PDA

View Full Version : Savunmacıya çarpan ortalar

fripp
27.Mart.2007, 19:57
Son patchle gerçeğe benzerlik anlamında büyük gelişme kaydeden maç motorunda gördüğüm bir iki abukluktan bir tanesi de bu.
Acaba gerçekten gerçekçiliği öldüren bir saçmalık mı yoksa benim taktiğimden kaynaklanan bir sorunum mu bilemedim, o yüzden fikirlerinizi almak istiyorum.

Beşiktaşla oynuyorum. Sol kanatta fırtına gibi esen, her pozisyonda dripling ve hız özelliğini en efektif şekilde kullanarak korner çizgisine kadar inen Tello'nun her 10 ortasından 8 i kendisini savunan sağ bek oyuncusuna çarpıp korner oluyor. Bu o kadar çok sık oluyor ki artık gına geldi. Tello'nun veya sağdan Serdar Özkan'ın son çizgiye inme durumlarında artık heyecanlanmıyorum bile. Resmen maç motorundan soğudum. Acaba bu durum kanat oyuncuların çok sık çizgiden orta yapma şansı bulmasıyla normalden fazla gol ve gol pozisyonu olmasına karşı alınmış bir önlem olabilir mi? Veya benim oyun anlayışımdan mı kaynaklanıyor?
Bu sorunla cebelleşen var mı?

yunusgs
27.Mart.2007, 22:11
Taktiğinde orta yap yeri varya oradan çizgiden değilde kenardan ayarla bakalım bi ne olacak.

King_Theoden
27.Mart.2007, 23:36
Ben böyle bir sorun yaşamadım ama neden adamı zorluyorsun ki illa çizgiye inecen diye bence mixe yap o gereken yerden yapar ortayı

GeorgeWeah
28.Mart.2007, 01:13
bence de nedeni öyuncunun komutunun cizgiden orta yapması alabilir mix yap bi de öle dene olacaktır

wwhirlwind
28.Mart.2007, 04:13
bende pek olmuyor nadir 10 pozisyonda 3-5 filan :)

fripp
28.Mart.2007, 20:19
teşekkürler arkadaşlar. sorunun maç motorunda olmadığını görmem beni sevindirdi.
orta şeklini mix yapıyorum hemen.

Wesley Sneijder
29.Mart.2007, 01:49
Ben geçen gün yaşadım ilk, yani 1 kere oldu bana bu. :D