PDA

View Full Version : XML Parsing error! (Hata)

World Hollow o1
12.Mart.2007, 17:37
İyi günler arkadaşlar..

1 2 hafta önce Logo paketi indirdim ama nereden olduğu tam hatırlamıyorum..

2. lig ve alt liglerinin takım logolarını belirtilen dosyaya aktarıyorum fakat oyuna girerken bana sorun veriyor, sonrada tamam deyince hata kalkıyor gel gelelim oyuna girince logolar gözükmüyor..

http://img207.imageshack.us/img207/2779/adsz321sb9.jpg (http://imageshack.us)

Bu hata için en fazla 3 sayfa araştırdım eğer bunun çözümü varsa konu açılmışsı affola..

DisCo
12.Mart.2007, 18:53
İndirdiğin paketin içinde config dosyası bulunuyor. O dosya üzerinde sağ tıkla ve düzenle de. Not defterinde bazı kodlar çıkacaktır. Orada türkçe karakter olan kısımları düzelt.

Hatada görüldüğü gibi Karsiyaka yazılması gereken kısım Karşıyaka olarak yazılmış ve hata oluşmasına sebebiyet veriyor. Diğer takım adlarında da bu tarz hatalar varsa düzeltip not defterini kaydet dediğinde config dosyasında düzeltme yapacaktır. Bunu halledersen problemin ortadan kalkar yalnız birşey dikkatimi çekti. Dediğim gibi config dosyasında düzenle dediğinde not defteri açılacak. Onun görüntüsünü buraya koyarsan sevinirim. Çünkü galiba oyunda çalışması için gerekli İd numaralarıda yazılmamış.

tombul taho
13.Mart.2007, 01:04
İndirdiğin paketin içinde config dosyası bulunuyor. O dosya üzerinde sağ tıkla ve düzenle de. Not defterinde bazı kodlar çıkacaktır. Orada türkçe karakter olan kısımları düzelt.

Hatada görüldüğü gibi Karsiyaka yazılması gereken kısım Karşıyaka olarak yazılmış ve hata oluşmasına sebebiyet veriyor. Diğer takım adlarında da bu tarz hatalar varsa düzeltip not defterini kaydet dediğinde config dosyasında düzeltme yapacaktır. Bunu halledersen problemin ortadan kalkar yalnız birşey dikkatimi çekti. Dediğim gibi config dosyasında düzenle dediğinde not defteri açılacak. Onun görüntüsünü buraya koyarsan sevinirim. Çünkü galiba oyunda çalışması için gerekli İd numaralarıda yazılmamış.
DisCo mükemmel özetlemiş konuyu bizim açıklama yapmamıza gerek kalmamış. Ayrıca o config.xml dosyasına takımların Unique ID dediğimiz oyundaki kodlarını da koymak gerekiyor. Kısacası yapan taraf config.xml dosyasını sağlam sallamış. bayaa bir eksiği var.

World Hollow o1
13.Mart.2007, 16:45
Peki ben bu yamayı silsem, tekrar aynı hatayı girişde verirmi..?

shadowrefree
13.Mart.2007, 19:35
hyr vermez...

DisCo
13.Mart.2007, 20:53
Silme işlemini yaparsan problem kalmaz diye düşünüyorum. Bizim buradaki paketleri indirirsen daha işine yarayabilir. 2. lig ve alt ligler demişsin sanırım Türkiye liginden bahsediyorsun. Bununla ilgili çalışma yapan arkadaşlarımız mevcut. Kendiminde var demiyorum reklam olmasın. :icon_razz:

KeoMajor
30.Ağustos.2007, 05:53
ben herhangi bir şey yüklemedim sorun direkt karşıma çıktı.dün her zamanki gibi çıkış yaptım bu gün girmeye çalışıyorum ama bu hatayı veriyor neden olabilir ? kayıtlı oyun yüklenemedi ? kardeşim ben bi kere yükledim sen açıcaksın o kadar sezon boşa mı gitti soğutmasınlar beni :uzgun:

hani pc den anlayan biri olsam hallderiz ama olmuyor yapamıyorum yokmu bi hayırsever yaw :director:

Raten
30.Ağustos.2007, 08:12
@KeoMajor

Kayıtlı oyun yüklenemedi hatası alıyorsan onun maalesef herhangi bir çözümü yok

DisCo
30.Ağustos.2007, 15:21
Çeşitli nedenlerden dolayı save dosyası bozulduğunda bunu kurtarma gibi bir durum söz konusu değildir. Malesef bu kariyerinize veda etmek zorunda kaldınız. Tavsiyem belirli aralıklarla kayıt dosyasının yedeğini almanızdır. Bozulduğu takdirde yedek olarak aldığınız kayıt dosyası ile devam edersiniz.