PDA

View Full Version : Fm'de ki yavaşlık

Ralph
21.Mart.2007, 20:32
Eskiden değil ama şimdi ortaya çıkan bir sorunum var.Oyunda sadece TR ligini seçtim.Şu anda 2009'dayım.Ama anormal bir şekilde kasıyor pc ve oyun.CPU kullanımı maç esnasında %100 oluyor.PC özelliklerim idare eder diye düşünüyorum,ama kısaca yazayım onuda :

1 GB Ram
64 Nvidia ekran kartı ( 256 vardı ama yandı )
Pentium 4 3.0 Ghz

Acaba diyorum yanan ekran kartından dolayımı oluyor.64 olduğundan mjı diyeceğim ama ekran kartı ve FM nin bi bağlantısı yok ki.

Diyeceksiniz format at ama daha yeni attım.:(

En kısa zamanda önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Her026
22.Mart.2007, 00:05
highlight ları normalde izle.

tombul taho
22.Mart.2007, 00:24
save game içinde geçmiş kısım her save ettiğinde artıyor ve sonuçta maçlar çok ağırlaşıyor ve büyük veritabanı da kullanıyosan bu makineyi inanılmaz derecede zorluyor. eskiden fm save game cleaner denilen program vardı. o bu gereksiz kayıtları kayıtlı oyundan siliyordu ama bu programın 2008 versiyonu yayınlanmadı. o yüzden şimdilik yapabileceğin tek şey biraz olsun ayrıntı seviyesini düşürmek olacaktır.

kayıtlı oyununa giriş yaptıktan sonra sol tarafta ayrıntı seviyesi bölümü var. oraya tıklayıp hiçbiri kısmını seçersen kayıtlı oyunun için daha iyi olmuş olur ve bi nebze yavaşlık giderilmiş olacaktır.

MeMo
22.Mart.2007, 00:26
özelliklerim seninkilerin yarısı kadar eskiden benimde çok yavaştı.format attım şimdi kendi başıma oynarken hızlı.Sorunun ilginç gerçekten.

wolfson
22.Mart.2007, 01:44
Ben format attıktan sonra iyice yavaşlamıştı.Sonra yüklediğim oyunları sildim sadece fm kaldı.Bilgisayarı ard arda 3 defa kapatıp açtım.Gözle görülür bi şekilde hızlandı sanada öneririm.Bu arada özelliklerinin nerdeyse yarısı bende var.Sadece ekrankartı 128.

uaemrah
29.Mart.2007, 13:51
sorun ekran kartinda değil...CPU nun oyun Maç esnasinda %100 lere çıkmasıda anormal birşey değil... bu oyunun ihtiyacı olan CPU RAM ve harddisk olayı... Senin PC fena sayılmaz ama sanırım biraz harrdisk i temizlemen gerek...oyun oynarken CTRL+ALT+DEL ile gereksiz programlari kapamanı tavsiye ederim...Ram'den götürmesinler diye...

batuhangal
06.Haziran.2007, 03:00
128 MB ATI RODEON X1300 ekran kartı 1 GB rami AMD Turion(tm) 64 X2 mobile teknologhy TL-50 798 Mhz bir laptop var bende.FM 2008 oyunu açtıgım andan itibaren yavaş neden böyle yardım edin

MaliKaya
07.Haziran.2007, 16:20
Arkadasim bilgisayarinin ozellikleri normal ve nu oyunu tek ligde de ihya edecek bir sistem, ancak senin sorunun windows ile ilgili diye dusunuyorum,

Benim tavsiyem, yedeklerini bir sekilde kopyala ve HDD ye FDİSK atman yani bolumleri silip tekrar olusturman, ancak burda dikkat edecegin en onemli nokta format atarken LOW yani hızlı olmayan sekilde format atman ve bolumu olusturman.

gungorbdk
07.Haziran.2007, 21:21
Bende ekleme yapmak istiyorum. Cpu kullanımı sadece fm doldurmuyor olabilir. Arkaplanda çalışan programların vardır belki senin bilmediğin. Belki de sistemi yoran bir virus. Windows başlangıçta ve oturum boyunca birkaç gereksiz program başlatıyor. Bunun yanında yüklediğin programlarda cabası. CCleaner (http://www.ccleaner.com/download)'ı indirip, önce sıkı bi temizlik yapmanı ve sonra da başlangıç programlarını ayarlamanı tavsiye ediyorum. (Başlangıçta anti-virüs, firewall gibi hizmetleri sakın kapatma.) Hızlanacağından eminim, ama istediğin gibi de olmayabilir. :) Kolay gelsin.

Programdan bir görüntü;
http://img170.imageshack.us/img170/9931/ccleanermw9.th.jpg (http://img170.imageshack.us/my.php?image=ccleanermw9.jpg)

Vieri
07.Haziran.2007, 22:54
bu si forumlarındada dile getirilmiş bir problem ve yapımcı firma tarafından bazı dll dosyalarının güncelleyerek sıkıntıdan kurtulabileceğiniz açıklanmış.

batuhangal
12.Haziran.2007, 03:10
Hepinize yardimlariniz icin tesekkur ederim.yalniz o ccleaner i nasil kullanabilirim.ufak bir yardim bile cok yararli olacaktir.Simdiden sagolun iyi oyunlar:icon_razz:

gungorbdk
14.Haziran.2007, 21:20
Hepinize yardimlariniz icin tesekkur ederim.yalniz o ccleaner i nasil kullanabilirim.ufak bir yardim bile cok yararli olacaktir.Simdiden sagolun iyi oyunlar:icon_razz:

CCleaner 2 türlü temizlik yapıyor. Birincisi programların, Windows'un bıraktığı gereksiz dosyalar, raporlar vs. Diğeri de kayıt defterinde bulunan gereksizleşmiş, fazlalık yaratan değerler.

Bunların bilgisayarda depo edilmesi, sürekli artması sistemi zorluyor. Örneğin bi program yüklediğimizde bu program kayıt defterinde birkaç değer oluşturuyor. Bu değerler çoğu zaman o programı sildiğimizde kalıyor. Programın yine bıraktıgı başka dosyalarda bulunuyor.

Şimdiye kadar 30-40 program yükleyip, sildiğinizi düşünelim (bende daha fazlası var:)) Her programın bıraktığı kalıntılar, sistem için büyük bir yük, hemde hata oluşturacak etkenlerdir. Bu yüzden bunları silmemiz gerekir. CCleaner'da bnun çok iyi yapıyor.

Program Türkçe olduğu için fazla zorlanmazsınız, ama yine de açıklama gerekiyor sanırım.

Solda 4 tane dikey sekme var, Cleaner; yani kalıntı dosyaların, çerezlerin vs. gereksiz dosyaların silinmesine yarayan sekme. Kayıt Defteri; kayıt defterinde bulunan kalıntıların temizlenmesine yardımcı oluyor. Araçlar; program ekle/kaldır gibi çalışan bir alt sekmesi ve başlangıçta çalıştırılan programların göründüğü diğer bir alt sekmesi bulunuyor. Ayarlar; programa ait ayarlar...

Silme işlemlerinde Cleaner sekmesi için, açtığımızda sol altta çıkan "analiz" butonu ile başlatıyoruz, bittiğinde "temizliğe başla" butonu ile temizlik yapıyoruz.

Kayıt defteri için, "sorunlar için tara!" butonu ile tarama yapıyoruz, tümü listelendiğinde "seçili sorunları çöz" butonu ile işlemi bitiriyoruz. Kayıt defteri önem taşıdıgından bunların yedeğini almamız için de bir seçenek çıkıyor. Ben şu ana kadar hiç yedek almadım, CCleaner işini iyi yapıyor ama siz alabilirsiniz, size kalmış.

Başlangıçta açılan programlar da, bilgisayarın açılma hızını doğrudan etkiliyor. Başlangıçta açılmasının gereksiz oldugunu düşündüğünüz programları seçip, alttan "girdiyi sil" butonu ile silip kurtulabilirsiniz. Bunu yaptıgınızda o program başlangıcta açılmayacak, eğer isterseniz, manuel olarak çalıştırabilirsiniz.

Programa dair genel belirtmem gerekenler bunlar, kendiniz kurcalayarak tamamen öğrenebilirsiniz, Türkçe oldugu için de zorlanmanız için bi neden yok.

batuhangal
14.Haziran.2007, 21:33
cok sagolun cok yardimi dokundu ayrica oyunum simdi eskisine nazaran daha hizli

4136559
20.Haziran.2007, 21:21
benim pc
2 gb ram
512 mb ekran kartı
athlon 2.20 ghz
ama bende bile bazen kasıyo

blackbriar22
26.Haziran.2007, 21:11
aslında fm'nin daha önceki serilerini oynayanlar bu 2008 daha yavaş gelebilir.bilgisayarımızın özellikleri ne olursa olsun gözle görülür bir yavaşlık var oyunda..

Uchiha Itachi
26.Haziran.2007, 21:50
Walla bende Amd Athlon 4800 X2 2.5 ghz, 2gb ddr2 800 mhz ram, 8600 gt 512 mb ddr2 ekran kartı var hiç bir şekilde kasmıyo.Kastıramadım daha:D . Sen ctrl alt delete yi takip orada oyunu oynarken cpu kullanımı olan exe leri bize sölersen yardım olabilirm :)

hasancr1905
10.Temmuz.2007, 17:58
ekran kartın düşük kardeş bide ayarlardan video ayarlarını high dan lowa düşür