PDA

View Full Version : [TSL] G.Antepspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

EL-Hadji
15.Mart.2007, 22:02
Gaziantepspor' u yakından inceleme şansım oldu fm liginden dolayı. Ekrem Dağ' ın acc ve pace' inin düşük olduğunu söylemek istiyorum. Ekrem iyi hızlanabilen bir oyuncu total hızı da hiç fena değil. Acc 12 yerine 14 olmalı diye düşünüyorum. Bir de Mehmet Polat ne zaman sol bek oynadı eskiden beri DLC bu adam oyunda. Dl oynuyorsa süzme bir sağ ayak olarak sağ bek de oynaması gerekmiyor mu. Bir de M. Polat' ın markingi 11 az değil mi :)

extensor
16.Mart.2007, 11:27
. Bir de Mehmet Polat ne zaman sol bek oynadı eskiden beri DLC bu adam oyunda. Dl oynuyorsa süzme bir sağ ayak olarak sağ bek de oynaması gerekmiyor mu.

valla şu söylediğini en az 40 kere yazdım biliyormusun ama her defasında gerek ömer ağabey gerekte başka biri yanlış bildiğimi söyledi bende yanlış bildiğime inanmaya başlamıştım

yahu mehmet polat ön liberoda bile 12-13 le oynar bal gibi kısa stoperdir

en fazla galatasarayda xavier li dönemde 3 lü savunmanın solunda oynamıştı

ekrem için söylediklerinde çok doğru kardeşim

krapinovic
16.Mart.2007, 11:48
Ekrem'in özelliklerinde genel bir artış yapmıştım, bu hız ve hızlanmaya da + olarak etki etmişti... Fakat gerçek şu ki, son haftalarda performansı zirve yaptı ve bu sezon için söylediklerinde haklısın... Ama şu unutulmasın ki, geçen sezon ve ligin başlarındaki Ekrem'e bakarak o değerleri verdim... Ben yaptıktan sonra adam uçtuysa ve böyle de devam edecekse, FM09 için gerekli ne varsa yaparız:)

Bir de Avrupa Şampiyonasında izleyelim, malum Avusturya milli takımına çağrıldı Euro 2008 için...

Mehmet Polat'ın asıl mevkii sol bek değil, ama o bölgede halen bile ara sıra oynuyor... Aslında savunmanın her bölgesinde oynatıldığı için bu kadar çok mevkii almıştır diye düşünüyorum... Hatta MC ve ML mevkileride mevcuttu benim elime geçtiğinde, kırpa kırpa bu hale geldi.... Ayrıca M.Polat'ın özelliklerinde ciddi bir düşüş var, markingi çok az düşürdüğümü hatırlıyorum... İlave olarak, konsantrasyon ve pozisyon almada da düşüş yaşıyor, hemen her maç çok ciddi hatalar yapıyor ve savunmayı da kaleciyi de çok zor durumlarda bırakabiliyor...

YusufT
16.Mart.2007, 16:56
Beto Cachoeira gercekten cok kaliteli isim cikti, iyi transfer.

EL-Hadji
17.Mart.2007, 02:20
Tamam Mehmet Polat Dl oynuyorsa DR' de oynabilecektir en azından onu eşit hale getirebiliriz sanıyorum. Bu arada Alpaslan yaptığım Ekrem porfili gayet gerçekçi ama bir yerlerden kesip hızını artırmamız lazım diye düşünüyorum.

midfielder1912
20.Mart.2007, 23:01
bu arada 2008 kadrosu henüz belli olmamıştır sanırım... ekrem in euro 2008 de olması piyasa yapması açısından da g.antep in isminin duyulması açısından önemli, inşallah orda görürüz.

krapinovic
21.Mart.2007, 08:24
bu arada 2008 kadrosu henüz belli olmamıştır sanırım... ekrem in euro 2008 de olması piyasa yapması açısından da g.antep in isminin duyulması açısından önemli, inşallah orda görürüz.

Valla geçenlerde Euro 2008 için Avusturya Milli Takımına çağrıldığı haberleri çıktı... Hatta kendisine de burdaki bir röportajda sorulmuştu "heyecanlı mısın?" diye. Ekrem'in verdiği cevap: "Niye heyecanlanayım ki, 27 yaşındayım!" oldu:)...

Eğer giderse gerçekten çok güzel olur, en azından Ekrem açısından... çünkü şimdiki performansıyla gerçekten hakediyor...

krapinovic
03.Nisan.2007, 07:59
Nurullah Sağlam'ın gelişiyle Antepspor'da futbol adına bir iyileşme başladı diyebilirim... Ama bunu Nurullah Sağlam'ın tek başına yaptığı söylenebilir mi, emin değilim... Hocayla beraber takıma yeniden dönen isimlerin de, bu "iyileşmede" fazlasıyla katkıları olduğunu düşünüyorum...

İsmini en başta zikredeceğim adam İlhan Özbay... Gerçekten Türkiye standartlarında "kaliteli" diyebileceğimiz bir kumaşı var... Burak kardeşimle bunu konuştuk ama buraya da yazayım, gelecek sezon CA'sı ve belirli özellikleri kesinlikle artırılmalı... hız, hızlanma, konsantrasyon değerleri gayet iyi... sezon sonuna dek kiralık olduğu için ben elleyemeyebilirim, ama bu adamın özellikleri Bank Asya 1.ligine göre verildiği için haksızlık oluyor... neticede görüyoruz ki, Süper ligde de gayet iyi oynuyor...

Bülent Bölükbaşı da son 3-4 maçtır koptu gidiyor, adam resmen takımı sırtlıyor... çalışkanlığı hakkında Güntekin Onay birşeyler söyledi geçen, sakatlığı döneminde kendisiyle aynı spor salonunda çalışmışlar, "ben 30 dk sonra kaytarırken Bülent 3-4 saat çalışırdı" diyor...

Erdal Güneş de 1-2 maçta sonradan girmesine rağmen gayet iyiydi, en azından bu kadar aradan sonra çıktığı her maçta tam hazır bir görüntü verdi...

Gençleri de dikkatle izleme fırsatı buldum biraz, onları da yakında yazacağım...

EL-Hadji
04.Nisan.2007, 00:25
İlhan Özbay' ın Gaziantep' e kiralık da olsa gelmesi Antep' i çok rahatlatmıştır. Sanıyorum orada Mehmet Çoğum oynuyordu daha önce. O da iyi bir futbolcu ama İlhan Türkiye' nin en iyi kanat oyuncularından biri. Nedendir bilinmez Lig A oyuncuları için maksimum 115 ca barajı koydum bu yüzden 115' e kitledik ama geçen sene süper ligde çok iyi oynayan İlhan bu sene de ligin 2. devresinde yine süper ligte çok iyi iş çıkarıyor. Ca' sı takribi 123-125 civarına çekilebilir. Bülent BÖlükbaşı sakatlanmasa ve KAyseri' de kalsa Şu Sivas' ın yerinde Kayseri' yi görebilirdik. Bülent çok yönlü bir oyuncu dr ve wbr pozisyonları da eklenebilir. Bir çok kez kendisini sağ bekte izlemiştik yıllar önce. Oyunun iki tarafını oynayan bir isim. Bence ca' sı tekrar 125 ' e çıkabilir. Ekrem' de karaiyerinin zirvesinde. Bu oyuncunun da 125-128 seviyesine çekilebilir Ca' sı.

Aşk-ı Şehir
04.Nisan.2007, 00:47
Beto çok iyi bir oyuncu. TSL'nin en iyi forvetlerinden biri 2.yarıdaki durumuna bakarsak. Eğer Beto bu formunu sürdürürse daha iyi yerlere gelir.

EL-Hadji
04.Nisan.2007, 01:14
Evet Mustafa sana katılıyorum attığı goller belli. Tekniği 10 verilmiş sanırım Brezilyalı araştırmacılar herkese bol bol dağırıtken Beto' ya cimri davranmışlar. Tekniği en az 12 olur. Ankara' da attığı röveşata golü hala aklımda. Ca' sı 125 civarında olabilir.

YusufT
04.Nisan.2007, 04:47
Beto Brezilyadan gelmedi diye biliyorum..

Ilhan Özbay enistemin yegeni oluyor bu arada, iyi yapin hee :)

Onurap
04.Nisan.2007, 04:52
bEto bulgar liginden litex sanırım geldi...Ama düzenleme lazım çünkü çok iyi oynuyor hatta mükemmel..G.antepte en iyisi bence..

krapinovic
04.Nisan.2007, 06:58
Beto, Bulgaristan'ın Litex takımından geldi, ama sanki Brezilya araştırmacılarından çıkmış bir hali var... CA'sı 113 ama, ben oyunda 7 sezon kadroda tuttum, 32 yaşına geldiğinde bile çok etkili bir oyuncu oldu:)....

Buna rağmen tekniği, kafa vuruşları ve hızı sanki biraz daha artabilir gibi geldi... Nurullah Hoca O'nu Kaka'ya benzetiyor, fiziğini tabii... Ayrıca antrenmanlarda felan çok şakacı, neşe dolu bi adam, adaptasyon da üst seviyede diyebiliriz...

İlhan Özbay kesinlikle iyileştirilmeli, bir türlü parlayamayan ve yedekten kurtulamayan Çoğum'a bile verdiğimiz PA ortadayken, İlhan'a elleşmemek ayıp olur...

EL-Hadji
04.Nisan.2007, 07:17
İlhan zaten 115 iyiydi ama 123' e falan çıkarabiliriz. Hızı artabilir.

werder91
05.Nisan.2007, 23:10
Beto çok iyi işler yapıyor, bence sadece tekniği yükselse daha iyi olur, çünkü araştırmacı arkadaşın dediği gibi oyunda zaten oldukça verimli...

bu arada Gaziantepspor sezon başında Almanya'dan galiba 2 gurbetçi gençle anlaşma yaptı. bunlar oyuna eklenir mi?... bilginiz var mı?...

krapinovic
06.Nisan.2007, 06:57
bu arada Gaziantepspor sezon başında Almanya'dan galiba 2 gurbetçi gençle anlaşma yaptı. bunlar oyuna eklenir mi?... bilginiz var mı?...

Aynı şeyden bahsediyorsak eğer, Sportürk adlı bir dergi yıl boyunca Almanya, Hollanda gibi Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde futbolcu seçmeleri yapıyor... Bu sezon başında da Gaziantepspor bir genç futbolcu beğendi...

Ama bu öyle zannediyorum bir prensip anlaşması ve öğrendiğim kadarıyla, bu gençler bulundukları ülkelerdeki amatör veya yarı-profesyonel kulüplerde oynamaya devam ediyor. gelişme gösterdikleri takdirde de burdan anlaştıları kulüplerin PAF takımlarına dahil ediliyor... Yani ortada resmi bir sözleşme henüz yok ve oyuna yansıtılmaları da şu an için zaten mümkün değil...

Senin bahsettiğinle aynı mı bilmiyorum ama, benim kayıtlarımdaki haber bu şekilde:

Sportürk’ün Avrupa genelinde gerçekleştirdiği futbolcu seçmeleri sonucunda keşfedilen genç yetenekler, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve diğer kulüp temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor.
Sportürk Futbolcu seçmelerine katılarak hayallerindeki takımda oynama şansı yakalayan 17 yaşındaki Okan Kanarya Nürnberg’te yapılan Sportürk futbolcu seçmelerine katıldı ve gösterdiği performansı ile keşfedilip Galatasaray ile anlaşırken, Aachen’da yapılan seçmelere katılarak keşfedilen 17 yaşındaki İsa Congar ise Fenerbahçe alt yapı sorumlusu Şenol Çorlu tarafından beğenildi.
Sportürk futbolcu seçmelerine Fransa’dan katılan Müjdat Sağlam, Türkiye Türkcell Süper Lig takimlarindan Sivasspor ile 2 yıllığına anlaştı. Almanya`da Mülheim`da yapilan secmelere katilan 17 yasindaki Aydin Bagbasi, TFF Süper lig takimlarinlarindan Kayserispor ile anlasti. Hollanda`dan seçmelere katılan Yusuf Murat Türkiye 2. lig takımlarından Kırşehirspor ile anlaşırken, Kassel`de yapılan seçmelere katılan Ahmet Gül ise Gaziantepspor tarafından beğenildi.

krapinovic
12.Mayıs.2007, 22:33
Bülent için herkes birşeyler yazmış, haklı olarak tabii... Profiline bakacak olursak en dikkat çeken özelliği gayet profesyonel olması ve dizginleri eline aldığında bir takımı sırtlayabilmesi...

Bunlara rağmen şu anki CA'sı yeterli diye düşünüyorum, zaten yaşı ilerledi, bu yaşa rağmen oyunda 1-2 sezonu rahat çıkarabiliyor... Ayrıca ligin son maçında ikinci yarı başında Ivan'ın yerine girdi ve saç baş yoldurdu, bunu da eklemek isterim...

İstanbul Belediye maçı garip bir maç oldu, belki de son maç ve prestij maçı olduğu için... Sol bek bildiğimiz Ivan, ilk yarının tamamında ortasaha oynadı, açık söyliim sahanın da en iyisiydi... DM mevkiini 10 yapmayı düşünüyorum...

Hafta içinde PAF takımdan A takıma çağrılan İsmail Köybaşı da ilk 11'de başladı ve maçın nerdeyse tamamında sahadaydı, yaşına rağmen çok güzel oynadı... Golün olduğu pozisyonu hazırlayan, ortayı yapan da İsmail'di... DL/WBL oynuyor...

Bunlara ek olarak, biraz erken belki ama, Gaziantepspor'da gidecekler de hemen hemen belli oldu... Devre arası Oğuz Dağlaroğlu, Tomas Sedlak ve Ali Cansun'un gideceği kesinleşmişti... Geçtiğimiz haftalarda da Ergün Penbe, Mehmet Çoğum, Barış Durmaz ve Volkan Arslan'ın sezon sonu ayrılacakları netleşti... Ve ligin bitmesiyle de Özgür Bayer ve Özgür Yıldırım (nihayet) takımdan ayrılıyorlar...

Geleceği konuşulan tek isim ise Konyaspor'dan Erman Özgür... şimdilik....

EL-Hadji
12.Mayıs.2007, 22:43
Alpaslan sizde genç milli Ahmet Arı isimli bir oyuncu var bu sezon gantep belediyede oynadı. Çok büyük bir yetenek umarım bozulmaz. Çok klas bir adam kocaeli sol kanadını felç etmişti.

KaPaLı
12.Mayıs.2007, 22:51
İVAN şu anda Gaziantep'te kiralkmı ? ben Fenerbahçe'ye alacaktım Gaziantepspor'a değil Brezilya kulubune teklif yaptım ama ilginç olan şu 2007 senesindeyken 2009 yılında bana gelecek olmasıydı. 2 yıllık kiralık sözleşmemi yoksa hatamı?

bjk_melo_151
12.Mayıs.2007, 23:29
TFF'de net bir açıklama yok bildiğim kadarıyla kiralık ama anlaşma gereğince klüp isterse sözleşme uzatabilir. Washington'da(Konyaspor) ve Zé Antonio'daki gibi

krapinovic
12.Mayıs.2007, 23:34
Ahmet Arı'nın farkındayım, aslında A takımda oynaması düşünülüyordu ama nolduysa kiralık gönderildi... Ben PA'sına -7 vermiştim, şef biraz daha artabilir dedi, yine de Belediye'de maçlarını izleyen diğer arkadaşlar da onaylarsa artırabiliriz...

Ivan devre arası 1,5 yıllık kiralık geldi... Yani gelecek sezon sonuna dek kiralık oynayacak, zaten oyunda da bu şekilde ayarlanmıştı...

midfielder1912
08.Haziran.2007, 01:47
Gaziantepspor, dış transferde Konyaspor'dan orta alan oyuncusu Erman Özgür ile anlaştı.

Kırmızı-siyahlılar, daha önce prensipte anlaşmaya vardığı başarılı orta alan oyuncusu Erman Özgür ile biraraya geldi. Celal Doğan Tesisleri'nde yapılan kısa görüşmenin ardından Erman Özgür, kendisini 1 yıllığına Gaziantepsporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, yaptığı açıklamada, Murat Şahin, Mustafa Cevahir ve Hakan Bayraktar'ın ardından Erman Özgür'ü de kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını, transferlerin süreceğini söyledi.

krapinovic
08.Haziran.2007, 07:24
Mehmet Yozgatlı takımını buldu

Gaziantepspor dış transferde atağa kalkarak Erman'ın ardından Beşiktaş'tan Mehmet Yozgatlı ile anlaştı
Gaziantepspor, dış transferde atağa kalkarak, Konyaspor’dan orta alan oyuncusu Erman Özgür’ün ardından Beşiktaş’tan Mehmet Yozgatlı ile de anlaştı.

Kırmızı-siyahlı yöneticiler, Mehmet Yozgatlı ile bir araya gelerek prensipte anlaşmaya vardı. Bu futbolcunun gelecek hafta içinde Gaziantep’e gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı ifade edildi.

Bugüne kadar Murat Şahin, Mustafa Cevahir, Hakan Bayraktar ve Erman Özgür’e imza attıran yöneticiler, Mehmet Yozgatlı’nın transferindeki tüm pürüzlerin giderildiğini, işin yalnızca imzaya kaldığını belirttiler.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon çok iyi bir kadro kuracaklarını ifade ederek, "Transfer çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam’ın istekleri doğrultusunda çalışmalar dört bir koldan devam ediyor. Sokağa atılacak paramız yok. İyi bir kadro kurmak için çok sıkı bir çalışma yürütüyoruz. Yurt dışında kadromuza almak istediğimiz çok kaliteli 3 oyuncu var. Bunlara resmi teklifleri ilettik. Yanıt bekliyoruz" diye konuştu.

Gaziantepspor, İvan De Souaza için de harekete geçti. Shaktar Doneks takımından kiralık olarak alınan İvan De Souaza’nın performansından memnun kalan teknik heyet ve yönetim, bu oyuncunun bonservisini almaya çalışıyor.

Bu arada, Brezilya ve Portekiz birinci liglerinde oynayan 3 futbolcu ile görüşmelerin sürdüğü, bu futbolcular ve kulüplerine teklif mektuplarının sunulduğu, yanıt beklendiği öğrenildi.

Kulüp yetkilileri, bu futbolculardan en az ikisini transfer etmek istediklerini, oyuncuların kendilerini ispatlamış, çok kaliteli olduklarını bildirdiler.

Gaziantepspor yönetim kurulunun, futbolculara 9 Haziranda toplu imza töreni ile şov yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Nurullah Sağlam’ın gözdelerinden olan İlhan ile ilgili görüşmelerin sürdüğü de belirtildi.

GAZİANTEPSPOR BREZİLYA’DA KULÜP SATIN ALACAK

Bu arada, kulüp başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Kızıl’ın girişimleri ile kırmızı-siyahlıların Brezilya’da bir futbol kulübünü satın almak için çalışmalar yaptıkları ifade edildi. Görüşmelerin olumlu yönde sürdüğü öğrenildi.

Sezonun sona ermesinin ardından teknik direktör Nurullah Sağlam’ın verdiği rapora göre gidecek oyuncuları belirleyen kırmızı-siyahlılar, şu ana kadar Murat Şahin, Hakan Bayraktar ve ümit milli oyuncu Mustafa Cevahir ve Konyaspor’dan Erman Özgür ile anlaşırken, geçen sezonun başarılı oyuncusu Ekrem Hayyam Dağı Beşiktaş’a, son anda kulüple anlaşmaktan vazgeçen Bülent Bölükbaş’ı da Kocaelispor’a verdi

EL-Hadji
08.Haziran.2007, 20:27
Ahmet Arı bu seneyi belediyede tamamladığı için özelliklerini ben yaptım. Ca: 100, Pa: -8 verildi.

krapinovic
10.Haziran.2007, 07:16
Kamil Ocak Yeni Sezona Hazırlanıyor

Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kızıl, Kamil Ocak Stadı'nda bakım ve onarım çalışmaları yaptırdıklarını, çalışmalar için 500 bin YTL ayırdıklarını söyledi.
Mehmet Kızıl, kulüp Asbaşkanı Bilal Çeker ile birlikte düzenlediği bilgilendirme toplantısında, Kamil Ocak Stadı'nın bakım ve onarım çalışmaları sonrasında, öncekinden çok farklı bir imaja kavuşacağını belirtti.
Gaziantepspor'un Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası maçlarını Kamil Ocak Stadı'nda oynadığını hatırlatan Mehmet Kızıl, bu stadı UEFA kriterlerine uygun ''marka stat'' haline getirmeyi hedeflediklerini vurguladı.
Mehmet Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Stadın bakım ve onarım çalışmalarına 500 bin YTL ayırdık. Kamil Ocak Stadı mükemmel bir stat olacak ve Gaziantep'e yakışacak. Bu arada yeni bir stat yaptıracağız. Yeni stadımız için de bir yıl içinde çalışma başlatacağız.
Biz kulüp başkanımız İbrahim Kızıl'ın önderliğinde yönetim kurulu olarak bu konuda hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Futbol Federasyonu Başkanımız Hasan Doğan, Kamil Ocak Stadı'na fazlaca bir yatırım yapmamamızı, çünkü 1 ya da 2 yıl içinde 30 bin kişilik stadın yapımına başlanacağı müjdesini verdi. Biz buna rağmen Kamil Ocak Stadı için 500 bin YTl ayırdık.''

-''GAZİANTEPSPOR'U ZOR ŞARTLARDA TESLİM ALDIK''-

Mehmet Kızıl, yönetim olarak Gaziantepspor'u zor şartlarda teslim aldıklarını, piyasaya olan tüm borçlarını temizlemeye başladıklarını, Gaziantepspor'u aldıkları noktadan çok ileriye götürmek istediklerini bildirdi.
Gaziantepspor'u örnek gösterilen ve örnek alınan bir kulüp yapacaklarına dikkati çeken Mehmet Kızıl, yeni sezon için kadrolarını çok iyi yerli ve yabancı futbolcularla güçlendireceklerini kaydetti.
Transfer çalışmalarını teknik direktör Nurullah Sağlam ile birlikte yürüttüklerini belirten Mehmet Kızıl, şunları anlattı:
''İyi futbolcular alıp, oynatacağız ve satacağız. Bugün yurt dışında çok kaliteli, kendini kanıtlamış futbolculara 1,5 ile 2 milyon Avro arasında fiyat teklifi sunabilen bir kulübüz. Yeni sezonda güçlü, kaliteli ve adından sıkça söz ettiren bir takım yaratmak için girişimlerimiz sürüyor. Transfer etmeyi düşündüğümüz futbolcuları izlemeden görüşmeye davet etmiyoruz.
Gaziantepspor'a üye olan herkes genel kurulda aday olur, seçilirse başkanlık yapabilir. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un eski kulüp başkanı Tahir Tekin Öztan'ın Gaziantepspor'a başkan olmaya çalıştığına ilişkin beyanlarını gazetelerden okuyoruz. Tahir Tekin Öztan'dan aday olduğunu açıklamadan önce başkanımız İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyeleriyle konuşmasını beklerdik. Gaziantepspor'u yaşadığı o sıkıntılı günlerden bugüne bu ekip getirdi. En doğrusu bu olacaktı ama o bunu tercih etmedi. Sağlık olsun, gelişmeleri izleyelim.''
Mehmet Kızıl, Gaziantepspor'un bugünkü konumuna gelebilmesi için ciddi bir kaynak aktardıklarını sözlerine ekledi.

Sağlam, Hüseyin Kartal'ı da istemiş

Gaziantepspor Teknik direktörü Nurullah Sağlam'ın, Diyarbakırspor'da Hakan Bayraktar'dan sonra santrfor Hüseyin kartal'ında da transfer edilmesini istediği öğrenildi. Ancak bu teklife Başkan İbrahim Kızıl'ın kesin olarak ret cevabı verdiği bildirildi. Kırmızı siyahlıların teknik direktörü Sağlam'ın, daha önce Ankaragücü'nde oynayan ve son olarak Diyarbakırspor'da forma giyen Hüseyin Kartal için yönetimle görüşme yaptığı ve "alırsanız iyi olur"dediği bildirildi. Hüseyin'i uzun zamandır tanıyan ve beğenen hoca olarak bilinen Nurullah Sağlam'ın bu teklifinin Başkan İbrahim Kızıl tarafından reddedildiğini söyleyen yöneticiler "başkan zaten Hakan Bayraktar konusunda sıkıntı yaşıyor. Taraftarların Hakan konusundaki tepkisi başkanı huzursuz ediyor. Şimdi birde Hüseyin Kartal olursa, taraftarların ona da tepki göstereceğini biliyor, bu nedenle hayır dedi"şeklinde konuştular.
TARAFTARLAR TEPKİLİ
Öte yandan Nurullah Sağlam'ın Hakan Bayraktar ile başlayan ve Hüseyin Kartal'a uzanan futbolcuları Gaziantepspor'a getirmek istemesine bir anlam verilemiyor. Gazetemizin internet sitesinde taraftarların yorumları, bu düşünceye tamamen karşı gözüküyor. Bazı yöneticilerin de bu futbolcuların yerine daha iyi oyuncuların alınması yönünde görüş sahibi oldukları belirtiliyor.

İvan harekatı

Gaziantepspor'da İvan De Souza'nın bonservisi için harekete geçti. Kırmızı-siyahlı takımda oynadığı son maçlarda beğeni kazanan İvan'ın bonservisinin alınması için yoğun çaba harcanıyor. Shaktar Doneks takımıyla sürekli görüşme halinde olan ancak bir türlü olumlu sonuç alamayan Gaziantepsporlu yöneticiler İvan'ı ne pahasına olursa olsun satın almak istiyor.

midfielder1912
16.Haziran.2007, 18:54
Gaziantepspor: Hakan Bayraktar(Diyarbakırspor), Mehmet Yozgatlı(Beşiktaş), Erman Özgür(Konyaspor), Mustafa Cevahir(Fenerbahçe)

krapinovic
06.Temmuz.2007, 05:21
NURULLAH SAĞLAM: "Futbolu İyi Bilen Bir Yönetime Sahip Değiliz!.."

Nurullah Sağlam Gaziantepsporun yönetim kurulu ile ilgili ilginç bir değerlendirme yaptı ve "futbolu çok iyi bilen bir yönetime sahip olduğumuzu söylersem yalan söylemiş olurum" dedi. Kırmızı-siyahlı takımın teknik patronu Sağlam farklı bir görüş ortaya atarak herkesin ayrı ayrı bir hedef koymasının da yanlış olduğunu da söyledi.
Sorumluluğunun fazla olduğunu ve bunuda çok iyi bildiğini söyleyen Sağlam, "Gerçekten iyi bir yönetimimiz var ama şunuda belirtmek istiyorum futbolu çok iyi bilen bir yönetime bir ekibe sahip olduğumuzuda söylersem yalan söylemiş olurum. Bu bilmiyolar anlamına gelmez, ama bu konuda çok tecrübeli bir yönetim değiller en azından" dedi.

TARAFTARIN BANA GÜVENDİKLERİNİ BİLİYORUM
Gaziantepspor taraftarının ve basının kendisine güvendiğini söyleyen Sağlam, "bana güvenenleri mahcup etmemek adına ve omuzlarımdaki yükün ne kadar ağır olduğunu ve ne kadar emek ve zaman sarfetmem gerektiğininde bilincindeyim. Gaziantepspor bir efsaneydi gerçekten çok iyi şeyler iyi günler yaşatik. Gaziantep halkına. Bizim amacımızda o efsaneyi geri döndürmek. ve gaziantepspor seyircisinin huzurunu çıkarmak.

HERKESİN FARKLI HEDEF SÖYLEMESİ YANLIŞ OLUR
Teknik direktör nurullah Sağlam ekip arkadaşlarıyla daha yeni bir araya geldiğini ve herkesin farklı hedefler koymasının yanlış olduğunu söyleyerek, "Ben tek başıma çıkıp da hedefimiz şu dersem orada bulunan arkadaşlarıma saygısızlık yapmış olurum. Onlarla konuşacağız. Zaman içerisinde fikir alışverişi yapacağız ve onları inandarabileceğimiz bir hedef ortaya koyacağız. Yani şimdi ben bir hedef söylersem, başkan bir hedef söylerse, oyuncu bir hedef söylerse o zaman farklı farklı fikirler ortaya çıkar ve ekip ruhu ne sahaya nede anlayışa yansımaz. Bunun için ortak bir karar almamız için biraz zamana ihtiyacımız var.

BAZI ARKADAŞLAR İNANMAYABİLİR
Sağlam hedefle ilgili son olarak şunları söyledi, "Görüştüğümüz oyuncularlada mutlu sona ulaştıktan sonra elimizdeki bulunan malzeme doğrultusunda sizleride yanımıza alarak sizinde inanabileceğimiz bir hedef ortaya koymalıyız. Futbol öyle bir oyunki herkesin aynı düşünce çatısı altında bulunması mümkün değil. Dolayısıyla bir kaç arkadaşımız belki bizim belki sizin aranızdan koyduğumuz hedefe inanmayacak olabilir. Hal böyle olunca bizimle birlikte aynı hedeflere inanmaları için onlarıda bizim bulunduğumuz çatı altına çekip onlarında inanmalarını sağlamak olacaktır."

KALE ONLARA EMANET...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080704105737_kaleciler.jpg

2008-2009 sezonunda Gaziantepspor'un kalesi O'nlara emanet olacak. Beşiktaş'tan Murat Şahin, Adanaspor'da kiralık oynayan Tolgahan ve Gaskispor'dan tekrar gelen Mahmut Bezgin yeni sezonda oldukça iddialılar. Yeni sezonun hayırlı olmasını dilediklerini söyleyen üç kaleci, "yeni sezonumuz tüm Gaziantep halkına ve taraftarlarına hayırlı olsun. İnşallah bu sezon kalemizde az gol görüp iyi bir yerlere gelmek istiyoruz. Çok iyi bir ekip kuruluyor. Bu ekiple yeni sezonda çok iyi işler yapacağız" dediler.

HAZIRLIK KAMPI RAKİPLERİMİZ...

Gaziantepspor’un İtalya kampında yapacağı hazırlık maçları belli oldu. 27 Temmuz’da İtalya’ya gidecek olan kırmızı-siyahlılar ilk olarak 28 Temmuz’da Seri C1A takımlarından Padova ile oynayacak. 5 Ağustos’a kadar maçlarını sürdürecek olan Gaziantepspor ikinci maçını ise Seria A’nın güçlü takımı Lazio ile oynayacak.

İşte program
28 Temmuz: Padova - Seri C1A
30 Temmuz: Lazio Seri A
1 Ağustos: Udinese Seri A
3 Ağustos : Triestina Seri B
5 Ağustos: Lecce Seri A

scar face
06.Temmuz.2007, 05:30
Kale konusunda sıkıntı yasanabilir umarım olmaz da...

Jhemre
07.Temmuz.2007, 22:33
Murat Ceylan'ın idolü Emre Belözoğlu ve Barcelona taraftarı. (Kaynak: FourFourTwo Mart 2008)

Erdal Kılıçaslan'ın favori kişilerine Philipp Lahm eklenmeli (Kaynak: FourFourTwo Mart 2008)

midfielder1912
29.Temmuz.2007, 06:59
Yılın en ıyı transferlerınden bırını gazıantep yaptı bence Santos tan 28 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu Rodrigo Barbosa Tabata'yı kadrosuna katmakla buyuk ıs becerdıler.

midfielder1912
14.Ağustos.2007, 23:00
forma numaraları

Tolgahan Acar (23), Mahmut Bezgin ( 22 ), Bekir İrtegün ( 4 ), Murat Ceylan ( 5 ), Mustafa Cevahir ( 61 ), Metin Tuğlu ( 11 ), Cristian Radrigo Zurita ( 8 ), Armand Deumi Tchani ( 12 ), Mehmet Yozgatlı ( 7), Beto ( 25), Radrigo Tabata (10), Erman Özgür (19), Ivan Saraıva De Souza ( 37), Kemal Aslan ( 9 ), Emrah Eren (34), Hakan Bayraktar ( 17), İsmail Köybaşı ( 3 ), Soner Örnek ( 89), İbrahim Ferdi Coşkun (21), Ahmet Arı (72), Mehmet Coşkun ( 16 ), Erkan Sekman ( 6 ) ve Olcan Adın ( 15 ).”

OnuldinhoHizmet
24.Ağustos.2007, 07:48
bugün fb yi yıkan isim yeni transfer 10 numaralı futbolcusu yanlış hatırlamıyorsam zapata mütiş oynadı bu oyunucun pa sı iyi olması lazım gelecek vaadeden bir futbolcu genç bir futbolcu sağ ayağını çok iyi kullanıyor ve falsolu şutlar çıkartıyor...

extensor
24.Ağustos.2007, 08:10
bugün fb yi yıkan isim yeni transfer 10 numaralı futbolcusu yanlış hatırlamıyorsam zapata mütiş oynadı bu oyunucun pa sı iyi olması lazım gelecek vaadeden bir futbolcu genç bir futbolcu sağ ayağını çok iyi kullanıyor ve falsolu şutlar çıkartıyor...

tabata (falsolu şut attığınıda görmedim.)

1. hafta;
antep geçen yılki kadroyu fazla bozmadan güzel eklemelerle daha sağlam bir ilk 11 kurmuş ancak ilk 11 diyorum çünkü ikinci 11 çok yetersiz. Şimdi betonun yedeği yok. oyuna 5 dk kala giren carlosa penaltı yaptıran(ama verilmeyen) genç amr st gibi bişey herhalde 18 yaşında daha.
amc tabatanın yedeği yok...
ön libero yedekleri kimm ??
erman özgürün yedeği kim??
şimdi bunlar önemli savunmada iyi alternatifler var ancak kaleci yetersiz her zaman topa vurmayı bilemeyen adamdır murat şahin ve yan topları zayıftır.

şimdi bu murat şahin rüştünün yedeği... aynı dönemden kaleci ikiside... yan top bilmez ikiside... topu taça vurmayı, oyun kuramamayı çok severler. bu adamların kaleci anterenörü kim çok merak ediyorum. türkiyeden yetişen her kaleci aynı kalıptamı olmalı.

neyse eğer antep büyük sakatlık sorunları yaşamazsa ilk 12 de olur
eğer antep bir iki orta saha forvete kaliteli yedek alırsa ilk 8 içinde olur.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
unutmadan bekirin yine ilğinçtir sağ ayağıyla pas yaptığını ekleyeyim alparslan hocam hangi ayağıyla top sürdüğüne dikkat edersen 1. ayağı o olduğunu buluruz sanırım.
ve dumi polat bekir stoperleri uzun santraforlara karşı zorlanabilirler.

LaigLeNoiR
24.Ağustos.2007, 08:16
Sinan Ahmet Arı'dan bahsetmişsin.

Kulakları çınlasın Burak abimle bu oyuncuyu geçen sene çok tartıştık çok anlattık birbirimize.Gaziantep Bşb'den geldi buraya ve müthiş bir oyuncu gerçekten de.PA'sını tam hatırlamıyorum ancak -8 olması lazım en kötü -7'dir.

extensor
24.Ağustos.2007, 08:21
armand deumi top kontrol ve ilk temas özürlüsü bir adam boyuda stopere göre kısa 180 olmalı.
ancak acayip hızlanıyor acayip çevik. her adama yetişiyor. markaj sıkıntıları var. bu özellikler nacizane düşüncem alparslan hocam

midfielder1912
24.Ağustos.2007, 23:02
murat

ivan m. polat deumi erkan

erman zurita murat yozgatlı

tabata

beto

4-4-1-1 gibiydi...

ön libero yedeği mustafa cevahir, sol açık yedeği olcan adın...

oyunda mc olarak çıkan erkan sekman ın mevkisinde bir düzeltme ya da düzenleme yapılabilir...

extensor
24.Ağustos.2007, 23:25
yapıldı sanırım dr mr gibi bişey. hocam bide sol bek le sağ beki sol açıkla sağ açığı ters yazmışsın ama 4-4-1-1 oynayacaklar ewet

midfielder1912
24.Ağustos.2007, 23:31
yapıldı sanırım dr mr gibi bişey. hocam bide sol bek le sağ beki sol açıkla sağ açığı ters yazmışsın ama 4-4-1-1 oynayacaklar ewet

ekranı karşıma alınca sağ sol oluyo yaa benim ki o hesap...

yozgatlının olduğu taraf sağ olucak:-)

krapinovic
25.Ağustos.2007, 06:53
tabata (falsolu şut attığınıda görmedim.)

1. hafta;
antep geçen yılki kadroyu fazla bozmadan güzel eklemelerle daha sağlam bir ilk 11 kurmuş ancak ilk 11 diyorum çünkü ikinci 11 çok yetersiz. Şimdi betonun yedeği yok. oyuna 5 dk kala giren carlosa penaltı yaptıran(ama verilmeyen) genç amr st gibi bişey herhalde 18 yaşında daha.
amc tabatanın yedeği yok...
ön libero yedekleri kimm ??
erman özgürün yedeği kim??
şimdi bunlar önemli savunmada iyi alternatifler var ancak kaleci yetersiz her zaman topa vurmayı bilemeyen adamdır murat şahin ve yan topları zayıftır.

şimdi bu murat şahin rüştünün yedeği... aynı dönemden kaleci ikiside... yan top bilmez ikiside... topu taça vurmayı, oyun kuramamayı çok severler. bu adamların kaleci anterenörü kim çok merak ediyorum. türkiyeden yetişen her kaleci aynı kalıptamı olmalı.

neyse eğer antep büyük sakatlık sorunları yaşamazsa ilk 12 de olur
eğer antep bir iki orta saha forvete kaliteli yedek alırsa ilk 8 içinde olur.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
unutmadan bekirin yine ilğinçtir sağ ayağıyla pas yaptığını ekleyeyim alparslan hocam hangi ayağıyla top sürdüğüne dikkat edersen 1. ayağı o olduğunu buluruz sanırım.
ve dumi polat bekir stoperleri uzun santraforlara karşı zorlanabilirler.

Evet, belirtilmiş ama yine söyleyeyim; bahsettiğin isim Ahmet Arı... PA'sını -8 yaptık, özelliklerini ise (kulakları çınlasın) Burak yapmıştı, geçen sezon Belediyede kiralık oynadığı için bende değildi...

Gaziantepspor'da kaleci antrenörü Sadık Öztürk... Uzun yıllardır Gaskispor'da aynı işi yapıyor ve Nurullah Hoca onunla çalışmayı seviyor anlaşılan... Murat Şahin konusunda şimdilik pek birşey söyleyemeyeceğim, zira ancak birkaç maç izleyebildim... Fakat tek diyebileceğim, bu adam şu anda Gaziantepspor'un ilk kalecisi ve fm'deki özelliklerinin biraz daha üzerinde olması lazım...

Kalede sıkıntı olacağını düşünmüyorum, iki yedek Tolgahan ve Mahmut (yine çok fazla izleyemememe rağmen) çok hırslılar ve artık kalede bir şans almayı çoktan hakettiler... Nurullah Hoca'yı biraz tanıyorsam bunlara çok fazla şans vermez ama, ben yine de bunlardan ümitliyim, fm'dekinin aksine Tolgahan'ın PA'sı bence Mahmut'tan daha iyi olmalı...

Bekir'in ilginç ayakları var, her ikisini de çok rahat kullanıyor... Bu meseleyi daha önce de konuştuğumuz için dikkat ediyorum ama pas verirken sağ ayak biraz daha öne çıksa da, rakibe yada topa müdahale ederken solu tercih ediyor...

Ek olarak, Tabata gerçekten şu anda bu takımın yıldızı... maçta kendini fazla göstermese de, takımına maçı kazandıracak hamleyi o yaptı... Brezilya araştırmacısı Tabata'yı kiralık olarak göndermiş, hem de 3 yıllık!... Eğer oyun bu haliyle çıkarsa skandal olur...

Forvette alternatif olarak A.Mineiro takımından Eduardo ile anlaşıldığı ve işin resmi imzaya kaldığı söyleniyor, genç bir isim, ancak gelir ve oynarsa fikir edinebiliriz...

Nurullah hoca bu maça gerçekten 4-4-1-1 çıktı, şahsen ben fm'de ona verilen 4-3-1-2 dizilişinin de yanlış olduğunu düşünüyordum... Fakat bana yine de sol kanatta aksama olacakmış gibi geliyor, yeni gençlerden İbrahim Ferdi Coşkun'u buraya alternatif düşünüyor ve bu çocuğu çok övüyorlar, bakalım...

Prowler84
25.Ağustos.2007, 21:38
Brezilya araştırmacısı Tabata'yı kiralık olarak göndermiş, hem de 3 yıllık!... Eğer oyun bu haliyle çıkarsa skandal olur...

Olmasına izin verilmemeli o zaman.bildirilmedi mi bu hata?

Vieri
15.Şubat.2008, 02:37
G.Antepspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

krapinovic
15.Şubat.2008, 04:15
Öncelikle şunu belirteyim, 802'yi hazırlamamızda yorumları ve görüşleri ile yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler...

Aslında Gaziantepspor, transfer konusunda sanki biz ne yaparsak yapalım yanlış çıkması için uğraşıyormuş gibi bir politika izledi..:) Ara transfer döneminde kadroya katılan, gönderilen ve önce alınıp sonra iptal edilenler, bunların yanında transferin son günü takımdan gönderilenlerle beraber, bizlere maalesef "yılın kaosunu" yaşattı...

Buna rağmen Manuel Neira'nın kadroda bulunması dışında, kadroda bir hata bulunmadığını göreceksiniz...

Ayrıca, oyuncu özelliklerinin de SI'nin oyuna etkileri dışında gayet gerçekçi olduğunu düşünüyorum... Bizim yaptığımız kaleci Oğuz ve Ali Cansun, Nurullah Sağlam'lı "deneme" oyunlarımızda kadro dışı kalıp, takımdan gönderiliyorlardı... Biz test aşamasında bunları gözlemlerken, gerçekte de aynısı oldu... Sanırım bu bile, araştırmamızın ufak da olsa bir saygıyı ve teşekkürü hakettiğini gösteriyor...

802 oyunlarınızda gözlemlediğiniz hataları ve düşündüğünüz değişiklikleri yine bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz, saygılar...

bjk_melo_151
15.Şubat.2008, 09:14
Gaziantepspor'un yeni oyuncusu Beto hakkında bilgi vereyim.
http://img150.imageshack.us/img150/2872/betodasilvauk4.jpg (http://imageshack.us)
Gaziantepspor'da geçmişte Georgi Ivanov vardı güçlü,kafa vuruşları iyi bir oyuncuydu.Beto da Silva da bu oyuncuya benzer yapıda anca hızı Ivanov'a göre biraz iyi.Aslında De Nigris gibi bir oyuncu değil ona benzese de hem fizik olarak hem de oyun olarak pek benzemiyorlar.Bu bilgiyi geçende Litex ve Levski Sofya'nın karşılaşması vardı.Şans eseri uyduda kanallara bakarken rastladım.Yalnızca bir karşılaşmada öğrenilecek birşey değil ama en azından ön bilgi olur diye paylaştım.

extensor
16.Şubat.2008, 02:16
Genel Yorumum

bana göre:

afaonu halamı gaziantepsporda ne zaman gönderilecek

alparslan süpersin kardeşim bir tek afaonu hatası var onuda gönder artık :D

krapinovic
23.Şubat.2008, 01:04
Afanou gerçekten benim de canımı sıkan bir olay oldu artık... Ama bonservisi hala Antep'te ve TFF sitesinde de görebilirsiniz zaten. Bana kalsa şutluyacağım ama, neyse:)... Devre arası, kalan parasını tahsil için, bir antrenmana katılıp gideceği söylendi ama, gelmedi adam...

Bu arada Nurullah Sağlam'ın gelişiyle Teknik Kadro'da birkaç değişiklik oldu, geçtiğimiz günlerde netleştiği için 802'de maalesef işlenemediler. Eklenmeleri için şimdilik buraya yazıyorum...

Mevcut olanlara eklenecekler:

* Dr.Lütfi Hındal Gündüz, Başantrenör.
* Mehmet Erdoğan, İlk Takım Antrenörü.
* Remzi Korkmaz, Kaleci Antrenörü.
* Hansel Ekinci, Genç Takım Antrenörü.

Hepsinin sözleşme tarihleri 07.02.2008 ve 31.05.2008...

Önceki elemanlar olduğu gibi duruyor, yalnız kadroda hala gözüken ve "scout" olan Bünyamin Süral, "menajer" olarak oyun datasında -şimdilik- serbest olarak bulunmalı, buraya tekrar yazayım dedim...

extensor
23.Şubat.2008, 09:04
bekir irtegül her iki ayağınıda kullanabiliyor hatta sağını çok az daha iyi kullanıyor çünkü duran topları sağ ayağıyla kullandı ve baki mercimekte aynı bu şekil sağ ayak 20 sol ayak 18 olmalı

bide deumi drc bekir dlc ama beşiktaş maçında bekir sağ stoper deumi sol stoper oynadı çok acayip ti birebir markajdan öyle oldu desen ikisininde boyları stilleri aynı yani biri toraman diğer zan olan bir savunmaya crouch bellamy ikilisiyle çıkarsan crouch forvetin ne tarafındaysa gökhan savunmanın o tarafına geçer ama bekir le deumi neden öyle oyanadı hala anlamış değilim

alparslan diğer maçlardada böyle dizildikleri oluyor mu?

EL-Hadji
21.Nisan.2008, 14:57
Bülent Bölükbaşı dünkü karşılaşmada Erdal' a çok güzel bir asist yaptı gerek liderliği gerekse oyunuyla özellikle son 7-8 maçtır fakını belli ediyor Bülent.

extensor
21.Nisan.2008, 16:56
kısacası bülent geri döndü

(çok profesyonal olduğunu ve sakatlığı boyunca çok çalıştığını söylemek istiyorum)

EL-Hadji
22.Nisan.2008, 12:50
Bülent Anadolu takımlarının en kaliteli 5 oyuncusundan biridir. Sevgili Alpaslan kardeşime sürekli Bülent' i söylüyordum şükür ki formunu buldu sonra o bana söylemeye başladı. CA öncelikle kaliteyi gösterir. Bülent Abi biraz bencildir ama çok etkilidir. CA' sı 125-128 arasına gelebilir. Mehmet Eren' in 128 olduğunu hesaba katarsak rahatlıkla 128 olabilr. İnfluence özelliği de 18-19 olabilr.

bjk_melo_151
22.Nisan.2008, 13:18
Serbest vuruşları çok iyi top sürme ve fiziksel özellikleride iyi.Kayseri'de kalsaydı bence Kayseri bu durumda olmazdı.

EL-Hadji
22.Nisan.2008, 13:37
Ben daha önce demiştim bunu Bülent hem iyi bir lider hem de iyi bir futbolcu. Kayseri' de kalsa Sivas' ın yerinde Kayseri olabilirdi. Sakatlandı diye harcadılar adamı gerçi biraz kendini beğenmiş diyorlar Bülent için ama o işin magazinsel kısmı.