PDA

View Full Version : TSL 28. Hafta | Beşiktaş - Fenerbahçe

goosfraba
26.Mart.2007, 06:30
http://img377.imageshack.us/img377/6011/bjkfbqh4.jpg

Fıratcan Alçınkaya
26.Mart.2007, 06:34
kaybeden şampiyonluğu kaybeder bence... Çok zor maç olcak FB nin bize şansı tutmuyordu o olay döndü artık bizim şansımız tutmuyor ama inş. kazanıcaz...

Fernando Gago
26.Mart.2007, 06:42
Fenerbahçe büyük maçlarda farklı oynadığı bir gerçek.Bu maçtada farkını hissettirecektir.Beşiktaşlı bazı oyuncular bu maçın ağırlığını kaldırabilir mi bilmiyorum Hakan Gordon Serdar Ö Holosko vs. Ayrıca genel itibarıyla takımlara baktıımızda Beşiktaşın en kötü bölgesi defansı Fenerbahçenin etkili hücum hattı defansını kolay yıkacağını düşünüyorum.

Deivid'in yokluğu Fenerbahçeyi direk etkileceyek bir husus.Zico sol kanada daha ağırlık verebilir.Maldonado'nun Chelsea maçıda göz önnüde bulundurularak bu maçta kesilikle oynaması gerekiyor

Beşiktaşın en büyük silahı taraftar ve Nobre olacak.Bu ikisinide iyi kullanamazsa işleri çok çok zor.

Artık hakemlerin skandal kararların vermedeği ve maçın kaderini değiştirmediği bir maç izlemek istiyoruz ...

shadowrefree
26.Mart.2007, 06:46
böyle maçlar çok farklı oluyor...futbolcular farklı konsantrasyon oluyorlar...Beşiktaş yenmek zorunda...kaybeden şampiyonlukta yara alır...her iki takımda bana kalırsa ilk önce gol yememeyi düşünerek oynayacaklar...her iki takımada başarılar...

GeNç KaRTaL
26.Mart.2007, 06:54
-ErTuğrul Sağlam'ın Maç Hakkındaki Görüşleri-

Beşiktaşımızın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe derbisinde saha ve seyirci avantajımızı iyi kullanıp, şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmak istediğimizi söyledi. Ertuğrul Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanın başında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçla ilgili bir soruya Sağlam, ''Sahamızda ve taraftarımızın önünde oynamak avantaj. Bu avantajı Galatasaray ve Trabzonspor maçlarında kullandık. Aynı avantajı Fenerbahçe derbisinde de kullanıp, şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmak istiyoruz'' diye yanıt verdi.

-''ŞAMPİYONLUĞU BELİRLEMEZ''-

Sağlam, Fenerbahçe derbisinde alınacak sonucun şampiyonluğu belirlemeyeceğini de kaydederek, şunları söyledi: ''Derbi maça şampiyonluğu belirleyecek karşılaşma diyemeyiz, ancak bundan sonraki geleceği hafif de olsa etkileyecek bir karşılaşma. Görüyorsunuz her hafta değişik takımlar puan kaybına uğruyor. Sezon sonuna kadar da bu puan kayıpları sürecek. Fenerbahçe maçında ortaya çıkacak sonuç, belki biraz şampiyonluk yolunda durumu şekillendirecektir, ama kesinlikle belirlemeyecektir.''
Fenerbahçe maçında puan kaybı yaşanması durumunda ne olacağı sorusuna da Sağlam, ''Öyle bir şeyi hiç düşünmedim. Fenerbahçe maçının kötü gitmesi gibi bir düşünce kafamda hiç oluşmadı'' dedi.

-BOBO DIŞINDA EKSİK YOK-

Sağlam, takımda kart cezalısı Bobo dışında eksik oyuncularının bulunmadığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Cisse ve İbrahim Kaş takımla birlikte bugün başladı. Durumları iyi, ama antrenmanlardaki performansları hafta sonuyla ilgili kafamızdaki düşünceleri netleştirecektir. Rüştü, çarşamba veya perşembe günü sıkıntısından kurtulacak ve hafta sonuna hazır hale gelecektir. Gökhan Zan da öyle. Bobo'nun dışında takımda yer almayacak futbolcumuz olmayacak.''

Kaynak: AA

anilton
26.Mart.2007, 07:04
Bu maç hakkında maçtan önce fazla yorum yapmak istemiyorum....

Sadece şunu yazacam maç bitene kadar.Kendi takımıma sonuna kadar güveniyorum ve üç puanı alacağımıza inanıyorum...

yunusgs
26.Mart.2007, 07:05
Dananın kuyruğu biraz kopacak bu maçta.2 takımında puan kaybına tahammülü yok.Taraftar desteği ile Beşiktaş 1 adım önde.Fenerbahçe de iyi oynuyor.Bence bu maç berabere biter 1-1.Eğer kazanan olursa kim kazanır diyorsanız Beşiktaş kazanır.

gerrrard
26.Mart.2007, 07:07
Her iki takımda gol yememeye oynayacaktır. Büyük ihtimalle berabere biter bunun için. Buradan da en karlı çıkacak olan takım G.Saray olacak.

Universal
26.Mart.2007, 07:19
Fenerbahçe maçı kazanacaktır.

Fenerbahçe, büyük takımlara karşı çok iyi konsantre olan bir takım. Zico ile Süper Lig'de hiçbir derbi maçını kaybetmeyen bir Fenerbahçe var. Fenerbahçe'nin de son iki sezonda Beşiktaş'a karşı bir üstünlüğü olduğu için bu maçı kazanacağını düşünüyorum.

Beşiktaş takımı şampiyonluk ruhunu yakaladı; ama bu ruha yenik düşüp Fenerbahçe'ye gerekli önlemleri almadığı taktirde çok zorlanacakları kesin. Taraftar desteği en büyük yardımcıları olacak; ama Fenerbahçe gibi oturmuş bir takıma karşı oynamak zor olduğu için sonuca rahat bir şekilde gidemiyecekler.

Fenerbahçe yenik duruma düşükten sonra maçı çevirebilen bir takım bu yüzden daha avantajlı olduğu kesin. Semih'in gene yedek başlaması Fenerbahçe'nin yararına olacaktır.

shadowrefree
26.Mart.2007, 07:22
Yalnız Beşiktaş ın da çarşısı var...gıpta ile seyrediyorum ben taraftarı...takıma maç aldıracak kapasitede ama son zamanlarda takıma büyük baskı kuruyorlar...maç başlar başlamaz Beşiktaş gol gol...adamları strese sokuyorlar biraz rahat bıraksalar o kulakları sağır eden tezahuratlarını şarkılarını söyleseler Beşiktaş için büyük avantaj...ama takıma baskı kuruyorlar...zaten topçular stres altında...yani gol istemeleri en doğal hakları ama biraz sabır...

JunkChorn
26.Mart.2007, 08:22
kaybeden şampiyonluğu kaybeder bence... Çok zor maç olcak FB nin bize şansı tutmuyordu o olay döndü artık bizim şansımız tutmuyor ama inş. kazanıcaz...

Kesinlikle katılmıyorum!

Daha bir hafta önce beşiktaş en şanslıydı (lider olduğundan doğal olarak) bir maç kaybetti 3 sıra düştü diye şimdi basın yükleniyor.

İyide beşiktaş zaten iyi oynamıyordu çok iyi motive olması sahaya yansıyordu son iki haftadır aşırı motivasyon zarar verdi,bobo ve i.toraman.Keskin sirke küpüne zarar misali!

Fener bu maçı kaybetse Beşiktaş ile arasında bir puan olacak o kadar da geri de değil yinede..

Aynı şey Beşiktaş içinde geçerli,kağıt üzerinde kolay maçlar gözüksede kim bilebilir bu haftaki gibi süpriz olmayacağını?

Daha çok sular akar bu maçı kazanan rakibinden daha avantajlı olarak o kadar bence.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Her iki takımda gol yememeye oynayacaktır. Büyük ihtimalle berabere biter bunun için. Buradan da en karlı çıkacak olan takım G.Saray olacak.

Bencede.

Fenerbahçe çok üzerine gitmeyecektir.Daha çok kendi sahasında kondisyonu zorlamadan,alanı daraltarak ayağa pas yaparak zorlar rakibi.

Ertuğrul Sağlam bir iki ay öncesine kadar önemli maçları kendi hatalarından kaybediyordu.Ancak Trabzon maçında bu değişti.İyi etüt edilmiş bir Fenerbahçe yenilmeyecek bir takım değil..Hele de o taraftar arkasına alan bir takım var iken!

Ancak sorun burada;Beşiktaş iyi oynamıyor,organize olduğu anlarda aşırı motivasyon eksik bırakıyor.Bobo bence aranmaz çünkü zaten Nobre ve Holosko formda.

LaigLeNoiR
26.Mart.2007, 08:28
Kazanacağız ve şampiyon olacağız bu sezon.

shadowrefree
26.Mart.2007, 08:42
Kesinlikle katılmıyorum!

Daha bir hafta önce beşiktaş en şanslıydı (lider olduğundan doğal olarak) bir maç kaybetti 3 sıra düştü diye şimdi basın yükleniyor.

İyide beşiktaş zaten iyi oynamıyordu çok iyi motive olması sahaya yansıyordu son iki haftadır aşırı motivasyon zarar verdi,bobo ve i.toraman.Keskin sirke küpüne zarar misali!

Fener bu maçı kaybetse Beşiktaş ile arasında bir puan olacak o kadar da geri de değil yinede..

Aynı şey Beşiktaş içinde geçerli,kağıt üzerinde kolay maçlar gözüksede kim bilebilir bu haftaki gibi süpriz olmayacağını?

Daha çok sular akar bu maçı kazanan rakibinden daha avantajlı olarak o kadar bence.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bencede.

Fenerbahçe çok üzerine gitmeyecektir.Daha çok kendi sahasında kondisyonu zorlamadan,alanı daraltarak ayağa pas yaparak zorlar rakibi.

Ertuğrul Sağlam bir iki ay öncesine kadar önemli maçları kendi hatalarından kaybediyordu.Ancak Trabzon maçında bu değişti.İyi etüt edilmiş bir Fenerbahçe yenilmeyecek bir takım değil..Hele de o taraftar arkasına alan bir takım var iken!

Ancak sorun burada;Beşiktaş iyi oynamıyor,organize olduğu anlarda aşırı motivasyon eksik bırakıyor.Bobo bence aranmaz çünkü zaten Nobre ve Holosko formda.

hocam Trabzon u iyi etüt etti diyorsunda...İBB maçına nasıl çıktığı belli...önemli maç statüsüne koymuyor msn yoksa İBB maçını...5 defans 6 hücum ortada kimse yok...

her takım iyi etüt edilirse yenilecek olur zaten...Zico da birşeyler yapacaktır...

Bobo hakkındaki görüşlerine ise katılıyorum...

Beşiktaş kaybederse çok büyük darbe alır hatta şampiyonluk gider...Fener den sonra Sivas a gidiyor...Sivas şampiyonluk olmasa bile Uefa için oynayacaklardır...

GebzeLi1907
26.Mart.2007, 09:31
Kezman: "Beşiktaş'la oynamayı seviyorum"

Son haftalarda yakaladığı formuyla dikkat çeken Fenerbahçeli golcü Kezman, Beşiktaş'a karşı oynamayı sevdiğini söyledi.

http://www.goal.com/images/177_thumb.jpg (javascript:window.close();)

Fenerbahçe'nin sabah çalışmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kezman, son haftalarda gösterdiği performansla hocasının, takım arkadaşlarının ve taraftarların güvenini boşa çıkarmadığını belirterek, "15 gün için de çok kritik maçlar oynayacağız. 2 Chelsea ve iki lig maçı. Chelsea maçları Fenerbahçe için oduğu kadar Türkiye'ye için de önemli. Bu maçlar da tarih yazabiliriz" dedi.

"Semih yedek de kalsa motivasyonunu kaybetmiyor"

Sezon sonunda gol kralı olmayı hedeflediğini de belirten Sırp forvet, "Şu anda Semih lider gidiyor. O kral olursa da çok sevinirim. Sonuçta ikimiz de bu takımın önemli parçalarıyız. Semih her zaman takım zorda olduğunda katkı yaptı. Ben kulübüde olduğum zaman motivasyonumu kaybediyorum ama o öyle değil. Yedek otursa da motivasyonu en üst düzeyde. Bence Avrupa'da oynayabilecek bir oyuncu," dedi.

Çift veya tek forvet tartışmalarının yersiz olduğunu da söyleyen Kezman, "Sonuçta hocamızın kararı. Hocanının elinde iki tane iyi forvet oyuncusu var" diye konuştu.

"Beşiktaş'a karşı oynamayı seviyorum"

Cumartesi akşamı oynanacak olan Beşiktaş maçına ada değinen Kezman, "Beşiktaş'a karşı oynamayı seviyorum. Geçen sene Süper Kupa ve lig maçında attığım gollerle birinde kupaylı aldık, diğerin de şampiyonluğun yolu açıldı. Yine geçen sene yaptığımı yapmak istiyorum. Biz onlardan daha iyi bir takımız" diye konuştu.

Mateja Kezman son olarak, bir hafta sonraki Chelsea maçıyla ilgili görüşlerini aktararak, "Chelsea favori olarak görünüyor. Ancak Chelsea'deki eski takım arkadaşlarımla konuştuğumda onların İstanbul'da oynamaktan çekindiklerini gördüm. Bu bizim için bir fırsat, burada ki atmosferden çekiniyorlar," dedi.

Fıratcan Alçınkaya
26.Mart.2007, 19:54
Oğulcan kardeşim bizle 1puan olucakta GS var sanki tek şampiyonluğa bizle FB oynamıyorki... FB kaybederse puan farkı 3olucak GS ile fikstür olarakta GS daha avantajlı FB den biz kaybedersek %90 gitti... sonra Chelsea maçı var biz kaybedersek 5puan olacak.. Bence kaybeden düşer yarıştan...

eXcitinG
26.Mart.2007, 20:07
Beşiktaş kazanacaktır. Hemde farkLı skor bekLiyorum Beşiktaş tan. Maç HoLosko nun maçı oLur. Lugano ve Edu nun HoLosko yu durduracağını sanmıyorum. Bu maçın ağırLını kaLdıramayacak diyen arkadaşLarada Bkz. BJK-GS maçı hoLosko Türkiye de ki en iyi anLaşan stoper oLarak gösteriLen Song ve Servet ikiLisi karşısında gösterdiği performans.

Beşiktaş bu maçı kazanıcak, kazanıcak çünkü kazanmak zorunda, Taraftar bu maçı bırakmayacaktır. Takımda iyi gitmeyen birşeyLer oLursa taraftar sahaya çıkar yine kazandırır. ALi ve İbrahim biraz kapasiteLeri üstünde oynarLarsa bu maçta güLen taraf oLuruz.

Tabi yine büyük maç, Derbi skoru beLLi oLmaz. Ama kazanmak zorundayız, kazanmaLıyız.

bursa_mc
26.Mart.2007, 20:13
Harika bir derbi olucak.İnönü'de olmak isterdim.Fenerbahçe galibiyete daha yakın

DisCo
26.Mart.2007, 20:21
Beraberlik beklediğimiz skor ama iki taraftan birinin kazanmasıda bizi üzmez.

Beşiktaş biraz panikte diye düşünüyorum. Kaybederse çok şeyi kaybetmiş olacak, Fenerbahçe'nin böyle bir derdi yok. İki tarafta süper top oynamıyor ve öne çıkan oyuncuları var. Semih , Holosko...

Beşiktaş seyirci avantajı varken, Fenerbahçe'lilerin akılları Chelsea maçında olursa seyirci avantajına bir yenisini daha eklemiş olurlar.

Fenerbahçe içinse iyi hücum hattı kötü Beşiktaş savunmasını zorlayabilir.

Zor bir maç olacak ve Galatasaray kazandığı takdirde maçın 3 ihtimalide ona yarayacaktır.

Fıratcan Alçınkaya
26.Mart.2007, 20:22
Biletler 1 saatte bitti
Taraftar isyanda!

Süper Ligi'nin 28. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında Cumartesi günü saat 19.00'da BJK İnönü Stadı'nda oynayacak derbi maçın biletleri bugün satışa çıktı ancak 10.00'da başlayan satışların 1 saat içinde tükenmesi öfke yarattı.

Biletix gişeleri önünde toplanan taraftarlar sabahın erken saatlerinde kuyruğa girip derbiyi izleyebilmek için saatlerce beklerken bu uğraşları sonuçsuz kalınca çılgına döndüler. Biletlerin hızla tükenmesi ve sonrasında da karaborsaya düşmesinin sıkıntısını yaşayan taraftarlar, bu düzeni yaratanları şiddetle kınadılar. Güvenlik ile de tartışan taraftarlar biletlerin tükendiğini görünce saatlerce bekledikleri kuyruktan ayrılmak zorunda kaldılar. Bilet alabilen çok az sayıdaki taraftarlar ise biletlerin pahalılığından söz edip Beşiktaş Yönetimi'ni eleştirdiler.

GebzeLi1907
26.Mart.2007, 20:23
Fenerbahçe mutLak kazanmak zorunda oLan beşiktaş'a karşı sabırLı şekiLde oynayacak rakibinin üstüne geLmesini bekLeyecek ki Beşiktaş da zaten geLecek başka türLü bir oyun yapısı yok beşiktaş'ın buda bizim ekmeğimize yağ sürecek...Beşiktaş'ın dökülen savunmasının arasına atacağı topLar Alex'in Gökhan'ın Sağdan Uğur'un soLdan bindirmeLeri çok etkiLi oLacak..
Zaten böyLe maçLarı kazanmak için en önemLi faktör ortasaha...Beşiktaş bu böLge çok ciddi bi yara iken Fenerbahce'Nin en kuuvetLi böLgesi MaLdonado-AureLio önLerinde Alex ortasahanın hakimiyetini eLe geçirecektir...

Erken goL buLacağımızı tahmin ediyorum,iLk 20 dk da..Beşiktaş'ı şampiyonLuğun dışına iteceğimiz maç oLacaktır bu maç...

''Eyyam''da buLunmayacak bir hakem oLur inş kim oLursa...

TürkuAz
26.Mart.2007, 20:24
Fener formda, rahat oyunla kazanır..

Fıratcan Alçınkaya
26.Mart.2007, 20:32
Sağlam: Avantajımızı kullanmak istiyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe derbisinde saha ve seyirci avantajını iyi kullanıp, şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmak istediklerini söyledi. Sakat futbolcuların maç gününe kadar hazır olacağını da belirten Sağlam, ''Bobo dışında eksik oyuncumuz olmayacak'' diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanın başında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sağlam, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçla ilgili olarak, ''Sahamızda ve taraftarımızın önünde oynamak avantaj. Bu avantajı Galatasaray ve Trabzonspor maçlarında kullandık. Aynı avantajı Fenerbahçe derbisinde de kullanıp, şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmak istiyoruz'' diye konuştu.

''ŞAMPİYONLUĞU BELİRLEMEZ''

Sağlam, Fenerbahçe derbisinde alınacak sonucun şampiyonluğu belirlemeyeceğini de kaydederek, ''Derbi maça şampiyonluğu belirleyecek karşılaşma diyemeyiz, ancak bundan sonraki geleceği hafif de olsa etkileyecek bir karşılaşma. Görüyorsunuz her hafta değişik takımlar puan kaybına uğruyor. Sezon sonuna kadar da bu puan kayıpları sürecek. Fenerbahçe maçında ortaya çıkacak sonuç, belki biraz şampiyonluk yolunda durumu şekillendirecektir, ama kesinlikle belirlemeyecektir'' dedi.

Fenerbahçe maçında puan kaybı yaşanması durumunda ne olacağı sorusuna da Sağlam, ''Öyle bir şeyi hiç düşünmedim. Fenerbahçe maçının kötü gitmesi gibi bir düşünce kafamda hiç oluşmadı'' yanıtını verdi.

BOBO'NUN KIRMIZI KARTI

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının büyük bir bölümünü 10 kişi oynadıklarının hatırlatılıp, ''Eğer 11-11 oynansaydı, sonuç farklı olur muydu?'' sorusuna Sağlam, ''Şöyle oynasaydık böyle olurdu demek yanlış. Futbolda her şey olabiliyor. 11'e 10 avantajlı durumda oynadığınız maçları bile alamıyorsunuz. 10-15 dakika bir futbolcudan eksik oynamak, bir takımı çok fazla etkilemiyor, ama 50 dakika 10 kişi oynamak tabii ki fiziksel yönden bizi olumsuz etkiledi'' diye cevap verdi.

Genç teknik adam, Bobo ile görüştüklerini ve Brezilyalı futbolcunun çok üzgün olduğunu ifade ederek, ''Geçmişte futbol oynayıp biz de bu tip şeyler yaşadık. Onun neler hissettiğini biliyoruz. Dünyada ondan daha fazla üzgün olan insan yoktur. O da durumun farkında ama geçmişe takılıp kalmak bize bir şey getirmez, geçmişten dersler çıkarıp, gelecekte lehimize olumlu şekilde kullanmalıyız. Disiplin kurulundan bir ceza alacak ama ondan sonraki dönemde inşallah performansı ile bu yapmış olduğu hatayı da telafi edecektir'' diye konuştu.

Sağlam, kendilerinin Bobo'ya bir ceza verip vermeyeceğinin sorulması üzerine de ''Gündemimize bu ceza konusunu almadık. Önümüzde önemli karşılaşmalar var. Gerektiği zaman gereken kararları veririz'' dedi.

RICARDINHO KONUSUNDA YORUM YAPMADI

Ertuğrul Sağlam, kadro dışı bırakılan Brezilyalı futbolcu Ricardinho ile ilgili sorulara yanıt vermekten kaçınırken, ''Ricardinho ile ilgili konuşmak istemiyorum. Önemli bir maç oynayacağız. Ricardinho, Bobo, ceza konuları ile konsantrasyonumuzu dağıtmak istemiyoruz. Takımdaki herkes, yönetim, Fenerbahçe maçının nasıl iyi geçebileceğine odaklanmış durumda. Bunun dışındaki konuları gündeme getirmek istemiyoruz'' şeklinde konuştu.

BOBO DIŞINDA EKSİK YOK

Sağlam, takımda kart cezalısı Bobo dışında eksik oyuncularının bulunmadığını belirterek, ''Cisse ve İbrahim Kaş takımla birlikte çalışmalara başladı. Durumları iyi, ama antrenmanlardaki performansları hafta sonuyla ilgili kafamızdaki düşünceleri netleştirecektir. Rüştü, çarşamba veya perşembe günü sıkıntısından kurtulacak ve hafta sonuna hazır hale gelecektir. Gökhan Zan da öyle. Bobo'nun dışında takımda yer almayacak futbolcumuz olmayacak'' dedi.

RoNNiE91
26.Mart.2007, 21:07
Beşiktaş kazanacaktır.Taraftarımız ve güzel oyunla bu maçı kazanacağımıza sonuna kadar inanıyorum ve takımıma güveniyorum.

yunusgs
26.Mart.2007, 23:30
Biletlerin 1 saat içinde bitmesi Beşiktaş taraftarının bu maçı takımlarının ne kadar çok kazanmalarını istediğinin bir göstergesi.

BlackEagle19o3
26.Mart.2007, 23:43
Ben uzun zamandır bi galibiyete bu kadar inanmamıştım.Takımıma fazlasıyla güveniyorum.Holosko ve duran toplar yine en büyük avantajımız olcak.Beşiktaş'ın defansı kötü entrikaları Gs ve Ts maçlarından önce de söylenmişti.Artık kabullenin ki Beşiktaş defansı büyük maçların ağırlığını kaldırabilcek kapasiteye sahip.Bence kazanacağız ve sezon sonu da şampiyon olacağız.Beklediğim kadro;
Rüştü(Hakan)
Ali Tandoğan(İ.Kaş veya S.Kurtuluş hazır halde ise onlar oynatılmalı)
G.zan
Toraman(Baki)
Kaptan İbo
Cisse(Yetişmezse Toraman)
S.Özkan
Tello
Delgado
Holosko
Nobre

İşte bu çocuklar müthiş taraftarının desteği ile alacaklar maçı!

a.arıcı-11
26.Mart.2007, 23:45
bjk yenilrse büyük ihtimalle havlu atıcak biz yenilirsek telafi şansımız var gs maçı gsnin sivas maçı filan bu nedenle bjk da bir baskı olucak çarşınında yaratacağı baskı buna eklenirse bu bizim işimize gelir ve son 2 senede olduğu gibi yine erken bir gol atarsak yine kazanırız
ama tam bir yorum yapabilmek için milli futbolcuların dönüşlerini beklesek daha iyi olucak(allah göstermesin sakatlık fln)

yunusgs
26.Mart.2007, 23:57
http://img340.imageshack.us/img340/5894/aboo5.jpg (http://imageshack.us)

Rüştü, 12 sezon formasını giydiği Fenerbahçe'ye karşı henüz mücadele edemedi. Milli kalecinin bu hafta da sahada olması şüpheli.
26.3.2008

İki maçta da yer almadı
Dile kolay, arada kısa süreli Barcelona macerasını katmazsak eğer, tam 12 sezon aynı formayı giydi Rüştü Reçber. Sarı-Lacivertli ekibin kalesini başarıyla korudu yıllarca... Ve sezon başında, Türk futbolunun bir başka büyük kulübü Beşiktaş’a tantanalı bir şekilde transfer oldu. Herkes, tecrübeli eldivenin eski takımına karşı forma giyeceği ilk maçtaki performansını merak ediyordu. Ancak kadere bakın ki, eski takımı ile yeni takımı yaşadığımız sezonda iki kez karşı karşıya geldi, ama o bu buluşmalarda ne yazık ki yoktu.

O yok, Fenerbahçe galip

Önce Süper Kupa’da sakatlığı nedeniyle yer alamadı milli kaleci. Aynı nedenden ötürü, Lig’in ilk yarısında, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda gerçekleşen buluşmada da kalede değildi. İki maçı da Fenerbahçe 2-1 kazanmıştı. Adalesine aldığı darbe nedeniyle sağ kolunu hareket etmekte çok zorlanan tercübeli file bekçisine yoğun bir tedavi programı uygulanıyor halen. Teknik ekip bandajla da olsa oynatmakta ısrarcı, ama karar maç günü verilecek. Bakalım Rüştü Reçber, bu kez Fenerbahçe’ye karşı oynayabilecek mi?

KAYNAK:FANATİK

Televizyon Bile Yok

http://img223.imageshack.us/img223/6387/abmq2.jpg (http://imageshack.us)

Dış dünyaya kapanan tesislere, futbolcu aileleri de giremeyecek. Yemek, uyku ve çalışma saatlerine harfiyen uyulacak. TV izlemek bile özel izinle.
26.3.2008

Röportajı unutun
Turkcell Süper Lig’de cumartesi günü BJK İnönü Stadı’nda Fenerbahçe ile hayati bir maça çıkacak olan Siyah-Beyazlılar’da bir dizi sert yasak geldi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde bundan sonra maç gününe kadar gerçekleştirilecek tüm antrenmanlar basına ve taraftara kapatıldı. Tesislere ziyaretçi yasağı da kondu. Bu yasak, futbolcuların aileleri için dahi geçerli. Medya ile gerek telefonla, gerekse yüzyüze röportaj yapmak da yasaklar listesinin en başlarında yer alıyor.

Başkan kamp kurdu
Şampiyonluk yarışını önemli ölçüde etkileyecek karşılaşmaya iyi hazırlanmak ve tam konsantrasyon sağlamak amacıyla televizyon izlenmesine de sadece belli saatler arasında izin verilecek. Ayrıca yemek, uyku ve çalışma saatlerine harfiyen uyulacak. Yasakları delenleri çok ağır cezalar bekliyor. Bu arada Başkan Yıldırım Demirören de, Ümraniye’de kamp kuruyor. Maça kadar günün 24saatini tesislerde geçirecek olan Başkan, futbolcularla ve teknik kadroyla moral sohbetleri yapacak.

KAYNAKFANATİK

Universal
27.Mart.2007, 00:29
Rüştü'ye gol atmak nasip olmadı, en büyük arzum R.Carlos'un serbest atıştan Rüştü'ye gol atması büyük ihtimalle bu gene gerçekleşmeyecek. Kadıköy'de ki çıkmama nedenide maçta yediği küfürlerdi. Burada ise sakatlık onu buldu. Gene kısmet olmayacak.

Yarıştan kopar diyorlar, bu maçta mağlubiyet alan takım yarıştan kopmayacaktır. Sonuçta geriye altı hafta kalıyor ve bu altı haftada neler olacağı belli olmaz. Sonuçta derbilerde üç puan getiriyor.

eXcitinG
27.Mart.2007, 01:12
OyuncuLarı da bu kadar sıkmamak gerek yahu. Zaten Fenerbahçenin gerisinde oLduğumuz için bir sters oLacak takım üzerinde. Fenerbahçe nin de bize karşı kuLLanacağı en büyük siLah bu biz daha da baskı yaratıyoruz FutboLcuLar üzerinde. Gerçi içeride neLer konuşuLuyor, nasıL motive ediLiyorLar biLmiyoruz ama bu ne yani, TV yok, teLefon yok. OLdu oLacak tuvaLete giderkende izin istesinLer.

Kaybetsekde Dünyanın sonu değiL. Takımımıza güveniyoruz. ÇıksınLar KartaLLar gibi oynasınLar zaten kazanıcakLardır. Bu kadar sters yaratmanın gereği yok.

shadowrefree
27.Mart.2007, 01:20
Hayro almışsın gazı gidiyorsun dikkatli ol cumartesi günü radara yakalanma...:D

her iki takımında kendine göre avantajları var...

her iki takımada başarılar...

PesimiSTyLa
27.Mart.2007, 01:30
Çok önemli bir mac 2 takım içinde.
Bjk cephesine baktığımızda Bobo yok. benim kanaatimce bu cok büyük bir eksiklik degil. Holosko - Nobre ikilisinin forvette daha etkili olacagı görüşündeyim. Holosko sag kanatta gösterdiği performansın forvette daha iyisini gösterecegini düşünüyorum; zira Bobo formsuzdu. Beşiktas defansta sorunlar yasıyor ve kalede Hakan var . Bu dezavantaj olusturabilir... ve en büyük avantaj macın inönü de olmasıdır. Bu cok büyük bir avantaj.

Fb cephesinde Deivid yok. Önemli bir eksik ama yeri doldurulabilir... Son haftalarda ligde en iyi futbolu oynayan takım Fb. Alex faktörü zaten tartışılmaz. Semih - Kezman ikisi de formda. Zico bu macta Kezman ı düşünecektir ve yine sonra gerekirse Semih i de alıp çift forvete dönebilir...

Tüm bunlar bnm kendi görüşüm ve macın beraberlikle sonuçlanması yüksek ihtimal. Gönlümden BJK nin kazanması yada maçın beraberlikle bitmesi geciyor. Umarım da öyle olur; ama dediğim gibi macın beraberlikle bitmesi kuvvetle muhtemel...

İnşAllah mac sonunda hakem konuşumaz, taraftar, kötü olaylar vs konuşulmaz; güzel futbol konuşulur ve galip gelen takım olursa tebrik edilir...

Varonil
27.Mart.2007, 01:33
Öncelikle keyifli,seyir zevki yüksek temiz bir derbi olması dileğiyle.

Şanslar eşit.Deivid yok,büyük ihtimalle Kazım oynayacaktır.Ben bu maçta Maldonado'nun da ilk 11'de oynamasını bekliyorum.Chelsea maçı için Zico bu maçtan sağ tarafta Önder-Gökhan oynatabilir,ama sanmıyorum çok düşük bir ihtimal.Zico yine Kezman'la başlayacaktır.Kezman bu derbi maçlara ayrı motive oluyor.

Bu maçı kazanan şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlayacaktır.Kaybeden ise yarıştan kopmaz.Daha 6 hafta kalıyor çünkü geriye... :)

TürkuAz
27.Mart.2007, 01:38
Öncelikle keyifli,seyir zevki yüksek temiz bir derbi olması dileğiyle.

Şanslar eşit.Deivid yok,büyük ihtimalle Kazım oynayacaktır.Ben bu maçta Maldonado'nun da ilk 11'de oynamasını bekliyorum.Chelsea maçı için Zico bu maçtan sağ tarafta Önder-Gökhan oynatabilir,ama sanmıyorum çok düşük bir ihtimal.Zico yine Kezman'la başlayacaktır.Kezman bu derbi maçlara ayrı motive oluyor.

Bu maçı kazanan şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlayacaktır.Kaybeden ise yarıştan kopmaz.Daha 6 hafta kalıyor çünkü geriye... :)

Ben buna katılmıyorum. Kaybeden takım büyük bir yara almış olacak şampiyonluk yarışında, moralman ve psikolojik olarak çökecek..

Fernando Gago
27.Mart.2007, 02:01
Kaybeden Şampiyonluk yolunda ağır bir darbe alır ama yarıştan kopmaz çünkü önümüzde Gs-Fb maçı var herşeyin kaderini asıl bu maç belirler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca bu maçta Holosko o alışıla gelmiş koşularını driblinglerini yapamayacak bence.Sevilla maçında gördülüğü gibi kanatları iyi kitliyoruz Capel Alves Navas gibi oyuncuların oynadıklrı futbol ortada

eXcitinG
27.Mart.2007, 02:24
HoLosko sağ tarafta oynamayacak ki soL ve sağ bek engeLine takıLsın. GS maçında ki gibi göbekten girip bitiricek işi :)

GodfatheR
27.Mart.2007, 02:49
Ben maçı ilk 20 dakikada atacağımız golle çok rahat kazanacağımızı düşünüyorum.

GebzeLi1907
27.Mart.2007, 03:19
HoLosko dan ben bu maç vasat bir performans bekLiyorum kayboLup gidecek savunma arasında yada zaten ortasaha bizim hakimiyetimizde oLdugundan ötürü çok fazLada top aLamaz...

Carlos derbide de olmayabilir

Roberto Carlos, dün de takımdan ayrı çalıştı. Brezilyalı futbolcu, koşunun ardından antrenör Önder Özen yönetiminde 40 dakika topla çalıştı.

Carlos daha sonra tesislere giderek tedavisini sürdürdü. Hürriyet'te yeralan habere göre Sevilla ile oynanan ilk maçta sakatlanan ve uzun süredir takımdan uzak kalan Roberto Carlos’un Beşiktaş karşısında forma giyip giymeyeceği henüz belli olmadı. Önceki gün çift kale maçta kendini deneyen, ancak ayağında ağrı hisseden Deniz’in tesislerde çalıştığı bildirildi. Bu arada Zico dede oldu. Zico’nun oğlu Bruno Coimbra ile eşi Danubia’nın Rio de Jeneiro’da Felipe adını verdikleri bir erkek çocuğu dünyaya geldiği bildirildi.

Fernando Gago
27.Mart.2007, 03:49
HoLosko sağ tarafta oynamayacak ki soL ve sağ bek engeLine takıLsın. GS maçında ki gibi göbekten girip bitiricek işi :)

Göbekten hiç gelebileceğini sanmıyorum 2 dm ile oynuoruz neyse maçta görücez sonuçta Holosko kaliteli bir oyuncu ama Fenerbahçe rakibi kitlemeyi iyi bilior

Aykan19o3
27.Mart.2007, 03:51
Holosko ve Nobre güvenim tam bu maçta..

DeNiZ_1903
27.Mart.2007, 04:44
Biletimi aldım :) Güzel bir maç olucak..

GeNç KaRTaL
27.Mart.2007, 06:31
Bobo dışında eksiğimiz olmaması çok iyi.Bobo'nun eksikliğini yaşayacağımızıda düşünmüyorum..

Bu maçta Nobre ve Holosko en güvendiğim isimler.Tabii oynarsa birde Rüştü..

Maç hakkında şu kazanır,bu kazanır diye ön görüde bulunmak istemiyorum.Çünkü 2 takımda bir birini yenecek güçte.Maçı seyredeceğiz,göreceğiz.Güzel bir maç olmasını bekliyorum.

Taraftarımızın destedği çok katkı sağlayacaktır.Bu sezon Porto maçları hariç kritik maçları yenmemiş olmamız umutlandırıyor beni.İnşallah kazanırız..

yunusgs
27.Mart.2007, 06:35
Rüştü ve Cisse antrenmana katılmış hafta sonu oynama ihtimalleri varmış.Bugün NTV Spor da duydum.

LaigLeNoiR
27.Mart.2007, 06:41
Carlos'un maçta oynamayacağı söylendi TV'de.

Ayrıca Chelsea maçında oynaması da zormuş.

Holosko'yu tartışmaya gerek yok bence, sağda solda göbekte farketmez Holosko affetmez :D

anilton
27.Mart.2007, 06:45
Derbi Hazırlıkları Sürüyor
26.03.2008 13:36

Futbol Takımımız, Cumartesi günü Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maçının hazırlıklarını bugün yaptığı idmanla sürdürdü.
Milli Takım kamplarında bulunan Serdar Özkan ve Holosko antrenmanda yer almazken Rüştü Reçber ile Gökhan Zan takımdan ayrı çalıştı. Rüştü ve Gökhan, yarın (27 Mart) takımdaki yerlerini alacaklar. Isınma hareketleriyle idmana başlayan Siyah Beyazlılarımız, bir süre çabukluğa dayalı antrenmanlar yaptı. Taktik varyasyonlar üzerinde duran Ekibimiz, son olarak çift kale maç yaparak günü tamamladı.

Takımımız, yarın akşam (27 Mart) yapacağı antrenmanla hazırlıklarına devam edecek.

GeNç KaRTaL
27.Mart.2007, 06:54
Carlos'un olmayacak olması bizim adımıza iyi.Zira Holosko o bölgede kullanıldığı takdirde Carlos gibi hızlı bir oyuncunun olması onu rahatsız edecekti.

yunusgs
27.Mart.2007, 07:37
Carlos çok önemli bir oyuncu Fenerbahçede onun olmayışı Beşiktaşın sağ kanattan gelecek akınlarını etkinleştirebilir.

eXcitinG
27.Mart.2007, 08:25
Holosko'yu tartışmaya gerek yok bence, sağda solda göbekte farketmez Holosko affetmez :D

Bumudur? Budur :D

DisCo
27.Mart.2007, 08:52
Fiyasko değil arkadaşlar Holosko :D

Bir yerde gördüm hoşuma gitti.

nekop
27.Mart.2007, 09:55
Fenerbahçe alır ama maça Kezman'la başlamamalı...

aysem
27.Mart.2007, 21:27
ilk basta çarşı takıma stres altına sokmamalı bence bjk daha avantajlı artık iyi oyun farketmiyor kazanmak önemli fenerbahce futbolcuların aklı chelsea macında olabilir ama ins berabere biter bizim işimize yarar:)

yunusgs
27.Mart.2007, 22:20
http://img339.imageshack.us/img339/1151/abpi3.jpg (http://imageshack.us)

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamayla Süper Lig'de 28. hafta karşılaşmalarını yönetecek hakemler belli oldu.
27.3.2008

Turkcell Süper Lig’de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 29 Mart Cumartesi günü yapılacak derbi maçı hakem Yunus Yıldırım yönetecek. Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, Yunus Yıldırım’ın yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ile Alper Ulusoy yapacak. BJK İnönü Stadı’nda saat 19.00’da başlayacak dev maçın 4. hakemi ise Halis Özkahya.

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, Turkcell Süper Lig’de 28. hafta karşılaşmalarını yönetecek hakemler şunlar:

29 Mart Cumartesi:
15.00 Ankaraspor-Trabzonspor: Cüneyt Çakır
15.00 Denizlispor-Gençlerbirliği: Hakan Sivriservi
19.00 Beşiktaş-Fenerbahçe: Yunus Yıldırım

30 Mart Pazar:
15.00 Kayserispor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Suat Arslanboğa
15.00 Vestel Manisaspor-Çaykur Rizespor: Selçuk Dereli
15.00 Konyaspor-Gençlerbirliği OFTAŞ Spor: Hüseyin Göçek
15.00 Ankaragücü-Bursaspor: Kuddusi Müftüoğlu
15.00 Kasımpaşa-Sivasspor: Mustafa Kamil Abitoğlu
19.00 Galatasaray-Gaziantepspor: Barış Şimşek

KAYNAK:FANATİK

a.arıcı-11
27.Mart.2007, 23:04
zaten bekleniyordu bu maça yunus yıldırımın verileceği şu ana kadar onu bir tek ligin ilk yarısında oynanan 2-1 yendiğimiz gençlerbirliği maçında beğenmemiştim ligde beğendiğim ender hakemlerdendir inşallah gençlerbirliği maçındaki gibi bir yönetim sergilemez

Fıratcan Alçınkaya
27.Mart.2007, 23:10
Hakem Yönettiği Maç Gal. Mağ. Ber. Puan %
Yunus Yıldırım 4--------4-------0------0-------12----- 100

hiç puan bırakmadık Y.Yıldırım'la...

GebzeLi1907
27.Mart.2007, 23:18
Zico Sağ kanatta Aurelio göbekte Selcuk MaLdonado iLe çıkmayı düşünüyormuş..asLnda Kanatta Gökhan Arkasında Önder Le başLasa Göbekte de AureLio iLe MaLdonado yu oynatsa daha iyi oLurdu,hem CheLsea maçı öncesi Önder'i görmüş oLurduk hemde,SeLcuk gibi bi riskLe başLamazdık...
R.CarLos oynayamıyor,Rüştü ise düzeLmiş bize karşı nasıL bir performans göstercek bakaLım...

KaF KeF
27.Mart.2007, 23:47
Şaşırmamak elde değil !..

Ligde şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren Beşiktaş-Fenerbahçe maçının hakemi Yunus Yıldırım oldu. Peki bu maça niye Yunus Yıldırım atandı? Bugüne kadar 3 büyüklerin birbiriyle oynadığı hiçbir derbi maçına atanmayan Yıldırım'ın böylesine kritik bir maça atanmasının sebebi ne?

Bu sorunun cevabı, yaptığımız küçük bir araştırmayla apaçık ortaya çıktı.

MHK maçın kaderine adeta şimdiden etki etmek istedi ve gergin bir ortamda oynanması beklenen maçın "az kartlı" geçmesi için önlemini aldı !.. Çünkü Yunus Yıldırım'ın son dört sezondaki istatistiklerini çıkardığımızda, bunu gayet net görebiliyoruz.

İşte Ligtv.com.tr'nin araştırmasında ortaya çıkan çarpıcı gerçek: Yunus Yıldırım'ın kırmızı kartını koyduğu cebinde adeta akrep var !.. Yıldırım aynı şekilde penaltı vermeyi de hiç sevmiyor, deyim yerindeyse penaltı noktasını 40 yılın başında gösteriyor !.. Ancak iş sarı kart göstermeye gelince Yıldırım gayet cömert !..

Yani Yıldırım'ın hakemlik taktiği şu: Bol bol ihtar ver, ama ceza verme !.. İşte Yıldırım'ın şaşırtıcı derecede az kırmızı kart ve penaltı kararı verdiğini ortaya koyan rakamlar:

2007-2008: 60 SARI, 2 KIRMIZI, "SIFIR" PENALTI
Yunus Yıldırım bu sezon 15 Turkcell Süper Lig maçında düdük çaldı. Bu maçlarda 2 kez kırmızı kartına başvuran Yıldırım, 6. haftada oynanan Beşiktaş-Denizlispor maçının 90. dakikasında siyah beyazlı takımdan Cisse'yi çift sarı karttan attı. Yıldırım sarı kartına ise sık başvurdu ve 15 maçta tam 60 sarı kart, yani maç başına ortalama 4 sarı kart gösterdi. Bir diğer ilginç istatistiğe göre Yunus Yıldırım yönettiği 15 maçın hiçbirinde penaltı vermedi. Yıldırım'ın bu sezon görev yaptığı 15 maçın 4 tanesi Beşiktaş'ın, 3 tanesi ise Fenerbahçe'nindi:

6. Hafta Beşiktaş-Denizlispor: 3-2 (Cisse'ye çift sarı karttan kırmızı kart gösterdi)
9. Hafta Fenerbahçe-Konyaspor: 4-1
15. Hafta Bursaspor-Beşiktaş: 0-1
16. Hafta Gençlerbirliği-Fenerbahçe: 1-2
20. Hafta Sivasspor-Fenerbahçe: 1-4
22. Hafta Beşiktaş-Ankaraspor: 3-2
25. Hafta Gençlerbirliği-Beşiktaş: 1-2

2006-2007: 32 SARI, "SIFIR" KIRMIZI, 1 PENALTI
Yunus Yıldırım, 2006-07 sezonunda 12 Turkcell Süper Lig maçında görev aldı. Yıldırım bu maçlarda hiç kırmızı kart göstermezken sarı kartına toplam 32 kere başvurdu. Bu kartlar ev sahibi ve misafir takımlar arasında 16-16 eşit dağıldı. Hiç kırmızı kart göstermemesiyle dikkat çeken Yıldırım penaltı noktasını ise sadece 1 kez, Fenerbahçe-Ankaraspor maçında konuk takım lehine gösterdi. Yıldırım'ın 2006-07 sezonunda yönettiği Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları ise şunlar:

2. Hafta Gençlerbirliği-Fenerbahçe: 0-2
7. Hafta Konyaspor-Fenerbahçe: 0-1
10. Hafta Ç.Rizespor-Beşiktaş: 0-1
18. Hafta K.Erciyesspor-Fenerbahçe: 1-1
19. Hafta Gaziantepspor-Beşiktaş: 0-0
26. Hafta Fenerbahçe-Ankaraspor: 2-1
34. Hafta Fenerbahçe-Ankaragücü: 3-1

2005-2006: 52 SARI, "SIFIR" KIRMIZI, "SIFIR" PENALTI
2005-2006 sezonunun 8. haftasında Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan dev maçı yöneten Yunus Yıldırım toplam 20 maçta düdük çaldı. Kırmızı kart göstermeyi sevmeyen Yıldırım 2005-2006 sezonundaki 20 maçta da hiç kırmızı kartına başvurmadı. Yıldırım'ın gösterdiği sarı kartlar ise 52'yi buldu. Yıldırım aynı şekilde bu maçların hiçbirinde yine hiç penaltı vermedi.

28. Hafta Gaziantepspor-Fenerbahçe: 0-2
24. Hafta Beşiktaş-Ankaraspor: 3-0
5. Hafta Fenerbahçe-Ankaraspor: 2-1
21. Hafta Diyarbakırspor-Beşiktaş: 1-3
10. Hafta Konyaspor-Beşiktaş: 0-1
18. Hafta Fenerbahçe-Gençlerbirliği: 3-0

2004-2005: 37 SARI, 2 KIRMIZI
Yunus Yıldırım 2004-2005 sezonunda 16 maç görev aldı. Fenerbahçe'nin 3, Beşiktaş'ın 1 maçını yöneten Yıldırım, 37 sarı kart gösterirken kırmızı kartlar konusunda yine cimri davrandı ve sadece 2 kez oyuncu ihraç etti.
Fenerbahçe-Sakaryaspor: 6-0
Fenerbahçe-A.Sebatspor: 2-0
Diyarbakirspor-Fenerbahçe: 0-2
Beşiktaş-Kayserispor: 3-2

YUNUS YILDIRIM KİMDİR?
23.02.1970 doğumlu olan Yunus Yıldırım, Manisa bölgesinden görev alıyor. Beden eğitimi öğretmeni olan Yıldırım, Turkcell Süper Lig'de 4 sezondur düdük çalıyor. 2006'da FIFA kokartı takan Yıldırım 27 Temmuz 2006'da Domzale-Orasje maçında görev yaptı ve bu tarihten sonra Avrupa arenasında düdük çalamadı. Yıldırım, İngilizcesi'nin yeterli olmaması nedeniyle 2007'de FIFA listesinden çıkarıldı.

Cem Kurel
Ligtv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni

Onurap
27.Mart.2007, 23:53
fenerbahc kazanir.i.toraman on libero oynarsa pas hatasi yapar ve fb kontra ile pozisyon bulabilir.diger takimlar bu zaafi kullanamadilar ama fb affetmez bence

anil luque
28.Mart.2007, 02:40
gecen seneden kalma bır hesaplasma var macın hakemını cok merak edıyorum ben bu sezon yasanılanlardan sonra bıle hazırlık maclarına ınsallah mactan sonra hakemı konusmayız yorumu yazacam!! en az 5 puan onde gule oynaya gıtmek varken sımdı streslı olan taraf bızız ama BEŞİKTAŞIM bu maçı alır febe evine eli boş döner şampiyonluk yolunda buyuk avantaj elde ederız ınsallah..

Universal
28.Mart.2007, 02:41
Hakem'in yönnetiği maçları görünce şaşırdım, gerektiğinden falza Fenerbahçe maçı yönetmeiş. Başarılı bir hakem, umarım maç sonunda kimse hakemi konuşmaz.

anil luque
28.Mart.2007, 02:41
buyur burdan yak hakem yunus yıldırımmıs..

EreN
28.Mart.2007, 02:44
gecen seneden kalma bır hesaplasma var macın hakemını cok merak edıyorum ben bu sezon yasanılanlardan sonra bıle hazırlık maclarına ınsallah mactan sonra hakemı konusmayız yorumu yazacam!! en az 5 puan onde gule oynaya gıtmek varken sımdı streslı olan taraf bızız ama BEŞİKTAŞIM bu maçı alır febe evine eli boş döner şampiyonluk yolunda buyuk avantaj elde ederız ınsallah..

Aferin.....
Mail adresim coştu birden, birde ne göreyim gelen raporlarda.. Sitede defalarca ceza nedeni olarak gösterilmiş, yüzlerce ceza verilmiş bir sebep.. bilinmesine rağmen hala yapıyorsanız ben birşey demiyorum.

Aykan19o3
28.Mart.2007, 04:17
R.Carlos'un olmaması sağ kanattan daha rahat ataklar bulmamızı sağlıycak..

Kısacası Carlos'un olmamasına sevindim :)

GebzeLi1907
28.Mart.2007, 22:29
Zico "Beşiktaş Maçına Tüm Arzumuzla Çıkacağız"

Teknik direktörümüz Zico, Beşiktaş maçı öncesi her türlü zorluğa alışkın ve hazır olduklarını söyledi. Chelsea maçının Beşiktaş maçını etkilemeyeceğini, kimsenin şu anda Chelsea`yi düşünmediğini belirten Zico, başarısının sırrını ise futbola olan tutkusu ve öğrenme isteğiyle açıkladı.
Teknik Direktörümüz Zico, FB TV`de yayınlanan olan "Zico ile Teknik Analiz" programında Fatih Demirkol`un sorularını yanıtladı. Zico, Beşiktaş maçıyla ilgili olarak, "Biz çalıştık ve bu duruma geldik. Şu anda lideriz ve rakibimizin sahasına giderken, rakibimizden 2 puan öndeyiz. Eğer maçı alırsak, rakibimizle aramızdaki puan farkı açılacak ve bu da bizi ligde iyi bir duruma getirecek. Fakat bu derbi maçıdır ve derbi maçlarda bir birinden farklı zorluklarla karşılaşırsınız. Fakat biz her türlü zorluğu alışkın ve hazırız. Zorlukların olacağını biliyoruz ve bu maça kazanmak için çıkıyoruz" dedi. Milli Takımlardaki oyuncularla çok fazla antrenman yapma şansı bulamamasının, Beşiktaş maçı için bir dezavantaj olup olmadığı yolundaki soruyu ise Zico, "Bunun bir dezavantaj yaratacağını zannetmiyorum. Çünkü bizim oyuncularımız zaten belli süredir bir birleriyle oynuyorlar, bir birlerine alışkınlar ve adapte olmuş durumdular. Bu yüzden yolculuklarının da çok fazla yorucu olmadığını hesaba katarak, Cumartesi günkü maçta tüm oyuncularımız gibi bu Milli Takımlara giden oyuncularımız da oynamak için hazır durumda olacaklar" diye cevaplandırdı.
Chelsea maçının Beşiktaş maçının motivasyonunu etkileyip etkilemeyeceği yolundaki soruya ise Zico, "Hayır herhangi bir şekilde motivasyonu, konsantrasyonu etkileyecek bir şey yok. Çünkü burada takım içerisinde kimse Chelsea maçını düşünmüyor. Çünkü, yeniden bizim gelecek sene Şampiyonlar Ligi`nde başarılarımızın üzerine başarı katabilmemiz için, her şeyden önce, yeniden şampiyonluğu yakalamamız gerekiyor. O yüzden şampiyonluk yolundaki rakiplerimizden bir tanesiyle, rakibimizin sahasında oynayacağız. Evet Chelsea maçı camiamız için çok önemlidir. Ancak başarılarımızı, iddiamızı devam ettirebilmek adına ligdeki başarımız da çok önemli. O yüzden biz Beşiktaş maçına da tüm hırsımız ve mücadele arzumuzla çıkacağız. Geçen sene de ilk yarıda oynadığımız Beşiktaş maçı yine bir Avrupa maçının öncesine gelmişti. Fakat çıkıp o maçı 2-1 kazanmayı bilmiştik. Bunda da aynı şey olacak. Hiçbir şey değişmeyecek. Chelsea maçını, Beşiktaş maçı bittikten sonra düşünmeye başlayacağız" diye yanıt verdi.
Zico Roberto Carlos`un durumu hakkında ise, "Şu anda durumu iyi gidiyor. Tedavisine, aynı şekilde çalışmalarına, antrenmanlarına devam ediyor. Özellikle havuzda iyileşmeye yönelik güzel çalışmalar yapıyor. Bizim için Roberto`nun kendi durumu hakkında neler hissettiği, ağrı hissedip hissetmediği çok önemli. Onun söyledikleri bizim için çok önemli. Önemli olan şu noktada onun bir an önce iyileşmesi ve ağrısız, sızısız bir şekilde çalışır hale gelmesi. O, tecrübesiyle zaten, en hazır olduğu zamanda, yüzde yüz hazır duruma geldiği zamana kadar bekleyeceğiz. Çünkü onun bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz" dedi.

Beşiktaş maçında Bobo ve Deivid`in oynayamayacak olmalarıyla ilgili olarak ise Zico, "Gerçekten ilginç bir durum. Elbetteki bu oyuncuların oynaması, futbolun izlenebilirliği açısından her zaman için daha iyi olur. Fakat özellikle lig şampiyonluğuna koştuğunuz zamanlarda, mücadele ve istek olduğunda, sarı ve kırmızı kart cezaları olabiliyor. O bakımdan sinirler fazla geriliyor. Böyle zamanlarda futbolcular saha içerisinde istemedikleri hareketleri yapabiliyorlar ve bu durumlarda bazı oyuncular ve takımlar yaralar alabiliyor. Fakat bir ayrıntı var ki büyük takımlar içlerinde büyük oyuncuları barındırırlar. Umuyorum bu oyuncuların yerine oynayacak oyuncular; özellikle de bizim takımda Deivid`in yerine oynayacak olan oyuncu, en az Deivid kadar iyi bir şekilde oynayacaktır. Bizim takımda ayrıca, büyük takımlara karşı oynadığında fazla sayıda gol atan oyuncumuz Kezman var. Umarım Kezman bu performansını devam ettirir. Tekrardan gollerini atar" diye konuştu.
Zico, derbilerdeki başarısının sırrı sorulduğunda ise, "Oyuncularımıza bu tip maçların ne kadar önemli olduklarını anlatıyoruz. Bunları onların kafasına ne kadar iyi bir şekilde geçirirsek, onlar da maçlarda o kadar iyi bir performans gösteriyorlar. Ben bu mutluluğu oyuncularımla birlikte bir çok kez yaşadım. Umarım ki bundan sonra da yaşarım. Çünkü bu tip maçlar gerek teknik heyet, gerek oyuncular ve gerekse camia adına çok önemli olduğu için, bu maçların öneminin iyi kavranması gerekiyor. Çok şükür ki bunda şu ana kadar başarılı olduk" diye konuştu. Zico Türkiye`deki derbileri ise "Türkiye`deki derbiler; futbolun büyük merkezleri İtalya, Brezilya gibi ülkeler, diğer büyük merkezlerde olduğu gibi, büyük heyecanla beklenen, tansiyonu yüksek olan, bazen taraftarın pozitif ya da negatif yönde abartılı tavırlarının olduğu maçlar oluyor. Bunlar da maçların büyüklüğünden ve çok fazla kazanma isteğinden doğan şeyler. Önemli olan bu noktada bence, basının ve takımın içindeki kişilerin verdikleri demeçlerde, futbolun güzelliklerini savunan ve futbolun izlenebilirliğini artıran sözcükler sarf etmeleri. Özellikle son maçlarda gördük ki, taraftar sadece takımını desteklemeye geldiği zaman, derbi maçlar gerçekten çok güzel oluyor ve izlenebilirliği artıyor. O yüzden basının bu noktada, taraftarları ve futbolcuları motive etme yönünde çok fazla yapması gereken şeyler var. Tabii bunlar pozitif yönde olursa çok faydalı olur" şeklinde değerlendirdi.

Zico, Türkiye`ye ilk geldiği dönemlerde başlarda çok eleştirilmesine rağmen başarılı olduğu yönündeki bir saptama ve başarısının sırrı hakkında ise, "Brezilya`da söylenen bir söz vardır. Acele, mükemmelliğin en büyük düşmanıdır. Çünkü gerek yorumlarınızda, gerek yapacağınız şeylerde acele ettiğiniz zaman, sizin daha iyiye gitmeniz zorlaşır. Teknik direktörler konusunda insanlar yapılan işi görmeden acele bir şekilde yorum yapabiliyorlar. Futbol içinde benim başarımın sırlarından en önemlisi, benim futbola olan tutkum diyebiliriz. Ufaklığımdan bu yana ve hala futbola olan tutkum her geçen gün büyümekte. Futbol oynadığım zamanlarda, hala bile şu anda da futbolu büyük bir zevk alarak, aklımı kullanarak oynamayı seviyorum. Teknik direktör olduğum zamanlarda da bu işin bir akıl işi olduğunu ve isteyerek yaptığınız zaman daha başarılı olacağınızı biliyorum. Ben de böyle yapmaya çalışıyorum. Ufakken beğendiğim futbolcuları izler onlardan öğrendiklerimi saha içinde yapmaya çalışırdım. Şimdi teknik direktörken, hiçbir zaman ben her şeyi biliyorum demiyorum. İzlerken zevk aldığım takımların tekinki direktörlerin neler yaptıklarını, hangi hamleleri yaptıklarını izliyorum. Futbolcularıma futbolu nasıl daha iyi oynatabileceğimi düşünüyorum. İnsan her zaman öğrenebilir. Başarımın sırrı bu diyebiliriz futbola olan tutkum ve her daim öğrenme isteğim" diye konuştu.

Zico dede olması konusunda ise, "Bu büyük bir mutluluk. İnternet aracağııyla torunumu ilk kez gördüm. Çok güzel bir çocuk. Artık Felipe de büyüyüce buradaki başarılarımızı ve hikayemizi, o doğduğu zaman niye yanında olmadığımızı ona anlatacağız" diye konuştu"

El Comandante
28.Mart.2007, 22:36
F.Bahçe'de Semih şoku!

Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de Semih şoku yaşandı. Golcü oyuncu akşam basına kapalı olarak yapılan idmanda Lugano ile girdiği ikili bir mücadele sonrası sakatlandı. Ayak parmaklarından sakatlanan ve tedavisine hemen başlanan Semih’in Beşiktaş’a karşı forma giymesi zorlaştı.

Sakatlığı bulunan Roberto Carlos ise ısınma ve koordinasyon çalışmasının ardından pas ve şut çalışmasına da katıldı. Çift kale maçta oynamayan Brezilyalı futbolcu, saha kenarında bir süre koştu ve ardından çalışmasına tesislerde devam etti.

Öte yandan Zico’nun Aurelio’ya yeni görev vererek Beşiktaş’a karşı cezalı olan Deivid’in yerinde oynatacağı öğrenildi.

Bu arada ligin ikinci yarısında attığı goller ve gösterdiği üstün performans ile eski günlerine dönen Mateja Kezman, Beşiktaş maçına özel olarak hazırlanıyor.
Beşiktaş maçının ardından oynanacak Chelsea maçını da düşününen yıldız futbolcu ülkesinden özel olarak kondisyoner getirtti. Sırp oyuncu takım çalışması dışında kondisyoner eşliğinde 2-3 gündür ayrı bir çalışma programı uyguluyor.

Kaynak : Milliyet

LaigLeNoiR
28.Mart.2007, 22:42
Fenerbahçe'ye nazar değdi galiba.

Beşiktaş sakatlıklardan yakınıyordu çoğu isimin oynayacağı söylenirken şimdi de F.Bahçe'de bir sürü sakat / oynayamayacak isim haberi çıktı.

Geçmiş olsun, gönül ister ki herkes oynasın bu maçta :)

GebzeLi1907
28.Mart.2007, 23:36
Semih oynayabiLcek durumdaymış,zaten Semih'i daha sonra düşünüyor,Kezman'La başLayacak.Zico AureLio yu sağda düşünüyor ancak son taktik çaLşmada Kazım ı oynatmış. :)Kezman da CheLsea ve Beşiktaş'a ayrı bi biLeniyor,özeL kondisyoner falan getirtmesi çok güzeL :) Beşiktaş ise Bobo haricinde ve hiç bir eksik yok Cisse de oynayacak durumdaymış...

anilton
29.Mart.2007, 01:53
Semih oynayabiLcek durumdaymış,zaten Semih'i daha sonra düşünüyor,Kezman'La başLayacak.Zico AureLio yu sağda düşünüyor ancak son taktik çaLşmada Kazım ı oynatmış. :)Kezman da CheLsea ve Beşiktaş'a ayrı bi biLeniyor,özeL kondisyoner falan getirtmesi çok güzeL :) Beşiktaş ise Bobo haricinde ve hiç bir eksik yok Cisse de oynayacak durumdaymış...

Rüştü'de oynayacak...

GebzeLi1907
29.Mart.2007, 01:55
evet Rüştü de oynuyor,bobo haric eksik yok ona çıkar zaten :) Rüştü yü göreceğiz bakaLım nasıL bir performans sergiLeyecek çok merak ediyorum doğrusu,baya formda son zamanLarda..

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İnönü'de Fenerbahçe üstün

Turkcell Süper Lig'de yarın Beşiktaş ile BJK İnönü Stadı'nda karşılaşacak Fenerbahçe, ezeli rakibiyle Dolmabahçe'de yaptığı son 10 lig maçının 5’ini kazandı. Genel toplamdaki galibiyet saysında da sarı-lacivertliler önde...

http://www.ntvspor.net/Images/28013.jpg

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 14:50 TSİ 28 Mart 2008 Cuma
Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yarın yapılacak dev maç öncesi, derbinin yapılacağı BJK İnönü Stadı'nda son yıllarda konuk Fenerbahçe'nin üstünlüğü bulunuyor.
Ezeli rakipler arasında Dolmabahçe'de yapılan son 10 lig maçında Fenerbahçe 5, Beşiktaş 4 galibiyet alırken, 1 maç da berabere sonuçlandı.
BJK İnönü Stadı'nda son 2 lig maçını kazanan Fenerbahçe, Dolmabahçe'deki son 10 lig maçında ise toplam 16 gol atıp, 15 gol yedi.
İki takım arasında BJK İnönü Stadı'ndaki son 9 lig maçı berabere sonuçlanmazken, Dolmabahçe'deki son 10 lig maçında Beşiktaş ile Fenerbahçe, birbirlerine sadece 2'şer maçta gol atamadı.

DOLMABAHÇE'DE EZELİ REKABET
Beşiktaş ile Fenerbahçe, derbi maçın yapılacağı BJK İnönü Stadı'nda bugüne kadar 160 karşılaşma oynadı.
Resmi ve özel bu 160 maçın 56'sında Fenerbahçe sahadan galip ayrılırken, Beşiktaş 54 galibiyet elde etti. BJK İnönü Stadı'ndaki 50 karşılaşma ise berabere sonuçlandı. İki ekip arasında Dolmabahçe'de yapılan maçlarda siyah-beyazlıların toplam 181 golüne, sarı-lacivertliler 192 golle karşılık verdi.
Ezeli rakiplerin Dolmabahçe'deki son randevusunda Fenerbahçe, geçen sezonki lig maçını Kezman'ın golüyle 1-0 kazanmıştı.
Öte yandan, iki takım arasında BJK İnönü Stadı'nda yapılan 69 lig maçında ise Beşiktaş 24, Fenerbahçe 23 galibiyet alırken, 22 maç da berabere bitti. Dolmabahçe'deki lig maçlarında siyah-beyazlılar 67, sarı-lacivertliler ise 64 gol attı.
DEPLASMAN GOLCÜSÜ FENERBAHÇE
Fenerbahçe'nin, Turkcell Süper Lig'in derbi maçında ezeli rakibi Beşiktaş'a karşı en büyük kozlarından birisi, özellikle sezonun ikinci yarısında gol yollarında gösterdiği etkili performans olacak.
Geride kalan 27 haftada 59 golle ligin en golcü takımı olan sarı-lacivertliler, iç ve dış sahalarda gol yollarında ligin en iyi performans gösteren takımı durumunda bulunuyor.
Ezeli rakibinin bu sezon iç saha maçlarında attığı toplam 24 gole karşılık, Fenerbahçe deplasmanlarda rakiplerinin filelerini 26 kez havalandırdı. Bu sezon 27 maçta 43 gol atan ezeli rakibine karşı, 16 gol fazla atan sarı-lacivertliler, BJK İnönü Stadı'nda yapılacak maçta rakibine karşı bu kozunu kullanacak.
MAÇ BAŞINA 3,4 ORTALAMA
Sezonun ikinci yarısında gol performansını oldukça artıran Fenerbahçe, ikinci yarıda deplasmanlarda 3,4 gol ortalaması tutturdu.
İkinci yarıda rakip sahalarda 5 maça çıkan sarı-lacivertliler, 17 gol kaydederken, maç başına 3,4 gol ortalaması yakaladı. Fenerbahçe, deplasmandaki 5 maçın birinde boş geçerek golle buluşamadı.
Sarı-lacivertli ekibin, sezon boyunca deplasman maçlarındaki gollerine, etkili iki ismi 7 golle Semih ve 6 golle Kezman damgasını vurdu.

yunusgs
29.Mart.2007, 02:22
Semih gerçekten önemli eksiklik sonradan giripte oyuna fazlasıyla katkısı olan bir oyuncu.

GebzeLi1907
29.Mart.2007, 02:26
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif Zico derbi seviyor

Brezilyalı teknik adam yönetimindeki Fenerbahçe, ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray ile şu ana kadar yaptığı 6 lig maçından 5'ini kazanırken, henüz yenilgi almadı.

http://www.ntvspor.net/Images/28009.jpg

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yarın yapılacak maç öncesinde, teknik direktör Zico yönetimindeki Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı lig derbilerinde üstünlüğü dikkati çekiyor.

Zicolu Fenerbahçe, ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray ile şu ana kadar yaptığı 6 lig maçından 5'ini kazanırken, 1'inde berabere kaldı ve henüz yenilgi tatmadı.

Fenerbahçe, Zico yönetiminde Beşiktaş ile yaptığı 3 lig maçından 2'sini kazanıp, 1'inde berabere kalırken, Galatasaray'ı ise 3 maçta da mağlup etmeyi başardı. Sarı-lacivertli takım, Zico ile yaptığı lig derbilerinde ezeli rakiplerine toplam 9 gol atarken, kalesinde 3 gol gördü.

2 YENİLGİSİ DE KUPADA
Fenerbahçe, Zico yönetiminde ezeli rakiplerine karşı 2 yenilgisini de Fortis Türkiye Kupası'nda aldı.

Sarı-lacivertliler, kupada geçen sezon Beşiktaş'a, bu sezon da Galatasaray'a karşı rakip sahalarda yaptığı maçları yitirdi.

12. DERBİSİ
Türkiye'deki 2. sezonunu geçiren Zico, Fenerbahçe'nin başında çıktığı toplam 11 derbi maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik yaşarken, 2 kez de yenilgi tattı. Zicolu Fenerbahçe, ezeli rakiplerine 11 derbide toplam 13 gol atarken, kalesinde 8 gol gördü.

Fernando Gago
29.Mart.2007, 03:49
Selçuk: "Kazanırsak, Beşiktaş'ı elemiş oluruz"

Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, yarınki Beşiktaş maçını kazandıkları takdirde, rakiplerini lig şampiyonluğu yarışından eleme şansları olacağını söyledi. Selçuk, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Beşiktaş ile ligin en önemli maçlarından birini yapacaklarını vurgulayarak, ''Zor bir maç olacağı konusunda herkes hemfikir. Geçen sezon BJK İnönü Stadı'na 2 puan avantajla gitmiştik, bu yıl da aynı durumla karşı karşıyayız. Bu maçı kazanırsak, Beşiktaş'ı şampiyonluk yarışından eleme şansımız olur. Mutlu bir şekilde evimize dönmek istiyoruz'' dedi.

Sarı-lacivertli futbolcu, (A) Milli Futbol Takımı'na alınmasıyla ilgili de, ''Milli takıma uzun bir aradan sonra tekrar katıldım. Milli takım her futbolcunun rüyasıdır, benim için de öyle. Bu durum motivasyonumu artırdı. Avrupa Şampiyonası finallerine de gidebilmeyi istiyorum'' açıklamasını yaptı.

Kaynak : AA

a.arıcı-11
29.Mart.2007, 04:00
semihde önemli bişey yok diye duydum ama tam bi bilgim yok bu arada bazı arkadaşlar carlos yok diye sevindiklerini söylemişler ama biz sol beksiz çıkmayacağız maça vederson oynayacak ve son sevilla maçında alves ile navasın bizim uğur-vederson ikilisinin oluşturduğu sol kanatta neler yapamadığını herkes gördü beşiktaşta da ne alves nede navas kadar kaliteli,iyi ve formda futbolcu olmadığına göre...
sorun yok yani;;)

TürkuAz
29.Mart.2007, 04:03
Fenerbahçe bu formuyla İnönü falan dinlemez maçı rahat kazanır bence. Eksiklikleri hissedilmiyor as oyuncuların, bunları avrupa maçlarında da gördük..

Sirius Black
29.Mart.2007, 18:36
Beşiktaş alabilir... Çünkü tam kadrolar. Fenerbahçe R.Carlos'un eksikliğini hisseder. Semih'i Kezman ile doldurabilirler...

Universal
29.Mart.2007, 19:13
En rahat izleyeceğim, Beşiktaş-Fenerbahçe maçı olacak, kaybdersek hiç üzülmem puan farkı bir olacak ve geçme ihtimalimiz gene olacak; ama kazanırsak Beşiktaş'ın işi zora girecek Fenerbahçe'nin beş puan gerisinde olacak ve bütün maçlarını kazanmaları halinde Fenerbahçe'yi geçmeleri zora girecek. Bu yüzden mağlubiyet alacak kullüpler içinde en karlısı Fenerbahçe olacak.

anilton
29.Mart.2007, 19:28
İki gündür iğneyle kendimdeyim,her tarafım ağrıyor,şuraya yazarken bile parmaklarım ağrıyor,ama yinede gidicem maça...:)

Fıratcan Alçınkaya
29.Mart.2007, 19:45
Biz yine tv başından arkadaşlarda izlicez ama olsun dört tarafı koltuk olan yer sadece stad değildir stad takımımız için sevinebildiğimiz her yerdir...

Bugra19o3
29.Mart.2007, 19:49
Buradan çıkış yok!
Ligin kaderini etkileyecek maçta F.Bahçe'yi konuk ediyoruz

Şampiyonluğu kovalayan iki dev ekip Beşiktaşımız ile Fenerbahçe, İnönü'de kozlarını paylaşıyor. Şampiyonluk yarışının soluksuz yaşandığı haftada tüm gözler Dolmabahçe'de olacak. Yunus Yıldırım'ın düdük çalacağı mücadele saat 19:00 başlayacak. Karşılaşma Lig TV'den naklen yayınlanacak. Beşiktaşımız bu karşılaşmayı kazanarak yeniden liderliği ele geçirmenin planlarını yapıyor.
BOBO YOK
Bu dev maç öncesinde iki takımda da önemli eksikler var. Beşiktaş'ta kart cezalısı Bobo, Fenerbahçe'de de Deivid takımlarındaki yerlerini alamayacak. Siyah-beyazlı ekipte sakatlıkları bulunan Rüştü ve Cisse'nin ise forma giymesi bekleniyor. Sarı-lacivertli ekibin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'un ise Beşiktaş karşısında forma giyme ihtimali düşük.
320. RANDEVU
Ezeli rakipler Beşiktaş ile Fenerbahçe, bugün yapacakları Turkcell Süper Lig maçında 320. kez karşı karşıya gelecek. İki ekip arasında 28 Kasım 1924 tarihinde, Fenerbahçe'nin 4-0 galibiyetiyle başlayan 84 yıllık ezeli rekabette Beşiktaş'ın galibiyet sayısında tek farkla üstünlüğü bulunuyor.
Bugüne dek yapılan 319 maçta Beşiktaş 118, Fenerbahçe ise 117 galibiyet alırken, 84 karşılaşmada ise taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Ezeli rekabette Fenerbahçe'nin toplam 430 golüne, Beşiktaş 402 golle karşılık verdi.
LİG MAÇLARI
1959 yılından bu yana düzenlenen lig maçlarında ise taraflar bugüne dek 101 kez karşılaştı. Ligde geride kalan maçlarda, her iki takım da 34'er galibiyet alırken, ezeli rakipler 33 kez de eşitliği bozamadılar. Siyah-beyazlıların ligdeki toplam 108 golüne, sarı-lacivertliler 99 golle karşılık verdi.
BEŞİKTAŞ
Rüştü
Ali Tandoğan
Gökhan Zan
İbrahim Toraman
İbrahim Üzülmez
Serdar Özkan
Cisse
Delgado
Tello
Holosko
Nobre
FENERBAHÇE
Volkan
Gökhan Gönül
Edu
Lugano
Vederson
Kazım
Aurelio
Selçuk
Uğur Boral
Alex
Kezman
STAT: İnönü
SAAT: 19:00
HAKEM: Yunus Yıldırım
YAYIN: Lig TV
BEŞİKTAŞ'TA SARI ALARM
Siyah-beyazlı takımda, zorlu Fenerbahçe maçı öncesi 4 oyuncu sarı kart sınırında bulunuyor. Ligin 19. haftasında gördüğü sarı kartla, kart cezası sınırına gelen ve 8 haftadır bu şekilde forma giyen Nobre'nin yanı sıra, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan ve Gökhan Zan, sarı-lacivertli takım karşısında sarı kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecekler. Bu 4 futbolcu, derbide sarı kart görmeleri halinde, gelecek haftaki Sivasspor maçında takımlarını yalnız bırakacak.
MART AYINDA 24. KEZ
Beşiktaş ile Fenerbahçe futbol takımları, bugün oynayacakları maçla birlikte mart ayında 24. kez karşılaşacak. Ezeli rekabetin 84 yıllık tarihinde geride kalan 319 maçın 23'ü mart ayı içinde yapıldı. Mart ayındaki maçlarda Beşiktaş 9, Fenerbahçe 8 galibiyet alırken, 6 maçta da eşitlik bozulmadı.
Ezeli rakiplerin mart randevularında Beşiktaş 35, Fenerbahçe ise 31 gol attı. İki takım, mart ayında en son 1996 yılında karşı karşıya gelirken, 10 Mart'taki lig maçını Fenerbahçe, İnönü Stadı'nda 2-1 kazanmıştı.
Kaynak: Karakartal.com ve Ajanslar

LaigLeNoiR
29.Mart.2007, 19:52
İnönü'de büyük bir şov olacaktır yine akşam.En son G.Saray derbisinde top rakipteyken ıslıklar yükseliyordu en çok olması gereken şey,bunu da öğrendi taraftarlarımız.

Beşiktaş 3-1 Fenerbahçe

Nobre,Holosko,Toraman. / Kezman.

Skor ve golleri'de verdim.Büyük kehanet'te bulunuyorum:D

anilton
29.Mart.2007, 19:58
İnönü'de büyük bir şov olacaktır yine akşam.En son G.Saray derbisinde top rakipteyken ıslıklar yükseliyordu en çok olması gereken şey,bunu da öğrendi taraftarlarımız.

Beşiktaş 3-1 Fenerbahçe

Nobre,Holosko,Toraman. / Kezman.

Skor ve golleri'de verdim.Büyük kehanet'te bulunuyorum:D

Süper bir şov olacak süper,inanılmaz anlamlı ve ilginç bir şov...:)

LaigLeNoiR
29.Mart.2007, 19:59
Ya bu arada Volkan oynuyor mu F.Bahçe'de cezası doldu mu ?

anilton
29.Mart.2007, 20:00
Ya bu arada Volkan oynuyor mu F.Bahçe'de cezası doldu mu ?

Evet oynuyor,Serdar'ı kadroya bile almamış heralde...

TR.CaPTaiN
29.Mart.2007, 20:10
İlk 18'de altyapıdan 2 oyuncu bulundurma zorunluluğu olduğundan Serdar'ı almadı yerine Volkan Babacan'ı aldı.

anilton
29.Mart.2007, 20:21
Yasin'in yerine Can'ı alıp,Serdar'ı almalıydı bence...

TR.CaPTaiN
29.Mart.2007, 20:36
Can pimi çekilmiş bomba. Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.

RoNNiE91
29.Mart.2007, 20:37
Serdar Kurtuluş'un durumu ne?Bugün haberlerde Beşiktaş'ta tüm sakatlar iyileşti deniyordu.

anilton
29.Mart.2007, 20:43
Serdar Kurtuluş'un durumu ne?Bugün haberlerde Beşiktaş'ta tüm sakatlar iyileşti deniyordu.

Serdar iki haftadır takımla çalışıyor.Bu akşamda kadroda olacaktır büyük ihtimalle ama hazır olmadığı için 11'de çıkmaz heralde...

Aykan19o3
29.Mart.2007, 20:48
Heyecanla beklediğim maç günü geldi çattı.

Bugün taraftardan harika bir şov bekliyorum, oyuncularımızdanda onlara yakışacak bir oyun ve 3 puan !

shamur1
29.Mart.2007, 20:50
Umarım bu kadar heyecana değecek bir maç olur. Bir haftadır Türkiye'de 2 gündem var. 1.si Paris Hilton , 2.si Beşiktaş-Fenerbahçe maçı :)

CeNTeR_TR
29.Mart.2007, 20:54
Bu maçı kaybetsek bile büyük bir avntaj yitirmemiş oluyoruz..Çünkü önümüzdeki hafta Sivas-Beşiktaş maçı var ve tekrar rakibimizi altımıza alabiliriz..Ama bu hafta kazanırsak rahatlamış oluruz..Tabi daha oynanancak olan Galatasaray maçını çıkarırsak..Ligin kaderi bu maçla etkilenecek gibi bakılsada kısacası bu maç kader maçı değil..Henüz 7 hafta var 7 hafta demek 21 puan demek 17 puan bile çıkarmak şampiyonluk yolunda yeter kanımca :)

Neyse ne yazsam boş akşamki maçtan sonra tekrar yorumları dile getiririz zaten :) Büyük ihtimal zor maç olacak bol golde olabilir..Zevkli maç olsun derbiyte yakışssında gerisi zaten gelir =)

SaRPeR1903
29.Mart.2007, 22:09
Dananın kuyruğu kopacak.İlk golü bulan kazanır.İçime doğdu sanki bu maçta frikikten bir gol bulacağız.Hep öyle hissediyorum.İki gün önce gördüğüm rüyada da 2-0 kazanıyorduk.Ama tabii sadece rüya :D

Stada çok erken gireceğim.Hadi bakalım.Başka şehirlerde bulunan Tsili kartallar adına da bağırırım.

Bugra19o3
29.Mart.2007, 22:16
Cisse'nin Oynaması Bizim Açımızdan İyi Oldu...Yokluğunda Zor Anlar Yaşamıştık...Defansda Gordon'un Olmamasıda İyi..Son Belediye Maçında Rakibini Hemen Hemen Her Pozisyonda Kaçırmıştı...Toraman ve Zan İkilisi Fenerbahçe Forvetlerine Umarım Geçit Vermez...;) Holosko Boş Alanlar Bulup Nobre İle İyi Anlaşırsa Bu Maçtan Anlımızın Akıyla Çıkarız ;)

GebzeLi1907
29.Mart.2007, 23:26
Bu maçta Beşiktaş da en etkiLi oLabiLecek oyuncu Nobre.HoLosko boş aLan buLamaz bi etkinLiği oLmaz , öyLe boş aLana sarkıp depar atacağı aLanLarı Fenerbahce bırakmaz.Nobre ise Edu - Lugano'yLa sürekLi dirsek teması haLinde buLunarak rahatsız edecek pres yapacak..Hava topLarını indirmeye caLışacak zorLayacak defansımızı..

Cisse'nin oynaması bizim içinde iyi oLabiLir :) kaç haftadır oynamıyor kondisyon eksiğini bu maçta hissetirebiLir,sonuçta tek başına AureLio ve MaLdonado ya karşı oynayacak..

GeNç KaRTaL
29.Mart.2007, 23:28
İlk maçı hatırlarsak bir sürü pozisyon bulmuştuk.Bu pozisyonları Bobo sayesindede kullanamamıştık.Holosko Fenerbahçe savunmasının dengesini bozabilir.Bu işi Bobo'dan daha iyi yapıyor..

Onurap
29.Mart.2007, 23:55
holosko bence etkili olamayacak çünkü fenerbahce hücümda dahil çakılı stoperlerle oynuyor bek oyuncularıda hızlı..Gs maçında holoskonun bir diğer etkili olmasının sebebi servet ve songun sık sık hücuma katılmasıydı.bjk zaten bu yüzden 2.yarı pozisyonbuldu golden sonra..Beraberlik kokan bir maç ama kazanan olursa bu kadrı kalitesi ve büyük maç özelliğiyle fenerbahce olur..

yunusgs
30.Mart.2007, 00:29
Cisse ve Rüştü'nün oynayabilecek olması Beşiktaş'a güç katacaktır.Özellikle de Cisse.

Fıratcan Alçınkaya
30.Mart.2007, 00:37
Cisse v Rüştü varsa harika en formda 11 miz sahada olucaktır demek... H.Arıkan gecerse kaleye bittik adamın ne jumpingi var ne bire biri ne refleksi anlamadım neden bize geldi bu kadar kötü oldu...

16:00'dan sonra insan tam havaya girio valla...:)

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 00:41
Holosko'nun birşey yapamayacağını söylüyor F.Bahçe'li arkadaşlar ancak unutmayalım bu oyuncu sadece boş defans arkasında iş yapmıyor.Topu aldığı zaman rakibini arkasına takıp basıp gidiyor.

Nobre'nin erken sarı kart görmemesini ve Edu - Lugano'ya da erken sarı kart göstertmesini istiyorum.Nobre hava toplarında çok etkili oluyor.Erken bir kart görürse bu üstünlüğünü rakibe kaptırır.Tam tersini yaptırıp rakiplerine faul yaptırtırsa ve kart görmelerini sağlarsa bu maç bizim açımızdan dahada kolaylaşabilir.

Cisse kaç haftadır yoktu oynamıyordu ancak Volkan'da 4 haftadır oynamıyor.Bunu da hatırlatalım.Sonuçta bir kaleci ne kadar iyi olsa da maç oynamadığı zaman işleri zorlaşıyor.

Güzel bir maç olsun da ben kaybetmeye de razıyım :)

a.arıcı-11
30.Mart.2007, 00:50
Holosko'nun birşey yapamayacağını söylüyor F.Bahçe'li arkadaşlar ancak unutmayalım bu oyuncu sadece boş defans arkasında iş yapmıyor.Topu aldığı zaman rakibini arkasına takıp basıp gidiyor.
iyide basıp gitmesi için yine basıp gidilecek boş bir alan lazım değilmi?

Ilhan
30.Mart.2007, 00:51
Açıkçası geçen haftaki hakem hatası beni Süper Lig'den bayağı bir soğuttu. Bobo normalde o kadar agresif, kırmızı kart gören bir oyuncu değildi ama hakem çıldırtınca yapacak birşey yoktu.

Ben Ertuğrul sağlam olsam Holosko'yu sağ kanatta değil serbest oynatırım. Nobre'yi de besler. Sağda Serdar Özkan oynamalı diye düşünüyorum. Savaşçı yapısıyla o bölgedeki Uğur Boral'ı en azından biraz durdurabilir.

Ben sağlam olsam Cisse'yi o kadar riske etmezdim çünkü ne kadar hazır olduğu tam olarak belli değil. Toraman'ı oynatırdım o pozisyonda.

Maçın favorisi bence yok, iki tarafın da şansları eşit ancak ilk yarı berabere biterse Beşiktaş taraftarının desteği ile maçı bir şekilde alır.

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 01:15
iyide basıp gitmesi için yine basıp gidilecek boş bir alan lazım değilmi?

Bu tür oyuncular boş alan aramaz boş alan yaratır.

scar face
30.Mart.2007, 01:45
Maçı kazanarak liderliğimize devam edeceğiz.

TürkuAz
30.Mart.2007, 01:48
Bu tamamen sizin elinizde değil ne yazık ki..:icon_smile:

MeMo
30.Mart.2007, 01:52
Bu tamamen sizin elinizde değil ne yazık ki..:icon_smile:

%90 bizim elimizde kazanırsak en az 1 averaj kazanacaz.GS'nin 3-0 kazanması gerek.Yanılıyor muyum?

Fernando Gago
30.Mart.2007, 02:05
Bu tür oyuncular boş alan aramaz boş alan yaratır.

Holosko Capel Alves Navas kadar yetenekli değil di mi ?

scar face
30.Mart.2007, 02:06
Bu tamamen sizin elinizde değil ne yazık ki..:icon_smile:Kazanmak her seyden önemli bu macı alırsak bu hafta olmasak bile ligin sonunu lider bitirmemiz için cok önemli bir galibiyet olacak ve de rakbimizin 3 farklı galbiyeti gerekli buna dayanarak lider bitircez

Fietra 10
30.Mart.2007, 02:12
Bugün Bjk'nin şampiyonluk hayali biter gibime geliyor..amacım herhangi bi şekilde tartışma yaratmak değil alınmasın Bjkli arkadaşlar..Fenerbahçe'nin büyük maçların takımı oldugunu düşünüyorum ve maçı kazanırlar bana göre..

MeMo
30.Mart.2007, 02:30
İNÖNÜ'DE İLK 11'LER BELLİ OLDU

İşte dev derbinin ilk 11'leri...

BEŞİKTAŞ: Rüştü, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Baki, İbrahim Üzülmez, Cisse, Serdar Özkan, Tello, Delgado, Holosko, Nobre

FENERBAHÇE: Volkan, Gökhan Gönül, Edu, Lugano, Vederson, Colin Kazım, Maldonado, Aurelio, Uğur Boral, Alex, Kezman

goosfraba
30.Mart.2007, 02:34
11'ler belli oldu, kıran kırana bir maç bizi bekliyor. Temennim Fenerbahçe'nin yenmesi ve liderliğe devam etmesi :) Liderliği bırakıp bırakmamak tabi ki de Fenerbahçe'nin elinde, rakibine bırakmaz kolay kolay.

EreN
30.Mart.2007, 02:51
Beşiktaş taraftarları, Fenerbahçe karşılaşması öncesinde İnönü Stadı’nı afiş ve çeşitli flamalarla süslüyor... Tıpkı Liverpool karşılaşmasında olduğu gibi takıma 90 dakika destek verecek olan Siyah-Beyazlı taraftarlar, maçın başında yine dev Türk bayrağı açacak. Ayrıca stat içindeki dev hoparlörler, konuk ekip taraftarlarının önüne kurulup, yapılacak tezahüratlar bastırılacak. Öte yandan yönetici Hakan Aksoy, maça gelecek taraftarlara çağrıda bulunup, lisanslı ürünlerle stada gelmelerini istedi.
En son gittiğim inönü deplasmanında dikkatimi çekmişti bu, ama stadın her yerini görmediğim için bir yorum yapmamıştım.

Maça gelince, inşallah kazanırız diyorum.. başka bir yorum yapamıyorum.

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 03:05
Holosko Capel Alves Navas kadar yetenekli değil di mi ?

Holosko en az Capel,Alves ve Navas kadar etkili.Belki yetenekli olmayabilir ama onlar kadar zorlayacaktır :)

yunusgs
30.Mart.2007, 03:08
İnönü de taraftar şov var bence Beşiktaş bu maçı sırf bu taraftarla bile alabilir.Liverpool maçında olduğu gibi.

Aykan19o3
30.Mart.2007, 03:13
Arkadaşlar taraftarı izlemenizi öneririm :) Pişman olayacaksınız.. :)

batuhanry
30.Mart.2007, 03:16
Bu seyirci karşısında ben pc başında etkilendim :) Şuan FB'li oyuncu olmak istemezdim .

yunusgs
30.Mart.2007, 03:23
Beşiktaş zaten genellikle rakiplerini seyircisi ile boğan bir takım.

El Comandante
30.Mart.2007, 03:28
Fenerbahce cok rahat oynuyor,farka gidecek gibi.

yunusgs
30.Mart.2007, 03:34
Beşiktaş kendi sahasında oyun bile kuramıyor olacak iş değil bu futbolla bence Beşiktaş şampiyon olamaz.

fm26mer
30.Mart.2007, 03:47
maçı nereden takip edicez ya lig radyo herzamanki gibi açılmıyo.

ShevAnil
30.Mart.2007, 03:49
Ben Telefondan Kulaklıkla Takip Ediyorum Maçı :D

yunusgs
30.Mart.2007, 03:50
Başka radyodan dinlemeyi dene başka radyodan da verilebiliyor bazen.

shamur1
30.Mart.2007, 03:52
Gençler sizin kafanızmı güzel yoksa bende mi bir sorun var :) Gol oldu yahu kimse bahsetmiyor ilginç :)

fm26mer
30.Mart.2007, 03:54
Gençler sizin kafanızmı güzel yoksa bende mi bir sorun var :) Gol oldu yahu kimse bahsetmiyor ilginç :)

b1r fenerbaçeli olarak şaşırmadım:p

TürkuAz
30.Mart.2007, 03:56
Malesef futbolu taraftar oynamıyor sahada, bu şovların hepsinin karşılığı olmalı. Beşiktaş futbol oynamıyor bile, maç Fener'in hakkı..

shamur1
30.Mart.2007, 03:57
Pardon Fener'li olan senmişsin :) ama ilginç yani kimse golden bahsetmedi.

yunusgs
30.Mart.2007, 03:57
Taraftara yazık bence Beşiktaş'ın hakkını vermesi gereken bir şov vardı.

batuhanry
30.Mart.2007, 03:59
Fener'li mi :) Trabzonsporluyum ben . Kimse gol oldu falan dememiş ona dedim ilginç die yoksa banane Fener'in golünden :)

sadece gol olduğunu yazan mesajlar siliniyor ya abi :)

Lionel Andres Messi
30.Mart.2007, 04:00
Fener'li mi :) Trabzonsporluyum ben . Kimse gol oldu falan dememiş ona dedim ilginç die yoksa banane Fener'in golünden :)
emrah abi b1r yanlışlık oldu galiba klavye ağzı:n:

fener alcak galiba.

El Comandante
30.Mart.2007, 04:07
İlk Yarı Bitti

Beşiktaş :0
Fenerbahçe :1

Fenerbahce maca hakim olan taraf,istedikleri zaman tempoyu yükseltiyorlar,yavaslatiyorlar.Alex takimi iyi yönetiyor.

Besiktas bir türlü etkili olamadi,yedikleri gol tam komedi.Gökhan Zan yine sasirtmadi beni,yenilen golde hataliydi.

EreN
30.Mart.2007, 04:08
Maçı şu ana kadar hakettik diyebilirim.
Maçta BJK'daha baskın gözükse bile boş doldur boşalt atak bunlar. Kalemizde tehlikeli pozisyon yok.
Anlamsız sarı kartlar aynen devam bu hafta da...
Maçta tam bir korner skandalı yaşanıyor ilginç..
Ayrıca lig tv gayet güzel yayınına devam ediyor!!
Kazım'ın taç pozisyonuyla ondan tam 2-3 pozisyon sonraki gol pozisyonunu birleştirdiler gösterirken, ayrıca alexin beline gelen şişeyi ilk gösterdiklerinde ortasından kıvrılmış büyük boy su şişesi-5litreliksanırım- vardı, sonra üst kamera da saha içinde ufak bir şişe gösterildi.

Birde sormak istiyorum beşiktaş stadında 5-6 cm'lik demir bulunabilecek tarzı korkuluklar var mı?

gerrrard
30.Mart.2007, 04:08
Golden önce C.Kazım topu çizginin 1-2 santim dışından çeviriyor. Birde Beşiktaş'ın verilmeyen penaltısı var. El olan. Şu teknik direktörler yerine bi robot icat edilse artık. :p

GodfatheR
30.Mart.2007, 04:09
İlk yarıda naptığını bilen bir Fenerbahçe ve eli ayağa birbirine dolanan Beşiktaş vardı gölü attık ama golden sonra hafif geri yaslandık pozisyon vermedik ama biraz baskı yedik .

Çok iyi oynamıyoruz ama bu oyun Bjk'yi yenmeye yeter de artar bile.İkinci yarı çok kontra atak buluruz gol yemeden bir tane daha atarsak maçı kopartırız.Ama derbilerde ne olacağı hiç belli olmaz.

yunusgs
30.Mart.2007, 04:10
2.Yarıda Ertuğrul hocanın takıma müdahele etmesi lazım bence çok pasif kalıyor Ertuğrul Sağlam.

KaF KeF
30.Mart.2007, 04:10
Aşırı Derecede Güzel oynadık İlk Yarı...İnşAAlah 2.yarıda 1 gol bularak rahatlarız...

Taraftar iyi,güzelde Alex'e yaptıkları neydi öyle....

goosfraba
30.Mart.2007, 04:11
Golden önce C.Kazım topu çizginin 1-2 santim dışından çeviriyor. Birde Beşiktaş'ın verilmeyen penaltısı var. El olan. Şu teknik direktörler yerine bi robot icat edilse artık. :p

Gökay, o pozisyon golden bir önce ki pozisyon, devamı değil yani.

GodfatheR
30.Mart.2007, 04:11

Çizgiyi geçtiği idda edilen top golden bi önceki pozisyon hemen çamur atmayalım.Ayrıca penaltı dediğin pozisyonda da ben hiç birşey görmedim kusura bakma.

KaF KeF
30.Mart.2007, 04:12
o pozisyon Golden öncedik pozisyon..El dediğin hangi pozisyondu?:confused:

PesimiSTyLa
30.Mart.2007, 04:13
Beşiktas organize olamıyor. en etkili pozisyonları holosko nun soldan yerden ortalayıp, volkanın kesdiği pozisyondu.

Fenerbahce maca hakim. ne yapacagını bilen bir futbol oynuyor. Alex in golu her ne kadar savunmanın da hatası olsada güzel goldu. Alex nadir kafa golleri atıyor; fakat attıkları da güzel vuruslar oluyor.

Besiktasın toparlnması lazım, bu oyunla galibiyet cok zor. Macta enteresan taraf cevik kuvvet neredeyse sahaya girecek, alex rahat korner kullanamadı. Bu da ancak bizim Türkiye ligimizde olur enteresandı.

2. yarı neler olur, izleyip görecegiz..

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 04:19
Arkadaşa gittim maçı seyretmek için tam maçın başlamasına az bir zaman kalmış elektrikler gitti..Bekledim biraz baktım gelmiyor eve geldim.Baktım ilk yarıyı yenik kapatmışız.Sporx'ten ve burada baktım anlatılanlara göre iyi oynayamıyoruz.İnşallah 2.yarı değişir bu durum..

gerrrard
30.Mart.2007, 04:19
El dediğim pozisyon Edu'nun eli yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada C.Kazım'a gelirsek, Kazım ortalıyor ve top boşa çıkıyor sonra bir beşiktaşlı sanırım topa dokunamıyor, Maldonado alıyor birine veriyor oda Kazım'a ve Kazım'da Alex'e. Umarım açıklayabilmişimdir. ;)

Universal
30.Mart.2007, 04:20
Alex'in o kısa boyu ile kafa golü atması beni şaşırttı. Penaltı dediğiniz pozisyonu göremediğim için yorum yapamıyacağım.

MeMo
30.Mart.2007, 04:21
Sahada tam bir taraftar skandalı var.anilton anlamlı şov bu muydu? :confused:

TR.CaPTaiN
30.Mart.2007, 04:26
El dediğim pozisyon Edu'nun eli yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada C.Kazım'a gelirsek, Kazım ortalıyor ve top boşa çıkıyor sonra bir beşiktaşlı sanırım topa dokunamıyor, Maldonado alıyor birine veriyor oda Kazım'a ve Kazım'da Alex'e. Umarım açıklayabilmişimdir. ;)

Edu'nun eline çarpıyor fakat penaltı değil, top ele olayı. Kazım ortaladıktan sonra Beşiktaşlı bir oyuncu topu alıp, kaptırıyor. Pozisyonun devamı gol.

Uğur Boral ve Kazım'ı çok beğendim. Uğur her atakta en az iki-üç Beşiktaş'lıyı peşine takıyor. Kazım da maç eksiği olmasına rağmen çok iyi oynuyor.

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 04:30
Kart cimrisi hakem diyorlardı 6 tane sarı kart çıkardı.İlginç..

batuhanry
30.Mart.2007, 04:46
BJK çok etkili geliyor her an golü bulabilir :)

TR.CaPTaiN
30.Mart.2007, 04:46
Uğur Boral çıkıyor Semih giriyor. Önde olduğumuz bir maç için yanlış değişiklik.

El Comandante
30.Mart.2007, 04:48
Iyide Zico bu,onun icin önde olmussunuz,geride olmussunuz farketmiyor.2 senedir hep ayni oyuncu degisikliklerini yapiyor. :)

Emurafu
30.Mart.2007, 04:50
İşden geldim..Bugün neler oldu haberim yok:D

Küfürler edilmeyede baslandı..El itirazları var:)

El Comandante
30.Mart.2007, 04:51
Besiktas taraftarlari bugün cok fazla küfürlü tezahürat yaptilar,attiklari yabanci maddeler de ortada.Bakalim adaletli TFF bize verdigi cezayi Besiktasa verebilecek mi ?

yunusgs
30.Mart.2007, 04:52
Sahaya maddeler atıldı bu maddeler sonucu Alex yerde kaldı ama oyuna devam ediyor.Beşiktaş taraftarının buradan takımına kızgın olduğu anlaşılıyor.

Emurafu
30.Mart.2007, 04:53
Beşiktasa artık ceza gelmesse yuh derim;) Küfür var.Yabancı madde var..

Bu arada gol geldi:D

oh iyi iyi 1-1 bitsin:D..Maç tempo kazandı..

ShevAnil
30.Mart.2007, 04:54
Sonunda BJK Golu Attı Bakalım Neler Olacak Bence Beşiktaş Dağılmış Fenere Bir Gol Daha Atar.

yunusgs
30.Mart.2007, 04:54
Serdar Özkan attı 1-1 oldu.Bakalım son 15 dakika neler getirecek Beşiktaş golün sinyalini veriyordu zaten.

IcedEarth
30.Mart.2007, 04:58
Alex attı 2-1 oldu :mad: İnsan biraz savunma yapar ya :mad:

Emurafu
30.Mart.2007, 04:59
Direkten gol geldi..Yeni semih'in payı var:D..Ceza'da bekliyorum..Beşiktas yenilgi alırsa kopabilir..

yunusgs
30.Mart.2007, 05:00
Alex attı golden önce de etkili gelmişti Fenerbahçe zaten bakalım kalan 10 dakika da başka gol olacakmı 2-1 Alex.

El Comandante
30.Mart.2007, 05:01
Alex Fenerbahce icin ne kadar önemli futbolcu oldugunu yine gösterdi.

IcedEarth
30.Mart.2007, 05:04
En ufak küfürde stadımızı kapatan, küçücük olaylarda bile para cezası veren federasyon bu maçtan sonra sessiz kalırsa o zaman seyredin cümbüşü.

TR.CaPTaiN
30.Mart.2007, 05:09
Kabak yine Baki'ye patladı. Tribünler Baki'yi ıslıklıyor.

Emurafu
30.Mart.2007, 05:10
büyükpivot@

Ceza gelir merak etme..Ne ararsan var:)..Ceza gelmesse ortalık karısır

Bu arada 8 dakika uzatma:D

El Comandante
30.Mart.2007, 05:11
Besiktasin savunmasi evlere senlik,Fenerbahce maci biraz daha ciddiye alsaydi daha fazla goller atardi.

batuhanry
30.Mart.2007, 05:11
+8 uzatma geldi . Umarım Beşiktaş son dakikalarda atma geneleğini sürdürür :)

El Comandante
30.Mart.2007, 05:13
Ali bilgin zoru basardi,bos kaleye auta atti.Tam komedi valla :D

MeMo
30.Mart.2007, 05:18
Bravo çocuklar yine yendik şampiyonluk için büyük avantaj :)

yunusgs
30.Mart.2007, 05:19
Maç bitti Beşiktaş zaten oyunda hiçbir zaman iyi oynayamadı tek iyi oynadığı kısım gol attığı kısıma kadar olan 10 dakika golden sonra yine bozuldular 2-1 oldu Fenerbahçe'ye tebrikler şampiyonluk şansları arttı.Beşiktaş ise bence şampiyonluğu burada bıraktı.

Wesley Sneijder
30.Mart.2007, 05:20
Kazanmışız, yeni gördüm. :D Tebrikler FB. Şampiyonluk yarışından kopardık Beşiktaş'ı...

El Comandante
30.Mart.2007, 05:21
Bjk yine yenildi.Sampiyonluk baska bahara,3.lük icin Sivassporla kapisacaklar.Bence ligi 4.bitirecekler.
Bu arada bu mactan sonra Tff Besiktasa mutlaka saha kapatma cezali vermeli,macin basindan sonuna kadar küfür vardi,yabanci maddeler atildi.

BeeTLeJuiCe
Ali Bilgin'e büyük bir alkış istiyorum. O pozisyonda zoru başardı. :@

Maçın tamamında konrollü oynadık. Beşiktaş'ın devamlı ileri oynarak organize olmadan gelen ataklarını iyi kestik ve maçtan önce tahminim olan 2-1'lik skor ile ayrıldık. Şampiyonluk yolunda büyük bir adım atıyoruz. Sıradaki gelsin diyorum :)

Sirius Black
Durun yav hemen enseyi karartmayalım. Daha çok maç var, Sami Yen'e gelecekler daha...

TR.CaPTaiN
30.Mart.2007, 05:22
Ertuğrul Sağlam'ı ve tüm oyuncuları centilmenliklerinden dolayı tebrik ediyorum. Alex'in Fenerbahçe için önemini gözler önüne seren bir maç daha..

yunusgs
30.Mart.2007, 05:23
Zaten o maçta Sami Yendeki maçta şampiyon belli olur dananın kuyruğu kopar.

EreN
30.Mart.2007, 05:25
Kazım'ın el pozisyonu var gibi geldi ama sonradan batuhan'ın elinden kurtulmak için ileri atılmış bir el olup kasti olmadığını gördüm.
Onun dışında maçın gidişatını etkileyecek hiç birşey yok gibiydi. Tempoyu biz belirledik, maçı da sonuna kadar hakettik.
Ayrıca 3 tane net pozisyon kaçtı son dakikalar. Amatör topcular atardı onları.. Heyecan işte..

Emurafu
30.Mart.2007, 05:26
Bjk yine yenildi.Sampiyonluk baska bahara,3.lük icin Sivassporla kapisacaklar.Bence ligi 4.bitirecekler.
Bu arada bu mactan sonra Tff Besiktasa mutlaka saha kapatma cezali vermeli,macin basindan sonuna kadar küfür vardi,yabanci maddeler atildi.Baran sadece beşiktas taraftarı degil..Fenerbahce taraftarıda karsılıklı çok küfür etti..Geçen hafta'dan sapıkaları vardı;).Alex'e yabancı maddelerde geldi...Neyse herseyi zaman gösterecek..

Fenerbahce çok iyi oynamadı..Tecrübesi ile kazanmayı bildi..Özellikle Alex gibi oyuncuların etkisi bunda çoooook oldu..
Bu arada Fenerbahce tebrik ederim..

shamur1
30.Mart.2007, 05:26
Kabak yine Baki'ye patladı. Tribünler Baki'yi ıslıklıyor.

Baki dimi .. Allah kahretsin onu.. Oysa ki Trabzonspor maçında tribünler Baki'yi çağırıp yumruk şov yapmasını istemişlerdi. Neyse..

Fenerbahçe ne yapar ne eder kazanır demiştim. Öyle de oldu. Yıldız futbolcu budur işte Alex . Çıkar 2 golü atar takımına çok önemli bir 3 puan kazandırır hemde deplasmanda . Beşiktaş'ta ise böyle bir oyuncu olmadığı için takım oyununa bağlılar. Ama bunu başaramıdılar. Geçenlerde Beşiktaş'lı arkadaşlar Delgado Delgado diyordu. Ama o yine bir derbiyi daha boş geçti..

PesimiSTyLa
30.Mart.2007, 05:31
Beşiktas bu maglubiyetle sampiyonlugu kaybetti artık. serdar ın golü rüştünün dü. tecrübe konuştu hmn cok akıllıca delgadoya oynadı ve sonra güzel paslasmalardan 3 pas da golü buldu bjk. sonrasında fenerbajce semih in güzel düşüncesiyle ve pasıyla alex ile golü buldu . ali o golu nasıl kacırdı hayret. kulübede kala kala futbolu unutmuş:D Yalnız semih hala neden ilk 11 de degil anlamak cok güç. Kezman mac boyunca bi varlık gösteremedi. Semih girdi asisti yyapti. Zico hala görmüyor bu adamı. Şaşırtıcı.

Tebrikler fb...

EreN
30.Mart.2007, 05:31
Takımın aklı Chelsea maçında bu belli, birde ben bir derbide bu kadar kötü beşiktaş taraftarı beklemiyordum. Açıkçası bizimkilerin sesini daha çok duydum..

goosfraba
30.Mart.2007, 05:32
Baran sadece beşiktas taraftarı degil..Fenerbahce taraftarıda karsılıklı çok küfür etti..Geçen hafta'dan sapıkaları vardı;).Alex'e yabancı maddelerde geldi...Neyse herseyi zaman gösterecek..

Fenerbahce çok iyi oynamadı..Tecrübesi ile kazanmayı bildi..Özellikle Alex gibi oyuncuların etkisi bunda çoooook oldu..
Bu arada Fenerbahce tebrik ederim..

Stat da mıydın? Maçı 90 dakika canlı izledim, Beşiktaş taraftarının küfürlerini duydum sadece. Onda da ligtv sesini kıstı hemen.

Varonil
30.Mart.2007, 05:34
Öncelikle çok güzel bir mücadele oldu.İki takımı da tebrik etmek lazım.

Alex de Souza yine klasını konuşturdu.Fenerbahçe takım olarak bugün tam kapasite oynamadı,Beşiktaş oyunun bazı bölümlerinde daha iyiydi.Malum hafta içinde bir Chelsea sınavı var,o yüzden Fenerbahçe bugün frenledi kendini.

Bu arada sahaya atılan maddeler,edilen küfürler Beşiktaş seyircisine hiç yakışmadı.

erdemzorer10
30.Mart.2007, 05:37
devre arasında "şampiyonluk Bjk ve Fb arasında geçer Gs yarıştan kopar" diyen arkadaşımız bu sözünden dolayı pişman olmuştur..

Bjk 2.yarı iyi oynamasına ragmen bu tür maçları nsl oynamasını bilmedigi için yenildi..1-1 den sonra Bjk 2 yi de atabilirdi ama Fb büyük maçların nsl oynanacagını iyi biliyor..hücum da iyi olmamalarına rağmen Bjk yı İnönü de yenmeyi başardılar..tebrik etmek gerekiyor..

Fietra 10
30.Mart.2007, 05:38
iki hafta önce Baki'yi üçlü çektirmek için çagıran taraftar şimdi günah keçisi ilan etti adamı ilginç..;)

Addolorato
30.Mart.2007, 05:45
bütün keyfim kaçtıı ne güzel bu maç berabere bitcekti galatasarayda yarın yenip lider olcaktı...

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 05:51
Tebrikler Fenerbahçe'ye.

Olaysız bir maç oldu.Hakem konuşmaya gerek yok 1-2 el posizyonu var ancak bence hiçbirisi penaltı değil.Böyle penaltı olmaz.

Taraftarımız çok kötüydü.Sahaya attıkları maddeler hiç yakışmadı.Hele hele Baki'yi ıslıklamaları rezalet'ti !!! Baki ne yaptı ? İlk yarıda Kezman'ı savundu ve neredeyse bitirdi Kezman'ı adım atamadı.2.Yarıda sola geçti Kazım'ı bitirdi.EEE Bu adam ne yapacak başka ? Baki'yi tüm takımdaki oyunculardan çok seviyorum.

Cisse çok kötüydü,Delgado'da yeterli değildi.Holosko ve Nobre yine çalıştı ama işe yaramadı bu kez.

F.Bahçe oyunun kontrolünü çok iyi tuttu.Gerektiği zaman top çevirdi,gol attı,geri yaslandı...Yani yapması gerekeni yaptı.

F.Bahçe'li arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.:) Güzel bir maç oldu kanaatindeyim...

Universal
30.Mart.2007, 06:01
Doğum günleri insanlar için büyük önem taşır. Her istediğini olsun diye dualar ederler ve oluncada mutluluktan dört köşe olurlar. Dün onsekiz yaşıma bastım arkadaşlarım ve aile büyüklerim ile doğum günümü kutlamak için büyükada'ya gittim. Orada güzel saatler yaşamama rağmen içimde ki burukluk ağır bastı, bu burukluğunu nedenini bilen bilir zaten açıklamam gerek yok. Pasta geldiğinde malumdur, mumlar üflenir ve dilekler tutulur bir çok dilek tuttum o dileklerden birisi ise bu galibiyetti. Doğum günü vesilelsi ile maçın ilk yarısını tam izleyemedim, sonra Lig TV'nin sağladığı imkanlardan dolayı maçın özetlerini izledim ve galibiyet ile yaradanımıza tekrar şükreddim.

Alex bugün daha önceki sezonlarda söylenen büyük maçların oyuncusu değil, küçük takımlara karşı yapacağını yapıyor, Beşiktaş, Galatasaray ve Avrupa Kupalarında takımını sırtlayamıyor diye yorumları hep beraber okuduk ve yazdık. Bu sezon Alex belkide Fenerbahçe'de oynadığı dördüncü sezonunda en iyi kadroyu buldu. Artık büyük maçlarda ağırlığını koymaya başladı. Brezilya'lı olması ve taşığı genleride en iyi şekilde sahnelemesi Alex'in ne kadar yetenekli olduğunu kanıtladı. Bugün attığı iki gol ve takımı ne kadar iyi kontrol ettiğini yeşil sahada ki teknik drektörü olduğunu kanıtladı.

Fenerbahçe bu gün maça her zaman ki taktik ve oyun stili ile çıktı. Tek iki isim değişti, biri Selçuk-Maldonado ve cezası olan Deivid'in yerine Kazım oyuna girdi. Maldonado hem hatalı paslı hemde kritik müdahaleler ile oyunu geçirdi belki ilk kez böyle bir ciddi maçta oynaması üstümüzde kötü bir izlenim bırakabilir; ama tam Maldonado için vakit olduğunu düşünüyorum. Kazım ise bu gün bu sezon içinde ki en iyi maçını oynadı. Sağ kanadı çok iyi kullandı, ilk golde de Alex'e kafa gollünü artırıdı.

Beşiktaş ise hücumu düşünen bir taktik ile çıktı; ama Fenerbahçe'nin üstlerine gelmesi onları ileride top tutmakta zorlandılar. Serdar Özkan'ın etkili oyunu ile Vederson ve Uğur'un olduğu kanatı çok iyi kullanarak tehlikeli pozisyonlar yakaladılar. İkinci yarıu başlerken Ali Tandoğan ve İbrahim Üzülmez değişikliği yanı sıra, Baki ile de kanat değişikliği yaptılar. Maçın başında bu olumlu gözüktü. Çünkü Ali Tandoğan ve Serdar Özkan sağ kanattan Fenerbahçe'nin zaafından yararlanarak akın akın geldiler ve golüde burada Rüştü'nün çok iyi top kullanışı ile golü üç pasta buldular.

Hakem hataları, hakem hataları her maçta olduğu gibi burada da oldu. Hakem'e genel olarak maçı çok iyi yönetti, sarı kartları çok iyi kullandı. Golden önce taş var diyen arkadaşlar var ve bu kararında haklılar. Ama Kazım'ın önünü iki Beşiktaş'lı kapatmış durum ve hakeminde iki-üç santim inceliği görebilecek bir gözü olmadığına göre böyle bir hatalı kararda direk hakemi suçlamak yanlış olur. Bir diğeride Kazım ile Batuhan'ın son dakikalarda penaltı pozisyonu var. Pozisyon'da topun Kazım'ın eline deydiği doğrudur; ama bilerek bir el ile oynama yok sonuçta topun yönünü değiştiren bir pozisyonda değil. Kazım, Batuhan'ın arkasına kalmış durumda ve elleri o sırada havadaydı Batuhan birden topu havalandırınca Kazım hazırlıksız yakalanmış ve top Kazım'ın eline çarptı. Beşiktaş kulübü hakemi hakem'e suç atıp yok biz hakem sayesinde kaybettik gibi yorumlar yapmları hem kulüplerini küçük düşürür hemde bir galibiyetin hakkı çiğnenir. Hakem hata yapsa bile kötü bir niyet ile yapmadığı ortada ve unutulmamalı ki futbol'un içinde hakem hataları vardır, ne maçlar gördük ne hatalar gördük hepsi unutuldu gitti. Üç gün sonrada bu unutulacak boşuna kalp kırmaya sert sert yorum yazmaya gerek yok.

Emniyet Güçleri'nin Polisleri, Beşiktaş yönetiminin korumaları ve medya mensupları öyle yerlere oturmuş ve maçları takip ediyorlar ki köşe atışlarını bile oyunculara kullandırtmıyorlar, bunları buraya dizen kişiler bir daha ki maçlarda daha dikkatli dizmeleri gerekiyor.

Beşiktaş taraftarı, bu maçta küfürde etti, oyunculara yabancı maddede attıalr bu ne ilk nede son olacaktır, her stadda olduğu gibi burada da oldu; ama bugün maça damgasını vuran Alex'in vücuduna iki kez su şişesi geldi ve edilen küfürlerden dolayı federasyon mutlaka ceza vermesi gerekiyor. Bu ceza ise yönetmeliklere uygun olması gerekir. Birde Beşiktaş yönetminin en büyük şuçu suyu kapalı satması, su kapalı satılınca sahaya atılıyor çünkü içinde ki ağırlık onu sahaya gitmesine yardım olur; ama su açık satılırsa bardak sular sahaya gelebilecek bir kuvveti yaklayamaz ve böylece oyunculara gelmez. Bunada Beşiktaş yönetimi önlem alması gerekiyor.

Herşeyi ile güzel bir maçtı. İki kulübüde tebrik ediyorum. Biri kazandı diğeri kaybetti. Daha çok derbiler oynanacak nbugün kazananlar yarın kaybedecek bu heyacan hiç bitmeyecek. Futbol'un en güzel yanı. Futbol ile kalmaya devam edin. Tüm içten dileklerimle...

TürkuAz
30.Mart.2007, 06:05
Şaşırmadım doğrusu, bekliyordum böyle bir sonucu. Fener iyi hava yakalamış, durdurmak zor olacak..

Tebrikler.. :)

BeeTLeJuiCe
30.Mart.2007, 06:13
Güzel yazmışsın Batu. Kazım'ın iki tartışmalı pozisyonundaki tespitlerinde yerinde.

Alex'in doğru düzgün kullanamadığı kornerlerden yana bende bir şey söylemek istiyorum. Tribün o köşede sahaya aşırı yakın zaten çok dar bir alan var emniyet güçlerinde orda durunca alex'in gerilmesi için yer bile kalmıyor. İnöünüdeki diğer maçlarda en azından stadın o köşesine emniyet güçleri yerleştirilebilir ve tribün ile o aradaki mesafe daha rahat olabilir.

Şimdi diyecekler İngilterede de tribün sahaya bu kadar yakın diye ama ordaki tribün kültürü ile burdaki tribün kültürü arasında dağlar kadar fark var. Emniyet olmasa Alex'e yabancı madde yağar.

Emurafu
30.Mart.2007, 06:13
Baki 2.yarı sanırım sag bekte oynadı..Bunda hocanın'da hatası var..

DisCo
30.Mart.2007, 06:16
Vasat bir derbi oldu diyebiliriz. Alınacak her sonuç Galatasaray ve Sivas'a yarıyordu. Fenerbahçe galip gelerek kendinine bu listeye soktu. Ligde 6 hafta kaldı ve Fenerbahçe, Beşiktaş'a karşı çok çok avantajlı duruma geçti.

Bakalım yarın biz ne yapacağız.

PesimiSTyLa
30.Mart.2007, 06:17
Baki 2.yarı sanırım sag bekte oynadı..Bunda hocanın'da hatası var..

sagda ali oynadı, baki sol. 2. gol de onun yaptığı pas hatasından geldi...

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 06:18
Baki sol bekte oynadı Emrahcım:)

Ayrıca Kazım'a 1-2 posizyonda sert girdi kabul ama ondan başka da bişey yapmadı.Çünkü Kazım daha fazla cesaret edemedi.

Ayrıca Gebzeli kardeşim tebrik etmişim, olumsuz birşey yazmamışım o koca paragraf içinden 1 cümleyi cımbızla çekip eleştirmişsin buna da ben birşey demiyorum:) Çıkın dışarı,sevinin eğlenin...

Sevincinizi yaşayın :) Çok önemli bir 3 puan almışsınız.

DisCo
30.Mart.2007, 06:26
Arkadaşlar gollerde bazı oyuncularını suçlayarak birşey elde edemezsiniz. Günah keçisi bu seferde Baki mi oldu.

Alex'in oyununa kimse birşey diyemez. Kafa vuruşlarıda çok iyidir. Ama bu adamın bir maçta kaleyi 2 kere kafa ile yokladığını nerde gördünüz. Ben Beşiktaş maçında gördüm. Yarın başka maçta 5 kafa atar. Ama bugüne kadar böyle birşey olmamışsa Beşiktaş savunmasının tamamında problem vardır.

2. gole gelelim. Pası Semih'e atan kim Alex. Pası atarken peşinde kaç oyuncu var. 2 Beşiktaş'lı takip ediyor. Pası atarken ne oluyor Alex yere düşüyor. Sonra Alex kalkıp geliyor golü atıyor ve yanında kimse yok. Bu kimin hatasıdır.

Beşiktaş bu savunmayla bir yere kadar dediğimizde yanlış anlaşıldı. Nitekim de gerçekten bir yere kadar oldu.

Fernando Gago
30.Mart.2007, 06:28
Holosko'yu gören var mı ? :)

Oyun genelde Fenerbahçe'nin kontrolündeydi ancak özellikle 2.yarı gole kadar Beşiktaş çok etkili geldi golü buldu.Golden sonra tekrar dağıldılar Kazanmasını bildik zorlu mücadelede ilerliyoruz ...

eXcitinG
30.Mart.2007, 06:30
Birşey demeye gerek yok. Maçtan geLdim, sinirLiyim, asabiyim ama tabi bunLarı buraya yansıtmayacak kadar da ne yapacağını biLen biriyim.

KonuşuLacak birşey yok dediğim gibi. Sadece maçı özetLicem 98 dk sürdü maç 75 dk FenerbahçeLi oyuncuLar yerde ve aLex in korner atmasını bekLemek iLe geçti. KaLan dakikaLarda pozisyonLarı buLan goLLeri yaptı. Yani daha ne deniLir. PenaLtı mı veriLmedi. Top çizgiyi geçmişti evet geçti ama ne yapacaksın ki geri geLicek mi ? Hayır.

Yapacak tek birşey var. Daha Lig bitmedi ve 6 maç var. BunLarın hepsini en iyi şekiLde değerLendirmeye bakacaksın ve takımına sonuna kadar destek oLacaksın. Fair oLaLım. TaşkınLığa ve kışkırtmaya gerek yok.

GebzeLi sende konuşmaLarına dikkat et. Yoksa bir daha uyarmıcam senide. Burda iyi yorum yapmaya uğraşan BeşiktaşLıLarı da kışkırtıyorsun. Ben seni kışkırtamayayım emi :)

Fıratcan Alçınkaya
30.Mart.2007, 06:31
Allah B. Versin Baki Mercimek... Senin yüzünden kaçıncı kez hüsrana uğruyoruz...

scar face
30.Mart.2007, 06:31
Nazar değmesin buraya yazdıklarım hep tutuyor:)

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 06:33

Oyun genelde Fenerbahçe'nin kontrolündeydi ancak özellikle 2.yarı gole kadar Beşiktaş çok etkili geldi golü buldu.Golden sonra tekrar dağıldılar Kazanmasını bildik zorlu mücadelede ilerliyoruz ...

Ben gördüm Holosko'yu az daha attırıyordu yine golünü :) Ama diğer maçlar kadar etkili olamadı haklısın.

Allah B. Versin Baki Mercimek... Senin yüzünden kaçıncı kez hüsrana uğruyoruz...

Fırat sana hiç yakıştıramadım.Baki'ye suç buluyorsun bana söylesene bugün Cisse naptı ? Delgado naptı ? Alex'i de Baki' mi tutacaktı ?

eXcitinG
30.Mart.2007, 06:33

Fıratcım Baki ye neden suç buLuyorsun ki adam ne yapsın daha ? Neden TeLLo ya ya da DeLgado ya buLmuyorsun ? Topu kaptırdığı pozisyonda bu iki adam neredeydi. Neden yanına sokuLup top istemiyorLar. Bütün suç Baki de mi ? İLK goLde 130 Luk aLex e kafa attıran Gökhan a neden bağırmıyoruz.

BunLar boş şeyLer. Bize böyLe söyLemLer değiL. Adam gibi takımımızın ve oyuncuLarımızın sonuna kadar arkasında oLmak düşer. İyi ya da kötü.

Zaten sLoganımız iyi günde kötü günde sonuna kadar BeşiktaşLıyız değiLmi ?

SinirLisin, tamam ama gerek yok. :)

eXcitinG
30.Mart.2007, 06:35

Hani şu her topta aLdığında soLda sağda herkesi süpüren. Son çizgiye inip arkadaşLarına aLda at diye 3-4 tane pas veren HoLosko yu . Ben görmedim sen gördün mü ?

GebzeLi1907
30.Mart.2007, 06:35
Ben orda Baki yi anLattım Murat özdemir'e bi kastım yoktu Kazımı bitirdi dedi gerçektende bitirdi..yaptığı sert müdahaLeLerLe..Bunu söLüyosam nie kışkırsınLar ki yaLan mı ?
O msjda bi tek bakiyi eLeştirmedim Semihten Kezman'a HoLosko'dan MaLdonado ya kadar az çok oyuncuLarı değerLendirim son oLarakda Beşiktaş'ın şansının bittiğini söyLedim..bütün msj siLinmiş ? yanLış neresinde var bunun veya kışkırcak ne var ?

Emurafu
30.Mart.2007, 06:36
sagda ali oynadı, baki sol. 2. gol de onun yaptığı pas hatasından geldi...
Sol bek oynadı pardon:D..Pas hatasını falan gördüm..Baki'de ne kadar suc var tabiki..Bana göre ertugrul hocadada var..Baki tek hamleli oyuncu hiç bekte oynatılırmı..Kazıma ne fauller yaptı..

Beşiktasın kadrosu kısıtlı..Cisse fizikmen hazır degil ama oynatıldı mecburen..Eeeee ne oldu Alex rahat rahat futbol oynadı..Brde fenerbahce ortasahası baya güclü idi..Fenerbahce ortasahası ile kazandı..

Fietra 10
30.Mart.2007, 06:38
Maldonado Fener'de,Cisse'de Bjk'de..bunların ikisini hiçmi hiç begenmedim..

Fernando Gago
30.Mart.2007, 06:39
Hani şu her topta aLdığında soLda sağda herkesi süpüren. Son çizgiye inip arkadaşLarına aLda at diye 3-4 tane pas veren HoLosko yu . Ben görmedim sen gördün mü ?

Hangi maçı izledin abi Holosko Luganonun ve Maldonado hatalarından pozisyon buldu yani dribling atıp sağdan sola savruan bir oyuncu yoktu sahada Gs Ts maçlarını hatırlıyorumda (::)

Bugra19o3
30.Mart.2007, 06:39
Nalet Olsun yaaa.....Ben Bişi Demiyorum Herşey Ortada

Fıratcan Alçınkaya
30.Mart.2007, 06:40
Abiler benim gibi bir Beşiktaş aşığı bu lafı diyorsa bu son noktadır... Bırakın maç 1-1 FB belkide en kötü moralde maç için 2-1 olması kesin gibi adamlar sol kanatısız 2forvet oynuyor sen git topu kaptır inanılmaz gereksiz bir yerde yedik golü...

eXcitinG
Ben orda Baki yi anLattım Murat özdemir'e bi kastım yoktu Kazımı bitirdi dedi gerçektende bitirdi..yaptığı sert müdahaLeLerLe..Bunu söLüyosam nie kışkırsınLar ki yaLan mı ?
O msjda bi tek bakiyi eLeştirmedim Semihten Kezman'a HoLosko'dan MaLdonado ya kadar az çok oyuncuLarı değerLendirim son oLarakda Beşiktaş'ın şansının bittiğini söyLedim..bütün msj siLinmiş ? yanLış neresinde var bunun veya kışkırcak ne var ?

Hmm.. Hiç kışkırtma yok demek.

Bizi çekemeyenLer anten taksın ben desem acaba başkaLarı neLer diyecektir.

Bak seni bir daha uyarmayacağım. KuLLandığın cümLeLere dikkat et !

Onurap
İki takımda derbiye yakışmayacak futbol oynadı..Hadi fenerbahcenin aklı chelsede diyelim ama bjk nin kendi seyircisi önünde bu kadar önemli bir maçta böyle oynamaya hakkı yok..F.bahçe nispeten biraz daha derli toplu oynuyuyla biraxda şansıyla maçı kazandı..Alexe vurdurulan kafa g.zanın ayıbıdır..Bakiye neden kızılıyor anlamış değilim tamam bazen basiy hatalar yapıyor fakat ilk toplara
her zaman baki basıyor sonra o mücadele ederken yanındaki topa vuruyor yanındaki kahraman oluyor vuramazsada bakiyi böyle asıyolar işte..İ.toramanı sağbek yapmak büyük hata ertuğrul hocanın korkaklığı bjk ın hücüm gücünüde kesti.İlk gs maçındaaki diatta örneğinden ders almamış sanırım..Cisse hiç hazır değildi orda toraman oynayablirdi..Fb çe semihle başlasa çok daha iyi olurdu nitekim golde onun sayesinde oldu semih türkiyede ü.karandan sonra en iyi forvet bence..Bjk kaç maç ceza gelecek çok merak ediyorum bizim cezayla doğru orantı yaparsak en az 3-4 maç alması gerekir...Sonuçta zorda olsa fenerbahce çok önemli bir 3 puan aldı..Bjkli arkadaşlar daha önceki konularda beşiktaşın ligi 4. bitirme şansı olduğuunu söyleyince oldukça agresif davranmışlardı ama bu ihtimalin olduğu anlaşıldı sanırım.Bizim için berabere bitse daha iyi olurdu ama.. :) Tebrikler fenerbahce..

GebzeLi1907
30.Mart.2007, 06:43
Hmm.. Hiç kışkırtma yok demek.

Bizi çekemeyenLer anten taksın ben desem acaba başkaLarı neLer diyecektir.

Bak seni bir daha uyarmayacağım. KuLLandığın cümLeLere dikkat et !

Ben onu forumdan kimseye söyLemedim,Beşiktaş seyircisi çekemiyor da neticesinde sahada bir gerginLik yok bişey yok Fenerbahce önde diye,sahaya FutboLcuLara yabancı madde yağdırmanın anLamı ne ?, hakem hatası vs bişey yokken hakeme fedarasyona küfür etmenin anLamı ne ? ÇekemezLik oLdugunu düşünüyorum..Başka bi sebebLe açıkLanamaz yaptıkLarı..

DisCo
30.Mart.2007, 06:43
Sadece maçı özetLicem 98 dk sürdü maç 75 dk FenerbahçeLi oyuncuLar yerde ve aLex in korner atmasını bekLemek iLe geçti. KaLan dakikaLarda pozisyonLarı buLan goLLeri yaptı. Yani daha ne deniLir. PenaLtı mı veriLmedi. Top çizgiyi geçmişti evet geçti ama ne yapacaksın ki geri geLicek mi ? Hayır.
[/B]

Biz neden sahaya yabancı madde atıyoruzda Fenerli oyunculara yerde yatma şansı veriyoruz. Biz neden yine rahat durmadığımız için kornerin oraya 100.000 kişilik ordu sokuluyor da herhangi bir oyuncu korner atamıyor. Bunlarıda sorduğumuz zaman doğru analizler bulacağız. Beşiktaş büyük takım zaten. Şampiyonluğa oynarken kaybedebilir. Şampiyonluğa oynamasa da büyük takım. Yapılan yanlışlar var ve bu yanlışlara birer kulp bulmaktan vazgeçmeyi en uygunu olarak görüyorum.

Ilhan
30.Mart.2007, 06:47
Arkadaşlar sakin. Bakın en son sinirlendiğimde 5 kişi okur grubuna alındı. Sinirlenmeyeyim.

MeMo
30.Mart.2007, 06:48
Biz neden sahaya yabancı madde atıyoruzda Fenerli oyunculara yerde yatma şansı veriyoruz. Biz neden yine rahat durmadığımız için kornerin oraya 100.000 kişilik ordu sokuluyor da herhangi bir oyuncu korner atamıyor. Bunlarıda sorduğumuz zaman doğru analizler bulacağız. Beşiktaş büyük takım zaten. Şampiyonluğa oynarken kaybedebilir. Şampiyonluğa oynamasa da büyük takım. Yapılan yanlışlar var ve bu yanlışlara birer kulp bulmaktan vazgeçmeyi en uygunu olarak görüyorum.

Bu objektif yorum için teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum.

Maçı bir an zora soktuk ama kazanmasını bildik.Ayrıca Alex'in sevinişi beni çok mutlu etti :)

eXcitinG
30.Mart.2007, 06:48
Biz yapıLan yaLnışLara kuLp buLmuyoruz. Haketmeden kazandınız da demiyoruz. ÖyLe birşey dediğimi de hatırLamıyorum.

Siz diyorsunuz ki taraftar küfür etti, şişe attı vs hakem hatası yokken tezahuratta buLundu. Bende diyorum ki FenerbahçeLi oyuncuLar ortada birşey yokken daha gerginLik yaratmaya çaLıştıLar. Gereksiz yere zaman geçirdiLer.

Şimdi sen mi haksızsın ben mi doğru ? Yada ben mi doğruyum sen mi haksız. İki tarafta doğru değiLmi ?

Bunun neresinde kabuLLenmemek var. ?

GebzeLi1907
30.Mart.2007, 06:52
Gereksiz yere zaman geçirmek diye bişey yok abi,oyuncuLarın hakkı bu Alex korner atamıyor sahiden de geriLip orta açacak ama her tarafı poLis..Zaten zaman geçirme hakLarı var önde olan takımın,Hakemde bunu ekLiyor Maç topLam 12 dk uzadı..Zaman geçiriLiyor diye tribünLerin öyLe davranmaması lazımdı nitekim sahadaki oyuncuLar arasında bir gerginLikde yoktu..

Universal
30.Mart.2007, 06:53
Baki'ye küfür edin, beddua edin elinize ne geçebilir? Sadece içinizi rahatlarsınız; ama olan Baki'ye olur. Maç boyunca teknik adamının verdiği görevi uyguladı. Tamam hatalı oynadı, Kazım Baki'yi çok fazla geçti, sarı kart göstertti. Şimdi Baki profesyönel futbol hayatı boyunca kaç maçta sol bek oynadı? Baki bu maça çıkmadan önce aklında sol bek oynayacağını düşünüyor muydu? Bunları önce yanıtlamak lazım.

Beşiktaş takımı oturmamış takım bütün maçlara farklı savunmalar ile çıkıyorlar, bir gün sağda oynayan diğer gün solda oynuyor. Oturmamış bir kadro olduktan sonra böyle hatalar olması rakibe net pozisyonlar vermeleri doğaldır. Alex iki gol attı, savunma hediye etti. Ali Bilgin boş kaleye karşı karşıya kaldı, sağda gelen Semih'i görse büyük ihtimalel gol olacaktı; çünkü Semih'i tutan yok. Oturmamış kadroya oturmuş bir kadroya karşı yenilmek gayet doğaldır. E.Sağlam oturmuş bir takım kurmak zorunda. Aynı Fenerbahçe gibi, Gökhan çıksa, Önder girecek, Lugano Edu çıksa Can veya Yasin girecek, R.Carlos çıksa Vederson girecek herşey bir sistem içinde Beşiktaş böyle bir sisteme girmediği sürece çok sorun yaşayacaktır.

TürkuAz
30.Mart.2007, 06:54
Bence Beşiktaş'ın son 2 haftada oynadığı futbol mağlubiyeti hakediyordu ve taraftar bugün olacakların farkındaydı, o yüzden bu gerginlik..

Küfür ve gerginlik her derbide oluyor, bunlar bahane olamaz. Federasyon hemen yazar 2-3 maç saha kapatma Beşiktaş'a olur biter. Alıştılar ya hani, o bakımdan..

El Barto
30.Mart.2007, 06:55
Maç varmış yahu yenildik mi ne oldu?

Tüh neyse artık başka zamana şampiyonluk. :)

YusufT
30.Mart.2007, 06:57
Yine diyorum Besiktas bu defansla daha cok.. oooooooofffffffffffff ceker...

Alex yine cekti cepten bir galibiyet. Delgado cok kötü oynadi, buda Besiktasin maglubiyetinde büyük rol oynadi.

Fenerbahce tebrik ederim, önemli 3 puan aldilar :).

shamur1
30.Mart.2007, 06:57
Alex o boyla kafayı vururken Beşiktaş savunması ne yapıyordu ? 2.gol de Alex yere düşüyor Beşiktaş savunması daha avantajlı haldeyken Alex yerden kalkıyor ve Semih'ten aldığı pasla golünü atıyor. Hep Baki Baki demeyin. Daha 2 hafta öncesine kadar Baki'yi yumruk şova çağırıyolardı Beşiktaş tribünleri.

Artık şunu kabul edelim Beşiktaş'ta her an oyunun kaderini değiştirebilecek oyuncu yok. Eğer olsaydı bugün Alex'in yerine Delgado çıkar 2 golü atar maçı aldırırdı.

EreN
30.Mart.2007, 07:01
Ben taraftarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. DERBİ maçta hemde deplasmanda iç saha seyircisi kadar etkili olabilmek gerçekten her babayiğitin harcı değildir.

DisCo
30.Mart.2007, 07:03
Öncelikle ne mutlu bana ki Galatasaraylıyım o açıdan deribiyi oynayan takımlar adına konuşmuyorum.

Şunu söylemek istedim. Çizgiyi geçen toptan bahsediliyor. Top çizgiyi geçti ve ordan öbür kanada gitti. Beşiktaş 3 pas yaptı kaptırdı Fenerbahçe 3 pas yaptı gol geldi. Şimdi karar yanlış olabilirde golün bu yanlış kararla ne ilgisi var. Hatalı kararın gole sebebiyet vermesi gibi bir yorum gelirse bende şunu söylerim. Doğru karar gelseydi Beşiktaş tacı atıp topu kaptıracaktı ve gol olacaktı. İtirazı olan var mı?

Penaltı diyorsunuz Edu'nun top dizine veya daha yukarsına doğru çarpıyor ordan eline geliyor. Eli açma yok hiçbirşey yok. Top geçsin diye o el ordan kalkamaz ya. Bir ellik pozisyon daha vardı görmeden yorum yapmak istemiyorum.

Ordan Baki'ye suç atılıyor. Bu adam hem Kazım'ı hem Kezman'ı hem Semih'i hem Alex'i tutup oyun kuracaksa ve kurduğu oyundan golü kendisi atacaksa Beşiktaş transfer niye yapıyor. Bir topu kaptırarak, pas hatası yaparak veya şut çekip auta atarak topu rakibe geçirmeniz gerekir ki rakip gelip gol atsın. Vay efendim Nobre kaleye şut attı auta gitti. Top ordan geldi bize gol oldu. Öldürün Nobre'yi demek nasıl yanlışsa topla ta nerede pas hatası yapıpta ordan gelip gol olmasını Baki'ye yüklemekte aynı şeydir.

Delgado ne yaptı, Tello ne yaptı demekte anlamsız. Takım olarak ne yaptılar. Bunu tartışmak gerekir.

Takımımız berbat oynadı ve kaybettik. Yapılacak tek yorum bu ve maç analizleri olabilir. Onun haricinde söylenecek herşey benim fikrime göre kulp bulmaktır. Bu düşüncem yanlıştır doğrudur orası sizin takdirinizdir.

CeNTeR_TR
30.Mart.2007, 07:06
Güzel maç oldu..Skorda farkıda yakalayabilirdik ama olmadı..Fakat Bugün Bizde tek bi kötü yan vardı O da Maldonado ama galibiyeti konuşmaktansa bunu konuşmak yersiz..

Güzel futbol oldu Kazım çok iyiydi..Ali Bilgine ise yuh diyorum ben bile atardım :p

Semih yine çok etkiliydi..Kralexe ise diyecek birşey yok :) Her zamanki gibi mahostro görevini üstlendi :)

Ama Bugün hayatımda gördüğüm en kötü Beşiktaş taraftarı vardı bunu negatif eleştiri olarak algılamayın ben baskılı taraftar beklerdim ama olmadı ki iyiki olmadı :)

Neyse galip tarafız mutluyuz :) Hem Fenerbahçeme Hemde Beşiktaşa bu güzel maçı bizlere izlettiği için teşşekür ediyorum..

TürkuAz
30.Mart.2007, 07:06
Ben taraftarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. DERBİ maçta hemde deplasmanda iç saha seyircisi kadar etkili olabilmek gerçekten her babayiğitin harcı değildir.
Rakip Beşiktaş iken kolay oluyor sanırım, İnönü'de yaptığımız koreografiyi hatırlıyorum da.. (::)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Semih yine çok etkiliydi..Kralexe ise diyecek birşey yok :) Her zamanki gibi mahostro görevini üstlendi :)

Maestro olacak be gocaoğlan.. :p :n:

Onurap
30.Mart.2007, 07:37
espğri sanırsam o maho olayı.. :D

Fıratcan Alçınkaya
30.Mart.2007, 08:03
ah ah Beşiktaş FB taraftarına Dolmabahçede oley çektirdin ya ne diyim...

Bu arada çirkeflik yapim biraz penaltımız yendi.C.Kazım topla taca çıktı hakem vermedi gol yedik :zuhaha

Taraftar konusunda ceza yicez kesin yaptıkları kabullenemez ama özellikle 2.yarı FB li oyuncular yerde yatma olayını biraz abartı tabi prof.luk normal...

Aslında FB ilk 12 dk v 90 dk sonra çok çok baskılı oynadı diğer bölümlerde biz daha ataktık aslında FB bizi bu kadar baskılı oynatmazdı ama 1-0'ın psikolijisi tabi.. Derhal bir sol bek almamız lazım böyle olmaz alternatif dmc lazım. Tello'nın da kendini toparlaması lazım kayseri maçından beri yok ortalıkta...

Baki Beşiktaş formasını haketmiyor en kısa zamanda umarım gönderilir... Ayrıca G.Zan o boyla nasıl kafa vurdurdu Alex' e anlaşılır değil acil bir operasyon lazım...

S.Özkan'a bir parantez açayım aslında beni çok sinirlendiriyor ama bugün attı golünü alt yapının adamı üzerinde durulması lazım çok daha ii olucaktır...

Fenerbahçe'li arkadaşlarımı tebrik ediyorum...

Jesus_FB
30.Mart.2007, 08:16
Güzel bi maç olmadı malesef ama tabi çok heyecanlıydı. Maç için söylencek çok şey malesefki ne güzel bir çalım ne güzel bir hareket ne de ard arda güzel paslar göremedik.

Maçı bence tecrübe kazandı Fenerbahçe bu sene özellikle böyle maçları iyi oynuyor oynayamadığı zaman bile kazanmasını biliyor.

Alex'in ikinci golden sonra taraftarlara gitmesi beni inanılmaz mutlu etti çok şaşırdım, çok sevindim.

Sekopej
30.Mart.2007, 08:29
Maça iyi başladık, golü de bulduk artık Chelsea maçı akıllarda o nedenle mi bilmiyorum geriye yaslandık. Böyle olunca da Kezman ileride çok yalnız kaldı ve etkili olamadı.

Tempoyu Fenerbahçe istediği zaman istediği şekilde ayarladı. Beşiktaş bizim sol tarafımızdan saldırırken Zico'nun ondan beklenmeyecek bir hamle yapması sanırım tüm Fenerbahçelileri şaşırtmıştır. İlk defa önde olduğu bir maçta çift forvete döndük, üstelik sol kanadı tek adama bırakarak. Neyse ki Beşiktaş o açığı iyi değerlendiremedi.

İlk yarı Beşiktaş'ın sol kanadına giden her top atak oldu, Üzülmez artık bırakmalı, Tello da çok kötüydü. Kazım'ın de yetenekleriyle sağ kanadı iyi kullandık.

Beşiktaş'ın golü de çok güzeldi. Poziyonu başlatan devam ettiren ve golü atan oyuncuları tebrik ederim.

Golü yedikten sonra Fenerbahçe yine tempo yaptı ve golü de buldu. İşte bu güven çok önemli, artık derbilerde takımımız nasılsa kazanırız havasında oynuyorlar. JKötü sonuç olduğunda demoralize olmuyorlar ve oyuna devam ediyorlar.

Alex ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu tekrar gösterdi, Pası verdikten sonra düşmesine rağmen kalkıp pozisyonu takip etti ve golünü de attı. Ondaki bu inanç zaten takıma da yansıyor, golü attıktan sonraki sevinci de nasıl hırslı olduğunun göstergesi.

Fenerbahçe o kadar güzel uyuttu ki rakibini, boş ataklarla geldiler ve taraftar da sustu. Taraftar için beklentiler çok yüksekti ama hayal kırıklığı oldu bence. Lig TV sık sık sesi de kestiği için bize yansımamış da olabilir. Ama Fenerbahçe taraftarının sesini daima duyduk, orada takımını detsekleyen taraftarıma da teşekkürler.

İlk el pozisyonuna zaten penaltı verilmez, ben Kazım'ın pozisyonunda penaltı olabilir diye düşündüm ama Lig TV farklı açılardan pozisyonu gösterince Kazım'ın topa isteyerek değmediğini düşünüyorum, çalabilirdi ama çalmadı diye de maça etti etti diyemeyiz.

Chelsea maçı öncesi çok efor sarfetmedik ve yorgunluk olmayacak, takım moral de kazandı. BEşiktaş için geçen hafta ligi 4. bitirir yorumu yapmıştım, haftaya oynanacak Sivas maçı onlar için çok önemli, kaybederlerse olası seiycisiz maçları da hesaba katarsak moralleri bozulur kötü gidiş devam eder.

Kartlar biraz fazla olsa da sahada centilmence bir mücadele vardı, maçtan sonra oyuncular sarmaş dolaştı. İşte örnek almamız gereken hareketler bunlar. Bugün çok keyif aldığımız bir maç olmadı ama futbolu keyiflendirmek için mücadele eden herkese teşekkür ediyorum.

Mr.CordiaL
30.Mart.2007, 09:02
Maç başlerken tüm FB'li taraftarlar Chelsea maçının bir etksi olup olmayacağını merakla bekliyordu. Düdük çalar çalmaz Alex ''küçük maçların adamı'' diyenleri utandıracak nitelikte takımının dümenine geçti, kaptalığını konuşturdu.

Kanatlarda Kazım'ın maç eksilğinin ne gibi bir dezavantaj yaratacağı düşünülüyordu. Ama Kazım bize antremanlarda yeterince çalıştığını gösterdi. Uğur'la birlikte Beşiktaş beklerini ilk 15-20 dakika içinde maça çıktıkalrına pişman ettirdiler.

Takımın komutasındaki Alex attığı 2 golle Fenerbahçe'ye şampiyonluk yolunda çok önemli bir 3 puan kazandırdı.

Ancak bnm anlayamadığım bir diğer konu da Semih'in ne zman ilk 11'de başlayacağı. Bu maçta oynatmıyacaksın da hangi maçta oynatacaksın Sn.Zico ?

RaSenGan
30.Mart.2007, 09:09
Maçı 90 Dk izledim.Maçı hakeden tarafta Fenerbahçe'ydi bence ve kazandılar.İlk golde Alex iki kişinin arasından kafa vurdu 170'lik boyuyla.İkinci golde yerde yatıyodu bi baktım geldi vurdu topa gol oldu.Helal olsun adama.Beşiktaş o kadar iyi değildi.İlk yarı İbrahim Üzülmez Kazım karşısında bişey yapamadı.Deivid ve R.Carlos olsa Fenerbahçe nasıl oynardı bilemiyorum.Rüştü'de maçta baya iyiydi.O olmasa fark değişebilirdi.Beşiktaş için şuan çöküş resmen başladı.Haftaya Sivas karşısında yenilirlerse garanti 4.olurlar eğer kazanırlarsa 3.olurlar..İki takımada tebrikler.Yarın Antep'te maçı +3 averajla kazanırız ve lider oluruz inş.

Fernando Gago
30.Mart.2007, 09:39
Kazım'ın eli kadar Baki'nin Colin'e attığı tekme de tartışılmalı o pozisyon kesinlikle kırmızı karttı .

DisCo
30.Mart.2007, 10:28
Kazım'ın eli ile ilgili birşey söyleyeceğim. Öncelikle benim fikrim top geldiğinde Kazım eliyle kendine avantaj sağlamak istiyor. Fakat top yere sekip onun tarafına geldiği için eline çapıyor.

Birde şu yönden bakarsak top zaten Kazım'ın olduğu yere gelirken ne diye topa elle vursun.

GodfatheR
30.Mart.2007, 10:43
Devre arasında da söuledim oyunun kontrölü bizde bi tane yesek bitane atarız yani bu gücümüz ve tecrübemiz var.0-1 öne geçtikten sonra Chelsea maçını düşünürek oyunu rölantiye aldık.Bjk baskı kurdu deniliyo Allah aşkına Bjk şişirmekten başka ne yaptı her neyse golü yedikten sonra dedim "Şimdi hareketleniriz" takımım beni yanıltmadı makine düzeninde oynamaya devam ediyoruz ve kazanıyoruz.Bkj artık yarıştan bence kopmuştur ligi 3.bitirmeye baksınlar.

Ayrıca bugün Bjk taraftarı rezaletti küfür vardı,yabancı maddeler vardı.Alex 90 dakikanın 75 inde ayttı diyenler var adamın önce midesine şişe sonra kafasına demir para geldiş acaba yere yığılmayıp ne yapmalıydı.

Jesus_FB
30.Mart.2007, 11:02
Beşiktaş artık o formayı giymez heralde bizim maçlarda

a.arıcı-11
30.Mart.2007, 17:58
Hayatımdaki en rahat derbiyi izledim.Sanki normal bir maçmış gibi ilk 15 dk tempo yaptık golümüzü attık sonra chelsea maçını düşünürek oyunu rölanteye aldık ama bu zaman diliminde yaptığımız bazı ataklarda tempo yapınca bu savunmaya gol atabileceğimizi gördük.2. yarıyada aynı düşünce ile çıktık maça ve aslında içimede doğdu kesin çok garip bir gol yiyeceğiz diye ve nitekimde 3 pasta gol yedik.sonra yine tempo yapmaya başladık ve 7 dk sonra golü bulduk maçıda kazandık.

Bence kimsenin Bakiyi suçlamaya hakkı yok neymiş top kaybı yaptıda sonra top dolandı göbekte Alex e geldi alex Semihe verdi yere düştü yerden kalktı Semih ona attı oda golü attı yok böyle bişey abi tüm bunlar olurken bu takımın ön liberosu veya stoperleri nerde bence eğer bir suçlu aranıyorsa bunlar Cisse-Toraman-Gökhan dır garibim Baki günah keçisi olmuş bikere!

dün ilk defa Çarşı yı susmuş halde gördüm bunun akabinde de bizmkiler hemen ''İnönü sustu bizi dinliyor'' diye bağırdılar ve bazı tezahüratları Kadıköydeki kadar duyduk(kadıköyde ki maçta sesi 2-3 bin kişiye indirgediği için Lig Tv)

Maç sonuna kadar bizim hakkımızdı biz oynadık Beşiktaş hiç bişe yapmadı.

Son olarakta maçtan sonra fubolcular içeri girerken yine yabancı maddeler atıldı ve bu arada baya küfür edildi bizimkiler artık montlarını üstlerine çekip girdiler soyunma odasına en son giren Lugano ise girerken eliyle 8 işareti yaptı son kişide lugano oldu ve daha madde atacak adam kalmayınca BJK taraftarı iyice yoldan çıkmıştır heralde

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 18:12
Maçtan önce çok fazla umutlu değildim.Bu sezon İnönü'deki büyük maçlarda taraftarımızın desteğiyle kazanmamız bir umuttu benim adıma.Taraftarın desteğini arkasına alan takımımız iyi bir oyunla Fenerbahçe'yi yenebilir diye düşünüyordum onca eksiğimize rağmen..Ama olmadı..Maçtan sonra kahroldum adeta.Maçın özetini seyrettim,biraz yorumları dinledim sonrada gittim yattım..

Maçı seyretmek için gittiğim arkadaşımın evinde maça 10 dakika kala elektiriklerin gitmesi zaten ayrı moral bozucu bir durumdu..Serdar'ın golle biraz heyecanlandık ama olmadı maalesef..

Neyse Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum.Çok önemli bir 3 puan alarak yollarına devam ediyorlar.Böyle giderlersede ipi göğüsleyeceklerdir..

Bize gelirsek bu yenilgiye rağmen şampiyonluktan koptuğumuzu düşünmüyorum.Beşiktaş şampiyonluktan koptu demek için Sivas maçının sonucu önemli bence.Sivas'ı yenersek kendi maçlarımızı yenip rakiplerimizin yenilgilerini bekleyeceğiz.Ben dünkü yenilgiye rağmen takımımın arkasındayım.Bu senede şampiyon olmayalım.Ben beklerim..

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 18:22
Beşiktaş artık o formayı giymez heralde bizim maçlarda

Bravo Tarık süper bir noktaya değinmişsin.

Bu kadar uğuru var diye aynı forma giyilmez.Her sene aynı olay.Sezon formamız nasıl olursa olsun FB maçlarına özel bağcıklı formalarımız oluyor.Bu da beni rahatsız etti aslında.

Tamam forma çok güzel çok şık duruyor ancak uğur'a bu kadar inanılmaz.Önemli olan forma değil içinde o formanın değerini bilen oyuncular.

Fernando Gago
30.Mart.2007, 18:35
Beşiktaş'a ağır ceza kapıda

Fenerbahçe maçında çıkan olaylardan dolayı Beşiktaş'a seyircisiz oynama cezası verilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe derbisi, Beşiktaş'a yaramadı. Dün oynanan maç 2-1 Fenerbahçe galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Milliyet'te yer alan habere göre, Beşiktaş tribünleri, dün de federasyona, hakeme ve Fenerbahçe tribününe küfürlü tezahüratta bulundu. Disiplin Talimatı'nın 31. maddesine göre daha önceden ihtar alan Beşiktaş'ın, bir maç seyircisiz oynama cezası alacağı iddia edildi.

Ayrıca maç sırasında sahaya atılan yabancı cisimler de, Beşiktaş'ın başını ağrıtacak. 36. dakikada Alex'in yüzüne isabet eden pet şişe ve madeni paranın gözlemci raporuna yansıdığı, bundan dolayı da siyah-beyazlılara ağır para cezası uygulanabileceği öğrenildi.

DeNiZ_1903
30.Mart.2007, 18:54
Tebrikler Fenerbahçe , iyi oynamadık evet , küfür de vardı maçtaydım zaten ama yapılan şımarıklıklar ve zaman geçirmeler de bir kenara atılamaz değil mi ?

Fernando Gago
30.Mart.2007, 18:59
Tebrikler Fenerbahçe , iyi oynamadık evet , küfür de vardı maçtaydım zaten ama yapılan şımarıklıklar ve zaman geçirmeler de bir kenara atılamaz değil mi ?

Hangi şımarıklardan bahsediyorsun 30 yaşına gelmiş Alex bu zaman kadar kendini yere atmamışta böyle rahat giden bir maçta neden kendini yere atsın ? Alex ne heyecanlı tansiyonu yüksek maçlar çıkardı bu maç kritik bir maç değildi bizim için ... Ayrıca tvden maçı izle Alex'in karın bölgesine şişe geldiinde oradaki gazetecinin suratına bak şişenin şiddetini oradan anlarsın ...

SaRPeR1903
30.Mart.2007, 19:02
http://img174.imageshack.us/img174/3191/colinrk7.gif

gerrrard
30.Mart.2007, 19:02
30 yaşına gelmiş Alex'ten de ben bunu beklemiyordum zaten. Yani onun gibi bir kaptana pek yakışmadı. Hani 1.si neyse de 2.sinde iki saat yerde durdu. İnandırıcı gelmedi bana ...

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 19:04
2 maç falan ceza alırız herhalde.Bu çok kötü olacak..

BeeTLeJuiCe
30.Mart.2007, 19:08
Sarper o pozisyon için topun tamamının çıkması gerekiyor dendi ama ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

Gökay ayrıca Alex'in bilerek kendini yere attığını söylüyorsan hiç objektif bakmıyorsun. İlk pozisyon ortada karnına pet şişe geliyor. İkincisinde ise bozuk para çakmak tarzında sert bir cisim ve isabet ettiği yerde boynu. Bugün gazetelerde de yer alıyor açıklamalar.

Alex için yalan yere yerde yattı diyorsanız diyecek söz bulamıyorum yani.

gerrrard
30.Mart.2007, 19:09
Ve gördüğünüz gibi topun tamamı çıkmış. :)

DeNiZ_1903
30.Mart.2007, 19:11
30 yaşına gelmiş Alex'ten de ben bunu beklemiyordum zaten. Yani onun gibi bir kaptana pek yakışmadı. Hani 1.si neyse de 2.sinde iki saat yerde durdu. İnandırıcı gelmedi bana ...

Bende bunu söylemeye çalışıyorum 1. pozisyona lafım yok evet kötü bir olaydı o ama 2. pozisyonda ne oldu da attı kendini ? Her kaptan hata yapar bizim İ. Üzülmez'de dün bir pozisyonda foul bekledi ve 1 dk rakip yarı sahada kaldı , Alex'in dünkü futboluna lafım yok ama 2. hareket beni kızdırdı gerçekten

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 19:17
Arkadaşlar Alex 2 saat yerde yattı,Kazım'ın topu dışarı çıktı falan bunlara gerek yok.Dün galibiyeti hak edecek bir oyun sergileyemedik.Kazım'ın pozisyonunda Alex o boyuyla o golü atıyorsa hiç bir şey demeye hakkımız yok.Bize düşen kalan maçlarda takımımızın arkasında olarak dağılmalarını önlemek.Önümüzde çok önemli bir Sivas maçı var.Ona odaklanmamız lazım..

Sekopej
30.Mart.2007, 19:18
Bu şekilde oyunun ortasında yapılmış her hatanın resmini koyarsak burada yer mi kalır?

Spiker maçta ilk önce yanlış söyledi, bu golden önceki pozisyon değil, bu pozisyondan sonra top nerelere gidiyor geliyor sonra gol oluyor. Yardımcının açısını Kazım, hakemin de açısını 2 Beşiktaşlı oyuncu kapattığı için görememiş, top çıkmış yanlış karar.

Alex için de geçen sene Galatasaray maçını hatırlayın, orada koltuklar yağarken gidip atıyordu korneri ki artık atılamayacak duruma geldiğinde isyan etmişti. Verdiği acı doğrudur belki Alex gereğinden fazla yattı ama hakem de 8 dakika uzatma verdi zaten. Pet şişe geldikten sonra Gökhan'ın içindeki suyu boşaltması da beni güldürdü açıkçası, sonra Lig Tv boş şişeyi gösterdi zaten.:p

anilton
30.Mart.2007, 19:19
Bizimkiler yine umutlandırıp,utandılar.Aynı geçen sene olduğu gibi.Bu maç F.Bahçe ile aramızdaki kalite farkını açıkça ortaya koydu.Aslında zaten belliydi ama biz duygusal yaklaştığımız için göremiyorduk.F.Bahçe öne geçip oyunu soğutup,tempoyu düşürüp,çarşambayıda düşünüp yorulmadan götürmek istedi.Beraberlik golünü buluncaya dek güzel götürdüler.Ardından beraberliği bulduk,F.Bahçe biraz tempo yaptı,golü buldu ve oyunu tekrar rolantiye aldı.Kısacası F.Bahçe istediği her şeyi yaptı.Maçlarda zaten istediğini yaptıktan sonra kazanılıyor.Biz ise sürekli doldur boşalt yapmaya çalıştık.Neticesinde fazla pozisyon üretemedik.O.sahamız yoktu yine.F.Bahçe gibi en güçlü yanı orta saha olan bir takıma karşı sakatlıktan yeni çıkmış yarım Cisse ile karşılık vermeye çalışırsak böyle olur.Zaten Delgado'yu anlayabilmiş değilim.Kasımpaşa'ya,Rize'ye PAF'tan bir on numara getirsem oda gol atar.Önemli olan,büyük maçları kalitenle koparabilmek,takımına maç kazandırmak,takımını sırtlayabilmek,en önemli anlarda sorumluluk alabilmek.Delgado kendi havasında,topu alıyor ayağına dolaştırıyor,dönüyor,kendi kendine bir şeyler yapıyor.Yıldız futbolcu olmak kolay değildir.Yıldız bir Alex'tir,yıldız bir Sergen'dir.Delgado sadece yetenekli bir futbolcudur.S.Özkan'a helal olsun,takımın Rüştü ile ayakta kalan tek ismiydi.Bu arada Rüştü'ye maçtan önce anlamsızca ithafta bulunan arkadaşlarda utanmıştır umarım....

Tribünler takımımızın oynadığı futbolla orantılı olarak işledi.Saha kapanacaktır mutlaka.Baki'nin ıslıklanmasını bence yadırgamayın arkadaşlar.Alex bile ıslıklandı bu ülkede.Bize yazık oluyor resmen.Futbolcular sahada bizim kadar terlemiyordur yemin ederim.Neyse olan oldu.Tebrikler F.Bahçe...

Fakirin ekmeği umuttur.Ne olacağı belli olmaz.Bir umut...

DeNiZ_1903
30.Mart.2007, 19:20
Üzüldüm tabii ama bir yandan da sevindim şampiyonluk şansımızın azaldığına bu yönetimin artık bu takımın başında kalmamasını istiyorum ve bu sene de olmassa gidecek gibiler ama ligi bitirebileceğimiz kadar üstte bitirmeliyiz.

GodfatheR
30.Mart.2007, 19:20
Ve gördüğünüz gibi topun tamamı çıkmış. :)

Kusura bakma bu açıdan çıkıp çıkmadığını anlayamayız.Ayrıca Alex'in dün Lig tv de gördüm Alex'in kafasının arkasına glmiş adamın kafası şişmiş hala provakasyon diyosunuz ve sadece iyi bi futbolcu olarak kalmayan adam gibi adam olan Alex'e diyorsunuz.

Sekopej
30.Mart.2007, 19:23
Ben de Beşiktaşlı arkadaşları bir kez daha tebrik ediyorum burada. Çok kritik bir maçta yenilmelerie rağmen mesaj yazarken sakinliklerini koruyorlar.

Fenerbahçeli arkadaşlar da sevinecekler tabi ki ama aşırıya kaçmasın, dün b,r Fenerbahçeli üye aşırıya kaçtığı için banlandı.

Anlayışınız için tekrar teşekkürler.:)

gerrrard
30.Mart.2007, 19:34
Yahu 0sman nasıl anlayamayız ? Açık ve net. Çizgiden tamamen k0pmuş durumda işte. Y0ksa ben mi yanlış görüyorum ?

BeeTLeJuiCe
30.Mart.2007, 19:38
O pozisyon gol pozisyonu mu? O pozisyondan sonra top kırk defa başka yere gitti? Bir kulp yaratmak için farklı farklı şeyler söyleyip durmayın.

gerrrard
30.Mart.2007, 19:40
O pozisyon gol pozisyonu mu? O pozisyondan sonra top kırk defa başka yere gitti? Bir kulp yaratmak için farklı farklı şeyler söyleyip durmayın.

Tamam değildi ben sadece 0sman'ın söylediğine karşı birşey söyledim.

Sekopej
30.Mart.2007, 19:45
Şu da var Gökay, perspektif ve bakış-göüş açısı gibi derslerden çokca aldığım için eğer top yerde değilse biraz havadaysa o şekilde çizgiyi geçmediği halde çizgiyi geçmiş olarak görülebilir. Bu resime bakarak net karar verilmez yani, kamera tam topun üzerinde olsa sorun yok ama kameranın açısı, topun yerden yüksekliğini de hesaba katmak lazım.

Videosuna bakmalı, top eğer havada değilse zaten dışarı çıkmış görülüyor ama top havadaysa kesin birşey söyleyemeyiz.

LaigLeNoiR
30.Mart.2007, 19:52
Serkan ben senin laflarını üzerime alıyorum :D Teşekkür ederim.

Maçta olay molay yoktu yalandan ortalığı kızıştırmayalım.Yok golden önce top dönmüş dolaşmış taçmış....E kardeşim çıkar topu bahane arama.Delgado sen artistlik pas vereceğine düz pas ver gole sebebiyet verme.

Ayrıca Alex'e gelen su şişesinde Gökhan Zan çok akıllıca anında gelen şişedeki suyu boşalttı.Boş şişeyi gösterdi ve temsilci kaydetti galiba :p

Ayrıca bu maçta olan şeyler her derbide oluyor.Yabancı madde,küfür,yerde yatma kalkma...:D

Tebrikler Fenerbahçe, tebrikler Alex.

Hakkaten Fenerlilerin dediği kadar KrAlex bu adam yahu :)

anilton
30.Mart.2007, 19:56
Serkan ben senin laflarını üzerime alıyorum :D Teşekkür ederim.

Maçta olay molay yoktu yalandan ortalığı kızıştırmayalım.Yok golden önce top dönmüş dolaşmış taçmış....E kardeşim çıkar topu bahane arama.Delgado sen artistlik pas vereceğine düz pas ver gole sebebiyet verme.

Ayrıca Alex'e gelen su şişesinde Gökhan Zan çok akıllıca anında gelen şişedeki suyu boşalttı.Boş şişeyi gösterdi ve temsilci kaydetti galiba :p

Ayrıca bu maçta olan şeyler her derbide oluyor.Yabancı madde,küfür,yerde yatma kalkma...:D

Tebrikler Fenerbahçe, tebrikler Alex.

Hakkaten Fenerlilerin dediği kadar KrAlex bu adam yahu :)

Ne hikmetse dün sabah Alex videolarını izliyordum,işte bize tam böyle bir adam lazım diyordum ki akşam bize patladı...:)

Sekopej
30.Mart.2007, 20:06
Maç hakkında konuşalım yahu;

Maldonado açıkçası beklediğimden vasat bir performans sergiledi. Bu şekilde oynayacaksa Selçuk da oynayabilirdi yorumunu yapmıştım maçı izlerken. Daha takımla uzun süre oynamadı ve bu atmosferde böyle bir maçta hatalı oynamasını anlayışla karşılayabilirim. Ama biz Selçuk'tan aldığı topu sebepsiz yere ayağında tutması ve gereksiz çalım denemeleri yüzünden memnun değiliz.

Maldonado'nun direk paslar yapan, ayağında çok top tutmayan yapısı var diye görmüştük. Mücadele yönünden ise elinden geleni yaptı, bazı gereksiz işlere girmezse çok faydalı olacaktır.

Sol kanadımızda çok boşluk bıraktık ve buna rağmen Zico'nun orada tek başına Vederson'u bırakması Ziico adına en büyük hataydı dün gece. Golü oradan yedik ama yine de oyuna giren Semih golü attığı için kazanan haklıdır hesabı Zico'yu da tebrik ediyoruz.

Uğur ve Kazım 2. devre oyundan düştüler, Kazım yerine Önder'i alarak hem savunmaya sağlama alıp hem de Önder'in son durumunu görmüş olurduk ama bunu da yapmadı.

Lugano'yu dün biraz konsantre olamamış gördüm. Beşiktaş kalemizde çok büyük tehlikeler yaratmamış olsa da girilen pozisyonlarda onun hatası vardı, Edu O'ndan daha iyiydi bence.

Volkan eğer büyük kaleci olmak istiyorsa artık bu şekilde goller yememeli. Rüştü'den daha iyi bir form yakalamış olsa da aynı pozisyonda Rüştü olsa elini, ayağını, bacağını her yerini açar bir şekilde o topu geçirmezdi. Rüştü'den en beğendiğim özellik bu zaten.

Bir de küçük bir enstantane, Volkan aut atış öncesi yavaş hareketlerde bulunuyor ve kamera orada Rüştü'ye dönüyor. Yüz ifadesinden "Ben keşke bunu öğretmeseydim Volkan'a" der gibi bakıyordu.:p Tabi işin şakası, Rüştü de bu şekilde zaman geçirme konusunda gayet başarılı, maçı izlerken aklıma acaba böyle düşünüyor mudur diye geldi.:D

Sekopej
30.Mart.2007, 20:16
Ve bu konu bir ilk olsun sahada oynanan oyunu konuşalım, taraftar küfür etmiş, sahaya madde atmış, Lugano 8 yapmış vs vs...

Tamam olmuş çirkin şeyleri de yazalım ama üzerinde durmamız gereken asıl şey oynanan oyun olsun, sitemizin içeriğine de uygun olarak.

Oyuncu analizleri, taktik analizleri vs bu tür şeyler konuşalım artık, çok ilginç değişik analizler geleceğinden eminim, onları okumak istiyorum ben. Herkes farklı açılardan bakabiliyor, biz bu şekilde saha dışı olaylara takıldığımız için asıl yazı yazmak isteyen arkadaşların da yazma hevesinin kalmadığını biliyorum ama onlar ne kadar burada o şekilde yaılarını arttırırlarsa kalite o derece artacaktır.

Ben de elimden geldiğince saha dışı olaylara girmemeye çalışacağım.:)

Fernando Gago
30.Mart.2007, 20:25
Dünkü maçta 2 teknik direktörde sınıfta kaldı bence ... Zico Zorunlu değişiklikte yanlış tercih kullandı Semih Kezman'ın yerine girmeliydi Sol çok boş kaldı her an mağlup durumada düşebilirdik

Ertuğrul Sağlam ise 1 ay civarı oynamayan Cisseyi 4 günlük antremanla sahaya sürdü , Bakiye forma vermekle ve Ali Tandoğan'ı baştan oynatmamakla hata yaptı sonucunda Şampiynoluğu yitirdi

anilton
30.Mart.2007, 20:30
Dünkü maçta 2 teknik direktörde sınıfta kaldı bence ... Zico Zorunlu değişiklikte yanlış tercih kullandı Semih Kezman'ın yerine girmeliydi Sol çok boş kaldı her an mağlup durumada düşebilirdik

Ertuğrul Sağlam ise 1 ay civarı oynamayan Cisseyi 4 günlük antremanla sahaya sürdü , Bakiye forma vermekle ve Ali Tandoğan'ı baştan oynatmamakla hata yaptı sonucunda Şampiynoluğu yitirdi

Şampiyonluğu yitirdi vb şeyler söylerken başına ve ya sonuna "bence" kelimesini koysak daha iyi olmaz mı?Çünkü şampiyonluk falan gitmedi daha,o sadece senin görüşün...

GeNç KaRTaL
30.Mart.2007, 20:34
Bence Beşiktaş şampiyonluk şansını yitirdi demek için Sivas karşısındada yenilmeli.Bu sezon bir çok kez 5 puan geriye düştük.Futbol bu,top yuvarlak.Sezon sonu belki şampiyon bile olabiliriz.

World Hollow o1
30.Mart.2007, 20:35
Fenerbahçeli ve Beşiktaşlıları tebrik ediyorum..

Fakat kel kafalı bir adam vardı Baki sanırım o adamı kim profesyonel yaptıysa helal olsun..

Kazım'a girdiği pozisyon % 100 Kırmızı kart ama işte ne yaparsın..

Sanki insana değil hayvana giriyor..

İki takımada gelecek maçlarda bol şans

Fenerbahçem beni tekrar sevindirdiğin için teşekkür ederim..

Universal
30.Mart.2007, 20:35
Sarper1903 adlı arkadaş resmi koymuş; ama top çizginin üstünde 1mm'den bile küçük bir boyutta dursa bile tac olmaz. O tac olup olmadığını sadece çizgi üstünden çekilen fotoğraf ile anlayabiliriz. Bu yüzden fotoğraf üstünden konuşmak yanlış olur.

Sekopej
30.Mart.2007, 20:40
Şampiyonluğu yitirdi vb şeyler söylerken başına ve ya sonuna "bence" kelimesini koysak daha iyi olmaz mı?Çünkü şampiyonluk falan gitmedi daha,o sadece senin görüşün...

Evet katılıyorum, yorumlarımızın başına sonuna bence ekleyip, genelleme yapmazsak ve birbirimizin fikirlerine, düşüncelerine saygılı olabilirsek daha gerginliği az ortam olmuş olur.:)

Varonil
30.Mart.2007, 20:46
Beşiktaş'ın 4-3-1-2 sistemi çok yanlıştı bence.Üstelik 4-3-1-2'nin "3-1" kısmındaki oyunculardan Serdar Özkan,Delgado,Tello hücum gücü yüksek,defansif gücü zayıf oyuncular.Hal böyle olunca koskoca ortasahanın yükü 1 aylık sakatlıktan sonra 4-5 günlük antremanla Fenerbahçe maçına çıkan Cisse'ye kaldı..

asatilla
30.Mart.2007, 21:48
Dünkü maçta galibiyeti hak eden taraf bizdik ve iyi oynayıp kazandık.

Ben şunu söylemek istiyorum:Zico'nun uğur boral'ın yerine semih'i alması bence son derece yanlıştı.Nedenine gelirsek;böyle önemli bir maçta takımın bir sıfır galipken çift forvete dönmesini pek mantıklı bulmadım.Semih'i oynatmak istiyorsa kezman'ı çıkartmalıydı.(Bence kezman ilk onbirde dahi başlamamalıydı ama bu adamın kezmanla arasında ne varsa artık)Dün gördük arkadaşlar oyunun 82.dakikasında oyundan alınan kezman'ın kaleye şutu yoktu.Golcü olarak nitelendirilen bir forvet oyuncusunun 82.dakika sahada durup kaleye şut çekmemesi sizce normal mi?

Alex'in bu maçta kendini bir kere daha fenerbahçe için ne kadar önemli bir oyuncu olarak gösterdiğinden şüphe yok zaten.

Kazım göstermiş olduğu performans son derece iyiydi.Muhteşem bir oyunla fenerbakçenin sağ kanadı iyi kullanasını sağladı.

Maldonado'nun da bu maçta elinden geleni yaptığını düşünüyorum.

Son olarak Ali Bilgin'in harcadığı %100 lük gol pozisyonuna çok acıdım.Bunların olmaması gerekiyor artık.

Sonuç olarak bu maçı kazandığımız için son derece mutluyum.Tebrikler fenerbahçe...

EreN
30.Mart.2007, 22:00
Evet katılıyorum, yorumlarımızın başına sonuna bence ekleyip, genelleme yapmazsak ve birbirimizin fikirlerine, düşüncelerine saygılı olabilirsek daha gerginliği az ortam olmuş olur.:)

Çok yapıcı gördüm bugün seni :D

El Barto
30.Mart.2007, 22:06
Sarper1903 adlı arkadaş resmi koymuş; ama top çizginin üstünde 1mm'den bile küçük bir boyutta dursa bile tac olmaz. O tac olup olmadığını sadece çizgi üstünden çekilen fotoğraf ile anlayabiliriz. Bu yüzden fotoğraf üstünden konuşmak yanlış olur.

İyide onu nasıl hesap edeceğiz Batuhan. :)

Boşverin yahu bitmiş gitmiş yenilmişiz ne yapalım canımız sağolsun dünyanın sonu değil ya. :icon_cool: Bukadar birbirimizi kırmaya değer mi yahu?

Hayat güzel... :icon_wink:

Jesus_FB
30.Mart.2007, 23:02
Kabak yine Baki'nin başına patlamış yazık! Dün gece de bazı bjk forumlarında gezdim herkes Baki'ye öfkeli nedenide 2. golden önce pas hatası yapmış. İlk golde de Delgado pas hatası yaptı top döndü gol oldu. Bari onu da yuhlasalardı da tam olsaydı.

Bence Beşiktaşın şampiyonluk şansı artık hiç kalmadı çünkü sadece 1 değil tam 3 tane rakibi var şampiyonluk için biri kaybetse diğeri kazanıcak falan filan. Bence Beşiktaş bu andan sonra ancak inter toto'ya gitmemek için mücadele verebilir o da haftaya Sivas deplasmanında şekillenir.

Emurafu
30.Mart.2007, 23:18
Yahu Baki'yi yanlış yerde oynatan Hoca'nın hiçmi sucu yok...Ertugrul hocada daha fazla suc var.

Baki tek hamleli bir oyuncu..Hiç bekte oynatılırmı..

fmsmyrna
31.Mart.2007, 00:40
Bizimkiler yine umutlandırıp,utandılar.Aynı geçen sene olduğu gibi.Bu maç F.Bahçe ile aramızdaki kalite farkını açıkça ortaya koydu.Aslında zaten belliydi ama biz duygusal yaklaştığımız için göremiyorduk.F.Bahçe öne geçip oyunu soğutup,tempoyu düşürüp,çarşambayıda düşünüp yorulmadan götürmek istedi.Beraberlik golünü buluncaya dek güzel götürdüler.Ardından beraberliği bulduk,F.Bahçe biraz tempo yaptı,golü buldu ve oyunu tekrar rolantiye aldı.Kısacası F.Bahçe istediği her şeyi yaptı.Maçlarda zaten istediğini yaptıktan sonra kazanılıyor.Biz ise sürekli doldur boşalt yapmaya çalıştık.Neticesinde fazla pozisyon üretemedik.O.sahamız yoktu yine.F.Bahçe gibi en güçlü yanı orta saha olan bir takıma karşı sakatlıktan yeni çıkmış yarım Cisse ile karşılık vermeye çalışırsak böyle olur.Zaten Delgado'yu anlayabilmiş değilim.Kasımpaşa'ya,Rize'ye PAF'tan bir on numara getirsem oda gol atar.Önemli olan,büyük maçları kalitenle koparabilmek,takımına maç kazandırmak,takımını sırtlayabilmek,en önemli anlarda sorumluluk alabilmek.Delgado kendi havasında,topu alıyor ayağına dolaştırıyor,dönüyor,kendi kendine bir şeyler yapıyor.Yıldız futbolcu olmak kolay değildir.Yıldız bir Alex'tir,yıldız bir Sergen'dir.Delgado sadece yetenekli bir futbolcudur.S.Özkan'a helal olsun,takımın Rüştü ile ayakta kalan tek ismiydi.Bu arada Rüştü'ye maçtan önce anlamsızca ithafta bulunan arkadaşlarda utanmıştır umarım....

Tribünler takımımızın oynadığı futbolla orantılı olarak işledi.Saha kapanacaktır mutlaka.Baki'nin ıslıklanmasını bence yadırgamayın arkadaşlar.Alex bile ıslıklandı bu ülkede.Bize yazık oluyor resmen.Futbolcular sahada bizim kadar terlemiyordur yemin ederim.Neyse olan oldu.Tebrikler F.Bahçe...

Fakirin ekmeği umuttur.Ne olacağı belli olmaz.Bir umut...

Gerçekten mükemmel bir yorum olmuş aynen katılıyorum Fenerbahçe ile Beşiktaş kadrosu arasında bencede kalite farkı var.Kalite farkı az olsada tecrübe farkıda var bu ikisi bir oldumu gerçektende fark ortaya çıkıyor.Fenerbhaçe golü bulana kadar pas yaptı bastırdı golü buldu tempoyu düşürdü.Sonra golü yedi tekrar 7-8 dakikalık temposu yetti

NisRoc
31.Mart.2007, 01:00
Herşeyden önce istedik ve kazandık, bir sürü gol pozisyonu heba oldu vs..vs.. Tebrikler Fenerbahçe..

Benim anlamadığım şey,

Sağ bek : IBRAHIM TORAMAN!
Stoperler: BAKI - GOKHAN
Sol bek : I.Uzulmez..

Ali Tandoğan son haftalarda gayet iyi oynuyordu, neden yedekti ? ve neden bu kdr saçma bi defansla çıktı Ertugrul ? Zaten defansı el bombası olan Beşiktaş, böyle bir defansla çıkınca sahaya mağlubiyet kaçınılmaz oldu..

Fernando Gago
31.Mart.2007, 01:41

Yazdığım şeyler zaten benim görüşüm "bence"ye ne gerek var :D

barahir
31.Mart.2007, 02:10
Yahu Baki'yi yanlış yerde oynatan Hoca'nın hiçmi sucu yok...Ertugrul hocada daha fazla suc var.

Baki tek hamleli bir oyuncu..Hiç bekte oynatılırmı..

Abi altın semer de vursan yine aynı.. Nerde oynadığının ne önemi var ki? Sol bek oynadı aynı sağbek oynadı aynı. Ön libero oynadı aynı..

yunusgs
31.Mart.2007, 02:18
Baki bence Beşiktaş'ın oyuncusu olamaz forvettede oynasa Beşiktaş'ı kaldıramaz Beşiktaş'a stoper lazım.

eXcitinG
31.Mart.2007, 02:58
Birşeye değineceğim.

Dün İspanya da ReaL Betis BarceLona gibi bir dev karşısında son 14 dakika ya 2-0 mağLup girdi ama maçı 3-2 çevirmesini başardı. AdamLar maçı 90 dakika bırakmadı, sonuna kadar mücadeLe etti.

Biz goLü yediğimizde uzatmaLar iLe birLikte maçın bitmesine 20 dakika vardı ama o dakikadan sonra top oynayamaz oLduk. Nerde bu adamLarın içinde ki hırs anLamıyorum. 20 dakikada bir takıma istekLi, hırsLı, arzuLu oynarsan neLer yapabiLirsin...

ŞampiyonLuk şu an için gitmiş gibi gözüksede kimse haftaya Sivası yenemeyeceğimizin garantisini veremeyeceği gibi GaLatasaray ve Fenerbahçenin de bütün maçLarını aLacağının garantisini veremez. Geri de oLduğumuz dönemde de kimse Lider oLamayız diyordu ama üçü birden kaybetmişti. Bunun oLmayacağınında garantisi yok..

Şansımız azmı ? az ama devam ediyormu ? ediyor. O zaman bırakmanın, yıLmanın anLamı yok. Sonuna kadar mücadeLe. Bu takım sıradan bir takım değiL. İsteniLdikten sonra herşey oLur. Yeterki arzuLarını, hırsLarını geri kazansınLar.

KaLan son haftaLarda Beşiktaş tan adına yakışır mücadeLe ve oyun bekLiyorum. Şampiyon oLamasaLarda bari bunu yapsınLar...

GeNç KaRTaL
31.Mart.2007, 05:36
Hele ki G.Saray'ın puan kaybetmesinden sonra benimde umutlarım ufacıkta olsa arttı.Haftaya Sivas'ı yenersek yarışa devam..

Universal
31.Mart.2007, 06:00
Kazım Kanat'ın yazısı:

Gazeteci Sayın Kazim Kanat, 30 Mart 2008 tarihli Sabah Gazetesi`ndeki köşesinde maç kritiğinde bir gazetecilik skandalına imza attı. Sayın Kanat yazısının bir bölümünde "Alex`in yarısı boşalmış bir şişe su ile yere yatıp provokasyon yapması şık olmadı. Alex bir değil 100 tane su şişesi yediği Sami Yen`de bir kere yere yatmadı.

Kazım Kanat, Alex yere yatmadı demiş; ama o maçta Alex oynamadı yatmaması kadar doğal bir olay yoktur. Birde Alex verdiği demeçte kör olabilirdim demiş eee buda bu işin ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

eXcitinG
31.Mart.2007, 07:02
Tartışmaya gerek yok asLında. Biz nasıL kabuL ediyorsak sizde kabuL edin. ALex kornerLerde ve üstüne geLen maddeLerde fazLadan zaman kaybetmeye çaLıştı. Taraftarı kışkırttı. Biz kabuL ediyoruz. Siz kabuL etmiyorsunuz. Madem herkes herşeyi görüyor. Bunu neden görmüyorsunuz ki.

GaLatasarayın kendi sahasında seyircisiz de oLsa puan bırakması bu Lig de daha herşeyin oLabiLeceğinin göstergesidir. Biz ceza aLırsak ki kesin aLıcaz kendi sahamızda ki maçLarda daha rahat oynayacağız, daha stressiz oLacağız. Geriden geLmenin avantajını kuLLanıp yeniden herşeyi değiştirebiLiriz.

shadowrefree
31.Mart.2007, 07:27
su şişesinin isabet ettiği yer önemli...adamın hayalarına geldiyse kıvrandırır...ama banada biraz rol kesiyormuş gibi geldi...ayrıyetten dünyada yer çekimi kanunu var...elden çıktığı gibi cisim hız kazanıyor...

Kazım ın pozisyonuda penaltı bana kalırsa ama az önce maratonu izledim Erman değil dedi...Çakar ı okudum penaltı diyor...

Baki yi ben futbolcu olarak görmüyorum...yaptığı hareketede kırmızı kart verilebilirdi...

bu maç sabaha kadar oynansa BJK maçı alamazdı...Zico nun macerası olmasa tabiki...sol koridoru Tandoğan gibi hızlı Serdar Özkan gibi teknik bir futbolcuya bırakırsan golüde yersin...bu kısım hariç maça hakim olan taraf FB di...

BJK li oyuncuları anlamak imkansız geriye düştükten sonra sanki herşey bitti onlar için...

haftaya Sivas BJK yi yener...zaten benim tahminim Sivas 2. olup şampiyonlar ligine gidecek...