PDA

View Full Version : [1.Lig] Eskişehirspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

LaigLeNoiR
05.Mart.2007, 10:20
Engin ve Doğa'da biraz daha iyileştirme yapabiliriz galiba.

midfielder1912
05.Mart.2007, 23:59
doğa yı bilmiyorum da engin bence oldukça başarılı, zaten oyunda ilk 2 sezonda hep ligin en iyi oyuncusu adayları arasında oluyor...

extensor
06.Mart.2007, 10:50
mustafa sevgi aml st oynayabilen hızlı iyi hızlanan berbat orta atan bir oyuncu ben geçen sene izlerdim mustapha 1 senede çok şey değişti ama mustafa sevginin değişeceğini hiç sanmıyorum mustafa sevgiden cacık olmaz :D

şaka şaka geçen sezon eskişehirdeki evin maskodu coşkun birdal dı 4 manyak arkadaşla sözde okul okumaya gitmiştik daha çok futbol izlemeye yaradı neyse arkadaşlarla her anadolu maçını izlediğimiz de coşkundan bahsederdik evin maskodu gibiydi ben eskişehirden çanakkaleye taşındım coşkun birdal eskişehirspora transfer oldu şimdi eskişehirde çocuklarla konuşuyorum coşkun ne yapıyor diye coşuyor her zamanki gibi diyorlar şaka bir yana ev olarak karşı daireyle iddaya girmiştik sene başı coşkun gol kralı olucak olursa bize yemek ısmarlayacaklar yok başka biri olursa biz onlara yemek ısmarlayacağız diye coşkun gol kralı olsun kalkıp eskişehire gideceğim :D

coşkunun ca 115 olabilir bence paslar ve bitiricilik ve soğukkanlılık ta üst düzey

EL-Hadji
15.Mart.2007, 21:28
Coşkun' un ca' sının 115 seviyesine gelmesi pek uygun olmayacaktır. Çünkü Taner Gülleri, Taner Demirbaşl, İskender, Emrah Kol, Cenk İşler (bunlar ilk aklıma gelenler) hemen hemen aynı seviyede oyuncular. Hepsini artırmak lazım gelir. Bu arada Mustafa Sevgi' nin dediğin kadar kötü orta yaptığına pek katılamayacağım. Korner kullanmak için orta yapmak gerekir ve Mustafa Sevgi ligin en iyi korner kullanan oyuncularından biridir. Bu arada Coşkun Serdar gibi Sergen gibi ligin en üst düzey oyuncularıyla beraber oynuyor bu da göz önnünde bulundurlmalı.

EL-Hadji
14.Nisan.2007, 04:38
Serdar Özbayraktar Es Es' in 2. devredeki can simiti oldu diyebiliriz. Serdar geçen sezon 20 gol yakınındaki performansını bu sene gol olarak yakalayamadı ama etkililik olarak yakaladı. Çok inatçı, güçlü yerden ve havadan etkili çok yönlü bir ileri uç oyuncusu. Devre arasında transfer olan Gökhan Bozkaya gelince daha bir hırslanmış olacak. Serdar' ın ca' sı en az 110 olacak yeni sezonda.

Aşk-ı Şehir
18.Nisan.2007, 00:20
Serdar inanılmaz çevik bir oyuncu. Amiyane tabirle maçlarda "köpek" gibi koşuyor. Çok hırslı. Gökhan Bozkaya ise geldiği ilk maçta kendisini çok beğenmiştim. Koşan, rakip defansı rahatsız eden, hızlı, bitirici, inatç,ı bir forvet. Ama bir dönem Metin Diyadin onu kulübeye hapsedince Gökhan sanki küstü. Bir de kaleci Ferhat Odabaşı'na değinmek istiyorum. Ferhat gerçekten çok iyi bir kaleci. Son haftalarda çoğu maçta sakat sakat oynuyor. Fiziği zayıf gibi görünmesine rağmen hava toplarında çok etkili. Bir tek negatif yönü var zaman geçirmek için kendini yere çok atıyor. Coşkun Birdal ilk yarı da inanılmaz bir performans sergiledi. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gol atmıştı. Ama gel gelelim 2.yarı sadece 2 gol atabildi. Fakat şu zamana kadar en az 25 gole ulaşabilirdi. Gerek şanssızlığından, gerek beceriksizliğinden gerekse rakip takım kalecilerinin inanılmaz kurtarışları nedeniyle 16 golde takılı kaldı. Ama geçtiğimiz hafta oynanan Kayseri Erciyesspor maçında Sergen'in getirdiği nefis topu ağlara gönderdi ve uzun zaman süren hasretine son verdi. Sergen demişken. Sergen'in bu sene takıma yaptığı katkılar tartışılamaz ama işte Sergen'in adı çıkmış bir kere. Doğruları değil yanlışları. Yaptıkları değil yapmadıkları konuşuluyor. Ve birde Doğa Kaya var.:) Dinamo gibi. Gerçi her ne kadar forma şansı bulamasada takımın başına Nejat Biyediç'in gelmesi ile ön liberodaki yerini aldı. ve son haftalarda çok iyi. Koşan bir oyuncu. Markaj özellikleride iyi. En kötü yanı ise birden parlayan bir yapıya sahip.:)

extensor
18.Nisan.2007, 00:40
güzel tespitler mostapha teşekkürler

bjk_melo_151
18.Nisan.2007, 01:44
Doğa Kaya'yı 2003'de izledim.Gattuso'yu andırıyor.Hırslı,iyi savunma yapan,dayanıklı,teknik bir oyuncu.Bu yıl özetlerde de göremedim pek.Umarım kendini gösterir...

Aşk-ı Şehir
06.Haziran.2007, 23:40
Önümüzdeki sezon takımı Rıza Çalımbay çalıştıracak. Kendisiyle 3 yıllık sözleşme imzalandı.

midfielder1912
16.Haziran.2007, 18:45
Mohamed Dahmene ve Anderson Ricardo Dos Santos ES ES te...

Halil Ünal Başkanlığında İstanbul’da bulunan transfer komitemiz ilk anlaşmasını Brezilyalı forvet Anderson Ricardo Dos Santos ile yaptı. 22-Mart-1983 Marilia doğumlu futbolcu Türkiye’de Sivasspor ve Çaykur Rizespor formalarını giydi.1.93 cm boyunda 91 kg olan yeni transferimizin Süper Ligde 20 golü bulunuyor.

Basın Sözcümüz Rıza Zeydan transfer görüşmelerinin İstanbul’da ve yurtdışında yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü, Eskişehirspor’a hedefi olan genç futbolcuların transfer edileceğini belirterek ilk anlaşmanın Brezilyalı Anderson Ricardo Dos Santos ile 3 yıllığına yapıldığını resmi imzanın Pazartesi günü tesislerimizde yapılacağını söyledi

Geçtiğimiz hafta boyunca İstanbul’da transfer görüşmeleri yapan Başkanımız Halil Ünal ve transfer komitesi bugün akşamüstü Eskişehir’e dönerek ayaklarının tozuyla Başkanvekilimiz Mesut Hoşcan,Basın Sözcümüz Rıza Zeydan,yönetim kurulu üyelerimizden Ayhan Can,Murat Çetintaş ve Şaban Ali Ocakçı ile beraber geç saatlerde Cezayir asıllı genç Fransız golcü Mohamed Dahmene ile 3 yıllık anlaşma yaptı.

9-Nisan-1982 doğumlu 1,80 cm boyunda ve 74 kg olan genç golcü Maubeuge (2004) ; Francs Borains (2005) ; RAEC Mons (janv 2006-2007) ; KRC Genk (2007-jan 2008) ; RAEC Mons (jan 2008 ) takımlarında forma giymiş.

http://www.eskisehirspor.org

1965
17.Haziran.2007, 03:17
Bosna Hersek Milli takımının stoperi Safet Nadarevic Eskişehirspor'da .

midfielder1912
10.Temmuz.2007, 18:23
Şu ana kadar ki transferler:

Tayfun Türkmen (Ankaraspor)
Mohamed Dahmene (RAEC Mons)
Anderson (Rizespor)
Saffet Nadarevic (NK Zagreb)
Ivesa Vanja (Sloaven Belupo)
Oğuz Sabankay (Galatasaray)
Ahmet Sağlam (Eyüpspor)
Luka Vucko (NK Rijeka)
Murat Önür (Diyarbakırspor)
Özgür Öcal (Kasımpaşa)

not: yabancıları boldladım, belki diğer ülke araştırmacılarından isteriz diye...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ES ES son olarak Mersin İ.Y. dan genç forvet Abdullah ı kadrosuna kattı.

http://www.futbolig.com.tr/resim/futbolcular/2741.jpg
Adı Soyadı : Abdullah Halman

Forma No :
Doğum Yeri : Şanlıurfa Doğum Tarihi : 15.08.1987 Boy : 1.86 Kilo : 76 Mevki : FORVET
: -

:
Oynadığı Takımlar : Gaziantepspor,Mersin İdman Yurdu
Abdullah özellikle açık alanda çok etkili bir oyuncu, Play off ta Mersin de Sami ve Kaleci Levent ile birlikte en öne çıkan 3 isimden biriydi...

Sol ayağı, güçlü fiziği ve açık alandaki deparları ile dikkat çekiyor. forvetin solunda oynasa da zaman zaman oyun içinde sol açığı da kullanıyor... teknik beceriside açık alan bulduğu zaman oldukça iyi ancak dar alanda pek etkili olamıyor izlediğim kadarıyla, mücadeleci bir yapısının olduğunu da eklemek lazım... çok hızlı olmasada açık alanda 3 bölgeye doğru iyi deparları var, yani hızlanması fena değil...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bozüyük pilot takım oldu
1. Lig yolunda sürpriz bir şekilde yarıştan kopan ilçe takımı bu sezon işini şansa bırakmak istemiyor. Genç Başkan Yalın Zeybek ve ekibinin kolları sıvayarak iş başı yaptığı transfer döneminde önemli yol alındı. Eskişehirspor’un ise pilot takımı olan Lacivert Beyazlı Kulüp, Eskişehir DSİ Bentspor’u ise kendi pilot takımı yaparak 5 yıllık anlaşma sağladı. Gece gündüz transfer çalışması yapan ve genç dinamik kadro kurmaya uğraşan Başkan Zeybek, 29 Haziran tarihine kadar kadroyu oluşturacak. Yetenekli oyuncular ile ekibini kurmaya çalıştıklarını belirten Yalın Başkan, “İç transferde Ali, Taylan, Selim, Muherrem, Polat, Ozan, Berkay, Arif, Ekrem ve kaleci Ozan ile anlaştık. Dış transferde ise Maltepe’den stoper Serdar, İnegöl’den sağ bek Aydın, Bulancak’tan kaleci Engin ile anlaştık. DSİ Bent ise 5 yıllığına pilot takımız oldu. Buradan da Onur, Samet, Ali ve Rıdvan’ı renklerimize kattık. İzmir alt yapısından Tayfun ile Ozan’da Bozüyüksporlu oldu. Bursaspor genç takımından Taylan, Cihan ve Arda’yla anlaştık. Teknik Direktörümüz İsmail Ertekin’le yola devam edeceğiz. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ile görüşüyoruz. Bazı futbolcuları istedik. Yarın (bugün) Başkan Halil Ünal, Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ben ve İsmail hocamız bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız. Öte yandan izlediğimiz Eyüksporlu genç sol bek Ahmet’i Es Es’e önerdik. Muhtemelen transfer ederek bize verecekler. Bozüyükspor sağlam adımlar atacak ve iyi işler yapacak” dedi.

ES ES yeni transferlerinden Ahmet ten 1-2 yerde daha övgüyle söz edildiğini okudum, Leverkusen altyapısından yetişmiş, izleyen arkadaşlardan bilgi veren olursa sevinirim...

extensor
10.Temmuz.2007, 19:57
bozöyük zaten pilot takım değilmiydi. bozöyük eskişehirin ilçesi...

perpetua
11.Temmuz.2007, 01:00
Erol:

Dahmane transferi Belcikalilara gore olmadi. Galiba oyuncu ile anlasmislar ancak kulubu ile anlasamamislar.

EL-Hadji
11.Temmuz.2007, 01:15
bozöyük zaten pilot takım değilmiydi. bozöyük eskişehirin ilçesi...

Bozüyük Bilecik' e bağlı Sinancım. Coğrafyan kaç ulen:) Neyse benım de pek iyi değil zaten.

midfielder1912
11.Temmuz.2007, 02:46
Erol:

Dahmane transferi Belcikalilara gore olmadi. Galiba oyuncu ile anlasmislar ancak kulubu ile anlasamamislar.

tamam abi bekleriz, sanırım Tony Silva (Trabzon) da da benzer bir sıkıntı varmış...

bjk_melo_151
11.Temmuz.2007, 06:27
Abdullah Burak Yılmaz'a benzer bir oyuncu topla oynamayı çok seven ama başkasına göstermeyen bir oyuncu.Hızı da orta,güç bakımından da orta.Ben Mersin İdman Yurdu karşılaşmalarında hiç beğenmiyordum.Çok eksiği var kendisini geliştirmesi gerek.

extensor
11.Temmuz.2007, 06:42
Bozüyük Bilecik' e bağlı Sinancım. Coğrafyan kaç ulen:) Neyse benım de pek iyi değil zaten.

hadi ya bozüyük bilecikten daha büyük o zaman :D ilçesi ilinden daha komple bir yerleşim yeri ancak türkiyede bulunur.

coğrafyam 2 idi ya benim bütün derslerim 2 idi baba :D geçtiğimi anlayınca fazlasına gerek yok diyordum azla yetinemeyen çoğu bulamazmış :D

Aşk-ı Şehir
23.Temmuz.2007, 03:29
Pilot klüp değildi Bozüyük ama kardeş klüptü. Gönüllerde ki kardeşlik resmiyete döküldü diyelim. :) Ayrıca Eskişehirspor Hırvat ligi takımlarından Slaven Koprivnica Belupo'da forma giyen Stjepan Poljak ile 3 yıllık sözleşme imzaladı...

EL-Hadji
23.Temmuz.2007, 05:22
Pilot klüp değildi Bozüyük ama kardeş klüptü. Gönüllerde ki kardeşlik resmiyete döküldü diyelim. :) Ayrıca Eskişehirspor Hırvat ligi takımlarından Slaven Koprivnica Belupo'da forma giyen Stjepan Poljak ile 3 yıllık sözleşme imzaladı...

Baktım oyunda ca ' sı 90 ve 77' li. Umarım gerçekte de böyle değildir. Yav çok kızıyorum tutsana Ferhatı elinde.

Aşk-ı Şehir
24.Temmuz.2007, 03:17
Baktım oyunda ca ' sı 90 ve 77' li. Umarım gerçekte de böyle değildir. Yav çok kızıyorum tutsana Ferhatı elinde.

Poljak orta saha elemanı abi sen galiba İvesa ile karıştırdın.:) İnşallah düzeltme yapılır onun için. Ayrıca İvesa'nın boyu 2.06. :n:

midfielder1912
29.Temmuz.2007, 07:03
Eskişehirspor, Denizlispor'dan Bülent Ertuğrul ve Hacettepe'den Bülent Kocabey ile 3'er yıllık sözleşme imzaladı.

midfielder1912
02.Ağustos.2007, 18:59
http://www.eskisehirspor.org/haber_resimler/2008/8/710_01082008lovrek-imza-260.jpg Lovrek ve Youla'da imzayı attı.

Bugün sabah sağlık kontrolünden geçen ve sportif herhangi bir sakatlığı bulunmayan Krunoslav Lovrek,kendini 3 yıllık Eskişehirspor'lu yapan resmi sözleşmeyi imzaladı.

Hırvatistan liginde geçtiğimiz sene Naderevic ile beraber NK Zagrep takımında oynayan 29 yaşındaki Krunoslav Lovrek oynadığı 16 maçta 14 gol atmış,sonrasında şanssız bir şekilde sağ diz çapraz bağlarından sakatlık geçirip başarılı bir ameliyat olmuştu.

Ayrıca,Gençlerbirliği ve Beşiktaş takımlarında forma giyen 27 yaşındaki Gineli Süleyman Youla ile de 1 yıllık anlaşma yapıldı. yUOLA kıralık...

Aşk-ı Şehir
03.Ağustos.2007, 20:40
Şu ana kadar transfer edilen ve sözleşme yenilenen oyuncular. Ayrıca FM 8.0.2'deki CA ve PA'ları:

http://img212.imageshack.us/img212/9936/eesseesssec9.jpg (http://imageshack.us)

midfielder1912
04.Ağustos.2007, 00:13
abdullah halman, ahmet sağlam ve özgür öçal ın CA larında yükselme yapılması gerekiyor bence...

Aşk-ı Şehir
04.Ağustos.2007, 04:46
abdullah halman, ahmet sağlam ve özgür öçal ın CA larında yükselme yapılması gerekiyor bence...
Valla abi açıkçası bu oyuncuları hiç izlemediğim için endişelerim var. Fakat 10 Ağustos'ta yapılacak sezon açılışına gidip izleyeceğim oynayan oyuncuları. Bakalım düşüncelerim ne yönde olacak.:) Ama söylenilenlere göre Abdullah çok iyi bir forvetmiş. Gezici forvet. Necati tarzı. Ve son vuruşlarını geliştirirse takımın vazgeçilmezi olur deniliyor. Ahmet hakkında herhangi bir duyum almadım. Ayrıca Özgür'ü zaten biliyoruz hepimiz geçen seneden. Bende aynı kanıdayım CA'sı artmalı.

Saygılar...:)

EL-Hadji
04.Ağustos.2007, 04:52
Özgür' ün ca' sını biraz arttırdım. Bunu haketmişti.

midfielder1912
04.Ağustos.2007, 17:10
Valla abi açıkçası bu oyuncuları hiç izlemediğim için endişelerim var. Fakat 10 Ağustos'ta yapılacak sezon açılışına gidip izleyeceğim oynayan oyuncuları. Bakalım düşüncelerim ne yönde olacak.:) Ama söylenilenlere göre Abdullah çok iyi bir forvetmiş. Gezici forvet. Necati tarzı. Ve son vuruşlarını geliştirirse takımın vazgeçilmezi olur deniliyor. Ahmet hakkında herhangi bir duyum almadım. Ayrıca Özgür'ü zaten biliyoruz hepimiz geçen seneden. Bende aynı kanıdayım CA'sı artmalı.

Saygılar...:)

Abdullah ı 2-3 maç özetlerden , 1 kere de klasman grubunda İzmirspor Mersin İ.D. maçında izlemiştim, son vuruşları biraz problemli olsada gezen, kuvvetli, açık alanda iyi hızlanan, vasatın üstünde top süren bir adam izlenimi bırakmıştı bende... C.A. sının 50 nin üstünde olduğu kesin ama dediğin gibi tabi ki temkinli olmakta da fayda var...

EL-Hadji
04.Ağustos.2007, 18:17
Abdullah ı 2-3 maç özetlerden , 1 kere de klasman grubunda İzmirspor Mersin İ.D. maçında izlemiştim, son vuruşları biraz problemli olsada gezen, kuvvetli, açık alanda iyi hızlanan, vasatın üstünde top süren bir adam izlenimi bırakmıştı bende... C.A. sının 50 nin üstünde olduğu kesin ama dediğin gibi tabi ki temkinli olmakta da fayda var...

Tabi buraya geldiğine göre ve kimsenin akrabası olmadığına (Örnek oftaşa gelen kalemci gibi olmadığına ) göre ca'sını 75 ' e falan çıkarabiliriz. Ama adam iyi oynarsa çok daha fazla yukarılara çıkarırız. Hacettepeli İbo örneği.

Aşk-ı Şehir
07.Ağustos.2007, 01:52
Dün Senec ile oynanan ve 4-1 biten hazırlık maçında Abdullah Halman hat-trick yaptı. Hazırlık kampının en iyilerinden biri. Bakalım hepimizi şaşırtacak mı? :)

midfielder1912
07.Ağustos.2007, 06:02
abi ben demiştim bu abdullah' a dikkat diye deeeermişim:-))

şaka bi yana youla ile lorvek varken anca iyi bir yedek olur, ayrıca özellik olarak youla ile bazı benzer özellikleri (açık alan topçusu olması gibi...) olması oynama şansını azaltıyor bence...

bu sene özellikle iç saha maçlarında bülent kocabey ve ömer yalçın ın çıkış yapacağını düşünüyorum... önümüzdeki senin sonunda çok farklı yerlerde olabilirler bence...

EL-Hadji
07.Ağustos.2007, 09:52
Ömer Yalçın mutlaka oynatılmalı. Bu adam o fiziğie rağmen hızlı koşuyor. Denesinler Türk futbolunda böyle fizikli oyuncuları bulamıyoruz. Yetiştiremiyoruz da. Hale hazır da yaşı da gelmiş bir Ömer var mutlaka denenmeli. Boş adam değil kesinlikle. Bülent de yetenekli bir adam. Ama bu kadroyla Es Es' in süper ligde şansı çok az.

extensor
07.Ağustos.2007, 14:39
Ömer Yalçın mutlaka oynatılmalı. Bu adam o fiziğie rağmen hızlı koşuyor. Denesinler Türk futbolunda böyle fizikli oyuncuları bulamıyoruz. Yetiştiremiyoruz da. Hale hazır da yaşı da gelmiş bir Ömer var mutlaka denenmeli. Boş adam değil kesinlikle. Bülent de yetenekli bir adam. Ama bu kadroyla Es Es' in süper ligde şansı çok az.

eskişehir banada gidici gözüküyor. transferlerde önemli isimler yok henüz (youla hariç). ama para var güç var (devlet).

lige kötü başlasalar bile geçen yılki ankaraspor gibi 2. yarıdaki transferlerle işi toparlayabilirler.

Mustafa kardeşim ben eylül ayının ilk haftası Eskişehir'de olacağım. Seninle beraber maça gidelimde görelim bakalım şu es es fırtınasını (inşallah o hafta deplasmana denk gelmez.)

3842
07.Ağustos.2007, 19:34
Bence Oğuz'un PA'sının -9 olması lazım

Aşk-ı Şehir
12.Ağustos.2007, 03:44
eskişehir banada gidici gözüküyor. transferlerde önemli isimler yok henüz (youla hariç). ama para var güç var (devlet).

lige kötü başlasalar bile geçen yılki ankaraspor gibi 2. yarıdaki transferlerle işi toparlayabilirler.

Mustafa kardeşim ben eylül ayının ilk haftası Eskişehir'de olacağım. Seninle beraber maça gidelimde görelim bakalım şu es es fırtınasını (inşallah o hafta deplasmana denk gelmez.)

Tamam abi gidelim.;;) Ama ben takımdan çok umutluyum. Özellikle orta saha ve savunmamızdan.:)

extensor
12.Ağustos.2007, 04:13
mustafa 3. hafta oradayım gençler deplasmanına denk geliyor
trenle 3 saatte ordayız
ben muhtemelen 11 de falan sınavdan çıkıcam yaz ayları diye maç saat 17 de falan olacaktır
rahat rahat yetişiriz yani ailenden de izin alman zor olmaz gençlerli taraftar yok falan dersin.
hiç olmadı bişey söylemezsin akşam 11 de evde olursun
bende sonra gece çanakkaleye döneceğim
gidersin dimi gençler deplasmanına sorun olmaz inşallah

Aşk-ı Şehir
12.Ağustos.2007, 04:34
Abi izin koparabilirsem mutlaka gelirim. Hatta kafamı dağıtayım derim ölesine bir iki FM'ci arkadaşı da yanıma takar gelmeye çalışırım.:)

extensor
12.Ağustos.2007, 05:11
tamam ya izin almaya gerek yok kız arkadaşlarla 222 e gidicez de ne olacak yani:D ben 10 yaşımdan beri izin almıyorum geçen bağ evinden geldik redbull votka sabah babam karşıladı adam uyanınca ben yatmaya geliyorum seninde yaş benden çok küçük değil eskişehir gibi yerde yaşıyon geç artık o fasılları :D

bak izin alamazsan babanla ben konuşurum o zaman hiç salmaz :D

Aşk-ı Şehir
16.Ağustos.2007, 05:47
Yeni Sezon Forma Numaraları

2008-2009 sezonunda futbolcularımız giyecekleri forma numaralarını belirlediler.

Bu sezon Kırmızı Şimşeklerin giyeceği forma numaraları şöyle:

1 Vanja Ivesa

87 Sinan Ören

22 Kayacan Erdoğan

46 Murat Önür

99 Abdullah Halman

17 Özgür Öçal

27 Luka Vucko

13 Safet Nadarevic

25 M.Akif Tatlı

26 Mustafa Sevgi

81 Ahmet Sağlam

7 Anderson Ricardo

20 Doğa Kaya

10 Serdar Özbayraktar

9 Ömer Yalçın

75 Sezgin Coşkun

39 Serkan Özdemir

33 Tayfun Türkmen

38 Selçuk Alibaz

14 Oğuz Sabankay

51 Koray Arslan

5 Birol Hikmet

15 Stepjan Poljak

19 Kruno Lovrek

11 Souleymane Youla

55 Bülent Ertuğrul

21 Bülent Kocabey

En sevindiğim olay Serdar'ın 10 numarayı alması oldu. :)

onurphaned
24.Ağustos.2007, 09:32
İBB - Eskişehir maçından notlar:

Eskişehir maça 4-1-3-2 sistemiyle çıktı. Kalede Ivesa, geri dörtlüde kaptan Sezgin - Nadarevic - Vucko - Murat, ön liberoda Bülent, orta üçlüde Serdar - Doğa - Poljak ve ileri uçta Anderson & Youla ikilisiyle başladı.

Genel olarak maç dengedeydi. Eskişehir, Rıza Çalımbay yönetiminde yeniden yapılanan bir takım. Fizik olarak yeterli seviyede değiller, çok eksiklikler var. Alınacak çok yol var. Olumlu bir tablo çizemiyorum malesef.

Ivesa pek alışık olmadığımız bir kaleci tipine sahip. 2.05'lik muazzam bir boyu var. İleri çıkışları neredeyse pek olmayan bir kaleci. Ama kicking'inin kuvvetli olduğunu söylemem gerek. Güven verme açısından biraz ortada olan bir kaleci.

Murat Önür, geriden çıkışları olan bir sol bek. Çalışma azmi yüksek, bu açıdan sol bek ona emanet edildiği gibi kalacak gibi. Orta açma konusunda becerisi düşük diyebilirim.

Vucka, takımın uzun boylu bir diğer oyuncusu. Bu nedenle gayet ağır bir stoper, kafa vuruşları vasatı geçmiyor pek. Bunun yanında soğukkanlı bir yapısı var.

Nadarevic, takım için iyi bir transfer görüntüsü çizdi. Boyu bir stopere göre kısa ama hızı fena değil, geri dönüşlerde açığını kapatabiliyor. Maçın başlarında uzaktan bir şut denedi, fena değildi.

Sezgin, sağ bekte fırsat olmadıkça pek ileriye çıkmayı tercih etmiyor. Bunun nedeni de teknik kapasitesinin çok düşük olmasından kaynaklandığını sanıyorum. Top sürmesi iyi değil.

Kendinen bu sene en çok söz ettirecek isim ise bana kalırsa Poljak olacak. Harika bir sol ayağı var. Hücuma dönük ve dikine oynayan bir oyuncu. AML/C mevkisi için çok ideal bir isim. Teknik açıdan gayet iyi. Sanırım takımın frikiklerini o kullanacak. Ayrıca son vuruşları etkili ve iyi de orta kesiyor. Eskişehir'i sırtalayacak en önemli isimlerden olacak.

Doğa, ortasahanın ortasında Bülent Ertuğrul'a çok yardım etti bugün. Topu alıp servis yapmaktan hiç çekinmedi. Çalışkan diyebilirim ancak maç içinde birbirine benzer iki pozisyonda topu dağlara taşlara vurunca Eskişehir'in elde ettiği en önemli gol pozisyonlarını harcamış oldu.

Takımın 10 numarası Serdar, ilk yarıda hızlanmasını çok iyi kullanarak etkili çıkışlar yaptı sağ tarafta. Sert savunmayla uğraşmak zorunda kaldı. Geçen sezona göre kıyasla, bana kalırsa, bu maçta oynadığı futbol iyi değildi. Eskişehir kendisinden çok daha fazla şey bekliyor.

Anderson, Sivas'tan beri takip ettiğim bir isim. Boyu dışında pek etkinliği olmayan bir forvet, yine maç boyunca pek bir şey yapmadı. Boyu iyi olmasına rağmen sıçrayamıyor ve kafa vuruşları isabetli değil. Ayrıca doğru kararlar veremiyor. Pivot santrfor olarak Youla'ya ne kadar yardımcı olabilecek, şüpheli.

Youla, Poljak'la beraber yeni transferlerden takımın hücum gücünü arttıran ve takımı tetikleyen diğer isim. Bildiğimiz, alıştığımız Youla. Hızını ve top sürmesini çok iyi kullanıp rakip savunma oyuncularını zor durumda bırakan Youla ceza sahasına girince son vuruşları yapıp yapmamada sıkıntı çekmeye devam ediyor. Takımı adına birçok gole imza atacaktır.

Maçın ikinci yarısında Serdar'ın yerine Özgür, Youla'nın yerine Lovrek ve Anderson'un yerine de Tayfun girdi.

Özgür, geçen sezon ikinci yarıda Kasımpaşa formasıyla çok iyi bir çıkış yapmıştı. Bu maçta Serdar'ın beklenen perfomansı vermemesi nedeniyle oyuna dahil oldu ama o da sönük kaldı. Biraz alışması gerek takıma.

Lovrek, Youla'ya nazaran çok hızlı değil ama nispeten teknik diyebiliriz. Çok fazla yorum yapacak kadar izlemeyedim.

Tayfun Türkmen ise bildiğimiz gibi. Anderson'un yerine ilk 11 başlasa takıma çok daha fazla katkısı olur. Hem ortasahaya dönerek inisiyatif alır, hem de forvet gibi gol top indirip, saklayarak gol arayabilir.

İBB'nin kadro yapısında çok fazla değişiklik yok, geçen seneki kadroyu hemen hemen koruyorlar. Oturmuş bir yapıları var ama hala bir şeyler eksik gibi. Atakları bilinçli, organize geliştiriyorlar ama sonuca ulaşmakta çok sıkıntı çekeceklerini düşünüyorum. Ayrıca daha fazla topu kontrollerinde tutmaları gerek.

İkinci yarı Okan'ın yerine oyuna giren genç oyuncu Zeki'nin gerçekten güzel bir kumaşı var. Oyuncu değişikliklerinden sonra Serhat, İlyas ve İbrahim Akın'ın oluşturduğu hücum hattının arkasında soluna Tjizikuzu ve sağlına Efe'yi alarak üçlü ortasahanın ortasında görev yaptı. İleriki haftalarda forma buldukça kendinden bahsettirmeye başlayacağını düşünüyorum.

Aşk-ı Şehir
24.Ağustos.2007, 18:17
Sezgin'i oyunda DLC yapmıştık. Ama anlaşılan DRLC yapcaz mevkiisini. Çünkü gerek hazırlık maçlarında gerekse dünkü maçta sağbek olarak görev aldı...

midfielder1912
24.Ağustos.2007, 22:03
es es 4-4-2 ile dizildi gibi...

ivesa

murat madareviç vucko sezgin

poljak bülent doğa özbayraktar

youla anderson

extensor
24.Ağustos.2007, 23:34
Sezgin'i oyunda DLC yapmıştık. Ama anlaşılan DRLC yapcaz mevkiisini. Çünkü gerek hazırlık maçlarında gerekse dünkü maçta sağbek olarak görev aldı...

yapın bir an önce dostum gemi kalkmadan. :)

Aşk-ı Şehir
25.Ağustos.2007, 00:29
Yaptım abi. :) Sezgin Coşkun: DL:20 DC:17 DR:15

onurphaned
25.Ağustos.2007, 21:41
es es 4-4-2 ile dizildi gibi...

ivesa

murat madareviç vucko sezgin

poljak bülent doğa özbayraktar

youla anderson
Bülent biraz ön libero gibi oynadı başkan.

midfielder1912
26.Ağustos.2007, 02:22
4 - 1 - 3 - 2 gibi mi abi?

onurphaned
26.Ağustos.2007, 03:03
Evet, düşünürsek aslında çok fazla da önemli değil. Poljak ve Serdar zaman zaman ortaya yakın zaman zaman kanatlara doğru açıldılar. Aslında şöyle düşünmekte fayda var. Atak yaparken 4-4-2 şeklindeydiler, savunma yaparken 4-1-3-2'ye dönüp alan daralttılar.

Aşk-ı Şehir
30.Ağustos.2007, 03:54
Can Cumhur Bozacı Eskişehirspor'da. Oyuncunun sözleşme bilgileri henüz ortaya çıkmadı...

Doğa 3 yıl uzattı

Geçtiğimiz sezon G.B. Oftaşspor'dan transfer edilen ve iki yıllık sözleşme imzalayan Doğa Kaya, Eskişehirspor yönetiminden gelen talep doğrultusunda sözleşmesini 3 yıl daha uzattı. Eskişehirspor'u çok sevdiğini ve uzun yıllar formasını giymek istediğini belirten Kaya, "Yönetimden böyle bir teklif gelince seve seve sözleşmemi uzattım. Böylesine büyük bir camiada uzun yıllar kalacağım için mutluyum" dedi.

Sevindim bu habere Doğa bizim takımın önemli bir parçası...

1965
02.Eylül.2007, 21:26
İvesa birebirde çok iyi.Uzun boyu bu konuda dez avantaj olur diye düşünüyordu herkes ama , 2 maçta da karşı karşıya bir çok pozisyon çıkardı.Oyuncunun ayağına yapışıp , hemen topu alıyor.

Aşk-ı Şehir
03.Eylül.2007, 03:15
Şu an için İvesa'da bir oynama yapamıyorum. Ancak 9.0.1 resmi yamasında düzeltme yapabilirim.Saygılar.:)

1965
14.Eylül.2007, 00:14
Şu an için İvesa'da bir oynama yapamıyorum. Ancak 9.0.1 resmi yamasında düzeltme yapabilirim.Saygılar.:)

Hmm anladım.Peki diğer futbolcularda ne gibi oynamalar oldu ? Bunları öğrenmek için FM 09'u mu beklicez , doğrusu çok merak ediyorum.

Aşk-ı Şehir
14.Eylül.2007, 00:33
Hmm anladım.Peki diğer futbolcularda ne gibi oynamalar oldu ? Bunları öğrenmek için FM 09'u mu beklicez , doğrusu çok merak ediyorum.

Değişiklikleri söyleme yetkim yok maalesef.:) Ama elimden gelenin en iyisini yaptım. Tamamen gerçekçi bir data olacak karşımızda. Eksiklikler muhakkak olacaktır. FM2009'da hep beraber göreceğiz iyi mi olmuş kötü mü olmuş diye.;;):)

1965
14.Eylül.2007, 00:39
Değişiklikleri söyleme yetkim yok maalesef.:) Ama elimden gelenin en iyisini yaptım. Tamamen gerçekçi bir data olacak karşımızda. Eksiklikler muhakkak olacaktır. FM2009'da hep beraber göreceğiz iyi mi olmuş kötü mü olmuş diye.;;):)

Anladım .. İlgin için teşekkürler.

Aşk-ı Şehir
14.Eylül.2007, 01:01
Anladım .. İlgin için teşekkürler.

Ne demek görevimiz.:)

Vieri
15.Şubat.2008, 10:22
Eskişehirspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz

Aşk-ı Şehir
16.Şubat.2008, 18:01
Eskişehirspor'u beğendim. Emeği geçen herkese teşekkürler.Ama Sergen sanki biraz daha oynatılabilir duruma getirilebilirmiş.:)

EL-Hadji
16.Şubat.2008, 19:12
Mustafa mevcut Ca' sıyla Sergen' in fiziksel özelliklerini gerçekçi hale getirmeye çalıştım ve kendi adıma memnun da kaldım. Güç ve dayanıklılığını artırdım ve 90 dakika sahada kalabilmesini sağladım. Mesela ne gibi değişiklikler olmalıydı daha başka.

Aşk-ı Şehir
17.Şubat.2008, 03:41
Mustafa mevcut Ca' sıyla Sergen' in fiziksel özelliklerini gerçekçi hale getirmeye çalıştım ve kendi adıma memnun da kaldım. Güç ve dayanıklılığını artırdım ve 90 dakika sahada kalabilmesini sağladım. Mesela ne gibi değişiklikler olmalıydı daha başka.

Konuştuk abi özel olarak ama burdada belirteyim. Sergen'in özellikleri eğer sen takımı yönetiyorsan çok iyi. Fakat takımı yönetmiyorsan Eskişehirspor'un başına geçen T.D.'ler bir türlü Sergen'i oynatmıyor.:)Bu yaştanda kaynaklanabilir.

Ama abi özellikle sana çok çok teşekkür ederim. Serdar ve Mustafa Sevgi'yi özellikle çok iyi analiz etmişsin.;;)

EL-Hadji
19.Nisan.2008, 02:04
Mustafa katkın için çok teşekkürler. Serdar' ın ca' sını 110-115 civarını çıkarmayı planlıyorum Süper ligde görev alabilecek bir oyuncu. Süzme santrafor olmadığı için forvet arkası veya sağ kanatta da görev yapabilir. Hem havadan hem yerden etkili. Yalnıuz Mustafa sence orta yapması nasıl Serdar' ın?

Aşk-ı Şehir
19.Nisan.2008, 10:41
Mustafa katkın için çok teşekkürler. Serdar' ın ca' sını 110-115 civarını çıkarmayı planlıyorum Süper ligde görev alabilecek bir oyuncu. Süzme santrafor olmadığı için forvet arkası veya sağ kanatta da görev yapabilir. Hem havadan hem yerden etkili. Yalnıuz Mustafa sence orta yapması nasıl Serdar' ın?

Abi Serdar bildiğimiz gibi çok hızlı bir futbolcu. Bu hızlılığı ona avantajlar getirirken dezavantajlarda getiriryor. Mesela ortalar konusunda. Serdar kanatları etkili kullanabilen bir oyuncu olduğundan son zamanlarda kanatlarda görev alıyor. Buralardan topu hızlı bir şekilde getirdiği zaman ortalarını pek iyi yapamıyor nedense.Ya topu getirirken yoruluyor. Ya da topu önüne hızlı attığı için ayağındantopu açıp iyi bir orta yapamıyor. Yanlız bunu 1 maçta yapmıştı ve gol olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam Malatyaspor maçıydı. Yani sözün özü. Serdar'ın orta yapmaları üst düzey değil abi. 11-12-13 değerlerinden biri makuldür.

Aşk-ı Şehir
22.Nisan.2008, 09:13
Dünkü oynanan maçtan birkaç izlenimim oldu onları belirteyim.
Serkan Özdemir: Oyunda mevkiisi AMRL fakat son haftalarda onun sağbekte başladığını görüyoruz. Mevkiileri: DR:12/WBR:15/MR:15/AMR:20 olabilir.
Ömer Közen: "Pas" özelliğinde artışa gidilebilir. Ama biraz daha izledikten sonra karar vereceğim.

Şimdi zamanım kısıtlı olduğu için diğer izlenimlerimi eve gelince yazacağım.:)

EL-Hadji
22.Nisan.2008, 12:39
Öncelikle Mustafa' cım hayırlı olsun aramıza hoş geldin. Ben dün Kocaeli-Eskişehir maçındaydım. Serkan Özdemir dediğin gibi sağ bekte oynadı. Sanırım o mevkide bir sıkıntı var o yüzden böyle oluyor. Serkan çabuk ve hızlı bir oyuncu olduğu için hoca burada kullanmış olabilir. Sağ bekte de gayet başarılıydı. Gökhan bozkaya ML oynadı ve etkisizdi. Serdar ise takımının en iyisiydi. İnatçı, hırslı ve güçlü bir oyuncu. Nejat hoca Serdar' ın oynadığı sağ kanada yığmaya çalıştı oyunu ama Serdar biraz yalnız kaldı ortadan yanaşan olmadı. Ömer Közen' in driblinginin iyi oldugunu gördüm çok rahat diklemesine oynayabildi. Engin Öztonga 2. devre girdi ve AML' de görev yaptı. Sergen' i bu sezon ilk defa canlı izledim Hamza yine adım attırmadı Sergen' e. Sergen çok etkisizdi.

Aşk-ı Şehir
22.Nisan.2008, 18:04
Öncelikle Mustafa' cım hayırlı olsun aramıza hoş geldin. Ben dün Kocaeli-Eskişehir maçındaydım. Serkan Özdemir dediğin gibi sağ bekte oynadı. Sanırım o mevkide bir sıkıntı var o yüzden böyle oluyor. Serkan çabuk ve hızlı bir oyuncu olduğu için hoca burada kullanmış olabilir. Sağ bekte de gayet başarılıydı. Gökhan bozkaya ML oynadı ve etkisizdi. Serdar ise takımının en iyisiydi. İnatçı, hırslı ve güçlü bir oyuncu. Nejat hoca Serdar' ın oynadığı sağ kanada yığmaya çalıştı oyunu ama Serdar biraz yalnız kaldı ortadan yanaşan olmadı. Ömer Közen' in driblinginin iyi oldugunu gördüm çok rahat diklemesine oynayabildi. Engin Öztonga 2. devre girdi ve AML' de görev yaptı. Sergen' i bu sezon ilk defa canlı izledim Hamza yine adım attırmadı Sergen' e. Sergen çok etkisizdi.

Teşekkür Burak Abi'm. Sizin sayenizde buralardayım.:)

Sergen çok markaj'ı sevmiyor abi. Ona sıkı markaj yapan bir futbolcu olunca maça küsüyor deyim yerinde ise. Ben açıkçası Sergen'i oyundan almasını bekledim ama almadı. Serdar,Ömer ve Ersin'i çok beğendim. Ersin kadro dışı bırakılmıştı Metin Diyadin tarafından. Ona nazire yapıyor galiba.:) Ersin'i Mevkileri DL:15/WBL:20/ML:12 şeklinde ayarlanabilir. Ayrıca top sürme özelliğide artırılabilir.Serdar'ın arkasından ona uygun bir oyuncu gelse çok iyi bir ikili oluşturabilirler.Ama Coşkun kötü olunca doğal olarak Serdar'da kötü oynuyormuş gibi gözüküyor. Bu arada dünkü maçın en kötüsü Coşkun'du.

onurphaned
22.Nisan.2008, 19:02
Hayırlı olsun Mustafa. Başarılar dilerim.

Gökhan Bozkaya'nın performansı nasıl acaba? Bilgi verebilir misin?

LaigLeNoiR
22.Nisan.2008, 19:16
Bende maçı izledim TV'den ve Eskişehirspor adına sahanın tartışmasız yıldızı Ersin Güreler idi.Ondna sonra da Serdar Özbayraktar'ı beğendim.

Aşk-ı Şehir
22.Nisan.2008, 20:26
Hayırlı olsun Mustafa. Başarılar dilerim.

Gökhan Bozkaya'nın performansı nasıl acaba? Bilgi verebilir misin?

Teşekkür ederim.:) Gökhan Bozkaya'yı çıktığı ilk maçta müthiş bir hayranlıkla izledim. İşte dedim Serdar'a partner.:)Ama bir süre 11'de başlamadı ve klübede oturdu.O aralar sanki küstü Metin Hoca'ya. (ki haklıdır.) Sonra performansı ilginç bir şekilde düşmeye başladı. Oynadığı son 5 maçta ki performansını değerlendirecek olursak FM ağızıyla: 7-7-6-6-6 şeklinde bir performansı var.

onurphaned
22.Nisan.2008, 20:39
Gökhan forvette, forvet arkasında, sağ kanatta oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Zaman zaman bireysel, tabiri caizse bencil, oynamayı seven bir oyuncu. Sivas'tan Eskişehir'e kiralanması kendini göstermesi için belki de son bir şanstı. Sanırım Metin Hoca'yla anlaşamadığından dolayı bu şansını kaybediyor. Ne olursa olsun 1. Lig için gayet iyi bir oyuncu.

Aşk-ı Şehir
22.Nisan.2008, 20:47
Gökhan forvette, forvet arkasında, sağ kanatta oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Zaman zaman bireysel, tabiri caizse bencil, oynamayı seven bir oyuncu. Sivas'tan Eskişehir'e kiralanması kendini göstermesi için belki de son bir şanstı. Sanırım Metin Hoca'yla anlaşamadığından dolayı bu şansını kaybediyor. Ne olursa olsun 1. Lig için gayet iyi bir oyuncu.

Çok iyi bir oyuncu gerçekten dediğin gibi çok yönlü de bir oyuncu. Son haftalarda biraz daha iyi gibi ama dün yine tutuktu. İnşallah bundan sonra ki maçlar da iyi oynar.:)

LaigLeNoiR
22.Nisan.2008, 20:50
Bozkaya'nın mevkii AMRLC/FC olabilir mi ?

onurphaned
22.Nisan.2008, 21:06
Sol kanatta oynadığını pek görmedim. AMRC/FC olması gerek.

Aşk-ı Şehir
22.Nisan.2008, 22:03
Bozkaya'nın mevkii AMRLC/FC olabilir mi ?

AML pek oynamıyo Murat ama maç içinde bazen kayıyo. O da top almak için felan.:) Yani pek sayılmaz. AMRC/FC daha makul.;;)

LaigLeNoiR
22.Nisan.2008, 22:18
Anladım Maxi Rodriguez gibi yani ;)

EL-Hadji
23.Nisan.2008, 12:40
Sol kanatta oynadığını pek görmedim. AMRC/FC olması gerek.

Kocaelispor maçında tamamıylen Sol kanatta oynadı. 5 dakika falan sağ kanatta oynadı. Bence Colin Kazım gibi AMRLC/FC olabilir. Tabi son karar sizin.

EL-Hadji
23.Nisan.2008, 12:41
Bu arada Gökhan Bozkaya' nın oyundaki özellikleri çok kötü tamamıylen yeniden yapılması gerekecek.