PDA

View Full Version : 8.0.2 de Yeteneklerin Düşmesi Yükselmesi

myeren
20.Mart.2007, 23:33
Tartışmaya açık bi konu olarak düşündüm daha önce açıldımı bilmiyorum ama 8.0.2 de 28 yaşına kadar oyuncunun yeteneği çok iyi artıyo klübün tesislerine ve uyguladığınız antrenmana bağlı bişey ancak çok üzücü bir yönü var 29 yaşından sonra oyuncunun yetenekleri dibe vuruyo şu anda 8.0.2 de roma yı çalıştırıyorum bence çok iyi bir takım ilk yılımda içinde bulunduğum bütün kupaları almayı başardım ancak dikkatimi çeken şey şu oldu bildiğiniz üzere oyuna başladığınızda totti nin yeteneği 180-185 lerde seyrederken ve henüz 29-30 yaşlarındayken bi sezon sonra 31-32 yaşlarına geldiğinde 164 e düştü yeteneği ve adam kadroya giremiyo hatta oyunda bir şey gördüm iyice ilgincime gitti milan ronaldo ile yollarını ayırdı diye yazıyo ve işin ilginç tarafı ronaldoyu alan klup yok yeteneği 144 potansiyel 194 bence oyuncu artışı çok iyi hiç bir sorun yok mancini yi bir sezon sonra tam 40 mn auroya real madride sattım yine aynı şekilde taddei yi 14 mn euroya real madride sattım cicinhoyu 18 mn a barcaya sattımyani yaşları 30 a gelmemiş oyunculardan çok kazandım.

Şimdi sizin düşüncelerinizi öğrenelim ama Size bir tavsiyem var 8.0.2 kullanıyorsanız Kadronuzdaki oyuncuları 28-29 yaşına gelir gelmez satın genç oyuncu alın bu arada oyuncuların en çok 23-27 yaşları arası çok ilerliye bildiğini gözlemledim

Lucas Neill
20.Mart.2007, 23:40
Bende de olmaya başladı ama pek etkilemedi çok az düşüklükler oldu o da bi kaç oyuncuda.Servet 29 yaşındayken Heading ve Marking'i düştü...Lincoln 30 olmasına rağmen iyi durumda baya...Evet o Ronaldo olayı bende de oldu kimse almadı baya bi süre sonra italya seri b'de bi takıma gitti.Bende GS'de Hasan Şaş'ı, Nonda'yı 31-32 yaşlarındayken satılığa çıkardım kimse teklif etmemişti...Nonda o zaman iyi durumdaydı üstelik...

noescape85
20.Mart.2007, 23:42
Evet zaten 27 yaş üstü Ronaldinho'da olsa; satın almam kesinlikle.
Benim yaş konusuna böyle bir alerjim zaten yıllardır var (bu oyun için, gerçek hayatta değil) çünkü dediklerin oldukça doğru ve ben o özellikleri eksilere düştüğünü gördükçe, zevk alamıyorum oyundan(yaştan dolayı düşenler)

Şuda varki adam 31-32 yaşında,özellikleride harika olsa; maçta çok iyi oynasa; zaten maç motoru ona pek iyi bir puan vermiyor =) Maç motoru bile yaşa kilitlenmiş bence, o bile düşük geçiyor yaşlı oyuncuları.

Kadromdaki(2009 yılı) şu an yaş ortalaması 22 =) En yaşlı oyuncum 27 Elano :D

shadowrefree
20.Mart.2007, 23:52
benmde yaş takıntım var...29 u geçen oyuncum vefalı değilse hemen satuyorum...benim de yaş ort. 24...

yunusgs
21.Mart.2007, 00:12
Düşmesi normal hatta Oyundaki İpuçlarında oyuncuların özellikleri yaşladıkça düşer hatta bazen bu düşüş dramatik seviyede bile olabilir diyor.

myeren
21.Mart.2007, 02:10
biliyorum ancak bence bir oyuncunun özelliği 29 da düşünce çok sarsıyo 32 de felan başlasa süper gerçi bende genelde genç kadro kullananlardanım bi ara fenerbahçede yaş ortalaması 20 di en yaşlı oyuncu 24 yaşındaydı kadroda

peki bi sorum daha çok ilginç şampıyonlar liginde fenerbahçe orginal kadrosuyla final oynadı hemde benimle roma ile ben kazandım bir fenerbahçeli olarak finale kadar gelmiş fenerbahçeyi yenmek iyi olmadı ama kazanamamlazımdı gerçi grupda doğru dürüst iyi takım yokmuş bi barça vardı o da nası olduysa gruptan çıkamadı adamlar uefaya gitti fener gruptan birinci çıkmış sonra yarı finale gelinceye kadar önemli rakipler çıkmamış karşısına celtic psv tmm yarı finalde milanı elediler

Atasagun
21.Mart.2007, 02:34
Bence şu anda 8.0.2 deki gerçekçiliği bozan önemli bir noktaya değinmişssin , dünyanın heryerinde 32-33 yaşına kadar zımba gibi oynayan, hatta resmen 30 dan sonra 1-2 sezon altın çağını yaşıyan oyuncular dolu, oyun da ise gerçekten 30 yaşına ulaşınca oyuncu özellikleri ve performansı çok düşüyor. Düzeltilmesi gereken bir sorun olduğunu düşünüyorum

Djibril
21.Mart.2007, 03:01
Ancak devam et dediğimizde oyun ilerlerken verilen "Tip"(bilgi)'lerde coğu oyuncunun en verimli oynayacağı zaman 28 yaş sonrasında mesala: Goalkeepers play thier enjoy game age at 31-35*

*Tam olarak hatırlayamıyorum. Türkçesi ise yine tam hatırlayamamakla beraber: Kaleciler en verimli oyunlarını 31-35 yaşları arasında oynarlar.

noescape85
21.Mart.2007, 03:46
Ancak devam et dediğimizde oyun ilerlerken verilen "Tip"(bilgi)'lerde coğu oyuncunun en verimli oynayacağı zaman 28 yaş sonrasında mesala: Goalkeepers play thier enjoy game age at 31-35*

*Tam olarak hatırlayamıyorum. Türkçesi ise yine tam hatırlayamamakla beraber: Kaleciler en verimli oyunlarını 31-35 yaşları arasında oynarlar.

Ama kaleciler için işte, diğer mevkideki oyuncular için öyle değil.
Fiziksel özelliklerden bir hayli önemlisi olan; hız hızlanma ve dayanıklılık özelliklerinin en az gerektiği mevki kalecilerdir.

ve 30'undan sonra tecrübesini,deneyimini oyuna katıp; en verimli yıllarını geçirmiş oluyor =)

Kalecilerde bu yüzden sorun çıkarmıyor.

Onurap
21.Mart.2007, 04:57
Ben fm bu genç yaşşlı oyuncu olayına fena takılmış :) 30 geçen oyuncular dökülüyor fm de milanaın 3 ligde olması lazımdı... :D

Altaylee1914
22.Mart.2007, 07:28
bu gidişle zaten düşecek :)

anil luque
22.Mart.2007, 18:34
8.0.2 nin kötü yanlarından biri daha.. son derece yanlıs bırsey trksprtlboy'un da dedıgı gıbı 30 undan sonra dokturen oyuncular var misal scholes, maldini.. gercı o bu gıdısle 40 tan sonra da dokturecek :D

Belgorth
23.Mart.2007, 19:32
Sadece kaleciler için değil ki o "Tip" bilgileri. Defans ve Orta Saha oyuncuları için 27-32 yazıyor. Forvet için bir tip görmedim ben ancak oyun kendi verdiği bilgiye ters düşüyor.

cemir05
24.Mart.2007, 01:02
bencede 26-27'den sonradı transfer için uygun değil. ben arsenal'deyim. zaten genç bir kadrom var. agüero, daniel alves. felan aldım. takım iyive gençleşti. 3-4- yane yabancı adam var. onlarında tevrübelerinden yararlanmak için oynatıyorum.