PDA

View Full Version : Euroleague Çeyrek Final Eşleşmesi Fenerbahçe Ülker-Montepasci Siena

CeNTeR_TR
22.Mart.2007, 01:36
Fenerbahçemizin ilk 8 e kaldığı grubun tablosu ;

1 Tau Ceramica 6 5 1 11
2 Fenerbahçe Ülker 6 3 3 9
3 Lietuvos Rytas 6 2 4 8
4 Aris TT Bank 6 2 4 8

Rakibimizin top 16daki gruplardan geldiği tablo ;

1 Montepaschi 6 4 2 10
2 Partizan 6 4 2 10
3 Panathinaikos 6 3 3 9
4 Efes Pilsen 6 1 5 7

Eğer sahamızdaki maçta avantaj yakalarsak bu turu geçeriz zaten gelebilecek en iyi takım geldi..Bu saatten sonra daha yenilsekde üzülmeye gerek yok hedef 16yken 8 e kaldık yetti bile artık Turnuva takımı özelliğimiz korumamız lazım :)

Varonil
02.Nisan.2007, 00:25
Kanarya yarı final aşkına
Basketbolda Euroleague çeyrek finaline adını yazdıran ve bu turda İtalya'nın Montepaschi Siena takımıyla eşleşen Fenerbahçe Ülker, İtalyan ekibiyle ilk maçını salı akşamı deplasmanda oynuyor. Türkiye saati ile 21:30'da başlayacak mücadeleyi Kanal 24 naklen yayınlayacak.

Bu maçın rövanşı ise 3 Nisan Perşembe akşamı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak. Bu iki maç sonunda taraflardan biri iki galibiyete ulaşamazsa Final Four'a kalacak takımı gelecek hafta İtalya'da oynanacak son maç belirleyecek.

Solomon belirsiz

Bu arada sarı lacivertlilerin en büyük kozu olan ve takımın hem sayı hem asist hem de top çalma krallıklarını elinde bulunduran ABD'li oyun kurucu Willie Solomon'un sakatlığı moralleri bozdu.

Yıldız oyuncunun dirseğinden problem yaşadığı ve kendisini test ettikten sonra oynayıp oynamayacağının maç saatinde belli olacağı ifade edildi.

"Favori Siena"

Fenerbahçe Ülker head coachu Bogdan Tanjevic, turun favorisinin Montepaschi Siena olduğunu söyledi. İtalyan ekibinin sezon başından bu yana gösterdiği performansla dikkat çektiğinin altını çizen tecrübeli coach, Euroleague'de CSKA Moskova ile birlikte en büyük favorisinin Siena olduğunu söyledi.

Tanjevic, turu geçebilmeleri için maç boyunca çok iyi mücadele edip rakibin savunmadaki sertliğine aynı sertlikle cevap vermeleri gerektiğini ifade etti.

Siena coachu Simone Pianigiani ise zorlu bir rakiple mücadele edeceklerinin farkında olduklarını belirterek eşleşme sorunları yaratarak üstünlüğü ele geçirmeyi planladıklarını ifade etti. İtalyan coach ayrıca serinin ilk maçının anahtar maç olduğunu söyledi.

Siena 5-3 Fenerbahçe

Siena ve Fenerbahçe geçmişte Suproleague ve Euroleague'de toplam sekiz defa karşı karşıya geldi ve İtalyan ekibi bu maçların beşinden galip ayrılan taraf oldu.

İki takım en son 2005-2006 normal sezonunda karşılaşırken sezon içinde oynanan iki maçta da Fenerbahçe galip taraf olmuştu (70-74, 74-71).

Günün programı

Euroleague çeyrek finalinde salı akşamı oynanacak maçlar ve saatleri şöyle;

CSKA Moskova 19:15 Olympiakos
Maccabi Tel Aviv 20:50 AXA Barcelona
Tau Ceramica 21:30 Partizan Belgrad
M. Siena 21:30 Fenerbahçe Ülker (Kanal 24 naklen)
01.04.2008

Bugün Fenerbahçe basketbol takımı tarihinin en önemli maçlarından birini oynayacak.İnşallah kazanacağız maçı ..

fenerbahce_1907
02.Nisan.2007, 00:32
Solomon oynamassa bu maçda fark yeriz.Oynarsa zorda olsa kazanma ihtimalimiz olur.

scar face
02.Nisan.2007, 00:43
Solomonsuz zor ama galip geleceğiz

Sekopej
02.Nisan.2007, 00:47
Solomon oynamazsa evet gerçekten çok zorlanırız. Gerçi GS maçında sahadaydı ama varlığı belli değildi maçı kazandık.:p

İçimizde Siena taraftarları varsa sevinebilirler bu haber için.:)

Universal
02.Nisan.2007, 02:27
Solomon olsa bile kaybedeceğimizi düşünüyorum. Çünkü rakibimizin kalitesi ve tecrübesi apaçık ortada bulunuyor. Siena ekibininde Türk Takımlarına karşı üstünlüğü bulunması onları tura yakın tutuyor. Veda edeceksek Türkiye'de ki maçlara kazanarak veda etmeliyiz.

Cengo
02.Nisan.2007, 06:33
Şaka gibi, alacağımız maçı verdik, Solomon böyle oynarsa maç kazanamayız.İnanamıyorum 50 maç yapsak 40ını biz alırız Siena ile, rezalet bir şey, kabul edilemez..

fenerbahce_1907
02.Nisan.2007, 06:38
Şu gördüğüm Siena'yı çok rahat yenmemiz lazım bizim.Siena takım falan değil,oyuncularımız geri koşmalarda biraz iyi olsa çok rahat fark bile atarız biz bu takıma.2.maçda Perşembe günü sahamızda Siena'yı rahat yeneriz.3.maçda ise herşey Solomon'a bağlı olur,Willie iyi oynarsa biz bu turu geçeriz !

Sekopej
02.Nisan.2007, 06:38
Solomon sakat değildi ama maçta da gezindi durdu, artık toparlanmalı.

Bu kadar kötü oynamamıza rağmen maçı kazanabilirdik. Şimdi 2 maçı da almak zorundayız. Siena çok büyütülecek bir takım değil, bugün biraz şansımız olsa bu oyuna rağmen yenecektik neredeyse. Solomon artık kalan maçlarda doğru düzgün oynarsa bu turu geçeriz.

Neron_FB
02.Nisan.2007, 06:58
Çok yazık oldu.. katılıyorum kötü oynamamıza rağmen kazanabilirdik.. İnşallah önce istanbul sonra yine italyadaki maçları kazanırız..

Professeur
04.Nisan.2007, 00:04
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, 3 Nisan Perşembe günü(Bugün) saat 20.15'te, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Euroleague Final Four yolunda en önemli maçına çıkıyor. Euroleague Çeyrek Final ikinci maçında, Fenerbahçe Ülker'in Montepacshi Siena önünde alacağı bir galibiyet, Türk Basketbol tarihinde bir ilk oluşturmak için büyük bir adım olacak. Takımımız bu maçtan galip ayrıldığı takdirde, daha önce hiçbir Türk takımının başaramadığı Euroleague'de Final Four oynama yolunda çok önemli bir avantaj elde edecek. Bu karşılaşmada taraftarımızın takımımıza vereceği destek büyük önem taşıyor. Fenerbahçe Profesyonel Futbol A Takımımızın, dün gece Chelsea önünde kazandığı zaferin bir tekrarını bu kez basketbol takımımızın İtalyan Montepacshi Siena önünde yinelemesi için, tüm taraftarlarımızı saat 20.15'de Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başlayacak bu büyük karşılaşmaya davet ediyoruz. Ayrıca bu büyük ve heyecanlı mücadeleyi izlemeye gelecek taraftarlar, çok özel ses ve ışık şovları ile gençlerin sevgilisi Murat Boz' un konserini de izleme fırsatını yakalayacaklar

Kaynak:Fenerbahçe.org

İmkanım olsa gitmek isterdim ama yarın yazılım var 2 tane gitmem imkansız gibi.Maça gelince ben kazanacağımıza ve turu geçeceğimize gönülden inanıyorum.Solomon inşallah tam kapasite ile oynar, yoksa hem savunmada hem de hücumda çok büyük sıkıntılar çekebiliyoruz.Olmazsa da son 8 bence çok iyi bir derece.Mahmut Uslu "Bu sene hedefimiz son 16" demişti ve hedefler aşıldı.

fmsmyrna
04.Nisan.2007, 02:34
Siena'yı yenebileceğimizi orda gördük elimizden kaçırdık.Burda yenip şansımızı oraya bırakmamaız lazım artık

TürkuAz
04.Nisan.2007, 03:22
Fener ilk maçta iyi oynamıştı ki çok basit hatalarla maçı kaçırdı. Bence içeride kazanır..

GodfatheR
04.Nisan.2007, 03:23
Haydi çocuklar burda rakibi devirelim İtalya'da devirir turu geçeriz.

LaigLeNoiR
04.Nisan.2007, 04:32
36-51 yeniliyoruz şu anda 3.periyot...

Haydi Kanarya.

Sekopej
04.Nisan.2007, 04:59
Devreyi 3 sayı geride tamamlamıştık ama 3. periyotta her zaman olan oldu ve maç orada koptu.

Yeter artık Tanjeviç bu takımı oynatamıyorsun, daha da beter etmeden bırak bizi.

Hedef Top 16'ydı, biz Top 8'e kaldık. Şimdi lige konsantre olma zamanı ama 2010 için hedef avrupa şampiyonluğu ve Tanjeviç başımızda oldukça bu sadece bir hayal olarak kalacak bence.

LaigLeNoiR
04.Nisan.2007, 05:02
Son periyot ve fark 20 sayı civarı...

EreN
04.Nisan.2007, 05:06
Geçmiş olsun

fenerbahce_1907
04.Nisan.2007, 05:08
86 sayının yarısını 3 lüklerden attılar.Lavrinoviç denilen adam durmadan 3'lül attı,orta sahadan 3 lük atıyorlar nerdeyse,o bonus kafalı adam bile 3 lük attı,onlar attıkça ben delirdim.Sonucundada 20 sayı üstü bi farkla yenildik.Bugün stadı doldurmayan taraftarada diycek bişey bulamıyorum.

LaigLeNoiR
04.Nisan.2007, 05:13
86-61 kaybettik...

Buraya kadar gelmekte büyük başarıdır.Tebrikler F.Bahçemize :)

fenerbahce_1907
04.Nisan.2007, 05:19
Buraya kadarmış: 65-86
Basketbolda Euroleague çeyrek final serisi ikinci maçında temsilcimiz Fenerbahçe Ülker, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda İtalya'nın Montepaschi Siena ekibini konuk etti ve karşılaşmadan 65-86 mağlup ayrılarak Avrupa defterini kapattı. Sarı lacivertliler, deplasmanda oynanan serinin ilk maçını da 73-66 kaybetmişti.

Karşılaşmaya taraftarının desteğine rağmen iyi başlayamayan Fenerbahçe Ülker, ilk periyotta rakibin etkili üçlükçülerini durduramadı ve hücumda da istediğini yapamayınca ikinci çeyreğe 25-15 geride girdi. İki takımın da hücumlarda başarısız olduğunu, çok düşük bir yüzdeyle atış yaptığı bu periyotta, temsilcimiz farkı üç sayıya kadar indirdi ve ilk yarıyı 37-34 geride kapattı.

Üçüncü periyotta rakibin etkili üçlükçüsü Lavrinovic'i tutamayan temsilcimiz, bu çeyrekte rakibinden 14 sayı geride kaldı ve oyunun son periyoduna 45-62 geride girdi. Son çeyrekte Mirsad Türkcan'ın ve Ömer Onan'ın oyuna ağırlığı koymasıyla farkı indirmeye çalışan Fenerbahçe Ülker, savunmada istediklerini yapamayınca karşılaşmadan 21 sayı farkla, 65-68 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker'de Willie Solomon'un 11, Ömer Aşık'ın 12 sayısı takımlarını kurtarmaya yetmezken, M.Siena'da 18'er sayı atan Lavrinovic ve Thornton galibiyette önemli rol oynadı.

GeNç KaRTaL
04.Nisan.2007, 05:27
Fenerbahçe'yi buraya kadar geldiği için tebrik ediyorum.

PesimiSTyLa
04.Nisan.2007, 05:30
Geçmiş olsun fb..

Aykan19o3
04.Nisan.2007, 05:31
Buraya geldiği için Fenerbahçeyi Tebrik Etmek lazım..

Fernando Gago
04.Nisan.2007, 06:00
Seyirci nedense stadı doldurmamıştı kötü oldu kaybetmemiz

Universal
04.Nisan.2007, 06:01
Elendik; ama üzülmüyorum. Geçen yıl ilk kez mücadele ettik. TOP 32'de elendik. Bu yıl hedefimiz TOP 16'ya gelmekti; ama biz TOP 8'e geldik. Burada elendik. Bu kadronun bir kaç yıl sonra daha büyük işler başaracağını düşünüyorum. İki yıllık takımız daha önümüzde çok uzun yıllar var. Tebrikler Fenerbahçe...

fmsmyrna
04.Nisan.2007, 20:37
Elendik ve üzülüyorum çünkü gördük ki eleyebileceğimiz bir takımdı ama ilk maçtan daha kötüydük.Zaten Lavrinovic'i sevmezdim şimdi iyice uyuz oluyorum milli takımda böyle üçlük deneyemiyordu :D.Neyse artı kseneye daha güçlü bir takım kurmalıyız

Fıratcan Alçınkaya
04.Nisan.2007, 21:59
buraya kadar gelmekte başarıdır... Tebrikler Fenerßahçe...

GodfatheR
04.Nisan.2007, 23:10
Dün çok kötü oynadık ama çok da üzülmedik çünkü oyuncular üstüne düşen görevi yerine getirdi görevleri yerine getiremiyen koç ve taraftarlardır.

CeNTeR_TR
05.Nisan.2007, 04:18
Tanjeviç ile bunada şükür :) Kadro kuramamakdaki yeteneği ile bunada şükür...

Eğer bir ant.. hayatındaki sorunları takıma yansıtırsa böyle olur neyse konuşmaya gerek yok..

Hedef 16 ya kalmakdı 8 yaptık seneye bazı Gereksiz oyuncuları yollayıp tabi ant iyi bir takım kurdukmu başarı gelecektir..