PDA

View Full Version : TSL 25. Hafta | Galatasaray - Kayserispor

goosfraba
06.Mart.2007, 02:13
http://img248.imageshack.us/img248/9782/gsxk6.jpg

El Barto
06.Mart.2007, 02:16
Galatasaray kötü gidiyor. Kayseri'de son hafta puan kaybetti. Sami Yen'de Kayseri çok zorlayacak Galatasaray'ı ancak bu maçtan galip çıkacağını düşünmüyorum. Berabere biter bence.

El Comandante
06.Mart.2007, 02:22
Bu maci mutlaka almamiz gerekiyor,cok zor mac oldugunu biliyoruz ama sampiyonluk yolunda atlamamiz gereken bir engel...

mert_fox
06.Mart.2007, 02:25
Şampiyonluk yarışından kopmamak için mutlaka kazanmamız gerekiyor.Futbolcular ve Kalli elinden geleni yapacaktır.

deniz.91
06.Mart.2007, 02:45
Çok çetin bir maç olacak kayserispor denizliye kaybettiği puanı istanbulda telafi edecek eminim üstten uzaklaşmamak için en kötü beraberlik

BlackEagle19o3
06.Mart.2007, 02:48
Kayseri çok iyi top oynuyor.Gs ise bana göre tam tersi...Kayseri puan çıkartır;)

Emurafu
06.Mart.2007, 02:59
Galatasaray çok kötü top oynadıgına inanmıyorum.1.5 haftadır üstümüzde kara bulutlar dolasıyor..Futbolcular artık kredilerinin kalmadıgını biliyorlar bu yüzden bu maçı alırız..

Aykan19o3
06.Mart.2007, 03:28
Galatasaray için zor maç olucak sonucu kestirmek mümkün değil..

yunusgs
06.Mart.2007, 03:34
Geçen haftaki mağlubiyeti telafi etmemiz lazım.Kayserispor da geçen hafta puan kaybetti.Ama maç Samiyende ve zor da olsa alırız diyorum.Bu arada fixtürümüz çok avantajlı:

Kayserispor Ev
Ankaraspor Deplasman
Denizlispor Ev
Gaziantepspor Ev
Gençlerbirliği Deplasman
Trabzonspor Ev
İBB Deplasman(ama İstanbulda maç deplasman sayılmaz)
Fenerbahçe Ev
Sivasspor Deplasman
G.Oftaş Ev

Topu topu 3 tane İstanbul dışında oynayacağımız maç var bunlardan iyi sonuçlar alırsak Sami Yendeki maçlarımızı da alırsak şampiyon olabiliriz.

DisCo
06.Mart.2007, 03:39
Bunlar kesin kural değildir ancak Ali Samiyen'deki Kayseri maçlarını çok rahat geçiyoruz.

Herkes kötü gidişata bir yenisi daha eklenecek desede bence bu maçı kazanacağız. Çünkü artık kaybetme şansımız yok.

GeNç KaRTaL
06.Mart.2007, 04:51
Galatasaray bu maçta silkelenip kendisine gelecek ama karşısındada Kayseri gibi bu ligin kalburüstü takımlarından birisi olacak.Maçın Sami Yen'de olması G.Saray için artı.Bu maçta şu kazanır böyle biter demek güç.Her türlü sonuç çıkabilir.İnşallah Kayseri G.Saray'a puan kaybı yaşatır rakiplerimizden Galatasaray şampiyonluk yarışında üst üste darbeler almış olur..

Fıratcan Alçınkaya
06.Mart.2007, 05:15
Gerçekten çok çok zor bir maç olacak. Kayseri çok formda kazanadabilir maçı 3ihtimalli bir maç..

shadowrefree
06.Mart.2007, 09:04
iddaa oynuyacak olsaydım x2 vereceğim bir maçtı...kayseri eline geçen şansı bana kalırsa kullanacaktır...kazanırsa belki şampiyonluk için 5. takım olarak adını yazdırabilir mücadeleye...çok formda olmalarıda ayrı bir avantaj...en son mağlubiyetini 25 kasımda deplasmanda sivasdan almış kayserinin ağır basmasını sağlıyor...

sezon başından beri aklından şüphe ettiğim ve yaşına rağmen ayakta durabilen feldkamp ın akıl almaz kararlarına rağmen gs nin buraya kadar gelmesini hayretlerle izliyorum...bir o kadar da futbolcuları takdir ediyorum...bu maç gs için bana kalırsa dönüm maçı...bu maçı kaybederlerse haftaya düşme potasındaki ankaraspor a konuk olacaklar...çok zor iki maç bekliyor onları...liderliği ve derbiyi kaybetmenin vermiş olduğu demoralize ve yönetim kargaşası gs yi etlileyecek faktörlerden biri...

anilton
06.Mart.2007, 22:56
G.Saray çok kötü oynamasada,ligin ikinci yarısının ilk haftalarındaki performansından eser yok.O süper pres yapan takım yok ortada son haftalarda.Kayserispor ikinci yarının en iyi takımlarından birisi.Mücadeleye kazanmak için çıkarsa puan alabilir.Ama kapanırsa G.Saray açabilir Kayseri'yi.İlk ihtimal beraberlik...

uAsamet91
07.Mart.2007, 00:17
Kayserispor İstanbuLda Galatasaray'a diklenemiyor...Kazanırız

Fernando Gago
07.Mart.2007, 00:45
Kayseri genelde İstanbul maçlarında fark yiyiyor.Bu maçı Kayserini kazanma ihtimali yok bence En fazla beraberlik çıkarabilir

RoNNiE91
07.Mart.2007, 04:42
Kayserispor her ne kadar dişli bir takım olsa bile İstanbul'da Galatasaray'dan puan çıkaracağını zannetmiyorum.Üstelik Galatasaray iki haftadır puan alamazken yarıştan kopmak istemeyeceklerdir.

Onurap
07.Mart.2007, 05:49
Kayseri kendi sahasında istanbl takımlarına kök söktürürken istanbulda nal topluyor.Tahminim 2-0 alırız..

PesimiSTyLa
07.Mart.2007, 05:52
Kayseri ye karsı oynanan İstanbul maclarında Kayseri ne kadar formda olsa da kazanmıştık. Bu macta bence öyle olacak, takım ne yapıp edip macı alacaktır. 2-1 skor tahminim.

Cengo
07.Mart.2007, 11:56
Galatasaray kaybederse havlu atacak, tahmini zor maç..

eXcitinG
07.Mart.2007, 16:38
GaLatasaray rahat kazanacaktır. Kayserispor Pres yapan takımLara karşı tutunamaz. Kayserispor un oyun sistemi Fenerbahçe ve Beşiktaşı zorLayacak yapıda. GaLatasaray karşısında ve depLasman karneLeri çok iç acıcı oLmadığı için şans vermiyorum.

a.arıcı-11
07.Mart.2007, 21:52
kayseriye istanbulun havası suyu iyi gelmiyo 3-4 yiyip gidiyolar hep bence ona benzer bir maç olur ve gs rahat kazanır diyorum

deniz.91
08.Mart.2007, 02:43
Tolunay hoca ile istanbul fobisi attığımızı düşünüyorum bjk deplasmanında çok iyi oynamamıza rağmen galibiyeti kaçırımşıtık

Emurafu
08.Mart.2007, 06:36
SONG YARIN YOK!
son antrenman sırasında sağ uyluk arka adalesinden sakatlanan Rigobert Song’un tedavisine hemen başlandı. Song, Kayserispor karşılaşması kadrosunda bulunamayacak.

Kaynak:Resmi Site

Servet ise sakat sakat oynayacak..Helal Olsun servet'e adam ne zaman görev verilse oynuyor..Beşiktas macındada sakat sakat oynamısdı..

Emre hızlı biri,Ara toplarında agır kalmıyor..Ortasahamız prese devam ederse defansa pek görev düsmez..

Hasan 18 kişilik kadroda olacakmış..Lincoln ilkonbirde olacakmış..

ordulu5252
08.Mart.2007, 07:49
Song'un olmaması Glatasaray'ı o kadar etkilemez...11 Servet olacaktır sahada :)
Yerine Emre var ama tecrübe farkınıda yavaş yavaş alacaktır.....
Kayserisporlu oyuncuların kafaları çok karışık özelliklede Gökhan'nın kafasın çok karışık ve eski performansı yok.....
Galatasaray'ın Ali Sami Yende Kayserispor'a karşı ezili bir üstünlüğü var bu maçtada tarafatarın desteğiyle Kayserispor'u yenecektir....

El Comandante
08.Mart.2007, 16:54
Vallahi ligdeki en zor macimiz bu mac.Rakibimiz bence ligin en iyisi,en iyi top oynayan takimi.Bence rahatlar,ligde son 7 macta 6 galibiyet 1 beraberlik aldi bu takim.Ben oynanan futbola,Feldkamp´a inanmadigim icin,buradan bir galibiyet cikarmamizin cok zor oldugunu düsünmekteyim.

deniz.91
08.Mart.2007, 17:38
Bu maçta toledo oynamayacak gökhan ise belirsiz kayersipor adına önemli eksikler ancak yerini doldurabilecek kapasitede oyuncular var özellikle cangele çok hareketli servetin üstüne oynarsa mutlaka serveti hataya sürükler servet ağır oyuncu çünkü inşallah bzie lazım olan puanları alırız forvette iglesias - cangele ikilisi olacak heralde gökhan olmazsa

ordulu5252
08.Mart.2007, 17:55
Galatasaray-Kayserispor maçları zor geçer diyorlar ama Galatasaray Kayserispor'u Ali Sami Yende çok rahat bir biçimde yeniyor.....
Galatasaray seyircininde etkisi altında Kayserispor'u çok rahat yener....
Yinede 1-0 olsun bizim olsun :)

sitte
08.Mart.2007, 18:10
Gs maçı 3-1 alır ama 90+'da atmadan:D

YusufT
08.Mart.2007, 18:30
Lincoln bügün Galatasaray'i galibiyete tasiyan isim olacak. Mac 2-0 bitebilir.

GeNç KaRTaL
08.Mart.2007, 22:09
2 hafta önce Kasımpaşa bu sahada 3 puan çıkarmadı mı? Kayseri onlardan daha kaliteli bir takım değil mi? Nedir bu geçmiş maçlara bakıp rahat yeneriz düşüncesi anlamakta zorlanıyorum.Kayseri ligin kalbur üstü takımlarından.Galatasaray zorlanacaktır.Tolunay hocayla ayrı bir havada yakaladılar..G.Saray kazanamaz demiyorum ama öyle rahat galibiyet falan alamaz diye düşünüyorum.Heleki son haftalarda ortaya konan oyunla hiç alamaz..

Nedvedmania
08.Mart.2007, 22:26
Kasım paşa ligin sonuncusu bizi yendi ozaman .madem en kötü takım bizi yeniyor diğer takımların hepsi yener. Böyle bir düşünce olabilirmi ya :) Eğer gerçekten öyle olsaydı Galatasaray ligde sonuncu olurdu.

Futbolda herşey olabilir. Bir söz vardır "Maç 90 dakika (bazı takımlar için uzatmada işe yarıyor :D) top yuvarlak.

Küçük takım büyük takım diye birşey yok bunun örneğini hem burada hem avrupa maçlarında sıkça gördük.

Not:şemsi sözüm sana değil yanlış anlama genelden bahsediyorum ;;)

GeNç KaRTaL
08.Mart.2007, 23:05
Benim demek istediğimde bu zaten Cihan.Rahat kazanılacak maçlarda var ama Kayseri maçı bu maç değil bence.

Onurap
09.Mart.2007, 00:16
Niye kazanmayalım?Galibiyet sadece çok iyi futbolla mı oluyor..Sen daha iyi bilmen gerekirdi :D

GeNç KaRTaL
09.Mart.2007, 00:28
Hayır canım rahat galibiyetler genelde iyi futbolla oluyor.;;) Anlamamışın ne demek istediğimi.Galatasaray tabii ki kazanabilir.Kayseri'de kazanabilir.Beraberede bitebilir.Kayseri kolay rakip değil..

El Barto
09.Mart.2007, 00:39
Kayseri'den Kasımpaşa'nın yaptıgını yapmasını bekliyoruz. :p

Galatasaray karşısında Kayseri'yi açıkçası şanslı buluyorum ancak maç berabere bitecek...

ordulu5252
09.Mart.2007, 01:41
Galatasaray'ın işte kadrosu:

GALATASARAY: Aykut, Sabri, Emre, Servet, Hakan Balta, Mehmet Güven, Mehmet Topal, Lincoln, Arda, Nonda, Ümit Karan

Barış'ın olmaması çok dikkat çekici bugün sağ kanatta zorlanabiliriz ataklarımız büyük ihtimale sıkça Arda'nın kanatından gelişecek....

Emurafu
09.Mart.2007, 01:41
Sabriye kim yardım edecek....Arkadaslar sag taraf yol gecen hanı cangele,Gökhan geniş alanları seviyor...

------------Aykut----------------
Sabri---Emre---Servet--HakanBalta
Mehmet Güven--Mehmet Topal-----Arda
--------------Lincoln-------------- -
---------Ümit--------Nonda---------

Sag taraf rakipler için maden suan:)

Gökhan-Cangele kayserini ekmegine yag sürdük..Ha ortasahamız rakibe sürekli pres yapar eger top yapmamasını saglarsa iyi..Ama araya atılan toplar çok sıkıntılı oalcak..
Barış yorgunmuş ondan dinlendiriliyomuş..Barusso 18 kişilik kadroda yok..

GeNç KaRTaL
09.Mart.2007, 01:45
GALATASARAY
Aykut
Sabri
Emre
Servet
Hakan Balta
Mehmet Topal
Arda
Mehmet Güven
Lincoln
Ümit
Nonda

KAYSERİSPOR
Ivankov
Ali Turan
Aydın
Koray
Ragıp
Saidou
Kemal
Mehmet Eren
Cangele
Mehmet Topuz
Gökhan Ünal

anilton
09.Mart.2007, 02:34
Sabri attı G.Saray 1-0 önde...

G.Saray maçı kazanacak büyük ihtimalle,çünkü erken gol bulduğu zaman takım havaya giriyor ve devamı geliyor...

a.arıcı-11
09.Mart.2007, 02:37
golün geleceği belli idi kayserinin bırakın atak yapmayı 3 pas üst üste yapabildiğini bile görmedim gs 3-4 yapar bu maçı sabrinin gölü güzldi bu arada

IcedEarth
09.Mart.2007, 02:41
Arkadaş ben bu Feldkamp'ı anlamıyorum. Orta sahada oynatabileceği bir yığın adam varken (Barusso olsun, Barış olsun, Serkan olsun, Carrusca olsun, Ayhan olsun) gidip neden Mehmet Güven'i oynatıyorsun? Allah'tan Kayseri bugün pek iyi futbol oynayamıyor. Yoksa bugün bizi harcarlardı.
Edit: Bu arada 2 oldu Ümit Karan attı, Kayseri bir kere daha Sami Yen'den çıkamayacak anlaşılan. ;;)

El Comandante
09.Mart.2007, 03:05
Mehmet Güven iyi oynuyor yahu,hemen tepki göstermeyin.

Ilk yari iyi oynayan taraftik,rahat götürüyoruz, maci alacagiz ...

PesimiSTyLa
09.Mart.2007, 03:09
Bugün takım çok iyi oynuyor. Yine ortasahamız cok koşuyor ve neticede goller geldi. Sabrinin golü sampiyon oldugumuz yıl yine kayseri ye attığı gole cok benziyor. O.Sahamız böyle koşsun, bassın kazanamayacagımız mac yok. Bugün de görüyoruz bilmem kac mactır yenilmeyen kayseri ye 3 pas üst üste yaptırmıyoruz. Bu oyunu sürdürmeliyiz.

yunusgs
09.Mart.2007, 03:10
Evet maçı rahat kazanabiliriz şampiyonluğu bırakmayacağız.

Fernando Gago
09.Mart.2007, 03:12
Kayserispor her zamanki gibi İstanbul'da silik oynuyor.Galatasaray farkı daha da artıracak bence.

DisCo
09.Mart.2007, 03:18
2 hafta önce Kasımpaşa bu sahada 3 puan çıkarmadı mı? Kayseri onlardan daha kaliteli bir takım değil mi?

Nedir bu geçmiş maçlara bakıp rahat yeneriz düşüncesi anlamakta zorlanıyorum

Amaç tartışma değil ancak Genç Kartal kardeşimin bir yanlış düşüncesini söyleme gereği duydum. Daha öncede bu tarz mesajlarına denk gelmiştim.

Şimdi maçlar için yorum yapılırken, son zamanlarda oynanan oyun, kimin sahasında oynandığı, hangi futbolcuların yer aldığı, geçmişte yapılan maçlar, bu maçın iki taraf için önemi vs. göz önüne alınır. Ona göre yorum söylenir. Biz buna öngörü diyoruz. Sende bundan şikayetçi oluyorsun. Ama bilmediğin birşey var şikayetçi olduğun şeyi sende yapıyorsun.

2Heleki son haftalarda ortaya konan oyunla hiç alamaz..

Galatasaray'ın ASY deki Kayseri üstünlüğüne bakarak yorum yapanları eleştiriyorsun, sende geçmiş maçlarına bakarak yorum yapıyorsun. Bu takım her maça Kasımpaşa oyunuyla mı çıkıyorda geçmiş maçlara takılıyosun. O açıdan ya eleştirmicez yada eleştirirken aynısını bizde yapmıcaz. Umarım yanlış anlamazsın neyse.

Gelelim ilk yarı değerlendirmesine, ortada giden bir maç oluyor ama skor Galatasaray lehine oluştu. O açıdan maçın dikkati çeken kısımlarına değineceğim.

Uğur'un yokluğunda Sabri'nin gelen bu golü çok iyi oldu. Sabri daha güvenle oynamaya başladı buna ihtiyacımız vardı.

Ümit Karan yine nasıl aldı döndü vurdu vallahi helal olsun bu adama.

Galatasaray şampiyonluğa oynuyorsa şu zemini halletmeli, özellikle ilk yarı hücum yaptığımız kalede tam vuruş anlarında top sürekli sekiyor.

Lig Tv'de yeni spikerler bulmalı, Sabri'nin şutunu Ercan Taner anlatsaydı aniden gelen golün zevkine daha çok varırdık.

Son olarak görüntülerde görünmüyordu ama taca çıkan top için spiker şu ifadeyi kullandı. Kalli çok şık bir hareketle topu aldı ve oyuncularına ulaştırdı. Ardından görüntü geldi eliyle alıyor topu koptum vallahi. :icon_lol:

yunusgs
09.Mart.2007, 03:19
Silik oynamıyorlarda son vuruşlarda etkisizler.

EreN
09.Mart.2007, 03:23
Kayseri çok isteksiz, resmen maç bitse de gitsek havası hakim. Sabri güzel gol attı. Mehmet güven biraz heyecanlı. Lincoln etkisiz. Mehmet Topal şahane.

yunusgs
09.Mart.2007, 03:36
Çok sıkıcı bir 2.yarı geçiyor.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Biraz hareketlendi oyun bu dakikalarda.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Aykut bugün bazı pozisyonlarında yaptığı kurtarışlarıyla iyi oynuyor.

Fıratcan Alçınkaya
09.Mart.2007, 04:09
Tebrikler GS... Kayseri İstanbul deplasmanlarındaki kötü sonuçlarına bir yenisini ekledi...

yunusgs
09.Mart.2007, 04:10
Tebrikler Aslanlarım 3 puan bizim böylelikle puan farkını korumuş olduk.

El Comandante
09.Mart.2007, 04:14
Aykut,Topal ve Servet macin en iyi isimleriydiler.Karan ve Arda da iyilerdi.

Kayseri bugün kötüydü,onlari orta sahada bozduk.Ama yine de 2.yari da net pozisyonlar buldular Aykut bunlara gecit vermedi.

Ben Aykut kalede olunca daha rahat mac izliyorum nedense,kalede hep o olmali :)

Servet ve Topal ..

Onlarin hakkinda ne desek az.Formanin hakkini sonuna kadar veriyorlar.METIN gibi oynuyorlar.Helal olsun aslanlar !

yunusgs
09.Mart.2007, 04:22
Evet Baran abi iyiki Barusso Mehmet Topalı kesemedi.Servet ilk geldiğinde eleştiriliyordu ama şimdi harika.Aykut da bence de her maç Aykut oynamalı.Ümit Karan da gollerine devam ediyor.Arda da harika hepsine cani gönülden tebrikler.Ayrıca Sabri de kendini bulmaya başladı.

Nocna Mora
09.Mart.2007, 04:22
Aykut neler yapabileciğini gösterdi. Servet'te defansta kuş uçurtmadı. Mehmet GÜven kötüydü. Sabri'de eski Sabri olmuş bu da iyi bir haber ayrıca Mehmet Topal formasının hakkını sonuna kadar veriyor tebrikler...

Onurap
09.Mart.2007, 04:25
Sabri dediklerimizi duydu sanki çok istekliydi bence maçın adamıydı kilidide o açtı..Arda çok isteksizdi ruhen sahada değildi..Servet ve m.topal şahaneydi.E.güngörde iyidi bu çocuk ara pası kesmede songdan 10 kat daha iyi.Topuda oyuna düzgün sokabilirse gs banko olur..M.güvende iyidi sakin ve kontrollü oynadı..Sonuç olarak liderliği hak edecek br futbol oynadık...Skor tahminide tutturdum :D

PesimiSTyLa
09.Mart.2007, 04:30
Aykut , Servet ve En iyisi Mehmet Topal !

Söylemiştim kazanacagımızı iyi oynadık bastık kazandık. Mehmet Topal a denilecek laf yok son dakikaları sakat sakat oynadı harika oynadı helal olsun !

Tebrikler Cimbom'um. Takipteyiz !

Emurafu
09.Mart.2007, 04:52
Barusso geldiginde,Ayhan iyileşdiginde Topal oynayamaz deniliyordu.Topal hala oynuyor..Topal sana Helal olsun..Örümcek Topal.Son dakikalarda sakat sakat fedakarca oynaması bana Kaptan Bülent'i hatırlattı. Aynen devam Mehmet,sen bizim yıldızımız olacaksın.

Ümir karan'a verilen cezalar yaramış..Ümit ne kadar kosdu..Hele defans'a yardım etmesi süper..

Lincoln böyle oynayacaksa;Feldkamp göstersin o meşhur (!) disiplinini ve yedeğe çeksin. Biraz ayıp olmaya başladı çünkü her pozisyonda kendini yere atması.

Nonda(Hakan niye oynuyor gördük),Lincoln acayip formsuzlar..Takımı yavaslattılar.

Servet bugün yine igne ile oynadı..Savaşıyor,çalışıyor,didiniyor,hata da yapıyor ama taraftarın alkışını hakediyor.

Servet, Mehmet Topal ve Ümit Karan iyi ki bu takımda var. Hiç kendilerini bozmadan oyunda kalıyorlar. Haftalardır iyiler.

Sabri ve Aykut için olumlu bir maç oldu..

Son olarak;Selcuk dereli'yi hiç begenmedim..Taraftarlar'ın Selcuk gol gol demesi ilginçdi..

anilton
09.Mart.2007, 04:59
Tebrikler G.Saray,Kayseri gibi zor bir takımdan rahat üç puan alarak takibini sürdürdü...

Onurap
09.Mart.2007, 05:22
CİM BOM GELENEĞİ SÜRDÜRDÜ!..

Kayserispor ile İstanbul'da yaptığı lig maçlarının tamamından galip ayrılan ve şimdiye dek rakibine tek puan dahi kaptırmayan Galatasaray, bu geleneğini sürdürdü.

Rakibini bu akşamki mücadelede 2-0 mağlup eden Galatasaray, Kayserili renktaşıyla evinde yaptığı 13. lig maçını da kazanırken, toplam 43 gol atıp, kalesinde sadece 8 gol gördü.

İki takım arasında İstanbul'da yapılan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Sezon Sonuç

--------- -----

1973-1974 1 - 0

1974-1975 2 - 0

1979-1980 2 - 0

1985-1986 5 - 2

1992-1993 4 - 2

1993-1994 3 - 1

1994-1995 2 - 1

1995-1996 5 - 0

1997-1998 5 - 1

2004-2005 5 - 1

2005-2006 3 - 0

2006-2007 4 - 0

2007-2008 2 - 0

İlginç gerçekten..

deniz.91
09.Mart.2007, 05:36
Bugün ilk yarı ks çok kötü bir oyun sergiledi ikinci yarı biraz daha etkili olsada yinede çok kötüydü topuz hiçbirşey yapamadı ikinci yarıda budluğumuz net pozisyonları değerlendirsek maç berabere bitebilridi sağlık olsun yine 5. sıraya demir attık türkiye kupasını alırsak o bize yeter bu sezon

GeNç KaRTaL
09.Mart.2007, 06:00
Galatasaray'ı tebrik ediyorum.2.yarının en formda ekibini çok zorlanmadan 2-0 yendiler.Maç öncesinde arkadaşlar rahat galibiyet alır dediğinde Kayseri gibi bir takıma karşı rahat galibiyetin zor olacağını söylemiştim.Kayseri bugün beni yanılttı.Üst sıralar için daha hevesli bir oyun beklliyordum onlardan ama olmadı.

Aslında Galatasaray'da bugün öyle ahım şahım bir oyun ortaya koymadı bence.Sabri'nin müthiş golü ile öne geçtiler.Sabri genelde böyle topları dağlara taşlara vururdu ama bu sefer çok iyi vurdu ve gol oldu.Kalecinin o topu çıkarması zordu.Geçen hafta bize karşı iyi oynamamıştı.Moral olmuştur.Üstüne Galatasaray 2.golüde bulunca rahatladı.2.yarı Kayseri gol bulamayınca maç böyle bitti.Tekrar tebrikler.Bu maçta yaşanacak bir puan kaybı şampiyonluk yolunda derin yaralar açabilirdi.Önemli bir galibiyet..

@Disco

Burak abi ben eleştiriye açık bir insanım.Söylediklerinden gram rahatsızlık duymadım.Hakkımdaki düşüncelerini çok iyi anlatmışsın.Lakin benim sözlerimin hala arkasındayım.Gs bu maçı zorlanmadan kazanmış olsa bile..

Bir maç öncesinde yorum yapılacaksa bu son zamanlardaki form durumuna,takımın moraline,sakatlık durumuna bakılarak yapılır.Geçen sene 2 takımın arasında yaptıkları maçlara bakılarak yapılmaz diye düşünüyorum.Mesela geçen sene biz Rize karşısında bu kadar zorlanmamıştık.Ama bu sene zorlanıyoruz.He Galatasaray son sezonlarda böyle diyebilirsin.Kayseri'de hoca değişikliği oldu.Galatasaray'da kadro değişikliği oldu.Galatasaray son haftalarda çok moral bozucu mağlubiyetler aldı.Arada Fenerbahçe galibiyeti olmasa belki durumlar şu an farklı olabilirdi.Kayseri'de son dönemde çok formdaydı.Bende bundan dolayı geçmiş sezonlara bakıp bu maça yorum yapmanın yanlış olduğunu düşündüm ve yanıldım.Belkide Kayseri'li oyuncular gerçekten mental olarak Ali Sami'yendeki maçlara konsantre olamıyorlar.Ya da bugün Sabri'nin o müthiş golü olmasa son dakikaya kadar direneceklerdi.Futbol bu.Adama bikinide giydirir,jartiyerde..:icon_biggrin:

Ayrıca istediğiniz kadar alıntı yapıp noldu diye hesap sorabilirsiniz.Sorun değil..:)

Onurap
09.Mart.2007, 06:11
"Kimse heveslenmesin"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, bu sezon şampiyon olacaklarını söyledi. Polat, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonluk potasında 4 takımın olduğunu belirterek, ''Bu sene şampiyonluk kupasını Galatasaray kaldıracak. Kimse heveslenmesin'' dedi.

Adnan Polat, ligin ikinci yarısının çok iyi futbol oynayan takımı olan Kayserispor ile bugün mücadele ettiklerini ifade ederek, ''2-0 net bir galibiyet ile 3 puan aldık. Yarış kafa kafaya sürüyor. Biz bu yarışı sonuna kadar kovalayacağız'' derken, lig lideri Beşiktaş'ın şansının yaver gittiğini vurgulayarak, ''Ama bakalım ne kadar sürecek'' diye konuştu.

Galatasaray'ın ilk golünü atan Sabri ise attığı golden dolayı mutlu olduğunu ifade ederken, golden sonra Hakan Şükür'e koşmasıyla ilgili soruyu, ''Hakan Şükür takımın her şeyi. Çok iyi bir insan. Tüm takım onu seviyor. Ben de seviyorum. Benim için ayrı bir yeri var. O yüzden golden sonra ona gitmek istedim. Güzel bir mutluluk oldu benim için'' diye yanıtladı.

Son haftalardaki performansıyla teknik direktör Feldkamp'ın ve Galatasaray camiasının beğenisini kazanan savunma oyuncusu Servet de sakatlıklarına rağmen fedakarlık yaptığı için özellikle Feldkamp'ın övgüde bulunduğunu düşündüğünü ifade ederek, ''Başkası bu şekilde sahaya çıkamaz. Ben antrenmanlara ve maçlara çıkıyorum'' dedi.

Kayserispor karşısında başarılı bir performans sergileyen kaleci Aykut, uzun zamandır Galatasaray'da olduğunu vurgulayarak, ''Burada 4 sezon oldu. Yerli kalecilere daha fazla şans verilmeli. En son Fenerbahçeli Volkan'ın performansını gördünüz. Takımı üst tura çıkardı'' diye konuştu.

Kaynak: AA

GeNç KaRTaL
09.Mart.2007, 06:22
Sayın Adnan Polat geçen haftada lider biz olacaz diyordunuz,kimse heveslenmesin diyordunuz.Sonuç? Millet takmış bizim şansımıza..O zaman bugün sabri'nin golüde şanstı.Top şansa önüne düştü vurdu gol oldu.Ümit Karan'ın golüde şanstı.Yine şansına top önüne düştü gol oldu.Golün şans olma kritelerleri dakikasına mı bakıyor? Gs bu sezon kaç kere son dakikalarda gol buldu ona bakınız.Ya da şampiyon olduğu sezon.Böyle konuşmakla eline ne geçti Adnan Polat'ın? Biraz dikkatli olmak lazım.Rakibe saygı duymak lazım..

gerrrard
09.Mart.2007, 07:01
Yahu Şemsi adam bişey dememişki. Sadece takımına sonuna kadar güvendiğini göstermiş.

DisCo
09.Mart.2007, 07:20
Ayrıca istediğiniz kadar alıntı yapıp noldu diye hesap sorabilirsiniz.Sorun değil..:)

Başkasını bilmem ama ben o anlamda alıntı yapmadım. Daha önce Beşiktaş-Galatasaray başlığında bir arkadaşımız; Galatasaray bu maçı alırsa %80 şampiyon olur demişti.

Sende ligin bitmesine bir hafta mı kaldı demiştim.

O zamanda aklımdan bu bir öngörüdür diye geçirip birşey yazmamıştım. Şimdi tekrar görünce belirtmek istedim.

Mesela Hakan Şükür'ün gol attığı Fenerbahçe maçlarını kaybetmiyoruz. O gol atınca belkide bu psikoloji sayesinde kazanıyoruz.

Bakıyosun Beşiktaş'ın Rize'ye şansı tutmuyor. Hatta kupa maçında yorumumda vardı. Bu takım herkesten 5 yiyor ama Beşiktaş'a karşı şansı var kazanırsa bu anlamda kazanır dedim. Rize Bjk'yi eledi.

Fenerliler her Galatasaray maçına izlemeyelim nede olsa kazanıyoruz diyorlar.

Kısaca bu tarz şeylerin gerçektende bir uğuru var ve en zor dönemde bile takımların imdadına yetişiyor.

Son olarak kötü niyetle birşey yazmadım zaten lafı başka anlamlarda anlayıp sorun çıkarmayacağını bildiğim içinde eleştireyim dedim. Bu açıdan da teşekkürler.

Galatasaray rahat kazandı bugün. Belki çok pozisyon bulmadı ama isteyen taraftı. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Kayseri'nin atağı sonucu topun ilk kez Aykut'a gelmesi dk. 67'de gerçekleşti. Daha sonra 70'te İglesias'ın yere sektirerek vurduğu kafa topu var. Maç 2-0 olmasaydı Galatasaray rölantiye alıp bu pozisyonları verirmiydi orasıda tartışılır.

YusufT
09.Mart.2007, 07:20
Lincoln bügün Galatasaray'i galibiyete tasiyan isim olacak. Mac 2-0 bitebilir.

Skor tahminin yine tuttu... :D

Emurafu
09.Mart.2007, 07:42
Aykut maçtan sonra verdiği röportajda; Mehmet Topal mükemmel oynadı, sakatlanmasına rağmen maçtan çıkmadı aslan gibiydi dedi.Ben bu maçta övgüyü hakedecek birşey yapmadım konuşulması gereken kişi Mehmet Topaldır dedi

Muhabir de şaşırdı:D

Maç skoru farklı olsa oyun baska olurdu..2-0 yapınca takım yaslandı beklemeye basladı..Son 10 dakika'ya kadar Aykuta top gelmedi..Mehmet sakatlandı takımda oyundan düsdü..Kayseri 2 pozisyon buldu.Aykutta cıkardı.bu kadar basit.Maç geneline baktıgımızda kayseri bosa pas yaptı..Hakan ünsalında dedigi gibi show maçında sandılar kendilerini:)

DisCo
09.Mart.2007, 08:24
Yine konuşmasının devamında Ümit Karan'ı övdü. Bu kadar zamandır beraber oynuyoruz. Böyle koştuğunu görmedim dedi. Tabi Servet'ide boş geçmedi.

Kısaca gösterdiği performansın yanında mütevazi tavrıda Aykut'u gözümüzde daha da büyüttü.

Ayrıca hala ısrar ediyorum. Lig tv spikerlerine karşıyım. İkinci yarı boyunca Mehmet Topal'a sürekli Lincoln dedi. Öztürk Pekin çok hata yapıyor. Birisi uyarma ihtiyacı hissetmiyor mu acaba. Frikik oluyor korneri atıyo diyo vs. Komik yani.

GeNç KaRTaL
09.Mart.2007, 17:44
Burak abi o cümleyi sana karşı sarfetmediydim.Maçtan önce yaptığım yorumlar eminimki bir çok Gs'linin hoşuna gitmemiştir.Bu yüzden içlerinde kalmasın dedim.:icon_biggrin:

Gökay abi tamam takımına sonuna kadar güvensin ama rakibi küçümseyerek değil..

Nedvedmania
09.Mart.2007, 18:10
Dün stattaydım çok eğlendik :D Galatasarayın yüzüncü yıl tezahuratının sadece OooOoO lu kısmını söyleyip bi biz bi yeni açık süper şov yaptık :D

Maça gelince çok güzel oynadık nonda güzel oynuyordu ama neden çıkardı anlamadım . Top kapmalarımız çok güzeldi. Servet ve aykut maçın yıldızıydı :) Lincoln kendini göstermek için birşeyler yapmak istedi ama yapamadı belkide sade oynasa daha güzel oynar.

Mehmet Topal maç da sakatlanmış aykutla maç esnasında konuşmuşlar ve Mehmet Topal sizi yanlız bırakmıyacağım diyip devam etmiş oynamaya İşte takım ruhu böyle olmalı !

Burak Duran
09.Mart.2007, 19:15
klasik bir kayseri maçıydı yorulmadan gol atıyoruz biz bu adamlara ASY de. maç öncesi çok rahattım oyuncular bjk maçından daha fazla ciddiye aldılar kayseriyi ve kazanacaklarından emindiler ve bu özgüven maçı aldırdı. fener maçına kadar fikstürümüz kolay puan kaybı yapmadan gideceğimize inanıyorum ve hem kupa hem ligi alıcaz inşallah. bjk çabuk gaza geldi ve havalandı kendi kendilerini yakacaklar 2 hafta lider kaldılar diye hemen şampiyon ilan ettiler kendilerini 1 hafta içinde liderlikten 4. olabilirler. bunu unutmamaları lazım..