PDA

View Full Version : [1.Lig] G.Antep BŞB.Spor Araştırması FM2008 - 8.0.2

EL-Hadji
17.Mart.2007, 20:10
Osman Fırat' ın ca' sı, frikik ve uzaktan şut özellikleri arıtırlmalı. Düzenli bir şekilde bu sezon frikikden gol kaydediyor. Hızlı bir oyuncu büyük ihitmal seneye TSL' de izleyeceğiz onu.

Hakan Albayrak: Çok iyi bir kanat oyuncusu yetişiyor. Geleceği çok parlak CA ve buna dayanarak özellikler artabilir.

EL-Hadji
29.Mart.2007, 22:15
Gaziantep BŞB' de Mustafa Şahintürk adete yeniden doğdu. İyi giden bir kariyerde büyük bir düşüş yaşayan Mustafa bu sezon çok iyi toparlandı. Mustafa genellikle forvette oynuor. Bu sezon 13 gol atarak takımının gol yükünü çekiyor.

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 00:32
Burak abi, Mustafa sezonun ilk yarısında da pek fazla oynamadı benim bildiğim kadarıyla.Yani attığı gollerin çoğunu son 10-12 maçta atmıştır diye tahmin ediyorum.

EL-Hadji
30.Mart.2007, 00:40
Bugün Gaziantep BB - Kocaeli maçını tv' den izledim. Maç demin sona erdi sonuç 2-2 beraberlik. Elimden geldiğince not aldım.

M. Şahintürk: Kafa ile golü attı. Gol sayısını 14' e çıkardı. Güçlü ve inatçıydı. ileride gezerek oynadı. Süleyman' ın yokluğunda kaptan olarak çıktı.

Ahmet Arı: Genç oyuncu MR-AMR mevkinde başladı ve maçın büyük bölümünü burada geçirdi. Arada ML-AML ye geçti. Tam kanat fiziği var. Sağ ayağını kullanıyor. Çizgiye paralel oynamayı seviyor Hugs Line eklenebilir. Tekniği, ilk teması ve driblingi gayet iyi. Sıçraması da fena sayılmaz. Oyunda ca' sı 55 Pa' sı -7 gözüküyor. 89' lu olduğunu düşünürsek şimdi böyle oynuyorsa ileride çok iyi işler çıkarabilir. Ca' sı 85 Pa' sı -8 olabilir.

Hakan Albayrak: Hakan' dan sürekli bahsediyorum bu forumda. büyük ihtimal seneye süper lig' de izleyeceğiz kendisini. AML oynadı arada AMR' ye geçti. 90 Dakika temposu düşmedi. Son 5 dakika yoruldu. Sol ayağı: 10-13, Sağ ayağı 20 olmalı. Frikikten bir gol kaydetti. Yaklaşık 30 metreden golü buldu bu golde Kalecinin de büyük hatası vardı ama diğer frikiklerde de barajı çok rahat geçebiliyor. Tekniği ve özel yeteneği üst düzey C. Ronaldo vari klas hareketler yapıyor. Uzun taç atışları yapabiliyor. İyi dribling yapıyor.

Gaziantep maçta daha iyi olan taraftı. Gerçekten çok koşup iyi mücadele ediyorlar. Genç oyuncuları var. Bu takımdan yıldızlar çıkacak.

krapinovic
30.Mart.2007, 08:02
Gaziantep BŞB' de Mustafa Şahintürk adete yeniden doğdu. İyi giden bir kariyerde büyük bir düşüş yaşayan Mustafa bu sezon çok iyi toparlandı. Mustafa genellikle forvette oynuor. Bu sezon 13 gol atarak takımının gol yükünü çekiyor.

Mustafa, Suat Hoca geldikten sonra daha çok forma giymeye başladı... Ayrıca Nurullah Sağlam'ın G.Antepspor'a gelmesi de etkili oldu diyebilirim... Ne alaka derseniz, arada bir hazırlık maçı yapıldı ve Mustafa Nurullah Hocayla ayaküstü yarım saat kadar konuştular... Yerel gazetelerde ise, "Mustafa Gaziantepspor'da forma giymek için Nurullah Hoca'dan ricada bulundu" şeklinde yorumlandı... Tabi bunlar benim görüp duyduklarım...

EL-Hadji
30.Mart.2007, 19:45
Doğru olabilir Alpaslan ama Mustafa Hakkını veriyor çok kritik gollere imza atıyor bu sene. Son şansını iyi kullanıyor.

YusufT
30.Mart.2007, 21:00
Ya Suat Kaya?

Takima geldiginden beri, takim adeta futbol oynamaya basladi.

EL-Hadji
31.Mart.2007, 08:09
Ya Suat Kaya?

Takima geldiginden beri, takim adeta futbol oynamaya basladi.

Pek alakası yok. Takımın kaptanı ligin iyi stoperlerinden Süleyman' ı futbola küstürdü. Ama elinde başarıya aç çok koşan bir takım var. Suat' ın çok büyük başarısının oldugunu düşünmüyorum. İddiası olan takımlarda Suat pek etkili olamadığını Orduspor' da göstermiştir.

YusufT
01.Nisan.2007, 01:20
Pek alakası yok. Takımın kaptanı ligin iyi stoperlerinden Süleyman' ı futbola küstürdü. Ama elinde başarıya aç çok koşan bir takım var. Suat' ın çok büyük başarısının oldugunu düşünmüyorum. İddiası olan takımlarda Suat pek etkili olamadığını Orduspor' da göstermiştir.

yaani diyorsunki Suat Kaya'nin hic bir etkisi yok bu oynanan futbola..

EL-Hadji
02.Nisan.2007, 04:56
Yalovaspor' dan gelen Mehmet Ayaz çok çabuk bir oyuncu. Bu sezon G. Antep' in en etkili oyuncularından biri oldu. geçen haftalarda sakatlanarak sezonu kapattı.

midfielder1912
05.Nisan.2007, 15:57
hakan albayrak ve suat kaya konusunda burak yerden göğe kadar haklı. takım içinde bir çok oyuncuyu küstürdü, bazı oyuncularla ilgili kesinlikle takıntılı. şans tutuyor antepte bu adamın kesinlikle, ordu da başına nelerin geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

hakan ın gerçekten çok düzgün bir ayağı, ben topçuyum diye bas bas bağırıyor. burak güçlü yanlarını saymışken bende zayıf yanlarını sıralıyım, kuvvetlenmesi lazım, ikili mücadele gücünü arttırması lazım(başına birini koyarsanız oyundan çabuk düşüyor), son vuruş becerisi de onun gibi teknik bir oyuncu için yetersiz. ama kesinlikle doğru takıma gider ya da kendini geliştirme çabasına girerse çok iyi bir kanat oyuncusu izleyebiliriz, ofansif anlamda am nin her tarafında oynayabiliyor ama en verimli olduğu yer aml gibi ama amc performansıda fena deil.

EL-Hadji
05.Nisan.2007, 17:50
hakan albayrak ve suat kaya konusunda burak yerden göğe kadar haklı. takım içinde bir çok oyuncuyu küstürdü, bazı oyuncularla ilgili kesinlikle takıntılı. şans tutuyor antepte bu adamın kesinlikle, ordu da başına nelerin geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

hakan ın gerçekten çok düzgün bir ayağı, ben topçuyum diye bas bas bağırıyor. burak güçlü yanlarını saymışken bende zayıf yanlarını sıralıyım, kuvvetlenmesi lazım, ikili mücadele gücünü arttırması lazım(başına birini koyarsanız oyundan çabuk düşüyor), son vuruş becerisi de onun gibi teknik bir oyuncu için yetersiz. ama kesinlikle doğru takıma gider ya da kendini geliştirme çabasına girerse çok iyi bir kanat oyuncusu izleyebiliriz, ofansif anlamda am nin her tarafında oynayabiliyor ama en verimli olduğu yer aml gibi ama amc performansıda fena deil.

Evet kardeşim ben genellikle iyi yönlerini yazıyorum ama çok güzel bir şekilde tamamlamışsın eksik yönlerini. Agresif ve hırsılı bir oyuncu ama zayıf ve son vuruşu pek etkili değil. Suat herkesi küstürdü ilginç bir kişi. Ahmet Arı da çok iyi ben çok beğendim gerçekten.

Han12
16.Nisan.2007, 03:11
Sanki bu takım maçların büyük kısmını Kamil Ocak'ta oynamıyor daha küçük bir sahada oynuyor diye biliyorum ben...

krapinovic
16.Nisan.2007, 06:25
Sanki bu takım maçların büyük kısmını Kamil Ocak'ta oynamıyor daha küçük bir sahada oynuyor diye biliyorum ben...

Evet, Belediyespor maçlarını Gaskispor Tesislerinde oynuyor... Bu arada yeni bir küçük stad da yapıldı, orda oynayacağı da yazıldı çizildi ama, henüz kullanmadılar orayı...

Gaziantepspor yönetimi de yeni bir stad yaptırmaktan bahsediyor... Konuyu takip ediyorum, pek inandırıcı gelmiyor ama, eğer Antepspor yeni stada geçerse Belediye ancak o zaman Kamil Ocak'ta oynamaya başlar...

LaigLeNoiR
16.Nisan.2007, 20:59
Genelde TV'den verilecek olan maçları Kamil Ocak'da oynuyor diye biliyorum.Işıklandırma falan...

EL-Hadji
17.Nisan.2007, 02:44
Genelde TV'den verilecek olan maçları Kamil Ocak'da oynuyor diye biliyorum.Işıklandırma falan...

O geçen seneydi kardeşim bu sene tüm maçlarını gaski tessilerinde oynadı. İlk haftaları bilmiyorum ama ondan sonraki tüm maçları Gaski' deydi. En son geçe maçını evinde İBB ye karşı oynamıştı sanıyorıum.

LaigLeNoiR
17.Nisan.2007, 05:23
Sezonun ilk yarısındaki Giresun maçını Kamil Ocak'ta oynamışlardı abi mesela :)

Han12
17.Nisan.2007, 06:54
heralde daha ziyade GASKİ tesislerinde oynuyolar o zaman düzeltilebilir bu yanlış... OFTAŞ'da (süper ligde 19 mayıs diğer liglerde cebeci) olduğu gibi Süper lig'e çıkınca kamil ocak'ta oynayabilir

EL-Hadji
17.Nisan.2007, 18:40
Sezonun ilk yarısındaki Giresun maçını Kamil Ocak'ta oynamışlardı abi mesela :)

Dediğim ki ilk haftalarda oynamış olabilirler. Ondan çok iddialı konuşmayayım dedim :)

LaigLeNoiR
23.Mayıs.2007, 19:53
Suat Kaya G.Antep Bld.'de kaldı

Bank Asya 1. Lig'de sezonu 39 puanla 14. sırada tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da, teknik direktörlük görevi için yeniden Suat Kaya ile anlaşıldı.

krapinovic
29.Mayıs.2007, 07:04
TRANSFER ÇALIŞMALARI BAŞLADI...

Yeni sezonda hedefini şampiyonluk olarak açıklayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da yeni transferlerle görüşmeler başladı. Suat Kaya'nın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Mavi-Beyazlılar, ön anlaşma yaptıkları Uğur Kalender, Uğur Erdoğan, Kadir Keleş, Cihancan ve Cafercan ile görüşmelere başladı. Bu futbolcular teknik direktör Suat Kaya ile birlikte dün ilimize gelirken tesislerde Asbaşkan Ünsal Göksen ile masaya oturdular. Bu futbolcularla el sıkışılırken bugün büyük bir ihtimalle imza töreni yapılması bekleniyor.

(Gaziantep27)

EL-Hadji
29.Mayıs.2007, 09:16
TRANSFER ÇALIŞMALARI BAŞLADI...

Yeni sezonda hedefini şampiyonluk olarak açıklayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da yeni transferlerle görüşmeler başladı. Suat Kaya'nın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Mavi-Beyazlılar, ön anlaşma yaptıkları Uğur Kalender, Uğur Erdoğan, Kadir Keleş, Cihancan ve Cafercan ile görüşmelere başladı. Bu futbolcular teknik direktör Suat Kaya ile birlikte dün ilimize gelirken tesislerde Asbaşkan Ünsal Göksen ile masaya oturdular. Bu futbolcularla el sıkışılırken bugün büyük bir ihtimalle imza töreni yapılması bekleniyor.

(Gaziantep27)

Suat yine toplasın GS' ın oynatmadığı oyuncuları kiralık olarak şu zamana kadar başarılı oldu ya belki yine başarılı olur. Allah' ım yarabiim ya:0:

midfielder1912
29.Mayıs.2007, 19:14
"Suat Kaya'nın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Mavi-Beyazlılar, ön anlaşma yaptıkları Uğur Kalender, Uğur Erdoğan, Kadir Keleş, Cihancan ve Cafercan ile görüşmelere başladı."

yerel basınlar genelde süper sallamalara imza atıyor, maşa başı haberi olduğu çok belli:-)
adamla ön anlaşma yapıyorsun, sonra da görüşmelere başlıyorsun:-)

krapinovic
30.Mayıs.2007, 07:09
"Suat Kaya'nın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Mavi-Beyazlılar, ön anlaşma yaptıkları Uğur Kalender, Uğur Erdoğan, Kadir Keleş, Cihancan ve Cafercan ile görüşmelere başladı."

yerel basınlar genelde süper sallamalara imza atıyor, maşa başı haberi olduğu çok belli:-)
adamla ön anlaşma yapıyorsun, sonra da görüşmelere başlıyorsun:-)

Bu haber galiba doğruydu... Bugün çıkan haber ise aşağıda, yerel TV'de görüntü de vardı...

Büyükşehir'de beş futbolcu tamam

Büyükşehir Belediyespor transfere hızlı başladı. Dün şehrimize getirdiği Cihancan, Mülayim, Uğur, Efe Can ve Kadir keleş'le anlaşma sağlayan mavi-beyazlı ekip transferlere devam edeceği açıklandı.
Dün şehrimize gelen ve Ünsal Göksen'le görüşen futbolcular daha sonra Gaski Tesislerine gitti. Öğle üzeri şehrimize gelen Suat kaya ile bir araya gelen 5 futbolcuyla anlaşma sağlandı ve şehrimizden ayrıldılar. Orduspor'da forma giyen Cihancan, Mülayim ve Uğur Erdoğan'la tekrar anlaşan mavi-beyazlı ekipte Trabzonspor PAF takım oyuncusu Kadir keleş ile Galatasaray PAF takımından Efe Can ile anlaşma sağalandı.

YOLCU SAYISI 11'E ÇIKTI

Öte yandan 5 futbolcuyu renklerine bağlayan Büyükşehir Belediyespor'da 11 futbolcu ile yollar ayrıldı. Daha önce Süleyman, Bilal, Yertek Türker, Ulaş, Halit ve Aydın'la yolları ayrılan mavi-beyazlı ekipte diğer yolcular ise Uğur Kardal, Ali Küçükbayrak ve Uğur oldu.

(Gaziantep27)

midfielder1912
31.Mayıs.2007, 21:29
Ulaş ve Türker in Bucaspor a imza atması an meselesi...

EL-Hadji
02.Haziran.2007, 20:16
Bilal zaten Suat Kaya' nın taktiğine ve sistemine zerre uymaz gitmesi normal olmuş.

krapinovic
05.Haziran.2007, 06:54
Bugün asbaşkan Ünsal Göksen bir açıklama yaptı, önümüzdeki sezon maçlar büyük bir ihtimalle Kamil Ocak Stadında oynanacak...

midfielder1912
06.Haziran.2007, 17:27
Bank Asya 1. Lig'de yeni sezonda güçlü bir ekiple mücadele etmek isteyen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da, Marmaris Belediyespor'dan Onur Kalafat ile anlaşma sağlandı.

Vieri
15.Şubat.2008, 10:23
G.Antep BŞB.Spor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz

EL-Hadji
19.Nisan.2008, 15:24
Gaziantep BŞB' den çok iyi oyuncular çıkmaya devam ediyor. Geçen sene Serdar Özbayraktar, Ömer Coşkun daha iyi takımlara transfer olmuştular. Bu sezon da özellikle Osman Fırat, Mehmet Ayaz ve Hakan Albayrak üzerinde durmak istiyorum. Hakan Albayrak' ı biraz Arda' ya benzetiyorum bilmiyorum diğer izleyen arkadaşlar ne derler ama. Özellikle Erol' un fikrini merak ediyorum. Mehmet Ayaz ise gerçekten çok hızlı bir oyuncu ama en çok üzerinde duracağım isim Osman Fırat olacak. İlk önce biraz kişisel bilgi vereyim. 1984 Malatya doğumlu 2002 yılında Malatyaspor' da profesyonel olmuş. Genç yaşına rağmen maç tecrübesi bir hayli fazla. Bu sezon 5 golü var. Bir daha ki sezonun Gökhan Gönül' ü olabilir. DL/ML arasında bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle gidip geliyor. Duran topları ise bir diğer artısı mesafe tanımayan frikiklerle tehlikeli şutlar çıkarabiliyor. Bu sezon güzel frikik golleri attı. Ortaları da gayet isabetli. Yalnız kötü bir sakatlık yaşadı şu an durumu ne bilmiyorum umarım geçen seneki Ali Güzeldal müzmin sakat olmaz. Hızlı derken ne olur derseniz Acc: 15 Pace: 14-15 olabilir. Sol ayağını kullanıyor. Bu sezon sözleşmesi sona erecek mutlaka Süper Lig' e ya da Lig A' da kafaya oynayacak bir takıma gidecektir. Ama Süper Lig' den aşağısı kurtarmaz diye düşünüyorum. Ca ve Pa' yı henüz düşünmedim. Ama bu haliyle de oyunda bir hayli etkili.

Han12
20.Nisan.2008, 22:37
Bu sezon Ferdi Yanık'ı seyreden oldu mu ilk devre şu an Sarıyer'de döktürüyor, o yüzden sizin yorumlarınızı da merak ettim geldiği takım Antep B.Şehir olduğu için buraya yazdım...

Han12
23.Nisan.2008, 23:47
sakatlık problemi yaşadığını biliorum ama onun haricinde İstanbul'a dönmek istemiş aynı zamanda ama yani maçlarda nasıydı onu merak ettim... çünkü gerçekten oynadığı 110 dakkada gördümkü 2. ligin çok çok üstünde bir oyuncu Ferdi

EL-Hadji
25.Nisan.2008, 16:36
Osman Fırat mevki, DL: 20, DC: 15, WBL: 15, DM: 14
Work Rate: yüksek
Agresiflik: yüksek
Hız, Hızlanma ve Çeviklik: İyi
Frikikler: çok iyi
Uzun Şut: iyi
Top Kapma: Orta
Sıçrama: Orta
Kafa: Kötü
Teknik: İyi

Mehmet Ayaz: AMRL AMR: 20
Acceleration: Çok çok iyi
Pace: İyi
Agility: İyi
Teknik: Vasat
Dayanıklılık: Orta

EL-Hadji
25.Nisan.2008, 16:45
Süleyman Varlık' ın favori personelleri: Chivu, Serkan İşyapan, Bilal Türkgüler, Mustafa Şahintürk

midfielder1912
26.Nisan.2008, 15:38
özellikle hakan albayrak konusunda burak ın söyledikleri çok değerli, eğer gerçekten bank asya ligini takip eden süper lig takımları varsa, bu oyuncuyu alıp 1-2 sene içinde yavaş yavaş takıma monte ederler ve kalburüstü bir yerli oyuncu kazanırlar (gökhan emreciksin örneği ortada). burak ın arda benzetmesine genel hatlarıyla katılmakla birlikte, hakan bazı özellikleriyle arda dan ayrışabiliyor, hakan arda turan kadar rahat ve ard arda çalım atamasada üstünde durulması gereken bir teknik beceriye sahip, hakan ın şutlarının arda dan daha net olduğunu da belirtmek gerekir, ayrıca korner kullanma stilleri de birbirine benziyor (seviye olarak kıyaslamak şu an mümkün deil tabi ama hakan topa arda dan daha net ve düzgün vuruyor ceza saha civarından).

osman fırat ta bu sezonun ilk yarısında özellikle, iyi bir performans sergiledi en önemli ve öne çıkmasını sağlayan özelliklerinin başında çok yönlü olması ve iki ayağınıda kullanabilmesi geliyor. burak ın söylediklerine ek olarak devamlılığının ve ileri çıkışlarında da dikkat çektiği söylenebilir.

bu sezon form durumları itibariyle (sezon genel , çünkü bazı oyuncular dönem dönem inişli çıkışlı bir form sergilediler bknz. bilal) antep için şöyle bir sıralama geçiyor aklımdan;

şahintürk
hakan albayrak
osman fırat
ogün
bilal
mehmet ayaz
ulaş

bjk_melo_151
27.Nisan.2008, 00:42
Hakan,Mersin'in Kuvayı Milliyespor takımından Beşiktaş'ın PAF takımına seçilmişti.Her ne olduysa Serkan Boydak'la Hakan Gaziantep Belediyesi'ne gönderilmiş.Hakan'ın oynadığı PAF maçlarından hatırlıyorum bir de geçen yıl izlemiştim.Çevik bir oyuncu top ayağına yakışıyor ama hızı çok iyi değil.

EL-Hadji
28.Nisan.2008, 17:10
Hakan biraz şımarık ve agresif ama tekniği ve topla hareketleri çok zarif.

bjk_melo_151
28.Nisan.2008, 18:40
Boyu da kısaydı 1.70 gibi görmüştüm kendisini