PDA

View Full Version : paranın suyu nerden birader?

cemir05
22.Mart.2007, 04:14
arkadaşlar ben arsenal yöneityorum. Bende denilson diye bir adam var ve adama 100 milyon istiyorum adamlarda veriyorlar. ama ben yin satmıyorum. işin garip tarafı teklif yapan kulüplerin değeri bile o kadar yok. nasıl oluyor da bu kadar parayı buluoyrlar.

ayrıca galatasaray'ı yönetirken de aynı şey henri saivet vb. genç futbolcular için de geçerli. değerinin 20-30 milyon'u geçmeyeceğini sandığım kulüpler adama 100 milyon teklif yapıyor. en az 4-5 katı. para.

bu para nerden geliyor acaba. banka borcu mu alıyorlar acaba diyorum adamlar niye borca girsin ki diyorum

yunusgs
22.Mart.2007, 04:24
Bazen başkan klüp için borç alıyor bazende paraları yetmediği için transfer iptal oluyor.

DisCo
22.Mart.2007, 05:18
Daha önce böyle bir teklif durumunu yaşamadım. Bence anlaşmayı onaylarsan bu transfer gerçekleşmeyip yabancı sınırlamasına takılacaktır, yabancı sınırlaması olmasa bile bu parayı ödeyemedikleri için iptal olacaktır.

Tabi şuda var. Direk 100 MN veriyorlarsa bilemem ama bence transferin potansiyel değeride o kadar olabilir. Yani bazı koşullar dahilinde bu para 100 MN bulabilir şeklinde bir teklifte gelebilir.

Son olarak burada tartışılacak konu parayı nerden buldukları değil senin neden bu paraya satmadığın :icon_lol: benim aklıma çok takıldı. (::)

noescape85
22.Mart.2007, 05:44
Kulup değeri ile oyuncu transferine ayrılan paranın pek bir bağlantısı yoktur.
Nasıl diyeceksin ? Açıklayayım şöyle:
Takımın genel bir değeri vardır, bu finansal durumla bağıntılıdır.
Bir kulübün değeri sadece finansıyla ölçülmez, elinde bulundurduğu oyuncu değerleri,ortalama yıllık gelirleri giderleri vs vs herşey ortaya katılarak bir denge ortaya çıkar. Budur kulübün değeri.

Örnek ben m.city deyim transfer parası 2009 'da 130 milyon dolar küsür ayırdılar.
Kulubün değeri ise zaten 130 milyon dolar kadardı. Ne yani bana transfer için takım değerinin hepsini mi ayırdılar ? Tabikide hayır.

Finans durumuna girdiğin zaman denge ( balance ) var göreceksin , orası takımın kazançtamı kayıptamı olduğunu gösterir ( takımı almadan önceki dengesiyle beraber )

Kazanç/kayıp kısmı ise takımın senle çalışırken kazandığı kaybettiğini gösterir.

Son söylediklerim gereksizde olsa, ilk söylediklerim senin soruna cevaptır =)

cemir05
22.Mart.2007, 17:21
Daha önce böyle bir teklif durumunu yaşamadım. Bence anlaşmayı onaylarsan bu transfer gerçekleşmeyip yabancı sınırlamasına takılacaktır, yabancı sınırlaması olmasa bile bu parayı ödeyemedikleri için iptal olacaktır.

Tabi şuda var. Direk 100 MN veriyorlarsa bilemem ama bence transferin potansiyel değeride o kadar olabilir. Yani bazı koşullar dahilinde bu para 100 MN bulabilir şeklinde bir teklifte gelebilir.

Son olarak burada tartışılacak konu parayı nerden buldukları değil senin neden bu paraya satmadığın :icon_lol: benim aklıma çok takıldı. (::)

yok abi ya. taksit felan yok adamlar direktmen 100MN paund teklif yapıyolar ya.

birde ben o adamı satmıyorum. çünkü adam geleceğin yıldızı. wonderkid. aslında onun yeri fazlasıyla doldurulur ama bende oyuncu toplama cinsliği var. mesela fm2006'da henry gibi daha nice yıldızlar aldım. gönderdim alt yapıya:D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Kulup değeri ile oyuncu transferine ayrılan paranın pek bir bağlantısı yoktur.
Nasıl diyeceksin ? Açıklayayım şöyle:
Takımın genel bir değeri vardır, bu finansal durumla bağıntılıdır.
Bir kulübün değeri sadece finansıyla ölçülmez, elinde bulundurduğu oyuncu değerleri,ortalama yıllık gelirleri giderleri vs vs herşey ortaya katılarak bir denge ortaya çıkar. Budur kulübün değeri.

Örnek ben m.city deyim transfer parası 2009 'da 130 milyon dolar küsür ayırdılar.
Kulubün değeri ise zaten 130 milyon dolar kadardı. Ne yani bana transfer için takım değerinin hepsini mi ayırdılar ? Tabikide hayır.

Finans durumuna girdiğin zaman denge ( balance ) var göreceksin , orası takımın kazançtamı kayıptamı olduğunu gösterir ( takımı almadan önceki dengesiyle beraber )

Kazanç/kayıp kısmı ise takımın senle çalışırken kazandığı kaybettiğini gösterir.

Son söylediklerim gereksizde olsa, ilk söylediklerim senin soruna cevaptır =)

ama bak senin kulübün man. city. yani ingilterede adamlar yıllık bi dolu para kazanıyolar. oysa fransa liginden dan dun bir takım. örneğin 'nice'. adamlar yıllık ne kadar kazanabilirki. küme düşmenin şiğinde oynuyorlar yanılmıyorsam. direkt 100MN teklif yapıyor. DisCo'un dediği gibi taksit felan da yok.

tombul taho
22.Mart.2007, 18:31
bütçesi iyi olan küme düşmez bütçesi kötü olan küme düşer mantığından uzaklaşalım bi kere arkadaşlar. :) öyle bişey yok.

sorunun cevabına gelince:
sadece bir takımın transfer bütçesinin az ya da çok olması o kadar parayı vereceği anlamına gelmiyor. çünkü fm2008'de artık şu var biliyosunuz ki: başkan da sizin transferlerinize karışabiliyor. yani sizin transferlerinizi engellediği gibi kendi de transfer yapabiliyor. o yüzden atıyorum nice'in başkanı çok zengindir ve takımında denilson'u görmek istiyodur. o yüzden teklif yolluyodur. bu da olabilir..

tufan20
22.Mart.2007, 19:18
ödemeyi 2 yıla yayınca ben 2 milyom$ para ile en az 8 milyon$ adam alabiliyorum

cemir05
22.Mart.2007, 21:12
bütçesi iyi olan küme düşmez bütçesi kötü olan küme düşer mantığından uzaklaşalım bi kere arkadaşlar. :) öyle bişey yok

ben zaten öyle bir şey demedim ki

cevabına gelince:
sadece bir takımın transfer bütçesinin az ya da çok olması o kadar parayı vereceği anlamına gelmiyor. çünkü fm2008'de artık şu var biliyosunuz ki: başkan da sizin transferlerinize karışabiliyor. yani sizin transferlerinizi engellediği gibi kendi de transfer yapabiliyor. o yüzden atıyorum nice'in başkanı çok zengindir ve takımında denilson'u görmek istiyodur. o yüzden teklif yolluyodur. bu da olabilir..

teşekkürler bu beni bağayı tatmin etti. sağolasın
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ödemeyi 2 yıla yayınca ben 2 milyom$ para ile en az 8 milyon$ adam alabiliyorum

ya abi taksit felan yok ya. direk para veriyolar

tufan20
22.Mart.2007, 21:40
valla madem öyle 100 milyon ile sıfırdan takım kurulur üzümünü ye bağını sorma napacan nerden bulursa bulsun bi de yönetimler değiştiğinde bazı başkanlar takıma direk 100 milyon civarında veriyo ben man utd nin başına geçtiğimde bi baktım takımın mali durumu eksilerde iken birden + 80-90 milyona çıkmış

TheTrooper
04.Nisan.2007, 00:28
bende tam tersi oluyor.teklif yaptıım oyuncunun değeri 21 trilyon.ben 40 trilyon veriyorum.135 trilyon istiyolar:D

cultr23
04.Nisan.2007, 05:52
arkadaşım pardon da 100 mn dolar ya da euro degil pound diyosun,o para baya bi ortamı aşar,klübü alıcam deseler verilir yani(abramovic chelseayi kaça almıştıki???)

celikhalit8
06.Nisan.2007, 06:27
Oyunda 5. sezonum sonunda Denilson'u serbest bıraktı Arsenal.. Ben Bayarn Münichim.. Fazla ihtiyacım olmamasına rağmen 25000 haftalık ve 1 milyon imzalama üzreti ile aldım Denilson'u. Tam 114 takım kontrat önermişti :) Takımdaki ilk sezonunda ligde hiçbir şey yapmadı arkadaş ama şampiyonlar liginde kupayı Bojan ile birlikte bana getirdi ve en iyi oyuncu şeçildi Denilson.. Şu an bendeki değeri 5 milyon pound.. Birisi 100 milyon verse seve seve satarım.. Çünkü ronaldo için Man utd 77 milyon istedi benden.. Adam 30'una yaklaşsa da parayı bastırıp almak istiyorum..

Dur ben şu Denilson'u bir listeye koyup geleyim hazır sezon sonundayız :)

SAİT71
06.Nisan.2007, 07:53
Sana o kadar teklif yapan kulüplerin çoğu o parayı veremezler. Bendede bazen oluyor. İyi bir fiyata adamı sattık diyorum bakıyorum transfer ücretini karşılıyamıyorlar

anil luque
08.Nisan.2007, 03:26
teklıf ıptal oluyor genelde kardes oyle gozuktugune bakma hele dırek paraysa hayatta veremezler