PDA

View Full Version : crash dumps hatası (son nokta)

arneas
05.Mart.2007, 05:17
bir çok fm severin canını yakan bu hata bende yoktu
ben orjinal oyunu olanlarda çıkmıyor diye biliyordum ve deneye deneye tabir-i caizse zorla bu hatayı çıkarttım

işte benim çıkartmayı başardığım crash dump hatası
http://img136.imageshack.us/img136/7315/crashhataxs3.png

görüldüğü gibi kimi arkadaşların dediği gibi aralık 2009 şu ay şu gün filan çıkmıyor.
her an her yerde çıkıyor.

bana
kayserisporu aldım asistanın mehmet topuz hakkında rapor ver seçeneğine tıkladıktan sonra sezon başında geldi.

peki çözüm ne
1. bu hatayı verdikten sonra oyunu komple sildim
2. belgelerimin içindeki sport interactive klasörünü sildim
3. oyunu yeniden kurdum (farklı bir sürücüye aynı sürücüde denemedim)
4. kurduktan sonra 8.0.2 yamayı kurdum

sorun burda
5. ve çok sevdiğim fm nin data boyutunu "HUGE" yapan panel.fmf dosyasını update klosorunde uygun yere kopyaladım
6. oyunu açtım ve türkiye ligi ile başlattım gelen mesajlardan resimdeki mesaja tıkladım
7. dank diye bir ses herkesin bildiği "crach dumps" hatası

sonra ne yaptım
8. oyunu kapattım (kendini zaten kapatıyor:)
9. çok sevdiğim "HUGE" yamasını sildim
10. oyunu açtım ve aynı mesaja tekrar tıkladım
11. aşağıdaki görüntü geldi (yani sorun kalmadı)

http://img184.imageshack.us/img184/1333/crashhata2ge7.png

sonuç olarak:

muhtemelen bu crash hatası data ile ilgili bir hata
oyununuzun içinde benim yüklediğim "huge" dosyası gibi dosya ve yahut datayı etkileyecek edt ddt gibi dosyalar mevcutsa vay halinize bence bu dosyaları kaldırın sonra tekrar deneyin hata alıyor musunuz.

kullanılan program ve kaynaklar
1. adobe photoshop
2. fm data editor
3. panel.fmf dosyası

saygılar

myeren
05.Mart.2007, 19:10
peki bu edit.ddt dosyası hangisi ayrıca ben senin yaptığın işlemleri yapmadanda bu hatayı alıyorum komple sildim bi ara oyunu 8.0.2 yi yükledim oyuna başladım yinede aldım bu arada oyunum orjinal dayanamadım gittim aldım orjinali boşa gitti onca para yine veriyo hatayı bence senin dediğin gibi edid.ddt de değilde sorun documand settings yada windows da format atarsak çözülür verilen hata töcuman settnings de 18ea_apcommat.txt hatası ve orda öyle bir txt yok ben oluşturdum ama işe yaramadı bu hatanın çözümü yok sigames in beceriksizliği böyle devam ederse oyun cm den beter olur bence seneye yep yeni bir sistem le yep yeni data larla oyunu yapmaları lazım

shadowrefree
05.Mart.2007, 19:17
@arneas

huge yaması zaten gereksiz yazıyordu rehberdeki başlıkda güzelim kariyerden olmaya değmez...ben large ile oynuyorum 22-23 bin oyuncu çıkıyor zaten...bana kalırsa yeter bu kadar da oyuncu...

arneas
05.Mart.2007, 19:20
ben yeni sürücüye kurup denedim hiç bir sey kurmadım oyuna ek
bende 18ea diye bir hata vermedi
çıkarsa onunda hatasına bakarım
dedigin gibi windowsu kople silmek yeniden kurmak gerekebilir
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
myren farklı bir sürücüye kurup tekrar denesene

myeren
05.Mart.2007, 23:20
18 ea hatası diye vermiyo ztn crash dumps hatasını aldıktan sonra oyun kapatılması gerekiyor denen hatatada hata raporunu incelediğinizde hatanın 18ea_apcommad.txt den dolayı kaynaklandığını görürsünüz bu arada huge lage huge dediğin veri tabanı boyutumu ben küçük veri tabanınında oynuyorum yani dolayısıyla bende sorun olmaması lazımdı yanlız şunu denemedim sürekli olarak 6 ve üstü ligleri oynanabilir açtım belki tek açınca sorun çözülür belki ama hilesiz bir oyundada tek oynanabilir lig çok kötü ben mesela atletico madridde iyi bir başarı elde etmişken benim gidebiliceğim en büyük klüpler barce ve real tamam küçümsemiyorum ama ispanyada sınırlı kalmış oluyorum

arneas
06.Mart.2007, 05:27
anladım myeren
18ea hatanın kodudur muhtemelen onuda sigames bilmeli bana göre

evet huge data boyutunu ifade ediyor
bende 117lig açılı ve türkiye oynanabilir sadece ama sorun olmadı

ben aynı sürcüye bir keç kere kurdum crash hatası devam etti farklı bir sürücüye kurup denedin mi