PDA

View Full Version : [1.Lig] Orduspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

goodnightkiss
27.Mart.2007, 00:17
cihan can ve uğur akdemirin bir çok özelliği random.. ordusporda kadroya giremiyormu bu arkadaşlar, yoksa yeterince izlenilmediği içinmi random bırakıldı..cihan can ve uğur akdemirin özellikleri hakkında bilgisi olan varmı acaba ? sevgiler saygılar.

perpetua
29.Mart.2007, 07:20
Burak (veya Ordu'ya el atacak baska kimse): Bence Cafercan'i naturel AMC, AML=17-19, ST = 15-16 ve Free > 15 yapmak en mantiklisi olacaktir.

Ayrica 2-3 sene icinde CA PA'ya ulassa da teknik ozellikler Turkiye liginin ortalamasinin pek fazla ustune cikmiyor. Bu konuda bence Cengiz'in Alex'e yaptigi gibi hiz/hizlanma'dan kesip teknik ozelliklere gerektigi sekilde yuklenme yapmak dogru olacaktir.

Emurafu
29.Mart.2007, 07:38
cihan can ve uğur akdemirin bir çok özelliği random.. ordusporda kadroya giremiyormu bu arkadaşlar, yoksa yeterince izlenilmediği içinmi random bırakıldı..cihan can ve uğur akdemirin özellikleri hakkında bilgisi olan varmı acaba ? sevgiler saygılar.
Cihancan:Dc,(Yedek)
Ugur akdemir:Dr(As)

Mevkileri dogru yani..Özelliklerini yukarda yazmısdım..Burak abi'ye zaten gereken bilgileri veriyorum..Sık sık irtibattayız

Mevkileri degismesi gerekenler yukarda yazılır..Suan için hata yok:D

Ugur akdemir seneye Galatasaray'da çok iş yapar..Adaşının yedegi olur..Ugur zaten ordulular tarafından seviliyor..Maçta afedersiniz bir tarafını yırtıyor:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Burak (veya Ordu'ya el atacak baska kimse): Bence Cafercan'i naturel AMC, AML=17-19, ST = 15-16 ve Free > 15 yapmak en mantiklisi olacaktir.

Ayrica 2-3 sene icinde CA PA'ya ulassa da teknik ozellikler Turkiye liginin ortalamasinin pek fazla ustune cikmiyor. Bu konuda bence Cengiz'in Alex'e yaptigi gibi hiz/hizlanma'dan kesip teknik ozelliklere gerektigi sekilde yuklenme yapmak dogru olacaktir.
Ömer abi iyi düsünmüssün..Cafer çok yönlü biri..Busene sag kanatta bile oynadı..Üstelik Orduya geleli beri en iyi oyununu sag da oynadı buda ilginç:D..Golde atmısdı:D

goodnightkiss
29.Mart.2007, 11:36
[QUOTE=Emurafu;1065029]Cihancan:Dc,(Yedek)
Ugur akdemir:Dr(As)

Mevkileri dogru yani..Özelliklerini yukarda yazmısdım..Burak abi'ye zaten gereken bilgileri veriyorum..Sık sık irtibattayız

Mevkileri degismesi gerekenler yukarda yazılır..Suan için hata yok:D

Ugur akdemir seneye Galatasaray'da çok iş yapar..Adaşının yedegi olur..Ugur zaten ordulular tarafından seviliyor..Maçta afedersiniz bir tarafını yırtıyor:)

mevkilerine bir lafım yok zaten:) ben zihinsel ve tekniksel özelliklerinden bahsediyordum. yani hızlımıdırlar cokmu agırlar? teknikler mi yoksa teknik kapasiteleri kısıtlımı gibisinden.. saygılar

YusufT
29.Mart.2007, 20:03

sonunda birisi anlamis Cafercan'in nerde en rahat oldugunu...
Ben Cafercanin pa'sini cok ve cok alcak buluyorum. bence en az 130 olmali, 135 uygun olur diye düsünüyorum..
http://img247.imageshack.us/img247/2590/cafercanvv6.jpg

Bence böyle bir Cafercan olabilir, Cafercan fiziksel anlamdada artik kendini gelistirmis, o kadar kolay düsmüyör artik. ayrica Dengesinide iyi koruyor diye duydum.

Zaten teknik özellikleri cok yüksek olan bir futbolcu, birde su controversy olayini cözemedim.

Dedigin gibi bazi fiziksel özellikleri kisitlayip, teknik özelliklere verilebilir.

EL-Hadji
29.Mart.2007, 22:22
Yusuf sana defalarca söyledim msn' de sen paf takımla izlemişsin ben bu sene Ordu' nun 2 maçını canlı izledim ve bunlarda Cafercan yokları oynadı. Benim yaptığım profilde zaten teknik özellikleri yerli yerinde.

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 00:30
Cafercan'ı bende bu sezon yanlış hatırlamıyorsam 4 kere canlı izledim ve Burak abinin dediği gibi pek bir varlık gösterdiğini görmedim.Ayrıca oyundaki Cafercan'ı ben yıllarca oynattım.Hatta bazı özelliklerinin fazla bile olduğunu düşünüyorum.Mesela Cafercan oyunda inanılmaz hızlanıp kontraya çıkabiliyor.Gerçekte izlediğim 4 maçında da bundan eser yoktu.Ayrıca Cafercan bana göre ağır bir oyuncu çok çabuk değil.

YusufT
30.Mart.2007, 02:44
Emrah abi bana destek ver :D

Emurafu
30.Mart.2007, 04:48
İsmail hoca geldiginden beri cafercan cıkısda..Buda bir gercek:D..İnanın suanki performansına bende sasırıyorum..Formda sayılır:9..Üstelik bir tarafını yırtmayada basladı..

licentia
23.Mayıs.2007, 22:47
Cafercan Aksu icin PA karar verilirken bir Yaser Yildiz ve Aydin Yilmaz'dan sadece bir yas buyuk, Ozer Hurmaci'dan 1 yas kucuk ve Olcan Adin'dan 2 yas kucuk oldugu hatirlatmak ister ve one gore PA verilmesi gerektigi dusundugumu belirtmek isterim. Olcan'a 140 PA veriliyorsa hala Cafercan'a da aynisi verilmelidir surasi kesin su asamada Olcan'nin PA'si Cafercan'dan yuksek olmamali adam 23 yasina geldi artik ve sadece Anadolu topcusu olucagi neredeyse kesin ki Cafercan'nin hala bi adimlik olsa da sansi vardir bence Olcan'a gore en az 2 senelik daha sansi vardir ki 2 sana az bi zaman degil...

RIDVAN TLM
23.Mayıs.2007, 23:23
licentia ya katılıyorum....cafer 140 cıvarı bı pa almalı

bjk_melo_151
23.Mayıs.2007, 23:42
yok artık Cafercan serbest vuruşları kadar başka özelliği pek göze çarpmadı fiziksel olarak çok iyi değil ne hızlı ne de dayanıklı bir oyuncu

LaigLeNoiR
24.Mayıs.2007, 02:01
FM 2009 için biz Serdar Özkan'ın falan PA'sını 140-145 düşünürken siz bu değeri Cafercan için söylüyorsunuz.Cafercan'ın PA değeri yanlış bilmiyorsam en son 120 idi ve bence bu değerde gayet uygun.Yinede Burak abimle tartışırım,konuşurum bu konuyu ama en fazla olacağı değer 125'dir.Fazlası olmaz bence.

Olcan konusuna gelince de o konuda birşey söyleyemiyorum Karşıyaka ile ilgili çok fazla bilgim yok ve dosyalarıda bende değil kontrol edemiyorum.

YusufT
24.Mayıs.2007, 08:36
Olcan o kadar berbatki...

Cafercan fizik anlamda gelisti, gercekten.

midfielder1912
24.Mayıs.2007, 15:40
Olcan o kadar berbatki...

Cafercan fizik anlamda gelisti, gercekten.

yeri deil belki ama olcan in pa si ve ca sini dusurdum zaten... ama olcan bu sene çok etkili olamasada ksk de skor a etki bakımından en başarılı 2. adamdı, artı genel olarak baktığımızda da takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi... cafercan da orduda skor yönünden o da önemli katkıda bulundu, teknik özelliklerine laf söyleyen çarpılır ama cafercan son 3 senedeki performansı ile ancak gs de yedek olur gibi bir izlenim bıraktı bende (fener li kemal gibi)...

YusufT
24.Mayıs.2007, 16:09
yeri deil belki ama olcan in pa si ve ca sini dusurdum zaten... ama olcan bu sene çok etkili olamasada ksk de skor a etki bakımından en başarılı 2. adamdı, artı genel olarak baktığımızda da takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi... cafercan da orduda skor yönünden o da önemli katkıda bulundu, teknik özelliklerine laf söyleyen çarpılır ama cafercan son 3 senedeki performansı ile ancak gs de yedek olur gibi bir izlenim bıraktı bende (fener li kemal gibi)...

Sagolasin beni bilgilendirdigin icin :icon_redface:

Cafercanin durumu birazcikta gelecek T.D bagli.

EL-Hadji
24.Mayıs.2007, 20:08
Cafercan' dan bir cacık olmaz.

licentia
26.Mayıs.2007, 17:41
Cafercan' dan bir cacık olmaz.

Ne acidan? Buyuk takimda oynayamaz dersen anlarim ama bence en kotu Super Lig'de buyuk kuluplerden baska iddiali olan mesela Kayserispor gibi Sivasspor gibi bi takimda onemli bi oyuncu olabilir Muhammed Ali gibi mesela yani 120-130 CA arasi bi oyuncu olur. Genede unutmayalim Cafercan 1987'li yani 21 yasinda ole 24-25 yasina gelmis degil kendisini gelistirme acisindan hala sansi var yani zaten gelistirmesi gereken noktalar belli fizik ve hiz.

EL-Hadji
26.Mayıs.2007, 21:55
Şimdi Orduspor araştırma konusu son mesajlarda GS' lilerin istilasına uğramış ve Cafercan propagandası yapılır hale gelmiş. Öncelikle Cafercan' ı bu sezon iki defa canlı izledim. Biri Kartalspor - Orduspor diğeri de Kocaelispor - Orduspor maçlarıydı. İki maçta da Cafercan' ın sahanın en teknik oyuncusu olduğu, top ayağındayken çok rahat olduğu ama buna karşı takım savunmasına hiç katkıda bulunmadığı, vizyonunun pek olmadığı, dayanıksız ve güçsüz oldıuğunu gözlemlemiştim.

Kendisini İBB takımında da geçen sene izlemiştim. Orada da hiç bir zaman savunmayı düşünmüyordu yine güçsüzdü pek koşmıuyordu çalışkan değildi ama topla etkiliydi. Nasıl etkiliydi Olimpiyat stadı gibi büyük ölçülerde olan sahalarda rahatça diklemesine gidebiliyordu açık olan buldukça. Ama Kartal gibi daha küçük ölçüdeki sahalarda sıkıntı yaşıyor. Rakip Kartal ve Kocaeli gibi sürekli alan daraltan takımlar olunca bir anda Cafercan sahadan siliniyor. Tekniğini efektif kullanamıyor. Alt liglerde Aydın Tabak isimli bir futbolcu var. Kasımpaşa' nın oyuncusu ilk devre giresun' da kiralıktı. O da Cafercan kadar teknik hamut gibi bilekleri var eskiden de öyleydi ama Türkiye' de sırf teknik pek birşeye yaaramıyor. Bu yüzden Cafercan' ın pa' sı 120 verilmiştir. Zaten 120' de kötü değildir. Oyunda 120 Ca' ya ulaştığında dediğiniz gibi 4 büyükler haricinde Anadolu takımlarında önemli bir oyuncu haline gelecek. Futbolda olmaz olmaz ama Cafercan Anadolu takımlarnda rotasyon oyuncusu olur bu gidişle.

YusufT
26.Mayıs.2007, 21:57
Ya benim dedigim olursa?

Aşk-ı Şehir
27.Mayıs.2007, 01:18
Cafercan'a pa:140 çok olduğu kanısındayım bende. Ayrıca Cafercan'ı çıplak gözle çok kere izleyen bir kişiye sormak gerek.:)

LaigLeNoiR
29.Mayıs.2007, 06:06
Eski Giresunspor'lu ve bu sene de Orduspor forması giyen başarılı ön libero Ali Sakal Çaykur Rizespor ile anlaşmış.

EL-Hadji
03.Haziran.2007, 05:39
Eski Giresunspor'lu ve bu sene de Orduspor forması giyen başarılı ön libero Ali Sakal Çaykur Rizespor ile anlaşmış.

Yani Murat Rizespor ne yapıyor böyle ya. Serdar, Emrah, Erman, Ömer Ateş ve şimdi de Ali Sakal. Bu transferler böyle devam ederse Rizespor neredeyse Süper lig' de oynayabilecek bir kadro kurar. Ali Sakal da yerinde bir transfer.

Emurafu
03.Haziran.2007, 05:58
Rizesporda suan sıcak para var..Egerki süperlige cıkamazlarsa batarlar:).Bank asyada her takım birbirini yenebiliyor:)

Sir FRD
03.Haziran.2007, 06:23
cafercan'ı abartmayın 140 pa almaz

midfielder1912
29.Temmuz.2007, 06:44
ORDUSPOR'UN KESİNLEŞMİŞ TRANSFERLERİ :
--------------------------------------------------
1- ) Akın Sinan Dagdelen ( Kalecii , Yaş:31 , Antalyaspor'dan geldi)

2- ) Metin Aslan ( Stoper - Yaş:30 , Antalyaspor'dan geldi)

3- ) Aytekin Viduşlu (Orta Saha - Yaş:30 Antalyaspor'dan geldi)

4- ) Ufuk Ateş (Santrafor - Yaş:31 , Antalyaspor'dan geldi)

5- ) Haydar Koç (Sag bek yada sag kanat - Yaş:33 , Kocaelispor'dan geldi)

6- ) Hakan Çimen ( Stoper - Yaş:35 , Kocaelispor'dan geldi )

7- ) S.Fatih Şen (Orta saha ,sol kanat-Yaş:29 , Kocaelispor'dan geldi)

8- ) Mehmet Deliorman (Ön libero,Orta saha - Yaş:31, İstanbulspor'dan geldi)

9- ) İlker Erbay (Sol bek - Yaş:24 ,K.Erciyespor'dan geldi )

10-) Hakan Macit (Stoper - Yaş :27 , Pazarspor'dan geldi)

11-) Mehmet Al (Forvet - Yaş:25 , Elazığspor'dan geldi )

12-) Alaattin (Orta saha,Ön libero-Yaş:24,Eyüpspor'dan geldi)

13-) Murat Kefeli (Orta Saha - Yaş:20 , Ünyespor'dan geldi)

14-) Halim Şahin ( Forvet - Yaş:19 , Sürmenespor'dan geldi)

Geçen sezon takımda kalan oyuncular:
------------------------------------------------------

1-) Orçun Arslan (Kaleci - Yaş :23 )

2-) Şenol Demirci(Sol açık-forvet , Yaş:28)

3-) Serkan Merç (sag bek-orta saha , Yaş:27)

4-) Muhammed Türkmen (Orta saha , Yaş:22)

5-) Ümit Atalay (Sol bek , Yaş:24 )

6-) Emrah Ekmekçi (Forvet , Yaş:23 )

7-) Volkan Özsarıkaya(Stoper,Defans - Yaş:22)

midfielder1912
14.Ağustos.2007, 02:23
Orduspor brezilya süperliginde flamengo'da oynayan paulo sergio'yu transfer etmiş... 1989 riodejaneiro dogumlu 25 maç oynayıp 3 golü bulunuyor.

ID 19019231

Vieri
15.Şubat.2008, 10:42
Orduspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz

YusufT
16.Şubat.2008, 18:54
Cafercan'in frikik 16, sonra flair 16-17 olmali.

Emurafu
16.Şubat.2008, 20:10
Orduspor ile ilgili pek hata yok..

Ercan ünal DLC ---Sag ayak
Cihancan DC sadece
Emre aygün--Kanat özelligi eklenebilirdi..

Genele olarak begendim..Ali sakal istedigim gibi.Cafercanda güzel..duran topları bir daha iyi olabilirdi...Ugur Erdogan yeni mevkisi güzel olmuş..

Baska hatalar buldukca yazarım:)

Aşk-ı Şehir
20.Nisan.2008, 18:34
Cafercan bugün golünü atmış yine. Ama anlaşılan Orduspor'un işine pek yaramamış.:)

LaigLeNoiR
21.Nisan.2008, 11:38
Penaltıdan attı Cafercan.