PDA

View Full Version : Gençler Nasıl Yetişir

Universal
10.Şubat.2006, 21:56
Arkadaşlar bende her sene yaklaşık 10-15 tane oyunucu çıkarıyor ben bu oyuncuları nasıl yeşitireceğimi öğrenmek istiyorum çok fazla olduğu için tek tek ilgilenmekte istemiyorum oyle boş boş bırakırsamda bişe yaramayacaklar nasıl yetiştirebilirim yardım ederseniz sevinirim?

Kerim Kerimov
10.Şubat.2006, 22:35
Hocam iyi oyuncular zaten kendini belli eder. İlk önce üzerinde duracağın oyuncuyu seçmelisin. Her mevki için önemli özellikler var, onları zaten biliyorsundur, buraya yazmayacağım. Ayrıca Asistanın Menejerin, oyuncular çıktığında seni uyarıyor, en iyisini genellikle söylüyor.

Şimdi oyuncular U20 takımında ise Youth antrenmanı yapıyor, As takıma alırsan da kendi antremanını yapabiliyorlar buna dikkat et.

Benim bildiğim 16 yaşından önce oynatamıyorsun oyuncuyu ligde, gözüne kestirdiklerine şans ver 16 yaşında itibaren. Rahat maçlarda son 20-30 dk. Zaten oyuncuda iş varsa bu olay sana da zevk verecek ve sen daha fazla oynatmaya başlayacaksın.

Önemsiz kupa maçlarında, garantilediğin eleminasyon sistemli turnuvaların rövanş maçlarında az az şans ver. Zaten oyuncunun gelişimiyle ilgili raporlar oluyor. Oyuncunun hangi özelliğinin ne kadar arttığını da artık çok rahat görebiliyoruz. İyi gelişen oyunculara öncelik verirsin.

Bence 16-17-18 yaşlarında kendi takımımızda şans verip daha sonra yavaş yavaş oyuncuları kiraya vermekte fayda var. Hemen kiralarsak oyuncular gittikleri takımlarda pek fazla forma şansı bulamayabiliyorlar. Kiralayacağımız takım da önemli, çok güçlü takımlara kiralamamakta fayda var çünkü oynatmıyorlar. Daha çok direk oynayabileceği takımlara kiralamak lazım. Ayrıca "can be recalled" seçeneğini de açarsak oyuncuyu oynatmayan bir kulüp oldu mu geri çağırabiliriz ;)

Şimdilik bu kadar aklıma geliyor, bugün 9 saat yolculuk yapıp bunun 6 saatinde iktisat çalıştım :) Ama mesajını da gördüm cevap yazmamak olmaz şimdi. Umarım anlaşılır bir biçimde yazabilmişimdir bu kafayla :)

ridvanu
10.Şubat.2006, 22:41
saol kerim çok güzel bir açıklama yapmışsın

Universal
12.Şubat.2006, 00:23
çok saol kerim eywallah

nekop
12.Şubat.2006, 02:25
gercekten cok güzel anlatmıssın

jee_han_86
12.Şubat.2006, 02:40
Hocam yeni çıkan oyunculardan kadroda en fazla 1-2 tanesini elinde tut. Bunun için de oyuncuların önce accelaration ve pace ozelliklerinin en az 15 olmasına dikkat et.
Sonra free cıkan diğer gençlere bak ama ararken Pace(hız) ve accelaration(hızlanma) mutlaka 15 seviyesinde olsun.
Bir de benden sana tavsiye asla asistan menejerinin dediğini dikkate alma çün en iyisi bile olsa hiçbir şeyden anlamıyor.
Mesela onur yuksel diye bir defans yetiştirdim asistan menejer Bu adam bi işe yaramaz diyodu adam sonradan wonderkid oldu istersen istersen Onur yuksele bakabilirsin hakkında konu açmıştım
Bir diger konu da genç yetiştireceksen boya önem ver cunku uzun boylu oyuncular cok nadir

mami_LEE
12.Şubat.2006, 03:28
bana kalırsa sakın kiraya verme kiralık alıyolar adamı oynatmıyolar ben şahsen denedim sabırlı bi şekilde sene sonuna kara oynatıyosun kendini geliştrip tecrübe kazanıyo ve hem milli takım hem de sen çok ii bir oyuncu kazanıyorsunuz . . .

semih5
12.Şubat.2006, 12:42
ben mesela caner ekini aldim 18 yasinda kucuklere verdim 1-2 sene oynadi orda arasira bjk de oynattim 2 sene sonra mukemmel oldu adam

mami_LEE
12.Şubat.2006, 13:51
dedim ben oyuncuları sabırlı bir şekilde oynatçaksınız ilk sezon un yarısında müthiş hatalar yapabilir önemsemeyeceksiniz ama ikinci sezon o yaptığı hataları rakiplere yaptırıyo . . .

Universal
12.Şubat.2006, 16:09
herkese çok teşekkürler yanıtlarınız için

caglar0016
12.Şubat.2006, 19:21
bana söyliyeck bişey kalmadı ama şunu söyliyim kerim arkadaşın dediği gibi o çıkan oyuncular arasında gelcek vaadeden oyuncuları asistan sana söylüyor...

Tsubasa Ohzora
12.Şubat.2006, 19:32
Bence en önemli unsur 1-2 maça bakarak oynatmak diildir.Mesela ilk defa oynatırsınız kötü oynadı die hemen at.Ya sabr ya sabr dieceksin.:D

Universal
13.Şubat.2006, 16:05
zaten sabırlıyız artık iyi oynamaya başladırlar iyi oynayanlar ayrı ayrı antreman programı hazırladım gittikçekendilerini yetiştiriyorlar herşey için saolun

Kerim Kerimov
13.Şubat.2006, 18:29
Mesela bu oyuncu yetiştirme olayında bazı oyuncular göz boyayabiliyorlar. En çok da AMC'ler bence.

Bende italyan bir AMC vardı genç, çok çok iyi oynuyordu maçlarda. İlk maçında 3 asist 1 golle oynadı, kiralık gittiği Serie A takımında banko oynadı, asistler yaptı fakat ÖZELLİKLERİ SONRA FAZLA GELİŞMEDİ.

Oyuncuların özellikleri her sezon belli bir yere kadar gelişir. Eğer oyuncumuzun özellikleri 2 sene üst üste aynı yerindeyse ve oyuncunun özelliklerini yetersiz buluyorsak bence üstünde durmaktan vazgeçmeliyiz bu tip oyuncuların.

mustafa6685
13.Şubat.2006, 21:22
Ben gs ile oynuyorum ve gençleri oynatman inanın çok zewkli güçleri bi yerde önemli mesala aydın ile ferhat oyunda idiot gibi bütün güçler düşük aydın 20 maç oynattım 7.07 ile ferhatı ise 32 maç oynattım 6,86 oynadılar.inanılmaz eğlenceli oluyor bunları oynatmak oyuncuya güvenmeniz yeterli

Tsubasa Ohzora
13.Şubat.2006, 22:30
Bide taktik patchleri var.Diablo filen..Kullanmak isteyen kullanabilir.

fadilkaan
09.Nisan.2006, 23:45
çook gssllllllll

SYLaR
25.Nisan.2006, 22:12
bu çıkan oyunculardan 17 -18 yaşındakiler under 20 ye ve demiran ın verdiği antreman programlarını uygula o zaman süper adamlar oluyo