklerine bağladı. Zaten İbrahim Öztürk transferi o sebeple gerçekleştirildi.

LaigLeNoiR
22.Mayıs.2007, 00:00
Benim çok fazla beğenmediğim bir oyuncu Emrah Kiraz.Giresunspor'da da bu sene yedekti hep.

Eğer Trabzonspor'a gittiyse eğer kendisi adına iyi bir transfer yapmış demektir.

Prowler84
22.Mayıs.2007, 00:29
FM2009 için düşünülen Bursa CA ve PAlarına bakarken Cihan Haspolatlı'ya deginmeden geçemeyecegim.ca için 110 düşünülmüş.Galatasaray'da oynadıgı dönemde biçogumuz bu oyuncunun Gs için yetersiz oldugunu konusunda hemfikirdik fakat Bursaya transfer olduktan sonra özellikle ca olarak bu kadar kırpılmasına anlam veremedim.Şu sıralar gelişmesini hemen hemen tamamlamış bi futbolcu olarak Cihanın pa-ca degerleri arasındaki farkın cok az olması ve ca'sının 120 dolaylarında olması gerekir.Bursadaki performansı iyi veya kötü olabilir fakat oyuncunun bir sezon önce GS hazırlık kampındaykenki ca degerinden daha aşagıda oldugunu kimse iddaa edemez.Cihan belirli yetenekleri olan iyi bir takım oyuncusu ca:120 pa:128 gibi bir deger düşünülebilir.

LaigLeNoiR
22.Mayıs.2007, 00:43
Sizinde söylediğiniz gibi Cihan gelişimini tamamlamış ve belirli bir yaşa erişmiş bir oyuncu PA'sı ne kadar yükse olursa olsun zaten ulaşamayacak o değere.Hatta CA'sı bundan sonra büyük ihtimalle artmayacak bile o yüzden belirli yaşın üzerindeki oyuncuların PA'larına fazla dokunmuyoruz.

Crocodile1963
22.Mayıs.2007, 00:45
Cihan bu sezon sahanın kötüleri arasında yer almıştı. İstenileni veremedi. V.Manisaspor maçında oyundan çıkarıldıktan sonra kulübeye uğramadan soyunma odasına girmişti. Son olarak son 3 maç kadro dışıydı...

Onurap
22.Mayıs.2007, 03:00
cihan galatasaraya geldi ilk yıllar ve kocaelide çok iyiydi.Hatta bi avrupa maçında topuk paslaşması yapıpı gol atmıştı :D Ama nedense inanılmaz bir düşüş yaşadı sonra iyice kazmalaştı özeelikleri görmeden bi şey diyemem ama 110 ca iyi sayılır cihan için..Dayanıklılığı halen iyi ama..

Prowler84
22.Mayıs.2007, 07:04
Cihan hakkında aynı seyleri düşünüyoruz zaten benim söylemek istedigim Galatasaraydan ayrıldıgındaki seviyesi cok fazla gerilemedi o yuzden 110 ca az kalıyor demek istedim.Bu sene iyi oynamadıgını bende takip ettigim kadarıyla biliyorum.basarılı performans yansıtamaması baska bir olay,CAsının kırpılması için yeterli bi sebep olamaz.sizin verdiginiz özelliklere de baktım bazı degerler haricinde güzel bir degerlendirme olmuş.eksik buldugum bazı özellikleri hesaba katarak 115-120 ca benim cihan hakkındaki öngörüm sadece.
Hersey biyana FM2008 8.0.2 arastırmasında görev alan tüm arkadasları kutlamak isterim.Ilk defa bu kadar basarılı bir çalışma yapıldı FM Türkiye datası üzerinde.

OMANA
22.Mayıs.2007, 18:38
cihan emre belezoğlu, serhat ...bu oyuncuların ortak özelliği nedir arkadaşlar...

ben şöyle düşünüyorum..bu 3 oyuncumuz ve bunlar gibi ismini sayamadığım bir çok oyuncumuz teknik direktörleri yüzünden katledildiler ve gelişme çağının tam ortalarında bu çocuklar adeta söndürüldü..

emre den başlayalım..Emre belezoğlu galatasarayda oynadığı dönemde müthiş bir genç yetenekti..hatırlayın o günleri avrupanın maradonası HAGİ nin galatasaradaki veliahtıytı..sonra ne oldu...Emre parayı tercih etti ve tamda gelişme çağında intere transfer oldu..Tabi kadrosunda dünya yıldızlarını bulunduran inter emre yi gerçek mevkii olan MC veya AMC olarak oynatmak yerine zaman zaman DMC ama çoğunluklada DWL oynattı...meziyetleri asla kanat savunmasına veya defansif orta saha oynamaya müsait olmayan EMRE yanlış bölgede oynatılmaktan dolayı paslandıkça paslandı..

tabi Emre belezoğlu gibi çok büyük bir yetenek ne kadar paslanırsa paslansın belli bir kalitesi olduğundan ingiltere liginin orta sıra takımlarınadan newcastle da kendine yer buldu ama interde o kadar paslandı ki asla o beklenilen müthiş EMRE olamadı..şimdilerde malesefki bu genç yetenek ingiltere liginin orta sralarındaki newcastle da bile zor kadroya giriyor...

Serhat AKIN ...aynı kaderi fenerbahçede yaşadı..fenerbahçenin ne idiğü belirsiz transfer politikasında..5 tane dmcsi olan takıma appiah alınıp bu sayı 6 ya çıkarılırken sağ kanatta bir tek mehmet yozgatlısı bulunan klüpte mecburen sağ kanada çekildi..ve son derece süretli fiziğini geliştirse çok büyük yerlere gelebilecek SERHAT AKIN fenerin saçma sapan transfer politikası ve DAUM un sayesinde...sağ kanatta çürüyünce..o da pas tuttu adeta ..şimdilerde forvet oynuyor ama bence sıradan bir forvet artık...

en son yazımızın konusu CİHANA gelirsek oda bir yönetim ve teknik direktör kurbanı...
hepimiz biliyoruzki CİHAN HASPOLATLI aslında tam bir DMC galatasaraya geldiğindede DMC idi..ama zaman zaman ileri koşularda yapabilen zaman zaman doğru pas tercihleride kullanabilen iyi bir DMC idi bence hatta MC olarak bile kullanılabilirdi biraz daha tekniğini geliştirince...ama galatasaraydaki sağteki oyuncu eksikliği ve teknik direktörün bu oyuncuyu sağ beke kaydırması cihanı verimli oynadığı bölgede oynamaması sebebiyle hem teknik hem mental açıdan çok bozdu ve dikkat ederseniz o günden beride kendine gelemedi..

Cihan için beklentim geçen sene bursada ait olduğu DMC veya MC bölgelerinde oynatılması ve cihanın tekrar toparlanmasıydı..ama galatasaraydaki son sezonu onu öylesine etkilemişki..hem fiziki açıdan hem mental açıdan çok kötü bir cihan vardı sahalarda...

bu oyuncunun artık pa gelişiminin olmayacağı konusunda COŞKUNCUĞUM kusura bakma hem fikir değiliz doğru bölgede oynatılırsa ve kendi mental ve fizik eksikliğini giderirse CİHAN yine eski cihan olabilir neden olmasın...

ama bu seneyi esas alırsak ne CA sına ne PA sına itiraz edemem..çünkü doğruydu...

umarım teknik direktör yalnışları ve hatalı transfer politikaları yüzünden başka CİHANLAR SERHATLAR EMRE ler olmaz ...başka ne diyim...

RIDVAN TLM
23.Mayıs.2007, 02:45
çoşkun abi sadece tebrık etmek ıcın yazıyorum 2008 de en ıyı yansıtılmıs data bursaya aıt tebrık ederım fatıhe ve sercana -9 vermende yerınde ....

Crocodile1963
23.Mayıs.2007, 23:41
Genç Milliler Sercan`la güzel
Ermenistan`ı 2-1 yenen U 19 Milli Takımımızın ilk golünü 10. dakikada Sercan Yıldırım kaydetti.

Mbesuma ile yollar ayrıldı

Zambiyalı oyuncu Collins Mbesuma ile karşılıklı olarak anlaşıldı ve yollar ayrıldı.2.Başkanımız Osman Çelik yaptığı açıklamada "Collins Mbesuma ile yolları karşılıklı anlaşarak ayırdık. Her iki taraf içinde hayırlı olsun. Collins Mbesuma`ya bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz " dedi.

YusufT
24.Mayıs.2007, 08:37
ooh benim Süperstarim insallah bu yil parlar.

Crocodile1963
25.Mayıs.2007, 21:04
İbrahim Dağaşan, Sivassporla anlaştı. İbrahim bu sene sadece 44 dakika şans bulabildi.

Crocodile1963
01.Haziran.2007, 01:50
İvankov, Bursaspor'da
Kayserispor'un Bulgar kalecisi Ivankov ile 1 yılı opsiyonlu 2 senelik anlaşma sağlandı.

Crocodile1963
01.Haziran.2007, 02:29
Transferin kesin olarak gerçekleştiği Bursaspor 2.Başkan'ı Sn. Osman ÇELİK açıkladı. Resmi bir haber. Bursaspor.org biraz yavaş işliyor.

midfielder1912
01.Haziran.2007, 04:34
Transferin kesin olarak gerçekleştiği Bursaspor 2.Başkan'ı Sn. Osman ÇELİK açıkladı. Resmi bir haber. Bursaspor.org biraz yavaş işliyor.

500 bin dolar civarı bir yıllık ücretten bahsediliyor...

Crocodile1963
01.Haziran.2007, 06:06
500 bin dolar civarı bir yıllık ücretten bahsediliyor...
Osman Çelik'in yaptığı açıklmaya göre senelik 400.000$ alacakmış.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bursasporumuzun 45. yılı herkese hayırlı olsun. 1 Haziran 1963 - 2008
http://img522.imageshack.us/img522/8496/45yldtr3.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=45yldtr3.jpg)

Crocodile1963
04.Haziran.2007, 00:08
Bursaspor'un 2. Kaptanı İsmail Güldüren ile yollar ayrıldı. Kendisine futbolculuk hayatında başarılar diliyoruz.

OMANA
04.Haziran.2007, 00:31
cihanda gidiyormuş galiba

Crocodile1963
04.Haziran.2007, 00:47
cihanda gidiyormuş galiba
Sözleşmeleri biten oyuncuların büyük bir çoğunluğuyla yollar ayrılacak. Genel bir temizlik yapılıyor anlıyacağınız. Çünkü yanlış yapılan sözleşmelerle oyucular yüksek miktardaki paralara imza atılıyordu ancak başarı gelmeyince böyle bir politika izlendi. Son olarak Ömer Aysan Barış ile de yollar ayrıldı.

midfielder1912
04.Haziran.2007, 04:21
[quote=Crocodile1963;1131299]Osman Çelik'in yaptığı açıklmaya göre senelik 400.000$ alacakmış.
.
.
.eywallah hocam...

Crocodile1963
05.Haziran.2007, 01:19
Biletler yeni sezonda Biletix`te
Bursasporumuz 2008-2009 sezonundan itibaren Türkiye’nin önde gelen bilet firması Biletix firması ile anlaştı. Özlüce Tesislerinde Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile bir araya gelen Biletix Genel Müdürü Ali Abhary yaptığı açıklamada “ Türkiye’nin köklü ve güçlü spor kulüplerinden Bursaspor ile yaptığımız bilet satış anlaşması, Bursaspor taraftarlarının maç biletlerine kolaylıkla ve hızlı biçimde ulaşmalarını sağlayacak. Biz Biletix olarak Bursalılara hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
Başkanımız İbrahim Yazıcı ise yeni sistemle birlikte kulübün kurumsallaşma adına önemli bir girişim gerçekleştirdiğini belirtti. Yazıcı “Biletix’in kaliteli ve hızlı sistemi sayesinde taraftarlara çok daha iyi hizmet vereceğiz. Bu hizmetle çok daha fazla sayıda taraftarımızla stadyumda bulaşmayı hedefliyoruz” dedi.
Yapılan anlaşma sayesinde taraftarlarımız maç biletlerini, Biletix Sistemi üzerinden; Biletix internet sitesi, çağrı merkezi ve perakende satış noktaları vasıtasıyla online olarak satın alabilecekler.
SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK ?
Telefon ile yapılan satışlarda teslimat, maç günü stadyumda kurulacak olan bilet dağıtım noktasında, verilen bilgilerin doğruluğunun kontrolünün ardından ödeme alınarak taraftarlara teslim edilecektir.
İnternet üzerinden yapılan ödemeli satışların teslimatı ise; maç günü stadyumda kurulacak olan bilet dağıtım noktasında, verilen bilgilerin doğruluğunun kontrolünün ardından taraftarlara teslim edilecektir.
Perakende satış gişeleri; Şehirde belirlenecek olan satış gişelerinden direkt satışlar yapılacak.
Stadyum ana satış gişesi; Maç günü eğer bilet tükenmediyse stadyum satış gişesinden bilet satılacaktır. Saat:10:00 dan itibaren karşılaşmanın devre arasına kadar satış devam edecektir.KOMBİNE KART SATIŞ VE DAĞITIM KANALLARI
- 2008-2009 Sezonu kombine kart satışları Bursa Atatürk Stadyumundan yapılacaktır.
- 2007-2008 sezonunda kombine kartı bulunan taraftarlarımıza eski koltuklarını satın alabilmeleri için 15 günlük bir hak tanınacaktır.
- Kombine kartlarımızın fiyatları ve kredi kartı taksitlendirmeleri ilerleyen günlerde netlik kazanacak ve duyurulacaktır.
- Sezon içerisinde meydana gelebilecek olan kart kayıpları, arızaları ve kırılması gibi durumlarda değişimi yine Biletix sağlayacaktır.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Konuyla alâkası yok ama affınıza sığınarak yazıyorum. Pazar günü "Varmısın Yokmusun" da Teksaslı arkadaşlarımız katılıyorlar. Bursalı yarışmacı Ertan'ı desteklemek amacıyla. İzlerseniz seviniriz...

Crocodile1963
08.Haziran.2007, 00:11
http://www.bursaspor.org.tr/haberimage/admin3406.jpg

Yusuf Şimşek ile anlaşıldı
Başkanımız İbrahim Yazıcı`nın Muğla`nın Marmaris ilçesindeki otelinde yapılan görüşme anlaşmayla sonuçlandı. Yusuf`un da hazır bulunduğu görüşmede, taraflar her konuda anlaşmaya varıldığı bildirdi. Transferle ilgili ilk açıklamasını yapan Yusuf, daha önce de Bursaspor`dan transfer teklifi aldığını anımsatarak, ``Bu kez anlaşmaya vardık. Bu transfer her iki taraf için de hayırlı olsun`` dedi.

Yusuf, kendisine güvendiğini dile getirerek, şunları söyledi: ``Bursaspor`da futbol oynamak benim için şeref. Beni yeşil-beyazlı takıma kazandıranlara teşekkür ediyorum. Bursaspor`u layık olduğu yere getireceğimize inanıyorum. Ben Yusuf Şimşek olarak neler yapabileceğimi biliyorum ve bunu Bursasporlu taraftarlara göstereceğim. Takım olarak önümüzdeki sezon çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. 2 artı 1 yıllığına Bursaspor`a `evet` dedim. Bu transfer iki taraf için de hayırlı olsun.``

Prensipte anlaşmaya varılan Yusuf`un önümüzdeki günlerde Bursa`ya gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

Kaynak: Bursaspor.Org.Tr

Crocodile1963
11.Haziran.2007, 22:05
U-15`e 3 Timsah
U15 Milli Takımımızın (01.01.1993), 21 ve 23 Haziran`da Rusya ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmaların aday kadrosuna 3 oyuncu verdik. Genç oyuncularımız Emre PEHLİVAN, Emin AKDERE, Hüseyin İBİŞ`in de yer aldığı kadroda şu oyuncular bulunuyor.

Artun AKÇAKIN, Çağrı TEKİN, Onur YAVUZ (Gençlerbirliği), Hasan TÜRK, Ahmet Kerem GEZEN (Beşiktaş A.Ş.), Mehmet TOPÇU (Fenerbahçe), Muhammed Alperen UYSAL (Galatasaray A.Ş.), Furkan Selim ÜNLÜ (Kayserispor), Eyüp BEKAR (Trabzonspor A.Ş.), Mert ÇİFTÇİ, Süleyman ÖZDAMAR (Altay), Oğuzhan AZĞAR (Samsunspor), İlker SAYAN (Dardanelspor A.Ş.), Melih VARDAR (Bucaspor), Ömer KANDEMİR (İzmirspor).

Alt yapıdan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İrfan Koç yaptığı açıklamada " Alt yapımızdan bir çok oyuncu genç milli takımlarımızda sürekli olarak forma giymekteler. Geçtiğimiz sezon 1992 doğumlu oyuncumuz Muhammed Demir`i de A takım kadrosuna yolladık. Alt yapımızda, 1993-1994 doğumlu oyunculara kadar çok ciddi şekilde yatırımlar yapmaktadır. Son olarak U-15 Genç Milli takımında 3 oyuncumuzun yer alması ne kadar doğru işlerin yapıldığını göstergesidir. Geleceğin Bursaspor`u emin ellerde" dedi.

midfielder1912
16.Haziran.2007, 18:49
editasyon...

Crocodile1963
18.Haziran.2007, 19:18
Bazı oyuncuların mevkilerinde değişme gerçekleşecek mi ? Örn: Veli ACAR, bu sene oynamadığı bir kale kaldı :D

extensor
18.Haziran.2007, 23:19
coşkun yusuf şimşey yunanistana gitti geldi direk denizliden mi geldi olacak yoksa gitti geldi yapılacakmı

Crocodile1963
19.Haziran.2007, 04:36
Gelenler Bölümüne Emrah Kiraz eklenmeli. Yarın Gökhan Güleç ile birlikte 2+1 yıllık sözleşme imzalayacaklar.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/haziran/19haziran2.jpg
Emrah Kiraz 3 yıllık Gökhan Güleç ise 2+1 yıllık sözleşme imzaladılar.

Crocodile1963
23.Haziran.2007, 21:41
Tam isim Bursaspor
Takma isim(ler) Timsahlar
Renkler Yeşil - Beyaz
Kuruluş 1963
Stad Atatürk Stadı, Bursa
Kapasite 18.587 (Tümü koltuklu, Doğal çim, Işıklandırılmalı)
Başkan İbrahim Yazıcı
Teknik Direktör Samet Aybaba
Lig Turkcell Süper Lig
Turkcell Süper Lig 13.
Ezeli Rakipler Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Çaykur Rizespor
Diğer Rakipler Antalyaspor, Karşıyaka (A.Sebat zaten cezasını çekiyor ona gerek yok.)
Favori Kişiler Nejat Biyediç, Sedat Özden, Elvir Baliç, Masjid Mususi, Ivko Ganchev, Frank Pingel, Adnan Örnek, Ercüment Şahin.
Antreman Tesisleri Avrupa'da sayılı tesisler arasında.

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ömer Erdoğan favori kişilere yazmayı unutmuşum o da olmalı.

Crocodile1963
23.Haziran.2007, 22:51
Ömer Erdoğan bu sene oyunuyla gerekse sözleşme yenilerken 200.000 YTL indirime seve seve "Evet" diyerek ve yaptığı açıklamalarda "Jubilemi bu forma altında yapmak istiyorum" açıklamalarıyla Bursasporlu taraftarın gönlünde taht kurdu. Bursaspor forumlarında kaptanlığın ona verilmesi tartışılıyor. Bence kesin favori kişliler arasında olmalı.

Crocodile1963
25.Haziran.2007, 01:28
Sevilmeyen oyunculara Okan Yılmaz, Egemen Korkmaz, Şenol Karagöl, Kürşat Duymaz, Mehmet Kulaksızoğlu eklenmeli.
Birde oyunda maksimum personel sayısı (antrenör bazında) 6 olarak girilmiş ancak ilk başta 10 antrenör çıkıyor bu olayı düzeltmeliyiz.

anilton
25.Haziran.2007, 01:43
Egemen Korkmaz nasıl sevilmeyen oyunu olur anlamış değilim...:S

Crocodile1963
25.Haziran.2007, 04:20
Egemen olayını Bursadaki Trabzonspor maçından sonra farkedeceksiniz. Msn'de yaptığın açıklamalar için teşekkürler Coşkun Abi. Daha öğreneceğimiz çok şey var.

eXcitinG
25.Haziran.2007, 21:03
Beşiktaş nasıL oLurda Bursaspor un ezeLi rakibi oLuyor. Beşiktaş Bursayı ezeLi rakibi oLarak görüyormu ? EzeLi rekabet benim biLdiğim iki kLüp arasında süre geLen rekabettir. BirbirLerine karşı futboL ve diğer anLamda ters düşmektir. Beşiktaş Bursaspor u ezeLi rakibi oLarak görmüyorsa, ekLenmesi son derece yaLnıştır.

perpetua
25.Haziran.2007, 21:08
Beşiktaş nasıL oLurda Bursaspor un ezeLi rakibi oLuyor. Beşiktaş Bursayı ezeLi rakibi oLarak görüyormu ? EzeLi rekabet benim biLdiğim iki kLüp arasında süre geLen rekabettir. BirbirLerine karşı futboL ve diğer anLamda ters düşmektir. Beşiktaş Bursaspor u ezeLi rakibi oLarak görmüyorsa, ekLenmesi son derece yaLnıştır.

Ezeli rekabet diye bir kavram yok. Tamamen ceviri hatasi.

Siddetli/vahsi rekabet ve diger rekabet olarak cevirilseydi oyundaki iki rekabet seviyesi, Besiktas'in Bursa'nin listesinde olmasini hatali gormezdiniz herhalde.

Lucas Neill
25.Haziran.2007, 21:15
Sevilen kişilerde Hakan Şükür var ama bu sezon ki maçta son dakikalarda Hakan Şükür'e küfür ettiler nasıl bi sevgi bu??

onurphaned
25.Haziran.2007, 21:33
Üstelik oyunda rivallara karşı oynanan maçlarda taraftarların ve kulübün bu maçları alması yönünde maç öncesi baskıları oluyor. Alınan sonuca göre de taraftar modu değişebiliyor. Bu açıdan Beşiktaş'ın Bursa'nın listesinde olması doğru.

Crocodile1963
25.Haziran.2007, 22:31
Ezeli rakip olayı geçen sene de tartışmalara neden oldu ama ezeli rakip olarak kalması gerekiyor. Eğer taraftar o maça daha fazla motive oluyorsa, o maç için gecelerden itibaren kuyruklara giriyorsa ve yasaklı olduğu maça kilometrelerce yol gidiyorsa bence olmalı.

eXcitinG
25.Haziran.2007, 22:54
Ezeli rekabet diye bir kavram yok. Tamamen ceviri hatasi.

Siddetli/vahsi rekabet ve diger rekabet olarak cevirilseydi oyundaki iki rekabet seviyesi, Besiktas'in Bursa'nin listesinde olmasini hatali gormezdiniz herhalde.

Şimdi Ömer abi bu ezeLi rekabet oLayı tek tarafLı oLan bir oLaymıdır. Yani bir takım diğer bir takıma karşı kin güdüyor, onun maçLarına ekstra motive oLuyorsa bu ezeLi rekabetmidir ya da farkLı bir oLaymıdır.

EzeLi rekabet oLarak adLandırıLan takımLarın hepsine bakaLım, hepsinin birbirini iLe husumeti aynıdır ya da düşünceLer tek tarafLı değiLdir.

Burda ama durum farkLı. Tek tarafLı bir bakış açısı var. Bana mantıkLı gibi geLmedi.

extensor
25.Haziran.2007, 23:02
zaten beşiktaş seyircisinin kin gütmeye veya bursaya veya taraftarına kızma hakkı yokki

ama bursada bu özellik olacakke beşiktaşta olmayacaktır son derece normal

eXcitinG
25.Haziran.2007, 23:12
Ya ben anLatamadım sanırım, Ben Bursa taraftarı kin güdemez feLan demiyorum. Ne düşünüyorLarsa düşünüyorLardır. Sevmemek iLe ezeLi rekabet ve rakip arasında fark varmıdır yokmudur bunu soruyorum ben. Bana göre vardır.

perpetua
25.Haziran.2007, 23:18
Şimdi Ömer abi bu ezeLi rekabet oLayı tek tarafLı oLan bir oLaymıdır. Yani bir takım diğer bir takıma karşı kin güdüyor, onun maçLarına ekstra motive oLuyorsa bu ezeLi rekabetmidir ya da farkLı bir oLaymıdır.

EzeLi rekabet oLarak adLandırıLan takımLarın hepsine bakaLım, hepsinin birbirini iLe husumeti aynıdır ya da düşünceLer tek tarafLı değiLdir.

Burda ama durum farkLı. Tek tarafLı bir bakış açısı var. Bana mantıkLı gibi geLmedi.

Ezeli rekabet diye bir kavram yok!!!

Rekabet pekala tek tarafli olabilir. Sonucta bildigim kadari ile Besiktas'in Bursa ile bir sorunu yok. Bursa'nin Besiktas ile sorunu var.

Bursaspor Besiktas'a mac kaybederse Bursa taraftari teknik direktor ve futbolculara bozulur/sinilrenir mi? Veya Besiktas'a karsi oyunculari daha fazla motive eder mi? Ozellikle Besiktas maci oldugu icin fazladan bir baski olusturulurmu?

Peki maglup olundugu takdirde Besiktas cephesinde ne olur? Herhangi bir maglubiyetten daha cok sinirlenir mi Besiktas taraftari? Veya ozellikle mac Bursaspor maci diye fazladan takim ustunde bir baski olusturulurmu?

O zaman bunun tek tarafli olmasini da dogal karsilamak lazim...

eXcitinG
25.Haziran.2007, 23:40
Yahu ben anLatamadım sanırım. Benim öğrenmek istediğim oyuna tek tarafLı bakış açısı oLsada ekLenebiLiyormu, ekLenmiyor mu? yani iLLa araLarında çift tarafLı husumet oLması gerekiyormu? gerekmiyormu?. Ben Bursa taraftarının tutumunu çok iyi biLiyorum.Doğrudur.

Yani tek tarafLı husumetLerde ekLeniyorsa doğrudur ekLenmeLidir o zaman. Benim öğrenmek istediğim buydu.

Benim biLdiğim oyunda iki tarafLı oLarak ta birbirLeri arasında sorun oLan takımLarın yer aLdığı, İşte atıyorum sadece aynı şehrin takımLarı arasında ki husumetLer, Fenerbahçe-GaLatasaray gibi.

Ama tek tarafLı oLarak ta bir takıma oLan tutumLar ekLeniyormuş madem tamam o zaman sorun yok

koray_capello
26.Haziran.2007, 00:32
Tek taraftlı eklenebiliyor zaten durum da şuanda öyle, Bursaspor'un rakipleri arasında Beşiktaş var ama Beşiktaş'ın rakipleri arasında Bursaspor yok.

Crocodile1963
26.Haziran.2007, 19:41
Bursaspor, Brezilyalı Forvet oyuncusu Adriano De Melo Bezerra ile 2+1 sezonluk anlaşma sağladı. Brezilyalı oyuncu Adriano 07.03.1981 doğumlu 1.84 m boyunda ve 82 kilo ağırlığında. Forvet mevkiinde görev yapan Adriano güçlü fiziği ve bitirici vuruşları ile dikkat çeken bir oyuncu.
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/haziran/adriano1.jpg

Crocodile1963
30.Haziran.2007, 22:08
Brezilyalı oyuncular Jose Leandro Gomes ve Marcelo Rodrigues (Marcelinho) ile anlaşmaya varıldı ve 2+1 yıllık sözleşmeye imza atıldı.
Marcelo Rodrigues 9 Ocak 1987 doğumlu ve hücuma dönük kanat oyuncusu. Her iki ayağını da iyi kullananıyor ve lakap olarak kendisine Marcelinho denmesini istiyor.
Bir diğer Brezilyalı transferimiz ise Jose Leandro Gomes 5 Ocak 1984 doğumlu ve stoper mevkiinde görev yapıyor.
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/haziran/30haziran2.jpg

Crocodile1963
01.Temmuz.2007, 07:30
Bu sene alınan/alınacak yabancı oyucuların FOS çıkma ihtimali düşük. Oyuncular önce gözlemci komitesi ( başında Sedat 3 var) tarafından ardından Adnan Örnek ve son olarak Samet Aybaba tarafından izlendi. Yabancılarla ilgili araştırmayı hazırlık maçlarından sonra yapalım derim Coşkun Abi.

Crocodile1963
04.Temmuz.2007, 00:23
Jose Leandro Gomes: Stoper mevkisinde görev alıyor. Sol ayaklı bir futbolcu bu sene zaman zaman sol bek olarak onu izleyebiliriz.
Marcelo Rodrigues ( Marcelinho): Hücuma dönük kanat oyuncusu. Her iki ayağını da kullanabiliyor.
Adriano De Melo Bezerra: Forvet oyuncusu. Güçlü bir fiziği var ve bitirici vuruşlarıyla dikkat çekiyor.
(Brezilyalılarla ilgili bilgiler bunlar. Kesin özellikler hazırlık kampında belli olur.)
NOT: Emrah Kiraz oyunda defans ve santrafor olarak gözüküyor. Bu düzeltilmeli mevki DC olmalı.

Prowler84
04.Temmuz.2007, 02:28
Yeni transferler geldikleri haliyle mi kalıcak yoksa sezon başı dönemde yeteri kadar izlenildikten sonra güncelleme yapılcakmı 9.0.0daki son halleri için.

LaigLeNoiR
04.Temmuz.2007, 03:02
NOT: Emrah Kiraz oyunda defans ve santrafor olarak gözüküyor. Bu düzeltilmeli mevki DC olmalı.

Emrah Kiraz'ı ben yaptım.Emrah futbola forvet olarak başladı ve son 2 sezona kadar da forvet oynadı kendisi.Çok yakından tanıyorum kendisini aynı Lise'de okuduk zaten.

Emrah Kiraz'ın FM09 için çalışmalarımda ST özelliği oldukça düşürülecek.Ayrıca bu sezonda bazı maçlarda uzun forvetimiz olmadığı için forvet oynadı son dakikalarda.

Emrah Kiraz çok tecrübesiz ancak cesur bir oyuncudur.Tekmeye kafasını sokar ancak ben çok fazla yetenekli olduğunu düşünmüyorum.Yetenekleri sınırlı ancak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncu.

Giresunspor'da bu sezon hemen hemen her maç yedek başladı.Sayılı maçlarda zorunluluklardan dolayı ilk 11 başladı.Bursaspor'da bana göre kadroya girmesi çok zor.Ancak kendisini geliştirebilirse oynayabilir.

Ne yalan söyleyeyim ben Emrah Kiraz'ı beğenmiyorum çok fazla.Ancak şöyle bir artısı var fiziği çok yerinde.Yeni bir Servet Çetin 'de kazanabilir Türk Futbolu ilerleyen yıllarda.Ancak dediğim gibi kendisini çok geliştirmesi gerekli.

LaigLeNoiR
05.Temmuz.2007, 18:32
Şu gidenler içinde Bursaspor adına kayıp olabilir diyeceğim tek oyuncu Volkan Bekiroğlu.Ben çok beğeniyorum bu oyuncuyu.Acaba nereye gitti/gidecek ?

Crocodile1963
07.Temmuz.2007, 20:45
Fatih Serkan Kurtuluş kadro dışı bırakıldı. Sözleşmesinin son yılı olan oyuncuya yönetim tarafından yapılan teklifi reddetmesi üzerine yönetim Samet Aybaba'nın da görüşünü alarak PAF takımına yollandı.
Not: Daha 19 yaşındaki bir futbolcunun onu yetiştiren ve tanınır bir hale getiren kulübüne hiçbir katkı yapmadan REST çekmesi acaba ne kadar doğru tartışılmalı? Ama siz şimdi buna PROFESYONELLİK dersiniz...

Jhemre
07.Temmuz.2007, 22:31
Sercan Yıldırım Thierry Henry hayranı, favori kişilerine eklenmeli. (Kaynak: FourFourTwo Nisan 2008)

Crocodile1963
09.Temmuz.2007, 23:56
Volkan Şen -----> Cristiano Ronaldo
Yavuz Eraydın ------> Dida
İbrahim Öztürk -----> Rio Ferdinand Favori kişilere eklenmeli. (Oyuncuların kendi açıklamaları.)
Emo, Karşıyaka kulübüne 1 seneliğine kiralandı. Umarım bu sene mevkisi düzeltilir. Emo, forvet oyuncusu.

extensor
10.Temmuz.2007, 06:43
oyuncuların beğendiği kişiler fovari perfonal olmaz arkadaş olduğu kişiler abi kardeş olduğu kişiler personal olur. hayranlık yada beğenmek bunları ifade etmiyor.

Crocodile1963
10.Temmuz.2007, 19:31
İbrahim ÖZTÜRK'ün 09 Temmuz 2008 Bursa HABER gzt. verdiği demeç: Kendime Manchester United'li Rio Ferdinand'ı örnek alıyorum.
Volkan ŞEN'de TamSaha dergisine demeç vermişti.
Bu arada İspanya'da yapılmakta olan All2gether turnuvasında Türkiye'yi temsil eden tek takım olan U-15 Bursaspor takımı oynadığı 3 maçıda kazanarak bir üst ure çıktı. Turnuvadaki ilk maçında Fareo Adalarından Havnar Boltfelag`ı 4-0 ile geçen genç timsahlar ikinci maçında ise İngiltere`den TG Elite`yi 6-0 yendi. Gruptaki son maçında ise Alman SV BW Kerpen`i 5-0 yenen Bursaspor U-15 takımı bir üst tura çıkmayı başardı.

extensor
10.Temmuz.2007, 19:55
Böyle birşey yok sinan. Favori kişiler demek bir oyuncunun oyun stilini örnek alan,kendini ona göre yetiştirmeye çalısan,hayranlık duydugu ve yakından tanıdıgı kişileri kapsar. Arastırma klavunuzu iyi oku:)
.

ben nerden çıkardım acaba bunu allah allah :D

bjk_melo_151
12.Temmuz.2007, 03:06
Leandro teknik bir oyuncu izlenimini verdi geçende Olay Tv'de söyleşisi vardı.Zago'ya benziyor oyun şekli.

extensor
12.Temmuz.2007, 06:09
zago teknik değildiki düz ötesi bir futbolcuydu ama ronaldo öyle değil o çok teknikti işte

Crocodile1963
12.Temmuz.2007, 19:35
Gelenler
Yusuf Şimşek – orta saha - (Denizlispor)
Gökhan Güleç – forvet - (Denizlispor)
İbrahim Öztürk – defans - (Altay)
Halil Zeybek – forvet - (Erzurumspor)
Dimitar Ivankov – kaleci - (Kayserispor)
Mustafa Keçeli – defans - (Trabzonspor)
Emrah Kiraz – defans – (Giresunspor)
Salih Kılavuz - defans - (Çiğli Belediyespor)
De Melo Bezerra Adriano – forvet – (Gama)
Rodrigues Marcelinho – orta saha – (Sao Caetano)
Lino de Freitas Leandro – defans – (Sao Caetano)

Gidenler
Sinan Kaloğlu- forvet – (Bochum)
Ömer Aysan Barış – defans – (Ankaraspor)
İsmail Güldüren – defans – (Konyaspor)
Egemen Korkmaz – defans - (Trabzonspor)
ibrahim Dağaşan - orta saha - (Sİvasspor)
Cihan Haspolatlı - orta saha - (Konyaspor)
Volkan Bekiroğlu - defans -
Eser Yağmur – forvet -
Renny Vega – kaleci -
Herve Tum – forvet - (Sivasspor)
Collins Mbesuma - forvet -
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ankaragücü ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Turkcell Süper Lig`in tecrübeli yabancılarından Rumen futbolcu Giani Stelian Kirita, ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık.
http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/temmuz/krita22.jpg

Crocodile1963
17.Temmuz.2007, 06:54
ÖMER EROĞAN 4
YAVUZ ERAYDIN 1
YAVUZ ÖZKAN 99
DIMITAR IVANKOV 27
VELİ ACAR 20
GÖKHAN GÜLEÇ 24
VOLKAN ŞEN 10
STELIAN KIRITA 8
MUSTAFA KEÇELİ 23
BEKİR OZAN HAS 6
YENAL TUNCER 3
İBRAHİM ÖZTÜRK 38
YUSUF ŞİMŞEK 5
SERDAR AZİZ 2
MUHAMMET DEMİR 61
MUSTAFA SARP 15
İSMAİL ÖZGÜR GÖKTAŞ 7
EREN ALBAYRAK 11
HALİL ZEYBEK 42
EMRAH KİRAZ 28
ADRIANO DE MELO 90
RONALD GUTIERREZ 17
MAXIM ROMASHCHENKO 22
SERCAN YILDIRIM 9
YSRAEL ZUNIGA 77
LEANDRO GOMES 19
MARCELO RODRİGUES 91
TARAFTAR 16
Not: Futbolcuların giyeceği numaralar değişebilir.

LaigLeNoiR
17.Temmuz.2007, 20:55
Emrah'a bak sen 28 mi giyecekmiş :) Helal olsun ona Giresun'u iyi şekilde temsil edecek umarım Bursa'da.

Crocodile1963
17.Temmuz.2007, 22:22
Salih Kılavuz - defans - (Çiğli Belediyespor) ve denenmek üzere gelen Brezilya'lı Santos geri gönderildi. Avusturya kampında birçok gurbetçi futbolcu denenmek amacıyla kampa katılacak.

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Genç oyuncumuz İsmail Özgür Göktaş ile yapılan görüşmeler neticesinde sözleşmesinin 2012 tarihine kadar uzatılması konusunda anlaşmaya varıldı. İsmail Özgür Göktaş ile Başkanımız İbrahim Yazıcı, İkinci Başkanımız Osman Çelik ve Pazarlamadan sorumlu yöneticimiz Turgay Dursun Özlüce Tesislerinde bir araya geldiler ve İsmail Özgür`ün sözleşmesini 2012 tarihine kadar uzatılması konusunda anlaşmaya vardılar.
İsmail Özgür Göktaş yaptığı konuşmada "Bursaspor`da uzun yıllar forma giymek istiyorum. Bana güvenen Başkanımız ve Samet Hocama çok teşekkür ediyorum. Futbolumu daha da ilerletip adından söz ettiren bir futbolcu olmak istiyorum" dedi.

http://www.bursaspor.org.tr/antrenman/2008/temmuz/ismail1.jpg

Crocodile1963
20.Temmuz.2007, 19:14
Serdar Aziz ve Muhammed Demir sözleşmelerini 2012 yılına kadar uzattı. İsmail Özgür, Serdar Aziz, Muhammed Demir ve Sercan Yıldırım'ın kulübe bağlılıkları arttırılmalı...

EL-Hadji
22.Temmuz.2007, 04:03
Serdar Aziz ve Muhammed Demir sözleşmelerini 2012 yılına kadar uzattı. İsmail Özgür, Serdar Aziz, Muhammed Demir ve Sercan Yıldırım'ın kulübe bağlılıkları arttırılmalı...

Sözleşme uzatmanın ülkemizde kulübüne bağlılıkla pek ilgili olmadığını belirtmek isterim. Sözleşme uzatan futbolcular bazen kendi istekleriyle bunu yapmamış olabiliyorlar. Bağlılığı artırmak için daha somut veriler gerekli. Örneğin; Erciyesli İlhan Özbay sözleşme yenilemeden önce basın toplantısında " Burayı çok seviyorum boş mukaveleye bile imza atarım. " gibisinden bir açıklama.

Crocodile1963
24.Temmuz.2007, 19:43
Bursaspor Avusturya kampındaki ilk hazırlık karşılaşmasından 2-1 galip ayrıldı. Maçın adamı attığı iki golle Zuniga oldu. Maçın iyileri arasında M.Romashenko vardı. Samet Hoca onu sol bek oynatmasına rağmen çok iyi maç çıkardı. Zaten G.Antepspor'da da S.Aybaba Maxim'i sol bek oynatmış ve o sezon 12 gol atmış.(Oynadığı bölge sol bek için arttırılma yapılmalı. Alışık olduğu bir bölge)
Zuniga çok istekliydi uyum sorununu üstünden atmış.(Kendi açıklamalarında da belirtiyor.) Davraz kampının en iyisi idi bu maçta da güzel oynadı. Gutierez büyük ihtimalle yolcu performansı tatmin edici değil. Eren Albayrak 2. yarı Volkan Şen'in yerine girdi attığı çalımlarla ve ortalarıyla dikkat çekti. Bursaspor bu akşam saat 19.00 İngiliz ekibiyle karşılacak....

Crocodile1963
27.Temmuz.2007, 07:35
Avusturya kampının 3. karşılaşmasında rakip İtalyan Treviso idi. İtalyanlar bilindik katı savunmalarını gerçekleştirdiler ve tatsız tuzsuz bir karşılaşma oldu. İlk yarıda Bursaspor etkiliydi Sercan çok koştu ve çok mücadele etti. Ancak maçın 2. yarısında yorgunluk baş gösterdi oyuncu değişiklikleriyle oyun disiplininden kopmalar oldu. Treviso maçta 2 kez kalemize geldi. Maalesef bunlar da gol oldu. Eksikleri görmek için iyi bir maçtı. Katı savunmaları geçemiyoruz. Adriano tam olarak forma girememiş. Maç 2-0 Trevisonun galibiyetiyle sonuçlandı.
NOT:Bursaspor bu maçta "turuncu" formalarla maça çıktı.

Crocodile1963
02.Ağustos.2007, 18:35
Bursaspor Avusturya Kampı Oyuncu Değerlendirmeleri

DİMİTAR İVANKOV 8 Bursaspor’un en büyük transferlerinden bir tanesi. Kalede güven veriyor. Oynadığı maçlarda sergilediği performansla takımın ilk bankosu.
YAVUZ ERAYDIN 6 Antrenmanlarda hırslı çalışmasına karşın hazırlık maçlarında fazla şans bulamaması nedeniyle öne çıkamadı.
YAVUZ ÖZKAN 5 Çok çalıştı. Ancak, İvankov ve Yavuz Eraydın gibi önemli isimler varken forma şansı yok denecek kadar az.
VELİ ACAR 5 Teknik Direktör Samet Aybaba’nın jokeri. Aybaba bu sezon Veli’yi sağ bekte deniyor. Ancak, genç oyuncu bu mevki de vasatın üstüne çıkamadı.
İBRAHİM ÖZTÜRK 8 Altay’dan transfer edilen İbrahim Öztürk, sergilediği performansla ön plana çıktı. Hava hakimiyetindeki etkisini hissettiren, Avusturya kampında formaya göz kırptı.
LEANDRO GOMES 7 Brezilyalılar içinde en iyisi. Topu oyuna sokuyor, adrese teslim paslar veriyor. Hava toplarında etkili, sert şut atıyor. Avusturya’da iyiler arasındaydı.
ÖMER ERDOĞAN 7 Kaptan her zaman hazır kıta. İyi çalışıyor. Arkadaşlarını sürekli uyarıyor. Ömer, İbrahim ile birlikte forma savaşı içinde olacak.
MUSTAFA KEÇELİ 5 Mustafa kendisinden isteneni henüz veremedi. Samet Hocayla konuşan tecrübeli oyuncu, en yakın zamanda formunu yakalayacağının sözünü verdi.
MUSTAFA SARP 7 Her zaman formda. Bu sezon orta sahanın yükünü yine o çekecek.
STELİAN KİRİTA 7 Davraz kampında 1 gün de transfer oldu. Tam bir profesyonel. İşini çok iyi yapıyor. Sert ve yerinde müdahaleleri var. Aybaba’nın bankolarından.
BEKİR OZAN HAS 5 Davraz’da omzundan sakatlandı ancak beklenenden çabuk iyileşti. Antrenmanlarda iyi performans sergilemesine karşın maçlarda vasatı aşamadı.
MAXİM ROMASCHENKO 8 Tecrübeli oyuncu Avusturya kampının en iyilerinden bir tanesiydi. Sol ayağını attığı şutlarla konuşturuyor. Aybaba’nın bankosu.
VOLKAN ŞEN 6 Genç oyuncu, Yusuf Şimşek’in gözetimi altında. Ağabeyinden bir şeyler öğrenmek isteyen Volkan, forma savaşı için mücadele ediyor.
MARCELO RODRİGUES (MARCELİNHO) 5 Davraz kampında kötüydü. Avusturya’da biraz kıpırdandı. Ancak, son AEK’a maçında yine vasatı aşamadı.
İSMAİL ÖZGÜR GÖKTAŞ 4 Genç oyuncu şansını Abtenau’da iyi değerlendiremedi. Kampın kötüleri arasındaydı.
YUSUF ŞİMŞEK 6 Transferi yılan hikayesine dönen Yusuf yıllanmış şarap gibi. Topu ayağına aldığında geçemeyeceği oyuncu yok. Yusuf’un bu takımda forması her zaman garanti. Bursaspor’un maç kazanması tamamen ona bağlı.
GÖKHAN GÜLEÇ 6 İyi niyetle çalışıyor. Alternatif olarak düşünülen Gökhan Güleç, forvette arkadaşlarını zorlayacak gibi.
YSRAEL ZUNİGA 7 Bütün hazırlık maçlarında oynadı. Viktoria Branesti maçında fırsatçılığını konuşturdu. İleride yalnız kaldığı anlarda etkisiz kaldı.
RONALD GUTİERREZ 2 Tamamen hayal kırıklığı. Amatör kümede bile daha iyi oyuncular varken Gutierrez’in Bursaspor’da forma giymesi çok gereksiz.
EMRAH KİRAZ 6 Giresun’dan transfer edilen Emrah Kiraz, oyuna iyi konsantre oluyor. Ancak önünde çok tecrübeli oyuncular varken forma şansı az gibi.
SERDAR AZİZ 6 90 doğumlu olmasına karşın tecrübeli oyunculara taş çıkaracak bir mücadele örneği sergiliyor. Serdar’ın da forma şansı genç olduğu için zor gibi görünüyor.
ADRİANO MELO 4 Herkesin merakla beklediği Brezilyalı golcü, suskunluğunu koruyor. Avusturya’da çok kötü bir performans sergiledi.
MUHAMMET DEMİR 5 Yetenekli ancak, önünde daha çok zaman var.
SERCAN YILDIRIM 6 Avusturya’da kendini göstermeye çalışan gençlerin başında geldi. Forvette şans her an ona gülebilir.
EREN ALBAYRAK 5 Sadece Victoria Branesti ile oynanan ilk hazırlık maçında ikinci 45 dakikada Volkan Şen’in yerine görev yaptı. Samet Hoca, Eren’i neredeyse antrenmanlardaki çift kalelerde bile oynatmadı.
YENAL TUNCER 5 Kampta fazla forma şansı bulamadı. Ancak antrenmanlardaki istekli oluşu gözden kaçmadı.
CİHAN KAPTAN 5 Denenme neticesinde alınmasına karar verilen gurbetçi sağ bek, sağ ayağını iyi kullanıyor. Ancak biraz daha zamana ihtiyacı var.

midfielder1912
02.Ağustos.2007, 21:44
Cihan Kaptan resmi imza attı mı? Leverkusen altyapısında oynayan sağ bek...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Id 35016421

Crocodile1963
02.Ağustos.2007, 23:29
Numaralarda sonradan bir değişme gerçekleşmişti. Kirita 11 numara Eren A. ise 8 numarayı giyecekler...

Crocodile1963
07.Ağustos.2007, 17:50
Selcan Pekkanlı ve Arda Karakurt 2.Lig B kategorisi ekiplerinden Adana Demirspor'a 1 yıllığına kiralandı. Koray Öztürk ise Bucasporda 1 yıl kiralık oynayacak.

extensor
08.Ağustos.2007, 06:51
galatasaray maçından...
İvankov krita yusuf takıma çok çabuk alışmış çok iyi üç transferler 4. de gökhan güleç ama iyi bir yedek olarak iyi transfer.
ronald gutierrezi ne zaman izlesem yetersiz bulunuyorum 5-10 olmuştur. demekki yetersiz :D ayrıca birkaç dostumda aynı şeyi söyledi onun hakkında (bursa sırf kontejyan doldursun diye ne yüdüğü belirsizleri almasada 2 senedir sercanı geliştirse zaten sercan gutierrezlerden çok daha iyi olurdu..)
parada vermeden bomba transferini yapmış olurdun.(ama yok 8 hakkın varya git brezilyada balıkçı al transfer et yinede dolsun o 8 kişilik kontejyan :@)
Ömer erdoğana kaptanlık yaramış her zaman beğenmişimdir.
teknik direktörün hala kovulmaması şaşırtıcı gider yakında..
kadro geçen seneye nazaran daha sağlam 6-9. luk arası birşey bekliyorum bursadan. Ca puanlarınıda ona göre yapmalısın coşkuncum özellikler ömere biraz daha ca ayırabilirsin. (ömerin kişilik özelliklerinden sportmen olması da unutulmasın egemenden daha kaliteli bir kaptan olacağını tahmin ediyorum. Ayrıca çalışkan ve profesyonalde bir adamdır kendisi.)

Crocodile1963
08.Ağustos.2007, 07:38
Cihan Kaptan şimdilik son transferimiz. Cihan, sağ bek oynuyor. Almanya U18'de 6 maç oynamış. 38 numaralı forma ile izliyeceğiz.
Maçtan yeni geldim bence maçın adamı Ivankov'du. Yaklaşık 5 tane %100 lük gol çıkardı. Sağ kanadımız kötü Veliyle olcak gibi değil. Cihan belki yaraya merhem olur. Yusuf formdaydı dedikleri gibi "yürüyerek adam geçiyor" Adriano'da çalım atma sprint gibi özelliklerini geliştirmiş.Taraftar herzaman ki gibi çok güzeldi.
Not: 1. Kaptan Yusuf Şimşek
2. Kaptan Ömer Erdoğan
"extensor" un dediği çok doğru Ömer Erdoğan'ın Ca sı daha yüksek olmalı.

extensor
08.Ağustos.2007, 07:40
ewt birinci kaptan yusuf yanlışta olsa birinci kaptan yusuf onu unuttum sahi
bu arada veli ardadan yediği bir çalım sonrası arda gibi yavaş bir oyuncuya üstelik top sürerken 40-50 metre yetişemedi... şaşırtıcı
ya arda hızlandı ya veli çok yavaşlamış

Crocodile1963
08.Ağustos.2007, 07:45
Veli geçen sene sahanın her mevkisinde oynamıştı. Hatta sol bek oynarken Milli Takımdan davet falan da gelmişti ama bir sakatlık yaşadı kadroya giremedi. Yerini yadırgıyor herhalde. Sağ beke transfer kesinlikle şart.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Cihan Kaptan'ın forma numarası ile ilgili bir yanlışlık olmuş. 38 numara İbrahim Öztürk'ün. Cihan Kaptan'ın forma numarısını yarın belirtirim.

EL-Hadji
10.Ağustos.2007, 00:46
Coşkun, Volkan' ın tekniğine kaç verdin acaba? Gs maçında da biraz izledim. Topla çok rahat bariz yani. Geçen sene de yazmıştım. Tekniği çok iyi Volkan' ın bence.

nekop
10.Ağustos.2007, 01:32
Volkan dediginiz Volkan Bekiroğlu mu?

Prowler84
10.Ağustos.2007, 04:28
Ahı gitmiş vahı kalmış Zuniga oynuyor.Türkiyenin gelecegi Sercan kenarda oturuyor.1-2 kez izleme şansım oldu şimdiye kadar Sercan'ı ama şunu söyleyebilirim Ersun Yanal olsaydı bu çocuk yedek oturmazdı bu takımda.Zaten tek sevdigim yanı bu Ersun hocanın.
Fatih Kurtuluş da sözleşme sürtüşmesinden dolayı pafta oynayacak deniyordu.Son durum nedir bu konuda? Samet Aybaba 23 yaş altında oyuncu oynatmamaya yeminli heralde :p

Crocodile1963
10.Ağustos.2007, 06:29
Yok ya aslında öyle değil. Geçen sene Zuniga iyi değildi. Peru gibi uzak bir ülkeden geliyordu ve gelmeden önceki sene gol kralı olmuştu. Geldiği sene takıma adapte olamadı ve kötü bir sezon geçirdi. Bu sene oynanan 6 hazırlık maçında 4 gol atmıştı. Çok yararlı bir sezon geçirebilir. Sercan kendini geliştirebilirse ilerleyen yıllarda banko milli takımda oynar. Samet Hoca'da Türkiye'de gençlere çok önem veren biri. Geçen yıl o zorlu dönemde takımda 5 genç ile oynuyordu (İsmail Özgür, Volkan Şen, Sercan Yıldırım, Koray Öztürk, Fatih Kurtuluş)
Fatih Serkan Kurtuluş'a yönetim tarafından Sercan Y. verilen para teklif edildi ancak kabul etmedi.
Not: Yönetim Volkan Şen, İsmail Özgür, Muhammed Demir ve Serdar Aziz'e bir fiyat, F.Serkan Kurtuluş ve Sercan'a ayrı bir miktar sunumuştu. İçlerinden birtek Fatih kabul etmedi.

leonXxX
10.Ağustos.2007, 07:33
bursanın elinde hazine var maşallah.iyi gençlere şans veren hoca bulsun bursa şampiyonluğa oynar bence taraftar var alttan iyi adam geliyo yönetimde bir iki ağabey alıp şampiyonluğa oynaya bilir

sentugo
10.Ağustos.2007, 08:01
Oyunda Serdar Aziz ve Eren Albayrak'ın Pa ları bana göre biraz düşük. Hatta Sercan sercan diyoruz da Sercan da oyunda vasat. Özellikleri az özellikleri :D Ama ya***ak bir şey de yok sanırım.

Volkan Şen'in özellikleri geliştirilmeli asıl..

İşimiz Yusuf'a kaldı ya :D Ne diyim artık

leonXxX
10.Ağustos.2007, 08:07
bursasporla aramız iyi değil ama ben hoca olsam bursada çalışmak isterdim anadoludan bir şampiyon daha için en yakın takım bence

Prowler84
10.Ağustos.2007, 08:08
Volkan Şen'in özellikleri geliştirilmeli asıl..

geliştirilsin geliştirilmesine de hangi özellikler geliştirilmeli ? Onu da söylesen tam süper olacak :icon_razz:

sentugo
10.Ağustos.2007, 21:16
Yok be oynadım 2008'i.. Smile koyuyorum da alışkanlık olduğu için...

Sercan iyi oyuncu diyorum zaten. 3 sene sonra gelişen bir çok oyuncu daha var ama. Şu anda ligin 3. senesindeyim ve geçen sene sadece 9 gol atabilmişti Bursa'da... Yaser Yıldız 20 gol, Bobo 21... Bursa da pek iyi yetişemedi dicem ama bursa'nın Antrenman Sahaları falan en iyilerden."Sercan Yıldırım FM 2008de Türkiye liglerinde ki En yüksek Pa'ya sahip olan 2. genç oyuncu." olduğunu bilmiyordum ama o zaman Türkiye'nin hali vahim.

Çünkü abi 3 sene sonra sen Bursasporda dahi oynasan Uefa'da baya ilerleyebiliyorsun yaptığın bir kaç takviye ile. Uefa seviyesinde 3 sene sonraki takımlar biraz zor oluyor hayliyle..

Mesela şu anda Yaser'in bonservisi 5 M, Saivet'i 8 M a sattım. Özgürcan 3 M ki daha yeni as takımda oynayacak. Arda da 5 M.. Sercan Da 4.5 ya da 5 M işte... Bence azıcık daha fazla olmalı :) Bence tabi... Gerçi bu bonservis olayı kulübün tanınmışlık seviyesiyle doğru orantılı ama..

Volkan Şen yapmayın abi özellikleri çok kötü. Azıcık hız eklenebilir ya da ne bileyim ben. Bu olayları pek iyi bilemem ama Volkan bence iyi bir oyuncu... Diğer oyuncular hakkında katılıyorum tabi :D

Hadi iyi çalışmalar

Crocodile1963
11.Ağustos.2007, 06:04
Bursaspor, Kartepe'deki son hazırlık maçından 1-0 galip ayrıldı. Bursaspor maça genç ağırlıklı bir kadro ile çıktı. Konyaspor ise as takıma yakın bir kadro ile mücadele etti. Sercan maçta en dikkat çeken oyuncuydu. Tek forvet oynamasına rağmen Konyaspor defansına çok büyük rahatsızlıklar yarattı. İlk yarıda 3 net pozisyon yakaladı ancak gol ile buluşamadı. İkinci yarıda ise golü atan ve oyuna sonradan giren Gökhan Güleç'e asist yaptı. Cihan Kaptan maç boyunca etkili ve diriydi. Cihanla ilgili veriye ulaşıldı mı acaba Almanya'dan mı gelecek yoksa sen mi yapacaksın Coşkun Abi ?

midfielder1912
11.Ağustos.2007, 18:12
ibrahim Öztürk sadece Gs maçında mı sağ bekte denendi yoksa diğer hazırlık maçlarında da benzer denemeler oldu mu? bu arada sağ bekte pekte başarılı görüntü vermedi bence...

Crocodile1963
11.Ağustos.2007, 18:52
Evet İbrahim Öztürk sadece Gs maçında sağ bek olarak denendi yoksa mevkisi DC.Sağ bek için Bursaspor'un arayışları devam ediyor. Yeni transfer Cihan oynuyor o mevkide Cihan gelene kadar da Veli oynamıştı. Ama sağ bek e transfer büyük olasılıkla yapılacak.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
U19 Milli Takımımızın (01.01.1990), 19 ve 21 Ağustos 2008`de Finlandiya Milli Takımı ile Finlandiya`da oynayacağı özel karşılaşmaların aday kadrosu açıklandı. U19 Milli Takımı`nın Finlandiya maçları kadrosuna Bursasporumuzdan Eren, Sercan, Serkan ve Serdar Aziz davet edildiler;

KADRO:

Murat AKÇA, Emirhan ERGÜN, Serdar EYLİK, Sinan OSMANOĞLU, Mert AFYON (Galatasaray A.Ş.), Eren ALBAYRAK, Fatih Serkan KURTULUŞ, Serdar AZİZ, Sercan YILDIRIM (Bursaspor), Umut SÖZEN, Uğur DEMİRKOL (Ankaraspor A.Ş.), Ömer SÜMER, Erdem KÖSE (Beşiktaş A.Ş.), Özgür ÇEK (Fenerbahçe), Uğur PARLAK, Erhan KARAYER, Okan SARI (Dardanelspor A.Ş.), Kerim BAŞ (Lorient).

mesuthan
14.Ağustos.2007, 08:27
Cihan Kaptan denenmek için gelmişti ancak performansı yetrli bulunmadığı için gönderilme kararı alındı.

Crocodile1963
14.Ağustos.2007, 18:53
O konuda bir karışıklık var çünkü açılış maçında son transferimiz diye tanıtıldı. Ancak daha sonra gönderileceği söylendi. Bu arada Koray Öztürk'de Bucaspor'a değil Adana Demirspor'a 1 yıllığına kiralandı. A.Demirspor'a daha önce Arda Karakurt ve Selcan Pekkanlı kiralanmıştı.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bursaspor, Kasımpaşa ile Gemlik'te oynadığı 11. hazırlık maçını 3-0 kazandı. Maça 4-3-1-2 sistemiyle başlayan Bursaspor 57. dakikada takımı değiştirdi ve 4-2-3-1 sistemine döndü. İlk golü 44. dk Adriano attı. 61 dk. ise uzaktan şık bir şutla Gökhan Güleç kaydetti. Maçın son dakikalarında ise yine Gökhan Güleç'in vuruşuyla top ağlarla buluştu ve maç 3-0 sona erdi.

Crocodile1963
22.Ağustos.2007, 00:35
U19 Milli Takımımız, Finlandiya'yı deplasmanda 2-0 mağlup etti. Helsinki Töölön Pallokentta Stadı'nda oynanacak karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 75. dakikada Özgür Çek ve 79. dakikada Soner Aydoğdu kaydetti.

Millilerimiz Finlandiya ile 19 Ağustos'ta oynadığı ilk karşılaşmayı da 56. dakikada Serdar Aziz ve 65. dakikada Eren Albayrak'ın golleri ile 2-1 yenmişti.

Genç takımları Bursaspor kurtarıyor anlaşılan...

Crocodile1963
24.Ağustos.2007, 06:36
Bursaspor ligin ilk maçında Hacettepeyi 2-1 mağlup etti. Golleri Ivankov(pen.) ve Gökhan Güleç kaydetti. Bursaspor maça Ivankov, İbrahim Öztürk, Leandro, Ömer Erdoğan, Mustafa Keçeli, Veli, Mustafa Sarp, Kirita, Bekir Ozan, Volkan Şen, Adriano kadrosu ile çıktı. Maçta defansta Ömer Erdoğan ve sonradan girmesine karşın forvette Gökhan Güleç damgasını vurdu.
Ivankov kalede başarılıydı güven veriyordu ve Bursaspor formasıyla penaltıdan ilk golünü attı.(Ivankov'un frikik özelliği oyunda yeterli.)
İbrahim Öztürk sağ bek oynadı ve yerini yadırgamadı. Stoper olmasına rağmen ileri çıkışlarda başarılıydı, ancak el ile müdalesiyle penaltıya sebebiyet verdi.
Ömer E. ve Leandro çok iyi uyum sağlamışlar. Araya atılan toplarda geçit vermediler. Ömer defansta çok etkiliydi.(Bence Ca-Pa arasında pek fark kalmamalı.)
Mustafa Keçeli, Adriano'ya yaptığı şık orta ile penaltı yapılmasına katkı sağladı. Zaman zaman top kaybı yaptı.Vasattı
M.Sarp-Kirita-B.Ozan kendilerine verilen görevleri yerine getirdiler.
Veli A. sağ açık oynadı ve güzelde bir şut çıkardı ancak vasatı geçemedi.
Volkan Ş. milli takım dönüşü iyi oynadı 60. dk sonra yorgunluktan dolayı çıkarıldı.
Marcelinho, mevkisi itibariyle sol açık oynadı. Çok iyi bir performans sergiliyemedi.
Adriano, penaltının gerçekleşmesini sergiledi. Ceza sahasında etkili ama daha hazır değil.
Sercan sonradan oyuna girdi. Çok çabuk ve hızlı ancak son vuruşlarda etkisiz.
Gökhan Güleç 81.dk oyuna girdi ve 3 dakika sonra 35 metreden çok şık bir golle galibiyete imza attı.(Uzun şutlarda iyileştirme yapılabilir çünkü hazırlık maçlarında da 3 uzaktan gol atmıştı.)

extensor
25.Ağustos.2007, 10:05
şu anda bursasporda sağ bek yok. bu nasıl bir saçmalıktır. mademki yerine adam alamayacaksın. babalar gibi iki bekini neden gönderiyorsun be adam. onun yerine oynayan ibrahim öztürk stoper oda kalkmış kademe hatasıyla penaltı yapmış. yapar tabi onun suçu değilki.

Ha bide kaptanlık mevzusu var bu konuyla ilgili bir köşe yazısı yazmıştım hala yayınlanmadı. bu kaptanlıkları takımın en iyi oyuncusuna veya en disiplinsiz oyuncusunu verme aptallığını kim çıkardı yahu. bakın yazılarımda yattaranın alexin delgadonun kaptanlık vasıflarından uzak olduğunu yazmıştım. alın şimdide yusuf. hatta bir ara demiştim ki bu ömere büyük haksızlıktır. ömer çok efendi çok karakterli bir adamdır. egemenden sonra adamın hakkı yendi. buyrun son maçtaki oyunu. buyrun yusufun hazırlık maçındaki düşüncesizliğini ve 3 hafta ceza almasını.

şu 3 maça kötü başlasan bursa için ne kadar çok şey değişir haberin varmı yusuf. millet seni yunanistandan kurtarmak için az zahmet çekmedi bide aptalca kaptanlıkta verdiler sana bunu yapasın diyemi.

zaten bu yüzden ömrün bu seviyedeki takımlarda geçti. bu kadar olursun fazlası değil. bu kadar adamsın çünkü = lincoln
ne kadar yetenekli olursanız olun 5 para etmezsiniz = sergen

Crocodile1963
25.Ağustos.2007, 23:32
Sağ bek için oyanacak futbolcular var ama tam performans alınmıyor.Veli hazırlık döneminde oynadığı maçlarda sürekli sağbek oynadı. İbrahim'in de sağ ayaklı olduğu için bu maç orda oynadı.(Birazda hızı var.) F.Kurtuluş'da orda oynayabilir. Son olarakda Cihan Kaptan diye genç bir futbolcu alında U-19 Alman takımından o da oynayabilir.
Yusuf'a gelincede yaptığı çok büyük yanlış ancak bir takımda bir oyuncuya bağlı kalmamalı onun eksikliği en az hissetmelidir. Kaptanlık konusunda Yusuf-Ömer ikilisi takımı yeterice önde tutacaktır...

midfielder1912
26.Ağustos.2007, 02:25
Bursaspor ligin ilk maçında Hacettepeyi 2-1 mağlup etti. Golleri Ivankov(pen.) ve Gökhan Güleç kaydetti. Bursaspor maça Ivankov, İbrahim Öztürk, Leandro, Ömer Erdoğan, Mustafa Keçeli, Veli, Mustafa Sarp, Kirita, Bekir Ozan, Volkan Şen, Adriano kadrosu ile çıktı. Maçta defansta Ömer Erdoğan ve sonradan girmesine karşın forvette Gökhan Güleç damgasını vurdu.
Ivankov kalede başarılıydı güven veriyordu ve Bursaspor formasıyla penaltıdan ilk golünü attı.(Ivankov'un frikik özelliği oyunda yeterli.)
İbrahim Öztürk sağ bek oynadı ve yerini yadırgamadı. Stoper olmasına rağmen ileri çıkışlarda başarılıydı, ancak el ile müdalesiyle penaltıya sebebiyet verdi.
Ömer E. ve Leandro çok iyi uyum sağlamışlar. Araya atılan toplarda geçit vermediler. Ömer defansta çok etkiliydi.(Bence Ca-Pa arasında pek fark kalmamalı.)
Mustafa Keçeli, Adriano'ya yaptığı şık orta ile penaltı yapılmasına katkı sağladı. Zaman zaman top kaybı yaptı.Vasattı
M.Sarp-Kirita-B.Ozan kendilerine verilen görevleri yerine getirdiler.
Veli A. sağ açık oynadı ve güzelde bir şut çıkardı ancak vasatı geçemedi.
Volkan Ş. milli takım dönüşü iyi oynadı 60. dk sonra yorgunluktan dolayı çıkarıldı.
Marcelinho, mevkisi itibariyle sol açık oynadı. Çok iyi bir performans sergiliyemedi.
Adriano, penaltının gerçekleşmesini sergiledi. Ceza sahasında etkili ama daha hazır değil.
Sercan sonradan oyuna girdi. Çok çabuk ve hızlı ancak son vuruşlarda etkisiz.
Gökhan Güleç 81.dk oyuna girdi ve 3 dakika sonra 35 metreden çok şık bir golle galibiyete imza attı.(Uzun şutlarda iyileştirme yapılabilir çünkü hazırlık maçlarında da 3 uzaktan gol atmıştı.)

başkan diziliş nasıldı?

4-1-4-1 mi?

ADRİANO forvet değil mi? ortanın solunda volkan şen oynamadı mı?

Crocodile1963
26.Ağustos.2007, 04:26
Bursaspor maça 4-5-1 şekliyle başladı.
Önliberoda Mustafa Sarp, Kirita ve Bekir Ozan sol açık Volkan Şen sağ açık Veliydi. Tek forvet Adrianoydu. Daha sonra Sercan ve G.Güleç ile çift forvete döndü.

Crocodile1963
29.Ağustos.2007, 06:20
Bursaspor, Orhangazispor'un sezon açılışı nedeniyle yaptığı hazırlık maçını 2-1 kazandı. Sercan Yıldırım ve Halil Zeybek'in attığı gollerle galip geldi. Sercan maçta çok istekliydi ve gayet de iyi oynadı. Halil Zeybek ikinci yarı oyuna girdi ve 25 metreden harika bir gol kaydetti. Sercan'ın hazırlık maçlarındaki performansıyla ilgli olarak CA sı artırılabilir diye düşünüyorum...

Crocodile1963
30.Ağustos.2007, 20:40
Volkan Şen, Bursa ve İstanbul'da oynanacak Ümit Milli Takım aday kadrosuna çağırıldı...

Prowler84
31.Ağustos.2007, 01:14
Sercan maçta çok istekliydi ve gayet de iyi oynadı.Sercan'ın hazırlık maçlarındaki performansıyla ilgli olarak CA sı artırılabilir diye düşünüyorum...

Ben sırf Sercan'ı izleyebilmek için Bursaspor maçlarını takip etmeye çalışıyorum.Gerçekten önemli bir yetenek,sürekli son 15dk'larda oyuna alınmasından da sıkıldık artık.Keşke her takımın böyle seyirci çekebilecek oyuncuları olsa,türkiye ligi daha çok ilgi görecektir..

Crocodile1963
31.Ağustos.2007, 05:55
Geçen sene takım pek istikrarlı sonuçlar elde edemiyordu ve tehlikeli bölgeden kendini kurtaramadı. Sercan zaman zaman oyuna sonradan girmesine karşın iyi işler çıkarmıştı. Ç.Rize maçında adeta maçın kaderini değiştirmişti ancak aynı maçta 1 ay sakatlandı zaten sezon bitiyordu. Bu sene daha çok maç oynacayak ve süre alacaktır...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Cemil Adıcan (Kiralık gittiği takım: MKE KIRIKKALESPOR)
Cihan Özkaymak (Kiralık gittiği takım: OYAK RENAULTSPOR)
Koray Öztürk (Kiralık gittiği takım: ADANA DEMİRSPOR)
Oktay Yiğit (Kiralık gittiği takım: İNEGÖLSPOR)
Samet Çetinbudak (Kiralık gittiği takım: İNEGÖLSPOR)
Selim Yörük (Kiralık gittiği takım: BOZÜYÜKSPOR)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bursaspor, gurbetçi oyuncu Cihan Kaan Kaptan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

licentia
06.Eylül.2007, 12:25
Bursaspor'lu bir taraftardan Sercan Yildirim hakkinda fanatik Galatasaray'li oldugu ve bir gun mutlaka Hakan Sukur'un 9 numarali formasini sirtima geciricegim diye meshur bi lafi oldugunu duydum. Dogru mudur acaba?

LaigLeNoiR
06.Eylül.2007, 19:29
Sercan'ın ben fanatik Beşiktaş'lı olduğunu sanıyordum ama ?

Crocodile1963
06.Eylül.2007, 19:51
Sercan Yıldırım, büyük başarılar yaşamadan Bursaspor'dan ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

ŞAMPİYON OLMADAN ASLA!

Ligde ve kupada büyük başarılar elde etmek istediğini belirten genç golcü, “Taraftarımız başarıya aç. Bursaspor’u en iyi noktaya çıkaracağız” dedi.

ONDAN MUTLUSU YOK

Gençlerbirliği maçında attığı iki golle Bursaspor’un üç puanı kazanmasında başrol oynayıp, dikkatleri üzerine çeken Sercan Yıldırım, çifte mutluluk yaşıyor. Çek Cumhuriyeti ve Ermenistan ile oynayacak kritik maçlar arafesinde ilk kez Ümit Milli Takım’a davet edilen Sercan Olay Spor’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MAÇA BEKLİYORUZ

Bursalı futbolseverleri cumatesi günü Atatürk Stadı’nda oynanacak Çek Cumhuriyeti maçına davet eden Sercan Yıldırım, onlara galibiyet sevinci yaşatacaklarını söyledi. Ümit Milli Takıma çağrıldığı için çok mutlu olduğunu belirten Sercan şöyle konuştu: “Zaten hocalarımla Genç Milli takımlardan tanışıyoruz. Benim nasıl oyuncu olduğumu biliyorlardı.”

ERKEN OLABİLİRDİ

“Hacettepe maçında ikinci yarıda şans bulmuştum. Belki onbir de oynasaydım yine milli takıma çağrılabilirdim. Ama böylesi daha kısmetliymiş. Gençlerbirliği’ne iki gol atıp Milli Takım’a geldim. Çifte sevinç yaşıyorum. Çek Cumhuriyeti maçımızı cumartesi akşamı Atatürk Stadı’nda 21.30’da oynayacağız. Hem Cek maçını hem Ermenistan maçını kazanıp Avrupa şampiyonasına katılmak istiyoruz.”

MUTLULUK YAŞATIRIZ

Bursa’da oynayacağımız maça futbolseverlerin yoğun ilgi göstereceğina inandığını da sözlerine ekleyen Sercan Yıldırım, “Bursaspor’un maçını saha kapatma cezası nedeniyle izleyemeyen taraftarımız milli maçı izlemek isteyecektir. Maç izleme özlemi yaşadıklarını düşünüyorum. Taraftarımız bize ne kadar moral verirse, performansımız o kadar artacaktır. Onların desteğiyle Çek Cumhuriyeti’ni yenip mutluluk yaşatmak istiyoruz” dedi.

SERKAN’A ÜZÜLDÜM

Futbola beraber başladığı Serkan Kurtuluş’un Galatasaray’a transferinin Serkan’ın yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle bir zorunluluk haline geldiğini de ifade eden Sercan, Bursaspor’a özlediği başarıları yaşatmadan yeşil beyazlı formayı sırtından çıkarmayacağını söyledi. Sercan, “Serkan arkadaşımız Galatasaray’a gitti, onu tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Ben sözleşmemi uzatmayı tercih etmiştim. Onun kadro dışı kalmasına üzülmüştüm” dedi.

PARA KAZANDIRACAĞIM

Öncelikle hedefinin Bursaspor’u üst sıralara taşımak, şampiyonluklar yaşatmat olduğunu belirten Sercan Yıldırım şöyle devam etti: “Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamak. Ligde üst sıralarda yer almak hedefimiz. Taraftarımız zaten başarıya aç. Bursaspor’u en iyi yerlere getirmek istiyoruz. Sonrasında transfer yapıp Bursaspor’a para kazandırmak istiyorum. Avrupada futbol oynamak her futbolcunun hayali olduğunu düşünüyorum. Hedefim öncelikle Ümit Milli, sonra A Milli Takım’da kalıcı olmak. Sonrada Avrupa’ya gitmek.”

‘Türk futboluna
damga vuracak’

Hami Mandıralı, Sercan Yıldırım’a övgü yağdırdı.

A MİLLİ OLURDU

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı, son anda kadroya aldıkları Sercan Yıldırım’a övgü yağdırdı. Hami Hoca, “Sercan bizim çok küçüklükten beri elimizde olan oyuncumuz. Bütün milli takım kamplarımızda ona yapması gereken şeyleri tek tek anlatıyorduk. Çok özellikli, kaliteli oyuncu. Çok önemli sakatlıklar geçirdi. O sakatlıkları geçirmeseydi belki şuan A Milli Takım kadrosunda olabilecek bir özellikte oyuncuydu” dedi.

ÜST DÜZEYDE OYUNCU

Sercan için hayatın daha yeni başladığını da belirten Mandıralı şöyle devam etti: “Çok çalışmalı, kuvvetlenmeli. Bu yeteneklerini devam ettirmeli. Yani ‘iki gol attım, her şey bitti, tamam oldu’ derse Sercan yanılır. ‘Ben gol attım, görevimi yaptım ama bundan sonra daha iyi olmalıyım. Daha çok çalışmalıyım’ prensiplerini kendine ilke edinmeli. Onun özellikleri zaten üst düzeyde. Özellikleriyle Türk futboluna damga vuracağını düşünüyorum.”

NOT: Futbolcuların veya biz taraftarlar sadece 3 İstanbul takımını tutacağız diye birşey yok. Anadolu'da yüzlerce klüp var ve insanlar o takımın taraftarlığını yapıyor. Türkiye 3 takımdan ibaret değil.

PesimiSTyLa
06.Eylül.2007, 19:56
NOT: Futbolcuların veya biz taraftarlar sadece 3 İstanbul takımını tutacağız diye birşey yok. Anadolu'da yüzlerce klüp var ve insanlar o takımın taraftarlığını yapıyor. Türkiye 3 takımdan ibaret değil.

Evet. Serkan da Bursasporluymuş mesela. uA forumundan biri ile eskiden aynı okuldalarmış, odası falan yeşil-beyaz mış. Sercan da Bursalı anlasılan. Önemli bir oyuncu olacak Türk futbolu adına...

Bursaspor
06.Eylül.2007, 22:38
Sercan'ın son performanslarına göre değerlendirme yaparsak doğru olmayacağını düşünüyorum. Çünkü önemli olan istikrar, katılıyorum Sercan büyük bir yetenek ve kendini yavaş yavaş gösteriyor.

Ara transfer dönemine kadar asıl performanslar ortaya konacak diye düşünüyorum. Ve bu dönem gelene kadar ufak oynamalar yapılmalı bence, bu arada Gökhan Güleç'in uzun şutu biraz artırılabilir. Bir de Gökhan gerçekten çok sert şut çekiyor.

Cihan Kaan Kaptan, Halil Zeybek birlikte basın açıklaması yaptılar. Bir de oyuna Bursaspor için Olay TV ve tabiki Final Programı eklenebilir mi?

Bunu diğer kulüplerimiz içinde yapabiliriz. Yerel kanallar o takımlarla ilgili haberleri öncelikli olarak sundukları için, onların oyunda olması gerekli diye düşünüyorum.

Crocodile1963
09.Eylül.2007, 01:26
Son transfer Fabrico Melo hakkında bilgi sahibi olabilecek miyiz acaba?

licentia
09.Eylül.2007, 02:33
Bi kac ay evvel hem Serkan Kurtulusu hemde Sercan'i -9 PA yapicagini solemistin. Merak ettim acaba Serkan da kadro disi kalinca -8 de mi kaldi?

2 oyuncu da 18 yasinda zaman zaman hayatlarinda problemler yasamalari onlarin potansiyel kaybettigi anlamin agelmez bence. Mesela su anda Sercan bi sezonu forma yuzu gormese bile bisey kaybetmez cunku yasi inanilmaz genc. Yani Sercan kotu oynar kisisel problemler yasar CA dusebilir ama bence 20-21 yasina kadar -9 PA hak edicek bi yetenektir. Ilhan Parlak'a geecn sene 21-22 yasinda olmasina ragmen -9 PA verildi ve hic oynamamasina ragmen bu deger tutuldu. Sercan Fenerbahce'de oynasa herhalde -10 verilmesi gerekirdi su sartlarda. Yani yaslari 21-23 olsa anlarim ama durum ole degil Super Lig'de oynayan en genc isimler bunlar yasitlari su anda PAF'da oyunuyor bu bile yuksek PA almalarina yeter. Seni elestirmek icin solemiyorum sadece bu iste bi dengesizlik var onu belirtmek istedim.

Su sartlarda Batuhan Karadeniz'in -9 olup Sercan'in -8 olmasi bence yalnis.

extensor
09.Eylül.2007, 05:54
Su sartlarda Batuhan Karadeniz'in -9 olup Sercan'in -8 olmasi bence yalnis.

batuhanın o grupla arasında öyle bir fark varki
gelecekte Batuhan Hakan Şükür olursa Sercan olsa olsa en fazla arif erdem olur.

Batuhan gelecek jenarasyonun açık ara en yüksek potansiyelli oyuncusu.
gelecekteki adam benim diye bağırıyor bana göre

Crocodile1963
09.Eylül.2007, 06:26
Ca-Pa değerleri geçen seneki performanslara göre verildi ancak sezon başı kampında ufak bir değerlendirme yapılabilirdi çünkü yaklaşık 10 hazırlık maçı yapıldı ve maçlar gerek canlı yayınla gerekse banttan defalarca yerel kanallarda gösterildi. Eğer gençlerde PA düşmesi yaşanacaksa bu Serkanda olmalıydı, 3 ay takımla hazırlık maçlarına çıkmamış maçı bırakın antremanlara katılmayan oyuncunun özelliklerinde gerileme olmaması ne kadar yalnız çalışırsa çalışsın kaçınılmazdır. Sercan hem Bursaspor'da attığı gollerle hem de Ümit Milli maçlarıyla sezona iyi bir başlangıç yaptı.(Ümit Milli maçta arka adelesinde çekme olduğu için oyundan çıkarıldı.) Kafamı kurcalayan bir soru da acaba bizim gençlerimiz Istanbul takımlarında top kuştursaydı Ca-Pa dengeleri yine böyle mi olurdu?

extensor
09.Eylül.2007, 06:41
yoo u 18 e u 17 ye en çok dardanalspor oyuncu gönderiyor. ama ben hiç -8 falan vermedim. Vermiyorum çünkü kendini ispatlamamış

Coşkunda vermiyor çünkü kendini yeterince ispatlamamış
Şimdi kardeşim suçluyorsun ama yersiz suçluyorsun
Galatasarayda -9 luk adam yok
Beşiktaşta bir batuhan var
Fenerbahçe -8 lik bile yok galiba :D (şaka bir yana olmamalıda)

ee istanbul takımlarında da yok ki zaten

PesimiSTyLa
09.Eylül.2007, 09:26
Şimdi şöyle bir durum söz konusu,Serkan'ı -9a çıkarıp,Sercan'ı -8 indirmiştim. Sercanın nedenleri diğer sayfalarda yazıyor,özel hayatı ve biraz gevsek olması geçen sene onu biraz geriletmişti,şimdiki performansı gayet güzel ve fakat suan bu performansı sürecek mi diye düşünmüyorumda değilim, sezon arasına kadar bu ciddi performansı sürdürürse geçen seneki gibi neden -9 olmasın.

Serkan konusunda ise çoğu kişi -9 oldugunu bilmiyordu. Şimdi GSye transfer oldu ve söylentiler yayılmasın diye -8 e düşürdük. Galatasaraya transfer oldu hemen -9 çıkardınız gibi söylemler olacaktı bunun önune geçmek için böyle birşey yaptık. Fakat bunla alaksı gerçekte yok tabikide,gerçekten geleceği olan bir isim ve büyük bir kulubede giderek bunu gösterdi. Sezon arasında onu Ömer abi tekrar değerlendirecektir emin olabilirsin.

Batuhan konusunda bişey demek istemiyorum,çünku Pası ne olacak bilmiyorum. tabikide eleştireceksiniz ki sizlerinde söylediklerinizi dikkatle dinliyip değerlendiriyim. Aslında Geçen sene Sercan'a -9 fazla idi,-8 olmalıydı,çok az oynadı ve 1 gol attı süperligte. tabikide bunlardan dolayı düşürmek tek yönlü söz konusu değil. Futbol mantelitesi biraz gerilemişti hem çevremden hemde kendini izlediğim kadarı ile öyle bir karar aldık. Yası cok genc ve daha çok toy onun acemiliğini hissediyor şuan. Fakat tekrar bir değenlerdirme yapmayı düşünüyorum.

O zaman bu işte bir gariplik yok mu ? Bursa'da kalsaydı -9 olacaktı, Galatasaray'a geldi diye -8 e düşürdü. Nedeni ne ? Söylentiler çıkmasın. Söylentilrle olacak iş değil ki -9 u hakediyorsa -9 verilmeliydi.

licentia
09.Eylül.2007, 11:04
Sercan icin gecen sene Super Lig'de sadece bir gol atti dediniz ama o daha henuz 17 yasinda idi yani daha bu yasta 10-15 gol atmis olsa -10 olmasi gerekirdi zaten. Serkan icin de form tutamadi dediniz ama bu bahsetikleriniz PA ile ne alakasi var anlayamadim? Istikrarli olmaya bilir bu yasta bu seviyede istikrarli olmalari o kadar da kolay degil.

Daha once de yazdigim gibi bu yastaki oyuncular bi seneyi bile bosta gecirseler cok onemli degil CA duser ama PA de cok oynama olmamali cunku yas daha U-18 Sercan U-21 de oynuyo yani kendinden 3-4 yas buyuklerlen mesela Ozer Hurmaci 1986'li Sercan 1990'li. Onemli olan detay yasitlarinin cok onlerinde olmalari ve ole ya da boyle siritmadan bu seviyede oynamalaridir bence ki yuksek potansiyelleri ve yetenkelri olduklarini da gostermiyo degiller. Yani Sercan 18 yasinda 100 CA civarinda (ki su anki performansi 110 CA bence) ise -9 PA almicak ta kim alicak? Yani bu yasta ne kadar sure form tutmasi lazim yaslari sanki 20-21 gibi bahsediliyor... Bu oyuncular ilerisi icin belli bi potansiyel gostermisler yasitlari arasinda Turkiye'nin belki de en iyileri (mevkilerinde kesin ole) yasitlari Paf takimda oynarken biri gecen senenin Turkiye sampiyonuna transfer olmus digeri ise takimini sirtliyor.

Ordan burdan laf yeme korkusu ile Turkiye'nin en yetenekli oyuncularini mumkun oldugu en dusuk PA de tutma mantigina anlam veremiyorum. Ayrica laf solyeleyen olursa yaklasik 5 ay once yazdigin yaziyi onlara quote yaparsin onlar da oturduklari yerde kalir. Sirf Galatasaray'a transfer oldu diye yukseltiniz dimi diyip size laf atmaya calisicak gereksiz insanlar icin aylar once verilen bi karardan donmek bence dogru degil ama tabi ki son takdir sizlerin.

Mesela gecen sene Ilhan Parlak cok elestirildi ama niye 21-22 yasina kadar kulup seviyesinde hic bi sey gosterememis Kayserispor'da bile Ozgurcan Ozcan'nin arkasinda beklemis bir oyuncu sirf Fenerbahce'ye transfer oldu diye -9 PA'e cikarilmisti. Bu Ilhan Arda Turan'dan bir yas buyuk olmasina ragmen 802 de eksili PA saysinde ondan bile yuksek degerler alabiliyordu. Ama mesela Sercan ve Serkan dah cok cok gencler en az 2-3 seneleri daha var bunlari niye boyle yaptiniz dusurun denmeleri icin. Su anda da gosterdikleri potansiyel ile anilmalari en dogrusudur. Sonucta su anda bu iki isim yasitlari gibi Paf'da oynayip ortaligi silip supuren genclere benzemiyor (Cafercan) cunku onlar simdiden A takim seviyesindeler A takim kadrolarindalar arada baya bi fark var.

licentia
09.Eylül.2007, 12:11
Sercan'ın Ca şuan 105, profilide gayet uygun şuan için. Onun haricinde Serkan konusunu Ömer Abi cevaplar. Ek olarak Sercan Yıldırım tekrar -9a çıkmıstır. FM 2009da Pa-9da olacak.

Pa bir oyuncunun gelecekte nasıl bir futbolcu olacagını ,tahmınen hesaplamaktır kısaca acıklarsam. Pa ile ne alakası var diyorsun da,yahu eğer bir oyuncu formsuz ise yada kendını salmış,futbol harici şeylere kafa yoruyorsa,Samet Aybanın verdiği görevleri yerine getirmeyip olayı dalgaya vuruyorsa demekki geleceğinden biraz şüphe duyulur. Bende içgüdesel kararılırımın yanında somut kararlar vermeye gayret ediyorum. Bu sene -8 olur seneye -9 olur. Yani değiştirebilir illada -9 verildi diye 20 yasına gelene kadar o sayıyı değiştirmemek doğru olan değildir. Ne gençler bitip gitti -10 dediğimiz:)

17-18 yasindaki bi cok oyuncunun bu tip seyler yasamasi gayet normal hele ki Turkiye gibi genclerimizin malasef dogru yonlendirilmedigi profesyoneligin pek asilanmadigi bi ulkede. Kisisel problemler, formsuzluklar, teknik ekip ve takim arkadaslari ile anlasmazsizliklar bi oyuncunun PA'sini dusurmez bence. Cunku bu sene var sayalim Sercan'i bi Istanbul takimi almisti ve orada da bu patlamayi yapabilirdi o zaman herhalde -10'lardan bahseder olurduk. Cok uc bi ornek olucak ama mesela Fabregas forumsuzluklar yasadiginda Arsenal arastirmacisi onun PA'sini mi dusurmeliydi? Genc bi oyuncuda belli bi yetenek potansiyel varsa o potansiyel belli bi yasa kadar onda durur 20-21 yasina kadar beklenen sicramayi yapmaz ise ancak o zaman harcanmis bi yetenek denebilir ama mesela kimi futbolcu da bu yaslardan sonra o sicramayi yapar kimi zaman da beklenmedik futbolcular. Mesela bi Ugur Boral'i bi Umit Davala'yi bi Ilhan Mansiz'i bu yaslarinda hangi birimiz taniyordu? 22-23 yaslarinda anca kendilerini belli etmis 24-25 yaslarinda anca belli bi statuye erisebilmis oyuncular bunlar mesela. bahsetdigimiz yasin 17-18 oldugunu unutmamak lazim.

Son olarak Serkan'a gelince mesela Serkan 3 aydir takim ile antreman bile yapmiyo olabilir bu onun yetenek veya potansiyel kaybina ugradigindan degil yonetim ile anlasamamasindan kaynaklaniyor ki transfer sezonunun son gunu Turkiye sampiyonu olan Galatasaray bu oyuncuyu bosu bosuna almadi. Yoksa Omer Aysan'nin da gidisi ile bu sene Serkan Bursaspor icin cok onemli bi isim olucakti kontrati bitmiyo olsaydi emin ki en az 4-5 milyon avro istenicekti veya szeon sonu goruselim su anda kesinlikle satmayi dusunmuyoruz denecekti. Serkan siradan bi takima transfer olmus siradan bi oyuncu degil haftaya Antalyaspor macinda Turkiye sampiyonunun ilk 11inde gorebilciegimiz bir oyuncu belki de 1-2 seneye kadar kendini A milli takimda bulucak. En onemli nokta Serkan'a -9 PA verilme karari Galatasaray transfer olmadan 3-4 ay once verilmis bi karar olmasi yani bu transfer ile yakindan uzaktan alakasi yok ama bu transfer de bu karari desteklemesi gerekirken nedense burada ters tepki yaratmis.

mkkadi
09.Eylül.2007, 12:52
Serkanın veya Sercanın -8, -9 almış olması o kadar önemli değil, aslında önemli ama bu oyuncular gösterdikleri performansa göre yeniden değerlendirilip düzenlemeler yapılabilir. GSdeki sağbek sorununu da düşünürsek önümüzdeki maçlarda serkanın oynama şansı yüksek ve ne durumda olduğunu göreceğiz ama burada yapılan bir yanlış var(bence). Başta da dedim -8,-9 görecelidir, performansa göre değişir ama bana göre hiç bir futbolcu başka takıma transfer oldu diye onun için öngörülen değerlerden vazgeçilmemelidir. Sizin şu anda yapmış olduğunuz şey birileri bişey diyecek diye o kadar uğraşınızdan taviz vermek olacaktir. Ne bi futbolcu büyük takıma geldi diye PA arttırılmalıdır ne de düşürülmelidir. -9da karar vermişsindir, 10 maç oynar bakarız -9 fazla -8e düşer ama gördükten sonra düşer veya tam tersi yükselir. Ben senin onun performansına göre değiştirmene bişey diyemem ama sırf çıkacak dedikodular yüzünden değişiklik yapmak dediğim gibi birtakım şeylerden TAVİZ vermektir bilmem anlatabildim mi?

mkkadi
09.Eylül.2007, 13:19
Kadir yahu taviz vermekle ne alakası var. Yahu sırf bu eleştireleri almak için yapılan birşeyde değil bu,,yanı dedim diye olayı sadece buna baglamayın. Bakınız oynadıgı zaman hemen iyi performans gösteremicek antreman acıgı var Serkanın,zamanla yani ara döneme kadar çok alısırsa anca kendine gelir. O zamanda biz tekrar gözden geciririz. Ki geçen sene 3 ay sahalardan uzak kaldı serkan.. Onunda etkesi var.

Daha önce de demiştim gerçekte -8 de olabilir ama yukarıda -9 yaptım transfer olunca da -8e düşürüldü manası çıkıyor ortaya. Evet çok eksiği var şu an için ve belki de doğru değer -8dir bi itirazım yok eğer düşme nedeni GSye tranfer olması değil de birsürü eksiğinin olması, o kadar iyi performans veremiyecek olması falan filan. Tekrar değerlendirme yapılır zor iş değil. Ama yukarıda söylenenlerden anlaşılan -8e düşmesi GSye transferinden kaynaklanıyor.

Crocodile1963
09.Eylül.2007, 19:05
Serkan'ın -8e düşmesi veya -9a çıkmasının Gs'ye transferiyle alakalı olmadığını zannediyorum. Dediğim gibi hazırlık kamplarının hiçbirine katılmaması ve hazırlık maçlarında oynanaması buna etken olabilir. Zaten ortada bir yanlışlık olursa 9.01-9.02 de düzeltilir. Gs'de 4-5 iyi maç çıkarsın arka arkaya o zaman zaten kötü olması için ortada bir şey olmaz...

LaigLeNoiR
09.Eylül.2007, 19:21
Sercan'ın -9 PA'ya çıkmasına sevindim :)

perpetua
09.Eylül.2007, 19:40
Daha önce de demiştim gerçekte -8 de olabilir ama yukarıda -9 yaptım transfer olunca da -8e düşürüldü manası çıkıyor ortaya. Evet çok eksiği var şu an için ve belki de doğru değer -8dir bi itirazım yok eğer düşme nedeni GSye tranfer olması değil de birsürü eksiğinin olması, o kadar iyi performans veremiyecek olması falan filan. Tekrar değerlendirme yapılır zor iş değil. Ama yukarıda söylenenlerden anlaşılan -8e düşmesi GSye transferinden kaynaklanıyor.

Iste bu nedenle simdiye kadar oyuncularin CA ve PA'lari hakkinda aciklama yapilmasini istemedim.

Kimsenin transfer olmasi veya olmamasi nedeniyle CA veya PA'larda degisiklik yapilmiyor.

1-2 ay once Galatasaray konusunda oyuncular hakkinda sorulan sorulari cevaplasaydim, ozellikleri sizlere anlatsaydim eger, veritabaninda (sadece Turkiye'de degil, Turkiye disinda da bulunan oyunculara bakarak ve oyunun beta surumlerini inceleyerek) degisiklik yapmamiz zorlasirdi.

Coskun lutfen CA/PA vs. gibi konulari oyun cikana kadar burada konusma. Pekala son dakikada fikrimiz degisebilir, pekala son dakikada bir oyuncu ile ilgili bir cok degisiklik olabilir. Arastirma surecinde Nisan ayindaki dusuncemiz ile Agustos ayindaki dusuncemiz arasinda fark olabilir, yeni bilgiler edinmis, oyuncuyu farkli sekilde analiz etmis, milli takim, hazirlik maclari vs. gibi musabakalarda farkli ozelliklerini gozlemlemis olabiliriz.

En basitinden Aydin Yilmaz icin ornek vereyim. Mesela benim icimden kendisine -9 PA vermek geciyor cunku Aydin konusunda belki de cogunuzdan daha da fazla umitliyim. Ancak Aydin'a -9 vermek buyuk risk tasiyor cunku bunyesi oldukca zayif bir futbolcu Aydin. Inanilmaz gelisme de yasayabilir, buyuk hayal kirikligi da yaratabilir. Bu nedenle de mantik, Aydin'a -8 verilmesini ongoruyor. Ama son anda fikir degistirip, Aydin oynadikca bazi seyler gorup fikrimi -9'a veya belki de -8 veya -9 yerine belirli bir PA vermeye degistirebilirim. Daha sonra neden -8'den -9'a cikti, veya neden -8'di Pa'si 145 oldu diye sorulara maruz kalmamak icin bu asamada bizim yaptiklarimizin kendi icimizde kalmasi en dogru olani. Son kararlarimizi verdikten sonra oyun cikinca hep beraber tartisiriz.

Serkan'in -8'e inmesinin nedeni de kesinlikle Galatasaray'a transferi degil.

U19 milli takimina bakiyoruz. Bu milli takimda oynayan Sercan, Baris Memis, Serkan, Ahmet Ari, Jem Paul Karacan vs. vs. hep -9 potasina sokulmasi dusunulebilecek oyuncular. Ama ne var ki gecen senenin U19 milli takimi belki de hem bir sene oncesinin hem de bu senenin U19 takimlari arasinda en zayif U19 milli takimi. En azindan sahadaki performanslarina/kalitelerine bakinca biraz bu kani ortaya cikiyor. Bu durumda da cok sayida -9 potansiyele sahip oyuncunun gecen senenin U19 takimindan cikmasi pek de mantikli gorunmuyor.

Pekala bu oyuncular genc, ve gelecek vaad ediyor. Ancak 151 PA ile 179 PA arasinda esasinda daglar kadar fark var. Birisi cok iyi bir oyuncu, digeri ise dunya capinda, rahatlikla Avrupa'nin en buyuk kuluplerinde banko oynayabilecek bir yildiz. -9 konusunda bu kadar tereddutlu olunmasinin nedeni de bu. Cunku bu oyuncularin kat edecegi cok yol var ozellikle 170+ seviyesinde oyuncular olabileceklerini rahatlikla soyleyebilmek icin.

Umarim anlatabilmisimdir...

mkkadi
09.Eylül.2007, 21:28
Iste bu nedenle simdiye kadar oyuncularin CA ve PA'lari hakkinda aciklama yapilmasini istemedim.

Kimsenin transfer olmasi veya olmamasi nedeniyle CA veya PA'larda degisiklik yapilmiyor.

Bu bilgiler anlatabilmende yeterli zaten dediklerimde de onu belirttim, tranfer olduğu için düşmüş olması düşüncesi bence yeterince kötü birşey ve ben bunun yanlış olduğunu belirttim. Senin dediğin gibi Aydından bir çok insan bi patlama bekliyor ve yapabilir de. Yaparsa -9 verilir (ardada olduğu gibi) ancak bişeyler gösterene kadar ona beklentilerden yola çı**** -9 vermek de yanlış olur. Ben sadece bana göre (başkalarına görede olabilir) yanlış birşeyler yapılmasın diye buraya yazdım..

Demişsin ki işte bu yüzden biz buraya CA PA yazmıyoruz. Biz burda Serkanın kaç olmasını değil, başka nedenleri tartıştık ama sanırım artık konu kapanmıştır.

Crocodile1963
10.Eylül.2007, 01:42
Marcelo Rodrigez(Marcelinho) oyunda zannedersem ST olarak gözüküyor. Marcelinho'nun bugünkü açıklaması : "Sezon öncesi teknik direktör Samet Aybaba ile sahadaki pozisyonu için bir görüşme yaptığını kaydeden Brezilyalı oyuncu, "Kendisi beni ilk başlarda sağ açıkta oynatıyordu. Ben hocama, daha önce hep sol açıkta oynadığımı ve bu mevkide daha verimli olacağımı söyledim. Hocamız da beni alışık olduğum sol tarafa koydu. Ben de bu bölgede faydalı olduğuma inanıyorum" diye konuştu."

Bu açıklamanın ardından ilerleyen yamalarda bir düzenleme yapılabilir herhalde ?

Prowler84
10.Eylül.2007, 03:12
SI'ın bu pa dilimlerinde bir düzenleme yapması gerek aslında dilimlerin aralıkları daraltılmalı biraz.Bütün tartışmalar bu geniş dilimler yüzünden çıkıyor.(Örn: -9: 150-180) Mesela Gs'li Aydın'a -8 genellikle yetersiz, -9 ise çok fazla geliyor.10 yerine en az 12-14 dilim olmalı.Bu konuda talep hiç olmuyormu SI
'a?

sentugo
10.Eylül.2007, 08:32
Serkan konusunda ise çoğu kişi -9 oldugunu bilmiyordu. Şimdi GSye transfer oldu ve söylentiler yayılmasın diye -8 e düşürdük. Galatasaraya transfer oldu hemen -9 çıkardınız gibi söylemler olacaktı bunun önune geçmek için böyle birşey yaptık. Fakat bunla alaksı gerçekte yok tabikide,gerçekten geleceği olan bir isim ve büyük bir kulubede giderek bunu gösterdi. Sezon arasında onu Ömer abi tekrar değerlendirecektir emin olabilirsin.

BUrda açıkça belirtmişsin abi Gs'ye gitti diye düşürüldüğünü, yani öyle olmak zorunda olduğunu.. Ama önemli değil sonuçta karar sizin.. Sezon arasında tekrar -9 a döneceğinden kuşkum yok :)

LaigLeNoiR
10.Eylül.2007, 08:40
SI'ın bu pa dilimlerinde bir düzenleme yapması gerek aslında dilimlerin aralıkları daraltılmalı biraz.Bütün tartışmalar bu geniş dilimler yüzünden çıkıyor.(Örn: -9: 150-180) Mesela Gs'li Aydın'a -8 genellikle yetersiz, -9 ise çok fazla geliyor.10 yerine en az 12-14 dilim olmalı.Bu konuda talep hiç olmuyormu SI
'a?

Kesinlikle katılıyorum çok güzel bir fikir :) Ama sanıyorum bu konuda Sİ'a ulaşılmıştır.(Öyle tahmin ediyorum) Kesin bir bilgim yok ama.

Ilhan
11.Eylül.2007, 07:33

1-2 ay once Galatasaray konusunda oyuncular hakkinda sorulan sorulari cevaplasaydim, ozellikleri sizlere anlatsaydim eger, veritabaninda (sadece Turkiye'de degil, Turkiye disinda da bulunan oyunculara bakarak ve oyunun beta surumlerini inceleyerek) degisiklik yapmamiz zorlasirdi.

Coskun lutfen CA/PA vs. gibi konulari oyun cikana kadar burada konusma. Pekala son dakikada fikrimiz degisebilir, pekala son dakikada bir oyuncu ile ilgili bir cok degisiklik olabilir. Arastirma surecinde Nisan ayindaki dusuncemiz ile Agustos ayindaki dusuncemiz arasinda fark olabilir, yeni bilgiler edinmis, oyuncuyu farkli sekilde analiz etmis, milli takim, hazirlik maclari vs. gibi musabakalarda farkli ozelliklerini gozlemlemis olabiliriz.

En basitinden Aydin Yilmaz icin ornek vereyim. Mesela benim icimden kendisine -9 PA vermek geciyor cunku Aydin konusunda belki de cogunuzdan daha da fazla umitliyim. Ancak Aydin'a -9 vermek buyuk risk tasiyor cunku bunyesi oldukca zayif bir futbolcu Aydin. Inanilmaz gelisme de yasayabilir, buyuk hayal kirikligi da yaratabilir. Bu nedenle de mantik, Aydin'a -8 verilmesini ongoruyor. Ama son anda fikir degistirip, Aydin oynadikca bazi seyler gorup fikrimi -9'a veya belki de -8 veya -9 yerine belirli bir PA vermeye degistirebilirim. Daha sonra neden -8'den -9'a cikti, veya neden -8'di Pa'si 145 oldu diye sorulara maruz kalmamak icin bu asamada bizim yaptiklarimizin kendi icimizde kalmasi en dogru olani. Son kararlarimizi verdikten sonra oyun cikinca hep beraber tartisiriz.

U19 milli takimina bakiyoruz. Bu milli takimda oynayan Sercan, Baris Memis, Serkan, Ahmet Ari, Jem Paul Karacan vs. vs. hep -9 potasina sokulmasi dusunulebilecek oyuncular. Ama ne var ki gecen senenin U19 milli takimi belki de hem bir sene oncesinin hem de bu senenin U19 takimlari arasinda en zayif U19 milli takimi. En azindan sahadaki performanslarina/kalitelerine bakinca biraz bu kani ortaya cikiyor. Bu durumda da cok sayida -9 potansiyele sahip oyuncunun gecen senenin U19 takimindan cikmasi pek de mantikli gorunmuyor.

Pekala bu oyuncular genc, ve gelecek vaad ediyor. Ancak 151 PA ile 179 PA arasinda esasinda daglar kadar fark var. Birisi cok iyi bir oyuncu, digeri ise dunya capinda, rahatlikla Avrupa'nin en buyuk kuluplerinde banko oynayabilecek bir yildiz. -9 konusunda bu kadar tereddutlu olunmasinin nedeni de bu. Cunku bu oyuncularin kat edecegi cok yol var ozellikle 170+ seviyesinde oyuncular olabileceklerini rahatlikla soyleyebilmek icin.

Değişikliği paylaşmanın, burada kritik yapılmasının, bunun üzerine son kararın araştırmacı tarafından verilmesinin herhangi bir zararını göremedim. Açıkçası son cümledeki "Umarım anlatabilmişimdir" tabirini de gördükten sonra yazılanları bir kez daha okumam gerektiğini düşündüm, okudum fakat yine neden gizli kalması gerektiği konusunda kafamda net birşey oluşmadı.

Özellikler anlatılınca, burada eleştriler gelince araştırmacı gözünden kaçmış birşeyi görecek. Elbette gelen beta ile karşılaştırma imkanı bulup buna göre değişimler de yapacak. Ama sonuçta burada tartışıldığı için daha değerli bir ürün çıkacak. Araştırmacının sonuçta bu eleştrilerden kafa karışıklığı tarzında şeyler yaşamaması lazım çünkü araştırmacı takımı yakından tanıyan, oyuncuları olabildiğince izleyen ve özellik vermede yetkin ve etkin rolde olduğu için pasif rolde olan bizlerin eleştrilerine gerek görmediği takdirde kulak asmama yetkisine de sahiptir.

Bir örnek vermek istiyorum. Bugün Gökhan Gönül'ün isabetli ve uzun taçlar attığını gördük. Cengiz ve Tarık'ın bizlerle bu oyuncunun profilini paylaştığını düşünelim. Mesela long throws özelliğini 8 gibi alakasız değer verdiklerini düşünelim o profilde. Ben bunu bilirsem, gereken noktada Cengiz'i uyarıp derim ki, bak bu adam uzun taçları güzel atıyor, 15-16 uyar derim, Cengiz eleştriyi aldığı noktadan itibaren izler ve optimumu kendi bulup verir. Atıyorum Cengiz benim fikrime uymadı. Benim bundan dolayı Cengiz'i yerme gibi bir yetkinliğim yok. O tamamen onun insiyatifidir. Sonuçta ben editörü açıp da düzeltebilirim kendim için. Mesela Cengiz benle Semih ve Uğur profillerini paylaşmıştı ben araştırmacı iken, Semih'in off the ball özelliğinin artması gerektiğini söylemiştim ve nitekim benle aynı fikirde olduğunu belirtti ve Semih'in off the ball özelliği 17 oldu 802'de (yanlış da hatırlıyor olabilirim).

Özellikleri burayla paylaşmadığınız zaman genel olarak tek kişinin verdiği karara bakacağız ve oyun çıktıktan sonra doğacak sıkıntıları yine araştırmacı göğüsleyecek. Ben daimi şeffaflıktan yanayım. Tabii ki son karar yine şef ve SI'ın.

perpetua
11.Eylül.2007, 08:09
Değişikliği paylaşmanın, burada kritik yapılmasının, bunun üzerine son kararın araştırmacı tarafından verilmesinin herhangi bir zararını göremedim. Açıkçası son cümledeki "Umarım anlatabilmişimdir" tabirini de gördükten sonra yazılanları bir kez daha okumam gerektiğini düşündüm, okudum fakat yine neden gizli kalması gerektiği konusunda kafamda net birşey oluşmadı.

Özellikler anlatılınca, burada eleştriler gelince araştırmacı gözünden kaçmış birşeyi görecek. Elbette gelen beta ile karşılaştırma imkanı bulup buna göre değişimler de yapacak. Ama sonuçta burada tartışıldığı için daha değerli bir ürün çıkacak. Araştırmacının sonuçta bu eleştrilerden kafa karışıklığı tarzında şeyler yaşamaması lazım çünkü araştırmacı takımı yakından tanıyan, oyuncuları olabildiğince izleyen ve özellik vermede yetkin ve etkin rolde olduğu için pasif rolde olan bizlerin eleştrilerine gerek görmediği takdirde kulak asmama yetkisine de sahiptir.

Bir örnek vermek istiyorum. Bugün Gökhan Gönül'ün isabetli ve uzun taçlar attığını gördük. Cengiz ve Tarık'ın bizlerle bu oyuncunun profilini paylaştığını düşünelim. Mesela long throws özelliğini 8 gibi alakasız değer verdiklerini düşünelim o profilde. Ben bunu bilirsem, gereken noktada Cengiz'i uyarıp derim ki, bak bu adam uzun taçları güzel atıyor, 15-16 uyar derim, Cengiz eleştriyi aldığı noktadan itibaren izler ve optimumu kendi bulup verir. Atıyorum Cengiz benim fikrime uymadı. Benim bundan dolayı Cengiz'i yerme gibi bir yetkinliğim yok. O tamamen onun insiyatifidir. Sonuçta ben editörü açıp da düzeltebilirim kendim için. Mesela Cengiz benle Semih ve Uğur profillerini paylaşmıştı ben araştırmacı iken, Semih'in off the ball özelliğinin artması gerektiğini söylemiştim ve nitekim benle aynı fikirde olduğunu belirtti ve Semih'in off the ball özelliği 17 oldu 802'de (yanlış da hatırlıyor olabilirim).

Özellikleri burayla paylaşmadığınız zaman genel olarak tek kişinin verdiği karara bakacağız ve oyun çıktıktan sonra doğacak sıkıntıları yine araştırmacı göğüsleyecek. Ben daimi şeffaflıktan yanayım. Tabii ki son karar yine şef ve SI'ın.

4 bin tane oyuncunun gecmisini toplama ve isleme, 2000 tane kontrat yenileme, 1000 tane transfer yapma ve profesyonel oyuncu ekleme isleri arasinda bir de bu ince detaylari uzun uzun tartisacak zaman yok. Bunu zaten senin de bilme imkanin yok...

Bu birincisiydi.

Ikincisi, mal bize ait degil.

Son olarak da su asamada tartisarak kazanilacak bir sey yok. Simdiye kadar yazilmislari zaten gozardi etmedik. Bundan sonra yazilacaklari da goz ardi etmiyoruz. Ancak sonucta karar verecek takim arastirmacilari/ekip vs.

Burada yazilanlari zaten okuyoruz, cevap vermesek de okuyoruz ve uygun oldugunu dusunduklerimizi zaten yansitiyoruz veya bazen de zaten yansitmis oluyoruz.

Bu durumda tartismaya acmanin yarari ne bize? Yani bir oyuncunun bir ozelligini izlemis olup, gormus olup burada yazmak icin oyuncunun profiline mi ihtiyac var? Veya CA/PA degerlerine mi ihtiyac var?

Ilhan
11.Eylül.2007, 18:08
4 bin tane oyuncunun gecmisini toplama ve isleme, 2000 tane kontrat yenileme, 1000 tane transfer yapma ve profesyonel oyuncu ekleme isleri arasinda bir de bu ince detaylari uzun uzun tartisacak zaman yok. Bunu zaten senin de bilme imkanin yok...

Bu birincisiydi.

Ikincisi, mal bize ait degil.

Son olarak da su asamada tartisarak kazanilacak bir sey yok. Simdiye kadar yazilmislari zaten gozardi etmedik. Bundan sonra yazilacaklari da goz ardi etmiyoruz. Ancak sonucta karar verecek takim arastirmacilari/ekip vs.

Burada yazilanlari zaten okuyoruz, cevap vermesek de okuyoruz ve uygun oldugunu dusunduklerimizi zaten yansitiyoruz veya bazen de zaten yansitmis oluyoruz.

Bu durumda tartismaya acmanin yarari ne bize? Yani bir oyuncunun bir ozelligini izlemis olup, gormus olup burada yazmak icin oyuncunun profiline mi ihtiyac var? Veya CA/PA degerlerine mi ihtiyac var?

Sonuç olarak mal bizim olmadığı için kurallar üzerinde tartışmanın şu anda faydası olmayacak, haklısın. Ancak bu eleştriyi de gereken yerlere iletip daha olumlu bir karar almak için de uğraşılabilir tabii ki. Yine de ilgin için sağol.

perpetua
11.Eylül.2007, 23:48
Sonuç olarak mal bizim olmadığı için kurallar üzerinde tartışmanın şu anda faydası olmayacak, haklısın. Ancak bu eleştriyi de gereken yerlere iletip daha olumlu bir karar almak için de uğraşılabilir tabii ki. Yine de ilgin için sağol.

Sistemin degismesi icin gerekli bir neden goremiyorum acikcasi.

8.0.2 uzerinden zaten bir cok yorum yapildi ve bunlarin belki de hemen hemen hepsini yansittik.

Bu asamada oyuncularla ilgili gozunuze carpanlari buraya eklemenizin onune gecen bir sey yok.

Degisiklik zaten yapilmissa sorun yok.

Degisiklik yapilmamissa bize hatirlatmis olursunuz ve biz de mutesekkir oluruz.

Vieri
15.Şubat.2008, 02:32
Bursaspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

extensor
16.Şubat.2008, 02:21
Genel Yorumum

Bana göre:

0 hata muhteşem coşkun tebrikler
ben bi tek sinanın 137 lik pa sını eleştirecektim baktım oda 130 düşmüş süpersin ne diyeyim ama bu ca ve pa değerlendirmelerim daha mevkiilere bakmadım :D

YusufT
18.Şubat.2008, 17:42
Volkan Sen garip olmus :)

eXcitinG
23.Şubat.2008, 14:38
Vega nın refLeksLeri biraz daha iyi oLabiLirdi coşkun bence. Onun dışında da en sonunda isteniLen bir Egemen yaratıLmış.

YusufT
23.Şubat.2008, 16:58
Bursaspor altyapiyi gittikce güclendiriyor.

Ilhan
23.Şubat.2008, 17:59
Zaten hep güçlüydü altyapı. Bunun sistematiği güçlendirildi sadece. Bursa'da inanılmaz bir potansiyel var, hatta ülkemizin en potansiyelli şehri diyebilirim futbol açısından.

YusufT
23.Şubat.2008, 18:04
Zaten hep güçlüydü altyapı. Bunun sistematiği güçlendirildi sadece. Bursa'da inanılmaz bir potansiyel var, hatta ülkemizin en potansiyelli şehri diyebilirim futbol açısından.

Ilhan abi, bende biliyorum Bursaspor'un alt yapisinin gücünü. 4 sezon icinde Sampiyon adayi olacaktir alt yapidan cikan oyuncularla

EL-Hadji
25.Şubat.2008, 22:27
Çoşkun Ömer Aysan eski bir kocaelisporlu biliyorsundur. Ve kocaelispor orta sahanın sağında onyardı hiç bek oynamzdı. MR özelliği 15 olabilir rahat rahat.

Han12
19.Nisan.2008, 00:37
Ya zaten abartalım demiorum :) sadece birazcık daha bonkör olalım diorum en azından -8ler açısından...

YusufT
19.Nisan.2008, 09:35
Yuh yinemi bee.. :D Bursaspor'da hic durmuyor, tebrikler.

bjk_melo_151
19.Nisan.2008, 10:36
Umarım yararlı olurlar.Kural getirilmesi gerekli maaşlar konusunda.başarıya göre maaş verilmeli.Eskiden maç başına alıyorlardı.Şimdi yıllık aylık haftalık işi çıkınca oyuncular oynamadan zaten paralarını alıyorlar bu nedenle oynamıyorlar çoğu kez...

YusufT
03.Mayıs.2008, 01:18
Valencianin ve feyenoordun scoutlarida Bursaspora gözünü dikmis.

onurphaned
03.Mayıs.2008, 14:35
İsrail'li araştırmacılar gibi hemen -9 verelim :P

Crocodile1963
03.Mayıs.2008, 17:38
Sercan YILDIRIM

Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri :OSMANGAZİ
Doğum Tarihi :5 Nisan 1990
Uyruk:TC
Futbolcu Temsilci:Lisans Bilgileri
Lisans No : 541174
Kulüp : BURSASPOR
Sözleşme Başlangıç T. : 1 Haziran 2009
Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2011

*T.F.F Resmi Web Sitesinden Alınmıştır

OMANA
05.Mayıs.2008, 09:40
Bursaspor ligde kalmış düşme korkuso yok oyuncular bu açıdan rahat ..karşılarında kayserisporun yedekleri trübünler ise tıklım tıklım dolu...bursa syircisi inanılmaz..inanılmaz gerçekten..

ama bu takım bursaya yakışmıyor..coşkun kusura bakma sen bursayı yakın takip ediyorsun allah aşkına insan o seyirci için oynar be..bursa halkına seyircisine kayserisporun yedeklerini yenemeyen takım yakışıyormu...

neyse konuya gelirsek volkan şenin -8 alması konusunda hemfikirim düzgün vuruşları var..set pieces rakamları ona göre düzenlenecektir saanırım..

Lionel Andres Messi
06.Mayıs.2008, 00:33
Fatih ile Sercan -9 Pa olacaklar FM2009da.. İSrailleri bilmem.İlgilendirmez beni..

-9 Pa:Sercan Yıldırım
-9 Pa: Fatih Kurtuluş

-8 Pa: Eren ALbayrak
-8 Pa: Muhammet Demir
-8 Pa: Volkan Şen

Bu arada U17 Milli takım Hollandayı 3-0 yendiğimiz maçta kaptan Eren ile Muhammet birer gol attılar:)
sana güveniyorum abi kesinlikle hakediyolardır.bir şüphem yok zaten bursanın iyi gençleri var.sercanın profili aynı mı kalcak onu merak ettim?

muhammet demir ile avrupa klübü ilgileniyordu ismi bilindik haberi bugün gördüm ama takımın ismini unuttum.:)
fatih kurtuluşun stili ve mevkisi hakkında biraz bilgi verirmisin:smismileyiw2: