PDA

View Full Version : 4-1-3-2 MostapHa versiyon

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 00:23
Evet arkadaşlar. Yakaladığım başarılar sonucu kendime ait bu taktiği yayınlamaya karar verdim. Aşağıda belirtilmiş olan taktik hiçbir yerden alınmamış, Kendim tarafından FM2008’in kayıtlı taktikleri arasında bulunan 4-1-3-2’nin üzerinde çalışma yapılarak elde edilmiş. Denenmiş ve onaylanmıştır.Şimdi taktiğimizin mevkilerini teker teker ele alalım:

http://img227.imageshack.us/img227/5076/mostaphataktikgm7.jpg (http://imageshack.us)

GK: ( 1) Kalecimizin tabiî ki önemi var. Ama stoperlerimizin durumuna göre kalecilerimizinde önemi yüksek. Stoperlerimiz iyi ise kalecimiz orta düzeyde bir kaleci olabilir. Ama stoperlerimiz kötü ise kalecimiz Buffon-Casillias tarzında kaleci olmalıdır.

DL: (2 ) Sol bekimizin defansif özellikleri iyi olmalıdır. Bunu yanı sıra arada sırada ileriye bindirmeler yapacağı için top sürme ve orta yapma özellikler 12 ve üstü olması yeterlidir.

DR: (5 ) Sağ bekte tıpkı sol bek gibi olmalıdır.

DC’ler: ( 3-4) Top kapma, pozisyon alma, markaj özellikleri üst seviyede olan stoperleriniz varsa gol yemeniz imkansız gibi diyebilirim. Ayrıca aralarındaki uyumda önemli. Taktiğimi Hamburg üzerinde denediğim için size örnek olarak Mathijsen ve Kompany’i gösterebilirim.
Ayrıca hava toplarında etkili stoperleriniz varsa kornerlerde atacakları gollerle size çok maç kazandırabilirler.

DM: ( 6) Ön liberomuz çok önemli bir parça burada. Top kapabilen, baskı yapan, defansına yardımcı olabilecek bir ön libero işinizi görecektir. Ayrıca duran toplarda ön libero hep dışarıda kalacağından uzun şutlar özelliği iyi olursa sizin kârınıza. ;)

MC: ( 7) Buradaki oyuncumuz top sürme özelliği çok önemli. Ayrıca teknik özelliği yüksek bir oyuncu olursa oradan çok iyi ataklar geliştirebilirsiniz.

MC: ( 8) Taktiğimizin en önemli ismi. Top sürme, uzun şu, bitiricilik, teknik özellikleri iyi bir oyuncu size çok katkı sağlayacaktır. Hatta öyle fazla katkı yapar ki forvetlerinizden bile fazla gol atabilir. Örnek verebileceğim oyuncu Rafael Van Der Vaart.

MC: ( 9) Bu isimde çok önemli. Top sürme, uzun şutlar, teknik özellikleri 13’ün üstünde olan oyuncular burada size müthiş bir katkı sağlar.

FC’ler: ( 10-11) Bu iki forvetimizin bitiricilik, kafa, top sürme özellikleri iyiyse sorun yok. Ayrıca rakip takımın stoperlerini rahatsız edebilecek bir forvetse rakip takımın hatalarından çok gol bulursunuz.

Taktiği 1-2 maçla deneyip lütfen eleştiri yapmayınız. Zira ben ilk maçımda çok kötü bir takım olan AaB’a yenilmiştim. Eğer 20 ve üstü maçta deneyip başarı yakalayamazsanız o zaman boynum kıldan incedir. :)

Takım komutları:

http://img227.imageshack.us/img227/8526/takmkomutlardg1.jpg (http://imageshack.us)

Fikstür:

http://img233.imageshack.us/img233/2083/fixktureyi7.jpg (http://imageshack.us)

Linki koymayı unutmuşum.:)

http://rapidshare.com/files/96205315/4-1-3-2_MostapHa_versiyon__HSV__Ara_2007_.tac.html

Ilhan
02.Mart.2007, 00:35
Linki de eklersen seviniriz.

shamur1
02.Mart.2007, 01:07
Atak oyuncu kullanmak hücüm organizasyonlarını etkilemiyor mu ?

Ve atak oyuncuyu hangi mevkideki oyuncuya vermişsin ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Link vermeyi sevmiyorsun heralde :)

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 01:20
"Target man" olayına girmedim.:) Ama yukarıdada belirttiğim gibi 8 NO'lu MC çok önemli.

QaaN-07
02.Mart.2007, 02:17
İyi de Musti Atak oyuncu zaten Target Man oluyor :D

El Barto
02.Mart.2007, 02:26
11 numaradan iyi target man olur gibi. :p

Deneyelim bakalım neye benzemiş. :D

shamur1
02.Mart.2007, 02:32
Taktiğinde atak oyuncu kullan demişssin ama ?

SiR ToMaSRoSiCkY1
02.Mart.2007, 02:32
Mustafa Abi süper bir taktik yapmışsın.Ben denemiştim zaten sen foruma göndermeden önce başarıyı yakalamıştık.Herkeze öneririm.8 NO'lu MC gerçekten çok önemli.Diego,Van der Vaart gibi oyuncular işi bitiriyor.Bu oyuncular gol kralı bile olabiliyor.

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 02:33
İyi de Musti Atak oyuncu zaten Target Man oluyor :D

8 nolu oyuncudur o şahıs.:)

SiR ToMaSRoSiCkY1
02.Mart.2007, 02:33
Taktiğinde atak oyuncu kullan demişssin ama ?

Van Der Vaart'tan bahsediyor.

El Barto
02.Mart.2007, 02:37
O adamdan target man mi olur ne yaptın sende Mustafa. :D Diyorum sana gel 11'i yapalım target man. :n:

Bende deneyeceğimde Ajax'a gider mi bu taktik abi? :zuhaha

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 02:40
O adamdan target man mi olur ne yaptın sende Mustafa. :D Diyorum sana gel 11'i yapalım target man. :n:

Hemde nasıl oluyor abi.:) Alayına gider abi. :n:

SiR ToMaSRoSiCkY1
02.Mart.2007, 02:42

Bence deneme Ajax'ta Emre Abi:D

GebzeLi1907
02.Mart.2007, 02:52
target man geneLde hava topLarınının falan topLandıgı oyuncu benim biLdiğim yani pivot santrafor diye tabir ediLen oyuncu,8 oLsa oLsa pLaymaker oLur bence..

ama ben oynattım tutuyor diosan bi denemek lazım tabi..:)

3842
02.Mart.2007, 02:58
Galatasaray'a süper olur gibi deneyeceğim , sağlam taktiğe benzio

shamur1
02.Mart.2007, 03:03
Sadece forvetler atak oyuncu seçilir diye bir durum söz konusu değil. Ofansif orta saha oyuncuları da atak oyuncu seçilebilir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hangi versiyonda elde ettin bu başarıları ? 8.0.1 mi 8.0.2 mi ?

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 03:10
Sadece forvetler atak oyuncu seçilir diye bir durum söz konusu değil. Ofansif orta saha oyuncuları da atak oyuncu seçilebilir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Hangi versiyonda elde ettin bu başarıları ? 8.0.1 mi 8.0.2 mi ?

8.0.2'de elde ettim.;;)

emrebeyhan11
02.Mart.2007, 03:10
herşeyden önce taktik için sağol... ama bir şey söylemek istiyorum taktik güzel bir taktik ama atak oyuncu(targetmen) özelliğini pek tavsiye etmiyorum kendimde kullanmıyorum bence bu taktikte atakoyuncu özelliğini kapatın bir de öyle deneyin çünkü fm 2007 deki gibi atak oyuncu özelliği çok büyük yarar sağlamıyor. kullanmış olduğunuz atak oyuncu oyunda pres altında kalabiliyor ve bu da taktiği olumsuz yönden etkileyebiliyor ben şuan atak oyuncu özelliğini kapadım ilk maçta 3-0 gibi güzel bir sonuç aldım(deplasman maçı) bakalım sonraki maçlarda ne olacak....

Aşk-ı Şehir
02.Mart.2007, 03:19
herşeyden önce taktik için sağol... ama bir şey söylemek istiyorum taktik güzel bir taktik ama atak oyuncu(targetmen) özelliğini pek tavsiye etmiyorum kendimde kullanmıyorum bence bu taktikte atakoyuncu özelliğini kapatın bir de öyle deneyin çünkü fm 2007 deki gibi atak oyuncu özelliği çok büyük yarar sağlamıyor. kullanmış olduğunuz atak oyuncu oyunda pres altında kalabiliyor ve bu da taktiği olumsuz yönden etkileyebiliyor ben şuan atak oyuncu özelliğini kapadım ilk maçta 3-0 gibi güzel bir sonuç aldım(deplasman maçı) bakalım sonraki maçlarda ne olacak....

İşinize yaradıysa ne mutlu bana.:) Tabi ki taktiğin üzerinde kendi istediğiniz gibi oynamalar yapabilirsiniz. Bir anektot daha.:) Az önce oynadığım Zenit maçınıda 2-0 kazandım. Ve takımda Van Der Vaart, Olic gibi isimler oynamadı.:)

Alicanfmfan
04.Mart.2007, 03:10
Gayet hoş bir taktik emegine sağlık saten kariyerinide takip ediyordum denerim inş...

KaF KeF
04.Mart.2007, 03:17
Hemen Deniyeceğim Mustafa...Teşekkürler...

Wesley Sneijder
05.Mart.2007, 01:07
Bu dizilişi pek sevmem ama bir deneyeyim, sağol Mustafa.

pogobass
06.Mart.2007, 05:20
bence gayet başarılı bir taktik.galatasaray'da deniyorum.çok hoşuma gitti.ama lincoln pek oraya olmadi gibi onun yerine kimi alsam diye dusunmeye basladim simdiden (:

Aşk-ı Şehir
06.Mart.2007, 05:40
Gayet hoş bir taktik emegine sağlık saten kariyerinide takip ediyordum denerim inş...

Teşekkür ederim. Denemeni öneririm.:)

Hemen Deniyeceğim Mustafa...Teşekkürler...

Konuştuğumuza göre işine yaramış Aykut. Bişey değil ne demek.

Bu dizilişi pek sevmem ama bir deneyeyim, sağol Mustafa.

Dene Cumhurcuğum dene.:) Dizilişe değil sonuca bak. :D

bence gayet başarılı bir taktik.galatasaray'da deniyorum.çok hoşuma gitti.ama lincoln pek oraya olmadi gibi onun yerine kimi alsam diye dusunmeye basladim simdiden (:

Teşekkür ederim. Lincoln'de bence ısrar et. Eğer olmazsa satıp genç bir yetenek alabilirsin.;;)

emrebakir24
09.Mart.2007, 23:08
TAKTİĞİ İNDİRDİM OYUNA GİRDİM TAKTİĞE TIKLADIM "Dosya Aktarılamadı" diye bişi çıktı yardım ltfn....

Kursatt34
02.Haziran.2007, 00:51
Denemek Lazım :) Saolasın.

Defuser
22.Nisan.2008, 16:33
@pogobass:
Lincoln yerine Luis Jimenez'e bak istersen. Teknik özellikleri gerçekten "8" numara tanımına uyuyor. :D Biraz pahalı ama değecektir.

Coupet
22.Nisan.2008, 17:10
bence 4-1-3-2 üzerinde çalışarak güzel şeyler ortaya çıkıyor. ben de bu taktiğin bir değişiği ile (orta sahaları göndermek yerine defansın sağı ve solundan çıkan adamlarla bindirme yaparak) iyi işler yapmıştım. şimdi bu taktiği de indiriyorum.

Defuser
23.Nisan.2008, 16:24
Taktik ""bilgisayarın "total dominasyon" formasyonuna"" karşı dengeyi sağlıyor.

Şu anda Beşiktaş ile Süper Kupa maçı yapıyorum. Dengeli ve sıkıcı :D bir oyun var. Aha, gol attım :D

Edit : Aldım maçı :icon_biggrin:

ByRizeLy
24.Nisan.2008, 01:29
Rizesporda denicem birazdan

knsyr
04.Mayıs.2008, 18:15
taktikleri olduğu gibi bir takıma monte etmek zordur o yüzden taktiğinde mevkisel anlamda biraz değişiklik yapıp fenerbahçeye oturttum. şuan uefada çeyrek finaldeim şampiyonluğu garantiledim haftalar öncesinden, türkiye kupasında yarı final maçını oynicam ayrıca süper kupayı kazandım anlayacağın taktik kullanılacak takıma göre modifiye edildiğinde uzun vadede başarılara olanak sağlıyor. tebrik ederim...