PDA

View Full Version : Yönetimin Finans Politikası

shadowrefree
01.Mart.2007, 22:41
http://img223.imageshack.us/img223/5674/adsznt5.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=adsznt5.jpg)

her sene böyle para giderse yandık vala...:(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img523.imageshack.us/img523/5102/adszam4.th.jpg (http://img523.imageshack.us/my.php?image=adszam4.jpg)

2 ay geçmeden yönetim yine yatırım yaptı...havadan 400 milyon $ gitti...:(

bunun önüne nasıl geçicem arkadaşlar...ama birşey dikkati çekti...1.9 milyar $ dolara ne zaman ulaşsam o zaman yönetim yatırım yapıyor...demekki 1.9 milyar $ a gelmeden harcama yapıcamda nereye harcıcam...zaten en iyi oyuncular bende...:D

shadowrefree
10.Mart.2007, 23:57
http://img112.imageshack.us/img112/3203/yatrm2021jp8.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=yatrm2021jp8.jpg)

arkadaşlar olayı çözdüm...

1.9 milyar $ oldumu yönetim parayı saçmayı tercih ediyor...oyundan kaynaklanan bir hata bana kalırsa...bu sene en ağır darbeyi verdiler...610 milyon $

SI forumlarına giren arkadaşlar varsa rica ediyorum...bunu bir getirisi var mı sorsunlar lütfen...

noescape85
11.Mart.2007, 03:22
arkadaşlar olayı çözdüm...

1.9 milyar $ oldumu yönetim parayı saçmayı tercih ediyor...oyundan kaynaklanan bir hata bana kalırsa...bu sene en ağır darbeyi verdiler...610 milyon $

SI forumlarına giren arkadaşlar varsa rica ediyorum...bunu bir getirisi var mı sorsunlar lütfen...

Yani bu kulüp daha fazla zenginleşmesin, oyunun tadı finansal olarak kaçmasın :p biz parayı kaşla göz arasında yok edelim demek mi oluyor :D

shadowrefree
11.Mart.2007, 08:22
aynen o şekilde oluyor...hyr bir getiri olsa eyvallah...stadı falan büyütse neyse...ben getirisinide görmedim henüz...:(

ozzymanborn
17.Mart.2007, 22:17
CM serilerinden beri 2BN (2 milyar) bir sınır. Hatta o yıllarda (artık asla yapmıyorum) editörden düzenleme yapardım ve ona rağmen o sınır hep aynı kalırdı. Yani üstüne çıkamazdınız.
Sınırı yükseltmenin tek yolu (O da göreceli olarak) para birimini Pound olarak oyuna yansıtmak. Malüm pound en değerli para dolara göre de euroya göre de 2BN sınırı aynı olduğuna göre poundla oyna kurtul.

aLka
17.Mart.2007, 23:36
kayserispor ile oynuyorum 64 m dolar transfer bütçem vardı. 40 m dolarını harcadım geriye 24 m kalması lazımken 2,7 küsür gibi birşey kaldı. 22 m dolar nereye uçmus olabilir ?

ShevAnil
17.Mart.2007, 23:44
Yönetim Transferlerini Gereksiz Bulmuş Olabilir. @aLka

shadowrefree
18.Mart.2007, 00:11
CM serilerinden beri 2BN (2 milyar) bir sınır. Hatta o yıllarda (artık asla yapmıyorum) editörden düzenleme yapardım ve ona rağmen o sınır hep aynı kalırdı. Yani üstüne çıkamazdınız.
Sınırı yükseltmenin tek yolu (O da göreceli olarak) para birimini Pound olarak oyuna yansıtmak. Malüm pound en değerli para dolara göre de euroya göre de 2BN sınırı aynı olduğuna göre poundla oyna kurtul.

aynen dediğin gibi pounda çevirecem...bakalım işie yarıyacak mı?

sanalkaos
17.Ağustos.2007, 00:45
Başkanın 1,25 Milyar Dolar borç vermiş zaten kulübe.

25.07.2035'e kadar her ay 8.75 Milyon Dolar ödeyeceksin.

228 Milyon Dolar harcama yapmışsın transfere.
Önceki yıl da 381 Milyon Dolar harcamışsın, pek tutumlu gibi gözükmüyorsun :)

Bana kalsa 60 Milyon Dolar'dan fazla harcamam, önemli olan reputation benim için.Genç yetenekler bularak mükemmel takımlar çıkartabilirsin, zira ben free-agent oyuncuları temizliyorum, çok fazla para ödemeden iyi takımlar kurmaya çalışırım :)

Kardeş Doğrusu Şu olacak........

25.07.2035'e kadar her ay 8.75 Bin Dolar ödeyeceksin.

228 Milyon Dolar kazanmışsın transferden
Önceki yıl da 381 Milyon Dolar kazanmışsın, pek tutumlu gibi gözüküyorsun

onlyjardel
22.Ağustos.2007, 02:33
neden genel baskan cok yuksek para teklif edlince yıldızları satıyor bana sormadan?? siz caresini buldunuz mu bu oyun böyle oynanmıyo

muzoadux
30.Ağustos.2007, 02:11
neden genel baskan cok yuksek para teklif edlince yıldızları satıyor bana sormadan?? siz caresini buldunuz mu bu oyun böyle oynanmıyo

kulubün paraya ihtiyacı varsa ve iyi bir teklif yapıldıysa satıyorlar bu durum genelde 2.lig takımları vs de görünüyor

cemre29
30.Ağustos.2007, 02:39
Benimde basıma geldi borcu olan klubler bu paraları kenara ayırıo galiba böylece klubun parası biterse borçllar burdan ödenio

isimsiz
31.Ağustos.2007, 21:20
hey massallah stadını büyüttür yönetimede sonra bilet fiyatlarını bedava yap para yeter sana herkes gelsin maca coluk cocuk ana baba avrat kardeş bütün herkes:D

hem böylece bayanlarıda stadlara cekmiş olursun:D

onlyjardel
23.Ekim.2007, 00:29
kulubün paraya ihtiyacı varsa ve iyi bir teklif yapıldıysa satıyorlar bu durum genelde 2.lig takımları vs de görünüyor

teşekkürler iyi oyunlar kardeşim;)

shadowrefree
17.Şubat.2008, 02:59
arkadaşlar ManU ile 2019-2020 sezonuna giricem...ve yönetim mali durumumuz iyi olduğu için paranın bir kısmını kulubün geleceğini güvence altına alabilmek için uzun vadede gelir getirecek bir yatırım yaptı...

1. hiç başına gelen oldu mu?
2. gelipde getirileri neler oldu?
3. bu sezon rezerv lige katılmadım bundan dolayı olmuş olabilir mi?

http://img138.imageshack.us/img138/8770/adsz2gi6.jpg (http://imageshack.us)

yatırım yapmadan önceki kulubün finansal durumu...

http://img138.imageshack.us/img138/282/adszxk7.jpg (http://imageshack.us)

yönetimin yapmış olduğu yatırım...

OnuldinhoHizmet
17.Şubat.2008, 03:20
walla hiç başıma gelmedi o kadar bütçeyi etkilemez zaten yatırılan para

shadowrefree
17.Şubat.2008, 03:37
etkilemezde bende acayip para hırsı var...hiç para kaypetmeyeyim hem kazanayım param çoğalsın istiyorum ve başıma ilk defa geldiği içinde sizinle paylaşmak istedim...

DisCo
17.Şubat.2008, 06:05
Daha önce hiç başıma gelmedi. Öğrenmiş oldum.

shadowrefree
17.Şubat.2008, 16:43
yönetici arkadaşlar daha iyi bilirler...bilen bir yönetici arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi lütfen?...

shadowrefree
17.Şubat.2008, 18:21
Ohoo sen oyunda böyleysen,gerçek hayatta düşünmiyorum bu para hırsını:D

hehehe...çok gıcık olmuştum kaç defa gir çık yaptım en az bu kadar gitti...en fazla 583 milyon dolar yatırdılar...benim amacım 2035 e kadar oynayıp kulubü amerikalılardan kurtarmak...:D

CuPRa_R
17.Şubat.2008, 19:48
birçok kez bende yaşadım bu olayı ancak bi fayda veya yararını göremedim pek.belkide ben farkedemedim bi yararı olduğunu :)
bazende düşündüğüm şey, takımın finans durumu kötüye gittiği anda bu yatırılan paralar sayesinde tekrar canlandırılabilir belki falan diyede düşünüyorum.gelecekte karşılaşılabilecek olan sıkıntılar için tedbir belkide bir nevi.tasarruf politikası :)

shadowrefree
17.Şubat.2008, 19:54
200 milyon dolar heba oldu desene...:(

Knightmare
17.Şubat.2008, 22:37
way be iyi para :0: shadow hava zaten soğuk özellkle dolaptan içmene gerek yok suyu :D

zzzeeeggg
17.Şubat.2008, 23:48
2019 yılına geldiğin halde transfer paran 494 milyon dolar... çok azmış-şaka yapmıyorum-

shadowrefree
18.Şubat.2008, 01:44
way be iyi para :0: shadow hava zaten soğuk özellkle dolaptan içmene gerek yok suyu :D

hehehe...soğuk içmek vücuttaki fazla yağları yakmaya yardımcı olur...Nasıl diyeceksiniz...içtiğiniz soğuk su kanı karıştığı gibi vücut sıcaklığını düşürür...vücutta bunu bertaraf etmek için ısı açığa çıkaran yağları yakar...fazla kilolular bu yöntemi kullanabilirler...:D

2019 yılına geldiğin halde transfer paran 494 milyon dolar... çok azmış-şaka yapmıyorum-

transfer param değil...maaş bütçem...bana kalırsada az değil normal...transfer parasıda olsa her sene sıfırlanıyor yönetimin vermiş olduğu para...

nerazzuri
18.Şubat.2008, 01:59
Orada çok büyük paralar dönüyor valla :p
Benim hiç o kadar param olmadı fm de abi :p

Cengo
18.Şubat.2008, 04:11

Bana kalsa 60 Milyon Dolar'dan fazla harcamam, önemli olan reputation benim için.Genç yetenekler bularak mükemmel takımlar çıkartabilirsin, zira ben free-agent oyuncuları temizliyorum, çok fazla para ödemeden iyi takımlar kurmaya çalışırım :)

shadowrefree
18.Şubat.2008, 04:21

hacı ManU direk bu borçla başlıyor ve ben inat ettim bu borcu kapatana kadar oyuna devam edicem...

orada her ne kadar kırmızı gözüksede 228 milyon dolar benim transferden gelen kazancım geçen sene 381 milyon dolar kar etmişim...:D

ben oyuncu almayı pek sevmem...bosman kuralını tercih ediyorum bende ve genç ve iyi topçuları toparlamak çok hoşuma gidiyor...zaten dikkat ettiysen 1 milyar 891 milyon dolar var kasada...her sene bu kadar har vurup har savursam bu kadar bütçeyi nasıl yapabilirim...:D

hiç bir hile yokdur bu bütçeyi yaparken sadece MiniSe scout programı kullanıyorum...bu programıda sadece oyuncunun PA sını görmek için...170 üzeri ne kadar oyuncu varsa kulube getiriyorum...belli bir düzeye kadar getirip eğer işime yaramıyorsa yüksek fiyatlara satabiliyorum...onun için ingiliz takımları inanılmaz güçlü oluyor sayemde...:D

spider3784
18.Şubat.2008, 08:50

Zaten adamın 2 milyar dolara yakın parası var, paylaşmayı öğrensin biraz değilmi?:D

SiR ToMaSRoSiCkY1
18.Şubat.2008, 09:42
Senin yönetim çok çılgın o belli.:D

Ilhan
18.Şubat.2008, 10:06
Aslında bu paraları yastık altı etme politikası ManU için doğru bir politika değil bence:)

zzzeeeggg
18.Şubat.2008, 11:25
''MiniSe scout programı ''ya bu program PA'sı 170 olan tüm oyuncuları buluyor mu ? Eğer öyleyse download linkini verin... Genie scout uğraşmak çok zahmetli geliyor...

shadowrefree
18.Şubat.2008, 15:14
Senin yönetim çok çılgın o belli.:D

takımı kurtarcam amerikan hegomanyasından...taraftarlar da istemiyor saten...:D

Aslında bu paraları yastık altı etme politikası ManU için doğru bir politika değil bence:)

üstadım biraz açar msn yorumu?...yani parayı nasıl değerlendirebilirim ve bu kadar paranın olmasının nasıl bir zararı var?...

''MiniSe scout programı ''ya bu program PA'sı 170 olan tüm oyuncuları buluyor mu ? Eğer öyleyse download linkini verin... Genie scout uğraşmak çok zahmetli geliyor...

FM2008 ses ve arka plan eklentileri konu başlığında sabitlenmiş konu olarak olarak bulabilirsin...ama 802 için daha çıkmadı ya da ben bilmiyorum...

BASQUE
18.Şubat.2008, 15:53
İyi para walla yazık olmuş sana dostum ..

shadowrefree
18.Şubat.2008, 16:51
İyi para walla yazık olmuş sana dostum ..

hehehe...o giden paranın 9 katı var bende...:D

ilk resime bakarsan eğer kulübün kasasında 1 milyar 890 milyon dolar var...:D

koymaz bana yani anlayacağın...:D