PDA

View Full Version : Orjinal Oyun

OnuldinhoHizmet
03.Mart.2007, 19:35
Dün gece uyuyamadım ve hayallere daldım...Aklıma birden güzel bir fikir geldi Turksportal Fm 2009'u siteden satışa çıkartsa ne güzel olur diye düşündüm... Sitece yöneticileri SI Games le temasa geçselerde orjinal oyun alsanalar şimdi alınan orjinal oyunların miktarı biraz fazla olacak ki düşük bir fiyata alınsın.Bu alınan oyunlara yeni bir kapak tasarımı yapılsa Turksportal reklamı yapılsa ve bir kaç yerle anlaşıp onların da reklamı yapılsa ve orjinal fm 2009 20-30 YTL arasında bir fiyata satılsa herkez kar etmiş olmazmı?Sizce nasıl olur, faaliyete geçirilse tam süper olmazmı???

EĞER YANLIŞ BİRŞEY YAZDIYSAM HERKES DEN ÖZÜR DİLERİM...

shadowrefree
03.Mart.2007, 20:48
bence güzel düşünmüşsün...resmi site olduğuna göre SI yardımcı da olur bana kalırsa...ama bu satış için özel izin falan alınması gerekiyorsa ve maaliyeti olucaksa saten admin arkadaşlar belli bir yükün altına giriyorlar...bir de böyle zahmete katlanacaklarsa hiç gerek yok...

yurt dışından erken sipariş ile oyunu en ucuz 40-50 YTL arasına alabilirsiniz zaten...

ama çok güzel fikir benim çok hoşuma gitti...hem böylelikle orjinal oyun potansiyelini de arttırabiliriz...

a.arıcı-11
07.Mart.2007, 22:05
aslında güzel olur kapağı görebilir gibiyim
Turksportal Interactive'nin katkılarıyla;
Football Menager 2009 şak şak şak şak ve şak:D
fiyatı 30-40 ytl olsa hiç düşünmeden orijinal oynu alırm ama gelgelelim 75-80 milyon beni fazlasıyla aşan bir miktar(o paraya Orjinal forma alırdım yani ben)

Universal
16.Mart.2007, 18:11
Dediğin gibi hayal-i suküt. Ne kadar falza alsan bile çok büyük bir düşüş yaşanmaz. 75 YTL'den 70 YTL kadar düşebilir. Ayrıca bu oyunun Türkiye ulaşmaası zaten oyunun kendisinden pahalı. Ayrıca Turksportal bu oyunu sattığı taktirde devlete gelir vergisi ödeyecek buda oyuna gene vergi eklenmesine neden olur. Şuanki dağıtıcı şirket zaten Turksportal'ın alacağından daha fazla FM alıyor.

shadowrefree
16.Mart.2007, 23:11
neden büyük bir düşüş yaşanmasın ki...ben ön siparişle 45 ytl ye aldım oyunu gerekli zemin hazırlandıktan sonra bu öneri hayata geçirilebilir...illa türkiye tabanlı olacakda değil...amerikadaki adminimiz ilginlese bu işle gümrük de vergi de vermez...alanlara sadece yurt dışından kargolar...alacak olanlar önceden adlarını yazdırıp paralarını yatırır ona göre oyun alınır...bayada alan olur sanırsam...

a.arıcı-11
17.Mart.2007, 03:11
neden büyük bir düşüş yaşanmasın ki...ben ön siparişle 45 ytl ye aldım oyunu gerekli zemin hazırlandıktan sonra bu öneri hayata geçirilebilir...illa türkiye tabanlı olacakda değil...amerikadaki adminimiz ilginlese bu işle gümrük de vergi de vermez...alanlara sadece yurt dışından kargolar...alacak olanlar önceden adlarını yazdırıp paralarını yatırır ona göre oyun alınır...bayada alan olur sanırsam...
valla sen bu siteyi mali polsilere bastıracan vergi ödemeden satış yapılırmı hiç hemde bu kadar açık saçık her fmcinin bildiği bi sitede senin o dediğin kaçkçılığa giriyo

shadowrefree
17.Mart.2007, 04:15
hyr anlatamadım tabiki ceza almalarını istemem...bir edmin amerikada yaşıyordu sanırım...amerika tabanlı bir site kurulsa...oranın vergileri bizden daha düşüktür kanımca...tabiki mali polisler basmasın...:D

Universal
17.Mart.2007, 04:40
ABD'de vergiler eyaletlere göre değişiyor. 50'den fazla eyalet var. Ayrıca Mali Polisler bunlarıda takip ediyorlar. İş bu kadar kolay değil. :)

Ucuz satılması için ya böyle ön sipariş veya çok fazla satın alım olduğu zaman gerçekleşir. Ama Turksportal'ın dağıtıcı firmadan daha fazla satın alabileceğini düşünmüyorum.

yunusgs
17.Mart.2007, 05:09
Güzel bir fikir ama önce SI ile irtibata geçilmesi lazım ve bu işe açıklık getirilmesi lazım.Olursa süper olur.

Djibril
17.Mart.2007, 07:04
Bence aynı şekil devam etsin. Bunca sene gayet güzel işleyen Türkçe FM'lerden sonra büyük işlere girip risk almamak gerekir kanımca.

OnuldinhoHizmet
17.Mart.2007, 23:37
asıl fiyatı düşürecek olan turksportal ın yeni bir kapak tasarımı ile reklam yapıp oyunu satması olacaktır bir kaç yerin reklamını yapsa kapak üzerinde fiyat düşer çünkü hem oyunu satacak para kazanacak hemde reklamdan kazanacak ve SI ile aradaki ilişkiler gelişecek ve aklıma gelen yeni bir fikir daha SI oyuna Türkçeyi orjinalde koysa ve bu sadece Turksportal'ın sattığı oyunlarda olsa Türkçe'yide Turksportal hazırlasa süper olur yani hem orjinalden Türkçe hem kazanç hemde reklam ve iyi ilişkiler...