PDA

View Full Version : FM 2008 En İyi Antrenman, Kanıtlarıyla

Fietra 10
03.Mart.2007, 17:57
yalnız bu taktik geçrekten çok iyi..1 sezon denedim..Valenciennes ile 20.bitirmeyi düşünen medyaya büyük bi şok yaparak 4.bitirdim..Gerçekten deneyin..niye bu kadar az ilgi görmüş anlamadım..

Alicanfmfan
04.Mart.2007, 03:07
yineden teşekkür ederiz kardeş

Xipe Totec
04.Mart.2007, 16:16
alanyaspor da deneyeyim bi..
eline sağlık

HortLak11
04.Mart.2007, 16:42
Bencede güzele benziyor denemeliyim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yalnız Konu Açmışssında yanıtlara bakmıyorsun Schadules diye bi klasör göremedim belgelerimde biz mi açacaz???

yorumsuz1i
04.Mart.2007, 20:24
[quote=HortLak11;1045457]Bencede güzele benziyor denemeliyim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yalnız Konu Açmışssında yanıtlara bakmıyorsun Schadules diye bi klasör göremedim belgelerimde biz mi açacaz???[/quote

Evet klasörü kendimiz oluşturacağız.

shadowrefree
04.Mart.2007, 20:39
ss leri görünce ikna oldum...yozgatta bile bu kadar arttırabiliyorsa avrupanın sayılı kulüplerinde nasıl olur merak ediyorum...

hemen indirip deniyorum...

Wesley Sneijder
05.Mart.2007, 01:09
yalnız bu taktik geçrekten çok iyi..1 sezon denedim..Valenciennes ile 20.bitirmeyi düşünen medyaya büyük bi şok yaparak 4.bitirdim..Gerçekten deneyin..niye bu kadar az ilgi görmüş anlamadım..

:zuhaha
Taktik?

shadowrefree
05.Mart.2007, 01:48
paralı tutulmuş bir yorumcuya benziyor...:D:D

Guven05
17.Haziran.2007, 08:54
halledildi..

SilentForce
17.Haziran.2007, 23:54
Gerçekten harika bir antrenman sistemi
Denedim bendede işe yaramaya başladı :)

JoDuFe
24.Haziran.2007, 21:31
cok saol dostm

Hatred
29.Haziran.2007, 21:17
Ben dosya açıp içine attım ama oyunda antremanları göremiyorum versiyonla ilgili olabilirmi?(ver. 8.01)

hp-fm-gs
29.Haziran.2007, 21:22
C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\schedules

Bu dizinin içine atyınız mı ?

kobeee
01.Temmuz.2007, 20:08
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yalnız Konu Açmışssında yanıtlara bakmıyorsun Schadules diye bi klasör göremedim belgelerimde biz mi açacaz???

acaba sezon ortasında antrenman sistemini değiştirmek sorun çıkarır mı bu programı denemek istiyorum da

symphonic
03.Temmuz.2007, 20:06
bu antreman 802 için mi birde çok sakatlanıyorlar yaklaşık oyunda 2 aydır kullanıorum her hafta kesin 1 2 sakat oluyor sendede oluyor muydu?

yorumsuz1i
04.Temmuz.2007, 02:19
bu antreman 802 için mi birde çok sakatlanıyorlar yaklaşık oyunda 2 aydır kullanıorum her hafta kesin 1 2 sakat oluyor sendede oluyor muydu?

Antrenmanlar her versiyona uyar.Oyuncularınızı çok yorarsanız ve ara sıra maçlardan sonra dinlendirmezseniz tabi ki sakatlık olur.

mito
05.Temmuz.2007, 07:41
yaa bunu schedules'a attıktan sonra n'apcaz nasıl kullancaz

yorumsuz1i
06.Temmuz.2007, 20:39
yaa bunu schedules'a attıktan sonra n'apcaz nasıl kullancaz

Oyunda antrenman bölümüne gelip antrenman düzenleme bölümünden dosyaları seçeceksin

Delirium
10.Temmuz.2007, 02:45
gençler sadece 1 tane program çıktı bunun içinden??

ThersoN
11.Temmuz.2007, 02:10
evet iyi program fakat, programa yeni giren oyuncularınızı , 2 ile 4 hafta arası unutun çünkü yüzde 60'ı sakatlanıyor

n1ghtm4r333
12.Temmuz.2007, 03:20
Yozgatspor a göre gelişmeleri güzel deneyeceğim teşekkürler

yorumsuz1i
31.Temmuz.2007, 02:07
Kullanan arkadaşların yorumlarını da alabilir miyiz?

kizilejderha121
02.Ağustos.2007, 02:16
bende schedules dosyası yok. db, matches, games, skins, tactics birde sounds var

KaPaLı
02.Ağustos.2007, 02:19
Kendin dosya açıp ismini değiştireceksin arkadaşım.

kizilejderha121
02.Ağustos.2007, 19:55
dediğini yaptım peki oyuna girdikten sonra bunu nasıl bulacağım?

GReeN BeReT
02.Ağustos.2007, 20:00
Antrenman bölümüne giriyorsun.Üstte programlar yazıyor.Orada programı düzenle diyeceksin.Aç diyeceksin.Büyük ihtimal önüne direk olarak "schedules" klasörü gelecektir.Oradan antrenman dosyasını seçip onaylarsan antrenmanı kullanmaya başlayabilirsin.

esauton
03.Ağustos.2007, 22:43
Denemekte yarar war gusel gelısımler gerceklestırmıssın...

gumusler
11.Ağustos.2007, 03:23
bende hiç işe yaramıyor oyuncuların özellikleri sürekli düşüyor yarım sezondur kullanıyorum bu taktiği

ParduS
11.Ağustos.2007, 06:48
Toprak bende yozgatsporla oynuyorum,bir deneyeyim antrenmanı.

garydelgadov
11.Ağustos.2007, 07:29
Hocam eminmisin en iyi oLduğuna ?
tüm oyuncuLarımın özeLLikLe de gençLerin özeLLikLeri düşüyor.AnLam veremedim.Programı uyguLamanın yanında yapmamız gereken başka şeyLermi var yoksa ?

Delirium
11.Ağustos.2007, 17:26
bende sırf uğraşmamak için bunu kullanıorum ama fazla bi işe yaramıyor

eXcitinG
11.Ağustos.2007, 17:31
İyi antreman programı bir kerede oyuncu özeLLikLerini yükseLten değiLdir. Az az ama beLirLi araLıkLar iLe sürekLi yükseLten antreman programı iyidir.

Eğer verdiğin antreman programı bir kaç yıL içerisinde bir oyuncunun Ca sında beLirgin bir artış yaratıyorsa iyidir, ama bir düşürüp bir artırıyor ise hiç bir işe yaramaz.

ferdik
11.Ağustos.2007, 19:09
eXcitinG (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=17354) senin geliştirdiğin bir antrenman programı var mı peki?

yorumsuz1i
11.Ağustos.2007, 21:39
Arkadaşlar bu antrenman programını oyuncular mevkilerine göre neye ihtiyaç duyuyorlarsa o özelliklerini yükselmek için tasarladım.Oyunun antrenman bölümünde ya da başantrenörün aylık verdiği raporlarda istediğiniz sonucu göremeyebilirsiniz.Ama oyuncunun aylık gelişme bölümüne bakarsanız oyuncu için en gerekli özelliklerin önemli ölçüde arttığını görürsünüz.Mesela ben defansa dönük oyunculara top kontrolü çok az, taktiği fazla yaptırıyorum.Hücuma dönük oyunculara da tam tersi top kontrol fazla taktik az.Bu şekilde oyuncu için ne gerekliyse o özellikleri artıyor.Diğerlerinde düşme olması normal.Ben bütün antrenman kategorilerini(Şut, ofans, defans, top kontrolü vb.) normale yakın düzeyde yaparak ta denedim.Yani birini yoğun yapıp diğerini en aza indirme değil de birini normale yakın diğerini yükseğe yakın şekilde.Bu şekilde antrenman bölümünde oyuncu özelliklerindeki okların hepsi hafif yeşil ya da sarı oluyor.Böylece gerekli özelliklerin artması zaman alıyor.Bu arada yaş ta ilerliyor.Fakat bu antrenman programında gerekli özellik tamamen yeşil ve ok tamamen yukarı bakıyor.Gereksiz özelliklerde de düşme oluyor.Eğer oyuncunuzun potansiyeline en kısa zamanda ulaşmasını istiyorsanız en ideali bu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

İyi antreman programı bir kerede oyuncu özeLLikLerini yükseLten değiLdir. Az az ama beLirLi araLıkLar iLe sürekLi yükseLten antreman programı iyidir.

Eğer verdiğin antreman programı bir kaç yıL içerisinde bir oyuncunun Ca sında beLirgin bir artış yaratıyorsa iyidir, ama bir düşürüp bir artırıyor ise hiç bir işe yaramaz.

Evet verdiğim antreman programı bir kaç yıL içerisinde bir oyuncunun Ca sında beLirgin bir artış yapıyor.Ve şimdiye kadar 33 yaş üstü hariç hiçbir oyuncumun ca sında düşme olmadı.Aksine ca sı 90 civarında olan genç oyuncularım eğer potansiyeli varsa ki hep olanları alıyorum 3 sene içinde 150 lere çıkıyor.Gerekli özelliklere yoğun olarak çalıştırdığım için bu da senede özelliklerde en az 2 şer artış demektir.Bu da genç bir oyuncunuzun birkaç sene içinde tüm kulüplerin peşinden koştuğu ve bir dünya yıldızı olma yolunda ilerlediği anlamına gelir.

aykutgs54
12.Ağustos.2007, 04:43
Antrenman bölümüne giriyorsun.Üstte programlar yazıyor.Orada programı düzenle diyeceksin.Aç diyeceksin.Büyük ihtimal önüne direk olarak "schedules" klasörü gelecektir.Oradan antrenman dosyasını seçip onaylarsan antrenmanı kullanmaya başlayabilirsin.

Arkadasım bız bu ıslemı yaptıktan sonra baska bır ıslem yapmıyoruz normal hep maclarımızı oynuyoruz deıl mı ?

yorumsuz1i
12.Ağustos.2007, 16:47
Arkadasım bız bu ıslemı yaptıktan sonra baska bır ıslem yapmıyoruz normal hep maclarımızı oynuyoruz deıl mı ?

Evet başka birşey yapmıyorsun.

ferdik
12.Ağustos.2007, 16:54
real madrid'de oynuyorum programın çok faydası oldu fakat lig bitimine doğru hepten bir sakatlıklar ve tempo düşüşü yaşandı işe yarar bir tavsiyeniz olabilir mi?

yorumsuz1i
12.Ağustos.2007, 18:20
real madrid'de oynuyorum programın çok faydası oldu fakat lig bitimine doğru hepten bir sakatlıklar ve tempo düşüşü yaşandı işe yarar bir tavsiyeniz olabilir mi?

Oyuncuları maçlardan sonra dinlendirmek çok önemli.Uzun süre dinlenmeyen bir oyuncunun sakatlanma riski yüksektir.Oyuncuyu yorgunluğuna göre maçlardan sonra 1-2-3 gün ya da 1 hafta dinlendirmek formunu fizik gücünü tüm sezon korumasına yardımcı olacaktır.Böylece sakatlanma ihtimali de en aza inecektir.

aykutgs54
12.Ağustos.2007, 21:48
Oyuncular antremanı genelde mı kalcak yoksa ayırcaz mı antreman antreman

yorumsuz1i
12.Ağustos.2007, 22:54
Oyuncular antremanı genelde mı kalcak yoksa ayırcaz mı antreman antreman

Hayır genelde kalmayacak oyucular mevkilerine uyan antrenman programına atacaksın.Oyuncunun profiline gir antrenman kısmından mevkisi ne ise ona göre bir program seç.

Nocna Mora
13.Ağustos.2007, 05:03
Deneyip yakın zamanda yorum yazacağım

coolh
15.Ağustos.2007, 23:48
gecn ıcın versıyonu varmı?

yorumsuz1i
17.Ağustos.2007, 20:34
gecn ıcın versıyonu varmı?

Gençler için olanı yayınlamadım buna bakıp herkes kendi yapar diye ama çok isteyen olursa yayınlarım tabi.

sentugo
19.Ağustos.2007, 22:57
yayınlarsan indirip deneyebiliriz kardeşim :)

yorumsuz1i
19.Ağustos.2007, 23:08
En kısa zamanda yayınlamaya çalışırım.

sentugo
24.Ağustos.2007, 21:47
Abi bir şey sorucam ama şu kaleci antrenmanını beğenmedim.. Kalecim genç ve özelliklerinde bir gelişme göremedim daha.. Bende elimde başkabir antrenman vardı ona verdim kaleciyi :D

Diğerleri ise tıpkı dediğin gibi Forvet oyuncusu ne yapsın savunmayı :D Hücum özellikleri iyileşiyor.. İyi bir program.

Gençler için olanı için kısa bir zaman geçri sanırım...

yorumsuz1i
25.Ağustos.2007, 05:30
Abi bir şey sorucam ama şu kaleci antrenmanını beğenmedim.. Kalecim genç ve özelliklerinde bir gelişme göremedim daha.. Bende elimde başkabir antrenman vardı ona verdim kaleciyi :D

Diğerleri ise tıpkı dediğin gibi Forvet oyuncusu ne yapsın savunmayı :D Hücum özellikleri iyileşiyor.. İyi bir program.

Gençler için olanı için kısa bir zaman geçri sanırım...

Kaleci antrenman programlarının genelinde top kontrol , taktik çalışmadan daha önde tutulur.Hatta çok az taktik çalışması yaptırılır.Ama top kontrol ve taktik kategorilerinin içeriğini incelersek mantıklı olanın taktik kategorisini yoğun düzeyde tutma olduğunu görürüz.Benim antrenman programımda da bu böyledir.Top kontrol kaleciye sadece ilk temas ve teknik çalıştırırken taktik kategorisi daha özellikleri çalıştırır.Bunun dışında biraz da sabırlı olmak lazım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Gençler için olan versiyonu bu akşam yayınlayacağım.Aslında dün yayınlıyordum ama teknik sorunlardan dolayı yarım kaldı.Nasipse bu akşam yayınlıyorum.

batman md
02.Eylül.2007, 00:35
slm arakadaşlar ben gruba yeni katıldım.antrenman programı hakkında sizden yardım istiyorum.bu söylediğiniz taktkği indirdikten sonra oyunda genel programda antrenman yapan oyuncuları tek tek kanat defans..vs olarak oralara mı yerleştirecem.yani sonunda geneldeki oyuncu sayısı 0 mı olacak.bir de bu antrenman programının içeriğini görmek mümkün mü?yardımlarınızı bekliyorum...

GReeN BeReT
02.Eylül.2007, 00:37
slm arakadaşlar ben gruba yeni katıldım.antrenman programı hakkında sizden yardım istiyorum.bu söylediğiniz taktkği indirdikten sonra oyunda genel programda antrenman yapan oyuncuları tek tek kanat defans..vs olarak oralara mı yerleştirecem.yani sonunda geneldeki oyuncu sayısı 0 mı olacak.bir de bu antrenman programının içeriğini görmek mümkün mü?yardımlarınızı bekliyorum...
Evet dediğin gibi yapacaksın ve sıfır olacak.Antrenmanın içeriğini görmekten kastın resimli gösterim ise onu yayınlayan arkadaşa veya kullanan birisine soracaksın.

HooijDonk07
07.Eylül.2007, 10:14
suana kdr bu formda yayınlanan en ıı antreman programını emurafu yayınla [tugs tranning die gecer yabancı sitelerde] bunda cok sakatlanma oluo ama oyuncular ii gelisio eline emegine saglık

anil luque
07.Eylül.2007, 20:37
elıne saglık kardes denemekte fayda var =)

spacegora
13.Eylül.2007, 19:11
arkadaşlar belgelerim sports interactive fm08 de schedules yok bende :( ne yapmalıyım

GReeN BeReT
13.Eylül.2007, 19:14
arkadaşlar belgelerim sports interactive fm08 de schedules yok bende :( ne yapmalıyım
Kendin oluşturacaksın.

fthkrkmz
25.Eylül.2007, 00:20
abi gerçekten de ellerine sağlık. denedim ve çok memnun kaldım diyebilirim. çoğu oyuncularımın profilinde buna bağlı olarakda oyun tarzlarında ilerlemeler gözle görülür bir biçimde arttı. gerçi bazen bazı oyuncularımın profilindeki birçok özellik aynı anda düşüyor ama yine de bana kazandırdıklarının yanında hiçbir şey ve bir şeyler yapmak istiyorsak eğer bu gibi ufak tefek olayları göz ardı etmeliyiz. (üstelik profili düşen oyuncularım belli bir süre sonra bu profilleri tekrar yükselttiler) saolasın.

ups
26.Eylül.2007, 09:48
eyüpspor la deniyom olumlu sonuclar almaya basladım

legendibo
26.Eylül.2007, 10:49
ya iyi güzel herkes olumlu sonuclar alıyorda neden ben bunu yapamıyorum?
dediginiz gibi indirdim klassör olusturdum ve kopyaladım fakat antrenman aratırken onu bulamıyorum klasörü görüyor ama onu görmüyor.. :(
ne yapmalıyım

zzzeeeggg
26.Eylül.2007, 20:12
oyunda antreman aç tıklasan görürsün. Program düzenlede

bambam34
24.Ekim.2007, 02:18
bşey sorucam arkdaşlar ben bu pgoramı uyguladım. yaklaşık 10 tane oyuncu birden sakatlandı 3-4 tanesi maç içinde oldu. ne yapmayılım sizce ? birde sakat oyuncuları tavsiye edebiliceğinz özel bi antreman programna sokabilirmiyim? çünkü en az 1 aylık sakatlar var. ve maç kadrosu bile çıkmıyor nerdeyse

xuq
24.Ekim.2007, 03:04
bu antrenmanı bende uyguluyorum farklı mevkilerde oynayan oyuncular için iyi oluyor her mevki için gerekli antrenman yaptırmak iyi oluyor özellikle genç oyuncularda
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bşey sorucam arkdaşlar ben bu pgoramı uyguladım. yaklaşık 10 tane oyuncu birden sakatlandı 3-4 tanesi maç içinde oldu. ne yapmayılım sizce ? birde sakat oyuncuları tavsiye edebiliceğinz özel bi antreman programna sokabilirmiyim? çünkü en az 1 aylık sakatlar var. ve maç kadrosu bile çıkmıyor nerdeyse

antrenmanı biraz düsür yeterli olur

kasap57
25.Ekim.2007, 01:04
belgelerim sports interactive football manager 2008 schedules
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Normal dediğiniz değerlere hangi takımla ulaşıyorsunuz acaba merak ettim doğrusu.
çok teşekkürler

punchline
28.Ekim.2007, 01:56
sağolasın arkadaşım

sicey59
13.Kasım.2007, 02:55
FMM yok demi onlarla yükseltmeyesin adamların özelliklerini :D şaka şaka güzeldir indirelim XD

eferibar
08.Şubat.2008, 04:44
Güzel gibi gözüküyor. Bir deneyelim bakalım. Paylaşım için teşekkürler..

yorumsuz1i
17.Şubat.2008, 18:18
Sadece biraz sabırlı olun birkaç ay sonra oyuncularınızdaki değişikliği göreceksiniz.Ss ler ikna edici olur heralde.Belirtmek istediğim birkaç nokta, şu an Yozgatspor'un başındayım.Normalin biraz üstünde yeteneklerdeki antrenörler ve oldukça temel antrenman tesislerine sahibim.Tahmini olarak 23 yaşından küçük olan oyuncularımın yetenekleri senede 2-3 , 23 ten 29 a kadar olan oyuncularımın yetenekleri 1-2 artıyor.30 yaşın üstündeki oyuncularımın yetenekleri antrenman tesislerim iyi olmadığı için pek artmıyor.Antrenman tesisleri geliştikçe yeteneklerdeki artış oranı da artar.

ANTRENMANIN İÇERİĞİ:
FORVET:Bütün forvet oyuncuları için.FC,ST
OFNSF ORTA SAHA: Ofansif orta saha oyuncular için.AMC
KANAT: Orta sahadaki sağ ve sol açık oynayan oyuncular için.AMR,AML
ORTA SAHA: Orta sahanın göbeğinde oynayan oyuncular için.MC
DFNSF ORTA SAHA : Defansif orta sahalar için.Yani önlibero.DMC
ARKA KANAT : Defansın sağ ve solunda oynayan oyuncular için.DL,DR,WBR,WBL
SAVUNMA : Defansın göbeğinde oynayan ouncular için.DC

Yazdığım mevkilerin dışında kaln oyuncularınıza bu progaramlardan en yakın olanı uygulatın.

http://img407.imageshack.us/img407/6679/amouyageliimus9.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/2580/amouyageliimoz4.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/995/eraygeliimow8.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/1478/pachecogeliimmz0.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/9976/pareltageliimae7.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/4063/genelgeliimip7.jpg

http://rapidshare.com/files/93094562/yorumsuz1i_Ant.Prg.rar

Knightmare
19.Şubat.2008, 00:44
Birkaç ss kosaydın daha iyi olabilirdi. teşekkürler paylaşım için.

mesuthan
19.Şubat.2008, 01:55
link çalışmıyor... düzeltebllirmisin? thanks

shadowrefree
19.Şubat.2008, 04:38
ss ler ikna edici olurda...ss yok ortada arkadaşım...koyarsan ii olur...

zzzeeeggg
19.Şubat.2008, 09:47
senin dediğn zaten normal antreman artırıyor. :D

sitte
21.Şubat.2008, 17:32
bunu oyunun neresine atıcaz?

yorumsuz1i
22.Şubat.2008, 11:51
bunu oyunun neresine atıcaz?

belgelerim sports interactive football manager 2008 schedules
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

senin dediğn zaten normal antreman artırıyor. :D

Normal dediğiniz değerlere hangi takımla ulaşıyorsunuz acaba merak ettim doğrusu.

Chinayet Power
07.Nisan.2008, 19:17
Çok yararlı, teşekkürler.

onur1992
08.Ağustos.2009, 14:00
link ölmüş...

gkhansky
18.Ağustos.2009, 16:31
dediğini hiç incelemeden indirdim ve kullanıyorum arkadaşım teşekkürler...

yorumsuz1i
24.Ağustos.2009, 13:51
link sağlam