PDA

View Full Version : Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

noescape85
10.Mart.2007, 22:19
Arkadaşlar başlığa takılmayın işin esprisi :) ama... Gerçekten bazı şeyler insanı deli etmiyor değil.
Dilim döndüğünce beni en son bu gece dayanılmaz hale getirip zivanadan çıkaran (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=zivanadan+cikmak) :D bu fm 2008 oyunu için deli olduğum bazı noktalara değineceğim..

---------------------------------------------------------
* 90 dakika topa sahip olan sürekli bastıran posizyonlara giren bir takım ve taktik kurun, ve o maçta sadece ve sadece bir tane özelliği
( örnek kaleci, refleksi :18 ). Diğer özellikleri vasat.
Hmm neymiş o refleksiyle bana maçı kurtardı, maçın adamı oldu. Peki...
Sonra bir takip ediyorum oyuncuyu benle 2.yarıdaki birdahaki maçıma kadar hiç maçın adamı olmuyor, berbat bir görüntü ve performans çiziyor.
O ikinci maçım varya ! Mübarek adam yine panter :D Yuh ya.. Güldüğüme bakmayın o simileylerin aslı gülme simileyleri değil...
Bu olay bir değil,iki değil kaç defa yaşadım..

* İğrenç berbat pas hataları ( bunları sizde biliyorsunuz ) birşey yorumlamama gerek yok.

* Saçma sapan top kayıpları ( oyuncu üzerine geliyor, öküz gibi :D topu ayağında tutuyor kaptırıyor, birde faul yapıp kart görüyor ) sizlerde eminimki sıkça yaşıyorsunuz. (taktiğinle bu mantığı değiştirirsiniz demeyin, o kastettiğiniz taktiklerlede çok oynadım ;) )

* Devam...
Boş kaleye veya kaleci ile teke tek,kaleye açısı tam dik açı adam neredeyse taça atacak ya, Türkiye'de bile böyle kazma oyuncu yok yeminle,saysan 1-2 anca :D ki bunu yapan en sonki Lyon kariyerimde bile Fred gibi oyuncular vs..

* Hımm şimdi futbolcu satın alacağız :D
Adamın değeri: 5 milyon dolar, ben veriyorum 15 milyon dolar vermiyor. Bilmem neyde cartta curtta, hmm peki. Adam kısa listemde sürekli takip ediyorum ; başka bir takım 9 milyon dolar verdi kabul etti, bende hemen 9 veriyorum; benide kabul ediyor :D Eee ayıp olmasın bari onuda kabul etmeseydin benim:D

Artık oyuncu almak için makul fiyatlarla; teklif meklif vermiyorum, adama başkası teklif yapsın, sonra ben o fiyata alayım diye!
İşte kızışınca, oyuncuyu ikna edebilirsen tabi. Düşünün böyle bir mantıkta...

Böyle saçmalık olur mu ya ? Oyunu açan kullanıcıya ne gareziniz var anasını satım :D

Daha bitmedi; basında haber, benim oyuncum 12 milyon dolar, hmm basın diyoki xxxx 'in (işte ben oluyorum x) oyuncusunu almak için 13 milyon dolar gerekiyor ! Niye ? Len o basın başka bi kariyerimde aynı oyuncuya yine takımlar talipken, o oyuncuda benim oyuncum değil iken; 30 milyon dolara gözümün önünde sattınız :D
Şimdi ben istiyorum, niye kabul etmiyorsun ?

Transfer saçmalıkları vs vs, eminimki sizlerde yaşıyorsunuz. Bu transfer olaylarında dahada doluyum aslında, kısa geçtim. Sizlerde aklınıza gelenler varsa paylaşabilirsiniz...

* Devam...
Sen maç boyunca oyna oyna, aşağı yukarı 25 posizyona gir ! 8-10 tanesi net posizyon, sonuç; aut, kaleci kurtarışı, hatta bazen taç :D vs ..
Anaaa, rakip 1 defa geldi gol attı :eek: maç 1-0 gitti, hadi be..

Yav bir değil, iki değil ; kaç defa olacak bu ? ( bana gerçek futboldada bunlar olur demeyin gözünüzü seveyim :D ) yaşadığım sayıyı bi ben bilirim, bi Allah bilir...
---------------------------------------------------------

Şu anda dilimin döndükleri bunlardı, birazda gerginim oyundan dolayı , ama kafaya tokadan başka birşey takılmaması gerektiğinide biliyorum :D

Onun için az önce, denetim masası; program ekle kaldır, program files vs herneyse sonuçta oyunu küt sildim :( ama yamaları,yüz, skin vs vs yedekledim; belki sonra kurarım diye :zuhaha

Görevlilerde umarım gereksiz konu diye, konuyu biçmezler, çoğu paylaşımdan bile dolu dermişim :p Herkes tek tek oyun hataları için ( pas hatası, top kaybı vs ) konu açıyordu, bende içimdekileri bu sinirle buraya toplamış oldum :)

Az stresli , bol fm'li günler sizlerin olsun :P

Bu yazı ne kadar uzun yav, ben okumam diyenlerde burayı okusun :D
Senin gibi düşüneceklere yazmadım zaten :D

SiR ToMaSRoSiCkY1
10.Mart.2007, 22:46
Bu saydıklarının bazıları FM'nin güzellikleri.Yanlışmıyım?

yunusgs
10.Mart.2007, 22:51
Güzellik mi?Yapma Yusufcan bazı konularda haklısın özellikle 20 şut 6 7 tane net pozisyon ve gol atamama kısmı ve ayrıca kalecilerin panter oluşu konusunda katılıyorum.Ama bunlar oyunu silecek kadar büyük sorunlar değil bence yazık etmişsin oyuna :D

SiR ToMaSRoSiCkY1
10.Mart.2007, 22:57
Hepsi yazmışım benim hatam pardon.:D:D

SiR ToMaSRoSiCkY1
10.Mart.2007, 23:08
Süper bir yazı abi teşekkürler. Çoğu yerde hatta tamamen haklısın. Oyunu silmek dışında. :n: Ben neler yaşadım zamanında ama seviyorum ulan FM'yi. :D

Aynen Mustafa Abi!

Aşk-ı Şehir
10.Mart.2007, 23:14
Bakın size bir örnek vereyim.:) Servet Çetin'i bilirsiniz. Peki Servet Çetin'in bana 35 metreden frikikten gol attığını bilirmisiniz? :D O anı görseydiniz delirirdiniz heralde.:D

El Comandante
10.Mart.2007, 23:15
Ne fmle,ne de fmsiz ...

yunusgs
10.Mart.2007, 23:18
O nasıl oluyor Baran abi :zuhaha

shadowrefree
10.Mart.2007, 23:27
offf çok fena dolmuşsun sen...:D

konuşmaya ihtiyacın var senin...ama dediklerine katılmamak elde değil...bu dediğin 801 de çok oluyordu da...ama 802 de pek fazla karşılaşmadım...

benim derdim kazandığım paraları yönetimin çarçur etmesi...

sen kariyerlerinide yedeklemişsindir...:D

sinirin geçsin kurarsın yine...:D

http://img112.imageshack.us/img112/3203/yatrm2021jp8.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=yatrm2021jp8.jpg)

al işte ben o kadar oyuncu yetiştirip transferden para kazandım...1.9 milyar $ ı geçince yönetim yatırım yapıyor...getirisi 0...şu anda 2021-2022 yılındayım ve bırakmayı düşündüm bir an için...

OnuldinhoHizmet
10.Mart.2007, 23:31
evet yaw bazan hatta her maçta en az 30 gol pozisyonuna giriyorum 1-2 si gol oluyor onlarda uzaktan şutlar diğerleride ya kaleci yada aut yaw frikikler konusunda da bakıom özelliği 9 adam 25-30 metreden tıkıyor yaw

wwhirlwind
10.Mart.2007, 23:45
bu haftasonu tv8 de manchester united portsmouth fa cup macı wardı umarım seyretmissinizdir manchester united sayısız posizyona girdi cok net goller kacırdı direkten donen toplar oldu oyunun tek hakimiydi neredeyse tek kale oynadılar cesitli atak organizasyonları denediler hatta portsmouth genel olarak kendi yarı sahasından cıkamadı dogru duzgun pas dahi yapamadılar ... ama dakika 75 iken cok nadir gelisen bir portsmount kontrası sonucu bi penaltı ve kırmızı kart sonuc manchester 10 kisi kaldı macıda 1-0 portsmouth aldı :) fm 2008 v802 gercek hayata o kadar yaklastı ki artık oyun demek bile yanlıs olur simulasyon gibi bisey oldu pas hataları top kayıpları kacan goller vs... tabiki olacak bunlar normal seyler ama yaptıgımız taktik & talimatlar ve oynayan oyuncular ile de dogru orantılı oldugunu unutmamak lazım atıyorum ahmette 1 pas hatası olurken mehmette 10 tane oluyorsa sorun nerede diye dusunmek lazım yada transfer konusunda mesela turkiyeden ornek vermek gerekirse mehmet topuz adamlar satmıyorlar oyuncular gidecekleri zamanda kendilerine gore daha gozde olan takımlara gitmeleri gibi kendi kriterlerine gore bi degerlendirme yapmaları gibi vs vs vs sonuc olarak fm gercekten uzaklasmadıkca fm ye devam :)

Universal
10.Mart.2007, 23:55
Kaleci olayından sonra okumaya gerek yok dedim. Devamını okumadım bile. :)

Kaleci demekki senin yönettiğin takıma karşı kin besliyor ve o yüzden başarılı oluyor. Diyecek söz yok...

Ama ben herşeye rağmen FM'yi bırakmam. O şaçmalıklar sayesinde ben kaç maç kazandım. Bazen bizim yanımızda da olmuyor değil hani...

shadowrefree
11.Mart.2007, 00:04
kariyerinizde alt yapıdan pa sı 170 üzeri hiç oyuncu çıktı mı?

benim 15 yıllık kariyerimde 159 u geçen adam çıkmadı hiç...:(

yunusgs
11.Mart.2007, 00:15
Evet bir de orası var Fm 2007 De sürekli 180 lik oyuncular falan çıkıyordu artık yok.

Redrum
11.Mart.2007, 00:32
Arkadaşlar ben tek maç yaptım sildim. Oyun çok itici. Şu an cm 03/04 oynuyorum update falan kurmadım. İŞte budur ya! Bu kadar mı çekici olur bi oyun..

YusufT
11.Mart.2007, 00:46

evet oldu. GS 184 pali bir adam cikti. adami 5 sene yetisdirdim ve 19 yasinda milli takimda oynuyordu. sonra baskan gitti satti. Fiyat ise gülünctü 11,4M+gelecek satisdan 15% süper adam uctu gitti. sonra 2,5 yil sonra 68M'ya transfer oldu..( 2013-2014 yilinda bu oyuncu cikti, 2021 sezonunda en pahali oyunculardan birisidi.)

Sonra G.Birligi'nde 163 pali birisi cikmisdi, Kaleci mevkizinde.

MaTRaKaN
11.Mart.2007, 00:58
Söylediklerin gerçekten doğru ve sna katılıuyorum

noescape85
11.Mart.2007, 03:16
Bu saydıklarının bazıları FM'nin güzellikleri.Yanlışmıyım?

Bazıları güzellikleri evet :)
Futbolu o yönden bende düşünebiliyorumda, bu yazdıklarım; bir maçta, iki maçta hatta ve hatta bir kariyerde, iki kariyerde başıma gelipte yazdığım şeyler değil. Eee insan bi yerden sonra,dayanamıyor artık..

Güzellik mi?Yapma Yusufcan bazı konularda haklısın özellikle 20 şut 6 7 tane net pozisyon ve gol atamama kısmı ve ayrıca kalecilerin panter oluşu konusunda katılıyorum.Ama bunlar oyunu silecek kadar büyük sorunlar değil bence yazık etmişsin oyuna :D

Kariyer baştan başlar sorun değil :p diğerleride yedekte zaten :D ama bu sinirim ne zaman geçecek oyuna onu bilmiyorum.

Süper bir yazı abi teşekkürler. Çoğu yerde hatta tamamen haklısın. Oyunu silmek dışında. :n: Ben neler yaşadım zamanında ama seviyorum ulan FM'yi. :D

Ne fmle,ne de fmsiz ...

Aynen bu iki yorumada ; bir yiyen pişman bir yemeyen pişman durumu gibiyiz değil mi :D

konuşmaya ihtiyacın var senin...ama dediklerine katılmamak elde değil...bu dediğin 801 de çok oluyordu da...ama 802 de pek fazla karşılaşmadım...

http://img112.imageshack.us/img112/3203/yatrm2021jp8.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=yatrm2021jp8.jpg)

al işte ben o kadar oyuncu yetiştirip transferden para kazandım...1.9 milyar $ ı geçince yönetim yatırım yapıyor...getirisi 0...şu anda 2021-2022 yılındayım ve bırakmayı düşündüm bir an için...

Sorma cidden acayip doldum, hatta terapiye ihtiyacım mı var mı diye bile düşünmeye başlamıştım, oyun oynarkendi ama, şimdi gitti kepeklerim :zuhaha

Senin o finans durumunu biliyorum, gizli gizli :p okumuştum yazdığın bir konuda galiba :D

bu haftasonu tv8 de manchester united portsmouth fa cup macı wardı umarım seyretmissinizdir manchester united sayısız posizyona girdi cok net goller kacırdı direkten donen toplar oldu oyunun tek hakimiydi neredeyse tek kale oynadılar cesitli atak organizasyonları denediler hatta portsmouth genel olarak kendi yarı sahasından cıkamadı dogru duzgun pas dahi yapamadılar ... ama dakika 75 iken cok nadir gelisen bir portsmount kontrası sonucu bi penaltı ve kırmızı kart sonuc manchester 10 kisi kaldı macıda 1-0 portsmouth aldı :) fm 2008 v802 gercek hayata o kadar yaklastı ki artık oyun demek bile yanlıs olur simulasyon gibi bisey oldu pas hataları top kayıpları kacan goller vs... tabiki olacak bunlar normal seyler ama yaptıgımız taktik & talimatlar ve oynayan oyuncular ile de dogru orantılı oldugunu unutmamak lazım atıyorum ahmette 1 pas hatası olurken mehmette 10 tane oluyorsa sorun nerede diye dusunmek lazım yada transfer konusunda mesela turkiyeden ornek vermek gerekirse mehmet topuz adamlar satmıyorlar oyuncular gidecekleri zamanda kendilerine gore daha gozde olan takımlara gitmeleri gibi kendi kriterlerine gore bi degerlendirme yapmaları gibi vs vs vs sonuc olarak fm gercekten uzaklasmadıkca fm ye devam :)

Kabul ediyorum bunları ben yok demiyorumda, en önemli şey bir defa yada iki, üç defa olmakla kalmaması, 50 defa manu ve portsmouth maç yapsa olurmu bu tür şeyler sürekli ? veya manu 50 farklı maçında, ortalama 15-20 kez bu yazdığım şeyler yaşanır mı ?
İki üç farklı zamanlarda veya aynı zamanlarda açılmış kariyerden bahsediyorum ya düşün artık beni :)

Fakat en önemli şey galiba burada data, arkadaşlarında söylediği gibi.
8.01 kullanıyorum, hatanın çok olduğundan bahsediyorsunuz galiba 8.01'de ? Yani değer mi 8.02 şu an çok çok iyi mi, iyi olduğunu pek sanmadığım ve duymadığım içinde yüklemedim:rolleyes:

Kaleci olayından sonra okumaya gerek yok dedim. Devamını okumadım bile. :)

Kaleci demekki senin yönettiğin takıma karşı kin besliyor ve o yüzden başarılı oluyor. Diyecek söz yok...

Ama ben herşeye rağmen FM'yi bırakmam. O şaçmalıklar sayesinde ben kaç maç kazandım. Bazen bizim yanımızda da olmuyor değil hani...

Kaleci olayıda aynen bir değil, iki değil; villeral'ın kalecisi viera'nın ne alakası var benim lyon'la..
vs vs, inan bir çok kez çoğaltılır çağaltılır, sildiğim kariyerden :D ( terorik olarak mümküm olsa :D ) örnekleri koyulur bu yorumunada :)

Sen dedikten sonra yükledim scout'u :D Şu sabitteki konuda koyduğum kaleci vardı ya, 170 küsürdü galiba yanlış hatırlamıyorsam, birde yine o kariyerde ankaragücü bir sağ bek çıkarmıştı 180 e yakındı galiba oda.
Tabi artık onlarda pfff oldu :D

Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ettim, bir nebze olsun sinir katsayım düştü biraz :p

Fietra 10
11.Mart.2007, 05:38
yalnız bu pa olayına bende taktım..klübün alt yapı tesisleri full,antreman aynı,genç akademisi üst düzey ama en yüksek pa 140-150..yuh artık

shadowrefree
11.Mart.2007, 08:16
ben ManU ile çıkartamıyorum düşün...gülünç gerçekten...

@ noescape85

802 nin son versiyonunda fb ve gs nin finans problemide gidirelmiş halde maç motoru gerçekten çok iyi durumda...fm tekrar yüklemeni ve son versiyonu kullanmanı tavsiye ederim...:D

futbolog37
11.Mart.2007, 17:05
Aynen katılıyorum sana.hele şu transfer olayı.adamlar 5 milyonluk adama dünya kadar para istiyorlar.biz aynı özelliklerdeki oyuncumuza çok para isteyince "oyuncu bu değeri etmez vb." cevaplar geliyor.biz nasıl satacaz oyuncumuzu.örnek;lulinha diye bir adam aldım 5 milyona.adam gelişti ve değeri 18 milyon oldu.özellikleri ronaldinho gibi oldu üstelik.ama istediğim parayı kimse vermiyor.En kötüsü de kulüpler neden hiç pazarlık yapmıyorlar.(bu şekilde trasfer çok daha zevkli olabilirdi.)

noescape85
11.Mart.2007, 18:32
Arkadaşlar buda şimdi aklıma geldi bak: şu pasif ofsayt, aktif ofsayt hakkında bana bilgi veripte, birde oyunda karşılaştıklarıyla ilgili bilgi verebilecek bilgili biri var mı ? :D

shadowrefree
11.Mart.2007, 20:46
pasif ofsayt bir hücum eden takımın oyuncusu topa sondan ikinci rakip oyuncusundan yakınsa ama pozisyonla ilgisi topla ilgisi ya da rahatsız ettiği rakip oyuncu yoksa buna pasif ofsayt denir...

aktif ise aynı durumda direk müdahale eden oyuncudur...

ToRoSKaPLaNı
11.Mart.2007, 23:02
vay be problemler iyice çıldırtmış herkesi :) iyiki bıraktım menajerlik oyunlarını biraz zor oldu ama bıraktığıma deydi neydi o bir oturdunmu 5 6 saat başından kalkmıyordun resmen hastalıktı ama artık geçti :D size tavsiyem fm oynarken sinirlendiyseniz manhunt veya postal oyunlarını alıp tüm hıncınızı oradaki adamlardan çıkarmanız ben öyle yapardım çok iyi gelirdi :D sinirim yatışınca geri girerdim

eXcitinG
11.Mart.2007, 23:47
802 de en azından bu kadar isyan etmiyorsun. Eğer 802 yükLeyip oyunu oynamaya başLarsa ve eğer birazda futboLdan anLıyorsan zaten ne kadar düzeLtiLdiğini bazı şeyLerin sende görüceksin. Hepimiz zamanında bu kadar isyan ettik, patLama noktasına geLdik tamamda sen bu kadar streste yaratma yahu yazık daha genciz. ErkenLikten kurtuLaLı yıLLar oLmuştur, stresten yüzüne doLacak siviLceLere yazık bu kadar da takma :D

DisCo
12.Mart.2007, 00:17
Aynen katılıyorum sana.hele şu transfer olayı.adamlar 5 milyonluk adama dünya kadar para istiyorlar.biz aynı özelliklerdeki oyuncumuza çok para isteyince "oyuncu bu değeri etmez vb." cevaplar geliyor.biz nasıl satacaz oyuncumuzu.örnek;lulinha diye bir adam aldım 5 milyona.adam gelişti ve değeri 18 milyon oldu.özellikleri ronaldinho gibi oldu üstelik.ama istediğim parayı kimse vermiyor.En kötüsü de kulüpler neden hiç pazarlık yapmıyorlar.(bu şekilde trasfer çok daha zevkli olabilirdi.)

Şimdi bu kısımda şuna katılmıyorum. Sen oyuncunu satamıyorsan oyun ne yapsın. Atıyorum bir oyuncumuz var. Değeri 10 MN olsun. Bunu transfer etmek istediklerinde biz hemen 40 MN istiyoruz. Tabi bu parayı kimse vermez. Yada oyuncu 10 MN ise pazarlıkla 20 - 25 arası bir fiyata satarsanız. Sen tutup oyuncuyu takımlara önererek değerini düşürürsen tabi oyuncu bu değeri etmez gibi yanıtlar bulursun.

Gonzala Higuan 19,5 MN aldım. Satarken çok kar ederim dedim. Takımlara önerdim önerdim. 28 yaşında ama bu önermeler sonucunda değeri 4MN küsüratlı birşeye düştü.

Diğer yandan baktığınızda Anton Sosnin adlı oyuncuyu satmak istiyordum. Değeri 5 MN'du. Milan 20 MN verdi bu adama. Çünkü bu oyuncuyu almak için gözünü karartıyor. İnanın 30 MN desem onuda verecekti. Şimdi bu oyunun kötü kısmımı hayır bence güzelliğidir.

Arkadaşlar buda şimdi aklıma geldi bak: şu pasif ofsayt, aktif ofsayt hakkında bana bilgi veripte, birde oyunda karşılaştıklarıyla ilgili bilgi verebilecek bilgili biri var mı ? :D

Ofsayt konusunda zaten açıklamalar yapılmış. Başıma gelen birşeyi anlatıyım. Kariyerde gelmedi tabi Turksportal'ın düzenlediği turnuvada oldu. Çeyrek final maçı deplasmandayım. Son dakikalar 1-0 öne geçtim. Ofsayt ile gol verilmedi.

Şutu atan oyuncu ceza sahasının sağ tarafında çizgiye yakın bir yerde, pasif ofsayttaki oyuncu ise sol tarafa doğru çizginin biraz önünde yer alıyordu. Ofsayttaki oyuncu 2 adım geri atsa aynı hizada olacaklar. Kısaca kaleciyi engelleme yok ve topun vurulduğu köşede pasif ofsaytta olan adamla alakasızdı. Haliyle maç 0-0 bitti. Kendi evimde 3-3 kaldım ve elenmiştim. Bu ofsaytlar harbiden de çok can sıkıyor.

futbolog37
12.Mart.2007, 01:05
Şimdi bu kısımda şuna katılmıyorum. Sen oyuncunu satamıyorsan oyun ne yapsın. Atıyorum bir oyuncumuz var. Değeri 10 MN olsun. Bunu transfer etmek istediklerinde biz hemen 40 MN istiyoruz. Tabi bu parayı kimse vermez. Yada oyuncu 10 MN ise pazarlıkla 20 - 25 arası bir fiyata satarsanız. Sen tutup oyuncuyu takımlara önererek değerini düşürürsen tabi oyuncu bu değeri etmez gibi yanıtlar bulursun.

Birincisi; bu oyuncuyu satamamak değil.FM 2006 da 8 Milyonluk Matias Delgado'yu 53 MN 'a satmıştım.
ikincisi ; Kulüpler senin oyuncun için Müzakere edilebilir dememize rağmen hiçbir zaman pazarlık yapmıyor.( 5 MN luk oyuncuya dünyaları istiyorlar)
Üçüncüsü ; Ben 18 milyon dolarlık oyuncuma 30 ile 40 arasında bir fiyat istemiştim.(senin mantığına göre bu fiyat uygun.)Ben bu fiyatı isteyince reddediyorlar.Özellikleri 16 ve üstü olan bir oyuncu bu kadar etmez mi sence!!!

DisCo
12.Mart.2007, 01:26
Birincisi; bu oyuncuyu satamamak değil.FM 2006 da 8 Milyonluk Matias Delgado'yu 53 MN 'a satmıştım.
ikincisi ; Kulüpler senin oyuncun için Müzakere edilebilir dememize rağmen hiçbir zaman pazarlık yapmıyor.( 5 MN luk oyuncuya dünyaları istiyorlar)
Üçüncüsü ; Ben 18 milyon dolarlık oyuncuma 30 ile 40 arasında bir fiyat istemiştim.(senin mantığına göre bu fiyat uygun.)Ben bu fiyatı isteyince reddediyorlar.Özellikleri 16 ve üstü olan bir oyuncu bu kadar etmez mi sence!!!

Fm 2008 8 MN adamı 53 satmışsın ama bu her oyuncunun böyle olacağı anlamına gelmez. Diğer takımlarda 2 sebebten ucuz oyuncular pahalıya gidiyor.

- Bu adam gelecek vadediyordur. Sana 5 MN luk adamı 20'ye satıyor ama sonradan bu adamın fiyatı 30 vs. oluyordur.

- Yada alacak takım bu oyuncuya illa göz koymuştur. Verdiğim Anton Sosnin örneği gibi. 5 MN adamı 20 MN sattım.

Şuda var. Sen 25 MN öderken bir oyuncuya satmıyorlar. Daha sonra 15 MN teklifin kabul edildiğini görüyosun. Bu durumda genel olarak ya o oyuncu bu takıma gitmek istiyordur, kafasının rahat olmadığından bahsediyordur veya diyelim ki anlaşma sağlanamadı. Sonra oyuncu satılmazsa şöyle bir haber geçer. Hani sol altta yer alan haberler kısmı var. Bu takım X oyuncuyu satmaktan vazgeçti diye. Satılığa çıkarılmamıştır bu oyuncu ama soruşturmada satılabileceği söylenmiştir.

Özellikleri iyi olan her oyuncu pahalıya gider diye birşey yok. Mesela benim takımımda yer alan Tery Dixon değeri 7 MN ama özellikleri çok süper değil.Daha iyi özellikleri olan başka bir oyuncu daha aşağı fiyatta yer alıyor. Bir oyuncuyu satarkende yüksek meblağ istediğimizde dev klüpleri aradan çıkarırsak diğer takımlar bu parayı vermez. Dediğim gibi ancak göz koymuşlarsa verirler. Şunuda deneyebiliriz. 18 MN oyuncuya 30 istediğimizde vermiyorlarsa taksitli seçenek sunalım. Bu tarz şeyleri değerlendirelim.

Kısacası zamanını, diğer takımlara uygunluğunu, ödeme şartlarını denk getirdiğinizde istediğiniz oyuncuyu istediğiniz fiyata satarsınız. Pazarlık konusuna gelince pazarlık yapılıyor ama sonuca bağlanmıyor diye pazarlık hiç etmiyorlar demek doğru değil. Pazarlığın sonucu karşı tarafa uymayınca görüşmeyi bitiriyor doğal olarak. Dakika başı pazarlık yapılsaydı yahu pazarlık yapa yapa transfer dönemi geçiyor ne biçim özellik bu diyecektik.

fmhastasi
12.Mart.2007, 04:41
biz fm yi böyle sevdik sevmeye devam edecegiz,oynamayada...:)

shadowrefree
12.Mart.2007, 07:29
yapay zeka oyuncuyu çeşitli kıstaslarla değerlendiripde alıyor bana kalırsa...yaşı yeteneği oynadığı mevki ihtiyacı olup olmadığı özellikleri yetenekleri daha bir sürü opsiyonu gözden geçiriyor...ve çok güzel işliyor...saçma sapan transferler olmuyor oyuncu ne kadar hak ediyorsa o fiyatı veripde alıyor...

BASQUE
13.Mart.2007, 00:45
Kardeş sen fena dolmuşsun:)

shadowrefree
13.Mart.2007, 01:16
dolmuştu boşalttık sanırsam...:D

Addolorato
13.Mart.2007, 01:32
Oyunun transfer motorunu kesinlikle hatalı buluyorum?

1) Porsmouth Downing için soruşturma yaptı bende 50 trilyon istedim vermediler tamam dedim fazla abarttım ama sonra birde ne görüyim porsmouth 46 trilyona readingden nicky shoreyi almış hemde adam sol bek. tabiki sinirden küplere bindim ama ne yapabilirimki

2) Mesela bi futbolcuyu transfer listesine koydunuz genellikle satmanız imkansız 0 ytl isteseniz bile bi takım o parayı bile fazla buluyo ve düşürmenizi istiyo kardeşim bi de paramı verelim üstüne??

Birde adamı sinir eden scoutlar var nasılmı?

1) bende fm modifier var baktım adamın PA sı 169 transfer ediyim dedim ettim oyuncunun raporuna baktığımda şöyle birşey gördüm en yakın zamanda kurtul bu oyuncudan lan adam ilerde casillas olcak sen bana sat diyosun tam tersine sanki kasıtlı yapmış gibi PA sı 130 u geçmeyen futbolcularada ilerde iyi futbolcu olcak demezmi gel döv adamı...

Oyuncu bonservisleri ne öyle??

1) Bu oyunda en abartılı bulduğum şey mesela sene başında 1 trilyona aldığınız adamın değeri sene sonu 25-30 trilyon olabiliyor. Şahsen şahit oldum a'aritalo her attığı golden sonra bonservisi 500 milyar falan artıyordu ayrıca 2. sezondan sonra gerçekten transferi çok zorlaştıran bir etken bence.

Ayrıca şu olayada çok kızgınım!!

1) Her oyuna başladığımızda aynı takımlar hep aynı oyuncuları alıyolar ve belli bi zamandan sonra bu insanı feci şekilde sıkıyor... mesela herzaman obafemi martins aynı paraya arsenale gidiyor. ve en sinir olduğum olay goran pandev sürekli 35 trilyona chelseade.

NOT: Bu anlattıklarım 8.0.0 için geçerlidir eğer yeni sürümlerde düzeltildiyse özür dilerim

shadowrefree
13.Mart.2007, 01:36
ohoooo en hatalı sürüm senin kullandığın...:D

kocari
13.Mart.2007, 05:15
biraz gereksizde olsa ben bişey anlatayım . hepimizin başına gelmiştir bu olay . Arkadaşım geçen söyledi aynıı benidme başıma geldi bi kaç kere.

olaya gelince olay şu 3 şekilde gerçekleşir 1. si internet kesilince yada sorun çıkınca . 2. si bilgisayara bişey olunca (mazallah allah göstermesin ) 3. süde klasik elektrikler kesilince

arkadaşla yaptığımız muhabette şöyle demişti . Onun monitörü yanmıştı .Normal olarak bi süre bilgisayarsız kaldı . bana dediği olay .

İçeri gittim annemgilin yanına ve sohbet ettik annemle . Bir sürü dedikodu yaptık . güldük eylendik .Anneme yardım ettim yemek yaparken bulaşık yıkarken. Ben içerdeyken kuzenim evlenmiş . Akrabalarım ölmüş haberim yok onları öğrendim üzüldüm . Bende dedim ee sora ne oldu yeni ekran aldım :D geri kaldımız yerden devam

noescape85
14.Mart.2007, 05:45
Oyunun transfer motorunu kesinlikle hatalı buluyorum?

1) Porsmouth Downing için soruşturma yaptı bende 50 trilyon istedim vermediler tamam dedim fazla abarttım ama sonra birde ne görüyim porsmouth 46 trilyona readingden nicky shoreyi almış hemde adam sol bek. tabiki sinirden küplere bindim ama ne yapabilirimki

Yani demek istediğim bu zaten, bu örnek bile yeter.
Bi yandan başka bir kariyer aç hemen, bu defa nicky shorey sende olsun 46 iste, adamlar küfür eder belki sana =)
O kariyerdede gözünün önünde downing'i satarlar o yüksek paralara..

Disco arkadaşımızda uzun uzun yazmış anlatmış ama, bence malesef transferde sistemin kullandığı işleyiş çok saçma.
İstersen 2sayfa dolusu daha haklı yanlarını bul, transfer işleyişinin. Buna inanmam, çünkü sırf şu yukarıdaki alıntımdaki örnek bile yeter. Zaten transferin can noktası, yok futbolcunun ruh hali, yok şu hikaye.

Doğruluk payı yok demiyorum, var ama; ufak etkenler.

biraz gereksizde olsa ben bişey anlatayım . hepimizin başına gelmiştir bu olay . Arkadaşım geçen söyledi aynıı benidme başıma geldi bi kaç kere.

olaya gelince olay şu 3 şekilde gerçekleşir 1. si internet kesilince yada sorun çıkınca . 2. si bilgisayara bişey olunca (mazallah allah göstermesin ) 3. süde klasik elektrikler kesilince

arkadaşla yaptığımız muhabette şöyle demişti . Onun monitörü yanmıştı .Normal olarak bi süre bilgisayarsız kaldı . bana dediği olay .

İçeri gittim annemgilin yanına ve sohbet ettik annemle . Bir sürü dedikodu yaptık . güldük eylendik .Anneme yardım ettim yemek yaparken bulaşık yıkarken. Ben içerdeyken kuzenim evlenmiş . Akrabalarım ölmüş haberim yok onları öğrendim üzüldüm . Bende dedim ee sora ne oldu yeni ekran aldım :D geri kaldımız yerden devam

Yok ben o kadarda değilim çok şükür :)
Ama hikaye güzel :D
Zaten yazım yarı espri yarıda o anki sinirle bu şekilde agresif bir yazı olarak gözüküyor..

Bu arada 8.02 ile oyuna yeniden başladım :icon_redface: :D
duramadım :p

FBCHE
15.Mart.2007, 01:52
"atak yapıyorum yapıyorum adamlar bi geliyo gol.." Yunanistan avrupa kupasını nasıl aldı?? bir değil iki değil HER maçta böyle oynayarak.. bu konu biraz normal aslında.. benim asıl takıldığım olay transfer.. yaw ben Nistelrooyu hiç sevmiyorum sevmek zorundada değilim satmak istiyorum takımı alır almaz, herkes sorgulama yapıyo bende fiyatı neyse onu istiyorum olmadı düz hesap yapıyorum 20 m $ fln.. yok... nistelrooy u madrid şu an satışa çıkarsa klüpler peşine dizilir.. bide "rakip takıma gitmem" olayınıda sevmiyorum figo madride nasıl gitti? Revivo? ronaldo? giden nasıl gidiyo.. bi konuda daha haklısın, ben mesela torino yu aldım rosina için 30 m $ istedim vermediler ama diğer oynumda barça 35 m $ a aldı gelde kafayı yeme.. ben o adamı o fiyata satıp yeni bir torino kurmak istiyorum ama çok geliyo para.. aynı şey montolivo için de geçerli.. neyse... güzel oldu bu konu hem stres atmak için, hemde oyunun hatalarımı neyse artık bunların bilinmesi için.. gerçi herkes biliyordur :)
öyle işte.. herkese iyi fmler. kafası bozulan buraya yazsın yalnız olmadığımızı anlayalım :D

futbolog37
15.Mart.2007, 03:23
Oyuncuyu almanın zorluğu bu oyunda çok hoş ama satmak tam bi işkence.Benim oyunda ben sergio **uero 'yu 45 Mn 'a aldım.Çok para harcadım diyordum.(Şimdi satmak istesem hayatta para vermezler.)fakat paralar havada uçuyor.125 M $ 'a kadar çıkan fiyatlar var.Yapay zekanın garezi bize mi?Bizim oyuncularımız nerdeyse bedavaya satılacak.

Xipe Totec
15.Mart.2007, 05:06
kaleci sorunu ve transfer sorununa aynen katılıyorum..
-maç ortalaması yediği gol 2 olan bi kaleci benim kaleyi bulan tabiri caizse %100lük 7-8 pozisyonu kurtarıyor ertesi hafta bi bakıyorum 3 gol yemiş..:S
-oynatılan öyla yada böyle az çok katkısı olan bir futbolcunuz var yerina daha kaliteli bi oyuncu alacaksınız izleyen filan olmadığı için mecbur transfer listesine koyuyosunuz acil satmanız gerekirse takımlara öner diyosunuz.. buraya kadar her şey normal bundan sonra anormallikler başlıyo.. gerçek hayatta değeri 4-5 milyon£ olan bi futbolcuyu takımlara 2.5 milyona önerirseniz kesinlikle 3-4 tane takım çıkar yav ama nedendir FM de satamıyorum ne izleyen var nede şöle yan gözle bakan..:D örnek hasan şaş.. ilk sezonumun yarısında hep oynattım iyide oynadı.. finansa katkısı olsun dedim değeri 2.6 mil. £ ken tranfer listesine koydum izleyen yok istenilen fiyatı düşürdüm yine yok.. 500 yaptım önerdim kimse ilgilenmiyo.. bedavaya verdim hala kimse almıyo yuh dedim:D

nede olsa yapay zeka ne yapsa yeridir:)

Belgorth
15.Mart.2007, 08:19
8.0.2'de ben bir şey fark ettim, yediğim 20 golün 9 tanesi kornerden ve kafayla atılmış. bir an herhalde dizilişi yanlış yaptım uzun boylu oyuncuları yanlış konuşlandırdım filan dedim, baktım 8.0.0 ve 8.0.1 ile bir farkı yok ve her ikisinde de kornerden gol yemezdim. merak ettim kim atmış bu golleri diye, daha da şaka gibi bir sonuç çıktı. bakabildiğim 4 golün üçünün sahibi, boyu ve kafa özelliği sırasıyla şöyle benim oyunumda: Ricardinho, 1.76m, 9; Oğuz Sabankay, 1.71m, 6; Gökhan Gönül, 1.74, 10. Yahu benim defansımda Servet var deve kadar, yeni aldığım 1,85 boyunda ve 18 kafa özelliği olan Caceres diye bir defans oyuncum var, forvetten kornerlerde yardımcı olsun diye defans verdiğim Hakan Şükür var, yahu Lincoln bile 1.77m boyunda ve kafa özelliği 12, kalecinin boyunu ve elle çıkabilme şansını hiç saymıyorum bile. Nasıl vuruyorsunuz o toplara o kafayı da gol oluyor yahu? Birisi bana izah etsin şu durumu rica edeceğim...

shadowrefree
16.Mart.2007, 07:55
demekki 802 nin zayıf noktası kornerlerden yenilen goller...bende yediğim gollerin çoğunu kornerden yedim...800 de hep faul olurdu...802 de hep gol oluyor...:)

Knightmare
16.Mart.2007, 09:03
8.02 nin korner taktiği...zıplaması ve kafa vuruşları en iyi oyuncunuza Challenge GK komutu verin, kornerleri de 6 yard box'a açılsın...geriye gollerinizi izlemek kalır :D takımımda Zarate'nin 18 golü var(forvet), Legrottaglie'nin 14 :D(defans :D)

birde oyuncularınızı pahalıya satamamaktan bahsetmişsiniz. doğrudur çoğunlukla satılamayabiliyor hakeden oyuncular ama oyuncunun ayarlarından istenilen fiyatı ayarlasanız tekliflerde ona göre gelir büyük ihtimalle. Sorgulama yaptıklarında cewap vermek yerine bunu ayarlamanız belki yardımcı olabilir.

noescape85
16.Mart.2007, 13:06
demekki 802 nin zayıf noktası kornerlerden yenilen goller...bende yediğim gollerin çoğunu kornerden yedim...800 de hep faul olurdu...802 de hep gol oluyor...:)

8.02 sen yüklettin işte banada :D :p

bir tane dahi gol yemedim kornerden, kısaca korner savunmamı göstereyim.
gk: standart
dr: yakın direk
dl: uzak direk
dc-dc: uzun adam tut
dmc: adam al
mc: adam al
mc: kapan
amr: adaml al
aml: adam al
fc: ileride kal...

Kornerlerde nasıl savunma yapıyorsun şu anki anlayışınıda merak ettim kornerlerdeki ?
İnşAllah o dominasyon taktiklerinden indirdiğin gibi; bendeki "adam al" seçeneklerinin yerine " geri " seçeneği değildir (:

ki korner(hucum anlayışımda gayet iyi :d)
http://img88.imageshack.us/img88/3501/adszsk7.jpg (http://imageshack.us)
Ortalama iki maçta bir kornerden gol, istatistik 23 maç için..

shadowrefree
16.Mart.2007, 23:16
valla ben hazırcıyım...:D

dominasyonu ellemeden kullanıyorum...

noescape85
17.Mart.2007, 15:54
valla ben hazırcıyım...:D

dominasyonu ellemeden kullanıyorum...

Yok yav olur mu, yapma öyle :D
En kaliteli taktikte olsa,takıma göre düzenlenmesi bazı yerlerinde oynanması şart yav.
Ki sen kornerleri düzelt en azından;o geri seçeneklerini adam al yap,korner savunmasında..
Gol yemeyeceğini taahhüt edebilirim. Yani çok aza ineceğini.

dnz498
17.Mart.2007, 17:26
valla kardeşler FM serilerinin saçmalıkları hayatın acı gerçeği gibi o bakımdan haklısınız ama ben hiç FM2008 tadı yaşayamadım niyemi ?
çünkü FM2007'yi herşeyine rağmen bırakamıyorum inat ettim oyunu bitirmeye gidiyorum şu ana kadar gerçek zamanlı olarak oyunun başında 70'den fazla gün geçiridm Allah sonumu hayır etsin bakalım ne zaman kafayı sıyırıcam da otomatiğe bağlıycam hayatı (burada görecek birşey yok devam et)

OMANA
17.Mart.2007, 19:47
arkaaş mantıksızlık yok değil konu başlığını açan arkadaşa bile ekleyeceğimiz o kadar şey varkiii..

kimi maç içerisindeki mantıksızlıklara sinir oluyor..aslında doğru bende az saç baş yolmadım ama sonunda futboldur olur böyle şeyler diye avutuyorum kendimi :)

ama ben en çok transfer konusunda sinirleniyorum ya..

dikkat edin türkiye birinci liginden ikinci lige düşen takımların bile bir çok oyuncusu birinci lig takımlarına transfer oluyor..yani küme düşmüş takımların oyuncuları bile transfer öneminde kapış kapış gidiyor..ama sen fenerbahçe oyuncusunu satamıyorsun ya..varmı böle bişeyy..

ben diyorumki..şuan üç büyüklerin a takımındaki ouncuların hepsi ama hepsi tabi fiyatı kırmaya göre oynayacak onları istiyen bir takım muhakkak bulur gerçekte yok abi yok......

şimdi fenerbahçe çeyrek finalist gazeteler hergün fenerli oyuncuları hangi takımların istediğini teklifleri falan daha çeyrek finaldeyken yazıyor...

ben hem lig hem kupa şampiyonu olduğum sezon şampiyonlar liginde finalde milana elenmişim..hah tam oyuncularıma talip gelir finansı düzeltirim diyorum..en iyi oyuncum gökhan ünal (şampiyonlar ligi gol kralı) hiç kimse istemiyor...bu sefer talipli artar diye satılık yapıyorum...koskoca şampiyonlar ligi gol kralına talip olan takım Napoli ve empoli .onlar 3 kuruş veriyor...yuh artık ya...diyim malesef..oyuna sinirli bie şekilde ara veriyorum...

ama bugünne kadar hiç oyun silmedim...arkadaşı çok kızdırmış ...ama televizyonu açıp bişey olmadğını görüp canınının fena halde sıkıldığı bir anda yeniden kuracaktır.. :)

Belgorth
18.Mart.2007, 06:38
ben transfer konusunda en şanslılarınızdan birisiyim sanırım okuduklarıma bakarak. 3,2 milyon YTL'ye aldığım Lubos Kalouda'yı bir sonraki sene 50 milyon YTL'ye Barcelona'ya sattım ki o da minimum serbest kalma fiyatıydı. 10 takım talipti kendisine, sorduklarında minimum serbest kalma değeri olan 50 milyon YTL'yi seçtim "nasılsa vermezler" diye düşünerek, Barcelona ve Manchester United verdi, tabi bende sözleşme yenileme önerdim Kalouda'ya ama Barcelona'nın teklifini kabul etti. yani 1 yılda 46,8 milyon YTL kâra geçtim tek oyuncudan :)

yani benim anladığım, sen satışa çıkarmayacaksın ya da önermeyeceksin, kendileri isteyecekler. öyle olduğunda hiç düşünmediğin ücretlere satabiliyorsun oyuncunu.

Xipe Totec
18.Mart.2007, 15:07
kalouda yı istiyolar genelde ilk sezon sonu.. şimdi bende servet var yaşı 29 yerine iyi bir oyuncu buldum onu alıp serveti göndereyim dedim kalabalık olmasın maksat.. ilk önce satılık listesine koydum izleyen olmayınca değeri 4M£ tan aşağı doğru yavaş yavaş inerek takımlara önerdim.. şimdi 0 yaptım yine izleyen yok:D yav 4milyonluk adamı satışa sunup alın bedava desen en azından anadolu klüplerinin hepsi peşinde olur:)
yine servete talim:D

Sir Jean
02.Temmuz.2007, 01:02
arkadaşlar tüm yazdıklarınızı okuyamadım ancak fm 2008 in saçmalıkları ile ilgili bi konu görünce çok sevinfim ve hemen atladım :)
fm yi bana neredeyse bıraktıracak saçmalıklar şunlar:
-bir oyuncunun serbest vuruşu 9 iken bana nasıl 25-30 metreden 90'a gol atabilir?
-bir oyuncunun kafa vuruşu 10,zıplaması 9, benim iki defansımın kafa vuruşları 15-16 zıplamalrı 13-14 iken nasıl bu iki oyuncunun arasından kafa gölü atar bu adam?
-bi oyuncunun uzun şut özelliği 10 iken sağ kanattan aldığı pası hiç bekletmeden 25 metreden karşısında 3 defans oyuncusu kapatırken kalecinin uzanamayacağı en köşeye çok sert bi şekilde atabilir??
-ve daha bunun gibi birçok saçmalık.. yani anlayacağınız oyuncu özelliklerinin hiç sahaya yansıtılamamasından çoook şikayetçiyim. hiçbir taktik hiçbir oyuncu kar etmiyor. emeğim boşa gidiyor. :uzgun: oyun AŞIRI zor hazırlanmış.

14perseus04
02.Temmuz.2007, 04:17
evet yav kim kıl olmaz ki bole olaylara
ama 08 v 02 de bunların (ozellıle sızın 20 pozısynda gol atamıyoken long shot u max 10 olan rakıp oyuncunun macın 85. dakikası gıbı bı zamanda takımı adına cektıı ılk 30 metrelık sutun gol olması ve yenılmenız) bır nebze olsun duzeltılmesı umut verıci

ancak bu oyundada mac kötu gıderken full attack dedıınızde son yarım satte bır atak bıle yapamamnız var o benı cıldırtıyo hanı bıraksanız belkı eskı halınızle gol atıcaksınız :-)

ozgur.sener51
02.Temmuz.2007, 06:14
haklısın haklı ama futbolun içinde kaleci kurtarışlarının sana denk gelmesi normal çünkü sen büyük takım ya da şampiyonluga oynuyosundur. saldı saldır atamıosun tak 1 gol yenildin bu tip maçlar çok var. ama transfer konularında çok haklısın buna bişe denilemez?
umarım 2009 da degişir birazcık bunun yanında akislik olmazsa oyunda zevk almazsın hile yapılan oyun gibi olur bence

guarin14
02.Temmuz.2007, 08:49
Bakın size bir örnek vereyim.:) Servet Çetin'i bilirsiniz. Peki Servet Çetin'in bana 35 metreden frikikten gol attığını bilirmisiniz? :D O anı görseydiniz delirirdiniz heralde.:D

snnki iyi yinede bana fm 06'da zdrakov frikiten gol attı

omersal
02.Temmuz.2007, 15:09
Bence çok gerekli bir konu.Benim de gıcık olduğum noktalar pazarlık yapıyom adamlar 40 mn ye satacağım adamı başkan 20 mn ye veriyor.Sen hiç bir şey yapamıyorsun.

Ayrıca başka bir şey daha söyleyeyim.Mesela A kişisi ve B kişisi gole gidiyorlar.Tek karşılarında kaleci var.Top kimin ayağındaysa o kaleye çekiyor.Ya diğer arkadaşın bomboş ona versene...

Ayrıca o tek kale oynayıp 1-0 yenilmeyi ben de çok yaşadım.En sinir olduğum şeylerden birisidir..

Bir de mesela ben Ajax düzeyinde bir takımım rakip Barcelona düzeyinde.Mutlaka ilk 5 dakika ve son 5 dakikada gol yiyorum.Arada da hep atak yapıyorum. 2-1 yeniliyorum.Olacak iş değil...

Ayrıca yakın direk taktiği fm de çok işe yarıyor.O da saçmalık ama gerçekten fmnin güzelliği diyebilirim.Servet milli takımı taşıyordu yakın direk taktiğiyle.40 maçta 22 gol atmıştı. :D

Bir de 801 de ve özellikle orjinal oyunda 2 defans 2 santraforu tutuyor.Arkasına 10 numara koyduğunuzda bomboş alan bulup gol atıyor.Ben en çok ona sinir oluyordum...

Bir de bu kadar teke tek hiçbir maçta kaçırılmaz.Agüero veya Villa 10 teketek ten 1ini en fazla 2sini atıyo.Gerçek maçta bu kadar pozisyon bulsa tarihi fark olur...

Coupet
02.Temmuz.2007, 22:12
aslında ben bırakmıştım fm 2008'i ama tekrar başlayacağım heralde. fakat bu sefer sadece Türkiye liglerini açacağım. öbür ligler açık olunca hemen öbür liglere çağırıyorlar. bunun düzeltilmesi lazım. yani ben Türk isem bana daha çok Türk takımları talip olsun, eğer ki başarı sağlarsam yabancı takımlar ilgilensin benimle.

ugurcan1262
03.Temmuz.2007, 21:08
son dk gollerine uyuz oluyom bazen küfür ediyom:D:D

garydelgadov
03.Temmuz.2007, 21:28
maç boyunca üstünüm kesin goL pozisyonLarı kaçıyor kakip pis bir frikik goLüyLe kazanıyorya deLi oLuyorum buna

1myLikeToo
04.Temmuz.2007, 00:26
eweT örNek kalecinin refkleksi 18 oluyor panter oluo mçta 10 şut çekiorm 5 i isabetli onlarıda kurtarmış bu ne yani :S

ardafb
04.Temmuz.2007, 01:40
haklısın aslında

Cengo
04.Temmuz.2007, 06:16

Külübü batırmayı dene bakalım.

Şu kadar arazi, mekan satıldı, borçlar kapatıldı diyecekler mi? :)

ThersoN
04.Temmuz.2007, 06:50
2. haftadır oynuyorum, pek bir zevk alamadım açıkçası serinin diğer oyunları kadar, şu ana kadar sadece Türkiye liglerinde kapsamlı oynayabildim, bence çok saçmalama mevcut özellikle 8.0.0 da, 8.0.2 kuralı 2 gün oldu bakalım yine aynıları olacak mı?, Manisa 6m pounda Diarra'yı aldı. Bjk 7.5 m pounda Tuncay'ı aldı . hem de ilk sezonda, tamam bu takımların parayı, oyuncularını satarak kazanabilir, fakat anlaştıkları kulupler ve oyuncular nasıl ikna oluyorlar, ya da vasatın altında bir kulüp tek bir oyuncu transferi için 6m poundu gözden çıkarması nasıl gerçekleşiyor anlamadım

babba
04.Temmuz.2007, 08:52
son dakika goleriile mağlubiyet gerçekten korkunç derecede sinir bir durum veya 90 dakika bastırıp gol atamamak ve bir golle mağlup olmak ama gerceğe aykırı bir durum değil galatasarayın uefa kupasını aldığı sene iki maçı size hatırlatırsam hak vericeksiniz
1. galatasaray - fenerbahçe maçı galatasaray maç öncesi yorumlarında fenerbahçeye 5-10 tane atar deniyordu GS nin formu süperdi FB de gayet kötü bir formdaydı FB maçta gayet dikkatli oynadı ve bizi 1-0 yendi
2. GS- samsunsunspor kupa maçı samsun öle bi kapandıki 65. dakkaya kadar GS belki 100 tane şut çekti gol atamadı 65. dakkada hagi oyuna girdi ve uzaktan çok güzel bi gol attı belki o maçta hagi olmasaydı samsun bi kontra atakla bizi yenicekti
sinirlenmekte haklı olabilirsiniz ama gerçeklik payıda yok değil

Delirium
06.Temmuz.2007, 21:21
fm 2007'nin maç motoru çok daha güzeldi fm 2008'i hiç sevmedim
ayrıca skin de iğrenç

keşke fm 2007'i direk güncelleyip çıkarsalardı..

isimsiz
07.Temmuz.2007, 00:54
evet yaw bazan hatta her maçta en az 30 gol pozisyonuna giriyorum 1-2 si gol oluyor onlarda uzaktan şutlar diğerleride ya kaleci yada aut yaw frikikler konusunda da bakıom özelliği 9 adam 25-30 metreden tıkıyor yaw

yuh artık allah askına 30 pozisyonun 30 uda gol olsa oyunun tadı cıkmaz

omersal
07.Temmuz.2007, 15:30
İngiltere 6. ligindeydim geçen sene bu sene de 5. lige çıktım.Lige gelebilecek en iyi kalecileri getirdim.Adam geleni alıyo geçeni alıyo.Rakip kaleciler çok daha berbat ama bayağı iyiler.En sinir olduğum şeylerden biri bu işte.Ben de zorunlu olarak tecrübeli bir kaleci kiralıyorum.Yoksa her takım yeniyo beni.

SAİT71
08.Temmuz.2007, 00:38
Bende de kaleci sorunu var. İspanya liginden Rayo'yu aldım ve 2. Lig'e çıktım. Şimdide LA Liga'ya yükseldim. ama kaleci çok saçma goller yedi. En unutamadığım ise maç başladı kalecim yerine henüz gidiyordu adamlar santrayı yaptı ve boş kaleye gol attı. Sinir oldum. Soğudum iğrendim. Maç başlarken kalecim orta sahada ne geziyordu anlamış değilim. Ayrıca şu uzatma dakikalarınada gıcığım. Ben yenerken En az 3 dakika uzatma veriyor. 6 dakika oynatıyor ve uzatmaların içinde istemediğim kadar tehlike yaşıyorum. Bunlara çözüm bulsunlar lütfen..

zemlinskis
08.Temmuz.2007, 02:52
ben şu an gerçekten FM 08 i bıraktım... 09 u bekliyorum

juanov
09.Temmuz.2007, 23:08
ben 8.0.0 versiyonuyla oynuyorum ve çok hata var oyunda fm den başka sürekli oynadığım bir oyun da olmadığı için fm 2009 a kadar idare edicez artık

Delirium
10.Temmuz.2007, 20:30
2. haftadır oynuyorum, pek bir zevk alamadım açıkçası serinin diğer oyunları kadar, şu ana kadar sadece Türkiye liglerinde kapsamlı oynayabildim, bence çok saçmalama mevcut özellikle 8.0.0 da, 8.0.2 kuralı 2 gün oldu bakalım yine aynıları olacak mı?, Manisa 6m pounda Diarra'yı aldı. Bjk 7.5 m pounda Tuncay'ı aldı . hem de ilk sezonda, tamam bu takımların parayı, oyuncularını satarak kazanabilir, fakat anlaştıkları kulupler ve oyuncular nasıl ikna oluyorlar, ya da vasatın altında bir kulüp tek bir oyuncu transferi için 6m poundu gözden çıkarması nasıl gerçekleşiyor anlamadım

türkiye ligi oynanmaz bu oyunda berbat gerçekten.

Coupet
12.Temmuz.2007, 05:49
bugünden itibaren ben de bıraktım artık. daha önce bırakmaya karar vermiştim ama tekrar başlamıştım. 4-5 gün oynamaya çalıştım oyunu ama gerek 3-0'dan son dakikalarda 4-3 yapmalar gerek abuk sabuk goller tekrar soğudum. buna rağmen can sıkıntısından oynamaya devam ediyordum ama bu sefer de oyuncuları kayıt etmeme sorunu oldu. oyuncuyu kaydediyorum kayıt dönemi bitiyor bütün transferler kaydedilmemiş gözüküyor. tatile giderek çözülüyor ama günü kaçırınca tekrar eski kayıttan başlatıp tatile gitmek gerekiyor. fm 2009'a kadar oynamayı düşünmüyorum artık.

ugurkavas
12.Temmuz.2007, 05:56
* İğrenç berbat pas hataları ( bunları sizde biliyorsunuz ) birşey yorumlamama gerek yok.

evet hatta bi kere bu oyuncular nasıl oynuor die bi full mac izleyim dedim o kadar sacma oynuolarkı demekkı sigames bilio milletin onemlı anlar dıeceini.full macı sacma sapan yapıo :D

clexus
12.Temmuz.2007, 08:49
hakkaten dolu bi yazı olmus...eklemeler de mevcut ... misal ; sen tut manu yu yıllar sora 2 sene üstüste sampiyon yap .. aynı sırada ingiltere milli takımını dünya kupasında 66 yılından bu yana ilk kez final oynat ama manu senin sözlesmeni yenilemesin... o anki ruh halimle yazmalıydım ki anlamalıydınız beni :D

bir dieri de hemen hemen her mac kornerden attığım gollere hakemlerin bir kulp takması..artık sevinemez oldum yine mi faul diecek oyun die :D

ama silemiorum namussuz oyunu :D

Delirium
13.Temmuz.2007, 03:04

evet hatta bi kere bu oyuncular nasıl oynuor die bi full mac izleyim dedim o kadar sacma oynuolarkı demekkı sigames bilio milletin onemlı anlar dıeceini.full macı sacma sapan yapıo :D

yamaları indirdinmi?

eğer indirdiysen taktiğinde sorun vardır.bende oldukça az pas hatası oluyor.

14perseus04
14.Temmuz.2007, 08:05
cm 03 04 ten berı manager oynarım tabı 2005 ıtıbarıyle fm cı olduk
ve fm 2008 ılk defa bı sonrakı cıkmadan bırakttım oyun oldu
bazı karıyerımde asırı basarı yanı yapılacak bıseyın kalmaması bazısında hataların hep sana denk gelmesı vs vs. fm den soumamak ıcın 2009 gelene kadar bıraktım yoksa kopten bırakıcam :0:
maalesef hala 2006 da aldıım tadı bulamıyorum artık 2009 a umut

anlatamam durumumu bılgısayarı acınca bıse yapasım gelmıo 4 yıldır hıc bole olmamaıstım

chauncy
26.Temmuz.2007, 23:05
arkadaşlar fmyi çok seviyorum ve uyuz oluyorum aynı zamanda çünkü inanılmaz hatalar yapılıyo ben de bıktım artık hatalardan artık fm oynamıcam diyom siliyorum 2 gün sonra canım sıkılıyo aklıma taktik geliyo yeniden başlıyorum hele transfer sezonunda satılığa çıkardığımada teklif yok satmadığım adamada teklif yok adamlarla sözleşmeyi karşılıklı feshl ediyon oyuncu hayal kırıklığına uğradı diyo bende bende serbest bırakı9yom başkan kızıyo oyuncular elimde kalıyo hepside bir işe yaramıyo 1 hafta önce sildim dün tekrar yükledim şimdi yine sildim :(

juanov
27.Temmuz.2007, 02:34
beyler ben de bu hatalarla çok karşılaşıyordum ve oyunu siliyordum artık her kariyerimde iyi bir aistan menejer alıyorum takımıma sonra ya kendi taktiğimi yapıorum yada yönetimi ona bırakıp tatile gidiyorum eğer çok iyi bir asistan menejer ise sizi şampiyon yapıyor ne bir strese giriyorsunuz ne de başka birşeye

Revolution
27.Temmuz.2007, 03:03
Dediklerine katılıyorum ama bu da biraz FM'nin gerçekçiliği(sadece 1 pozisyon 1 gol için).Ama insanı delirtiyor gerçekten.

korayerten
28.Temmuz.2007, 23:58

pa sı yuksek oyuncu cıkarmak ıstıosan kesınlıkle arsenalla oyna:D

Flawless Victory
29.Temmuz.2007, 19:06
Şahsen yeni oyun varken eskisini oynamam. Bence FM 2005 serinin en iyisiydi ama şimdi kalkıp da 2005 oynayamam. Hem ayrıntısız hem de ağır çalışıyor. Haksız mıyım? Benim gibi düşünen beri gelsin. :)

Hatred
29.Temmuz.2007, 20:01
2005'ten beri her yıl oyundan alınan zevk kimine göre düştü kimine göre yükseldi.Ama bu sene o kadar çok tepki varki artık Sigames buna bir dur demeli.

noescape85
23.Ağustos.2007, 00:02
arkadaşlar fmyi çok seviyorum ve uyuz oluyorum aynı zamanda çünkü inanılmaz hatalar yapılıyo ben de bıktım artık hatalardan artık fm oynamıcam diyom siliyorum 2 gün sonra canım sıkılıyo aklıma taktik geliyo yeniden başlıyorum hele transfer sezonunda satılığa çıkardığımada teklif yok satmadığım adamada teklif yok adamlarla sözleşmeyi karşılıklı feshl ediyon oyuncu hayal kırıklığına uğradı diyo bende bende serbest bırakı9yom başkan kızıyo oyuncular elimde kalıyo hepside bir işe yaramıyo 1 hafta önce sildim dün tekrar yükledim şimdi yine sildim :(

Bu böyle devam edecek herhalde, sil yükle, sil yükle :d

Flawless Victory
23.Ağustos.2007, 01:09
doğru oyuncular ya daha kolay satılmalı ya da daha verimli olmalı.

Onurap
23.Ağustos.2007, 03:14
Yazı çok güzel ve doğru gerçekten :) Ama yapabilecek bir şey yok fm 09 bekliyecez ben çok gerçekçi olacağını düşünüyorum..1

gungorbdk
23.Ağustos.2007, 04:48
Bende sıkıntılarımı yazıyım, bıraktım FM 2009'u bekliyorum. Bırakma aşamasını yazacağım.

Fenerbahçe ile oynuyorum 3-4 sene geçmiş, zor bela şampiyonlar liginde tur geçiyorum, olmuyor eleniyorum, taraftarlardan, yönetimden azar işitiyorum(!) :D Bir türlü tatmin olmuyorlar. Üstelik kadro ve finans süper, ama saçma sapan hatalarla elendiğimi bilmiyorlar.

En son şampiyonlar ligi maceramda final oynuyorum. Maç 3-3 bitiyor ve uzatmalarda yediğim 4. golle kupayı alamıyorum. Karşı tarafın gollerini anlatayım size. İlk golde Volkan topu Güiza'ya dikiyor. Güzia'nın yanındaki defans topa ondan önce kafayla vuruyor, ancak öyle bir vuruyor ki bu forvetin koşu yoluna gidiyor. Forvette defansı arkada bırakıp Volkan'ın üstünden golü atıyor. İki defansif orta saha ve iki defans (en azından bunlar, bekleri ve kanatları katmıyorum) bu kafa topuna hiçbir şey yapmıyor. Ben taktiksel hata olduğunu düşünmüyorum. İkinci golde top kornerden geliyor ve Volkan topu penaltı noktası üzerindeki orta saha oyuncusuna çeliyor, adam da golü atıyor tabii ki. :D Üçüncü golde sağdan güzel bi orta geliyor, topu ayağına alan forvet kaleye vuruyor, Volkan topu yine diğer forvete çeliyor o da golü boş kaleye atıyor. Bu sırada 2 defans oyuncum da orada, ancak birşey yapmıyorlar. Bu da taktiksel gelebilir ama değil, yapabilecek birşeyim yok. Oyuncu topu aldığında hemen uzaklaştırmıyor, zaten gelende almıyor. Ya kaleci tutuyor ya da karşı forvet tutup kaleye atıyor. Tabii bu golleri bu şekilde anlatırken kendi gollerimden de bahsedeyim. Gökhan-Kazım paslaşmasında Gökhan Kazım'ı sağ aşağı kaçırıyor ve orta yaptırıyor. O ortada da Burak kafa golü atıyor. Alex, 1-2 çalımdan sonra Güiza'ya top veriyor, Güiza'da ceza sahası dışından golü atıyor. Diğer gol de son dakika karambolünde Burak'tan geliyor, atak yapıyorum ve sürekli gidiyorum, bu baskı da basit sayılabilecek bi gol getiriyor.

Bu şekilde uzatmalara gidiyoruz, ben çok sinirliyim, haksızlık olduğunu düşünüyorum. Aynı atak taktiğini devam ediyorum, tek kalan hakkım ile da yorulan Alex'i oyundan alıyorum. Sonra karşı tarafta vi forvet değiştiriyor. Alex'in yerine aldığım oyuncu genç, Alex kadar etkili değil. Bu yüzden daha kötü oynuyoruz ancak gol yine saçma sapan bi hatadan geliyor. Kornerden top geliyor, bunu Can alıyor 115. dakikada penaltıya kalması için uğraştığım anda topu uzağa atacağına hemen dibindeki yeni giren forvete atıyor. O anda zaten Volkan'ın ne yaptığını bilmiyorum, gol kaleye gidiyor. Ondan sonra hemen 4-2-4 yapıyorum, oyun hemen geçiyor ve bitiyor.

Burada beceremediğim şey kaleciye ve defansa topu uzağa attırmadır. Gerçi Can yedek oyuncuydu, yerinde oynayan oyuncu kart cezalısıydı. (Kartlar aklıma geldi ama uzatmayım, o zaman benim 3 cezalım var.) Ancak Volkan ilk 11 oyuncum ve bunun gibi hataları çok yapıyor. Acayip frikik golleri yiyorum. Adam resmen sıfırdan kaleye koyuyor ancak Güiza'nınkiler kalecide kalıyor.

Bu, ya Volkan'a ya Fener'e ya da oyunu asıl oynayan menejer (yani bana) özgü birşey. Birçok şekilde saçma sapan hatalarla maçlar gidiyor. Sinir oluyorum.

Benimde hatam olabileceğini düşünüyorum, ancak taktikte hata görmüyorum. Defanslar defansif oynuyor, kısa pas yapmıyor, yaratıcı olayı da en düşük seviyede. Neden oluyor bilmiyorum ama bu tür şeyler yüzünden artık oynamıyorum.

davidvilla
23.Ağustos.2007, 08:21
8.0.2 de birazcık duzeliyor ama cogunun acıklaması yapılmış footballmanager.co.uk sitesinde ama tabi ki AI cheat dedikleri olay var pc hile yapıyor.Olmaması lazım

serwan
23.Ağustos.2007, 08:30
çok büyük olasılıkla dün başıma gelen olaydan sonra benim de gerçekleştireceğim eylemdir.6+1 sezonluk juve+hollanda maceramdan sonra araya bi soğukluk girmişti zaten.artık büyük bi takımla oynamanın zevki yoktu çünkü piyasadaki bütün kaliteli ama ucuz oyuncuları wonderkid leri biliyordum.
sonra beşiktaş'la oynamaya karar verdim.yabancı sınırlaması ve bütçe yüzünden oyuna başlar başlamaz genç yetenek avına çıkma şansım olmadığından ve gönül bağım olduğundan beşiktaş ı tercih ettim.yoksa tsl de oynamak pek hoşuma gitmiyor.
neyse efendim.3.sezonun ortalarındayken ve tsl beklediğimden çekişmeli geçereken(23 veya 24. hafta sonunda şampiyonluğu kovalayan 5 takım ve 1. ile 5. arasında 3 puancık vardı) yaşanan bir elektrik kesintisi sonucu the save game could not be loaded hatası almış ve araştırmalarım sonucu başka save dosyanız yoksa bu sorunun çözümü olmadığını öğrenmiş bulunmaktaydım.
oysa ki uefa şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyordum.ligde de fikstür avantajım sayesinde şampiyon olacağıma dair umutluydum.ancak olmadı.beşiktaşımla avrupa kupası alamadan oyuna veda ettirildim.rakiplerin parmağı olduğuna dair şüphelerim var :)
şimdi tekrardan başlamak falan imkansızmış gibi geliyo.şurda 2009 un çıkmasına sayılı günler kalmışken gereksiz buluyorum başlamayı.bıraktım gibi.du bakalım bi gazla aniden karar değişmezsem 2008 le vedalaşmış bulunmaktayım.

kazmavs
23.Ağustos.2007, 12:49
keşke benmde böyle sorunlarım olsa oyunu 1 ay flan gibi bisüre bırakmak zorunda kaldım eve geldim format attım ondan sonra fmi 3 kere formatlayıp yüklememe ragmen crash dumps hatası aldım ki orjinal oyundu bu ben bıraktırıldım anlayacagın

Selman Ozturk
23.Ağustos.2007, 12:59
çok büyük olasılıkla dün başıma gelen olaydan sonra benim de gerçekleştireceğim eylemdir.6+1 sezonluk juve+hollanda maceramdan sonra araya bi soğukluk girmişti zaten.artık büyük bi takımla oynamanın zevki yoktu çünkü piyasadaki bütün kaliteli ama ucuz oyuncuları wonderkid leri biliyordum.
sonra beşiktaş'la oynamaya karar verdim.yabancı sınırlaması ve bütçe yüzünden oyuna başlar başlamaz genç yetenek avına çıkma şansım olmadığından ve gönül bağım olduğundan beşiktaş ı tercih ettim.yoksa tsl de oynamak pek hoşuma gitmiyor.
neyse efendim.3.sezonun ortalarındayken ve tsl beklediğimden çekişmeli geçereken(23 veya 24. hafta sonunda şampiyonluğu kovalayan 5 takım ve 1. ile 5. arasında 3 puancık vardı) yaşanan bir elektrik kesintisi sonucu the save game could not be loaded hatası almış ve araştırmalarım sonucu başka save dosyanız yoksa bu sorunun çözümü olmadığını öğrenmiş bulunmaktaydım.
oysa ki uefa şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyordum.ligde de fikstür avantajım sayesinde şampiyon olacağıma dair umutluydum.ancak olmadı.beşiktaşımla avrupa kupası alamadan oyuna veda ettirildim.rakiplerin parmağı olduğuna dair şüphelerim var :)
şimdi tekrardan başlamak falan imkansızmış gibi geliyo.şurda 2009 un çıkmasına sayılı günler kalmışken gereksiz buluyorum başlamayı.bıraktım gibi.du bakalım bi gazla aniden karar değişmezsem 2008 le vedalaşmış bulunmaktayım.

Yaklaşık 2.5 yıl evvel 9 sezonluk kariyerimi kaydederken elektrik kesintisi yüzünden benzer bir sorun yaşadım. Tam oyunu kaydederken elektrikler kesildi. O zamanlar Aktaş'tı elektrik şirketinin adı. Hemen elektrik arızayı aradım "Allah cezanızı versin" deyip telefonu kapadım. Yaptığım saçmalıkmış meğer. Geç farkına vardım :n:

Ilhan
23.Ağustos.2007, 17:21
Laptopla oynayın, elektrik derdiniz olmasın:)

Flawless Victory
23.Ağustos.2007, 18:08
Bu oyun çok geç kaydediyor. Ram yüksek değilse baya zaman alıyor. Bunun çözümünü bulamazlar mı acaba?

drk21
27.Ağustos.2007, 01:37
ya bu 2009 tam tarih olarak ne zaman cıkıcak?
2008 in saçmalıklarından bıktım

ZIP_ZIP
27.Ağustos.2007, 02:02
98-99'dan beri bu oyunu oynarım. neler gelip geçmedi ki :D

yılbaşı gecesi. arkadaşlarla kutlama yapıyoruz:
"5,4,3,2,1 gooolllll" :D

öss sınavına girmeden hemen önce stres atmak için açılan bilgisayarın, klavye-mouse takımının sinirden kırılması :D arkasına kaybedilen bi sınav :D
yeğenim doğdu, isim telaşına düşüldü, benden müthiş istek:
" gol kralı jardel olsun" :D

daha neler neler :D

professorai37
07.Ekim.2007, 11:29
dediklerine aynen katılıyorum.Gerçek bir maçta, örneğin italya liginde milan orta düzeyde bir takıma karşı 5 ten fazla net pozisyona giremez.Eğer griyorsa da kaçırmaz.ama ben parmayla oynarken gilardino isimli şahış 7 kez kaleciyle karşı karşıya kalıp hepsinde topu san sironun dışına attı.Diğer oyuncuların girdiği poziyonları saymıyorum bile.Ayrıca oyunda her kaleciyle oynadım diyebilirim.Ama ne cech ne buffon ne de casillas şampiyon olunan sezonlarda average rating olarak 6.70 in üzerine çıkamadıkalrı gibi saçma sapan goller yiyip saç baş yoldurttular.Her kornerde bir faul çalınması, defansta paslaırken kaptırılan toplar(üstelik nesta,terry gibi oyuncularla) ve yine her maçta tartışmalı bir karar olması.biz pozisyonu tekrar izleyip ofside dışındaki kararların doğru mu yanlış mı olduğunu nerden anlayabiliriz sorarım.O zaman niye bize her maç mikrofon uzatılır?Cevap versen ceza yersin vermesen oyuncuların morali bozulur.Bu böyle gider daha.

noescape85
09.Kasım.2007, 22:11
Boşver bırakalım zaten :D 2009 artık : P

ayseeg
10.Kasım.2007, 01:51
-ah o kaleci olayına oldum olası deli oluyorum zaten :) cm de de böyleydi fm de de aynı biçimde gidiyor... fm09 da umarım bir nebze düzeltilebilir yada daha az katı davranılsın oynayana ya :) ortalaması 5,45 olan kaleci bana karşı oynayınca mı açılır da maçın adamı olur illa?

-transfer olayı ise kar etmek gerçekten çok zor.. Aris ile yunanistan liginde oynarken papazoglou iyi fiyata gitmişti bir tek bir de 25 m ye aldığım quagliarella valencia ya 65 e satılmıştı hatırladığım kadarı ile... (tabii oyun tarihi boyunca bu kadar transferlerden zarar ettikten sonra birkaç istisnada olsun sadaka tarzı oyuncuya)

-bir de türkiye liginde oynarken üst sıraları zorluyorken son 4 sıradaki takımlardan biri onca sakat oyuncusuna rağmen gelir sizle berabere kalır yada yenerse tüm takımda bi anda huzursuzluk rüzgarları eser.. işleri düzeltemeyip gurur yaparsanız :) takımı bırakmak falan gerçekçi ve komik oluyor..

FM08 i bırakalı çok oldu ama biraz gevezelik edeyim dedim.. no escape konu tercüman olmuş bizim ahaliye çok saol :)

SAİT71
10.Kasım.2007, 20:40
Ben daha bırakmayacam. Geçen hem 2009 demoyu hemde 2008 i windows modunda açtım 2 sini bir anda oynamaya çalıştım. Zevkli oluyor. Hatta bir planım var 2005, 2006 ve 2007 yide yükleyip aynı anda açmaya çalışacam :D Bakalım ne olcak.

Corpus
11.Kasım.2007, 03:23
Bazen şu oluyor bir takımla maç yapıyorum kalecim o güne kadar uzaktan gol yememiş ama nasıl oluyorsa 160 boyunca uzun şut 10 güç 8 teknik 12 olan adam bir gömüyoki topa direk 90 a bir kere yerim tamam ama bir maçta 2-3 tane yediğimi biliyorm sinirden kariyeri sildim:D

pappi
13.Kasım.2007, 01:59
oyuncu performanslarında bilmem dikkat ettinizmi ama maç öncesi medyaya verilen demeçler,maç öncesi ve devre arası yapılan kouşmalar oldukça etkili.heleki derbi maçı yada önemli maçlarda...oyuncuları tanımak gerek bence biraz.mesela bir kaleci eğer byük maçlarda oynamayı seven bir yapıya sahipse ona gaz vermek yani maç öncesinde "sana güveniyorum" yada "senden performans" bekliyorum demek kaleciyi eteşler.aynı şekilde eğer kaleciniz (ya da herhangi bir oyuncunuz) büyük maçlarda oynarken baskı hissediyorsa fizik ve teknik olarak ne kadar iyi olsada bariz hatalar yapabiliyor.özellikle defans oyuncularının hatası genelde kendi kalesine gol oluyor.bu oyuncular eğer büyük maçlarda alternatifsiz ise maç öncesinde "baskı yok" denmeli ki oyuncu daha rahat oynayarak hata yapma riski azalsın.oyuncu kaliteli ise başarılı olmaması için -uygun olmadığı mevkide oynatılması -moralinin kötü olması -fiziki yapısının hava ve saha şartlarına uygun olmaması gibi sebepler gerekir.eğer futbolcunuz kaliteli ise bu unsurlara dikkat etmek gerek.özellikle kış aylarında yağmurlu günlerde sahada kısa pasla oynamak ve bu sahada koşmak yorucu olacağından dayanıklılığı ve gücü yüksek oyuncularla ve direk paslarla oynamak faydalı olacaktır.hava durumunu maç günü tahmin ekranında görebilirsiniz.

oyuncu alım satımlarında da şöyle birşey var ki "herkesin bir değeri vardır":) eğer elinizdeki futbolcu 20-21 yaşlarında CA sı 170-180 arasında olan bir wonderkid ise mevkisine göre fiyatı yüksek olacaktır.ki bende PA sı 199,CA sı 180 civarında olan bir AMLC/ST posizyonunda wonderkid im var.100 M istiyorum:)peşinde 20 küsür takım var en son 80Mverdiler satmadım.ortalık kızışınca daha bi güzel oluyo:)oyuncu almak için de oyuncunun takımdaki durumuna bakıyorum.eğer anahtar oyuncu yada as takım oyuncusuysa almak biraz zor olur.ama gerekli parayı bastırdığınızda oyuncu da size gelmek istiyorsa alamayacağınız futbolcu yoktur.ben gözüme bir futbolcu kestirdiğimde hemen bir gözlemci yollar futbolcunun bana gelip gelmek istemediğine bakarım.eğer futbolcu benim takımımda oynamayı kesinlikle çok istiyorsa performansı ve yeteneği hakkında güzel yorumlar yaparım.eğer ki oynadığı takımda bi kaç hafta maça çıkmamış yada teknik direktöründen fırça yemişse değmeyin keyfime:)bir oyuncu takımında mutsuz olmuşsa sözleşme bitimi de yakında o takımdan o oyuncuyu almak hayli kolaylaşır.eğer oyuncu size gelmek istiyorsa teklif yapın,klüp kabul etmezse oyuncu üzülecektir,üzüldüğü zaman fiyatı düşmeye başlayacaktır,her ne kadar profillerinde minimum serbest kalma maddeleri 200 milyonlu rakamlardan bahsetse de en kralını 60-80M arasında bi rakama alırsınız.ki ben messi yi kendi isteği üzerine transfer listesine konuşduğunda tottenham a 40 M a alıp bir sene sonra barca ya 75 M a sattığımı bilirim:Dböyle fırsatları da kaçırmayın derim.

2009 un demosuna da baktım ama 3d maç pek göz alıcı gelmedi.finans olayına anlam veremiyorum ben.gelire bakıyorum 300 küsür Milyon $,gidere bakıyorum 400 küsür M$ ama klüp zengin ve kar ediyor.nereden geliyor bu değirmenin suyu? diye soruyorum bazen:Dfinans üzerine biraz gelişme gerekiyor sanırım.yatırımlar yapabilmeliyiz.mesela takıma yıldız bir oyuncu geldiğinde forma satışlarında patlama olması yada taraftarın seçtiği yılın futbolcusunun forması yada anahtarlığı yada posteri gibi ticari malların satışı ayrı ayrı gösterilse de genel olarak tiaret geliri yazmasa daha güzel olur bence.klüpte parayla alakalı tek şey transfer ve maaş.stad büyütülüyor paranın nereden geldiği yada ne kadar harcama yapıldığı belli değil.25M kira borcu var diyor oyuncu satmışım elimde 200 M var.vs vs.

Addolorato
13.Kasım.2007, 02:58
Evet bencede bırakalım 2009 çıkıyo :zuhaha

sirthamate
08.Aralık.2007, 06:42
Hay ağzına sağlık arkadaşım...şahsen benim asıl takılıdıgım nokta oyunu zorlaştırma adına yapılan saçmalıklar..oyunu zorlaştırmanın birçok yolu var ama insanı da bezdirmek için uğraşmamak lazım...

08bizon08
28.Şubat.2008, 08:55
arkadaşa katılmamak elde değil tamamen haklı bide ben fble oynuyorum takım yıldız dolu bir sezonu transfer yapmadan geçirim dedim taransfer yapmadim transferin son gününde tonetim yildiz transfer yapmadin diye andarletin yedek kalecisini transfer etti hemde adamin değeri 450bin euro iken 15mly para vererek insan tabikii çok sınırleniyor :director:yonetime resti çektim biraktım oyundan çıkmazdan 7 üst seviyeden teklıf geldi bende arjantın liginden independiante takımının teklifini kabul ettim türkiyedeki sezon bitince biraktığım takım nasil olmuş deyip baktımkı birde ne görim takımın çoğunu satmişlar nerde kazma varsa almişlar yerimede metin tekını getirmişler sezon sonu siralamasi 9 cu ancak bitirebilmiş şimdi bunca emek veriyorsun her şey yolundayken yonetimin el atmasi çok saçma kı finansal her hangi bir sorunda yokken :tur: