PDA

View Full Version : Ortalama Seyirci

ua_anil
28.Şubat.2007, 19:21
Arkadaşlar herkeste böyle mi bilmiyorum ama bende ortalama seyirci sayısında bir anormallik var. 1.FB 2.BJK 3. ise Bursaspor. Benim yönettiğim GS ise 4. durumda.Aralarında 1500 kadar falan fark var.Hayır takım kötü de değil 19 hafta geçti daha yenilgi yok ligde, yalnızca 3 beraberlik var. Neden seyirci gelmiyor? Normal bir şey değil herhalde bu?

Bir de GS de hiç transfer yapmamama ve birkaç oyuncuyu göndermeme rağmen bütçe -6MN YTL oldu, yönetim pek memnun değil. Bunu nasıl halledebilirim sizce?

Bu arada en son yama yüklü...

shadowrefree
28.Şubat.2007, 19:28
ort seyircin kaç kişi?

hem normalde de gelmiyor zaten seyirci gerçekçi olmuş bana kalırsa...:D

ua_anil
28.Şubat.2007, 19:30
ort seyircin kaç kişi?

hem normalde de gelmiyor zaten seyirci gerçekçi olmuş bana kalırsa...:D

Aklımda değil şimdi ama yine de GS'nin Bursa'dan daha fazla olmadı gerekmez mi?

DisCo
28.Şubat.2007, 19:45
Bazen oyuna farklı açılardan yaklaşıyoruz.

Şimdi gerçek hayata bakalım. Son haftalarda Ali Samiyen stadının tamamı dolu oluyor. Bir ara ise bırak stadı doldurmayı kimse doğru dürüst maçlara gitmiyordu. Biz Galatasaray seyircisi Ali Samiyeni dolduruyor kardeşim benim oyunumda niye dolmuyor diyemeyiz. Bunu düşündüğümüz zaman şu durum ortaya çıkar. Örneklersem bu sene sonunda Galatasaray Türkiye Süper Lig Şampiyonu olursa oyunda da Galatasarayın olması gerekir gibi birşey ortaya çıkıyor.

Bu seyirci ortalaması içinde geçerlidir. Galatasaray seyircisi gerçek hayatta Fener seyircisini bile geçebilir. Ama oyunda Beşiktaş daha çok seyirci çekebilir. Adı üstünde oyun ve oyun şartlarına göre ilerliyor. İyi sonuçlar alıyor olmanız stadın dolması için yetmiyor demektir. En basit çözüm olan kaliteli tranfer yaparsanız öne geçebilirsiniz.

futbolog37
28.Şubat.2007, 19:47
Avrupa da kazandığın başarılardan sonra artıyor seyirci.Ben Beşiktaşın stadını 40000 kişilik yaptım.Oyuna ilk başladığımda 23000 olan ortalama seyirci şimdi 38000 civarında.Büyük maçları kazanmalı ve geleceği parlak yetenekler transfer etmelisin.

ua_anil
28.Şubat.2007, 20:02
Peki seyirci çok önemli değil zaten, ben acaba oyunda minimum maksimum seyircilerde bir sorun mu var acaba diye merak etmiştim aslında.Para sorununu çözeyim derken bunu mu yanlış yaptılar acaba dedim.Ayrıca şimdi konuyla alakası yok ama genç yetenek diyince aklıma geldi. Gerson diye birini aldım 130K'ya 15 yaşında.Sonra birden hatırladım adam Brezilyalı yani bana 18 yaşını doldurunca 2011 de gelecek :) .Ben 2011'e kadar gidecek miyim, gidersem hala GS'nin başında mı olacağım, bir sürü şey çıktı şimdi.Neyse...

Para sorununa ne diyeceksiniz, böyle iyi giderken bu kadar para kaybı normal mi sizce? Sadece ligde değil Avrupa'da da iyi gidiyorum bence, grupta Tottenham' deplasmanda 4-2 yendim diğer maçlardan da 3 puan alarak gruptan 1. çıktım.Durmadan para geliyor maçlardan ama hala finans çok kötü...

futbolog37
28.Şubat.2007, 20:16
oyuncuların maaş ödemeleri mi çok yoksa.maaşları azaltmaya çalış.banka borçlarıda yüksek olabilir galatasarayın

Bir de ne yap ne et Şampiyonlar ligini veya UEFA yı kazan.Para su gibi akıyor o zaman.

yunusgs
28.Şubat.2007, 21:07
Yıldız transferler yaparsan seyirciyi daha çok çekebilirsin.Finans mevzusuna da gelince gereksiz oyuncuları yolla takımdan.Fazla maaş verme kimseye.

DisCo
01.Mart.2007, 00:08
Oyunda finans kısmı bulunuyor. Oradan nerede kazanç yaptığın nerede kayıp yaşadığın yer alıyor.

Değişmesi kendi imkanlarına bağlı olan maaş, prim gibi durumları kontrol altına alarak dengeyi sağlayabilirsin.

perpetua
01.Mart.2007, 01:39
Cok detaya girmeden:

Galatasaray'in sampiyonlar ligine katilamadigi sezonlarda para kaybetmesi oyunda normal olarak ayarlanmis bir durum.

Ilk sezon sampiyonlar liginden mahrum olan Galatasaray'in para kaybetmesi de kacinilmaz.

Yeni stadin bitmesi ve ilerleyen sezonlarda sampiyonlar ligine katilarak bu zararlari telafi etmeniz mumkun.

Ayni sey Fenerbahce ve Besiktas icin de gecerli. Sampiyonlar ligine katilamayan bir Besiktas ve Fenerbahce, ligdeki ve Turkiye kupasindaki performansa gore zarar edebilecektir.

Benim kendi oyunumda Galatasaray ilk sezonu 13 milyon YTL zararla kapatti. Ikinci sezonda sampiyonlar ligine girerek bu zarar ortadan kalkmis durumda. Tabii bu arada bonservis ucreti odeyip transfer yapmak da mumkun degil.

Bu zararlarin en buyuk nedei oyuncu maaslarinin yuksek seviyelerde olmasi. Mesela Galatasaray'da Orhan Ak, Emre Asik, Necati Ates gibi kiradaki oyuncular yilda yaklasik 2 milyon YTL tutarinda bir zararin sorumlusu. Galatasaray'da bulunan yuksek performans gostermeyen ancak buyuk maaslar alan Hakan Sukur, Carrusca ve Hasan Sas gibi oyuncular da bulunmakta.

noescape85
01.Mart.2007, 02:54
8.02 update de Gs ve Fb finans durumlarında bir hata olduğunu ve sürekli - ye doğru gideceğini okumuştum.
Galiba..
Hatta burada da okumuş olabilirim ?

perpetua
01.Mart.2007, 04:30
8.02 update de Gs ve Fb finans durumlarında bir hata olduğunu ve sürekli - ye doğru gideceğini okumuştum.
Galiba..
Hatta burada da okumuş olabilirim ?

20 subat 2008 tarihinde cikan yamayi kullaniyorsaniz bu sorunun buyuk bir kismi ortadan kalkmis bir sekilde oynuyorsunuzdur.

Mr.CordiaL
01.Mart.2007, 06:00
Gerson diye birini aldım 130K'ya 15 yaşında.Sonra birden hatırladım adam Brezilyalı yani bana 18 yaşını doldurunca 2011 de gelecek :) .Ben 2011'e kadar gidecek miyim, gidersem hala GS'nin başında mı olacağım, bir sürü şey çıktı şimdi.Neyse...

Brezilya'da futbolcular 18 yaşını doldurmadan ülke dışına çıkamıyorlar. Diğer serilerde 18 yaş altı futbolculara transfer teklifi bile yapılamıyordu. Bu seride bu daha iyi hale getirilmiş durumda. En azından o oyuncuyu alıp kiraya vereceğine kendi takımda gelişmesi iyi bir gelişme. :)

shadowrefree
01.Mart.2007, 06:17
İngiltere de yabancı statüsünde oynayan tüm genç oyuncular 18 yaşını doldurmadan klübe dahil olamıyor...yani sadece brezilya değil...

ua_anil
03.Mart.2007, 02:15
İlk sezonu yenilgisiz şampiyon kapattım ama UEFA da gruptan çıktıktan sonra Lazio'ya elendim.Türkiye Kupası'nı da aldım. Şimdi yeni sezona başlarken sponsorluk anlaşmalarıyla bütçe normale döndü gibi. Dediğiniz gibi bu sene Şamp. Ligi'nde iyi para toplarım inşallah.Hakan sözleşmesi bitince gitti, şimdi Emre,Orhan ve Necati'yi de yollayabilirsem sanırım maaş bütçesinde de dengeyi sağlayacağım.

Yalnız bir sorunum daha var. Bursa'dan Sercan Yıldırım'ı almak istiyorum, peşin 1MN + 18 ay taksit 5MN öneriyorum ama transfer bütçem 3.5MN olmasına rağmen yeterli kaynak yok diyor.Ben taksitleri Şampiyonlar Liginden gelen paralarla denkleştiririm(!) diyordum ama alamadım Sercan'ı...