PDA

View Full Version : Bizim Özelliklerimiz Neden Diğer Menajerler Gibi Değil ?

narakan1969
15.Mart.2007, 21:04
Arkadaşlar oyunda bizim özelliklerimiz sadece zihinsel olarak 6 seçenekten oluşuyor. (yönetime el atma felan..) Peki neden diğer menajerlerin daha çok seçeneği var ? onlardan farkımız nedir ?

Ilhan
15.Mart.2007, 21:09
Onlar human değil, sen human'sın. O özellikler senin bireyinde barınır, oyunun belirlemesine gerek yoktur.

GebzeLi1907
15.Mart.2007, 21:10
Bide şu var BizLere favori personeL ekLenemiyo oyunda asLnda bu bi şekiLde ayarLanıp yapıLsa çok güzeL oLur..

noescape85
15.Mart.2007, 22:31
Onlar human değil, sen human'sın. O özellikler senin bireyinde barınır, oyunun belirlemesine gerek yoktur.

Fm 2007 updatesiz ilk hali.
Takım bilgi ekranından personellere tıklandığında; görünümü, özelliklerine göre yaptığınız zaman; bizlerede sistemin otomatikmen özellikler atadığını görebiliriz. (belli bir süre geçtikten sonra - yarım sezon gibi )

Hatta bu özelliği fm 2007 updateleriyle beraber şu anki fm 2008 8.02 ye kadar sürekli aradım ve merakla takip ettim, ama malesef kaldırılmış böyle birşey.

Bunu oyunda bulundurmamaları eksik bir yan bence (: çünkü sistem şu anki özelliklerimizi nasıl belirli kriterlere göre belirliyorsa, o zamanda aynı şeyi yapıyordu.

Bir oyunumda pot. ve yet. yargılama 18 üstü iken; diğerinde 15 altı idi.
vs vs..

Bide şu var BizLere favori personeL ekLenemiyo oyunda asLnda bu bi şekiLde ayarLanıp yapıLsa çok güzeL oLur..

Evet ekleme yok, ama ben oyuncularımın favorisi olduğum kadar, sürekli aynı çalıştığım personellerin falanda olmasını isterdim; önceki yıllar.

Bu sene yapmışlar :)
Yani takıma aldığınız personeller bir süre sonra sizi favorisine ekliyor, hepsi değil; sizle uyum içinde çalışanlar ( kendini öyle hissedenleri )
Başarı yakaladığınız bir iki sezondan sonra, personellerinizi kontrol edebilirsiniz.
Bende hiç farkında değildim ama bir kariyerde ultimatom verip kovulmuştum, baktım 5-6 antrenör istifa etti kovulduğum gün, alla alla dedim hayırdır inş :D
O şekilde farkettim favori personelleri olduğumu, yani gittiğiniz takıma beraber çalışalım diye, kolaylıkla götürebiliriz onları :)

wolfson
16.Mart.2007, 01:40
Fm 2007 updatesiz ilk hali.
Takım bilgi ekranından personellere tıklandığında; görünümü, özelliklerine göre yaptığınız zaman; bizlerede sistemin otomatikmen özellikler atadığını görebiliriz. (belli bir süre geçtikten sonra - yarım sezon gibi )

Hatta bu özelliği fm 2007 updateleriyle beraber şu anki fm 2008 8.02 ye kadar sürekli aradım ve merakla takip ettim, ama malesef kaldırılmış böyle birşey.

Bunu oyunda bulundurmamaları eksik bir yan bence (: çünkü sistem şu anki özelliklerimizi nasıl belirli kriterlere göre belirliyorsa, o zamanda aynı şeyi yapıyordu.

Bir oyunumda pot. ve yet. yargılama 18 üstü iken; diğerinde 15 altı idi.
vs vs..

Evet ekleme yok, ama ben oyuncularımın favorisi olduğum kadar, sürekli aynı çalıştığım personellerin falanda olmasını isterdim; önceki yıllar.

Bu sene yapmışlar :)
Yani takıma aldığınız personeller bir süre sonra sizi favorisine ekliyor, hepsi değil; sizle uyum içinde çalışanlar ( kendini öyle hissedenleri )
Başarı yakaladığınız bir iki sezondan sonra, personellerinizi kontrol edebilirsiniz.
Bende hiç farkında değildim ama bir kariyerde ultimatom verip kovulmuştum, baktım 5-6 antrenör istifa etti kovulduğum gün, alla alla dedim hayırdır inş :D
O şekilde farkettim favori personelleri olduğumu, yani gittiğiniz takıma beraber çalışalım diye, kolaylıkla götürebiliriz onları :)

Bende senden öğrendim bunu.Süpper bi şey Favori personeller yarılması.Güzel bi eklenti.

Universal
16.Mart.2007, 01:44
FM 2008'de denemedim. Ama eski oyunlarda yönettiğin takımın personel bölümünü açıyorsun. Orada görünümü koç niteliklerine getiriyorsun. Orada gözüküyor. Eski oyunlarda ilk başta hepsi 14 olarak gözüküyordu.

Zaten bu özellikler pek önemli değil, eğer büyük kulüplerden teklif almak istiyorsan itibarını artırman gerekiyor. Genelde teklifi itibara göre yapıyorlar.

GeNç KaRTaL
16.Mart.2007, 01:55
Detaya girere ama bence olsa güzel olur.

Mesela genç yetenekleri değerlendirmemize göre yapay zeka bize puan verse.Veya uyguladığımız taktiklere göre taktik bilgisine puan verse hoş olur bence..

cemir05
16.Mart.2007, 02:11
arkadaşlar birde bizim özelliklerimiz neden yükselmiyor. oyunun başında hepsi 10 oluyor. daha sonra gittikçe düşüyor

noescape85
16.Mart.2007, 04:21
arkadaşlar birde bizim özelliklerimiz neden yükselmiyor. oyunun başında hepsi 10 oluyor. daha sonra gittikçe düşüyor

Yükselir; faaliyetine göre..

bySilver
16.Mart.2007, 04:56
Diger takımLardan tekLif CA na gore geLio zaten iLk başta senin PA: 200 CA : 100 verioLar iLerLedikçe CA artıyo otomatik oLarakta ozeLLikLerinde artıyo .

karlkani23
17.Mart.2007, 17:34
fm 2007'de genie scout'ta diğer menejerler gibi tüm özelliklerimiz görülüyordu. 2008'e uyumlusu çıksın oradan bakabilirsiniz.

zzzeeeggg
19.Mart.2007, 19:04
Bende senden öğrendim bunu.Süpper bi şey Favori personeller yarılması.Güzel bi eklenti.

ben derby takımını yönetirken süper bir defans taktikle 4. olmuştum. man utd ise hiç bir kupayı alamadı ve şampiyon bile olamadı. ardından fergusonu kovdular (şaşırdım uzun yıllar görev yapmış birisi kovuldu :D )
Bana teklif geldi hemen ne var ne yok diye bir bakıyım dedim gittiğimde man utd sadece 2 antronerü kalmıştı :D teklifi reddettim.

noescape85
19.Mart.2007, 21:16
ben derby takımını yönetirken süper bir defans taktikle 4. olmuştum. man utd ise hiç bir kupayı alamadı ve şampiyon bile olamadı. ardından fergusonu kovdular (şaşırdım uzun yıllar görev yapmış birisi kovuldu :D )
Bana teklif geldi hemen ne var ne yok diye bir bakıyım dedim gittiğimde man utd sadece 2 antronerü kalmıştı :D teklifi reddettim.

İlk yıl veya en kötü ikinci yıl manu fergusonu yaşlı bulup bıraktırmayı düşünüyor zaten, seninde favori takımın manu idi galiba =)

zzzeeeggg
22.Mart.2007, 03:30
İlk yıl veya en kötü ikinci yıl manu fergusonu yaşlı bulup bıraktırmayı düşünüyor zaten, seninde favori takımın manu idi galiba =)

asla man utd ve büyük takımları favorim yapmam besiktas ve colo colo dur favorim. Taktik güzeldi ün yaptım teklifte geldi zaten

shadowrefree
22.Mart.2007, 04:02
beşiktaş ı anladımda...colo colo nereden çıktı...:D

Universal
26.Mart.2007, 01:28

Hakem kararlarını eleştirirken, oyuncuların ile konuşurken, teknik drektöre yorum yapeken bu özelliklerin değişiyor. Verdiğin yanıtlara göre ise artma ve azalma meydana geliyor.

imran
28.Mart.2007, 10:21
evet bu olabilirdi aslında

cemir05
28.Mart.2007, 15:45
Hakem kararlarını eleştirirken, oyuncuların ile konuşurken, teknik drektöre yorum yapeken bu özelliklerin değişiyor. Verdiğin yanıtlara göre ise artma ve azalma meydana geliyor.
peki hakemleri eleştirirsek düşüyormu artıyormu, ve ayuncular kart ghörünce ceza verirsek artıyormu

serwan
01.Nisan.2007, 07:07

yoo böyle bir şey yok.yaptığın işlere göre yükselir.medyayla olan ilişkilerin,yerli oyuncu seçimi,disiplin,taktikler,elde ettiğin başarılar vs.