PDA

View Full Version : TSL 24. Hafta | Beşiktaş - Galatasaray

goosfraba
27.Şubat.2007, 22:48
http://img255.imageshack.us/img255/8690/besiktasir1.jpg

Onurap
27.Şubat.2007, 22:54
Cissenin olmaması zaten beşiktaşın zayıf olan orta sahasını çökertecektir.Muhtemelen ibrahim toramanı oynatırlar 2. emre güngör vakası olur i.toraman orta sahada bi ön libero gibi nerede duracağını bilmez pas dağıtımını yapamaz bence beşiktaş için çok büyük bir dezavantaj.Galatasaray orta alanda üstünlüğü ele geçirise rahat bir galibiyet alabilir.Galatasarayı en çok zorlayabilecek isim holosko olabilir bizim defans,, hızlı ve çalım becerisi yüksek olan oyunculara karşı zorlanıyor g.gönülü bile durduramadılar :) Beşiktaşın tek avantajı seyirci olduğu gözüküüyor ama bununda yeterli olacağını düşünmüyorum..

fenerbahce_1907
27.Şubat.2007, 22:54
Beşiktaş'ın artık tek hedefi olarak lig kaldı bu yüzden bu maç Beşiktas için çok önemli.Cisse'nin yokluğu Beşiktas'ı çok zorlayacakdır ama Beşiktaş taraftar desteği Holosko,Tello,Nobre,Bobo,Delgado gibi iyi hücumcularıyla bu maçı kazanıcaktır.

PesimiSTyLa
27.Şubat.2007, 23:07
cisse nin yoklugu bjk yi cok zorlayacaktır. ortasaha hakimiyetini elimize alırsak galibiyetle dönebiliriz. macın deplasmanda olması bjk için avantaj. kadro olarak biz daha iyiyiz zira bjk nin savunması malum. cissenin de yoklugu bjk ortasahasını olumsuz etkileyecektir.

Tüm bunlardan sonra bu deplasmanda Galatasaray'ım kaybetmez. en az beraberlik olacaktır. 0-2 yüksek ihtimal ama Galatasaray'ım galibiyetle döner .

DisCo
27.Şubat.2007, 23:08
Herkesin katılacağını düşündüğüm bir nokta var. Maçın kaderini Galatasaray ortasahası belirleyecektir. Cisse'nin olmamasınıda buna eklersek ortasahası daha üstün olan Galatasaray bir adım önde duruyor. Gösterecekleri performansta maçın kaderini belirleyecektir.

ThersoN
27.Şubat.2007, 23:10
Fener maçını öyle ya da böyle almamız, Galatasaray'da birşeylerin değiştiğinin göstergesi değil tabi ki... Fakat öyle bir fikstür geliyorki, eğer ilerde zorlanmak istemiyorsak bu maç kesinlikle alınmalı, Beşiktaş tarafı da tek tutunacağı yer olan lige kupadan elenme acısıyla asılacak.. Kalli saçmalamazsa GS için bir puan ile ayrılmak iyi sonuçtur. Problemler yaşayan son bir iki maçlarında sürekli hüsran gören ya da zorlanan iki takımın mücadelesi, Kartal hırslanıp asılır, Aslan kupada tur sevinciyle yayarsa kendini, Beşiktaş fark bile atabilir. Umarım Kalli saçmalamaz..

YusufT
27.Şubat.2007, 23:21
Beşiktaş'ın artık tek hedefi olarak lig kaldı bu yüzden bu maç Beşiktas için çok önemli.Cisse'nin yokluğu Beşiktas'ı çok zorlayacakdır ama Beşiktaş taraftar desteği Holosko,Tello,Nobre,Bobo,Delgado gibi iyi hücumcularıyla bu maçı kazanıcaktır.

Birtek hücüm oyunculari ile olmuyor, biliyormusun? Futbolun en önemli yeri ortasahadir. Besiktasin bu bölgesindeki defansif oynayan oyuncusu 1 tane, oda Cisse. Simdi oda yok. Galatasaray bu maci alabilir. Besiktasin tabi taraftar destegide var.

Mac tahminim Galatasaray maci 0-2 yada 1-2 alir.

Fıratcan Alçınkaya
27.Şubat.2007, 23:29
Cisse oynamıyorsa yandık valla... Cisse olsaydı kazanırdık yinede hucum hattının iyi oluşu sebebi ve Türkiyenin en iyi taraftarının desteğiyle kazanırız...

Onurap
27.Şubat.2007, 23:38
Cisse 6 hafta yok g.zanda oynamayabilirmiş i.kaş baki stoper toraman ön libero oynarsa vay bjk nin haline :) İ.kaş acemiliği beşiktaşa maçı kaybettirebilir.

Fernando Gago
27.Şubat.2007, 23:44
Beşitaşın için kazanmaktan başka çare yok.Yenlirlerse büyük ölçüde ligede havlu atarlar.Bu maç 2-2 berabere biter gibi

TürkuAz
27.Şubat.2007, 23:48
Beşiktaş'ta istikrar olmadığı için kesin konuşmak yanlış olur. Ancak Cisse ve Gordon'un sakatlıklarını göz önüne alınca birşeyler şekillenebilir.

Gerçekten zor bir deplasman bizim için ancak Kalli'nin böyle büyük maçları idare edebilmesi gerekiyor. Fener maçının havasıyla ve tur sevinciyle takımımı bir adım önde görüyorum.

Fıratcan Alçınkaya
27.Şubat.2007, 23:50
Cisse yok off ya sakına göze çöp batar valla çok önemli eksik İ.Kaş oynar orada heralde her atılan pası kaçırır ıskalar valla zora girdi maç...

Universal
27.Şubat.2007, 23:53
Beşiktaş kazanacaktır.

G.Saray son haftalarda kötü performans çiziyor. Leverkusen yenilgisi, Kasımpaşa mağlubiyeti ve Fenerbahçe önünde ki kötü performansa rağmen galibiyet almaları G.Saray'ın bu maçta zorlanacağını gösteriyor.

Beşiktaş ise öyle yada böyle bir şekilde maçtan galibiyet ile ayrılıyor. Maçın İnöünü Stadyumun'da olması ve taraftar desteği ile bu maça asılacakları için Beşiktaş üç puanı alacaktır.

El Comandante
27.Şubat.2007, 23:56
Galatasaray Fenerbahce galibiyeti ile büyük moral buldu.Takim kenetlendi yeniden.Besiktas´ta savunma denen birsey yok,orta sahanin en etkili ismi Cisse yok,yani bu demektir ki Galatasaray favori.Iyi defans yaptigimiz taktirde bu takima kesin gol atacagimizi düsünerekten maci aliriz diyorum.

eXcitinG
27.Şubat.2007, 23:57
GaLatasaray Türkiye Liginde ki en iyi pres yapan takım konumunda. Bu onLarı avantajLı gösterse de herkesin atLadığı bir nokta var. Türkiye Liginde presten en iyi kurtuLabiLecek orta sahada Beşiktaşta var. TeLLo,Serdar ve DeLgado Lu bir orta saha iLe Beşiktaş sürekLi yapan GaLatasaray orta sahasını hızLı ve akıLcı bir şekiLde aşabiLirse ve aynı şekiLde Türkiye LigLerinin en iyi sprinter forvetLerinden hoLosko yu topLa buLuşturur ise GaLatasarayın işi çok zor. Cisse nin oLmaması dezavantaj gibi gözüksede Kontra atak futboLu oynayan takımLara karşı bizi sıkıntıya sokar. Ama GaLatasaray gibi aLdığı topu beLLi bir sistem üzerinde uyguLamaya çaLışan takımLara karşı orada ki herhangi bir oyuncununda işe yarayacağı kanısındayım. TeLLo,Serdar özkan ve DeLgado nun presi gördüğü zaman gerek adam eksiLtebiLme yetenekLeri sayesinde de çok pres yapan GaLatasaray orta sahasını etkisiz haLe getirebiLeceğini düşünüyorum. Zira sezonun iLk yarısında da oynan maçta o kadar formsuz ve eksik oLmamıza rağmen Gs orta sahasının yaptığı prese iyi karşı koyabiLmiştik. Beşiktaş için artık ipin kopacağı maç. Kazanırsa ŞampiyonLuk için en en aday takım oLacaktır. Kaybederse bunu unutsunLar. Harika taraftar ve saydığım bu artıLar iLe Beşiktaşın kazanacağını düşünüyorum.

ordulu5252
27.Şubat.2007, 23:57
Ben maçın bol golü geçeceğini düşünüyorum....
Beşiktaş defansı çok bariz hatalar yapıyor Beşiktaş'ın yaptığı bu bariz defans hatalary yüzünden Galatasaray Beşiktaş karşısında çok ama çok rahat gol bulacaktır...
Galatasaray maça morali başlayacak Fenerbahçe galibiyetinden sonra Beşiktaş'ta ise moraler sıfır ama her zaman derbilerin havasının değişik olduğu bilinmektedir...

SÖZÜN SÖZÜ:
Galatasaray bu maçı alır bol golü bir maç bizleri bekliyor....

BlackEagle19o3
27.Şubat.2007, 23:58
Cisse'nin sakatlığı şu günlerde başımıza gelebilcek en kötü olaydı ve gerçekleşti.Onun mevkiinde Toraman oynayacak büyük ihtimal.Hırsı, mücadelesi,top kapma azmi falan göz önüne alındığında başarılı olabilme ihtimali var, çok top kaybetmediği sürece.Sağ kanatta da sorunumuz var.Tandoğan Beşiktaş oyuncusu olabilcek kapasitede değil bence.Rize maçında gördük kü Yozgatlı da hala hazır değil.Holosko sağ kanat,Bobo forvet oynasın dicem amam bu sefer de çok riskli...Serdar'lar keşke sakat olmasaydı.Bu maçta bize çok lazımlardı Dm ve Dr mevkilerinde:(:).Yine de ligin en iyi hücum oyuncuları bizim kadromuzda.Ben bu maçtan müthiş taraftarımızın desteği ile 3 puan ile ayrılacağımızı düşünüyorum.Skor olarak da içimden 3-1 geçiyor;) Kadro büyük ihtimal şöyle olcak;
Gk:Rüştü
Dr:İ.Kaş
Dc:Gordon
Dc:G.Zan
Dl:Kaptan İbo
Dm:Toraman
Ml:Tello
Mr:A.Tandoğan(Bobo)
Amc: Delgado
St:Nobre
Fc:Holosko

ordulu5252
28.Şubat.2007, 00:03
CISSE VE BEŞİKTAŞ'TAN HABERLER:

http://www.bjk.com.tr/tr/medya.php?adi=ct_idman_gunlugu_yeni

Pazar günü Galatasaray ile oynayacağı Turkcell Süper Ligi 24. hafta karşılaşmasının hazırlılarına başladı.

Dün Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanşında Çaykur Rizespor'a karşı forma giyen oyuncular koşu yapıp antrenmanı tamamladı. Diğer futbolcular ise ısınmanın ardından 5'e 2 pas çalışması ve çift kale maç yaptılar.

Gökhan Zan, bugün takımla çalışmalara başladı. Serdar Özkan ile Mehmet Sedef, kademeli olarak takımla çalışmalara başlarken, Serdar Kurtuluş'un tedavisine devam edildi. Bobo da yarın takımla çalışmalara başlayacak.

Ç.Rizespor maçında sakatlanan Cisse'nin MR'ı çekilirken, sol diz iç yan bağlarında üçüncü derecede esneme tespit edildi. Cisse, 4 ila 6 hafta sahalardan uzak kalacak.
Dünkü maçta sağ gözündeki problemi nedeniyle oyundan alınan Gordon Schildenfeld'in durumunun bugün yapılacak tetkiklerden sonra, yarın (29 Şubat) netleşeceği açıklandı.

Siyah-Beyazlılarımız, derbi hazırlıklarını yarın (29 Şubat) basına kapalı yapacağı idmanla sürdürecek.

Beşiktaş'ın resmi sitesi
bjk.com.tr

yunusgs
28.Şubat.2007, 00:23
Şimdi öncelikleBeşiktaşta acayip derecede defans ve kaleci uyuşmazlığı var.Eğer bu bizim maçta da devam ederse bizim yetenekli hücum hattımız bunları değerlendirecektir.Cisse oynamazsa orta sahayı çabuk geçebiliriz çünkü Beşiktaşın tüm defansif adamı Cisse.Orta sahada 4 adamdan 3ü ofansif 1 i defansif.Cisse olmazsa Beşiktaşın işi çok zor ve olmayacak da zannedersem.Galatasaray moralli Beşiktaş ise moralsiz Rizeye elenmek moralleri bozdu.Tüm bunları da göz önüne alırsık bu maçı 1-0 ya da 2-1 kazanırız.

Emurafu
28.Şubat.2007, 00:24
Ertugrul hoca cisse yerinde Toraman'ı oynatacakmış..Stoperde ise Baki ve Zan olacakmış..Ligtv böyle yazmış.

Bobo oynarsa Holosko kesin sag kanatta oynar ozaman..Holosko sag kanata cekilirse bizim çok işimize gelir..

Zor maç olacak kolay maç yok !!!

Maçın kaderini Galatasaray Ortasaha'sı Beşiktas ise Golcüleri belirler:)

eXcitinG
28.Şubat.2007, 00:26
Ben Beşiktaşın hafta sonu ki maçta goL yemeyeceğini düşünüyorum :)

BlackEagle19o3
28.Şubat.2007, 00:41
Baki oynamaz inşAllah:(Gordon daha sağlam adam Cisse yetişmedi bari o yetişsin.Ayrıca işini yapamayacaklarsa Beşiktaş'ın doktorları değişsin:mad:.

Emurafu
28.Şubat.2007, 00:46
Derbinin hakemi belli oldu!

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray futbol takımları arasında 2 Mart Pazar günü yapılacak derbi maçı hakem Bünyamin Gezer yönetecek. Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Gezer'in yardımcılıklarını Erhan Sönmez ile Mustafa Sönmez yapacak.

BJK İnönü Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak dev maçın 4. hakemi ise Barış Şimşek

Bünyamin Gezer'den futbolcular korkuyor iyi oldu:).Maçta fazla sertlikler olmaz..Oyuncuların dikkat etmesi lazım bünyamin hoca itirazlara çok kolay kart çıkaran biri...Gördügünü çalan ve iyi bir hoca..
Saha içersinde futbolcular tarafındanda saygı görüyor..Umarım hakem konusulmaz..Hayırlısı olsun..

Universal
28.Şubat.2007, 00:51
Gordon'un gözlerinde problem olduğu söylendi. Göz problemi geçmiş ise oynayabilir. Cisse'nin oynamaması Beşiktaş için dezavantaj; ama Beşiktaş bu kadar dezavantaja rağmen kazanmayı bilen bir takım.

anilton
28.Şubat.2007, 01:15
Derbi maçlarının havasının her zaman farklı olduğunu düşünenlerdenim.G.Saray dünyanın en iyi kadrosuna sahip olsun,Beşiktaş'ta ligde küme düşmeye oynasın yinede bu maç için kesin bir şey söylenemez kanaatindeyim.Motivasyon meselesi...

Bu sene İnönü'de ki büyük maçlarda çok iyi oynadık(Liverpool,Marsilya,Porto).Taraftarımızın bu maçlara ne denli etkisinin olduğunu herkes çok iyi biliyor zaten.Cisse'nin olmayışı tabiki zorlayacaktır orta sahamızı ama İ.Toraman'ında tecrübesi,hırsı ve mücadele gücü ile idare edebileceğini düşünüyorum.Del Bosque döneminde bir çok kez ön libero oynadı.Gordon büyük ihtimalle oynayacak.G.Saray forvetlerinin(H.Şükür,Nonda,Ü.Karan)en önemli özelliği olan hava toplarında sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum.Sağ kanada S.Özkan yetişecek,bu çok iyi oldu...

Bu maç,bizim için uzun senelerdir olamadığımız şampiyonluk yarışında çok önemli bir viraj.Bu maçtan galibiyetle ayrılırsak süper olur bizim açımızdan.İki senedir tesellimiz olan kupadanda elendik.Bütün hırsımızla lige sarılmalıyız.İnşallah iki farklı kazanacağız diye tahmin ediyorum...

Fıratcan Alçınkaya
28.Şubat.2007, 01:19
Derbide en ucuz bilet 45 YTL

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında oynanacak Beşiktaş-Galatasaray maçının biletleri 45 ile 500 YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan Fortis Türkiye Kupası derbisinin ardından futbolda gözler Turkcell Süper Lig'de hafta sonunda Beşiktaş ile Galatasaray arasında yapılacak derbiye çevrildi.

BJK İnönü Stadı'nda 2 Mart Pazar günü saat 19.00'da başlayacak dev maçın biletleri satışa sunuldu.

Derbi maçın biletlerinin satışına 45 ile 500 YTL arasında değişen fiyatlarla Biletix gişelerinden başlandı.

Beşiktaş-Galatasaray derbisinin satışa sunulan biletlerinin tribünlere göre fiyatları şöyle:

Eski ve Yeni Açık: 45 YTL
Kapalı Alt: 125 YTL
Kapalı Üst: 150 YTL
Numaralı Kenar: 200 YTL
Numaralı Orta: 250 YTL
VIP Alt A-F: 250 YTL
VIP Alt B-E: 275 YTL
VIP Alt C-D: 350 YTL
VIP Üst A-F: 350 YTL
VIP Üst B-E: 500 YTL

Bu arada, kişi başı bilet alım limiti 5 adetle sınırlandırıldı.

Aykan19o3
28.Şubat.2007, 01:25
Zor maç olucak

Taraftar stadı full dolduracak.. Ben hücum oyuncularımıza çok güveniyorum. İnşallah kazanırız :)

RaSenGan
28.Şubat.2007, 01:28
Çok moralliyiz.Beşiktaş Fortis Türkiye Kupası'ndan elendi moraller bozuk.Biz bu maçta Lincoln'den faydalanamayacağız.Ama olsun.Geçen Beşiktaş maçında da yoktu (: Zor ve çekişmeli bir maç olucak.Deplasman dezavantajımız var.İki takımada başarılar.İnş.Galatasaray kazanır.

Emurafu
28.Şubat.2007, 01:37
Lig sonunda puan eşitligi olabilir..İkili averaj'da önemli..

BlackEagle19o3
28.Şubat.2007, 02:14
Sağ kanada Serdar Özkan yetişcekmiş demek bu güzel haber:)Gordon yetişir, Toraman da Cisse'nin yerini doldurabilirse bu maçı rahat alırız...

El Comandante
28.Şubat.2007, 02:58
Sağ kanada Serdar Özkan yetişcekmiş demek bu güzel haber:)Gordon yetişir, Toraman da Cisse'nin yerini doldurabilirse bu maçı rahat alırız...

:zuhaha:zuhaha:zuhaha:zuhaha

Süperdi yav,cok güldüm bu lafina :D2 dakika da belirledin sonucu.:D

Arkadaslar unutmayin ki Galatasaray son macla üstündeki kara bulutlari atti,yani takim kenetlenmis durumda,kötü günleri geri biraktik Fb maciyla.Futbolcular Bjk macina cok iyi hazirlaniyorlar.Kadro bakimindan da zaten kimin önde oldugu ortada,yani rahat aliriz gibi kelimeleri kullanmasak daha iyi olur,abes kaciyor sonra.

Onurap
28.Şubat.2007, 03:34
O değilde, bjk hangi maçı rahat almış :) Neyse önemli değil herkesin kendi görüşü buda benim görüşüm saygı duymak gerekir.. :)

RoNNiE91
28.Şubat.2007, 03:41
Kendi seyircimiz önümde olmamız avantaj.Orta sahayı komple iyi tutmak lazım.Arda ve Nonda'ya dikkat.Hak eden kazansın.

eXcitinG
28.Şubat.2007, 03:44
Burda da diğer konuda ki gibi ipin ucunu kaçırmayında sonra yine böyLe tatsız oLayLar yaşamayaLım.

Emurafu
28.Şubat.2007, 04:00
Ntv'de biraz önce söylediler;Serdar özkan,Serdar kurtuluş,Cisse,Sedef maçta oynamayacaklarmış...Omuzu çıkan Zan kadroda yerini alacakmış..Bobo'nunda oynaması bekleniyormuş..

Bakalım Ertugrul hoca yine hatayı yapacakmı..Bobo'yu oynatmak için Holosko'yu sag kanata cekerse bizim işimize gelir..Holosko bu aralar ileri uçta çok iyi oynuyor hemde formda..

Rahat maç falan olmaz..Sonuçta bir derbi maçı iki takım içinde zor maç olacak.

Kalli büyük ihtimal bu kadro'yu oynatacaktır...

--------Aykut--------
Sabri-Servet-Song-Volkan
Serkan(Ayhan)-Barış-Topal-Arda
-----Hakan-Karan-------

Barusso'yu Fenerbahce ve Beşiktaş maçında oynatmayacagı söylemişdi..Barusso çok kontrolsüzde oynuyor..Bünyamin hoca çok kart cıkaran biri..

Onurap
28.Şubat.2007, 04:22
Ayhan oynamasın s.çalık oynarsa o kanadı otobana çevirebiliriz :)

GeNç KaRTaL
28.Şubat.2007, 04:33
Eveeet büyük maç geldi çattı sonunda.Bu maç bizim şampiyonlukta ne kadar iddialı göstereceğimiz maç diye düşünüyorum.İYi oyun ve alınacak bir galibiyet ile tüm sorunları aşıp şampiyonluğa kenetleniriz ve o zaman bütün eksiklere rağmen zor durduruluruz bence.

Bu maç öncesinde her şey aleyhimize oluyor.Tk'sında elendik,Cisse gibi çok önemli bir oyuncumuz sakat,Cisse'den başkada önemli eksiklerimiz var..Ama en büyük avantajımız taraftarımız.Bu sene takımın taraftarla bütünleştiği maçlarda nasıl oynadığını biliyoruz.Pazar akşamı taraftar görevini eksiksiz yerine getirecektir.Takıma büyük sorumluluk düşüyor.Eğer Beşiktaş gibi oynarlarsa bu maçı kazanırız.

Taktiksel dizilişimiz hakkında bir yorumda bulunmayacağım.Ertuğrul hoca bu maç için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır..

Bütün her şey Galatasaray'ın lehine gibi gözüküyor ama bizi küçümsemeyin diyorum başka bir şey demiyorum..

İnşallah haftasonu hem Galatasaray'ı yeneriz hemde liderliği elde ederiz..

World Hollow o1
28.Şubat.2007, 04:48
İki takımada Allah kolaylık versin..

İlk önce adam gibi bir hakem sonra adam gibi bir oyun sonra delikanlı gibi 3 puan olsun..

Fıratcan Alçınkaya
28.Şubat.2007, 05:59
GS 5 yemiş, lig sonuncusuna da kaybetmiş bir halde geliyor dünde hakem hataları ile kazanıldı taraftarında desteğiyle kazanırız... Hakem yine auta giden topa korner vermezse maç bizim...

Addolorato
28.Şubat.2007, 06:10
galatasarayın işi zor gerçekten üstüste zor maçlar oynadı. fenerbahçe maçının getirdiği kadar götürdükleride oldu. yorgun gs bu maçta berabere kalır diye düşünüyorum 1-1 goller nobre-ümit karan

PesimiSTyLa
28.Şubat.2007, 06:16
GS 5 yemiş, lig sonuncusuna da kaybetmiş bir halde geliyor dünde hakem hataları ile kazanıldı taraftarında desteğiyle kazanırız... Hakem yine auta giden topa korner vermezse maç bizim...

Can kardesim bunu bu konuda tartışmayalım. Hakem sadece bizimm mi lehimize kararlar verdi Allah askına ??? Ki kastınız kırmızı kartlarsa hala iddaa ediyorum dogru kararlar verdi ;) Burası cok farklı konu o yuzden detaya inmeyecegim.

Güzel bi mac olsun. Ama acıkcası beraberlik de bize yeter. Lig uzun maraton, beraberlikte ikili averajda bjk nin üstüne cıkarız ki bence yenilmeyecegiz en az bi beraberlik gelecek. 0-2 kazanabiliriz de ;;)

LaigLeNoiR
28.Şubat.2007, 06:18
Beşiktaş inşallah kazanır ancak içimden bir ses Beşiktaşın fark yiyebileceğini söylüyor.

aysem
28.Şubat.2007, 06:26
arkadaslar cisse sakatlıgı cok kötü oldu bjknin orta sahasında kim rakibe baskı yapacak koşacak gs ninde en güçlü yanı orta sahası koşması pres yapması solda tello (hücum) delgado(hücum) sağda s.özkan diyorlar ama kademeli antreman ilk defa duyuyorum onuda oynatcagını sanmıyorum gsnin de fener macında taraftarlarla futbolcular nasıl kenetlendi herkes gördü maç sonrası olsun florya olsun lincoln olmamasıda iyi oldu bi taraftan rakibe basmıyo orta sahamızı düşüyordu birde bjk deplesmanı yerinde ayhanı oynatacagını düşünüorum eğer galatasaray bu macı alırsa eminim sampiyonlugun en büyük adayı olcak bu macı kim alırsa sampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etcek ins gs kazanır ben daha avantajlı görüyorum gs bu arada bir dip not Bünyamin Gezer, bugüne dek ezeli rakiplerden Beşiktaş'ın 3, Galatasaray'ın ise 2 maçını yönetti. Gezer'in yönettiği maçlarda Beşiktaş, 2006-2007 sezonunda ligde deplasmanda Bursaspor'a 3-0, bu sezon evinde Sivasspor'a 2-1 ve yine bu sezon Fortis Türkiye Kupası'nın çeyrek final ilk maçında deplasmanda Çaykur Rizespor'a 1-0 yenildi. Siyah-beyazlılar, bu maçlarda 1 gol atarken, 6 golü de kalesinde gördü.

Galatasaray ise Gezer ile çıktığı maçlarda, bu sezon deplasmanda Denizlispor'u 2-1 ve İstanbul'da da Vestel Manisaspor'u 6-3 yendi. Karşılaşmalarda sarı-kırmızılıların 8 golüne, rakipleri 4 golle karşılık verdi

İLK DERBİSİ GEZERİN İNSALLAH MACTAN SONRA HAKEM KONUŞULMAZ

anilton
28.Şubat.2007, 06:27
Beşiktaş inşallah kazanır ancak içimden bir ses Beşiktaşın fark yiyebileceğini söylüyor.

Aman:D

Hayatta yenilmeyiz bu maçta.Bu kadar eminim...

GeNç KaRTaL
28.Şubat.2007, 06:30

Her şey imkan dahilinde arkadaşlar.İnşallah kazanırız demekten başka yapacağımız bir şey yok..

Ama takımımız çok iyi oyun oynayıp o stadı Galatasaray'a dar edebilecek kapasiteye sahip.Bunu gerçekleştirsinler yeter gerisi çorap söküğü gibi gelir..

LaigLeNoiR
28.Şubat.2007, 06:39
GK - Hakan
DR - Toraman
DL - Üzülmez
DC - Kaş
DC - Gordon (Baki)
DM - Tandoğan
DM - Tello
MR - Holosko
ML - Aydın
MC - Delgado
FC - Nobre

Bu tür bir kadro bence daha etkili olabilir.

4 Defansın önünde Tello ve Ali Tandoğan'ı ön liberoda oynatmalı Ertuğrul hoca.2'side çalışkan isimler.

6 tane defansif oyuncu elde etti.Bunların yanı sıra kanatlarda Aydın ve Holosko çok hızlı şekilde ilerleyip adam geçebilirler.Ortalarında da Delgado olduğu zaman etkili olabilir.İleride ise tek forvet Nobre.

Bazılarınız bana kızabilir İnönü'de bu kadar defansif bir kadro olurmu diye ancak Galatasaray'ın hücum zenginliği bence çok yüksek.4 defansla durduracağımızı sanmıyorum.Bu şekilde olmalı bence.

Ayrıca kalede ben Rüştü'nün olmasını istemiyorum.Hakan geçmeli kaleye bence.

aysem
28.Şubat.2007, 06:40
O değilde, bjk hangi maçı rahat almış :) Neyse önemli değil herkesin kendi görüşü buda benim görüşüm saygı duymak gerekir.. :)

arkadasım sana kesinlikle katılıyorum bjk hangi macı rahat aldı 1 tane bile aklıma gelmiyor

Fıratcan Alçınkaya
28.Şubat.2007, 06:44
Murat usta Hakan'da yer tutma 0 be abi boyu up uzun ama yinede nerdeyse gidip korner direğinin orda durcak adam kapatamıyor kaleyi trajikomik goller yiyor Rüştü zorla gol yesede ısındı o olmalı kalmalı...

GeNç KaRTaL
28.Şubat.2007, 06:48
Geçmiş maçlarda rahat maç alamamış olmamız bu maçta alamayacağımızın garantisi değil bence.Futbolda her şey olabilir.Bu maçı Galatasaray farklıda kazanabilir(aklımdan geçirmem bile çok kötü yapıyor beni), Beşiktaş gol yemeden rahat bir maçta kazanabilir.

Ayrıca Murat abi ben tecrübesiz Hakan'ın bu maçta tercih etmem.Tamam Rüştü'de hata yapıyor ama yaptığı hatalarda savunma elemanlarının katkısıda oluyor ama Hakan direk kendisi gole etki edebiliyor.(Bkz.Fenerbahçe ve Galatasaray maçları)

Ilhan
28.Şubat.2007, 07:32
İlla kadro oluşturulacaksa şu anda transfer sezonu sonucunda oluşması gereken kadroyu yazayım:

GK:Rüştü
DR: Transfer edilmiş olması gereken bir yabancı
DL: Hayrettin Yerlikaya
DC: Zan
DC: Toraman
DM: Cisse (Koray) (Serdar K.)
AMC: Delgado
MR: Serdar Ö.
ML: Tello
FC: Holosko
FC: Nobre

Şimdi derbide çıkması beklenen kadrodan 2 kat daha üstün olurdu bir iki değişiklikle. Bizim zayıf yerimiz, beklerimiz.

NisRoc
28.Şubat.2007, 13:05
Eğer hakem hataları olmazsa Beşiktaş'ın kazanacağını düşünüyorum. Inşallah hakem iyi yönetir maçı. Tek temennim bu..

aysem
28.Şubat.2007, 17:54
arkadaslar korayı satarken ertugrul saglam cisse sakatlandıga onun yerine hangi oyuncuyu düşündü?serdar kurtulus kac aydan beri sakat belki ricardinho'yu oynatır

shamur1
28.Şubat.2007, 17:54
Umuyorum derbiye yakışan güzel bir maç olur , ve 90 dakikanın sonunda sadece futbol ve pozisyonlar konuşulur .

aysem
28.Şubat.2007, 21:51
lincoln ayhan serkan bjk macında ayhan grip lincoln cezalı serkan ise sakat oldugu için oynamayacaklar

sysRq
28.Şubat.2007, 22:05
Cisse'nin olmayışı filan çokta aham şaham bi eksiklik değil bence..
Beşiktaş dediğimiz takım 1 kişiden mi ibaret ?

Denizli maçında 81.dakikada gol yedik..
Ankaraspor maçında 83. ve 86. dakikada gol yedik..
Kayserispor maçında 90+3'de gol yedik..

Tamamen altını çizerek söylüyorum bence..

Beşiktaş maça galip başlayacak..
Maçın sonucunu ise son 10 dakikada Beşiktaş defansının performansı belirler..

Lucas Neill
28.Şubat.2007, 22:09

Rize'ye de 3 atar eleriz diyodun...Bu kadar emin konuşma bence sonuçta 3 ihtimal var futbolda....

bySilver
28.Şubat.2007, 22:12
Eğer Topu Biz oynarsak goLLeri onLar atarsa hiç şaşmıyacam her zaman ki oLay saten. Beşiktaş aLır

GebzeLi1907
28.Şubat.2007, 22:15
Bu Maç gerçekten her sonuca açık bahis oranLarı nası oLucak merak ediyorum,Beşiktaş da İnönü'de oynuyor oLmanın avantajı var GaLatasaray ise güçLü orta sahasını ve karşısında direnebiLecek bir Cisse'nin oLmamasını avantaj oLarak kuLLanabiLir.Onun dışındaki önceki mac sonraki mac moraLLer iyidi kötü falan bu macı etkiLemez bence..
DeLgado Beşiktaş'da Arda Turan GaLatasaray'da performansLarıyla maca direk etki edicek oyuncuLar bence..
İki takımıda başarıLar,umarım berabere biter..

Onurap
28.Şubat.2007, 22:25
Ayhan ve s.çalık oynamayacamış bu kötü oldu :(

Orkun
Sabri Servet Song V.yaman
Barış m.TOPAL Barusso
Arda
Nonda ü.karan

11 İLE ÇIKSAK DAHA İYİ OLUR ARDA SOL KANATTADA BAŞLAYABİLİR. Orkunu beğenmesemde bu maçta recih etmemin sebebi defans arasına atılan toplara hızlı çıkış yapabilmesi.Kağıt üstünde galatasaray önde ama bu derbi maç ne olur bilinmez ama gol kaçırmazsak bu maçı rahat alırız 0-2 1-3

anilton
28.Şubat.2007, 23:07
Rize'ye de 3 atar eleriz diyodun...Bu kadar emin konuşma bence sonuçta 3 ihtimal var futbolda....

Üç attık Rize'ye zaten,şans yanımızda değili eleyemdik...:)

Şampiyonluk younda en önemli maçımız ve İnönü'de.Asla mağlup olmayız bu maçta,göreceğiz...

ordulu5252
28.Şubat.2007, 23:19
Kalli oyun düzenini Arda üzerinden kuracakmış....
Kalli bu maçta Fenerbahçe karşısında ilk onbirde oynayan oyuncuları oynatması bekleniyormuş ama Kalli oyuncuların yorgunluğundan dolayı takımda bazı oyuncuları kesmeyi düşünüyormuş....

Redrum
28.Şubat.2007, 23:20
Arkadaşlar fanatikliğini üzerinden atamayan arkadaş çok galiba:)
Beşiktaş 10 38,46%
Galatasaray 13 50,00%
Berabere 3 11,54%
Hadi anlıorum da Gs bjkdan bile üstte. Bu kadar mı iyiyiz yani. Bİ zahmet 8 kişiyi de yenelim artık. He moraldir carttır curttur. Ben iyimser kesimim ve berabere olmasını temenni ediyorum. Ama bjk nın şansı büyük..

ordulu5252
28.Şubat.2007, 23:43
Arkadaşlar Galatasara'ın muhtemel kadrolarına Serkan ve Ayhan ikilisini koyuyorsunuz...Kalli basın açıklaması yaptı bu iki oyuncuda sakat oynamayacaklar...

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_201316_kalliii28000.jpg

"3 EKSİĞİMİZ VAR"
Feldkamp, Lincoln, Ayhan ve Serkan’ın, Beşiktaş maçında oynamayacağını açıkladı. Futbolcularının zorlu bir karşılaşmanın ardından kazanılan galibiyet nedeniyle moralli olduğunu dile getiren Karl Heinz Feldkamp, şu ifadeleri kullandı:

"Lincoln, Ayhan ve Serkan gibi oyuncularımız maçta oynamayacak. Onların da eksikliğini hissedeceğiz. O oyuncuların yerine oynayacak oyuncularımız zaten daha önce de oynamıştı. O oyuncular arasından yarın ya da maç günü son kararımı vereceğim. Lincoln’un pozisyonunda ilk akla gelen Ayhan ama, o grip olduğu için oynamayacak. Tecrübesinden dolayı ilk önce onu düşündüm ama maalesef onu kullanamayacağım."

Varonil
01.Mart.2007, 01:18
Öncelikle hakemlerin kararının değil de futbolun konuşulacağı bir maç olması dileğiyle.Hakeden kazansın ;;)

Onurap
01.Mart.2007, 01:36
Bu beşiktaş yöneticileri,taraftarları hakem olaylarına çok taktı bu maç öncesi..Olası bi yenilgiye kılıf çabası gibi.. (yöneticiler için)

Emurafu
01.Mart.2007, 02:00
Bakıyorumda Galatasaray Fenerbahce'yi hakem sayesinde yendi diyenler var..Tartısma cıkarmayın.

Barusso çok riskli ya....Barusso kontrolsüz oynuyor:.Üstelik agresif herseye itiraz ediyor..Bünyamin kolay cıkaran bir hakem.Üstelik barusso her topa hamelk yaptıgında faul verir..Barusso ile Beşiktas maçı zor olur..Off ya baska adamda yok...
Beşiktas maçı zor maç olacak...

Kartal'da derbi hazırlıkları

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile pazar günü yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.

Sakatlıkları bulunan Serdar Özkan ve Mehmet Sedef kademeli olarak çalışmalarını sürdürürken, Serdar Kurtuluş, Cisse ve Bobo antrenmana katılmadı. Kulüp doktorları, bu 3 futbolcunun Galatasaray maçında forma giyemeyeceğini, bugün dinlendirilen Schildenfeld hakkındaki kararın ise yarınki antrenmanda denendikten sonra verileceğini kaydettiler.
Siyah-beyazlıların antrenmanını kulüp başkanı Yıldırım Demirören de izledi.

Beşiktaş, yarın akşam yapacağı antrenmanla Galatasaray maçının hazırlıklarını tamamlayacak

aysem
01.Mart.2007, 06:30
Bakıyorumda Galatasaray Fenerbahce'yi hakem sayesinde yendi diyenler var..Tartısma cıkarmayın.

Barusso çok riskli ya....Barusso kontrolsüz oynuyor:.Üstelik agresif herseye itiraz ediyor..Bünyamin kolay cıkaran bir hakem.Üstelik barusso her topa hamelk yaptıgında faul verir..Barusso ile Beşiktas maçı zor olur..Off ya baska adamda yok...
Beşiktas maçı zor maç olacak...

Kartal'da derbi hazırlıkları

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile pazar günü yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.

dediğin gibi kasımpasa macında cok sert oynadı frikik golündede faulu o yapmıstı bjk macında cok riskli ins kazancaz ama:)

ordulu5252
01.Mart.2007, 15:16
Ertuğrul Hoca gerçekten bu maçta çok çekeceği var...
Sakatlık haberleri ard arda geldi...
Oynu kimin üzerinden kuracağını bile belirleyenmedi...
Önliberoda büyük ihtimale İ.Toraman oynayacak...

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/3/7_201405_bobo280.jpg

Cisse'den sonra dünkü idmana katılmayan Bobo'nun da derbide oynamayacağı açıklandı. Forvette Nobre ile Holosko'nun görev yapması kesinleşti.

Sakatlar ordusu gibi
Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki kaderini belirleyecek zorlu Galatasaray karşılaşması öncesinde, kadro krizi bitmek bilmiyor... Serdar Kurtuluş, Mehmet Sedef, Serdar Özkan ve Edouard Cisse’den sonra Bobo’nun da yarınki derbide forma giyemeyeceği açıklandı. Antrenmana katılmayan Brezilyalı yıldızın sakatlığının tam olarak geçmediği ifade edildi. Kara Kartal, Bobo’nun yokluğunda Mert Nobre ve Filip Holosko’yla gol arayacak.

Onurap
01.Mart.2007, 16:36
Gordonun durumuda belirsiz bjk büyük itimal bu 11 ile çıkar

Rüştü i.kaş g.zan gordon(baki) i.üzülmez
A.tandoğan Delgado i.toraman tello
nobre holosko

Beşiktaşın tek avantajı seyirci kalıyor ama erken bulacağımız bi bi golle maçı kazanırız..

Bejiktaşın sağ kanadı alarm veriyor arda ve volkanı tutuabilmeleri zor :) En etkili olacakları kanatta sol kanatları.

ordulu5252
01.Mart.2007, 17:39
kaş....... g.zan........ gordon........ i.üzülmez......
Beşiktaş'ın defansına baktığımızda gerçektende çok kötü Galatasaray maçında defans çok zorlanacaktır zaten 3-4 haftadır defans çok kolay gol yiyor...
Orta sahanın defansa yardım etmesi lazım FAKAT Delgado gibi ismlerin pek defansa uğradıkları yok belki Ertuğrul Salam orta sahayı kalabalık tutup maça tek forvetle başlayabilir...Holosko'yu orta sahaya çeker ileride Nobre tek oynar.....

Onurap
01.Mart.2007, 17:45
Maçın kaderini bence i.toraman belirleyecek defanstan oyun kurmakta problem çeken adamı sen orta sahaya pas dağıtımı için koyuyosun.Ya aldığı her topu ileri şişirip servet karşılayacak yada ileri çıkışta ani pas hataları yapacak. bkz e.güngör

LaigLeNoiR
01.Mart.2007, 22:00
Gordon'da oynamasın Zan'da.

Zan oynarsa eğer 15.dakkada sakatlanıp çıkar.Hiç gerek yok.

Baki-Kaş oynasın.

TR.CaPTaiN
01.Mart.2007, 22:08
Beşiktaş'ın en etkili silahı Nobre ve taraftar olacak.

BlackEagle19o3
01.Mart.2007, 22:09
Defansımız tamam kötü olabilir ama büyük maçlarda çok kötü oynadıklarını düşünmüyorum.Bence bu maçın ağırlığını kaldırırlar.Yarın harika bir atmosfer olcak.Ben de 1 gibi evden çıkıp Kazan'a gitcem:)Çok zevkli bir pazar bizi bekliyor...

@Onurap, yukarda yazdığın 11 büyük ihtimal sahada olacak yarın...

eXcitinG
01.Mart.2007, 22:13
Birde GaLatasarayLı arkadaşLara gözdağı vericek bir küçücük not iLeteyim;

Beşiktaş bu sezon İnönüde oynadığı maçLarda 3,17 goL ortaLaması iLe oynadı.

GaLatasaray bizi yenmek istiyorsa biraz fazLa goL atması gerekicek. Biz çok rahat goL atabiLiyoruz. Biraz savunmada mücadeLe verip, üstün oynarsak kazanmamak içten değiL :)

SaRPeR1903
01.Mart.2007, 22:21
Beşiktaş ilk yarıda atak futbolu sergilerse taraftar desteğiyle kazanır.Bu maça gitmeyeceğiz de hangi maça gideceğiz :D G-E-L-İ-Y-O-R-U-Z !

Emurafu
01.Mart.2007, 22:40
Galatasaray'ın etkili Pres'i var.Kalli ortasahaki oyunculara top kapmasını ögretti..Yani bir rakibe girince faul yapmadan topu söküyoruz.Mesela Beşiktas ortasahası fazla top kapmasını bilmiyor(Cisse hariç)agresif olmamasına ragmen çok kart görüyor.Topal-Barış çok çalısıyorlar..Yarın'ki maçta yapılacak etkili pres beşiktası hataya zorlayabilir..

Galatasaray hemen hemen bütün maçlarda inönüde iyi oynuyor..Zaten inönüde son 3 maçta 2 galibiyet 1 yenilgi almış..İnsallah aynı oynumuzu oynaRIZ.

Beşiktas'ın eksiklikleri olabilir ama sonucta derbi karsılasması..Birde sunu unutmayın derbilerde kim magdur durumda ise genelde kazanıyor..Eksik kadrolara aldanmayın..Çoooook zor maç olacak

Galatasaray İlkonbiri Büyük İhtimal Bu olacakmış..
--------Aykut--------
Sabri-Song-Servet-Volkan
Barış-----Topal-----Hakan
----------Arda--------
-------Hakan-Ümit------

Bu ilkonbirde Beşktas sag taraftan bence etkili gelemez..Yanlız tello sol tarafı iyi kullanabilir..

Bjk tv'de izledim..Tello'yu önliberoda Aydın'ı solda oynatma ihtimali varmış...

Nedvedmania
01.Mart.2007, 22:50
Birde GaLatasarayLı arkadaşLara gözdağı vericek bir küçücük not iLeteyim;

Beşiktaş bu sezon İnönüde oynadığı maçLarda 3,17 goL ortaLaması iLe oynadı.

GaLatasaray bizi yenmek istiyorsa biraz fazLa goL atması gerekicek. Biz çok rahat goL atabiLiyoruz. Biraz savunmada mücadeLe verip, üstün oynarsak kazanmamak içten değiL :)

bende bir göz dağı vereyim :D:D Hakan şükür beşiktaşa karşı 13 gol attı bunların 10 u İnönüde :p

Bence beşiktaş 1-0 öne geçer biz beraberliği yakalarız ve maç 1-1 biter :)

LaigLeNoiR
01.Mart.2007, 22:57
Bjk tv'de izledim..Tello'yu önliberoda Aydın'ı solda oynatma ihtimali varmış...

Dünden beri söylediğim şey bu işte.Umarım böyle çıkarız sahaya :)

JunkChorn
01.Mart.2007, 23:13
Galatasaray'da Lincoln yok ilk maçtada yoktu tamam ama bence bu sefer daha büyük eksiklik yaşayacak çünkü beşiktaş ilk yarıdaki halinden daha oturmuş bir takım.

Beşiktaş'ta ise Holosko iyice ısındo nobre zaten galatasaray'ı seviyor.
Cisse'nin olmaması bir dezavantaj tabiki.

Ben beraberlik bekliyorum.

GeNç KaRTaL
01.Mart.2007, 23:13
Tello önlibero'da pek iyi oynayamıyor ama Toraman'a göre daha iyi oynayacağını düşünüyorum.

Keşke Orkun oynasa Galatasaray'da.Hata yapma potansiyeli daha çok.

Bu maçta Nobre ve Holosko'ya çok güveniyorum.Onların göstereceği perforans galibiyetimizde baş rol oynayacak..

El Comandante
01.Mart.2007, 23:18
Tello yavas,pres yapamayan bir isim Murat.Umarim Tello ön liberoda olur ;)

Baris--Mehmet Topal--Barusso(Volkan)
-----------Arda-------

Orta sahaya bak bee :)
Dinamik,durmadan pres yapan,ayaga iyi oynayan kisilerden olusuyor.Özellikle arkadaki 3 kisi uzaktan cok iyi vuruyorlar,Bjk kalesini bombardimana tutarsak sasirmasin kimse. :p

Forvetler zaten cok formda.Hakan-Ümit-Nonda arasinda tercih yapacak Kalli,hangisi oynarsa oynasin bence faydali olacaktir.Ama tercihim Nonda-Ümit.

Song-Emre-Servet-Hakan Balta dörtlüsü olmali defansta,Bjknin iyi hücum gücü var ve bu 4 saglam defans bunlari durdurabilecek gücte.Sabri falan olmasin da.

Kalede bence Aykut olmali,Fb macindan sonra morali yerine geldi,Bjk macinda da iyi bir performans sergilerse sezon sonuna kadar kale onun olur.

Emurafu
01.Mart.2007, 23:33
İşte muhtemel kadrolar!

Dev derbi öncesi Galatasaray ve Beşiktaş'ın olası 11'leri belli oldu.

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında oynanacak olan derbi maçı öncesi her iki ezeli rakibin muhtemel 11'leri ana hatlarıyla belli oldu. Ev sahibi ekipte Fransız futbolcu Edouard Cisse, Brezilyalı Bobo, Serdar Kurtuluş ve Mehmet Sedef, derbi maçta forma giyemeyecek. Gordon Schildenfeld ve Serdar Özkan’ın durumları ise bu akşam yapılacak son antrenmanın ardından belli olacak. Siyah - beyazlıların sahaya şu 11'le çıkması bekleniyor;
Rüştü, İbrahim K., Gökhan Zan, Schildenfeld (Baki), İbrahim Ü., Ali T., İbrahim T., Delgado, TelloHolosko, Nobre

Sarı-kırmızılı ekipte, kırmızı kart cezalısı Lincoln'ün yanı sıra hasta olan Ayhan, sakatlıkları bulunan Serkan ve Hasan Şaş oynayamayacak. Beşiktaş maçında Galatasaray'ın kalesini koruyacak file bekçisi henüz kesinlik kazanmazken, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, Aykut ile Orkun arasındaki kararını bugün yapılacak son idmanın ardından vermesi bekleniyor. Galatasaray'ın Beşiktaş karşısına;
Galatasaray'ın Beşiktaş karşısına, Orkun (Aykut), Sabri, Song, Servet, Volkan, Barış, Mehmet Topal, Barusso (Hakan Balta), Arda, Hakan Şükür ve Ümit 11'iyle çıkması mehtemel...

LaigLeNoiR
02.Mart.2007, 00:24
Servet'in durumu maç saatinde belli olacakmış diye okudum bir haberde.

Onurap
02.Mart.2007, 00:27
Servet sakatlığı olsada oynar bence kırık kaburgaylada oynamıştı çok güçlü fiziği var..

El Comandante
02.Mart.2007, 00:35
Servet gercekten cok formda ve bu macta mutlaka oynamali.

Fıratcan Alçınkaya
02.Mart.2007, 00:46
son 12 maçtırmı ne yenilmiyoruz İnönü'de...

Onurap
02.Mart.2007, 00:50
yok yaw daha hasan kabze atmıştı :) İstatistike göre maç berabere bitecek.

-BJK İNÖNÜ STADI'NDAKİ SON 11 LİG MAÇI-

Beşiktaş ile Galatasaray arasında, yarınki derbinin oynanacağı BJK İnönü Stadı'nda yapılan ve Galatasaray'ın sadece tek galibiyet alabildiği son 11 lig maçının sonuçları şöyle:

Tarih Maç Sonuç
---------- -------------------- -----
20.04.1997 Beşiktaş-Galatasaray 1 - 1
21.09.1997 Beşiktaş-Galatasaray 2 - 1
09.05.1999 Beşiktaş-Galatasaray 1 - 1
14.04.2000 Beşiktaş-Galatasaray 1 - 1
21.10.2000 Beşiktaş-Galatasaray 3 - 1
21.10.2001 Beşiktaş-Galatasaray 2 - 2
25.05.2003 Beşiktaş-Galatasaray 1 - 0
31.10.2003 Beşiktaş-Galatasaray 0 - 0
19.09.2004 Beşiktaş-Galatasaray 0 - 0
07.05.2006 Beşiktaş-Galatasaray 1 - 2
03.03.2007 Beşiktaş-Galatasaray 2 - 1

ThersoN
02.Mart.2007, 01:11
http://www.ajansspor.com/resim/schildenfeld_idman.jpgBeşiktaş'ta son eksik Schildenfeld!

Beşiktaş'ta eksikler kervanına yeni transfer Gordon Schildenfeld de katıldı. Çaykur Rizespor'a karşı oynanan kupa maçını gözündeki sorun nedeniyle tamamlayamayan Hırvat oyuncunun yarınki derbide de forma giyemeyeceği öğrenildi.

1 Mart 2008, 17:10

Övünç Özdem - DHA

Beşiktaş'ın, Galatasaray ile yarın oynayacağı derbi karşılaşması öncesi, sağ gözünden problem yaşayan Gordon Shildenfeld'in tedavisine devam edileceği ve derbi mücadelesinde forma giyemeyeceği öğrenildi.

Hırvat futbolcu son olarak Fortis Türkiye Kupası Çeyrek final rövanş maçında, Çaykur Rizespor ile oynanan mücadelede forma giymiş, ancak yine sağ gözündeki sorun sebebiyle 30. dakikada oyunda çıkmıştı.

Siyah-beyazlılarda Hırvat oyuncunun yanı sıra Fransız futbolcu Edouard Cisse, Brezilyalı Bobo, Serdar Kurtuluş ve Mehmet Sedef derbi maçta forma giyemeyecek. Serdar Özkan'ın durumu ise bu akşam yapılacak son antrenmanın ardından netlik kazanacak.

Gökhan Zan ise burnundaki kırığa rağmen derbi maçta oynayabilecek.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
1 Mart 2008, 12:16
Beşiktaş kalesini gole kapatamıyor!

Derbi maçta pazar günü Galatasaray ile karşılaşacak Beşiktaş, son dönemde savunmasında sıkıntılar yaşarken, kalesini gole kapatamıyor. Son 8 haftadır kalesinde goller gören siyah-beyazlılar, bir türlü gol yeme sorununa çözüm bulamadı.

En son 15. haftada 1-0 kazandığı Bursaspor maçında gol yemeyen ''Kara Kartallar'', daha sonraki 8 karşılaşmada da kalesinde gol gördü.

Son 8 karşılaşmada 11 gol yiyen siyah-beyazlılar, buna rağmen son 8 maçın 7'sini kazandı. Bu 8 maçlık periyotta sadece gol atamadığı tek maç olan ve 2-0 sona eren Kayserispor karşılaşmasını kaybeden Beşiktaş, diğer 7 maçta ise gol yemesine rağmen galip gelmesini bildi.

Siyah-beyazlılar, kazandıkları son 7 maçın 4'ünde geriye düştükten sonra attığı gollerle galip geldi.

-40 RESMİ MAÇIN 28'İNDE GOL YEDİ-
Siyah-beyazlıların son 8 karşılaşmada maç başına gol yeme oranları 1.37 olarak gerçekleşti.

Öte yandan Beşiktaş, bu sezon ligde oynadığı 23 maçın sadece 15'inde, 6 Fortis Türkiye Kupası maçının 5'inde, 10 Avrupa Kupası maçının ise 7'sinde gol yedi.

Sezon başında oynanan TFF Süper Kupa maçında da kalesinde gol gören Beşiktaş, böylece bu sezon oynadığı 40 resmi maçın 28'inde gol yemiş oldu.

-MAÇ BAŞINA 2.37 GOL ATTI-
''Kara Kartallar'', son haftalarda savunmada kötü bir grafik çizmesine rağmen, gol yollarında ise başarılı oldu. Son 8 lig maçında rakip fileleri toplam 19 kez havalandıran siyah-beyazlılar, maç başına 2.37 gol ortalaması tutturdu.

-GOL YEDİĞİ SON 8 MAÇ-
Siyah-beyazlıların gol yediği son 8 lig maçı ve sonuçları şöyle:
Beşiktaş-Ankaragücü.......: 3-1
Vestel Manisaspor-Beşiktaş: 1-2
Konyaspor-Beşiktaş........: 1-2
Beşiktaş-Kasımpaşa........: 4-2
Beşiktaş-Gaziantepspor....: 3-1
Kayserispor-Beşiktaş......: 2-0
Beşiktaş-Ankaraspor.......: 3-2
Denizlispor-Beşiktaş......: 1-2

Ajansspor.com
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.ajansspor.com/resim/bjk_gs_2007_02.jpg
Derbi maçı anketlere taşındı!

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasında pazar günü yapılacak derbi maçın sonucu internet sitelerindeki anketlere konu oldu.

1 Mart 2008, 10:53

Spor haberleri yayınlayan bazı web sitelerinde dev maçla ilgili anketlerdeki takımların galibiyet ve beraberlik oranlarının yüzdeleri şöyle:

Web sitesi/Beşiktaş/Beraberlik/Galatasaray
Ajansspor.com 42 10 48
Ligtv.com.tr 42 8 50
Maraton.com.tr 46 13 41
Radyospor.com 36 13 51

RaSenGan
02.Mart.2007, 04:20
Bu maçın önemi arttı.BJK kazanırsa lider.Biz kazanırsak fark daha çok açılır.Bu maçı kazanmalıyız.Yoksa herşey çok değişir.Beraberlik ise Fenerbahçe'ye yarar.

Fernando Gago
02.Mart.2007, 04:30
Bugünkü Fenerbahçe maçınıda gördükten sonra yarın Galatasaray kazanırsa %99 şampiyon olur

anilton
02.Mart.2007, 04:43
F.Bahçe puan keybetti.Kazanırsak çok uzunca bir zaman sonra lider olacağız.Bu maçın önemi bizim için biraz daha arttı...

Derbi maçların ne olacağı hiç bir zaman belli olmaz.Ama elimize böyle bir fırsat geçmişken yenip lideliğe oturacağımızı düşünüyorum.Yenemesek bile yenilmeyiz.En kötü berabarelik...

extensor
02.Mart.2007, 05:12
bence sivassporun şampiyonluk şansı ne kadar sa bu savunmayla bu tek düze futbolcularla bu ön liberosuz takımla beşiktaşın şansıda o kadar yarın ki maçı bilemem ama beşiktaşın şampiyon olması bence imkansız

Onurap
02.Mart.2007, 05:22
bence sivassporun şampiyonluk şansı ne kadar sa bu savunmayla bu tek düze futbolcularla bu ön liberosuz takımla beşiktaşın şansıda o kadar yarın ki maçı bilemem ama beşiktaşın şampiyon olması bence imkansız

Katılıyorum özellikle cisse nin yokluğu çok etkileyecek beşiktaşı 6 hafta boyunca f.bahce berabere kalsada zirve için bjkden daha şanslı bana göre.İki takım için maçın önemi arttı beraberlikte bizim için iyi ama beşiktaşı bu kadar eksikle yenmemiz gerekir..

GeNç KaRTaL
02.Mart.2007, 05:33
Yarın kazanırsak lider olacağız ve şampiyonluk yolunda şansımız daha da artacak.Bir çok eksiğe rağmen.

Yarın ki maçı kazanırsak bu sezon alınan bütün kötü sonuçlar unutulacaktır.Camia kenetlenecek yarın alınacak bir galibiyet ile.Takımın inancı ve hırsıda bir kat daha artacak.Yarın takımımızın ve taraftarımızın çok farklı olacağına inanıyorum.İnşallah kazanırız ve lider oluruz ve herkese Beşiktaş'ın kim olduğunu gösteririz..

Emurafu
02.Mart.2007, 05:35
Beşiktas savunması kötü olabilir ama yedigi gollere karsılık verebiliyor..Hücum hattı baya iyi..Kısaca forvet atıyor savunma yiyor..

anilton
02.Mart.2007, 05:41
F.Bahçe ve G.Saray ile aramızda iki puan var(Ankaraspor maçında üç puan aldığımızı sayarsak liderdik şuan)Ve Beşiktaş yerden yere vuruluyor.Hayret doğrusu...

DisCo
02.Mart.2007, 05:44
Türkiye'nin en iyi hücum hattı olan takımla oynayacaklar. Savunma yiyor hücum atıyorda aradaki denge bu sefer açılabilir.

mert_fox
02.Mart.2007, 06:03
Bence maçta ilk golu atan, kazanan taraf olucaktır.

aysem
02.Mart.2007, 06:05
galatasaray orta sahadaki üstünlüğü ele alacak diye düşünüyorum cünkü bjk orta sahasında gs gibi koşan pres yapan oyuncu yok bence bizim ali tandogan tarafından hücum yapmamız lazım uzun lafın kısası gs bu macı alırsa %80 şampiyon olur
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bence maçta ilk golu atan, kazanan taraf olucaktır.

derbilerin klasik yorumu ins gs atar da kazanırız:D

El Barto
02.Mart.2007, 06:15
Cisse büyük bir eksik ancak Beşiktaş İnönü'de rakibi karşısında biraz daha avantajlı bence. Galatasaray zorlu bir Fenerbahçe maçından ancak moralli bir şekilde çıktı. Kazanalım çok istiyoruz elbette ama tipik bir beraberlik maçı olacak gibi.

GeNç KaRTaL
02.Mart.2007, 06:26
galatasaray orta sahadaki üstünlüğü ele alacak diye düşünüyorum cünkü bjk orta sahasında gs gibi koşan pres yapan oyuncu yok bence bizim ali tandogan tarafından hücum yapmamız lazım uzun lafın kısası gs bu macı alırsa %80 şampiyon olur

Ligin bitmesine birkaç hafta mı kaldı?

SaRPeR1903
02.Mart.2007, 07:05
Çocuklar inanın
İnanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz
Güneşli günler
yeter ki siz isteyin.
Bu taraftar saat de sayar böyle maça gitmek için ...

Ayrıca Çarşı resmi içeceğini açıkladı ama pek uymayacağız :D

http://www.forzabesiktas.com/anasayfa_resimler/caybardakta.jpg

erdemzorer10
02.Mart.2007, 07:23
yarınki maç çok şeyi değiştirecektir bu bir gerçek..ama Galatasaray kasımpaşa maçında öyle bi fırsat kaçırdı ki anca Bjk yı yenerse bu fırsatı geri kazanmış olur..Bjk açısından da düşünürsek tam 4 yıl sonra ilk defa lider olma fırsatını yakaladılar..bakalım neler izliyecez..

LaigLeNoiR
02.Mart.2007, 10:37
Fenerbahçe'nin Ankarada puan bırakmasından sonra bu maçın önemi bir kat daha arttı.

G.Saray'ı geçebilirsek lider olacağız galiba.

Bu tür maçlarda eksikler önemli değildir artık.Ne kadar kilit isimlerde olsalar sahaya çıkan oyuncular bu maçın derbi olduğunu ve her ne şartta olursa olsun nasıl oynayacaklarını bildikleri için Cisse'nin yerine Toraman oynar,Tello oynar,Baki oynar farketmez.

Maçı kazanalım lider olalım :)

anilton
02.Mart.2007, 17:57
Arkadaşlar bu akşam tribünde mükemmel sürprizler olacak,belkide Liverpool maçındakinden daha güzel tribün olur.Ama şu kesin;görsel açıdan Liverpool maçından çok daha güzel olacak...

anil luque
02.Mart.2007, 18:03
Beşiktaşlı arkadaşlarımın dediği gibi cisse'nin olmaması büyük dezavantaj ama biz Beşiktaş isek bir oyuncunun yokluguyla mac kaybetmemelıyız bu oyuncu her kım olursa olsun kalecisiz derbi kazanmıs bir takım var burada! Her neyse ben taraftarımız sayesinde 3 puanı alacagımızı dusunuyorum ayrıca gs'nin eksikleri de yabana atılacak cinsten değil ayhan ve serkan kesin yok servet ve topal'ın durumları mac saatınde bellı olacak.. BEŞİKTAŞIM bu maçı alacak!!

uAsamet91
02.Mart.2007, 19:58
beşiktaşın savunması çok kötü durumdaydı.Cisse nin ve gordon'un da eksiklikligiyle iyice sorun oLdu.AkıLLı oynarsak maçtan farkla ayrılacagımızı düşünüyorum.Song ve Servet'in nobre ve holoskoya pozisyon vercegini sanmam.beşiktaşda uzun adam yok.Kornerlerde çok etkili oluruz diye düşünüyorum

ordulu5252
02.Mart.2007, 20:11
Galatasarayda Kalli'nin akılı düşünmesi lazım...
Beşiktaşta zaten orta sahanın ortası yok Galatasary'ı kanatlardan vurmaya çalışacak Kalli ise kanatlara Hakan Balta ile Barış'ı koyarsa Beşiktaş'ın kanatlarını durdurmuş olur böylece atağa rahat çıkıp rahat gol bulur...

aysem
02.Mart.2007, 20:18
Ligin bitmesine birkaç hafta mı kaldı?

hayır besiktas yenilirse sampiyonluk yolundan uzaklaşır taraftarda sırt dönebilir takıma ankaraspor macına 2 gol atınca de nigris demirörene söylenenleri herkes biliyor macı alırsak fenerbahcenin önünde 3 puan önde olacagız buda cok önemli bu arada galatasaray camiası her zman birlik ve beraberlik kenetlenme halinde başarılı oluyor bu tabi ki benim görüşüm bende bu kenetlenmeyi bu sene görüyorum herşey 20:45 te belli olcak;;)

ordulu5252
02.Mart.2007, 20:23
Çocuklar inanın
İnanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz
Güneşli günler
yeter ki siz isteyin.
Bu taraftar saat de sayar böyle maça gitmek için ...

Ayrıca Çarşı resmi içeceğini açıkladı ama pek uymayacağız :D

http://www.forzabesiktas.com/anasayfa_resimler/caybardakta.jpg

Gerçektente bu maç için üzel logolar var bunlardan biride İDDANIN logosu:
http://reklam.gittigidiyor.com/images/reklam/derbi_585x80.gif (http://reklam.gittigidiyor.com/iframe/click.php?id=9145&i_id=513911990&h=2532&p=http://www.gittigidiyor.com/main/search.php?aramakelime=besiktas%2C+galatasaray)

El Barto
02.Mart.2007, 20:25
çArşı Alkole karşı ;;)

SaRPeR1903
02.Mart.2007, 20:30
Emre abi sadece maç öncesi alkole karşı ama :D yoksa biliyorsun :D
Ayrıca maça gelemeyecek arkadaşlar mutlaka bir yerden izlesin maçı.İnanılmaz bir tribün şovu olacak.Dün stada gidip son hazırlıkları yaptık.Konfeti vs.Ayrıca maçtan sonra video ve fotoğraflarla sizinleyim :D :p

PesimiSTyLa
02.Mart.2007, 20:36
O Halde :

http://img386.imageshack.us/img386/1092/mcmvmi8.jpg

ultrAslan

İnanıyoruz !! Bir galibiyet daha alıp ilerlemeyi istiyoruz !

T_A_N_E_R
02.Mart.2007, 20:53
guzel bir mac olacak, iki takimda kontrollu oynayacak, galatasaray orta sahayi cok tutup bu maci kazanacaktir diye dusunuyrum

Aykan19o3
02.Mart.2007, 22:03
Dün Fenerbahçe'nin berabere kalmasıyla bu maçın önemi dahada arttı.

Ben inanıyorum! Bu maçı kazanacağız, kazanmaktan başka çıkışımız yok!

Onurap
02.Mart.2007, 22:13
Beşiktaş bu savunma ve orta sahayla galatasaratın hücüm gücünü durdurması çok zor.Evet çok gol atıyorlar fakat karşılarında ligin en az gol yiyen takımı var songunda dönmesiyle defansta problem yaşayacağımızı sanmıyorum.Bjk ye göre daha uzun oyunculara sahibiz bir duran top golü olurmuş gibi geliyor bana zevkli bir maç olacak golü erken bulursak maç farka gidebilir tabi feldkamp oyuncuları geri çekmezse.En kötü ihtimal berabere biter ama kazanacağımızı düşünüyorum..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

PAF'lar yenişemedi

Beşiktaş ile Galatasaray arasında bu akşam oynanacak olan süper lig maçından önce PAF derbisi heyecanı yaşandı.

Ümraniye'deki BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde oynanan PAF Derbisi 1-1 sonuçlandı. Goller maçın son dakikalarında gelirken,

88. dakikada Cem Sultan Galatasaray'ı öne geçirdi. Bu şok gole Beşiktaş 90+3'te Koray ile cevap verdi.

Haftaya girilirken 49 puanla Sivasspor'un liderlik koltuğunda oturduğu PAF Ligi'nde, Galatasaray puanını 46'ya Beşiktaş ise 40'a yükseltti.

Sezonun ilk yarısında yapılan maçta Siyah-Beyazlılar, Galatasaray'ı deplasmanda 4-3 yenmişti.

Kaynak: DHA

Pafları bile şanslı yaa :D

Emurafu
02.Mart.2007, 23:54
Cem Sultan ilk defa paf ligi maçında oynadı..İlk golünü attı.

Fıratcan Alçınkaya
02.Mart.2007, 23:58
baktık maç gitti bizde taraftarı izleriz...:n: Taraftar yine döktürecek... En son lider oldumuzda ben Lise1 gidiyodum..:zuhaha

GeNç KaRTaL
03.Mart.2007, 00:38
hehe çok güldüm ya

bence beşiktaşta futbolcular dahil kimse şampiyon olabileceğine inanmıyor bu akşmaki maçta her sonuç olur ama beşiktaştan şampiyon falan olmaz

Beşiktaş'lı oyuncularla bire bir görüşme halindemisin? Sen nerden biliyorsun başkalarının içinden geçenleri? İnşallah bu akşam güzel bir oyun,3 puan ve gol yemeden maçı bitirerek senle aynı görüştekilere kim olduğumuzu gösterecek.Bu potansiyel mevcut.:icon_wink:

hayır besiktas yenilirse sampiyonluk yolundan uzaklaşır taraftarda sırt dönebilir takıma ankaraspor macına 2 gol atınca de nigris demirörene söylenenleri herkes biliyor macı alırsak fenerbahcenin önünde 3 puan önde olacagız buda cok önemli bu arada galatasaray camiası her zman birlik ve beraberlik kenetlenme halinde başarılı oluyor bu tabi ki benim görüşüm bende bu kenetlenmeyi bu sene görüyorum herşey 20:45 te belli olcak;;)

Madem bu işler kenetlenmeyle oluyor o zaman bizde %100 şampiyonuz bu akşam kazanırsak..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İlk 11 ler belli oldu

BEŞİKTAŞ

Rüştü
İbrahim Kaş
İbrahim Üzülmez
Gökhan Zan
Baki
İbrahim Toraman
Ali Tandoğan
Tello
Delgado
Holosko
Nobre

GALATASARAY

Aykut
Sabri
Servet
Song
Hakan Balta
Barış
Mehmet Topal
Volkan
Arda
Ümit Karan
Hakan Şükür

Emurafu
03.Mart.2007, 01:36
Beklenen ilkonbirler:)..Beşiktas 5-3-2 gibi oynayacak..Toraman daha çok defansın arasında olacakmış..Gordon sakatlıgı ciddi olabilirmiş..Sinir uçlarında sorun varmış..
Beşiktas aleyhine çok faul çalınabilir..Cogu oyuncu savunma özellikleri olmadıgı için top kapmayı iyi bilmiyorlar..Galatasaray bunu iyi yapıyor..

Hakem bünyamin gezer; Bu maçta penaltı ve Kırmızı bekliyorum..Bünyamin kolay cıkaran biri..Üstelik her itiraza kart verir..Futbolcular genelde hakem bünyamine saygılı davranıyorlar..

Galatasarayda maçın kilit oyuncu;Arda

Çünkü sahada yaratıcı tek oyuncu arda var..Eger arda forveti iyi beslerse çok iyi olur..

Oyuna sonradan giren Nondada etkili olabilir..

Volkan ve Hakan'ın arkalı önlü oynaması iyi Tandogan-Kaş tarafından etkili olabiliriz..Hakan ve Volkan'ın bindirmeleri iyi..Kaş daha çok stoper tarzında..

Beşiktasda holosko,Tello(Duran top)Dikkat etmek gerekir..

goosfraba
03.Mart.2007, 02:17
Maç başlıyor. Dediğimiz gibi, skor belirten ve maçı anlatan mesajlar görmek istemiyoruz. Ayrıca kişisel tartışmalara girmeyin, tahrik olduğunuz mesajları öm veya buton ile bizlere bildirin, ne uygun görülürse o yapılır.

El Comandante
03.Mart.2007, 02:27
Helal olsun bizimkilere,deplasmanda,evde fark etmiyor,her yerde koreografi,görsel sölen :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img171.imageshack.us/img171/9131/bscap0018xr8.jpg

Universal
03.Mart.2007, 03:06
İlk yarıda futboldan zevk almadım. İki takımda skoru korumaya çalışıyor. Son on-yirmi dakikaya 0-0 eşitlik ile girmeye çalışacaklardır. Bu dakikadan sonra iki takımda risk alıp got atmaya çalıaşcaktır. Maçın berabere biteceğini düşünüyorum...

PesimiSTyLa
03.Mart.2007, 03:12
Helal olsun bizimkilere,deplasmanda,evde fark etmiyor,her yerde koreografi,görsel sölen :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img171.imageshack.us/img171/9131/bscap0018xr8.jpg

Farkımız ;;)

İlk yarıda sıkıcı bir futbol vardı. BJK topla daha cok oynayan taraftı. Pozisyon ise 2 tarafında yoktu desek yalan olmaz.

DisCo
03.Mart.2007, 03:13
Maç öncesi atmosferi görünce güzel bir maç olucak dedim ancak ilk yarısında bir güzellik göremedim.

Hadi Galatasaray'a bir nebze hak verebiliriz. Deplasmanda oynuyor ama ya Beşiktaş gol atmak için hiç bir yüklenme yok. Doldur boşalt mutlaka pozisyon olur. Ama ben organize ataktan bahsetmeye çalışıyorum.

Maçta öyle çok müthiş ah atılsaydı denecek pozisyon yok. Tello'nun ortaladığı ve Gökhan'ın dokunamadığı topu sayabiliriz.

İlk yarıda göze çarpan birşey yok bari atmosferden bahsedelim. Beşitaş seyircisi iyi hazırlanmış. Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez pankartı çok hoşuma gitti. Tabi herkesin gitmiştir. Ancak Lig Tv İstiklal marşında yine reklam uğruna bu görüntüyü heba etti. Galatasaray'ın gösterisi ise söylenecek laf bulamıyorum. Otel çatısından çekilen görüntüde İnönü stadyumu ve bir köşede sarı-kırmızı Galatasaray amblemi süperdi.

Aklıma takılan bir nokta ise Baki Mercimek geri pas verdi ve Rüştü eline aldı. Gerçi %100 emin konuşamıyorum ama Hakan Şükür topa dokunmadan Rüştü ayakları ile müdahale etti ve topu eline aldı. Top o anda Hakan'a çarpsa bile eline alamaz diye biliyorum. Tabi yanlışta biliyor olabilirim.

El Comandante
03.Mart.2007, 03:19
Nonda´nin maci tam,ilerde top tutmamiz gerekiyor.Hakan Sükür cikip,Nonda oyuna girmeli.

PesimiSTyLa
03.Mart.2007, 03:19
Bi kac ss de ben ekleyeyim :

http://img407.imageshack.us/img407/8152/adszea8.jpg

Kale arkası - Sarı - Kırmızı ...

Kareografi de mekan tanımıyoruz ;;)

uAsamet91
03.Mart.2007, 03:33
Golü yedik malesef:(

El Comandante
03.Mart.2007, 03:37
Kalli sinemada sanki,oyuna müdahele etmiyor yav :mad:

Gol gelecegi belliydi,ilerde zaten top tutamiyoruz :mad:

Hele su Sabriyi görünce cildiriyorum resmen.

Al Nondayi,Barrussoyu oyuna be adam.

El Barto
03.Mart.2007, 03:38
Golü bulanın kazanacagı bir maç olmuştu ilk yarı itibarıyla ve golü bulduk kazanacağız. :)

BeeTLeJuiCe
03.Mart.2007, 03:38
Birinci yarısı sıkıcı geçen bir maçta olabilecek en güzel gol şekli buydu. Birinci yarıdaki gibi devam ederse bu maçta anca duran toplardan gol izleriz gibi. Yada Galatasaray son 10 dakikada bastırır falan o şekilde zevkli bir maç izleriz.

mert_fox
03.Mart.2007, 03:44
Acil oyuncu değişimi yapmak zorundayız...

Nedvedmania
03.Mart.2007, 03:45
enson bjk maçındada bunun gibi gösteri yapmıştık :)

Aykan19o3
03.Mart.2007, 03:47
2. yarı taraftar desteğini arkamıza aldık baya etkili ataklar bulduk, buluyoruz..

Hep böyle oynarsak, goller devam edecektir.

shamur1
03.Mart.2007, 03:52

Baksanıza şu arkadaşa maşallah bilmediği hiçbirşey yok :) O bir Fm araştırmacısı , O bir eleştirmen , o bir duayen :)

Son 15 dakika .. Beşiktaş 1-0 önde umarım bu skoru korurlar. Bir aksilik olmazsa maç bu sonuçla bitecektir. Yeni lidere 15 dakika kaldı .

El Comandante
03.Mart.2007, 03:53
Kalli sen adami cildirirsin,verem edersin vallahi.O ne bicim degisiklik yahu ? Orta saha kalmadi bizde ?! Öff isimiz yas,bu adamla sezon sonu gelmez...
Nondayi alip,dinamik Hakan Baltayi cikariyor.Off off

IcedEarth
03.Mart.2007, 04:07
Feldkamp teknik direktör olduğunu unuttu sanırım. Ahmet Akcan hatırlatsa filan diyeceğim de, dakika olmuş 90. Artık Dünya karmasını koysak birşey yapamaz. Ayrıca, Feldkamp'ı bir kere daha tebrik etmek isterim. Galatasaray'ın yenilmesi için elinden geleni yaptı. Orta saha çıkarıp forvet sokarak maçı çeviremiyeceğini öğrenemeyecek bu adam bence :mad:

goosfraba
03.Mart.2007, 04:08
Baran o taban ceza alanın dışından kalkıyor yahu :) Ben bu resimde gördüm sen canlı canlı göremedin mi?

El Comandante
03.Mart.2007, 04:09
http://img165.imageshack.us/img165/2971/penaltiyu2.jpg

Bu pozisyonu es gecti hakem.

El Comandante
03.Mart.2007, 04:10
Baran o taban ceza alanın dışından kalkıyor yahu :) Ben bu resimde gördüm sen canlı canlı göremedin mi?

Umut penalti degildi ama direk kirmizi kartlik pozisyon bence.

El Barto
03.Mart.2007, 04:10
Endirek vuruş verilebilirmiş.

Fietra 10
03.Mart.2007, 04:11
Beşiktaş kazandı ve lider oldu..1-0..TebrikLeR..

sysRq
03.Mart.2007, 04:12
Yeni Lider Beşiktaş :)

Aykan19o3
03.Mart.2007, 04:13
İşte Bu! Helal Olsun Sizlere, Helal Olsun 90 dakika desteğini sürdüren taraftara..

El Comandante
03.Mart.2007, 04:13
Ilk yari Besiktas´i oynattirmadik ama sagolsun Kalli oyuna Ümit-Hakan ile baslayinca ileride top tutamadik ve etkili olamadik.

2.yari zaten tam bir komediydi,sacmaliklar zinciri sonucu bu hale getirdi.

Feldkamp istifa diyorum sadece ...

Ilhan
03.Mart.2007, 04:14
Yıllar sonra lideriz. Herşeye rağmen bu kısıtlı kadro ile liderliği sağladığı için sağlam hocamıza teşekkürler.

IcedEarth
03.Mart.2007, 04:14
Beşiktaş'a hayırlı olsun liderlik, bu maçı Feldkamp'ın katkısıyla da olsa kazanmayı haketti bence. Artık şampiyonluk yarışı daha heyecanlı geçecek.
Galatasaray'a gelince, acil değişim gerekiyor. Feldkamp 10 dakika daha geçirmeden gönderilmeli. Yerine hemen bir hoca bulunmalı. Feldkamp'la olacak iş değil bu. Gün geçtikçe daha kötüye gidiyor bu adam. Hatalarının doğurduğu sonuçlardan hiç ders almıyor. Bu sezonu duble kupayla kapatmak istiyorsa yöneti, Kalli'yi hemen göndermeli.

El Barto
03.Mart.2007, 04:15
Kazandık tüm takımı canı gönülden kutlarım ama şampiyon olamayacakmışız baksana bir düşünür öyle demiş. :p

Bu maçla birlikte liderliğide aldık sezon sonuna kadarda bırakmayıp şampiyonluk ipini göğüsleriz umarım.

Cisse olmadan oluyrmuş demek ki;;)

Fietra 10
03.Mart.2007, 04:16
İlk yarı değilde ikinci yarıdaki oyunu ile maçı haketti Beşiktaş..

IcedEarth
03.Mart.2007, 04:16
Ayrıca, her kazandığımız maçtan sonra yaygara koparan arkadaşları burada da görmek isteriz.

GodfatheR
03.Mart.2007, 04:17
Tebrikler Bjk 137 hafta sonra liderler.Lig yarışı kızıştı 52-51-51-51 oldu.

sysRq
03.Mart.2007, 04:18
Maçı Galatasaray alsaydı eminim ki Galatasaray'lı arkadaşlar Feldkamp'ı istifaya davet etmeyecekti..Önce Fenerbahçe sonra da Beşiktaş maçını kazandığı için başlarına tac edecekti.

Addolorato
03.Mart.2007, 04:19
golü kim attı acaba?nobre demeyin:D

PesimiSTyLa
Kötü oynadık. İlk ve tek pozisyonumuz ikinci yarının basında kornerden Haakan ın vuruşuydu olmadı. BJK bastırdı üst üste kornerler kazandı ve belalımız Nobre golu attı.

BJK macı daha cok isteyen taraftı. Özellikle Holosko cok koştu iyi oynadı. Bizde bunu yapan kimse yoktu ve sonuç malum.
Tebrikler bjk.

Universal
Tebrikler Kara Kartal. Zirveye yakışan futbol oynadılar. G.Saray'ı durdurdular. Güzel pozisyonlar yakaldılar ve tek gol ile bu işi bitirdiler.

IcedEarth
03.Mart.2007, 04:21
Maçı Galatasaray alsaydı eminim ki Galatasaray'lı arkadaşlar Feldkamp'ı istifaya davet etmeyecekti..Önce Fenerbahçe sonra da Beşiktaş maçını kazandığı için başlarına tac edecekti.
Ben Feldkamp'ı 10. haftadan beri istifaya davet ediyorum. Fenerbahçe maçını kazandık. Kimse Feldkamp'tan bahsetmedi. Çünkü yine bir yığın hata yaptı.

El Comandante
03.Mart.2007, 04:23

Yahu sen ne diyorsun Allah askina ? Hep diyoruz biz Feldkamp istifa diye,ha demeyenler de yavas yavas bizim hakliligimizi görüyorlar.Bu adam ile gitmez,derhal yollanmali ! Martta yeni gelecek Baskan bu adami yollamali.

TR.CaPTaiN
03.Mart.2007, 04:24
Tebrikler Beşiktaş takımına ve taraftarına..

http://img162.imageshack.us/img162/7674/57514sh4.jpg (http://imageshack.us)

GReeN BeReT
03.Mart.2007, 04:24
Maçın 2.yarısını izledim.Bu yüzden ilk yarı hakkında bir yorum yapamayacağım.İzlediğim kadarıyla Beşiktaş üstün oynadı.Kazanmayı haketti.Kısa bir zaman diliminde Galatasaray'ı hiç çıkartmadı dahi.Tebrikler Beşiktaş.Yeni liderimiz hayırlı olsun.Feldkamp ile Galatasaray'ın işi oldukça zor.

Onurap
03.Mart.2007, 04:26
Nonda ümit başlamalıydı ilerde top tutamadık ardanın yerinin sol açık olduğu bir kez daha görüldü.

M.Scofield
03.Mart.2007, 04:27
çok kötü oynadık bu sonucu hakettik ligde son iki maçtada gol atamamiş olduk

Sekopej
03.Mart.2007, 04:31
Bu maçta Beşiktaşlı olasım geldi yahu, üst üste gelen ataklar, müthiş atmosfer, tezahuratlar.:D Tebrikler Beşiktaş, favori gösterilmeyen, Cisse olmadan kazanamaz, Galatasaray orta sahayı kontrol eder maçı alır diyenlere inat bugün 2. yarı sergilediği performansla maçı sonuna kadar haketti.

3 puan ve yıllar sonra gelen liderlik için tebrikler Beşiktaş...

EreN
03.Mart.2007, 04:38
Maçı hakeden taraf kesinlikle beşiktaştı, hiç bir bahane ve diğer ögeler bu haketmeye gölge olmamalı. Bir tane ümitin pozisyonu var endirek serbest vuruş verilebilecek gibi, onun dışında maç güzeldi, tribünler iki takım adına da güzeldi. Mükemmel karaografiler vardı maçta. Özellikle BJK kapalısının açtığı bayrak duygularımı kabarttı. Son zamanlarda Fenerbahçe taraftarı gibi hemen her maçta kareografi yapmaya başladı Gs taraftarıda bir ara iyice durulmuşlardı deplasman maçında güzel görüntüler oluştu armAnın peşindeyiz sözü arkasında..

El Comandante
03.Mart.2007, 04:40
Ne kadar meraklisiniz,Nobre´nin bize attigi golleri saymaya. ;)

Neyse Kalli gider,yerine baska bir teknik direktör gelirse,sampiyonluk sansimiz devam eder.Fikstürde en avantajli takim biziz.

DisCo
03.Mart.2007, 04:40
2. yarı başlar başlamaz golü bulabilseydik herşey farklı olabilirdi. Beşiktaş pozisyon bulamadan bir baskı kurdu ve duran topta gol geldi.

Servet ve Song'ta maç başından sonuna kadar bir anormallik vardı ama çözemedim.

Sabri içler acısıydı. Şunu anlamıyorum o kadar idman, okadar maç tecrübesi yahu biz yüzyılda bir halı saha maçına çıkıyoruz. İdmansız ham şekilde attığımız paslar adama gitmese bile gitmeme sebebi rakibin topu engellemesi oluyor. Hakan Şükür nerde bu topu nereye atıyor.

Tabi golden sonra Beşiktaş çok müthiş oynadığından değil Galatasaray'ın hurra çullanmasından pozisyonlar buldu. Atabilirdi ama şansızlıktan ötürü gol gelmedi.

Kalli'de şunu öğrenemedi. Ümit-Hakan arkası Nonda iş yapmıyor. Bu Fm değil ki sok bütün golcüleri anlayışı topluca hücum yap sonrada golü bul. Bir ara Aykut-Orkun değişikliğini yapıp hücum anlamında Galatasaray'a katkı sağlayacağını düşündüm. :icon_biggrin:

Beşiktaş'ı tebrik etmek lazım. Öyle yada böyle kazandılar ve gün onların günü. Atmosfer çok güzeldi.

Son olarak hakemin es geçtiği pozisyon ceza sahası dışında ancak faulü yapan oyuncunun bir sarı kartı vardı diye hatırlıyorum. Verebilme cesareti olsaydı ki bunu görmemek imkansız bir durum. Beşiktaş 10 kişi kalacaktı. Bu skora etki etmezdi ama hakem hatası olarak göze çarptı.

LaigLeNoiR
03.Mart.2007, 04:46
Tebrikler Beşiktaşıma yıllar sonra lideriz :) Ayrı bir duygu.

EreN
03.Mart.2007, 04:46
Türkcell Süper Lig 24. Hafta Puan Tablosu

1)Beşiktaş......=..52 puan
2)Galatasaray=..51 puan
3)Fenerbahçe.=..51 puan
4)Sivasspor....=..51 puan

anil luque
03.Mart.2007, 04:47
Beşiktaşım yine güzeldi taraftarım yine süperdi holoskom yine hızlıydı toraman yine savaşçıydı... tebrikler Karakartalımm bu moralle liderlik devam eder daha kimse duramaz önümüzde.. LİDERİZ ULAN BEŞİKTAŞ ULAN!!

IcedEarth
03.Mart.2007, 04:48
Birşeyi anlamıyorum. Beşiktaş kazanıyor. Beşiktaşlı arkadaşlarımdan bir tek kelime çıkmıyor. Ama Fenerbahçeli arkadaşlarım hiç durmuyor. Mesaj yağmurunun ardı arkası kesilmiyor.
Ayrıca "Nobre'nin kaç golü var size?" gibisinden muhabbetler ne yaratır orası tartışılır.

erdemzorer10
03.Mart.2007, 04:55
büyükpivota katılmamak elde değil..resmen alay ediliyor..

bide şunu belirtmek istiyorm..henüz ligin bitmesine uzun haftalar var..bu degirmenin altından çok sular geçer kimse merak etmesin..

Lionel Andres Messi
03.Mart.2007, 04:56
feldkamp hiç bişi yapamadı yenildik ama bana çokda koymadı keşke kazansaydık.
bence bugün çok çok kötü oynadık.kitlendik oyuncuların aklı maçta deil gibiydi.hayırlısı olsun.

ayrıca nobrenin gol atması kadar doğal bir şey yok.sonuçta forvet oynuyor.

Universal
03.Mart.2007, 04:57
Nobre'nin estantene olarak yazıyoruz...

Futbol konuşmak yasak mı? Ben Beşiktaş'lıyım veya Fenerbahçe'liyim ne fark eder. İstediğim yere istediğim gibi mesaj yazarım. Heee Fanatikçe olur ceza alırım aklı başında olur taktir edilirim...

Kimse kimsenin hangi konuya mesaj yazdığına karışmaya hakkı yok diye biliyorum...

Sekopej
03.Mart.2007, 04:59
Birşeyi anlamıyorum. Beşiktaş kazanıyor. Beşiktaşlı arkadaşlarımdan bir tek kelime çıkmıyor. Ama Fenerbahçeli arkadaşlarım hiç durmuyor. Mesaj yağmurunun ardı arkası kesilmiyor.
Ayrıca "Nobre'nin kaç golü var size?" gibisinden muhabbetler ne yaratır orası tartışılır.

Hoşgörü.;)

Fenerbahçeliler yazamaz diye birşey yok, Beşiktaşlılar da yazar merak etme. Oraya smile da koydum, Nobre Galatasaray'a çok gol atan bir oyuncu ve merak ettim sordum, yanlış birşey yazdığımı düşünmüyorum, böyle şeyleri de sorun yapacaksak hiç yazmayalım yahu...

Maça gelirsek Baki de bugün bence gayet iyiydi, Tello ilk yarı bişeyler yapmaya çalıştı ama 60'dan sonra pek adını duymadım, Holosko çok iyiydi ve hakemin ofsayt diye kestiği bir pozisyon vardı, gördüğüm kadarıyla ofsayt yoktu ve Delgado karşı karşya kalabilirdi kaleci ile.

EreN
03.Mart.2007, 04:59
Konuyu saptırmayalım arkadaşlar.

EreN
03.Mart.2007, 05:01
Hoşgörü.;)

Fenerbahçeliler yazamaz diye birşey yok, Beşiktaşlılar da yazar merak etme. Oraya smile da koydum, Nobre Galatasaray'a çok gol atan bir oyuncu ve merak ettim sordum, yanlış birşey yazdığımı düşünmüyorum, böyle şeyleri de sorun yapacaksak hiç yazmayalım yahu...

Maça gelirsek Baki de bugün bence gayet iyiydi, Tello ilk yarı bişeyler yapmaya çalıştı ama 60'dan sonra pek adını duymadım, Holosko çok iyiydi ve hakemin ofsayt diye kestiği bir pozisyon vardı, gördüğüm kadarıyla ofsayt yoktu ve Delgado karşı karşya kalabilirdi kaleci ile.

Lütfen forum kurallarına uyalım!

DisCo
03.Mart.2007, 05:03
hakemin ofsayt diye kestiği bir pozisyon vardı, gördüğüm kadarıyla ofsayt yoktu ve Delgado karşı karşya kalabilirdi kaleci ile.

Buna sebeb Lig tv'nin müthiş teknolojisi oldu. Top daha ayaktan çıkmadan çizgiyi çekiyor. Haliyle ofsayt değil ancak pozisyonu durdurmazsak Servet'in öne hamle yaptığını görüyoruz top ayaktan çıkıyor ve ofsayt.

RoNNiE91
03.Mart.2007, 05:04
Tebrikler Karakartal.İlk yarısı çok durgun geçti maçın.Sıkıcıydı bana göre ama ikinci yarı Galatasaray'ın kaçırdığı iki pozisyon ile hareketlendi maç.Sonra üst üste gelen kornerlerden gelen gol skoru belirdi.Yıllar sonra gene lider olduk.Güzel bir duygu :)

IcedEarth
03.Mart.2007, 05:07
Ben bu konudan bahsetmiyorum ki, benim telefonum boyuna titriyor burada. Neyse konuyla alakalı değildi.
Hoşgörüye gelince, kupa maçından sonra Fenerbahçeli arkadaşlarımıza yeterince hoşgörü gösterildi. "Volkan ne dövdü Lincoln'ü keşke biraz daha dövseydi" diyen şahıslar hala aramızda dolaşıyor. Neyse konuyu saptırmayayım iyisi mi.

Beşiktaş'ı tekrar tebrik ediyorum. Oynadığı futbolla bu maçı kazanmayı haketti. Sezon başından beri pek de güzel oynamıyorlardı. Ama bu maçla liderliği hakettiler. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Feldkamp hatalarından birazcık ders alabilirse şampiyon oluruz bu yıl.

bySilver
03.Mart.2007, 05:11
HoLosko Forveti toparLadı Nobre 1 tane attı 3 tane kaçırdı atıLmayacak goLü attı adam 3 tane kaçırdı ne biçim iş bu adama orta kesin ancak oLe goL atıo yaf :D

GeNç KaRTaL
03.Mart.2007, 05:17
Helal olsun Beşiktaş'lı oyunculara,helal olsun taraftarımıza,helal olsun hocamıza ve teknik heyetimize,helal olsun bu maçı kazanmamızda ve lider olmamızda katkısı olan herkese..

Yıllar sonra ligte yüzümüz gülüyor..Şükürler olsun Allah'ım sana..

Maç öncesinde bir çok eksiğimiz vardı,bundan önceki bir çok maçta takım çok rahat bir galibiyet almamıştı,kupada elenmiştik ve rakibimiz Fenerbahçe'yi kupada elemişti.Her şey bizim aleyhimizeydi.Bir tek şey hariç.Maçın bizim stadımızda olması..

İlk yarı 2 takımda fazla asılmadı maça.2 takımda sağlam bir görüntü verdi.Bir tek Baki'nin geri pasında hata yapması yürekleri ağızlara getirdi ama Rüştü tecrübesiyle golü engelledi.Beşiktaş'ta Holosko sahanın her yerindeydi ilk yarıda.Dar alanda fazla etkili olmadı ama Gs savunmasını tek başına çok zorladı.İlk yarıda birde Tello'nun ortasında Gökhan Zan'ın pozisyonu vardı Bjk adına.İlk yarıda savunmamız iyiydi.Toraman'da aksamadı fazla.

İkinci yarıda Gs atak başladı oyuna.Savunmamız bir kaç hata yaptı.Kornerden gelen topta Hakan'ın bomboş kafa şutunu çıkaran Rüştü derin bir oh çektirdi bizlere.Sonrasında biz Gs kalesine yüklenmeye başladık.Sağlı sollu kornerler sonrasında Nobre nihayet beklenen golü attı.Nobre klasik gollerinden birisini attı.Daha önce bir çok örneği vardır bu golünün.Zaten böyle bir maçıda böyle bir gol açardı.Biz geriye yaslandık ve Gs üstümüze gelmeye başladı.Holosko ve Nobre'nin gayretleriyle girdiğimiz net pozisyonları değerlendirsek maç farka gidebilirdi.Olmadı.Yine son dakikaları heyecanlı bir maç izlemek zorunda kaldık.Gs şişirme toplarla etkili olmaya çalıştı ama pozisyon bulamadı.Ve maçı kazandık.Lideriz,mutluyuz..

Taraftarımız bugün her zamanki gibi yine iştahlıydı ve görevini layığıyla yerine getirdi.Gs taraftarının yaptığı kareografide hoştu.Ayrıca maçtan önce,maçta ve maç sonrasında olayların olmamasıda sevindirici..

Bugün Beşiktaş'ta Holosko ve Nobre en beğendiğim isimlerdi.Özellikle Holosko.Müthiş oynadı.Kendisi için verilen bütün paralar helal-ı hoş olsun..Savunmamızda bugün iyiydi.Delgado vasattı.Bizim ondan beklediğimiz performans bu değil.Zaman zaman parlıyor maç içerisinde.Neyse daha tecrübe kazanacak..Takım çok iyi mücadele etti kısacası ve maçı hak etti.

Hakem hakkında ise ne çok kötü ne çok iyiydi.Kritik hatası yok fazla.Bazı faul poziyonlarında hatalıydı bence.Maçın ipini kaçırmadan yönetti.Bazı arkadaşlar resimle pozisyon göstermişler.Hakem hatalarına gireceksek bizimde golden sonra Holosko'nun pasında Bomboş kaleye giden Delgado'nun pozisyonunu ofsayt gerekçesiyle kesmesi hatalıydı bence..

Neyse lideriz,böyle oynarsak liderliği sezon sonuna kadar koruyabiliriz.Camia olarak bizler inandık,takımda inandı.Bu yolun sonu şampiyonluk..

Geldik! Lideriz!

Universal
03.Mart.2007, 05:30
Hakem'in tek hatası vardı oda G.Saray'ın 84. dakikasında bir firkikini vermedi. Aslında çoğu kişi içeride diyordu; ama 41 cm ile dışarıdaymış. :) Hakemi beğendim. Bütün maçlara böyle hakemler gerek...

IcedEarth
03.Mart.2007, 05:33
Hakem'in tek hatası vardı oda G.Saray'ın 84. dakikasında bir firkikini vermedi. Aslında çoğu kişi içeride diyordu; ama 41 cm ile dışarıdaymış. :) Hakemi beğendim. Bütün maçlara böyle hakemler gerek...
Orada Ümit Karan'a yapılan hareket kırmızı kart gerektirirdi bence. Direkt tekme attı oradaki savunmacı (sanırım İbrahim Kaş idi kendisi). Ve Ümit oradan çıkabilseydi gol pozisyonu olacaktı.

Addolorato
03.Mart.2007, 05:35
galatasarayın artık yeni bir teknik direktöre ihtiyacı var diye düşünüyorum. adnan polat başkan olursa sanırım lucescuyu getiricem diye umarım getirir çünkü galatasarayı ve beşiktaşı şampiyon yapmış bir teknik adam bu arada sonunda şöyle çekişmeli ve zevkli bir lig izleyebileceğiz artık sanırım

ilk 4 takım arasında 1 er puan fark var

LaigLeNoiR
03.Mart.2007, 05:39
Orta sahamız çok boş olur diyorduk ama gerçekten çok koştuk ve kazandık.

Maçın en kötü ismi Delgado idi bana göre.Ayrıca taraftar da uzun aradan sonra hoşuma gitti.Öne geçtik ve sadece 5-10 dakika marşlar söylendi ardından daha önce benim hiç duymadığım İnönü'de rakip takımın ayağında iken top ıslıklar yükseldi ve inanın çok sevindim.

Çünkü olması gereken bu idi.Rakip takımı baskı altına almak marş veya şov yapmaktan daha önemliydi bunu da yaptık.Artık taraftarımız çok daha bilinçli.

Ayrıca G.Saray taraftarının yaptığı kareografide çok hoştu hepsini tebrik be hepsine teşekkür ederim.

İstiklal marşında açılan Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez bayrağıda galiba maçtaki en duygusal anlardan bir tanesiydi.

Çok fazla olayın olmadığı bir derbiydi.Güzeldi.

Saha içinde de oyuncular birbirleriyle zıtlaşmadılar,itişmediler,kakışmadılar.

Hele 2.yarının başında İbrahim Üzülmez ve Arda'nın tatlı tartışmasını Üzülmez'in Hakan Şükür'e şikayeti sonucu bu 3 oyuncunun da gülerek geçiştirmesi benim en çok hoşuma giden sahneydi.Gerçekten oyuncular saha içinde abi-kardeş gibiydiler.

Hakem de maçı iyi yönetti diye düşünüyorum.Art niyetli düdük pek göremedim açıkcası.

İbrahim Kaş'ın Ümti Karan'a bir müdahalesi var idi ceza sahası önünde.Orada İbrahim Kaş topa müdahale için kaldırıyor ayağını diye düşünüyorum.Ancak bu sebeple bile olsa o posizyonda faul veya endirek vuruş verilmeliydi.Amaç ne olursa olsun yapılan fiili bir müdahale vardı.Bu posizyonu hakemin yanlış yorumladığını düşünelim.Geri kalan pek de akıllarda kalan bir olay yoktu diye biliyorum.

Lig'de gerçekten üst sıralar için yarış hat safhada.Fenerbahçe ve G.Saray'ın puan kaybettiği haftada Sivas'da kazanarak adeta yukarılarda kalmak için büyük bir avantaj yakaladı.Artık ligin kalan maçlarında ne olur ne biter bilemeyiz.Ancak adına yakışır ( Süper Lig ) bir lig yaşanıyor bu sezon.

Fıratcan Alçınkaya
03.Mart.2007, 05:40
Oley be lideriz şampiyonluk havasını inanılmaz soluyor tüm siyah-beyazlılar... Mutluyuz...:)

GeNç KaRTaL
03.Mart.2007, 05:42
Şu devam eden lig maratonunda hoca değişikliği ile şampiyonluk beklemek hayalden başka bir şey değil bence.

Şu bir kaç hafta rakiplerimiz puan kayıplarına devam etsede bizde rahat bir şekilde liderliğin keyfini yaşasak.:icon_biggrin:

Bu arada 2'li averajdada üstünlüğü ele geçirdik..

World Hollow o1
03.Mart.2007, 05:43
Beşiktaş'ı tebrik ederim...

Maçı izleme fırsatım olmadı ama geriye kalan maçlarda iki takımada başarılar..

anil luque
03.Mart.2007, 05:47
ya arkadaslar kendı cekısmenızı kendı ıcınızde yaparsanız cok memnun olacagız BEŞİKTAŞIM güzel bir galibiyet almıs onun hakkında yorumlar yapıyoruz kimse yapmıyorlar ortada yoklar falan demesin gs-fb cekısmesı ıcın acılmadı bu konu!

shamur1
03.Mart.2007, 05:47
Gönül isterdi ki bizde şuan 50 civarında bir puanda olup yarışın içinde olsaydık keşke .. Neyse gerçekten ilk 4 çok iyi , çok çekişmeli maçlara sahne olacak ligimiz . Şampiyonluk olsun küme düşmemeye oynayan takımlar olsun..

Fikstür avantajı Beşiktaş'ta bu arada.

DisCo
03.Mart.2007, 05:55
İstiklal marşında açılan Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez bayrağıda galiba maçtaki en duygusal anlardan bir tanesiydi.

Duygusal andıda tv başında izleyenlerden kaç kişi gördü merak ediyorum. Şimdi teknoloji olmasa birşeylerden haberdar olmak bu kadar basit olmasa bilmiyorlar diyeceğim. Yahu hiç İngiltere'den başka liglerden de mi yayıncılık hakkında bilgi edinemiyorsunuz.

Başka ülkelerde birinci amaç maçı izletebilmek bizde ise reklam reklam reklam. Bir bankanın reklamını alıyor maç öncesine. İstiklal marşı okunurken reklamın üstünede koyuyor Türk bayrağını. İnsanların gözünü boyuyor. Yahu ne gerek var. Oyuncuların dibine girip kamera ile çeksene. Maçta bir pozisyon oluyor adamlar birbirine giriyor. Bunlar petrol reklamı verecekler diye ortasahanın görüntüsü giriyor. Olanı biteni kaçırıyoruz.

Şimdi başlamışlar İngiltere yayını gibi maç istatistikleri, pozisyonlar felan. Birde Türkiye'nin en iyi spor ekibi olarak geçinirler.

GeNç KaRTaL
03.Mart.2007, 05:56
Evet fikstür avantajı bizde.Ayrıca Galatasaray bu hafta Kayseri ile oynuyor.Çok kritik maç.Yaşanacak olası bir puan kaybı Gs'yi yarıştan bir adım daha uzaklaştırır.Sonra moraller bozulabilir.Takım kaos içine girebilir.Bunlar muhtemel şeyler..

Birde o kadar yönetime teknik heyete saydık sövdük şu takıma Cisse'nin alternatifini almadılar diye ama Eruğrul hoca ligin 2.yarısından itibaren Toraman'ı önlibero olarak çalıştırıyormuş.Bazen tek,bazen Cisse ile.Bugün hiç sırıtmadı valla o mevkide.

Bu arada Nobre kaç gol attı diye sorulmuş.6 gol atmış.(Buna Efes Cup'ta attığıda dahil) 3'ü Fb'de iken 3'ü bizdeyken..

PesimiSTyLa
03.Mart.2007, 06:06
Bizim fikstürün kötü oldugunu düşünmüyorum, aksine cok iyi bi fiksturumuz var. Kayseri, FB, TS Sami Yen e gelecekler. En zor deplasmanımız , bizi zorlayabilecek tek deplasmanımız ise 33. Hafta da Sivas deplasmanı. ;)

Fernando Gago
03.Mart.2007, 06:12
Beşiktaş özellikle 2.yarıdaki güzel oyunuyla kazanmayı hak etti.Tebrikler Beşiktaş...

Varonil
03.Mart.2007, 06:31
Tebrikler Beşiktaş.İyi oynadılar kazandılar.Takım olarak iyi oynadılar ama özellikle Holosko,Nobre,İbrahim Toraman galibiyetin mimarlarındandı..

Şampiyonluk yarışı iyice kızıştı.Şu haftanında bitmesinden itibaren hiçbir takımın avantajı yok,sezon sonuna kadar herşey olabilir.Lider Beşiktaş'da,Galatasaray'da,Fenerbahçe'de,Sivasspor 'da şampiyon olabilir..

anilton
03.Mart.2007, 06:36
Lider Geldi Lider!!!

Cisse yok stoper Toraman bişey yapamaz ön liberoda diyenlere,Beşiktaş'ın savunması çok kötü Türkiye'nin en iyi forvetlerine karşı çok pozisyon verir diyenlere,orta sahada çok iyi pres yapıyoruz,kontrol bizde olur diyenlere,Beşiktaş'ın Sivas kadar şampiyonluk şansı yok,vasat bir takım diyenlere inat Sağlam Geliyoruz!!!

Tribünüyle,mücadelesiyle,hırsıyla,girdiği pozisyonlarla,arzusuyla maçı sonuna kadar hakettik.Nobre biraz daha becerikli olsa 2-3 olurdu.Holosko mükemmel oynadı,Song ve Servet çok zor durumlara düştü onun karşısında.Toraman,Kaş ve G.Zan'da çok iyi oynadılar.Delgado oyuna biraz daha ağırlığını koyabilse daha rahat bir galibiyet alabilirdik...

Kaş,Karan pozisyonu dışardaydı.İlk yarıda aynı pozisyonda bize çift vuruşu vermedi.Holosko'nun ofsayt pozisyonunun ofsayt ile alakası yok.Servet'in elle müdahelesini es geçmeyelim.O yüzden hakemi hiç konuşmayalım bence...

Çok uzunca bir aradan sonra lider olduk,Helal Olsun Kartallar!!!

Nedvedmania
03.Mart.2007, 06:47

:D:D:D nasıl ölçmüşler 4"1" cm olduğunu :D

Hakem birkaç pozisyonda büyük hatalar yaptı.

Biri son dk lardaki penaltımız verilmedi
diğeri beşiktaşın yüzde 80 lik gol pozisyonunu engelledi. Hani ofsay otmayan bir pozisyon varya song ofsay diye bırakmıştı o pozisyon :D

Fıratcan Alçınkaya
03.Mart.2007, 06:59
Cihan bir kere penaltı varsa ortada o da bizim servet elle kesti.. Ü.Karan ın pozisyonu kırmızı kart ama penaltı değil yarın sabah özette izlersen şimdi biraz sinir vardır:) açıkca belli dışarda...

DisCo
03.Mart.2007, 09:25
Cihan bir kere penaltı varsa ortada o da bizim servet elle kesti.. Ü.Karan ın pozisyonu kırmızı kart ama penaltı değil yarın sabah özette izlersen şimdi biraz sinir vardır:) açıkca belli dışarda...

Belki benim yanlışım vardır ama Servet orda elle kesmedi. Bahsettiğin Nobre'nin dar açıdan vuruşu ve yere düşen Servet'te çarpıp Orkun'un eldivenlerinde eriyen pozisyondu. Ümit Karan'ın pozisyonu tartışmaya kapalı şekilde cezasahası dışında olduğu görünüyor. Buna kimi hakem direk kırmızı verir, kimisi sadece sarı kart ile cezalandırır. Ancak İbrahim'e göre baktığımızda direk kırmızı vermese dahi 2. sarı karttan kırmızıyı görecekti. Frikik gol olur ordan Galatasaray maçı alırdı. Yada berabere biterdi demek yanlış olur. Sadece hatalı bir karar vardı.

eXcitinG
03.Mart.2007, 16:35
Dün akşam Beşiktaş haketti ve kazandı.

İLk yarıda Beşiktaş, GaLatasarayın etkiLi presine pres iLe karşıLık verince maç ortada geçti. İki takımda iyi mücadeLe etti. İkinci yarıda hemen başında GaLatasaray hücumda ağırLığını koydu. Ama Beşiktaş bu baskıyı çabuk kırdı ve karşı atakLar iLe GaLatasarayı yordu. ÖzeLLikLe HoLosko yaptığı çapraz koşuLar iLe Song ve Servetin savunmada ki düzenini bozdu. Daha sonra böyLe bir maçta anca bu şekiL goL oLur derken herkes arka arkaya atıLan kornerLerde Beşiktaş goLü buLdu. AsLında çok akıLcı bir goLdü. AtıLan her kornerde ön direğe hareketLenen BeşiktaşLı oyuncuLarı durdurmak içinde GaLatasarayLı oyuncuLar ön direkte yer tuttu. Ama son kornerde bir şaşırtmaca iLe topu aLtı pasa gönderince DeLgado Nobre boş kaLdı ve güzeL bir goL attı. GeneL oLarak oyunda Beşiktaş kazanmayı hakeden taraftı. GoLden sonra da farkı arttırabiLirdi. HoLosko GaLatasaray savunmasını yıpratmaya devam etti ve Beşiktaş baskı gördüğü anLarda topu HoLosko iLe buLuşturarak bir nevze oLsun üstünde ki baskıdan kurtuLdu ve tehLikeLi oLdu.

4 yıL sonra yeniden o koLtukta oLmak o kadar güzeLki. O kadar uzun zamandır bu anı bekLiyorduk ki değdi de. Umarım burdan sonrada bırakmayız.

Maçın yıLdızı tartışmasız HoLosko idi. Gerçekten ne kadar iyi bir sprinter oLduğunu bir kez daha gösterdi.

Aşk-ı Şehir
03.Mart.2007, 18:32
Öncelikle Beşiktaş'lı arkadaşlarımızı tebrik ederim. Hakettiler ve kazandılar. Bizim sağ kanadımız hiç birşey yapmadı. Burdan Batista'ya selam olsun.:icon_evil: Hakem kendisini fazla öne sürmedi. Anlaşılan hafta içi maçı izlemiş.:)Bir iki pozisyonda hatalıydı genel olarak iyiydi. Nobre'nin golünde hata Servet'indi. Servet bu maçta hiç beklemediğim kadar kötüydü. Beşiktaş'a hayırlı olsun. 137 hafta sonra lderlik onları iyice havaya sokar. Nobre böyle oynarsa çağırılsın milli takıma EURO2008'de iş yapar.:) Bir son sözüm var. Son dakikada hatırlarsanız bir frikik olmuştu.Beşiktaş ceza sahası önünde. Orda topa eğer Barusso vursaydı adım kadar eminim o pozisyon gol olacaktı. Ama uzun haftalardır bir frikik vuruşu kaleye gitmeyen Volkan vurdu. Ne diyelim sağlık olsun.

Emurafu
03.Mart.2007, 19:22
Dünkü maçın berabere biteceğini düşünüyordum.(İki takımda gol yememek için çıkmış) Ama bir şekilde BJK golu bulan takım oldu(Golden sonra güven geldi) ve kazandı...BJK'li arkadaşları takımlarının galibiyetinden ötürü kutlarım...

Galatasaray ortasahası baya kötü oynadı..Top kapamadık..

Ah Aykut Ah,Kornerde Arka direge neden adam koydurmuyorsun..takımı neden uyarmıyorsun..Neden konusmuyorsun..Aykut ve Orkun bunlar kalemiz için yeterli degil..Takım ne zaman kötü oynasa kalecilerde oynuyor..Benim bildigim iyi kaleciler takım kötü oynadıgı zaman sana maç kazandırır..

Mehmet topal,Barış(en kötüsü sabri'yi geçti),Sabri(Ah ugur ah senin kıymetini çok iyi anlıyoruz)..Sabri kötü oynaması dogal ama barış ve topal'ın bu kadar kötü oynayacagını sanmıyordum..Topal hemen hiç rakibi bozamadı..Sanırım sakatlıgıda vardı ama baya kötü oynadı..Barış bir sürü topu harcadı orta atamıyor..Çalıma gidiyor deli etti beni..

Paf takımında Muhammed Ali Atam sag beke mont edilmeli.Bindirmeleri çok iyi,Uzun taçlarıda var..Hata yapabilir ama en azından ders alır..Böylelikle seneye adam kazanmış oluruz..Sabri hala aynı sabri devam ediyor..

Beşiktas savunmasını zorlayamadık.Zorlasak kesin hata gelecek..Ortasaha çok çalısmadı bu yüzden topları kapıp etkili çıkamadık..

Ugur uçar'ı çok arıyoruz..Dünkü maçta ayaga iyi pas yapamadık..Lincoln olsa belki iyi olurdu..

Kalli ise sinema izliyor..Ya hoca 1-0 yenik durumdasın hemen oynucu degiştirsene..Nondayı oyuna soktu ama nonda ortasahada oynadı..Barusso desen her yerde oynuyor...

Tablo gerçekten çok karıştı ilk dört takım arasında ve belkide bu tabloyu guzel olarak nitelendirmek yanlıs olmaz.Kayseride kazansa idi oda potaya girecekti..Rekabet çok daha fazla yaşanacak artık... Sinirlerine hakim olan iyi çalışan ve konsantrasyonunu bozmayan takım ipi göğüsler..

Son olarak sunu söylüyorum;Nobre(Gol kralı olsun),Vederson(Asist kralı olsun) Türkiye milli takıma cagrılmazlar..Bosuna ümitlenmeyin.Aurellio cagrıldıgında zaten bir sürü baskı olusdu.Elestiriler arttı...Onlarda hata yaptıklarını biliyor ama olan oldu diyorlar...Ben milli takımda artık 1 yabancının daha oynacagını sanmıyorum..
Konu dagılmasın..Yorumlara devam;)

DisCo
03.Mart.2007, 20:21
Bu maçta Lincoln'ün olmaması çok etkiledi. Galatasaray'da ortasaha çok çalışıyor ama oyun kurma anlamında yoklar. Sağ kanada top gittiğinde Barış asla çalım atamıyor. Adam geçemiyor. Arkadan destek gelen Sabri'de de aynı problemler var. Top tekrar ortasahaya dönüyor ordan da pozisyonlar kaybolup gidiyor. Sol kanatta Hakan ve Volkan desen onlarda aynı dertten müzdarip. İş Arda'nın üstüne kalmıştı ama oda vasatın çok çok altında olunca hücum olarak etkili olamadık.

Onurap
03.Mart.2007, 20:48
Lincoln,nonda ve u.uçarın eksikliğini çok hissettik kanatları kullanamadık forvetler ayağında top tutamadı oyun kurmakta zorlandık.Lincoln keşke oynasaydı..Arda nın yerini sol açık olması lazımdı çünkü orta sahada kaybolup gitti..Yinede burdan bir beraberlikle ayrılabilirdik ama duran toptan gol yedik sonrasında zaten risk aldık ve bjk pozisyonları oluştu.Takımda song,servet(birde riske girmese) h.balta iyi oynadı.Feldkampında dediği gibi sahada 11 servet olsa kazanabilirdik...

RaSenGan
03.Mart.2007, 20:55
Kalli'ye diycek söz bulamıyorum.Akıllanmadı gitti bu adam.Bu maçı çok rahat kazanabilirdik ama olmadı.Kalli taraftar gibi izlemeseydi maçı saçma sapan müdahaleler yapmasaydı yenilmiycektik belkide.Kornerde de Aykut hatalıydı.O kornerlerden birininde gol olucağı belliydi zaten.Beşiktaş haketti kazandı tebrikler.Haftaya liderliği tekrar almalıyız.

Universal
03.Mart.2007, 21:58
Orada Ümit Karan'a yapılan hareket kırmızı kart gerektirirdi bence. Direkt tekme attı oradaki savunmacı (sanırım İbrahim Kaş idi kendisi). Ve Ümit oradan çıkabilseydi gol pozisyonu olacaktı.

Hayır Ümit oradan çıksaydı kaleci ile aralarında mesafe ve BJK'li oyuncular vardı. Yani sıyrılsa başka BJK'li gelecekti. Bu yüzden kırmızı karta gerek yok. Kasti hareket o yüzden sarı kart olacaktı. Zaten İbrahim'in daha önceden sarı kartı var. Yani hakem doğru karar verse BJK 10 kişi kalacaktı.

eXcitinG
03.Mart.2007, 22:36
Hakem doğru karar verse o oLacaktı bu oLacaktıLarı bırakaLım Lütfen. Ümit Karanın yerde İbrahim kaş a yaptığı bir makas hareketi var ona da kart verseLerdi o zaman. HoLoskonun ceza sahası içinde çekiLdiği pozisyon var ona bakıLırsa.

Hakem öyLe aham şaham hataLar yapmadı. MağLubiyeti ya da gaLibiyeti hakeme bağLamak çok yaLnış bir karar oLur.

Nedvedmania
03.Mart.2007, 22:38
birincisi ben hiç bir zaman Beşiktaş maçlarını kaybedersen üzülmem sinirlenmem yani üzülürüm tabi ama doğal bir üzüntü olur ama sinirlenmem. Yenersekde çok sevinmem.

ikincisi Servetin pozisyonu penaltı değildiki . Discoya katılıyorum "Servet orda elle kesmedi. Bahsettiğin Nobre'nin dar açıdan vuruşu ve yere düşen Servet'te çarpıp kalecie gitti."

eXcitinG
03.Mart.2007, 22:43
O Servetin pozisyonu için ise her türLü karar veriLir. PenaLtı veriLse bir aLLahın kuLu itiraz edemez. VeriLmesede edemez. Hakem takdirine kaLmış bir oLay. Onun o an ki duruş, bakış açısı iLe iLgiLi. Servet kasti uzattı oLarak ta aLgıLayabiLirdi, aLgıLamayadabiLirdi ki aLgıLamadı. Yani tartışmak boşuna o pozisyonu.

PesimiSTyLa
03.Mart.2007, 22:50
O Servetin pozisyonu için ise her türLü karar veriLir. PenaLtı veriLse bir aLLahın kuLu itiraz edemez. VeriLmesede edemez. Hakem takdirine kaLmış bir oLay. Onun o an ki duruş, bakış açısı iLe iLgiLi. Servet kasti uzattı oLarak ta aLgıLayabiLirdi, aLgıLamayadabiLirdi ki aLgıLamadı. Yani tartışmak boşuna o pozisyonu.

Katılıyorum. Hakemin o anki bakış acısına kalmış. Penaltı verseydi de birsey diyemezdik. Düştügünde eli havadaydı penaltı , yada düştügü anda pozisyon geregi elini indiremezdi öyle top carptı penaltı degil. 2 yorum da olabilir.

Universal
03.Mart.2007, 23:12
Hakem doğru karar verse o oLacaktı bu oLacaktıLarı bırakaLım Lütfen. Ümit Karanın yerde İbrahim kaş a yaptığı bir makas hareketi var ona da kart verseLerdi o zaman. HoLoskonun ceza sahası içinde çekiLdiği pozisyon var ona bakıLırsa.

Hakem öyLe aham şaham hataLar yapmadı. MağLubiyeti ya da gaLibiyeti hakeme bağLamak çok yaLnış bir karar oLur.

Ben bağlamıyorum ki orada sadece hakemin hatalı olduğunu belirttim. (::)

Katılmıyorum. Nobre içeri girdi, Servet ise onu takip etti ve kaydı elleri havada kaldı Nobre ortayı açınca top Servet'e çarptı. Servet orada kayarken topu elle engellemek için değil ayak ile dışarı atmak içni kaydı. Bu yüzden orada %100 çarpma var. Buda penaltı olmadığını kanıtlar.

eXcitinG
03.Mart.2007, 23:21
Demek istediğimi anLatamadım sanırım. O pozisyon öyLe bir pozisyon ki herkes ne dese doğru yani. Sen çarpma diyorsun sonuna kadar hakLısın. Bende bana göre penaLtı diyorum bende sonuna kadar hakLıyım. Eğer o pozisyonda penaLtı verseydi ortaLık karışmayacaktı. Vermeseydi ki vermedi de eğer maç berabere bitseydi de karışmayacaktı. O yüzden tamamen takdir meseLesi oLan bir pozisyon. %100 şu deniLebiLecek bir durum yok ortada.

T_A_N_E_R
04.Mart.2007, 00:18
besiktasa tebrikler 4 sene sonra ilk kez lider oldular ama pek uzun surecegini sanmiyorum :)

anilton
04.Mart.2007, 00:32
besiktasa tebrikler 4 sene sonra ilk kez lider oldular ama pek uzun surecegini sanmiyorum :)

Beşiktaş'ın bu maçı kazanacağınıda sanmıyodunuz,ama kazandık.Şöyle boş laflar etmeyin sırf laf olsun diye.Neden sanmıyorsun peki açıklarmısın?

JunkChorn
04.Mart.2007, 00:36
Hakikaten niye böyleyiz biz ? Ankaragücüne fark atar deriz,Galatasaray rahat alır deriz,Leverkusen turu geçemez asla deriz,Bursa pozisyon bulamaz deriz.

Bakın dikkat ettiyseniz tüm takımlardan örnek verdim sadece bir takım taraftarı yapmıyor bunları,hepimiz yapıyoruz.

Niye uzun sürmesin?O kadar uzun süreden sonra aldıklarına göre bırakmayacaklarda denebilir!Bütün derbiler iç sahada şampiyonluğa en yakın o şeklinde de söylenebilir.Bu kadar fanatik olmayalım lütfen..

Universal
04.Mart.2007, 00:37
Beşiktaş'ın bu maçı kazanacağınıda sanmıyodunuz,ama kazandık.Şöyle boş laflar etmeyin sırf laf olsun diye.Neden sanmıyorsun peki açıklarmısın?

Bu bir tahmindir niye sinirleniyorsun ki? G.Saray kazanacak demiştir, Beşiktaş kazanmıştır. Bunlar tahmindir. İddaa'da oynayanlar var orada G.Saray'a verenler var o zaman boşuna mı oynamış oluyor? Beşiktaş kaybetseydi o zaman birisi sana bunu yazsaydı sen ne yanıt verirdin? Bana görede uzun sürmeyecek, çünkü takılacağı bir maçta arkadan gelecek üç takımdan birisi bir galibiyet ile geçebiliyor... Bu puan tablosunda çok şey değişir...

Fıratcan Alçınkaya
04.Mart.2007, 00:45
birincisi ben hiç bir zaman Beşiktaş maçlarını kaybedersen üzülmem sinirlenmem yani üzülürüm tabi ama doğal bir üzüntü olur ama sinirlenmem. Yenersekde çok sevinmem.

ikincisi Servetin pozisyonu penaltı değildiki . Discoya katılıyorum "Servet orda elle kesmedi. Bahsettiğin Nobre'nin dar açıdan vuruşu ve yere düşen Servet'te çarpıp kalecie gitti."

servete çarpmadı servetin eli kalkıktı eline geldi kaleciye döndü...Yani illa bir penaltı olacaksa servetin eline geldi top penaltı verse verirdi.

JunkChorn
04.Mart.2007, 00:46
Bu bir tahmindir niye sinirleniyorsun ki? G.Saray kazanacak demiştir, Beşiktaş kazanmıştır. Bunlar tahmindir. İddaa'da oynayanlar var orada G.Saray'a verenler var o zaman boşuna mı oynamış oluyor? Beşiktaş kaybetseydi o zaman birisi sana bunu yazsaydı sen ne yanıt verirdin? Bana görede uzun sürmeyecek, çünkü takılacağı bir maçta arkadan gelecek üç takımdan birisi bir galibiyet ile geçebiliyor... Bu puan tablosunda çok şey değişir...

Şimdi Batuhan çok güzel demişsin,Sen mantıklı bir açıklama yapmışsın.Ancak insan bir tahmin yapar, bir de işi aşırıya kaçırır abartır , allar pullar ortaya koyar.

Yanılmıyorsam ilk sevilla maçından önce idi Aygün yazmıştı " Fener'in kazanması imkansız diye" konu duruyor açıp bakılabilir.Demek istediğim bu benim.

anilton
04.Mart.2007, 00:50

Benim sinirlendiğim nokta tamamen farklı.Mesajın başında Beşiktaş'ı tebrik ediyor ardından illaki bir şekilde kışkırtacak ya "4 sene sonra ilk kez lider oldular ama pek uzun sürecegini sanmıyorum" Mesajın pek maçlada alakası yok aslında başındaki yalandan "beşiktaşa tebrikler" kelimeleri olmasa.Bu yüzden boş laf diyorum.Sadece yazmış olmak için yazmak diyorum.Yoksa senin yazdığın gibi bir mesaj yazıp açıklama yapsa hiç bir şey demeye hakkım yok zaten...

eXcitinG
04.Mart.2007, 01:20
Tamam dağıtmayın konuyu.

GeNç KaRTaL
04.Mart.2007, 03:49
O Nobre'nin pozisyonda ceza sahasında bir tane Beşiktaş'lı olsa daha çok dikkat çekebilirdi-Zaten fazla itirazda olmadı- ama kimse olmadığı için pek dikkate alınmadı.Yani el o kadar açık ki penaltı verse kimse bişi diyemez.Hakem yorumudur diyip saygı duymak zorunda kalırdı.Tıpkı bizim hakemin o pozisyonu penaltı olarak değerlendirmemesine saygı duyduğumuz gibi..

Birde şunu paylaşmak istiyorum.Biz dün bizim açımızdan çok önemli bir galibiyet almışız.Gs'li arkadaşlar hiç bizden bahsetmemiş.-bahseden var ama çok az-Sanki dün biz bir kere geldikte golü attık üstüne yattık.Bence dünkü galibiyetimizde taraftarın desteğini arkasına alarak çok iyi mücadele eden takımımızın payı büyüktür.Nedir bu maçı Gs kaybetti tripleri anlamıyorum..-Maçı normal şartlarda çok rahat kazanacaklarını iddia edenler var hala-

Birde şu liderlik konumuz.Tamam 4 sezondur lider olamıyoruz.Kısmet olmadı,teknik ve idari yönetimlerin hataları oldu bunda.Çok uzun süre sonra hasret olduğumuz liderlik koltuğuna oturmuşuz hala millet bize 2.sınıf takım muamelesi yapıyor.-sadece forumda değil normal hayattada-Yok neymiş çok sürmezmiş,yok Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı yokmuş.Nedir bu yahu.Biraz rakibe saygı gösterin.Buraya kadar getirmişiz,fikstür avantajımızda var.Neden böyle bitiremeyelim.Allah'ın emri mi bizim şampiyon olamayacağımız?

Universal
04.Mart.2007, 03:57
Şemsi fikstür avantajı deme?

Neden mi?

Eline kalem kağıt al hesapla sonuç BJK şampiyon; ama mesela geçen hafta herkes GS üç puan derken Kasımpaşa kazandı... Bu tip sonuçlar çıkacaktır. Derbileri evinde oynayacak avantaj; ama ne kadar kazanma ihtimali varsada kaybetme ihtimalide var...

GeNç KaRTaL
04.Mart.2007, 04:14
Fikstür avantajından kasıt Trabzon ve Fenerbahçe maçlarını içeride oynayacak olmamız.Kim ne derse desin kendi evimizde bu sezon kritik maçlarda kazanıyoruz.Şampiyonuda kritik maçlar belirleyecek diye düşünüyorum.Bizim Sivas deplasmanındaki maçımız kritik maçlar arasında ama oraya iddamız devam ediyor şekilde gidersek kazanırız bence.Dediğin örnek ise süpriz sonuçtur.Bunlarda futbolun içinde var ama şampiyonluğa oynayan takımlar iyi olduklarında kolay kolay kaybedeceklerini düşünmüyorum.Bunun sebebide aradaki kalite farkı..

Universal
04.Mart.2007, 04:25
Şemsi Ç.Rizespor'u unutma, ben oradan mağlubiyet bekliyorum. Son hafta Manisa maçı var. Manisa düşmemek için oynuyor. Artık alt üst sırada kim var, kim kimi yener yorum yapılmaz. Unutmaman gereken birşey var geçen yıl biz İnönüde kazandık ve şampiyon olduk... Ayrıca Sivas deplasmanında Fenerbahçe dört gol attı. Beşiktaş neden atmasın? Tahmin yapmak çok zor...

LaigLeNoiR
04.Mart.2007, 04:31
Alıntı yapılan mesajlar yanlış anlaşılmadan dolayı kaldırıldı.

JunkChorn
04.Mart.2007, 04:52
Murat çok güzel yorumlar tebrik ederim gerçekten.

Nedvedmania
04.Mart.2007, 05:18
servete çarpmadı servetin eli kalkıktı eline geldi kaleciye döndü...Yani illa bir penaltı olacaksa servetin eline geldi top penaltı verse verirdi.
:D:D ha eline geldi ha eline çarptı ikiside aynı şey ikisindede kasıtsız olarak yapılan şey var :D

goosfraba
04.Mart.2007, 05:47
Konuların kapanma vakti gelmiş anlaşılan. Maç 1-0 bitti, değiştirme şansımız, tekrar oynatma şansımız, hatta zamanı geriye alma şansımız yok. Daha fazla tartışma alevlenmeden konuyu kapatıyorum.